שיחה:ריאל מדריד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכן עניינים

הפניית ריאל מדריד למועדון הכדורגל ריאל מדריד[עריכת קוד מקור]

ישנן כמה סיבות ליצירת הפניה מריאל מדריד למועדון הכדורגל ריאל מדריד תוך כדי שימוש בתבנית:פירוש נוסף עבור מועדון הכדורסל ריאל מדריד. מויקיפדיה:פירושונים: "אם בדרך כלל משמש השם לפירוש אחד, ורק מעיינים בודדים יתעניינו בפירושים האחרים - מוטב להשאיר את הערך במקומו ולתת בראשו הפניה לדף הפירושונים.". מועדון הכדורגל של ריאל מדריד הוא ללא ספק פופלורי הרבה יותר ממועדון הכדורסל של ריאל מדריד, בארץ ובעיקר בעולם. בנוסף, שימוש בדף פירשונים עבור שני ערכים הוא בזבוז, במיוחד כאשר אחד הערכים פופולרי בהרבה; עבור גולשים המחפשים את מועדון הכדורסל לא יהיה הבדל. גולשים אלו יגיעו לדף מועדון הכדורגל ריאל מדריד ומשם דרך התבנית פירוש נוסף, למועדון הכדורסל ריאל מדריד. לעומתם, רוב הגולשים, המחפשים את מועדון הכדורגל, יגיעו ליעדם. טיעונים עיניניים יתקבלו בברכה. --‏The-Q‏ 20:07, 7 בנובמבר 2007 (IST)

אתה טועה. חובבי הספורט מכירים את קבוצת הכדורסל לא פחות טוב מאשר את קבוצת הכדורגל. מכל מקום, שמה של קבוצת הכדורגל הוא לא ריאל מדריד. ואגב, שמונה אליפויות אירופה ועוד שלל תארים זה לא דבר של מה בכך. לא נימקת כלל מדוע יש להעדיף את מועדון הכדורגל על פני מועדון הכדורסל. וראה עוד כאן (יונתן לא הוכיח את הטיעון שלו אז בבקשה אל תחזור עליו שוב). שים לב גם להתנגדותו המנומקת של ירון. את שיש לי לומר בנושא אמרתי ובזה סיימתי את השתתפותי בדיון המיותר הזה. ברוקולי מהלפטופ
"אתה טועה" היכן בדיוק אני טועה?
"חובבי הספורט מכירים את קבוצת הכדורסל לא פחות טוב מאשר את קבוצת הכדורגל" למזלנו ויקיפדיה היא לא נחלתם הבלעדית של חובבי הספורט.
"ואגב, שמונה אליפויות אירופה ועוד שלל תארים זה לא דבר של מה בכך" לא טענתי אחרת. אני מכיר בחשיבותו של מועדון הכדורסל.
"לא נימקת כלל מדוע יש להעדיף את מועדון הכדורגל על פני מועדון הכדורסל" דווקא כן נימקתי: "מועדון הכדורגל של ריאל מדריד הוא ללא ספק פופלורי הרבה יותר ממועדון הכדורסל של ריאל מדריד, בארץ ובעיקר בעולם". כמו שנאמר למעלה, השימוש בדף פירושונים עבור שני ערכים (במיוחד במקרה הפרטי הזה) הוא בזבוז. ההסבר המדוייק נמצא בהודעה הראשונה בדיון הזה.
אתה לא חייב להמשיך להשתתף בדיון הזה, למרות שהעדת על עצמך כי "אני לא אחד שלא מקשיב אף פעם ומתעלם מכל ההערות שלו. העובדה היא שאם מישהו מוכן לדון איתי בצורה מכובדת הוא יקבל ממני יחס שווה של כבוד ורצון מאוד גדול להגיע לעמק השווה." קח בחשבון שאם לא תביע התנגדות, אשחזר לעריכתי האחרונה. --‏The-Q‏ 21:41, 7 בנובמבר 2007 (IST)
ואני אשחזר אותך בתגובה. מועדון הכדורסל לא פחות פופולרי ממועדון הכדורגל וחובת ההוכחה היא עליך. אין יותר פשוט מזה. וכדאי מאוד שתפסיק עם צורת ההתנהגות הזאת שלך. ברוקולי מהלפטופ
אני בטוח שאתה טועה ומועדון הכדורגל יותר פופולרי. אבל בוא נמשיך עם הקו שלך. ריאל מדריד יפנה למועדון הכדורסל ריאל מדריד עם תבנית:פירוש נוסף עבור מועדון הכדורגל ריאל מדריד. סיכמנו? --‏The-Q‏ 22:30, 7 בנובמבר 2007 (IST)
תפסיק עם ההתחכמויות והציניות. דעתי היא שמועדון הכדורסל פופולרי כמו מועדון הכדורגל ואין להעדיף את האחד על פני השני. ברוקולי מהלפטופ
כתבתי לפני התנגשות עריכה: לא. אני מתנגד לבחירת משמעות ראשית כשאין משמעות ראשית ברורה, כפי שאומר דף ההנחיות שקישרת אליו היכן שהוא. יחד עם זאת, אם תנומק הדעה (וכוונתי ב"תנומק" היא לא לניסוח נוסף של הדעה) שמועדון הכדורגל פופולרי יותר, התנגדותי תוסר, ואני מאמין שגם של ברוקולי. ירוןשיחה 22:36, 7 בנובמבר 2007 (IST)
למר ברוקולי: אני לא מתחכם ולא ציני וחבל לי שכך אתה רואה את הדברים. אולי כדאי גם שתפסיק להאשים אנשים ב"שקרים" (כי זה בטח לא מוסיף לכבוד שלך)
ירון: מבחינה לוגית, מכיוון שהכדורגל הוא אחד מענפי הספורט (אם לא ענף הספורט) הפופולרים ביותר בעולם וכחלק ממנו מועדון הכדורגל ריאל מדריד היא אחת מקבוצות הכדורגל הפופולריות ביותר בענף, נובע כי הפופולריות של קבוצת הכדורגל גדולה יותר מאשר הפופולריות של מועדון הכדורסל ריאל מדריד שהוא חלק מענף שהפופולריות שלו פחותה מזאת של הכדורגל. --‏The-Q‏ 23:02, 7 בנובמבר 2007 (IST)
רגע של ציניות: לאוניברסיטה הפתוחה יש כמה קורסים מעולים בפילוסופיה ולוגיקה. זה רמז.
לעניין שאליו נדרשנו: טענתך מהווה מחקר מקורי וחסרת סימוכין. כדורגל הוא אולי אחד מענפי הספורט הפופולריים בישראל אך בוודאי שהוא לא עולה בכמה דרגות על הכדורסל מבחינת פופולריות. באשר לשאר העולם - לא ברור לי על סמך אתה קובע קביעות נחרצות כאלה. בארצות הברית, למשל, כדורגל הוא ענף ספורט לא פופולרי בהשוואה לכדורסל על כל סוגיו, פוטבול, בייסבול וכד'. אין דרך לקבוע את הפופולריות של ספורט מסוים ובוודאי שדף הפירושונים הזה לא יעבור כל שינוי על סמך טענה כזאת מפוקפקת שדורשת סימוכין מפה ועד להודעה חדשה. ברוקולי מהלפטופ
בארצות הברית כדורסל הינו ספורט יותר פופולרי, אך ריאל מדריד בפרט אינה פופולרית בכלל. לגבי הטענות למחקר מקורי: לא העלתי אף טענה חדשה, אלא רק הסתמכתי על לוגיקה והסקת מסקנות. תוספת: הנה [1] מקור (אליו הגעתי דרך: en:Football (soccer)), הגורס כי:

"Soccer is the world's most popular sport, played by people of all ages in about 200 countries."

--‏The-Q‏ 23:25, 7 בנובמבר 2007 (IST)

תרשו לי לעזור רגע לאדון Q: להלן נימוק מכריע מה צריך להיות מופנה למה. עמית 23:14, 7 בנובמבר 2007 (IST)

