שיחת ויקיפדיה:מתקפת איכות/קומיקס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מה לגבי קומיקס, שזקוק לעריכה והשלמה רבתי (ואולי גם פיצול לקומיקס בישראל)? מה לגבי נובלה גרפית, מאיירים, פרסים וכן הלאה? חסרים גם קומיקסים לא מעטים, חלקם מרכזים יותר מכמה מהסדרות הפחות רלוונטיות של DC או מארוול (דילברט יותר מרכזי מדרדוויל למשל). חסר גם לגבי הקומיקס בישראל (זבנג של פינק, חמודי של לונדון-דקל, גרוס). בגדול, אני לא חושב שיש מספיק ויקיפדים שבכלל מתעניינים בתחום, קל וחומר בעלי ידע, כדי ליצור מתקפת איכות. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:02, 9 בנובמבר 2008 (IST)

וכשאני חושב על זה, חסר מאוד גם מנגה. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:03, 9 בנובמבר 2008 (IST)
אני סמוך ובטוח שעם הזמן יצטרפו אנשים למשימה. עבודה רבה לפנינו. Arimis - שיחה 00:08, 9 בנובמבר 2008 (IST)
כדאי להוסיף גם את מאוס ויוצרו. חוץ מזה אני מכיר מישהו שהיה יכול להיות מושלם לעניין, אבל לא נראה לי שהוא בקטע של עריכה בויקיפדיה... Querious - שיחה 18:21, 6 בפברואר 2009 (IST)

המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד[עריכת קוד מקור]

בערך המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד הוספתי בעבר את הקומיקס הישראלי על פי סיפור זה שפורסם בשם "תעלומת האיש הכפול". זה משנת 1961. פורסם בשבועון לילדים "הארץ שלנו" בשער האחורי וכנראה נכתב על ידי פנחס שדה. נראה לי שאפשר להוסיף את זה לרשימה, לא? רוליג - שיחה 08:06, 9 בנובמבר 2008 (IST)

כפילות שמות, תרגום וקרוסאוברים[עריכת קוד מקור]

אני לא יודעת אם אני היחידה שקראה מהתחלה את האקסמן, וגם את הליניים השונים שלהם - ועדיין לא סיימה אותם בגלל שזה כל כך הרבה - אבל יש הרבה שמות משומשים אצל האקס-מן... מארוול גירל, לדוגמא, היה הכינוי גם של ג'ין גריי וגם של רייצ'ל סאמרס, ולא רק של רייצ'ל. אותו דבר לגבי פיניקס, גם רייצ'ל וגם ג'ין גריי. גם ספיידרוומן היו כמה, וכן זה דיי בעייתי שאני רואה עכשיו בכתוב: "מארוול גירל" ובקישור איזכור לרייצ'ל, כאשר במקור זה היה של ג'ין גריי. Indiana Jones - שיחה 12:36, 27 באוקטובר 2009 (IST)

אתם עדיין לא עניתם לי ,אז תנו לי להוסיף לטענות D:

אני אבקש דבר ראשוני: מי שלא מכיר את הקומיקיסם, נא לא לתרגם/לשייך אותם לדבר אחר. בבקשה בבקשה בבקשה.

א- אונסלאט (סלות'?) אני בדיוק בקומיקיסם באונסלאט, (או שאתם כתבתם, אונסלות') וזה לא סדרה. זה אומנם קרוסאובר, זאת אומרת אירוע, אבל זו דמות. ביחוד בקישור שנתתם. מילא זה היה קישור לערך קרוסאובר של אונסלאט, אבל נתתם לדמות. יש הגיון? לא. זה מישהו סופר חזק O:

בקשר לשישה גיבורים[עריכת קוד מקור]

אני אבדוק מה אני אוכל לעשות עם הערך. Gellerman - שיחה 20:16, 2 בנובמבר 2014 ב- בכללי אני רואה שאתם אוהבים להפוך קרוסאוברים לסדרות - קרוסאובר זה שיש אירוע שהוא קורה בסדרות הריגלות -

