שיחה:רצח אסף שטיירמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ערך זה צוטט במבט לחדשות, 22 ביוני 2008.

בערך כתוב "בעקבות הערה מתגרה שהעיר אסף שטיירמן בן ה-18 כלפי רעי חורב החליטו השלושה, שהכירו אותו היכרות שטחית..." איזו הערה מתגרה העיר אסף שטיירמן? אני בספק אם היתה שם הכרות בכלל. סקרלט 19:59, 1 יוני 2006 (IDT)

מתוך פסק הדין: "ביום הרצח, שהו סיגלית חיימוביץ (להלן: "סיגלית" או "המערערת"), רעי חורב (להלן: "רעי" או "המערער"), וליהי גלוזמן (להלן: "ליהי"), בבית הוריה של סיגלית בכפר סבא, שם עישנו סיגריה אותה הכינה ליהי ואשר הכילה מריחואנה. בשלב מסוים, עבר המנוח מתחת לביתה של סיגלית, ועל פי הנטען, הוא קרא לעברו של רעי "רעי חורב, יא פחדן, בוא נראה אותך, אני יודע מה אתה עושה. בוא נראה שמה שאתה עושה, תעשה אותו גם למטה פה". השלושה לא ידעו את זהותו של זה אשר קרא את הקריאות, אולם הדבר לא מנע מסיגלית לומר לחבריה "בואו נהרוג אותו". או אז, הציג רעי לשתי חברותיו זוג פגיונות שנשא עמו, וגם סיגלית נטלה פגיון שהיה ברשותה וכן זוג כפפות, והשלושה יצאו מבית הוריה של סיגלית ופנו לעבר חורשה סמוכה, בתקווה שהמנוח יפסע בעקבותיהם. בהגיעם לחורשה, הבינו השלושה כי המנוח לא עקב אחריהם, ולפיכך יצא רעי לחפשו, ומשמצאו וזיהה אותו לאור היכרות שטחית קודמת שהייתה ביניהם, שכנע את המנוח ללכת עמו לחורשה". Johnny Zoo 21:20, 3 יוני 2006 (IDT)

ליהי גלוזמן[עריכת קוד מקור]

למיטב זכרוני, על אף שזכתה למעמד של עדת מדינה, לא ממש העידה נגד הנאשמים האחרים, או במילים אחרות, לא גילתה דברים נוספים מעבר לאלו שממילא היו ידועים למשטרה. האם מישהו זוכר? אם כן, ראוי לציין זאת בערך. עמית 23:40, 8 יוני 2006 (IDT)

עם כל הכבוד לנורית גלרון, כנראה שמקור הכח כאן היה רפי רשף, בעלה, שמקושר היטב לאנשים במקומות הנכונים. יכול להיות שנורית זימזמה ברקע, אבל לא בטוח שזה נתן תרומה שצריך להזכיר בויקיפדיה. אם צריך להזכיר, זה את רפי רשף.

הסרתי את המשפט שעסק ב"ביקורת ציבורית נוקבת", משום שניסיוני למצוא אותה בגוגל העלה רק תגובות טוקבק. תביאו דוגמה טובה יותר (למשל מאמר שפורסם בעיתון כלשהו), והמשפט יוחזר. דוד שי 07:37, 9 בדצמבר 2006 (IST)
ביקורת ציבורית מוזכרת כאן ד.ט 00:04, 13 בינואר 2007 (IST)
את המשפט על ה"תשובה" והתגובות העוינות על ההשתקמות הסרתי, את החלק הראשון מכיוון שלא נמצא לו מקור, ואת החלק השני מכיוון שאינו רלוונטי. Johnny Zoo 17:47, 27 ביוני 2007 (IDT)

"בני טובים"[עריכת קוד מקור]

הביטוי שהוסר, "בני טובים", הוא ביטוי מוכר, שמשמש גם בהקשרים אקדמיים כאן, למשל, ומשמעותו ברורה. בנוסף לכך, השימוש בביטוי בהקשר הנוכחי חשוב, כפרט חשוב בנוגע לרצח. הגירסה המקוצצת של המשפט פוגעת בתיאור. לכן, עד מציאת תחליף הולם - אני מחזיר את הביטוי למקומו. Johnny Zoo 08:14, 7 בספטמבר 2007 (IDT)

