שיחה:רחובות תל אביב-יפו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כמה סוגיות לקראת המשך העבודה[עריכת קוד מקור]

שם הערך[עריכת קוד מקור]

גדול הערך[עריכת קוד מקור]

הערך הולך ותופח ויגיע עוד מעט למימדים לא נעימים, וזאת בטרם הוכנס אליו מרבית התוכן. כמה אפשרויות:

 • לחלק את הערך למספר ערכי משנה לפי א-ט, י-מ, נ-ת (נגיד).
 • להעביר את קבוצת האותיות לתבניות משנה שהערך ישתמש בהם עם {{}}
 • רעיון אחר?
לדעתי לחלק לקבוצות של העירייה (בסוף הערך). הכי פשוט. —> יהונתן = )השיחה • 08.07.08 - 11:55
אילו קבוצות? השמח בחלקו (-: 23:24, 10 ביולי 2008 (IDT)
שבקישורים חיצוניים. —> יהונתן = )השיחה • 14.07.08 - 12:12

תבנית הרחובות[עריכת קוד מקור]

התבנית היא ארוכה וכאשר כוללת תמונה, עלולים להיות חללים לבנים רבים. אפשר לחשוב על עיצובה מחדש, אולי להוריד ממנה את התמונה ולהעבירה שמאלה, אולי להפוך אותה למשהו אופקי יותר.

רעיונות נוספים יתקבלו בברכה. השמח בחלקו (-: 21:00, 20 במאי 2008 (IDT)

