שיחה:Guild Wars (סדרת משחקים)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

[עריכת קוד מקור]

לי חסר פירוט כאן על שני דברים בסיסיים: ראשית, הפלטפורמות שהמשחק רץ עליהן (בפרט, האם הוא מסוגל לרוץ על לינוקס, למשל באמצעות Wine) ושנית, איך המשחק מתמודד עם כך שאלמנט שהוא מרכזי בדרך כלל במשחקים מסוגו - עליית דרגות - הוא שולי יחסית?

פרט לכך, הערך מלא שגיאות הקלדה. יש לעבור עליו ולבצע הגהה מסיבית. גדי אלכסנדרוביץ' 08:19, 17 בינואר 2007 (IST)

בקשר להערה[עריכת קוד מקור]

אני, לפחות, לא ראיתי שום ערך על משחק בויקיפדיה שכתוב בו על איזו מערכת הפעלה הוא פועל וכו', ובשביל זה יש את הקישור לאתר הרישמי בערך. בקשר להערה השניה, אני אכתוב על זה. ולא מצאתי שגיאות הקלדה (בדקתי). אתה יכול להביא דוגמא?ערן סט 15:07, 17 בינואר 2007 (IST)

אם כך, לא קראת מספיק ערכים, והערכים שכן קראת טעונים תיקון ושיפור. אני לא רוצה להיות צריך להיכנס לאתר של המשחק כדי לקבל עליו מידע בסיסי שכזה - אחרת, בשביל מה צריך ערך בויקיפדיה? באשר לשגיאות הקלדה:
  1. "[[אל-מתים|אל- מתים]" - (חסר ] ולכן אין קישור).
  2. "ומהירות ההתקפה שלו הא הגבוה ביותר מבין המקצועות" - "הא" במקום "היא", "הגבוה" במקום "הגבוהה".
  3. "לאחר מכן, כשיצא החלק השני, הופיעו שתי מקצועות חדשים יחודדים אליו" - "שתי" במקום "שני", "יחודדים" במקום "ייחודיים".

וכל אלו הושגו בצורה אקראית לגמרי, פשוט על ידי קריאת שורה אקראית. אין לי רצון לעבור על כל הערך ולתקן אותו או לחפש עוד דוגמאות. גדי אלכסנדרוביץ' 15:23, 17 בינואר 2007 (IST)

עברתי על כל הערך ותיקנתי.

אני אוסיף פרטים תכניים על המשחק.ערן סט 15:55, 17 בינואר 2007 (IST)

לי חסר מאוד תיאור של התחרות עם WoW ותפוצה (קרי, מידת פופולריות, קהל היעד וכן הלאה). בקיצור - חסר לי כל המידע שקשור לכך שהמשחק הוא מוצר שניצב כרגע באחת החזיתות המעניינות ביותר בתעשיית משחקי המחשב. זהר דרוקמן - אהמ 20:55, 25 בינואר 2007 (IST)

ולמה השם באנגלית?[עריכת קוד מקור]

ולמה באנגלית? אנחנו בוויקיפדיה העברית. האם אין אפשרות לכתוב את שם המשחק באותיות עבריות? במה הערך שונה מהמשחקים The Sims, Worms, ולהבדיל - מהלהקות Deep Purple ו-Joy Division, שכתובים בויקיפדיה באותיות עבריות? דני ‏Danny-w‏ 20:43, 1 בפברואר 2007 (IST)

אני לא יודע לגבי Worms, אבל Guild Wars משווק בישראל אך ורק תחת שמו האנגלי וידוע אך ורק באופן זה. אין מקבילה עברית (או בכתב עברי). "הסימס" לעומת זאת כן משווק תחת שם שכזה, כמו גם "דום" ו"קווייק". זהר דרוקמן - אהמ 20:16, 2 בפברואר 2007 (IST)
האם יש משחק מחשב אחר בויקיפדיה, שהערך על שמו כתוב באותיות לועזיות ולא עבריות? ‏Danny-w‏ 20:30, 2 בפברואר 2007 (IST)
אני רואה עכשיו שיש. אך מכיוון שזה ממשיך להפריע לי - אשאל את הויקיפדים במזנון מה דעתם, והאם זה מפריע רק לי. דני ‏Danny-w‏ 20:35, 2 בפברואר 2007 (IST)
לי זה מפריע כשמתעתקים בכוח (Deep Purple ו-Joy Division וכל מיני שירים). ‏Yonidebest Ω Talk 20:45, 2 בפברואר 2007 (IST)

