שיחת ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:פיגוע הדקירה בשגרירות ישראל בירדן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מחיקת דף המחלוקת[עריכת קוד מקור]

יש כל כך הרבה מה להוסיף בערך, ולמרות זאת בעוד שב-12 יום האחרונים לא התבצעה אף עריכה, ישנו דיון סוער על שינוי השם. אינני מבין מה הצורך בזה, השם בסדר גמור וגם אם יש שם טוב יותר עדיף להתמקד בלהוסיף תמונות ותוכן לערך במקום לעשות הצבעה עם 7 אפשרויות שונות (!) מילא אם זה היה ערך גדול שעובר עריכות רבות בכל יום, אבל זה לא המצב. לדעתי לפני שפותחים הצבעת מחלוקת (ומקעקעים את הערך עם תגית מחלוקת) כדאי לעשות הצבעה בדף השיחה האם באמת נחוץ לשנות את השם או שאפשר להתמודד עם השם הנוכחי. Doodoo Bo - שיחה 14:41, 12 באוגוסט 2017 (IDT)

אני רק הערה: המאבטח אמור להחקר על ידי הרשויות בישראל. אולי כדאי להמתין עם שינוי השם לתוצאות הבדיקה? גילגמש שיחה 14:42, 12 באוגוסט 2017 (IDT)
Doodoo Bo, כבר היו מקרים מעולם שהיו 7 אפשרויות הצבעה, ואפילו יותר (כמו זו, למשל). אולי כדאי להבהיר: האפשרויות הנ"ל הן כל האפשרויות שהועלו בדיון שבדף השיחה של הערך. אם תהיה אפשרות שאף אחד לא יביע תמיכה בה עד למועד פתיחת ההצבעה - האפשרות תוסר מההצבעה (ונכון לעכשיו, יש רק שתי אפשרויות שהובעה בהן תמיכה). Gilgamesh, לפי הידוע לנו כעת, לא מדובר בפיגוע, ולכן השם הנוכחי הוא שגוי, ויש להחליפו. אינני רואה טעם להמתין עד לתוצאות הבדיקה. האם התוצאות יכולות להראות שלא היתה תקרית? שלא היתה דקירה? שלא היה ירי? שהאירוע לא התרחש בעמאן? יוניון ג'ק - שיחה 14:52, 12 באוגוסט 2017 (IDT)
הבדיקה יכולה לאשש באופן סופי אם היה פיגוע או לא. אני לא רואה טעם להצביע כעת. גילגמש שיחה 15:09, 12 באוגוסט 2017 (IDT)
אין מה להשוות בין הערך על הפיגוע בדומא לערך הזה. הערך על הפיגוע בדומא היה ערך הרבה יותר פעיל והתקיים דיון מאוד מאוד ארוך לפני שנפתחה הצבעת מחלוקת. כמו כן הדיון התקיים בפברואר 2016 למרות שהפיגוע היה באוגוסט 2015. פה יש ערך קטן יחסית שחסר בו הרבה תוכן ובמקום לשפר אותו, אחרי דיון מאוד קצר פותחים הצבעת מחלוקת למרות שאין בעיה אמיתית בשם הנוכחי. אי אפשר לפתוח הצבעה עם 100 אפשרויות על כל שטות. זה גורם לכך שמעט מאוד אנשים יצביעו, זה פוגע בערך למרות שאין באמת צורך בזה וזה גורם לכך שאנשים יבזבזו הרבה יותר זמן על דיונים בדפי שיחה מאשר על עריכה/הוספת תוכן לערכים - תראה את הערך הזה, 12 יום אף אחד לא הוסיף לו שום פרט ועכשיו אתה רוצה לקיים דיון ענקי על שינוי השם. אם אין יותר מדי קריאות לפתוח בהצבעת מחלוקת ולשנות את השם (כן, גם אם יש שם יותר טוב) - מוטב שהשם הנוכחי יישאר. אז לפני שפותחים בהצבעת מחלוקת עם כל כך הרבה אפשרויות, מוטב שתיערך הצבעה בדף השיחה האם יש בכלל צורך בכך. Doodoo Bo - שיחה 15:30, 12 באוגוסט 2017 (IDT)
עיינתי בדף שיחת הערך. ההליך לא היה תקין לחלוטין. יש למצות את הדיון ולא לפתוח הצבעה מרובת אופציות כשלא ברור בכלל מה התרחש שם. גילגמש שיחה 15:34, 12 באוגוסט 2017 (IDT)
הטענה שהיה משהו לא תקין היא טענה מופרכת. יוניון ג'ק - שיחה 17:51, 12 באוגוסט 2017 (IDT)
הטענה אינה מופרכת ואני מצטרף אליה, כמו כן לא התייחסת לטיעוניי. בנוסף, לפי מדיניות ויקיפדיה: "הצבעת מחלוקת נפתחת לאחר שדיון ממושך בדף השיחה לא הביא להסכמה. הצבעה שתיפתח ללא דיון משמעותי לפני כן בדף השיחה - תימחק". לפיכך, היות ולא נערך דיון תקין וממושך בדף השיחה, יש למחוק את הצבעת המחלוקת. (כמו כן - אין היענות בדף השיחה לפתיחת הצבעת מחלוקת, בניגוד מוחלט לפיגוע בדומא שהבאת קודם כדוגמה) Doodoo Bo - שיחה 02:35, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
הדיון לשינוי שם הערך התחיל ב-24 ויולי. נראה לי שזה עונה על ההגדרה של "דיון ממושך". יוניון ג'ק - שיחה 02:59, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
הדיון התחיל ב-24 ביולי ונגמר ב-29 ביולי, דיון של 5 ימים עם מעט מאוד תגובות שאי אפשר להסיק מהן מהו הכיוון שהערך צריך, אלא דעות ראשוניות של אנשים ללא דיון מעמיק. זה ממש לא דיון ממושך - זה שאחרי 11 ימים החלטת שאתה פותח דף מחלוקת לא אומר שב-11 יום האלה התקיים דיון. כמו כן לאחר בדיקה נראה שאין היענות לפתיחת הצבעת מחלוקת. הדבר הנכון הוא להשאיר את השם הנוכחי, ולא לפתוח הצבעה עם 1000 אפשרויות שאין בכלל מי שיצביע בה. גם גילגמש טוען שלא היה פה הליך תקין. אם היה נערך דיון מעמיק כמו שנעשה בהעימותים בהר הבית (2017), לא הייתי מתנגד להצבעה. כשזה נעשה בצורה מיותרת כשאין צורך בשינוי השם - זה פוגע בערך ומקעקע אותו למשך שבוע וחצי בתבנית "ערך במחלוקת". בעקבות ארבעת הסיבות הבאות, אני מבקש למחוק את הערך: 1. אין היענות לפתיחת הצבעת מחלוקת (לא יהיה מי שיצביע לכל כך הרבה אפשרויות), 2. לא נעשה דיון תקין וממושך בדף השיחה טרם פתיחת ההצבעה, 3. שם הערך הנוכחי תקין, גם אם יש טובים ממנו - הוא לא מהווה בעיה ולא פוגע בקריאות הערך, 4. הערך יחסית מצומצם ולא פעיל, לא נעשות בו הרבה עריכות ולכן אין צורך בהול בשינוי השם (לעומת זאת - קעקוע הערך בתבנית "מחלוקת" זה בדיוק מה שהערך לא צריך) Doodoo Bo - שיחה 05:35, 13 באוגוסט 2017 (IDT)