להסיר את התבניות לחלוטין. תבנית מידע היא דבר חביב כאשר יש אחת כזאת בערך (ולעתים אפשר לסבול עוד אחת או שתיים) ואז היא נותנת תקציר מרופרף ממעוף הציפור על תמצית מידע הערך, תורמת להאחדת פורמט בין ערכים שונים, ואף ניתן לראות בה תרומה גרפית-אסתטית לערך. כאשר יש 200 תבניות כאלה בערך הן מחטיאות לחלוטין מטרות אלו, והופכות למפגע חזותי ולאבן ריחיים כבדה מנשוא על הערך. כל אחת מהן מנפחת שלא לצורך מידע שניתן להציגו בשתי שורות לכדי כ-20 שורות, שמרביתן אוויר. בערך שכבר לפני הכנסת מרבית תוכנו לתוכו עבר את גודל ה-100K, כיוון המחשבה צריך להיות כיצד לכווץ ולא כיצד לנפח (אני בכוונה משתמש במושגים כיווץ/ניפוח ולא צמצום/הרחבה, היות ולא מדובר כאן על שינויים בהיקף המידע אלא רק בנפח תצוגתו). מגיסטרשיחה 08:02, 2 ביולי 2008 (IDT)
תגיד לי, נשמה, איפה היית בחודשיים האחרונים אחרי שאפילו קיבלת הזמנה רשמית? אה, אני יודע. השארת אותי לבד בחושך... לעניינינו, חשבתי אפילו להפוך את התבנית למשהו מלא שכולל גם את התוכן בתוך במסגרת כדי שכל הרחובות יהיו מסודרים בפורמט מסודר כמו כרטיסיות כאלה בתיקייה. אפשר לעשות את זה או לצמצם קצת בנפח במחינה עיצובית-ויזואלית. בכל מקרה, כל פסקה חייבת לכלול את האינפורמציה שבתבנית. אז לכדי לחסוך בכל פסקה שורת פתיחה המתאימה יותר לערך עצמאי אז יש את הנתונים הבסיסיים על הרחוב, ובמקום קישורים חיצוניים בתחתיתו יש לינק קצר ויעיל לזו-מאפ וקומונס. ותמונה אחת לפחות חייבים גם. בגלל השימוש בתבנית, כל אלה רק חוסכים מקום מבחינת גודל הערך ב-KB.
מעבר לכך, זה היה חודשיים בארגז חול ונבנה אט אט כדי שבדיוק הערות מסוג זה ינתנו לפני שנעשה מאמץ גדול מאוד כדי לסדר הכל לפיהן. השמח בחלקו (-: 09:00, 2 ביולי 2008 (IDT)
לגבי "איפה הייתי בחודשיים האחרונים" - ובכן, יתכן שצריך לעתים יותר מתזכורת אחת... קורים בוויקיפדיה דברים רבים מידי יום, והעיסוקים מחוץ לוויקיפדיה גם הם לא נחים על שמריהם, והימים הולכים ומתארכים וזמן להכל אין. הופעה של ערך במרחב הערכים היא לעצמה תזכורת טובה. לגופו של עניין, אני לא בעד פורמט של כרטיסיות תיקייה. ערך אנציקלופדי צריך בעיקרון להיקרא כמלל זורם ככל הניתן, וטבלאות ותבניות צריכות להיות כלי העזר, לא המהות. עדיף בעיני שכל הערך יהיה "אסופת קצרמרים", על רחובות העיר (היינו פיסקה קצרה של 2-3 משפטי מלל קולחים על רחוב, ככל שיש מידע אנציקלופדי רלוונטי), מאשר אסופת כרטיסיות או תבניות. וכמובן, הפניה לערך מורחב ברחובות שיש מקום והצדקה לכך. אחרת, תהייה לנו יצירה שאולי תהייה מפוארת מאוד מבחינה אדריכלית והנדסית אך חסרת ערך כערך אנציקלופדי, כעין "מבנה שטות" :-) יתכן גם אולי, ואיני אומר זאת כפסקנות אלא כנקודה למחשבה, שכל הפרויקט במהדורתו המלאה (כולל המלל, התבניות והכל) מתאים יותר לוויקיספר ופחות לוויקיפדיה. מגיסטרשיחה 10:42, 2 ביולי 2008 (IDT)
קודם כול, כל הכבוד לשמב"ח על הערך, ושהירושלמים הקלוּלֶס יתפוצצו מקנאה. עכשיו, לגבי הלוק הנוכחי שלו, יכול להיות שאפשר לפתור את הבעיה אם התבנית תהפוך לתבנית אופקית (כמו תבניות העריכה למיניהן), קטנה וצרה יותר, שתבוא בין הכותרת והטקסט. כך יתקצר הערך (בסנטימטרים, לא בתוכן), יהיה בו פחות "אוויר", ומן הסתם גם יהיה קל יותר לקרוא אותו ברצף כמו ערך ויקיפדי רגיל. אביעד המקורישיחהבואו להצביע 10:56, 2 ביולי 2008 (IDT)
לגבי מה שאביעד אמר, זה בהחלט מה שהתכוונתי אליו קודם בנושא הכרטיסיה שתכלול גם את כל התוכן ובכל רוחב הדף. מחשבה. למגיסטר: ביקשתי גם אמש בלוח המודעות התייחסות לנושא שם הערך ובהחלט אפשר עוד לשנות או להזיז אפילו למרחב הפורטלים כמעין נספח אינפורמטיבי של פורטל ת"א כפי שגם הצעתי אז בדף זה. הצעה להעביר למיזם אחר, חוץ מזה שאיני חושב שהיא נכונה, היא פשוט מאוחרת מדי. אני נגד הרעיון, אך לא פוסל אפשרות של מציאת הפינה המתאימה בתוך ויקיפדיה בעיקר בגלל חלקו של הערך במערך הערכים הכולל של תל אביב אותי אני מנסה לארגן יפה כבר זמן מה במקביל למילוי התוכן. רעיון אפשרי הוא משהו כמו מקומו של פורטל:תל אביב-יפו/מפת העיר שכולל קישורים לאתרים שונים ומקושר מהם חזרה כמו כאן למשל. גם דף זה כמו תבניות המפות המקומיות הוא חלק מאותו מערך דפים וקישורים, שזה לא ממש משנה באיזה מרחב נמצאים העיקר שתהיה קישוריות אופטימלית גם בטקסטים וגם במפות. הסיבה שהערך התחיל במרחב הערכים הוא כי מצאתי לנכון להוסיף אליו גם מידע אנציקלופדי כללי תחת הכותרת של רחובות ת"א אבל אין זה באמת מחייב, הדברים יכולים להסתדר אחרת. היה בכוונתי גם לשלב את הערך על הרחובות עם הערך הראשי על העיר כמו שיש שם כרגע עם נושאים מרכזיים נוספים כמו (תחבורה, היסטוריה והשדרות כמובן) ואמתין עם זה כמובן לאחרי החלטה בנושא כדי למנוע עבודה כפולה. לדעתי מרחב הערכים מסוגל להכיל עוד דף דמוי מונחון בפורמט אחר אבל במעמד של ערך, אולם לא אתעקש להשאירו דווקא במרחב זה. השמח בחלקו (-: 12:43, 2 ביולי 2008 (IDT)

הצעה[עריכת קוד מקור]

אין לי מושג איך עושים את זה בקוד ויקי, בזה אני משער שקוסטלו, יוני או DMY יוכלו לסייע, אז הכנתי את זה כתמונה. הרעיון הוא שתופיע תבנית כזו לכל רוחב המסך שגם תחליף את כותרת הפסקה.