  • אג'נדת ההכחדה (נשמע גרוע בעברית) זה X-קרוסאובר, זאת אומרת על כל הליינים של האקסמן: אקסמן המופלאים, המוטנטים החדשים, ואקס-פקטור.
  • עידן אפוקליפס, זה אומנם לא קרוסאובר, כי הסדרות משתנות, אבל זה לא סדרה. AoA זה עידן, עולם, יקום. בו יש סדרות: אקסמן המדהימים, גמביט והאקסטרנלס, נשק אקס, פקטור אקס, X-Man, ועוד אחד שניים שאני לא זוכרת. קצת הבדל בבקשה
  • גם אוטופיה, זה קרוסאובר, ועוד קרוס אובר רגיל! זאת אומרת, גם על האוונג'רס, ולא רק אקסמן. וזה נקרא אוטופיה- לא אקסמן אוטפיה. (אולי לאור העובדה שזה לא רק אקסמן?)

ג- אני ראיתי שהורדתם את יוקירו, והוספת את דט'סטרייק (אותו אדם XD) אבל מה עם יוקיו (אנ') ומריקו(אנ')? שתי נשים מרכזיות? יוקיו עשתה הרבה ביותר בחיים של וולבי סטורם וכל עסק האקסמן, ומקירו כמעט התחתנה עם וולבי ><"

ד- אני לא מבינה את עניין השמות, במקום מסויים את מתרגמים ובאחר לא, אתם מתרגמים את מכשפת הארגמן, אבל את קוויקסילבר לא, אתם מתרגמים את פלאש (ברק???? מאיפה זה הגיע?? ביחוד לאור העובדה שאתם כותבים פעם פלאש ורק את הטלוויזיה ברק) אבל את האבוק לא, כמו אוולנץ' - שלדעתי דווקא אותו צריך לתרגם. ולדעתי כייבל זה עם ק', זאת אומרת קייבל, כי כשאומרים: וולברין וכייבל לדוגמא, זה צריך להשאר עם דגש- אבל אין בגד כפת ככה שיוצא "חייבל" ><" אה ואגב, את סטורם כן מתרגמים, תמיד, לסופה. בסרטים, בפוסטרים, כל מקום היא נקראת סופה (למרות שסטורם יותר מגניב). צריכה להיות איזששהי אחידות בכל העניין של התרגום שמות ~ Indiana Jones - שיחה 15:25, 2 בנובמבר 2009 (IST)

אפשר איזושהי תגובה??? Indiana Jones - שיחה 17:44, 10 באפריל 2010 (IDT)
זה כזה דורש עדכון.
א - אונסלות' (או משו?) שוב, קרוסאובר, לא סדרה, ובכלל - הקישור של אנגלית זה לערך עצמו של אונסלות' כדמות (זה שסוגשל שילוב בין אקסוויר למגנטו)
ב- קרוסאוברים שבתרגום לעברית הפכו באורך פלא לסדרות: בית אם, עידן אפוקליפס, אג'נדת ההכחדה, אוטופיה, הביאה השניה, טבח המוטנטים, מבצע אפס סובלנות , תסביך משיח ומלחמת המשיח.
ג- ימים של עתיד עבר (וואט? XD) זה לא סדרה, זה חלק מסדרת האקסמן הרגילה (UncannyX-men) , נדמה לי באזור החוברת ה 130-140... זה סה"כ שתי חוברות שמציגות כביכול מה קורה אחרי משהו, ומציגות אתת רייצ'ל. זה לא סדרה, זה סתם.. קפיצה לעתיד? פשוט.. עלילה XD
ד - אותו דבר אנו עומדים מופרדים, נכון שהיו איזה שלוש או שתיי חוברות עם הכותרת הזו, אבל בעקרו ןזה סיפור שמשתרע על מלא ליינים שונים של אקסמן ואקס פקטור ווולברין וכאלה...
ה- מה עם יוקיו (אנ') ומריקו(אנ'), שתי נשים מרכזיות בחיי וולברין וסטורם? יוקיו גרמה לכל השגעון של סטורם עם השיער והכל ו"קשחה" אותה, ומקירו התחתנה/לא התחתנה/סיפור מסובך עם וולברין... Indiana Jones - שיחה 20:53, 23 באוקטובר 2011 (IST)
תשובותיי, לפי מיטב הבנתי:

