שיחת משתמשת:שלומית קדם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ארכיון א', ארכיון ב', ארכיון ג', ארכיון ד', ארכיון ה', ארכיון ו', ארכיון ז', ארכיון ח', ארכיון ט', ארכיון י', ארכיון י"א, ארכיון י"ב, ארכיון י"ג, ארכיון י"ד, ארכיון ט"ו, ארכיון ט"ז, ארכיון י"ז, ארכיון י"ח, ארכיון י"ט שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ' שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"א שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ב משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ג משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ד

תוכן עניינים

ברברה בוני[עריכת קוד מקור]

האזיני נא לביצוע הנפלא הבא ave maria Yoavd - שיחה 12:22, 17 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה רבה, יואב! אכן, נפלא, אולי הנפלא ביותר ששמעתי ליצירה זו.שלומית קדם - שיחה 17:02, 17 באוגוסט 2009 (IDT)
שמח שמצא חן בעיניך. אני ממפה עכשיו את כל היצירות של שוברט וליד כל אחת מהן אני רושם היכן יש הקלטות חופשיות באינטרנט. זו אחת "המציאות" שלי. אני ממש מופתע שכמעט לכל שיר שלו יש כמה ביצועים שניתן לשמוע מהאינטרנט. Yoavd - שיחה 08:05, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
בשבת האחרונה, בתוכנית של אבי אתגר, היו כמה שירים, עיבודים של יצירות אינסטרומנטאליות ואריות מאופרות, בביצועים של הזמרים הפופולריים, כמו שרה ברייטמן, שרלוט צ'רץ' ועוד. צ'רץ', אם אינני טועה, שרה את האווה מריה. יש לה קול יפה, בהחלט, אבל כשמשווים את רמת הביצוע, המוזיקליות, העומק, לאלה של בוני... טוב, עדיף לא להשוות. השאר היו ברמה נמוכה עוד יותר. הצרה היא שזה מה שהציבור הרחב, הלא-מוזיקלי, לומד להכיר כביצועי מוזיקה קלאסית וטופח לעצמו על השכם, שהנה גם הוא מאזין כמו המשכילים האינטליגנטים האלה מהיכל התרבות. כמו הכנרת ונסה מיי, זאת עם הכינור האדום, שנראית ומנגנת כמו במועדון לילה. לך תסביר לציבור הרחב מה בינה לבין יצחק פרלמן ודוד אויסטרך...שלומית קדם - שיחה 11:24, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
הנה עוד כמה שירים יפים של ברברה בוני :

Barbara Bonney sings 'Schwips-Lied' from Johann Strauss' 'Ein Nacht in Venedig (A Night in Venice)'

Barbara Bonney Andreas Scholl "Stabat Mater" Giovanni Battista Pergolesi

סיור מצולם על התפתחותה של בוני, בלווי שירה שלה - מומלץ!

A Scandinavian Dichterliebe"Deh vieni, non tardar" W. A. Mozart

"Ach, Ich Fühl's" Wolfgang Amadeus Mozart

"Die Schwestern" Johannes Brahms

"Sul fil d'un soffio etesio" (Falstaff)

"Fulget amica dies" "Tu Virginum Corona" K 165 W. A. Mozart

" Pie Jesu" Gabriel Fauré

The Radiant Voice of Barbara Bonney sings In Trutina

"Laudate Dominum" Wolfgang Amadeus Mozart

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager Malcolm Martineau Volkslied

Peer Gynt

"Heute Noch Lieber Vater, Tut Es Doch" Johann Sebastian Bach

Barbara Bonney "Ganymed" Geoffrey Parsons Franz Schubert

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager "Aus meinen Tränen sprießen" Fanny Mendelssohn Hensel

"Un moto di gioia" Le Nozze di Figaro W. A. Mozart

"Thy hand, Belinda...When I am Laid in Earth" Henry Purcell Yoavd - שיחה 12:37, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה. מצפות לי שעות של הנאה עילאית.שלומית קדם - שיחה 12:42, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

חריזה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,

בערך זה אין הערות שוליים. פניתי לכותב העיקרי (משתמש:רונן אלטמן קידר) בנובמבר 2014 עם בקשה שיטפל בערך זה. הוא סירב בטענה לחוסר זמן ועניין. האם תרצי לקחת את זה על עצמך? גילגמש שיחה 15:00, 9 ביולי 2015 (IDT)

שלום חן,
קצת מוזר שמי שכתב ערך מומלץ מסתייג ממנו עכשיו בטענת חוסר עניין. חוסר זמן זו גם בעיה שלי ואינני מתמצאת ממש בנושא, אבל אם לא יימצא מישהו אחר, אשתדל לראות מה אוכל לעשות. מה עם משתמשת:Dahlia? נראה לי שזה התחום שלה, אם היא עוד פעילה. לילה טוב, שלומית קדם - שיחה 23:49, 9 ביולי 2015 (IDT)
תודה שלומית. אנסה לפנות אליה. גילגמש שיחה 05:34, 10 ביולי 2015 (IDT)
שלום גילגמש, קראתי עכשיו את הערך, ולמען האמת, נראה לי שאין צורך בהערות שוליים, משום שהדוגמאות הרבות מדברות בשם עצמן. סביר שיש מאמרים של מומחים לדבר, שאומרים בדיוק מה שרונן אלטמן קידר אומר, אבל ככל הידוע לי, הוא עצמו עוסק בתחום הספרות והשירה, כך שבמקרה מסוים זה, אולי אפשר לוותר על הערות שוליים (וייתכן גם שזה הרציונל שעמד מאחורי ההמלצה על הערך בשעתה).שלומית קדם - שיחה 19:28, 13 ביולי 2015 (IDT)
אתייעץ עם גארפילד לגבי העניין הזה, אם כי לא נראה לי שאפשר לוותר על הערות השוליים. אני יודע שרונן אלטמן קידר עוסק בשירה, אבל זה לכשעצמו לא מספיק. בעבר עניין הערות השוליים לא היה מודגש כמו שהוא מודגש היום. זה מומלץ ישן מאוד, מלפני עשור כמעט. כיום מקובל שהערכים מגובים בהערות שוליים. אני בטוח שיש ספרות אקדמית רצינית שנעשתה בתחום זה. גילגמש שיחה 19:34, 13 ביולי 2015 (IDT)
אני לא מסכים עם שלומית ולדעתי ערך זה מאוד זקוק להערות שוליים, יש משפטים שממש זועקים לכך. ניסיתי לקרוא את הפתיח בעיניו של תלמיד תיכון ואני משוכנע שתלמיד תציכון רגיל לא היה מצליח לעמוד במשימה - לא הייתי מצביע עליו כערך מומלץ. בברכה. ליש - שיחה 19:42, 13 ביולי 2015 (IDT)
תודה ליש. זאת הייתה גם התחושה שלי. גילגמש שיחה 19:47, 13 ביולי 2015 (IDT)
בתשובה לשניכם, אם כך הבעיה איננה רק בהערות שוליים אלא בעריכה בכלל, והשאלה צריכה להיות, אם להשאיר את ההמלצה או לבטל אותה. הרי הוספת הערות שוליים לא תפתור את בעיות הניסוח. לגבי ספרות אקדמית רצינית, ודאי שיש, השאלה היא רק למי ואיזה עורך מוכן לטפל בערך.שלומית קדם - שיחה 00:29, 14 ביולי 2015 (IDT)

כמה הערות[עריכת קוד מקור]

שוב ערב טוב שלומית,

שימי לב בבקשה לתיקוניי בערך על המסע הראשון של ג'יימס קוק. ראשית, תותחים בקוטר של 4 ליבראות הם קטנים מאוד. הם יורים כדור ברזל בגודל של תפוז. אפילו תותחי יבשה היו בקוטר גדול יותר. הטווח שלו נמוך למדי - אולי קילומטר או שניים לכל היותר. בנוסף, כל הספינות נשאו תותחים באותה תקופה. זה פחות כדי להלחם בילידים (בשבילם אפילו תותח חרטום על כוננת מסתובבת היה מספיק). זה נועד בעיקר להדיפת שודדי ים. כמו כן, באותה תקופה נשאו הספינות נשק אישי (גם כן למטרה זו) הנשק כלל רובים, אקדחים חרבות וכו'. לעתים, התווספו גם כמה נחתים. אלה שימשו לא רק כדי להלחם באויבים, אלא גם כדי להפעיל סמכות על הסיפון לפי הוראות רב החובל. בהתחשב בכך שג'יימס קוק היה קצין בצי המלכותי הבריטי (ומכאן דרגתו הצבאית) אז סביר שיקבל ליווי מסוים של נחתים. אגב, אולי כדי לציין שלא כל כך קל לקבל דרגת לפטננט (אולי כדאי להקפיד על התעתיק הבריטי, אבל זה שיקול לזמן אחר). היה צריך לעמוד בבחינות ובעל דרגה זו יכול היה לפקד על ספינות גדולות למדי, כפי שמראה המקרה של ג'יימס קוק. זה לא סתם סגן עלוב שמקבל מחלקה של 20 חיילים ומסתער איתה על הגבעה הסמוכה. מדובר בדרגה בכירה למדי. גילגמש שיחה 20:33, 13 ביולי 2015 (IDT)

תודה על ההערות וההארות. לגבי הנשק על הספינה, ידיעותי בתחום זה שואפות לאפס, ואת המעט בעברית שאבתי ממילון מונחים צבאיים וממילונים כלליים. כל תיקון יתקבל בברכה. לגבי הדרגה של קוק, שיערתי שזה המצב, ולכן לא תרגמתי את לייטננט לסגן אלא השארתי אותו כמות שהוא. לגבי התעתיק, כמו שכתבת, אין לי התנגדות לשנות, אם כך יוחלט. בברכה, שלומית קדם - שיחה 20:39, 13 ביולי 2015 (IDT)
אולי כדאי לכתוב משהו כמו "רב חובל, בעל דרגת לוטננט בצי המלכותי הבריטי"? לגבי לוטננט/לפטננט אני לא בטוח כמה קורא ממוצע יבין מה זה בכלל. העניין פה הוא קצת הומוריסטי. האנגלים (בניגוד לאמריקאים) הוגים את הדרגה "לפטננט" (אף על פי שאין אות F או ph במילה) כי לו (leu) זה פשוט שירותים ואת המילה tenant אפשר לתרגם גם כ"מטפל ב.." אז יוצא שיש פה מטפל בשירותים וזה לא כל כך נעים. לא בטוח עד כמה הפרט הזה חשוב לקורא העברי... גילגמש שיחה 20:45, 13 ביולי 2015 (IDT)
כן, או שאפשר להבין את זה כ"דייר בשירותים"... באמת לא כל כך מכובד, אבל לא נראה לי שהקורא העברי יבין מזה משהו. השאלה אם לשנות ל"לוטננט", כי באנגלית זה נשמע קרוב יותר ל"לייטננט" (לפחות באנגלית אמריקאית), שלא לדבר על כך שאז צריך יהיה לשנות בהמון ערכים. בקשר למה שהצעת בראשית הפסקה, אשקול את זה מחר. לילה טוב,שלומית קדם - שיחה 00:26, 14 ביולי 2015 (IDT)
אני דווקא שומע לוטננט הינה למשל פה: [1]. בכל אופן, לגבי לייטננט/לוטננט אולי כדאי לדון בייעוץ לשוני. את צודקת שההבחנות הדקות האלה בין הגייה בריטית לאמריקאית כנראה לא תעניין את הקוראים. גילגמש שיחה 06:11, 14 ביולי 2015 (IDT)
גילגמש, בשבועות האחרונים שמתי לב במיוחד למבטא, ולדעתי התעתיק המדויק ביותר יהיה לוּיטננט. השאלה עכשיו היא, אם אפשר לתת משימת תיקון כזאת לבוט, כי לעבור ידנית על כל מאות האזכורים של "לייטננט" יהיה די מטורף. אם לא בוט, נראה לי שעדיף להשאיר כמו שזה.שלומית קדם - שיחה 12:40, 6 באוגוסט 2015 (IDT)
שלום שלומית, אני מצטער שאני עונה רק עכשיו - היתי בחול. מה זאת אומרת בוט? דרגה זו מקובלת בצבאות רבים בעולם ובכל שפה הוגים את זה קצת אחרת (כמו שכבר הדגמתי עם אנגלית בריטית ואנגלית אמריקאית). ברמת הערך הבודד אין בעיה לשנות בכמה שניות בעריכה בודדת. גילגמש שיחה 08:53, 9 באוגוסט 2015 (IDT)
לו היה מדובר בערך בודד, לא הייתה בעיה. הבעיה היא, שהמילה לייטננט מופיעה בהרבה מאד ערכים, ואם מחליטים לשנות אותו ללויטננט, יהיה מדובר בהרבה מאד שניות, דקות ושעות. משום כך, אם מחליטים לתקן בכל מקום לשם אחידות, צריך בוט. אם לא, אפשר להשאיר כמו שזה.שלומית קדם - שיחה 09:08, 9 באוגוסט 2015 (IDT)
צריך לחשוב על זה. ההגייה שונה משפה לשפה. יתכן שכדאי לשמור על הגייה מקומית ואולי לא כדאי לשגע את הקורא (בסך הכל מדובר באותה דרגה) אולי משתמש:Eldad יעזור. גילגמש שיחה 09:50, 9 באוגוסט 2015 (IDT)
למיטב הבנתי, "לוטננט" זה מה שנשמע באמריקאית. בבריטית, כפי שציינת, זה "לפטננט". בהגייה גרמנית – "לויטננט" (-Loyt). "לייטננט" נראה לי שגוי (אם כי בחלק מהמקרים זה אולי נכון, על פי ההגייה שהייתה נהוגה בשעתה). בכל אופן, זו נראית על פניה משימה לא פשוטה, כזו שלא מתאימה לבוט, אלא לעריכה ידנית, כל מקרה לגופו ולא בשינויים גורפים. אלדדשיחה 10:30, 9 באוגוסט 2015 (IDT)
מסדרות המשטרה האמריקאיות הגעתי למסקנה, שהמדויק ביותר הוא לוּיטננט, אבל העבודה רבה ומסובכת כל כך, שנראה לי עדיף להשאיר דברים כמות שהם, או יותר נכון, לתקן בכל הזדמנות לפי ההגיה המקומית, אבל לא כמבצע מקיף.שלומית קדם - שיחה 10:33, 9 באוגוסט 2015 (IDT)
בסדר גמור. גילגמש שיחה 17:51, 9 באוגוסט 2015 (IDT)