גם את החריגה הקלה מהרוחב (לפחות ברזו' שלי) נסדר כבר. מה אתם אומרים? השמח בחלקו (-: 15:57, 2 ביולי 2008 (IDT)

עכשיו אתה מדבר. אם זוהי הכרטסת המדוברת, זה באמת נראה הרבה יותר טוב מן המצב הנוכחי. גם הרעיון של לחשוב על מדריך הרחובות כדף משנה של הפורטל (או משהו אחר) ולאו דווקא כ"ערך" הוא מעניין, ומאפשר גמישות וחופש פעולה רבים יותר בכל הקשור למבנהו, לגודלו ולעיצובו. נותרות עדיין כמה שאלות שמטרידות אותי: (א) זה נראה טוב ברמת הכרטסת הבודדת, ואולי גם כ-10 כרטיסיות המוצגות ברצף, אבל האם זה עדיין יראה סביר כאשר יהיו 100-200 כרטסות כאלה המגובבות זו ע"ג זו? (ב) כאן בדוגמה זה רחוב אלנבי, שיש לנו עליו תמונות, ציטוטים ותבנית הפניה לערך מורחב. איך ממלאים את המשבצת הגדולה ברחובות הזניחים יותר? (ג) האם זה יהיה פשוט דיו לעריכה של המשתמש הרגיל החפץ להוסיף מידע על רחוב זה או אחר, או שרק שועלי תבניות וטבלאות יוכלו לערוך? מגיסטרשיחה 23:23, 2 ביולי 2008 (IDT)
זה מגעיל. ולא פרקטי. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:29, 2 ביולי 2008 (IDT)
אורי כפרה עליך, מגעיל ולא פרקטי תגיד על געפילטע פיש, לפני שאתחיל לחלק פה מחמאות על אחותך (-; למגיסטר: (ב) תמונות זה החלק הקל ביותר - הולכים ומצלמים. במקרים של פסקה דלה בתוכן (שבשאיפה יתמלא גם הוא) נוותר על התמונה התבניתית, מה שמקצר את אורכה, ונוסיף תמונות יחד עם הטקסט. יש כבר כמה יישומים של זה כמו בדוד המלך למשל. (ג) לא יודע, מומחינו יגידו. (א) אחרי שמומחינו יענו לאתגר, נראה איך יצא. השמח בחלקו (-: 23:44, 2 ביולי 2008 (IDT)
טוב. בסדר. רק מגעיל. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:45, 2 ביולי 2008 (IDT)
טוב, אז אחותך סתם לא פרקטית. השמח בחלקו (-: 23:46, 2 ביולי 2008 (IDT)
עשיתי משהו בסיסי ב{{רחוב תל אביב2}}, דוגמא לשימוש אפשר לראות ב"אבן גבירול". יש עוד מה לשפץ, אבל לפני כן כדאי להחליט אם באמת הולכים על זה, והאם מוותרים על הכותרת (ואז כדאי לשנות את הטקסט ב{{שלט רחוב}} כך שיהיה כותרת דרגה 3 - ואפשר יהיה לקשר למקום הספציפי בערך) וכו'... ‏ costello • ‏ שיחה 22:17, 5 ביולי 2008 (IDT)
אם זה לא מסובך מדי לביצוע, אפשר לנסות שלישיית רחובות בלי כותרת, כלומר "עריכה" בתוך התבנית כדי לערוך את הפסקה חסרת הכותרת, ולהחליט בהתאם? אולי יש לך רעיון אחר לגמרי? והערות קטנות: ב{{ערך מורחב}} צריך ליצור רקע שקוף (באופן כללי, זה יהיה נחוץ אולי גם בעוד מקומות) ואם אפשר גם להרחיק מעט את התבנית מצד ימין באזה 3-4 פיקסלים. תודה על העזרה! השמח בחלקו (-: 22:29, 5 ביולי 2008 (IDT)

אשמח לתגובות, לטוב ולרע, כן ולא, לגבי המראה הנוכחי של התבניות הראשונות על פי גרסה 2 שיצר קוסטלו. השמח בחלקו (-: 18:42, 7 ביולי 2008 (IDT)

הצעה שלי[עריכת קוד מקור]

קודם כל, כל הכבוד על היוזמה! בתור ירושלמי מקווה להתחיל כזאת משלנו.

לגבי התבנית: אתם יכולים לעשות 3 תבניות בשורה (3 רחובות אחד ליד השני) ואת הטקסט איפשהו באמצע התבנית. כך איפה שאין הרבה טקסט לא יהיה חלל ריק.

חוץ מזה יש לי רעיון לעשות את התבנית ממש מאוזנת אבל אני עובד על זה. —> יהונתן = )השיחה • 07.07.08 - 17:06

תודה על ההצעה ובהחלט יהיה נחמד לראות גם מקבילה ירושלמית. אני לא מצליח לדמיין 3 תבניות בשורה שישפרו את מראה הערך אבל אם ממש בא לך לנסות בנפרד איזו הצעה, אתה תמיד יכול, רק לא בטוח שהיא תתקבל. השמח בחלקו (-: 18:42, 7 ביולי 2008 (IDT)


יצרתי תבנית חדשה: {{רחוב}}. לא הסתדרתי אם התנאים אז יש את כל הפרמטרים והורדתי את כללי העיצוב (שגם לא ממש הסתדרו לי).

