שיחת משתמשת:שלומית קדם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום שלומית - שמי חיים זכות פרופ למילדות וגינקולוגיה הייתי רוצה שמישהו יוסיף את הערך על שמי בויקיפדיה . תוכלי לעזור. תודה [תשובה בתחתית הדף]

ארכיון א', ארכיון ב', ארכיון ג', ארכיון ד', ארכיון ה', ארכיון ו', ארכיון ז', ארכיון ח', ארכיון ט', ארכיון י', ארכיון י"א, ארכיון י"ב, ארכיון י"ג, ארכיון י"ד, ארכיון ט"ו, ארכיון ט"ז, ארכיון י"ז, ארכיון י"ח, ארכיון י"ט שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ' שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"א שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ב משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ג משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ד משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ה משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ו


ברברה בוני[עריכת קוד מקור]

האזיני נא לביצוע הנפלא הבא ave maria Yoavd - שיחה 12:22, 17 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה רבה, יואב! אכן, נפלא, אולי הנפלא ביותר ששמעתי ליצירה זו.שלומית קדם - שיחה 17:02, 17 באוגוסט 2009 (IDT)
שמח שמצא חן בעיניך. אני ממפה עכשיו את כל היצירות של שוברט וליד כל אחת מהן אני רושם היכן יש הקלטות חופשיות באינטרנט. זו אחת "המציאות" שלי. אני ממש מופתע שכמעט לכל שיר שלו יש כמה ביצועים שניתן לשמוע מהאינטרנט. Yoavd - שיחה 08:05, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
בשבת האחרונה, בתוכנית של אבי אתגר, היו כמה שירים, עיבודים של יצירות אינסטרומנטאליות ואריות מאופרות, בביצועים של הזמרים הפופולריים, כמו שרה ברייטמן, שרלוט צ'רץ' ועוד. צ'רץ', אם אינני טועה, שרה את האווה מריה. יש לה קול יפה, בהחלט, אבל כשמשווים את רמת הביצוע, המוזיקליות, העומק, לאלה של בוני... טוב, עדיף לא להשוות. השאר היו ברמה נמוכה עוד יותר. הצרה היא שזה מה שהציבור הרחב, הלא-מוזיקלי, לומד להכיר כביצועי מוזיקה קלאסית וטופח לעצמו על השכם, שהנה גם הוא מאזין כמו המשכילים האינטליגנטים האלה מהיכל התרבות. כמו הכנרת ונסה מיי, זאת עם הכינור האדום, שנראית ומנגנת כמו במועדון לילה. לך תסביר לציבור הרחב מה בינה לבין יצחק פרלמן ודוד אויסטרך...שלומית קדם - שיחה 11:24, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
הנה עוד כמה שירים יפים של ברברה בוני :

Barbara Bonney sings 'Schwips-Lied' from Johann Strauss' 'Ein Nacht in Venedig (A Night in Venice)'

Barbara Bonney Andreas Scholl "Stabat Mater" Giovanni Battista Pergolesi

סיור מצולם על התפתחותה של בוני, בלווי שירה שלה - מומלץ!

A Scandinavian Dichterliebe"Deh vieni, non tardar" W. A. Mozart

"Ach, Ich Fühl's" Wolfgang Amadeus Mozart

"Die Schwestern" Johannes Brahms

"Sul fil d'un soffio etesio" (Falstaff)

"Fulget amica dies" "Tu Virginum Corona" K 165 W. A. Mozart

" Pie Jesu" Gabriel Fauré

The Radiant Voice of Barbara Bonney sings In Trutina

"Laudate Dominum" Wolfgang Amadeus Mozart

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager Malcolm Martineau Volkslied

Peer Gynt

"Heute Noch Lieber Vater, Tut Es Doch" Johann Sebastian Bach

Barbara Bonney "Ganymed" Geoffrey Parsons Franz Schubert

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager "Aus meinen Tränen sprießen" Fanny Mendelssohn Hensel

"Un moto di gioia" Le Nozze di Figaro W. A. Mozart

"Thy hand, Belinda...When I am Laid in Earth" Henry Purcell Yoavd - שיחה 12:37, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה. מצפות לי שעות של הנאה עילאית.שלומית קדם - שיחה 12:42, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