אפרים דרור[עריכת קוד מקור]

מכירה? אביעדוסשיחה 23:29, 21 ביולי 2015 (IDT)

ודאי וודאי. שמו היה נזכר אצלנו בבית עוד מהימים שהיה אפרים טרוכה. תרגומיו הנמלצים לא היו בדיוק לטעמי, אבל לערך הוא בוודאי זכאי ותבורך שכתבת לו.שלומית קדם - שיחה 00:01, 22 ביולי 2015 (IDT)
חיוך אביעדוסשיחה 00:29, 22 ביולי 2015 (IDT)

העלאת תמונה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, אשמח לקבל את עזרתך בנוגע להעלאת תמונה בערך יצחק ניבורסקי. יש תמונה שלו ב'גוגל תמונות'. תמונה ראשונה מצד ימין. בתודה. 89.138.34.45 00:19, 27 ביולי 2015 (IDT)

שלום לך, דווקא בענייני תמונות אינני האדם המתאים לפנות אליו. עדיף לפנות אל משתמשת:Hanay או אל משתמש:ביקורת. לי יש בעיה בכל תחומי הטכנולוגיה הוויקיפדית ואפילו עם תמונות שלי אני מתקשה. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 00:46, 27 ביולי 2015 (IDT)
שלום. תמונה מגוגל תמונות אינה תמונה חופשית מזכויות יוצרים, אתה יכול להעלות רק תמונה שיצרת בעצמך. ביקורת - שיחה 00:50, 27 ביולי 2015 (IDT)

ערכים בעבודה[עריכת קוד מקור]

שלומית ערב טוב, תוכלי לבדוק בבקשה באילו מן הערכים הבאים שכתבת ניתן להסיר את תבנית העבודה: צ'ארלס קאודן קלארק, אנדרו מרינר, נורמן לברכט, אנג'לו מריאני, אניאס מקינטוש, דייגו ראמירס דה ארייאנו , יאקוב לה מייר , תומאס גריפית' טיילור ‏ , ג'ון אליוט גרדינר , ההרים הטראנס-אנטארקטיים ‏ , קווים וקשתות. תודה ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 21:46, 30 ביולי 2015 (IDT)

תודה, טוםטום, הסרתי את התבנית מצ'ארלס קאודן קלארק ומנורמן לברכט. את השאר אשתדל לסיים בזמן הקרוב.שלומית קדם - שיחה 00:42, 31 ביולי 2015 (IDT)
אשמח אם תבדקי גם את הערך אווה בן צבי. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 07:27, 6 באוגוסט 2015 (IDT)
בינתיים סיימתי גם את אניאס מקינטוש. את אווה בן צבי אסיים בימים הקרובים, וכך גם את השאר, לאט לאט.שלומית קדם - שיחה 08:05, 6 באוגוסט 2015 (IDT)

... באותו נושא, קרסטן בורכגרווינק... הערך נראה לי במצב מספיק טוב, כך שתוכלי להמשיך לעבוד עליו גם ללא התבנית. לשיקולך. בכל מקרה, תודה על הערכים המעניינים פרי מקלדתך. יום נעים, Ldorfmanשיחה 09:23, 6 באוגוסט 2015 (IDT)

אני מצטרף למצעד הנודניקים. כחלק מפרוייקט של מסדר הניקיון. חיוך. ביקורת - שיחה 18:24, 18 באוגוסט 2015 (IDT)
ברכות לנודניקים. אני משתדלת, אבל הערכים החדשים נערמים וכל אחד מוליד עוד ועוד קישורים אדומים:) יום יבוא ואגמור את כל הערכים בעבודה (ואז יהיו חדשים...). לילה טוב, שלומית קדם - שיחה 00:53, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
מזדהה לגמרי. גם אני נתקל בבעיה הזו, ומתמודד בצורה אחרת שתוקעת לי את המחשב - בדפדפן שלי פתוחים דרך קבע, 12 כרטיסיות של ערכים ביצירה... Nuvola apps kmoon.png לילה טוב!. ביקורת - שיחה 01:24, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
סיימתי בינתיים גם את אנדרו מרינר ואת ההרים הטראנס-אנטארקטיים. המשך יבוא.שלומית קדם - שיחה 20:31, 20 באוגוסט 2015 (IDT)
כנ"ל דייגו ראמירס דה ארייאנו.שלומית קדם - שיחה 15:53, 25 באוגוסט 2015 (IDT)

ערך פוטנציאלי[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,

יש לך אולי ערך פוטנציאלי כלשהו להמלצה? אני זקוק לערכים לאכלוס רשימת ההמתנה. גילגמש שיחה 12:05, 12 באוגוסט 2015 (IDT)

נראה לי, שאפשר לקחת בחשבון את קצה הדרום ואת אניאס מקינטוש. לשיקולך.שלומית קדם - שיחה 12:08, 12 באוגוסט 2015 (IDT)
אוקי, תודה רבה. אבדוק את שני אלה. גילגמש שיחה 12:09, 12 באוגוסט 2015 (IDT)
שלום, גילגמש. בהמשך לבקשתך לעיל, מה דעתך על טום קריין, קבוצת ים רוס וסחף אורורה? בוודאי יש עוד ערכים מתאימים בתחום המוזיקה, אבל אצטרך לעבור עליהם ולראות מה מתאים.שלומית קדם - שיחה 20:15, 9 באוקטובר 2015 (IDT)
תודה. אני צריך לקרוא אותם בעיון. במבט חטוף אני כבר רואה שהערות השוליים בעברית במקום בשפת המקור. חוץ מזה אין לי הערות כרגע ואני צריך לקרוא. אוסיף לרשימה שלי. תודה. גילגמש שיחה 20:23, 9 באוקטובר 2015 (IDT)
גילגמש, עברתי עכשיו באופן יסודי על טום קריין, עשיתי הגהה והכנסתי כמה תיקונים, וגם החלפתי את ההערות לאנגלית, מלבד במקרה של טקסט, שמופיע בהערה אבל הוא חלק מן הטקסט הכללי של הערך וראוי לתרגום כמו שאר הטקסט בערך. את קבוצת ים רוס וסחף אורורה כדאי להשאיר בינתיים לטיפול נדחה, ואז נראה.שלומית קדם - שיחה 17:39, 10 באוקטובר 2015 (IDT)
תודה. אשתדל לעבור עליו בהקדם. גילגמש שיחה 17:42, 10 באוקטובר 2015 (IDT)

הזמנה אישית לסקר העורכים של ויקיפדיה העברית[עריכת קוד מקור]

סמליל ויקימדיה ישראל

שלום שלומית,
עמותת ויקימדיה ישראל מקיימת לראשונה סקר בקרב עורכי ויקיפדיה העברית. הסקר נועד לקבל תובנות בנוגע לחוויית העריכה במיזם, מתוך כוונה לעזור לקהילת העורכים להמשיך לשפר את גרסתה העברית של האנציקלופדיה החופשית וכן, את תהליך יצירתה. נודה לך מאוד אם, כמי שפעילה בוויקיפדיה העברית מזה זמן רב, תסכימי לענות על השאלון, באמצעות הקשה על הקישור הבא:

הקישור שלך לסקר.
הקישור המופיע פה לשאלון הוא אישי והודעה זו הושארה עבורך באופן ספציפי.


לתשומת לבך, הסקר אינו מתבצע על גבי שרתי קרן ויקימדיה, אלא באמצעות מערכת "Qualtrics", אשר אושרה לשימוש על ידי הקרן. למען הסר ספק, גם אם ההזמנה אישית, כל המידע בסקר נאסף בצורה אנונימית, כך שלא ניתן לקשר בין עורך מסוים לתשובות שמסר. בנתונים שייאספו לא יעשה כל שימוש מעבר למחקר עצמו, אשר ניתוח תוצאותיו יהיה זמין לקהילת העורכים לאחר סיום איסוף המידע.

הסקר נבחן ונמצא נגיש לאנשים עם מוגבלויות. הוא זמין למענה גם דרך מכשירים ניידים.


בכל שאלה או בעיה, לפני המענה על הסקר או במהלכו, הנך מוזמנת ליצור קשר עמי, לירון דורפמן, בכתובת המייל Liron-at-wikimedia.org.il או בטלפון 050-5453913 .

.בשם ויקימדיה ישראל, תודה לך מראש

Nuvola apps kchart.svg

Ldorfmanשיחה 00:01, 18 באוגוסט 2015 (IDT)

אם טרם ענית, יש להזדרז!

שלום לך,
איני יודע אם מילאת את סקר העורכים שהזמנה אליו השארתי לך לעיל, אולם אם טרם יצא לך לעשות זאת, רצוי להקיש על הקישור בהקדם.
ממספר סיבות, הקישור לסקר פעיל למשך שבוע בלבד. אם חלף שבוע מההזמנה לסקר, לא ניתן יהיה להכנס אליו באמצעות אותו קישור. היה וטרם ענית על הסקר, ברצונך לעשות זאת ונתקלת בבעיה, ניתן תמיד ליצור עמי קשר ואשמח לדאוג לטיפול בנושא (אם הפנייה נעשית דרך דף זה, יש "לתייג אותי" כדי שלא אפספס). שבוע טוב, Ldorfmanשיחה 01:07, 23 באוגוסט 2015 (IDT)

מיקום תופים בתזמורת[עריכת קוד מקור]

היי, הייתי באופרה שבה כלי ההקשה היו בצד ימין ולא בצד שמאל (מנקודת מבטי). מה השוני ומה יכול לגרום לשינוי כזה? תודה. Shannen - שיחה 13:45, 20 באוגוסט 2015 (IDT)

נכון, גם לי הזדמן להיות בקונצרטים, שבהם כלי התזמורת היו ערוכים באופן שונה מהרגיל. את הסיבה לכך אפשר לייחס או להוראות המלחין בפרטיטורה, או להעדפה אישית של המנצח ביצירה מסוימת. ראיתי כבר מערך כלים, שבו הצ'לי והקונטרבסים היו מצד שמאל של המנצח, במקום מימין, כרגיל, וגם סקציות הכינור, הראשון והשני, והוויולות חולקו באופן שונה מן המקובל. כידוע, מאהלר שלח קרנות וחצוצרות לנגן מאחורי הקלעים, וביצירות מסוימות שרה המקהלה מן היציע, בצדי האולם או מאחורי הקלעים - כל מקרה לגופו. באופרה, שבה יש דגש רב על הצד הדרמטי ועל קולות הסולנים והמקהלה, יש שיקולים שונים מן הרגיל בקונצרטים סימפוניים. עם זאת, מדובר בחריגות מן המערך הרגיל.שלומית קדם - שיחה 17:17, 20 באוגוסט 2015 (IDT)
תודה רבה! יש סיבה ל"מערך הרגיל"? Shannen - שיחה 22:01, 20 באוגוסט 2015 (IDT)
אני מתארת לעצמי, שבמשך השנים נמצא שזה המערך הטוב והנוח ביותר, הן מבחינה אקוסטית והן מבחינת המנצח. זה גם הגיוני, אם לחשוב על האלטרנטיבות - לא סביר שהתופים יימצאו בחזית והכינורות מאחור, כשם שלא סביר שהטרומבונים, הקרנות והחצוצרות יישבו לפני החלילים והאבובים. שלומית קדם - שיחה 23:31, 20 באוגוסט 2015 (IDT)
שוב תודה. Shannen - שיחה 05:00, 21 באוגוסט 2015 (IDT)

אניאס מקינטוש[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב שלומית,

עברתי על הערך ואני חושב שיש סיכוי טוב שיתקבל כמומלץ. אציע אותו בהקדם. תעברי עליו בבקשה ותראי אם יש משהו שאת רוצה לתקן או להוסיף. כמו כן, חשוב להוסיף פרק קריאה נוספת שלא קיים כרגע וחשוב לתקן את הערות השוליים לשפת המקור. גילגמש שיחה 07:12, 27 באוגוסט 2015 (IDT)

שלום, חן.

