שיחת מדיה ויקי:Gadget-EditToolbar.js/ארכיון 1

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


עדכון הסקריפט[עריכת קוד מקור]

כדי להפוך את ממשק העריכה לידידותי יותר ערכתי לאחרונה שינויים ברשימת התבניות שמעל תיבת העריכה. אני חושב שיש מקום גם לתיקונים בסקריפט הזה, שאחראי על הוספה של כפתורים מעל תיבת העריכה, ולדעתי היום יש הרבה כפתורים מיותרים. כדי לשפר את הסקריפט אני מציע:

 • לוותר על כפתורים לא שימושיים (ראו סקר בהמשך הסקר לגבי כפתורים שאתם משתמשים בהם) או אף מזיקים (מאפשרים יכולת מיוחדת שב99% מהמקרים לא צריך להשתמש בה)
 • להגדיר תחום של כפתורים שמשתנים לפי מרחב: למשל אם בכלל צריך כתב מחוק, זה בדפי שיחה בלבד ולכן הכפתור יופיע רק בעריכה של דפי שיחה. יש כמובן עניין ששינוי של הכפתורים בהתאם למרחב השם פוגע באחידות, ולכן יהיה איזשהו קו מפריד בין הכפתורים הקבועים (הסטנדרטיים+הקבועים שנגדיר), לכפתורים משתנים (לפי מרחב). אפשר גם להעביר את הכפתורים מבוססי מרחב לתוך רשימת ה"בחרו תבנית כדי להוסיף"

אם יש לכם הערות או הצעות נוספות בכל הנוגע לכפתורים שמעל תיבת העריכה, אתם מוזמנים להעלות אותם. ערן - שיחה 18:31, 23 במאי 2009 (IDT)

אני ממליץ שיהיה דף עם כל הקודים האלה בשביל אלה שכן מעוניינים לדעת. אני אישית לא מכיר כזה. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:18, 24 במאי 2009 (IDT)

סקר[עריכת קוד מקור]

ציינו את תדירות השימוש בכפתורים (נפוץ/מדי פעם/לעתים רחוקות/כמעט אף פעם/אף פעם וכו'). אפשר להוסיף הערות.

דיון[עריכת קוד מקור]

מה אם שאר הכפתורים? קו אופקי מזיק ולא נחוץ. לא בטוח שכתב נטוי רצוי שכן זה מעודד שימוש בו למרות שזה לא תקני בעברית. קישור לקובץ מדיה צריך לעבור לרשימת תבניות להוספה. דניאל ב. 00:33, 24 במאי 2009 (IDT)

אני מסכים עם דניאל לגבי הכפתורים הקבועים. בנוסף, אני מבקש ליצור דרך קלה להוסיף/להסיר באופן פרטי כפתורים מהסרגל. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:02, 25 במאי 2009 (IDT)
בשלב זה ניתן להסיר כפתורי באמצעות CSS, ולהוסיף כפתורים באמצעות קריאה לפונקציה שנעשה בה שימוש גם כאן. ערן - שיחה 14:51, 28 במאי 2009 (IDT)

בעקבות הדיון לעיל ערכתי מספר שינויים בכפתורי הסרגל:

 • כפתורים שהושארו כמו שהם: יישור טקסט לשמאל ולמרכז, הוספת טבלה, הערת שוליים, גלריה, כתב עילי, תחתי, מוקטן, מחוק
 • "הערה מוסתרת" ו"עיצוב קוד" לרשימת ה"בחרו קוד להוספה" - אלו כפתורים שנעשה בהם שימוש אבל שימוש מועט, אבל כן נעשה בהם שימוש
 • כפתורים שהוסרו:
  • כפתורי ברירת מחדל של מדיה ויקי: קו אופקי, כתב נטוי ומדיה
  • כפתורים משלנו שהוסרו: כותרת משנית, הזחה לשמאל, טקסט צבוע, קישור לכותרת, רשימת הגדרות, ירידת שורה - בעקבות הערות על כך שהם לא שימושיים/מזיקים

ערן - שיחה 14:51, 28 במאי 2009 (IDT)

מה לגבי "אני מבקש ליצור דרך קלה להוסיף/להסיר באופן פרטי כפתורים מהסרגל". למשל, אם אני רוצה כפתור טקסט צבוע שבו אני משתמש מידי פעם, מה עלי לעשות? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 15:01, 28 במאי 2009 (IDT)
"ולהוסיף כפתורים באמצעות קריאה לפונקציה שנעשה בה שימוש גם כאן". ולדוגמה הספציפית: להוסיף לmonobook.js את הקוד:
addEditButton("wikipedia/he/1/1e/Button_font_color.png", '<span style="color: ColorName;">', "טקסט צבוע", "</span>", "טקסט עם צבע");

ערן - שיחה 15:17, 28 במאי 2009 (IDT)

ברור. השאלה נשאלה בשביל אחרים :-) ‏Yonidebest Ω Talk‏ 15:32, 28 במאי 2009 (IDT)

כפתורים שהוסרו + כפתורים נוספים[עריכת קוד מקור]

להלן רשימת הכפתורים שהוסרו + כפתורים שימושיים נוספים. יש להוסיף את הקוד בדף הסקריפטים האישיים. אתם מוזמנים להוסיף עוד. בברכה, ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:38, 28 במאי 2009 (IDT)

תכונה קוד להעתקה
ירידת שורה addEditButton("wikipedia/he/1/13/Button_enter.png", "<br />", "", "", "ירידת שורה");
הערה מוסתרת addEditButton("wikipedia/he/3/34/Button_hide_comment.png", "<!-- ", "הערה מוסתרת", " -->", "הערה מוסתרת");
כותרת רמה 3 addEditButton("wikipedia/he/e/e9/Button_headline2.png", "=== ", "כותרת משנית", " ===", "יצירת כותרת ברמה 3");
עיצוב קוד addEditButton("wikipedia/he/2/23/Button_code.png", '<syntaxhighlight lang="text">\n', "טקסט", "\n<\/syntaxhighlight>\n", "עיצוב קוד");
טקסט צבוע buttonsInFontMenu[buttonsInFontMenu.length]=createFontMenuButton("wikipedia/he/1/1e/Button_font_color.png", '<span style="color: ColorName;">', "טקסט צבוע", "</span>", "טקסט עם צבע");
טקסט עם קו תחתי buttonsInFontMenu[buttonsInFontMenu.length]=createFontMenuButton("wikipedia/commons/f/fd/Button_underline.png", '<u>', "טקסט עם קו תחתי", "</u>", "טקסט עם קו תחתי");
כפתור גלריה עם הגדרות גודל addEditButton("wikipedia/commons/9/92/Nuvola-Multimedia01.png", "<gallery widths=\"150px\" heights=\"150px\" perrow=\"4\">\n", "תמונה:PictureFileName.jpg|כיתוב תמונה\nתמונה:PictureFileName.jpg|כיתוב תמונה", "\n</gallery>", "יצירת גלריית תמונות");
כתב מוגדל buttonsInFontMenu[buttonsInFontMenu.length]=createFontMenuButton("wikipedia/commons/8/89/Button_bigger.png", '<big>', "טקסט מוגדל", "</big>", "טקסט מוגדל");
כפתור סמיילי addEditButton("wikipedia/commons/1/1c/Button_smiley_face_smile.png", "{{חיוך}}","", "", "הוספת סמיילי");
כפתור בעד addEditButton("wikipedia/commons/6/60/Button_support.png", "{{בעד}}","", "", "הוספת בעד");
כפתור נגד addEditButton("wikipedia/commons/f/fc/Button_supp.png", "{{נגד}}","", "", "הוספת נגד");

כפתור גלריה[עריכת קוד מקור]

אם אני רוצה מתי שאני לוחץ על כפתור גלריה אני יקבל ברירת מחדל: gallery widths="150px" heights="150px" + ארבע תמונות לשורה. אפשרי האם, ואיך? ‏Ori‏ • PTT‏ 23:23, 28 במאי 2009 (IDT)

הוספתי דוגמה בפסקה לעיל. ערן - שיחה 23:40, 28 במאי 2009 (IDT)
תודה. ‏Ori‏ • PTT‏ 23:55, 28 במאי 2009 (IDT)

איך אני מסיר את ה-menu button החדש? אני רוצה גם להסיר את מה שהוסף פה ולהחזיר את הכפתור של כתב נטוי שהוסר פה, איך אני עושה את זה? תודה. Crazy Ivanשיחה 23:46, 28 במאי 2009 (IDT)

