שיחה:תחיליות במערכת היחידות הבינלאומית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

היגוי גיגה/ג'יגה[עריכת קוד מקור]

אמנם בערך האנגלי כתוב שכיום משתמשים בהיגוי 'גיגה', אך כדובר אנגלית ישראלי, אני אומר ג'יגה. כך גם כל חברי חובבי המחשבים. הערך האנגלי מסתמך על מאמר יחיד של מהנדס כלשהו, והוא לא עושה עלי רושם. בכל מקרה, השאלה היא לא כיצד הוגים את המילה באנגלית, אלא כיצד הוגים אותה בעברית. אני אומר ג'יגה. אשמח לשמוע איך אחרים הוגים את המילה הזו, ועל סמך זאת לקבוע מה תהיה המילה שבה תשתמש ויקיפדיה (שכמובן גם תזכיר את קיומו של התחליף במקומות הראויים). ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:37, 20 באוקטובר 2008 (IST)

ג'יגה[עריכת קוד מקור]

  • Symbol support vote.svg בעדYonidebest Ω Talk‏ 23:37, 20 באוקטובר 2008 (IST)

גיגה[עריכת קוד מקור]

  • Symbol support vote.svg בעד – גם אני חטאתי בעבר בהגייה השנייה, עד שלמדתי את ההגייה הנכונה. דולבשיחה 06:13, 21 באוקטובר 2008 (IST)

התחיליות הבינאריות הרשמיות[עריכת קוד מקור]

מזה כמה שנים עומדות למבחן הציבור תחיליות חדשות לערכים בינאריים שנועדו להסיר את הבלבול בין עשרוני לבינארי. למשל 220 אמור להיקרא מבי-בית ודומים לו קיבי-בית, גיבי-בית וכן הלאה. בערך הזה מוזכר אחד מהם כבדרך אגב. האם זה המקום להרחיב? (בדומה לערך המפורט שאולי יש בכלל טעם בתרגומו - en:Binary prefix). שרשרשיחה 23:17, 26 בינואר 2009 (IST)

אם התחיליות האלה שאתה מדבר עליהן הן חלק ממערכת היחידות הבינלאומית הרשמית אז אין בעיה להוסיף אותן כאן. אם לא, צריך לראות האם יש להם הכרה רשמית כלשהי. אני לא חושב שיש מקום לכתוב על תוספות לא רשמיות שמישהו המציא. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:16, 27 בינואר 2009 (IST)
התקן המדובר נקבע על ידי גורם מכובד למדי - הוועדה האלקטרוטכנית הבינלאומית (IEC). עם זאת, יתכן שהוא אינו תחילית רשמית במערכת היחידות הבינלאומית. שרשרשיחה 07:37, 27 בינואר 2009 (IST)
לא התעמקתי בתקינה. נראה לי שבעת הכתיבה הענין הזה נכנס יותר ויותר. אני מניח שיש גם תקינה מאחורי החדירה הזו. עוד לפני הוסיפו תחיליות במערכת היחידות הבינלאומית#תחיליות בינריות. לא בדקתי בגרסאות קודמות מתי זה קרה. 23 ביוני 2016.