שיחת משתמשת:שלומית קדם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ארכיון א', ארכיון ב', ארכיון ג', ארכיון ד', ארכיון ה', ארכיון ו', ארכיון ז', ארכיון ח', ארכיון ט', ארכיון י', ארכיון י"א, ארכיון י"ב, ארכיון י"ג, ארכיון י"ד, ארכיון ט"ו, ארכיון ט"ז, ארכיון י"ז, ארכיון י"ח, ארכיון י"ט שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ' שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"א שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ב משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ג

תוכן עניינים

ברברה בוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

האזיני נא לביצוע הנפלא הבא ave maria Yoavd - שיחה 12:22, 17 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה רבה, יואב! אכן, נפלא, אולי הנפלא ביותר ששמעתי ליצירה זו.שלומית קדם - שיחה 17:02, 17 באוגוסט 2009 (IDT)
שמח שמצא חן בעיניך. אני ממפה עכשיו את כל היצירות של שוברט וליד כל אחת מהן אני רושם היכן יש הקלטות חופשיות באינטרנט. זו אחת "המציאות" שלי. אני ממש מופתע שכמעט לכל שיר שלו יש כמה ביצועים שניתן לשמוע מהאינטרנט. Yoavd - שיחה 08:05, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
בשבת האחרונה, בתוכנית של אבי אתגר, היו כמה שירים, עיבודים של יצירות אינסטרומנטאליות ואריות מאופרות, בביצועים של הזמרים הפופולריים, כמו שרה ברייטמן, שרלוט צ'רץ' ועוד. צ'רץ', אם אינני טועה, שרה את האווה מריה. יש לה קול יפה, בהחלט, אבל כשמשווים את רמת הביצוע, המוזיקליות, העומק, לאלה של בוני... טוב, עדיף לא להשוות. השאר היו ברמה נמוכה עוד יותר. הצרה היא שזה מה שהציבור הרחב, הלא-מוזיקלי, לומד להכיר כביצועי מוזיקה קלאסית וטופח לעצמו על השכם, שהנה גם הוא מאזין כמו המשכילים האינטליגנטים האלה מהיכל התרבות. כמו הכנרת ונסה מיי, זאת עם הכינור האדום, שנראית ומנגנת כמו במועדון לילה. לך תסביר לציבור הרחב מה בינה לבין יצחק פרלמן ודוד אויסטרך...שלומית קדם - שיחה 11:24, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
הנה עוד כמה שירים יפים של ברברה בוני :

Barbara Bonney sings 'Schwips-Lied' from Johann Strauss' 'Ein Nacht in Venedig (A Night in Venice)'

Barbara Bonney Andreas Scholl "Stabat Mater" Giovanni Battista Pergolesi

סיור מצולם על התפתחותה של בוני, בלווי שירה שלה - מומלץ!

A Scandinavian Dichterliebe

"Deh vieni, non tardar" W. A. Mozart

"Ach, Ich Fühl's" Wolfgang Amadeus Mozart

"Die Schwestern" Johannes Brahms

"Sul fil d'un soffio etesio" (Falstaff)

"Fulget amica dies" "Tu Virginum Corona" K 165 W. A. Mozart

" Pie Jesu" Gabriel Fauré

The Radiant Voice of Barbara Bonney sings In Trutina

"Laudate Dominum" Wolfgang Amadeus Mozart

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager Malcolm Martineau Volkslied

Peer Gynt

"Heute Noch Lieber Vater, Tut Es Doch" Johann Sebastian Bach

Barbara Bonney "Ganymed" Geoffrey Parsons Franz Schubert

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager "Aus meinen Tränen sprießen" Fanny Mendelssohn Hensel

"Un moto di gioia" Le Nozze di Figaro W. A. Mozart

"Thy hand, Belinda...When I am Laid in Earth" Henry Purcell Yoavd - שיחה 12:37, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה. מצפות לי שעות של הנאה עילאית.שלומית קדם - שיחה 12:42, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

rachelc[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית, בהמשך לשיחתנו, העליתי את הערך של מכללת ביטוי ל"טיוטות". להלן קישור; אשמח אם תוכלי לעבור עליו ולתת הערות: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Rachelc/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94 --Rachelc - שיחה 14:41, 11 במאי 2015 (IDT)

בדיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית. אשמח אם תבדקי את הערך הזה. תודה מראש וערב טוב. יואב נכטיילרשיחה 17:08, 9 ביולי 2014 (IDT)

שלום יואב. ערכתי, עשיתי ויקיזציה והוספתי קישורים פנימיים. בהמשך אכחיל את הקישורים האדומים שנותרו ואחפש מקורות. הסרתי את התבנית.שלומית קדם - שיחה 22:54, 9 ביולי 2014 (IDT)

תרבות יוון הקלאסית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית,

בהמשך להערתו של גיא הרחבתי את פרק הציור: יוון הקלאסית#ציור. בניגוד לגיא שציין פרק מוגדר, דיברת על "פרקים" ברבים. יש פרק נוסף או מידע נוסף שנראה לך רלוונטי ולא מופיע? גילגמש שיחה 18:38, 11 ביולי 2014 (IDT)

למשל לפרק על השירה ביוון הקלאסית, שלגביה אין גם הפניה לערך מורחב.שלומית קדם - שיחה 18:44, 11 ביולי 2014 (IDT)
ערך מורחב על השירה לא ארצה לכתוב בשלב זה. יש עוד משהו מלבד פרק השירה? גילגמש שיחה 18:49, 11 ביולי 2014 (IDT)
לא, מבחינתי זהו.שלומית קדם - שיחה 18:54, 11 ביולי 2014 (IDT)
ביוון העתיקה היו שלושה סגנונות שירה: לירית, אפית ודרמתית. שני הראשונים מאפיינים את התקופה הארכאית (הומרוס והסדיוס כמאפייני האפית ותשעת המשוררים הלירים) ולכן הם מתוארים בתמצות רב רק כדי להוות גשר. אני חושש שהשירה הדרמתית תתנגש עם פרק התאטרון. אולי כדאי להשאיר את פרק השירה כמו שהוא ולהרחיב מעט על התיאטרון (אולי פי 1.5 או פי 2 כדי שלא יהיה גדול מדי)? להציג שם שלושה סוגים עיקריים של המחזות היווניים: קומדיה, טרגדיה והמחזות הסטירים. אופציה נוספת היא העברת התוכן של פרק התיאטרון לתוך פרק השירה (וזה יצורף לשירה הדרמטית) ובמקום התוכן הקיים לכתוב על התאטרון עצמו - מחזות, סגנון כתיבה, המבנים שבהם התקיימו ההצגות וכו'. מה את אומרת? גילגמש שיחה 19:22, 11 ביולי 2014 (IDT)
כן, אני חושבת שזה יהיה הפיתרון הטוב ביותר, מאחר שהמחזות היו למעשה סוגות שירה כשלעצמם.שלומית קדם - שיחה 23:42, 11 ביולי 2014 (IDT)
נתתי שני פתרונות :) איזה נראה לך עדיף? גילגמש שיחה 23:46, 11 ביולי 2014 (IDT)
לא ברור לי למה הכוונה בשני פתרונות. בפרק השירה, אפשר להרחיב עוד הרבה, למשל להזכיר את האודיסיאה והאיליאדה, כדוגמה המובהקת ביותר לשירת הומרוס. יש ודאי עוד הרבה להוסיף, אבל אינני בקיאה די בנושא שאוכל לתת רעיונות מגובשים. בפרק התיאטרון, אני חושבת שראוי לציין כמה מן הכותבים המפורסמים ביותר כגון סופוקלס, אאוריפידס ואחרים, ודוגמאות למחזותיהם, אחרת הפרק קצת מרחף באוויר.שלומית קדם - שיחה 00:09, 12 ביולי 2014 (IDT)
לצערי, אי אפשר להזכיר את הומרוס כי הוא לא קשור לשירת יוון הקלאסית (הוא פעל כמה מאות שנים לפני תחילת התקופה הקלאסית - הוא משורר אפי). ננסה לעשות משהו :) גילגמש שיחה 05:24, 12 ביולי 2014 (IDT)
איך עכשיו? הרחבתי את שני הפרקים. לגבי משוררים אפיים וליריים - הם לערך יוון הארכאית שגם אותו אכתוב. גילגמש שיחה 05:42, 12 ביולי 2014 (IDT)
אפשר להזכיר את העובדה ש"שירת הומרוס", יצירה שהשתמרה תקופה ארוכה באמצעות שינון, נכתבה ונאספה לשני הקבצים הידועים בתקופת יוון הקלאסית. בברכה. ליש - שיחה 05:43, 12 ביולי 2014 (IDT)
לא, היצירות האלה נכתבו במהלך התקופה הארכאית. גילגמש שיחה 05:48, 12 ביולי 2014 (IDT)
אתה טועה, אלה היו יצירות בעל פה, שהועברו באמצעות שינון ורק מאות שנים לאחר מכן נאספו ונכתבו. פעולת הכתיבה והאיסוף החלה ממש לפני תחילת התקופה הקלאסית והושלמה במהלכה. בברכה. ליש - שיחה 05:51, 12 ביולי 2014 (IDT)
זה לא מה שמופיע בערך האיליאדה ובהרחבה רבה יותר בערך האנגלי המקביל. למה אתה חושב שמועד החיבור הוא מאוחר יותר? גילגמש שיחה 05:53, 12 ביולי 2014 (IDT)
אין סתירה למה שכתוב באיליאדה - תבדיל בין תקופת "חיבור" היצירות ובין התקופה בה היצירות "נאספו" מפי הזמרים הנודדים והועברו לכתב. בברכה. ליש - שיחה 05:57, 12 ביולי 2014 (IDT)
אתה טועה. היצירות נאספו על ידי אחד ששמו ככל הנראה הומרוס בתקופה הארכאית (מאה 8 לפנה"ס) התקופה הקלאסית התחילה הרבה יותר מאוחר (מאה 5 לפנה"ס). בתקופה זו לא נוצרו יצירות אפיות גדולות חדשות, אלא השתמשו בקיים. היצירות האלה כבר היו מכונסות בתקופה זו. אם יש לך מקור לטענתך, ציין אותו בבקשה ואבדוק. גילגמש שיחה 06:07, 12 ביולי 2014 (IDT)
קראתי זאת בספרים שונים, אך איני זוכר כעת היכן בדיוק, אולם מסתבר שהדברים כבר כתובים בוויקיפדיה עברית, בערך הומרוס ואני מצטט:

"מקובל לתארך את שתי השירות האפיות הגדולות של הומרוס למאה השמינית לפנה"ס. מדובר בשירה שבעל פה, אשר הועברה לראשונה אל הכתב באתונה בעת שלטונו של הטיראן פיסיסטראטוס, שחשש שהשירות תאבדנה, במאה הששית לפנה"ס. פיסיסטראטוס ציווה על כל זמר ומשורר נודד שהגיע לאתונה, לדקלם את כל מה שידע על שירת הומרוס בפני הלבלרים האתונאים. אלו רשמו כל גרסה וההדירו את האיליאדה והאודיסיאה כפי שהגיעו לידינו כיום. כמו כן, הוא יזם את הדקלום בציבור של האיליאדה והאודיסיאה כחלק מחגיגות הפאנאתנאיה, שנערכו באתונה לכבוד האלה אתנה, אחת לחמש שנים."

בברכה. ליש - שיחה 06:12, 12 ביולי 2014 (IDT)
אבדוק את זה, כי אז צריך לתקן כמה ערכים, אבל תקופתו של פייסיסטרטוס עדיין קודמת לתקופה הקלאסית. גילגמש שיחה 06:19, 12 ביולי 2014 (IDT)
האיסוף התחיל בתקופת פיסיסטראטוס, אבל הוא נמשך זמן רב מעבר לתקופתו. נזכרתי באחד הספרים בהם קראתי על כך, ב"היין האחרון" של מרי רנו. בברכה. ליש - שיחה 06:27, 12 ביולי 2014 (IDT)
התייעצתי עם אסף שמבין הרבה יותר ממני. הוא אישש שהטענה המרכזית שלך שהאיליאדה עלתה על הכתב בשלהי הארכאית נכונה. אבדוק בספרות מקצועית את סיום היצירה. מרי רנו היא מקור חלש, צריך משהו כבד... פרופ' מאוקספורד או משהו כזה. אחפש, יש לי ספרות ענפה. פשוט זה נושא שלא מעניין אותי אז לא התעסקתי עם זה. גילגמש שיחה 06:35, 12 ביולי 2014 (IDT)
נסה לפנות אל אהרון שבתאי, הוא נראה לי סמכות בתחום יוון הקלאסית.שלומית קדם - שיחה 09:24, 12 ביולי 2014 (IDT)
זה בהחלט בתכניות לקראת כתיבת הערך על יוון הארכאית, התחלתי כבר באיסוף חומר לקראת הכתיבה ויש לי ספרות ענפה בנושא. לצורך כתיבת הערך אלמד את הספרות הרלוונטית ואתייעץ עם מומחים, כמו שאני עושה תמיד. כמו כן, אני מבקש מאוד, אם אפשר, תעבירי בבקשה את הביקורת שלך בשלב ההמתנה. הביקורת עוזרת מאוד לגבש את הערך. אני לא נעלב מזה, להיפך. אני מעדיף לקבל ביקורת שלילית מוויקיפדים מאשר להציג מוצר פגום לקורא. הערכים המומלצים שאני כותב דורשים מאמץ רב והרבה יותר טוב מבחינתי שערך כזה לא יגיע לעמוד הראשי מאשר יגיע לשם ערך פגום, דבר שאני רואה בו קלון אישי. לכן, אשמח מאוד שתשתתפי באופן פעיל יותר בדיון ההמתנה, גם בערכים אחרים. ביקורת שמועברת בזמן שהערך נמצא ברשימת ההמתנה מאפשר טיפול יעיל בביקורת ומאפשר לקהילה לגבש את עמדתה - פעמים לא מעטות ביקורת שלילית מורידה את הערך מרשימת ההמתנה להמשך עבודה. כך קרה גם עם יוון הקלאסית שהגיע לביקורת עמיתים, אך לא קיבל תמיכה. שיפרתי מאוד את הערך בהתאם להערות שהתקבלו והגשתי שוב לאחר כמה חודשים. יש כרגע מספר ערכים שממתינים שם שיתכן שיעניינו אותך. כמו כן, אני מודה לך מאוד על הביקורת בשלב ההצבעה. זה בהחלט עזר. גילגמש שיחה 11:35, 12 ביולי 2014 (IDT)
אתה צודק מאוד. אני די מתרשלת בקריאת הערכים בהמתנה, וכשאני כבר מגיעה להצבעה למומלצים ורואה שיש הערות, אני מוסיפה גם את הצוואי גרושן שלי. להבא אשתדל להיות פעילה יותר בתקופת ההמתנה.שלומית קדם - שיחה 18:32, 12 ביולי 2014 (IDT)

חונכות[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי שלומית, שמי אדם. הייתי רוצה שתהיי החונכת שלי ותעזרי לי להשתקם כאן בויקיפדיה. מה את אומרת? Hollywood9oz - שיחה 15:44, 12 ביולי 2014 (IDT)

