שיחה:תזמורת הקונצרטחבאו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

התלהבות יתר? אני לא בטוח שאני מסכים. אולי אפשר להחליף שם תואר כזה או אחר, אבר לומר שהערך לא נייטרלי? לדעתי יש להסיר את התבנית. אביעד המקורי 14:02, 21 פברואר 2006 (UTC)

הערך תורגם כמות שהוא מן הוויקיפדיה האנגלית, ואינני חושבת שהוא סובל מ"התלהבות יתר". שמות התואר לצליל כלי המיתר והנשיפה מובאים במרכאות, כך שאני מ ניחה שנלקחו מביקורות שנכתבו על התזמורת, לא ממוחו הקודח של כותב הערך, ועל מקומה של התזמורת בצמרת אי אפשר לחלוק - אני מכירה אותה זה שנים בתור אחת הטובות בעולם. --שלומית קדם 17:47, 21 פברואר 2006 (UTC)
אולי יואיל מי ששם את תבנית העריכה על "התלהבות יתר" להסביר במה מדובר, על מה הוא חולק ועל מה הוא מבסס את דבריו.ליש 17:54, 21 פברואר 2006 (UTC)
דוגמאות:
  1. הסימפונית הנודעת והמכובדת ביותר
  2. ייחודית בקרב תזמורות בעלות ותק ואיכות
  3. הגוון היוצא מן הכלל
זה שהערך תורגם מויקי באנגלית רק אומר שהמתלהב הוא לא מאצלנו... ואם הניסוח הוא מהביקורת יש להביא דברים בשם אומרם... טרול רפאים 18:10, 21 פברואר 2006 (UTC)
זאת תשובה מספקת ל"על מה הוא חולק", אבל אין זכר לתשובה על מה מבוססת ההשגה. האם אתה מכיר את התזמורת ולדעתך אינה כפי שתוארה או אולי קראת במקום כלשהו דברי ביקורת עליה שסותרים את השבחים? אביעד, על פי עיסוקו המוזיקלי ושלומית, על פי עיסוקה כמתרגמת שמתמחה בתחום המוזיקה, אמורים לדעת במה מדובר. על מה אתה מבסס את השגותיך?ליש 18:21, 21 פברואר 2006 (UTC)
הנוסח לא מתאים לאינציקלופדיה, גם אם הוא נכון. אינציקלופדיה לא אמורה להתלהב מתזמורת גם אם לדעתם של הכותבים (שאינני מתיימר לסתור מכיוון שאינני מכיר את התזמורת) היא ראויה לכך. טרול רפאים 18:28, 21 פברואר 2006 (UTC)
ריככתי מעט את דברי השבח, אך השארתי את "הסימפונית הנודעת והמכובדת ביותר" - זו עובדה, ואין סיבה להסתירה. שאלה אחרת: ריקרדו שאיי - האין זו דרך מסורבלת במקצת לאיית את שמו של אחי האובד? :-) דוד שי 18:46, 21 פברואר 2006 (UTC)
אנסה להסביר: כשכותבים ערך - גם ערך אנציקלופדי - בנושא אמנות, אי אפשר לשמור על אותם קריטריונים אובייקטיבים שמשתמשים בהם בכתיבה על מדעים או על נייטרליות שנוקטים כשכותבים על פוליטיקה והיסטוריה. צריך להסביר מדוע דווקא קונצרטחבאו זכתה למעמד המכובד שיש לה, ומדוע היא ראויה לו יותר מאשר, נניח, התזמורת הסימפונית של אודסה. אפשר כמובן לצמצם את הערך לנתונים טכניים בלבד, אבל בכך אתה מתעלם מן העיקר. חוץ מזה, אלו נורמות שמקובלות בכתיבה (גם אקדמית, גם אנציקלופדית) על אמנות.
אשר לשאיי - אני לא מצליח לחשוב על תעתיק טוב יותר. השם מבוטא sha-yi, שתי הברות, במלרע. יש רעיונות? אביעד המקורי 18:54, 21 פברואר 2006 (UTC)
אין לי בעיה עם האיות, רק השתעשעתי למקרא השם. דוד שי 19:21, 21 פברואר 2006 (UTC)

שוב, גם כאן מדובר על _ה_קונצרטחבאו - וזו אמורה להיות תזמורת הקונצרטחבאו[עריכת קוד מקור]

שוב, מדובר כאן על בניין, בניין הקונצרטחבאו (ראו גם בערך עצמו), שהתזמורת נקראת על שמו. בדומה לתזמורת הגוונדהאוס מלייפציג, שאת שמה נהוג לכתוב בעברית ביידוע. האם יש מתנגדים לשינוי הערך ל-תזמורת הקונצרטחבאו? אלדדשיחה 21:06, 20 בספטמבר 2006 (IDT)