תודה, אני שמחה לשמוע שאתה חושב כך. אעבור על הערך בהמשך היום ואנסה להכחיל מה שאוכל. כמו כן אוסיף פרק לקריאה נוספת (אם כי אני די בטוחה שאיש לא יקרא את הספרים שיומלצו שם), אבל לגבי הערות השוליים, חשבתי שהסכמנו על השיטה שהצעתי, שכל מקור יוזכר בפעם הראשונה בשפת המקור ובמלואו, ואחר כך רק בשם המחבר ומס' העמוד. אינני רואה כל פסול בכך, שהאזכורים הבאים יהיו בעברית, אבל אם זה חשוב לך מאד, אשנה אותם לאנגלית.שלומית קדם - שיחה 10:13, 27 באוגוסט 2015 (IDT)

שלום, גילגמש, חשבתי על עוד ערך שיהיה כדאי לשקול למומלץ, מוזיקה בתקופה המודרנית. זה ערך שהתחיל בכתיבה משותפת של נינצ'ה ושלי ונמשך בעיקר בעבודה שלי. הבעיה היא, שיש שם עוד שני פרקים, שנינצ'ה הבטיח להשלים בזמן הקרוב. אני מקווה שהדבר ייעשה תוך זמן קצר. בכל מקרה, אשמח אם תקרא אותו ותתרשם וההשלמה תבוא בקרוב.שלומית קדם - שיחה 19:37, 27 באוגוסט 2015 (IDT)
אוקי, אבדוק גם אותו. תודה רבה. גילגמש שיחה 20:10, 27 באוגוסט 2015 (IDT)

מוזיקה אקספרמנטלית[עריכת קוד מקור]

היי, אז הוספתי את מוזיקה נסיונית, את מוזמנת לערוך ולשפץ. הרבה זמן לא כתבתי פה, אז יכול להיות שאני חלוד. מקווה שאגיע גם לאחרים בקרוב. זו בעיה, ככל שאני כותב יותר ומסתכל יותר בערך הזה, ככה אני מרגיש שאין גבול למידע שהוא צריך להכיל. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 11:50, 28 באוגוסט 2015 (IDT)

היי נינצ'ה. תודה על התוספת. קראתי, הגהתי ועשיתי ויקיזציה. אני מקווה שתגיע בקרוב לשאר. לגבי ההיקף - נכון, אם ננסה להכניס כל מה שהוא יכול או צריך להכיל, נגיע לממדים של ספר, לא של ערך. לשם כך יש קישורים פנימיים והפניות לערך מורחב. עכשיו אני חושבת איך לשלב שם את בריטן ואחרים ואת מי להכניס לפרק הזה.שלומית קדם - שיחה 12:23, 28 באוגוסט 2015 (IDT)
וקיזציה, בדיוק זאת המילה שחיפשתי. יופי. כמובן שאין סוף למידע שיכול להופיע בערך כזה, ואני זוכר שלא התכוונו לכתוב ספר. תודות נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 12:34, 28 באוגוסט 2015 (IDT)

הערה בדף השיחה - מוזיקה[עריכת קוד מקור]

מצאתי את המקורות לכיתוב שנקבע בזמנו. קצת מביך שהמילון שהאקדמיה הוציאה למונחי המוזיקה נכתב בכיתוב מוסיקה....--‏Yoavd‏ • שיחה 13:06, 31 באוגוסט 2015 (IDT)

אם האקדמיה השתמשה לחילופין בשתי הצורות, באותו מילון עצמו, זה באמת מביך. על אחת כמה וכמה, אנו מצווים להקפיד על האחידות בכיתוב.שלומית קדם - שיחה 17:19, 31 באוגוסט 2015 (IDT)

בלבב ימים[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,

פניתי לדוד שי להשלמת מקורות לערך היפה הזה כדי להציגו ברשימת ההמתנה, אבל הוא טוען שאין לו מקורות לגבי חלק מהפרשנות. אולי את יכולה לעזור או להפנות אותי למישהו אחר? (פרטים נוספים בדף שיחה של דוד שי). אני צריך ערכים לעמוד הראשי :) גילגמש שיחה 09:30, 1 בספטמבר 2015 (IDT)

שלום חן,

אינני יודעת, אנסה לבדוק, אבל אם דוד לא מצא, קשה לי להאמין שאני אצליח בכך. אולי תפנה אל משתמש:אביעדוס? הוא מומחה במציאת כל מה שאחרים מחפשים.שלומית קדם - שיחה 12:15, 1 בספטמבר 2015 (IDT)

5.28.155.227[עריכת קוד מקור]

שלום, משתמש זה הוסיף כמה מילים לכמה ערכי מוזיקה. אודה לך אם תבדקי שיש בהם ממש. החשד הוא כי בערך אחד היה ברור שזו שטות אבל ביתר אינני יודע. --‏Yoavd‏ • שיחה 11:46, 1 בספטמבר 2015 (IDT)

שלום יואב. בסימפוניה השביעית ברור שמדובר בשטות וביטלתי עם תקציר בהתאם. לגבי החמישית אבדוק אחר כך בפרטיטורה. האם היו עוד ערכי מוזיקה? אני לא ראיתי עוד.שלומית קדם - שיחה 12:13, 1 בספטמבר 2015 (IDT)
אם יש 2 שטויות באותו היום, אז כל עריכות המשתמש הם חשד להבל ועדיף לשחזר את כולן. Corvus-TAU - שיחה 12:15, 1 בספטמבר 2015 (IDT)
קורבוס, עוד אינני יודעת אם גם העריכה השנייה היא שטות. אבדוק ואז אגיד.שלומית קדם - שיחה 12:17, 1 בספטמבר 2015 (IDT)
המשתמש ערך בערכים הבאים: קרן יער,בנדונאון, מוזיקה ערבית, רונדו, בארוק,הבריאה (אורטוריה). אם אכן אלו השחתות צריך לחסום אותו. --‏Yoavd‏ • שיחה 13:05, 1 בספטמבר 2015 (IDT)
בחמישית של בטהובן זו איננה השחתה, אבל התוספת לא הייתה ברורה - באקורד הפותח את הפרק הרביעי מנגנים כל כלי התזמורת, אבל יש בו הרכב מלא של הטרומבונים השונים, מעבר למקובל. הבהרתי זאת. את השאר אבדוק מיד.שלומית קדם - שיחה 13:53, 1 בספטמבר 2015 (IDT)
ביטלתי עריכות בקרן יער, בנדונאון, מוזיקה ערבית, רונדו ובארוק. בהבריאה (אורטוריה) ביטלתי והחלפתי במשפט מן הוויקיפדיה האנגלית. הערך הזה דורש טיפול מהיר ויסודי.שלומית קדם - שיחה 14:20, 1 בספטמבר 2015 (IDT)

אלנה מושוק[עריכת קוד מקור]

במלכת הלילה. תהני. הביוגרפיה שלה באנגלית בברכה. ליש - שיחה 18:19, 4 בספטמבר 2015 (IDT)

משלחת הטראנס-אנטארקטית האימפריאלית[עריכת קוד מקור]

Shackleton Endurance Aurora map-he.svg

שבוע טוב שלומית. הערות? קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 20:34, 12 בספטמבר 2015 (IDT)

תודה, קרלוס. המפה מצוינת מלבד פרט אחד - מסע ה"ג'יימס קיירד" (מסומן בכחול) היה מאי הפיל לג'ורג'יה הדרומית, ובמפה לא ראיתי את אי הפיל אלא את איי שטלנד הדרומיים. אומנם אי הפיל נמנה עם איי שטלנד הדרומיים, אבל לא כל קורא מודע לכך. האם אפשר להשחיל את השם "אי הפיל" אל תוך המפה, בנקודת המוצא של הקו הכחול? תודה רבה, לילה טוב ושנה טובה,שלומית קדם - שיחה 23:57, 12 בספטמבר 2015 (IDT)
בבקשה. שנה טובה ומתוקה גם לך (: קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 00:30, 13 בספטמבר 2015 (IDT)
מצויין. תודה,שלומית קדם - שיחה 08:56, 13 בספטמבר 2015 (IDT)

מרווח (מוזיקה)[עריכת קוד מקור]

שחזרתי כאן עריכה בגלל סגנון, אבל ייתכן שאפשר להציל אותה בקלות. תוכלי לבדוק זאת? ביקורת - שיחה 18:57, 17 בספטמבר 2015 (IDT)

אכן, צריך היה לתקן עריכה, אבל בכלל כל הערך הזה זקוק לעריכה, שתצריך יותר זמן מסתם תיקון סגנון וניסוח. אשתדל לעשות זאת בזמן הקרוב.שלומית קדם - שיחה 21:45, 17 בספטמבר 2015 (IDT)
תודה רבה. ביקורת - שיחה 23:30, 17 בספטמבר 2015 (IDT)

שוב חריזה[עריכת קוד מקור]

שלום,

את מעוניינת לטפל בערך הזה? כי אם לא אעביר אותו לרשימת הסרה. אני לא מכיר מישהו נוסף שמתעניין בתחום ובלי טיפול אי אפשר להשאיר את הערך בסטטוס מומלץ. גילגמש שיחה 23:27, 21 בספטמבר 2015 (IDT)

שלום חן,

לא, גם אני אינני מתעניינת בתחום ואין לי שום גישה למקורות בשבילו.שלומית קדם - שיחה 09:03, 22 בספטמבר 2015 (IDT)

דו[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,
אשמח אם תראי את השינויים שעשיתי בערך דו (הסבר בדף השיחה).
מעבר לזה, אני חושב שכל ערכי התווים (דו רה מי וכו') יכולים להשתפר מבחינת המבנה. אולי כדאי להשתמש במודל האנגלי: להעביר את המידע לגבי תווים דיאזיים ובמוליים לערכים נפרדים (לדוגמה: דו דיאז, הרי באמת מדובר בתווים נפרדים. יהיה מקום לדיון לגבי כפילויות - דו דיאז ורה במול, או מי דיאז ופה), ושכל ערך יכלול מלבד פתיח פסקה עם טבלה של הערכים באוקטבות השונות ופסקה נוספת לגבי סולמות מקובלים: מז'ור, מינור טבעי, מינור הרמוני ומינור מלודי בעלייה ובירידה. מה דעתך? ‏ישרוןשיחה 13:39, 25 בספטמבר 2015 (IDT)

ישרון, הסתכלתי בערך ואין לי עדיין מסקנות ברורות לגבי הערותיך, אבל מה שאני יכולה להגיד עד כה זה, שאינני רואה סיבה לכתוב ערך נפרד לדיאזים ובמולים, אלא להסתפק בהסבר, ש-# מעלה את הצליל בחצי טון ו-♭ מנמיך אותו בחצי טון. מה שחסר לי בערך זה הסבר לגבי אנהרמוניה, והוא נראה לי חיוני יותר מן ההסבר לגבי תדרים שונים לדו דיאז ורה במול, למשל, שתקף לגבי כלים מסוימים אבל איננו אומר דבר לפסנתרנים ולכל מי שמכיר את התווים והסולמות רק מן הפסנתר. לגבי הסולמות, יש ערכים נפרדים לסולם מז'ורי ולסולם מינורי, שבו מפורטים סוגי הסולם השונים, ודי בהפניה אליהם. אם להרחיב בנושא זה בכל ערך של תו נפרד, יש להכניס גם את המודוסים הבנויים כל אותו תו. לגבי טבלת ערכים באוקטבות השונות, אפשר, אבל מאין תתחיל את הערכים במפתח פה והיכן תסיים אותם במפתח סול, כלומר, לכמה אוקטבות אתה רוצה להתייחס? בסך הכל, הצעותיך טובות, אבל דורשות הרבה עבודה. אם אתה מוכן לכך, יישר כוחך ובהצלחה.שלומית קדם - שיחה 17:51, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
מדוע יש מקום לערך על התו פה ואין מקום לערך על סי במול? הרי מדובר בתו שונה עם צליל שונה ותדר שונה מזה של התו סי. ראית את הטבלה שיש בערכי תווים באנגלית? היא מוצאת חן בעיניי. אם לא נפצל נצטרך שלוש כאלה בכל תו (אחת על לה - נניח - אחת על לה במול ונוספת על לה דיאז), מעבר לזה שכאמור מדובר בתווים שונים מהתווים הסמוכים אליהם, ורק בשל העובדה שתווים מוכוונים לסולם דו מז'ור שמם נסמך לתו אחר אבל התוכן שונה.
לגבי הסולמות - אני חושב שאפשר להסתפק בסולמות הבסיסיים כפי שציינתי, לפחות בתור התחלה. אחרי זה בהמשך להוסיף מודוסים וכל מיני סולמות ג'אז ואחרים שאני לא מבין בהם. זה מידע חשוב והוא בכל מקרה קיים בערך, רק משום מה זה בתור פסקאות וכותרות עבור טקסט של שורה וחצי ומתייחס רק לסולם מינורי טבעי. באופן כללי אפשר לומר שיש יותר מדי כותרות במבנה הנוכחי - עבור מעט מדי טקסט.
אשמח גם לשמוע את דעתך גם על התוספת שלי בפסקה על דו גבוה. אמנם חסר חשיבות מבחינה תאורטית אבל נראה לי שזה תופס מקום ועניין שראויים לאזכור בוויקיפדיה (שאגב לא קיים באנגלית). ‏ישרוןשיחה 01:22, 27 בספטמבר 2015 (IDT)
אני מסכימה שבמצבו הנוכחי הערך איננו במיטבו - הרבה פרקים קצרצרים ומעט תוכן. השאלה היא איך לשפר. כשלעצמי, אינני רואה סיבה לפתוח ערכים נפרדים לפה ולפה #, ואז לפתוח ערכים נפרדים לסול ולסול במול ולהסביר בכל ערך כזה מתי הצלילים האלה נשמעים זהים ומתי שונים ומה הסיבה לכך. ברור שדיאזים ובמולים תלויים בהקשר, ואז כל מקרה לגופו וצריך להיכנס להסברים מפורטים של מודולציות ובקיצור, בסופו של דבר נגיע לממדים של ספר עיון ולא של ערך אנציקלופדי. אגב, יש תאוריה שלמה של האופי והצבע המיוחד של סולמות שונים ומה גרם למלחינים להשתמש דווקא בסולם זה ולא באחר. אינני בקיאה, אבל אני זוכרת שראיתי לפני כמה שנים מאמר מעניין בנושא. אם אצליח למצוא אותו יהיה מקום לכתוב ערך, אבל מן הידע שיש לי כיום אינני יכולה לכתוב דבר. לגבי דו גבוה, אפשר להשאיר, כמובן. זה מעניין כקוריוז.

