שיחה:תנועת הסולידריות הבינלאומית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ינון[עריכת קוד מקור]

אתה יכול למצוא שלל הוכחות בכל הסיקורים התקשורתיים שעסקו בנושא הזה.

http://taayush.tripod.com/new/yanun_haaretz_english.htm http://taayush.tripod.com/new/yanun_nyt_english3.htm http://taayush.tripod.com/new/yanun_bbc.htm http://taayush.tripod.com/new/yanun_haaretz_english2.htm http://taayush.tripod.com/new/20030408-haaretz-article-e.htm

(Eviv 20:00, 19 יוני 2006 (IDT))

ואני קראתי כתבה אחרת על אברי רן במעריב, ואני מאמין למה שהוא אמר שם. נו אז? ברגע שנכנסים ל"מאמין" או "לא מאמין" זה אומר שמדובר בטיעונים ולא במידע אנציקלופדי מוחלט. ‏conio.h‏ • ‏שיחה‏ 20:11, 19 יוני 2006 (IDT)

הערך הוא לא על אברי רן. הערך הוא על הכפר ינון שאליו מתנכלים מתנחלים וכבר גרמו לתושבי הכפר לנוס על נפשם פעם אחת. לאחר מכן פעילי זכויות אדם שיכנעו את תושבי הכפר לחזור לבתיהם ועד היום פעילים בין לאומיים נמצאים תמיד בכפר. השאלה האם זה מוסרי או לא, לא רלוונטית.

בנוסף, אני ממליץ בלי שום קשר שתקרא עוד כתבות על הבחור הזה ואל תצפה מבן אדם לומר משהו כמו "אני מכה אנשים חפים מפשע אני יורה לעברם לפעמים אני גם הורג אותם ולא איכפת לי מהחוק". אם כמה שאפשר להסכים או לא להסכים עם הבן אדם האלים הזה יש לו תאקט והוא לא נוהג "להשתין מהמקפצה". (Eviv 12:50, 20 יוני 2006 (IDT))

מל"מ[עריכת קוד מקור]

זו זכותו של מל"מ לומר את כל אשר על ליבו, אבל צריך לשים את זה במקום הנכון. זכותו של המל"מ להגדיר את הארגון כרצונו אבל זה צריך להיות בפסקת הביקורת. הפסקה הראשונה צריכה להיות איך הארגון מגדיר את עצמו. Eviv - שיחה 21:47, 11 ביולי 2011 (IDT)

הגדרה עצמית של ארגון היא דבר שגם הוא צריך לבוא לידי ביטוי בדף הערך אבל לא באופן בלעדי ויש לכתוב את המהות האמיתית של הארגון כפי שבאה לידי ביטוי בהגדרתו על ידי גופים אובייקטיביים וברי סמכא (ככל שקיימת כזו). ALC • י' בתמוז ה'תשע"א • 22:19, 11 ביולי 2011 (IDT)
מצטרף ל-ALC. Yottam - שיחה 22:52, 11 ביולי 2011 (IDT)
אם אתה רוצה לפתוח פסקת ביקורת בה יפורט עמדת הארגון בבקשה. היה את המקרה הייחודי של אם תרצו, גם שם הסיכום היה לרשום את ההגדרה של האחרים אחר ההגדרה העצמית. בדרך כלל הקביעות האלה נמצאות בפיסקת הביקורת. ובלי שום קשר הקביעה שארגון הוא אנטי ציוני היא לא אובייקטיבית גם כי אין הגדרה אובייקטיבית לאנטי ציונות וגם כי אותו ארגון הוא ארגון שלא ברור מה סמכותו לקביעות כאלה. Eviv - שיחה 22:57, 11 ביולי 2011 (IDT)
מנהל ומייסד הארגון מגדיר במפורש את הארגון כפרובוקטיבי, והוא רואה בזה מטרה עליונה. תוכל לראות בערך. Yottam - שיחה 23:14, 11 ביולי 2011 (IDT)
לא מצאתי Eviv - שיחה 23:22, 11 ביולי 2011 (IDT)
והערה נוספת: אני חייב לומר שבמעבר על כמה עמודים של אותו דו"ח ארגון גמלאי המודיעין נראה שיש חוסר התאמה ניכר בין הטקסטים אותם הוא מנתח לבין המסקנות שלהם. לוקחים טקסט באנגלית שאומר דברים מסוימים ואומרים שכתוב בהם דברים אחרים. Eviv - שיחה 23:40, 11 ביולי 2011 (IDT)

השמצות[עריכת קוד מקור]

אפילו אם ISM היא תנועה מרגיזה, אין צורך להוציא עליה את העצבים כאן. באנו לכתוב אינציקלופדיה, לא ללמד קטגוריה. Eviv - שיחה 01:44, 17 ביולי 2011 (IDT)