א. הקישור שנתתי לאונסלות' הוא בהתחלה באמת היה לדמות, אך בהמשך שיניתי זאת לקישור לסדרה עצמה. לעניות דעתי, יש דמויות (או גם אירועים) שעדיף לרכז אותם בערך אחד, כי הם מקושרים אחד לשני. כמו למשל "אקס-מן: בית אם", שנראה לי שאפשר לקבץ בו את המאורע העיקרי ובנוסף גם ההשלכות שלו, כלומר אירועי Decimation ו-The 198, "אקס-מן: סאגת הפניקס האפלה", שיכלול גם את Phoenix: Endsong ו-Phoenix: Warsong, "אקס-מן: סאגת המשיח", שיכלול את Messiah Complex, Messiah War ו-Second Coming וגם "אקס-מן: סאגת אונסלות'", שיכלול את הסיפור המקורי, את המשכו Onslaught Reborn ואת Onslaught Unleashed.

ב. בהיסטוריה של אקס-מן אכן הוספתי את עניין הקרוס-אוברים, אבל אולי לא ציינתי של איזה כותרים. את יותר ממוזמנת להוסיף. כנ"ל לגבי ההבדלים בין קרוס-אובר, סדרה ועידן/עולם. בנוסף, יש קרוסאוברים שאולי הם מתרחשים בכל יקום מארוול, אך הם מזוהים ביותר עם קבוצות מסוימות. למשל, House of M השפיע על כל יקום מארוול אך הוא מזוהה עם האקס-מן. לכן, בשביל יצירת השיוך עדיף לקרוא לערך "אקס-מן: בית אם". לגבי הפרטנות לגבי אם זו סדרה או קרוסאובר, כפי זה כתוב בויקיפדיה:מתקפת איכות/קומיקס, בואי לא נהיה קטנוניים - פשוט ריכזתי הכל בפסקה אחת כדי שיהיה נוח להבדיל בין דמויות לסדרות. זה לא אומר שבערך (אם ייכתב) זו תהיה סדרה. לגבי השמות אותם עברתתי באנגלית - יש לך הצעה אחרת מ"אג'נדת ההכחדה" ו"ימים של עתיד עבר"? אינני מהוקצע כמוך ביקום האקס-מןFace-smile.svg

ג. שינוי יוקירו לליידי דת'סטרייק - עיקר ערכי אקס-מן זה בראש ובראשונה הדמות אותה הם נוטלים, ואז מציינים את האלטר אגו שלהם (שמם האמיתי). לכן העברתי את יוקירו לליידי דת'סטרייק. עכשיו גם יש הפניה, כך שאם מקישים יוקירו מגיעים לערך על הדמות (למרות שהשם המלא היה אמור להיות יוקירו אויאמה, אבל זה סתם זוטות). לגבי מריקו ויוקיו, שוב, את מוזמנת להוסיף את הערכים. אני פשוט מתרכז בדמויות ראשיות יותר.

ד. עניין השמות ותרגומם טופל בחלק מהערכים. גם קייבל. לגבי הפלאש - השם השגור הוא פלאש, ורק סדרת הטלוויזיה נקראה בשם הברק. כך שאיני רואה טעם לשנות את שם הערך הראשי של הקומיקס. לגבי אוולנץ' - ברגע שיהיה ערך, נתרגם גם אותו.

