שיחת ויקיפדיה:ויקינתונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ארכיון
ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)
 1. ארכיון 1
 2. ארכיון 2
 3. ארכיון 3

החייאת הדף לצורך שאלות על ויקינתונים[עריכת קוד מקור]

תודה רבה, יונה ב.! יהיה נהדר אם המתעניינים בוויקינתונים מהקהילה יחיו את הדף הזה בשאלות, ועידכונים רלוונטיים. מתייגת כאן כמה שאני יודעת עליהם: יגאל, מייקי, בורה בורה, חנה, דוג'רית, זאב קטן, אלדד, אסף, ערן, ציפי, טבעת-זרם. מוזמנים לתייג כאן עוד שכדאי שידעו על הדף הזה. אולי כדאי גם לשקול פרסום במזנון. בברכה, Shani - שיחה 16:23, 1 במרץ 2017 (IST)

הוספתי הודעות גם בלוח המודעות ובדלפק הייעוץ. הכל תלוי בקהילה, אני אנסנ לעדכן בנוגע לדברים בוויקינתונים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:28, 1 במרץ 2017 (IST)

הצעות למאפיינים[עריכת קוד מקור]

שלום רב, כפי שאתם יודעים לפריטים בויקינתונים יש מאפיינים. ממאפיינים אלו נוצרים כיום בדיונים לגבי הנחיצות של כל מאפיין וזה מרוכז, לפי נושאים בd:Wikidata:Property_proposal/he. ישנם מאפיינים מסוגים שונים. אחד הסוגים הוא מזהים באתרי אינטרנט, ספריות ובסיסי נתונים. כאשר מדובר על מזהים לאתרים בעברית אז המצב בוויקינתונים בעייתי ואתרים מרכזיים בעברית לא מופיעים בוויקינתונים. הדיונים על מזהים מרוכזים בd:Wikidata:Property proposal/Authority control. אנחנו בשלבים לשנות את זה ולהעביר קישורים לאתרי אינטרנט שנמצאים מקומית אצלנו לוויקינתונים. לצורך זה נפתחו מספר דיונים ליצירת מזהים לאתרים בעיברית כפי שניתן לראות בדף הכללי או בדפים של המזהים: מזהה ההתאחדות לכדורגל, מזהה שופטים בישראל ומזהה צמח השדה. אתם מוזמנים לעקוב אחרי הדפים שם ולהשתתף בדיונים. כמובן שנודה לכל מי שחושב שיש צורך במזהים אלו בוויקינתונים ויכול לתמוך בהצעות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:13, 1 במרץ 2017 (IST)

יונה ב., יש לי שאלות, את אתר צמח השדה אני מכירה, אבל לא ברור לי מאין נלקחים הנתונים של התאחדות הכדורגל, והאם האתר של השופטים שייך למערכת בתי המשפט בישראל או שהוא אתר עצמאי? שים גם לב שיש אתר נפלא נוסף לצמחים צמחיית ישראל ברשת. הם עכשיו אספו כסף מהציבור להשקיעה מאד גדולה באתר שלהם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:37, 1 במרץ 2017 (IST)
הנתונים של אתר ההתאחדות לכדורגל מנוהלים על ידי ההתאחדות (או באי כוחם) והוא לא אתר פרטי. את אתר שופטים בישראל אני לא מכיר אבל לפי מה שהם כותבים בתחתית כל עמוד: "מוגש כשירות לציבור על ידי הפורום המשפטי למען ישראל (ע"ר)". מדובר על הוספת המזהה לשימוש בתבנית:שופטים בישראל שנוצרה לאחרונה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:54, 1 במרץ 2017 (IST)
אם זה אתר פרטי, אני רואה בו בעיה. יש מידע על כל השופטים באתר של הרשות השופטת ראה למשל ענת ברון. למה לא להעדיף אתר ממשלתי? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:56, 1 במרץ 2017 (IST)
יונה ב., שוחחתי עכשיו עם מוטי גולן ממערכת המשפט, האתר שופטים בישראל הוא אתר פרטי. את התמונות הם שואבים מהאתר של בתי המשפט, ייתכן וגם את התוכן, לא בדקתי. למערכת ביתי המשפט אין בעיה שהם מושכים תמונות, אבל למה שלא נלך למקור? אני מתייגת את דוד שי שיצר את תבנית:שופטים בישראל. אתר פרטי יכול מחר לשנות מדיניות, מערכת בתי המשפט זה משהו פורמלי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:03, 1 במרץ 2017 (IST)
מסכימה עם חנה בעניין הזה. Shani - שיחה 17:04, 1 במרץ 2017 (IST)
Shani , ראיתי שהצבעת בעד התבנית הזאת, אני רוצה להצביע נגד. אני מתייגת גם את ציפי, שהצביעה בעד. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:05, 1 במרץ 2017 (IST)
למען הסר ספק, אני בעד property שנותן את המידע הזה. אם המידע מגיע מהאתר הזה או מהאתר הרשמי -- לעניות דעתי ברור שמהאתר הרשמי. Shani - שיחה 17:09, 1 במרץ 2017 (IST)
לפי הערך הפורום המשפטי למען ישראל הוא גוף עם מטרות פוליטיות, אני לא חושבת שאנחנו צריכים לקשר אליו ברמה עולמית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:07, 1 במרץ 2017 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה - מעלה הבקשה הוא מייקי. לא יודע מי יזם את הבקשה. אישית, אני לא יודע. ב-URL של השופטים אני רואה שיש הבדל בין שופט מכהן (judges) לשופט בדימוס (judgesDimus) וזה יצור בעיה כל פעם ששופט יסיים לכהן. חוץ מבעיה טכנית זאת שאולי יש לה פתרון, אני לא יודע למה להעדיף את אתר שופטים בישראל.
הוספתי לאחר התנגשות עריכה חנה את מוזמנת להתנגד אבל אולי עדיף לשמוע את דעתם של דוד ומייקי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:08, 1 במרץ 2017 (IST)
בגלל זה עדיין לא הצבעתי, אני מחכה לתגובתם. לדעתי יש לדון כאן במזהים, לפני שהם מועלים לוויקינתונים.חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:10, 1 במרץ 2017 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכהאלא אם כן לא הבנתי נכון, זה לא אמור להיות מוגבל. אפשר גם וגם... לא? המאפיין הזה יזהה את האתר הספציפי הזה. אפשר לעשות מאפיין נוסף שיזהה אתר אחר. תקנו אותי בבקשה אם אני טועה... ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 17:11, 1 במרץ 2017 (IST)
TMagen את לא טועה.
בנוגע לשופטים בדימוס, בדקתי את אהרון ברק. יש באתר הרשות השופט שני דפים http://elyon1.court.gov.il/heb/cv/fe_html_out/judges/k_hayim/1593299.htm ו-http://elyon1.court.gov.il/heb/cv/fe_html_out/judgesDimus/k_hayim/1593299.htm. ‏judgesDimus נראה מעודכן יותר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:15, 1 במרץ 2017 (IST)
אותי מטרידים שני דברים: 1. אם יאושר אתר אחד, מי מבטיח שהאתר של הרשות השופטת יאושר? 2. הבעלים של האתר שופטים בישראל, זה גוף פוליטי. אני חושבת שיש להיזהר מכך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:25, 1 במרץ 2017 (IST)
כל +50 אתרי הכדורגל הם אתרים פרטיים... יש בוויקינתונים אלפי מזהים חלקם רשמיים וחלקם לא. חלקם טובים וחלקם טובים פחות. יש מזהים כמו IMDB שיש בוטים ייעודיים ששואבים עדכונים ישירות מהאתר ויש כאלה שנסמכים על טוב ליבם של הכותבים. משתמש:יונה בנדלאק מי עושה סדר בבלגן הזה? האם הבקשות שם מגיעות מוויקיפדים פרטיים, או שבוויקיפדיות אחרות מנהלים דיונים כמו זה ואז מחליטים לבקש מאפיין? בורה בורה - שיחה 17:56, 1 במרץ 2017 (IST)
אין בכלל מקום להשוואה בין המידע המצומצם שיש על שופטים באתר בתי המשפט, ובין המידע הנרחב שיש באתר "שופטים בישראל". גם אני מעדיף אתר רשמי, אבל כאשר יש אתר פרטי שעדיף עליו במידה ניכרת, ראוי לתת גם את האתר הפרטי. דוגמה נוספת, קיצונית יותר: האתר הרשמי של מעוטרי צה"ל, שהכיל מידע דל (ולאחרונה נמחק ואיננו), לעומת "אתר הגבורה" הפרטי, שמכיל מידע נרחב. ועוד דוגמה: אתר "נבו" הפרטי ואתר "ויקיטקסט" שנותנים גרסה אמינה של חוקי מדינת ישראל, בזמן שלמרבה הבושה אין אתר ממשלתי מקביל, ובמשרדי הממשלה שמציגים חוקים הנוגעים להם, פעמים רבות לא מוצגת גרסה עדכנית, ומי שפועל לפיהם עלול להימצא מפר את החוק. יש לי עוד דוגמאות כאלה מלוא החופן, אבל נדמה לי שכבר הבנתם את המסר: הכלל "רשמי טוב, פרטי רע" אינו נכון. דוד שי - שיחה 18:25, 1 במרץ 2017 (IST)
דוד שי, הסתכלתי על ענת ברון, אז באתר יש סיפורים שהיא חברה של שופטת אחרת, "ביקורות עליה" - ואני תוהה כיצד הם בוחרים את הביקורות להצגה? מספר פסקי דין, אותה שאלה. וגם סיפורים אישיים. לאתר זה יש אג'נדה, ומאין לנו שהמידע שם לא מושפע מהדעות שלהם? לא תמיד יותר זה יותר טוב, לעתים היותר הוא בעייתי. אני מעלה שאלות כאן. האם מישהו בדק את הניטרליות של האתר הזה בדרך בה הוא מציג שופטים? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:32, 1 במרץ 2017 (IST)
ביחס לשופטת אחת שבמידע אודותיה התעמקתי, אתר "שופטים בישראל" היה טוב מאוד בעיני. לא מצאתי בו שום אג'נדה או הטיה (לא על כל אתר רשמי אני יכול לומר זאת). דוד שי - שיחה 18:58, 1 במרץ 2017 (IST)
האם זאת ענת ברון? שופטת אחת היא מדגם קטן מידי. איני אומרת שבהכרח יש בעיה, אני אומרת שצריך לבדוק, במיוחד לפני שאנחנו מצרפים את האתר לוויקינתונים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:05, 1 במרץ 2017 (IST)
זאת יעל וילנר. הסתכלתי כעת בדף המוקדש שם לענת ברון, והוא נראה לי מקיף ומועיל, ולא הבחנתי בו בהטיה כלשהי. ושוב: אין בכלל מקום להשוואה בין המידע המצומצם שיש על ענת ברון באתר בתי המשפט, ובין המידע הנרחב שיש באתר "שופטים בישראל".דוד שי - שיחה 02:07, 2 במרץ 2017 (IST)
בורה בורה כל אחד רשאי להעלות שם בקשות והדף הזה לא בא להגביל אף אחד מלהעלות שם בקשות. האם יש דפים כאלו במקומות אחרים? אני לא יודע. האם ראוי לקיים דיון מקומי מקדים? לדעתי זה רעיון טוב אבל לא חובה. בכל מקרה פרויקט ויקינתונים הוא פרויקט אחות של ויקיפדיה ולכן גם אם תתקבל פה החלטה כלשהי, היא לא מחייבת בוויקינתונים. זה כן עשוי להביא מתנגדים או תומכים להצעות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:10, 2 במרץ 2017 (IST)
יונה, לא קיבלתי תשובה ברורה, האם הסיכויים של האתר של הרשות השופטת, להתקבל שם יפגע, אם יתקבל אתר שופטים בישראל. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:39, 2 במרץ 2017 (IST)
אני לא חושב. יש שם אלפי מזהים לכל מיני אתרים. ראי למשל את תבנית:פרופילי כדורגלנים שיצרנו רק עם כמה מזהים. במקבילה הצרפתית יש הרבה יותר ובגדול, ברוב האתרים יש את אותו המידע מסודר בצורה אחרת. בגלל שכאן מדובר על קבוצה יחסית מצומצמת (שופטי ישראל), אני לא חושב שלמישהו יפריע שני מזהים, גם אם המידע הבסיסי זהה בשני האתרים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:34, 3 במרץ 2017 (IST)
יונה, :או קי תודה. אתמוך באתר זה, אבל אשמח אם מישהו ירים בהמשך את הכפפה למאפיין לאתר של הרשות השופטת וגם לאתר של צמחיית ישראל ברשת של אבינעם דנין שנפטר. האתר מתוחזק על ידי בנו ורק לאחרונה הם גייסו כספים בהדסטארט. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 11:52, 3 במרץ 2017 (IST)
.דוד, הסתכלתי על המידע באתר שופטים בישראל על יצחק כהן (שופט בית המשפט המחוזי בנצרת). כל הפרישה שלו מכס השיפוט וסיבתה, לא מופיע אצלם. זה אותו אתר שסיפר ששופטת אחת היא חברה של שופטת אחרת. האם זה מכוון? או סתם שכחה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 09:37, 4 במרץ 2017 (IST)
הרבה יותר גרוע: באתר הרשמי של הרשות השופטת הוא עדיין נשיא בית המשפט המחוזי נצרת - אף מילה על פרישתו. יש אתרים שמתעדכנים לאט. כקוריוז אוסיף שגם בוויקיפדיה הערך על יצחק כהן, שנכתב לפי האתר הרשמי, לא הכיל, בגרסאותיו הראשונות, אף מילה על פרישתו ונסיבותיה, אבל הבעיה תוקנה תוך 24 דקות מיצירת הערך, כי ויקיפדיה מתעדכנת מהר. דוד שי - שיחה 09:56, 4 במרץ 2017 (IST)
בשני האתרים הוא עדיין שופט. אבל באתר שופטים בישראל עוסקים גם בהרחבות מידע, אז מה מונע מהם לציין זאת, מעבר להעתקת המידע מהאתר של הרשות השופטת? זה שאנחנו טובים בנושאים כאלה, זה לא חדש. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:15, 4 במרץ 2017 (IST)
זה לא מדויק, זה מה שניסיתי להסביר. לאחר ששופט פורש הם כראה יוצרים דף חדש ולא מעדכנים את הישן. ראו http://elyon1.court.gov.il/heb/cv/fe_html_out/judgesDimus/k_hayim/154344611.htm (שימו לב בכתובת האתר יש judgesDimus ולא judges). כך שיש שני דפים לכל שופט בדימוס, האחד שנוצר במשך עבודתו עלכס המשפט והשני לאחר פרישתו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:45, 5 במרץ 2017 (IST)
יונה ב. אתה צודק, הסברת זאת. אז נראה שבנושא הפרישה אתר הרשות השופטת מעודכן יותר, ואתר שופטים בישראל לא עדכן, השאלה היא האם זה סתם פישול, או שיש סיבה אחרת לכך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 09:55, 5 במרץ 2017 (IST)
פניתי לאתר שופטים בישראל לגבי המידע החסר אצל השופט יצחק כהן (שופט בית המשפט המחוזי בנצרת), נראה אם ומה יענו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:04, 5 במרץ 2017 (IST)


