שיחה:רמת הוד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

איחוד?[עריכת קוד מקור]

אני לא רואה הצדקה לערך נפרד. יוניון ג'ק - שיחה 03:08, 30 ביוני 2018 (IDT)

מסכים. Symbol support vote.svg בעד האיחוד. Ldorfmanשיחה 03:16, 30 ביוני 2018 (IDT)
הערך ארץ נהדרת מושקע ומפורט, אבל הוא בעצמו נמצא כרגע בהצעה לפיצול הדמויות והפינות, כי הוא עמוס מדי (ואני מסכים), כך שלהכניס לשם גם את זה נראה לי כמו הליכה בכיוון ההפוך. בנוסף, כותרת משנה של רמת הוד לא מתאימה כרגע למבנה הנוכחי שלו. זה מצד אחד. מהצד השני, אני גם חושב שרמת הוד יכולה לזכות לערך בפני עצמה. לשיר פרודי, שהוא בעצם מערכון אחד (מתוקה מהחיים) יש ערך משל עצמו, וכאן הבסיס הוא סדרה שלמה ומוכרת של מערכונים, כשלמושג יש אזכורים בתקשורת שלא בהקשר של הסדרה, ולראש העיר יש פעילות נפרדת ברשתות החברתיות, כך שזה יצא מגדר המערכונים עצמם. רמת הוד כמובן לא לבד: יש המון מדינות וערים בדיוניות עם ערכים משלהן, ולא רק מ"שר הטבעות", מקומות כמו הקפיטול מהסרט משחקי הרעב, Liberty City ממשחק המחשב GTA, ווקאנדה מ"הפנתר השחור" או עמק המומינים מ"המומינים" ואפילו חדר 101 מ-1984. כל אלו, אגב, הם נוכריים ויש להם ערכים גם באנגלית. רמת הוד היא עיר בישראל (לכאורה), והיא מוכרת יותר מהרבה ערים בדיוניות אחרות שיש להן היום ערך בוויקיפדיה העברית. כשמדובר בערכים למקומות בדיוניים של חובבי מד"ב או פנטזיה אז הכל מותר, אבל עד שיש עיר בדיונית בישראל שכמעט כל ישראלי מכיר, אז היא לא מצדיקה ערך נפרד? נראה לי תמוה. ‏עמוס (Meronim)‏ • 11:06, 30 ביוני 2018 (IDT)
האם קיימים מקורות איכותיים המתייחסים לעיר רמת הוד שלא בהקשר של ארץ נהדרת? יוניון ג'ק - שיחה 13:57, 30 ביוני 2018 (IDT)
יש בערך מקורות ל-3 דיווחים עיתונאיים שמזכירים את העיר שלא בהקשר של ארץ נהדרת. ‏עמוס (Meronim)‏ • 18:29, 30 ביוני 2018 (IDT)
כתבות בעיתונות הן מקורות טובים בעיקר לאירועים חדשותיים, שטרם נחקרו על ידי האוניברסיטאות או שהמחקרים אודותיהם טרם פורסמו. לא זה המקרה של ערך זה. איזכור פה ושם בעיתונות מעיד על חמש עשרה דקות של תהילה במקרה הטוב, או עיתונות צהובה במקרה הרע, ולא מהווה הצדקה לערך אנציקלופדי נפרד ועצמאי. יוניון ג'ק - שיחה 18:36, 30 ביוני 2018 (IDT)
אם ניישם את הפרשנות בעניין האקדמיה והמחקר לויקיפדיה העברית, אפשר למחוק כרבע ממרחב הערכים. וגם אם ניישם רק את הפרשנות בעניין הצורך בתהילת עולם, אפשר למחוק מאות רבות של ערכים, בהן רוב הערכים שהזכרתי מעלה. אז מה מיוחד בערך הזה? מה שנשאר הוא כאמור דעה אישית על נושאים שעורכים אוהבים (כמו מד"ב או ספרות לועזית) ופחות אוהבים (כמו תרבות ישראלית עממית). העיקרון החשוב של ויקיפדיה לניטראליות לא רלוונטי רק לכתיבת הערך עצמו, אלא גם לבחירה של מה זכאי לערך ומה לא. לאור הדוגמאות שהבאתי כאן (ובחרת להתעלם מהן), לא התרשמתי שרמת הוד לא זכאית לערך, והטיעונים שהבאת יפים לאלפי ערכים קיימים אחרים במרחב. מה שנותר הוא טעם סובייקטיבי של עורך. לכן הערך שנוצר היום: אליפות ישראל בשחמט 2006, יישאר, למרות שהוא לא קרוב לעמוד בפרשנות שנתת כאן לחשיבות האנציקלופדית של ערך. זה פשוט נושא שנחשב "גבוה". לסיכום, אני לא חושב שהטיעונים התיאורטיים שהעלית מחזיקים מים אל מול מציאות הערכים הקיימים, ולא הבאת דוגמאות אלא הבעת פרשנות אישית שלך על מה שראוי להיות ערך תוך התעלמות מהדוגמאות שהבאתי, אבל אני לא מתווכח להמשיך להתווכח, כי אין לי סבלנות. אתה מוזמן לאחד את הערך. בהצלחה ושבוע טוב. ‏עמוס (Meronim)‏ • 20:00, 30 ביוני 2018 (IDT)
אני מסכים לחלוטין. יש ערכים רבים בויקיפדיה שאינם בעלי חשיבות אנציקלופדית. ועובדה זו לא מהווה הצדקה לכך שיהיה ערך נוסף שכזה. יוניון ג'ק - שיחה 02:39, 1 ביולי 2018 (IDT)
אני לא מתרשמת שיש הצדקה לערך נפרד. אם היה מדובר באיזה מטבע לשון מאוד פופולרי שיצא מתוך ארץ נהדרת - אולי הייתי חושבת אחרת. כרגע אני חושבת שיש לאחד. דוג'רית - שיחה 11:49, 4 ביולי 2018 (IDT)