ה. בעניין הכינויים שמשותפים לכמה דמויות, אני באמצעו של שכתוב ערכי באטמן השונים, ושמתי לב שיש זהויות שבהן השתמשו כמה דמויות. במקרה כזה אפשר 1. לכתוב את הערך על הזהות (כמו שעשיתי בערכים נייטווינג, רובין (קומיקס), באטגירל, גוסט ריידר) ואז לקשר את שמות הדמויות השונות, או 2. לכתוב ערך על הדמות הראשית (לדוגמה הוקאיי (קומיקס), הנרי פים) ואז לציין את הזהויות השונות בהן השתמש. היוצא מן הכלל, לפי דעתי, הן דמויות כמו נורמן אוסבורן וספיידרמן, שמזוהות יותר עם זהויותיהם הסודיות, ולכן לא העברתי את שם הערך לשמם האמיתי.

מקווה שנגעתי בנקודות שציינת. בברכה, ארימיסשיחה 12:42, 19 בנובמבר 2011 (IST)

תודה מראש על התתגובה! חיכיתי לאחת כזו הרבה מאוד זמן...
הייתה לי הרגשה שאתה הולך להגיב על הראשון, ולא על ההערות המעודכנות שלי XD
א- משעשע. פעם הקישור שנתתם היה לדמות והיה בויקי האנגלית ערך בנפרד. עכשיו אין ם-ם בקשר לכל זה, אולי אפשר לעשות סדרת קרוסאוברים? זה הרבה יותר נכון
ב- בקשר לאקס-ולא אקס-קרוסאוברים, זה לא ממש נכון. האוס אוף אמ כללה את האוונגר'ס, ספיידרמן, קפטן אמריקה, אירון מן, פנטסטיק פור, אקסטרה. נדמה לי הדמת הגדולה היחידה שלא הייתה זה האלק. נכון שהיא קרתה בגלל ה"אקסמן", אבל היא אכן השפיעה על כל העולם.
אג'נדת ההכחדה דווקא נשמע טוב, ימים של עתיד עבר... אינלי רעיון XD
ג- כןכן שוב, יוקירוזה מההודעה מפעם שלי, בעדכון היא כבר לא מופיעה. להוסיף ערכים לרשימה? או להוסיף בעצמי? (כי זה יקח כמה חודשים עד שאני אשלים את אחד עשר המבחנים שפספסתי)
ד-תודה ^^ (ואל תתרגם את אוולנץ' ם-ם נשמע הרבה יותר טוב ככה. [זה היה לפני שנה וחצי, בחיי]
ה-בויקיפדיה האנגלית הם עושים פשוט לרוב, בדמויות שמשתנות באופן דיי רגיל (כמו רובין), ערך לרובין, שזה כאילו ערך כולל, ולכל אחד מהרובינים עצמם ערך בשם הפרטי שלו. בשיטה קצת שונה, אתה יכול להסתכל על Hawkman, שם יש כמו רובין ערך ראשי, אבל לכל Hawkman אחר יש ערך בסגנון: Hawkman(name) כלומר הכינוי הכולל, ואז בסוגרים השם הפרטי.
והנה שוב אחת מההערות המעודכנוץ:
קרוסאוברים, סדרות, בלגאן מטורף. אבל מה עושים עם דברים כמו ימים של עתיד עבר, בהם פשוט קראו לשתי חוברות מסדרת האקסמן בשם, ואנו עומדים מופרדים- בהם נתנו להרבה חוברות מליינים שונים שם, כשאחד לא ממש קשור לשני? (בניגוד לקרוסאובר, שבו האירועים בחוברות עצמן משפיעים אחד על השני, בדבר הזה זה הכל תוצאות של מה שקרה בתסביך משיח, אבל כל מה שקורה לא ממש שקור ללין אחר)
תודה מראש!Indiana Jones - שיחה 14:36, 19 בנובמבר 2011 (IST)

אוולנץ' ועוד ערכים[עריכת קוד מקור]

דבר ראשון: אני מחר אגמור סופית את אוולנץ', נראה לי אפשר להוריד מפה (:

דבר שני: באקס-מן- דמויות, אולי אפשר להוסיף את לונגשוט, מלך הצללים, מוירה מקטארגט, נייטקרולר, דארק ביסט? ולגבי הערכים האחרים של אקס-מן, אולי גם וירוס הירושה? וירוס דיי רציני, הרג כמה דמויות ראשיות...