אתה מתכוון לפסקה הזו, איזו בעיה מצאת בה?
ISM אחראית לסיכון חייהם של אזרחים זרים רבים, ביניהם רייצ'ל קורי וטום הורנדל שנהרגו בזמן שהשתתפו בפעילות של ISM. הארגון :מעורב בפעילויות המחאה האלימות נגד גדר הביטחון בבילעין. טריסטן אנדרסון מקליפורניה נפצע במרץ 2009 במהלך אירוע כזה.
בחלק מהמקרים שימשו פעילי התנועה מגן אנושי גם למחבלים פלסטינים.[1] לא אחת הם התבצרו במוקטעה יחד עם יאסר ערפאת ואף התבצרו בכנסיית המולד בבית לחם בעת המצור על 13 המבוקשים שהתבצרו שם בעת מבצע חומת מגן ב-2002[2].
ב-2003 התקיפו טרוריסטים מבריטניה את הבר מייקס פלייס בתל אביב ורצחו שלושה אנשים. המחבלים העלימו את עקבותיהם באמצעות יצירת קשר עם פעילי תנועת הסולידאריות הבינלאומית. על פי דו"ח רשמי של מדינת ישראל שפורסם בעקבות האירוע: "חברים ב-ISM לוקחים חלק פעיל בפעולות המנוגדות לחוק ובפעולות אלימות כנגד חיילי צה"ל. לעיתים, פעילותם נעשית בחסות ארגוני טרור פלסטינים"[3].
במרץ 2003 שהאדי סוקיה, טרוריסט בכיר בג'יהאד האסלאמי, נעצר בעודו מסתתר בתןך משרדי ISM בג'נין, בסיוע פעילי הארגון[4]. בעקבות התקרית נדרש ISM לפנות את משרדיו מאותו בניין בו שכנו גם משרדי הצלב האדום. [5] Yottam - שיחה 04:35, 17 ביולי 2011 (IDT)


 1. על מה מתבססת הטענה שהארגון נוסד על ידי שני אנשים בלבד ולא כל הקבוצה?
 2. למה לתזכר את המהלך הרומנטי של אותו זוג באמצע הפסקה שעוסקת בהיווסדותו?
ולעניין הפסקה:
 1. "ISM אחראית לסיכון"- לא ברור לי על מה אתה מסתמך. העובדה שאנשים שהיו חברים בפעילות נפגעו יכולה ללמד באותה מידה שמי שאחראי לסיכונם של הפעילים זה צה"ל שפגע בהם בפועל. האם אותם פעילים לא היו הולכים לשלל ארגונים אחרים אם זה לא היה קיים? האם לא היו מגיעים עצמאית?
 2. "בחלק מהמקרים" ככה מגדירים היום מקרה אחד וכנראה גם לא מייצג (אם זה קרה רק פעם אחת)?
 3. "מגן אנושי למחבלים..." לא ברור לי מה זה מגן אנושי ואיך קבעת את עניין המחבלים, הכתבה בווינט לא פירטה את זה.
 4. האם המצור על הכנסייה בבית לחם היה רק עניין של 13 חמושים בני ערובה וחיילים?
 5. מה הקשר למוקטעה במשפט זה?
 6. "על פי דו"ח רשמי של מדינת ישראל שפורסם" איזה דו"ח? אני ראיתי הודעה לתקשורת.
 7. "במרץ 2003 שהאדי סוקיה, טרוריסט בכיר בג'יהאד האסלאמי" הנה כאן מופיעה אותה דוגמה מלמעלה המוזכרת במילות הקוד 'בחלק מהמקרים'
ולנושא כללי:
 • מכיוון שהמל"מ הוא אינו ארגון אובייקטיבי, אשמח שהניתוחים והמסקנות שלו יוצגו בתור ניתוח ומסקנות של מתנגדי הארגון.
Eviv - שיחה 23:04, 17 ביולי 2011 (IDT)
 1. הוספתי מקור שמאשר את העובדה הזו. שאר האנשים הם פעילים בולטים או עובדים בארגון.
 2. הזוג, והמהלך הרומנטי שלו, הם חלק בלתי נפרד מהארגון וההקמה שלו.
 3. הוספתי מקור לאחריות הסיכון של המתנדבים.
 4. מובאים בערך יותר מארבעה מקרים מייצגים (במוקטעה, בכנסיית המולד, במטה התנועה בג'נין, ובפיגוע ההתאבדות במייק'ס פלייס).
 5. בפסקה הרביעית.
 6. תוכל לראות פירוט בערך כנסיית המולד.
 7. לא הבנתי מה לא הבנת.
 8. תסתכל, ההודעה לתקשורת מצטטת דו"ח, אבל אפשר גם לשנות ל'הודעה רשמית'.
 9. לא הבנתי מה לא הבנת.
 10. המרכז למורשת המודיעין הוא גוף רשמי ואובייקטיבי לחלוטין.
Yottam - שיחה 09:23, 18 ביולי 2011 (IDT)
אני לא יודע אם אתה בכלל מתיימר לניטרליות, אבל כרגע אתה גורם לערך על תנועה שמפגינה נגד מדינת ישראל להיות מוגדר על ידי משרד החוץ של מדינת ישראל, על ידי ארגון מחקר שמשוייך לארגון גמלאי המודיעין (שב"כ מוסד ועוד) ועל ידי ארגון ימין. אתה מוזמן לסכם את טענות הגורמים הללו ולהציב את טענותיהם בפרק הביקורת. Eviv - שיחה 19:58, 18 ביולי 2011 (IDT)

