שיחת משתמשת:שירלי ק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, שירלי ק, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
אופק כחול - ביבר הזכוכית 23:04, 2 בנובמבר 2020 (IST)

הזמנה למלא משוב אודות הכלים למשתמשים חדשים[עריכת קוד מקור]

שלום. ראיתי שיצא לך להשתמש בכלים למשתמשים חדשים. בתור מי שעזר לקדם את הוספת הכלים לוויקיפדיה העברית, אני מזמין אותך למלא משוב עליהם. תוצאות המשוב חשובות שכן יש להן השפעה על אופן השימוש בכלים ועתידם בוויקיפדיה, ותוצאות והמלצות מהם יועברו בהתאם לצוות הפיתוח של ויקימדיה הבינ"ל.

קישור לסקר ניתן למצוא כאן. תודה רבה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:24, 3 בנובמבר 2020 (IST)

ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:ארץ גראהאם[עריכת קוד מקור]

היי שירלי. לפני קביעת מועד ההצבעה יש להשלים את נימוקי כל הצדדים. האם תרצי להוסיף נימוק כלשהו לאופציה של "גרהם" או של "גראהם"? אם לא אתזמן את פתיחת ההצבעה לעוד 72 שעות. תומר - שיחה 18:56, 19 בינואר 2021 (IST)

משתמש --> משתמשת[עריכת קוד מקור]

Another hermaphrodite symbol transparent.svg

ויקיפדיה מאפשרת לך לבחור אם המערכת תתייחס אליך כ"משתמש" או כ"משתמשת". ברירת המחדל של המערכת הוא פנייה בלשון זכר, אך באפשרותך לבחור האם להשאיר ברירת מחדל זו על כנה, או לשנותה. אם ברצונך לשנות את העדפות המגדר, יש להיכנס לדף ההעדפות שלך (קיים קישור נוסף בראש הדף) ולבחור את המגדר הרצוי לך על ידי סימון "היא עורכת דפים בוויקי". אז, יש לשמור את השינוי. שינוי זה ישפיע גם על האופן בו ייקרא הדף האישי שלך, קרי, האם יתחיל ב"משתמש" או "משתמשת", לפי בחירתך.

בברכה,--שלום1234321אפצישיחה • ז' בשבט ה'תשפ"א 10:11, 20 בינואר 2021 (IST)

טיפים להשתלבות בקהילה[עריכת קוד מקור]

היי Face-smile.svg
בזמנו כתבתי את הדף הזה ובו טיפים שייעדתי עבור עורכות ועורכים שעשו בערך 200-100 עריכות. מאז התוכנית של ויקיפדיה לגבי חדשים השתנתה והדף הזה לא בשימוש, אבל חשבתי שאם במקרה הבחנתי בכך שאת נמצאת בטווח העריכות הרלוונטי, אולי הדף יביא לך תועלת. אם תקראי אותו, אשמח אם תרצי לכתוב לי פה בכמה מילים משוב קצר - האם הועיל לך וכדומה. בהצלחה בהמשך דרכך בוויקיפדיה! איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 21:59, 8 במרץ 2021 (IST)

