שיחת ויקיפדיה:דיווח על טעויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ערך זה צוטט בריאיון של מושיק עפיה ונעם דובב בתכנית של יגאל גואטה (33:37-41:05) בכאן ב, 14 באוגוסט 2020.

האם אנו בשליטה על ויקיפדיה:דיווח על טעויות?[עריכת קוד מקור]

ראשית, גילוי נאות. איני מהקבועים המטפלים בדיווחים שם. נכנסתי היום וגיליתי שם 108 דיווחים! מספר מבהיל למדי. במעבר שלי על הדיווחים, תשובות וארכובים וכמה ארכובים של משתמשים מוכרים שענו, ירדנו ל-95. מצד אחד זה מעודד שהקוראים מדווחים על מה שנראה בעיניהם כתקלות. גם לא ראיתי שם דברים שבמבט ראשון נראים שטויות. מצד שני, האם יש לנו כאן "עייפות החומר" והחברים הנכבדים כבר לא אצים לעבור על הדיווחים? האם אנו עדיין בשליטה? אם עשרה אנשים יתנפלו על הרשימה וכל אחד יטפל בעשרה ערכים, נעלים אותה. אחרת נטבע בים הדיווחים. כבר שאלתי בעבר מספר אנשים למה הם מארכבים ללא טיפול, וענו לי שאלה דיווחים "ישנים שלא טופלו". ככה אנו רוצים לנהל מיזם זה? ניתן לדיווחים להתיישן ואז נארכב אותם... בורה בורה - שיחה 06:56, 6 בפברואר 2020 (IST)

