שיחה:רישיון נהיגה (ישראל)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אם אני מבין נכון וזוכר נכון, במילה רישיון משתמשים כאשר איננה בסמיכות למילה אחרת ואילו ביטוי דוגמת "רשיון נהיגה" נכתב בצורה שכתבתי כאן, כלומר "רשיון נהיגה" ולא "רישיון נהיגה". הלא כן? SHIMONSHA 14:11, 18 אפר' 2005 (UTC)

לא. "יו"ד לא תיכתב לפני אות המנוקדת בשווא נח, כגון שמלה, מכתב, דמיון (=דִּמְיוֹן), חוץ ממילים שבצורת היסוד שלהן נכתבת יו"ד (בכתיב חסר הניקוד), למשל: זיכרונות (צורת היסוד: זיכרון), ניסיוני (הניסיון שלי או שם התואר; צורת היסוד - ניסיון)." (כללי הכתיב של האקדמיה). נתנאל 14:44, 18 אפר' 2005 (UTC)

לא מוזכר בערך שום דבר לגבי רכב עם גיר אוטומטי ואיך מסומנת הדרגה שלו

לנהיגת והפעלת מלגזה בישראל נדרשים דרגות רשיונות הנהיגה הבאים: 1. רשיון נהיגה בדרגה 1 (לטרקטור)ורשיון נהיגה B לרכב פרטי ומסחרי עד 3500 ק"ג יאפשר ללמוד לנהוג ולהפעיל מלגזה בכושר נשיאה עד 20 טון. 2. רשיון נהיגה בדרגה C ואו רשיון נהיגה בדרגה E יאפשר ללמוד לנהוג ולהפעיל מלגזה בכל כושר נשיאה.

קישורים לפורטל gov.il[עריכת קוד מקור]

פורטל gov.il הוא אתר ממשלתי ואינו אתר מסחרי. המידע המובא בו מוגש כשירות לציבור, אינו מקדם גופים מסחריים כלשהם, ולא נעשה למטרות רווח. אני משמשת כעורכת תוכן בפורטל, ובמטרה לשפר את נגישות התכנים הנ"ל לציבור הוספנו במהלך השבועות האחרונים קישורים רבים לערכים רלוונטיים במיזם ויקיפדיה. לא ברור לי מדוע נמחק מערך זה הקישורים למדריך ללימוד נהיגה ולמדריך לחידוש רישיון נהיגה. בנוסף, הקישור היחיד שכן נותר על כנו, ועדיין מפנה לפורטל, מתואר כאילו הוא מפנה ל"משרד התחבורה", אף שאין כך הדבר. 194.90.25.122 16:00, 15 בדצמבר 2009 (IST)

איני רואה מניעה לקישור כזה כאן. אבל אנא קחי בחשבון שהוספה אינטנסיבית קישורים רבים ברחבי ויקיפדיה לאתר אחד כלשהו מדליקה נורות אדומות - שכן כך נוהגים על פי רוב ספאמרים. סביר בעיני שתוכן פורטל gov.il יתאים לערכים רבים, אך אני ממליץ לבצע את הוספת הקישורים בהתייעצות, בתיאום ובבקרה של ויקיפדים מנוסים כדי שלא להסתבך בוויכוחים מיותרים. Magisterשיחה 17:31, 15 בדצמבר 2009 (IST)

הנתונים שבתמונה שגויים.[עריכת קוד מקור]

בתמונה כתוב שהנהג נהג חדש ובנוסף שיש לו רישיון לרכב ביטחון מסוג אמבולנס. בכדי להוציא רישיון על אמבולנס לנהג חייב להיות וותק של לפחות 4 שנים רשיון B או 3 שנים רשיון C.

שלא נדבר גם על זה שאין מספר 123 בשד' השושנים בת"א... זהר דרוקמן - Talk to me Goose!

