שיחת ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:אלימות מינית בחברה החילונית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תיוג[עריכת קוד מקור]

מתייג ומזמין את המשתמשים הבאים לקחת חלק בהצבעה זו: AddMore-III, Aviados, BAswim, BlueHorizon, Borochov edit, BRINKS, CodeGuru, Danalif, Danny-w, Davidnead, Dvirross, Eldad, Esh77, FeministWriter, Gabi S., Googel il, GuySh, H. sapiens, Hummingbird, Irasmus, Kotz, Ldorfman, Levi-va, Lionster, Matanya, MathKnight, MaTt999, Meni yuzevich, Mikey641, Netanel488, Nirvadel, Noon, Orielno, Ovedc, The Turtle Ninja, Tmima5, Tomer T, Tshuva, TZivyA, Uziel302, Yairde. בברכה, יוניון ג'ק - שיחה 20:15, 5 בדצמבר 2017 (IST)

וגם את: אבי84, אגסי, אילן שמעוני, אלי גודין, אמא של גולן, אמיר מלכי-אור, ביקורת, בן-ימין, בן גרשון, בר, דוב, דוג'רית, דוד שי, דוד55, הברנש, החכם בלילה, הנדב הנכון, העורך היהודי, חיים 7, טוסברהינדי, יאיר דב, יונה בנדלאק, יוני קרלי, יזהרברק, יעלי 1, ירח אפל, מוישימי, מי-נהר, מנוחה, נת- ה-, עוד אחד, עוזי ו., עמירם פאל, קובץ על יד, ראובן מ., רחל1, שלומית קדם, שמזן. בברכה, יוניון ג'ק - שיחה 20:15, 5 בדצמבר 2017 (IST)
אני לא מבין, איך בחרת את המתויגים? למה הם ולא אחרים? רבים מהם כבר הצביעו. נרו יאירשיחה • י"ז בכסלו ה'תשע"ח • 22:44, 5 בדצמבר 2017 (IST)
הצביעו אחרי שהושארה ההודעה הנ"ל. יוניון ג'ק - שיחה 22:53, 5 בדצמבר 2017 (IST)
לפחות חלק הצביעו קודם. חשוב יותר, לא הבנתי למה תייגת חלק מהקהילה ולא את השאר, מה אתה מנסה לעשות. נרו יאירשיחה • י"ז בכסלו ה'תשע"ח • 23:38, 5 בדצמבר 2017 (IST)
מה אתה חושב שאני מנסה לעשות? יוניון ג'ק - שיחה 00:01, 6 בדצמבר 2017 (IST)
אין לי מושג, אבל זה לא נראה טוב. נרו יאירשיחה • י"ח בכסלו ה'תשע"ח • 00:03, 6 בדצמבר 2017 (IST)
למה זה לא נראה לך טוב? יוניון ג'ק - שיחה 06:15, 6 בדצמבר 2017 (IST)
אין לי כוונה לשחק איתך בשאלה תמורת שאלה. במקום זה אעבור לדף שיחתך. נרו יאירשיחה • י"ח בכסלו ה'תשע"ח • 08:32, 6 בדצמבר 2017 (IST)

הצעת פשרה: לאחד לערך אחד: אלימות מינית בישראל[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחה:אלימות מינית בחברה החילונית#איחוד ערכים

ההצבעה נמשכת?[עריכת קוד מקור]

הערך אלימות מינית בחברה החילונית נמחק. האם ההצבעה נמשכת בכל זאת, או שהיא מופסקת? מתייג את Lostam, יונה בנדלאק, דוד שי, בריאן, ביקורת, TZivyA. יוניון ג'ק - שיחה 17:56, 6 בדצמבר 2017 (IST)