כל דיווח שם נקרא כמה פעמים. יש כאלו שעדיף להשאיר אותם ללא תשובה.
אם זה זבל מוחקים. כל השאר צריך להגיב, ולו משפט כמו "דיווח שאין מה לעשות איתו". שייראו התייחסות. בורה בורה - שיחה 10:56, 6 בפברואר 2020 (IST)
מי אמור לראות את ההתייחסות? יש גם מצב טיפול "לא ניתן לטפל". Liad Malone - שיחה 11:57, 6 בפברואר 2020 (IST)
לא רבים מהעורכים הקבועים עוקבים אחרי כל תוספת בדף הדיווחים על טעויות. אם לאחר מספיק זמן אף אחד לא ענה, "ארכוב" פירושו העברת הדיווח לדף השיחה של הערך הנדון עצמו - זה מגביר את הסיכוי שמישהו שמתעניין בערך (ואולי עוקב אחריו) ישים לב לדיווח. Dovno - שיחה 12:01, 6 בפברואר 2020 (IST)
ומפאת הנימוס האלמטרי רצוי לכתוב "לא ניתן לטפל" או "לא נענה בזמן סביר, אולי יענה בדף שיחת הערך". סתם להעביר לא מנומס למדווח. בורה בורה - שיחה 14:23, 6 בפברואר 2020 (IST)
אני חושב שרובם ככולם של המדווחים כלל לא רואים את דף הדיווח עצמו ואין להם מושג שמישהו בכלל השיב להם. כל הפניות אל המדווחים בדף הזה בכלל לא זוכות לתגובה מצדם. Liad Malone - שיחה 15:01, 6 בפברואר 2020 (IST)
זה לא נכון. ראה דיווח בשיחה:שלמה שאפילו מתנהל שם דיון עם המדווח. בורה בורה - שיחה 15:12, 6 בפברואר 2020 (IST)
"רובם" לא רואים - נכון; "ככולם" - לא מדויק. Ronam20 - שיחה
אני לא יודע איך אתה מבין את משמעות הביטוי. דגש חזק - שיחה 15:17, 6 בפברואר 2020 (IST)
זה היה כמובן משחק על הביטוי, לא הגדרה חדשה לו. Ronam20 - שיחה 15:20, 6 בפברואר 2020 (IST)
לדעתי, אסור לסגור דיווח כלשהו ללא תיוג של משתמש רשום שפתח אותו, או הודעה בדף השיחה של המשתמש לא רשום, עם הסבר מפורט לסיבות, ולא פחות משבוע אחרי שניתן לו לענות. סגירות דיווחים טובים ללא הסבר, אפילו בתקציר העריכה, שראיתי בחודשים האחרונים, אמורים להפסק, וכל הדיווחים הללו להפתח מחדש. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:19, 6 בפברואר 2020 (IST)
למרבה הצער, זה לא עובד כך. הרוב המוחלט של דיווחים על טעויות מגיעים מהכלי לדיווח בניידים (ראינו קפיצה אדירה בדיווחים לאחר השקת הכלי). הכלי מוסיף לדף את תוכן הדיווח ללא כל חתימה (או כתובת IP במקרה של אנונימי) וללא תאריך. כיוון שבדף זה מבוצעים שינויים רבים מאוד (דיווחים ומענה להם) כמעט בלתי אפשרי לחפש עבור כל דיווח בהיסטוריה שלו מי הכתובת האנונימית ממנה דיווח נתון הועלה (ואני מסכים עם Liad Malone שרובם המוחלט של המדווחים דרך הממשק הנייד לא מודעים כלל לקיום דף הדיווחים או לדפי שיחה באופן כללי). דיווחים רבים שם הם אפילו בגדר "משוב כללי" על הערך או נושאו. רבים משאירים שם "דיווח על טעות" שהתוכן שלו הוא תלונה או בקשה המופנית לאדם או לארגון שהערך על שמם (המדווחים חושבים שהגיעו לאתר הרשמי של מי שחיפשו). בקיצור: ממשק הדיווח על טעויות הניידים מאוד מקל על דיווח או השארת משוב, אולם המעקב אחרי הדיווחים כמעט תמיד הוא בין המשתמשים הקבועים לבין עצמם - ללא מעורבות נוספת של המדווח המקורי. הדוגמה של שיחה:שלמה שהובאה קודם היא אחד מהיוצאים מן הכלל שאינם מעידים על הכלל - דיווח זה נפתח באמצעות הכלי הישן ולא הכלי החדש בניידים (ולכן שם באופן חריג כן כתוב מי המדווח ומתי דיווח, והדיווח עצמו והתגובות אליו כבר מראש נמצאים בדף השיחה של הערך ורק מוצגים בדף הדיווח על טעויות). Dovno - שיחה 15:40, 6 בפברואר 2020 (IST)
בורה בורה, אכן, במקרה של שיחה:שלמה, הדיווח מוצג בדף השיחה ורק "עותק" שלו מוצג בדף הדיווח על טעות. אבל אני לא רואה שם דיון עם המדווח. לא נראה שהמדווחת לימור היא גם המגיב/ה האנונימי/ת השני/ה. Liad Malone - שיחה 16:21, 6 בפברואר 2020 (IST)
בגדול אני וחידקל משתדלים לעבור על כל הדף. יש המון דיווחים שלא ניתן לטפל בהם. אני באופן אישי חושב שלרוב המוחלט של האנונימים אין מושג אפילו לאיפה קפץ הדיווח שלהם. רוב הדיווחים הם מאנונימים (הרשומים לרוב פונים בדף השיחה), ולכן לא פרקטי לתייג אותם. ארכוב לדף השיחה יעיל יותר מאשר להשאיר את הדיווח שם, כי יש יותר סיכוי שאלו שהדף נמצא ברשימת המעקב שלהם יגיבו. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 09:48, 12 בפברואר 2020 (IST)
אז למה בכלל להתאמץ? נכתוב בוט שאחרי שבועיים מעביר לדף השיחה, לא משנה מה, "כי יש יותר סיכוי שאלו שהדף נמצא ברשימת המעקב שלהם יגיבו". בורה בורה - שיחה 10:34, 12 בפברואר 2020 (IST)
יש בדף דיווחים שצריך להסיר ולא לארכב. מה אתה רוצה שיקרה? יש לך הצעה טובה יותר? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 12:14, 12 בפברואר 2020 (IST)
אם היו 20 ויקיפדים על המיזם הזה, ההצעות שנידונו פה היו רלוונטיות. נכון להיום המיזם הזה מתמלא בכל יום בכמות מרובה של דיווחים שרק כשליש מהם מקבל טיפול יסודי. אין טעם בהשארת תגובה מפורטת כפי שעושים מידי פעם משתמשים אחרים, משום ש98% מהמדווחים לא מודעים לקיומה של התשובה. מסכים עם התו השמיני בכל מילה. חידקל - שיחה 17:59, 12 בפברואר 2020 (IST)
אני מסכים שמדובר על מיזם חשוב וחבל שאין יותר ויקיפדים ותיקים שמסייעים שם (גם אני אחת מאלו שלא מסייעים שם מספיק). אבל למה אתם מתנגדים להצעה של בורה בורה, שאמורה להקל? ההצעה היא: "דיווח שלא נענה ונמצא בדף מעל לשבועיים יועבר על ידי בוט לדף השיחה של הערך". זה ימנע מכם את הצורך להעביר ידנית. ואם יש דיווחים שלא צריך לארכב אלא למחוק, אז יש שבועיים למחוק אותם. אני רואה בהצעה הזו רק יתרונות, אני מפספס משהו חידקל והתו השמיני? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:11, 17 בפברואר 2020 (IST)
האם בוט יכול לדעת מהו דיווח שלא נענה ונמצא בדף מעל לשבועיים? Dovno - שיחה 08:33, 18 בפברואר 2020 (IST)
לא צריך לבדוק אם ענו או לא. מעל שבועיים לארכב. בורה בורה - שיחה 08:53, 18 בפברואר 2020 (IST)
(א) איך הבוט ידע שעברו שבועיים? (ב) ומה אם מתנהל דיון באותה פסקת של דיווח (נניח מישהו הגיב ותייג בעלי ידע יום לפני שעברו השבועיים)? Dovno - שיחה 09:26, 18 בפברואר 2020 (IST)
הבוט עובר על הגרסאות ומטפל בכל מה שנפתח 14 יום קודם. אם מתנהל דיון, הוא ימשך בדף השיחה. כלום לא הולך לאיבוד. בורה בורה - שיחה 09:29, 18 בפברואר 2020 (IST)
(א) לא נשמע לי התנהלות סבירה. בוט הוא בסה"כ דרך לאוטומציה כדי לפשט את הצורך לעשות משהו באופן ידני - הוא שלוחה של המשתמש המפעיל אותו. אם נפתח היום דיון בדף הדיווחים על טעויות אף משתמש (אנושי) לא יעביר פתאום את הדיון לדף אחר רק כי לפי השעון עברו שבועיים מאז הדיווח הראשוני - אנחנו מארכבים אם לא היתה תגובה כלשהי מאף אחד במשל זמן. ואם משתמש אנושי לא היה עושה זאת, לבוט אסור להתנהג כך. Dovno - שיחה 09:33, 18 בפברואר 2020 (IST)
אני לא ראיתי דיונים שנמשכו מעל לשבועיים שם אז לדעתי זה מצב היפותתי. בכל מקרה, יתכן ובוט יותר "לדעת" מתי מתנהל דיון ויעביר רק שבועיים ממועד התגובה האחרונה בדיון. אפשרות נוספת זה להעביר לפי הסטטוס. אם בוט רואה סטטוסים מסויימים (למשל טופל) אז הוא יעביר לדף השיחה. יש בוט דומה לזה שמארכב בקשות ממפעילי ויקינתונים כאשר בקשה למחיקה בוצעה. אפשר לבדוק עם ניתן לשנות מעט את הבוט הזה שיעשה את מה שאנחנו רוצים (זה יהיה לפי סטטוס וזה ימנע את הצורך להעביר את הפסקה לדף שיחה ידנית, אבל אם לא יהיה שינוי בסטטוס אז השיחה לא תועבר). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:40, 18 בפברואר 2020 (IST)
לא אמרתי דיון שנמשך מעל שבועיים, אלא דיווח על טעות שמישהו מגיב אליו לראשונה לאחר 12 יום ומתחיל דיון קצר. משתמש אנושי לא היה פתאום מארכב את הדיון תוך כדי ניהולו, ולכן גם לבוט אסור לעשות זאת.
לגבי סטטוס הטיפול: למרבה הצער, כלי הדיווחים החדש (ממשק הניידים) גם לא מוסיף תבנית סטטוס בכלל, גם לא תאריך הדיווח, וגם לא מי המדווח (או הכתובת שלו). זאת להבדיל מכלי הדיווח הישן, שגם משאיר חתימה (עם תאריך) וגם מוסיף תבנית סטטוס. Dovno - שיחה 17:44, 18 בפברואר 2020 (IST)
דובנו צודק, ובכל מקרה - זה לא עניין לבוט, נדרשת מידה של שיקול דעת. כרגע הדף ריק, אגב. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 22:55, 18 בפברואר 2020 (IST)
- סוף העברה