הצעה חדשה[עריכת קוד מקור]

מעדכן: d:Wikidata:Property proposal/Mapa ID--‏Mikey641שיחה 12:15, 8 במרץ 2017 (IST)

Mikey641 , אתר מפה - מיפוי והוצאה לאור הוא אתר בתשלום. בדקת את ההשפעה של הנושא הזה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 12:29, 8 במרץ 2017 (IST)
אני לא רואה בעיה בקישור לאתר בתשלום, הסתכלתי בכמה מקומות מרג' א-נעג'ה ובעוד כמה ולא ראיתי בעיה. איזו השפעה יכולה להיות? הרי זה שהוא אתר בתשלום לא הופך את המידע בו לפחות מהימן.--‏Mikey641שיחה 12:38, 8 במרץ 2017 (IST)
המדיניות בוויקיפדיה העברית היא לא לקשר לאתרים בתשלום. חלק מהערכים באתר מפה פתוחים לציבור בחינם, איני יודעת אם הם קבועים או משתנים, אבל אנחנו לא צריכים ליצור קישור לאתר הזה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 13:05, 8 במרץ 2017 (IST)
חנה, עכשיו גיליתי שפשוט לא הבנתי את המשפט שלך נכון. אני לא ראיתי שיש בכלל ערכים שהם בתשלום. תוכלי להפנות אותי לאחד כזה?--‏Mikey641שיחה 13:09, 8 במרץ 2017 (IST)
Mikey641, אין לי רשימה להפניה, צריך לעשות חיפוש, אבל בחיפושים של מקורות באינטרנט הגעתי מספיק פעמים לאתר מפה, והגעתי לדף שרק תחילתו הוצגה וההמשך לא ניתן לצפייה כי האתר בתשלום. בערך כתוב: "בשנת 2001 החל לפעול "מדריך מפה באינטרנט" - אתר אינטרנט למנויים בתשלום המספק מידע למטיילים בישראל: מפות, אתרים, מסעדות, מקומות בילוי וכדומה. לדברי החברה, בתחילת 2005 היו לאתר קרוב ל-40,000 מנויים".. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 13:16, 8 במרץ 2017 (IST)
מייקי, לדעתי זה רעיון טוב לקיים דיון כאן בעניין מאפיינים חדשים לפני ההצעה. הדיון יהפוך את ההצעה לבשלה יותר ויביא למעורבות גדולה יותר של ויקיפדים. רק הצעה.Geagea - שיחה 13:18, 8 במרץ 2017 (IST)
אני לא רואה סיבה לקיים 2 דיונים, אם יש למישהו הערות על ההצעה הוא יכול פשוט לכתוב אותן בדף הדיון עצמו. המקום של דיונים כאלו בעיני הוא בוויקינתונים, כי זה משהו שקשור לוויקינתונים.--‏Mikey641שיחה 13:42, 8 במרץ 2017 (IST)
אני לא חושבת שכדאי שבתוך וויקינתונים נקיים דיונים כאלה, אם יהיו התנגדויות שם, זה יקרין על היסודיות שלנו. עדיף שזה יתנהל כאן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:15, 8 במרץ 2017 (IST)
תראה, דף זה נועד לדיונים. אם אתה חושב שאין לדון בזה כאן אז המקום הנכון להודעתך הוא בלוח המודעות. Geagea - שיחה 14:16, 8 במרץ 2017 (IST)
Mikey641 ההצעה לדון כאן קודם הוא רעיון טוב שהיא בגדר המלצה. בדיון מקדים אפשר להמנע מלעלות הצעה שלא תתקבל בוויקינתונים ולחילופין ניתן לצבור פה תומכים שיצביעו בוויקינתונים. זו הצעה, אתה לא חייב לקבל אותה. מה שנכון זה שאם יהיו בוויקינתונים הרבה התנגדויות, שיכולות להמנע בדיון מקדים, אז הסיכוי שהמזהה יתקבל נמוך יותר. השימוש בדף זה הוא המלצה.
Hanay אני לא חושב שזה קשור לייסודיות שלנו, זה לא שויקיפדיה העברית מעלה הצעה אלא מייקי כך שזה מקרין רק על היסודיות שלו.
Geagea מטרת דף זה הוא גם ליידע על דברים שקוראים בוויקינתונים ויכולים לעניין את הקהילה המקומית, ולכן אפשר לפרסם כאן דברים כאלה. כידוע הדף הזה נמצא בהרצה כך שיתכן ונחליט לשנות זאת אבל כרגע אפשר בגדול לפרסם הכל כל עוד זה משהו שקורה בוויקינתונים ושמישהו חושב שזה יכול לעניין את הויקיפדים העבריים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:41, 8 במרץ 2017 (IST)
הצבעתי נגד ההצעה וכתבתי This is a paid web site. מה הטעם ליצור פרופרטי שנוגד את המדיניות של הוויקיפדיה העברית? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:48, 8 במרץ 2017 (IST)
אני רק אציין שמקור מלפני 12 שנים לא משקף שום דבר על האתר. האתר אינו בתשלום ויש לי מאות דפים מ-2017 כדי להוכיח את זה ולכן לא נוגד את המדיניות של הוויקיפדיה העברית, מה שגם זה ויקינתונים ולא ויקיפדיה העברית.--‏Mikey641שיחה 17:49, 8 במרץ 2017 (IST)
כתבתי ברור מאד שנכנסתי לדפים שהסתירו את התוכן, רואים רק את ההתחלה של הערך. ואני לא מדברת על שנת 2005. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:51, 8 במרץ 2017 (IST)
נכנסתי עכשיו לאתר ראו כאן, יש שם הצעה למנוי 14.90 לחודש במשך 3 חודשים ו-19.90 לחודש ללא הגבלת זמן.. אז מה זה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:56, 8 במרץ 2017 (IST)
Mikey641, בראשית דבריך בוויקינתונים אתה כותב בבירור שהמאפיין נועד עבור הוויקיפדיה העברית אז איך זה שזה לא קשור אלינו? במיוחד מכיוון שציינת את זה חשובה דעתם של הוויקיפדים מהוויקיפדיה העברית. קח את זה בחשבון.
יונה ב., אני חושב שאם משהו מגיע לכאן רק להגיד בוא להצביע אז זה שייך ללוח המודעות. פה זה פשוט ספאם. Geagea - שיחה 18:07, 8 במרץ 2017 (IST)
חנה. לא כתבת את זה. תפני לדף אחד כזה. אני נכנסתי לעשרות שבהם שום דבר לא הוסתר. זה נראה לך מוסתר?--‏Mikey641שיחה 18:09, 8 במרץ 2017 (IST)
ולGeagea, פניתי לפה כי ביקשו ממני לעדכן על הצעות חדשות. למדתי שלהבא אני כבר לא אעשה את זה. הproperty הוא עבור ויקינתונים והחוקים של ויקיפדיה העברית לא אמורים לחול עליו, השאלה אם נשתמש בו או לא בוויקיפדיה העברית היא כבר קשורה אלינו.--‏Mikey641שיחה 18:11, 8 במרץ 2017 (IST)
ועוד הערה לחנה: העובדות הן שיש אפשרות לגשת לדפים ללא תשלום, כנראה שמנוי נותן גישה לתכונות אחרות באתר.--‏Mikey641שיחה 18:13, 8 במרץ 2017 (IST)
כתבתי במפורש שחלק הוא גלוי, כך לדעתי הם מפתים את המנויים, אחרת למה משלמים להם מנוי? האנשים לא כאלה טיפשים. נתקלתי בדפים שבהם הופיע רק הפתיח. אין לי כוונה להתחיל לחפש כאלה. יש להם המון דפים, זה אתר מרוויח כסף. אני מתחילה לחזור על עצמי. אני מתייגת את דוד שי, שבונה תבניות לאתרים. אולי הוא גם נתקל באתר הזה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:16, 8 במרץ 2017 (IST)
Mikey641, אני לא מבינה את חוסר שיתוף הפעולה שלך, בשביל מה לבנות שם פרופרטי שלאחר מכן תהיה לו התנגדות להכניס לערכים? הרי אינך מתכוון להוסיף אות הקישור הזה לערכים בלי שנשים לב?
כדי למנוע ויכוחים כאלה בעתיד, אז כנראה שלא תהיה ברירה אלא להעלות דיון במזנון, איך יקבעו פרופרטי שיוספו לוויקיפדיה העברית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:20, 8 במרץ 2017 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכהמילת המפתח היא לדעתי. בינתיים שלחתי להם אימייל בשאלה מה ההבדל. --‏Mikey641שיחה 18:25, 8 במרץ 2017 (IST)
שיהיו דיונים... הנה רשימה קצרה של תבניות שיש לעבור עליה. בהצלחה.--‏Mikey641שיחה 18:27, 8 במרץ 2017 (IST)
יפה על המייל, נקווה שתקבל תשובה מהירה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:30, 8 במרץ 2017 (IST)
גם לי אתר "מפה" מוכר כאתר בתשלום. אני לא רואה טעם לתת בוויקיפדיה או בוויקינתונים מידע שמטרתו קישור לאתר בתשלום. דוד שי - שיחה 20:00, 8 במרץ 2017 (IST)
Hanay מצאתי מזהה אחר שמפנה לאתר בתשלום. שם אין כלל מידע למי שלא משלם ראי את המזהה הזה (יש שתי דוגמאות בדף של המזהה שמפנה לאתר). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:22, 12 במרץ 2017 (IST)
יונה ב., זה שיש מזהים אחרים בתשלום לא נותן לגיטימציה להוסיף כאלה, יתכן גם שמי שתמך, לא היה מודע לכך, וייתכן גם שבוויקיפדיות אחרות, לא מקפידים על הנושא. באנו לכתוב אנציקלופדיה חינמית וכאן אנחנו מסייעים לאתרים בתשלום בזה שמקשרים אליהם, ומוסיפים להם כניסות. המדיניות בוויקיפדיה העברית עד כה, היא לא לקשר לאתרים בתשלום. וכאן דרך ויקינתונים מאפשרים להכניס אתרים כאלה, בטענה שאין זאת הוויקיפדיה העברית ולא כפופים שם למדיניות הזאת, זה כמובן נכון, אבל הוויקיפדיה העברית, לא צריכה לאפשר את שאיבת הנתונים האלה מוויקינתונים. מי שרוצה לשנות את המדיניות הזאת, שיפתח דיון במזנון, אבל כאן יש דרך עוקפת מזנון. ואם המדיניות לא תשתנה אז לשם מה לפתוח את המזהים האלה?
אני חושבת גם שוויקינתונים צריך לאמץ את המדינות של הוויקיפדיה העברית בנושא זה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 17:18, 12 במרץ 2017 (IST)
חנה, שאלת האםם יש עוד מזהים לאתרים בתשלום התשובה היא כן. לא עניתי על השאלה האם זה טוב שיש מזהים בתשלום או לא (גם אני נוטה ללא) ולא התיחסתי לשאלה בהנחה שיש בויקינתונים מזהים בתשלום האם להשתמש בהם אצלנו (לא. כן התקבל שלא משתמשים באתרים בתשלום וזה כולל גם מזהים שעוברים דרך ויקינתונים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:48, 12 במרץ 2017 (IST)
או קי תודה, כבר שכחתי ששאלתי. Face-smile.svg חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 21:02, 12 במרץ 2017 (IST)
Mikey641,, האם קיבלת תשובה מאתר מפה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 07:29, 15 במרץ 2017 (IST)
חנה, בדיוק אתמול קיבלתי. העברתי אליך לאימייל כי אני לא מצליח להדביק את זה פה. **תיקון בזמן שכתבתי את ההודעה ניסיתי שוב**
הצלחתי.
רשימה
מפה:

1. הכול במקום אחד: אצלנו תמצאו מאגר המלצות עצום של מסעדות, צימרים,

מסלולי טיול, אטרקציות, מופעים וסרטים בכל רחבי הארץ!

2. מומלץ מפה: דירוג המקומות המצטיינים בארץ בתחומי הנופש והפנאי, כדי שתמיד

תהיו מרוצים.

3. תגיעו בטוח: מפות ומידע גיאוגרפי מפורט ומעודכן על כל כתובת ומסלול הגעה

לכל בית עסק, חניון בסביבה, אטרקציה, מסעדה ועוד.

4. עשור של ניסיון: הצוות שלנו כולל מבקרי מסעדות, מורי דרך ואנשי מקצוע בתחומי

התיירות בישראל.

5. חוסכים לכם זמן: מגזין המלצות שבועי ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני.

6. הדעה שלכם נספרת: רק מנויי האתר מדרגים מקומות ואירועים לטוב וגם לרע.

7. הוספת המקומות שלכם: רק מנויי האתר מוזמנים להציג ישירות על המפה

מקומות ואירועים חדשים

8. הנחות והטבות: הטבות על מקומות לינה, אטרקציות ומסעדות כל השנה.

9. אתר נקי מפרסום

10. בסמארטפון: באנדרואיד ואתר מותאם במובייל שם תקבלו גם את התכנים

ששמרתם לעצמכם

11. מדרג החודש: נבחר כל חודש מדרג חודש ומקבל ארוחת בוקר זוגית.

12. מועדון המטיילים: עונת 2016 של מועדון המטיילים מלאה בהפתעות ובסיורים

עשירים בתוכן ומפעילי חושים. אחת לחודש יוצא סיור של מועדון המטיילים, סיור

זה בעלות 200 שקלים לזוג ( פלוס מינוס). מנוי אתר מפה רשאי לקבל אחת לשנה

כרטיס זוגי לסיור אשר יבחר במתנה.