יונתן/ערן, ברור לכם שאנשים לא מסתדרים עם כל מה שעשיתם. לא שאני יוצא נגד הרה-אירגון, אבל אני רוצה את המה שהיה שלי קודם. וזה לא קורה. כפתורים של כתב מוגדל ואנדרליין לא קורים. לגלריה רגילה וגלריה עם בחירת גודל יש את אותו אייקון. כל הכפתורים מופיעים לפי סדר חדש ומתחילים מצד ימין (ולא משמאל), וה"בחר קוד להוספה" תקוע באמצע. גם ה"בחר קוד להוספה" השתנה הסדר של כל התבניות בדרופדאון לפני כמה ימים, וזה דיי מאוס. ‏Ori‏ • PTT‏ 17:26, 29 במאי 2009 (IDT)
(לא עשיתי דבר). אני הייתי מעדיף אם המצב היה חוזר לקדמותו, בעיקר לכל הנוגע לסידור מחדש של אייקונים ב"עיצוב טקסט". ‏Yonidebest Ω Talk‏ 18:18, 29 במאי 2009 (IDT)
כפתורים של כתב מוקטן ואנדרליין הם תוספות שנוספו בדף השיחה כאן ולא נבדקו, ולא אני הוספתי אותם. בכל אופן שיניתי כעת את הקוד כך שיופיעו יחד עם שאר הכפתורים לעיצוב טקסט. לגלריה רגילה ולגלריה עם גודל יש אותו אייקון בגלל שלא טרחתי לחפש אייקון נפרד לגלריה עם גודל - זה בסך הכל תוספת שמשתמשים יכולים להוסיף לעצמם, אבל בעקבות הערה שלך עדכנתי את הקוד לעיל כך שיהיה אייקון אחר. הקוד הזה משפיע רק על מי שבוחר להוסיף אותו אצלו, לא על כלל המשתמשים בכל מקרה. הבחר קוד להוספה מסתבר שמופיע בפיירפוקס משמאל לסרגל הכלים, ובאקספלורר מימין לו - זה חוסר תאימות שנובע מאופן אחר שבו הדפדפנים פועלים. צריך לדאוג שרשימת התבניות תופיע במקום אחיד בשני הדפדפנים, וזה יפתור כדרך אגב את הבעיה שכפתורים מופיעים באקספלורר מימין לבחר קוד להוספה. ערן - שיחה 22:09, 29 במאי 2009 (IDT)
שום דבר לא עובד. איפה מה שהיה? ‏Ori‏ • PTT‏ 22:19, 29 במאי 2009 (IDT)
אני מבקש להשיב את המצב לקדמותו עד שיוסדו כל הבעיות. זה אי אפשר וזה גם לא פעם ראשונה. זה שינויים שמשפיעים על כל המשתמשים ועל דרך העבודה שלהם. ‏Ori‏ • PTT‏ 22:27, 29 במאי 2009 (IDT)
אורי לא תתכן מלחמת עריכה על ממשק המשתמש - אי אפשר להוסיף ולהסיר לאנשים כפתורים כל יום. כל הבעיות שתיארת הן בעיות ספציפיות שמופיעות בכפתורים שהוספת אצלך, ואצלך בלבד, ואינן משפיעות על כלל המשתמשים. אני רוצה לתקן לך את הבעיות, אבל כשאתה פועל באלימות אתה ממש לא עוזר לי לעזור לך ערן - שיחה 22:39, 29 במאי 2009 (IDT)
אני לא פועל באלימות. אלה צעדים שיש לעשותם בזהירות רבה רבה. אמרתי כבר לעיל, אין לי בעיה עם הרה-אירגון. אבל אני לא רוצה להרגיש אותו. זה הרבה יותר חמור מאזיה ערך צדדי על עיר באוקראינה. זה משהו שמשפיע פה על כולם. אי אפשר פשוט לעשות את זה ולתת לאנשים להתקע. ‏Ori‏ • PTT‏ 22:42, 29 במאי 2009 (IDT)
אתה יודע משהו - אני לא מוכן לעמוד לפני שוקת שבורה. זה הכל. ‏Ori‏ • PTT‏ 22:42, 29 במאי 2009 (IDT)
טוב בסדר. התעצבנתי. אני מתנצל. ‏Ori‏ • PTT‏ 22:44, 29 במאי 2009 (IDT)
קובץ:Clipboar1.jpg
כיתוב תמונה
אורי כדי שנפתור את זה:
 • תבטל את השחזור שלך - זה המצב שהגענו אליו אחרי דיון לעיל, והוא עובד היטב אצל כלל המשתמשים מלבד מי שבחר להתקין סקריפטים עצמאית שעשויים לגרום לבעיות. כשאתה מבטל אותי, אתה מחזיר לאנשים כפתורים שהסרנו, ואם אבטל אותך אני אסיר כפתורים, ואז משתמשים יתלוננו על כפתורים שלעתים מופיעים ולעתים לא. אין כאן מקום לשחזורים.
 • תסביר לי נקודה נקודה איזה בעיות יש לך ואעזור לך לפתור אותן.
ערן - שיחה 22:47, 29 במאי 2009 (IDT)
ביטלתי את עצמי ועכשיו אני רואה שחזרו לי כל הכפתורים כמו שהיה. אם זה נשאר, אז סבבה, אבל אם זה הולך להיעלם כמו הפייה מסינדרלה, אז אני רוצה את זה בחזרה. בלי שינויים. ‏Ori‏ • PTT‏ 22:51, 29 במאי 2009 (IDT)
ערן, ככה, כמו לדביל כמו שהיה ‏Ori‏ • PTT‏ 22:55, 29 במאי 2009 (IDT)
נגעתי לך בjs ובcss כדי להסיר את הכפתור של עיצוב טקסט, ולהוסיף כפתורים שהוסרו. השארתי את הכפתורים שהוספת: בעד, נגד, וגלריה עם גודל. עבור הגלריה עם גודל שיניתי את האייקון. עכשיו: אם יש בעיה עם הסדר, פשוט שנה את סדר שורות הקוד אצלך בJS. אם אתה רוצה אייקון אחר לגלריה עם גדלים - תגיד לי איזו תמונה ואני אסדר. ערן - שיחה 23:01, 29 במאי 2009 (IDT)
יופי, עכשיו זה אחלה. אני עושה הרבה תודה ומתנצל שוב. לא ממש אכפת לי מה יהיה על הכפתור של הגלריה, כי אני מבסס את השליטה בכפתורים על פי המיקום ולא ממש על פי האייקון. לכן אני גם מתפרק כשמשנים לי. אם זה סדר סופי, אני אתרגל אליו... ‏Ori‏ • PTT‏ 23:06, 29 במאי 2009 (IDT)
אני גם לא אוהב את השינויים, אבל כל עוד אני יכול לשנות אצלי בחזרה אז זה לא משנה לי. הבעיה היא שמלבד הוספת כפתורים אין פה הסבר כיצד לשנות את הדברים והבקשה שלי לעזרה נותרה פה ללא מענה. ערן, ראיתי מה עשית אצל אורי כדי להסיר את הכפתור של עיצוב טקסט, תוכל לענות לשתי השאלות הנוספות שלי? ועוד בקשה, להבא בכל שינוי של ממשק האתר צרף בבקשה הסבר כיצד לבטל את השינוי באופן פרטי. Crazy Ivanשיחה 23:20, 29 במאי 2009 (IDT)
נו... ככה זה עם ממשק משתמש. משנים לו, המשתמש מתלונן, אחרי כמה ימים הוא מתרגל ובסוף הוא הוא אומר שזה יותר טוב ממה שהיה קודם. צריך רק לעצום את האזניים במשך הכמה ימים האלה. תומר א. - שיחה 23:31, 29 במאי 2009 (IDT)
ככלל רצוי שלשינויים בממשק המשתמש יינתן זמן של כמה ימים להתרגל אליהם ולא לקפוץ ישר ולשחזר עצמאית למצב הקודם, כי השינויים האלו נעשו לטובת כלל המשתמשים אחרי בדיקה שהראתה שחלק מהכפתורים מעמיסים על הממשק שלא לצורך, או חלקם לא שימושיים. מסיבה זו, וגם מתוך עצלנות, אני מעדיף שלא לפרט אחרי כל שינוי איך לשחזר עצמאית למצב הקודם - אם יש למשתמשים בעיות אני מעדיף שהם יציפו אותן: אם זה רק אצל משתמשים ספציפיים אני יכול להסביר פרטנית איך לשחזר, אבל אם עולות הרבה בקשות כאלו ייתכן ששינוי לא היה נכון.
בנוגע לשאלותיך: החזרת כפתור של כתב נטוי היא בדיוק כמו הסרת כפתור של MENU BUTTON, רק יש להחליף את הdisplay:none לdisplay:block. כדי לבטל את מה שהוסף לרשימת התבניות: זה יחסית מסובך ואני לא ממליץ לעשות את זה, אבל אפשר באמצעות templates.pop(); "להוציא" מרשימת התבניות את התבנית האחרונה. אם כותבים את זה פעמיים, זה יוציא את שתי התבניות האחרונות שם. אבל לא מומלץ מהסיבות הבאות: רשימת התבניות משתנה וייתכן ששתי התבניות האחרונות היום הן לא שתי התבניות האחרונות שיהיו בעתיד, וגם רשימת התבניות משתנה בהתאם למרחב. ערן - שיחה 23:42, 29 במאי 2009 (IDT)
ראשית תודה על העזרה. שנית, אני מסכים שצריך לתת זמן לנסות להתרגל אבל במקרה הזה השינויים פשוט מזיקים לי ואינם רק עניין של טעם. לדוגמא, הסרת כמה כפתורים שאני משתמש בהם ופריטים שהוספת לרשימת "בחרו קוד להוספה" מאריכים את הרשימה כך שהיא מכילה כעת פס גלילה. גם לא ברור לי למה החלטת להוסיף דווקא את שני אלה לרשימה ולא אחרים שהסרת. אם הם לא שימושיים לא צריך אותם גם שם ומי שכן צריך שיחזיר אותם כמו שמחזירים את האחרים שהסרת. אני מבקש שתשקול שוב את נחיצותם ברשימה, בפרט לאור העובדה שלא ניתן להסירם משם (בלי לגרום לנזק גדול יותר לפי דבריך) אבל כן אפשר להוסיפם בקלות.
בכלל, כל שורת הכפתורים תופסת אצלי עכשיו פחות מחצי מסך (כלומר יש המון מקום ריק) ולמרות זאת הכפתור של עיצוב טקסט מקבץ מספר כפתורים לכפתור אחד ומחייב אותי לבצע לחיצה מיותרת (אגב, מה שהכי מעצבן בכפתור הזה זה שהוא לא נסגר אחרי שלוחצים על אחד מהכפתורים שהוא מציג). Crazy Ivanשיחה 01:39, 30 במאי 2009 (IDT)
 • אני מקבל את הערה לגבי עיצוב קוד והערה מוסתרת
 • כפתור הmenu button - הערה שהוא לא נסגר אחרי לחיצה על כפתורים נכונה. יש לי שני רעיונות לפתרון, תגיד לי מה מהם עדיף (או אם יש לך רעיון אחר אשמח לשמוע, או שצריך את שניהם): 1. הmenubutton ייפתח כשהעכבר מעליו ללא צורך בלחיצה וייסגר כשהעכבר עוזב את האזור. 2. בלחיצה על אחד מהכפתורים של עיצוב טקסט הmenu button ייסגר. ערן - שיחה 08:56, 30 במאי 2009 (IDT)
 • אז אתה מסיר אותם / מחזיר אותם לכפתורים?
 • אני בכלל מעדיף לפרוש אותם כמו שהיה קודם כי לא חסר מקום. מבין שתי האפשרויות שהצגת אני מעדיף את השנייה. Crazy Ivanשיחה 12:23, 30 במאי 2009 (IDT)
 • הסרתי אותם כיוון שהשימוש בהם באמת לא נפוץ. אם מישהו מעוניין בהם הוא יכול להוסיף אותם עפ"י הדוגמאות לעיל.
 • סידרתי שבלחיצה על אחד מכפתורי עיצוב טקסט ייסגר הMENU BUTTON. בנוגע לפריסת המקום: זה משתנה בין רזולוציות/גדלי מסכים וכו', ולכן לא אצל כולם היה הרבה מקום. יתר על כן, הכפתרוים הוסרו כיוון שהם לא מועילים (ואפשר למצוא כפתורים מועילים יותר). פרטנית אתה יכול להוסיף את הכפתורים ולהסיר את הmenubutton כפי שהדגמתי אצל אורי. בברכה, ערן - שיחה 20:41, 30 במאי 2009 (IDT)
אתה בטוח שזה תקין, הסקריפט שמוסיף אייקונים ל"עיצוב טקסט"? נדמה לי שזה עושה בעיות. אם לא תבדוק לפני, אבדוק מחר או מחרתיים. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:45, 30 במאי 2009 (IDT)
בדקתי בIE8 ובפיירפוקס - בשניהם הכפתורים נוספים לMENUBUTTON ובלחיצה עליהם הMENUBUTTON נסגר. בברכה, ערן - שיחה 20:50, 30 במאי 2009 (IDT)
מכון, אבל בתור מי שעבד בתחום, אני יודע שמשתמש שצורח חזק, מקבל הכל. ‏Ori‏ • PTT‏ 23:34, 29 במאי 2009 (IDT)
רק כשמעורב בזה כסף. תומר א. - שיחה 04:22, 30 במאי 2009 (IDT)