שומאי יקר, תודה שטרחת וצירפת את הקישור לדף, ותודה על הלבביות שלך. בכל דיון שאתה משתתף בו אתה תורם לאוירה הטובה, ואני מציינת את זה כי לי כמשתמשת חדשה לא פשוט כאן לפעמים. כשמחקו לי עריכה עם הסבר של שתי מילים יבשות זה היה פשוט מרפה ידיים.
לעצם העניין, מצאתי את המדריך מועיל מאוד בצד הזה בדיוק - של ההתנהלות בקהילה. אבל הייתי רוצה מדריך שיכלול יותר ידע טכני שמאוד חסר לי, ושבמצב הקיים מפוזר בכל מיני מקומות בדף הראשי, ובדף המשתמש, ובקישורים, ובסרטונים (לפעמים אני מוצאת הדרכה שאני לא יודעת לחזור אליה אחר כך).
למה אין בתיבה הזאת את אייקון החתימה האוטומטית?
למה כשעורכים בקוד מקור יש אפשרות לתצוגה מקדימה וכשעורכים בעורך הפשוט התצוגה המקדימה מופיעה בשלב הבא אחרי "פרסום השינויים" וקוראים לה "סקירת שינויים"?
איך יוצרים תבנית של אתר בהערות שוליים?
איך יודעים אילו ערכים נמצאים במחלוקת?
איך מוצאים ידיים ורגליים בשיטת שולצה בהצבעות? (מה ההבדל בין אב ל- אב (גד)?)
מה ההבדל בין "ההודעות שלי" ו"ההתרעות שלי"?
מה זה ויקינתונים?
איפה אפשר לראות ריכוז של המיזמים?
האם בעריכה ה-500 אני אדע את התשובות, או שרק דוד שי יודע אותן?
מודה לך שוב על היזמה וההתעניינות : ) שירלי ק - שיחה 23:37, 8 במרץ 2021 (IST)
היי שירלי, תודה על המחמאות ואני שמח לדעת שחלק מהדברים שאני עושה משמעותיים עבור המוטיבציה שלך Face-smile.svg
ה"מדריך" שלי הוא למעשה לא ממש מדריך, ומאוד לא מקיף, אלא משהו תמציתי וקל-לבליעה שתכננתי לשלב השני של הקליטה בוויקיפדיה. לא יודע אם את מכירה, אלא יש מגוון מדריכים מסודרים ומקיפים יותר בדף העזרה הראשי ואם תסתכלי כאן למשל יש תפריט צד שמקשר למגוון מדריכים שהם יותר טכניים - אולי יועיל לך. בנוסף, שאלות פרטניות תרגישי חופשי לכתוב לי (כאן, במייל או איפה שנוח לך) ואענה בשמחה. אתחיל באלו שכבר כתבת:
  • למה אין בתיבה הזאת את אייקון החתימה האוטומטית? - אני לא בטוח למה התכוונת. בקוד מקור יש אייקון חתימה (ובעורך חזותי לא צריך לחתום). את יכולה לראות תמונה של האייקון כאן.
  • למה כשעורכים בקוד מקור יש אפשרות לתצוגה מקדימה וכשעורכים בעורך הפשוט התצוגה המקדימה מופיעה בשלב הבא אחרי "פרסום השינויים" וקוראים לה "סקירת שינויים"? - טכנית העורך החזותי הוא סוג-של תצוגה מקדימה. למען המקרים הספציפיים שבהם זו בעיה, יש לך טיוטה אישית משלך שאת יכולה לעשות בה ניסויים (סתם שתדעי שעשיתי בה ברגע זה את הבדיקה איך נראה השלב שלפני "פרסום השינויים", כדי להיות בטוח Im-yahoo.svg).
  • איך יוצרים תבנית של אתר בהערות שוליים? - אני לא בטוח שהבנתי. את מתכוונת לתבנית שמתקינים בדפדפן שהופכת בלחיצת כפתור קישורים בידיעות אחרונות/הארץ וכו' ל"הערה"?
  • איך יודעים אילו ערכים נמצאים במחלוקת? - אפשר לראות אותם כאן. באותה הזדמנות גם אציין שהצבעות מחיקה נמצאות כאן - מקווה שעניתי למה שהתכוונת. אישית כשהייתי בוותק שלך עשיתי לעצמי קיצור דרך בתפריט הצד שיהיה לי נוח להגיע לדפים האלו ולאחרים בלחיצת כפתור וזה מאוד שימושי בעיני. עשיתי את זה באמצעות הדף - משתמש:HaShumai/הקישורים שלי, את יכולה ליצור לעצמך דף עם שם המשתמש שלך במקום שלי ולבחור לך את הקישורים היעילים ביותר. אני כבר לא זוכר בדיוק - יש סיכוי שצריך לפתוח גם איזו אפשרות בהגדרות, אז אם תנסי את זה וזה לא יצליח תכתבי לי ואחפש את זה.