13. עלות המנוי: עלות מנוי לאתר מפה בסה"כ 14.90 ₪ לחודש במקום 19.90 ₪

לחודש.
לפי מה שהבנתי, מנויים יכולים לדרג מקומות ומקבלים הטבות והנחות על מקומות. מדרג החודש מקבל ארוחת בוקר זוגית בחינם.--‏Mikey641שיחה 15:24, 15 במרץ 2017 (IST)
קראתי את התכתובת, התשובה שלהם היא שיווקית, אין תשובה ברורה האם מי שאינו מנוי יכול לראות את כל הדפים העוסקים באתרים המקבילים לערכים אצלנו. צריך שאלה ממוקדת. אנסה בעצמי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 18:07, 15 במרץ 2017 (IST)
שלחתי אליהם שאלה ממוקדת מאד: "שלום לכם, אני מבקשת לדעת, האם מי שאינו מנוי יכול להיכנס לכל אתר המוגדרים תחת התפריט "אנציקלופדיה באתר מפה" ולראות את כל המידע המופיע בו, או שחלק מהם חסומים לקריאת כל המידע למי שאינו מנוי. נכנסתי בעבר למספר אתרים וראיתי הודעה מסוג "להמשך קריאה עליך לקנות מנוי" או משהו דומה. האם זאת המדיניות שלכם? או שכל האתרים בתפריט זה פתוחים לכל קורא גם אם אינו מנוי.", נראה מה יענו, אם יענו שהכול פתוח אז אסיר את התנגדותי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 18:18, 15 במרץ 2017 (IST)
תודה. נראה שהם לא עונים על השאלה הזו מפורשות.--‏Mikey641שיחה 23:02, 15 במרץ 2017 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

קרה עכשיו דבר מוזר, הבקשה למזהה הזה אושרה, למרות שהייתה התנגדות שלי בטענה שהאתר הוא בתשלום. ואחד אחר שאישר. לא דיון ער במיוחד. נראה שאין כל בקרה בוויקינתונים ומה שמבקשים הם מאשרים.
הפנייה הממוקדת שלי לאתר מפה לא נענתה למרות שעבר שבוע. יש להם כנראה סיבה טובה לא לענות. אני אעלה את הנושא הזה לדיון במזנון, כי איני חושבת שיש להכניס את המאפיין הזה לתוך הוויקיפדיה העברית דרך ויקינתונים בניגוד למדיניות הקהילה שלא מקשרים לאתרים בתשלום.
אני מתייגת את יונה בנדלאק, Mikey641, דוד שי, גיאה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 20:28, 22 במרץ 2017 (IST)

לדעתי כשל בוויקינתונים. אני חושב שהמאפיין צריך להימחק כיוון שאינו עומד בכללי ה-Notability (חשיבות) של ויקינתונים. המאפיין לא עומד להיות בשימוש בוויקיפדיה העברית שאליו היה מיועד מלכתחילה. אני לא אוהב את הגישה של מייקי בעניין הזה. אנחנו כמובן לא מחוייבים להשתמש במאפיין שלא מתאים. Geagea - שיחה 01:36, 23 במרץ 2017 (IST)
גם אני מתנגד למאפיין זה. דוד שי - שיחה 06:00, 23 במרץ 2017 (IST)
דוד שי, גיאה, פתחתי דיון עקרוני במזנון בנושא זה, אתם מוזמנים להגיב שם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 06:30, 23 במרץ 2017 (IST)

מאפיין לניקוד[עריכת קוד מקור]

בשיחת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ניקוד שמות ערכים#טיוטת ההצעה למאפיין ויקינתונים נערך שם דיון קצר על הניסוח להצעה בנוגע למאפיין לניקוד. לידיעתכם, אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:39, 3 במרץ 2017 (IST)

מזהה הספריה הלאומית[עריכת קוד מקור]

מישהוא ידוע האם ניתן להוסיף את המזהה גם לספרים ולא רק למחברים? בברכה, זאב קטןשיחה • ח' באדר ה'תשע"ז • 00:07, 6 במרץ 2017 (IST)

אתה צודק. מזהה כזה אכן נדרש. התחלתי לבדוק מה הקישור המדויק לפריט בספרייה הלאומית (NNL). ראה שיחת משתמש:Geagea#ויקינתונים מאפיין לרשומה של הספרייה הלאומית.Geagea - שיחה 00:53, 6 במרץ 2017 (IST)
אז אם הבנתי נכון כרגע אין אפשרות לקשר לספרים/מפות/רשומה רגילה. נכון? בברכה, זאב קטןשיחה • ח' באדר ה'תשע"ז • 09:14, 6 במרץ 2017 (IST)
נכון. יש רק מזהה יוצר. Geagea - שיחה 09:16, 6 במרץ 2017 (IST)
Geagea אתה מתכוון לבקש יצירת מזהים חדשים גם לשאר הדברים? בברכה, זאב קטןשיחה • ט"ז באדר ה'תשע"ז • 22:41, 14 במרץ 2017 (IST)
זאב קטן, כן. זו כוונתי. פניתי לויקיפדיה:דלפק היעץ של הספרייה הלאומית#כתובות משתנות בקטלוג "הביבליוגרפיה של הספר העברי" מתוך מטרה שיהיה מזהה אחד. Geagea - שיחה 09:33, 15 במרץ 2017 (IST)

מאפיין רשומה בספרייה הלאומית[עריכת קוד מקור]

ברצוני הוסיף מאפיין לרשומה בספרייה הלאומית. התבנית שמשמשת אותנו בוויקיפדיה היא תבנית {{NNL}}. הרשומה יכולה להיות ספר, כתב עת, מפה, מקבץ תמונות, מוזיקה וכו'. לכל רשומה בספרייה הלאומית יש מספר מערכת שיעודכן בוויקינתונים. ניתן יהיה להשתמש בזה בתבנית NNL, תבנית ספר ועוד. יהיה שמיש גם בוויקיטקסט וגם לתמונות או קבצי מדיה שאני מעלה לוויקישיתוף. הערות והארות, מתייג גם את זאב קטן, שילוני שפנו אליי בעניין. Geagea - שיחה 13:40, 20 במרץ 2017 (IST)

אני Symbol support vote.svg בעד בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ב באדר ה'תשע"ז • 13:49, 20 במרץ 2017 (IST)
נראה לי שיכול להיות שימושי אבל כרגע יש רק 15 שימושים במרחב הערכים של תבנית:NNL אז עד כמה זה שימושי אצלנו? אני יכול להבין את השימוש בויקיטקסט השאלה היא האם מישהו שם ידאג לשים את הקישור המקומות השימושיים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:54, 20 במרץ 2017 (IST)
אם יוכנס הקישור ל{{ספר}} אני מוכן להוסיף קישורים בויקינתונים, כמובן אצטרך עזרה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ב באדר ה'תשע"ז • 14:03, 20 במרץ 2017 (IST)
לכל ספר בעברית יש רשומה בספרייה הלאומית לכן כל ערכי הספרים יכולים לקבל את הנתון דרך תבנית ספר בדיוק כמו שמקבלים את OCLC. הרבה פעמים הרשומה בספרייה הלאומית טובה יותר, מפורטת יותר מ-OCLC. ואני מסכים. השימוש במאפיין עבור ויקיטקסט חיוני יותר. כרגע התבנית אצלנו היא רק ליצירת קישור והיא בשימוש על ידי תבנית {{הספרייה הלאומית}}. מי יעדכן.. אני מניח שאני ואנשי ויקיטקסט. היא תהיה שמישה גם בוויקישיתוף. Geagea - שיחה 14:09, 20 במרץ 2017 (IST)
לגבי עדכון המידע: אחרי שהמאפיין יהיה קיים, יש לקשר אליו את {{ספר}}, כנאמר לעיל. ואז, תהיה יותר מודעות אליו, ויעסקו בו.
שימו לב שבתבנית המקבילה בויקיטקסט (תבנית:ספר), הוספתי קישור לספריה. עדיף שהתבנית ישאב מויקינתונים, ובעקבותיו יחובר לויקיפדיה, שפות אחרות, וכו'. שילוני - שיחה 14:38, 20 במרץ 2017 (IST)
אני Symbol support vote.svg בעד, סביר להניח שלאחר יצירת המאפיין, יעשו קישורים נוספים. הוויקיפדיה נבנית בהדרגה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 18:10, 24 במרץ 2017 (IDT)
תודה על התיוג. בברכה, זאב קטןשיחה • ב' בניסן ה'תשע"ז • 16:16, 29 במרץ 2017 (IDT)
Geagea, יש התקדמות? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ב בניסן ה'תשע"ז • 09:26, 18 באפריל 2017 (IDT)
מחכים בסבלנות. Geagea - שיחה 13:28, 18 באפריל 2017 (IDT)
הסבלנות השתלמה. פריט P3959 בוויקינתונים אושר אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:40, 16 במאי 2017 (IDT)
ועכשיו מתחילה העבודה של להכניס את המזהה לכל ספר, יונה תוכל להכין לי רשימה של ערכים עם {{ספר}} שאין בהם את המזהה? בברכה, זאב קטןשיחה • כ' באייר ה'תשע"ז • 21:20, 16 במאי 2017 (IDT)
petscan:1029694--‏Mikey641שיחה 21:25, 16 במאי 2017 (IDT)

כפילויות[עריכת קוד מקור]

היי. זאת בעיה טכנית פשוטה שהפכה לבעיה קבועה. אני לא מתקן, בין היתר כי לא יודע איך, ולמחוק מידע מוויקינתונים זה לא פתרון נכון. צריך לפתור את זה אחד ולתמיד. אנדריי גרומיקו, תבנית פרמטרית, שדה מדינה. תהנו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:13, 24 במרץ 2017 (IDT)

גם אני נתקל בבעיות דומות כמעט מדי יום. שמזן#שיחהערכי בראבו • 17:27, 24 במרץ 2017 (IDT)
מנפלאת השאיבה, נראה שיש לתקן את המשאבה Face-smile.svg. בורה בורה תוכל לבדוק בבקשה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 18:08, 24 במרץ 2017 (IDT)
הכי קל להאשים את ויקינתונים גם אם זה לא קשור... וכאן זה לא קשור. משתמש:Mikey641, צריך לתקן את תבנית:מנהיג, שדה "מידע100", שאם הוא שואב את P27 ומנסה לתת לו דגל, שיבדוק אם הדגל קיים. כמו שאנו עושים בשורה {{#קיים:תבנית:דגל/{{{מדינה}}}|{{דגל|{{{מדינה}}}||+}}|{{קישור אם קיים|{{{מדינה}}}}}}}. לדעתי צריך להכניס את זה בכל התבניות שמנסות להוסיף דגל מוויקינתונים, ולכן כדאי לעשות מזה תבנית בדיקה. בורה בורה - שיחה 18:52, 24 במרץ 2017 (IDT)
בנוסף, יתכנו מקרים בהם יש שתי ישויות בשדה אזרחות, שתיהן בדירוג שווה. במקרה זה אכן הדגל לא ישורשר נכון. במקרה של גרומיקו נתתי עדיפות לברית המועצות וזה נפתר. למיטב ידיעתי אי אפשר לבחור בין הישויות אם אין עדיפות. אז או שמחליטים לוותר על הדגל או שנותנים לאחת הישויות עדיפות בוויקינתונים. או שמוצאים פתרון לנושא העדיפויות, שזה משהו שיש לעשות בלואה, כמו שעשינו עם שדה אוכלוסייה. בורה בורה - שיחה 19:05, 24 במרץ 2017 (IDT)
בורה, במשל של חנה הנמשל של "משאבה" הוא דוקא לא ויקינתונים (זה המאגר ממנו שואבים) אלא התבנית. לפי הפתרון שלך, נראה שהיא אבחנה נכון. Liad Malone - שיחה 00:36, 25 במרץ 2017 (IDT)
Face-smile.svg אבל אכן "המשאבה" תוקנה על פי ההצעה שלי לעיל, במקרים כאלה, כמו למשל יוסיפ ברוז טיטו, לא תופיע המדינה, כי לא יודעים לבחור בין 4 מדינות שונות. הייתי שמח יותר עם במקום אי הצגה בכלל, היו בוחרים משהו מבין הארבע, אבל בלי דירוג עדיפות בוויקינתונים זה בעייתי מה לבחור. בורה בורה - שיחה 01:08, 25 במרץ 2017 (IDT)
זה בדיוק העניין. צריך שמישהו ממש חכם יכתוב קוד, שאם יש כמה בעדיפות הכי גבוהה, לוקחים את העליון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:13, 25 במרץ 2017 (IDT)
לא צריך שום קודים. אם יש כמה מדינות שהוא משתייך אליהם, כולן צריכות להיות מוצגות. וזה לא שזה לא אפשרי לשאוב רק את הנתון האחרון בוויקינתונים גם ללא עדיפות, זה אפשרי, אבל לא מתאים לכזה נתון.--‏Mikey641שיחה 01:16, 25 במרץ 2017 (IDT)
עד כמה שאני יודע שברירת המחדל בשאיבה מוויקינתונים הוא הראשון שמופיע מבין היתר. בגלל זה אני דואג תמיד שהראשון שיופיע יהיה הכי הגיוני. ככה זה עובד במקרה של תאריכי לידה/פטירה ובקרת זהויות. מה שחסר לי בוויקינתנוים זה כפתור שיעלה לראש הרשימה את האופציה הכי סבירה. Geagea - שיחה 01:19, 25 במרץ 2017 (IDT)
 1. אני מסכים שאם יש כמה ללא עדיפות יש להציג את כולן
 2. הקוד שיגאל מבקש זה בינה מלאכותית. אם רוצים לבחור מדינה אחת צריך להכיר את הערך
 3. גיאה, "ברירת המחדל" זה מה שתכנתו בתבנית או ביחידה. לא סגור שהם תמיד לוקחים את הראשון. בכל מקרה, לא ניתן לסמוך על זה שכולם מקפידים כך בוויקינתונים. לגבי הכפתור, ראה הערה מספר 2... בורה בורה - שיחה 01:27, 25 במרץ 2017 (IDT)
2. ממש לא זאת תוכנית לשיעור ראשון במחשבים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:32, 25 במרץ 2017 (IDT)

שם פרטי גברי / שם פרטי נשי[עריכת קוד מקור]

מזה זמן מה החלו בוויקינתונים להוסיף את פריטי השמות. לכל אדם מוסיפים את השם הפרטי שלו. לאחר זמן מה הבנתי את האופן הנכון שבו שמות בעברית צריכים להופיע. ראשית בעברית כל שם פרטי יכול לקבל הרבה מאוד סוגים של שמות פרטיים בשפות שונות כך למשל "שמעון" יכול להיות Shimon, Simon, Samiun וכו'. מה שבאמת חשב לנו בעניין זה שכשאנחנו מוסיפים מאפיין שם פרטי לאדם יופיע לנו רק שם אחד בעברית שהתיאור שלו יכלול שם פרטי גברי. מכאן המסקנה הפשוטה שכל שם פרטי עברי צריך להופיע כפריט בצורה הזו:

שם: שמעון
שם בשפת מקור: שמעון (עברית)
אלפבית: אלפבית עברי
שונה מ: פה בדרך כלל היו פירושונים
יתכן וזהה עם: Simeon

