שיחה:תעשייה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לדעתי אין הצדקה ל-REDIRECT, משום שתעשייה ומסחר הן שני תחומים שונים, ואל תתן לעובדה שמשרד ממשלתי אחד מטפל בשניהם לבלבל אותך. מחלבות שטראוס, למשל, עוסקות בתעשייה אך לא במסחר, רשת המשביר לצרכן עוסקת במסחר אך לא בתעשייה, ואין דמיון בין שתי חברות אלה. דוד שי 14:02, 8 נוב' 2003 (UTC)

אתה צודק, פשוט התחבטתי בשאלה איזה ערך מתאים לעמוד הראשי, ואז חשבתי על תעשייה ומסחר. אבל אז התחלתי לכתוב על זה והגעתי למסקנה שגם זה לא משהו, אז שיניתי לעסקים ומשם יש הפנייה לתעשייה ולמסחר בנפרד. Lazylemon 14:05, 8 נוב' 2003 (UTC)

קצרמר לפניך[עריכת קוד מקור]

הופתעתי.. תעשיה הינו ערך שאדם משכיל ממוצע יצפה להר של אינפורמציה בהקשר שלו, ואילו המגיע לערך העברי מוצא שתי פסקאות האם לא יהיה נכון, בשל היקפו של הערך, עד שישופר ויגיע לממדים ריאליים, להגדירו כ"קצרמר" ? (בתחום סוציולוגיה) /אורלינג

עדיף שתרחיב אריאל - שיחה 11:52, 2 באוקטובר 2008 (IDT)

ארכאולוגיה תעשייתית ו-כלכלה מדינית[עריכת קוד מקור]

המושג ארכאולוגיה תעשייתית, הוא מושג לא מוכר. חיפוש בגוגל מביא לתוצאות מועטות, רובן שכפול של הערך תעשייה בויקיפדיה. נמצא אזכור של שיפוץ מוזיאון ברומא וכן מאמר על ים-המלח הכולל בתוכו אזכור לתעשיית מכרות הנחושת בפונן. אין מקום לקישור לערך תעשייה. הסרתי אותו.

המושג כלכלה מדינית - בדיקה בויקפדיה, מעלה את הערך כלכלה שבו נכתב בפסקת הפתיחה שהמונח היה בשימוש מהמאה ה-17, אך במאה ה-20 השתגר השימוש ב"כלכלה". זה מונח היסטורי בתורת הכלכלה. התייחסות דומה מופיע בערך עושר העמים ובערכים נוספים. חיפוש בגוגל, מעלה 2,980 תוצאות. אחת התוצאות מביאה למאמרו של מיכאל שלו כאן שבו הוא כותב: "גישת הכלכלה המדינית מעגנת עם כן, את הפעילות הכלכלית בהקשרה המדיני.". אין מקום לקישור לערך תעשייה. הסרתי אותו. Hanay שיחה 06:45, 8 ביוני 2011 (IDT)