גם לשמות London ו-New York אין משמעות בעברית, והם נכתבים ברוב העולם באותיות לטיניות. ובכל זאת אנו כותבים אותם בעברית. מה בהגדרה "אנציקלופדיה בעברית" הִשְתָנָה? דני ‏Danny-w‏ 20:57, 2 בפברואר 2007 (IST)

למה לפצל את הדיון? התחלת אותו במזנון וענית לך שם תשובה שמייתרת את הודעתך זו. בוא נמתקד שם. זהר דרוקמן - אהמ 21:08, 2 בפברואר 2007 (IST)
אני חושב שאפשר להעביר לגילד וורס ולהשאיר הפניה. [1] Green Apeשיחה ‏ 22:32, 2 בפברואר 2007 (IST)
להפך, זה מוכיח את הטענה שלי - החיפוש שלך מניב 971 תוצאות כאשר איננו משתמש במרכאות עבור מושג (phrase). לעומת זאת, החיפוש שלי מניב יותר מ-130,000 תוצאות, כשהוא כן משתמש במרכאות (וכמובן שביצעתי אותו עבור דפים בעברית בלבד). כאשר פחות מ-1% מהמופעים משתמש בתעתיק העברי זה רק מדגיש את השוליות של התעתיק. זהר דרוקמן - אהמ 01:24, 3 בפברואר 2007 (IST)

הקישורים שהוציאו[עריכת קוד מקור]

הקישורים לחלקי המשחק הוצאו, אבל אני מחזיר אותם, כי צריך לכתוב על כל משחק בפני עצמו. לדוגמא עלילה, חידושים ועוד ועוד ועוד.

מתנגד לרעיון. ראה הסימס. זהר דרוקמן - אהמ 15:25, 9 בפברואר 2007 (IST)
אחרי שאני אכתוב את הערכים האלו תתנגדו או לא, בנתיים אין את הערכים אז אני לא מקשר.ערן סט 15:27, 9 בפברואר 2007 (IST)
אני ממליץ לך לנהוג לפי התקדים ולכתובם בערך הזה. לאחר מכן, באם אכן יתברר שיש צורך להפריד, יהיה ניתן להפרידם. הפרדה מיותרת גורמת ליתירות מידע וביזורו, דבר לא יעיל במיוחד שרק מקשה על הקורא שמחפש מידע. זהר דרוקמן - אהמ 15:33, 9 בפברואר 2007 (IST)
אני מתנגד. אם הקורא יחפש מידע עדיף שהוא יחפש על כל משחק בניפרד כדי שלא יתבלבל. גם בכלל אי אפשר להשוות לערך על הסימס. בגילד וורס החבילות הרחבה הן כמו משחקים מפני עצמם. אולי אחרי שהערך יהיה קיים אם עדיין יחשבו ככה יהיה אפשר למזג.

ואם אתה רוצה דוגמא אתה יכול לראות בוויקיפדיות אחרות את הפיצול ל-4 (ואולי אפילו ל-5 בגלל איטפיה). אבל אולי אתה צודק, אחרי שאני אגמור לכתוב את הערך אני אראה אם הוא מספיק כדי להיות ערך.

מה דעתך על ההצעה הבאה: מכיוון שבויקיפדיה אנו משתדלים לעבוד על עקרון ההדדיות, מדוע ולא תקשר לארגז החול בו תעבוד על הערך כדי שאוכל גם אני (ואחרים, אני ממליץ על גדי, המבין במשחקי משחב) לחוות דעה בנושא. כך נוכל לדלג על דיונים מיותרים לאחר מכן. זהר דרוקמן - אהמ 16:38, 9 בפברואר 2007 (IST)
הנה מה שכתבתי בנתיים - משתמש:ערן סט/gwp. יש עוד הרבה לכתוב ואפילו לא כתבתי רבע עלילה, אז תתייחסו לערך כאל ארוך יותר.ערן סט 17:55, 9 בפברואר 2007 (IST)
גמרתי לכתוב את הערך (משתמש:ערן סט/gwp). עכשיו תגידו אם כדאי להשאיר אותו כערך פרד או להוסיף לערך הנוכחי. (אני גם מוסיף עכשיו דרישות מערכת כמו שאמרתי שאני אוסיף מזמן)ערן סט 23:27, 9 בפברואר 2007 (IST)
טוב אני אקצץ אותה, אבל עדיין לא גמרתי לכתוב את הערך עצמוערן סט 07:38, 11 בפברואר 2007 (IST)
יהיה קל במיוחד להוסיפו לערך הראשי - פירטת יתר על מידה את העלילה, ובעצם בזאת מסתכם המשחק - בעלילה. כל עיקר המשחק, מאפייניו, הרעיון שעומד מאחוריו, המאבק עם WoW וכן הלאה - הכל נמצא כאן. הדבר היחיד שהוצאת היה העלילה, ובכך, לטעמי, גרמת נזק לקורא - פיזרת לו את המידע. במקום למצוא את המידע מרוכז במקום אחד, פיזרת אותו על עוד עמוד (ובעתיד - עוד כמה, בהתאם למספר החבילות שיצאו בסופו של דבר, עד שנגיע ל-V2). יש לקצץ את העלילה קיצוץ מאסיבי, שכן אנו לא מבקשים לספר אותה עבור הקורא - את זה הוא יכול לעשות בעצם המשחק, כמו גם לשכתב קלות את הראשי כך שיראה פחות כמדריך לשחקן המתחיל ויותר כמו ערך אנציקלופדי המתאר תופעה (בניגוד לכיצד להשתתף בה ביעילות). זהר דרוקמן - אהמ 22:31, 10 בפברואר 2007 (IST)

