שיחה:שבע האחיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כל הפרק על פוליטיקה רצוף בבעיות: "כאשר עזבו הבריטים את הודו, נקרעו שטחים מהודו לטובת מדינת פקיסטן, עובדה זו גרמה לכך שמנהיגי הודו העצמאית חשו צורך לספח למדינה כל חבל ארץ שהיה תחת שלטון או חסות בריטית." - לא הודו קבעה את גבולותיה אלא הבריטים כך שכל המשפט מיותר.

"שבע האחיות סופחו להודו ללא הסכמת מרבית התושבים, עובדה שיצרה רצון עז לעצמאות והצמיחה תנועות הפועלות למען היפרדות מהודו." - לא נערכו משאלים וגם אם לגבי מספר אזורים יש מידע על מנהיגים שהיו נגד הצטרפות להודו, הרי שודאי לא היו אלו מנהיגים נבחרים והמדובר באזורים ספורים בלבד, ולכן לא ניתן לכתוב משפט זה ללא עריכה יסודית

"חבל אסאם רבתי שכלל את מגהלאיה, מיזוראם ונאגאלנד היה תחת השלטון הבריטי כמאה שנים, ולמרות שתושביו זכו לסממני שלטון עצמי נלחמו למען עצמאות, כאשר הבריטים עזבו את הודו הם שייכו את חבל אסאם להודו כנגד רצון התושבים ומאז קיימות תנועות הקוראות לעצמאות החבל." - המדינות מגהאליה (כך כותבים) היתה בשליטה בריטית מהמאה ה-18, נאגלנד היתה בשליטה בריטית בחלקה 110 שנים, בחלקה 50 שנה ובחלקה פחות מ-30, ובשום מקום לא היה שלטון עצמי פרט לנסיכויות טריפורה ומניפור (כך כותבים שם זה). ושוב, אין מידע על רצון התושבים בזמן החלוקה.

"מאניפור וטריפורה היו שתיהן תחת שלטון בריטי כ-50 שנה, ועם עזיבתם הכריזו עליהן הבריטים כממלכות עצמאיות. ב-1949 השתלטה הודו על הממלכות ומאז מנסים תושביהן לזכות בעצמאות." - מניפור (כך כותבים) היתה בשליטה בריטית מאז הכיבוש במלחמת אנגלו בורמה והסכם יאנדבאו 1826 כך שזה כ-120 שנה, למרות מה שכתוב בטעות בערך מניפור בעברית ובאנגלית - פשוט שגיאה. מניפור וטריפורה בחרו להצטרף לפדרציה ההודית והודו לא השתלטה עליהן.

"עקב פעילות תנועת ההתנגדות נדרשת אשרת כניסה מיוחדת (פרמיט) לארבע מתוך שבע המדינות.(ארונצ'אל פראדש, נאגאלנד, מאניפור, מיזוראם)." - פרט לשמות שגויים, החל מ-1/1/2011 לא נדרש פרמיט לשלוש מהן, אלא רק לארונצ'ל-פרדש (כך צריך לכתוב שם זה)

"למרות רצון התושבים לעצמאות, השלטון המרכזי ההודי לא מגלה נכונות למתן עצמאות זאת היות שלאזור זה יש חשיבות אסטרטגית גבוהה כנגד סין, בנגלדש ובורמה." - ראשית, יש חבלים בדלניים, אבל אין רצון גורף לפרדה מהודו. ההיענות החלקית היחידה הייתה מתן ביטוי לשונות האתנית-תרבותית על ידי קריעת חלקים מאסאם ויצירת מדינות חדשות - מגהלאיה, מיזוראם ונאגאלנד." - אי מתן עצמאות היא לא רק בגלל חשיבות אסטרטגית. הודו לא נותנת עצמאות לשום חבל בדלני. אסאם חולקה כמו שכל הודו חולקה, וזה לא היה רק על בסיס שונות אתנית תרבותית אלא בעיקר לשונית. 62.90.122.228 15:52, 2 באוגוסט 2013 (IDT)