שיחה:שבתאי קור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לתשומת ליבך, יש על הערך תבנית הבהרת חשיבות. DGtal 02:36, 21 בינואר 2007 (IST)

ווסרמן מגיב:

איני עומד להילחם על הערך הזה, אמנם מכיוון ששבתאי קורדובה זה, (תוכל לעשות עליו גוגל ולראות זאת), הוא היוצא בשאלה המפורסם ביותר ברשת כיום, נראה שכדאי שיהיה עליו ערך זה, מה גם שספרו החדש מכה גלים בזכות כנותו ופרטנותו על תהליך היציאה בשאלה ועל החיים החרדיים, תהליך שלא התפרסם עד היום בספרים. הוספתי את עניין זה לערך, אתה מוזמן לראות, אם לא מוצא חן בעיניך, אתה רשאי למחוק, יום טוב.

אין פה עניינים של מלחמה ח"ו. אני ומי ששם את התבנית הזו לא שמענו עליו מעולם. זו בדיוק מטרת התבנית - לאפשר לכותב ולאחרים פשוט להסביר לקהילה שמדובר בערך (במקרה זה אדם) שיש לו משמעות. אם פשוט תעתיק את מה שכתבת לשיחה:שבתאי קור ותוסיף מעט פירוט (למשל: איפה ספרו היכה גלים), סביר שישתכנעו והערך יישמר לדורות. אגב, כמדומני שעדיין יש ברשת (אם הכוונה לגוגל) כמה יוצאים בשאלה מפורסמים ממנו (למשל: יוסי ביילין וישראל סגל). DGtal 11:47, 21 בינואר 2007 (IST)

ווסרמן מגיב:

כמובן, לא מלחמה. רק הבהרתי שאין לי אלו סנטימנטים מיוחדים לערך הזה (בעבר כתבתי פה עוד כמה ערכים שקשורים בציבור החרדי, כמו הערך על הרב שך.) ובכן, ישראל סגל ויוסי ביילין הם יוצאים בשאלה מן הדור הישן שהקשר בינם לבין העולם הוא בספרים. שבתאי קורדובה הוא היוצא בשאלה המוכר ביותר כיום ברחבי הרשת וזאת משום שאת יציאתו בשאלה הוא עשה על גביה, וכאמור הוא מנהל בלוג אודותיה. צרף לזה את מה שהוספתי על הערך: "במהלך השנים האחרונות הפך שבתאי קור לסמל היוצא בשאלה החדש, המחובר לרשת האינטרנט, מפיץ את מאמריו ברשת, ומשמש מודל נסתר לחרדים שמעוניינים לחצות את הקווים והקשר שלהם עם העולם החילוני מתבטא אך ורק דרך רשת האינטרנט, דרכה הם גם נחשפים לסיפורו ומאמריו". ווודא זאת באמצעות חיפוש ברשת, ותחליט בעצמך.

בהחלט

שבתאי גם פירסם מאמר ברשת בשם "המדריך ליוצא בשאלה", ואתה מזכיר לי שראוי באמת לצרף אותו לערך.

ועוד משהו: שים לב, שבחיפוש בגוגל על ההגדרה "יציאה בשאלה", או "יוצא בשאלה", המאמר של שבתאי קור "המדריך ליוצא בשאלה", מופיע בין התוצאות הראשונות. שמו מופיע גם פעמיים (ולא אני הכנסתיו) בערך יציאה בשאלה בויקיפדיה.

כאמור, העניין בידיך, או בידי מי שמחליט בעניינים מעין אלו. תודה

ודאי שחשוב[עריכת קוד מקור]

קורדובה הוא היום מאושיות תרבות האינטרנט הישראלי וגשר בין תת-תרבויות האינטרנט החילונית והחרדית. יחסיות האמת 11:55, 22 בינואר 2007 (IST)

ערך חשוב[עריכת קוד מקור]

אם תאגידי תקשורות כמו Ynet "הארץ" nrg. ועיתונים מקומיים בתל אביב והסביבה נתנו סיקור לאיש וספרו אין סיבה שויקיפדיה תהייה יוצאת דופן. סיבה נוספת היא שמעטים הסופרים הכותבים בתחום היציאה לשאלה כך שאלו שכבר קיימים לפחות יקבלו את הבמה הראויה להם. איך כתבו פה: מספיק לחפש "שבתאי קור" בגוגל להבין את חשיבות הערך. שיחה ישראל פלד 10:21, 9 בפברואר 2007 (IST)

בדרך זו אפשר לחפש בגוגל על עוד אנשים שעבדו קשה לפרסם ולייחצן את עצמם ולמצוא הרבה תוצאות. הדבר אינו מראה על חשיבותו בעיני הקוראים אלא על חשיבות פרסומו בעיני עצמו.בןאישאחד 01:11, 20 בפברואר 2007 (IST)

מדבר שקר תרחק[עריכת קוד מקור]

כמה פעמים ניסיתי להסיר השורה "כיום[דרושה הבהרה] הוא עובר תהליך התחזקות ושיבה לדת, ונישא לבחורה דתיה" ללא הצלחה. 109.64.198.88 02:49, 2 בדצמבר 2013 (IST)

ביקשתי מקור לקביעה זו. דוד שי - שיחה 06:22, 2 בדצמבר 2013 (IST)
זו שמועה מאד מפורסמת בציבור החרדי, מאחד הקישורים שמובאים בעמוד גם נראה כך (קישור חיצוני מספר 10) אתרוג מנע ממני לפתוח את הקישןר כך שלצערי אינני יודע מה כתוב בו.--גדלות האדם - שיחה 13:32, 3 באפריל 2019 (IDT)