חסר משמעות בעליל. אנחנו לא עובדים פה על פי קביעות של וויקיפדיות זרות. צריך לבדוק מה בדיוק הוחלט שם ולמה. ברוקולי מהלפטופ
כנראה לא הבנת. זה לא "ויקיפדיה זרה", אלא ויקיפדיה הספרדית. ככלל, כשרוצים לאמת משהו, מן הראוי לבדוק אותו בויקיפדיה בשפה הרלוונטית. כמו שאני מצפה שכל הויקיפדיות יקבלו את הגירסה של זו העברית בכל הקשור לתל אביב, לדוגמה, יש לקבל, מתוך הנחת תום הלב, שמה שמופיע בויקיספרדית בכל הנוגע לקבוצות ספורט ספרדיות. אני חושב שלאחר שראינו שויקיספרדית מצדיקה את טענתו של Q, עבר נטל ההוכחה אליך, מדוע לא לתקן כהצעתו. עד כה, תסלח לי, הטיעונים שלך היו מאוד קלושים יחסית. עמית 23:45, 7 בנובמבר 2007 (IST)
אני עם (הפלא ופלא) ברוקולי. ריאל מדריד צריך להפנות לדף פירושונים. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 23:49, 7 בנובמבר 2007 (IST)
עמית, אני מציע גם לך לקחת קורס בלוגיקה באו"פ. והמבין יבין. ברוקולי מהלפטופ
ואני מציע לשניכם לקחת קורס בספרדית: "El Real Madrid de Baloncesto es la sección de baloncesto del Real Madrid Club de Fútbol." לא צריך לדעת יותר מדי ספרדית בשביל להבין אותו. אני מבצע מיד את ההעברה היות והמצב כרגע יוצר מראית עין שגויה. עמית 23:54, 7 בנובמבר 2007 (IST)
קודם כל אני אחזור על המלצתי באשר לקורס הלוגיקה. הוא באמת קורס מעניין וחשוב. לעניין ריאל מדריד: וויקיספרדית לא קובעת מדיניות אצלנו בדיוק כמו שוויקינגליש לא קובעת מדיניות. מה שהם עושים זה החלטה פנימית של הקהילות המקומיות אצלן שלא קשורות אלינו. עדיין לא הוכחת מדוע מועדון הכדורגל יותר מוכר ממועדון הכדורסל. עד היום לא פגשתי ולו אדם אחד שלא שמע על קבוצת הכדורסל ריאל מדריד ושמע רק על קבוצת הכדורגל. מכל מקום, הטענה שלך חסרת משמעות באשר לפופולריות של הקבוצות. כל טענה שדורשת לשנות על סמך הטיעון הזה צריכה להיות מגובה בסימוכין. ולא, החלטה בוויקיפדיה זרה איננה סימוכין. ברוקולי מהלפטופ
הטיעון כי לא פגשת עד היום אדם אחד שלא שמע על קבוצת הכדורסל אינו מוכיח דבר בדיון זה. כן הוכחתי כי מועדון הכדורגל מוכר יותר ממועדון הכדורסל (ראה הדיון למעלה). אם לא תציג טיעון כנגד ההפניה (הטיעון כי מועדון הכדורסל לא פחות פופולרי הופרך), אאלץ לשחזר את עריכתך ולבקש הגנה. --‏The-Q‏ 00:05, 8 בנובמבר 2007 (IST)
עשרות פעמים אני קורא בדיונים "ויקי אחרים לא קובעים כלום". אז למה בכלל מביאים פה את ויקי הספרדית בתור אסמכתא? שיעשו מה שהם רוצים. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 00:08, 8 בנובמבר 2007 (IST)
ברוקולי וחגי, חבל מאוד שאתם לא טורחים בכלל לקרוא את מה שכותבים לכם. מועדון הכדורסל שייך למועדון הכדורגל, הבנתם? יש בינהם היררכיה מאוד ברורה. אז קורס לוגיקה (שאגב עברתי אותו בציון 100) לא מספיק. צריך גם לקרוא. אני מבקש שלא תעביר חזרה, כיוון שהעברה זו שגויה. עמית 00:11, 8 בנובמבר 2007 (IST)
מבלי להיכנס לשאלת מעמדה החוקי של קבוצת הכדורסל, רק רצינו לציין ששתי הקבוצות מוכרות גם בקרב חובבי ספורט כבדים (אריה) וגם בקרב כאלו שקצת פחות (ג'ודי). מלמד כץשיחה 00:28, 8 בנובמבר 2007 (IST)
ריאל מדריד בכדורסל היא אחת מהקבוצות החשובות והמפורסמות בעולם, אין סיבה להגיד שקבוצת הכדורגל יותר חשובה או מפורסמת. קקון 00:45, 8 בנובמבר 2007 (IST)
על מה אתה מסתמך בקביעתך זו? עמית 00:49, 8 בנובמבר 2007 (IST)
תארים, דבריה של ג'ודי אם תרצה. ירוןשיחה 07:05, 8 בנובמבר 2007 (IST)

אני לא חושב שאף אחד מפקפק בקבוצת הכדורסל של ריאל מדריד. אני יודע ובטוח שהקבוצה מוכרת מאוד בכל אירופה ואולי אפילו בעולם (אם כי, קבוצת הכדורגל יותר פופולרית). לא נאמר שום דבר לגבי חשיבות הקבוצות. הבקשה היחידה היתה יצירת הפנייה מריאל מדריד למועדון הכדורגל ריאל מדריד על מנת:

 1. לשקף את העובדה כי מועדון הכדורסל הוא מחלקה של מועדון הכדורגל
 2. להקל על הגלישה. דף פירושונים עבור שני הערכים מיותר במצב זה

--‏The-Q‏ 00:50, 8 בנובמבר 2007 (IST)

סיבוב 2[עריכת קוד מקור]

אז אחרי שכולנו הלכנו קצת מכות בוק:במ, הגנו על ערכים, איימנו בחסימות והסרות הרשאה וכן הלאה והלאה, מעניין לראות שהכל נסב סביב זה. לפני שאגש לחוות דעת על הנושא, אבקש משני הניצים העיקריים - The Q וברוקולי, לשאול עד כמה זה באמת היה נחוץ, והאם לא יכלו לפתור הנושא בדיון, ללא מלחמת עריכה. עוד אשמח אם על פסקה זו לא אקבל תגובות, ובמקום זאת יגיבו רק לפסקאות הבאות, שעוסקות בנושא עצמו. מי בעד לעשות אותי מאושר?

The Q הביא ציטוט מויקיפדיה:פירושונים, אשר מהווה אצלנו מדיניות, כדי להראות מדוע קבוצת הכדורגל צריכה להיות הערך הראשי. עם זאת, Q עשה לעצמו שירות דב, שכן ציטט "אם בדרך כלל משמש השם לפירוש אחד, ורק מעיינים בודדים יתעניינו בפירושים האחרים - מוטב להשאיר את הערך במקומו ולתת בראשו הפניה לדף הפירושונים". בעוד שזה נכון עבור, נגיד, מכבי חיפה (אם כי גם זה עלול להשתנות בעוד עונה-שתיים), זה לא נכון עבור מדריד בכדורסל. כלומר, כן, ברור שמועדון הכדורגל יותר מפורסם ופופולרי מאשר הכדורסל, אבל זה לא אומר שמעטים מתעניינים בה. הקבוצה מוכרת מאוד לחובבי הספורט בישראל, וחשובה בכדורסל האירופי.

אומר ירון, דרך ההפנייה של ברוקולי, כי כשהוא מחפש את "ריאל מדריד" - הוא רוצה למצוא את קבוצת הכדורסל. אבל זה טוב ויפה לירון, אשר לו עניין אישי בכדורסל, בעוד שאכן צפוי שרוב מי שמחפש את המונח בויקיפדיה מבקש לדעת על קבוצת הכדורגל. מצד שני, זה שהרוב רוצה כך לא אומר שעלינו לשרת אותו בהתאם. רוב הקוראים שמחפשים אחר ברצלונה רוצים גם הם להגיע למועדון כדורגל, כמו גם אלו שמחפשים אחר ליברפול. אותו הדבר לגבי מנצ'סטר או מכבי. אני לא בטוח שרוב הקוראים שלנו רוצים לשמוע על משוררת כאשר הם מקלידים "זלדה" (אני חצוי לגבי מה הם כן מעוניינים לשמוע - על משחק המחשב או על הנגמ"ש). אבל אם נטה לפי רוב בכל נושא שהוא, הסוף הוא שבתור ערך מומלץ נקבל את מייקל לואיס (דוגמן), ב"היום בהיסטוריה" נדווח על הפרידה של יהודה לוי ונינט וב"הידעת?" נכתוב על משקלו של בנה של יעל בר זוהר.

אבל - צודק עמית. בהתחלה לא הייתי בטוח שהוא צודק, כי המנגנון הבירוקרטי של ריאל מדריד לאו דווקא משנה, שכן בסופו של דבר מדובר בשני ערכים שונים אצלנו. זאת הייתה המחשבה הראשונה שלי. ואז נזכרתי שכן, ליברפול מקשר קודם כל לעיר - שכן הקבוצה שייכת (או משויכת) לעיר, ולא הפוך. ריאל מדריד בכדורסל אכן שייכת למועדון הכדורגל (שחולש גם על מועדון הפוטבול והסופטבול ומציע כרטיסים חינם למשחקי קבוצות אלו למנוי מועדון הכדורגל, אם אני זוכר נכון). עוד שכנע אותי עמית בהביאו את ויקי הספרדית - כשם שקבענו את שם העיר סנקט פטרסבורג לפי הגיית תושביה, וכן שמות אישים נקבעים לפי אופן הגייתם ולא לפי טעויות שאולי השתרשו - כך גם כאן סביר שנפעל לפי המקומיים. ויקי הספרדית היא ויקיפדיה מפותחת וללא ספק - אם למועדון הכדורסל יש הערצה במקום כלשהו - הרי שם זה יתבטא. לפיכך, אני מסכים עם עמית - ריאל מדריד צריך לעסוק במועדון הכדורגל עם הפניה בפירוש נוסף עבור מועדון הכדורסל. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:53, 8 בנובמבר 2007 (IST)

