שיחה:תוכנה חופשית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ההערה לגבי וירוסים בתכנה חופשית אינה מדויקת: היו נסיונות להשתיל וירוסים בתכנה חופשית, למשל :[1]

אבל נסיונות כאלה מתגלים די מהר (במקרה הנ"ל, תוך יום וחצי).

מיספור החופשים[עריכת קוד מקור]

לדעתי המספור צריך להתחיל מאפס. זה המספור המקורי של סטולמן. Freedom 0.

דורש שכתוב[עריכת קוד מקור]

תוכנו של הערך לא ממש רלוונטי. אף אחד מהנימוקים המובאים כאן לטובת תוכנה חופשית לא מתייחס למונח "תוכנה חופשית" בהגדרתו המקובלת. ר' http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Software

התחלתי בשכתוב, אולם לא ברור לי אם יהיה לי זמן לסיים אותו. Tzafrir 16:02, 10 דצמבר 2005 (UTC)

החופש להפיץ מחדש עותקים של התוכנה לאנשים אחרים כדי לעזור להם (חירות 2).[עריכת קוד מקור]

אני ממליץ לשנות את המילה לעזור, שלרוב נתפסת בהקשר שלילי כאשר אדם אינו יכול/אינו מסוגל/בעל נכות ויש לעזור לו, לעומת המילה לסייע שנשמעת רלוונטית יותר ולטעמי עדיפה כאשר מתרגמים מאנגלית את המילה Help במקרה זה. "החופש להפיץ מחדש עותקים של התוכנה לאנשים אחרים כדי לסייע להם (חירות 2)."

למישהו יש התנגדות לשינוי? אייל 23:29, 12 באוגוסט 2007 (IDT)

שונה כבקשתך. --אפי ב.שיחה • 23:43, 12 באוגוסט 2007 (IDT)

אקסיומטיקה[עריכת קוד מקור]

האם באמת יש צורך בדרישת חירות 3? נראה לי שהיא נובעת מהחרויות האחרות, לא? אורי מוסנזון - שיחה 11:14, 9 ביוני 2010 (IDT)

אנשי מד"ח לא כוללים סתם כך אקסיומה מיותרת.
לא. אם יש לגוף מסויים מונופול על הפצת גרסאות חדשות, פיתוח התוכנה יכול להתקע. יכול להיות שיהיו לי תיקונים, אבל מי שירצה לקבל אותם יאלץ לעבור דרך חתחתים וכנראה יוותר בשלב מסויים. דוגמה ידועה עם רשיון כמעט חופשי (בעבר) היא Qmail. זו היתה תוכנה נהדרת, אבל מאוד מסובך היה לארוז אותה ולהקל על השימוש בה. בסופו של דבר המשתמשים עברו לPostfix‏.Tzafrir - שיחה 11:50, 9 ביוני 2010 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 06:11, 9 ביולי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 06:11, 9 ביולי 2013 (IDT)

לינוקס[עריכת קוד מקור]

רק לצורך התיעוד, אני אחראי לעריכות מ13.12 מIP:79.182.65.13 . הכוונה בשימוש בשם גנו/לינוקס לא הייתה אידאולוגית (למרות שבערך של תוכנה חופשית בניגוד לקוד פתוח יש היגיון בלהשתמש במונחים שמייצגים את הפרספקטיבה הזאת) אלא כדי להבדיל אותו מאנדרואיד שלא משתמש בספריות של גנו, לכן גם קישרתי את תת-הסעיף "גנו/לינוקס" לערך "לינוקס" ולא לערך "גנו/לינוקס" בשעה שאת סעיף-העל "לינוקס" קישרתי לערך של "לינוקס(ליבה)". הסכימה של Tzafrir של סעיף לינוקס ומתחתיו רק תת-סעיף אנדרואיד כנראה עדיפה כי היא פשוטה יותר ולא סוטה מהנושא.--Nngnna - שיחה 14:40, 18 בדצמבר 2019 (IST)