ר שמעון לביא[עריכת קוד מקור]

לכתוב בערך שך שמעון לביא שהוא מדור גירוש ספרד ולא שהוא רב מרוקאי שגדל וחי שם 60 שנה

זה התחמקות מתנשאת . של משכתבי היסטוריה אליעזר יעקב - שיחה 17:29, 13 במאי 2020 (IDT)

טעות או בקשה לתוספת[עריכת קוד מקור]

היי, ראשית תודה לחידקל שמטפל בפניות רבות כאן ושכתב את ההזמנה בלוח המודעות שגרמה גם לי להתחיל להציץ פה מדי כמה ימים ולנסות לדלל (וכמובן לתורמים הבולטים הנוספים פה שעוד לא הספקתי להתרשם מי הם כי התחלתי לטפל פה בדיווחים רק לאחרונה). אשמח לדעתם של הותיקים -
הערימה פה של הדיווחים - רובן מצביעות על טעויות שצריך לתקן - נושא דחוף למדי, שכן עד שלא יטופל ישנה הטעיה במרחב הערכים.
חלק מהדיווחים הם למעשה בקשות להוסיף מידע ("חסר בערך מידע על איקס"), שזה נחמד, אבל, ובכן, ישנם ערכים בסיסיים ביותר שחסר בהם עדיין מידע די מהותי (יותר מהותי מאנקדוטות רנדומליות כמו ספרים של ניל פטריק האריס המוכשר) וויקיפדיה חיה בסך הכל די טוב עם כל החוסרים.
מאחר שיש כמות רבה מאוד של דיווחים חדשים מדי שבוע, תהיתי אולי יהיה יעיל יותר להחליט על יחס שונה בין שני המקרים האלו:
דיווחים על טעויות יישארו פה לאורך זמן בתקווה לקבל טיפול מסור ומהיר, ולעומת זאת בקשות להוספת מידע חדש יעברו מיד לדף השיחה של הערך, אולי - אם מדובר במידע בסיסי או רב - בתוספת תבנית "להשלים". זה יעזור להתמקד בטעויות, שהן לדעתי יותר דחופות. מה דעתכם? איש השום (Theshumai) - שיחה 11:29, 16 ביולי 2020 (IDT)