ולסיכום, הנושא רחב ורב-פנים, וכדאי לקבוע עד כמה אנו רוצים להסתעף בערך אחד או לערכים רבים. סוגיה שדורשת מחשבה.שלומית קדם - שיחה 17:56, 30 בספטמבר 2015 (IDT)

שלום שלומית,
אם רוצים לעבוד לפי הדגם האנגלי - פיצול הערכים הוא מפתח לשיקומם. אפשר לחשוב על דרכים נוספות.
לגבי הסולמות - תרשי לי להעלות את החשד שהצבעים והאופי השונים של הסולמות, לפחות אצל אנשים שכמוני נעדרי שמיעה אבסולוטית, נובעים בעיקר מהזיכרון שיש למוח לגבי מנגינות אחרות ששמעו בעבר שבוצעו באותו סולם ובסולמות שדומים לו, המוח כנראה נזכר במצבים אחרים בהם הטוניקה היתה באותו תו והזיכרון הזה משפיע על המנגינה. כיון שקשה להאמין שיש משהו ניטרלי שמייצר הבדל באופי. מה גם שכידוע כיום מכוונים את הכלים מעט גבוה יותר ממה שכיוונו בעבר ולו צבע ואופי הסולמות היה משהו אבסולוטי, הרי שהאופי של היצירות שונה ממה שהתכוונו אליו בטהובן ומוצרט.
אני כמובן רק מעלה השערה, איני מכיר את התחום לעומק. ‏ישרוןשיחה 23:48, 5 באוקטובר 2015 (IDT)
מה שאתה או מר נשמע הגיוני, וייתכן שלו בטהובן או מוצרט היו שומעים כיום את יצירותיהם מנוגנות בכלים מודרניים ובכיוון המודרני, היו מרגישים שלא זה הצבע שהתכוונו לו (לגבי בטהובן, בכל מקרה הצבע שרצה בו היה שמור בזכרונו וייתכן שבכל מקרה נשמע אחרת מכפי שהתכוון, ביצירות המאוחרות שלו). עם זאת, הנושא מעניין, אם רק אוכל למצוא מקור שעוסק בו.שלומית קדם - שיחה 08:40, 6 באוקטובר 2015 (IDT)

ריכרד וגנר[עריכת קוד מקור]

שלום,

זה מהתחומים שלך במקרה? גילגמש שיחה 11:43, 30 בספטמבר 2015 (IDT)

שלום. כן, וגנר שייך כמובן לתחום שלי, אם כי לא אני כתבתי את הערך. למה השאלה? יש איזו בעיה מסוימת?שלומית קדם - שיחה 17:32, 30 בספטמבר 2015 (IDT)
כן, יש בעיה. ראשית, אין כמעט הערות שוליים ושנית, פרקי הביקורת הסוקרים את יצירתו חלשים. צריך לעדכן אותם, להרחיב ולבסס את החומר על מחקר רציני. גילגמש שיחה 20:07, 30 בספטמבר 2015 (IDT)
אוקיי, בזמן הקרוב, כשאשתחרר מלפיתת הקרחונים באנטארקטיקה ואשלים עוד כמה ערכים בעבודה שממתינים לי, אגש לטפל בווגנר. יש לי מקורות במילון גרוב למוזיקה ומוזיקאים אונליין ובביוגרפיה של הנס גל שברשותי. אנסה למצוא עוד מחקרים רציניים באינטרנט.שלומית קדם - שיחה 20:34, 30 בספטמבר 2015 (IDT)
בסדר גמור. ארשום לעצמי. גילגמש שיחה 22:05, 30 בספטמבר 2015 (IDT)

טום קריין[עריכת קוד מקור]

שלום,

אעלה את הערך בשבועות הקרובים לרשימת המתנה. בהחלט מדובר בערך יפה מאד. גילגמש שיחה 17:27, 14 באוקטובר 2015 (IDT)

תודה, חן.שלומית קדם - שיחה 19:01, 14 באוקטובר 2015 (IDT)
שלום שלומית שם משתמש: עדי אידה.

צבי ברגר[עריכת קוד מקור]

צבי ברגר, המכונה טוקי/תוכי, נולד ב- 10 ביוני 1935 על רכס הכרמל שבחיפה , ונפטר בעירו חיפה ב- 2 באוקטובר 1986. הוריו פאולה וליאו ברגר, נישאו בברלין בשנת 1924 ועלו ארצה עם בתם בשנת 1932. שורשי המשפחה תחילתם בגליציה שבמזרח אירופה. עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה, כרבים אחרים, נדדו בני המשפחה והגרו אל גרמניה שבמערב. כשנולד צבי קראו לו הוריו בשם פלטיאל , לזכר סבו פלטיאל ברגר, ממנו נגזר כינויו פלטוקי/ טוקי/תוכי. כיוון שרצה לפתוח דף חדש בחיי משפחתו אימץ לעצמו האמן את השם "צבי". הוא ראה בשם זה סמל לשורשיות וגאוות מולדת. לימים דמות "הצבי" כיכבה בסדרת חיתוכי עץ שיצר בשנות ה-60 המוקדמות בשם: "הצבי ישראל". חברותי היה צבי ברגר, תמיד אהב אדם וטבע, בצעירותו את הארץ חרש לאורכה ולרוחבה. מיום שנולד ועד ליומו האחרון לא יצא גבולות הארץ, ומיום שלמד לאחוז גיר בידו, לא חדל לצייר נופיה ופני אנשיה. הוא צייר מראות סביבתו ומראות עולמו הפנימי העשיר. כבן למהגרים שכה אהבו את מולדתם הישנה, דבקו בתרבותה והתמודדו עם קשיי קליטה רבים בארצם החדשה, חש לא פעם כי חי הוא בין שני העולמות. מצד אחד, הערצה רבה הייתה בו אל ה"צברים", ושנותיו בבית הספר "ליאו בק" ובתנועת הצופים עיצבו את זהותו הישראלית ויצקו בו אהבה עזה אל ארצו. מצד שני, הדי המלחמה הנוראה ההיא, קשרו אותו בקשר דם ודמים אל "העולם ההוא". עולמו הפנימי הושפע עמוקות מאירועי אותם ימים, בהם נכרתו מיליונים מבני עמו ורבים מבני משפחתו. האמנות היוותה עבורו קשר וגשר אל העולמות ובין העולמות. בה הוא מצא מרחב לביטוי ולעיבוד החוויות. מביתו ברחוב החשמונאים אהב צבי לצפות אל עבר מפרץ חיפה, לראות את האניות הבאות ויוצאות מן הנמל. היו אלה ימיה היפים של חיפה "עיר העתיד", והתקוות היו גדולות. אך את ימי הזהר הראשונים של אמצע שנות ה-30 החליפו ימים של צער ודאגה. מאירופה הגיעו ידיעות מדאיגות, ובארץ פרצו מאורעות תרצ"ו- תרפ"ט (1936). בשנות ילדותו הראשונות גדל צבי ברגר בצל אותם מאורעות וספג מאווירה זו. בהיותו בשמינית עברו הוריו מחיפה לקיבוץ נווה - ים, שם לראשונה פגש צבי את יפה לבית יורגראו ( 1932-1988) , אשתו לימים. נפש האמן הרגישה של הצייר הבינה את שעברה זוגתו בימי ילדותה במלחמת העולם השנייה. יפה נולדה בבוקובינה וגורשה יחד עם בני עיירתה גורה- הומורה באוקטובר 1941 אל מחנות טרנסניסטרייה. בגיל 16 עלתה ארצה במסגרת עליית הנער ושהתה במחנה מעצר בקפריסין עד להכרזת מדינת ישראל. השניים נקשרו בעבותות אהבה ונישאו בשנת 1957. בשנים 1959 -1962 למד צבי ברגר באקדמיה לאמנות ולעיצוב "בצלאל" בירושלים, וזכה בהערכת מוריו ובציונים לשבח.עם סיום לימודיו החל לעבוד כגרפיקאי הקרן הקיימת לישראל, עיצב בולים וכרזות רבות. זו הייתה דרכו לתרום בבניית במקביל החל ליצור בסגנון חופשי , עבודותיו הראשונות מאופיינות במגוון טכניקות אשר ניכרת בהן מחד השפעת מוריו ושליטתו בתורת העיצוב והאמנות שרכש בבצלאל, ומאידך חיפוש דרכו הייחודית. תערוכת הציורים הראשונה של צבי ברגר התקיימה בשנת 1963 בגלריה "רינה" שברחוב שלומציון המלכה בירושלים. הוצגו בתערוכה 23 חיתוכי עץ בנושאים שונים. בדברי הפתיחה שנשא ד"ר משה שפיצר, הוא אפיין את יצירותיו כיצירות בעלות סממנים של אמנות חופשית, וטכניקות גרפיות מפתיעות בתוצאותיהן. אברהם רונן בעיתון "הארץ" כתב עליו: "...חיתוכי עץ צבעוניים המהווים הפתעה נעימה ברמתם הטכנית הנאה וברוחם הרעננה...". רונן מאפיין את סגנונו של ברגר כדקורטיבי בנוסח פיגורטיבי ומופשט, ומציין כי סגנון זה מאפשר לו לפתח דרך חירות את סממניו המקוריים והמעניינים. בעיתון "מעריב" כתבה רחל אנגל : "...ברגר יודע יפה לבחור בגוונים המתאימים זה לזה והמשלימים זה את זה ביצירת האווירה המבוקשת...". צבי אהב לשוטט ברחובות ירושלים ולצוד בעיניו את מגוון אנשיה, לראות אותם ולגלות ייחודם, נוהג היה לתעד אותם במצלמתו ובחדר עבודתו לרשום דמותם. עם פרופ' זאב וילנאי , ידידו הטוב, הוציא אלבום אמנותי בשם: Israel Horizons , שכלל 57 ליתוגרפיות מקוריות. העבודה על האלבום נמשכה שלוש שנים, ברגר בדומה לציירי המאה ה-19 בעפרונו צייר את המראות, וילנאי תרם לו מעושר ידיעותיו בארץ. האלבום זכה במדליית כסף בפסטיבל ה- 6 לאלבומים אמנותיים במילאנו איטליה,1965. ראש העיר של חיפה דאז, מר אבא חושי, התרשם מיצירתו וקרא לו "לחזור הביתה". הוא העמיד לרשותו סטודיו רחב ידיים ומואר ברחוב הפרחים בשכונה רוממה החדשה שבחיפה, ליד מקום מגוריו. בחנוכה של שנת 1967, חודשים ספורים לפני פרוץ מלחמת ששת הימים, עבר צבי ברגר עם משפחתו להתגורר בחיפה. בחיפה המשיך ביצירתו האמנותית ועבד כמורה לציור ולעיצוב במספר מוסדות חינוך ואמנות, ביניהם: הטכניון, מכללת "ויצו" ובית הספר בסמ"ת ,שנמנה על בוגריו. מבין הציירים נערץ עליו במיוחד היה ויליאם בלייק ,הצייר הבריטי בן המאה ה-18 , שהיה גם משורר. בלייק האמין שהאמת נרכשת על ידי התגלות עצמית, כפי שניסח בספרו: "מה שהיום הוא עובדה, לפני היה אלא הזיה..." ( ספרו: נישואי העדן והשאול). באותה התקופה עמוקות הושפע צבי ברגר מן הזרם הסוראליסטי שבו האמן מתנתק מעולם המציאות ובא בעולם החלומות והדמיון. הסגנון קסם לו ומופלא היה בעיניו. שעות היה יושב בסטודיו שלו ומצייר, רושם היה זיכרונות עבר וחלומות. אחת למספר שנים הציג בתערוכות מפרי יצירתו. לא תמיד אנשים הבינו או אהבו לראות את שראו, לעתים התכנים קשים היו מדיי עבורם, מעבר ליכולת הכלתם. אז ראה עצמו שייך לאותה חברת ציירים ואנשי רוח שהקדימה זמנה.

                                                                                                                     בהתקרב עשור שנות יצירה בסטודיו שלו בחיפה, חש כי גיבש את דרכו האמנותית הייחודית. בשל היה לצאת אל העיר הגדולה. בפברואר 1976 , הציג צבי ברגר את מיטב עבודותיו בגלריה "שנער" בתל-אביב. ידידו הצייר צבי שנער, בעל הגלריה כתב לו בספר המשובים: "...מעטים המסוגלים ליצור מתוך נפש מעמיקה, מעטים הם היוצרים היום מתוך האמן שבהם, ומעטים הם כמוך....." .בדברי פתיחת התערוכה גב' רבקה כצנלסון, תארה את דרך עבודתו האמנותית כצועד במשעול של עצמו, תוך שילוב בין ראליזם - פנטסטי לבין אקספרסיוניזם - סימבולי. סגנון ייחודי ההופך נושא מוחשי למדומיין, ונושא דמיוני למוגדר. לדבריה, בתמונותיו אצורים סמלים, מפוענחים וגם חידתיים.                                                                                                                                                                                                                                                                                               בשנות חייו האחרונות, הרהורים רומנטיים של אהבה הולידו סדרת רישומי דיו עדינה המכונה בשם: "שיר השירים".       בשנים 1982-1984 עמד לרשותו בית במושבה הוותיקה בנימינה. גן רחב הקיף את הבית, וצבי אהב לשהות בו ולצייר. מדמה היה עצמו כחוזר בטבע אל ימי הראשית, הרבה להתבונן בסביבתו ולהרהר. בהשפעת הגות הקבלה , בהתקרב ימיו, את החיים ראה וצייר כמעגל. כמתואר בחכמת הקבלה ראה את חייו כסדרת תמונות המתארות בזרימה תקופות חיים.                   ביום כ"ח באלול תשמ"ו - 2.10.1986 כבה מאור עיניו, והוא בן- 51 שנים בלבד. יהי זכרו ברוך!  
                                                                                                                                                                                                                                                                         

תערוכות בהן הציג: גלריה רינה ירושלים- 1963 גלריית ריץ חיפה- 1968 גלריית ריץ חיפה- 1971 מרכז אבא חושי חיפה- 1972 גלריית רוטשילד חיפה- 1973 גלריית ריץ חיפה- 1975 גלריה לאמנות שנער תל-אביב- 1976 בית האמנים ע"ש שאגאל חיפה- 1989

מקורות: גורה – הומורה, עיירה בדרום בוקובינה, קורותיה של קהילה יהודית. הוצאת העמותה להנצחת קהילת גורה הומורה והסביבה. עורך: שרגא ישורון (יורגראו). אברהם רונן, תערוכות בירושלים, עיתון הארץ, 21.6.63 רחל אנגל, אמנות דקורטיבית, עיתון מעריב, 28.6.63 עדי ברגר רם, תמונות חיי ( אוסף פרטי, טרם יצא לאור) ויליאם בלייק, נישואי השמים והגיהינום/ נישואי העדן והשאול : The Marriage of Heaven and Hell 1790-1793 צבי שנער, מתוך ספר המשובים של התערוכה 1976 (אוסף פרטי) . רבקה שנער, דברי פתיחה לתערוכה בגלריה "שנער" תל-אביב, 1976 (אוסף פרטי).