היי אדם. בשמחה. פנה אלי כאן בכל שאלה הקשורה בוויקיפדיה ואשתדל לעזור.שלומית קדם - שיחה 18:30, 12 ביולי 2014 (IDT)
תודה רבה! תשני רק את הרישום כאן למטה :)
אז ככה - יצרתי מספר טיוטות בחודש האחרון שמחכים לעבור למרחב הערכים. תעברי עליהן בזמנך הפנוי, ואמרי מה דעתך ואם הטיוטות עומדות בסטנדרטים של ויקיפדיה.
הטיוטות שהדגשתי הן אלה שאין להן ערך עצמאי בויקיפדיה והייתי מעדיף שתעברי קודם עליהן ואז על שאר הטיוטות. המשך ערב טוב ושקט! Hollywood9oz - שיחה 21:08, 12 ביולי 2014 (IDT)

עברתי עד כה על שני הערכים הראשונים (בין אזעקה לאזעקה...) וכתבתי את הערותי בדפי השיחה. בימים הקרובים אטפל ביתר הערכים.שלומית קדם - שיחה 22:21, 12 ביולי 2014 (IDT)

קראתי את דפי השיחה וראיתי שכתבת שאפשר להעביר את הטיוטה "הסולטאן" למרחב הערכים. שאת תעשי את זה או אני? Hollywood9oz - שיחה 23:42, 12 ביולי 2014 (IDT)
עדיף שאתה, כך שההעברה תהיה על שמך.שלומית קדם - שיחה 00:32, 13 ביולי 2014 (IDT)
העברתי את הטיוטה להסולטאן, אבל עדיין קיים הערך המקורי והמוזנח של הסדרה - הסולטאן (סדרת טלוויזיה). הרי בלתי אפשרי שיהיו 2 ערכים זהים בויקיפדיה, איך לתקן את זה? Hollywood9oz - שיחה 06:00, 13 ביולי 2014 (IDT)
פניתי בדף השיחה של הערך הישן וביקשתי את מחיקתו, דבר שרק מפעילים יכולים לבצע.שלומית קדם - שיחה 10:39, 13 ביולי 2014 (IDT)
הוא רואה שכתבת בדף השיחה? הוא אמר לקבל התראה או משהו או שהוא יראה את תגובתך רק אם יבדוק את דף השיחה במקרה? בכל אופן, תייגתי את יוצר הערך ליתר ביטחון.
אפשר לדעת אם עברת על שאר הטיוטות ואפשר להעבירן למרחב הערכים? Hollywood9oz - שיחה 18:13, 14 ביולי 2014 (IDT)
עברתי על כל הטיוטות וכתבתי לך בדפי השיחה שלהן. אם לסכם, הרי לפי הקריטריונים של הוויקיפדיה כולם יכולים לעבור למרחב הערכים, אבל מבחינת תוכנם, אני ממליצה מאוד שעורך ותיק שמתמצא בנושא יקרא אותם ויעיר. לי הם נראים עמוסים לעייפה בפרטים לא הכרחיים, אבל ייתכן שזו רק הרגשתי כלפי תחום שאיננו אומר לי דבר (ודאי יהיה מי שירגיש כך לגבי ערכי מוזיקה קלאסית שאני עורכת:)). נסה לפנות לקהילה דרך לוח המודעות. שלומית קדם - שיחה 22:52, 14 ביולי 2014 (IDT)
קראתי את הערותיך. אפשר פשוט להעלות את כל הטיוטות למרחב הערכים ואז כל מי שרוצה יוכל לתקן את הטעויות שבהם. יותר קל לא? לפי הערותיך אין הרבה מה לתקן. אז לא שווה לחכות לעורך ותיק שיעבור על כל טיוטה וטיוטה וייתן אישור. Hollywood9oz - שיחה 23:02, 14 ביולי 2014 (IDT)

אני רק הערה מנהלית: בוויקיפדיה קיימים שני סוגי חונכויות: סוכנות מרצון במסגרתה המשתמש מבקש עזרה ממישהו ונעזר בו ואין הוא זקוק לאישור כלשהו לפעולה זו או אחרת ומקרה אחר, הרלוונטי במקרה הנוכחי, שבו המשתמש חייב להיעזר בחונך. במקרה זה החונך מאשר את העברת הערך למרחב הראשי רק אחרי שהשתכנע שהערך ראוי להיות במרחב זה. ביכולתו לאסור את העברת הערך ולדרוש תיקונים שונים, בהתאם לראות עיניו. זה המקרה של המשתמש שפנה אליך ואם את חושבת שהערכים עמוסים בפרטים טפלים, אין מה לאשר העברה, במיוחד שזה רק יגרום להחזרת הערכים לארגז החול בהמשך. מטרת החונכות במקרה כמו זה היא ללמד את המשתמש לכתוב ערכים כדי שיוכל בבוא העת לכתוב אותם באופן עצמאי לחלוטין. גילגמש שיחה 23:08, 14 ביולי 2014 (IDT)

רוית, אז לפנות לקהילה שיבדקו את הטיוטות או שאת תאשרי את העברתן למרחב הערכים? Hollywood9oz - שיחה 18:28, 15 ביולי 2014 (IDT)
התכוונת אלי בפנייה האחרונה? רוית גם היא עורכת, אבל לא הייתה שותפה להתכתבות כאן. בהנחה שפנית אלי, כן, אני ממליצה על כך שמשתמש ותיק, שמתמצא בתחום מוזיקת פופ ורוק למיניה, יבדוק את הערכים האמורים וייתן חוות דעת נוספת על זו שלי. זו הדרך הנכונה ואין להעלות את הערכים למרחב הראשי בלי אישור מוסמך. גילגמש, הבעיה היא בכך, שאין לי שמץ מושג בתחום האמור, ופרטים שנראים לי טפלים או מיותרים עשויים להיראות חשובים ומעניינים למי שמתמצא בנושא. כדי שאדם יוכל לכתוב באופן עצמאי לחלוטין, יהיה עלי כחונכת לדעת מה נחשב למיותר ומה לנחוץ בערכים כאלה שהוא כותב. מקווה שהבהרתי את עמדתי לשניכם.שלומית קדם - שיחה 20:06, 15 ביולי 2014 (IDT)
כן סליחה, פניתי אלייך. רוית היא החונכת הקודמת שלי אז התבלבלתי. בנוגע לטיוטות - איפה אני יכול למצוא משתמש ותיק שמבין בתחום הפופ ולבקש ממנו לעבור על הערכים? Hollywood9oz - שיחה 21:26, 15 ביולי 2014 (IDT)
יש שתי אפשרויות: 1. להסתכל בערכים קיימים בתחום (בקטגוריה:פופ) ולראות מי הרבה לערוך בהם עריכות משמעותיות בתקופה האחרונה, כמו למשל משתמש:Ofekalef או 2. כפי שהצעתי - לכתוב בלוח המודעות שאתה מחפש עורך ותיק ובקיא בתחום זה ולבקש שיעבור על הערכים שלך.שלומית קדם - שיחה 00:08, 16 ביולי 2014 (IDT)
אם את לא מבינה בנושאים האלה אולי באמת כדאי לתאם חונך אחר. גילגמש שיחה 07:23, 16 ביולי 2014 (IDT)
אם כל הערכים שלו הם בנושאים אלה, נראה שבאמת כדאי.שלומית קדם - שיחה 09:06, 16 ביולי 2014 (IDT)
את האמת כשחיפשתי חונך חדש חיפשתי לחונך שמבין בתחום המוזיקה אבל לא מצאתי, לכן הבחירה הייתה אקראית. אם קיים חונך שמבין בתחום המוזיקה (רצוי פופ/רוק) אשמח שיהיה החונך שלי. Hollywood9oz - שיחה 18:05, 16 ביולי 2014 (IDT)
Holly, אני לא מאמין באקראיות הזו, אתה רוצה לומר שבאקראי נפלת על החונכת היחידה שראויה לתואר "חונך שמבין בתחום המוזיקה"?? נראה לי שהבעיה היא בעיקר התחום המוזיקה הספציפי אליו אתה מכוון. אפשר ולדעת שלומית התחום עצמו צריך להבין בתחום המוזיקה. אני לא רוצה לדבר בשמה, אבל נראה לי שזה משהו בכיוון. ביקורת - שיחה 18:49, 16 ביולי 2014 (IDT)
ביקורת, אני משתדלת מאוד להימנע מהבעת דעה, וודאי משיפוט, בכל מה שנוגע לפופ/רוק. אני יודעת שלרבים זו המוזיקה, אבל התחום שלי הוא מוזיקה קלאסית על כל תקופותיה ובאחרים אינני מתמצאת. לו ידעתי שזה מה שHollywood9oz מחפש, הייתי משיבה בשלילה לפנייתו.שלומית קדם - שיחה 19:12, 16 ביולי 2014 (IDT)
אף אני לכך התכוונתי. חלילה איני שופט, לא את הפופ/רוק, ולא כל דבר שאיני מתמצא בו. ביקורת - שיחה 19:18, 16 ביולי 2014 (IDT)
ביקורת, אתה לא חייב להאמין. שלומית, כמו שציינה ולא פעם אחת, לא מתמצאת בתחום הפופ אלא במוזיקה קלאסית שלא רלוונטית במקרה שלי כי אני לא מתעסק בתחום הזה. אז הבחירה בהחלט הייתה אקראית כי לא הייתה לי כל כוונה להתעסק במוזיקה קלאסית. אגב שלומית, כתבתי בלוח המודעות כמו שהצעת לי אך לא נראה לי שאני אקבל תשובה בקרוב. הלוח מלא בהודעות ממשתמשים שכמעט אף אחד לא מגיב עליהן. Hollywood9oz - שיחה 21:11, 16 ביולי 2014 (IDT)

נוהל חדש בטיפול בפניות שמתקבלות בדף החממה הראשי ב"בקשות"[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, ברצוני לבקש שמהיום ואילך, כל בקשה חדשה שמתקבלת תועבר ותטופל בדף השיחה של המשתמש ששאל אותה. על פי רוב מדובר במשתמשים חדשים, שלא מבינים היטב את המרחב הוויקיפדי או את עקרונות השימוש ברשימת המעקב, ולכן לא תמיד יודעים האם התקבלה תשובה לשאלתם. כדי למנוע זאת, וליצור דיאלוג מהיר ואפקטיבי יותר, ברצוני לבקש שחונך שבחר לענות לשאלה מסויימת, יעביר את השאלה כולה לדף השיחה של המשתמש ששאל אותה. אין צורך להשתמש בתבנית של {{הועבר}} שכן הכוונה היא לנקות את פרק ה"בקשות" מכל טקסט. פרק ה"בקשות" הוא אזור שנועד להכיל לתקופת ביניים בלבד פניות של משתמשים שלא יודעים למי ספציפית לפנות. לצערי כיום, יש פניות שנשארות בו לתקופה ממושכת, למרות שקיבלו מענה. לפיכך הנוהל החדש. נוסח של הודעה זו פורסם היום גם בדף השיחה של החממה. במידה ותרצו להתדיין על הנושא, אני מזמין אתכם לפתח את השיחה שם.
בתודה מראש על שיתוף הפעולה, גארפילד - שיחה 12:56, 13 ביולי 2014 (IDT)

ד"ר עמיעד ברזנר[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב אני אלמנתו של ד"ר (סא"ל) עמיעד ברזנר בגוגל ישנן הפניות רבות הקשורות בו. הייתי רוצה להנציחו ע"י ערך בויקיפדיה אך אינני יודעת איך לעשות זאת והייתי רוצה שמישהו יעשה זאת במקומי. התוכלי ליעץ לי? בתודה מראש בתשבע ברזנר

שלום לך, גב' ברזנר.

העבירי אלי לכאן פרטים רבים ככל האפשר על בעלך ז"ל, ואשמח לכתוב לו ערך, כי לפי מה שראיתי בהפניות בגוגל, הוא אכן ראוי לערך אנציקלופדי. חשובים בעיקר פרטים ביוגרפיים - תאריכי לידה ומוות, מקום לידה, לימודים, משפחה וכו'. כמו כן כדאי להעביר גם תמונה מתאימה, אבל את התמונה כדאי שתפני לדף השיחה של משתמשת:Hanay, המומחית שלנו בטיפול בתמונות ובזכויות יוצרים. מצפה לשמוע ממך בהקדם, שלומית קדם - שיחה 20:48, 13 ביולי 2014 (IDT)


שלום רב כתבתי פרטים רבים אך הכל נעלם. כנראה שאינני יודעת איך לסיים (SEND?) אנסה שוב: עמיעד נולד ברחובות ב-12.11.1927 כנכדו של נתן ברזנר חבר אגודת "מנוחה ונחלה" שקנתה את האדמות עבור רחובות וכבן לגרשון ברזנר שהגיע לרחובות בסוף 1890 כנער ללמוד כיצד לנהל את הנחלה(הוריו נשארו עדין בחו"ל). עמיעד למד ברחובות בבי"ס עממי ובמקס פיין בת"א. בגיל 19 הצטרף לפלמ"ח (ראי מתוך אתר הפלמ"ח) השתתף במלחמות ישראל ממלחמת השחרור ועד למלחמת יוה"כ (כולל). לאחר שחרורו סיים לימודי B.A ו-M.A באוניברסיטת ת"א ו-דוקטורט באוניברסיטה העברית. על עבודתו המחקרית ראי בכתבתו של שאול נגר באתר יד לשריון (גם בגוגל). אינני יודעת איך מסיימים דברי בדף זה (סוף סוף מצאתי שיש לי במקלדת טילדה עליה לא ידעתי עד היום...

46.116.30.89 22:21, 14 ביולי 2014 (IDT)

חשוב לדעת באיזו שנה הוא קיבל את דרגת סא"ל. גילגמש שיחה 22:30, 14 ביולי 2014 (IDT)

קיבל דרגת סא"ל בספטמבר 1971. ופרטים נוספים:ב-אוגוסט 1957 נשא אותי (בתשבע) לאשה הולדנו 2 בנים שהולידו 7 נכדים. נפטר ב27.04.2012(ה' באייר)

תודה לך, גב' ברזנר. הערך כתוב ואני מקווה שגילגמש, חובב שריון מוצהר, יוסיף וירחיב. כדי לקרוא את הערך, לחצי על הקישור הכחול בכותרת פסקה זו.שלומית קדם - שיחה 23:55, 14 ביולי 2014 (IDT)

שלומית שלום קראתי את התכתובת בינך לבין גילגמש. אני תמהה שמומחה לשריון לא שמע על עמיעד ברזנר (שכינוי היה "חליל" ורבים לא ידעו את שמו האמיתי) בעלי היה ההסטוריון של עמותת השריון בלטרון ונחשב לסמכות בכתיבת "תעודות זהות" של יחידות. בתכתובות שונות ובבלוגים בין שריונאים וחובבי שריון הוא מומלץ תמיד כסמכות האמינה ביותר. כפי שהערך כתוב כרגע הוא פוגע בזכרו יותר משמציג את פועלו. בכל הכתבות וההספדים לא היתה שום הגזמה מאחר שכולם הכירו את תכונתיו העיקריות: אמינות , יושרה ובעיקר צניעות. הם לא היו מעזים לפגוע בזכרו במלים ריקות מתוכן. בארכיון רחובות התנדב לעסוק בכל מלאכה ועברה תקופה מאד ארוכה עד שנודע למנהלת הארכיון שהוא בעל תואר דוקטור. הוספתי היום תגובות רבות אך כפי שזה מופיע היום ממש אינני רוצה שיופיע.