האופרה הישראלית החדשה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,

האם בית אופרה מוגדר כבניין בו מושמעות אופרות או כמוסד שמפיק אופרות או כשניהם? איתן - שיחה 14:28, 6 במרץ 2019 (IST)

שניהם, בכפוף למי שמשתמש בבית זה. בית האופרה כשלעצמו הוא מבנה, שמתקניו מתאימים להצגות אופרה או בלט, כולל במה מרווחת, דות לתזמורת, חדרי הלבשה וכו'. להקות האופרה או הבלט שפועלות דרך קבע בבית זה הן שמפיקות אופרות או הצגות בלט, אם קיימות ואם בבימוי או כוריאוגרפיה חדשה.שלומית קדם - שיחה 15:44, 6 במרץ 2019 (IST)
אז האופרה הישראלית היא בית אופרה? מישהו שינה את הערך למשהו אחר ושחזרתי. איתן - שיחה 18:22, 6 במרץ 2019 (IST)
האופרה הישראלית היא בית אופרה שיש בו זמרים סולנים, אנסמבל זמרים, מקהלה ותזמורת (שהיא התזמורת הסימפונית ראשון לציון ומופיעה הן כתזמורת קונצרטים והן כתזמורת אופרה). האופרה הישראלית מעלה הפקות, מהן משלה ומהן של להקות זרות המתארחות בבית האופרה. אגב, מישהו גם מחק את כל הקישורים החיצוניים, שזו ללא ספק נחשבת השחתה. אני מציעה לך לקרוא את הערך בית האופרה המלכותית, קובנט גארדן, או האופרה של ברלין, למשל. שלומית קדם - שיחה 23:52, 6 במרץ 2019 (IST)

פסנתרנים צעירים[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, הערב שמעתי ברעננה קונצרט עם שתי יצירות שוודאי מוכרות לך היטב - הקונצרטו מספר 3 לפסנתר ותזמורת של בטהובן (אנ') בנגינת ג'ינז'או שו, בן 21-22. לא מצאתי עליו ביוגרפיה מסודרת אבל הנה הקישור לביצועים שלו ביוטיוב [1].

לאחר מכן ניגנו את הקונצ'רטו לפסנתר מס' 3 (רחמנינוב) בנגינת סואה יה , [2] פסנתרנית מוכשרת בת כ-18-19 - בקישור המצורף יש את הפרסים המכובדים שזכתה.
הנה הקישור ליצירה שניגנה כאשר זכתה במקום הראשון - בגיל 15 !- בתחרות "9th International Tchaikovsky competition for young musician" [3] שני כשרונות של ממש! אגב, צילמתי תמונות סבירות של שניהם אם אי פעם יכתבו עליהם ערכים בויקיפדיה. --‏Yoavd‏ • שיחה 23:25, 7 במרץ 2019 (IST)

תודה, Yoavd, אשמח לכתוב להם ערך כשיהיו פרטים מספקים. אכן, המוזיאים הסינים/קוריאנים מדהימים לעתים ביכולתם, הן הטכנית והן המוזיקלית. היהודים הולכים ומאבדים את עליונותם כגאוני המוזיקה. צריך להזדרז ולפתח את המוזיקאים הצעירים שלנו, שגם להם לא חסר.שלומית קדם - שיחה 16:05, 8 במרץ 2019 (IST)

טכנית - מנגנים מצוין. אבל - שניהם ניגנו במשך עשרות דקות ללא כל הבעה. רובוט לא היה עושה את זה אחרת. החיוך היחיד (הקלוש...) היה בזמן מחיאות הכפיים ורק אצל הנערה. הפסנתרן לא הזיז שריר לכל אורך ההופעה. --‏Yoavd‏ • שיחה 16:17, 8 במרץ 2019 (IST)
כן, גם זה אופייני לבני המזרח הרחוק. עניין של מסורת או חינוך, כנראה. לעומת זאת, עלמה דויטשר - איזה חיוך מקסים יש לה! ראיתי אותה כילדה קטנה, כשהופיעה עם התזמורת או כשהתראיינה אצל אריק ורדי, איזה חן מלבב, פשוט אי אפשר שלא לחייך בתשובה כשמביטים בה, והכל אמיתי ונטול זיוף. מקסימה.שלומית קדם - שיחה 00:32, 9 במרץ 2019 (IST)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
אני שולחת ויקי אהבה כדי שיהיה כאן קצת יותר נעים. חושבת שפעילותך חשובה, טובה ומשמעותית. מאחלת לנו עוד עורכים כמוך. דריה - שיחה 11:08, 12 במרץ 2019 (IST)
תודה, דריה. שימחת אותי.שלומית קדם - שיחה 11:37, 12 במרץ 2019 (IST)