העלאת תמונות לערך צבי ברגר[עריכת קוד מקור]

ערב טוב שלומית קדם. הערך צבי ברגר שעזרת לי ליצור בויקיפדיה קרם עור וגידים. עדיין לא הצלחתי להוסיף מספר תמונות לערך. נתקלתי בקושי בנוגע לשמירת זכויות יוצרים. לדעתי העלאת מספר תמונות תתרום לערך בהיבט של הכרת האמן ועבודתו.אך איני מעוניינת לאשר שימוש מסחרי בעבודותיו. פניתי לעזרה בהוספת התמונות, אך עד כה לא נעניתי. האם תוכלי לסייע בידי? שבוע טוב. - שיחה 21:05, 14 בנובמבר 2015 (IST)

שלום עדי. כפי שאמרתי לך, אינני מתמצאת בהעלאת תמונות ואני מתקשה גם בתמונות שלי שאני רוצה להכניס לוויקישיתוף. ככל הידוע לי, רשיון להכנסת תמונות לוויקישיתוף ומשם לערך מחייב גם הסכמה לשימוש מסחרי. ייתכן שיש דרך לעקוף את הכלל הזה, אבל אינני יודעת איך, אם בכלל. אני מציעה לך לכתוב בקשה בנושא זה בלוח המודעות, ומקווה שהמומחים בתחום ייענו. שבוע טוב גם לך, שלומית קדם - שיחה 21:17, 14 בנובמבר 2015 (IST)
כפי שכבר הוסבר לכותבת, לא ניתן להעלות למיזמי קרן ויקימדיה תמונות ללא אישור שימוש מסחרי בהן. האפשרות לעשות בקבצים כל שימוש, לרבות מסחרי, היא חלק מהתנאים ברשיונות CC-By-SA ו-GNU לפיהם פועלים המיזמים. במקרים חריגים, אנו מאפשרים שימוש בתמונה בודדת לפי עקרון השימוש ההוגן, אולם זה אינו המצב כאן, מכיוון שכבר אושר שימוש חופשי בתמונותיו של צבי ברגר. לפי הכללים בוויקיפדיה העברית, במצב בו משולבת תמונה חופשית, לא יותר באותו ערך שיבוץ תמונה בשימוש הוגן.
צר לי כי עדי אידה מתעקשת לא לשחרר תמונות ובאותה עת מלינה על כך שלא ניתנת לה האפשרות לשלב את אותן תמונות. לאחר שכבר אישרה, נסוגה מהאישור שנתנה ובצעד נדיר ביותר, הסכים צוות ה-OTRS להסיר את התמונות הללו מן השרתים שלנו. זה הכל ואני מקווה כי כעת הדברים ברורים. בברכת שבוע טוב ומוצלח, Ldorfmanשיחה 02:56, 15 בנובמבר 2015 (IST)

קיריל פטרנקו[עריכת קוד מקור]

לירן גורקביץ', יהודי גמד: העיתונות הגרמנית נגד המנצח היהודי, באתר nrg‏, מכירה? - רשמתי את שמו ברשימת ההמתנה של "לטיפול דחוף", אבל מן הסתם אין כאן עוד מישהו עם היכולת שלך להעריך ולכתוב על אישיות כזו. סתם אם בא לך, אל תרגישי צורך לכתוב ערך רק בגלל שקראתי כתבה על מישהו. ביקורת - שיחה 09:37, 28 באוקטובר 2015 (IST)

תודה, ביקורת. בהחלט אכתוב, בתקווה שאמצא די פרטים ביוגרפיים. בכל מקרה הייתי מגיעה לכתוב עליו. הכתבה האנטישמית דוחה ומזעזעת. אם כיום, בגרמניה האחרת, יש עוד מי שכותב בסגנון של דר שטירמר ושל גבלס, כנראה הריקבון עוד קיים ויש עוד הרבה עבודה, הן בגרמניה והן בשאר העולם. אגב, אני לא התרשמתי שהציטוט (שכחתי של מי) על כך, ששלושת המנצחים הגדולים בגרמניה הם יהודים, נכתב בדאגה - זאת התרשמות אישית של לירן גורקביץ'. אפשר גם לראות בכך ציון עובדה, או הערכה לכישרון היהודי במוזיקה. אבל כמובן, ייתכן שיש עוד באותו מאמר שמצדיק את ההתרשמות הזאת, מי יודע.שלומית קדם - שיחה 10:11, 28 באוקטובר 2015 (IST)
עצם האזכור והקטלוג הזה, דוחים בעיני כשהם קורים על אדמת גרמניה. אולי בזכות החסד שהם עושים כעת עם המהגרים ישתפר משהו באישיות שלהם, כל מה שהיה עד היום זה רק דיבורים ונקיפות מצפון. ביקורת - שיחה 10:22, 28 באוקטובר 2015 (IST)
דרך אגב, אולי הכותבת האנטישמית אינה יודעת, אבל האופרה של ברלין נחשבת גם היא לאחת החשובות בעולם, ודניאל בארנבוים הוא המנצח הראשי שלה זה שנים רבות. בפילהרמונית של ברלין מנגן ישראלי כקונצרטמייסטר, והוא אינו הישראלי היחיד שם.שלומית קדם - שיחה 12:20, 28 באוקטובר 2015 (IST)
שלום, ביקורת. הערך כתוב.שלומית קדם - שיחה 18:24, 30 באוקטובר 2015 (IST)

משלחת הקוטב הדרומי[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, האם הערך עדיין בעבודה? בברכה, ערן - שיחה 06:31, 29 באוקטובר 2015 (IST)

שלום, ערן, כן, יש עוד הרבה מאד חומר. פשוט התמקדתי במשלחות אחרות והזנחתי אותו, אבל עכשיו אחזור אליו ואסיים.שלומית קדם - שיחה 09:39, 29 באוקטובר 2015 (IST)

אלנה מושוק[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אלנה מושוק" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 18:18, 30 באוקטובר 2015 (IST)

מזל טוב![עריכת קוד מקור]

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ויומולדת שמח מאחל לךEwan2 - שיחה 04:56, 7 בנובמבר 2015 (IST)

תודה!שלומית קדם - שיחה 08:57, 7 בנובמבר 2015 (IST)
מזל טוב! גילגמש שיחה 09:01, 7 בנובמבר 2015 (IST)
מזל טוב!!!94.159.171.90 09:02, 7 בנובמבר 2015 (IST)
תודה לזריזים המקדימים (זה מחר) חיוך שלומית קדם - שיחה 10:43, 7 בנובמבר 2015 (IST)
מזל טוב, שלומית! המון בריאות ואושר! אלדדשיחה 08:42, 8 בנובמבר 2015 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! הרבה אושר ונחת! ביקורת - שיחה 12:50, 8 בנובמבר 2015 (IST)
יום הולדת שמח שלומית! יואב נכטיילרשיחה 12:56, 8 בנובמבר 2015 (IST)
מזל טוב ברכות בריאן - שיחה 13:13, 8 בנובמבר 2015 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! --Assayas - שיחה 17:28, 8 בנובמבר 2015 (IST)
תודה רבה לכל המברכים! שלומית קדם - שיחה 20:23, 8 בנובמבר 2015 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Itaygur - שיחה 23:05, 8 בנובמבר 2015 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אילי - שיחה 23:07, 8 בנובמבר 2015 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! (באיחור קל חיוך) ‏Lionster‏ • שיחה 07:44, 9 בנובמבר 2015 (IST)
מזל טוב שנילי - שיחה 08:51, 9 בנובמבר 2015 (IST)
תודה רבה! שלומית קדם - שיחה 13:16, 9 בנובמבר 2015 (IST)
באיחור קל, מזל טוב! עד 120 לפחות! ‏עמיחישיחה 13:41, 9 בנובמבר 2015 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! (באיחור במשקל בינוני חיוך). Mbkv717שיחה • כ"ז בחשוון ה'תשע"ו • 21:25, 9 בנובמבר 2015 (IST)

תודה רבה גם למאחרים חיוך שלומית קדם - שיחה 00:37, 10 בנובמבר 2015 (IST)

מזל טוב, שלומית וסליחה על האיחור. לנו אני מאחל, ביום חגך, שנזכה לראותך איתנו עוד שנים רבות ושנמשיך ליהנות מתרומתך הייחודית. לך אני מאחל את כל שאיחלו קודמי ומוסיף אושר ובריאות. Ldorfmanשיחה 00:59, 10 בנובמבר 2015 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 08:27, 10 בנובמבר 2015 (IST)

""תודה לשניכם! שלומית קדם - שיחה 08:53, 10 בנובמבר 2015 (IST)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! שפע בריאות אהבה והצלחה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 18:11, 10 בנובמבר 2015 (IST)
תודה, אריאל.שלומית קדם - שיחה 18:16, 10 בנובמבר 2015 (IST)

טום קרין - שמו של מאמן אינדיאנה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,
מסתבר שמאמן אינדיאנה נקרא ברשת טום קריין (והנה קישור נוסף, כאן). כדי למנוע בלבול (כי כאשר מזכירים את טום קריין ברשת, הכוונה כנראה **רק אליו**), מחקתי את ההפניה מ"טום קריין". אודה לך אם תוכלי לתקן את שמו בערכים השונים שהעלית – לכתיב "טום קרין". אלדדשיחה 18:49, 15 בנובמבר 2015 (IST)

אלדד, צר לי, אך גם שמו של הקואוץ' הוא קרין (מיד בהתחלה). AddMore-II - שיחה 19:14, 15 בנובמבר 2015 (IST)
AddMore-II, טוב, זה כבר לא ענייננו... חיוך מה שהתכוונתי לומר הוא שטום קריין הוא לא גיבור הערך שלנו, לפחות לא על פי הרשת, ולכן מחקתי את ההפניה (כדי למנוע בלבול). יש אומנם בראש תוצאות החיפוש שלושה או ארבעה מופעים מוויקיפדיה, כי הערך נוצר בשם "טום קריין", אבל אני מאמין שאחרי פרק זמן מסוים המופעים האלה אמורים להיעלם מגוגל.
למען הסר ספק, לא הכרתי אותו (את המאמן). פשוט חיפשתי "טום קריין" ברשת, כדי לראות מה מוצאים. אז אני גם לא מתכוון למתוח ביקורת על הכתיב "טום קריין" אם הוא לא מתאים גם לאישים אחרים. קריצה אלדדשיחה 19:18, 15 בנובמבר 2015 (IST)
אלדד, ודאי, זה היה רק למקרה שתכננת לכתוב ערך. השם הוא אירי מאונגלז טיפוסי (כמו שרייגן הוא אנגלוז של Ó Ríagáin, או'ריגן). AddMore-II - שיחה 19:22, 15 בנובמבר 2015 (IST)
אלדד, כן, מובן שאשנה בכל הערכים שבהם הוא מוזכר, אבל זה ייקח זמן מה, כי יש רבים. חבל שאיש לא תיקן אותי מיד בהתחלה, כבר במשלחת טרה נובה - היה חוסך הרבה מאד עבודה עכשיו.שלומית קדם - שיחה 19:25, 15 בנובמבר 2015 (IST)
אכן, צודקת. אם תרצי גם את עזרתי בכך, כתבי לי. אלדדשיחה 19:31, 15 בנובמבר 2015 (IST)
תודה, אלדד, בהחלט ארצה. אני אתחיל במלאכה ואחלק את הערכים שבהם הוא מופיע בין שנינו.שלומית קדם - שיחה 19:36, 15 בנובמבר 2015 (IST)
אלדד, אני חושב שהנושא טופל. אם לא פספסתי משהו, לא נותר לא קישור ל- או האיות "קריין", במרחב הערכים או במשיקים. AddMore-II - שיחה 20:15, 15 בנובמבר 2015 (IST)
תודה, אדמור. :) אלדדשיחה 20:51, 15 בנובמבר 2015 (IST)
תודה רבה גם ממני, אדמור.שלומית קדם - שיחה 21:13, 15 בנובמבר 2015 (IST)

היי שלומית אני צריכה את עזרתך.[עריכת קוד מקור]

אני צריכה עזרה בנוגע לאומן מוסיקלי. כיצד ניתן לערוך ולנעול את העריכה מגורמים אחרים שמשנים ומורידים מערכו? הסתכלתי וראיתי שלערך הויקיפדיה של אומן מוסיקלי ישראלי ידוע - עשו אינספור עריכות (הכמות לא נורמלית.. להערכתי יש גורם מתחרה שאחראי על העניין), שרק מורידות מערכו. כיצד ניתן לערוך ונעול את הערך מעריכה של גורמים אחרים? אני מכירה את האומן באופן אישי, אכין איתו את הטקסט הנכון ומדוייק.

תודה מראש :)

שלום לך, אלמונית. כדי שאוכל לעזור כבקשתך, אני צריכה לדעת את שם הערך האמור, ואז אראה במה מדובר. בכל מקרה, חשוב שתביני, שוויקיפדיה מטבעה פתוחה לכל וכל עוד אין מדובר במידע כוזב או פוגעני, אי אפשר לנעול ערך ולהרחיק ממנו כל אדם אחר שרוצה לערוך, להוסיף או לתקן פרטים מגובים במקורות. למה כוונתך ב"אינספור עריכות" או "כמות לא נורמלית"? הבעיה איננה בכמות העריכות אלא באמינותן ובחשיבותן האנציקלופדית. בשום מקרה אין הבטחת פרטיות לעורך אחד שרוצה לכתוב ערך. אינני יודעת באיזה אופן העריכות שנעשו מורידות מערכו, ואת זאת אוכל לבדוק רק כשאדע באיזה ערך מדובר. אני חוזרת ומדגישה, שאין אפשרות לנעול ערך לעריכה של גורמים אחרים, אלא במקרה של פגיעה מוכחת ומכוונת בערך. בברכה, שלומית קדם - שיחה 19:21, 14 בדצמבר 2015 (IST)

היי שלומית, תודה על התשובה המהירה. זה העמוד המדובר - https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A8%D7%90%D7%9C_%D7%9E%D7%95%D7%99%D7%90%D7%9C הסתכלי בבקשה גם על "גרסאות קודמות".