תודה לך מקרב לב על הרצון הטוב. נחמד היה לגלות שאת גרה ברחובות .גם אני חובבת מוסיקה אך חסרת רקע וידע אלא "מכורה" לשמיעה ולקונצרטים. אני מנויה בתזמורת הפילהרמונית ובתזמורת ראשל"צ ומרנה לנסוע לפסטיבלי מוסיקה בעולם. כיום באבלי הכבד אני ממשיכה בבקור בקונצרטים ובהרצאות אך איבדתי כל ענין בתיאטרון ובסרטי קולנוע.

בתשבע ברזנר

46.116.30.89 12:04, 15 ביולי 2014 (IDT)

אני לא מתעסק בחיל השריון הישראלי או בחיל שריון מודרני כלשהו. אני מסתפק בלוחמת שריון במחצית הראשונה של המאה ה-20. מצטער. גילגמש שיחה 12:17, 15 ביולי 2014 (IDT)
גב' ברזנר היקרה, אם יורשה לי: אנחנו מאד נשמח לכתוב הרבה על כל פעליו של בעלך המנוח. אם תוכלי לעזור לנו במידע זה בוודאי יועיל מאד. הסיבה שלא הרחיבו בתיאור אמינותו יושרו וצניעותו, היא בגלל אופי המיזם, ולא חלילה כי חשבו שהמילים ריקות מתוכן. המיזם הוא אנציקלופדי, ולפיכך מביא מידע עובדתי חשוב. הניתוח של מכלול התנהגויותיו של אדם, אינו אנציקלופדי אלא אם כן הוא מסכם מחקר ראשוני קודם שפורסם אודות מאפיינים אלו של האישיות. שלא תדעי צער. ביקורת - שיחה 12:59, 15 ביולי 2014 (IDT)
גב' ברזנר, צר לי לשמוע, שאת סבורה שהערך כפי שכתבתי אותו פוגע בזכרו. ודאי שלא הייתה לי שום כוונה כזאת. כפי שהסביר לך משתמש:ביקורת בפסקה הקודמת, לא חשבתי אף לרגע שדברי ההספד שנכתבו עליו היו בגדר הגזמה, והבאתם בקישור חיצוני, שמאפשר לפתוח את האתר ולקרוא אותם, היא הדרך הנכונה והמקובלת בערכים אנציקלופדיים. אני מתכוונת להרחיב את הערך על סמך הדברים שבאתר (אתמול סיימתי את הכתיבה סמוך לחצות והבוקר הייתי מחוץ לבית לצורך עבודה, כך שזמני היה מוגבל), ואני מקווה שבסופו של דבר ישביע גם את רצונך. אם תיכנסי לערך שמואל טנקוס תוכלי לראות איך נהוג להתנהל בכתיבה ויקיפדית. אלוף (מי"ל) שמואל טנקוס, מי שהיה מפקד חיל הים בשנות ה-50', היה דודי והייתי נוכחת בהלווייתו, שם שמעתי את דברי השבח וההלל שנאמרו עליו וכיון שהכרתי אותו כל חיי, אני יכולה להעיד על נכונותם, אבל הם אינם מופעים בערך אלא רק בקישורים חיצוניים.
במישור האישי, אני שמחה לשמוע על חיבתך למוזיקה. גם אני מנויה בתזמורת ראשל"צ, עד כה בסדרה "קאמרי בצהרי שישי" ומן העונה הקרובה, גם בסדרה הסימפונית בהיכל התרבות החדש ברחובות. אני מבינה את אבלך על אובדן בן-זוג כזה שזכית לו. הנחמה היחידה היא בזכרון השנים הרבות שהיו לך עמו. בברכה, שלומית קדם - שיחה 15:43, 15 ביולי 2014 (IDT)

פסטיבל ביירוית[עריכת קוד מקור | עריכה]

את כתבת את הערך ולכן אני פונה אליך (בהנחה שהמידע הוסף על ידך). כתוב שם: "אירוני שהפיהרר נכח בהופעות שכללו זמרים יהודים וזרים זמן רב לאחר שהופעתם נאסרה בכל מקום בגרמניה". אני מכיר רק זמר לא-ארי אחד שהופיע שם, הרבע-יהודי פרנץ פון הסלין. וב"זרים", לאילו זרים הכוונה? תודה רבה. מהמברטה - שיחה 19:57, 13 ביולי 2014 (IDT)

מהמברטה, כפי שכתבה שלומית (וסליחה על הפלישה...) בתקציר העריכה של תחילת הערך, המקור הוא בערך האנגלי: "Ironically, Hitler attended performances that included Jewish and foreign singers...", לא ברור שם אם המקור (Bayreuth: A History of the Wagner Festival) מתייחס לכל הקטע. ביקורת - שיחה 20:56, 13 ביולי 2014 (IDT)

הרחבה נוספת לתרבות היוונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי שלומית,

הרחבתי עוד יותר את פרק השירה וחילקתי לשני חלקים: יוון הקלאסית#שירה. אני מתכוון לטפל בשירה האפית והלירית בהרחבה רבה יותר ביוון הארכאית#שירה. כרגע סיימתי רק את השירה האפית ושם באמת התייחסתי בהרחבה לקודיפיקציה שאותה הזכיר ליש. מצאתי מקורות טובים שמאששים את הטענה. הפרק עדיין לא גמור וידרוש ליטוש נוסף. גילגמש שיחה 12:32, 18 ביולי 2014 (IDT)

אני שמחה לשמוע. כשתסתיים עבודת ההרחבה והליטוש, אשמח לקרוא ולחוות את דעתי.שלומית קדם - שיחה 17:43, 18 ביולי 2014 (IDT)

המקהלה הקאמרית תל אביב[עריכת קוד מקור | עריכה]

לשלומית שלום

האם ישנה בידך החוברת על המקהלה הזאת שהופקה ב-1967. אבי מרדכי טייכר שר במקהלה הזאת ובה יש הקדשה לזכרו. לצערי אבדה לי החוברת. Avi1111 - שיחה 19:34, 20 ביולי 2014 (IDT)

כמוני כמוך. הספר (זה היה ממש ספר, בכריכה קשה, לא חוברת) אבד לי, כנראה באחד ממעברי הדירות, וגם אני מצטערת על כך.שלומית קדם - שיחה 20:39, 20 ביולי 2014 (IDT)

פניתי אתמול למזכירת המקהלה דאז רות כהן זוהר שנמצאת כעת בבית אבות בתל אביב. היא זכרה את אבי אבל אמרה שיש לה רק עותק אחד מספר המקהלה שאין להשיגו בשום מקום ונפנפה אותי במהירות. חבל. Avi1111 - שיחה 09:04, 21 ביולי 2014 (IDT)

באמת חבל, אבל אני שמחה לשמוע שרות בחיים וצלולה. היא צריכה להיות בת למעלה מ-90. איך ידעת היכן היא? האם יש לך קשר עם עוד חברים ותיקים? קרול גרוסמן, למשל, או דוד טל. יהושע בן עמי, שבוודאי היה לו הספר, נפטר לפני שלוש שנים, אבל אולי הספר נמצא אצל משפחתו ויסכימו להעביר אותו אליך. כתובתו היא דוד המלך 81 הרצליה פיתוח. שלומית קדם - שיחה 20:52, 21 ביולי 2014 (IDT)

כל החברים מתקופה של אבי נפטרו. זכרתי את רות כהן זוהר שנישאה לצבי זוהר. דרך האינטרנט ואתר 144 קבלתי את שמה ומקום מגוריה, פיכמן 12,שזה דיור מוגן ברמת אביב. שם היא גרה עם מטפלת פיליפינית. Avi1111 - שיחה 17:14, 22 ביולי 2014 (IDT)

באיזה שנים שר אביך במקהלה? אינני זוכרת את שמו, אבל ייתכן שהכרתי אותו. כמובן, היו למעלה מ-100 חברים במקהלה בתקופתי ולא הכרתי היטב את כולם. אנשים אחרים שאני זוכרת מאותה תקופה הם ציון גזית מחולון, נילי ויינרב ונועה קליין מתל אביב, גבי שא"ג, גם היא מתל אביב, שאת בתה, ליהיא שא"ג, הכרתי כילדה, כשלמדנו יחד במכינה לקונסרבטוריון. אינני יודעת אם תפיק מזה משהו, אבל זה מה שאני זוכרת עכשיו.שלומית קדם - שיחה 17:21, 22 ביולי 2014 (IDT)

אבי, מרדכי טייכר (1910-1967), שר במקהלה הקאמרית תל אביב בשנים 1941 - 1962 בתקופתו של איתן לוסטיג. החזרות נערכו בתחילה בבית הספר מוריה שהיה ברחוב בוגרשוב (הבניין נהרס) ואח"כ עברו לבית הספר ביל"ו בו אגב אני למדתי - בי"ס ממלכתי דתי. Avi1111 - שיחה 19:05, 22 ביולי 2014 (IDT)

זה מסביר למה לא הכרתי את שמו - אני הגעתי למקהלה בדצמבר 1963, מיד אחרי ביצוע הבכורה העולמי ל"קדיש" של ברנשטיין. החזרות אכן היו אז בבית ספר ביל"ו אבל המנצח אותו זמן כבר היה ג'ו פרידלנד ולא איתן לוסטיג, שאותו הכרתי היטב כידיד משפחה וכמנצח המקהלה בבית ספר רננים. במאי 1964 הצטרפתי לסניף התל-אביבי של מקהלת קול ישראל, שלוסטיג הקים ושפעל באולם של בית ספר רננים ברח' פינס 30 במשך כשנתיים וחצי עד שנסגר.שלומית קדם - שיחה 20:30, 22 ביולי 2014 (IDT)

אני למדתי פסנתר 3 שנים אצל איתן לוסטיג בזכות היכרותו עם אבי Avi1111 - שיחה 21:49, 22 ביולי 2014 (IDT)

בקשת סליחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

איני יודע מה עבר עליי, התנהגתי ממש מגעיל, אני מתנצל מכל לבי. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 23:42, 21 ביולי 2014 (IDT)

ההתנצלות מתקבלת.שלומית קדם - שיחה 23:48, 21 ביולי 2014 (IDT)

מוזיקה יהודית אמנותית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית, הראית את הערך החדש? האם המונח "מוזיקה יהודית אמנותית", מתייחס למתואר בערך? לא כך על פי מכללת לוינסקי למשל. מה דעתך? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 15:48, 25 ביולי 2014 (IDT)

שלום אריאל. קראתי את הערך ולדעתי הגדרתו נכונה ומדויקת. לא יזיקו לו עוד מקורות וכתבתי זאת בדף השיחה, אבל ברור שמדובר במוזיקה יהודית אמנותית. קראתי את ההפניה למכללת לוינסקי ולדעתי אין סתירה - הכנס שלהם עסק במוזיקה יהודית של מלחינים ממוצא רוסי, ולא התייחס כלל למוזיקה היהודית שנכתבה באיטליה ובאמסטרדם, שבה עוסק הערך המדובר.שלומית קדם - שיחה 21:35, 25 ביולי 2014 (IDT)
האם לא כדאי לצמצם את שם הערך לאיטליה ואמסטרדם? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 14:10, 28 ביולי 2014 (IDT)
המילה צמצום לא כל כך מתאימה, כשהתוצאה תהיה שם ארוך ומסורבל. אפשר להוסיף את ההגדרה המצמצמת בראש הפתיח, או, לחילופין, להוסיף לערך הזה גם מידע על המוזיקה היהודית האמנותית ברוסיה ובמקומות אחרים, כדי שיכלול הכל.שלומית קדם - שיחה 16:33, 28 ביולי 2014 (IDT)
אני מסכים אתך, המילה הנכונה היא להגביל. מכל מקום אכן יש להוסיף את המידע, או להגביל זאת למקומות בהם עוסק הערך. האם את מסכימה שמדובר בתופעה? האם הסגנון הנוצרי הוא תנאי להיותה של המוזיקה אמנותית? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 17:11, 28 ביולי 2014 (IDT)
כיון שראשיתה של המוזיקה האמנותית, או הקלאסית, במוזיקה כנסייתית, בדרך הטבע נוצר קשר בין הנצרות למוזיקה המערבית, שנכתבה לפי חוקים מוגדרים וקבועים. עם זאת, אינני חושבת שמוזיקה יהודית שבוצעה בבתי כנסת או בטקסים יהודיים הייתה נוצרית במהותה. הקשר הוא טכני ביסודו, לא סגנוני. בעניין הגבלת הערך, כפי שהצעת, פניתי אל משתמש:Ilanbarshalom. כותב הערך, והצעתי לו להרחיב את הערך במוזיקה יהודית אמנותית מרוסיה ומברית המועצות וכן מארצות דוברות גרמנית ואנגלית. אני מקווה שייענה בחיוב.שלומית קדם - שיחה 17:20, 28 ביולי 2014 (IDT)
שלומית ואריאל שלום, מטבעם של ערכים בויקיפדיה שהם מתמלאים עם הזמן על ידי הוויקיפדים. כולם מוזמנים להביא את ידיעותיהם ולהרחיב את הערך. אני פחות מכיר את התופעה של יצירת מוזיקה יהודית אמנותית ברוסיה. בכל מקרה תודה לכם על ההתעניינות, התיקונים והעדכונים.Ilanbarshalom - שיחה 17:40, 28 ביולי 2014 (IDT)

עמיעד ברזנר[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלומית שלום. ניסיתי מספר פעמים ללא הצלחה לתקן טעות המופיעה (פרט לכך הערך בסדר): ברשימת הספרים צריך להיות "הנגב בהתיישבות ובמלחמה " ולא כפי שמופיע. על ספר זה קיבל את פרס הקק"ל. משום מה שם הספר מופיע במקום אחר ובמסגרת הספרים מופיע "הקק"ל ו..." וזה אינו שם הספר .

בתודה בתשבע ברזנר 46.116.42.112 22:36, 27 ביולי 2014 (IDT)

שלום בתשבע, מצטערת על הטעות. תיקנתי אותה כבקשתך.שלומית קדם - שיחה 00:18, 28 ביולי 2014 (IDT)


שלום שלומית . תודה רבה לך על עריכת הערך ועל הסבלנות. אתמול ביקר נכדי בן ה-17 ואמר שיכול לתקן כל שארצה . השתמשתי בשרותיו (אין לי נקיפות מצפון כשאני מבלבלת לו...). שאלה חשובה: האם ולמי עלי לשלם עבור העבודה שעשית?

בתשבע ברזנר 89.139.61.76 15:06, 31 ביולי 2014 (IDT)

שלום שלומית גילגלתי את התכתובות שלך בנושאים שונים ושוב חזרתי והופתעתי עד כמה היו חיי שזורים במאות רבות של אנשים בארץ. הזכרתם את דוד טל ששר במקהלה. דוד היה ה"בוס" הראשון שלי בפקולטה לחקלאות אך אינני יודעת דבר עליו מאז שפרש.

