שיחה:שיה לה-באף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תבנית חשיבות[עריכת קוד מקור]

נראה לי שיקול דעת לקוי, לבוא לערך המסומן בתבנית {בעבודה}, להסיר אותה ולהמירה בתבנית הבהרת חשיבות. ברור לחלוטין שמדובר בערך ראשוני בשלבי עבודה, שהביוגרפיה שלו הגיעה בינתיים לשנות הילדות המוקדמות. לכל היותר - תזכורת מנומסת לכותב, שנעדר מן הערך למשך למעלה משבוע. מגיסטרשיחה 07:20, 16 ביולי 2007 (IDT)

לפי מיטב ידיעתי, הערך סומן בתבנית "בעבודה" ב4 ביולי ולא נערך מאז. הערך הכיל מעט מאוד מידע, ולא היה קיים קישור לפחות לוויקי באנגלית. לפחות איך שאני רואה את זה, זה קצת חוסר אחריות להשאיר תבנית "בעבודה" למשך כל כך הרבה זמן. --The-Q 12:27, 16 ביולי 2007 (IDT)
חסר אחריות - אולי. אבל מכאן ועד לתבנית החשיבות - דרך ארוכה מאוד. חבל שלא מצאת לנכון לפנות לכותב הערך כמו שנהוג לעשות במקרים כאלה.‏Just guy‏ 12:32, 16 ביולי 2007 (IDT)
דבר דומה קרה לאחד הערכים שכתבתי ע"י אחד האנשים המכובדים כאן ולכן הנחתי שפעולה כזאת מקובלת. --The-Q 12:36, 16 ביולי 2007 (IDT)

ויקיזציה מוגזמת[עריכת קוד מקור]

ערכתי כמה מן הקישורים מכיוון שאינם קשורים לנושא ומסיחים את דעת הקורא מהנושא העיקרי של הערך. דוגמאות: הוריו, בדים, משפחה, בתי ספר. --The-Q 22:01, 17 ביולי 2007 (IDT) אציין גם כי התבססתי על הפסקה:

בתוכן הערך, כחלק מהטקסט מומלץ לשלב הפניות לערכים אחרים, מה שמכונה "קישורים פנימיים", כלומר מילה (או רצף מילים) בתוכן המהווה קישור לערך אחר, בהתאם למשמעותה. השתמש בקישורים במילה - מונח ומושג, זמן ומקום, אדם וחפץ - המופיעה בערך ששווה בעצמה ערך (בין אם קיים בין אם לאו) ויכולה להרחיב ולהעמיק מעבר לתוכן הערך עצמו. עם זאת אל תגזים: אל תסמן כקישור כל הופעה של המילה, מספיק סימון הופעתה הראשונה. קישורים התואמים למוסכמות נתינת השם בוויקיפדיה, סביר שיובילו לערכים קיימים ואם לא, יקלו על כתיבת ערכים חדשים בשם ה"נכון".

הסוגיה מתי להפוך מילה לקישור ומתי לא לעשות זאת אינה פשוטה, כפי שמבהירה הדוגמה הבאה. המילה "עיר" היא מילה טריוויאלית, שכל קורא מבין אותה היטב, ולכן עולה השאלה מתי ראוי להפוך אותה לקישור, ומתי יהיה זה קישור שאיש לא ירגיש צורך ללחוץ עליו. בערך העוסק בסופר עמוס עוז נאמר שהוא "עבר להתגורר בעיר ערד". בהקשר זה ברור שאין טעם לתת קישור למילה "עיר", משום שהקישור לא יתרום מידע מהותי להבנת הערך עמוס עוז. בערך העוסק בעיר כלשהי, ראוי לתת קישור לערך המבהיר את המושג "עיר", בדיוק כפי שבערך העוסק בקיבוץ ראוי לתת קישור לערך המבהיר את המושג "קיבוץ".