התייעצות[עריכת קוד מקור]

שלום, העליתי טיוטה של ערך של האוצרת והחוקרת ד"ר נירית שלו-כליפא ורציתי לדעת מה הלאה מכאן. Chenbarnett - שיחה 10:51, 2 באפריל 2019 (IDT)

מחר אעבור עליו ואראה. לילה טוב.שלומית קדם - שיחה 00:50, 3 באפריל 2019 (IDT)
שלום, חן. לא מצאתי את טיוטת הערך. אם אקבל קישור, אוכל לקרוא ולהביע את דעתי.שלומית קדם - שיחה 20:07, 3 באפריל 2019 (IDT)

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94:%D7%A0%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%AA_%D7%A9%D7%9C%D7%95-%D7%9B%D7%9C%D7%99%D7%A4%D7%90 תודה רבה

ערכתי ויקיזציה בכל הערך. הסרתי את כותרות הפרקים "ראו גם" ו"לקריאה נוספת", משום שלא הכילו תוכן. אפשר יהיה להחזירן כשיהיה תוכן לפרקים. הערך עלה למרחב הערכים הראשי.שלומית קדם - שיחה 09:34, 5 באפריל 2019 (IDT)

היי שלומית מה שלומך[עריכת קוד מקור]

אני צריך עזרה בבקשה בכתיבת ערך בויקפדיה

ארץ המלך ג'ורג' החמישי[עריכת קוד מקור]

מציע לשנות ל-"ארץ ג'ורג' החמישי" בהתאם לשם הרשמי באנגלית. מה דעתך? דרור - שיחה 22:55, 18 באפריל 2019 (IDT)

פנייה בנושא בית הספר רננים[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית. אני כותב כעת את ההיסטוריה של תיכון תלמה ילין, וגיליתי שמעטים יודעים עד כמה הוא הושפע מבית ספר רננים. חומרי העיתונות והערך שכתבת על בית הספר מספרים סיפור מרתק. אודה לך אם תצרי איתי קשר בתקווה להרחיב עוד את ידיעותי. כל טוב, אורי יואלי אורי יואלי - שיחה 10:29, 2 במאי 2019 (IDT)

שלום לך, אורי. אני שמחה על התעניינותך. אם תשלח לי מייל דרך הוויקיפדיה, אשמח לענות על כל שאלותיך ולספר על "רננים" מעבר למה שמסופר בערך האנציקלופדי.שלומית קדם - שיחה 10:55, 2 במאי 2019 (IDT)

אורטוריה לחג המולד[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אורטוריה לחג המולד" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Alon112 - שיחה 02:30, 10 במאי 2019 (IDT)

שלום וסליחה על ההפרעה. רציתי להזכיר גם את הערכים פמיקאן, תזמורת הרדיו הלאומית של פולין ודיק ריצ'רדס שלא נערכו זמן רב. שבת שלם Face-smile.svg Alon112 - שיחה 03:30, 10 במאי 2019 (IDT)

בקשה לכתיבת ערך[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית - שמי חיים זכות פרופ למילדות וגינקולוגיה הייתי רוצה שמישהו יוסיף את הערך על שמי בויקיפדיה . תוכלי לעזור. תודה

שלום לך, חיים. אם תכתוב לי כאן את קורות חייך - תאריך ומקום לידה, הורים, לימודים, עבודה וכו', אראה מה אוכל לעשות. שלומית קדם - שיחה 00:36, 15 במאי 2019 (IDT)

המוזיקה הקלאסית בתקופה הרומנטית[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "המוזיקה הקלאסית בתקופה הרומנטית" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, דוד שי - שיחה 19:37, 1 ביוני 2019 (IDT)

