שיחה:רות וסרמן לנדה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Keep tidy.svg
ערך זה נמחק ב-3.5.2015 לאחר שבמשך שבוע לא הובהר על ידי עורכי ויקיפדיה, בעלי זכות הצבעה, כי הערך עומד בקריטריונים להיכלל באנציקלופדיה.
אין ליצור מחדש ערך זה, אלא על פי מדיניות ויקיפדיה לשחזור ערכים שנמחקו.

מקריאת הערך לא נראה לי שעברה את הסף ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 09:04, 27 בדצמבר 2014 (IST)

לא נראה לי שעברה קריטריון כלשהו של ויקיפדיהרחל ויוסי - שיחה 21:42, 27 בדצמבר 2014 (IST)

גם לדעתי החשיבות לא מספיקה. נראה כאילו יש לה רזומה נכבד, אבל לא הסגנות במרכז השלטון המקומי, לא עובדת היותה דימפלומטית רגילה במצרים ולא היותה "אשתו של" לא מזכה בערך בויקיפדיה. Elvenking - שיחה 21:48, 27 בדצמבר 2014 (IST)

אני מצטרף לאלו הסבורים שהיא אינה עוברת את רף החשיבות המקובל אצלנו. עשתה לא מעט דברים, אך נכון להיום הם עדיין אינם בעלי חשיבות אנציקלופדית. Lostam - שיחה 14:30, 28 בדצמבר 2014 (IST)


חברים יקרים תודה רבה על הערנות ותשומת הלב לערכים מהותיים בויקפדיה.

אין עסקינן כאן בערך המפאר אישה יו"ר בחברה מסחרית, אלא בדמות ציבורית בעלת תפקידים ציבוריים וחברתיים משמעותיים למדינת ישראל. נכון לרגע זה אין מלחמה במצריים, נכון לרגע זה הנשיא פרס עדיין חי וקיים, נכון לרגע העיר לוד מתפקדת כפי שצריך אבל אני סבורה שאנשי ציבור ראויים לערך משלהם. שכן ביום בו תפרוץ מלחמה במצריים והשגרירות שם תתמוטט נרצה לדעת מי היו האנשים ששמשו שם בתפקידים ציבוריים ביום שבו כבוד הנשיא לשעבר פרס לא ימשיך להיות עמנו, נרצה מאד לדעת מי היו האנשים שליוו אותו וקידמו את עשיתו הציבורית, ביום שבו נרצה להבין יותר את העיר לוד ואת ההתפתחות שלה נרצה לדעת מי היו האנשים האנונימיים שהגיעו מחוץ אל העיר וקידמו אותה באמצעות הקמת קרן ציבורית חברתית שהשפיעה ושינתה את פניה של העיר.

אני בטוחה שבעוד חודשים ספורים בלבד כל ערך הקשור בפעילות ישראלית ציבורית במצריים, קידום יוזמות הנשיא פרס, או העיר לוד ימצא לנכון כבר משמעות.

Dina97 - שיחה 17:46, 28 בדצמבר 2014 (IST)

לא. גם אז לא תהיה חשיבות. ואני מבקש שתעני בדף שיחתך האם את כותבת ערכים בתשלום. נרו יאירשיחה • ו' בטבת ה'תשע"ה • 18:09, 28 בדצמבר 2014 (IST)
Dina97, כשגברת וסרמן לנדה תמונה לשגרירה או קונסולית במדינה כלשהי, היותה דיפלומטית תצבור חשיבות אנציקלופדית. כשהיא תיבחר לראשות העיר לוד, או תזכה לפרס ישראל, פרס מפעל חיים וכו' על פועלה זה, תפקידה זה יקבל חשיבות אנציקלופדית, כנ"ל גם קריירת העוזרת של שמעון פרס. כל עוד אף אחד מהדברים האלה לא קרה, גברת וסרמן לנדה היא אחת מעשרות אלפי אנשים שתרומתם כמובן חשובה למדינה, אך אין ברזומה שלהם משהו שמצדיק פופולריות מעבר לכתבת צבע בעמודים האחוריים של עיתון סוף השבוע. ערך אנציקלופדי עוד לא. (למה שחקן סדרות טלוויזיה בן 30 כן, והיא לא? כי אלה המוסכמות). Elvenking - שיחה 19:25, 28 בדצמבר 2014 (IST)

למרות כל ההערות למעלה בנוגע לערך הנ"ל, לדעתי ערך זה חשוב משום שדמות זו מתמקדת בהסברה ישראלית. מדובר באישה שעושה זאת מגיל צעיר מאד, למען הציבור בישראל - גם בתפקידה כדיפלומטית במצרים, מול אנשי השגרירות המצרית בקהיר.