אין לי העדפה בקשר להפניות. כדורגל אומנם יותר פופולרי באופן כללי מכדורסל, אבל זה לא קשור לדיון. המועדון הוא אימפריה בשני הענפים באותה מידה. קקון 00:55, 8 בנובמבר 2007 (IST)
אני חושב שזה ברור לכל בר דעת בספורט. השאלה עכשיו היא הלכתית ועקרונית, ולפי הדוגמאות שנתתי - אני מאמין שהצדק עם עמית. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:58, 8 בנובמבר 2007 (IST)
אני מסכים עם קקון. לירון יש אמנם עניין בכדורסל, אבל אני מאמין שהוא גם לא היחיד בעולם. נכון, הוא לא הרוב, אבל גם לא מיעוט זניח. ההשוואה (סנקט פטרסבורג ויקיספרדית) לא טובה - המקרה הראשון הוא מקרה של הגייה, וכאן מקרה של קבוצות ספורט, ובשום פנים אני לא חושב שההיכרות שלי עם מועדון הכדורגל מקורה ב"טעות שאולי השתרשה". ירוןשיחה 07:05, 8 בנובמבר 2007 (IST)
ירון וקקון, אתם פשוט מתעלמים מהעובדות והראיות. לגבי העובדות: קקון טוען ש"המועדון הוא אימפריה בשני הענפים באותה מידה". ממש לא נכון. מועדון הכדורסל הוא מועדון גדול בקנה מידה אירופי בלבד, בעוד שמועדון הכדורגל הוא בקנה מידה עולמי. יש אנשים בישראל שמסתכלים על ריאל מדריד דרך המשקפיים של יום חמישי בערב, אבל במיוחד בשנים האחרונות, בהן הערוץ הראשון חדל להיות הערוץ היחיד, יש יותר ויותר שבכלל לא יודעים שיש מועדון כזה. עם יד על הלב: גם בישראל, מה ההסתברות שאדם ברחוב מעולם לא שמע על קבוצת הכדורסל, ומה על הכדורגל? על אחת כמה וכמה נכון הדבר לגבי אירופה. באירופה הכדורסל הוא ספורט משני. מעצמות ספורט כאנגליה, צרפת, הולנד וגרמניה כלל אינן מנסות להעמיד קבוצות כדורסל רציניות. איזה אנגלי או גרמני שמע בכלל על קבוצת הכדורסל של ריאל מדריד? ואיזה אנגלי או גרמני לא שמע על קבוצת הכדורגל? לעומת זאת בארה"ב, בה הכדורסל הוא הספורט הקבוצתי השלישי בחשיבותו, מי שמע על ריאל מדריד? האם אוהד ממוצע של השיקגו בולס או הניו יורק ניקס שמע את השם הזה בכלל?
אבל שוב, הראיה ה"כבדה" ביותר שממנה אתם מתעלמים, היא ויקיספרדית. ממי נשאב מידע בכל הנוגע לספרד היום אם לא מויקיספרדית? הדרך בה הם נקטו מעמידה בצורה כל כך חד משמעית את מועדון הכדורגל מעל מועדון הכדורסל - מי אתם, קקון וירון, שתחלקו על קביעת הויקיפדים הספרדיים? אתם מבינים בספורט ספרדי יותר מהם? עמית 08:54, 8 בנובמבר 2007 (IST)
אין מועדון כדורסל גדול בקנה מידה עולמי, מהסיבה הפשוטה שאין ליגות בין-יבשתיות (ובשל כך, גם לא ברורה לי הקביעה מדוע מועדון הכדורגל גדול בקנה מידה עולמי). לא צריך להבין בספורט ספרדי כדי לדעת שריאל מדריד בכדורסל היא אימפריה. בכל מקרה, אין לי כוונה להמשיך להתווכח. ירוןשיחה 09:35, 8 בנובמבר 2007 (IST)
יש דרך פשוטה נורא להבין מהו קנה מידה של מועדון. מכבי חיפה בכדורגל היא אימפריה. אז למה בניון משחק בליברפול ולא ג'רארד בחיפה? ריאל מדריד כדורסל היא אימפריה, אבל היכן יעדיף כל אחד מהשחקנים שלה לשחק, שם או ב-NBA? ריאל מדריד כדורגל היא אימפריה. איפה שיחקו פיגו וזידאן? יש אימפריות ויש אימפריות. איזה שחקן כדורסל מריאל מדריד תשים בעשיריה הראשונה בעולם? בעשרים? לעומת זאת, איזה כדורגלן? רואה את ההבדל? עמית 09:46, 8 בנובמבר 2007 (IST)
ואי אפשר לסיים ללא אמירתו האלמותית של אלון מזרחי: "אני רוצה לשחק באירופה או בספרד" עמית 09:50, 8 בנובמבר 2007 (IST)
אני לא חושב שמישהו יכול להכחיש כי ריאל מדריד היא שם דבר בכדורסל האירופי, אבל מנגד אני לא חושב שמישהו בעל ידיעות שני תחומי הספורט יכול להכחיש כי מועדון הכדורגל מפורסם בהרבה. מועדון הכדורגל מגלגל תקציב גבוה יותר, מופיע בדרגים הגבוהים מדי שנה (כאשר הכדורסל עדיין מבלה חלק מזמנו במפעלים משניים), מציג שחקני צמרת בקנה מידה עולמי ומופיע מול אצטדיון בן 80,000 מושבים (לעומת 15,000 עבור הכדורסל). הכדורגל מגלגל יותר כסף ומושך יותר אנשים, בספרד, באירופה ובעולם. הדוגמאות שהבאתי הן דוגמאות לקביעת שם לערך - וגם כאן, בזה הרי מדובר. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 10:51, 8 בנובמבר 2007 (IST)

סיכום[עריכת קוד מקור]

לסיכום, אם אין התנגדות נוספת אבקש הסרת הגנה והפיכת ריאל מדריד להפניה המדוברת. --‏The-Q‏ 16:18, 12 בנובמבר 2007 (IST)

בלי קשר לדיון, אני מסיר ההגנה. אין בה צורך עוד. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 22:34, 12 בנובמבר 2007 (IST)
עבר שבוע, בוצע. --‏The-Qשיחה‏ 01:43, 19 בנובמבר 2007 (IST)
סליחה, לא ברור לי מדוע דרושה בכלל "התנגדות נוספת" כדבריך, ועל סמך איזה רוב ברור בדף השיחה נשענת בהעברתך התמוהה הזו? בשלב זה לא אשחזר אותך, אבל זה עומד לי על קצה העכבר. ירוןשיחה 02:08, 19 בנובמבר 2007 (IST)
במשך שבוע השיחה הזאת עמדה כאן, ביחד עם קישור מלוח המודעות ואף אחד לא הגיב לטענותיו האחרונות של זהר דרוקמן. ועכשיו לנושא - אשמח אם תדגיש שנית את הנימוקים להתנגדותך (במידה והנך מתנגד). --‏The-Qשיחה‏ 02:22, 19 בנובמבר 2007 (IST)
ההתנגדות שלי נמצאת למעלה - אין צורך כי נימוקיי יודגשו. ההודעה מלוח המודעות אינה מעלימה או מורידה בכהוא זה את ההתנגדות שלי ואת ההתנגדויות של אחרים. השיחה עמדה כאן, וההתנגדויות עמדו גם הן. ירוןשיחה 02:25, 19 בנובמבר 2007 (IST)
אמרת כי: "אם תנומק הדעה שמועדון הכדורגל פופולרי יותר, התנגדותי תוסר" לאחר שהוסבר למעלה כי מועדון הכדורגל פופולרי יותר (ואין זה אומר שמועדון הכדורסל אינו פופולרי) חשבתי שאינך נמנה מן המתנגדים. אם יש משהו אחר, או שההסבר אינו מספק, אשמח לשמוע וכמובן אשמח לשמוע הצעות לפתרון. --‏The-Qשיחה‏ 02:33, 19 בנובמבר 2007 (IST)
באופן מוזר, התנגדותי איננה עומדת לבדה בדף השיחה, ועל כן ההתייחסות רק אליי דורשת הסבר. ירוןשיחה 02:55, 19 בנובמבר 2007 (IST)
הבעיה היא שלמועדון כולו (שכולל את מועדון הכדורסל), קוראים מועדון הכדורגל ריאל מדריד. מועדון הכדורסל הוקם אחרי שהמועדון כולו הוקם (בניגוד לקבוצת הכדורגל שיוסדה עם המועדון, שהיה רק מועדון כדורגל). בנוסף, ברור שהקבוצה הכי גדולה\חשובה\ראויה לציון (מבחינת תארים וכלכלית) בכדורגל האירופי יותר ראויה לציון ממקבילתה בכדורסל האירופי מכיוון שאי אפשר להשוות בין שני ענפי הספורט (אם היית משווה לקבוצה ב-NBA אז היה עוד איזשהו קייס). אין ספק גם איזה ספורט יותר חשוב למועדון עצמו (מכל הבחינות) ולאוהדיו וחבריו ובתור מה ידועה ריאל מדריד יותר, בתור קבוצת כדורסל או כדורגל. יתכן שהנטייה שלך לכיוון הכדורסל מונעת ממך לראות זאת. יונתן שיחה 00:37, 20 בנובמבר 2007 (IST)
אולי כדאי להפוך את ריאל מדריד לערך קצר שיסביר קצת על ההיסטוריה של המועדון ועל הקמת קבוצת הכדורגל וקבוצת הכדורסל, וגם יעסוק בנושא שם המועדון. ממנו ניתן לעשות הפניות לערכים מורחבים שיעסקו בקבוצת הכדורגל ובקבוצת הכדורסל. א&ג מלמד כץשיחה 00:41, 20 בנובמבר 2007 (IST)
אני לא חושב שזה מתאים. ההיסטוריה של הגוף שנקרא "ריאל מדריד" (שאינו קיים) היא למעשה בעיקרה ההיסטוריה של מועדון הכדורגל. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:42, 20 בנובמבר 2007 (IST)
הרעיון הוא שהערך ריאל מדריד (או מועדון ריאל מדריד) יעסוק בהיסטוריה מינהלית (שנת הקמה, נסיבות הקמת המועדון, נשיאים וכו...), ואילו הערכים המורחבים יעסקו יותר בהיסטוריה הספורטיבית. זה יכול לפתור את המחלוקת שהיא די קשה לפתרון בגלל טיעונים טובים של שני הצדדים. א&ג מלמד כץשיחה 00:47, 20 בנובמבר 2007 (IST)
יונתן - אין ספק שהכדורגל ידוע יותר וכו' וכו' (גם לגבי המועדונים הללו בפרט) - השאלה היא אם מחפשי הערך על קבוצת הכדורסל כ"כ זניחים לעומת אלו של קבוצת הכדורגל, עד כדי כך ש"זורקים" אותם לפירוש נוסף. לפי ויקיפדיה:פירושונים: "אם בדרך כלל משמש השם לפירוש אחד, ורק מעיינים בודדים יתעניינו בפירושים האחרים - מוטב להשאיר את הערך במקומו ולתת בראשו הפניה לדף הפירושונים, באמצעות התבנית פירוש נוסף" - האם אלו רק מעיינים בודדים? ירוןשיחה 00:50, 20 בנובמבר 2007 (IST)
זה הכל יחסי. לפי דעתי המספר הוא זניח לעומת כמות האנשים שתחפש את מועדון הכדורגל. מקרה דומה (לפי דעתי לפחות) הוא שר הטבעות, שם יהיו הרבה שיחפשו את הסרט ו"יזרקו" לפירוש נוסף וד"א, אני גם לא חושב שזה כל כך נורא. יונתן שיחה 01:03, 20 בנובמבר 2007 (IST)

הצבעת המחלוקת[עריכת קוד מקור]

