שיחה:שקם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הבניין של הנהלת השק"ם

הבניין של הנהלת השק"ם ישב הרבה שנים בשדרות ירושלים ביפו מימול "קולנוע נוגה". אולי מישהו יודע למה הוא שימש לפני זה ? . פארוק - שיחה 23:32, 15 באפריל 2010 (IDT)

כוורת[עריכת קוד מקור]

השם שונה לפני כמה שנים ל"כוורת" [1]. הייתה על זה כתבה בחדשות 2 [2]. אבל זה לא משנה מה עושים עם השם, החיילים עדיין קוראים לזה שקם. (¯`gal´¯) - שיחה 14:51, 18 באוקטובר 2017 (IDT)

חלביה וסטקיה[עריכת קוד מקור]

האם החלביות והסטקיות מופעלות גם הן בידי השקם או שעל ידי זכיינים פרטיים? גם בתקופת השירות תהיתי לגבי זה. חיילים חשבו שכן, ושמדובר אפילו בסוג של רשת, שמעניקה את אותו תפריט בכל בסיסי צה"ל, שמוכתב על ידי הארגון. (¯`gal´¯) - שיחה 05:06, 21 בנובמבר 2020 (IST)

שירות קנטינות ממונע[עריכת קוד מקור]

לא הצלחתי למצוא שזה היה שמו המקורי. הוספתי רק ע"פ ויקימילון. לפי מקור שצירפתי לערך, השם המקורי היה הק"מ. גם לגבי זה שהמונח שק"ל הפך למיוחס לקנטינה ניידת בתקופת "כוורת" לא מצאתי. נראה לי שזה לא נכון. ייתכן שמישהו ביסס את זה על תמונת המשאית, שבכלל איננה קנטינה ניידת, אלא מוביל ששייך לרשת, ומעביר מצרכים לקנטינה המקומית. לא נדיר לראות כאלה בבסיסים. האם יש קשר בין "גזלן" לבין חברת השקם? (¯`gal´¯) - שיחה 00:17, 23 בנובמבר 2020 (IST)