"מגמתיות"[עריכת קוד מקור]

האם ניתן למחוק את התבנית מהערך? Yottam - שיחה 21:16, 18 ביולי 2011 (IDT)

רוב הערך כתוב מנקודת מבט פרשנית של משרד החוץ הישראלי, ארגון מחקר המורכב מגמלאי המודיעין הישראלי ודומיהם. מכיוון שנראה כי רוב הערך כתוב כ"נקודות לביקורת" ולא כתיאור ניטראלי של הארגון לדעתי יש להשאיר את התבנית. Eviv - שיחה 20:09, 19 ביולי 2011 (IDT)
למעשה, רוב פעילות הארגון נתונה לביקורת מתמדת. הערך מגובה כולו במקורות רלוונטיים, ואין כבר סיבה להשאיר את התבנית. Yottam - שיחה 04:05, 28 ביולי 2011 (IDT)
הערך כתוב כולו מנקודת מבטם של מבקרי התנועה. זה לא ערך "הביקורת על תנועת הסולידריות הבינלאומית". יש להשאיר את התבנית. Eviv - שיחה 00:43, 11 באוגוסט 2011 (IDT)
הערך כתוב מנקודת מבט אובייקטיבית, וניתן לומר שהפתיח אף מוטה לטובת הארגון. Yottam - שיחה 00:50, 11 באוגוסט 2011 (IDT)
הוא נראה אובייקטיבי מנקודת מבטך, נקודת המבט של ממשלת ישראל ומנקודת המבט של גמלאי המודיעין הישראלי. Eviv - שיחה 00:54, 11 באוגוסט 2011 (IDT)

יותם, אינך יכול להסיר את התבנית, כאשר היא הוצבה בעקבות עריכות שלך. משתמשים אחרים יוכלו לעשות זאת אם ימצאו לנכון. עידושיחה 00:51, 11 באוגוסט 2011 (IDT)


ממתי מאבק אלים\מזוין הוא טרור?[עריכת קוד מקור]

לכל אורך הערך יש שימוש בהשוואה שבין הביטוי מאבק מזוין או מאבק אלים לביטוי טרור. טרור הם מעשים שמופנים כלפי אזרחים. זה שהארגון רואה בהתנגדות אלימה פלסטינית כדבר לגיטימי לא אומר שהוא תומך בהפעלת האלימות הזאת על אזרחים, דבר שהוא ציין ומובא בערך. לא מצאתי בשום מקום ציטוט שמצהיר שהארגון תומך בפיגועים. אם הדבר נמצא רק בראשם של זקני המודיעין הישראלי אולי כדאי לייחס להם את הפרשנות המקורית הזאת. Eviv - שיחה 00:54, 17 באפריל 2012 (IDT)

הערך דן במפורט ביחס ISM לטרור. לפי אופיו והתבטאויות של פעיליו עולה שהם תומכים בטרור אך לא באופן רשמי. כמו כן אתר מרכז המידע למודיעין ולטרור הוא מקור אמין ומכובד. בברכה, MathKnight (שיחה) 21:01, 17 באפריל 2012 (IDT)
הטענות של מרכז המידע למודיעין נשמעות לי כמו טענות מספר גברים ש"מצאו" כי נשים באופן לא רשמי אוהבות לנקות רצפות. אם יש דו"ח ראוי הוא מכיל הפניות ואותן אפשר להביא בתור מקור. הדוח הזה מובא כאן יותר לשם פרשנויות מאשר עובדות. Eviv - שיחה 23:13, 31 במאי 2012 (IDT)
מלבד זאת, "ההתנגדות האלימה" של "הפלסטינים" כוללת (בעיקר?) פעולות טרור נגד אזרחים. אם ידוע לך על מקור להסתייגות הארגון מפעולות אלו כדאי מאוד לציין את זה בערך. דרך - שיחה 01:50, 1 ביוני 2012 (IDT)
אני מכיר כל מיני פרשנויות ל"התנגדות אלימה" אם המשמעות שהארגון נותן לזה זה תמיכה בפיגועים נגד אזרחים אז צריך הוכחה מעבר לכך שארגון גמלאי גופי המודיעין הישראלי טען שהם פרו-פלסטינים תומכי טרור. Eviv - שיחה 19:30, 1 ביוני 2012 (IDT)