מה נסגר עם ההצבעה? היא מאורכבת, אבל היא רק נפתחה. סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 00:45, 20 בנובמבר 2007 (IST)

רעיון בכיוון אחר[עריכת קוד מקור]

אנו רושמים כאן את הרעיון שהעלינו בתוך הדיון על מנת לשמוע עוד דעות לגביו. כדאי לזכור שהמקרה הזה מסובך ויש טיעונים טובים לשני הצדדים. אנו מציעים לפתוח ערך חדש שייקרא מועדון ריאל מדריד. הוא יעסוק בהיסטוריה מינהלית של המועדון (שנת הקמה, נסיבות הקמת המועדון, נשיאים, עניינים כספיים, וכו...). ממנו יהיו הפניות לשני ערכים מורחבים שיעסקו בקבוצת הכדורגל ובקבוצת הכדורסל. כל אחד מהם יעסוק בהיסטוריה הספורטיבית של המועדונים, וכמובן שיתייחס גם למצבן של שתי הקבוצות כיום. א&ג מלמד כץשיחה 01:26, 20 בנובמבר 2007 (IST)

לי זה נשמע טוב. אבל רגע, קבוצת ריאל מדריד בכדורגל היא לא בעצם "מועדון ריאל מדריד", שקבוצת הכדורסל היא ענף בו? או שהתבלבלתי יותר מדי? תומר 01:29, 20 בנובמבר 2007 (IST)
זו בדיוק הבעיה. המועדון הוקם כמועדון כדורגל ויום אחד נפתחה בתוכו קבוצת כדורסל. בוא נחשוב על שלושה קוראים - מי שרוצה לדעת את כל הבירוקרטיה הפנימית של המועדון ילך ל"ערך הראשי" מועדון ריאל מדריד, מי שמתעניין בקבוצות הכדורגל יגיע מהר למועדון הכדורגל ריאל מדריד ומי שרוצה לקרוא על קבוצת הכדורסל יגיע למועדון הכדורסל ריאל מדריד. א&ג מלמד כץשיחה 01:45, 20 בנובמבר 2007 (IST)
נשמע טוב בסך הכול. תומר 15:04, 20 בנובמבר 2007 (IST)
יש לזה תקדימים (למשל כאן, וגם במקום יותר טוב). עידושיחה 15:14, 20 בנובמבר 2007 (IST)
בעקרון זה נשמע טוב, הבעיה היא שמועדון ריאל מדריד הוא בעצם מועדון הכדורגל (ובתוכו מחלקת הכדורסל). כלומר, מועדון ריאל מדריד מתלכד עם מועדון הכדורגל ריאל מדריד. אני לא מצליח למצוא מידע שאמור להכנס למועדון ריאל מדריד שלא אמור להכנס למועדון הכדורגל ריאל מדריד. --‏The-Qשיחה‏ 15:49, 20 בנובמבר 2007 (IST)
כל הנושא הכספי, ענייני ניהול, בית המועדון, קשרים פוליטיים, השפעה מעבר לספורט (למשל תרומות מיוחדות) וכדומה יכולים להיכנס לערך הראשי על המועדון, אבל לא חייבים להופיע בערך על קבוצת הכדורגל. א&ג מלמד כץשיחה 02:52, 21 בנובמבר 2007 (IST)
תקנו אותי אם אני טועה, אבל מי שבעצם אחראי על כל אלו (הנושא הכספי, ענייני ניהול, בית המועדון, קשרים פוליטיים, השפעה מעבר לספורט (למשל תרומות מיוחדות)) הוא מועדון הכדורגל, לא? מה שניסיתי לומר הוא שבעצם מועדון ריאל מדריד, ככלל, מתלכד עם מועדון הכדורגל, שמשמש כמועדון העל עבור תחומי הספורט. --‏The-Qשיחה‏ 04:30, 21 בנובמבר 2007 (IST)
אני נוטה להסכים עם Q - המועדון לא נוסד כדי להיות אגודת ספורט. מדובר ביישות שקמה לצורך משחקי כדורגל, ובסופו של דבר רוב ההיסטוריה המנהלתית שלה זהה לחלוטין לזו של הכדורגל. לא רק שלהישגים השונים בכדורגל הייתה השפעה על ההתפתחות המנהלתית, אלא שאני בהחלט לא רוצה לראות ערך על מועדון הכדורגל שכולל רק דיווחים על ביצועים במהלך העונה, ללא מידע על ההנהלה. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 19:51, 21 בנובמבר 2007 (IST)

בוררות מוסכמת[עריכת קוד מקור]

פנו אליי בבקשה לשמש כבורר בסכסוך הזה, אבל לא מצאתי פה התייחסות לעניין, רק חזרה מעייפת על טיעונים. אז יש רצון בבוררות מוסכמת או לא? ‏Harel‏ • שיחה 19:47, 23 בנובמבר 2007 (IST)

ההסכמה על הבוררות נמצאת בעיקר (או רק) בדף שיחתו של The-Q שפנה אליך. ירוןשיחה 20:25, 23 בנובמבר 2007 (IST)
טוב, אז אני מציע את עצמי: לא הייתי מעורב עד עכשיו בדיון, ואני חושב שיש לי רקורד מספיק של מציאת פתרונות יצירתיים שמשאירים את רוב המעורבים בדיון כשחצי תאוותם בידם. אני לא מבין גדול בספורט (אבל לא בור מוחלט). אם תרצו, תגידו. אני הולך למטבח להכין קערה של חומוס אבו-שמב"ח איכותי, לקראת הסולחה הגדולה. כי אני רואה שחוץ מלמשוך אחד לשני בצמות לא קורה כאן יותר מדי. ‏Harel‏ • שיחה 20:38, 23 בנובמבר 2007 (IST)
היום לא אהיה מחובר, רק מחר-מחרתיים. בתאבון :) --‏The-Qשיחה‏ 20:50, 23 בנובמבר 2007 (IST)

אני פשוט אצטט את עצמי מלמעלה: "יונתן - אין ספק שהכדורגל ידוע יותר וכו' וכו' (גם לגבי המועדונים הללו בפרט) - השאלה היא אם מחפשי הערך על קבוצת הכדורסל כ"כ זניחים לעומת אלו של קבוצת הכדורגל, עד כדי כך ש"זורקים" אותם לפירוש נוסף. לפי ויקיפדיה:פירושונים: "אם בדרך כלל משמש השם לפירוש אחד, ורק מעיינים בודדים יתעניינו בפירושים האחרים - מוטב להשאיר את הערך במקומו ולתת בראשו הפניה לדף הפירושונים, באמצעות התבנית פירוש נוסף" - האם אלו רק מעיינים בודדים." ירוןשיחה 02:45, 24 בנובמבר 2007 (IST)

ועל זה אני הערתי לעיל, בתגובתי הארוכה, כי כאשר אנשים מחפשים "מכבי" - הם לרוב מחפשים את אחד מהמועדונים הבכירים של מכבי תל אביב, ודבר דומה לגבי הפועל. גם כשמחפשים זלדה - אני מאמין שהרוב מבקש לדעת על משחק המחשב, או לפחות על הנגמ"ש הספציפי שהוא מכיר כזלדה. דוגמה בולטת יותר היא הערכים מנצ'סטר וליברפול - ערים אשר לא כל כך מעניינות את הקורא העברי מעבר לקבוצות הכדורגל שלהן, או לפחות רק מתי מעט. ועם זאת - הערכים הראשיים הם אלו שמופיעים. לא תמיד צריך ללכת לפי הכרעת הרוב, לעיתים יש ללכת לפי הגיון, ובמקרה זה מועדון הכדורגל ריאל מדריד כולל בתוכו את קבוצת הכדורסל. אבל אנחנו באמת כבר חוזרים על דברים. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 02:52, 24 בנובמבר 2007 (IST)
לא ביקשתי ללכת לפי הכרעת הרוב, ההפך. ירוןשיחה 02:59, 24 בנובמבר 2007 (IST)

הראל, החומוס מוכן? יש התקדמות? --‏The-Qשיחה‏ 15:52, 25 בנובמבר 2007 (IST)

אם זה מקובל עליכם אז היום בערב - בתקווה - אכתוב כאן מה לדעתי הפתרון הנכון, בהתחשב בכל מה שנאמר לעיל, וזה מתוך מטרה להתאים את עצמנו גם למקובל בוויקיפדיה וגם למצוא דרך שתשאיר את כולם שבעי רצון ככל הניתן. ‏Harel‏ • שיחה 13:17, 26 בנובמבר 2007 (IST)

דעתי[עריכת קוד מקור]

ערב טוב. זו בוררות קצת משונה, כי אין כאן מחלוקת על העובדות, אפילו לא על השיטה, אלא יותר עניין של העדפה שנובעת מאהדות שונות בתחום הספורט - תחום שיש בו אמוציות רבות. מכיוון שהצדדים לא הגיעו לשום הסכמה וביקשו בוררות, הריהי לפניכם.

לדעתי הדבר הנכון לעשות הוא להשאיר את ריאל מדריד בתור הפנייה לריאל מדריד (כדורגל), ואילו שם - כבר במשפט הפתיחה, ובהדגשה, להזכיר את קבוצת הכדורסל ריאל מדריד. כל זאת מהטעמים הבאים:

 1. מבחינה ארגונית-בירוקרטית, מועדון הכדורסל הוא למעשה ענף של מועדון הכדורגל.
 2. ענף הכדורגל פופולרי בעולם הרבה יותר מענף הכדורסל (אשר פופולרי במדינות מסויימות, ובאחרות כמעט אין לו זכר).
 3. מועדון הכדורגל ריאל מדריד הוא שם-דבר של ממש בעולם כולו ואף בארץ (עד כדי כך שהדיוט כמוני שמע על אודותיו), ואילו קבוצת הכדורסל אולי מוכרת ונחשבת, אך אין היא שם-דבר של ממש, ויעידו על כך למשל מספר הבינויקי השונים לזה ולזה.
 4. יש לשער שמועדון ריאל מדריד פעיל בענפים נוספים (כדוריד? כדורמים? כדורעף?). דף פירושונים כזה ייראה מגוחך כמו דף פירושונים על ירושלים במקום הערך הראשי.

