שיחת מדיה ויקי:Abusefilter-warning-templatestyles

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שגיאה[עריכת קוד מקור]

IKhitron, יש שגיאת כתיב בהודעה... מה זה "ללא הרשאת בדוקת אוטומטית"? דגש חזק - שיחה 18:29, 8 באוגוסט 2018 (IDT)

אופס. תודה רבה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:32, 8 באוגוסט 2018 (IDT)

החליטה[עריכת קוד מקור]

כתוב פה: „ויקיפדיה העברית החליטה למנוע, לפחות לזמן הקרוב, עריכות כאלו למשתמשים שלא מזוהים כבדוקים אוטומטית”.

איפה זה הוחלט?

כמה זה „הזמן הקרוב”? ההודעה הזאת נוצרה לפני שנה.

IKhitron. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 10:15, 11 בספטמבר 2019 (IDT)

היה דיון במזנון האם בכלל לאפשר את התכונה ולהשתמש בה בוויקיפדיה בעברית, ובמסגרת הדיון, הקהילה החליטה החלטה לא ממש הגיונית, להגביל עריכות של דפים אלו לעורכים עם הרשאת בדוק אוטומטי. יש עוד כמה דברים לא הגיוניים שאנו עושים: במקור ההרשאה הזו קשורה למערכת הניטור בלבד, אבל ויקיפדיה בעברית יצרה רמת הגנה שמבוססת על ההרשאה, ולמעשה, אפשר לחשוב על דפי סגנונתבנית כאילו הם מוגנים ברמת ההגנה הזו, למרות שמנגנון ההגנה לא סטנדרטי (כמדומני שהמנגנון הסטנדרטי לא תומך בהגדרות כמו "דפים במרחב התבנית ששמם מסתיים ב css", וגם אם כן, אז לא זה מה שעשינו). קיפודנחש 12:16, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
היי. הדיון התקיים בעקבות החלטת ויקירוסית להגביל את ההעריכות הללו לעורכי ממשק בלבד. חשבתי בזמנו שזאת דרישה מוגזמת מדי, ואצלנו הצעתי להסתפק בבדוקי אוטומטית. לגבי הזמן הקרוב, האנשים דיברו על כך שאם בעתיד נתרגל לתכונה הזאת, והרבה אנשים יבינו אותה, וגם ישימו דפים רלוונטיים לרשימת המעקב, כך שניתן יהיה לנטר את השינויים בזמן אמת כמו כל עריכה אחרת, אפשר יהיה לחשוב על ביטול ההגבלה. אם אני לא טועה, דיברו אז על חמש שנים. לצערי, חנה לא פעילה עכשיו, אחרת היית מקבל ממנה תשובה הרבה יותר מפורטת בעניין. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:45, 11 בספטמבר 2019 (IDT)

חמש שנים זה מוגזם לחלוטין.

עד כמה שאני יוכל לראות, המסנן הזה לא מונע „עריכה של TemplateStyles” כמו שההודעה אומרת, אלא עריכות שמכילות את המחרוזת TemplateStyles.

היה יותר ממקרה אחד שבו המסנן הזה לא אפשר לאנשים לפרסם ערכים דרך תרגום תוכן. עד כמה שאני מסוגל לראות, התרגומים האלה היו תקינים לחלוטין, כך שזה בוודאות נכנס לתחום של „זה מונע גם עריכות מועילות”. אינני יכול לומר למה הם בכלל נתקלים במסנן הזה. להערכתי, הם לא באמת קשורים, והמסנן פשוט מזהה אותם כי המחרוזת TemplateStyles פשוט מופיעה איפושהו בקוד בשלב מסוים של עיבוד קוד הוויקי, אבל לא באמת תופענה אחרי הפרסום. המסנן עובד בצורה מוזרה למדי מהבחינה הזאת. אין לי דרך לחקור יותר לעומק בלי שפשוט נאפשר את פרסום הערכים כמו שהם.

מה דעתכם על הרעיון הבא:

  • נכבה את המסנן הזה.
  • נראה אם הכיבוי גורם נזק.
  • אם זה גורם נזק, נפעיל נחדש. אני לא מצליח לחשוב על נזק שהוא יכול לגרום שאי־אפשר לתקן בחצי דקה על־ידי שחזור פשוט. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 14:18, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
אישית אין לי בעיה, אבל אסור לעשות זאת בניגוד להחלטת הקהילה. לגבי המקרים שהזכרת, אפשר דומאות? אני אנסה לבדוק מה קורה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:00, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
אינני יכול לתת דוגמאות לצערי, כי מדובר במידע פרטי עד הפרסום. אבל אחרי הפרסום תראה שהכול בסדר גמור. ואם לא בסדר, אז זאת האחריות שלי לתקן, אבל רק אחרי הפרסום נדע. עד כמה שאני יכול לראות – לא תהיה שום בעיה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 15:14, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
אתה יכול לתת שורות רלוונטיות ביומן מסנן ההשחתות. זה מידע ציבורי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:20, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
זה לא נרשם ביומן בגלל איך שהמסנן עובד עם תרגום. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:53, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
למה בכלל להפעיל מסננים על תרגום במהלך העבודה, במקום פעם אחת בסופו בפרסום, אם הם לא מסוגלים לעבוד בצורה נורמלית? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:30, 12 בספטמבר 2019 (IDT)