קראתי את הערך, ולא ברור לי לאילו עריכות את מתכוונת, שבגללן את רוצה לנעול את הערך לאחרים. לא ראיתי כמות לא נורמלית של עריכות, ובסך הכל זה ערך קטן עד בינוני, סביר בגודלו ובתוכנו. אם יש עוד מידע נכון ומדוייק שאת רוצה להוסיף, אדרבא, ואם יש משהו מסוים שידוע לך שאיננו נכון ומדויק, את מוזמנת לתקן אותו. על בעיות ספציפיות תצטרכי להצביע לפני, כי אני לא ראיתי אותן (אבל אינני בקיאה בתחום זה של מוזיקה).שלומית קדם - שיחה 23:58, 14 בדצמבר 2015 (IST)

שיחה:קלרינט[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,
אודה לך אם תוכלי להביע את דעתך בדף השיחה הנ"ל, בעד או נגד המעבר למונח "קלרנית". אלדדשיחה 08:19, 16 בדצמבר 2015 (IST)

העלאת ערך אודות החברה שלי לוויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

שלום, אני מעוניינת ליצור ערך בוויקיפדיה אודות החברה שלי, טבורית בנק דם טבורי (בשלב זה בעברית וכשיאושר - גם באנגלית). עברתי על הכללים המנחים והשתדלתי לעמוד בהם. אשמח לדעת האם סביר להניח שמה שרשמתי יאושר, ואם לא - מה עלי לשנות. תודה רבה מראש! סבטלנה


טבורית המאגר המרכזי לדם טבורי בע"מ היא חברה ישראלית פרטית העוסקת באיסוף, שימור וביטוח דם טבורי עבור משפחות. החברה הוקמה בשנת 2005 ע"י אמנון פלץ וד"ר אריה גניגר. משרדי החברה ממוקמים ברמת השרון. מנות הדם הטבורי שמורות בבנק דם טבורי במרכז הרפואי שיבא תל-השומר. בראש החברה עומדים מר אמנון פלץ, המנכ"ל, וגב' טלי פלץ, סמנכ"ל שיווק. פרופ' ארנון נגלר מנהל את בנק הדם הטבורי בשיבא תל-השומר ועומד בראש הוועדה המדעית של טבורית המורכבת ממומחים בתחומי הבריאות והביטוח. ד"ר ג'ואן קורצברג, מדענית אמריקאית פורצת דרך בתחום השתלות דם טבורי, היא חברת הכבוד של הוועדה המדעית של טבורית היא טבורית מובילה את תחום שימור הדם הטבורי בישראל והיא בנק הדם הטבורי הגדול ביותר במדינה עם עשרות אלפי מנות שמורות. טבורית פועלת באישור משרד הבריאות בכפוף לחוק הדם הטבורי (2007). בנק הדם הטבורי של שיבא תל-השומר מוסמך ומפוקח ע"י ארגונים בינלאומיים בתחום תאי הגזע והדם הטבורי: AABB, FACT Net-Cord, NMDP ועוד.

פוליסת ביטוח תאי גזע יחידה מסוגה בעולם טבורית הינה חלוצה עולמית בתחום ביטוח תאי גזע. פוליסת הביטוח שיצרה החברה נועדה לספק מענה פיננסי נרחב בעת הצורך בטיפול רפואי באמצעות תאי גזע. הפוליסה רשומה כפטנט בארה"ב.

פעילות בינלאומית לטבורית פעילות ענפה בעולם מאז יום הקמתה. בין השנים 2005 ל-2010 פעלה החברה בשיתוף עם קונצרן ביטוח שוויצרי Swiss Re, ומשנת 2012 לטבורית שיתוף פעולה עם חברת הביטוח הבריטית Lloids המשווקת את הפוליסה הייחודיות שיצרה החברה באנגליה, ספרד, קפריסין ועוד. כמו כן, טבורית מייעצת בתחום ביטוח דם טבורי לבנקי הדם הטבורי הגדולים בעולם – CBR, China Cord Blood Corporation; ולארגון עולמי של בנקי דם טבורי Cord Blood Corporation.

קישורים חיצוניים אתר טבורית - https://www.taburit.co.il/ אתר בנק הדם הטבורי של שיבא תל השומר - http://nashim.sheba.co.il/dam_taburi/

שלומית פנתה אלי בעניין זה ואני מציע שתמשיכי את השיחה איתי. את מה שכתבת פה בדף שיחה יש להעביר לדף טיוטה. ראי: ויקיפדיה:דף משנה. אחר כך פני אלי בבקשה בדף שיחתי. גילגמש שיחה 18:21, 20 בדצמבר 2015 (IST)

מומלץ![עריכת קוד מקור]

Article1 B.svg שלום שלומית קדם, הערך טום קרין שכתבת/הרחבת נבחר כערך מומלץ. תקציר ראשוני של הערך, שיוצג בעמוד הראשי מופיע כאן. גילגמש שיחה 19:31, 29 בדצמבר 2015 (IST)

תודה, חן. שמחתי לראות כמה אנשים המליצו עליו ואני מקווה שהמסקנה היא, שכולם קראו אותו ונהנו.שלומית קדם - שיחה 20:05, 29 בדצמבר 2015 (IST)

ברכות, שלומית! :) אביעדוסשיחה 15:11, 6 בינואר 2016 (IST)
תודה וסליחה על האיחור בתגובה חיוך.שלומית קדם - שיחה 21:56, 9 בינואר 2016 (IST)

עזרה קטנה[עריכת קוד מקור]

היי שלומית, האם תוכלי להוסיף כמה מילות תיאור על המלודיה של הפזמון ליקינתון? תודה, אביעדוסשיחה 15:11, 6 בינואר 2016 (IST)

היי אביעדוס. הוספתי כמה מילים. ברגע זה לא עולה בדעתי עוד משהו שאפשר להוסיף על הכתוב בערך.שלומית קדם - שיחה 19:57, 9 בינואר 2016 (IST)
תודה. כתבת "חוזרת פעמיים" – הכוונה היא ל"בציצי" ו"בגננו"?
הממ... חשבתי שאולי תוכלי לתת איזה תיאור או אפיון של הקו המלודי... אביעדוסשיחה 21:00, 9 בינואר 2016 (IST)
לא, הכוונה היא רק על המילה "בציצֵי", שנמשכת שש פעמות - סול-לה-סי במול ושוב סול-לה-סי במול. על "בגננו" המלודיה יורדת לפה, כלומר פה-סול-לה פה-סול-לה, ונאמנה לסולם הפנטטוני. תיאור או אפיון... טוב, אקרא שוב את הפסקה בערך ואראה אם יש עוד מה להוסיף.שלומית קדם - שיחה 21:13, 9 בינואר 2016 (IST)
אה, אה, כמובן.
תודה! (: (: אביעדוסשיחה 21:22, 9 בינואר 2016 (IST)
האם זה אמנם מדויק לכתוב שהפסוקים המוזיקליים 1–2–5 וכן 3–4 מתחרזים..? אביעדוסשיחה 21:31, 9 בינואר 2016 (IST)
אם לדייק, עדיף לכתוב שהמילים בשורות 5-2-1 ובשורות 3 ו-4 מתחרזות, כי המוזיקה איננה מתחרזת, כמובן. טוב ששמת לב לכך.שלומית קדם - שיחה 21:53, 9 בינואר 2016 (IST)
/: חשבתי שיש משמעות מטאפורית לחריזה בהקשר של מוזיקה... אביעדוסשיחה 21:59, 9 בינואר 2016 (IST)
לא הייתי אומרת מטאפורית. במקרה זה יש הקבלה בין קווי המלודיה לבין החריזה, אבל אני יכולה לחשוב על הרבה שירי ילדים אחרים שבהם אין הקבלה כזאת. בכל אופן, כדי לחקור את הסוגיה הזאת צריך מה שאין לי - ידע מוזיקולוגי נרחב והרבה זמן פנוי.חיוךשלומית קדם - שיחה 22:06, 9 בינואר 2016 (IST)
alright.. ;) אביעדוסשיחה 22:11, 9 בינואר 2016 (IST)

עוד ערך אחד[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב,

יש לך אולי עוד ערך לעמוד הראשי? גילגמש שיחה 07:44, 7 בינואר 2016 (IST)

בוקר טוב חן,

כן, יש לי משלחת הקוטב הדרומי שסיימתי לא מזמן. גם קצה הדרום יכול להתאים, אבל אולי אוסיף שם עוד כמ מקורות.שלומית קדם - שיחה 09:32, 7 בינואר 2016 (IST)

תודה. גילגמש שיחה 13:51, 7 בינואר 2016 (IST)

אגב, גילגמש, אם לחרוג קצת מאנטארקטיקה, יש לי גם וריאציות דיאבלי, ערך גדול ועמוס דוגמאות תווים ודוגמאות שמע, שתרגמתי מאנגלית. השאלה היא, אם יש מי שיעשה לו ביקורת עמיתים.שלומית קדם - שיחה 22:10, 9 בינואר 2016 (IST)

שלום שוב,
אני מתנצל על התשובה המאוחרת. היתי עסוק בעניינים חוץ ויקיפדיים. אנסה להפעיל את העמותה כדי לאתר מבקר חיצוני לערך ויראציות דיאבלי (אם כי גם בו יש להחזיר את הערות השוליים לשפת המקור). לגבי קצה הדרום - ציינת אותו כבר בעבר, אבל יש בעיה עם הערות השוליים שלו - חלקן תורגמו לעברית. אעבור על שני הערכים האחרים שציינת. תודה על העדכון. גילגמש שיחה 08:09, 19 בינואר 2016 (IST)
עדכון: אותר מבקר חיצוני לערך וריאציות דיבלי. מחכים להסכמתו. גילגמש שיחה 06:39, 22 בינואר 2016 (IST)
טוב, תודה. אשתדל להעביר את ההערות לאנגלית.שלומית קדם - שיחה 09:47, 22 בינואר 2016 (IST)
עדכון: המומחה קרא את הערך, אך פסל את עצמו כי לטענתו לא מבין די הצורך בנושא. מחפשים אחד אחר. המומחה החיצוני שפסל את עצמו, אמר שהערך יפה בעיניו, אבל כאמור סירב לטפל בנושא. גילגמש שיחה 07:51, 12 בפברואר 2016 (IST)
כן, לכך חששתי. זה באמת ערך מורכב. תודה על הניסיון.שלומית קדם - שיחה 08:23, 12 בפברואר 2016 (IST)
כאמור, פנינו לעוד אחד, בתקווה שתהיה תשובה טובה יותר. אם לא, אפשר להתקדם להמלצה בלי קשר. אני לא חושב שהכל צריך לקום או ליפול על עניין הביקורת החיצונית. כמו כן, מזכיר לך את העברת הערות השוליים לשפת המקור. גילגמש שיחה 16:37, 12 בפברואר 2016 (IST)
היי, אם השני לא יוכל, אשמח לעשות זאת. אבנר - שיחה 16:52, 12 בפברואר 2016 (IST)
תודה, אבנר. אשמח אם תעבור על הערך הגדול והמסובך הזה. גילגמש, העברתי את כל ההערות לשפת המקור.שלומית קדם - שיחה 20:46, 12 בפברואר 2016 (IST)
האם יהיה זה בסדר אם פשוט אערוך אותו - אנסח, אארגן אחרת, אקצץ וכדומה? לטעמי אין כמעט מקום להציג תווים מלבד דוגמא אחת או שתיים. אבנר - שיחה 12:48, 13 בפברואר 2016 (IST)
אבנר, הערך הזה תורגם מן הערך האנגלי, בתוספות ממקורות אחרים, ולדעתי יש בהחלט מקום לדוגמאות התווים, שמלמדות על השוני בין הווריאציות השונות. ולא, מבחינתי זה בהחלט לא יהיה בסדר להכניס בו שינויים כאלה שאתה מציע, אחרי העבודה הרבה מאד שהשקעתי בו. כשהסכמתי להצעתך לעבור עליו, התכוונתי להגהה, לתיקון שגיאות אם יש וכדומה. מה שאתה מציע יהפוך אותו לערך חסר תועלת, למעשה, ואז בוודאי לא יהיה מקום להציע אותו למומלץ. בכל מקרה, אם זה מה שנדרש כדי להפוך אותו למומלץ, אז לא תודה. עדיף שיישאר כמו שהוא.שלומית קדם - שיחה 12:57, 13 בפברואר 2016 (IST)
שלומית, אני מעריך מאוד את העבודה הרבה שהשקעת בכתיבת הערך ואין לי כוונה להוריד עבודה זו לטמיון. לא אערוך דבר ללא הסכמתך. הבעיה העיקרית היא לדעתי סרבול שנובע מכך שתיאור היצירה מעורבב עם פרשנויות שונות ליצירה ולחלקים בתוכה, לעיתים יש יותר הערכה לגדולת היצירה "אחת היצירות המעולות ביותר לפסנתר"/"סט הווריאציות הדגול ביותר שנכתב מאז ומעולם" מאשר למה הופך אותה לכזאת. יש גם דידקטיות כמו " מה כבר אפשר להגיד על ערכו האמנותי של הוולס? איך יש לראות אותו, איך אפשר ליישב את פשטותו עם המבנה המוזיקלי הכביר, המורכב שבנה עליו בטהובן?". הייתי מוסיף גם פסקה על מקומה בתרבות ובה יכולים להכלל יצירות שנכתבו בהשראתה כמו "33 וריאציות" שהוצג בבית לסין. אבנר - שיחה 13:12, 13 בפברואר 2016 (IST)
אבנר, לדעתי "ההערה הדידקטית", כדבריך, שייכת בהחלט לעניין, משום שחשוב להצביע על המרחק בין הנושא הקליל והסתמי למבנה המפואר שבטהובן בנה על גבו, וההערה הזאת איננה שלי, כמובן, אלא של פרשן מוכר וידוע. בשאלה מה הופך את וריאציות דיאבלי למה שהנן, לי נראה שתיאור הווריאציות, הפרשנות להן ודוגמאות השמע עונים על שאלה זו. אם יש לך מקורות נוספים, המבארים טוב יותר מה הופך אותן לסט וריאציות דגול וכו', תוכל להביא גם אותם, אם כי לדעתי הערך גדול, גדוש ועמוס גם כך. לעומת זאת, אשמח אם תוסיף את הפסקה שהזכרת לגבי מקום היצירה בתרבות. תודה,שלומית קדם - שיחה 13:25, 13 בפברואר 2016 (IST)

רוני אהרון בורנשטיין[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית.

