שיחה:שלישיית שריד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

שלום רב. בעקבות כמה תחקירים ושיחות שקיימתי בימים האחרונים ( התעניינתי בלחן היפה של שלמה ורבנר - 'ברושים'. שיר שצוין כהלחנת למילים מאת חיים גורי), התברר לי ש'ברושים', כפי שהולחן ב-1961 , בוצע בפסטיבל הזמר והפזמון, הוקלט ושודר, אינו ממש הטקסט של חיים גורי (כפי שהודפס בספר 'שושנת רוחות'). יש כמה חלקי שורות וכמה שורות בודדות מהטקסט המקורי, אבל הרבה שורות ומילים שאינן בשיר המקורי. שוחחתי הבוקר עם חיים גורי , בטלפון, והבנתי שהוה מבקש: יש לכתוב שהמילים בשירו של שלמה ורבנר , 'ברושים' , הן רק 'בעקבות שיר מאת חיים גורי'. תודה - עודד אסף

מקור:בקשתי - בעקבות שיחת טלפון עם חיים גורי ועם אשתו, הבוקר ( 6 באפריל, 2016). תוכלו לוודא זאת בשיחת טלפון איתם. דווח על ידי: עודד אסף, תל אביב 79.182.111.143 10:07, 6 באפריל 2016 (IDT)

קודם כל- תודה על המידע, וגם על התזכורת לשיר אותו לא היכרתי.. לעצם העניין: חיים גורי מופיע כמחבר השיר בכל המקומות, כולל ברישומי אקו"ם (לא בדקתי - אני משער), ואולי אף קיבל תמלוגים על כך. הוא אם כך התמלילן של השיר. בקשתו נובעת אולי מצניעותו ואולי הוא כועס על ששינו את מילותיו, אני אינני יודע, אולי אתה תוכל לשתף אותנו. אני הייתי מוסיף את זה כהערת שוליים במאמר. כדאי לציין שבהרבה מקרים מלחינים משנים את הטקסט המולחן על פי צרכיהם: לעיתים בתיאום עם התמלילנים ולעיתים ללא, לעיתים "בקטנה" ולעיתים עורכים אותו מחדש ומציאים אותו מהקשרו. אין חדש תחת השמש! גרי רשף - שיחה 10:30, 6 באפריל 2016 (IDT)


משוב מ-19 ביוני 2017[עריכת קוד מקור]

כמדומני טעות - ״דוגית נוסעת״ נכתב בידי יעקב פיכמן, ולא נתן יונתן??? 147.21.64.22 13:10, 19 ביוני 2017 (IDT)

פיכמן ידוע בעיקר בזכות "אגדה" (על שפת ים כינרת..) שיש בו אמנם מקווה מים, אך לא כלי שיט;
ובזכות "אורחה במדבר" (ימין ושמאל, רק חול וחול..) שאמנם אין בו מקווה מים אבל יש ספינת מדבר..
את דוגית נוסעת כתב נתן יונתן. גרי רשף - שיחה 13:21, 19 ביוני 2017 (IDT)