שיחת משתמשת:שלומית קדם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ארכיון א', ארכיון ב', ארכיון ג', ארכיון ד', ארכיון ה', ארכיון ו', ארכיון ז', ארכיון ח', ארכיון ט', ארכיון י', ארכיון י"א, ארכיון י"ב, ארכיון י"ג, ארכיון י"ד, ארכיון ט"ו, ארכיון ט"ז, ארכיון י"ז, ארכיון י"ח, ארכיון י"ט שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ' שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"א שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ב משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ג משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ד

ברברה בוני[עריכת קוד מקור]

האזיני נא לביצוע הנפלא הבא ave maria Yoavd - שיחה 12:22, 17 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה רבה, יואב! אכן, נפלא, אולי הנפלא ביותר ששמעתי ליצירה זו.שלומית קדם - שיחה 17:02, 17 באוגוסט 2009 (IDT)
שמח שמצא חן בעיניך. אני ממפה עכשיו את כל היצירות של שוברט וליד כל אחת מהן אני רושם היכן יש הקלטות חופשיות באינטרנט. זו אחת "המציאות" שלי. אני ממש מופתע שכמעט לכל שיר שלו יש כמה ביצועים שניתן לשמוע מהאינטרנט. Yoavd - שיחה 08:05, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
בשבת האחרונה, בתוכנית של אבי אתגר, היו כמה שירים, עיבודים של יצירות אינסטרומנטאליות ואריות מאופרות, בביצועים של הזמרים הפופולריים, כמו שרה ברייטמן, שרלוט צ'רץ' ועוד. צ'רץ', אם אינני טועה, שרה את האווה מריה. יש לה קול יפה, בהחלט, אבל כשמשווים את רמת הביצוע, המוזיקליות, העומק, לאלה של בוני... טוב, עדיף לא להשוות. השאר היו ברמה נמוכה עוד יותר. הצרה היא שזה מה שהציבור הרחב, הלא-מוזיקלי, לומד להכיר כביצועי מוזיקה קלאסית וטופח לעצמו על השכם, שהנה גם הוא מאזין כמו המשכילים האינטליגנטים האלה מהיכל התרבות. כמו הכנרת ונסה מיי, זאת עם הכינור האדום, שנראית ומנגנת כמו במועדון לילה. לך תסביר לציבור הרחב מה בינה לבין יצחק פרלמן ודוד אויסטרך...שלומית קדם - שיחה 11:24, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
הנה עוד כמה שירים יפים של ברברה בוני :

Barbara Bonney sings 'Schwips-Lied' from Johann Strauss' 'Ein Nacht in Venedig (A Night in Venice)'

Barbara Bonney Andreas Scholl "Stabat Mater" Giovanni Battista Pergolesi

סיור מצולם על התפתחותה של בוני, בלווי שירה שלה - מומלץ!

A Scandinavian Dichterliebe

"Deh vieni, non tardar" W. A. Mozart

"Ach, Ich Fühl's" Wolfgang Amadeus Mozart

"Die Schwestern" Johannes Brahms

"Sul fil d'un soffio etesio" (Falstaff)

"Fulget amica dies" "Tu Virginum Corona" K 165 W. A. Mozart

" Pie Jesu" Gabriel Fauré

The Radiant Voice of Barbara Bonney sings In Trutina

"Laudate Dominum" Wolfgang Amadeus Mozart

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager Malcolm Martineau Volkslied

Peer Gynt

"Heute Noch Lieber Vater, Tut Es Doch" Johann Sebastian Bach

Barbara Bonney "Ganymed" Geoffrey Parsons Franz Schubert

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager "Aus meinen Tränen sprießen" Fanny Mendelssohn Hensel

"Un moto di gioia" Le Nozze di Figaro W. A. Mozart

"Thy hand, Belinda...When I am Laid in Earth" Henry Purcell Yoavd - שיחה 12:37, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה. מצפות לי שעות של הנאה עילאית.שלומית קדם - שיחה 12:42, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

חריזה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,

בערך זה אין הערות שוליים. פניתי לכותב העיקרי (משתמש:רונן אלטמן קידר) בנובמבר 2014 עם בקשה שיטפל בערך זה. הוא סירב בטענה לחוסר זמן ועניין. האם תרצי לקחת את זה על עצמך? גילגמש שיחה 15:00, 9 ביולי 2015 (IDT)