למה הדף נמצא בקטגוריה ויקיפדיה:הצבעות?[עריכת קוד מקור]

אני לא רואה פה הצבעה פעילה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חייגו בקליק - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 14:15, 4 ביוני 2009 (IDT)

הסרתי את התבנית. מיקיMIKשיחהמתקפת איכות/הודו - הצטרפו עכשיו! • 14:28, 4 ביוני 2009 (IDT)
תודה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חייגו בקליק - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 14:48, 4 ביוני 2009 (IDT)

הועבר מבקשות מפעילים[עריכת קוד מקור]

לשחזר את מדיה ויקי:Edittoolbar.js לגרסה זו. יש במזנון התנגדות נמרצת לשינויים. ערן ממשיך להחליט בשבילנו מה צריך ומה לא במקום לשחזר לגרסה היציבה. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ז בסיוון ה'תשס"ט • 13:07, 9 ביוני 2009 (IDT)

 • אתה יכול לבקש שחזורים כאוות נפשך, אבל להאשים את ערן כאילו החליט בעצמו וכאילו לא הייתה הצבעה עם לא מעט משתתפים, זה מטעה ומיותר. ירוןשיחה 23:58, 9 ביוני 2009 (IDT)
  • לא מטעה ובטח לא מיותר. קראת את הדיון במזנון? אין אפילו דעה אחת שמתנגדת לשחזור מלא ומוחלט, אז למה ההתעקשות? להראות שלא נוותר? להגרר להצבעת מחלוקת? להראות שפשוטי העם לא מבינים? חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ח בסיוון ה'תשס"ט • 00:03, 10 ביוני 2009 (IDT)
   • אני מסכים, יש דעות שתומכות בצד שלך. אבל לא מדובר כאילו הוא החליט על דעת עצמו - הייתה הצבעה עם לא מעט משתתפים. מטעה ומיותר. ירוןשיחה 07:52, 10 ביוני 2009 (IDT)
    • יש שם לפחות את הדעה שלי שמתנגדת לשחזור מלא ומוחלט ממניעים טכניים. תומר א. - שיחה 00:40, 11 ביוני 2009 (IDT)
     • לא יודע מה המניעים הטכניים. זה עבד יפה מאוד 5 שנים. כבר שבועיים אני לא יכול לעשות צבעים כי למישהו לא בא על האייקון. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ט בסיוון ה'תשס"ט • 03:10, 11 ביוני 2009 (IDT)
      • אתה לא מבין (וכנראה לא קראת מה כתבתי שם) המניעים הטכניים לא קשורים לכפתורים אלא לשינויים תכופים מדי בממשק (ועוד באמצעות כפתור השחזור). גם לי יש כפתורים שהייתי רוצה שיחזרו. תומר א. - שיחה 03:11, 11 ביוני 2009 (IDT)
       • מה שאני לא מבין זה למה לא שחזרו הכל מלכתחילה, ומשחקים איתנו משחקים. כל פעם משחזרים כפתור פה ושם. עדיין חסרים 7 כפתורים. לשחזר אותם ולסגור סיפור. שנגרר להצבעה שתוצאותיה ברורות מראש? חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ט בסיוון ה'תשס"ט • 03:17, 11 ביוני 2009 (IDT)
כמו שאמרתי במהלך הדיון שבו הובעה התנגדות לשינוי, החזרתי את המצב לקדמותו, פחות או יותר. כעת ניתן לדון מחדש בנושא. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 19:36, 11 ביוני 2009 (IDT)
תודה רבה. סוף סוף אפשר לצבוע, ולהגדיל טקסט או להקטין. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ' בסיוון ה'תשס"ט • 19:39, 11 ביוני 2009 (IDT)