אם הבירוקרטים החליטו להכריע במחלוקת (דבר שנראה לי חיובי) ולמחוק את הערך, כי אז מן הראוי גם שיארכבו את ההצבעה. אם היא נמשכת קשה לראות כיצד יש למחיקה משמעות. בכל מקרה דרושה הבהרה חד משמעית בנדון. יואב ר. - שיחה 18:07, 6 בדצמבר 2017 (IST)
לפי איך שאני מבין את תמונת המצב, ההצבעה נמשכת כל עוד לא משכו אותה. ההצבעה היא דברה של הקהילה והחלטתנו כביורוקרטים תתקבל בלי קשר לתוצאות ההצבעה. השאלה שעומדת לפתחנו אינה השאלה שעומדת לבירור באמצעות ההצבעה, בשאלות מהסוג שאפשר להכריע בהצבעה, אין צורך ואין סמכות לביורוקרטים להתערב. ביקורת - שיחה 18:21, 6 בדצמבר 2017 (IST)
אני קצת חושש שהעובדה שהערך נמחק עלולה להשפיע על תוצאות ההצבעה. יוניון ג'ק - שיחה 18:27, 6 בדצמבר 2017 (IST)
אני טרם הצבעתי ובמצב שנוצר לא כל כך ברור אם יש טעם ומשמעות להצביע. יואב ר. - שיחה 18:31, 6 בדצמבר 2017 (IST)
גם אני טרם הצבעתי. יוניון ג'ק - שיחה 18:34, 6 בדצמבר 2017 (IST)
גם אני, כאמור, סברתי שהערך נפתח בניגוד לכללי ויקיפדיה ושקלתי למחוק אותו בעצמי במחיקה מהירה בתחילת הדרך, אבל הבנתי שמדובר בנושא רגיש, ושסביר מאוד להניח שזה לא יסתיים אם אמחק את הערך. משהגענו לדיון חשיבות ארוך ומשאנו נמצאים באמצע הצבעת מחיקה, שהקולות בה שקולים למדי (להפתעתי ולצערי) ולא ברור כיצד היא תסתיים, לדעתי זו הייתה טעות למחוק את הערך, ואני גם סבור שאין זה מסמכותם של הבירוקרטים לעשות זאת. הפסקת ההצבעה בשלב זה תיתפס, במידה לא מבוטלת של צדק ובוודאי למראית עין, כניסיון לסכל את הכרעת הרוב בצורה לא דמוקרטית, ונראה לי שברור לכולם שאם בתום ההצבעה יהיה רוב בעד השארת הערך, הבירוקרטים לא יוכלו למנוע את הישארותו במרחב הערכים. יש לאפשר להצבעה להסתיים. אני מקווה שהשכל הישר יגבר ושאנשים יצביעו כשטובת המיזם לנגד עיניהם, שאם לא כן הערך הזה יהפוך לכתם (לא יחיד) על מצחה של ויקיפדיה העברית. Lostam - שיחה 19:53, 6 בדצמבר 2017 (IST)
הביורוקרטים אכן נקטו בהחלטתם שלמטה בצעד חריג, שאני מקווה שלא יידרשו לשכמותו בהמשך. עם זאת, באווירה החולה והמטורפת ששררה כאן לפניו היה זה לטעמי הצעד הנכון לעשותו. בשם האינטרס של טובת ויקיפדיה ואמינותה מן הראוי לקבל אותו ולתמוך בו. אני מקווה שכל הוויקיפדים יעשו כך. יואב ר. - שיחה 21:53, 6 בדצמבר 2017 (IST)
בסמכותם של הבירוקרטים לפעול בניגוד להחלטת הרוב במקרים יוצאי דופן. לכן, פעולתם הייתה בהתאם לסמכותם. המצב אכן היה יוצא דופן וההחלטה היא סבירה. לפעמים אי אפשר להגיע למסקנה טובה תוך כדי הצבעה כי היא מוגבלת בזמן ומי שהצביע כבר לא ישנה את הצבעתו, גם אם דעתו השתנתה. לכן, במקרים חריגים מעין אלה ראוי לפעול כפי שנהגו. גילגמש שיחה 22:03, 6 בדצמבר 2017 (IST)
  • ההצבעה אורכבה לפני המועד לסיומה, למרות שבהחלטת הביורקרטים נקבע שההצבעה תימשך. אין לי התנגדות לכך, רק שלמען הסדר הטוב אולי כדאי לציין בדף ההצבעה, אולי בפסקה "תוצאות ההצבעה", כי ההצבעה הופסקה (רצוי לציין מדוע היא הופסקה). אגסי - שיחה 12:08, 9 בדצמבר 2017 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ההחלטה לארכב את ההצבעה היא המעשה הנכון. לא ניתן להצביע על טיוטה (שגם בכל מקרה תישאר טיוטה.) מסכים שכדאי לציין זאת. בברכה אגלי טל - שיחה 23:27, 9 בדצמבר 2017 (IST)

החלטת ביורוקרטים (תוצג גם בשאר הדפים הרלוונטיים)[עריכת קוד מקור]

אנחנו מביעים במשותף שאט נפש מהתנהלות ה"עין תחת עין" שהורגשה היטב בהעלאת הערך החדש.

עם זאת, מאחר שרבים בקהילה שלא השתתפו בהעלאת הערך וכתיבתו חושבים שיש מקום לדיון על השארתו. חשבנו שיש מקום לתת לקהילה להשלים את ההצבעה בדבר ההחלטה העקרונית ביחס ל"ערך" זה.

מיד לאחר ההצבעה, ובלי תלות בתוצאותיה, החלטנו לאחר מחשבה מעמיקה, שלאור העובדה שהערך הקודם לא שוכתב במהירות ממקורות אקדמיים, סביר להניח שכך יקרה גם באשר לערך הנוכחי, ולכן: מאחר שמרחב הערכים הוא פניה של ויקיפדיה, וערכים כאלה מטבע הדברים מושכים קהל ומראים פנים מכוערות שאינן שלנו, שני הערכים יועברו לטיוטה, ולא יוחזרו למרחב הערכים עד שיימצא להם גואל, שיבנה אותם כמו שצריך.

אין מקום להתנהלות של אינטרסים כיתתיים בוויקיפדיה. האינטרס היחיד שאמור לעמוד מול עיני הכותבים הוא האינטרס האנציקלופדי: להעביר בצורה בהירה את הידע לקורא.

אנו מקווים שדי בהערה ובהתערבות זו. אך, כמי שערבים ומופקדים לקיומו של המיזם הזה כמיזם אנציקלופדי טהור, לא נהסס לחסום בפועל משתמשים, גם ותיקים, שימשיכו מכאן ואילך להתנהל בבריונות רשת ולא כפי שמלומד-אנציקלופדיסט-תלמיד חכמים אמור להתנהל.

חותם בשם כל ביורוקרטים, בעצה ובדעה אחת. ביקורת - שיחה 19:30, 6 בדצמבר 2017 (IST)