Shimon
Simono
Simón
Šimon
וכן הלאה

בכל מקרה אין להוסיף את שמעון לכל אותם פריטים שייתכן והוא זהה להם אחרת הם יופיעו לי כשארצה לבחור שם פרטי לאדם. יכול להיות שצריך לבקש לחסום את האפשרות להוסיף שם עברי לשם פרטי בלטינית למשל. מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי. מייקי בבקשה אל תוסיף שמות בעברית לשפות פרטיים ששפת המקור שלהם אינה עברית. במקום זה תפתח פריט חדש בפורמט שכתבתי למעלה. Geagea - שיחה 09:54, 27 במרץ 2017 (IDT)

הי Geagea, תוכל לתת דוגמה מתוך ויקינתונים? תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 10:27, 27 במרץ 2017 (IDT)
אפרים משה ליליין. שם פרטי אפרים. כשאני רוצה לעדכן שם פרטי אצל אדם בעברית אין שום סיבה שיופיעו לי חמישה שמות פרטיים אלא שם פרטי אחד ששפת המקור שלו עברית (אלפבית עברי). בלטינית יכול להיות לו כל תעתיק אחר וזה לא מפריע אחד לשני. Geagea - שיחה 10:31, 27 במרץ 2017 (IDT)
תעשי למשל חיפוש למילה יוסף בוויקינתונים תגלי שיש הרבה כאלה. האם התעתיק של כולם זה יוסף ולא ז'וזף למשל או ג'וזף בעברית. את כולם צריך לסדר מחדש. Geagea - שיחה 10:39, 27 במרץ 2017 (IDT)
קל לומר, יותר קשה לבצע. העלתי את זה כבר בדף שיחת הפרויקט. בגלל שבכתיב הלטיני הם כותבים אותו דבר הם כבר ערבבו את זה. יש יותר מידי שמות מכדי לסדר את זה, אז זרמתי עם הפתרון הנוכחי, צריך להעלות מן מיזם בפרויקט שיתקן את הכול. בלתי אפשרי לעשות את זה אדם אחד כשיש כבר אלפים של שמות.--‏Mikey641שיחה 20:47, 27 במרץ 2017 (IDT)
אתה אולי מתכוון לומר שקשה לביצוע בבוט. לא חושב שזה כל כך בעייתי. שלב ראשון אפשר קודם כל להסיר את השמות בעברית לכל השמות הפרטיים בלטינית. את זה אפשר לעשות בבוט לדעתי שיוכל לתת לנו גם רשימה של השמות בעברית שהוסרו. מתוך הרשימה הזו אפשר להוסיף פריטים על פי התבנית שיצרתי שיכלול רק שם בשפת מקור ואלפבית. כל היתר ידני.Geagea - שיחה 21:25, 27 במרץ 2017 (IDT)
הקטע זה שיש יותר מידי שמות, יש הרבה שמות שהם לא עבריים וגם איתם יש בעיה. לדוגמה José, שמשמש לפורטוגזית ולספרדית, בספרדית זה חוזה, בפורטוגזית ז'וז'ה. איך הבוט יידע להפריד? תיקון לאחר שקלטתי שיש דרך לפי הדיון שפתחתי בדיון הוצע להפריד את השמות לפי פריט P407 בוויקינתונים שאומר מהי שפת השם. אם יש 2 שפות, או 3 אפילו אפשר להפריד.--‏Mikey641שיחה 22:18, 27 במרץ 2017 (IDT)
אותנו מעניינת העברית. הבוט צריך א' למחוק את הכיתוב בעברית בשדה שם עבור שמות פרטיים שאינם עבריים. זה פשוט נכון? באותה הזדמנות הוא יוצר דוח של כל מה שהסיר. על סמך הרשימה הזו, בניפוי כפילויות יכול בוט חדש להוסיף פריטים עם שמות חדשים כאשר הוא יקבל שם פרטי גברי. שם בשפת מקור יקבל את השם שברשימה. אלפבית יקבל אלפבית עברי וזהו. אם תרצה לסבך או להתאמץ יותר אפשר גם להוסיף יתכן וזהה עם עם השם הלטיני שהשם העברי הוסר ממנו (בעצם ה-Q של אותו שם פרטי). הפתרון הזה אגב נכון לכל שפה. Geagea - שיחה 22:33, 27 במרץ 2017 (IDT)
מייקי, תכתוב לי את הקישור לדיון שציינת. אני יציע את הרעיון שלי לכולם. זה בטח יהיה רק מחר אבל זה פתרון טוב לנושא. שכל שם פרטי של אדם יהיה תלוי אלפבית. Geagea - שיחה 22:46, 27 במרץ 2017 (IDT)
סיפקתי קישור כבר d:Wikidata talk:WikiProject Names. ברור שאותנו מעניינת העברית, אבל זה ששם אינו ממקור עברית לא אומר שאינו נכתב בעברית, לדוגמה José שיש לו הרבה מופעים בוויקיפדיה.--‏Mikey641שיחה 22:51, 27 במרץ 2017 (IDT)
מייקי פתחתי דיון בסעיף חדש כאן. סעיף חדש כיוון ששאלתך שם דיברה על הגייה (pronouncation) שזו בעיה אחרת. הפתרון שהוצע שם שגוי. József הוא לא בהכרח יוסף. זה יכול להיות גם ז'וזף. הצעתי את הפתרון לבעיה שם מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי היטב.Geagea - שיחה 10:05, 29 במרץ 2017 (IDT)

בגלל מיעוט התגובות אני מניח שמה שאני מציע לא הובן כראוי. אני ינסה שוב. קחו למשל את הפריט שלמה בובר. השם שלו זה בעברית זה שלמה לכן כשאני אפתח את האפשרות להוספת שם פרטי אצפה לקבל רק אפשרות אחת עם התיאור "שם פרטי גברי". כמו כן כשאפתח נניח באנגלית ואכתוב Salomon (שמו בשפות הלטיניות) אני אצפה לראות רק אפשרות אחת עם התיאור "male given name". כך יש לשלמה בובר שם פרטי בשפה העברית ובשפה האנגלית (או בשפות הלטיניות). כדי להגיע למצב הזה אני מציע את מה שהצעתי בתחילה - לפתוח פריט חדש עם שם באלפבית העברי. אפשר לעשות את זה בכל מקרה גם כרגע. כל שם פרטי כזה מקבל רשימה של שמות בשפות האחרות שיכולות להיות זהות עמו. הפריט שלמה יכול להיות זהה עם Shlomo או עם Solomon אבל אין שום סיבה ששני האחרונים יקבלו תווית שלמה כי אז הם יופיעו לי גם כן ברשימת השמות בעברית כשאכתוב שלמה. מקווה שעכשיו ברור יותר. Geagea - שיחה 10:05, 29 במרץ 2017 (IDT)

Geagea לי היה מובן. ראה מה עשיתי בjose לדוגמה פריט Q29043257 בוויקינתונים ופריט Q29043256 בוויקינתונים. האם זו הכוונה?--‏Mikey641שיחה 18:21, 29 במרץ 2017 (IDT)
לא מייקי, לא הבנת אותי. יצרתי את חוזה (פריט Q29051108) וז'וז'ה (פריט Q29051157). הפריטים האלה קיבלו אלפבית עברית ושפה עברית. כל שאר האפשרויות נמצאות בשדה "ייתכן וזהה עם". עשיתי עבודה על יוסף. יצרתי את יוסף (פריט Q29051199) שהוא יוסף באלפבית העברי. הסרתי את יוסף בעברית כשם פרטי גברי בפריטים באלפבית לטיני. בעקבות השינוי גיליתי שיש שגיאות לא מעטות בגלל הוספת השם העברי כיוון שאנשים קיבלו הרבה אפשרויות ליוסף כשם פרטי ובחרו באחד אקראית. מה שלא בהכרח נכון עם השם בלטינית. קח למשל את יוסף טרומפלדור (פריט Q733064). הוספתי לו את השם העברי. יש לו שם פרטי בלטינית (Joseph) שאני לא בטוח שהוא נכון. עכשיו מי שירצה להוסיף את השם הפרטי יוסף בעברית, תהיה לו רק אופציה אחת יוסף באלפבית עברי. Geagea - שיחה 00:47, 30 במרץ 2017 (IDT)
geagea. לא הבנתי בכלל למה יצרת את חוזה (פריט Q29051108) וז'וז'ה (פריט Q29051157) הרי אני כבר יצרתי את ‏ז'וז'ה‏ (Q29043256) ואת ‏חוזה‏ (Q29043257), למה ליצור עוד פריטים עם אלפבית עברי. זה בכלל לא שם עברי. גם לגבי יוסף אני לא מסכים. הרי קיים ‏יוסף‏ (Q18608492). למה צריך להפריד?--‏Mikey641שיחה 12:10, 30 במרץ 2017 (IDT)
Mikey641, אני ינסה להסביר לך שלב שלב ואני מבקש שתעקוב. האם יוזף הוא התעתיק היחיד של József (פריט Q17498051)? האם זה לא יכול להיות ז'וזף? Geagea - שיחה 12:17, 30 במרץ 2017 (IDT)
לא. זה יכול להיות רק יוזף. כתוב "שפת היצירה הונגרית"- כך הוגים בהוגנרית--‏Mikey641שיחה 12:19, 30 במרץ 2017 (IDT)
אני ינסה בדרך אחרת. תסתכל בבקשה על יוסף חיים ברנר (פריט Q939732). אני הסרתי את תווית יוסף פריט זה (פריט Q471788). הוא הוסף אקראית לשם כיוון שהתווית בעברית הייתה יוסף (אגב, גם במקרה הזה זה אינו התעתיק היחיד). עכשיו תנסה להוסיף שם פרטי יוסף ותראה כמה יוסף מופיעים לך ואיזהו הנכון מביניהם לבחור. Geagea - שיחה 12:28, 30 במרץ 2017 (IDT)
Geagea לא מובנת לי הבעיה. התווית בפריט Q471788 בוויקינתונים פשוט מאוד לא הייתה נכונה. התווית לJoseph היא ג'וסף ולא יוסף. בשביל יוסף יש את פריט Q18608492 בוויקינתונים (Yosef). זה שמשתמשים מוסיפים טענות לא נכונות זה כבר משהו אחר.--‏Mikey641שיחה 12:36, 30 במרץ 2017 (IDT)
Mikey641, בבקשה תנסה להוסיף שם פרטי יוסף ליוסף חיים ברנר ותספר לי כמה תוויות יוסף אתה רואה ואיך אתה מחליט ביניהם. Geagea - שיחה 12:38, 30 במרץ 2017 (IDT)

Geagea

 1. יוסף - שם פרטי גברי (Yosef)
 2. יוסף - שם פרטי גברי ערבי (Youssef)
 3. יוסף - דף פירושונים
 4. יוסף - Biblical character, son of Jacob
 5. יוסף - שם פרטי גברי

זה מה שקיבלתי. Yosef הוא ההגייה הנכונה ולכן אבחר בו. --‏Mikey641שיחה 12:40, 30 במרץ 2017 (IDT)

אתה עושה שמיניות באוויר כדי להצדיק את השטות הזו. שם פרטי גברי הוא אחד בלבד יוסף בתעתיק עברי. שום קשר להגייה שלו. אם תסיר את היוסף מכל אלה שהתיאור שלהם הוא שם פרטי גברי תקבל אפשרות אחת נכונה. יש ליצור פריט אחד לשם פרטי בעברית. התעתיק מלטינית לעברית יכול להיות מרובה. לכל אדם יהודי או ישראלי יש שם פרטי בעברית עם אלפבית עברי. אין שום יתרון לפריט שם פרטי מלטינית. Geagea - שיחה 12:47, 30 במרץ 2017 (IDT)
אני לא עושה שום שמיניות באוויר. אתה זה שמסיר תוויות שלא בצדק האם לShlomo יש עוד כתיב חוץ משלמה? לא. מה הטעם בכלל שאתה יוצר עשרות של פריטים שיש בהם רק תווית עברית. הוויקינתונים אמור להיות נגיש לכל השפות, מי בכלל ידע מהו השם אך אין שום תווית אנגלית.--‏Mikey641שיחה 12:56, 30 במרץ 2017 (IDT)
ראשית, כן, ל-Shlomo יש עוד כתיב והוא שלומו. מי שמוסיף שמות פרטיים לאנשים רואה את הבעיה של עשר שמות יוסף שהתיאור שלהם הוא שם פרטי גברי. יש המון טעויות בזה. אין שום עדיפות ללטינית לשמות עבריים. התעתיק העברי (אפילו במקור המקראי) הוא שווה ערך לכל תעתיק והקשר בין התעתיקים מגיע דרך שדה "ייתכן וזהה עם". Geagea - שיחה 13:05, 30 במרץ 2017 (IDT)
Geagea, לא כותבים שלומו. כותבים שלמה. והוויקיפדיה מסכימה איתי. יש רק 3 שמות עם תווית יוסף, אחד Yosef, אחד Youssef, והשלישי הוא זה שיצרת. התיאור שלהם הוא לא רק שם פרטי גברי, אלא "שם פרטי גברי ערבי (Youssef)"--‏Mikey641שיחה 13:11, 30 במרץ 2017 (IDT)
אני הסרתי עשרות כיתוב יוסף בכדי להסביר לך את מה שרציתי להסביר לך. איכשהו הגעת למסקנה שהתכוונתי לעשות מולך מלחמת עריכה. עכשיו החזרת לחלק מפריטים את תווית יוסף והתחלת לעשות שמיניות באוויר עם התיאור של הפריטים. שלומו הוא תעתיק אפשרי ל-Shlomo והוספת התווית העברית שלמה לא מוסיפה לי או למישהו אחר דבר כיוון שכבר יש פריט שלמה בתעתיק עברי. מה שאני אומר הרבה יותר פשוט. אם תכנס ליוסף חיים ברנר תראה בשם פרטי פעמיים יוסף. במקום לראות יוסף בתעתיק עברי והשם בתעתיק לטיני נכון. תרצה תבין. לא תרצה אל תבין. השתדלתי. Geagea - שיחה 13:24, 30 במרץ 2017 (IDT)
זה שיש 2 שמות פרטיים זה כי אתה הוספת 2. זה לא אני שלא מבין, זה אתה. ויקינתונים הוא מיזם שאמור להיות נגיש לכל שפה ולא אמורים ליצור בו פריטים שמתאימים רק לשפה אחת. שלומו הוא לא תעתיק אפשרי, פשוט לא. לא סתם אין מופעים של השם הזה. זה לא אני שלא מבין, זה אתה, תרצה תבין. לא תרצה אל תבין.--‏Mikey641שיחה 13:46, 30 במרץ 2017 (IDT)

הלוח העברי[עריכת קוד מקור]

הגיע הזמן שנקדם את עניין הוספת הלוח העברי במערכת ויקינתונים. אפשר להוסיף אותה כמו שיש את הלוח יוליאני. זה משהו שצריך להפנות למפתחים לדעתי. Geagea - שיחה 11:38, 27 במרץ 2017 (IDT)

אכן אם רןצים להוסיף עוד לוח שנה זה לא יצירת מאפיין אלא שינוי עמוק יותר. זה גם יאפשר המרתצ תאריכים ביו היוליאני/גרגוריאני ועיברי. כמובן שצריך להציג עוד לוחות שנה עיקריים כמו הלוח המוסלמי והלוח הסיני. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:18, 27 במרץ 2017 (IDT)
שאלתי בוויקנתונים ומסתבר שיש כבר משהו בעניין כאן. Geagea - שיחה 13:36, 3 באפריל 2017 (IDT)
נפתח במקור על ידי משתמש:ערן. איפה זה עומד? Geagea - שיחה 16:41, 3 באפריל 2017 (IDT)

פתיחת מאפיינים בויקינתונים לאתרי אינטרנט בתשלום, וההשפעה על הוויקיפדיה העברית - העברה מהמזנון[עריכת קוד מקור]

בוויקיפדיה העברית קיימת מדינות שלא מקשרים מהערכים לאתרי אינטרנט בתשלום. אחד האתרים הוא אתר האינטרנט של מפה - מיפוי והוצאה לאור שהוא אתר בתשלום. בחלק האנציקלופדי של האתר, חלק מהדפים פתוחים לכולם, ונתקלתי גם בדפים שבהם רואים רק את הפתיח של הדף.