  • איך מוצאים ידיים ורגליים בשיטת שולצה בהצבעות? (מה ההבדל בין אב ל- אב (גד)?) - צריך להתעמק בהצבעה כדי לחשב ואני מעולם לא עשיתי זאת. יש פה מחשבון שולצה שמעולם לא ניסיתי. בדרך כלל מה שמנסים לבדוק זה האם יש אפשרות אחת שמנצחת אחת-אחת את כל האפשרויות (נניח א' מול ב' מנצחת 8-10, כלומר, 10 פעמים העדיפו את א' מעל ב' ו-8 פעמים את ב' מעל א', וא' מול ג' מנצחת 3-10 - אז א' לוקחת מתוך 3 האפשרויות). ולגבי השאלה השנייה, לא, מעשית אין הבדל. רשמית מסתבר שאמורים לציין את כל האפשרויות (גיליתי עכשיו מכאן), אבל זה בגדול מנוסח חצי-כהמלצה ואף פעם לא ראיתי שאוכפים את זה.
  • מה ההבדל בין "ההודעות שלי" ו"ההתרעות שלי"? - בגדול "התראות" זה אם תייגו אותך או שלחו לך מייל או כתבו בדף השיחה שלך ובגדול אם ניסו לפנות אליך, ו"הודעות" הם ל"שונות" כמו תודות ששולחים לך או ציוני דרך אאל"ט.
  • מה זה ויקינתונים? - זה מיזם ש"מתלבש" על ויקיפדיה - לכל ערך יש קישור בתפריט הצד "פריט ויקינתונים" שבו כל הוויקיפדיות בעולם משתפות ביניהן מידע, למשל, תמונה ראשית של ערך, שנות לידה, מקצועות (מישהו כבר תרגם את כל המקצועות האפשריים בערך לעברית ואם באנגלית כתוב "teacher" אז יופיע אוטומטית "מורה"). ברוב המקרים המידע הזה נכנס לתבניות הראשיות של הערך, דוגמת "תבנית אישיות" שתוכלי לראות בצד שמאל של ערכי אישיות כמו זה, מתחת לתמונה (שגם היא מוויקינתונים, בדרך כלל).
  • איפה אפשר לראות ריכוז של המיזמים? - שאלה טובה.. אישית ממש התבעסתי שלא ידעתי על הקישור הזה בשנה הראשונה שלי פה.
  • האם בעריכה ה-500 אני אדע את התשובות, או שרק דוד שי יודע אותן? - אני לא בטוח מה נמצא מחוץ למעגל הידע של דוד שי, אבל גם משתמשים יחסית ותיקים פונים לפעמים לויקיפדיה:דלפק ייעוץ. נראה לי שבטוח לומר שוויקיפדיה רחבה מספיק כך שאף אחד לא יודע הכל.
אם יהיו לך שאלות נוספות תכתבי לי בכיף, אם כי בדרך כלל ייקח לי יותר זמן להגיב Face-smile.svg איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 15:42, 9 במרץ 2021 (IST)
תודה רבה על התגובה הלבבית, ועל ההזמנה להיעזר בך בשאלות. אין כמוך! שירלי ק - שיחה 13:54, 12 במרץ 2021 (IST)
הסמקהFace-smile.svg איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 01:13, 14 במרץ 2021 (IST)
איש השום היקר עזרת גם לי, תודה רבה לך! שמיה רבהשיחה • א' בניסן ה'תשפ"א • 01:24, 14 במרץ 2021 (IST)
שמיה רבה, משמח מאוד לשמוע Face-smile.svg איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 12:44, 14 במרץ 2021 (IST)
קרוב לוודאי שכשתגיעי לעריכה ה-500 כבר יהיו לך שאלות חדשות, אבל כמו ששכתב לי אבי אהרן ז"ל כשקיבל את פני לפני 16 שנה - תתחילי לערוך, כבר תלמדי בתנועה. ותוספת קטנה שלי - אל תתרגשי ממה שמוחקים "לך". לפי הסטטיסטיקות שלי מחקו לי עד היום הרבה יותר עריכות ממה שאת הספקת לבצע... זה חלק מהתהליך, וצריך פשוט להתרגל לזה. עמית - שיחה 20:31, 16 במרץ 2021 (IST)
תודה לך, והסרט הצהוב שלך הוא רעיון ממש יפה. שירלי ק - שיחה 22:49, 16 במרץ 2021 (IST)
חן חן גם לך עמית - שיחה 10:10, 17 במרץ 2021 (IST)

חדשופדיה 2021 שבוע 16[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #16
עודכן ב־18 באפריל
לחתימה על מנוי לידיעון

● במזנון מתקיימים שלושה דיונים לגבי עריכות cat-a-lot והעברת קטגוריות: דיון לגבי השאלה כיצד לבצע העברה סיטונאית של קטגוריות: באמצעות בוט או באמצעות גאדג'ט, דיון לגבי מניין עריכות לצורכי סטטיסטיקה בעריכות cat-a-lot ודיון לגבי מניין עריכות לצורך קביעת זכות הצבעה בעריכות cat-a-lot
● במזנון מוצגת הצעה לקהילה: הצגת מידע מינימלי בערכים לא קיימים. לפירוט נוסף, ראו ויקיפדיה:ערכי הארגמן
● במזנון מתקיים דיון לגבי במחיקת מבני תאריכים
המקבץ השבועי: בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא סרטי אימה קלאסיים