בתשבע ברזנר

שלום בתשבע. ראשית לשאלתך החשובה - אינך צריכה לשלם לאיש, לא לי ולא לשום אדם אחר. העריכה בוויקיפדיה נעשית בידי מתנדבים ועל כך גאוותנו (פרט לכמה יוצאים מן הכלל, שאינם נחשבים לחברים בקהילה הוויקיפדית והערכים שלהם עומדים לבדיקה מדוקדקת במיוחד). שנית, נכדך צודק, הוא יכול בהחלט לערוך, לשנות ולהוסיף - בתנאי שייתן מקורות לתוספות ולשינויים. עלייך רק לזכור, שתוספות שאינן עומדות בתקן של כתיבה אנציקלופדית ישוחזרו, גם אם אין ספק באמיתותן.

לגבי דוד טל, בשנים ששרנו יחד במקהלה הפילהרמונית היינו מיודדים, אך מאז שעזבתי את המקהלה גם לי לא היה שום קשר אתו. אינני זוכרת מי מאתנו עזב קודם את המקהלה. שלומית קדם - שיחה 19:02, 31 ביולי 2014 (IDT)

היי שלומית נעים מאוד שמי עמליה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניסיתי להוסיף ערך חדש בויקיפדיה והוא נמחק כעבור כמה שעות....יש איזה פיתרון? אולי מישהו שמוסיף ערכים חדשים או להמליץ על ערך חדש?...או שזה די פשוט ואני אוכל לעשות את זה...אשמח אם תוכלי לייעץ לי ...שלך:עמליה

שלום עמליה, גם לי נעים מאד. לגבי הערך שניסית להוסיף - מה היה נושא הערך? האם נרשמת לפני שהכנסת את הערך? כדי שאוכל לייעץ לך, אני צריכה לדעת במה המדובר, לכן אני מציעה, שקודם כל תירשמי לוויקיפדיה, באמצעות פתיחת חשבון חדש בפינה השמאלית של שורת הלשוניות בדף זה. את נרשמת בשמך או בכינוי שתבחרי, בוחרת סיסמה וכבר את חברה רשומה בוויקיפדיה. לאחר זאת תוכלי לכתוב את הערך החדש בדף הטיוטה שלך, שגם הוא מופיע בלשונית למעלה. כשהערך יהיה כתוב בטיוטה, פני אלי שוב כאן ותני לי הפניה אל דף הטיוטה שלך. אז אקרא את הערך ואוכל להגיד לך מדוע נמחק ואיך אפשר לשפר אותו כך שיתאים לדרישות הוויקיפדיה. נשמע מסובך, אבל באמת זה פשוט. אחר כך תלמדי צעד צעד על עריכה בוויקיפדיה. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 09:02, 29 ביולי 2014 (IDT)
עמליה פנתה לעוד עורכים בשאלה זו. תשובה לאותה פנייה בדיוק הושארה כבר בדף השיחה של Lionster.‏ Ldorfmanשיחה 03:08, 30 ביולי 2014 (IDT)

הערך על מיזם האמנות לה-קולטור[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי שלומית. כאן תום. הערך המדובר שוחזר לטיוטות שלי (https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Bunk_hapoalim/%D7%9C%D7%94_%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%A8). ארצה רק להדגיש שזהו ערך אחר לחלוטין מזה שנמחק ב26.7 (אותו לא קראתי מעולם ונודע לי עליו רק מעמוד המחיקה עצמו). את קראת את הערך שנמחק בעקבות כך שסומן כתוכן שיווקי \ לא ראוי לערך. אשמח לשמוע מה דעתך (ושאר קוראי עמוד השיחה הזה, שבוודאי יש להם מה לתרום לכאן או לשם) על הערך שכתבתי אני. ליל מנוחה, תום Bunk hapoalim - שיחה 23:55, 30 ביולי 2014 (IDT)

צהריים טובים שלומית. רק רציתי לציין שנפתח דיון שחזור על הערך שקישרתי אליו. במסגרתו הצגתי את טיעוני בעד שיחזור הערך. שמח לשמוע את דעתך שם: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%99%D7%97%D7%94:%D7%9C%D7%94_%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%A8 Bunk hapoalim - שיחה 14:25, 31 ביולי 2014 (IDT)

סדנת מתקדמת לעריכה - הרשמה מוקדמת[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום לכולם, אנו שמחים להציג בפניכם את דף המפגש החדש של הסדנה המתקדמת לעריכה, אשר תתקיים ב- 13.10.2014 בחדר הקהילה של ויקימדיה ישראל. הסדנה מיועדת לעורכים חדשים שכבר התחילו להשתלב בוויקיפדיה, אבל עדיין זקוקים לעזרה והכוונה. מתוך התייעצות משותפת של חן ושלי, לפני הפרסום של המפגש ברבים אנו מציגים אותו לכם - החונכים של החממה, לאור הידע והניסיון שלכם בסיוע לעורכים חדשים.

 • משום שמספר המקומות מוגבל, אשמח אם תזמינו באופן אישי את העורכים שלדעתכם יפיקו את המיטב מסדנה זו ותאפשרו להם לשריין לעצמם מקום בסדנה.
 • כמו כן, אנו זקוקים לעורכים מנוסים אשר יוכלו לסייע למשתתפי הסדנה. אשמח אם תוכלו לבוא לעזור ולהזמין גם עורכים ותיקים אחרים שלדעתכם ירצו ויכלו לסייע.

אפשר לכתוב הערות, הצעות ושאלות בדף השיחה של המפגש או לשלוח מייל לכתובת cspector-at-wikimedia.org.il.
תודה על שיתוף הפעולה Chenspec-WMIL וגארפילד - שיחה 10:53, 17 באוגוסט 2014 (IDT)

מפגש בנושא מוזיקה יהודית אמנותית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הי שלומית, מה שלומך?
רציתי להודיע לך שהולך להיות מפגש בנושא מוזיקה שיכול להיות לך מעניין חיוך.
אשמח אם תזמיני עוד ויקיפדים שפעילים בתחום, שאת חושבת שירצו לבוא למפגש הזה. תודה ויום משובח Chenspec-WMIL - שיחה 09:18, 18 באוגוסט 2014 (IDT)

תודה חן. אשמח לבוא למפגש ואעביר את ההודעה למתי-המעט בוויקיפדיה שמתעניינים במוזיקה קלאסית - הלואי והיו רבים יותר. מבחינתי שני התאריכים מתאימים.שלומית קדם - שיחה 10:48, 18 באוגוסט 2014 (IDT)

בקשה לעזרה...[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית, אשמח לעזרה בעריכת ערך ויקיפדיה קיים, ובפתיחת ערך ויקיפדיה חדש. כתובת המייל שלי היא: תודה רבה. יערה. אני מקבלת הערה על כך שלא מומלץ לפרסם את כתובת המייל - אודה אם תוכלי למחוק אח"כ הודעה זו..

שלום יערה,

ניסיתי לענות לך במייל, אבל קיבלתי הודעה שהכתובת איננה בתוקף (ייתכן שיש בעיה בתקשורת בין יאהו להוטמייל). כפי שביקשת, מחקתי את כתובתך מן ההודעה ואני מציעה, שתפני אלי רק דרך דף השיחה. בפנייתך הבאה, כתבי לי את שם הערך הקיים ופרטים על הערך החדש שאת רוצה לפתוח. אם עוד לא נרשמת, אני מציעה שתירשמי ומשלב זה אדריך אותך איך לפעול בוויקיפדיה. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 12:39, 21 באוגוסט 2014 (IDT)

יותר משנה בעבודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, לפני יותר משנה שמת תבנית {{בעבודה}} על הערך צ'ארלס רייט. אני חושב שהוא נשכח מליבך. נא סיימי את העבודה עליו במהרה. תודה מראש, יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:09, 31 באוגוסט 2014 (IDT)

שלום יונה. תודה על התזכורת. אכן נשכח מלבי. אסיים את העבודה עליו בימים הקרובים.שלומית קדם - שיחה 19:58, 31 באוגוסט 2014 (IDT)

עוזי שלו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אשמח אם תציצי בערך החדש על עוזי שלו. נראה לי שיש מקום לשפר, לפחות בהקשר של הפורמט הוויקיפדי בערכי נגנים. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 12:31, 7 בספטמבר 2014 (IDT)

אילן בר שלום[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלומית שלום, האם את מכירה אנשים נוספים שיכלו/ירצו להשתתף בהרצאה ביום שישי ה 19 לחודש. להיות פעילים גם באדיתון? אשמח לקבל הצעות ואפנה אליהם בהקדם. תודה, אילן.Ilanbarshalom - שיחה 12:59, 7 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום אילן, אני מכירה אנשים שהיו פעילים כאן בתחום המוזיקה, אבל אינם פעילים כיום בגלל חוסר זמן. אתה יכול לנסות לפנות אל משתמש:אביתר בושלין ואל משתמש:נינצ'ה, ייתכן שאחד מהם או שניהם יהיו מעוניינים. כמו כן גם משתמש:ג'יס, שכתב את הערך מוזיקה יהודית. ככל הזכור לי, פניתי אליו אבל גם הוא לא פעיל לאחרונה.שלומית קדם - שיחה 23:48, 7 בספטמבר 2014 (IDT)


שלומית בוקר טוב,
באופן מקרי לחלוטין למדתי כי את אחותו של פרופ' יהואש הירשברג. לא קישרתי כששוחחת איתי. אני למדתי איתו והייתי מיודד איתו אולם לא היה לי קל אז. עברו מאז שנים רבות. בעיון בערכים אותם כתבת אני רואה חלקים מעניינים ביותר הן מבחינה תוכנית והן מבחינה טכנית. החלקים הטכניים כגון תווים, קטעי צליל ועוד... מעניינים אותי מבחינה של כתיבת ערכי ניתוח מוסיקלי. האם תוכלי להסביר לי עם אילו אמצעים עבדת?
תודה והמשך כתיבה פוריה Ilanbarshalom - שיחה 07:13, 5 באוקטובר 2014 (IDT)
שלום אילן, דווקא בנושא הטכני יש גם לי בעיה. לפעמים אני מצליחה להעביר דוגמאות תווים וקטעים להשמעה ממקומות אחרים, אבל לעתים אני נתקעת ומבקשת עזרה מן המומחים שלנו, שאינם בקיאים במוזיקה אבל מצטיינים בכל ההיבטים הטכניים וששים לעזור בכל פנייה. לעתים אני מכניסה קישור חיצוני לדוגמה מיוטיוב, מה שמעורר לפעמים שאלות לגבי זכויות יוצרים, אבל עוד לא קרה שמחקו לי קישור ליוטיוב (גם אינני רואה הגיון בכך, אם יוטיוב פתוח להאזנה לכל, מה ההבדל אם ההקלטות משם יופיעו גם בוויקיפדיה, החופשית ופתוחה בה במידה?). יש באנגלית תבנית Listen, שאיננה עוברת כמות שהיא לעברית, ויודעי ח"ן מצליחים להעביר אותה לתבנית שלנו. כמה פעמים לקחתי דוגמת שמע כזאת מערך קיים והעתקתי אותה לערך חדש, אבל זה תהליך מורכב, שכל תג קטן בו יכול להכשיל אותו. דוגמה טובה לכך תמצא בערך וריאציות דיאבלי, שם טרחתי בזיעת אפי על כל דוגמת תווים לווריאציות, והצלחתי. תוכל להשתמש בכך כדוגמה להעברה מן האנגלית. יש גם תוכנה לכתיבת תווים, שהוצעה לי לשימוש וניסיתי אותה בסימפוניית תהילים, אבל העניין נראה לי מסובך ומורכב מדי ולא המשכתי. אם תרצה, נסה לבדוק אותה שם. חוץ מזה, השתמשתי בפרטיטורות לניתוח יצירות ופה ושם גם סרקתי דוגמת תווים והעברתי אותה לערך, אבל גם זה עניין מסובך בגלל זכויות יוצרים. בקיצור, לא קלים חיינו, עורכי המוזיקה בוויקיפדיה, אבל יש שכר למתמידים.חיוך. חג שמח,שלומית קדם - שיחה 10:19, 5 באוקטובר 2014 (IDT)
רק הערה - הנה דף העזרה שמסביר כיצד לכתוב תווים בויקיפדיה - עזרה:תווים. זה לא ממש אינטואיטיבי, אבל שמיש. עופר קדם - שיחה 19:05, 5 באוקטובר 2014 (IDT)

עדכונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לצערי (לשמחתי) לא אוכל להיות ב-19.9 בהרצאה על הפיוטים - לצערי כי אחמיץ הרצאה מענינת - לשמחתי - כי אהיה בטקס הסיום בו הבת שלי תקבל הסמכה (בהצטיינות) כרופאה מן המניין....

לעניין אחר - כתבתי ערך (עלוב...) בתחום שלך רביעיית מיתרים מס' 4 של בטהובן - אשמח לחוות דעתך ולשיפורים. הביצוע שצרפתי בקישור נשמע לי יפה. במוצאי שבת שמעתי ביצוע של היצירה על ידי רביעיית דפנה (שאין לה ערך) עם יורם אלפרין בצ'לו, אליאנה לובנברג בויולה, גיא פינר ואמנון פלק בכינור. --Yoavd - שיחה 10:11, 8 בספטמבר 2014 (IDT)

ראשית, ברכות על הסמכת בתך ועוד בהצטיינות - כל הכבוד והרבה נחת מוצדקת להורים. לגבי ההרצאה, חבל. נקווה שתהיינה עוד הזדמנויות דומות. את הערך אבדוק עוד מעט, ואנסה גם למצוא חומר על נגני רביעיית דפנה, שעוד לא הזדמן לי לשמוע.שלומית קדם - שיחה 15:14, 8 בספטמבר 2014 (IDT)

אילונה פהר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראית את תשובתי? התאריך הרשום שם הוא תאריך פטירה. אביעדוסשיחה 21:09, 8 בספטמבר 2014 (IDT)

ראיתי את תשובתך ולא הגבתי, כי לא היה לי מה לחדש. בכל מקרה, ראיתי באתר של חברה קדישא, שיום הזיכרון למותה יחול ב-2 בפברואר 2015. האם סביר שטעות בתאריך המוות נמשכת ומונצחת שנה אחר שנה? קשה לי להאמין. לי נראה סביר יותר, שבתאריך הפטירה בפרסום של בית המשפט לצוואות וירושות נפלה שגיאת דפוס ובמקום 2 נכתב 12. בכל אופן, אחפש בערכים של תלמידיה הקרובים, ואראה מה אפשר ללמוד משם.שלומית קדם - שיחה 23:45, 8 בספטמבר 2014 (IDT)
טוב, בינתיים לא מצאתי שום דבר חדש, אבל עלה בדעתי, שתאריך הולדתה הוא 1.12.1901, ואולי גם זה תרם לבלבול בין תאריך לידה לפטירה. נראה, אשתדל למצוא עוד מקורות.שלומית קדם - שיחה 23:59, 8 בספטמבר 2014 (IDT)
אינני יודע.
קדישא: זו לא טעות שנמשכת, אלא יום הזיכרון = יום הפטירה העברי, כמובן... י"ג בשבט של שנת תשמ"ח היה ב-1 בפברואר, ובשנה הבאה הוא ייפול ב-2 בפברואר :)
מן הסתם, אחד מהמקורות טועה. אבל בעוד ראיתי עשרות מקרים של טעויות באתר חברה קדישא ת"א, עדיין לא ראיתי טעות בילקוט הפרסומים.
בכל אופן, העיקר הוא שישנם עכשיו מקורות לרוב שאפשר להרחיב את הערך בעזרתם. אביעדוסשיחה 00:09, 9 בספטמבר 2014 (IDT)