מקריאה נוספת של הפתיח של המיזם אני רואה שיש התייחסות לכך, אבל עדיין אני לא בטוח כמה זה לגיטימי להעביר מיד מקרים כאלו, ולכן מתייעץ פה. איש השום (Theshumai) - שיחה 11:32, 16 ביולי 2020 (IDT)
איש השום (Theshumai), אני מאוד בעד. המיזם הזה בעיני נועד לתיקון טעויות ולא להוספת מידע. העובדה שבמיזם כזה ישנם 400 דיווחים ולא 20 מונעת את האפשרות לתקן באופן מהיא טעויות שקוראים מצאו בערכים. חידקל - שיחה 19:17, 16 ביולי 2020 (IDT)
מציע להעביר את הדיון ללוח המודעות או למזנון כדי שתתקבל החלטה בקונצנזוס. כאן אף אחד לא רואה. חידקל - שיחה 19:17, 16 ביולי 2020 (IDT)
חידקל, רעיון טוב. אחרי ההרדמות אנסח את זה מחדש קצת יותר מסודר במזנון ואתייג אותך. איש השום (Theshumai) - שיחה 19:20, 16 ביולי 2020 (IDT)
איש השום (Theshumai), בכיף. תודה על פעילותך במיזם. חידקל - שיחה 19:23, 16 ביולי 2020 (IDT)
חידקל, תודה במיוחד לך שאתה מחזיק על כתפיך את עיקר המיזם, לפחות בתקופה האחרונה לפי מה שראיתי. איש השום (Theshumai) - שיחה 19:28, 16 ביולי 2020 (IDT)
איש השום (Theshumai), אני תורם מה שאני יכול. לולי עזרת שאר החברים וודאי שלא היייתי מצליח לתחזק לבד. אגב, כדאי שתתקין את הג'אדקט שיאפשר לך לארכב או להסיר דיווחים בקלות. חידקל - שיחה 19:31, 16 ביולי 2020 (IDT)
חידקל, תודה, הגדרתי את הגאדג'ט, אבל האם אני מבין נכון שהוא פועל רק בדסקטופ? זמן הדקסטופ שלי מוגבל יחסית, ואת הדיווחים-על-טעות אני עושה מהנייד, כך שאם זה המצב לא אוכל להשתמש בו. האם מה שאני עושה עד עכשיו - מחיקה עם תיאור בתקציר-עריכה של "טופל"/"הבל"/"לא טעות" זה בסדר? אגב, לאן בעצם המידע מאורכב באמצעות הגאדג'ט? איש השום (Theshumai) - שיחה 00:08, 17 ביולי 2020 (IDT)
מאורכב לדף השיחה של הערך המקושר בכותרת של הדיווח. Liad Malone - שיחה 01:55, 17 ביולי 2020 (IDT)
Theshumai, אם הדיווח שגוי או לא נכון אז זה בסדר, כי כפתור ה"הסרה" מוחק גם כן את הדיווח לגמרי. אם הדיווח צריך להיות בדף השיחה, אז צריך לארכב מהגאדג'ט כדי שהדיווח יעבור לדף השיחה. חידקל - שיחה 14:14, 17 ביולי 2020 (IDT)
חידקל, שמח לעדכן שבתצוגת-מחשבים מהנייד זה עובד גם, אז מעכשיו אתחיל לעבוד עם הגאדג'ט בקלות Face-smile.svg איש השום (Theshumai) - שיחה 15:58, 18 ביולי 2020 (IDT)

לאחר קבלת ההסכמה במזנון, עדכנתי את הפתיח. תכף פותח במסיבת ארכוב. איש השום (Theshumai) - שיחה 15:03, 25 ביולי 2020 (IDT)

Theshumai, תודה על כל פועלך במיזם! חידקל - שיחה 18:23, 26 ביולי 2020 (IDT)
חידקל, תודה על הרוח הגבית במיזם - זה בחיים לא היה מבשיל למשהו פרקטי כל כך מהר בלי זה. איש השום (Theshumai) - שיחה 21:06, 26 ביולי 2020 (IDT)

Theshumai היקר, כמוני כמוך. המיזם לא שלי... חידקל - שיחה 23:12, 26 ביולי 2020 (IDT)

מנגנון דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

חיפשתי בויקפדיה באנגלית את המנגנון הזה (דיווח על טעות) ואני לא מוצא זכר לקיומו. איך נקרא המנגנון הזה באנגלית באתר ויקימדיה? בדגש על לחצן "דיווח על טעות", המופיע בכל ערך ופותח טופס דיווח בלחיצה.

