שיחת טיוטה:בוק סרפינג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

גילוי נאות: כתיבת ערך זה נעשתה תמורת תשלום.

הצבעת העלאה מחדש[עריכת קוד מקור]

שלום לכל החברים!

בוק סרפינג הוא מיזם חברתי חווייתי, מעין "משחק תרבותי", במסגרתו נפגשים זרים, מקריאים טקסטים ומשוחחים עליהם. מעין קרוב משפחה של מועדון קריאה, אבל עם חוקים חדשניים, היוצרים חוויה אשר מקרבת בין אנשים, שבאופן טיפוסי לא היו נפגשים בדרך אחרת – באמצעות טקסטים, ללא תשלום ובאווירה ידידותית.

הערך לא עבר דיוני חשיבות לפני כמה שנים, משום שנטען שהיה מיזם חדש וצעיר עדיין. על פי ויקיפדיה:חשיבות אנציקלופדית#שחזור ערך שנמחק, נדרש כעת דיון חשיבות נוסף בדף השיחה, להשגת הסכמה ליצירת הערך מחדש.

לערך בנוסחו החדש (אני מאוד מודה למשתמשת:Laliv g ולמשתמשת:Adi Antebi שכתבו את הנוסחים הראשונים) נוספו הוכחות ומקורות, שהפעילות מתמידה ומסתעפת, כבר למעלה מחמש שנים, כך שכיום היא חזקה משמעותית יותר מאשר בדיון האחרון (מקורות בטיוטה):

 • הפעילות יותר משהוכפלה מבחינת נפח: התקיימו כבר 2,500 סרפים, מהם כ-500 בחו"ל.
 • יש כ-8 אלפי אנשים שהשתתפו בסרפים, מתוכם אנשי התרבות המפורטים בטיוטה.
 • בעבר התקיימו מפגשים רק בבתים פרטיים ובחנויות ספרים, כעת גם בספריות, מוסדות דיור מוגן, עמותות, מלונות, ועושה רושם שהפעילות נמצאת בדרכה לאחיזה מוסדית רחבה.
 • יש כיסוי עיתונאי רחב מאוד (ראו בטיוטה), כולל מוסף הארץ, מוסף מקור ראשון, כתבות במקומונים רבים וכו'.
 • התקיימה כבר פעילות בכ-30 ערים בחו"ל. בזוכרנו שמדובר במיזם ישראלי, נתון זה מרשים במיוחד.
 • כבר לא מדובר במיזם מבוסס פייסבוק בלבד, אלא הפעילות מנוהלת דרך אתר אינטרנט, ומבחינה תפעולית נשענת גם על רשימות וואטסטאפ ואימייל.
 • לגבי הפייסבוק, בנוסף לדף המרכזי של ישראל, יש דפים עירוניים לכל אחת מהקבוצות האיזוריות (ירושלים, תל אביב, השרון, חיפה וכו') ויש דפים נוספים לקבוצות שמתארגנות בחו"ל – במקסיקו, בארה"ב, בקנדה, באנגליה, באוסטרליה ועוד.
 • חשיבות בוק סרפינג במרחב הישראלי מתעצמת לאור החיבור בין כל חלקי האוכלוסייה. שילוב עיוורים, פגועי נפש, יהודים וערבים, יוצאים בשאלה ועוד, דבר שאינו מובן מאליו, ויש כאן פריצת דרך.
 • הערך כלול בתת-פרק Organizations, בערך הראשי המקביל בוויקינגליש Book discussion club, למרות שזהו מיזם שהתחיל בישראל.
 • הוקמה ב-2016 עמותה המטפלת בנושא הרחבת הגיוון והפריסה הגיאוגרפית של המפגשים הייחודיים הללו.
 • כאמור לעיל, מדובר יותר במפגש חווייתי בין אנשים, טקסטים ונקודות מבט מאשר ב"מועדון קריאה" פרופר שבו כל הנוכחים מכירים זה את זה וקוראים מראש רומן מסוים. כך שמדובר בצורת מפגש חדשה, שצמחה בישראל.

אני מבקש את אישורכם לשיחזור הערך (נדרש מינימום של 5 חתימות).

תודה רבה - ויקימנטור - שיחה 07:25, 11 בינואר 2019 (IST)

אני מופתע מאוד מכך שלא פתחת את הדיון במקום המיועד לכך - דף שיחת הערך. דף שיחת הטיוטה לא משמש לדיון מסוג זה. יתרה מכך, למשתמש חסר זכות הצבעה אין יכולת ליזום הצבעה או דיון מחיקה או דיון שחזור. על כן הורדתי את תבנית החשיבות. אם תרצה, תבקש ממישהו שכן יש לו זכות הצבעה לעשות את זה עבורך, אבל בשום פנים ואופן לא בדף שיחת טיוטה או בדף צדדי אחר כלשהו. גילגמש שיחה 19:46, 11 בינואר 2019 (IST)

חתימות לשיחזור הערך[עריכת קוד מקור]