רביעיית מיתרים מס' 4 של בטהובן[עריכת קוד מקור | עריכה]

תודה על התיקונים הרבים שהכנסת לערך! --Yoavd - שיחה 08:58, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

הרשמה למפגש מוזיקה יהודית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום, שמחתי לראות שנרשמת למפגש מוזיקה יהודית חיוך. אשמח אם תוכלי לציין ברשימת המשתתפים אם תגיעי עם מחשב נייד או לא. תודה Chenspec-WMIL - שיחה 10:40, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

הטילדה הרביעית - גיליון חדש![עריכת קוד מקור | עריכה]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
תודה  •  תולדות המקבץ השבועי  •  חוויית כתיבת ערך מומלץ  •  צוק איתן - הגרסה הויקיפדית  •  קרב איגרוף - עמוד ענן נגד צוק איתן  •  הקומיקס בויקיפדיה  •  מה זה "ביכורים"?
HatildaHarviit-chrom.png

הרקויאם[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית,
עדיף הכתיב "הרקוויאם של ורדי", כמקובל על פי כללי הכתיב המלא. כדאי להעביר את הערך. אלדדשיחה 12:53, 13 בספטמבר 2014 (IDT)

אולי יעניין אותך[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית, ראי הודעה שכתבתי בשיחת משתמש:Rickjpelleg#דניאל אורן. בברכה.אודי - שיחה 10:27, 14 בספטמבר 2014 (IDT)

תודה, אודי. כן, בהחלט יעניין אותי, ואפילו אקריב לשם כך את הקימה המאוחרת בבבוקר שבת:). אגב, האם בסרטון הזה רואים גם את השנייה של מאהלר על הר הצופים, מיד אחרי מלחמת ששת הימים? הייתי שם במקהלה ואני זוכרת היטב את האבק, שהצטבר על המושבים במשך 19 שנים ושקע כולו על החצאיות השחורות שלנו... שלומית קדם - שיחה 18:38, 14 בספטמבר 2014 (IDT)
סליחה על הבורות, נדמה לי שברנסטין מדבר שם על "התחייה" של מאהלר. אם זו "השנייה" אז אני חושב שכן. בחזרות שלפני כן, בתוך אולם, שמתי לב שיש מקהלה ברקע של התזמורת. הסרט כולו הוא מבוא לקונצרט שאת מדברת עליו בהר הצופים שהוא מטרת הגעת ברנסטין לישראל. למען האמת, הייתי צריך לעסוק בדברים אחרים במהלך הסרט ולא ראיתי את כולו. הקטע האחרון מהסרט שראיתי היה הכיוונים האחרונים בתאטרון בהר הצופים לפני תחילת הקונצרט, כך שאין לי תשובה מלאה בשבילך. כהכנה, הנה הסרט ב-IMDB וקישור לשתי ביקורות באנגלית על הסרט.אודי - שיחה 00:06, 15 בספטמבר 2014 (IDT)
כן, "התחייה" הוא שמה של הסימפוניה השנייה של מאהלר. תודה על הקישור, מחר אראה. קצת מאוחר הלילה.שלומית קדם - שיחה 00:12, 15 בספטמבר 2014 (IDT)
בס"ד סליחה על ההתערבות, אבל , שלומית ואודי, לגבי הצפייה בסרט, אפשר להקליט אותו באמצעות ממיר מקליט ולראות אח"כ אם שעת השידור המקורית לא נוחה לכם. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 00:17, 15 בספטמבר 2014 (IDT)
תודה, ליאת.שלומית קדם - שיחה 08:45, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

שלומית,[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני חושב שראוי שתהיי מפעילה. מה דעתך? • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 21:20, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

תודה על המחשבה. כבר הציעו לי בעבר, פעמים אחדות, אבל אינני חושבת שיש לי האופי המתאים למפעילות טובה, לא מן הבחינה הטכנית ולא מבחינת האכיפה. מלבד זה, אני באמת עסוקה ומעדיפה להקדיש את הזמן שיש לי לכתיבת ערכים. אז באמת תודה, אבל לא תודה.שלומית קדם - שיחה 00:02, 16 בספטמבר 2014 (IDT)
מקבל. חבל • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 07:14, 16 בספטמבר 2014 (IDT)

הידעת[עריכת קוד מקור | עריכה]

התקבל שלום שלומית קדם. לידיעתך, קטע הידעת? "שואבי אבק בסי במול" שהצעת, התקבל ויוצג בעמוד הראשי בתאריך 1 באוקטובר 2014. חמויישֶה - שיחה 10:20, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

תודה.שלומית קדם - שיחה 13:40, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

ערכים בעבודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית קדם,
הצבת בעבר תבנית {{בעבודה}} על הערכים קונסיירטו דה ארנחואס, קבוצת המזרח הרחוק, צ'ארלס קאודן קלארק, אוואדאג'ין פראט, אנה פיציו, ענוג הוא הלילה, משלחת נמרוד, משלחת טרה נובה, משלחת הקוטב הדרומי, אניאס מקינטוש, מדף הקרח רון-פילצ'נר, וירג'יליו מאצוקי, כף דניסון, תומאס גריפית' טיילור, אמיל ז'אק-דלקרוז, האט פוינט, אדג'וורת דייוויד, הנדריק בראואר, ארנסט אוילנבורג (הוצאה מוזיקלית), וזמן מה לא ערכת אותם.
לנוחותך, ישנה רשימה שמתעדכנת באופן תדיר, שמרכזת את הערכים עליהם הצבת את התבנית ואותם לא ערכת כבר תקופה. ניתן למצוא רשימה זו כאן.
יש לשים לב: אם טעיתי, והתבנית הונחה על ידי אחר/ת, אשמח להודעה בדף שיחתי. ניתן לבטל את ההודעה בעתיד על ידי הוספת שם המשתמש בדף הזה.
בברכה, OfekBot - שיחה 09:32, 24 בספטמבר 2014 (IDT)

תמונה ברקויאם של ורדי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הי שלומית, לא ציינת באיזו תמונה מדובר. אני גם לא אחד המומחים לתמונות, אבל אנסה לעזור אם תפרטי. איתן - שיחה 18:03, 1 באוקטובר 2014 (IDT)

תודה על הנכונות ואני מעריכה את הצעתך, אבל מתניה כבר הכניס גם את התמונה בהרקוויאם של ורדי (תמונת ארבעת הסולנים) וגם את התמונה הקבוצתית בערך אניאס מקינטוש. אולי בהזדמנות אחרת :)שלומית קדם - שיחה 20:16, 1 באוקטובר 2014 (IDT)

הזמנת עורכים חדשים לסדנה המתקדמת לעריכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום, אשמח אם תוכלי לפנות לעורכים חדשים ולהזכיר להם על הסדנה המתקדמת לעריכה, אשר תתקיים ב- 13.10.2014 בחדר הקהילה של ויקימדיה ישראל. הסדנה מיועדת לעורכים חדשים שכבר התחילו להשתלב בוויקיפדיה, אבל עדיין זקוקים לעזרה והכוונה. במידת הצורך ניתן לכתוב הערות, הצעות ושאלות בדף השיחה של המפגש, או לשלוח לי מייל לכתובת cspector-at-wikimedia.org.il. חג שמח ותודה על שיתוף הפעולה Chenspec-WMIL - שיחה 10:05, 6 באוקטובר 2014 (IDT)

דחיית תחרות הכתיבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקצרמר למובחר.PNG הודעה לנרשמי תחרות הכתיבה התשיעית:
לצערנו, עקב חוסר היענות של הציבור, נדחית תחרות הכתיבה בשלב זה.

להלן הדיון במזנון, ובו פירוט.
במידה שתהיו מעוניינים - באפשרותכם להמשיך ולעבוד על הערך עד 28.11.2014, מועד הסיום הרשמי של התחרות. במקרה כזה, הערך שכתבתם עתה יוכל לעמוד לשיפוט בתחרות הכתיבה הבאה שתתקיים (אנו מקווים שבשנה הבאה), ויישפט לפי גרסת ה- 28.11.2014, מועד הסיום הרשמי של התחרות הנוכחית.
צר לנו על כי התחרות לא מתקיימת השנה, אנו מעריכים את השקעתך ותרומתך.
בברכה - דני וגילגמש, מזכירי התחרות.

דני, Danny-wשיחה 23:35, 23 באוקטובר 2014 (IDT)

נויה שליין[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום, אנא עייני בערך וחווי דעתך על חשיבותו. תודה! --‏Yoavd‏ • שיחה 15:22, 27 באוקטובר 2014 (IST)

שלום יואב, טיפלתי בערך והבעתי את דעתי בשיחה. אני מקווה שתבנית המיותרת תוסר בקרוב.שלומית קדם - שיחה 23:05, 27 באוקטובר 2014 (IST)

טרולים בטילדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני כותב לך את זה כאן בכוונה כדי לא להסיט מהנושא את הדיון במזנון. אף אחד מהכותבים בגיליון ה-25 של הטילדה לא היה טרול חסום. דניאל היה חסום באותה עת אך מעולם לא הוכרז כטרול. יעל לא הייתה חסומה באותה תקופה והכרזתה כטרול בוצעה זמן רב מאוד לאחר מכן. ואני לא הייתי חסום באותה עת ומעולם לא הוכרזתי כטרול. יורי - שיחה 21:25, 28 באוקטובר 2014 (IST)

יורי, אני לא אמרתי בשום זמן או מקום שהיית טרול ובדברי במזנון ציינתי בפירוש שיעל לא הייתה חסומה אותו זמן. הבעיה היא, שהן אז והן עכשיו, הופעתו של דניאל ונטורה בטילדה היא זו שמעסיקה את הקוראים ואין איש מתייחס לדברים שעליהם הצבעתי. כנראה זה עניין אבוד ושוב לא אתייחס אליו.שלומית קדם - שיחה 23:06, 28 באוקטובר 2014 (IST)
גם דניאל ונטורה לא היה טרול בשום זמן או מקום... אני אנסה למצוא זמן בערב לקרוא את הכתבה ולהתייחס לדיון. לא בטוח שיהיה לי מה לומר שכן אני לא מבין גדול בנושא חינוך. יורי - שיחה 07:24, 29 באוקטובר 2014 (IST)

הי![עריכת קוד מקור | עריכה]

אהבתי את הדף משתמש שלך את נראית נחמדה אקרא את מה שאת כותבת שוראש - שיחה 18:50, 6 בנובמבר 2014 (IST)

תודה לך, שוראש. יש לי נכד בגילך, ואני מקווה שגם הוא יתחיל לכתוב בוויקיפדיה. גם אני אשמח לקרוא את מה שתכתוב. בהצלחה בוויקיפדיה חיוך שלומית קדם - שיחה 22:48, 6 בנובמבר 2014 (IST)

יום הולדת שמח[עריכת קוד מקור | עריכה]

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! שולמית. המשיכי לכתוב ערכים מרתקים ולהיות פעילה כמו שאת. כשאני רואה שתיקנת משהו בערכים שכתבתי, ולו התיקון הקטן ביותר, לכבוד הוא לי. Itaygur - שיחה 07:24, 8 בנובמבר 2014 (IST)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! , שלומית! יום הולדת שמח, והמון בריאות ואושר! מאחל לך המשך תרומות מהנות ומרתקות בוויקיפדיה! אלדדשיחה 08:04, 8 בנובמבר 2014 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! - עד מאה ועשרים! שימנשמע?1.. 2.. צא! 08:12, 8 בנובמבר 2014 (IST)
מזל טוב !! גילגמש שיחה 08:18, 8 בנובמבר 2014 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אילי - שיחה 08:40, 8 בנובמבר 2014 (IST)
מזל טוב ברכות בריאן - שיחה 09:27, 8 בנובמבר 2014 (IST)

תודה לכל המברכים!חיוךשלומית קדם - שיחה 11:37, 8 בנובמבר 2014 (IST)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! בברכה, ‏Guycn2‏ · 13:34, 8 בנובמבר 2014 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! עד 120 ! ‏dMy‏ • שיחה • 14:21‏, 08/11/2014 • ט"ו בחשוון ה'תשע"ה
יום הולדת שמח שלומית! יואב נכטיילרשיחה 14:24, 8 בנובמבר 2014 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אליסף · שיחה 14:26, 8 בנובמבר 2014 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! עד מאה ועשרים! חיוך דריה - שיחה 19:04, 8 בנובמבר 2014 (IST)
מזל טוב!!! שמזןשיחה • ט"ו בחשוון ה'תשע"ה • 19:09, 8 בנובמבר 2014 (IST)
מזל טוב. שנילי - שיחה 19:30, 8 בנובמבר 2014 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב !MathKnight (שיחה) 19:54, 8 בנובמבר 2014 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! , אביהושיחה 22:33, 8 בנובמבר 2014 (IST)

תודה לכולכם! חיוך שלומית קדם - שיחה 19:49, 8 בנובמבר 2014 (IST)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! בריאות אושר ונחת! ביקורת - שיחה 20:04, 8 בנובמבר 2014 (IST)
עד 120 לפחות! ‏עמיחישיחה 20:36, 8 בנובמבר 2014 (IST)
מזל טוב עד 120+מע"מ (-: Assayas שיחה 21:37, 8 בנובמבר 2014 (IST)
תודה לכולם ולילה טוב.חיוךשלומית קדם - שיחה 00:02, 9 בנובמבר 2014 (IST)
מזל טוב! (קצת באיחור...) ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 09:19, 9 בנובמבר 2014 (IST)
באיחור, אני מצטרף גם כן למברכים:מזל טוב!Ewan2 - שיחה 03:14, 10 בנובמבר 2014 (IST)
באיחור, אך מכל הלב - מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! שלומית. לך ולכל בני ביתך חיוך גארפילד - שיחה 06:54, 10 בנובמבר 2014 (IST)
ברכות וסליחה על האיחור! --‏Yoavd‏ • שיחה 09:06, 10 בנובמבר 2014 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! בריאות ואריכות ימים, ביחד עם אוהבייך ואהובייך. ברכות (slav4)דף שיחה 17:34, 10 בנובמבר 2014 (IST)

ובכן, מתנה ליום ההולדת: עליזה שמוקלר-הס. חיוך אביעדוסשיחה 16:35, 16 בנובמבר 2014 (IST)

תודה רבה על המתנה המשמחת, אביעד. חיוך שלומית קדם - שיחה 20:13, 16 בנובמבר 2014 (IST)
(: אביעדוסשיחה 21:02, 16 בנובמבר 2014 (IST)

הרצאה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בימי ששי הראשונים של כל חודש דרור (ואני ודריה איתו) עושים סדנה בספרייה הלאומית, ואני מתעניין בהרצאה המדוברת. האם יש מצב שהסדנה תועבר ליום ששי שבוע לאחר מכן? שימנשמע?1.. 2.. צא! 17:35, 9 בנובמבר 2014 (IST)

שי, עושה רושם שימי שישי עמוסים בפעילויות לוויקיפדים, וקשה למנוע התנגשות. ב-21 בנובמבר יש טיול אלף מילים וב-12 בדצמבר יש לי התחייבות קודמת. ה-5 בדצמבר נקבע והוסכם, החדר הוזמן והעניין סגור. כנראה תיאלץ לבחור בין הפעילויות ואני מקווה שבכל הרצאה שתבחר תמצא הנאה ועניין.שלומית קדם - שיחה 17:43, 9 בנובמבר 2014 (IST)