לסיכום, עם כל החיבה שרוחשים אוהדי קבוצת הכדורסל לקבוצתם, נכון יותר ללכת לפי קבוצת הכדורגל, המרכזית והבולטת יותר, ולאזכר את קבוצת הכדורסל כבר בפסקת הפתיחה, כדי לא להטעות ולהתעות את הקוראים. ‏Harel‏ • שיחה 19:39, 26 בנובמבר 2007 (IST)

מקובל עליי. ירוןשיחה 19:40, 26 בנובמבר 2007 (IST)

אני סבור שיש להעביר לריאל מדריד, כאשר מישהו מחפש את ריאל מדריד, רוב הסיכויים הם שהוא מחפש את מועדון הכדורגל, מה גם שגם מועדון הכדורסל הוא חלק מ"מועדון כדורגל ריאל מדריד". יונתן שיחה 07:24, 28 ביולי 2007 (IDT)

זה השם המדויק, או לפחות התרגום שלו, וכך נעשה בהרבה קבוצות אחרות. נראה לי שדי בכך שיש הפניה מריאל מדריד. ‏odedee שיחה 07:54, 28 ביולי 2007 (IDT)
כרגע הוא דף פירושונים, אין לי בעיה אם הוא יפנה לפה ומפה יהיה פירוש נוסף, או קישור מגוף הערך למועדון הכדורסל. יונתן שיחה 07:56, 28 ביולי 2007 (IDT)
הגיוני. ‏odedee שיחה 08:05, 28 ביולי 2007 (IDT)
כשאני מחפש ריאל מדריד אני לא מחפש את מועדון הכדורגל, אלא דווקא את הכדורסל, ולטיעון כמו זה של יונתן בתחילה דרוש נימוק מבוסס יותר. זה שמועדון הכדורסל הוא חלק ממועדון הכדורגל אז....? הערך על "מועדון כדורגל ריאל מדריד" עוסק במועדון הכדורסל גם כן? זה לא רלוונטי. ירוןשיחה 19:51, 7 בנובמבר 2007 (IST)
הנה נימוק מבוסס יותר. עמית 23:48, 7 בנובמבר 2007 (IST)

מתוך שיחה:מועדון הכדורגל ריאל מדריד[עריכת קוד מקור]

הערה לגבי שיפור הדף[עריכת קוד מקור]

לא צריך לשפר שום דבר בדף הדף מושלם ומה נה לקריאה תודה על שרותכם בוויקיפדיה

לא נכון! מידע לא נכון ראמון לופז קארו מונה לאחר שונדרליי לושמבורגו פוטר ולא ישר אחרי קירוש

פסקת האוהדים[עריכת קוד מקור]

כותב שיגדיל לעשות יכתוב פסקה על אוהדי הקבוצה, אבל היא לא נחוצה אוטומטית בגלל שקודם כל הערך צריך לעסוק בקבוצה עצמה. לפי עיון בערך האנגלי, לא מצאתי שכתוב שם פסקה על האוהדים. ‏YHYH ~ שיחה 20:47, 11/09/2008

ביקשת שתבנית ההשלמה לא תהיה בראש הערך, קיבלת. עכשיו אתה מבקש להעלים את התבנית גם מכאן? מה יהיה? לגבי הטיעון "לפי הערך האנגלי", לא רק שהטיעון חלש - הבט היטב. en:Real_Madrid_C.F.#Supporters_and_rivalries. הגמל התימני (צריכים עזרה בגרפיקה?) (11.09.2008 21:01)
הטיעון "ביקשת - קיבלת" ממש לא שייך. אתה כלל לא התייחסת לנימוק שהבאתי - הערך צריך קודם לעסוק בקבוצה עצמה, כותב שיגדיל לעשות - יכתוב פסקאות של הכרחיות בערך מלכתחילה כמו פסקת האוהדים. ‏YHYH ~ שיחה 21:10, 11/09/2008

הונטלאר[עריכת קוד מקור]

לפי מקורות שונים הוא עובר כבר עכשיו לריאל, אבל לפי מקורות אחרים וגם לפי ויקיאנגלית הוא יעבור רק בינואר. מה נכון? אם זו התשובה השנייה, הרי שיש להסיר אותו כרגע מרשימת שחקני הסגל. ‏YHYH ۩ שיחה 18:40, 04/12/2008

הוא כבר הוצג שם, היה לבוש בחולצה לבנה - זה יותר ממספיק. הגמל התימני (צרו קשר) (4.12.2008 21:09)

הונטלאר יעבור לריאל בינואר. ההעברה עצמה עוד לא התבצעה ולכן שייך עדיין לאיאקס. --‏The-Qשיחה‏ 10:21, 5 בדצמבר 2008 (IST)

אם כך מה רע שנכתוב שהונטלאר בריאל נכון לינואר? זו חוכמולוגיה שעובדת. הגמל התימני (צרו קשר) (5.12.2008 20:14)
מכיוון שעוד לא ינואר. לכתוב באחת הפסקאות כי הונטלאר עתיד לעבור בינואר 2009 תהייה קביעה נכונה. בדיוק כמו שלא נכתוב שאובאמה הוא נשיא ארצות הברית נכון לינואר 2009. --‏The-Qשיחה‏ 20:18, 5 בדצמבר 2008 (IST)
טוב, כרגע מצאתי שהונטלאר הוא כבר נכון להיום שחקנה. ראה כאן. אני מחזיר אותו ומשנה את תאריך הנכונות להיום. הגמל התימני (צרו קשר) (5.12.2008 20:21)
כרגע מצאתי שהונטלאר עדיין שחקנה של איאקס ראה כאן. השחקן יעבור בינואר 2009 ועד אז הוא עדיין שייך לאיאקס. --‏The-Qשיחה‏ 20:30, 5 בדצמבר 2008 (IST)
אולי הם לא עדכנו? לא הגיוני שהאתר של ריאל יציין שהוא שחקנה סתם כך. הגמל התימני (צרו קשר) (5.12.2008 20:32)
לא סתם כך. השחקן חתם על חוזה. בחוזה כתוב שהוא עתיד לעבור לקבוצה בינואר 2009. עד אז, הוא שייך לאיאקס (גם מהסיבה הפשוטה שהעברות קורות רק בחלון ההעברות וימים אלו אינם חלון העברות). קל ופשוט. --‏The-Qשיחה‏ 20:36, 5 בדצמבר 2008 (IST)
יש לך את החוזה מול עיניך שאתה טוען כך? באתר של ריאל כתוב שהוא שחקנה מ-2008. עליו יש להסתמך. שים לב גם שהאתר של אייאקס לא אזכר בכלל את מעברו של הונטלאר במדור החדשות. לדעתי הם לא מעודכנים. עלינו לסמוך על האתר של ריאל מדריד. הגמל התימני (צרו קשר) (5.12.2008 20:38)
שחקן לא יכול לעבור שלא בחלון ההעברות. ההסכם אומר שהשחקן יעבור בינואר 2009 בדיוק כמו שפורסם. לכן השחקן כיום שייך לאיאקס ובינואר 2009 כרטיס השחקן שלו יעבור לבעלות ריאל מדריד. --‏The-Qשיחה‏ 19:29, 6 בדצמבר 2008 (IST)
דווקא כן. ראיתי העברות רבות בספטמבר, בדצמבר וגם במאי. לא התייחסת למה שכתוב באתר. הגמל התימני (צרו קשר) (6.12.2008 20:25)
האם תרצה בורר שיכריע האם הונטלאר שחקן ריאל או לא? ויקיפדים כמו Havelock, Segal ו-Little Savage נראים לי מתאימים לדיון הזה. הגמל התימני (צרו קשר) (6.12.2008 20:29)
Q, זאת סתם קטנוניות לטעון שהונטלאר לא שחקן ריאל. הנושא מוזכר באתר הרשמי של ריאל ובויקיפדיה רבות (אנגלית, גרמנית, ספרדית, צרפתית הולנדית וכו'...). זה לא מספיק? כולם טעו ואתה צודק? חבל על הטרחה והקטנוניות. עמרישיחה 20:50, 6 בדצמבר 2008 (IST)
הגמל צודק, האתר הרשמי של ריאל הוא שמכריע. אולי אפשר פשוט לבדוק באתר הרשמי של אופ"א? ‏YHYH ۩ שיחה 20:56, 06/12/2008

עמרי: בכל הוויקיפדיות כתוב שהונטלאר יהיה שחקן ריאל בינואר 2009. גם האנגלית, גם הגרמנית וכל הוויקיפדיות הרבות והטובות שציינת. אין לי בעיה לטעון שהונטלאר חתם חוזה עם ריאל, ושהוא יהיה שחקנה בינואר 2009. אבל אי אפשר לכתוב שהונטלאר שחקן ריאל בדיוק כמו שאי אפשר לכתוב שאובאמה הוא נשיא ארה"ב. כרגע עדיין מכהן בוש. לגבי רשימת סגל שמעודכנת לתאריך עתידי: אין לזה תקדימים וזה לא נכון. מהאתר הרשמי של אופ"א (ההדגשות שלי) [2]:

The 25-year-old will move to the Santiago Bernabéu on 2 January, with the opening of the transfer window...

