שיחה:תנועת העבודה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מיקוד ישראלי[עריכת קוד מקור]

האם נכון לכתוב על תנועת העבודה הישראלית בלי לכתוב דבר על התנועה העולמית, שכיום אין לה ערך בויקיפדיה העברית? -- ענבל • ט"ו באב ה'תשע"ג • 11:51, 22 ביולי 2013 (IDT)

איחוד עם הערך ציונות סוציאליסטית[עריכת קוד מקור]

אני חושב שיש להעביר את הערך ציונות סוציאליסטית לפה. אולי כ"אידיאולוגיה", מכיון שהערך שם מדבר על משהו גדול בהרבה מכמה הפסקאות שמופיעות שם. דרך אגב מכיוון שתנועת העבודה הייתה חלק מהציונות הסוציאליסטית אפשר אולי לעשות משהו אחר כגון כתיבת ערך אחד גדול לציונות הסוציאליסטית ובתוכו לכתוב על תנועת העבודה. כפל זה כפי שהוא כרגע, הינו מבלבל מאוד. כרגע אני לא אעשה משהו דרמטי בלי תמיכה. בכול מקרה אני אשפר את הערך של הציונות הסוציאליסטית. שויקיש - שיחה 12:08, 23 באוגוסט 2014 (IDT)

בהצלחה עם השיפור!
ונגד האיחוד.
יש הבדל גדול בין הזרם בציונות שכלל רעיונות שונים שהשפיעו על רבים בארץ ובח"ל בעיר ובכפר, לבין תנועת העבודה כארגון חברתי שעשה מעשים רבים. היו אנשים שלא השתייכו לתנועת העבודה אבל בהחלט הושפעו בתקופתם מהציונות הסוציאליסטית, לדוגמא חלק מאנשי הלח"י. Carmel16 - שיחה 12:26, 23 באוגוסט 2014 (IDT)
קודם כל תודה, אתה מוזמן מאוד לעזור לי מכיוון שהערך כרגע של הציונות הסוציאליסטית מאוד קטן ולא ראוי לתנועה הזאת. אני מקבל את התנגדותך אבל צריך כמו שאמרתי לשפר מאוד את הערך על הציונות הסוציאליסטית מכיון שכרגע הערך של תנועת העבודה שרעיונית ופרקטית הייתה חלק מהאידאולוגיה של הציונות הסוציאליסטית הוא הרבה יותר גדול מהערך על "תנועת האם" שלה.שויקיש - שיחה 13:10, 23 באוגוסט 2014 (IDT)
אין מקום לאיחוד, מדובר בשני ערכי ליבה שונים. בהחלט יש מקום להרחבה. יואב נכטיילרשיחה 13:38, 23 באוגוסט 2014 (IDT)
מקובל. אשמח לעזרה בהרחבה.שויקיש - שיחה 13:46, 23 באוגוסט 2014 (IDT)