מפגש 5.12[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית, מצטער שלא אוכל להגיע אבל הסיבה טובה - בתי מתחתנת ב-7.12 ...נתראה במועד אחר. --‏Yoavd‏ • שיחה 09:09, 10 בנובמבר 2014 (IST)

מזל טוב פרח! שלומית קדם - שיחה 16:39, 10 בנובמבר 2014 (IST)
מצטרף לברכות, שיהיה במזל טוב. בברכה. ליש - שיחה 20:03, 10 בנובמבר 2014 (IST)
שלומית ואריה, אנא קבלו את התנצלותי על כך שלבסוף לא הצלחתי להשתתף באירוע הכתיבה במשרדי העמותה אתמול. התכוונתי להגיע, אולם היה פקשוש לא מתוכנן בבוקר לאחר הבאת הילדה לביה"ס, ובשילוב עם שעון החורף שהיה מחייב אותי לצאת הרבה לפני סוף האירוע כדי להספיק לרכבת האחרונה לקריות, החלטתי לוותר לאחר שראיתי שאני עתיד לאחר. אני מקווה שהיה נעים ופרודוקטיבי ובטוח שנפגש בקרוב באירוע אחר (אולי ביום ההולדת לוויקפדיה בחודש הבא). להתראות (!), Ldorfmanשיחה 15:52, 6 בדצמבר 2014 (IST)
לא נורא, לירון. חבל שלא הצלחת להגיע, כי היה מעניין ומוצלח, אבל יהיו הזדמנויות אחרות. אני מתכוונת לבוא ליום ההולדת לוויקיפדיה, אריה עוד לא החליט. להתראות, שלומית קדם - שיחה 19:17, 6 בדצמבר 2014 (IST)
אני מניח שאתקל בתרומות לוויקיפדיה, שנעשו במהלך המפגש, בשיטוטי בין הערכים, ומקווה שיצא לי לשמוע הרצאה של אריה בעתיד. בברכת שבוע טוב ומוצלח, Ldorfmanשיחה 01:57, 7 בדצמבר 2014 (IST)

אשמח לעזרתך - כיתוב על תמונת מריה קאלאס[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלומית שלום,

הצעתי את תמונת מריה קאלאס להצגה כתמונת היום. נראה כרגע סיכוי סביר שהתמונה תאושר, והייתי שמח להרחיב ולהשביח מעט את כיתוב התמונה - לצערי ידיעותיי בנושא אופרה בכלל ומריה קאלאס בפרט דלות. אשמח לעזרתך בניסוח כיתוב התמונה.

דב ט. - שיחה 11:26, 7 בדצמבר 2014 (IST)

שלום דב, הרחבתי את הכיתוב, נראה לי שעכשיו הוא עונה על הדרישות.שלומית קדם - שיחה 13:52, 7 בדצמבר 2014 (IST)
תודה רבה. דב ט. - שיחה 16:07, 7 בדצמבר 2014 (IST)

מעוז צור[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי. את מבינה בזה יותר ממני. דוד אסף מצטט את אליהו הכהן שהניגון הוא מוקדם יותר. אשמח אם תערכי את הערך כיאות. חג שמח. Shannen - שיחה 09:16, 19 בדצמבר 2014 (IST)

שלום לך. הוספתי את העדכון, אבל כשרציתי לקשר אל המאמר, הארוך והמפורט מאד, לא הצלחתי. ניסיתי להירשם, אבל גם זה לא צלח. אם אתה יודע איך אפשר להגיע אל המאמר הזה, או אולי להכניס את הוויקיפדיה כמנויה לבלוג של דוד אסף, אשמח מאד. הקישור נמצא כבר בהערה מס' 8 בערך ואם יהיה אפשרי, אוסיף אותו כקישור חיצוני. אפשר להרחיב עוד את הערך על פי המאמר, אבל אין ספק שקישור אל האמר עצמו יוסיף לאין שיעור לערך.שלומית קדם - שיחה 14:37, 19 בדצמבר 2014 (IST)

מה עם הרומנטיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלומית, האם לא תרצי לשמוע הרצאה רומנטית מפי...? אבנר - שיחה 13:34, 25 בדצמבר 2014 (IST)

כלומר...?שלומית קדם - שיחה 16:01, 25 בדצמבר 2014 (IST)
את מוזמנת להצביע בעד הרצאתי במפגש יום ההולדת :-) (עדיין אפשר) אבנר - שיחה 17:58, 25 בדצמבר 2014 (IST)

אדוארד בראנספילד[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי שלומית. אני חושש שאת עושה עבודה כפולה - כבר קיים ערך אדוארד ברנספילד. גיא - פתרון למחיקה 22:22, 13 בינואר 2015 (IST)

תודה על העדכון, גיא. טוב שלא הספקתי הרבה :).שלומית קדם - שיחה 23:35, 13 בינואר 2015 (IST)

איזאק קרבצ'בסקי[עריכת קוד מקור | עריכה]

שוב ? איזאק קאראבצ'בסקי :) גיא - פתרון למחיקה 22:38, 17 בינואר 2015 (IS

זה מוזר, כי עד כמה שזכור לי, השם הופיע כך בערך של התזמורת, אבל באדום, וגם בערך האנגלי לא היה בינוויקי לעברית. משונה מאד. אבדוק את העניין.שלומית קדם - שיחה 23:39, 17 בינואר 2015 (IST)
טוב, בדקתי, ומסתבר שהשם לא הופיע ברשימת המנצחים של התזמורת הלאומית של פיי דה לה לואר, וכשהוספתי אותו, לא שמתי לב שכבר יש ערך קודם. זה מה שקורה כשעורכים כל כך הרבה שנים וערכים - מתחילים להתבלבל. בכל מקרה, הערך החדש מלא יותר, כך שלדעתי כדאי למחוק את הישן ולהשאיר את השם נטול האל"פים, שגם נראה טוב יותר. תודה,שלומית קדם - שיחה 23:49, 17 בינואר 2015 (IST)
קורה. צריך לבצע איחוד ואז ליצור הפניה. גיא - פתרון למחיקה 15:13, 20 בינואר 2015 (IST)
אין כל כך מה לאחד, כי כל האינפורמציה מן הערך הישן נמצאת בחדש פלוס אינפורמציה נוספת. לדעתי מספיקה הפניה בלבד, בלי איחוד.שלומית קדם - שיחה 17:57, 20 בינואר 2015 (IST)

קטעי האזנה בערך תקופות במוזיקה מערבית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלומית שלום. בסופו של ההסבר על ימי הביניים הוספתי קישורים לשלוש דוגמאות. אנא עייני בהן ואם מתאים לטעמך אמשיך לתקופות הבאות. שבת שלום, אילן. Ilanbarshalom - שיחה 15:07, 23 בינואר 2015 (IST)

תודה, אילן. שמעתי ונהניתי. אכן מאלף, בעיקר הסארטורלו - התרגלנו לחשוב על ימי הביניים כתקופה קודרת וכבולה באיסורים והגבלות, והנה, איזו מוזיקת מחול מלאת חיים ושמחה. מעניין למי נועדה המוזיקה הזאת ומי היו מבצעיה המקוריים - אני משערת שהיו אלה איכרים בימי חג מיוחדים. איך שהוא קשה לי לתאר לעצמי אצילים כבודים מכרכרים במחולות כאלה בחצר המלך או הדוכס... ולשאלתך, כן, אשמח מאד על דוגמאות שמע כאלה גם בתקופות הבאות.שלומית קדם - שיחה 13:11, 24 בינואר 2015 (IST)

מפת מסעו של קפטן סקוט אל הקוטב הדרומי[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי שלומית,

ניסיתי להעביר את הקובץ בעצמי אבל מסתבר שהיא נמחקה מוויקישיתוף. איכשהו התמונה מותרת בארצות הברית ובאנגליה בלבד מכיוון שהיוצר נפטר בשנת 1959. אני עדיין רוצה לבדוק את זה מול דרור אבל כנראה שאי אפשר להעלות את הקובץ לקומונס או לכאן. Geagea - שיחה 05:45, 24 בינואר 2015 (IST)

תודה בכל מקרה על הנסיון. חבל אם אי אפשר, אבל אם אין מה לעשות, אז זהו זה.שלומית קדם - שיחה 09:28, 24 בינואר 2015 (IST)

כתיבת ערך חדש בקטגוריה מוסיקאים ישראליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית, שמי שילה ואני אישתו של המוסיקאי והמעבד ירון בכר. אני פונה אליך כי אני מעוניינת בהוספת הערך חדש "ירון בכר" בקטגוריה מוזיקאים ישראליים. יש ברשותי חומר שיכול לשמש בסיס לעריכה ואודה לך באם תואילי לעזור בעריכת החומר. לדעתי, חשוב להעלות ערך זה מהסיבה הפשוטה כי ירון בכר הינו מבכירי המעבדים במוסיקה הישראלית, אשר עיבד, ניגן והפיק תקליטים ואמנים רבים מהשורה הראשונה ויצירותיו הפכו לנכס צאן ברזל בתרבות הישראלית. לפיכך, נראה לי שלא צריכה להיות בעיה מבחינת המערכת, ואפילו ההיפך.

אשמח אם תיצרי עימי קשר. תודה על שיתוף הפעולה, ShillaGB - שיחה 18:50, 5 בפברואר 2015 (IST)


נא תשומת ליבך לעמוד טיוטה:ירון בכר[עריכת קוד מקור | עריכה]

הי שלומית, אינני יודעת עדיין איך משתפים עמוד... בכל מקרה, מצ"ב קישור של העמוד "טיוטה: ירון בכר": https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94:%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%9F_%D7%91%D7%9B%D7%A8 אשמח שתעברי על זה כשתוכלי. ותודה לך על שיתוף הפעולה

עזרה :)[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, מזה מספר פעמים שאני מעלה ערך הזה https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%AA_%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%99 אך כל פעם מחדש הערך נמחק. אשמח לעזרתך

כיון שהערך נמחק, אינני יודעת במה מדובר ומה הסיבה למחיקתו. אם תוכל להמציא לי פרטים מתוך הערך, אולי אוכל לעזור.שלומית קדם - שיחה 19:57, 8 בפברואר 2015 (IST)

היי האם יש אפשרות שתעזרי לי לכתוב ערך בוויקיפדיה ?[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי האם יש אפשרות שתעזרי לי לכתוב ערך בוויקיפדיה ?

ייתכן, אבל לפני כן כדאי שאדע במי ובמה מדובר.שלומית קדם - שיחה 23:29, 11 בפברואר 2015 (IST)

הרקוויאם של ורדי[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום,

הערך הרקוויאם של ורדי לא נערך מאז אוקטובר. האם תבנית "בעבודה" מוצדקת? 18:00, 13 בפברואר 2015 (IST)

כן, יש עוד קצת להשלים. כשהתבטלה התחרות, נטשתי אותו זמנית, אבל אני מבטיחה לחזור אליו בימים הקרובים.שלומית קדם - שיחה 19:24, 13 בפברואר 2015 (IST)

תבנית:מפת מיקום/אנטארקטיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית, אני פונה אלייך כממוחית הבית שלנו בנושא. אני צריך את ה-6-10 האתרים החשובים ביבשת, כדי שאוכל להוסיף למפה. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 21:31, 15 בפברואר 2015 (IST)

שלום קרלוס. מחר אבדוק את הנושא ואתן לך תשובה כמיטב יכולתי. לילה טוב, שלומית קדם - שיחה 23:30, 15 בפברואר 2015 (IST)
שלום קרלוס. עברתי על הקטגוריה: אנטארקטיקה: גאוגרפיה והוצאתי משם את האתרים שנראים לי כחשובים ביותר, אם כי ייתכן שיש עוד כמה אתרים חשובים לא פחות. גם כך הגעתי ל-11. הכנסתי אתרים שיש בהם תחנות מחקר פעילות, וכאלה שהיו נקודות ציון במסעות המשלחות החלוציות לאנטארקטיקה. והרי הרשימה:
 1. האט פוינט
 2. פראם פוינט
 3. כף אוונס
 4. כף קרוזייה
 5. ההרים הטראנס-אנטארקטיים
 6. ים ודל
 7. מצר מק-מרדו
 8. קרחון בירדמור
 9. מדף הקרח רוס
 10. הרכס האנטארקטי
 11. ים רוס

בברכה,שלומית קדם - שיחה 09:50, 16 בפברואר 2015 (IST)

תודה רבה שלומית.
 1. פראם פוינט, כף אוונס, כף קרוזייה, מצר מק-מרדו ומדף הקרח רוס יוצאים במפה אחד על השני, ולכן הסרתי אותם. במקום ההרים הטראנס-אנטארקטיים שמשתרעים ע"פ 3,500 ק"מ, שמתי את הנקודה הגבוהה; הר קירקפטריק. מסכימה??
 2. יש מקום בשטח שמתחת לאפריקה, יש שם משהו? קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 12:49, 16 בפברואר 2015 (IST)
אין לי התנגדות להר קירקפטריק, רק שעדיין אין לו ערך. אשתדל לכתוב אותו בימים הקרובים. לגבי אלה שיוצאים אחד על השני במפה, אולי תבחר באחד מהם ותכניס רק אותו? נראה לי שחשיבותו של מדף הקרח רוס רבה מכדי שאפשר יהיה לוותר עליו. למעשה, כך גם כף קרוזייה. בחר בין שניהם, אם אפשר. שלומית קדם - שיחה 13:11, 16 בפברואר 2015 (IST)
לא נורא לשים ערך שלא קיים יש לנו מאות כאלו.. התחלתי לכתוב על הקירקפטריק. פניתי אלייך כי אני לא רוצה לבחור בין אתרים שאין לי מושג לגביהם חיוך תחליטי את, ואני אוסיף. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 13:23, 16 בפברואר 2015 (IST)
משתמש:קרלוס הגדול, לדעתי חייבים את תחנת מק-מרדו. בלי המקום הזה כולם בקוטב מתים ברעב. היא תחנת המוצא של כביש חוצה הקוטב הדרומי. גם מעבר דרייק, כי הוא לא תופס מקום, אם כי לא בטוח שהוא בתחומי המפה. עמק רייט הוא מקום מעניין ששווה. וכדי לא להסתבך עם הרוסים גם ווסטוק (תחנת מחקר). גם לארץ גראהאם יש מקום. ועיקר שכחנו! האוקיינוס הדרומי. בורה בורה - שיחה 18:04, 16 בפברואר 2015 (IST)
לגבי מדף הקרח רוס, אני מסכים עם שלומית. זה האתר השני בחשיבותו ביבשת, ויש לציינו. בורה בורה - שיחה 18:12, 16 בפברואר 2015 (IST)
עמק רייט יוצא באזור הצפוף של ים רוס. אם הייתה מתקבלת הצעתי להפוך את הקישורים לימים לשקופים היינו יכולים להכניס אותו. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:07, 16 בפברואר 2015 (IST)
שלומית מה דעתך על המפה כעת? קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:07, 16 בפברואר 2015 (IST)
לטעמי מעולה. שווה להוסיף את מדף הקרח רון-פילכנר הענק ואת ארץ המלכה מוד כדי לסתום את החור בראש המפה. בורה בורה - שיחה 22:15, 16 בפברואר 2015 (IST)
משהו מוזר עם ים ודל. מאוד קשה, כמעט בלתי אפשרי, למצוא נקודה לחיצה ולהגיע לערך. בורה בורה - שיחה 22:18, 16 בפברואר 2015 (IST)
אני מסכימה עם בורה בורה - המפה מעולה, אבל כדאי להוסיף את שני הערכים הנ"ל וגם אני לא הצלחתי בשום פנים להעלות את ים ודל. באמת מוזר. תודה על העבודה, קרלוס.שלומית קדם - שיחה 23:37, 16 בפברואר 2015 (IST)
קרלוס, שאלת קודם לגבי השטח שמתחת לאפריקה ולא עניתי - ובכן, יש ג'ורג'יה הדרומית, טריסטן דה קוניה ובווה. עדיפות ראשונה לג'ורג'יה הדרומית, כמובן. שלומית קדם - שיחה 23:45, 16 בפברואר 2015 (IST)