--‏The-Qשיחה‏ 23:03, 6 בדצמבר 2008 (IST)

הכתבה יצאה ב-2 בדצמבר. דברים השתנו מאז. הגמל התימני (צרו קשר) (7.12.2008 01:01)
קראתי את הדיון ואת מה שכתוב באתר של ריאל. גם לדעתי יש לרשום שהונטלאר משתייך לסגל הקבוצה. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:20, 7 בדצמבר 2008 (IST)

אני מבין. אני רואה שהדברים פה מתנהלים על בסיס האנטי. אתם מוזמנים לרשום שהונטלאר משתייך לסגל של ריאל (מוזר, אם הוא בסגל, מדוע לא משחק או יושב על הספסל?). יחי הדיוק. אתם מוזמנים לתת לעצמכם שלוש טפיחות על השכם. --‏The-Qשיחה‏ 02:39, 7 בדצמבר 2008 (IST)

שכחת שהוא פצוע. זה למה הוא לא יכול לשחק בקבוצה היום או אף לשבת על הספסל, אלא רק בינואר. הגמל התימני (צרו קשר) (7.12.2008 07:46)

שלום אני מדבר בשנת 2009 בחלון ההעברות קאקא הגיע לריאל תמורת 65 מיליון יורו . עדיין לא ידוע איזה מספר חולצה ילבש ,הוא (קאקא) אמר שהוא רוצה את המספרים הבאים 8,10,22. גם אזקייל גאראי הארגנטינאי הצעיר שמשחק בעמדות הגנה הגיע מהשאלה מראסינג סנטאנדר , שהעברתו עלתה 10 מיליון יורו , עם זאת לא ידוע איזה מספר חולצה ילבש רוב הסיכווים עם דרנטה יעזוב לפאנאתנייקוס , גאראי ילבש את המספר 15.

קאקא ילבש את המספר 5!! כריסטיאנו רונאלדו. היינו כחולמים. אחרי קאקא פלורנטינו מצליח לשים את ידיו גם על כריסטיאנו רונאלדו תמורת סכום שובר שיאים של 80 מיליון פאונד (יותר מ90 מיליון יורו). היונייטד ענתה בחיוב להצעה ואישרה לריאל מדריד לנהל מו"מ עם השחקן, כשלפי הדיווחים כל הפרטים כבר סגורים. בקרוב זה יהיה רשמי. דויד ויאה - לאחר שהכל נראה סגור ורק ההודעה הרשמית נראתה חסרה, הגיעו ידיעות על כך שולנסיה נסוגה מההסכם ודורשת עוד כמה 5 מיליון להעברה. פרז לא הסכים שיסחטו אותו אז סירב . אבל כרגע הכל הסתדרסביר להניח שהכל ייסגר בימים הקרובים .

כריסטיאנו רונאלדו[עריכת קוד מקור]

בסוף עונת 9\2008 עבר כריסטיאנו רונאלדו ממנצ'סטר ינייטד לריאל מדריד בסכום של 94 מיליון יורו,ההעברה הגדולה ביותר בהיסטוריה. כריסטיאנו רונאלדו שחקן ריאל מדריד.

אני יודע מה המספרים ראיתי חולצות באתר של ריאל בספרד והצגת שחקנים בקיצור רונאלדו מספר 9 וקאקא מספר 8

צריך להוסיף משהו[עריכת קוד מקור]

איפה שיש את התמונה של אלפרדו די סטפנו צריכים להוסיף תמונה של ראול ליד התמונה של אלפרדו ולכתוב מתחת מגדולי שחקני ריאל מדריד!

שם הערך[עריכת קוד מקור]

לפני שנים אחדות הוחלט כי הדף ריאל מדריד יפנה לערך הזה, וייעשה שימוש בתבנית:מפנה. אני לא רואה כל הגיון במצב הזה. לאור ההחלטה שקבוצת הכדורגל היא המשמעות הראשית, אני חושב שמן הראוי (ולשם הפשטות המקובלת אצלנו) כי הערך ייקרא ריאל מדריד, הדף מועדון הכדורגל ריאל מדריד יפנה אליו, וייעשה שימוש בתבנית:פירוש נוסף. אני לא מכיר דוגמאות לסיבוך השם (למעט מועדון הכדורגל ליברפול, שם יש את העיר כפירוש ראשי), אך דוגמאות ניתן למצוא במספר מועדונים אנגלים כגון ארסנל ומנצ'סטר יונייטד. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 15:08, 15 בספטמבר 2009 (IDT)

לא השתתפתי בדיון, אך אני דווקא חושב שבמקרה הנ"ל היה מקום להשתמש בדף פירושונים. קבוצת הכדורגל של ריאל מדריד אמנם יותר מפורסמת ומוכרת, אך קבוצת הכדורסל היא שם דבר באירופה. זה לא כ"כ עקרוני לי, ומבחינתי המצב הנוכחי יכול להישאר. לגבי שם הערך, אני תומך בהצעתו של ברוקולי. אכן אין היגיון במצב הנ"ל. עמרישיחה 15:44, 15 בספטמבר 2009 (IDT)
בדיון ההוא תמכתי גם כן בדף פירושונים (בכל זאת, גם לכדורסל יש אי אילו תארים), אך ההכרעה היא אחרת. כעת יש לדעתי להשלים את תיקון המצב. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 15:46, 15 בספטמבר 2009 (IDT)
אכן, או פירושונים, או להעביר את הערך. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 16:16, 15 בספטמבר 2009 (IDT)
אני מאמין שקבוצת הכדורגל היא המשמעות הראשית. קבוצת הכדורסל היא מעין "שלוחה" של קבוצת הכדורגל, בדומה למה שקורה בבירת קטלוניה. זאת אומרת, תסתכלו בערך הספרדי - אפילו שם קוראים לקבוצת הכדורסל Real Madrid Club de Futbol, אבל בכותרת הערך מוסיפים בסוגריים "כדורסל". כלומר, המותג הזה שנקרא "ריאל מדריד" הוא בראש ובראשונה קבוצת הכדורגל, ורק אחר כך הכדורסל - כמו ברצלונה (שם קוראים לקבוצת הכדורסל, בתרגום ישיר, "מועדון הכדורגל ברצלונה כדורסל", עד כמה שזה נשמע מוזר). אין לי התנגדות לכך ששם הערך הנוכחי ייקרא "ריאל מדריד", העיקר שהערך/הפניה "ריאל מדריד" תעסוק קודם כול בכדורגל, ומשם יהיה 'פירוש נוסף' (או איך שלא קוראים לזה, אני כבר לא זוכר...) לקבוצת הכדורסל. YemeniteCamel - שיחה 21:17, 15 בספטמבר 2009 (IDT)
אני Symbol support vote.svg בעד ההעברה. תומר א. - שיחה 21:42, 15 בספטמבר 2009 (IDT)
- הועבר מהדף ויקיפדיה:בקשות ממפעיליםOri‏ • PTT‏ 21:38, 15 בספטמבר 2009 (IDT)
יש כאן שתי שאלות - הטכנית והתוכנית. מבחינה תוכנית - שם הארגון הוא "מועדון כדורגל ריאל מדריד". מנגד, שם הערך הוא ארצות הברית וארצות הברית של אמריקה היא הפניה.
מבחינה טכנית, הרי שזמן רב רצינו לקבוע אחידות בשמות הערכים לקבוצות כדורגל, ולו בשביל הקלה בקישור (לעומת המצב הנוכחי, בו צריך לנחש האם שם ערך כלשהו הוא "X (כדורגל)", "מועדון כדורגל X" או פשוט "X"). בקשר זה - אעיר שהצורה של "מועדון כדורגל X" בהחלט לא מתאימה לכולם. עם זאת, עקב החשיפה הגבוהה לה זוכה קבוצת הכדורסל של המועדון עדיין קל להתבלבל ועדיף לדעתי להבהיר בכותרת לקורא שחיפש את הכדורסל והגיע לכדורגל לאן הגיע (אני לא מציע לשנות את המשמעות הראשית). הייתי מציע להעביר לריאל מדריד (כדורגל) או באמת בפשטות לריאל מדריד. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 10:52, 16 בספטמבר 2009 (IDT)

סוף העברה

    • לא הבנת, אני לא מתנגד להעברה ולא אותי צריך לשכנע. בטח לא בבקשות ממפעילים. תומר א. - שיחה 21:42, 15 בספטמבר 2009 (IDT)

התחדשות[עריכת קוד מקור]

למרות שמצב כמות האוהדים בארץ לא עומד לטובתינו עלינו להראות תמיכה ואהדה שתבטא בהעמדת ערך טוב ואף מומלץ. יש רבות להרחיב מבלי שהערך יראה כמו כתבת ספורט, בעיקר בשנים האחרונות של ריאל. והציגו לא מזמן את המדים לעונה 2011/2012, מדים עם פסי זהב אשמח אם תשנו את הקיימים, כי לי אין מושג איך לעשות את זה (: בהצלחה לנו.

תלבושת[עריכת קוד מקור]

תלבושת החוץ של ריאל שגויה, כי היא כעת אדומה--80.230.67.41 21:25, 25 בדצמבר 2011 (IST) ניתן לראות כי השנה הרבה אנשים הרימו גבה על כך שמועדון הכדורגל ריאל מדריד שיחק עם תלבושות אדומה במשחקי החוץ אך מעונה הבאה תלבושת החוץ תהייה שחורה וכחולה, וזאת לפי בקשת אוהדי המועדון

עדכון[עריכת קוד מקור]

אתם צריכים להוסיף את התלבושת האדומה שלהם 80.181.196.26 00:08, 11 במרץ 2012 (IST)

הערה קטנה[עריכת קוד מקור]

יפה מאוד,אך יש לעדכן שיאים..... כמו שיא הבקעות לעונה 109.67.164.189 10:20, 21 ביולי 2012 (IDT)

סגל[עריכת קוד מקור]

גראנרו עבר לקפר. בייל עדין לא עבר בצורה רשמית לריאל מדריד.

משוב מ-22 בדצמבר 2012[עריכת קוד מקור]

שיא ההבקעות לעונה הוא 121 בעונת 2011/2012 תתקנו אצלכם 46.116.102.251 15:11, 22 בדצמבר 2012 (IST)

קפטנים[עריכת קוד מקור]

צריך לציין שפפה הוא הקפטן השלישי ומרסו הוא הרביעי.