מקהלת שבא[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית אני משתתף בקורס עורכי ויקיפדיה לגימלאים וקיבלתי את שמך מאחד המרצים בקורס. פנה אלי יו"ר מקהלת שבא בנושא כתיבת ערך מקהלת שבא בויקיפדיה. כיוון שעדיין איני יודע מספיק איך לכתוב ערך חדש, אני פונה אלייך בבקשה לכתוב את הערך הזה. במידה ותסכימי, אקשרך עם יו"ר עמותת מקהלת שבא אשר יודע על מקורות והוא גם ראיין חאחרונה את מייסד המקהלה לצורך כתיבת הערך. איני יודע אם מקובל הדבר, אך האם תוכלי לתת לי מס' טלפון כדי שנובל לתקשר בשיחה? הטלפון שלי הוא: 050-6818616 בתודה על נכונותך צביקה נשיאותנשיאות - שיחה 13:25, 27 ביוני 2019 (IDT)

עניתי במייל.שלומית קדם - שיחה 18:36, 27 ביוני 2019 (IDT)

ניקולאי הנסן וניקולאי הנסון[עריכת קוד מקור]

מיזגתי את הערכים יחד במקום לאבד את ההיסטוריה כאשר רק יוצרים קישור. בכל מקרה את היוצרת של שני הערכים כך שזה לא משפיע על סטיסטטיקות בסגנון "כמה ערכים יצרתי". אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:19, 21 ביולי 2019 (IDT)

דיווח שאורכב ב-01 באוגוסט 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

שלום שלומית לגבי עריכתך את מלמות השוורים אותם הפכת למלחמת פרים אומנם נכון שזו מלחמה מול פר אבל סוג הפר הספרדי שנקרא שור לחימה ספרדי הינו סוג של שור בשל קרניו ומשקלו היחודי ללחימה בזירה, וככה נהוג לכנות חיה זו שנחלמת במחלמות השוורים כי פר זו מילה כוללנית כל שור הוא פר אך פר אינו בהכרח שור ,והשור הלחימה הספרדי כמו שיש גם מינוח בנפרד בויקפדייה נקרא שור לחימה ספרדי יחודי ללחימה ולכן קרבות אלו נקראים מלחמות שוורים לא רציתי לשנות כי ערכת זאת . בספרדית המינוח של שור ופר זהים ונקראים toros אך בעברים זה שור . אגב גם באנגלית במינוח נקרא Buls =שוורים.

יש כמה טעויות בדבריך - ראשית, כל שור היה פר לפני שסורס. פר איננו שור עד שיסורס. בעברית נקבעו המונחים האלה, כך שהמונח "שור לחימה ספרדי" הוא תרגום שגוי לעברית, לא ראיה למשהו. באנגלית שור הוא OX, ואילו BULL הוא הן פר והן זכר של חיות אחרות, כגון פיל או לווייתן. ברור שמגדלי פרי-מלחמה מטפחים זן מתאים, במשקל ובגודל קרניים, אבל הוא יתאים למלחמה רק כל עוד לא יסורס ויהפוך לשור, שאז יוכל להתאים לעבודות בשדה או לגרירת עגלות. גם סוס הרבעה שונה בהתנהגותו מסוס מסורס, שמתאים לעבודה בשדה או לימודי רכיבה, רק שלסוס אין בעברית מילה אחרת לאחר הסירוס.שלומית קדם - שיחה 09:33, 1 באוגוסט 2019 (IDT)

רקוויאם השואה[עריכת קוד מקור]

שלום, מישהו כתב ערך על היצירה, והושמה תבנית חשיבות. אנא בדקי אם לדעתך הערך ראוי. תודה! --‏Yoavd‏ • שיחה 22:39, 3 באוגוסט 2019 (IDT)

ליתר דיוק: התוכן כבר היה קיים, אולם פוצל ללא דיון פיצול מהערך בוריס פיגובט. Dovno - שיחה 00:48, 4 באוגוסט 2019 (IDT)

נאום הציונות[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, אשמח אם תוכלי לבדוק את התרגום הקצר שערכתי בערך נאום הציונות - תוכלי לראות בערך את הגרסא באנגלית אל מול התרגום, תודה רבה! אמירושיחה 11:36, 15 באוגוסט 2019 (IDT)

שלום, אמירו. עברתי על התרגום והוא בסדר גמור, למעשה, הוא עולה על המקור באנגלית, שהנו עילג למדי. תיקנתי רק תקלדה אחת ויותר לא היה מה לתקן.שלומית קדם - שיחה 00:59, 16 באוגוסט 2019 (IDT)
תודה רבה! אמירושיחה 07:27, 16 באוגוסט 2019 (IDT)

סיוע בכתיבת ערך[עריכת קוד מקור]

היי, פניתי אלייך מתוך תחושת בטן בלבד. אני מקווה שצדקתי. תוכלי לסייע לי בכתיבה נכונה של ערך על עצמי? ניסיתי כמיטב יכולתי, אבל קיבלתי תשובה שהערך אינו עומד בכללים. תודה רבה, מירב הלפרין SITON3886 - שיחה 15:39, 15 באוגוסט 2019 (IDT)

שלום, מירב.