לתשובותיכם אודה Youtubefgh - שיחה 00:54, 1 בספטמבר 2020 (IDT)

Youtubefgh, נראה שזה מיזם שיש בו הקבלה ל15 שפות, שאנגלית היא לא אחת מהן. אתה יכול לראות בתפריט מצד ימין את הפירוט. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 10:47, 10 בספטמבר 2020 (IDT)

דרושה הטבעה אוטומטית של תאריך וחתימה[עריכת קוד מקור]

קיפודנחש, ערן, מה הסיכוי לקבל הופעת תאריך וחתימה אוטומטיים בכל דיווח? זה נדרש עד מאד בטיפול בדיווחים. קשה בלי זה. תאריך וחתימה יקלו מאד על חקירה מעמיקה יותר לצורך תהליך טיפול רציני בדיווחים. Liad Malone - שיחה 18:30, 14 בספטמבר 2020 (IDT)

ערן, אני מצטרף לשאלה הנ"ל - תאריך חשוב מהרבה סיבות, כמו לדעת מתי לארכב ולבדוק אם הטעות שדווחה כבר תוקנה. אני חושב שבגלל היעדר תאריך הרבה דיווחים סתם "שוכבים" פה במשך חודשים ועשויים לקבל התייחסות אם יאורכבו.פוליתיאורי - שיחה 00:11, 23 ביוני 2021 (IDT)

דיווח על טעות / בקשות מידע חדש[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:מזנון 11:19, 19 בספטמבר 2020 (IDT)

בויקיפדיה:דיווח על טעויות יש באופן קבוע דיווחים רבים, שיוצרים באופן חוזר מצבור גדול שנערם ונערם (בהזדמנות זו מזמין גם אתכם להכניס לכם לרוטציה היומית/שבועית לעבור שם) - רובן מצביעות על טעויות שצריך לתקן - נושא דחוף למדי, שכן עד שלא יטופל ישנה הטעיה במרחב הערכים.
חלק מהדיווחים הם למעשה בקשות להוסיף מידע ("חסר בערך מידע על איקס"), שזה נחמד, אבל, ובכן, ישנם ערכים בסיסיים ביותר שחסר בהם עדיין מידע די מהותי (יותר מהותי מאנקדוטות רנדומליות כמו ספרים של ניל פטריק האריס המוכשר, סתם דוגמה מהיום) וויקיפדיה חיה בסך הכל די טוב עם כל החוסרים.
הערימה הגדולה של הודעות שאינן-בדיוק-טעות (שכוללות גם הבל ותופעות נוספות, אבל להתרשמותי באחוז לא מבוטל בקשות להוספה) מקשה על טיפול יעיל בהודעות-על-הטעויות, ואני מציע שינוי קל בניהול הדף.
כבר כיום כתוב בראש הדף "דף זה אינו מיועד לתלונות על תוכן חסר או נושאים שאינם מופיעים", אולם זוהי הנחיה כללית, המלצה.
אני מציע לחדד זאת ולציין בראש הדף שתלונות אלו יועברו מיידית לדף השיחה של הערך הרלוונטי, וכך תהייה הלגיטימציה לכל עורך שעובר על הדיווחים בדף, לנקות את הרשימה במהירות גם מפניות כאלו, כך שניתן יהיה להתמקד בטעויות (אם מדובר בתוכן מאוד בסיסי או רב במיוחד, יכול אותו עורך להוסיף גם תבנית "להשלים" שהרי מפנה לדף שיחה). אגב, אם יש אפשרות לבנות איזה גאדג'ט אליו מזינים שם-ערך והוא מבצע העברה באופן אוטומטי (ואולי אפילו מציע להוסיף תבנית "להשלים"?. אני לא בטוח לגבי זה) - עוד יותר טוב. איש השום (Theshumai) - שיחה 00:02, 17 ביולי 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד חזק "חסר מידע" זה לא דיווח על טעות. בברכה, איתמראשפר - שיחה 14:59, 17 ביולי 2020 (IDT)
עכשיו יש 335 דיווחים. לפעמים מגיעים ל-400 ואפילו יותר, ולפעמים (די נדיר לאחרונה) מגיעים למספר נמוך. אם זה שאלה חסרת מידע או הבלית, אפשר לא לענות על השאלה. Euro know - מדיניות סרטי הקולנוע - מדיניות הפורנוגרפיה - שיחה 15:11, 17 ביולי 2020 (IDT)
Euro know, אנסה לחדד למה זה משנה מהזווית שלי - אני אישית, ואני בטוח שאני לא היחיד, דוגם מדי פעם את הכמה החדשים ביותר. אם יש 5 לא רלוונטיים במורד הרשימה, וכמה עורכים ידגמו אותם כל פעם, זה בזבוז של זמן. הבל אני מסיר מיד, ולא נראה לי שאמורה להיות לזה בעיה למישהו. אני מחפש לגיטימיות להסיר באותה מהירות גם בקשות-להוספה. המטרה היא לא "לשפר מדדים" כמו שהיא לייעל את הרשימה. כשאני רואה בקשה להוספה אני מתעכב עליה, שוקל אולי כן להוסיף, אולי רלוונטי, אולי מציץ בערך, ולפעמים מדלג עליו - כל מצב שבו 2 עורכים עוברים על אותו דיווח (ובמיוחד דיווח לא רלוונטי) הוא פחות אידאלי, ולכן אני מנסה למנוע זאת. לכן אשמח לדעת האם אתה מתנגד להצעתי / נמנע / תומך / כל-התשובות-נכונות. איש השום (Theshumai) - שיחה 22:13, 17 ביולי 2020 (IDT)