הודעה חשובה מאוד[עריכת קוד מקור]

צריך להוציא את קסיאס, הוא עבר לארסנל, ואת דייגו לופז, כי הוא עבר לנאפולי! צריך להוסיף גם את קיילור נבאס לריאל, ולהוציא אותו מלבאנטה! הוא עבר לריאל! אני לא יודע איך עושים את הדבר הזה עם הטבלה הזאת! תודה מראש - דניאל פאנטוםדניאל פאנטום - שיחה 15:15, 30 ביולי 2014 (IDT)

לא צריך. הם עוד לא עברו. ‏ישרוןשיחה 15:26, 30 ביולי 2014 (IDT)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

פה בתלבושת כתוב לבן בית זה נכון אבל תלבושת החוץ שלהם זה ורוד אז כיאלו תשנו

מקור:התלבושת שלהם לבן ביתי חיצוני זה ורוד דווח על ידי: דור יחזקאל 84.94.18.137 23:58, 1 באוקטובר 2014 (IDT) Voller Name Real Madrid Club de Fútbol: Ort Madrid, Spanien Auswärts- rosa נכון. בוויקי הגרמנית יש את הצבע הנכון. תודה. nachum

תיקנתי. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 18:08, 3 באוקטובר 2014 (IDT)


שינוי[עריכת קוד מקור]

צריכים להוסיף דברים חדשים ריאל לנצח - שיחה 23:05, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

עוד שלושה ימים תוכל להוסיף בעצמך. חזרתישיחה 20:27, 20 באוקטובר 2014 (IDT)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

כרגע הרצף ניצחונות שלה עומד על 18 ניצחונות מאז ה 5-1 על באזל עד היום

מקור: דווח על ידי: HALA MADRID 109.67.51.55 20:32, 8 בדצמבר 2014 (IST)

בערך עוסקים ברצף ניצחונות ---הליגה--- הארוך ביותר. Nachum - שיחה 09:40, 9 בדצמבר 2014 (IST)


דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

football לא רושמים כך : futbol דווח על ידי: מושיק 109.186.163.177 13:15, 3 בינואר 2015 (IST)

futbol זו המקבילה הספרדית של football האנגלית. עמרישיחה 13:29, 3 בינואר 2015 (IST)


דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

ריאל מדריד שינתה את שם האיצטדיון לאבו דאבי ברנבאו

מקור:ספורט 5 דווח על ידי: לאון 94.159.206.120 20:14, 28 בינואר 2015 (IST)

זה אמור להיות השם של האצטדיון החדש.[3] עד אז דברים רבים יכולים לקרות. אביהושיחה 08:07, 29 בינואר 2015 (IST)דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

איסקו מספר 23 ולא 22 כי ראיתי תקציר והיה כתוב 23 דווח על ידי: אורגד 109.64.179.186 13:46, 10 ביולי 2015 (IDT)

22 Spain MF Isco

23 Brazil DF Danilo

כך הוויקי האנגלית. Nachum - שיחה 14:35, 10 ביולי 2015 (IDT)
כן, זה נכון לפי האתר הרשמי. נראה שאיסקו זז למספר 22 ודנילו קיבל את 23.--Infidel - שיחה 14:55, 10 ביולי 2015 (IDT)

למה זה מוגן?[עריכת קוד מקור]

? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

כנראה כי בוצעו פה השחתות. Infidel - שיחה 19:09, 14 במרץ 2016 (IST)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

רפרל וראן צריך ליהיות מס' 2 ולא 17 דווח על ידי: 84.108.201.21 19:22, 12 ביולי 2016 (IDT)

תודה. Nachum - שיחה 09:37, 13 ביולי 2016 (IDT)


דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

חסה רודריגס כבר לא שייך לריאל מדריד, הוא עבר בחלון ההעברות הנוכחי לפאריס סן זרמן וקיבל את הספרה 22.

מקור:כל אתרי הספורט אומרים כך ו-Ynet. דווח על ידי: בנימיןארונ - שיחה 17:51, 11 באוגוסט 2016 (IDT)

 • טופל י.כצמןשיחה • י"ב באב ה'תשע"ו • 16:08, 16 באוגוסט 2016 (IDT)


שיא רצף נצחונות[עריכת קוד מקור]

אם תוכלו לעדכן בבקשה ששיא רצף הנצחונות בליגה נשבר וכעת עומד על 16 לאחר שניצחו את אספניול אך השיגו רק תיקו במשחק שלאחר מכן בעונת 2016/2017 דולב ווקנין - שיחה 13:22, 22 בספטמבר 2016 (IDT)

עזרו להכניס את המדים השחורים לערך.[עריכת קוד מקור]

אחד המאפיינים של קבוצת "ריאל מדריר" הם המדים השחורים. נא שלבו את תמונת המדים השחורים בתבנית, כשם שמופיעים בערך בכל השפות השונות בוויקיפדיה. --77.127.55.178 09:58, 3 ביוני 2017 (IDT)

העברתו של קיליאן אמבפה[עריכת קוד מקור]

קיליאן אמבפה הוא שחקן רכש אדיר לריאל מדריד ולפי דעתי לפי ההחתמות והסגל שנשאר קרים בן זמה ירד לספסל 185.46.76.10 20:21, 19 ביוני 2017 (IDT)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

מדוע לא מוסיפים בשם הערך את הסוגריים (כדורגל) כפי שמקובל להוסיף כשיש את אותו השם גם בכדורגל וגם בכדורסל, כמו בברצלונה (כדורגל) מכבי תל אביב (כדורגל)? לבי-בה - שיחה 11:57, 2 באוקטובר 2017 (IDT)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

מדוע לא מוסיפים בשם הערך את הסוגריים (כדורגל) כפי שמקובל להוסיף כשיש את אותו השם גם בכדורגל וגם בכדורסל, כמו למשל בברצלונה (כדורגל) מכבי תל אביב (כדורגל)? לבי-בה. *מפני קדושת המועד* 16:02, 9 באוקטובר 2017 (IDT)

הקישורים קפצו למעלה. מישהו יכול לעזור בזה?[עריכת קוד מקור]

הקישורים קפצו למעלה. מישהו יכול לעזור בזה? (אריאל עוזר לאופר - שיחה 17:08, 31 במאי 2018 (IDT))

זולן לופטגי[עריכת קוד מקור]

זולן לופטגי הוא המאמן החדש של הקבוצה (כך הודיעו באתר הרשמי) לא מצליח לרשום את המקור בדף הערך עצמו https://www.realmadrid.com/noticias/2018/06/comunicado-oficial-julen-lopetegui-sera-el-entrenador-del-real-madrid-tras-la-celebracion-del-mundial-de-rusia-2018-- YANIVST - שיחה 18:00, 12 ביוני 2018 (IDT)

תיקון טעות[עריכת קוד מקור]

פעם אחת כתוב שריאל מדריד כבשה 65 משחקים ברצף ופעם אחרת 70 ובמציאות כבשה 73 משחקים ברצף 185.24.206.253 23:23, 20 ביוני 2018 (IDT)

אין ציון בערך לריאל מדריד C[עריכת קוד מקור]

בערך של שחקן הקבוצה מריאנו דיאס, עם מס' 7, כתוב שהוא שיחק שם, עבר לריאל מדריד ב' ואז לקבוצה הראשית.

היסטוריה חסרת פרופורציות[עריכת קוד מקור]

תקופת הזוהר של די סטפנו וחבריו מוזכרת במשפט וחצי, ולעומת זאת יש סעיף שכותרתו "תקופת לופטגי". נו, באמת. מור שמש - שיחה 19:11, 1 בנובמבר 2018 (IST)

צודקת. הפיתרון הוא להרחיב על התקופה של די סטפנו ובכלל על העבר, אבל העבר (הרחוק) פחות נגיש מההווה (או ליתר דיוק: העבר המאוד הקרוב). לקצץ עכשיו על תקופת לופטגי יהיה קצת בעייתי עקב האקטואליות, אך בעוד כשנה יהיה ניתן לעשות ולסכמה במשפט אחד: היא הייתה כישלון. – ד"ר MathKnight (שיחה) 19:15, 1 בנובמבר 2018 (IST)


מועדון אוהדי ריאל מדריד בישראל[עריכת קוד מקור]

שלום,

לאחרונה הוקם באופן רשמי מועדון אוהדי ריאל מדריד בישראל או בשמו הלועזי Peña Madridista Israel, מועדון האוהדים הוקם לאחר שמועדון הכדורגל נתן את אישורו הרשמי להקים את מועדון האוהדים בארץ ומצטרף ל83 מדינות אחרות בעולם שקיבלו את ההכרה הזו. מועדון האוהדים פועל תחת עמותה רשומה ומטרתו לאחד את אוהדי ריאל מדריד הישראלים ללא הבדלי דת, גזע ומין למפגשי צפייה, טיסות משותפות למשחקי הקבוצה וגם תרומה לקהילה במסגרת העמותה. אשמח אם ניתן יהיה לאפשר לנו לערוך את החלק של האוהדים ולציין את האירוע החשוב הזה. תודה. Penamadridistail - שיחה 16:48, 11 במאי 2019 (IDT)