דו"ח המל"מ[עריכת קוד מקור]

הדו"ח לא נמצא יותר ברשת, יש לטפל בבעייה. כרגע המצב הוא שלטענות ממנו אין מקור.Mr. Kate - שיחה 13:23, 14 באוגוסט 2012 (IDT)

ראשית, זה שאתר אינטרנט שבעבר שימש סימוכין ירד מהרשת לא אומר שצריך למחוק את כל הרפרנסים שלו. האינטרנט זה דבר נזיל ואתרים יורדים לפעמים מסיבות טכניות או משנים כתובת. שנית, הנה הכתובת המתוקנת של הדו"ח: http://www.terrorism-info.org.il/data/pdf/PDF_10_278_1.pdf כך שאפשר לתקן את הקישורים. תרומות כסופות - שיחה 13:32, 14 באוגוסט 2012 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 07:24, 9 ביולי 2013 (IDT)

ארגון פרו פלסטיני[עריכת קוד מקור]

לטובת משתמש:Tshuva אני מצרף דוגמאות לפעילויות פרו פלסטיניות:

נטיעת עצי זית בכפר בידו

ליווי ילדים פלסטינים לבית ספר בחברון

מסע אופניים בבקעת הירדן

שושושושון - שיחה 18:12, 27 ביולי 2014 (IDT)

עדיין רובה המוחלט של הפעילות היא אנטי-ישראלית. כמה פעולות פשוטות "פרו פלסטיניות" לעיני המצלמה ובעיקר כאלו שמהוות התרסה כנגד ישראל, אינם הופכים את הארגון לפרו-פלסטיני.
יותר מדויק להגדיר לארגון אנטי ישראלי לדעתי. אלא אם נראה אותם מתנדבים לתת שעורים פרטיים לילדים, מתנדבים בארגוני חסד ועזרה, מסייעים בבתי חולים וכו'. אם יש לך מידע על כאלו שאני לא מכיר, אנא שתף.
בברכה, Tshuva - שיחה 18:18, 27 ביולי 2014 (IDT)
כך גם בערך מובאת הודעת שופט ביהמ"ש המחוזי שציין כי "...הארגון שבו פעלה קורי, תנועת הסולידריות הבינלאומית (ISM), שם לו למטרה לפעול נגד ישראל לצד הפלסטינים..."
בברכה, Tshuva - שיחה 18:23, 27 ביולי 2014 (IDT)
גם מרכז המידע למודיעין הגדיר את התנועה כ"ארגון שמאל רדיקלי אנטי-ישראלי"
בברכה, Tshuva - שיחה 18:24, 27 ביולי 2014 (IDT)

מסתבר יותר להגדיר את הארגון כ"אנטי ישראלי" מאשר "פרו פלסטיני"[עריכת קוד מקור]

הלא כן?
אפשר לראות ראיות בפסקא לעיל ובכל הפרסומים בתקשורת כמעט
בברכה, Tshuva - שיחה 18:26, 27 ביולי 2014 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. אכן, תודה על התוספת לדיוק של האנציקלופדיה שלנו. --בן נחום - שיחה 19:01, 27 ביולי 2014 (IDT)

לא אנטי ישראלי אלא אנטי הכיבוש הישראלי בשטחים[עריכת קוד מקור]

כל הפעילות היא סביב הפלסטינים ביהודה שומרון ועזה הנתונים לשליטה ישראלית כזאת או אחרת. שושושושון - שיחה 09:46, 28 ביולי 2014 (IDT)

בטח... גם אין כזה דבר אנטישמים, הם רק נגד הסחטנות היהודית ששולטת בעולם. בן נחום - שיחה 13:48, 28 ביולי 2014 (IDT)
לא נהוג להכניס לערכים פרשנויות פוליטיות של משתמשים.
אם הפעילות שלהם בשטח היא אנטי שיראלית יש לציין זאת. אם הפעילות שלהם היא פרו פלסטינית רק בעקיפין לפי דעת משתמש כזה או אחר או לפי דעה פוליטית כזו או אחרת - אין לציין זאת.
בברכה, Tshuva - שיחה 13:20, 28 ביולי 2014 (IDT)