עדיין לא[עריכת קוד מקור]

עדיין לא הוחזרו: כתב נטוי, קו אופקי, מדיה, צבע טקסט, עיצוב קוד ורשימת הגדרות. אמנם אני כמעט לא משתמש באלה, אבל דוקא משום כך אני לא זוכר את הקוד ואני רוצה אותם. לא יודע למה חגי פתאום מספק במועט. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חייגו בקליק - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 19:47, 11 ביוני 2009 (IDT)

אופס, אלה לא הוחזרו? אם כן, יוחזרו לאלתר. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ' בסיוון ה'תשס"ט • 19:54, 11 ביוני 2009 (IDT)
כל אלה הוחזרו, אבל יש בעיה אחרת - הרבה כפתורים לא פועלים כמו שצריך. לדוגמא כפתור "כותרת דרגה 2" נותן את הטקסט הבא:
כותרת – דרגה 2
== ==
עוד כפתורים שלא פועלים כנדרש הם: טקסט מודגש, כתב נטוי, טקסט לא מעוצב, קישור פנימי, קישור חיצוני, הוספת תמונה, קובץ מדיה, נוסחה מתמטית, קו אופקי וחתימה. עוד עניין, התמונה של כותרת ברמה 3 הוא Button headline2.png. רצוי להעביר את התמונה הזאת לכותרת רמה 2 ובמקום לשים את זאת Button headline3.png לרמה 3. בקשה לסיום: אם אפשר להחזיר את "קישור פנימי" ו"קישור חיצוני" ימינה ליד "טקסט נטוי", כמו שהיה עד עכשיו. Crazy Ivanשיחה 20:43, 11 ביוני 2009 (IDT)
אין שום סיבה להחזיר את קו אופקי ורשימת הגדרות. אלו שרידים היסטורים, כיום לא קיים להם שימוש לגיטימי אחד במרחב הערכים. דניאל ב. 00:36, 12 ביוני 2009 (IDT)
אין סיבה להוסיף קו תחתי, שמעולם לא היה, ואין לו כמעט שימוש (אולי במיזמים, גם זה כנראה לא). רשימת הגדרות דווקא שימושי בהרבה מאוד מקומות (אני מקליד בעצמי, אבל משתמש בזה באופן לא כל כך נדיר). טקסט עם צבע גם נראה לי מיותר. ערן - שיחה 10:41, 12 ביוני 2009 (IDT)

לכל חרדי שינוי הממשק[עריכת קוד מקור]

אני מקווה שאתם יודעים שגם כך ויקיפדיה עוברת שינוי ממשק גלובאלי בקרוב, אולי כבר בחודש הבא. דניאל ב. 15:40, 13 ביוני 2009 (IDT)

לא. על מה מדובר? אביעדוסשיחה 16:00, 13 ביוני 2009 (IDT)
בממשק הזה. נסה את כלי העריכה שם. תהיה אפשרות להישאר בממשק הישן. דניאל ב. 16:19, 13 ביוני 2009 (IDT)

מי לקח את צלמיות העריכה שלי???[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:מזנוןOri‏ • PTT‏ 13:55, 14 ביוני 2009 (IDT)

בעת עריכה היה לנו מגוון של יותר מ-25 אייקוני עריכה. עכשיו יש רק 14. למשל את זה של הורדת שורה העלימו. מי עשה זאת, והאם היה דיון על כך? יוחזרו צלמיות העריכה לאלתר! חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ט"ו בסיוון ה'תשס"ט • 07:04, 7 ביוני 2009 (IDT)

וואלה צודק. שנילישיחה 07:08, 7 ביוני 2009 (IDT)
לא צריך להתרגז. בדיקה פשוטה מגלה את שיחת מדיה ויקי:Edittoolbar.js. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 07:09, 7 ביוני 2009 (IDT)
זה מזכיר לי את ההתחלה של מדריך הטרמפיסט לגלקסיה (-: Ranbar - שיחה 10:26, 7 ביוני 2009 (IDT)
בחייאת דינק. גם אני כמשתמש די כבד לא ראיתי את הדיון עלום השם הזה. יוחזרו כולם כברירת מחדל, ומי שרוצה לצמצם, שיבקש מיוני סקריפט צמצום. אי אפשר לערוך ככה. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ט"ו בסיוון ה'תשס"ט • 07:11, 7 ביוני 2009 (IDT)
בשביל זה יש לוח המודעות. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 07:15, 7 ביוני 2009 (IDT)
מסכים, זה ממש לא לעניין. פתאום אתמול גיליתי שאין לי מושג מה קרה לכפתור ההערה המוסתרת, ונאלצתי ללכת למצב עריכה של ויקי אנגלית כדי להוציא את הקוד הזה. לא משנים ככה את הממשק לאנשים. הגישה בדיון ההוא בכלל בלתי נסבלת, מין גישה מתנשאת של מעצבי ממשקים. יוחזרו הכפתורים לאלתר, ואני מבקש לא לעשות ככה שינויים גורפים לכולם. אם מישהו רוצה לשנות - אפשר להוסיף לו אפשרות בהעדפות.
ואגב, ברוקס - שום בדיקה פשוטה לא מגיעה לדף אליו קישרת. אתה יודע שהוא שם, אבל למי שלא יודע אין סיכוי להגיע אליו. עופר קדם - שיחה 10:16, 7 ביוני 2009 (IDT)
מחזק את ידי עופר בכל דבריו, שינוי ממשק משתמש הוא בעל השפעה גורפת לא פחות משינוי מדיניות ולא ייתכן שיעשה במחשכים. Ranbar - שיחה 10:20, 7 ביוני 2009 (IDT)
מצטרף לחגי (בלי הבחייאת דינאק קריצה), עופר ורן בר. בברכה, יהודה מלאכיפניה אליויקיהדות • ט"ו בסיוון ה'תשס"ט • 11:58, 7 ביוני 2009 (IDT)
גמני. חובבשירה - שיחה 14:49, 7 ביוני 2009 (IDT)

שבירה מוקדמת[עריכת קוד מקור]

חברים, הדיון הזה יכול ללכת בשתי דרכים. אפשר עכשיו לדון ב"מי אשם" ו"האם השינוי היה כדין" או שאפשר לדון על איזה כפתורים צריך או לא. רכזו את מאמציכם לחשוב איזה כפתורים חסרים לכם כדי שאפשר יהיה לדון עליהם. שחזור עיוור לגירסה היציבה עשוי לגרום לבעיות בשרת/תצוגה/דפדפן ולכן יזיק יותר ממה שיועיל. תומר א. - שיחה 10:35, 7 ביוני 2009 (IDT)