רציתי לתייג בפוסט את ‫חידקל‬ ושכחתי. איש השום (Theshumai) - שיחה 22:13, 17 ביולי 2020 (IDT)

Theshumai, Symbol support vote.svg בעד ההצעה. ניסחת זאת היטב! חידקל - שיחה 22:40, 18 ביולי 2020 (IDT)
מצטרף לתמיכה בהצעה. Symbol support vote.svg בעד. פוליתיאורי - שיחה 23:02, 18 ביולי 2020 (IDT)

ארכוב[עריכת קוד מקור]

כדאי לארכב את ההודעות הראשונות (אני יכול לעשות את זה, העניין הוא שלא ענו עליהן). --ישראל קלרשיחה • י"ד בתשרי ה'תשפ"א • 19:16, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

לארכב? מושך בשבטשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשפ"א • 22:13, 15 באוקטובר 2020 (IDT)

סוג דיווח שחוזר על עצמו - מצב משפחתי[עריכת קוד מקור]

רבים מהדיווחים על טעות מדווחים על ערכי אישים, וטוענים שהמצב המשפחתי של נושא הערך אינו נכון או אינו מעודכן. כגון: הוא כבר לא נשוי, הוא גרוש, הוא התחתן, הוא נשוי בשלישית ולא בשנית, יש לה 3 ילדים ולא 2, יש לה 2 בנות ובן ולא 3 בנות וכיוצא בזה. או לגבי תאריכים בחייו: הוא התחתן בשנת X ולא בשנת Y וכיוצא בזה. בדקתי עכשיו ו(נכון לרגע זה) 11 מתוך 115 דיווחים בדף המיזם, הם מסוג זה (בערך 10 אחוז).

לאור ריבוי הדיווחים מסוג זה, ובשביל לייעל את הטיפול ברשימה המתארכת של דיווחים על טעיות, הייתי מציע 2 דברים: א. לעשות איזה שהוא נוהל לטיפול בדיווחים מסוג זה (למשל: אולי פשוט לסמוך על המדווח ולתקן על פיו?). ב. לעשות סימון מיוחד של מצב הטיפול (למשל: {/מצב|תוקן לפי עדות המדווח}). אשמח לתגובתכם. ולעוד רעיונות. מתייג את עדירל, יונתן770י, קובץ על יד, Ewan2 מי-נהר, אליגטור (מדענים, מוזיקאים וציירים), Polskivinnik, biegel, ניב (פוליטיקאים, בייחוד אמריקאים). ‏בעלי הידע באישים ואת בורה בורה. ינון גלעדי - שיחה 21:01, 9 בנובמבר 2020 (IST)

לא רצוי לסמוך על ידע אישי. דרוש מקור לכל שינוי. זה כל הרעיון של הוויקי.
מסכים עם התגובה חסרת החתימה שמעלי. בנוסף, יש לזכור שעל פי מדיניות לכתיבת ביוגרפיות שלנו זה פירוט יתר לכתוב שמות ילדים שלא מוכרים בפני עצמם ובני זוג לא קבועים, ודיווחים כאלו אני פשוט מוחק. תאורטית אולי אפשר להכניס לטופס הדיווח רובריקה אופציונאלית של מקור, אולי זה יועיל בחלק מהמקרים הנותרים. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 16:35, 13 בנובמבר 2020 (IST)
זה רעיון טוב להוסיף 'רובריקה אופציונאלית של מקור', הנוסח שמלווה אותה יכול להיות משהו כמו: 'ויקיפדיה העברית אינה מסתמכת על מידע אישי בלבד, אם תוכל להוסיף מקור המראה את נכונות הדיווח שלך, נוכל ביתר קלות להסתמך עליו ולתקן את הערך, (תוכל כמובן גם להוסיף קישור לדף אינטרנט)'. מי יכול לעזור לעשות כזה דבר? ינון גלעדי - שיחה 20:58, 14 בנובמבר 2020 (IST)
ינון גלעדי, אני מעריך שהכי טוב שתתחיל בדיון במזנון לראות תמיכה/רעיונות-משלימים/היתכנות. אתה יכול לתייג אותי כשותף לרעיון ואתמוך בו. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 21:01, 14 בנובמבר 2020 (IST)