בנוסף לכך העיר לוד נמצאת בכותרות כבר שנים רבות, לא מזמן יצאה עליה סדרה רחבה בערוץ מוביל. בהיסטוריית המהפך בשנים האחרונות של העיר הזו אפשר בהחלט להביא את תרומתה של רות וסרמן באמצעות יוזמות כמו למשל בשנה שעבר דובר כי תחנת גל"צ תעבור מיפו ללוד, קידום ופיתוח העיר ועוד. אני קצת שיפצתי ערכים של כוכבי טלוויזיה שהיו יותר מפורסמים ממנה, אבל בעיניי הם הרבה פחות חשובים. לכן אני חושבת שערך זה צריך להשאר בויקיפדיה, בזכות פעילותה הציבורית והחברתית הרחבה של דמות זו. אפרת ק - שיחה 21:47, 28 בדצמבר 2014 (IST)

מעלה אצלי תהיה אולי כדאי לחדד את הקריטריונים לחשיבותו של ערך בכלל, ולחשיבות ערכים של אישים בפרט. יש כאן דעות, שמרתק לעקוב אחריהן, ומרתק לחקור אותן, ומותיר אצלי הרגשה שאילו אנשים אחרים היו נכנסים לדיון, תוצאותיו היו שונות בתכלית. אשמח ללמוד מהם הקריטריונים , כדי להקל על הדיון ועל ההחלטות שיתקבלו בסופו של התהליך. רק "דעתי" איננו קריטריון ראוירחל ויוסי - שיחה 15:56, 29 בדצמבר 2014 (IST)

מאז הדיון האחרון שהתקיים כאן, לעניות דעתי ראוי להשיב את הערך. במיוחד לאור העובדה שקיים ערך בויקיפדיה בשפה האנגלית - ראיה ליחס כלפיה בעולם עקב תפקידיה. Ruth Wasserman LandeMISSpinki - שיחה 02:51, 26 במרץ 2019 (IST)

שימו לב, אם הערך יחזור לאחר הבחירות, יש לבקש את שחזור הגרסאות הישנות משנת 2014. בברכה, ידידיה צבאןשיחה • י"ט באדר ב' ה'תשע"ט • 13:24, 26 במרץ 2019 (IST)

דיון שחזור[עריכת קוד מקור]

טיוטת הערך נמצאת כאן

אני רוצה להעלות שינוי בנסיבות. הערך הזה לדעתי כן עומד בכללי חשיבות וויקיפדיים כאשת תקשורת: כיום רות וסרמן לנדה היא כתבת קבועה במעריב (מאמר המופיע בקביעות, פעם בשבועיים במהדורת סוף השבוע של מעריב). כותבת קבועה בג'רולם רפורט (מאמריה מתפרסמים בקביעות פעם בחודש). בנוסף וסרמן לנדה מתארחת בתחנות רדיו ורשתות טלוויזיה לעיתים קרובות. עוד שינויים בנסיבות: כיום היא חברת ההנהלה המצומצמת של לשכת המסחר ישראל - מדינות המפרץ. בנוסף היא גם חברת הוועד המנהל של העמותה להעצמה כלכלית לנשות עסקים, וחברה במועצת ההסכמות היהודית - ערבית של הקונגרס הישראלי (חיים טייב). בעלים ומנכלית של חברת ייעוץ אסטרטגי לגופים ציבוריים. לדעתי הערך ראוי למרחב הערכים. Laliv g - שיחה 13:10, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

הוספתי תבנית חשיבות, כדי לשמוע דעות נוספות. אני מתלבט, מכיוון שמכל הדברים שהעלית - היחיד שעשוי להעביר את סף החשיבות האנציקלופדית הוא הכתיבה בעיתונים. השאלה היא האם איחוד כל שאר הדברים ביחד - יספיק כדי להעביר את סף החשיבות. מה דעת האחרים? ‏עמיחישיחה 13:13, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
קראתי את הערך והשתכנעתי מהחשיבות, דברים גם השתנו מאז המחיקה, אז אני Symbol support vote.svg בעד שחזור. YairMelamedשיחה 13:50, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
אני מסכים עם עמיחי, שמכל הדברים שצוינו, מה שיכול להיות רלוונטי לחשיבות ולשינוי נסיבות זה העובדה שהיא כותבת מאמרים בכלי תקשורת. עם זאת, לדעתי לא די בכך. מעריב של היום רחוק ממעמדו בעבר, זה כלי תקשורת לא מרכזי. הג'רוזלם ריפורט עוד פחות מרכזי ממעריב. והיא לא כתבת, אלא כותבת מאמרי דעה שמתפרסמים אחת לכמה שבועות. זה נראה לא מספיק כדי להוות שינוי נסיבות מהותי. Lostam - שיחה 14:16, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד שחזור. Eladti - שיחה 15:30, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
גם אני נגד. גילגמש שיחה 20:40, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
"דוקטורנטית" מאז שנת 2009, מקום 43 ברשימת כחול-לבן. לדעתי זה לא מספיק. דוד א. - שיחה 06:54, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד מ"מ סגנית השגריר במצרים. מונתה ליועצת נשיא המדינה לענייני החוץ והתפוצות. מונתה לסמנכ"ל קשרי חוץ של מרכז השלטון המקומי בישראל. (קידמה את התערוכה השנתית של ועידת השלטון המקומי לחדשנות למעמד של כנס בין-לאומי.) הצטרפה לרשימת חוסן לישראל לקראת הבחירות לכנסת ה-21 ה-22 וה-23. - בהחלט ראויה לערך. יונתן770י - שיחה 11:39, 5 באוגוסט 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד שחזור Balberg - שיחה 19:22, 7 באוגוסט 2020 (IDT)