ים ודל לא הופיע כיוון שהיה תחתיו קישור שקוף. ניסיתי לשים את מדף הקרח רון-פילכנר, יוצא ממש צפוף. ארץ המלכה מוד מופיעה יחד עם שאר הטריטוריות ב{{מפת איתור/אנטארקטיקה}} החדשה, בקרוב נשלב ביניהם. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:34, 17 בפברואר 2015 (IST)

תזכורת על מפגש הבונים החופשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום, רציתי להזכיר לך על מפגש הבונים החופשיים שיתקיים בתאריך 13.3.2015 במסגרת מיזם מפגשי העורכים. לקבלת עדכונים על מפגשים עתידיים ניתן להרשם לרשימת התפוצה של המיזם, נשמח לראותך חיוך Chenspec-WMIL - שיחה 12:59, 23 בפברואר 2015 (IST)

יוזף מיסליבצ'ק[עריכת קוד מקור | עריכה]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "יוזף מיסליבצ'ק" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 10:10, 10 במרץ 2015 (IST)

תודה על התזכורת, אשתדל להמשיך בעבודה על הערך בימים הקרובים. הוא לא הושלם ויש עוד הרבה לכתוב.שלומית קדם - שיחה 17:00, 10 במרץ 2015 (IST)
בינתיים עוד חודש חלף מאז שעבדת עליו. תוכלי לפחות להציב בו תבנית יתום שאוכל להפסיק לעקוב אחריו? ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 13:33, 17 באפריל 2015 (IDT)
הצבתי תבנית ערך יתום. יש עוד מה להוסיף לערך, אבל אני עמוסה וטרודה בערכים אחרים ויוזף יצטרך עוד לחכות. אם מישהו רוצה להשלים במקומי, אין לי כל התנגדות להסרת התבנית. בכל מקרה לא אעבוד עליו בחודש הקרוב.שלומית קדם - שיחה 20:57, 17 באפריל 2015 (IDT)

ערכי נשים בהשראת התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום, רציתי להזכיר לך שנפתח דף המשנה ערכי נשים נוספים, שבו ניתן לרכז את כל הערכים שנכתבו בהשראת התחרות ולהציע ערכים לתחרויות עתידיות. Chenspec-WMIL - שיחה 18:29, 16 במרץ 2015 (IST)

ערך חדש: הראיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית

אנחנו לא מכירות, כי אני חדשה פה. אז היי :)

כתבתי ערך על הראיה (showing), שהיא מושג בנרטולוגיה או בתורת הספרות. יש ערך קיים שנקרא הראיה, שלא קשור אליי או לספרות.

ועכשיו אני לא מבינה איך אני אמורה לעשות ערך חדש או איך אני מבדילה בין שניהם.

תודה Meitalsha - שיחה 14:46, 31 במרץ 2015 (IDT)meitalsha

שלום לך, משתמש:Meitalsha. הפיתרון לבעיה כזו שהעלית כאן הוא בהוספת סוגרים לשם הערך - כלומר, הראיה. בדרך זו יפנה שם הערך אל הערך שלך ואילו הערך הראיה ימשיך להפנות לערך הקיים. במצב כזה יש לפתוח גם דף פירושונים, וזאת אעשה מיד. בהצלחה בדרכך בוויקיפדיה, שלומית קדם - שיחה 16:14, 31 במרץ 2015 (IDT)
דף הפירושונים קיים. בשלב זה הערך שלך מופיע שם באדום. ברגע שתשני את שמו (באמצעות לשונית "העברה" שבסרגל הכלים למעלה) הוא יופיע בכחול, שני בדף הפירושונים.שלומית קדם - שיחה 16:24, 31 במרץ 2015 (IDT)

תודה רבה על העזרה. העליתי את התוכן של הערך, ועשיתי כמיטב יכולתי עם כללי העריכה, אבל ההפניה למקורות גדולה עלי. אפשר לבקש עזרה גם שם? תודה Meitalsha - שיחה 09:34, 1 באפריל 2015 (IDT)meitalsha

כן, אבל לשם כך אני צריכה את המקורות עצמם, כלומר שם המחבר, שם הספר, הוצאה ושנת הוצאה, או אם מדובר במאמר, שם כתב העת, מס' גליון ומס' עמוד. אם יש לך מקורות אינטרנטיים, אפשר להביאם גם כקישורים חיצוניים וגם כהערת שוליים המפנה למקור. זה עסק מסובך, אבל לומדים להשתמש בו, בסופו של דבר.שלומית קדם - שיחה 09:51, 1 באפריל 2015 (IDT)

שיחה:נוער מוזיקלי בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראי נא שם ביחס לכפילות בערכים. יואב ר. - שיחה 15:07, 4 באפריל 2015 (IDT)

יואב, איחדתי את הערכים, אבל משהו בסיום התהליך חמק ממני. אפשר להשלים את האיחוד ולהפוך את נוער מוסיקלי בישראללהפנייה.שלומית קדם - שיחה 17:46, 15 באפריל 2015 (IDT)

תרגום השבוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

תרגום השבוע נראה תפור למיזם שלך. מה דעתך לתרגם אותו? אביהושיחה 18:47, 13 באפריל 2015 (IDT)

אכן תפור לפי מידה. אתרגם אותו מיד, שלא יקדים אותי מישהו אחר:). תודה על ההפניה,שלומית קדם - שיחה 18:57, 13 באפריל 2015 (IDT)

ארטיקולציה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית, התוכלי להציץ בערך הזה? כתב אותו אדם שמתמצא במוזיקה ברמה זו או אחרת, אך פחות בכתיבה אנציקלופדית. האם נראה לך שאפשר לשפר/להתאים אותו בקלות? ביקורת - שיחה 11:46, 14 באפריל 2015 (IDT)

הצצתי. יש הרבה לשפר ולהרחיב. אשתדל לעשות משהו בימים הקרובים.שלומית קדם - שיחה 13:30, 14 באפריל 2015 (IDT)
סליחה. לא שמתי לב שאת באמצע. ביקורת - שיחה 17:32, 14 באפריל 2015 (IDT)
כבר סיימתי, פחות או יותר, אבל אם תצליח להעלות את דוגמת התווים השנייה מן הערך האנגלי, אשמח מאוד. אינני יודעת מה הבעיה שם, אבל פשוט לא הצלחתי. תודה, שלומית קדם - שיחה 18:08, 14 באפריל 2015 (IDT)
בוצע בוצע. פשוט שולבו שם תבניות אודיו שאינן אצלנו בפורמט הזה. תודה רבה, אני קורא עכשיו על טרה נובה ונהנה מאד. ביקורת - שיחה 18:33, 14 באפריל 2015 (IDT)
תודה רבה, הן על דוגמת התווים והן על טרה נובה. המשך ליהנות!שלומית קדם - שיחה 22:47, 14 באפריל 2015 (IDT)
סיימתי, הוספתי כמה קישורים לעיתונות התקופה והשארתי בקשה להבהרה קטנה, כנראה חסרות שם מילה או שתים. היה שם עוד משהו שצריך תיקון על פניו והעברתי לטקסט נסתר, אנא עייני בשינויים אחרונים. ביקורת - שיחה 14:08, 15 באפריל 2015 (IDT)
תודה, ביקורת, גם על התוספות וגם על ההצבעה. לגבי ההבהרה שביקשת, הוספתי כמה מילים, אבל האמת היא, שאין הבהרה מעבר למה שידוע וכתוב - האיש, חולה, פצוע וקרוב לאפיסת כוחות גמורה, יצא בכוונה ובידיעה ברורה אל סופת שלג משתוללת, כדי שחבריו יוכלו אולי להתקדם מהר יותר בלעדיו ולהינצל. הוא לא אמר במפורש שהוא הולך להתאבד, אבל זה ברור מעצם המעשה. גופתו לא נמצאה מעולם. בכל מקרה, מעשה ההקרבה שלו רק זירז את מותו הוודאי ביום-יומיים ולמרבה הצער, לא הציל את חבריו. סיפור עצוב וצובט לב.שלומית קדם - שיחה 17:45, 15 באפריל 2015 (IDT)

אווה בן צבי[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום. אווה בן צבי פנתה אלי אתמול בספרייה הלאומית וביקשה שאמצא מראה מקום המעיד על השתתפותה בפסטיבל בוילנה ב- 1992. מצאתי הוכחה לכך בפרסום הנמצא בארכיון המוסיקה בספרייה Mus 229 A5 בעמוד 4 בפרסום. חיים לוי - שיחה 09:07, 15 באפריל 2015 (IDT

שלום חיים, נרשמתי לספריה אבל גם אחרי הרישום לא הצלחתי להגיע לעמוד 4 ולמצוא את שמה של אווה בן צבי בפסטיבל. מה צריך לעשות שלא עשיתי? תודה, שלומית קדם - שיחה 17:48, 15 באפריל 2015 (IDT)
שלומית שלום, הפרסום לא זמין ברשת. חיים התכוון כנראה לאשר כוויקיפד מוכר את עובדת קיום המידע, במצב כזה ניתן לפי הכללים להביא את המידע בערך, ולרשום כמקור בהערה את הפרסום הזה, עמ' 4. בתקציר העריכה רשמי: "לפי שיחת משתמשת:שלומית קדם#אווה בן צבי" כך יהיה ניתן תמיד לחזור למקור. ביקורת - שיחה 17:47, 15 באפריל 2015 (IDT)
שוב תודה. זאת אעשה.שלומית קדם - שיחה 17:48, 15 באפריל 2015 (IDT)
אכן התכוונתי למה שכתב ביקורת. יש לי צילום של הפרסום - דף השער ועמוד 4. אם את רוצה אני יכול לשלוח לך למייל חיים לוי - שיחה 21:03, 15 באפריל 2015 (IDT)

פרנצ'סקו אייץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

שולמית שלום, הערך נמצא בתבנית עבודה כבר זמן רב... האם את עדיין עובדת עליו? בנוסף, האם שמו אייץ או הייז, כמו שהוא מופיע במספר מקומות בויקיפדיה (אגדות החורבן ועוד?) בברכה אמא של גולן - שיחה 16:44, 27 באפריל 2015 (IDT)

שלום, אמא של גולן. באופן רשמי אני כבר בחופשת ויקי, אבל כיון שאני עוד כאן, אתייחס לפנייתך. ראשית, הסרתי את התבנית, כי בעתיד הנראה לעין ודאי לא אתפנה לעבוד על הערך. שנית, השם הוא כמו שנכתב, לפי הכתיב הפונטי שמופיע מיד אחרי השם, ומי שכותב הייז, טועה ומטעה. שלישית, שמי שלומית, לא שולמית. תודה על ההערה,שלומית קדם - שיחה 18:15, 27 באפריל 2015 (IDT)
שלומית שלום, תודה רבה, ואני אתקן את כל המקומות שיש הפנייה לא נכונה בשם (אם עוד לא תוקן.) חופשה נעימה. אמא של גולן - שיחה 10:44, 3 במאי 2015 (IDT)

חמשת הפסנתרנים הטובים בישראל כיום[עריכת קוד מקור | עריכה]

שאלה ששאל אותי חבר... תוכלי לתת את הבחירה שלך, וגם לדרג? תודה. בורה בורה - שיחה 22:53, 27 באפריל 2015 (IDT)

תצטרך להמתין, אם תרצה תשובה, עד סיום חופשת הוויקי - ראה לעיל. בברכה. ליש - שיחה 05:50, 28 באפריל 2015 (IDT)
אין בעיה, זה לא כזה דחוף... תודה. בורה בורה - שיחה 11:45, 28 באפריל 2015 (IDT)
ואם טיפה להיות ממוקד, מי החמישה בתחום הג׳אז? תודה שוב. בורה בורה - שיחה 15:02, 28 באפריל 2015 (IDT)
היי, בורה בורה - חזרתי והנה התשובה לשאלתך. חמשת הטובים, לטעמי, הם אריה ורדי, דניאל גורטלר, מיכל טל, דוראל גולן ואסף זוהר. עם זאת, אין ספק שיש עוד פסנתרנים מעולים מן השורה הראשונה, ואם תשאל מוזיקאי אחר, סביר שהרשימה שתקבל תהיה שונה, ותכיל מן הסתם את תומר לב, אסתרית בלצן ושלומי שם-טוב. לגבי תחום הג'אז, מצטערת, אינני בקיאה בתחום זה. חג שמח, שלומית קדם - שיחה 12:02, 22 במאי 2015 (IDT)
מעולה, אמסור לו. תודה! בורה בורה - שיחה 13:11, 22 במאי 2015 (IDT)


הי שלומית.[עריכת קוד מקור | עריכה]

כתבתי עבודה אקדמית ועלי להעלות אותה כערך כאן. יש מצב שאת מסייעת לי? שמעון עוז - שיחה 11:25, 2 במאי 2015 (IDT)

תקרא מה כתוב מעל הודעתך. בברכה. ליש - שיחה 11:57, 2 במאי 2015 (IDT)
הי שמעון, עברתי על הערך. בנושא העבודה אינני יכולה לעזור, משום שאינני בקיאה בתחום ואין ספק שאתה שולט בו. התרשמתי שהערך כתוב כראוי ולפי הכללים, אבל כדאי שעוד ויקיפדים, בעיקר כאלה המתמצאים בחומר, יעברו עליו. דבר אחד אני יכולה להגיד, והוא מתייחס לקישורים הצבועים בצהוב, שמשמעו שיש להם פירושים אפשריים שונים, ועל כן יש להיכנס לדף הפירושונים (שקישור אליו מופיע כשאתה לוחץ על הקישור המוצהב) ולבחור בקישור המלא המתאים. מתוך אלה שמופיעים בערך תיקנתי רק את חצי האי קרים, בהנחה שאליו התכוונת ב"קרים". לגבי האחרים, אני משאירה לך את התיקון כדי שלא אטעה בכוונתך.