בוויקינתונים כל אחד יכול להעלות בקשה לפתיחת "מאפיין" שהוא בעצם יוצר קישור מדף הערך לאתר האינטרנט שנפתח עבורו מאפיין, ודרך התבניות, המאפיינים האלה יכולים להישאב לערך בוויקיפדיה העברית. לוויקינתונים יש מדיניות משלו. כשהועלתה ההצעה למאפיין לאתר מפה אני התנגדתי ראו כאן בוויקנתונים בטענה שזה אתר בתשלום. במקביל התנהל דיון בוויקיפדיה העברית ראו שיחת ויקיפדיה:ויקינתונים#הצעה חדשה. להפתעתי הרבה בוויקינתונים התעלמו מההתנגדות והמאפיין אושר, למרות שמדובר באתר בתשלום. ליתר ביטחון גם שלחתי דוא"ל לאתר מפה ושאלתי אותם שאלה ממוקדת לגבי מתי הדפים פתוחים לכולם ומתי לא, הם לא ענו לי.

אני מבקשת מהקהילה לקבוע החלטה, שכל עוד לא השתנתה המדיניות בוויקיפדיה העברית שלא מקשרים לאתרים בתשלום, לא ישאבו מאפיינים כאלה דרך התבניות לוויקיפדיה העברית, למרות שהם קיימים בוויקינתונים. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 20:40, 22 במרץ 2017 (IST)

Symbol support vote.svg בעד יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:44, 22 במרץ 2017 (IST)
אני מבקש לא לכתוב שזה אתר בתשלום ללא סיפוק הוכחה לזה. כפי שהצגתי בדיון האתר ניתן לצפייה גם ללא חשבון בתשלום. נתקלתי בכמה מקרים שהאתר הוסיף מידע על מקומות שלא היה עליהם מידע במקורות אחרים ואז כן נחוץ לקשר--‏Mikey641שיחה 20:45, 22 במרץ 2017 (IST)
מייקי, קודם כל ההחלטה הכללית במקומה. לגבי אתר מפה, ראיתי מה שאלת ומה ענו לך, התשובה שלהם הייתה תשובה שיווקית, והם ענו לך מהר כי רצו למכור לך. אני שאלתי אותם ישירות שאלה ממוקדת והם לא ענו, זה מבחינתי אומר דרשני. זה שהאתר זה אולי מספק מידע שאינו קיים במקום אחר (אני לא מקבלת את ההצהרה הזאת, אבל נניח), זאת לא סיבה לקשר אליו. יש מדיניות ויש לכבד אותה כל עוד היא לא השתנתה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 20:49, 22 במרץ 2017 (IST)
מבחינתי זה שהם לא ענו דווקא אומר שאין שינוי בין תשלום או לא בתשלום, כי אם היה הבדל הם היו עונים כדי למכור. ואת צודקת, יש מדיניות, אבל אתר מפה לא קשור אליה--‏Mikey641שיחה 20:55, 22 במרץ 2017 (IST)
מבחינתך, אבל לא מבחינת האתר. זאת פרשנות שלך. האתר מוכר מנויים, אני ראיתי דפים סגורים, מי שלא עונה, זה יוצר בעיה, המסקנות שלך לגבי אי מתן תשובות, אינה הגיונית בעיני לאור הניסיון הרב שיש לי עם גופי מכירות מתחמקים. .השאלה שלי לא הייתה קשורה לניסיון עסקה, השאלה שלך נראתה להם כהזדמנות מכירה, אז כל עוד הם לא ענו בצורה חד משמעית, אין לקשר לאתר הזה.. אין טעם שננהל את הפינג פונג הזה בינינו. אף אחד לא ישכנע את השני, ומכיוון שהוא אתר בתשלום, אז לפני שמקבלים הוכחה שהוא לא, אין לקשר אליו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 21:23, 22 במרץ 2017 (IST)
ולמרות שמצאת דפים סגורים לא קישרת אליהם. כשאת מציינת דברים שהם הפרשנות שלך לנושא כעובדה אני מרגיש מחוייבות להדגיש שיש עוד צד לסיפור. גם אני לא רואה הוכחה שהוא בתשלום, יש אתרים רבים בהם יש גישה לאתר אך מנוי פרימיום נותן תכונות נוספות.--‏Mikey641שיחה 21:58, 22 במרץ 2017 (IST)

גם אני חשבתי פעם שלא מקשרים לאתרים בתשלום, ואז הופתעתי לגלות שלא כולם מסכימים עם זה או יודעים את זה. יש אצלנו הרבה קישורים לספרים באוצר החכמה. זהו אתר שבו 40 העמודים הראשונים ניתנים לצפייה בלא תשלום, אבל השאר לא. יש אצלנו גם לא מעט קישורים ישירים לעמודים שבתשלום. במילים אחרות, לא ברורה לי מהי המדיניות שלנו לגבי אתרים בתשלום. נרו יאירשיחה • כ"ד באדר ה'תשע"ז • 21:30, 22 במרץ 2017 (IST)

נרו יאיר, יש הבדל מהותי בין אתר אוצר החכמה לאתר מפה. האוצר החוכמה יש ספרים, שאותם אתה יכול למצוא בספריות ועל המדפים, כך שהאפשרות שלך להגיע למידע המופיע בהם אינו תלוי רק באוצר החכמה. זה מקל עליך אבל לא בלעדי. באתר אינטרנט בתשלום כמו מפה המידע הוא באתר. הספרים שהם מוציאים אינם העתק של האתר, כך שזה משהו אחר, ולכן יש לבחון זאת על רקע זה. באנו לכתוב אנציקלופדיה חופשית והקישורים שאנחנו נותנים לאתרים האלה מעודדים את המכירות שלהם, מה עוד שאין לי ספק שפעמים רבות הערכים שלנו טובים יותר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 21:36, 22 במרץ 2017 (IST)
אני לא רואה את ההבדל - אפשר למצוא מפות גם בגוגל. אני לא רואה בעיה לקשר לאתרים בתשלום (כמו הארץ, אהמ אהמ) כל עוד זה לתועלת הקוראים. • צִבְיָהשיחה • כ"ד באדר ה'תשע"ז 23:19, 22 במרץ 2017 (IST)
גם אני לא הבנתי את ההבדל. אם רוצים לציין עמוד בספר כך שמי שרוצה יוכל למצוא בספרייה - לא צריך לקשר לאוצר החכמה. נרו יאירשיחה • כ"ה באדר ה'תשע"ז • 00:52, 23 במרץ 2017 (IST)
יש מקום לקשר לכל אתר בתנאי שהקישור זמין לכל קורא בחינם ולא משנה מהות או אופי האתר. בורה בורה - שיחה 01:40, 23 במרץ 2017 (IST)
צִבְיָה, הכתבות בהארץ פתוחות לקוראים דרך הוויקיפדיה העברית, דוד שי השקיע מאמץ בנושא הזה, אם לא הייתה מדיניות של לא לקשר לאתרים בתשלום, את חושבת שהם היו מתרגשים מהפנייה של הוויקיפדיה העברית? אם אתר מפה יצהירו שכל קישור לתפריט אנציקלופדיה אצלם יהיה פתוח למי שנכנס לשם דרך הוויקיפדיה אני אסיר את התנגדותי. אני מוכנה לשלוח אליהם דוא"ל בדיוק בנושא הזה , לדוא"ל הקודם הם לא ענו, אולי לדוא"ל זה הם יענו.
בורה בורה אין ויכוח בינינו על העיקרון, אבל כרגע זה לא המצב באתר מפה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 06:27, 23 במרץ 2017 (IST)
חנה, הדיון התפתח, כרגיל, מעבר לאתר מפה, ונהיה כללי... אני הבעתי את דעתי הכללית. לא על האתר הספציפי שאין לי מושג מה קורה שם. בורה בורה - שיחה 06:30, 23 במרץ 2017 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


שלחתי אליהם דוא"ל. סיפרתי על הדיון המתנהל כאן וכתבתי שאני מבקשת מידע מהם לגבי תפריט האנציקלופדיה, האם כל הדפים פתוחים לכל אחד . לחילופין הצעתי להם שיפתחו את כל הדפים לכניסה מתוך הוויקיפדיה, כמו שאתר עיתון הארץ פתח. הצעתי להם שנשוחח בטלפון בנושא. אני מקווה שעכשיו יענו. אם לא יענו גם הפעם כשהם יודעים על הדיון המתקיים, אז זה יבהיר גם לאלה המפקפקים בנושא, שמדובר באתר בתשלום גם בחלק מהדפים העוסקים באתרים שאליהם מייקי רוצה לקשר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 10:29, 23 במרץ 2017 (IST)

אני מנגד להוספת קישורים לאתרים בתשלום גם אם הם מופיעים בויקינתונים. לכל פרויקט של קרן ויקימדיה יש אפשרות לקבוע מדיניות בנושא זה (כל עוד אין מדיניות כללית) ולכן אם כאן המדיניות היא שלא מקשרים לאתר בתשלום ובוויקינתונים אין מדיניות כזו - אין לקשר. וז נכון לא רק לוויקינתונים אלא לכל פרויקטי האחות. השאלה האם אתר מפה הוא אתר בתשלום, לא צריכה לידון כאן וחבל הדיון הוסט לשם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:50, 23 במרץ 2017 (IST)
יונה אני מסכימה אתך, המאפיין של מפה, הוצג כאן רק כדוגמה (לא כדי לפתוח עליו דיון כאן). אני חושבת שכל מי שרוצה להציע בוויקינתונים מאפיין המשמש רק את הוויקיפדיה העברית, אז כדאי שיעלה קודם את הצעתו לדיון בשיחת ויקיפדיה:ויקינתונים, כדי לשמוע את דעתם של עורכים אחרים לגבי נחיצותו וטיבו של המאפיין. חבל לפתוח מאפיין שבסופו של דבר לא יעשה בו שימוש בוויקיפדיה העברית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 10:35, 24 במרץ 2017 (IDT)
אפשר לתת כדוגמה גם את {{IMDb}} לחברות. לדוגמה: פראמאונט ==> co0023400--‏Mikey641שיחה 22:00, 24 במרץ 2017 (IDT)
עד עכשיו לא הגיע כל תשובה מאתר האינטרנט של מפה, למרות שכתבי להם במפורש על הדיון הזה ומה מטרתו. צלצלתי היום למשרדי חברת מפה - מיפוי והוצאה לאור, החלטתי לדבר אישית עם הדובר/אחראי שיווק שלהם, והסתבר לי שחלק האינטרנט ש חברת מפה נמכר לבעלים אחרים ואין לו קשר יותר לחברת מפה - מיפוי והוצאה לאור. קיבלתי את מספר הטלפון של החברה הנפרדת, אבל כל שיחותי נותקו ולא הצלחתי ליצור איתם קשר.
בנושא העקרוני נראה שיש כאן הבנה שאין לקשר לאתרים בתשלום, בנושא הספציפי, עד שלא יוכח אחרת, אז אתר האינטרנט מפה הוא אתר בתשלום.
Mikey641, לא הבנתי את הדוגמה שנתת בקשר ל-IMDb, למה התכוונת בדוגמה זאת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 23:58, 28 במרץ 2017 (IDT)
אכן בנושא העקרוני אני מניח שכולם מסכימים. ודוגמת IMDb הייתה דוגמה כללית, לאתר בתשלום שיש אליו קישורים בוויקיפדיה. כל חלק ה"company" בIMDb הוא בתשלום ויש אליו קישור בוויקיפדיה.--‏Mikey641שיחה 18:27, 29 במרץ 2017 (IDT)
רק עדכון קטן, עד היום לא התקבלה כל תשובה מאתר האינטרנט מפה. והמבין יבין. חנה Hanayשיחהחג פסח שמח ואביבי 10:35, 15 באפריל 2017 (IDT)
- סוף העברה

כלי חדש לזיהוי השחתות בוויקינתונים[עריכת קוד מקור]

היי. ראו ויקיפדיה:חדשות#כלי חדש לזיהוי השחתות בוויקינתונים. נא לא להגיב כאן. תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:06, 26 באפריל 2017 (IDT)

מגדר בוויקינתונים:הצעה לשינוי קוד[עריכת קוד מקור]

שלום לכם. במיוחד לאלו שעוסקים בהוספת מגדר לפריטי ויקינתונים חדשים. באתר ויקינתונים מציעים לנו שינוי קוד והליך. אשמח לשמוע האם יש לכם השגות בשתי שאלות - על האלגוריתם המוצע, והיוצא מן הכלל ממנו שמתואר שם. ראו d:topic:Tl0rw5hd2zzcawfx. מתייג גם את יונה בנדלאק, kotz, בורה בורה, Mikey641, 1Or. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:21, 29 באפריל 2017 (IDT)

לא עוסק בזה בימים אלה. בורה בורה - שיחה 04:46, 30 באפריל 2017 (IDT)
פרשתי באמצע הדו שיח שם. אפשר לכתוב כאן תקציר מה יש היום ומה מציעים לנו לשנות? (זה יסייע לאחרים להגיב כאן במקום שם) אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:09, 30 באפריל 2017 (IDT)
ניסיתי. הבעיה היא שתקציר יהיה כגודל המקור. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:45, 30 באפריל 2017 (IDT)