מדוע ישנם שני שמות בתעודת הרשיון (לא ידוע לי על כזה מצב, ספרו לי) גם, בדרך כלל כשרוצים להציג שם אלמוני אז נוקטים לדוגמה בשם "ישראל ישראלי" וכותבים זאת "ישראלי ישראל" כאשר השם משפחה כביכול מוצג ראשון, וכאן לגבי השם הראשון זה בסדר משא"כ לגבי השם השני שבו לכאורה השם משפחה הוא "ישראלה" (ובכלל מדוע ששם משפחה של נקבה אלמונית יהיה ישראלה ולא ישראלי?) והוא נכתב בסוף ולא בהתחלה. אלא אם כן השם משפחה הוא רבקה...ישראל גימל - שיחה 18:46, 21 במאי 2013 (IDT)

נהיגה ללא רשיון[עריכת קוד מקור]

"נהיגה ללא רישיון נהיגה אסורה על פי חוק. בישראל, סעיף 10 לפקודת התעבורה אוסר על נהיגה ללא רישיון בתוקף ומטיל אחריות על מי שמרשה למי שאין לו רישיון לנהוג ברכבו. באופן כללי מבדילים בין נהיגה ללא רישיון בתוקף של אדם שהיה לו רישיון אך תוקפו פג בגלל שלא שילם אגרה או קנס לבין אדם שמעולם לא היה לו רישיון נהיגה. בעוד שעל מי שנהג ברכב לאחר שפג תוקפו של רישיונו נוהגים בתי המשפט להטיל בעיקר קנסות, על מי שנתפס נוהג ללא שהיה לו רישיון כלל מוטלים עונשי שלילת רישיון, מאסר על תנאי ולעתים גם מאסר בפועל שיכול להגיע עד שנתיים מאסר" העתקתי מהערך והדגשתי את הפרטים החשובים ולדעתי זה קצת לא הגיוני מה דעתכם?

זה הגיוני וגם נכון אבל זה לא כתוב בלשון הכי ברורה בעולם. אני לא יודע מה נראה לא הגיוני בעיניך, אז אנסה לעשות קצת סדר; החוק הישראלי מבדיל בין מי שנתפס נוהג בלי רשיון כלל לבין מי שנסע ברכב לאחר שפג תוקף רשיונו. הענישה בהתאם; היא מחמירה עם מי שלא הוסמך לנהוג או שרשיונו נשלל ומקילה עם מי שלא חידש את רשיונו בזמן. שפם אדום - שיחה‏ 20:42, 15 ביולי 2011 (IDT)
עבורי זה הגיוני למדי, למעט העובדה שקשה להטיל עונש שלילת רשיון על מי שמעולם לא היה לו. כנראה שהכוונה כאן היא להטלת עונש של איסור על הוצאת רשיון למשך פרק זמן כלשהו, ואכן נדרש ניסוח מחדש של הפיסקה. שרשרשיחה 00:48, 16 ביולי 2011 (IDT)

דואר ישראל ורשיון נהיגה בינלאומי[עריכת קוד מקור]

מציע להוריד את המלל שאומר שאפשר להשיג רשיון בינלאומי מדואר ישראל. ככתוב: "החל מהתאריך 6/5/2011 הופסק שירות הנפקת רשיון נהיגה בין לאומי בסניפי הדואר" http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/misparid/886


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 01:04, 9 ביולי 2013 (IDT)

טעויות מיותרות בהקלדת נתוני רשיון הנהיגה[עריכת קוד מקור]

היום זכיתי לקבל את רשיון הנהיגה המחודש כשהוא מותאם, ע"פ המפורט מעלה, לתקן האירופי.

א. מברוך על הוספת התאריך העברי (זה יעזור לאילו שלא יודעים מהו התאריך העברי ביום הולדתם ומעתה יוכלו לחגוג יום הולדת פעמיים בשנה, כפי שאני נוהג לעשות...

ב. חבל שמי שמקליד את הנתונים אינו מקפיד כבעבר, בהקלדת פרטי הנתונים הנדרשים בדיוק ע"פ התקן האירופי שציינתם למעלה : סעיף 4d אמור לציין את מס. רשיון הנהיגה, אך ברשיון הנהיגה שקיבלתי מופיע בסעיף זה - מס' ת.ז. שלי . לעומת זאת, מספר הרשיון שלי מופיע בסעיף 5 , במקום שאמור להופיע מס. רשיון הנהיגה.

אני בטוח כי הבלבול הזה, אם הוא חוזר בהרבה רשיונות נהיגה, יכול בסיטואציה מסוימת אצל מישהו בחו"ל, לגרום לשיבושים מיותרים.

חיים לונטל 2A02:ED0:43EF:F000:D987:5993:6839:26D8 15:46, 14 במאי 2019 (IDT)