ז'אנר[עריכת קוד מקור]

קיים ויכוח וותיק לגבי הז'אנר של גילד וורס, אבל כיום כמעט כולם מסכימים שהוא CMORPG ולא MMORPG. תיקנתי, אם למישהו יש נימוקים נגד שיגיד. Omer21 - שיחה 13:13, 29 במרץ 2008 (IDT)

יש לךל כעת משימה כפולה - האחת היא להוכיח כי קיים ז'אנר מוכר בשם CMORPG, השנייה היא להדגים שאכן מתייחסים למשחק זה כאחד שכזה. יהיה קצת עם הערך האנגלי ו-GameSpot.com (שורה שנייה). זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 23:03, 29 במרץ 2008 (IDT)

שינוי הלינקים למטה + איזכור שחסר[עריכת קוד מקור]

שיניתי את התיאור של אתר הויקי הרשמיב אנגלית, לא היה רלוונטי יותר, שכן הוא כולל לא פחות תוכן לטעמי מהאתר הלא רישמי (ואני חייב לציין שהמון משתמשים עברו אליו כבר, הוא גם יותר נוח מהלא רישמי לדעתי ולדעת אלו שעברו). מה שכן בנוגע לתיאור, אני חושב שתעברו עליו שוב ותשנו אותו למשהו יותר מקצועי ממה שכתבתי, ויותר נכון מהתיאור הישן שהיה רשום (והלא מעודכן).

בנוגע לויקי בעברית, אני לא רואה אותו מתעדכן, ובאמת עשיתי מעקב אחריו, ולא נראה לי שמשהו שם זז.

בנוסף ראיתי שלא מזכירים כי המשחקים Faction (המשחק השני) ו-Nightfall (המשחק השלישי) עומדים בפני עצמם ולא צורכים את הראשון, וזה פרט חשוב שצריך לדעתי להדגיש.

בנוסף Guild Wars 2 נדחה (נכון לעכשיו אין לי את ההשערות בנוגע ליציאה, אבל אני בטוח שזה נכתב היכן שהוא).

עדכון[עריכת קוד מקור]

כתבתי מחדש את רוב הערך, אשמח להערות או הצעות (זה הערך הראשון שלי). Albatross - שיחה 23:27, 11 באוגוסט 2009 (IDT)

שיכתוב של הערך[עריכת קוד מקור]

אני חושב על להפריד כל אחד מהקמפיינים לדף עלילה מסודר משלו, ולהשאיר תקציר עם קישור למידע הרלוונטי. מה דעתכם? -- איתי אלון (שיחהעריכות) 22:13, 12 באפריל 2010 (IDT)

מיותר בעליל. זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 22:15, 12 באפריל 2010 (IDT)
הרעיון שלי זה להגיע למצב שלכל קמפיין יש דף מסודר שכולל מידע עליו + על העלילה וכדומה, ולנצל את ההזדמנות ולכתוב על משחק ההמשך בצורה מסודרת.-- איתי אלון (שיחהעריכות) 15:40, 13 באפריל 2010 (IDT)
ואני אומר על הרעיון הזה, ולייתר דיוק על הרעיון לפתוח "דף מסודר" (כלומר - ערך נפרד) - שהוא מיותר בעליל. זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 15:51, 13 באפריל 2010 (IDT)
מצטער שאני לא יורד מזה, אבל קשה לי לעזוב החלטה שהשיקול לעשות זאת זה "מיותר בעליל" (לא אומר הרבה, בטח לא למה זה מיותר).-- איתי אלון (שיחהעריכות) 22:31, 13 באפריל 2010 (IDT)