השחתות רבות[עריכת קוד מקור]

לדעתי הגיע הזמן שמישהו ירים את הכפפה ויפתח דיון בנושא השטויות שמועלות לכאן, אנחנו צריכים רעיון איך לעצור את זה. אפשר לחשוב על מסנן/בוט שיעצרו את זה, אבל לדעתי המצב הזה לא יכול להימשך כשכל יום צריך למחוק מכאן שטויות שמועלות קבוע, אם זה היה ערך באתר הייתי מבקש הגנה אבל כאן הרעיון הוא שידווחו על טעויות ולא ניתן לעשות זאת אם הערך יהיה חסום לעריכה של אנונימיים, לכן אני חושב שאנו צריכים לקחת החלטה איך עוצרים את זה... Omer abcd - שיחה 16:28, 29 בנובמבר 2020 (IST)

משתמש:Omer abcd, בסך הכל הנזק של זניח למדי. עכשיו העפתי איזה 6 השחתות בחצי דקה והן לא מאוד הפריעו לאף אחד קודם לכן. אולי יש גאדג'ט שיכול להיות לך להסרה מהירה, תזכיר לי ואכתוב לך איזה, נגמר לי הזמן בפתאומיות. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 16:14, 21 בדצמבר 2020 (IST)
@Theshumai@Omer abcd, אאל"ט בפסקה האחרונה בהעדפות => גאדג'טים, "טיפול בדיווחים על שגיאות" מושך בשבט ~ שיחה ~ ד' באדר ה'תשפ"א • 18:10, 15 בפברואר 2021 (IST)

מחיקות ללא העברה לדפי שיחה[עריכת קוד מקור]

מדוע מוחקים פסקאות בלי להעביר אותן לדפי השיחה של הערכים הרלוונטיים? אתייג את Wikiped201820. פוליתיאורי - שיחה 22:46, 2 בדצמבר 2020 (IST)

משתמש:Politheory1983, האם כבר עניתי לך על זה בזמנו או שיש עוד שאלות בהקשר הזה? נא לתייג אותי בתגובה כדי שאראה. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 16:11, 21 בדצמבר 2020 (IST)
@Politheory1983, אאל"ט בפסקה האחרונה בהעדפות => גאדג'טים יש גאדג'אט של "טיפול בדיווחים על שגיאות". העברתי עכשיו כ-35 דיווחים לדפ"ש מושך בשבט ~ שיחה ~ ד' באדר ה'תשפ"א • 18:11, 15 בפברואר 2021 (IST)

פילוח על פי דחיפות[עריכת קוד מקור]

עלה בדעתי שיש טעויות "דחופות" יותר, סובייקטיבית לחלוטין, למשל, כאלו שנמצאות בערכים בולטים במיוחד, טעויות צורמות מאוד באי דיוקן או בהשלכות של ההטעיה או השחתות פוגעניות. במקביל, ישנן טעויות שוליות יותר (מבחינת חשיבות או עניין הערך / טעות שהיא רק קצת סמנטיקה / פרט יחסית טפל ו/או קשה לאימות כמו עדכון מקום מגורים וכו').
כבר זמן מה אני מהרהר ברעיונות שאולי יוכלו להבטיח טיפול בסוג ה"דחוף" יותר של הטעויות על חשבון הסוג השני שציינתי, בהנחה שאנחנו לא מספיקים לטפל בכולן או קרוב.
תהיתי אם אפשר למנות תת-אחראיים למיזם (או להרחיב את כמות האחראיים של המיזם) - כך שעורכים מנוסים שנמצאים במיזם באופן קבוע יוכלו "לסמן" באופן כלשהו את העריכות ה"דחופות" יותר (או לחלוטין, לבצע סינון יתר ב"פחות-דחופות"). דרכים אפשריות לעשות זאת זה, למשל, הן העברה לתת-כותרת ייעודית בדף המיזם או סימן גרפי כלשהו - באופן שיקל על עורכים מזדמנים למצוא את זה.
אשמח לדעות נוספות ולכל רעיון בונה שיוכל להמשיך ולבשל את הרעיון הלא-מבושל הנ"ל. בתודה לכל העוסקים במלאכה Face-smile.svg איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 11:00, 19 בינואר 2021 (IST)