הערות:

 • שימו לב שZOOMAP מבוסס על תבנית חדשה שיצרתי (תבנית:zoomap.
 • יש פרמטר חדש: טקסט.
 • הוספתי עוד תמונה כי בעיצוב הזה מתאים יותר שתי תמונות.

הדגמתי על רחוב ביאליק בארגז חול. כנסו והגיבו! —> יהונתן = )השיחה • 07.07.08 - 21:10

האמת שזה נחמד מאוד אבל אני חושב שהגרסה הנוכחית (זו שברוחות של תחילת הדף) עדיפה משום שהוא מאפשרת יותר דינמיות: אם אין מספיק מלל אפשר להכניס את התמונה באופן ידני עם מסגרת יחד הטקסט. השמח בחלקו (-: 21:52, 7 ביולי 2008 (IDT)
עכשיו אפשר להוסיף "תמונה3". (שכחתי לחתום —> יהונתן = )השיחה • 08.07.08 - 10:45)
שיפרתי, הוספתי תנאים. יש שתי תמונות בצד שמאל (1 ו-2) ושתי תמונות בתוך הטקסט (3 ו-4). הנה זה:
שלט רחוב.svg
רח' ביאליק
BIALIKSt.
Old Municipality of Tel Aviv1.jpg
שכונה לב תל אביב
קרוי על שם חיים נחמן ביאליק, המשורר הלאומי
תמונות וקובצי מדיה בוויקישיתוף

יש בעיה כשיש ציטוט. מישהו מוכן לעזור? —> יהונתן = )השיחה • 08.07.08 - 12:34

נחמד אבל עדיין לדעתי עדיף השימוש בתבנית ב{{רחוב תל אביב2}}. השמח בחלקו (-: 23:25, 10 ביולי 2008 (IDT)

הצעה 3[עריכת קוד מקור]

כיוון אחר לגמרי, אולי ממנו גם תצמח הישועה בעניין גודל הדף:

 • הדף יועבר לפורטל:תל אביב-יפו/מדריך הרחובות
 • החלקים הכללים בו יועברו חזרה לערך רחובות תל אביב-יפו שיעסוק בהם באופן כללי, בעיקר בעניין השמות, כמו ערך משנה של שמות רחובות בישראל. אפשר גם שמות רחובות בתל אביב-יפו לצורך העניין.
 • דף הפורטל יקבל מקום חדש בפורטל ויתפקד כמו אוספי פורטלים. אולי אפשר אפילו שבעמוד הראשי של הפורטל יהיה "רחוב נבחר" אבל פרה פרה ובלי לחץ.
 • דף המשנה של הפורטל "ימותג" מחדש ויכלול קישורים אליו (כמו התבנית פה משמאל) מכל ערכי הרחובות של העיר+מקום מודגש בקטגוריה הראשית.
 • בערך תל אביב-יפו אפשר לשקול להכניס אותו כ"הפניה לערך מורחב" אפילו שהוא דף פורטל ולא ערך - לדיון נפרד.

מה דעתכם? השמח בחלקו (-: 18:56, 7 ביולי 2008 (IDT)

אגב, אחת המשמעויות היא שהפניות כגון רחוב קרליבך (כרגע פיילוט, נא לא להוסיף בינתיים עוד כאלה) יפנו אל מרחב הפורטלים. השמח בחלקו (-: 19:09, 7 ביולי 2008 (IDT)
אני אוהב את הכיוון, למרות שאת המשפט "דף הפורטל יקבל מקום חדש בפורטל ויתפקד כמו אוספי פורטלים" אני לא בטוח שהבנתי - אודה על הסבר יותר ברור. אגב, ברחוב קרליבך לדעתי יש מספיק בשר לערך עצמאי, בדיוק כזה שיופיע בו מידע על הרחוב + תבנית קישור למדריך הרחובות המלא. ממש לא נורא אם בערכי רחוב קצרים יחסית תהיה חפיפה (ואף כמעט זהות) בין המידע המופיע בערך העצמאי לזה שמופיע בפורטל הרחובות. מגיסטרשיחה 23:45, 7 ביולי 2008 (IDT)
(ראה גם הצעה מקבילה בשיחת פורטל: תל אביב-יפו) הרעיון הוא שהדף לא יופיע בעמוד הראשי של הפורטל אבל תהיה אליו הפניה ברורה - כמו פורטל:תל אביב-יפו/מפת העיר או פורטל:תל אביב-יפו/העיר הלבנה/גלריה. לא צריכה להיות בעייה עם דף הפניה שמפנה מערך לפסקה בפורטל? יכול להיות שקרליבך יהפוך לערך עצמאי, זה נבנה כך שטכנית זה יהיה קל מאוד לביצוע. יהיה אבל בכל מקרה מספר רב של הפניות מהסוג הזה לרחובות חשובים פחות אך מספיק חשובים כך שהם מוזכרים בערכים השונים. השמח בחלקו (-: 07:41, 8 ביולי 2008 (IDT)