סתם הצעות... Indiana Jones - שיחה 00:46, 29 ביוני 2012 (IDT)

אולי אפשר[עריכת קוד מקור]

ארימיס, אולי אפשר להוציא את המתקפה לפועל, עכשיו עם מיזם הגלאם החדש, וחידוש מוסד מתקפת האיכות. יואב נכטיילרשיחה 18:21, 8 באפריל 2014 (IDT)

כמעלה המיזם, אני חושב שהמצב הנוכחי עדיף מכמה סיבות - הראשונה היא שכך יש יותר זמן להתעסק עם הערכים בכיף ולא מוגבלים בזמן, והשנייה היא שיש מעט תורמים נכון להיום שלדעתי יירצו להשקיע מזמנם החופשי בידיעה שיש אולטימטום לערכים האלה. קיימת סיבה שלישית, אידאולוגית יותר שלא ארחיב עליה, והמבין יבין. אולי אני טועה לחשוב כך, ואם כן לא אתנגד אם תהיה לכך הסכמה בדף שיחה זה. ארימיסשיחה 19:14, 8 באפריל 2014 (IDT)
לא הבנתי איזו התנגדות אידאולוגית יכולה להיות לשיתוף פעולה קהילתי בהתנדבות, אבל שיהיה. שאר הסיבות נראות לי הגיוניות. יואב נכטיילרשיחה 19:29, 8 באפריל 2014 (IDT)
הכוונה הייתה לא מהכיוון של שיתוף פעולה, אלא מהכיוון של יש-אנשים-שכותבים-מעט-ומקבלים-על-זה-מה-שהמתנדב-שכותב-הרבה-לא-מקבל. ארימיסשיחה 20:01, 8 באפריל 2014 (IDT)
אז זו סיבה לא להתאמץ? יואב נכטיילרשיחה 22:10, 8 באפריל 2014 (IDT)

ליואב[עריכת קוד מקור]

היי יואב, בנוגע למתקפה - אני בניסיון להכניס את גיא לויקי (וללמד אותו את אופן כתיבת ערכי הקומיקס), בדקתי האם הילה פעילה, וכמו שאולי שמת לב, אני וארימיס פעילים. חסר את נהוראיי שהיה עוזר בהרבה, אבל לא נורא. מה שכן, מחזיר אותך לכאן בגלל הפנייה שלך, ומבקש מארימיס להתחיל את המתקפה. בברכה, השם הוא וייד ווילסון. - פאב החור בבאגליה. בהקשר הזה, פשוט חור. - גבינה 12:34, 13 באוקטובר 2014 (IDT)

תולדות גיבורי-העל ביקום הקולנועי של מארוול[עריכת קוד מקור]

קורא למשתתפי המתקפה להגדיר בין היעדים גם הוספת תולדות גיבורי העל על-פי היקום הקולונעי של מארוול, ולא כמו בצורה הנוכחית בה מופיע לרוב רק מידע על השחקן שגילם את הגיבור ובאיזו שנה יצא הסרט (מלבד ערכים מועטים כגון מכשפת השני וגרוט). בהצלחה במיזם! המווקפד - שיחה 22:29, 7 ביוני 2020 (IDT)

המווקפד, למה כוונתך ב"הדמות שגילמה את הגיבור"? מו סיזלאקהטברנה 15:53, 9 ביוני 2020 (IDT)