לא כל ביטוי מוכר, הוא ביטוי אנציקלופדי. גם הביטוי "ערבי טוב זה ערבי מת" הוא ביטוי מוכר, האם לדעתך הוא מתאים לערך "ערבים"? דוגממה אחת לשימוש באקדמיה אינה מספקת. למשפט אותה משמעות, עם או בלי הביטוי, כך שהוא מיותר לחלוטין. דניאל ב. 22:32, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
הדוגמה שהבאת אינה קשורה לשום דבר, ולכן אתעלם ממנה. כוונת המשפט היא להגיד שהרוצחים היו: א. בני אוכלוסייה מבוססת. ב. "בני טובים" - נורמטיביים. שני דברים נפרדים, ושניהם דורשים איזכור. אני מבכר את הביטוי העברי "בני טובים", על המילה הלועזית "נורמטיביים", ואני משוכנע שזה ביטוי מתאים. הבאתי דוגמה אחת, בחיפוש קצר תוכל למצוא דוגמאות רבות. עם זאת, מאחר שאיני רוצה להיגרר למלחמת עריכה מטופשת, אחכה לדעות נוספות לפני שאחזיר את הביטוי. בברכה, Johnny Zoo 20:00, 8 בספטמבר 2007 (IDT)
נדמה לי שאין ביטוי עברי מוצלח יותר לפיסת המידע הזאת. שיהיה "בני טובים". לא הבנתי את הקשר להבעת הדעה שדניאל ציין. קומולוסשיחה בואו לעזור בתערוכה 00:45, 12 בספטמבר 2007 (IDT)
רגע, אז מה הבעיה בביטוי "נורמטיביים", ביטוי אנציקלופדי בהרבה. דניאל ב. 03:21, 12 בספטמבר 2007 (IDT)
לא אנציקלופדי יותר, אך עברי הרבה פחות. Johnny Zoo 10:37, 12 בספטמבר 2007 (IDT)
אז מה. אנציקלופדיות קודמת לעברית. כמובן שעדיף "נורמטיביים". דניאל ב. 00:56, 13 בספטמבר 2007 (IDT)
אינני רואה שום בעיה בשימוש ב"בני טובים", שמשמעותו מתאימה כאן יותר מ"נורמטיביים". ‏odedee שיחה 09:49, 14 בספטמבר 2007 (IDT)
גם אני בעד "בני טובים" לעומת "נורמטיביים". מה זה הנורמה? דניאלשיחה 15:23, 14 בספטמבר 2007 (IDT)

תעלומה (לא קשור לוויקי)[עריכת קוד מקור]

מן הערך:"בעלה, רעי חורב, נעצר והודה במעשה.", ו"ולא היו קיימות כל ראיות, מלבד ההודאה, נגד חורב וחיימוביץ'."

כל כך פשוט, כל כך קל. אדם רציונלי בוחר להודות במעשה חיש-קל ובעצם "מתנדב" לשבת 25 שנה או יותר בכלא. הייתכן? הכיצד?

Gridge ۩ שיחה 22:22, 18 בספטמבר 2007 (IST).

ההודאה אולי הקלה על התהליך, אבל אצטט עוד משפט מהערך - "לא ניתן להרשיע בישראל על סמך הודאה בלבד". אני מניח שהחוקרים גרמו לו להבין שיש מספיק ראיות נגדו, ובעצם הודאתו הוא רק יקצר את התהליך (גורם בו מתחשב בית המשפט לעיתים). Johnny Zoo 20:01, 19 בספטמבר 2007 (IST)

האם הרוצחים לא חייבים בערך משל עצמם?[עריכת קוד מקור]

אני מביא שאלה זאת עקב החדשה היום שהרוצחת שלומית חיימוביץ רוצה להתייחד בכלא [1]. לדעתי רעי חורב, שלומית חיימוביץ וליהי גלוזמן חייבים בערך בפני עצמם ולו קצר מאוד. כל איש בישראל שמחפש בגוגל צריך לדעת שהם רוצחים עלובים. דוד שי ביטל ערך על ליהי גלוזמן. מה דעת הגולשים? תודה. --Nathandor - שיחה 07:59, 25 בנובמבר 2008 (IST)

בערך שלפנינו יש את כל המידע הנחוץ עליהם, אין צורך לשכפלו לערכים נוספים. דוד שי - שיחה 08:01, 25 בנובמבר 2008 (IST)

דיווח שאורכב ב-18 בדצמבר 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

מצב טיפול: לא טעות

סיגלית חיימוביץ ,לא הייתה בת טובים. לפני הרצח היא הייתה מאושפזת בשלוותה במחלקת הנוער. גרמה ללא מעט מעמיתיה המאושפזים לחוש מפוחדים ומאויימים.

התואר "בני טובים" מופיע במרכאות, וכך צריך להתייחס אליו. גם בת למשפחה הגונה ונורמטיבית עלולה להתדרדר לפשיעה חסרת נימוק וסתמית, כמו במקרה המזעזע הזה. העובדה שסיגלית חיימוביץ הייתה מאושפזת לפני הרצח מרמזת למצב נפשי כזה או אחר, שהוביל כנראה למעורבותה ברצח. אין לכך כל קשר להיותה או אי-היתה בת טובים.שלומית קדם - שיחה 16:11, 18 בדצמבר 2019 (IST)