שאלת טָמְבָּל[עריכת קוד מקור]

מה זה "דרך יפו"? זה לא מה שנקרא היום דרך אילת? או סלמה? או שיש עדיין רחוב שזה שמו? סליחה על הבורות, אבל זה דרומית לנווה צדק, יש לי פטור. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 19:09, 22 במאי 2008 (IDT)

דרך יפו זוהי דרך היסטורית שנקראת "דרך יפו - שכם". הרחוב שנקרא דרך יפו עובר בתחומי תל אביב ואילו ההמשך שלו רחוב אילת זה כבר בתוך יפו עצמה. פארוק - שיחה 10:41, 22 באפריל 2011 (IDT)
מס'תומרת? דרך יפו זו דרך יפו. ההמשך שלה נקרא משום מה "אילת" אבל זו עדיין הדרך ליפו. למה חלקה המערבי שונה לאילת - שאלה טובה. נברר. השמח בחלקו (-: 19:14, 22 במאי 2008 (IDT)
לא דרומית לנווה צדק אלא הגבול הדרומי שלה איתןשיחה 22:14, 14 ביולי 2008 (IDT)
לא מדויק. גבולה, ההיסטורי לפחות, של השכונה היה מסילת הרכבת - מה שהיום הוא חניון ללא מוצא תחת גשר שלוש. השמח בחלקו (-: 22:51, 14 ביולי 2008 (IDT)
לא נתווכח על 20 מטר. רחוב פינס ורחוב שלוש מגיעים עד לדרך יפו או רחוב אילת איתןשיחה 00:21, 16 ביולי 2008 (IDT)

מה הקריטריון להכלל?[עריכת קוד מקור]

למה למשל רחוב יצחק שדה אינו כלול? ומה לגבי הפניות עתידיות? האם למשל רחוב קרליבך יפנה לפרק כאן? חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י"ד בסיוון ה'תשס"ח • 18:06, 16 ביוני 2008 (IDT)

לשאלת קרליבך - בדיוק כך. אם הפסקה תצבור מספיק מידע ההפניה תהפוך לערך והפסקה תהפוך לתמציתית+הפניה לערך מורחב. בשלב זה זרקתי לדף רחובות שעלו בראשי כרחובות שיש לי מידע אנציקלופדי לכתוב עליהם או שאני יודע בוודאות כי יש מה לכתוב עליהם ורק צריך להשיג חומר או למצוא את המשתמש שיוכל לכתוב עליהם. אם עולה בדעתך מידע בנושא רחוב יצחק שדה, או רחוב אחר שלא הוכנס לדף, אתה יותר ממוזמן להוסיף עליו פסקה. השמח בחלקו (-: 18:10, 16 ביוני 2008 (IDT)

ישר כח[עריכת קוד מקור]

כירושלמי, הפרוייקט שהקמתם כאן ראוי לכל שבח. בעיקר כי זו יריית הפתיחה לקנאת הסופרים שתניב את רחובות ירושלים. (-: Ranbar - שיחה 10:50, 2 ביולי 2008 (IDT)

זו בהחלט היתה מטרת המשנה של הדף... (-; השמח בחלקו (-: 12:43, 2 ביולי 2008 (IDT)
השמח בחלקו מתאים גם למשימה זו, אבל הוא תפוס עד 2009. איתןשיחה 22:32, 16 ביולי 2008 (IDT)

סידור הערכים והקישורים[עריכת קוד מקור]

טבלה זו באה לרכז את כל הרחובות והגדרת מצב ועתידם. ודאי לא כל רחוב זכאי לערך עצמאי, גם אם יש קצת מידע שאפשר לכתוב עליו. יתכן וחלק מהרחובות שכבר היום יש להם ערכים עצמאיים יכולים להתקפל כהפניות לכאן. כאשר מדובר על הפניה הכוונה היא להפניה מסוג: [[רחוב סומסום]] => [[רחובות תל אביב-יפו#סומסום]]. רחובות שכרגע אין עליהם מספיק מידע אבל ידוע כי עוד הרבה מה לכתוב ישארו הפניות ויוכלו בעתיד להפוך לערך עצמאי. חשוב להקפיד לקשר מערכים אחרים רק בעזרת הפניות ולא עם קישורים ישירים עם #.