את רשימת הכפתורים שהוסרו תוכלו למצוא בקישור שברוקולי צירף למעלה. תומר א. - שיחה 10:37, 7 ביוני 2009 (IDT)
תכל'ס. דווקא פעולות נדירות דורשות כפתור עריכה, כי לך תזכור איפה השתמשת בזה או ראית את זה כדי להעתיק את הקוד. שנית, דווקא שפתנו האהובה והבעייתית עושה צרות יחד עם קוד (בניגוד לויקיפדיות הגויים) ולפיכך שימוש בכפתורי עריכה מסייע לבצע את הפעולה נכון. מי יכול להכניס הערה לבד, בלי שימוש ב-[1] למשל?? והיותר-מאותגים טכנולוגית? ושלישית - העולם צועד לקראת יתר ידידותיות והממשק של ויקי הוא אסון לרבים וטובים. ללכת בכיוון ההפוך הוא שגיאה. ורביעית, פרוצדורלית - סקר שבו משתתפים מתי-מעט ודווקא אלה שלא נרתעים משיחת "מדיה ויקי" אינו מייצג ואינו קביל. לדעתי אין ללכת לכיוון של תליית ה"אשמים". יש לשחזר למוכר לקהל (עוד שבועיים לא יזיקו) ולפתוח בהליך מסודר, ארוך, מייגע שבו יינתן פתחון פה לכולם. זהו אחד המקרים בו ההליך הארוך מוצדק ויביא לתוצאה טובה יותר ואולי אף לבקשות ליצירת כפתורים חדשים. Ranbar - שיחה 10:47, 7 ביוני 2009 (IDT)
הערה הראשונה נכונה, ו3 הכפתורים היחידים שעונים להגדרה של קוד מורכב שהוסרו עם טקסט צבוע, הערה מוסתרת וקוד. אל אלה אפשר להוסיף את כפתור שבירת השורה, אבל דווקא הסרתו מונעת שימוש בקוד מסובך של שבירת שורה ומעודדת שימוש בדאבל אנטר במקום. הערה השנייה נוגעת לכפתור שהיה ונשאר. לשלישית אינני מסכים, ואולי אף להפך- שילוב קודים מסובכים בתיבת העריכה מסבכת. לרביעית, אני מבין אבל לא מסכים, לסקר הפנו מלוח המודעות ונמשך שבוע. ערן - שיחה 01:08, 8 ביוני 2009 (IDT)
Ranbar צודק מאוד. כמעט בלתי אפשרי להקליד את הקודים האלה כמו שצריך עם ההיפוך עברית/אנגלית, וממילא בקושי זוכרים אותם, גם משתמשים ותיקים (כמוני, למשל). לא מעניין אותי מי "אשם" או מי אחראי. אני רוצה את הכפתורים שלי בחזרה, ומי שרוצה פחות מהם - שיקבל אפשרות ב"העדפות", וכולנו נהיה מרוצים. עופר קדם - שיחה 10:51, 7 ביוני 2009 (IDT)
רק הבהרה, ההתנגדות שלי לשחזור נובעת ממניעים טכניים, לדברים האלה לוקח זמן לחלחל וצריך לבצע אותם בזהירות מירבית. אני מציע בכל זאת לנהל את הדיון כאשר ברקע נמצאת הגירסה הרזה יותר. תומר א. - שיחה 10:55, 7 ביוני 2009 (IDT)
מסכים לגמרי עם דברי תומר בפיסקת הפתיחה. בואו ננסה לשמור את הדיון הזה בכיוון של "מה צריך" ולא ניגרר שוב לעוד אחת מהמלחמות האינסופיות שיש כאן. אני מבקש שיהיו כמה שיותר אייקונים; אני ממש לא זוכר שום קודים, וצריך את כולם. עדיף שיהיו מיותרים מאשר חסרים. קלונימוס - שיחה 11:10, 7 ביוני 2009 (IDT)
אני מצטרף לבקשה להחזיר את כל האייקונים. (אם יהיה דיון מסודר - נדון על כך). תודה, דני. ‏Danny-w‏ 11:18, 7 ביוני 2009 (IDT)
יוחזרו האיקונים, ממש קשה לי לעבוד ככה. Talmoryair - שיחה 11:47, 7 ביוני 2009 (IDT)
מצטרף למבקשים להשיב את האייקונים, מידי פעם ה+ לא נפתח לי וזה ממש מפריע בעריכה. בתחילה חשבתי שזו רק בעיה שלי ומשראיתי שלא, הנפתי את ידי. ועכשיו מי אמר גם אני ולא קיבל את האייקונים בחזרה?! יהודה מלאכיפניה אליויקיהדות • ט"ו בסיוון ה'תשס"ט • 11:56, 7 ביוני 2009 (IDT)
אני לא מכיר את הבעיה. 1. האם אתה לא מצליח לפתוח את הכפתור כלל? 2. האם כדאי שהוא יפתח במעבר עכבר, ללא צורך בלחיצה? ערן - שיחה 01:08, 8 ביוני 2009 (IDT)
כפשרה אני מציע להוסיף את כל מה שהוסר תחת כפתור הפלוס החדש (חוץ מכתב נטוי המזיק ורשימת הגדרות חסרת השימוש). דניאל ב. 12:43, 7 ביוני 2009 (IDT)
ספרתי פה לפחות 10 מתלוננים. לא רוצה פה פשרות, התרגלנו למה שהיה. קודם כל החזירו לנו את הצלמיות האבודות, ואח"כ נדון מה עוד צריך להוסיף. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ט"ו בסיוון ה'תשס"ט • 12:54, 7 ביוני 2009 (IDT)
מצטרף לדברי עופר והאחרים, ומבקש להחזיר. בכלל, מה הרציונל בביטול הכפתורים? אביעדוסשיחה 13:09, 7 ביוני 2009 (IDT)
מאחורי כל אחד מהכפתורים יש הסבר אחר, שאפשר למצוא בנימוקים של אנשים בדף השיחה. בנוגע לשבירת שורה - הועלו נגדו טענות של בעיות כיווניות, וממילא עדיף להשתמש בדאבל אנטר - ריבוי הישמוש בו מסבך את העורכים שצריכים לקרוא אותו. אין לי התנגדות להחזרתו, ואפילו אמרתי שאני משתמש בו אבל הסרתי בהתאם לדעות שהועלו. ערן - שיחה 01:08, 8 ביוני 2009 (IDT)
חגי, מספיק עם הכוחנות הזאת. ערן יודע איך עושים את זה, אני בטוח שברגע שהוא יראה את הדיון הוא יחזיר את הלחצנים. עד אז, אין שום טעם להתרעמות. אביעדוס, הרציונל היה להסיר כפתורים חסרי שימוש ואף מזיקים מכיוון שאין לעשות בהם שימוש בערכים (כגון קו אופקי, כתב נטוי, רשימת הגדרות ולעתים גם ירידת שורה). דניאל ב. 13:27, 7 ביוני 2009 (IDT)
אם לא הייתי מתרעם, היינו נשארים בלי אייקונים. מצטער, אין כאן שום רציונל. זה א' - ב' של תכנות, לא משנים למשתמש את הממשק. אם MS היו עושים את זה, כבר הייתם צולים אותם כאן על האש. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ט"ו בסיוון ה'תשס"ט • 13:31, 7 ביוני 2009 (IDT)

אני עם חגי, מנקודת מבט המשתמש, כולל אורייני תקשוב, הכוחנות הייתה מצד אלה ששינו במפתיע (גם אם לא במתכוון). אני מניח שיש עוד שעריכתם מתרכזת בתוכן ולא בקוד והם מתקשים לזכור את הסימנים המדוייקים. החזירו לנו את הנוחות שהתרגלנו אליה. שנילישיחה 15:26, 7 ביוני 2009 (IDT)

גם אני. מעולם לא השתמשתי בכפתורים הללו. אבל עולה תמיד, מכל הסקרים שלנו, שמשתמשים חדשים חושבים שמורכב מאד לערוך כאן. לעשות את הממשק פחות ידידותי למשתמש זה לא הפתרון. אגב, אין ספק שהמחשבה שצריך להוריד את מה שבשימוש נדיר יחסית היא טעות. קשה לי להאמין שרבים מכם משתמשים בכפתור כדי להפוך מילה לקישור פנימי, כי כולם יודעים את הקוד של זה בעל פה, דווקא הקודים המסובכים צריכים להיותר בהשיג יד. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 15:29, 7 ביוני 2009 (IDT)
ההנחה שהסרת כפתורים היא ממשק פחות ידידותי לאו דווקא נכונה, אפשר לטעון מנגד שמניעת שימוש בקודים מסובכים מקלה על העורכים להבין את הטקסט שהם עורכים. ערן - שיחה 01:08, 8 ביוני 2009 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה מבצעי השינוי לא עשו זאת במפתיע, הודעה פורסמה בלוח המודעות והתקיים דיון רחב היקף עם משתתפים רבים. חגי, אתה מנהל את הדיון הזה כאילו נעשה לך אבל נורא ושיש להעמיד את האשמים לדין. אתה אפילו לא שם לב שהאחראים לשינוי בכלל לא ראו עדין את הדיון. כאמור, הרעיון הובן והמצב יוחזר לקדמותו כשזה יתאפשר. אין צורך להפנות את הדיון לאפיק הזה. דניאל ב. 16:11, 7 ביוני 2009 (IDT)
אתה צודק שאין להתלהם. מאידך אל נא תאמר שהשינוי לא נעשה במפתיע כשכל-כך הרבה אנשים (בכירים ומלומדים כולם) אומרים שמבחינתם היה זה מחטף מפתיע, גם אם התוכניות הופקדו להתנגדויות בוועדה המחוזית. כשאני רואה "שיחת מדיה ויקי" אני אפילו לא ממשיך לקרוא. Ranbar - שיחה 16:22, 7 ביוני 2009 (IDT)
דניאל, הייתה הודעה אחת בלוח, אותה קל מאוד לפספס (ולראייה - משתתפי הדיון כאן לא ראו אותה), ובסקר שהיה שם ספרתי 12 אנשים, שזה ממש לא הרבה. עופר קדם - שיחה 19:19, 7 ביוני 2009 (IDT)
אני ספרתי 19, וגם לא כל מי שרואה דיון משתתף בו. ייתכן שקל לפספס הודעה בלוח, אבל זו כבר בעיה כללית ולא אשמתם של היוזמים. המנגנון המקובל בוויקיפדיה הוא שמפנים לדיון חשוב מהלוח. דניאל ב. 20:29, 7 ביוני 2009 (IDT)
חזרנו לטענות פרוצדוראליות? לשבור שוב? תומר א. - שיחה 21:47, 7 ביוני 2009 (IDT)