הפניה ללוח המודעות[עריכת קוד מקור]

היי. הרשו לי להפנות אתכם לדף ויקיפדיה:לוח מודעות#דרושים: מתרגמים מאנגלית לעברית של סרט בן 3 שעות, אולי זה יעניין אתכם. נא להגיב כאן. מתייג גם את Amire80, את יונה בנדלאק, ואת Guycn2, שאולי ירצו לקרוא את זה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:59, 3 במאי 2017 (IDT)

בעיה טכנית[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם. בעת שאני נכנס לדף בוויקינתונים נפתחת טבלה בעלת כותרת "Wikidata Usefuls" אשר מפריעה לי לערוך את הדף. מישהוא יודע איך אני מעלים את הטבלה? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"א באייר ה'תשע"ז • 21:42, 17 במאי 2017 (IDT)

לחץ על ה-X משמאל למעלה. לפעמים צריך ללחוץ פעמיים. בורה בורה - שיחה 21:53, 17 במאי 2017 (IDT)
אני אחדד את השאלה, מישהוא יודע איך אני עושה שזה לא יופיע לי בכלל? את הסגירה החד פעמית אני יודע. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"א באייר ה'תשע"ז • 22:07, 17 במאי 2017 (IDT)
תכנס לd:User:זאב קטן/common.js ותמחק את השורה שיש שם או תסיף לה התחלה //. אם אתה מעוניין אני יכול למחוק לך את הדף (יש לי הרשאות מפעיל בוויקינתונים). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:06, 18 במאי 2017 (IDT)
תודה רבה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ב באייר ה'תשע"ז • 08:16, 18 במאי 2017 (IDT)

מזהה לבית לזמר[עריכת קוד מקור]

מזמן לא כתבנו כאן משהו אז הזדמנות טובה לידע אתכם כי בימים האחרונים הפתחה בקשה לאתר בית לזמר העברי אתר של שירים וביצועים מבית הספריהה הלאומית. מזמין את כולם בהכנס לאתר המדובר ולמצוא את השיר האהוב עליו. לאחר מכן אתם מוזמנים לd:Wikidata:Property proposal/Bait La Zemer Ha-Ivri song ID על מנת לתמוך או להתנגד לבקשה למזהה לאתר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:08, 28 במאי 2017 (IDT)

אני מקווה שאין כוונה להשאיר את תבנית:בית לזמר העברי, משום שאתר זה צריך להיות מוכל בתבנית:קישורי סינגלים. (או אם יש משהו טוב יותר) בורה בורה - שיחה 09:22, 28 במאי 2017 (IDT)
הוא צריך להיות גם ב{{פרופילי מוזיקאים}}, אבל אין סיבה למחוק את התבנית המקורית, היא יכולה להגיע בתוך הערת שוליים כמקור לטענות. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ז • 09:28, 28 במאי 2017 (IDT)
אני חושב שצריך למצוא דרך בה כמה משתמשים יוסיפו את המזהה, אין לי חשק להוסיף את המזהה הזה לבד. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ז • 10:12, 28 במאי 2017 (IDT)
@יונה בנדלאק, @בורה בורה, @זאב קטן: לידעתכם שיש גם d:Wikidata:Property proposal/Bait La Zemer Ha-Ivri arist ID--‏Mikey641שיחה 10:32, 28 במאי 2017 (IDT)
למה לא לעשות מזהה אחד? בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ז • 11:10, 28 במאי 2017 (IDT)
שאלה: כתוב שיש 12000 פריטי שירים. האם לכל שיר יוצר שונה? כי גם ליוצרים כתוב שיש 12000. ‏Geagea - שיחה 11:12, 28 במאי 2017 (IDT)
לא. איני יודע מאיפה הנתון אך אם למשל תחפש "פרפר נחמד" יש ל"בא אלי פרפר נחמד" 2 ביצועים די דומים ללחן של אברהם שטרנקלר ועוד אחד ללחן של צבי בן פורת. אותם מילים 2 לחנים 3 ביצועים. ועכשיו תחפש "חד גדיא" 39 תוצאות לפחות 19 ביצועים שונים.אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:49, 28 במאי 2017 (IDT)

הצעה חדשה - שירונט[עריכת קוד מקור]

d:Wikidata:Property proposal/Shironet ID--‏Mikey641שיחה 21:07, 3 ביוני 2017 (IDT)

מה עם מזהה לזמרשת? לדעתי הרבה יותר חשוב. בברכה, זאב קטןשיחה • ט' בסיוון ה'תשע"ז • 21:27, 3 ביוני 2017 (IDT)
ולמה זה צריך להיות מנוגד אחד לשני? אפשר כמה מזהים שרוצים.--‏Mikey641שיחה 22:14, 3 ביוני 2017 (IDT)
זה לא צריך להיות מנוגד. כל הכבוד על העבודה שלך. בברכה, זאב קטןשיחה • ט' בסיוון ה'תשע"ז • 22:33, 3 ביוני 2017 (IDT)
Mikey641, ניסיתי להוסיף את המזהה לשיר פנס בודד ולא הצלחתי. תוכל בבקשה להוסיף כדי שאראה איך מוסיפים? בברכה, זאב קטןשיחה • י"ט בסיוון ה'תשע"ז • 17:34, 13 ביוני 2017 (IDT)
תייגו אותי כשזה מוכן שאריץ את הבוט. בורה בורה - שיחה 18:13, 13 ביוני 2017 (IDT)
אני בכלל לא רואה את שירונט בתבנית:קישורי סינגלים ותבנית:פרופילי מוזיקאים. Mikey641? הנדב הנכון. בורה בורה - שיחה 18:16, 13 ביוני 2017 (IDT)
זה אכן לא שם, אבל אם יש בעיות אולי כדי לחכות שנפתור אותן. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ט בסיוון ה'תשע"ז • 18:20, 13 ביוני 2017 (IDT)
אין בעיות. הבעיה בוויקינתונים, הוא מקודד את מה שמזינים וזה למה הקישור לא תקין. אצלנו זה יהיה תקין. לשירונט צריך בוט מיוחד ולא את כלי הרגיל. בורה בורה. תוכל לייצא לי רשימה של ערכים עם {{שירונט שיר}} בצורה:
<<<שם הדף>>> {{שירונט שיר|פרמטר 1|פרמטר 2}}

--‏Mikey641שיחה 18:29, 13 ביוני 2017 (IDT)

בקרוב. יש גם קישורים פרטיזניים מסתמא. בורה בורה - שיחה 18:33, 13 ביוני 2017 (IDT)
הוספתי לקישורי סינגלים הנדב הנכון - שיחה 19:01, 13 ביוני 2017 (IDT)

זמרשת[עריכת קוד מקור]

d:Wikidata:Property proposal/Zemereshet ID הצעה חדשה--‏Mikey641שיחה 18:42, 13 ביוני 2017 (IDT)

עוד מזהה-פזמונט[עריכת קוד מקור]

d:Wikidata:Property proposal/Pizmonet ID--‏Mikey641שיחה 19:44, 13 ביוני 2017 (IDT)

מיזם מזהים[עריכת קוד מקור]

מה דעתכם על פתיחת מיזם שמטרתו להוסיף מזהים רלונטים לוויקינתונים. כל פעם שנוסיף מזהה חדש תפתח רשימה של ערכים רלוונטיים למזהה ונררקן אותה. אני אישית עובד על זה, אבל אשמח לעזרה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ד בסיוון ה'תשע"ז • 22:25, 18 ביוני 2017 (IDT)

לא ממש הבנתי. אתה רוצה לפרט יותר? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:00, 19 ביוני 2017 (IDT)
בזמן האחרון ישנו "מבול" של מזהים חדשים. הבעיה היא שנוצר מצב בו ישנו מזהה חשוב, אבל משתמשים לא מודעים אליו ולא משתמשים בו. לכן, אני רוצה ליצור מיזם שירכז רשימות של מזהים רלוונטים ודפים חסרי המזהה שכנראה צריכים אותו. בצורה זו אפשר לנסות ליצור קבוצה של משתמשים שמוסיפה את המזהים לערכים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ז • 10:11, 19 ביוני 2017 (IDT)
עכשיו הבנתי. אתה מוזמן ליצור ויקיפדיה:מיזם ולאחר הבנייתו לעניין את המשתמשים השונים דרך לוח המודעות (וכאן). בתקווה שתהיה מסה קריטית של ויקיפדים שיסייעו במיזם כזה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:30, 19 ביוני 2017 (IDT)
זאב קטן. רעיון טוב. יצרתי--‏Mikey641שיחה 15:12, 19 ביוני 2017 (IDT)

קביעה של שם משפחה[עריכת קוד מקור]

שלום. אני רוצה להוסיף לפריט Q1661815 בוויקינתונים קביעה של שם משפחה, אבל אני לא בטוחה אם להשתמש בפריט Q1536902 בוויקינתונים או ליצור פריט חדש לגמרי לשם המשפחה כמו למשל פריט Q29653225 בוויקינתונים. אם אני צריכה ליצור פריט חדש, מה לכתוב בתווית ומה לכתוב בתיאור? תודה רבה. דוג'רית - שיחה 22:57, 6 בנובמבר 2017 (IST)

פריט Q21449959 בוויקינתונים כבר קיים. Geagea - שיחה 23:13, 6 בנובמבר 2017 (IST)
הי, דוג'רית. ראיתי שמצאת את הדף הנכון. מקווה שהסתדרת עם מה שרצית לעשות. אם לא, דברי איתי בדף השיחה \ בפרטי ואשמח לסייע ככל יכולתי. :) Shani - שיחה 01:15, 7 בנובמבר 2017 (IST)
תודה רבה לכם! SMirC-congrats.svg דוג'רית - שיחה 17:54, 7 בנובמבר 2017 (IST)

סיווג ושיוך פריטים[עריכת קוד מקור]

שלום, אשמח לעזרה ולחוות דעתכם בשני נושאים שונים:
1. אני רוצה להוסיף בפריט Q3954881 בוויקינתונים את הקביעה שהסופרת מרי לטישה מרטין (אנ') היא נכדתו, אולם אני חושבת שיש איזו בעיה לחבר את הפריט Q3603531 בוויקינתונים (נכד) לפריט הנדון. בתיאור של הפריט הזה יש איזו הערה בנושא, ואני לא בטוחה מה עלי לעשות.
2. האם ניתן להעביר את הפריט Q19509237 בוויקינתונים מהסיווג של 'מקצוע' לסיווג אחר (כמו למשל 'פעילות' או 'עיסוק'). עם הסיווג הקיים, נוצר מצב בו פעילות לזכויות בע"ח מופיעה כמקצוע בתבניות של אישים. אפשרות נוספת היא לשנות את המילה 'מקצוע' למילה 'עיסוק'. מה אתם אומרים? תודה רבה. דוג'רית - שיחה 18:45, 14 בנובמבר 2017 (IST)

 1. בוצע
 2. שיניתי את התווית לעיסוק

--‏Mikey641שיחה 19:25, 14 בנובמבר 2017 (IST)

Mikey641, תודה רבה! דוג'רית - שיחה 06:16, 15 בנובמבר 2017 (IST)
Mikey641, עכשיו שמתי לב שעניין המקצוע הוא כנראה קשור גם לניסוח מחדש של התבנית עצמה. תראה את המקצוע של שארלוט דספרד ושל ריצ'רד מרטין - זה מוזר. יותר הולמת ומכילה המילה עיסוק. דוג'רית - שיחה 16:13, 15 בנובמבר 2017 (IST)
דוג'רית, אכן נראה קצת מוזר. אפשר ליצור דיון בוק:תב לשינוי גורף של מקצוע ==> עיסוק.--‏Mikey641שיחה 19:57, 15 בנובמבר 2017 (IST)
תודה. אעשה כן. דוג'רית - שיחה 21:00, 15 בנובמבר 2017 (IST)

תקלה בקישור לויקינתונים[עריכת קוד מקור]

זה רק אצלי ? גיא - פתרון למחיקה 15:19, 16 בנובמבר 2017 (IST)

מה התקלה? אצלי זה עובד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:24, 16 בנובמבר 2017 (IST)
בלחיצה על "הוספת קישורים" אני מקבל הודעת שגיאה: "אירעה שגיאה בלתי ידועה". גיא - פתרון למחיקה 09:57, 17 בנובמבר 2017 (IST)
אה. ידוע ובטיפול. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:45, 17 בנובמבר 2017 (IST)

ויקינתונים דאנאקוד[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:מזנון#ויקינתונים דאנאקוד

שלום, רציתי לצרף לפריט ויקינתונים ‏זיכרונות אחרי מותי‏ (Q12407224) את מספר הISBN ואת הדאנאקוד של הספר על פי המקור הבא. את ה-ISBN הצלחתי להוסיף אך לצערי לדאנאקוד אין שום מזהה/מאפיין בוויקינתונים. אשמח אם נוכל לדאוג ליצור אחד כזה בשם Danacode. דאנאקוד הוא קיטלוג מאוד פופולרי לספרים בעברית. – אסף (Sokuya)שיחה 13:00, 24 בנובמבר 2017 (IST)

אתה מוזמן להעלות את זה בשיחת ויקיפדיה:ויקינתונים לחילופין אתה מוזמן ליצור בקשה למאפיין חדש ב־d:Wikidata:Property_proposal\he. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:45, 26 בנובמבר 2017 (IST)
- סוף העברה
יונה ב., משתמש:Sokuya נדמה לי שהכתובת הנכונה היא d:Wikidata:Property_proposal/he ‏«kotz» «שיחה» 20:51, 27 בנובמבר 2017 (IST)
kotz, יונה בנדלאק אשמח לעזרה בנושא. תוכלו לתייג מי שיכול לעזור? – אסף (Sokuya)שיחה 00:11, 18 בינואר 2018 (IST)
האם התחלת דיון בd:Wikidata:Property_proposal/Authority_control? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:48, 18 בינואר 2018 (IST)
לא, אני לא מבין איך מתחילים שם דיון, יש המון כללים שצריך לעקוב אחריהם ואין לי מושג מה למלא. – אסף (Sokuya)שיחה 20:51, 18 בינואר 2018 (IST)

מגדר שגוי[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:דלפק ייעוץ

בערך ליידי גאגא כתוב בתבנית המידע שהיא "בן 31". איך מתקנים זאת? פרינציפ - שיחה 19:55, 30 בספטמבר 2017 (IDT)