קראתי את הערך והוא אכן איננו עומד בדרישות לערך ויקיפדי. אני מציעה שתוסיפי פרטים על הספרים שכתבת, שם הוצאה ושנת הוצאה והאם הספרים הוצאו לאור מטעם ההוצאה או על חשבונך. יש לכך חשיבות. מהו הספר הצבאי שהזכרת? לא ברור למה הכוונה.
רצוי גם להרחיב על לימודים, מקומות עבודה ועוד פרטים ביוגרפיים. אחרי שתוסיפי את כל אלה, כתבי לי שוב כאן ואם אתרשם שהערך ראוי, אכנס ואשפר לפי הדרישות (מה שנקרא ויקיזציה).
בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 19:19, 15 באוגוסט 2019 (IDT)

סיוע בכתיבת ערך[עריכת קוד מקור]

היי שלומית, תודה על הסיוע וההכוונה. האם השינויים שהוספתי מספיקים? תודה, מירב

שלום מירב, טיפלתי בערך בוויקיזציה ועיצוב, והוספתי קישורים חיצוניים. נהניתי לקרוא את הריאיון שערכה לך אחותך. העברתי את הערך למרחב הערכים הראשי, ומה שעדיין חסר הוא תאריך הלידה שלך, כפי שמקובל בכל הערכים. אם יש לך תמונה שתרצי להוסיף, פני אל משתמש:Geagea והוא יעזור. אני מתקשה בהעלאת תמונות לוויקיפדיה. בברכה, שלומית.

מבקש עזרה בעריכה ושליחה של ערך בוויקיפדיה "הנוסחה"[עריכת קוד מקור]

מזה אין ספור ניסיונות של פרסום הערך הראשון שלי בויקיפדיה כשלו. אני מבקש כל עזרה אפשרית לערוך אותו כדי להגישו ולצרפו למאגר, זו הטיוטה שלו: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Legopart/%D7%94%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%97%D7%94

תודה ארתור

שלום לך. הסתכלתי בערך שלך. לצערי, הנושא כל כך רחוק מתחומי העניין שלי, שלא אוכל לטפל בו. אני מציעה לך לפנות אל משתמש:דוד שי, אולי הוא יוכל לעזור.שלומית קדם - שיחה 08:40, 27 באוגוסט 2019 (IDT)

כוכב לכותבת![עריכת קוד מקור]

Feather Barnstar Hires.png כוכב הכותבות
בתודה והערכה על תרומתך הרבה לוויקיפדיה. Cynic - שיחה 18:36, 27 באוגוסט 2019 (IDT)

מבקש עזרה בעריכת הערך "מארק גרוטג'ם"[עריכת קוד מקור]

כתבתי ערך שנמחק ואשמח אם תוכל לעזור לי לערוך אותו. https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Legopart/%D7%9E%D7%90%D7%A8%D7%A7_%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%98%D7%92%27%D7%9D תודה ארתור.--Legopart - שיחה 07:49, 30 באוגוסט 2019 (IDT)

שלום לך, ארתור

קראתי את הערך והוא אכן זקוק לעריכה מקיפה. כבר שם הצייר איננו ברור - באנגלית הוא מסתיים ב-N ובעברית ב-ם. מה הנכון, אם כן? כתבת, שרוב ציוריו אבסטרקטיים אבל יש בהם גם ציורים "מוחשיים". למה בדיוק התכוונת? ריאליסטיים? נטורליסטיים? פיגורטיביים? המילה מוחשי יכולה אומנם לעמוד כניגוד למופשט, אבל כשמדובר בציור, אינני חושבת שהיא ממחישה את הכוונה. אינני בקיאה בציור, וייתכן שאני מחמיצה כאן משהו. אשמח להסבר. עוד משהו - ראיתי שאין לו ערך בוויקי האנגלית. זה מוזר. האם יש משהו באיזו שהיא ויקיפדיה? שלומית קדם - שיחה 09:42, 30 באוגוסט 2019 (IDT)

בחזרה מטואיצ'י[עריכת קוד מקור]

שלום, העלתי שאלה במזנון, ו-Gilgamesh מחק ולאחר שיחה עמו המליץ בין היתר שאתייעץ איתך.