מדוע העלית את הערך, לאחר שנמחק בהצבעת מחיקה? לא ראיתי דיון חשיבות מחודש בנושא, כנדרש במדיניות המחיקה. בברכה, גנדלף - 12:55, 07/01/16

העליתי את הערך לפי בקשתו של רוני בורנשטיין, שפנה אלי, בעיקר משום שראיתי בדיון שאחת הבעיות הייתה ויקיזציה וסינון פרטים מיותרים. התחלתי בעבודה ואני מתכוונת להציג את הערך לדיון חשיבות מחודש אחרי שאסיים את העבודה עליו. אם גם אז יוחלט שאיננו עובר את סף החשיבות, אפשר יהיה להחליט על מחיקתו ולהודיע על כך למר בורנשטיין. לא רציתי לדחות אותו על הסף.שלומית קדם - שיחה 13:29, 7 בינואר 2016 (IST)
אסור לעשות את הפעולה הזאת. עליך לכתוב את הערך אך ורק בארגז חול ולקיים דיון שחזור מסודר. אי אפשר לכתוב ערך שנמחק בהצבעה ולבקש דיון חשיבות. יתכן רק דיון שחזור. הוא ישוחזר רק באחד משני מקרים: חל שינוי מהותי בנסיבות (בנסיבות הקשורות לאישיות עצמה ולא לסגנון הכתיבה) או הצבעת שחזור ברוב מיוחס של 60%. העבירי בבקשה את הערך לארגז החול שלך. גילגמש שיחה 13:51, 7 בינואר 2016 (IST)
אכן, נדרש קונצנזוס בדיון חשיבות מחודש או רוב מיוחס בהצבעה, וכל זה לפני העלאת הערך מחדש למרחב הערכים. אני מצטרף לבקשתו של גילגמש. אגב, הערך נמחק רק לפני שלושה חודשים בעיקר בגלל חוסר חשיבות של נושאו, ובנוסף הגרסה שהעלית, שאיני בטוח מה מקורה, החזירה אליו שיבושים יח"צניים שהסרתי ממנו עוד לפני המחיקה. בברכה, גנדלף - 14:02, 07/01/16
בסדר. אם כך מה עלי לעשות בשלב זה? לרוקן את הערך לשם מחיקה? אינני משתמשת בארגז החול שלי, ולפי דבריך, גילגמש, אין סיכוי שהוא יאושר הפעם, כי לא חל שום שינוי מהותי. אינני מתמצאת בהלכות מחיקה ואני מתנצלת על הטעות בשיקול דעת. חשבתי שוויקיזציה תועיל במקרה זה, אבל אם לא, אודיע לו שניסיתי והערך נדחה בשנית.שלומית קדם - שיחה 17:26, 7 בינואר 2016 (IST)
אין מה לעשות. מותר לכתוב את הערך בארגז חול בלבד ולא במרחב הערכים. את הערך הנוכחי צריך לבקש למחוק לאלתר. גילגמש שיחה 19:23, 7 בינואר 2016 (IST)
העברתי זמנית לטיוטה:רוני אהרון בורנשטיין לצורך הדיון. ברגע שהסבב הזה בדיון יסתיים, אם לא יוחלט להחזירו למרחב הערכיפ, אין לו מקום גם במרחב הטיוטה. ביקורת - שיחה 19:36, 7 בינואר 2016 (IST)

פייר מונטה[עריכת קוד מקור]

הי שלומית, על הערך יש תבנית בעבודה מאז יוני 2015. האם אפשר להסיר את התבנית? תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:21, 13 בינואר 2016 (IST)

הי חנה, הסרתי את התבנית. מסתבר שהיו לי כוונות טובות להרחיב, ויש מה באנגלית, אבל בשלב זה לא אתפנה לכך. אם יש קופצים על התפקיד, בשמחה.שלומית קדם - שיחה 20:13, 13 בינואר 2016 (IST)

האורטוריה "ירושלים"[עריכת קוד מקור]

בערך 'רחה פריאר' נזכרת האורטוריה "ירושלים". ידוע לך מי חיברה?. כל טוב - Etan J. Tal - שיחה 20:32, 13 בינואר 2016 (IST)

סליחה על האיחור בתשובה, אבל בכל מקרה אין לי תוצאות. חפשתי בגוגל בעברית ובאנגלית, חיפשתי בעיתונות היסטורית (שם לא קיבלתי שום תוצאות - הם כנראה שומרים שבת) ובינתיים לא כלום. נראה, אולי בהמשך יצוץ משהו.שלומית קדם - שיחה 22:18, 5 בפברואר 2016 (IST)
נזכרתי עכשיו לחפש במה שהיה לי כל הזמן מתחת לאף - "נעימי זמירות ישראל" של יהודה כהן, ומצאתי, אמנם לא אורטוריה, אלא קנטטה כוריאוגרפית לאלט, מקהלה מעורבת ותזמורת מאת דוד עורי, שבוצעה לראשונה בטסטימוניום של 1968, שהוקדש לירושלים. נראה לי שזה מה שחיפשנו, והטעות היא בהגדרת היצירה כאורטוריה (שאיננה רחוקה כל כך מקנטטה, רק שאלה של גודל; אורטוריה לחג המולד של באך מורכבת משש קנטטות. מיד אכנס לערך של רחה פראייר ואתקן שם, ונוכל לישון בשקט בשבת. בהזדמנות חגיגית זאת גם אכתוב ערך לדוד עורי. שלומית קדם - שיחה 22:38, 5 בפברואר 2016 (IST)
אין כמוך! תודה ולילה טוב! Etan J. Tal - שיחה 22:42, 5 בפברואר 2016 (IST)
איתן, האם יש לך איזה שהוא מקור ליצירותיו של דוד עורי מ-1990 עד מותו? הבעיה היחידה בספרו של יהודה כהן היא, שהוא מסתיים ב-1990 וכל מה שנכתב ובוצע מאז פשוט איננו מופיע. בגוגל לא הצלחתי למצוא רשימת יצירות, אבל אני די בטוחה שהוא המשיך להלחין ב-22 שנות חייו האחרונות.שלומית קדם - שיחה 18:19, 6 בפברואר 2016 (IST)
צר לי אך אין לי דבר. אולי יש במכון למוסיקה?Etan J. Tal - שיחה 12:17, 14 בפברואר 2016 (IST)
הי שלומית, מה קורה עם הערך אורטוריה לחג המולד שעדיין מונחת עליו תבנית "בעבודה"? האם את צריכה עזרה מסוימת שם, משהו שאוכל לעשות? בריאן - שיחה 13:42, 27 במרץ 2016 (IDT)
היי, בריאן. קורה לו מה שקורה לערכים שאני פותחת בהרבה כוונות טובות ואז נבלעת בשלגי אנטארקטיקה לזמן לא ידוע. אם אתה רוצה להמשיך, אדרבא. אם לא, אשתדל לחזור אליו בזמן הקרוב.שלומית קדם - שיחה 14:20, 27 במרץ 2016 (IDT)

רפואה שלמה![עריכת קוד מקור]

הצטערתי לקרוא שאת חולה, אברכך כפי שאומרים: "שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא". היי בריאה וחזקה לשמחת כולנו. ביקורת - שיחה 10:19, 15 בינואר 2016 (IST)

תודה רבה. ברכתך כבר מתקיימת ואני מרגישה הרבה יותר טוב. מקווה שמפגש יום ההולדת היה מוצלח וכולכם נהניתם.שלומית קדם - שיחה 13:53, 15 בינואר 2016 (IST)

אבי ברמן[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, הצטערתי שנעדרת ממסיבת יום ההולדת השנתית. עתה אני קורא כאן כי חלית. אני מאחל לך החלמה מהירה וחורף נעים.

שאלה לי אלייך. אני תוהה האם למלחין אבי ברמן ישנה חשיבות כמלחין. אבי הוא חבר אישי ובנוסף אני מתלבט בעצמי. אשמח לשמוע את דעתך. מצ"ב טיוטת הערך משתמש:אבנר/אבי ברמן. בתודה מראש, אבנר - שיחה 13:44, 19 בינואר 2016 (IST)

שלום אבנר. תודה על איחולי ההבראה, כבר הבראתי ממחלה קצרה, אבל מזג האוויר הנורא יכול להשרות תחושת חולי גם על אדם בריא.

בתשובה לשאלתך, ממה שכתבת, נראה שהוא זכאי לערך. הבעיה היא, שלא מצאתי שום דבר עליו (אלא אם כן הוא מופיע בשמו מלא - מהו?). כידוע לך, כדי לכתוב ערך על אדם, צריך מקורות, לפחות אחד. אם תצליח למצוא משהו עליו, אם באתר ואם בעיתונות, אשמח להעלות אותו כערך. שלומית קדם - שיחה 16:55, 19 בינואר 2016 (IST)

תודה שלומית על התשובה המהירה. כתבת יפה על מזג האוויר. אני גיליתי זה עתה שרכיבת אופניים על טריינר בתוך הבית יכולה לשפר מעט את ההרגשה.
בנוגע לאבי ברמן, אדאג להוסיף מקורות ואעלה את הערך. אעלה אף מספר מיצירותיו לויקישיתוף. קשה למצוא לינקים מכיוון שהוא לא היה פעיל בעשור האחרון. הערך נכתב בשיתוף עימו. אבנר - שיחה 17:54, 19 בינואר 2016 (IST)

יאן דיסמאס זלנקה[עריכת קוד מקור]

השארתי לך שם תגובה, אני רוצה שניפטר מתבנית העריכה, מה את אומרת על 'תנועת זלנקה'? ראי מה שכתבתי שם.. תודה=]BlackDragon - שיחה 15:36, 24 בינואר 2016 (IST)

התזמורת הפילהרמונית הצעירה[עריכת קוד מקור]

הי שלומית, הערך החדש הזה הועלה על ידי אנונימי, דורש שכתוב ועריכה. אולי מתחשק לך לשפר אותו? תודה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:00, 16 בפברואר 2016 (IST)

הי חנה. כן, בהחלט. בימים הקרובים אטפל בו ככל הנדרש.שלומית קדם - שיחה 17:45, 16 בפברואר 2016 (IST)

עזרה בכתיבה המתאימה לויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

--לידורזילברברג - שיחה 00:24, 28 בפברואר 2016 (IST)שלום שולמית, שמי דינה זילברברג אני אמנית ישראלית, המייצגת את האקדמיה בין לאומית לאומנות ART E CULTURA,סלרנו איטליה. הצגתי הרבה תערוכות בארץ ובעולם ,זכיתי בפרס ראשון ותעודת הוקרה על עבודת חיים, השתתפתי בבינאלה הבינלאומית לאמנות,פירנצה,איטליה. בימים אלו הוצאתי ספר "הנקרא נפלאות הציור- כשצבע מוזיקה וטבע נפגשים" הספר מופץ בחנויות המובחרות בארץ, בספריות רבות ואף נודע לי כי הוא נמצא בספריית סטנפורד,קליפורניה ,ארצות הברית. יש לי רזומה עשיר ונרחב, אבל, רציתי לספר בויקיפדיה על הציור שלי הנקרא"הריקוד החסידי" ציור זה מקושר להרבה ספרים ועתונים וירוחנים. אולם לא הצלחנו להעלות אותו. כנראה העריכה לא נכונה הנכד שלי לידור זילברברג בקיא בעניני האינטרנט ניסה להעלות זאת ללא הצלחה. אני שואלת האם את יכולה לעזור ? אשמח לשמוע ממך דינה זילברברב 0544309302

--לידורזילברברג - שיחה 00:24, 28 בפברואר 2016 (IST)

שלום לך, דינה. כדי להעלות תמונה לוויקיפדיה, צריך קודם כל להכניס אותה לוויקישיתוף. אני מציעה, שלידור יפנה אל העורכים הבקיאים בכך, משום שאני עצמי מתקשה בנושא העלאת תמונות. אגב, האם לידור כותב לך ערך? אם כן, שיכתוב תחילה את הערך ואז יפנה בבקשה לעזור לו בהכנסת התמונה. בברכה, שלומית קדם - שיחה 07:16, 28 בפברואר 2016 (IST)

הקונצרטחבאו[עריכת קוד מקור]

היי שלומית,
בעברית מקובל לכתוב את שמה בתוספת ה"א הידיעה, תזמורת הקונצרטחבאו. אלדדשיחה 14:18, 4 במרץ 2016 (IST)

היי אלדד,
לא הבנתי את פשר ההערה, כיון ששם הערך הוא מאז כתיבתו לפני שנים תזמורת הקונצרטחבאו. אם הייתה כוונה אחרת בהערתך, אשמח אם תפרש.שלומית קדם - שיחה 15:33, 4 במרץ 2016 (IST)
ערב טוב שלומית,
כנראה פספסתי. בערכים שכתבת על מוזיקאים ועל תזמורות הופיע "תזמורת קונצרטחבאו", ואני שיניתי ל"תזמורת הקונצרטחבאו", לכן הנחתי שכך את נוהגת לכתוב את שמה. אבל אם לא, מה טוב. אלדדשיחה 20:25, 4 במרץ 2016 (IST)
נ"ב: בדקתי עכשיו את הערך עצמו. מסתבר שאת העלית אותו בשם "תזמורת קונצרטחבאו". כעבור זמן מסוים העברתי את שמו לשם הנוכחי, "תזמורת הקונצרטחבאו". זכרתי שאת נוהגת לכתוב את שם התזמורת בלי יידוע. אלדדשיחה 20:27, 4 במרץ 2016 (IST)
עכשיו בדקתי שוב, ובגרסה הראשונה שלי מ-2006 שם הערך הוא תזמורת הקונצרטחבאו, אבל נכון שבגוף הערך כתבתי בלי יידוע, וזה כנראה מה ששינית בהמשך. בשנים האחרונות אני בכל מקרה מזכירה את השם עם יידוע, אבל בכל מקרה, תודה על התיקון. לילה טוב, שלומית קדם - שיחה 00:36, 5 במרץ 2016 (IST)

כלי נגינה עתיקים ואותנטיים[עריכת קוד מקור]

שלום, גיליתי שיש קטגוריה בשם קטגוריה:כלי נגינה עתיקים ללא קישור לשפות אחרות וכשניסיתי למצוא בינוויקי מצאתי שיש קטגוריה מאוד דומה (לכאורה) בשם קטגוריה:כלים אותנטיים. האם מומלץ לאחד את הקטגוריות? ‏DGtal‏ - שיחה 12:43, 10 במרץ 2016 (IST)