מדובר בהשחתה ששוחזרה בוויקינתונים. אורשיחה • 20:00, 30 בספטמבר 2017 (IDT)
Like Thumbup.svg עריכה ריקה וזה הסתדר. פרינציפ - שיחה 20:05, 30 בספטמבר 2017 (IDT)
הערך הזה נמצא ברשימת המעקב שלי. לא ממש עזר כדי לנטר את ההשחתה הזו. Liad Malone - שיחה 11:28, 1 באוקטובר 2017 (IDT)
האם אתה מאפשר לראות שינויים בויקינתונים? אם לא צריך לאפשר את זה כדי לראות שינויים בויקינתונים אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:53, 1 באוקטובר 2017 (IDT)
אפשרתי מזמן ולא קרה כלום. אחרי תקופה ארוכה פתאום הופיעו לי השינויים בויקינתונים והוצפתי באינספור עריכות קטנות שם שהפכו את המעקב אחרי ערכים בויקיפדיה לקשה מאד. נאלצתי לוותר על האפשרות הזאת. Liad Malone - שיחה 12:08, 1 באוקטובר 2017 (IDT)
אתה צודק שזה מציף את רשימת המעקב כי חוץ משינויים הפריט זה מראה גם שינויים בפריטים המקושרים לפריט ולכן זה לא קריא. מצד שני, אם אתה לא מאפשר את זה אז אתה לא יכול לראותשינויים בויקינתונים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:30, 1 באוקטובר 2017 (IDT)
לא ניתן לגרום לשינויים האחרונים בויקיפדיה להציג גם את השינויים שנעשו בויקינתונים, אבל רק את אלה שגרמו לשינויים בויקיפדיה? Liad Malone - שיחה 12:35, 1 באוקטובר 2017 (IDT)
איך הדף ידע ששינוי גרר לשינוי בויקיפדיה? הרי הייבוא קורה אצלנו בתבניות אז כל דף יצטרך "לדעת" איזה מאפיין מיובא על ידי כל פרמטר בתבניות שבדף שבמעקב. מה שאתה מציע זה רעיון טוב אבל זה לא קיים היום. מה שאולי יכול לסייע הוא אם אחד מכותבי הבוטים המקומים יצור דף מרוכז לשינויים כאלה. אבל זה לא יהיה לפי משתמש עוקב אלא כללי וזו כנראה תהיה רשימה ארוכה מאוד ולא בטוח שהיא תסייע במשהו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:39, 1 באוקטובר 2017 (IDT)
זה מחזיר אותי לתלונות החוזרות שלי (כאן וכאן) על הממשק הלקוי עם ויקינתונים. פרינציפ - שיחה 12:43, 1 באוקטובר 2017 (IDT)
ערן עובד מאוד אינטנסיבית על זה, ואני מניח שבקרוב מאוד ניתן יהיה לקבל רק את השינויים הרלוונטיים לשפה, ולא את כולם, מה שיוריד את הלחץ פי עשרות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:54, 1 באוקטובר 2017 (IDT)
- סוף העברה00:53, 17 בדצמבר 2017 (IST)

השחתה גזענית בוויקינתונים ששרדה חודש[עריכת קוד מקור]

ההשחתה כאן. דוג'רית - שיחה 02:58, 15 בנובמבר 2017 (IST)

מצער מאד, לא חסרים גזעניים בין בני עמנו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 04:41, 15 בנובמבר 2017 (IST)
אנחנו פשוט עם גזעני. זה ידוע שיהודים הם הגזענים הכי גרועים. עוזי ו. - שיחה 10:18, 15 בנובמבר 2017 (IST)
זו השחתה, אך היא אינה גזענית. זוהי מילה עברית צחה, ואם לאה גולדברג יכולה לכתוב, במסר אנטי-גזעני, על החזיר הלבן שלא נאה לו לדור עם החתולה כושית - והתגייסות כלל הבניין לפעולה נגדית - אז אין זו מילה מקבילה למילת הN באנגלית.Icewhiz - שיחה 10:29, 15 בנובמבר 2017 (IST)
עוד בגד מלוכלך שאתה מכניס למכבסה שלך. זו השחתה גזענית באבי אביה. הכוונה היא שקובעת. המסר של גולדברג הוא בעליל אנטי-גזעני. את המסר של ההשחתה הזו כולם מבינים, חוץ מעובדיה המסורים של המכבסה שמגלגלים את עיניהם לשמיים בצדקנות מעושה. Liad Malone - שיחה 13:21, 15 בנובמבר 2017 (IST)
מילים ומשמעות שלהן יש להבין לפי הקונטקסט שלהן ולפי הצייטגייסט. יש מילים שנושאות איתן משמעות שלילית ופוגענית, והדבר הוא פונקציה של אבולוציה של שפה ואבולוציה של חברה. ניתן בהחלט להניח שאם הסיפור דירה להשכיר היה נכתב בשנת 2017 ולא בשנת 1959 - הסופרת הייתה בוחרת את מילותיה אחרת. דוג'רית - שיחה 16:04, 15 בנובמבר 2017 (IST)
כאשר המשמעות למילה (התנ"כית!) מיוחסת בהשאלה ממילה זרה על-ידי SJW מקומיים (ראה אבולציה כאן - [1]) - ובצורה מאוד-מאוד מאוחרת (מילת הN יצאה משימוש לפני מספר עשורים, המהלך נגד כושי התחיל איפה שהוא בשנות ה-2000+ - אולי בעקבות פייסבוק או שירות אחר שעשה לו תרגום ותרגום חוזר) - לא צריך להתייחס למשמעות חדשה ולא מילונית זו.Icewhiz - שיחה 17:12, 15 בנובמבר 2017 (IST)
אנחנו יכולים להתייחס או לא להתייחס למשמעות הזאת, אבל היחס שלנו לא רלוונטי כאן, מי שעשה את ההשחתה הזאת התכוון למשמעות הגזענית, ולכן זו היתה השחתה גזענית. הָאֶלְקֹשִׁישיחה • כ"ו בחשוון ה'תשע"ח 17:22, 15 בנובמבר 2017 (IST)
מקבץ העריכות שלו (גם בערך עצמו של MLK בויקיעברי) - [2] [3] [4] [5] מלמד על כוונת משחית - אך אינה גזענית במיוחד.Icewhiz - שיחה 18:12, 15 בנובמבר 2017 (IST)
זה המקום להעיר שגם ויקינתונים דורשים ניטור יותר אפקטיבי והייתי ממליץ לצמצם את הדיווחים הרלוונטים בדף השינויים האחרונים לתיאורים עצמם, קביעות וקישורים למספר שפות מצומצם (לא מעניין אותי שינויי קישורים בסינית וצרפתית למשל. רק תיאורים בעברית/אנגלית וקביעות רלוונטים לי כעורך). ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 19:13, 15 בנובמבר 2017 (IST)
זה פשוט טרול, בבקשה אל תאכילו אותו, לא צריך להתחיל עכשיו להתלהב ולהתחיל לנתח, יש אנים שהאפשרות לשנות ללא בקרה נתונים מצחיקה אותם, לבטל ולחסום--א.פ עריכות-שיחה 21:08, 15 בנובמבר 2017 (IST)

כיתוב תמונה מוויקינתונים בתבנית סרט[עריכת קוד מקור]

בערך טוביה ושבע בנותיו משום מה כיתוב התמונה מוויקינתונים לא עובר לתבנית סרט. Geagea - שיחה 13:51, 29 בינואר 2018 (IST)

זה משום שאנחנו לא שואבים את התיאור של התמונה עם התמונה. זה המצב בכל התבניות לפי מיטב ידיעתי. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ג בשבט ה'תשע"ח • 13:55, 29 בינואר 2018 (IST)

אני לא יודע למי פונים בעניין, אבל...[עריכת קוד מקור]

ממשק התרגום משום מה לא עובד אצלי, האם זה רק אצלי? ואם כן למי לפנות לסיוע בעניין הזה? DimaLevin - שיחה 09:11, 12 בפברואר 2018 (IST)

משתמש:Amire80 הוא הכתובת. בורה בורה - שיחה 15:40, 12 בפברואר 2018 (IST)
איזה אחד? מיוחד:תרגום תוכן אן משהו אחר? --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 19:12, 12 בפברואר 2018 (IST)

הוספת תאריך לידה ופטירה בוויקינתונים - למה זה מסובך?[עריכת קוד מקור]

ניסיתי עכשיו להוסיף תאריכים אלה לערך עזרא המנחם, ולא הצלחתי. ההוספה אינה טבעית ואינטואיטיבית. אני יכולה להיכנס לערכים אחרים ולנסות להבין באמצעותם איך עושים זאת, אבל זה לא הפיתרון. התהליך צריך להיות פשוט והגיוני, לא ליודע ח"ן. יונה ושני, אשמח אם תדאגו לשיפור הנושא. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 07:34, 15 בפברואר 2018 (IST)

מה לא הצלחת? שני המאפיינים מופיעים ראשונים כאשר מנסים להוסיף קביעה. כל מה שצריך להוסיף זה תאריך בדיוק כמו שמוסיפים בערך. הרגע הוספתי ואין פשוט מזה. בורה בורה - שיחה 08:56, 15 בפברואר 2018 (IST)
לך זה ברור, לי לא, זה מה שניסיתי לעשות. אתה הגאון ואני מפשוטי העם שלא מבינים. ויקינתונים לא מיועד רק לעורכים כמוך. בדרך כלל אני מוסיפה שמות קבצים, קטגוריות בוויקישיתוף ושינוי כותרות של ערך. אם אני שמכירה קצת את ויקינתונים לא הצלחתי מידית, אז זה אומר דרשני. תודה שהוספת את המידע, רק חבל שזה לווה בתגובה מתנשאת כמו שהגבת כאן.
ערן גם לידיעתך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 09:32, 15 בפברואר 2018 (IST)
חנה לא ממש ברור מהתיאור שלך מה ניסית לעשות ומה לא עבד או לא עבד לפי מה שציפית. ניתן להוסיף תאריך בכל מיני פורמטרים (למשל 3/2/1917 עובד וגם 3 בפברואר 1917) ווויקינתונים כבר ימיר לתצוגה המקובלת (מה שלא קיים בתבניות המקומיות אצלנו, למשל). אם את מתכוונת שהבעיה היא בכיווניות כאשר כותבים בעיברית, ניתן לראות עם Amire80 מה הוא יכול לעשות (אמיר בויקינתונים תעבור לתצוגה בעיברית ותכנס לעריכה של תאריך אתה תראה 3 1917 בפברואר ולא 3 בפברואר 1917 כפי שמוצג לאחר השמירה). אם מדובר על משהו אחר אשמח לפירוט. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:51, 15 בפברואר 2018 (IST)
יונה, ניסיתי להוסיף במתכונת 3 בפברואר 1917, לא הלך בעברית ניסיתי אותו דבר באנגלית. כולל קודם חודש ואחר כך יום לפי השיטה האמריקאית. הצלחתי רק להוסיף, או יום או חודש או שנה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 10:08, 15 בפברואר 2018 (IST)
אם את זה לא הצלחת אז ותרי מראש. לא ניתן יותר פשוט מזה. בורה בורה - שיחה 09:53, 15 בפברואר 2018 (IST)
בורה בורה, שוב תגובה מתנשאת? כמו גם כאן? זה מזכיר לי את ימי הראשונים בוויקיפדיה בשנת 2009 כשאר הגבת תגובות דומות בשם הקודם שלך. אני אעשה מה שאני רוצה, ואשאל מה שאני רוצה, ואתה מוזמן לא להגיב ולא להתעניין ולא לסייע כשאני מבקשת עזרה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 10:08, 15 בפברואר 2018 (IST)
מוזר כי זה אמור לעבוד. האם היית בתצוגה בעברית (לא בטוח אם בתצוגה בשפה אחרת זה לא יעבוד)? האם ב"דיוק" היה day (אמור להיות ברירת המחדל). אצלי זה עובד בדרך הזו כך שקשה לי לשחזר את זה על מנת לנסות להבין איך לשפר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:43, 15 בפברואר 2018 (IST)
יונה בנדלאק אני תמיד בעברית אעשה ניסיון נוסף ואעשה צילום מסך. אני רק צריכה למצוא את האישיות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 13:08, 15 בפברואר 2018 (IST)
תודה על השאלה ועל האזכור.
מצד אחד, יצרתי לפחות שני באגים כתוצאה מזה:
הבאג שיונה ב. מדבר עליו הוא כנראה https://phabricator.wikimedia.org/T101954 , אם כי אני לא בטוח שזאת בעיה קשה. אבל אין לי בעיה שזה יתוקן.
מצד שני, גם אני לא מבין מה קשה לחנה ולמה זה לא עבד. אני מצליח לכתוב שם 3 בפברואר 1917, ואפילו התפלאתי שזה עבד בעברית. חנה, מה קורה לך כשאת מנסה לכתוב את זה? אני רואה תיבה אפורה שמזהה שזה נכון ואף מוסיפה את התווית „גרגוריאני”. אחרי־כן צריך ללחוץ על „פרסום”, וזהו בערך. אם זה לא מה שקורה אצלך, כנראה מדובר בבאג איפושהו.
אני אפילו לא ניסיתי לכתוב בעברית, וכתבתי בשיטה הכי תקנית שיש: 1917-02-03 (זה תקן ISO, וזה הדבר הכי נוח לקריאה למיון ולהבנה: מהרחב אל הצר).
(ועוד: בורה בורה, אל תדבר ככה לאנשים. זה פשוט לא מנומס באופן כללי, ולא בדיוק עוזר לאף אחד להשיג את מה שהוא רוצה, בראש ובראשונה לך.) --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 16:02, 15 בפברואר 2018 (IST)
קרא את התגובה המסייעת הראשונה שלי ואת ההתפרצות של חנה ותבין למה הצעתי לה למשוך את ידיה. בורה בורה - שיחה 16:36, 15 בפברואר 2018 (IST)
תודה רבה אמיר, אעשה ניסיון נוסף בשיטה שניסיתי, ואצלם צילומי מסך. תודה על הטיפ של 1917-02-03.
אין טעם להעיר לבורה בורה, אפילו עכשיו הוא לא מבין שתגובתו מתנשאת. בורה בורה חושב שאם הוא מסייע אז זכותו גם להיות לא נעים.
בורה בורה, אני מבקשת שלא תטפל אף פעם בפניות לעזרה שאני מעלה, אני גם מתחייבת לא לפנות אליך יותר, מה שנהגתי לעשות מדי פעם, כי העזרה שלך מלווה פעמים באי נעימות, ואני מוותרת עליה. יש מספיק עורכים בוויקיפדיה שמוכנים לסייע בנחמדות אמיתית מכל הלב. אני גם מבקשת בלי תקצירי עריכה עוקצניים מסוג "חלאס" תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 18:58, 15 בפברואר 2018 (IST)
אמיר ויונה בנדלאק, אתמול בערב עשיתי עוד מספר ניסיונות להוסיף תאריך. עשיתי זאת בשיטה הבאה (כמו בפעם הקודמת) למשל 27 בספטמבר 1941 (זאת הדרך הטבעית כמו שכותבים תאריך בוויקיפדיה העברית) והפעם עבד ללא כל בעיות. איני יכולה להסביר מה השתנה, עשיתי אותו דבר. האם ייתכן שתוקן משהו? תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 05:01, 16 בפברואר 2018 (IST)
לא יודע, ייתכן. שמח שזה עבד. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 10:19, 16 בפברואר 2018 (IST)