רחוב סטטוס עתיד
רחוב אבן גבירול ערך עצמאי
רחוב אחד העם ערך עצמאי
רחוב אילת אדום להרחיב בינתיים כאן. ראוי לערך נפרד כשיהיה עוד תוכן
רחוב אליפלט הפנייה להרחיב כאן
רחוב אלנבי ערך עצמאי יום יבוא ויהיה כאן ערך מומלץ
רחוב ארלוזורוב (תל אביב) ערך עצמאי
רחוב אצ"ל אדום להרחיב כאן בינתיים. לשקול ערך עצמאי
דרך בגין (תל אביב) ערך עצמאי דורש הרחבה משמעותית
רחוב בוגרשוב ערך עצמאי
רחוב בזל הפניה להרחיב כאן
רחוב ביאליק אדום להרחיב בינתיים כאן. ראוי לערך נפרד כשיהיה עוד תוכן
רחוב בלפור הפניה להרחיב כאן
שדרות בן-גוריון ערך עצמאי
רחוב בן יהודה ערך עצמאי
דרך בן צבי ערך עצמאי
שדרות בן ציון ערך עצמאי לשקול איחוד לכאן
רחוב גאולה הפניה להרחיב כאן
רחוב גבעון הפניה להרחיב כאן
רחוב גורדון הפניה להרחיב כאן. לשקול ערך עצמאי
רחוב דובנוב הפניה להרחיב כאן. לשקול ערך עצמאי
שדרות דוד המלך הפניה להרחיב כאן
רחוב דוד רזיאל הפניה להרחיב כאן. ראוי לערך נפרד כשיהיה עוד תוכן
רחוב דיזנגוף ערך עצמאי יום יבוא ויהיה כאן ערך מומלץ
רחוב ה' באייר אדום להרחיב כאן בינתיים
רחוב הארבעה הפניה להרחיב כאן.
רחוב הברזל הפניה להרחיב כאן. לשקול ערך עצמאי
רחוב החרש הפנייה להרחיב כאן
רחוב החשמונאים הפניה להרחיב כאן
רחוב החשמל הפניה להרחיב כאן
רחוב הירקון ערך עצמאי
רחוב המלך ג'ורג' (תל אביב) ערך עצמאי
רחוב המסגר אדום להרחיב בינתיים כאן. ראוי לערך נפרד כשיהיה עוד תוכן
רחוב העליה אדום להרחיב בינתיים כאן. ראוי לערך נפרד כשיהיה עוד תוכן
שדרות הר ציון הפניה להרחיב כאן
רציף הרברט סמואל אדום להרחיב בינתיים כאן. ראוי לערך נפרד כשיהיה עוד תוכן
רחוב הרכבת ערך עצמאי
רחוב הרצל (תל אביב) ערך עצמאי
דרך השלום הפניה להרחיב כאן
רחוב התערוכה הפניה להרחיב כאן
רחוב ויצמן הפניה להרחיב כאן
רחוב ז'בוטינסקי (תל אביב) הפניה להרחיב כאן
שדרות ח"ן ערך עצמאי
רחוב טשרניחובסקי הפניה להרחיב כאן
רחוב יגאל אלון הפניה להרחיב כאן
רחוב יהודה הימית הפניה להרחיב כאן
רחוב יהודה הלוי אדום להרחיב בינתיים כאן. ראוי לערך נפרד כשיהיה עוד תוכן
רחוב יהודה המכבי הפניה להרחיב כאן
רחוב יהודה מרגוזה הפניה להרחיב בינתיים כאן. ראוי לערך נפרד כשיהיה עוד תוכן
שדרות יהודית הפניה להרחיב כאן
דרך יפו-תל אביב אדום להרחיב בינתיים כאן. ראוי לערך נפרד כשיהיה עוד תוכן
רחוב יפת ערך עצמאי
שדרות ירושלים ערך עצמאי
רחוב ירמיהו הפניה להרחיב כאן. לשקול ערך עצמאי
רחוב הכובשים הפנייה להרחיב כאן
רחוב לבנון ערך עצמאי
רחוב לה גוארדיה הפניה להרחיב כאן
רחוב לוינסקי ערך עצמאי
רחוב לח"י כלום לא בטוח שיהיה מה לכתוב
רחוב ליליינבלום ערך עצמאי
רחוב לינקולן הפנייה להרחיב כאן בינתיים
רחוב מזא"ה ערך עצמאי
רחוב מלצ'ט הפניה להרחיב כאן
מרכז בעלי מלאכה אדום להרחיב בינתיים כאן. ראוי לערך נפרד (בעיקר על השכונה) כשיהיה עוד תוכן
רחוב מרמורק הפניה להרחיב כאן
רחוב נוה שאנן ערך עצמאי צריך לכתוב גם על המדרחוב עצמו, לא רק השכונה
שדרות נורדאו ערך עצמאי לשקול איחוד לכאן אם אין עוד מה להוסיף
רחוב נחלת בנימין ערך עצמאי צריך לכתוב על כל הרחוב והשכונה, לא רק המדרחוב
רחוב נחמני הפניה להרחיב כאן
דרך נמיר ערך עצמאי
רחוב נמל יפו הפניה להרחיב כאן
רחוב נמל תל אביב הפניה להרחיב כאן
רחוב פנקס הפניה להרחיב כאן
רחוב פרוג כלום לא בטוח שיהיה עוד מה לכתוב
רחוב פרישמן הפניה להרחיב כאן. לשקול ערך עצמאי
רחוב צקלג להרחיב כאן.
רחוב קדם הפניה להרחיב כאן. ראוי לערך נפרד כשיהיה עוד תוכן
דרך קיבוץ גלויות הפניה להרחיב כאן
רחוב קפלן ערך עצמאי
רחוב קרליבך הפניה להרחיב כאן. לשקול ערך עצמאי
שדרות רוטשילד ערך עצמאי
שדרות רוקח ערך עצמאי
רחוב שוקן הפניה להרחיב בינתיים כאן. לשקול ערך עצמאי
שדרות שאול המלך ערך עצמאי
רחוב שבזי הפניה להרחיב בינתיים כאן. אולי בעתיד יהיה ערך עצמאי עם סיפורי בתים
רחוב שינקין ערך עצמאי
רחוב שלבים אדום להרחיב בינתיים כאן.
רחוב שלוש אדום להרחיב בינתיים כאן. ראוי לערך נפרד כשיהיה עוד תוכן
דרך שלמה אדום להרחיב בינתיים כאן. ראוי לערך נפרד כשיהיה עוד תוכן
רחוב שלמה המלך כלום לא בטוח שיהיה עוד מה לכתוב
רחוב תל גיבורים הפנייה להרחיב בינתיים כאן.