השאלה נוגעת לערך ספציפי, אבל שואלת שאלה עקרונית וכללית.

להלן השאלה שהעלתי (עם עריכה שלאחר מעשה)

הנושא הוא פרשת "בחזרה מטואיצ'י". סיפור המעשה מפורסם ומוכר ולדעתי הוא וספיחיו בהחלט ראויים לאיזכור בויקיפדיה. כידוע, הסיפור התפרסם בעקבות ספרו של יוסי גינצבורג "חזרה מטואיצ'י" שיצא בתחילת שנות ה-80. הספר זכה לתהודה ולתרגומים. המחבר (שהוא גם הגיבור) זכה לתהילה ובעקיפין להתפרנס מתוצאות הסיפור לאורך שנים. לפני כשלוש שנים הופק סרט על פי הספר. אחד הגיבורים בסיפור, אמריקאי בשם קווין גייל, התגייר ועלה לארץ. בימים אלה יצא ספר שלו על אותה פרשה עצמה (אבל בגירסה שונה של הארועים) והוא זוכה לכיסוי. המצב כיום: יש בויקיפדיה ערך על הסרט (אבל לא על הספר) ויש ערך על יוסי גינצבורג שכמעט כולו מוקדש לתקציר עלילת הספר. אין שום כיסוי לשאר החלקים בסיפור. לדעתי זה צריך להיות מכוסה, וצריך לכלול הכל, אבל חייב להיות ערוך ומחולק בצורה אחרת.

אני רואה שתי אפשרויות. המסובכת - לארגן את כל הנושא תחת ערך יחיד. הבעיה שיש כבר ערכים קיימים, מה שהופך את הסיפור למסובך. לכן למרות שזה הדבר הנכון בעיני (לאופן בו נושא צריך להיות מוצג) אני נוטה לוותר. הפשוטה - לכתוב ערך חדש על הספר ולדאוג לכל הקישורים וההשלמות.

הדוגמא הכי קרובה להמחשה שאני יכול להציע היא של כריסטופר מקנדלס, שגם הוא "גיבור" של פרשה אמיתית (אפילו דומה), שהתפרסמה בעיקר בזכות הספר שנכתב על הנושא, שבהמשך עובד לסרט שהתפרסם אף יותר. ערך אחד מזין את השני. באנגלית יש שלושה ערכים שונים (גיבור, ספר, סרט). בעברית שניים, על הגיבור ועל הסרט (ועדיין לא על הספר ולא על הסופר). אפשר להבין מכך שזוהי הדרך המקובלת להצגת מידע בויקיפדיה. לדעתי זו פשוט תוצאה של תהליך והיסטורית הכתיבה, כאשר כל כותב מתייחס לתחום הקרוב אליו ואין עריכה מרכזית מכוונת.

אשמח לשמוע את דעתך. Zyakov - שיחה 10:51, 24 בספטמבר 2019 (IDT)

