שיחה:שילה (יישוב)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 03:59, 9 ביולי 2013 (IDT)

שינוי מהמונח "גדר ההפרדה" למונח ה-"קו הירוק"[עריכת קוד מקור]

לדעתי, המונח "גדר הפרדה" אינו בהכרח תוחם נכון את הנקודה הגיאוגפרית שממערב לשילה ומה עוד, אלא שהגדר איננה מקבילה לקו הירוק ובעצם, אין לה כל משמעות כי ממיילא, פסקי דין של בג"צ מזיזים את מסלולו. אם יש מינוח גיאוגרפי-מדיני מקובל בספרות המקצועית בניגדו לספרות הפולמסית, הוא "הקו הירוק" ולא "גדר ההפרדה". Shiloni - שיחה 15:03, 23 באוקטובר 2013 (IDT)

אילוץ של מחיקה[עריכת קוד מקור]

להודעה זו שקבלתי: "תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף "שילה (יישוב)". הסיבה לכך היא: ברוך הבא... למידע גנרי אודות צינורות מים וביוב אין מקום בערך אנציקלופדי. אם מדובר בעניין יוצא דופן או ייחודי רצוי להרחיב על הנסיבות. בכל אופן הערך המתאים יותר הוא "גוש שילה". בהצלחה". https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Netanel488 אני מצטער שהרגשת אילוץ שכזה. אבקש להבהיר: אין זה מידע גנרי. הנושא חשוב וגם לאו דווקא ל"גוש שילה". מהסוף: מערכת המים תהיה בשילה ותשרת גם את ישובי גוש שילה. הוא חשוב כי לא רק שהוא מתקן בעיה רבת שנים שפגעה ביכולת של שילה להתפתח ובחיי אדם ממש, ויאפשר גידול של אוכלוסיה והמשך פיתוח חקלאי, אלא הוא חלק מנושא רחב יותר: טענה מושמעת שתושבי האזור היהדוים גונבים מים ו/או מונעים אספקת מים משכניהם הערבים. בקיץ של השנה שעברה הנשוא עלה לכותרות. לדוגמא: "קרסה מערכת המים בישובי ההר / בעיות חמורות באספקת המים לישובי השומרון. לאחרונה האשים עיתון "הארץ" את ישראל במניעת מים מישובים ערבים בלבד" http://www.20il.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%A7%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%90%D7%A1%D7%A4%D7%A7%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%B4%D7%A9/ וגם "בעיות מים קשות וחמורות בבנימין ובשומרון עוררו לפעולה את כלל הגורמים האחראים על הנושא. בשבוע שעבר ננקטו מספר פעולות שבזכותם שבה אספקת המים הסדירה ליישובים. חברת מקורות, מחלקת תשתיות זורמות ואגף הביטחון במועצת בבנימין ואגף הביטחון פעלו במשך כל השבוע להבאת עוקבים , מכליות מים ועמדות מילוי ליישובים ודאגו על העת שאספקת המים תהיה סדירה." http://www.binyamin.org.il/articles/72/ אם את/אתה חושב שאני ציך להוסיף עוד שני משפטים כדי להבהיר את חשיבות הענין, יש בזה הגיון. אמתין לתגובתך. Shilonian - שיחה 13:18, 12 ביוני 2017 (IDT)

אם אתה רוצה לכתוב על הנושא, ספר לנו מאיפה שילה קבלה מים בראשיתה, מניין קבלה מים עם גידולה, אלו מגדלי מים יש בה, מה הצריכה השנתית ומדוע המערכת הנוכחית קרסה, מה התכנית למערכת החדשה, מה הקיבולת שלה? זה בוודאי יעניין אותנו ויישאר בערך. עדירל - שיחה 14:11, 9 ביוני 2017 (IDT)
עדירל לדעתי, זה נושא מעניין אבל ייצא מכל פרופורציה שבערך עצמו. חשבתי לצמצם רק לידיעה חדשותית ולא להשכיל מבחינה היסטורית - שקודם המים התקבלו במיכליות ואחר כך בהנחת קו כזה ואחרי זה קו אחר וכו'. ואצטרך לדייק בתאריכים ומי אישר ועוד. Shilonian - שיחה 13:23, 12 ביוני 2017 (IDT)
זה כיוון אפשרי. אף אחד לא חייב לעשות מחקר שלום כדי לעדכן, אבל הכיוון צריך להיות לכיוון של סקירה מקיפה ולא ידיעה חדשותית. עשה כחכמתך. עדירל - שיחה 15:32, 12 ביוני 2017 (IDT)

ביטול חלקי של עריכה[עריכת קוד מקור]

ביטלתי עריכה (וחצי) שהוסיפה לערך מידע שהוא אמנם נכון, אך לפי דעתי אין מקומו בערך זה. גם אם נניח שמקומו בערך זה, מקומו לא בכותרת שבו היא הייתה, אלא בכותרת נפרדת.

העריכה הוסיפה מידע על תקריות בהן יהודים תושבי שילה פגעו בפלסטינים והורשעו בגין כך. לדעתי מידע על בודדים בני יישוב שביצעו פעולה פלילית כלשהי, אינו, בדרך כלל, שייך לערך על היישוב. החלטתי לבדוק את המצב הקיים (מה נהוג), בדקתי בערכים אום אל-פחם, קלקיליה ועוד, ולא מצאתי שבאף אחד מהם היה פירוט על הרשעתם של אנשים בודדים בני היישובים בגין פגיעה/חבלה/טרור וכו'.

ייתכן שניתן לשבץ את המידע בערך אחר שלגביו זה רלוונטי. ייתכן שניתן לשבץ את המידע גם בערך זה, אבל לא בתור מידע מפורט על כל מקרה ומקרה, אלא בפסקה עם כותרת נפרדת, שתתייחס לעימותים עם תושבי הכפרים הסמוכים, ותתייחס באופן כללי לאירועים אלימים שקרו בין הצדדים, וגם תזכיר שמקרים אלו כללו מספר מקרי ירי/הריגה וכו'. בעוד מקרים ספציפיים אינם בעלי חשיבות לערך, התייחסות כללית ולא מפורטת יתר-על-המידה לכך שהיו אירועים, מבלי להיכנס לפרטי פרטים, עשויה להיות רלוונטית.

בנוסף, חלק מהעריכה שבוטלה הייתה מנוסחת בצורה לא-אובייקטיבית, למשל הציגה מצג מטעה כאילו מישהו "סתם" ירה והרג, מבלי לציין שנזרקו עליו אבנים לפני כן (על אף שבית המשפט עדיין הרשיע אותו בהריגה). אבל זו לא הייתה הסיבה למחיקת המידע, אם זה היה העניין הייתי פשוט מתקן את הניסוח. אוריאל, Orielno - שיחה 10:27, 26 בדצמבר 2017 (IST)

דיווח שאורכב ב-01 בנובמבר 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

בנוסף לנושא החקלאי ישנם לולים לגידול ביצים אורגניות.

דרוש מקור. חידקל - שיחה 13:01, 1 בנובמבר 2019 (IST)