שיחה:תאובלד בהם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אומלאוט?[עריכת קוד מקור]

אני חושב שהשם שלו כתוב ללא האומלאוט במקור. מה גם שמקובל יותר לכתוב שמות משפחה ללא אומלאוטים, למשל Goethe Jab-jab - שיחה 17:36, 8 באוקטובר 2009 (IST)

אתה חצי צודק וחצי טועה. עושה רושם שאכן הכתיב הישן של שמו של בהם היה Boehm, וגתה אכן נכתב Goethe, ובכלל האולמאוט הוא כתיב שהחליף את תוספת e אחרי התנועה (שתי הנקודות היו לפנים e קטנה שנכתבה מעל התנועה). הכל טוב ויפה, אבל לטענה שלך ש"מקובל יותר לכתוב שמות משפחה ללא אומלאוטים" אין לה על מה להתבסס. ‏Harel‏ • שיחה 17:39, 8 באוקטובר 2009 (IST)
אני פשוט נגן חליל תמים שמן הסתם נתקל בשמו של בהם עשרות פעמים בשנה, וזכור לי בעיקר שראיתי את שמו כתוב ללא אומלאוט. גם לשינוי אין על מה להתבסס, אז למה לשנות? Jab-jab - שיחה 08:27, 9 באוקטובר 2009 (IST)
למה ומדוע הפסיקו לכתוב את שמו Boehm ועברו לכתוב עם אולמאוט - אינני יודע. אבל אפשר להתרשם מהערך בגרמנית שכך נוהגים היום. זה באמת מוזר, כי בדרך כלל כתיב של שמות בגרמנית איננו משתנה עם השנים. ‏Harel‏ • שיחה 16:22, 9 באוקטובר 2009 (IST)
בספרים אשר אני מחזיק כאן עדיין שמו נכתב ללא אומלאוט. אבל זה לא קריטי. Jab-jab - שיחה 17:08, 9 באוקטובר 2009 (IST)

לכל ניגון יש צליל משלו[עריכת קוד מקור]

תאובלד בהם יצר את החלילית הוא היה ממציא ומוזקאי בווארי ששכל את החליל ועיצבו ככלי אשא נפוץ היום בנוסף היה חלילן וירטואוז ונגן החדר הבווארית ומלחין לחליל