נסה לפנות אל משתמש:אריה ענבר, הבקי הרבה יותר ממני בתחום, נוסף לוותק הרב שלו כוויקיפד פעיל. בהצלחה,שלומית קדם - שיחה 20:41, 25 במאי 2015 (IDT)

משלחת טרה נובה- מומלץ![עריכת קוד מקור | עריכה]

Article1 B.svg שלום שלומית קדם, הערך משלחת טרה נובה שכתבת/הרחבת נבחר כערך מומלץ. תקציר ראשוני של הערך, שיוצג בעמוד הראשי מופיע כאן. ערן - שיחה 23:53, 2 במאי 2015 (IDT)
ברכות! מתנה לחופשה. ביקורת - שיחה 00:25, 3 במאי 2015 (IDT)
מצטרף למברכים, אכן ערך נאה לעטר בו את רשימת המומלצים, ישר כוח חיוך גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 08:26, 3 במאי 2015 (IDT)
עוקב אחריו מראשיתו. מרתק! איחולים. בורה בורה - שיחה 08:29, 3 במאי 2015 (IDT)

הכנר מייצ'יסלב (משה) פלידרבאום (פלידרבוים)[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי שלומית, האם לדעתך יש מקום לערך על הכנר הישראלי מייצ'יסלב (משה) פלידרבאום (פלידרבוים) (1896–1978) (נכתב גם: מיצ'יסלב, מיאציסלאו, מאצ'יסלאו; [1],‏ [2])? ראי נא:

נסיעה נעימה, אביעדוסשיחה 12:38, 5 במאי 2015 (IDT)

היי, אביעדוס . חזרתי מן החופשה. הייתה נעימה, עשירה בהתנסויות חדשות וגם מתישה. בתשובה להצעתך, כן, נראה לי שפלידרבאום ראוי לערך, ואכתוב אותו בזמן הקרוב, כשאתפנה לכך. חג שמח, שלומית קדם - שיחה 12:06, 22 במאי 2015 (IDT)
אני שמח לשמוע :) :) נשמע כיף גדול.
כן, גם אני סבור כך. מצוין. אביעדוסשיחה 14:43, 22 במאי 2015 (IDT)

תרוצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום לשלומית, קראתי ערך שלך שבו הופיעה המילה (שלא הכרתי) ואז מצאתי שבעוד מספר ערכים השתמשת במילה הזו. האם תוכלי לתת הסבר קצר למי שלא היה פסנתרן בעברו? --‏Yoavd‏ • שיחה 09:34, 17 במאי 2015 (IDT)

תרוצה היא המילה העברית ל-passage, תנועה סולמית או ארפג'ונית מהירה. ההגדרה היא ממילון מונחי המוזיקה של מנשה רבינא והתרגום ממילון אבן שושן. חג שמח,שלומית קדם - שיחה 12:13, 22 במאי 2015 (IDT)

עזרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית, בהמשך לשיחתנו, העליתי את הערך של מכללת ביטוי ל"טיוטות". להלן קישור; אשמח אם תוכלי לעבור עליו ולתת הערות: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Rachelc/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94 212.29.197.113 11:37, 25 במאי 2015 (IDT)

שלום לך, רחל. עברתי על הערך ומחקתי כמה פסקאות, שנראו לי פרסומיות באופן מובהק ומקומן בעלון של המכללה ולא בערך אנציקלופדי. אני מקווה שכמו שהוא עכשיו, יוכל לעבור למרחב הערכים הראשי, אבל כדאי שעוד כמה עורכים יביעו את דעתם בנושא. כמו כן, הכנסתי בקשת הבהרה לגבי קבלת תואר ראשון של האוניברסיטה הםתוחה. לא ברור אם לימודי התואר הם במסגרת המכללה או האוניברסיטה הפתוחה, והאם יש הבדל בין לימודים עצמאיים של סטודנט באוניברסיטה הפתוחה ללימודים במסגרת המכללה, בכל הנוגע לקבלת התואר? רצוי להבהיר סוגיה זו או להשמיט אותה כליל. בהצלחה,שלומית קדם - שיחה 21:01, 25 במאי 2015 (IDT)

תודה רבה שלומית! Rachelc - שיחה 12:20, 26 במאי 2015 (IDT) היי שלומית, ערכתי את ההבהרה שאותה העלת בערך שלי. האם עכשיו זה נראה טוב יותר? תודה רבה Rachelc - שיחה 15:57, 28 במאי 2015 (IDT)

כן, אני חושבת שעכשיו זה ברור יותר, אם כי עדיין לא לגמרי - האם הכוונה היא,שהאוניברסיטה הפתוחה מקיימת פגישות לימודים במכללת ביטוי, כלומר, מנצלת את מתקניה להעברת קורסים משלה, או שלמכללה יש תפקיד מעבר להשכרת המקום לאוניברסיטה הפתוחה? כי אם הכוונה היא רק לשימוש שהאוניברסיטה הפתוחה עושה במתקני המכללה, אני חושבת שמיותר להזכיר זאת, ואם יש בכך מעבר לזה, עדיף לפרט ולהסביר יותר.שלומית קדם - שיחה 19:05, 28 במאי 2015 (IDT)
היי שלומית. תודה על עזרתך לרחל. רק חשוב לי להפנות את תשומת ליבך, למקרה שלא ראית, לשיחה:מכללת ביטוי, בה כבר נדונה סוגיית החשיבות האנציקלופדית של הערך, והוחלט למחקו. תודה ולילה טוב, Ravit - שיחה 22:01, 28 במאי 2015 (IDT)

היי רוית ושלומית, שלומית- דייקתי את הפיסקה לבקשתך. המכללה מציעה תארים ראשונים של האוניברסיטה הפתוחה כחלק מתוכנית משותפת של המכללה והאוניברסיטה. זה לא רק שימוש במיתקנים של המכללה. לגביי ההערה של רוית Ravit, האם גם לאחר כל הדיוקים בערך עדיין קיימת בעיית החשיבות? Rachelc - שיחה 11:07, 4 ביוני 2015 (IDT)

רחל, עשיתי כל מה שביכולתי למען הערך. בשלב זה ההחלטה בידי אחרים ואם בעיניהם עדיין אין לערך חשיבות, אינני יכולה לעשות דבר בעניין.שלומית קדם - שיחה 18:20, 4 ביוני 2015 (IDT)

"עקרה" של פאול בן חיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי שלומית :) כתבתי לאחרונה את הערך עקרה. ראי את הפסקה על מוזיקה אמנותית, שבה נזכרות ארבע יצירות אמנותיות המתייחסות לשיר. בספר של אחיך יש דיון ביצירתו של פאול בן חיים (ראי הערות השוליים); תרצי אולי לכתוב 2-3 משפטים שיתמצתו את הדיון שם? אביעדוסשיחה 18:57, 25 במאי 2015 (IDT)

כתבתי (קצת יותר מ-2-3 משפטים...). איזה שיר יפה ועצוב הוא "עקרה". באמת צובט לב.שלומית קדם - שיחה 20:25, 25 במאי 2015 (IDT)
נכון, נוגע ללב... לא סתם כתבתי עליו :)
יופי, תודה. אגב (1), האם יהיה נכון לקשר את המילה "דקלומי" שם לרצ'יטטיב? ואגב (2), האדמתי שם כמה מונחים ;)
עכשיו, מנשה רבינא דן בקצרה בשירו של בן חיים וגם בזה של יהודה ברנשטיין (שתי פסקאות). אוכל לבקש ממך להוסיף כמה מילים על פיו? אביעדוסשיחה 07:42, 26 במאי 2015 (IDT)
טוב, אעתיק לכאן את דבריו של רבינא (בהערה מוסתרת), למקרה שתנוח עלייך המוזה :) המשך יום נעים, אביעדוסשיחה 15:28, 26 במאי 2015 (IDT)
ערב טוב שלומית. אולי תרצי, לכבוד הצבעת ההמלצה, לכתוב כמה מילים על הלחן של ברנשטיין על פי מנשה רבינא...? אביעדוסשיחה 21:11, 9 ביוני 2015 (IDT)
ערב טוב אביעד. אכן כתבתי. בברכה לקראת ההמלצה המובטחת, חיוך שלומית קדם - שיחה 21:47, 9 ביוני 2015 (IDT)
חן חן! :) :) אביעדוסשיחה 23:53, 9 ביוני 2015 (IDT)

אגב, למה בדיוק הכוונה שם ב"טאקט"? אביעדוסשיחה 00:06, 10 ביוני 2015 (IDT)

טאקט הוא המונח הגרמני לתיבה (bar or measure באנגלית).שלומית קדם - שיחה 00:10, 10 ביוני 2015 (IDT)
אהה... אתקן. תודה. אביעדוסשיחה 00:20, 10 ביוני 2015 (IDT)

הוספת אייקון של רמקול לקשור חיצוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

הי שלומית

אני מעוניין להוסיף איקון לקישור חיצוני מתבנית שכבר קיימת. התבנית נקראת "קטעים בהיסטוריה" והיא פודקאסט. לדוגמה בקישורים לאתר ICAST יש אייקון של רמקול.

האם את מבינה בזה ויכולה לעזור או להפנות אותי למישהו שיכול?

תודה

אלון

שלום אלון,

אני אינני מבינה דבר בתבניות. אני מכירה את האייקון הזה אבל אינני יודעת איך מוסיפים אותו. נסה את משתמש:בורה בורה, שעוסק הרבה בתבניות, ואם לא, הוא ודאי יפנה אותך לאדם המתאים. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 22:02, 2 ביוני 2015 (IDT)

עדיף להשתמש בתבנית הסטנדרטית. למשל: רן לוי, הקרב על האוקיינוס האטלנטי – צוללות גרמניות במלה"ע השניה, באתר "עושים היסטוריה", 10 בינואר 2014 (שידור של הפודקאסט וטקסט מלא שלו) ראה את התבנית במצב עריכה. בורה בורה - שיחה 23:23, 2 ביוני 2015 (IDT)

דורותי דיליי[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית אני מחקתי את דף זה מכיוון שלא היה בו מספיק מידע אשמח אם תוסיפי עוד זה מה שהיה רשום : דורותי דיליי דורותי דיליי Dorothy DeLay ‏ (31 במרץ 1917, קנזס, ארצות הברית - 24 במרץ 2002, ניו יורק) הייתה מורה לכינור בבית הספר למוזיקה ג'וליארד. היא לימדה גם בקולג' שרה לורנס, בקונסרבטוריון למוזיקה של אוניברסיטת סינסינטי וקונסרבטוריון ניו אינגלנד, בין השאר.

דורותי דיליי החלה את דרכה כאסיסטנטית למורה הרוסי הנודע איוון גלאמיאן, ובהמשך ביססה לה מוניטין משלה כמורה לכינור. דרכה החינוכית נחשבת למהפכנית, ורבים רואים אותה כבעלת ההשפעה הרבה ביותר מבין מורי הכינור האמריקאים במאה ה-20.

דיליי היא גם מייסדת שלישיית סטויבסאנט Stuyvesant Trio , שפעלה בשנים 1939 -1942.

בין תלמידיה נמנים רבים מכנרי הצמרת של שלהי המאה ה-20, כמו יצחק פרלמן, מידורי גוטו, שרה צ'אנג, צ'ו-ליאנג לין, נדיה סולרנו-זוננברג, נייג'ל קנדי, מארק קפלן, שלמה מינץ, גיל שחם והכנר והויולן הישראלי יהונתן בריק. בברכה יונייונייוני.

ריינהולד גליאר[עריכת קוד מקור | עריכה]

תשימי לב שערך כבר קיים. ניתן להרחיב אותו במקום להקים מחדש. דוד א. - שיחה 13:06, 21 ביוני 2015 (IDT)

שלום שלומית - בקשת עזרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית, פניתי תחילה באופן אקראי לעורך שרשום כאן בשם איתן ורק לאחר ששלחתי את הבקשה ראיתי למעלה שהוא רשם שהוא בחופשה ואינו נכנס לדף השיחה אנא, אשמח אם תעזרי לי

בשנה האחרונה, נחשפתי במהלך התנדבות לתחום שלא מצאתי לו ערך בויקיפדיה. במהלך החיפושים הרבים אחר מידע נכנסתי לעבודות מחקר שונות וחלבתי משם מידע. נראה לי חשוב להכניס את הנושא לויקיפדיה במיוחד מאחר והנושא תופס יותר ויותר תאוצה. פניתי לכמה חוקרות מובילות בתחום ונעזרתי בהן כדי לתמצת את הנושא הכנתי טיוטה לערך ומאוד אשמח לשמוע את דעתך: מה עלי לתקן, מה כדאי אולי להוסיף ועוד אשמח לכל הערה

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Sgo100/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94

יום טוב שגו - ורד שחף גולן --Sgo100 - שיחה 14:28, 21 ביוני 2015 (IDT)

ראיתי במקרה את ההודעה, אז אביע את דעתי, למרות שאני לא שלומית...
מקריאת הטיוטה, אני חושב שהערך אינו מתאים לויקיפדיה. ראשית, נראה כי מדובר בתוצאות מחקר אחד בלבד, של חוקרת אחת, ולא בתחום נפוץ ומקובל. זה פשוט שלב הרבה יותר מדי מוקדם בכדי לדבר על נושא כזה, ועד שיזכה לתהודה בתחום ויהפוך למשהו מקובל (בשימוש, לא רק במחקר), מקומו בכתבי העת המקצועיים של התחום, לא באנציקלופדיה. שנית, הערך עצמו מתמקד מאוד בחוקרת, בצורה שאינה מקובלת כלל. טון הכתיבה דומה לכתבת מגזין ("חיפוש אחר ידע, הוביל את ולפר ללימודים לתואר שני...", "כמי שמתעניינת ועוסקת בתחום התיווך בעבודתה, תפיסתה של ולפר את האדם..." וכו'). בנוסף, הערך מכיל לא מעט כתיבה בלשון עתיד - אנחנו לא עוסקים בחיזויים, אלא רק בכתיבה על מה שקרה, ולכן ניסוחים עתידיים אינם מקובלים, וממילא יוצרים בעיות לגבי חוסר-עדכון עתידי של הערך (דוגמאות - "...לרכוש תובנות אותן תשליך על עבודתה הלאה. ...ומתוך גופי הידע שיתקבלו מניתוח הנתונים בכלים השונים תפיק תובנות חדשות לגבי אופן עבודתה.", "במסגרת שלב זה במחקר, אותו תסיים ולפר בקיץ שנת 2016...").
אנחנו לא נוהגים לדווח על מחקרים, אלא רק על תחומים מקובלים. במושגי הפרסום, לא מדווחים בדר"כ על מאמר בודד (ובוודאי לא על תזה), אלא רק על סקירות (review, systematic review) וכו'. עופר קדם - שיחה 18:05, 21 ביוני 2015 (IDT)
שלום לך ורד, התכוונתי לענות לך, אבל עופר, בהיותו מדען, מיצה את הנושא הרבה יותר טוב מכפי שהייתי אני יכולה לעשות זאת. לא נותר לי אלא להסכים עמו. אני מקווה שתמשיכי לכתוב על נושאים אחרים בהתחשב במגבלות האנציקלופדיות שעופר הציג כאן. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 18:31, 21 ביוני 2015 (IDT)

סליחה,[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית לא חתמתי כראוי וכנדרש על השאלה שהפניתי אליך בעניין הערך שפתחתי כטיוטה (עדיין) שם הערך "תיווך למידה באמצעות מצלמה" https://he.wikipedia.org/w/index.php?title=%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Sgo100/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94&action=submit האם את יכולה לראות אותו אם הוא תחת ההגדרה "טיוטה"?

--Sgo100 - שיחה 14:28, 21 ביוני 2015 (IDT) sgo100 שגו - ורד שחף גולן