שבירת ביניים[עריכת קוד מקור]

תומר ביקש... חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ט"ז בסיוון ה'תשס"ט • 21:52, 7 ביוני 2009 (IDT)

לכל אחד מהכפתורים שהוסרו יש הסבר להסרה, ורוב הכפתורים הוסרו לא רק בגלל שהשימוש בהם מועט או שאינם מועילים (לא אוכלים ולא שותים) אלא כי הם גורמים נזק. אני כמעט בטוח שההתנגדות לשינוי לא נובעת משימוש יתר שנעשה בכפתורים שהוסרו, אלא מעצם השינוי ושינוי גודל סרגל הכלים. כדי שהדיון יהיה פרודקטיבי יותר, רצוי להעלות טענות ספציפיות ופחות כלליות: לא "תחזירו את הכפתורים" אלא "הכפתור הזה והזה חשוב", או בקשות לשינויים בהתנהגות כמו "הכפתורים בפלוס לא נוחים, צריך שיפתח במעבר עכבר ללא לחיצה" או הסדר שלהם וכו'. עבור כל כפתור שיוסכם עליו הוא יוחזר אחר כבוד לסרגל (ואפשר להציע גם כפתורים חדשים שלא היו שם). עבור כל כפתור שלא יוסכם לגביו, גם כן אפשר להוסיף באופן אישי לסרגל, על פי ההסבר המופיע בדף השיחה המצוין.

שינוי בממשק, כפי שנאמר כאן, הוא פעולה שמשפיעה על הרגלי עבודה של משתמשים ולכן אין להרבות בו. שינוי, ואז ביטול שינוי, ולאחריו עוד שינוי לאחר דיון נוסף משמעו עוד הרבה שינויים בממשק - שזה מאוד לא רצוי. בפרט זה נכון כשהדיון הקודם שנמשך שבוע כלל כמות משתמשים נכבדה, וביטולו בטענה של מחטף, יותר משבוע לאחר שנעשה, עשוי לעורר זעזועים בממשק. מצד שני חשוב לי לפתור את הבעיה בעיני משתתפי הדיון במהירות, ולא לגרור דיונים ממושכים שבמהלכם הבעיה תפריע להם לכן:

 • תוך יום או מקסימום יומיים (לפי התפתחות הדיון) אעדכן את סרגל הכלים על פי התפתחות הדיון - כפתורים שיבקשו להחזיר, להזיז או כפתורים חדשים שירצו להוסיף (או כפתורים ישנים שירצו להסיר ;)).
 • בינתיים לכל החפצים במראה הקודם ניתן לקחת את הקוד שהוספתי לOri באופן הבא (שנמצא בהערה מוסתרת):

(הקוד נמצא לעיל) לאחר שמירת שני הדפים יש לרענן באמצעות Ctrl+F5. ערן - שיחה 00:44, 8 ביוני 2009 (IDT)

ערן, אנו לא מעוניינים בניסויים או בקוד של אורי. תן לנו את מה שהיה וזהו. אמרו את זה איזה 15 משתתפים. תודה. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ט"ז בסיוון ה'תשס"ט • 01:04, 8 ביוני 2009 (IDT)
16... הציוני האחרון ישראל שיחה 01:09, 8 ביוני 2009 (IDT)
ערן, אנא, אל תאמר לי ממה נובעת ההתנגדות שלי. זה לא בגלל שהזזת את הגבינה שלי, אלא בגלל שהעלמת כפתורים שאני משתמש בהם לעיתים קרובות, כמו הערה המוסתרת, וכתב עילי/תחתי. החזר בבקשה את המצב לקדמותו. עופר קדם - שיחה 07:47, 8 ביוני 2009 (IDT)
עופר, כפתורי כתב עילי/תחתי לא הוסרו, אלא נמצאים תחת כפתור הפלוס. כפתור הערה מוסתרת הוסר בהתאם לנימוקים השונים שהועלו בדף השיחה. רצוי שלא להשתמש בהערות מוסתרות, אלא להשאיר את הערות בצורה גלויה בדף השיחה כך שאחרים יוכלו לקרוא אותה ולהעיר. ערן - שיחה 21:17, 8 ביוני 2009 (IDT)
ערן, אולי לטעמך זה נחוץ, מועיל ורצוי. אני מכבד זאת. אבל אומרים לך פה 16 משתמשים כבדים שהם לא רוצים פלוסים ופטנטים אלא את הסרגל הישן והטוב. נא להחזיר אותו, ללא המשך דיון. אח"כ תעביר החלטת שינוי ממשק כמו שעשינו עם דף הבית. מה לא ברור פה? חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ז בסיוון ה'תשס"ט • 21:23, 8 ביוני 2009 (IDT)
עד עכשיו לא הבנתי לאן ולמה נעלמו לי האייקונים בימים האחרונים. גם אני מבקש להחזיר את המצב לקדמותו. במיוחד חסרים לי הכפתורים של ירידת שורה וכותרת דרגה 3. Lostam - שיחה 21:33, 8 ביוני 2009 (IDT)
שבירת שורה הסברתי קודם, אבל היה גם דיון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 186#KISS, או "תנו לצה"ל לנצח". ערן - שיחה 21:39, 8 ביוני 2009 (IDT)
ערן, למה אתה מוסיף לי עבודה עם קליקים מיותרים? יש המון מקום במסך - גם לכפתורי כתב עילי/תחתי, מבלי לבזבז את הזמן שלי עם תפריטי משנה. מקסימום, אתה יכול ליצור הפרדה קטנה בין בלוק של הכפתורים האלה לכפתורים האחרים, כדי להקל על מציאתם. האמת שזה יועיל בכל מקרה.
ההערה המוסתרת שימושית למגוון מטרות - כמו, למשל, להסתרת תוכן בשפה זרה בעת התרגום, כדי שלא יופיע במלואו כשהערך בעבודה; או להסברת מידע טכני של עריכה, כמו פרמטרים וטבלאות. הערה מוסתרת שימושית יותר מהערה בדף השיחה, כיוון שהיא ממוקמת במקום קבוע בדף, וכל מי שעורך אותו רואה אותה, בניגוד להערה שנעלמת איפשהו בדף השיחה, ואף אחד לא שם לב אליה. אבל בכל מקרה, כל עוד לא בוטלה הפונקציה הזו במדיה ויקי, הגישה שלך היא רק דעה של כמה אנשים, ולא מחייבת אף אחד. עופר קדם - שיחה 22:04, 8 ביוני 2009 (IDT)
קיבלתי והחזרתי את הערה המוסתרת. בנוגע לכפתורי כתב עילי/תחתי, ראה להלן. ערן - שיחה 22:52, 8 ביוני 2009 (IDT)
האמת, אני לא מבין למה הדיון הזה ממשיך. חוץ מערן לא ראיתי אף אחד בדיון מגונן על ההסרה המיותרת הזו. אני רוצה כפתור שבירת שורה, כי בתבניות משתמשים בו. אני רוצה הערה מוסתרת, כי אפילו פה בדיון לעיל השתמשו בו. אני וכולם רוצים חזרה את כפתורי העריכה וזהו. אני לא מבין למה הוא מחזיק את כולנו בני ערובה. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ז בסיוון ה'תשס"ט • 22:11, 8 ביוני 2009 (IDT)

החזרתי את כפתור הערה מוסתרת ושבירת שורה, שעולה מהדיון ומחוצה לו, שמרבים להשתמש בהם. ערן - שיחה 22:52, 8 ביוני 2009 (IDT)