מתוך הדף: ויקיפדיה:מדריך לעיצוב דפים --The-Q 22:10, 17 ביולי 2007 (IDT)

אולי הוריו ומשפחה מיותר, אבל מה רע בקישור לבית ספר? אפשר לתקן ולהסתפק בתקציר כמו "עריכה" או "תיקון" וגם אפשר לפנות לדף השיחה ולהסביר גם אם זה לא כתוב בנהלי וויקיפדיה. סקרלטשיחה 22:20, 17 ביולי 2007 (IDT)
האם כל ערך של שחקן קולנוע שלמד בבית ספר מקושר לערך בית ספר? לפי מיטב הבנתי מהציטוט למעלה, התשובה היא לא. בנוסף, העריכה מבחינתי הייתה מתבקשת ולא ראיתי לנכון לפתוח נושא על כך בדף השיחה. לעומת זאת, לאחר העריכה שלי, הגיע משתמש:Just guy, שיחזר ואת טיעוניו כתב בדף השיחה שלי. טיעוניו העיקריים הם:
  • שיחזור הדף נעשה מכיוון שהוותק שלי בוויקיפדיה הוא רק שבועיים וחצי.
  • במידה והייתי פונה אליו בדף השיחה, הוא לא היה משחזר את עריכתי.
אני לא רוצה לשפוט את טיעוניו, ולכן הצגתי למעלה רק את הטיעונים שלי יחד עם ציטוט מהמדריך לעיצוב דפים. --The-Q 22:29, 17 ביולי 2007 (IDT)
זה רק עניין של קישורים פנימיים שלא מזיקים... יש כל-כך הרבה ערכים לשכתוב ולעריכה למה אנחנו מתעסקים עם הערך הזה? נראה לי שבזאת סיימתי. בברכה סקרלטשיחה 22:35, 17 ביולי 2007 (IDT)
יכול להיות שאני קטנוני בנושא. בכל מקרה, אין לי כוונה להרע לאף אחד. פשוט נדמה לי (וכנראה לא רק לי, לפי הציטוט מהמדריך לעיצוב דפים) שקישורים פנימיים שלא קשורים להבנת הנושא - עלולים לגרום לבלבול אצל הקורא ואת זה אני אומר בתור קורא בוויקיפדיה האנגלית והעברית לא מאתמול. האם הבנת המשמעות האנציקלופדת של הערך בית ספר יתרום להבנת הערך שיה לה-באף? ובמאמר מוסגר אציין כי חשתי שמשתמש:Just guy משחזר את העריכה שלי בתור תגובה על כך שבחרתי לשים תבנית חשיבות בדף או מכיוון שהורדתי את תבנית "בעבודה". יכול להיות שטעיתי כשעשיתי כן, וכמובן שלא הייתה כוונה לפגוע בהתקדמות הערך. בכל מקרה, אני לא חושב שזה מצדיק ירידה לפסים יותר אישיים כמו שנעשה בדף השיחה שלי. --The-Q 23:55, 17 ביולי 2007 (IDT)
תעבור כבר הלאה. אין כל טעם בדיון ארוך כ"כ סביב הערך זניח כ"כ. יש הרבה ערכים אחרים שרק מחכים לטיפולך המסור.‏Just guy‏ 00:10, 18 ביולי 2007 (IDT)

מה?![עריכת קוד מקור]

שיה לבוף??????? זה לא השם שלו לא בעברית ולא באנגלית, זו טעות.

שעיה?![עריכת קוד מקור]

בוויקיפדיה האנגלית נאמר כי בעברית משמעות השם היא "מתת-אל", וניתן קישור למשמעות השם "שי". לכן סביר מאוד להניח כי צורת הכתיב העברית היא שי-יה, מתת-אל, ולא "שעיה" (ומניין צץ בכלל השם "שעיה"?). אינני עורך את הערך משום שאולי כותב התעתיק העברי הביא בחשבון פרטים שאינני מכיר. מה דעתכם? Etai han - שיחה 02:22, 4 ביולי 2009 (IDT)