שלום לך, הסתכלתי עכשיו בשתי הקטגוריות, והאמת היא שהן שונות זו מזו ומשרתות צרכים שונים. הכלים האותנטיים נמצאים בשימוש בימינו לביצוע אותנטי של יצירות שנכתבו במאות הקודמות, מתקופת ימי הביניים, הרנסאנס, הבארוק והתקופה הקלאסית, כגון שימוש בצ'מבלו ליצירות של באך ובני זמנו במקום בפסנתר, בכינור בארוק ובמשפחת הוויולים. הכלים העתיקים ברובם הגדול אינם יכולים להחליף כלי מודרני, ורבים מהם נועדו לביצוע מוזיקה אתנית, לא מערבית. גם הנבל, שמופיע למעשה בכל קטגוריות כי הנגינה, רחוק מאד מן נבל של ימינו, כשם שהכינור הנזכר בתנ"ך הוא למעשה נבל עתיק, שלא יוכל לתפקד ככינור בארוק או ככל כינור שהוא. לא נראה לי נכון לאחד את הקטגוריות. לגבי הקבלה בשפות אחרות, אנסה לחפש ולראות. קשה לי להאמין שאין קטגוריה כזאת באנגלית, למשל. השאלה היא תחת איזה שם היא קיימת.שלומית קדם - שיחה 13:02, 10 במרץ 2016 (IST)
הקטגוריה של כלים אותנטיים באנגלית אכן מגבילה את ההיקף למוזיקה אירופאית. מצאתי קטגוריה של כלים אבודים ויש מגוון קטגוריות על מוזיקה עתיקה לפי תקופות, אבל טרם מצאתי קטגוריה מתאימה בדיוק. אולי אמצא בעתיד ואולי יש בשפה שאינני דובר. תודה, ‏DGtal‏ - שיחה 13:29, 10 במרץ 2016 (IST)

מומלץ![עריכת קוד מקור]

Article1 B.svg שלום שלומית קדם, הערך משלחת הקוטב הדרומי שכתבת/הרחבת נבחר כערך מומלץ. תקציר ראשוני של הערך, שיוצג בעמוד הראשי מופיע כאן. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 09:11, 24 במרץ 2016 (IST)
חזקי ואמצי! ביקורת - שיחה 09:18, 24 במרץ 2016 (IST)
תודה חיוך שלומית קדם - שיחה 09:37, 24 במרץ 2016 (IST)
כל הכבוד, שלומית! אלדדשיחה 09:44, 24 במרץ 2016 (IST)
תודה גם לך, אלדד.שלומית קדם - שיחה 12:14, 24 במרץ 2016 (IST)
ברכותיי. הערך יוצג במאי 2016 בעמוד הראשי. גילגמש שיחה 14:29, 25 במרץ 2016 (IDT)
ברכות על הערך המעניין. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 15:16, 25 במרץ 2016 (IDT)
תודה, חן וחנה. אשמח לראותו בעמוד הראשי.שלומית קדם - שיחה 17:53, 25 במרץ 2016 (IDT)
ברכות, שלומית! נו, עוד אחד לאוסף ;) אביעדוסשיחה 20:49, 28 במרץ 2016 (IDT)

{{ימים באנטארקטיקה}}[עריכת קוד מקור]


מה דעתך? קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:12, 27 במרץ 2016 (IDT)

דעתי טובה מאד, אבל באיזה ערך נכניס את המפה? צריך לחשוב על זה. תודה, שלומית קדם - שיחה 23:43, 27 במרץ 2016 (IDT)
שלום קרלוס, בהמשך לשיחתנו כאן אתמול, היום תרגמתי את ים דייוויס ושם יש מפה זהה לזו שהעלית כאן, אבל כמובן כל השמות באנגלית. אפשר לתרגם ואפשר להחליף את המפה שבערך בזו שהצעת. לשיקולך. תודה, שלומית קדם - שיחה 17:49, 28 במרץ 2016 (IDT)
את התבנית ניתן להכניס בערכים אנטארקטיקה, האוקיינוס הדרומי ובערכי הימים השונים המופיעים במפה. מפה כמו ששמת בים דייוויס, תרגמתי לפני כמה ימים. מה שאני מציע זה תבנית שמשכללת את המפה הגרפית ושניתן להקיש על הכיתובים ולהגיע דרכם לערכים. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:20, 28 במרץ 2016 (IDT)
כן, עכשיו, אחרי שאריה (ליש) הסביר לי, אני מבינה איך זה פועל. כמובן, כדאי לשלב את התבנית הזאת בערכים שהזכרת ובאחרים שיתווספו אליהם בעתיד. תודה על הרעיון והביצוע.שלומית קדם - שיחה 23:18, 28 במרץ 2016 (IDT)
קרלוס, האם יש עוד תוואי נוף שאפשר להכין להם תבנית כזאת? בקטגוריה:אנטארקטיקה: גאוגרפיה יש הרים, איים, מפרצים וכו'. אם יש מפות מתאימות, כדאי יהיה להכין גם להן תבנית דומה. לילה טוב פרח שלומית קדם - שיחה 23:31, 28 במרץ 2016 (IDT)
בשמחה, במסגרת הזמן שיהיה לי. תרשמי לי משהו ספציפי. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:54, 30 במרץ 2016 (IDT)
שלומית, יש משהו? קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 21:01, 4 באפריל 2016 (IDT)
קרלוס הגדול|קרלוס, בעיקרון, כל הקטגוריות שבקטגוריה:אנטארקטיקה: גאוגרפיה, מלבד חצאי איים וימות ואגמים, שיש בהן פחות מדי פריטים, בינתיים. בחר מהן מה שתרצה, לפי הפנאי והרצון.שלומית קדם - שיחה 23:34, 4 באפריל 2016 (IDT)
הקטגוריות לא עוזרות לי, אני צריך רשימה שמכילה גם את הערכים שעדיין לא קיימים אצלנו. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 21:03, 7 באפריל 2016 (IDT)
טוב, זה כבר יותר מסובך. זה אומר, שאצטרך ללכת לקטגוריות המקבילות באנגלית ולהוציא משם את כל הערכים שעוד לא נכתבו. כמובן, רבים מן השמות מופיעים כבר באדום בערכים השונים. אתחיל לטפל בכך מחר, נושא נושא.שלומית קדם - שיחה 23:27, 7 באפריל 2016 (IDT)

The Lark Ascending[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,

קראתי ב-BBC (חפשי בדף את המחרוזת Beethoven) שבטהובן נבחר למלחין הקלאסי הפופלרי ביותר. עד כאן אין משהו מיוחד, אבל בהמשך הם כותבים על היצירה הקלאסית האהובה ביותר על הבריטים The Lark Ascending (אנ')עפרוני נוסק?) של רייף וון ויליאמס. אני לא הכרתי את היצירה וראיתי שבערך שכתבת על המלחין היצירה לא מוזכרת. אז זו לא יצירה מוכרת כמו Send in the Clowns, אבל אולי שווה להקדיש לה כמה מילים, בערך נפרד או בערך של המלחין? מה דעתך? אביהושיחה 22:54, 29 במרץ 2016 (IDT)

שלום, אביהו. העפתי מבט חטוף בערך, ובימים הקרובים אחליט מה, איך וכמה לכתוב עליו. אינני בטוחה שזו אכן היצירה האהובה ביותר על הבריטים, אבל היא כנראה ראויה לערך.שלומית קדם - שיחה 23:28, 29 במרץ 2016 (IDT)
אביהו, בינתיים הכנסתי מידע על היצירה לערך של רייף וון ויליאמס ואני כותבת עכשיו ערך לכנרת מרי הול, שוון ויליאמס הקדיש לה את היצירה.שלומית קדם - שיחה 14:11, 12 באפריל 2016 (IDT)
שלום שלומית, חן חן. דרך אגב, יצירה אחרת שלו שגם היא פופולרית וראויה לאזכור היא Fantasia on Greensleeves. יש ביצוע ב-Youtube בצירוף צילומים שמאלציים מאנגליה. אביהושיחה 15:26, 12 באפריל 2016 (IDT)

צירוף ספר חיצוני באיזור "לקריאה נוספת"?[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

האם אפשרי לצרף ספר חיצוני, משמע ספר קריאה מודפס, לתוך איזור "לקריאה נוספת" או שכל הקישורים שם חייבים להיות קישורים ברשת?

תודה רבה, מגל Magal101 - שיחה 18:39, 6 באפריל 2016 (IDT)

כן, בהחלט אפשר, בתנאי שמדובר בספר רציני שעוסק בנושא הערך.שלומית קדם - שיחה 19:43, 6 באפריל 2016 (IDT)

קצה הדרום - תזכורת[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב,

מזכיר לך להחזיר את הערות השוליים לשפת המקור. גילגמש שיחה 07:33, 8 באפריל 2016 (IDT)

כן, בדיוק אתמול נזכרתי בזה ובדקתי את המצב. אגיע לזה היום או מחר.שלומית קדם - שיחה 09:29, 8 באפריל 2016 (IDT)
המחר היה לפני שבוע :) נגמרו לי ערכים להוספה לרשימת ההמלצה. אין כלום לשבוע הבא. גילגמש שיחה 07:56, 15 באפריל 2016 (IDT)
נכון, אבל יש לי בעיה מכנית - קיבלתי מכה חזקה ביד ימין ואם כי המצב משתפר, עדיין קשה לי להפעיל אותה.להקליד ביד שמאל אני יכולה, אבל הטכניקה של סימון, העתקה והעברה היא עניין מורכב ומדוייק ופשוט איננו הולך ביד שמאל. זה ייקח עוד זמן מה. אסתכל בערכים אחרים ואולי אמצא משהו מתאים.שלומית קדם - שיחה 08:10, 15 באפריל 2016 (IDT)
ראשית, רפואה שלמה. אשמח לערך אחר כלשהו. גילגמש שיחה 08:14, 15 באפריל 2016 (IDT)
גילגמש, לא הייתי צריכה לחפש הרבה - העידן ההרואי של חקר אנטארקטיקה גמור ושם כל ההערות בשפת המקור. מקווה שמתאים לך, ואחר כך אבדוק אם יש עוד אפשרויות להמשך.שלומית קדם - שיחה 08:17, 15 באפריל 2016 (IDT)
תודה. אבדוק. גילגמש שיחה 08:19, 15 באפריל 2016 (IDT)

דניס מצוייב[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, כתבתי עליו ערך כי שמעתי שמדובר באחד הפסנתרנים הגדולים בעולם מבין הכוכבים העולים הצעירים והתפלאתי שאין עליו ערך בעברית. אשמח אם תציצי כדי לבדוק שלא כתבתי שטויות מוחלטות מחוסר ידע. תודה מראש. ביקורת - שיחה 22:35, 11 באפריל 2016 (IDT)

ביקורת, מצויין שכתבת עליו. בהחלט פסנתרן גדול. הערך עליו היה אצלי על הכוונת מאז ראיתי אותו ב"אינטרמצו עם אריק", ומשום מה נדחק אחורה עד שנשכח. קראתי את הערך ולא מצאתי שום שטויות:) כדאי גם לבדוק, אם יש בגוגל סרטון התוכנית אתו ב"אינטרמצו עם אריק". תודה על היוזמה, פרחשלומית קדם - שיחה 00:15, 12 באפריל 2016 (IDT)
תודה. אני חושב שהוא הופיע הערב באירוע לכבוד זובין מהטה, אז כנראה מחר נראה אותו בתקשורת הישראלית. ביקורת - שיחה 00:17, 12 באפריל 2016 (IDT)

נבלאי[עריכת קוד מקור]

היי שלומית,
תודה על התיקונים. לא ידעתי שהוחלט על נבלאי במקום נבלן, השכלתי. בכל אופן, אנא שימי לב, בערך על ניקנור זאבאלטה שינית עכשיו לנבלא (במקום "נבלן"). אלדדשיחה 12:47, 13 באפריל 2016 (IDT)

לא תיקנתי.
מלבד זאת, אני רואה עכשיו שיש בערך קטגוריה חדשה, "נבלאים" (אבל היא אדומה...). אלדדשיחה 13:12, 13 באפריל 2016 (IDT)
מה רע ב"נגן נבל"? האופציות האחרות קצת מוזרות בהקשר הזה, "נבלאים" ו"נבלנים" נשמעות כמו איזה תת מין של זוחלים. ‏ישרוןשיחה 13:41, 13 באפריל 2016 (IDT)
לי אין עמדה בעניין, בינינו. מה שנראה למומחים, שיהיה (מבחינתי, "נגן/ית נבל" נשמע מצוין). בכל אופן, בערך עדיין מופיעה המילה השגויה, והקטגוריה שעדיין באדום (וכנראה לא רק בערך הזה). אלדדשיחה 18:06, 13 באפריל 2016 (IDT)
אלדד, הכל נכון, אבל יש לי תירוץ - נכדה בת חמש השתלטה לי על חלק הארי של היום והנבלאים נזנחו. עכשיו אחזור לטפל בהם. לשאלתך, אריה ורדי,שהוא בשבילי סמכות עליונה בענייני מוזיקה, אמר בתוכניתו אינטרמצו עם אריק שזו הצורה הנכונה, ואני שמעתי וקיבלתי. אצל ניקנור זאבאלטה זו כמובן תקלדה שאתקן מיד. הקטגוריה החדשה תוכחל עוד מעט (האודם מטעמי ביקור נכדה).שלומית קדם - שיחה 19:49, 13 באפריל 2016 (IDT)
קיבלתי. ואכן, אין תירוץ טוב יותר מזה! קריצה אלדדשיחה 19:53, 13 באפריל 2016 (IDT)

הפניה לערך שכתבתי (אדוה)[עריכת קוד מקור]

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Advika88/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94

היי שלומית, ערכתי מחדש את הערך שלי. אשמח להערות :)

היי אדוה.

אני חושבת שהערך בשל עכשיו להעברה למרחב הערכים הראשי, אבל ליתר ביטחון, כדאי לפנות לעוד שניים-שלושה ויקיפדים ותיקים שיחוו את דעתם. אני מציעה את חנה, גילגמש וביקורת. בהצלחה ובברכת חג שמח, שלומית קדם - שיחה 18:35, 21 באפריל 2016 (IDT)

שלום, אני סבור שהערך כתוב בצורה לא תקינה. מספר ביטויים: "מכון אברהמסון פיתח דרך טבעית וייחודית, המבוססת על הבנת מנגנון ההתמכרות בגוף האדם, והתפיסה של מעשנים את הגמילה כתהליך המחייב הופעת תסמינים קשים." מה היא "דרך טבעית ייחודית?" הערך מניח את קיומן של הצ'אקרות שהמדע לא מאשש את קיומן. הדבר הזה צריך להיות ברור מקריאת הערך. הכי טוב שעופר יעבור על זה. הוא המומחה שלנו לכל הטיפול האלטרנטיביים האלה. גילגמש שיחה 18:59, 21 באפריל 2016 (IDT)