לא עיינתי בדיון המקדים שנערך בדף שיחת המדיה ויקי. אני סומך על מי שהשתתף בו שנתן טיעונים עם טעם, אבל זה לא הופך אותם לנכונים לחלוטין. אני מסכים, עם זאת, שסרגל העריכה כפי שהוא כעת (מצומצם) יכול לחסוך טעויות של אנונימים. לפיכך, אני מציע: סרגל הכלים המקוצץ יופיע רק למשתמשים לא רשומים. למשתמשים רשומים יופיע הסרגל המקורי, ואם מי מהאחרים שתמכו בשינוי חפצים להשאירו על כנו - יכולים הם להעזר בסקריפט. היה ויתברר שרבים המשתמשים שמשתמשים בסקריפט זה, יהיה ניתן להעלות זאת לדיון במזנון, כפי שהיה ראוי לעשות במקור. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 22:16, 8 ביוני 2009 (IDT)
שינויים בממשק נעשים כל הזמן, ודווקא השינוי הזה נעשה לאחר דיון עם השתתפות של הרבה מאוד משתמשים. אני מתקשה לחשוב על שינוי בממשק שכלל שינוי סקריפט שנעשה לאחר דיון כל כך מרובה משתתפים - אפשר כמובן להביא דוגמה שתסתור אותי... אפשר לקבל הערות על בעיות בשינוי, והן יתוקנו בהתאם. החזרה גורפת של כפתורים שהוסכם על ידי משתמשים רבים שהם מיותרים ולא שימושיים (הזחה, צבע טקסט וכו'), לא תעשה, אלא אם לא יהיה רוב, או אם יובאו נימוקים עניינים לחשיבותם. יש שינויים שמצריכים זמן להתרגל אליהם, ובקשה להחזרת כפתור רק בגלל שרגילים להופעתו, נראית לא עניינית. ערן - שיחה 22:52, 8 ביוני 2009 (IDT)
דווקא משתמשים לא רשומים צריכים את הסיוע של הכפתורים יותר מכולם. כמה מהם, לדעתכם, יבינו איפה כפתורי הכתב עילי/תחתי? אם למישהו יש בלגן בעיניים כשיש יותר מדי כפתורים, כבר הצעתי - אפשר ליצור הפרדה ויזואלית (רווח קטן או משהו כזה) בין בלוקים של כמה כפתורים דומים, וזה פחות או יותר יפתור את הבעיה. עופר קדם - שיחה 22:40, 8 ביוני 2009 (IDT)
האם פתיחת התפריט במעבר של העכבר מעל הכפתור, ללא צורך בלחיצה יהיה פתרון מספק? ערן - שיחה 22:52, 8 ביוני 2009 (IDT)
לא, כי זה עדיין דורש מניפולציות מיותרות - במקום פשוט להגיע לכפתור וללחוץ עליו, צריך לעשות מסלול מיוחד לכפתור אחד וממנו לאחר. יש המון מקום במסך. עוד לא ראיתי טיעון סביר להסתרה של הכפתורים האלה (ולא, "כדי לא לבלבל" זה לא טיעון סביר). עופר קדם - שיחה 23:14, 8 ביוני 2009 (IDT)

חברים, כמו בכל מחלוקת כאן: ראשית חכמה יש לשחזר למצב היציב, ורק אז להחליט. אנא. אביעדוסשיחה 23:39, 8 ביוני 2009 (IDT)

הצבעת מחלוקת[עריכת קוד מקור]

אני לא מבין למה הדיון נסחב. אם הכפתורים לא חוזרים תוך חצי שעה, אני פותח הצבעת מחלוקת. חבל שנגררנו לזה. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ז בסיוון ה'תשס"ט • 23:27, 8 ביוני 2009 (IDT)

אני מחזיר את הכפתורים. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:14, 9 ביוני 2009 (IDT)
תודה. תוציא אותם גם מהפלוס הזה. אף אחד לא יודע שמתחבא שם משהו. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ז בסיוון ה'תשס"ט • 00:26, 9 ביוני 2009 (IDT)
גם אני מצטרף לחגי. רוצים לשנות משהו קבוע שעובד והרוב מרוצים ממנו, אז בבקשה עם הצבעה מסודרת בפרלמנט, ולא באמצעות דיון באיזה דף נידח. --אפי ב. • התחברו לרגשותיכם • 12:47, 9 ביוני 2009 (IDT)
עברה יממה ועדיין לא שוחזרו הכפתורים. אני ממש לא מבין את זה. הנה, אני רוצה להשתמש עכשיו בטקסט עם צבע, ולך תדע מה הקוד. למה??? חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ז בסיוון ה'תשס"ט • 13:02, 9 ביוני 2009 (IDT)

הצעת פשרה[עריכת קוד מקור]

אחרי שהצלמיות תחזורנה למצבן היציב, אני רוצה להציג פשרה, שאינני יודע אם היא תיתכן טכנית, אך אם כן, היא הפתרון הטוב ביותר לדעתי:
עבור משתמשים אנונימיים – צלמיות בסיסיות לעריכת ערכים (הדגשה, קישורים פנימיים וחיצוניים, הערות שוליים וכו').
עבור משתמשים רשומים – אפשרות לבחור אילו צלמיות תופענה באמצעות רשימה של check-box (ריבוע שבו ניתן לסמן וי) בדף ההעדפות שלי. למשל, אם אני רוצה שהכפתור טקסט עם צבע יופיע לי, אני מסמן אותו בווי, ואם לא, אני משאיר אותו ריק.
מה דעתכם? Kulystabשיחההמטמון מחכה למוצא • י"ז בסיוון ה'תשס"ט • 13:53, 9 ביוני 2009 (IDT)

אני Symbol support vote.svg בעד Talmoryair - שיחה 14:20, 9 ביוני 2009 (IDT)

ההצעה הזו אלמוני-פוביה לשמה.

Symbol oppose vote.svg נגד - איני רואה שום תועלת בכך. אם חושבים שהמצב הנוכחי מבלבל, ניתן ליצור הפרדה בין בלוקים של צלמיות למטרות שונות, כדי להקל על מציאתן. עופר קדם - שיחה 15:28, 9 ביוני 2009 (IDT)

שבירת סיום[עריכת קוד מקור]

על אף שתומר לא ביקש...
אני כבר לגמרי מבולבל. עד עתה חגי ושאר התומכים בו היוו בשבילי הדוברים. כלומר: אני בהחלט סבור שצריך להחזיר את המצב לקדמותו, רק ששוכנעתי מתומר שיש צדדים טכניים שאנו, המשתמשים הלא בקיאים, לא מודעים להם. הועלתה פה טענה די חזקה ששינוי הממשק כל שני וחמישי רק יזיק. אבל ראו זה פלא: הממשק השתנה כבר, תוך כדי הדיון, 3-4 פעמים ועתיד להשתנות עם כל כפתור שיוזכר במשך הדיונים. אני, אישית, לא מבין מדוע לא להחזיר את המצב לקדמותו ואח"כ לתת אפשרות בהעדפות להוריד כפתורים למי שרוצה וחסל. האפשרות ההפוכה, היינו להשאיר כך ומי שרוצה להוסיף כפתורים שיבחר בהעדפות, לא נראית לי נכון, לפי הטענה שהועלתה כאן שמשתמשים חדשים יחסית (כמוני - לפני 3-4 חודשים, אז עוד לא ידעתי מה זה מונובוק), לא ידעו איך לעשות זאת או שבכלל קיימת האפשרות הזאת. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חייגו בקליק - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 22:14, 9 ביוני 2009 (IDT)

כתבתי את הדברים הבאים למישהו בשיחה פרטית היום בנושא זה: "מה שאני אומר הוא שכל שינוי הוא זעזוע. שינוי קטן (הוספת כפתור או הסרה) הוא זעזוע קטן. שינוי כל הכפתורים - זעזוע בינוני. שחזור - זעזוע ענק.‬ צריך להגיע להסכמה איזה כפתורים יהיו ואיזה לא ולשנות פעם אחת וזהו". ועכשיו אני מוסיף: אני לא מרוצה מכך שבמהלך הדיון מתווספים ויורדים כפתורים אבל אין לי מה לעשות נגד זה. זה לא בריא - וכשזה יגרום נזק אני אגיד "אמרתי לכם". תומר א. - שיחה 22:31, 9 ביוני 2009 (IDT)
בטח יש מה לעשות נגד זה. הרי כתבת: "צריך להגיע להסכמה איזה כפתורים יהיו ואיזה לא ולשנות פעם אחת וזהו". לא צריך לשנות כל פעם כפתור אחד או שנים אלא להגיע להסכמה על הכל ורק אח"כ לשנות בבת אחת. ושוב: אני מסכים לכ"ז רק בגלל הטיעון שלך. כי לולא הטיעון הזה הייתי דורש כמו רבים מלפניי שחזור. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חייגו בקליק - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 22:37, 9 ביוני 2009 (IDT)
לא אמרתי שאין מה לעשות. אמרתי שלי אין מה לעשות. ועוד דבר, תיכף יגידו לי שמטעמי זהירות צריך להוסיף את הכפתורים אחד אחד ולבדוק שהם עובדים. אז נכון, זה יותר בטוח ובכל זאת צריך לרכז את כל הפעילות למקטע זמן אחד לפני שהשינויים מחלחלים לכולם. תומר א. - שיחה 22:41, 9 ביוני 2009 (IDT)
רק אוסיף שחבל שנעשתה פעולה חפוזה יחסית, של משהו קצת בלתי הפיך כמו שינוי בממשק. אקווה שנלמד את הלקחים לפעם הבאה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חייגו בקליק - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 22:44, 9 ביוני 2009 (IDT)
פתחתי בקשה במפעילים "לשחזר את מדיה ויקי:Edittoolbar.js לגרסה זו. יש במזנון התנגדות נמרצת לשינויים. ערן ממשיך להחליט בשבילנו מה צריך ומה לא במקום לשחזר לגרסה היציבה." אני חייב להגיד שקשה לי להבין את העקשנות הזו. 20 איש מבקשים ואחד עושה מה שבא לו. את טקסט עם צבע עוד לא הואיל לשחרר. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ח בסיוון ה'תשס"ט • 23:27, 9 ביוני 2009 (IDT)
"מה שבא לי" בהתאם לדיון מרובה משתתפים עם הפניה מסודרת מלוח המודעות. אתה צועק וחוזר על עצמך, וקשה להבין מה אתה רוצה. כפתור טקסט עם צבע, כפי שהבהירו בסקר, לא ברור אף לויקיפדים ותיקים. לצביעת טקסט יש להשתמש ב{{צבע גופן}}. ערן - שיחה 23:29, 10 ביוני 2009 (IDT)