אותיות באלפבית העברי[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם, הבחנתי היום בדבר מוזר ממש במקרה. רציתי לראות את הערך של האות צד"י באנגלית ולהפתעתי, גיליתי שאין קישור לערך באנגלית. כשחקרתי יותר לעומק, ראיתי שקיימים שני ערכי ויקינתונים, האחד שמכיל את הערך באנגלית כעשר שפות ‏צ‏ (Q17525407), ואילו אחר שמכיל את הקישור לשפה העברית ועוד מספר שפות גם כן ‏צ‏ (Q19130). התפלאתי לראות שזה קיים גם בכל אות ואות. למה יש את הכפילות הזו ואיך ניתן לפתור את זה בזריזות ? יש מיזוג פריטים? ניר א. Blasphemer •• שיחה •• ל' בשבט ה'תשע"ח, 15.2.2018 , 9:10 (IST)

ניסיתי כרגע לאחד בין שניהם, ולא הצלחתי. נמתין למישהו שיסדר את זה. דוג'רית - שיחה 10:15, 15 בפברואר 2018 (IST)
הסיבה היא שהפריט בו נמצא גם הערך העברי מדברת על האות צדי באלףבית העברי והפריט השני, בו נמצאת האנגלית, מדבר על אות באלףבית השמי (כולל למשל גם את ص מהאלפבית הערבי, גם שם לא תמצא קישור לויקיפדיה האנגלית). לכן קיימים שני פריטים.
בנוגע לשאלה העקרונית למיזוג פריטים, יש אפשרות מיזוג. ניתן להוסיף אותה בהעדפות אישיות->גדג'טים העדפה ראשונה (merge). זה יוסיף לתפריט העליון אפשרות למיזוג. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:00, 15 בפברואר 2018 (IST)
תודה, הבחנה (ואבחנה שלך גם!) מעניינת, אני חייב להודות, בין שני המקרים. SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! ניר א. Blasphemer •• שיחה •• א' באדר ה'תשע"ח, 16.2.2018 , 4:58 (IST)

נתוני בחירות[עריכת קוד מקור]

שלום,

שאלו אותי איך מיוצג מידע על אותיות בפתקי הצבעה בבחירות בישראל (מחל, ודעם, אמת, טב, וכיו״ב). בדקתי אם זה מופיע בוויקינתונים, ולהפתעתי גיליתי שלא רק שאין שם מידע כזה, אלא שאין שם בכלל נתונים על היסטוריית בחירות של מפלגות בישראל. יתרה מזאת, אין היסטוריה כזאת גם על מפלגות חשובות בעולם: המפלגה הרפובליקנית, המפלגה הנוצרית-דמוקרטית הגרמנית, וכו׳. ואם אין למפלגות המפורסמות האלה ייצוג בוויקינתונים, אני מנחש שאין לאף אחד. אם מישהו כן מוצא מדינה כזאת, אשמח לדעת.

ייצוג של נתונים כאלה מאתגר מעט, למשל בגלל הסיבות הבאות:

 • מפלגה, סיעה, ורשימת מועמדים זה לא אותו הדבר
 • בכל מדינה יש שיטות שונות להצבעה, רישום מועמדים, ספירת קולות, חלוקת מושבים, וכו׳
 • אפילו בתוך המדינה השיטה משתנה לפעמים

אבל זה רק מאתגר – זה ממש לא בלתי־אפשרי. למעשה, הרבה מהנתונים כבר זמינים בטבלאות בערכי ויקיפדיה ובתיבות מידע.

האם מישהו מעוניין להפוך את ישראל למדינה הראשונה (כנראה) שהיסטוריית הבחירות שלה מיוצגת טוב בוויקינתונים? אני יודע שיש פה כמה חובבי בחירות, כמו משתמש:Atbannett וכנראה עוד כמה. יש לי כמה רעיונות לגבי איך לייצג את זה, אבל כדאי לדון בזה היטב ולעשות את זה כמו שצריך, ובמידת האפשר לעשות את זה בצורה שתאפשר שימוש חוזר במבנה הנתונים עבור ארצות אחרות. נראה לי שזה אפילו מתאים למפגש פנים אל פנים מתישהו. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 10:21, 11 במרץ 2018 (IST)

נשמע מעניין. תוכל להסביר מה בדיוק אתה רוצה להוסיף לוויקינתונים? ‏עמיחישיחה 11:13, 11 במרץ 2018 (IST)
הרבה דברים, וצריך לחשוב היטב, אבל אני רוצה נתונים מבניים על כל המפלגות בהקשר של בחירות, ועל כל הרשימות ועל כל הסיעות, ועל כל הנבחרים. בתור התחלה רק חברי כנסת. אולי אחר־כך גם שרים וכיו״ב, אבל אלה שאלות שונות למדי.
 • כבר יש פריטים עבור מפלגות, אבל:
  • צריך לראות אם יש שם מאפיינים נחוצים עבור „התפצלה מ־” ו„התמזגה עם”.
  • צריך לעשות פריטים עבור רשימות ולקשר אותם כמו שצריך למפלגות
   • בקטנה, צריך ליצור מאפיינים עבור האותיות על הפתקים. זה אחד החלקים הפשוטים ביותר, אבל מזה הכול התחיל ;)
  • צריך ליצור פריטים עבור סיעות ולקשר אותם כמו שצריך לרשימות
  • צריך להזין נתונים על מספר הקולות שהרשימות קיבלו בכל שנה (מאפיין של מספר קולות עם מבחין של רשימה וערך מספרי)
  • צריך לקשר את כל הנ״ל לפריטים על מערכות הבחירות (אלה, כמובן, כבר קיימים)
  • אני לגמרי בעד יצירת פריטים והזמנת נתונים גם עבור רשימות שלא עברו את אחוז החסימה. זה יאפשר, למשל, לעשות שאילתה של „מה האות הכי נפוצה על פתקים של רשימות שלא עברו את אחוז החסימה”.
זה בתור התחלה, אולי יש עוד משהו שפספסתי.
ואולי־אולי אפשר לעשות איזו מערכת שתעתיק את הנתונים אוטומטית מוועדת הבחירות לוויקינתונים.
משתמש:יונה בנדלאק, נשמע הגיוני? --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 21:46, 11 במרץ 2018 (IST)
אפשר להתחיל מדבר פשוט מאוד, שיעבוד ברוב המדינות - בפריט של המפלגות להוסיף תכונה "תוצאות הבחירות" עם מאפיין מטיפוס שנה וערך מטיפוס מספר קולות או אחוזים - למשל, בשנת 1999 21% ובשנת 1995 19%. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:23, 11 במרץ 2018 (IST)
אני חושב שזה רעיון טוב. אני דווקא חושב שבשלב ראשון עדיף לפרט את הערכים על מערכות הבחירות ראו לדוגמא את ‏הסיבוב הראשון בבחירות לנשיאות צרפת 2017‏ (Q29836873).
 • במפלגות שעברו שינוי אפשר להשתמש בפרמטר ‏הקודם‏ (P155), ‏הבא‏ (P156) אני יודע שהם בשימוש בשינויים שעברו מפלגות בצרפת. מצד שני אני לא מכיר מפלגות שהתאחדו או פוצלו אז אני לא יודע אם עדיף להשתמש בהבא/קודם או בפרמטרים אחרים.
 • רשימת מפלגות בערכים של הבחירות אפשר לשים בפרמטר ‏מועמד לבחירה‏ (P726)
 • הוספת מבחין ‏קולות כשרים‏ (P1111) וכן ‏מספר מנדטים‏ (P1410) ניתן לשימוש גם בערכים על מערכות בחירות (בחלוקה לרשימות) וגם בערכים על המפלגות/רשימות (בחלוקה למערכות בחירות).
גם אני חושב שיש ליתצור פריטים למפגות שהתמודדו ולא עברו את אחוז החסימה (אני לא יודע אם יש להם חשיבות לערכים בויקיפדיה העברית אבל פריט בוויקינתונים בטוח שכן. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:07, 14 במרץ 2018 (IST)

סמל ותמונה[עריכת קוד מקור]

שלום. בערך UFC מופיעות שתי תמונות בתבנית. זה כנראה קשור לסמל ולתמונה שיש בוויקינתונים, אבל אני לא יודעת איך לסדר את זה (ניסיתי למחוק את הסמל מהתבנית, אבל הוא לא נעלם אלא קטן). צריך להשאיר רק את התמונה עם הכיתוב האדום, ולהסיר את התמונה עם הכיתוב השחור. תודה רבה לעוזרים. דוג'רית - שיחה 10:13, 2 באפריל 2018 (IDT)

כמו שעשיתי? בורה בורה - שיחה 10:35, 2 באפריל 2018 (IDT)
כן תודה. אני שמה לב שהוספת איזה מקף קטן אחרי פרמטר הסמל. אשתדל לזכור זאת להבא כדי להצליח להתמודד בכוחות עצמי. דוג'רית - שיחה 11:31, 2 באפריל 2018 (IDT)
נכון. המקף מדכא את השאיבה האוטומטית מוויקינתונים. בורה בורה - שיחה 11:38, 2 באפריל 2018 (IDT)

מקרא מדיה (P2096)[עריכת קוד מקור]

נתקלתי בנתון הזה בוויקינתונים שיכול לאחסן כיתוב לתמונות. יש/היה/יהיה שימוש בו בתבניות הפרמטריות? הנדב הנכון - שיחה 12:23, 21 בדצמבר 2017 (IST)

באנגלית? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:27, 21 בדצמבר 2017 (IST)
התכוונתי אצלנו (איזה ויקיפדיה? ויקיפדיה שלנו?). ראיתי התייחסות אליו בצרפתית, אבל לא מצאתי אתו בקוד הנדב הנכון - שיחה 13:08, 21 בדצמבר 2017 (IST)
יגאל באנגלית זה media legend ‏(קישור). האמת בדיוק לא מזמן חשבתי שכדאי להכניס פרמטר כזה ל{{חברה מסחרית}} כלומר שגם הוא יעודכן מתוך ויקינתונים), אולי באמת אני אנסה לבדוק איך עושים את זה. כי כרגע המצב שם הוא שהתמונה נשאבת מוויקינתונים, אבל בלי שום כיתוב. אוריאל, Orielno - שיחה 13:11, 21 בדצמבר 2017 (IST)
שניכם, התכוונתי שאם התוכן של השדה הוא באנגלית, זה לא יעזור לנו, כי אנו צריכים כיתוב בעברית. צריך מאות שדות כאלו, אחד לכל שפה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:35, 21 בדצמבר 2017 (IST)
זה תומך גם בעברית, למשל. אני מאמין שטכנית אפשר לזהות את הכיתוב שוויקיפדיה העברית צריכה הנדב הנכון - שיחה 14:40, 21 בדצמבר 2017 (IST)
לא משנה אם זה תומך בעברית. כי אם מחר מישהו יצטרך כיתוב בסינית, תהיה בעיה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:45, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אנחנו ויקיפדיה העברית ואנחנו צריכים כיתוב בעברית, כמו בתבנית:תיאור ויקינתונים. אם איזה ויקיפד מוזר יתחיל להוסיף כיתובים בסינית שיעשה את לוקלית הנדב הנכון - שיחה 14:53, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אתה צוחק עליי, נכון? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:56, 21 בדצמבר 2017 (IST)
מה שאפשר אולי לעשות זה לשאוב את הכיתוב מוויקיפדיה לויקינתונים. אולי לערן יש מה להגיד בנושא. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בטבת ה'תשע"ח • 15:02, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אחד האפשרויות המיותרות אם לא ה.. אין אף אחד שמעדכן את זה בעברית, וזה הרבה יותר מסובך מלהוסיף כיתוב ידנית.--‏Mikey641שיחה 15:35, 21 בדצמבר 2017 (IST)
יגאל, אתה אומר שלייבא מוויקינתונים qualifier זה יותר מסובך מלייבא נתון רגיל? או שזה רק בגלל שצריך לייבא qualifier לפי שפה? אוריאל, Orielno - שיחה 17:03, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אני אומר שבדוגמה שראיתי אין שום חלוקה לפי qualifiers, כלומר, מדובר בערך יחיד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:37, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אפשר להכניס כמה ערכים שונים, כל אחד עבור שפה אחרת. לדוגמה כאן יש ערך באנגלית וערך בעברית. תנסה שנייה לעשות edit ואז לוהסיף qualifier מסוג media legend, ותראה שהוא שואל אותך איזו שפה (en, ‏he, וכו'), לא נראה לי שהוא ייתן אפילו להכניס ערך בלי שפה. אוריאל, Orielno - שיחה 18:48, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אמרתי שבדוגמה שראיתי זה היה בלעדיו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:27, 21 בדצמבר 2017 (IST)
אבל ראית את הדוגמה שאני הבאתי? חוץ מזה על איזו דוגמה שראית אתה מדבר? בדוגמה שהנדב הנכון קישר אליה למעלה גם כן הפרמטר היה בעברית-he (אם תיכנס ל-edit תוכל לראות זאת), וכתוב על השפה שהיא mandatory. אוריאל, Orielno - שיחה 20:45, 21 בדצמבר 2017 (IST)
תודה. העניין הוא שבעבר דברים כאלו הופיעו במצב קריאה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:22, 21 בדצמבר 2017 (IST)
יש יתרונות ליבוא תמונות מוויקינתונים, כשאחד החסרונות העיקריים הוא שהחלפת התמונה תוביל לכיתוב (לוקלי) שגוי. שימוש בשדה הנ"ל פוטר את הבעיה, אם הקישור אליו פשוט אז כדאי להוסיף אותו ומי שרוצה, שישתמש בו הנדב הנכון - שיחה 22:48, 21 בדצמבר 2017 (IST)
טכנית אפשר למשוך מוויקינתונים שדה של תיאור תמונה, אבל מעט מסורבל כיוון שהתרגום הוא יחידני. (להבדיל למשל מתרגום של שם אדם או של של מקום, שעשוי להופיע במקומות רבים בוויקיפדיה). ערן - שיחה 14:19, 22 בדצמבר 2017 (IST)