Zyakov, האם אתה מקבל תשלום כלשהו עבור מאמציך בנושא זה? ראיתי שגם בערך על הסרט היה מדובר בעריכה בתשלום ולכן זה מעורר מחשבות, כשעורך חדש, שאינו מכיר את הסביבה (פנית לעורכים שכבר שנים אינם פעילים) הופך שמיים וארץ עבור נושא זניח. מכל מקום לדעתי אין מקום לערך חדש (קראתי את הספר המקורי). בברכה. ליש - שיחה 11:35, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
לגבי השורה האחרונה - תודה על עמדתך (האם כוונתך שאין מקום לערך על הספר או לערך כולל על כל הפרשה)?
לגבי השאר, הערה תמוהה ולטעמי לא במקום ולא לעניין. Zyakov - שיחה 13:17, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
אם אתה חושב שזה משהו תמוה, כנראה שלא קראת את ויקיפדיה:עריכה בתשלום. בברכה. ליש - שיחה 16:05, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
ליש אכן לא קראתי ולא שמעתי מה שמבחינתי הופך את הערה שלך לתמוהה עוד יותר ולא במקומה בלשון המעטה. אם אתה מבין את כוונתי אפשר לסיים כאן אם אינך מבין, על אחת כמה וכמה. Zyakov - שיחה 17:53, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
אני שאלתי אותך שאלה ישירה וקיבלתי מענה חמקמק. אסיק את מסקנותי. בברכה. ליש - שיחה 18:00, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
שאלת שאלה גסת רוח שלא ראויה לתשובה. Zyakov - שיחה 19:20, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
Zyakov, אכן תמוה בעיני, שיש ערכים על הסרט אבל לא על הספר. מן האפשרויות שהעלית, הסבירה ביותר בעיני היא כתיבת ערך חדש על הספר. עוד לא קראתי את הספר החדש, "טואיצ'י שלי", אבל אני מתכוונת לקרוא אותו בקרוב, ואז אראה אם יש מקום להזכיר אותו בערך "חזרה מטואיצ'י", כשייכתב.שלומית קדם - שיחה 17:40, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
שלומית קדם. אני חושב שהסיבה היא הרצף ההיסטורי של הכתיבה. אני מניח שמי שכתב כותב בדרך כלל על סרטים (ולא על הנושא הרחב). רשמתי לפני לכתוב ערך על הספר. מתוך ראיית ההקשר אני בטוח שחובה להזכיר את הספר החדש, אבל אשמח כמובן לשמוע אחרי שתקראי. Zyakov - שיחה 17:53, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
סיימתי אתמול לקרוא את "טואיצ'י שלי" - מרתק. אני מקווה שהערך על הספר ייכתב במהרה וממליצה לכל אוהבי הספרים מסוג זה למהר ולקרוא אותו.שלומית קדם - שיחה 19:44, 7 בנובמבר 2019 (IST)

החברה למוזיקה עממית יהודית[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "החברה למוזיקה עממית יהודית" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Euro know - שיחה 13:14, 2 בנובמבר 2019 (IST)

פרדריק סטוק‎[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, 13 שנים מאז שכתבת את הערך, ורק עכשיו הגעתי לקרוא אותו - תענוג כרגיל! --‏Yoavd‏ • שיחה 16:54, 7 בנובמבר 2019 (IST)

תודה, Yoavd. למען האמת, אני חושבת שגם אני לא נכנסתי לקרוא אותו שוב מאז נכתב... מה שכן, מאז יצא לי לשמוע את תזמורת שיקגו מנגנת בביתה, אם כי לא בניצוח סטוק, כמובן, ונהניתי מאד מן החוויה. אם סטוק אחראי לרמתה המעולה של התזמורת כיום, אני שמחה שבעתיים שכתבתי לו ערך בשעתו.שלומית קדם - שיחה 19:41, 7 בנובמבר 2019 (IST)

מזל טוב[עריכת קוד מקור]

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! בברכה. ליש - שיחה 07:14, 8 בנובמבר 2019 (IST)

🎂 🍻 מזל טוב!--היידן 07:36, 8 בנובמבר 2019 (IST)
מזל טוב!--המלך הכחולשלח לי הודעה! 08:51, 8 בנובמבר 2019 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! , אושר ובריאות! אלדדשיחה 09:55, 8 בנובמבר 2019 (IST)
תודה! שלומית קדם - שיחה 10:01, 8 בנובמבר 2019 (IST)
מזל טוב! איתי פ.שיחה 10:01, 8 בנובמבר 2019 (IST)
יום הולדת שמח! שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 11:31, 8 בנובמבר 2019 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Itaygur - שיחה 12:40, 8 בנובמבר 2019 (IST)
תודה חברים! שלומית קדם - שיחה 15:16, 8 בנובמבר 2019 (IST)
מזל טוב, עד 120 ופשטידות לרוב Face-smile.svg --Assayas - שיחה 18:41, 8 בנובמבר 2019 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! באיחור קל Face-smile.svg. Mbkv717שיחה • י"א בחשוון ה'תש"ף • 20:06, 9 בנובמבר 2019 (IST)
מזל טוב. עד מאה ועשרים! ביקורת - שיחה 22:05, 9 בנובמבר 2019 (IST)
תודה!שלומית קדם - שיחה 08:27, 10 בנובמבר 2019 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! באיחור קל. הארי פוטר 73 - שיחה 21:21, 10 בנובמבר 2019 (IST)