מצד אחד אמרתי שבהתאם להערות בהמשך הדיון לגבי כפתורים אוסיף את הכפתורים המבוקשים שהסרתם מפריעה, ומצד שני לא הועלו כמעט בקשות מנומקות להחזרת כפתורים ספציפיים: עופר טען שכפתור menu button לא נגיש, ובהתאם ביטלתי אותו והחזרתי את הכפתורים שהוא מכיל. כן החזרתי את שבירת שורה, שגם לגביה הועלו הרבה בקשות באופן ספציפי. כל הטענות האלו היו על דברים מאוד מפריעים (בעיני מי שטען), והיה חשוב לי לפתור את זה מהר. כפתורים אחרים שלא הוחזרו הם הזחה, כתב נטוי, קו אופקי, מדיה, צבע טקסט, עיצוב קוד, כותרת משנית, קישור לפסקה, כותרת רמה 3 ורשימת הגדרות - לגבי כל אלו לא עלו בקשות רבות להחזרתם, ומצד שני יש הסכמה בסקר שהם לא שימושיים. למעוניינים הוספתי בהעדפות, תחת לשונית סקריפטים, כפתורים נוספים שאפשר להוסיף אישית: בעד/נגד, רשימה וכותרת רמה 3.

מאז החזרת הכפתורים האחרונים לא עלו כמעט תלונות חדשות, ואני חושב שהסרגל התייצב מעט ואפשר לדון על שינויים נוספים בלי דוחק לשנות מהר את הסרגל ולהוסיף זעזועים. אין זה אומר שהדיון סגור, ואם יש בקשות נוספות - מוזמנים להעלות - גם כבקשות לכפתורים דיפולטיים בסרגל, וגם ככפתורים שרלוונטיים לקבוצת משתמשים מצומצמת ורוצים לאפשר אותם בהעדפות. אבל כדי שהדיון יהיה פרודקטיבי, אני מבקש להעיר בצורה ספציפית לגבי כפתורים שהסרתם מפריעה לעבוד או כאלו שהוספתם תתרום לנוחות העריכה. ערן - שיחה 23:29, 10 ביוני 2009 (IDT)

הערה צדדית: הכפתור של "כותרת הערות שוליים" מוסיף את התבנית באנגלית. אני יודע שיש כאלה שמשנים את אח"כ לעברית. אולי אפשר פשוט לשנות את תוצאת הכפתור הזה? תודה, ‏עמיחי 23:33, 10 ביוני 2009 (IDT)
ערן, היות ודעות מסוימות בטלות בעיניך, פתחתי בויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/מדיה ויקי:Edittoolbar.js הצבעת מחלוקת. ישפוט הציבור. אבקשך לנמק שם את דעת המתנגדים. ההצבעה תצא לדרך תוך 24 שעות, או לאחר כתיבת דעת המתנגדים, המוקדם מביניהם. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ט בסיוון ה'תשס"ט • 13:36, 11 ביוני 2009 (IDT)
שוב הכפתורים זזו. שוב יש שתי שורות כפתורים שמקטינות את מסך העריכה. אולי די לשחק בזה? ‏Ori‏ • PTT‏ 04:43, 12 ביוני 2009 (IDT)
שנים היה סדר מסויים, אני לא אמורה להתחיל לחפש מחדש. אם כבר מחזירים, אז בבקשה לסדר הישן. תודה, דורית 15:43, 17 ביוני 2009 (IDT)

אייקונים לעריכה[עריכת קוד מקור]

עדיין לא חזרו! מה קורה? העניין מאד מכביד ומקשה! קלונימוס - שיחה 22:08, 8 ביוני 2009 (IDT)

יש לזה מקום. Aghnonפורטל ספרד • הצטרפו למטרה! 22:11, 8 ביוני 2009 (IDT)
התגובה מעלי אינה מכובדת. האייקונים לעריכה הוסרו, מסיבה לא ברורה, ללא כל דיון על כך במזנון או בפרלמנט. כאדם שאינו איש טכני - אני זקוק לאייקונים אלה, והיעדרם מכביד על כתיבתי. אני מסיק שאינני היחיד. אני מצטרף לבקשה להחזיר את המצב כפי שהיה קודם, ובמידת הצורך - לדון בסוגייה זו בצורה מסודרת ופתוחה, כמקובל בוויקיפדיה. דני. ‏Danny-w‏ 12:37, 10 ביוני 2009 (IDT)
אם נפגעתם, אני מתנצל. רעיון הדף שהקמתי הוא לקבץ דיונים רבים על נושאים שנפתחים בכל מקום. כדוגמת שתי המכות האחרונות: עיצוב הדף הראשי החדש ושקופיות העריכה. Aghnonפורטל ספרד • הצטרפו למטרה! 14:35, 10 ביוני 2009 (IDT)

בית משוגעים[עריכת קוד מקור]

אני כבר משתגע בעצמי. קודם כל הנושא צריך להידון איפשהוא ונראה שאנחנו מתחמקים משאלת חשיבותו. מצד שני יש לנו שתי מגיפות שמשתוללות ויש לנו "משוגעים" בכל מרחב הדיונים. נפתחו לפחות עשרה דיונים בנושא עיצוב העמוד הראשי ועוד מעט בנושא השינוי בלוחיות העריכה. Aghnonפורטל ספרד • הצטרפו למטרה! 20:24, 10 ביוני 2009 (IDT)

בדיחה לא מוצלחת היא מצחיקה פעם אחת. פעם שנייה כבר לא. כשהיא עולה למזנון ויורדת, זה אמור לתת רמז. כשמעלים אותה בכוח למרחב "ויקיפדיה" במקום בו נמצאים דפי מדיניות שעברו דיונים מעמיקים, ולאחר מכן מורידים אותה משם, זה צריך לתת רמז נוסף. עכשיו הגיע הזמן להגיד באופן מפורש - זה לא משעשע, זה לא מעניין, זה לא רצוי, רד מזה. אלמוג 20:26, 10 ביוני 2009 (IDT)
אולי הרעיון באמת לא כ"כ מוצלח. בכל מקרה, אני רואה שיש דיונים שנפתחים בכל מקום באותו נושא ואני לא סובל את זה. אם לפחות לכל דיון שנפתח נפנה לדיון ראשי מתאים זה כבר ייפתר. Aghnonפורטל ספרד • הצטרפו למטרה! 20:40, 10 ביוני 2009 (IDT)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

כשמוסיפים דרך הכפתור (נפתחת תיבת עריכה בה מוקלדת ההערה) הקוד שנוצר הוא ref. כשמוסיפים דרך רשימת התבניות להוספה הקוד נוצר בצורה {{הערה|שם=שם-הערה}}. האם כדאי ליצור אחידות בצורה? לדעתי עדיפה הצורה השנייה, למרות שגם היא דורשת שינוי קל בהוספת קו אנכי אחרי שם הערה. נויקלן - ש 21:19, 17 באפריל 2012 (IDT)

👍1+ הצורה השניה • חיים 7 • (שיחה) • כ"ו בניסן ה'תשע"ב • 00:18, 18 באפריל 2012 (IDT)