ניתן להוסיף עוד רחובות כפסקאות בערך. יש להוסיף חדשים רק במקרה של כמות מינימלית של תוכן שתכתב מההתחלה. תוכן זה אינו כולל מידע טכני טריוויאלי הניתן במפת רחובות. רחובות מועמדים להתווסף לדף: יצחק שדה, יבנה, מונטיפיורי, טרומפלדור, הס, סוטין, גרוזנברג, הברזל, ראול ולנברג, דרך הטייסים, דרך משה סנה, שדרות קק"ל, רחוב אינשטיין ורחובות אחרים עם סיפור מיוחד, היסטוריה או ריבוי אתרים בעלי חשיבות/סיפורי בתים שונים.

דעות ומחשבות נוספות בנושא תתקבלנה בברכה. השמח בחלקו (-: 18:34, 18 ביולי 2008 (IDT)

למעוניינים לעזור חשוב: אם אתם יוצרים הפניה מקישור אדום, יש לערוך חיפוש בכל ויקיפדיה וליצור קישורים מתאימים. רחובות שונים ולאו דווקא החשובים ביותר מהם מוזכרים פעמים רבות בערכים שונים. הרחובות המסומנים כ"הפניה" אך עדיין אדומים הם הקישורים לטיפול. תודה. השמח בחלקו (-: 00:49, 21 ביולי 2008 (IDT)

ה"שלטים"[עריכת קוד מקור]

למה בשלטים מופיע שם הרחוב רק בעברית ובאנגלית? הרי השלטים מציגים גם את שמות הרחובות בערבית.

האמנם? לפחות בתצלום המופיע בראש הערך, כמו גם בתצלום בערך רחוב בוגרשוב, הערבית אינה מופיעה. דוד שי - שיחה 16:27, 17 באוקטובר 2008 (IST)
כיתוב תמונה
השלטים החדשים (לא כאלה חדשים...) בתל אביב, כמו אלה שבתבנית, באמת כוללים גם כיתוב בערבית, בהתאם למדיניות לשונית בישראל. אך כאן השלטים מופיעים לא כדי להתמצא בעיר ואינם כפופים למדיניות זו. תפקידם כאן הוא עיצובי וכלי פשוט כדי להדגיש את קידומת שם הרחוב. שקלנו תחילה להוסיף גם כיתוב בערבית אך הדבר היה מקשה מאד מבחינה טכנית כמו גם דורש ידע מקצועי בכתיב ערבי שאין לרוב המשתמשים. ~השמח בחלקורוצה לעצור את הגרעין האיראני? 19:24, 21 באוקטובר 2008 (IST)

שמות קודמים לרחובות[עריכת קוד מקור]

לדעתי כדאי להוסיף מה היה שמו הקודם של הרחוב. למשל - יגאל אלון, לדעתי הרחוב נקרא קודם לכן "גיבורי ישראל". האמנם? ומה היה שמו של רחוב משה דיין? ומה שהיום שדרות קקל? פרנקל היה עמק יזרעאל עד שיד חסרת רגישות ביטלה את השם היפה. 212.150.73.89 11:05, 6 בנובמבר 2008 (IST) " רחוב יגאל אלון " נקרא פעם " דרך גיבורי ישראל " ואילו " רחוב משה דיין " נקרא פעם " דרך הניצחון " . בעזרת השם תמיד להיות שמח ! - שיחה 15:45, 10 בספטמבר 2009 (IDT)

טעות[עריכת קוד מקור]