בטיפול בדיווח על טעויות נדרשת סבלנות רבה. התרומה של הדיווח הנכון שוה את המאמץ הגדול שנדרש בשביל לבלום את כל הנודניקים. 46.114.144.2 05:25, 20 בינואר 2021 (IST)
אני כבר לא מאוד פעיל במיזם אבל מההיכרות המועטה שלי נראה לי שההתעסקות על המיון הזה לא תשפר משהו אם הזמן יוקדש לענות על הדיווחים עצמם. אבל כאמור, יתכן שהיום כבר יש הרבה יותר דיווחים או הרבה פחות מטפלים בדיווחים ואולי זה שווה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:03, 20 בינואר 2021 (IST)
דבר ראשון צריך להגביר את מערך הניטור על הדף הזה, לדעתי גם כדאי לייצר בוט שימחק דיווחים שאורכבו/סומנו כטופלו או לא טעות... חשוב גם לציין שניטור הדף הזה כולל גם מעבר על טעויות ולראות אם יש דברים שניתן לתקן בקלות ולתקנם דוגמת השחתות או טעויות כתיבה קלות. דווקא טעויות שקל יותר לתקן כדאי לתקן ולמחוק מידית, כך יהיה פחות עומס על הדף ואז יהיה ניתן להוסיף למיזם הזה סימון דיווחים כ״דחופים״... omer abcd דף השיחה שלי חתול חמוד ~ 23:21, 21 בינואר 2021 (IST)
בגדול אני לא יודע כמה זמן זה עוד יימשך, אבל מאז שהצלחתי לקבל הסכמה במזנון לארכב מיד כל דיווח (שאינו פארש) שעוסק בבקשה לתוספת ולא בטעות, אני מנצל את תקופת הקורונה בה אני לא ממש עובד כדי לעבור אישית על כל הפניות, וכ"טיפול ראשוני" מוחק את הפארשים (או מגיב עליהם ומוחק אחרי יומיים), מוחק/מארכב פניות שכבר טופלו, מארכב מה שצריך ומתקן דברים זריזים כמו שציינת. כך שבהינתן שמה שכתבת כבר קורה, יש פחות עומס על הדף, ולכן חשבתי שאולי הגענו לשלב שכמו שכתבת ניתן להוסיף סימון דיווחים כ"דחופים", מכיוון שלמרות המיון הראשוני שמסנן מידית עשרות אחוזים מהפניות, עדיין יש המון פניות כל יום (לא יודע מה היה המצב בתקופות בהן היית פעיל יותר כאן, וכמה זה שונה), חשבתי שאולי עדיף למנף את המעבר שגם ככה אני עושה (ולדעתי יש תקופות שאני לא לבד בזה) כדי לייעל את סדר העדיפויות של הטיפול בפניות (כי בסופו של יום עדיין עשרות אחוזים לא מטופלים לפני שמאורכבים לדף השיחה שלהם עקב "חוסר טיפול". אם כי ייתכן שמי שמארכב אותם מכאן, שזה לא אני, מטפל בחלק על הדרך, אני לא יודע). איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 23:42, 21 בינואר 2021 (IST)

טיפול בדיווחים[עריכת קוד מקור]

אירכבתי עכשיו כ-35 דיווחים על שגיאות שטופלו/לא טעות וכו'.
אני אשמח אם במקרה שיהיה לאחד ממכם זמן להתחיל לעבור ולבדוק את הדיווחים, בלנ"ד אני אוכל לארכב... מושך בשבט ~ שיחה ~ ד' באדר ה'תשפ"א • 18:27, 15 בפברואר 2021 (IST)

ארכבתי עוד קצת. עדיין יש צורך להמשיך בטיפול.... Neriahלפניה בדף השיחהאו במייל ז' באדר ה'תשפ"א • 15:41, 19 בפברואר 2021 (IST)

הכרה בישראל[עריכת קוד מקור]

בדף של "הכרה בישראל" רשום שישנם 192 מדינות החברות באו"ם (לא כולל ישראל עצמה) מתוכן 164 מדינות מכירות בנו ו27 לא אך סכום שני הנתונים האחרונים הוא 191.

על פי האתר של משרד החוץ, נראה שהפער הוא ש"האיים המלדיבים" לא נספרה בתור מדינה נוספת שחברה באום ולא מקיימת עם ישראל יחסים דיפלומטיים. כך שישנם 28 מדינות ולא 27 שאינן מקיימות יחסים דיפלומטים עם ישראל. עובדותבעמ - שיחה 09:01, 26 בפברואר 2021 (IST)

הבדל בין דיווח מנייד לעומת דיווח מתצוגת מחשבים[עריכת קוד מקור]

כאשר מדווחים מתצוגת מחשב יש שני הבדלים לעומת דיווח ממכשיר נייד. 1) בדף הדיווח על הטעויות מופיעה בוקסה "מצב טיפול". 2) בדף השיחה של הערך מופיע הדיווח גם כן, וכל עדכון מתבצע בשני הדפים (שיחה ודף הטעויות). מה צריך לעשות על מנת ששני ההבדלים האלה ייושמו גם בדיווח דרך ניידים? (יש עוד הבדלים שפחות מעניינים אותי) 96.55.12.189 15:56, 11 ביוני 2021 (IDT)

נראה לי שזה קשור לעורכי ממשק, שיתקנו את הגאדג'ט. נריה - 💬 - 15:59, 11 ביוני 2021 (IDT)