כעת מצויין בערך "מועדון האולטראס של ריאל מדריד נקרא האולטראס סור, אשר ממומן על ידי ההנהלה, על מנת לפתח את המועדון. ל"אולטראס סור" סניפים רבים ברחבי העולם, ואף בישראל". האם המשפט הזה נכון? אם לא, מה אתה מציע לכתוב במקום? עמרישיחה 21:03, 11 במאי 2019 (IDT)
היי עמרי, תודה על המענה. האולטראס סור הינו אחד ממועדוני האולטרס של ריאל מדריד בספרד (מלבד זה יש עוד מספר מועדוני אוהדים ספרדיים שאותם גם אולי כדאי לציין), לכן המשפט הזה נכון חלקית. מלבד זה, כדי לחזק את הקשר עם קהילת האוהדים העולמית, ריאל מדריד מעניקה פעמיים בשנה אישור רישמי למועדוני אוהדים ברחבי העולם או בשמם הלועזי Peña Madridista (פנייה מדרידיסטה), אותם מועדונים נמצאים בקשר ישיר עם המועדון בספרד וזוכים להטבות מיוחדות. ישראל היא אחת מאותן מדינות ברות מזל שקיבלו לאחרונה אישור רישמי מהמועדון להקים את אותה פנייה. אני באופן אישי הייתי אחראי על העבודה מול המועדון וקבלת האישורים הסופיים (תהליך שלקח מעל שנתיים) ובסופו גם הקמנו עמותה שתנהל את כל הפעילות בארץ. מה שאני מציע לכתוב זה כמה מילים על מה המשמעות של פנייה מדרידיסטה בעולם ובארץ, מי האנשים שעומדים מאחורי הקמת המועדון, מה הן ההטבות שחברי המועדון נהנים ואיך אפשר להצטרף. יש פרטים גם באתר שלנו madridista co il / pena . אשמח לתת עוד פרטים אם תרצה. תודה! Penamadridistail - שיחה 09:53, 12 במאי 2019 (IDT)
בקריאה מחודשת של המשפט + הערה שקיבלתי, המשפט על האולטראס סור אינו נכון בכלל. האולטראס סור אינו ממומן על ידי ההנהלה, וההנהלה אפילו מתכחשת לו בגלל דעות פוליטיות ימניות קיצוניות ודברים קשים ופוגעים שהם עשו נגד המועדון ונגד נשיא הקבוצה פלורנטינו פרז. אין לו כמובן סניפים בעולם ובטח שלא בישראל. זה ארגון עצמאי שלא קשור למועדון לעומת הפנייה המקבלת אישור ממחלקת הפנייות של ריאל מדריד ונמצאת בקשר ישיר עם המועדון כמו שרשמתי קודם. Penamadridistail - שיחה 10:06, 12 במאי 2019 (IDT)
אוקיי, תודה על ההבהרה. תוכל לכתוב כאן את הנוסח שאתה מציע להוסיף, אחרי ההערה שקיבלת? עמרישיחה 18:09, 12 במאי 2019 (IDT)
בטח:
אוהדים
על פי מחקר שנערך באוניברסיטת הרווארד[7], קיימים לקבוצה מעל 287 מיליוני אוהדים ברחבי תבל. לצורך הידוק הקשרים עם קהילות האוהדים מסביב לעולם, המועדון מתנהל מול 'סניפים' מקומיים המכונים "פנייה מדרידיסטה" (מספרדית: Peña Madridista) ומהווים את מועדוני האוהדים הרשמיים בכל מדינה.
נכון לקיץ 2019, ריאל מדריד מכירה רשמית ב-193 מועדוני אוהדים מסביב לעולם שמתפרשים על פני 84 מדינות, ובהן ישראל.
מועדון האוהדים בישראל
באפריל 2019, לאחר תהליך שנמשך מעל שנתיים, הושק בישראל מועדון האוהדים הרשמי של ריאל מדריד. המועדון מנוהל כעמותה ללא מטרות רווח ובין מטרותיו נמצא פיתוח הקשר של קהילת האוהדים בישראל אל מול המועדון במדריד, לצד חיזוק וגיבוש הקהילה המקומית כגשר בין אוהדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום או מין.
אפשר להוסיף לינקים לאתר הפנייה madridista.co.il/pena וגם לסושייל מדיה של הפנייה: https://business.facebook.com/PenaMadridistaIL/
https://www.instagram.com/pena_madridista_israel/
האם יש צורך לציין את שמות האנשים העומדים בראש מועדון האוהדים?
תודה. Penamadridistail - שיחה 13:33, 13 במאי 2019 (IDT)
לטעמי הנוסח שאתה מציע מצויין עד החלק שעוסק במועדון האוהדים בישראל. שים לב שאנחנו ויקיפדיה העברית ולא ויקיפדיה הישראלית, כך שאין חשיבות מיוחדת לפעילות בישראל על פני פעילויות במדינות אחרות, ואין הצדקה להקדיש לכך פסקה מיוחדת, ובוודאי שאין מקום לרדת לפרטים דוגמת שמות העומדים בראש הארגון. די בציון העובדה שקיים גם ארגון בישראל. כל פירוט מעבר לכך יהיה מיותר. תוכל לראות דוגמה בערך ברצלונה (כדורגל), תחת הפסקה "אוהדים" לרמת פירוט סבירה אודות הארגון בישראל (לא יותר משורה). עמרישיחה 01:05, 14 במאי 2019 (IDT)
אוקי מקבל את ההערה. תוכל לעדכן את הנוסח כמו שהצעתי ולציין שבאפריל 2019 הוקם פנייה מדרידיסטה ישראל באופן רשמי ובאישור המועדון של ריאל מדריד? או משהו אחר בסגנון שיתאים? תודה. Penamadridistail - שיחה 09:22, 15 במאי 2019 (IDT)
אין בעיה. תוכל רק לספק מקור לנתון של 193 סניפים ו-84 מדינות? זה מסוג הנתונים שצריך לצרף אליהם מקור, הן לצורך אימות והן לצורך עדכון עתידי במקרה הצורך. עמרישיחה 12:19, 15 במאי 2019 (IDT)
כן, מהאתר הרשמי של ריאל: https://www.realmadrid.com/StaticFiles/RealMadrid/img/pdf/ListadoPenas_Extranjeras_RMCF.pdf Penamadridistail - שיחה 10:26, 16 במאי 2019 (IDT)
מצטער שאני קצת נודניק, אבל אתה בטוח לגמרי בספירה? הקישור שהבאת מכיל רשימה לא ממוספרת, ככה שהיית צריך לספור ולהגיע בעצמך לנתון של 193 סניפים ו-84 מדינות. יש קישור אחר עם הנתון הזה? עמרישיחה 11:00, 16 במאי 2019 (IDT)
כן זה בהחלט נספר ידנית. בערך ויקיפדיה באנגלית רשום שיש 1800 פניות כאלו בעולם ובספרד אבל גם שם אין הפנייה למקור https://en.wikipedia.org/wiki/Real_Madrid_CF#Support אז לשיקולך Penamadridistail - שיחה 21:12, 16 במאי 2019 (IDT)
ספירה ידנית היא בעייתית, שכן קשה לאמת את הנתון לצורך בדיקה או עדכון עתידי. עדכנתי בינתיים את הערך ללא האזכור על כמות הפניות. אם תמצא מקור מהימן עם הנתון הזה, נוכל להוסיף.
על כל פנים, אני מזמין אותך להצטרף לוויקיפדיה כמשתמש תורם. יש המון מקום להרחבה בכל הנוגע לריאל מדריד - הערך על המועדון, שחקני עבר, מאמני עבר, מתקנים וכל נושא אחר שקשור למועדון. יש כרגע 196 ערכים על כדורגלני ריאל מדריד (ראה כאן). לעומת זאת, קיימים 363 ערכי על כדורגלני ברצלונה לשם השוואה (ראה כאן). מדובר בכמות כמעט כפולה. גם הערך של ברצלונה הרבה יותר מפורט. בקיצור, יש המון מקום לשיפור, אז אם תרצה לתרום (אולי יחד עם אוהדים נוספים), זה יהיה נהדר. אשמח לענות על כל שאלה ולסייע במידת הצורך. עמרישיחה 01:51, 17 במאי 2019 (IDT)
תודה עמרי על כל העזרה. דבר ראשון, אשמח אם בכל זאת תוכל להוסיף ציון שיש גם פנייה מדרידיסטה ישראל. דבר שני, בהחלט יש הרבה מקום לשיפור בערך של ריאל מדריד ואשמח להיות משתמש תורם. מה עלי לעשות כדי שאוכל להתחיל ולערוך ספציפית את הערך של ריאל מדריד? שוב תודה. Penamadridistail - שיחה 09:24, 17 במאי 2019 (IDT)
אין בעיה להוסיף שקיים סניף בישראל. רק צריך למצוא ניסוח טוב שיציין שהסניפים קיימים במדינות שונות ברחבי העולם ביניהן ישראל. בנוגע לעריכת הערך, ראיתי שכבר התחלת לערוך אותו, כך שנראה לי שהסתדרת. שים לב שחשוב להקפיד על מקורות במידת הצורך, כמו גם על כתיבת נייטרלית. אם יש לך שאלות כלשהן, אתה מוזמן לפנות אלי. עמרישיחה 12:57, 17 במאי 2019 (IDT)
סבבה, נעבוד על ניסוח מתאים ונוסיף לערך עצמו. כמו כן, לגבי הוספת מקורות מידע, הוספתי הפנייה לספר על ריאל מדריד, האם צריך משהו מעבר לזה? תודה שוב על העזרה והטיפים. Penamadridistail - שיחה 19:37, 17 במאי 2019 (IDT)
בגדול זה בסדר, אבל אם אתה רוצה להיות מדויק יותר, אתה יכול גם לציין באיזה עמוד בספר נמצא המידע. עמרישיחה 15:53, 25 במאי 2019 (IDT)
בסדר גמור. יטופל. תודה רבה Penamadridistail - שיחה 15:42, 28 במאי 2019 (IDT)


טאקפוסה קובו[עריכת קוד מקור]

השחקן מיועד לקבוצת המילואים של ריאל מדריד


https://www.realmadrid.com/noticias/2019/06/takefusa-kubo-nuevo-jugador-del-real-madrid-reforzara-al-castilla-la-proxima-temporada


YANIVST1 - שיחה 03:38, 18 ביוני 2019 (IDT)


מה הסיבה שתמיד נרשם כל פעם מחדש בסגל הקבוצה? השחקן עתיד להיות בקבוצת המילואים וזה עפ"י האתר הרשמי של המועדון .

Takefusa Kubo (04/06/2001, Kanagawa, Japón) reforzará al Castilla la próxima temporada

YANIVST1 - שיחה 02:31, 5 ביולי 2019 (IDT)

טיבו קורטואה[עריכת קוד מקור]

טיבו קורטואה החליף למספר 13 עפ"י האתר הרשמי

https://www.realmadrid.com/en/football/squad


YANIVST1 - שיחה 22:34, 5 ביולי 2019 (IDT)