בפסקה של רחוב מלצ'ט נפלה טעות - בניין לודז'יה איננו בפינת מלצ'ט-נחמני אלא רחוק יותר בהמשך נחמני, אולי בפינת גולדברג. אינני בטוחה לגמרי היכן נמצא בניין לודז'יה, אבל נעלה מכל ספק שבפינת מלצ'ט הוא איננו.שלומית קדם - שיחה 10:34, 2 בספטמבר 2009 (IDT)

בית לודז'יה אכן שוכן בנחמני 43 פינת גולדברג 10, ועד שיצולם ניתן לראות את תמונתו כאן. שרשרשיחה 00:13, 3 בספטמבר 2009 (IDT)

שמות של עורכי עיתון ברחוב בו נמצאת הנהלת העיתון[עריכת קוד מקור]

בעיר תל-אביב ישנם 3 עיתונים מפורסמים ( "ידיעות אחרונות, מעריב, הארץ" ) שהם נמצאים ברחוב על שם העורך הראשון של אותו העיתון .

1 - " בית מעריב " - נמצא ברחוב "עזריאל קרליבך" שהיה העורך הראשון של מעריב.

2 - " בית ידיעות אחרונות " - נמצא ברחוב "יהודה ונח מוזס" שהיו העורכים הראשונים של העיתון.

3 - " בית הארץ " - נמצא ברחוב "שלמה זלמן שוקן" שהיה העורך הראשון של עיתון הארץ.

בעזרת השם תמיד להיות שמח ! - שיחה 15:51, 10 בספטמבר 2009 (IDT)

רחובות לפי בעלי מקצוע[עריכת קוד מקור]

בתל אביב ישנם רחובות שיש להם דגש על נושא מסוים:


1 - רחוב לוינסקי => "רחוב התבלינים"

2 - רחוב נווה שאנן => "רחוב הנעליים"

3 - רחוב המסגר => "רחוב אולמות הארועים" ואחר כך "רחוב המכוניות"

4 - רחוב וולפסון => "רחוב המנורות"

5 - דרך יפו => "רחוב הבגדים"

6 - רחוב גורדון => "רחוב הגלריות"

7 - רחוב הרצל => "רחוב הרהיטים"

8 - רחוב אילת => "רחוב התמונות"

האם ראוי להיתייחס לנושא הזה ? ..........

פארוק - שיחה 01:35, 3 בספטמבר 2010 (IDT)

הנטייה של בעלי מלאכה מסויימת להתאגד באיזור או רחוב אחד קיימת כבר אינספור שנים ונזכרת למשל כבר בתלמוד. לדעתי, זה ראוי לאיזכור נרחב בערכים או בפסקאות על הרחוב או האיזור הרלוונטי, אבל אין כאן משהו מיוחד לעיר ת"א. ‏DGtal‏ 10:45, 22 באפריל 2011 (IDT)
אני חושב שבעיר גדולה כמו תל אביב ישנם עוד כמה רחובות כאלה. פארוק - שיחה 13:08, 22 באפריל 2011 (IDT)
אני בטוח שאתה צודק, אבל זו לא הנקודה. אין שום דבר ייחודי ברחובות שבהם המסחר מתמחה בדבר אחד. אפשר למצוא את זה בכל מטרופולין בעולם. זו הסיבה שזה ראוי לאיזכור רק בערך על השכונה. ‏DGtal‏ 13:40, 22 באפריל 2011 (IDT)

איזה יופי![עריכת קוד מקור]

אהבתי מאד את השלטים. כל הכבוד! תמרה שיחה 15:13, 29 באוקטובר 2012 (IST)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

רחוב משה סנה לא נמצא גם ברמת החייל. דווח על ידי: 213.151.43.98 16:31, 17 ביולי 2015 (IDT)

הסרתי. דוד שי - שיחה 17:31, 17 ביולי 2015 (IDT)


רחוב לה גארדיה[עריכת קוד מקור]

רחוב לה גארדיה נמצא בתהליך של שינוי מרחוב מגורים לרחוב מסחרי (בדומה אל רחוב ארלוזורוב). נראה לי שזה אולי מצריך ערך נפרד. פארוק - שיחה 13:50, 5 במרץ 2017 (IST)

אני מרבה לעבור בחלק מרחוב זה, ולא זכיתי לראות בו שינוי משמעותי בשנים האחרונות, מלבד בית "דלק רכב" שנבנה בקצהו המערבי. דוד שי - שיחה 19:29, 5 במרץ 2017 (IST)

משוב מ-16 בנובמבר 2019[עריכת קוד מקור]

לרחוב לילנבלום, ראוי להוסיף בבית מספר 5 שוכן בית הכנסת של קהילת יהודי עדן "קול יהודה" ובו שוכן גם בית מרכז מורשת יהדות עדן. 77.126.69.91 16:11, 16 בנובמבר 2019 (IST)