שלום חן,
קצת מוזר שמי שכתב ערך מומלץ מסתייג ממנו עכשיו בטענת חוסר עניין. חוסר זמן זו גם בעיה שלי ואינני מתמצאת ממש בנושא, אבל אם לא יימצא מישהו אחר, אשתדל לראות מה אוכל לעשות. מה עם משתמשת:Dahlia? נראה לי שזה התחום שלה, אם היא עוד פעילה. לילה טוב, שלומית קדם - שיחה 23:49, 9 ביולי 2015 (IDT)
תודה שלומית. אנסה לפנות אליה. גילגמש שיחה 05:34, 10 ביולי 2015 (IDT)
שלום גילגמש, קראתי עכשיו את הערך, ולמען האמת, נראה לי שאין צורך בהערות שוליים, משום שהדוגמאות הרבות מדברות בשם עצמן. סביר שיש מאמרים של מומחים לדבר, שאומרים בדיוק מה שרונן אלטמן קידר אומר, אבל ככל הידוע לי, הוא עצמו עוסק בתחום הספרות והשירה, כך שבמקרה מסוים זה, אולי אפשר לוותר על הערות שוליים (וייתכן גם שזה הרציונל שעמד מאחורי ההמלצה על הערך בשעתה).שלומית קדם - שיחה 19:28, 13 ביולי 2015 (IDT)
אתייעץ עם גארפילד לגבי העניין הזה, אם כי לא נראה לי שאפשר לוותר על הערות השוליים. אני יודע שרונן אלטמן קידר עוסק בשירה, אבל זה לכשעצמו לא מספיק. בעבר עניין הערות השוליים לא היה מודגש כמו שהוא מודגש היום. זה מומלץ ישן מאוד, מלפני עשור כמעט. כיום מקובל שהערכים מגובים בהערות שוליים. אני בטוח שיש ספרות אקדמית רצינית שנעשתה בתחום זה. גילגמש שיחה 19:34, 13 ביולי 2015 (IDT)
אני לא מסכים עם שלומית ולדעתי ערך זה מאוד זקוק להערות שוליים, יש משפטים שממש זועקים לכך. ניסיתי לקרוא את הפתיח בעיניו של תלמיד תיכון ואני משוכנע שתלמיד תציכון רגיל לא היה מצליח לעמוד במשימה - לא הייתי מצביע עליו כערך מומלץ. בברכה. ליש - שיחה 19:42, 13 ביולי 2015 (IDT)
תודה ליש. זאת הייתה גם התחושה שלי. גילגמש שיחה 19:47, 13 ביולי 2015 (IDT)
בתשובה לשניכם, אם כך הבעיה איננה רק בהערות שוליים אלא בעריכה בכלל, והשאלה צריכה להיות, אם להשאיר את ההמלצה או לבטל אותה. הרי הוספת הערות שוליים לא תפתור את בעיות הניסוח. לגבי ספרות אקדמית רצינית, ודאי שיש, השאלה היא רק למי ואיזה עורך מוכן לטפל בערך.שלומית קדם - שיחה 00:29, 14 ביולי 2015 (IDT)

כמה הערות[עריכת קוד מקור]

שוב ערב טוב שלומית,

שימי לב בבקשה לתיקוניי בערך על המסע הראשון של ג'יימס קוק. ראשית, תותחים בקוטר של 4 ליבראות הם קטנים מאוד. הם יורים כדור ברזל בגודל של תפוז. אפילו תותחי יבשה היו בקוטר גדול יותר. הטווח שלו נמוך למדי - אולי קילומטר או שניים לכל היותר. בנוסף, כל הספינות נשאו תותחים באותה תקופה. זה פחות כדי להלחם בילידים (בשבילם אפילו תותח חרטום על כוננת מסתובבת היה מספיק). זה נועד בעיקר להדיפת שודדי ים. כמו כן, באותה תקופה נשאו הספינות נשק אישי (גם כן למטרה זו) הנשק כלל רובים, אקדחים חרבות וכו'. לעתים, התווספו גם כמה נחתים. אלה שימשו לא רק כדי להלחם באויבים, אלא גם כדי להפעיל סמכות על הסיפון לפי הוראות רב החובל. בהתחשב בכך שג'יימס קוק היה קצין בצי המלכותי הבריטי (ומכאן דרגתו הצבאית) אז סביר שיקבל ליווי מסוים של נחתים. אגב, אולי כדי לציין שלא כל כך קל לקבל דרגת לפטננט (אולי כדאי להקפיד על התעתיק הבריטי, אבל זה שיקול לזמן אחר). היה צריך לעמוד בבחינות ובעל דרגה זו יכול היה לפקד על ספינות גדולות למדי, כפי שמראה המקרה של ג'יימס קוק. זה לא סתם סגן עלוב שמקבל מחלקה של 20 חיילים ומסתער איתה על הגבעה הסמוכה. מדובר בדרגה בכירה למדי. גילגמש שיחה 20:33, 13 ביולי 2015 (IDT)

תודה על ההערות וההארות. לגבי הנשק על הספינה, ידיעותי בתחום זה שואפות לאפס, ואת המעט בעברית שאבתי ממילון מונחים צבאיים וממילונים כלליים. כל תיקון יתקבל בברכה. לגבי הדרגה של קוק, שיערתי שזה המצב, ולכן לא תרגמתי את לייטננט לסגן אלא השארתי אותו כמות שהוא. לגבי התעתיק, כמו שכתבת, אין לי התנגדות לשנות, אם כך יוחלט. בברכה, שלומית קדם - שיחה 20:39, 13 ביולי 2015 (IDT)
אולי כדאי לכתוב משהו כמו "רב חובל, בעל דרגת לוטננט בצי המלכותי הבריטי"? לגבי לוטננט/לפטננט אני לא בטוח כמה קורא ממוצע יבין מה זה בכלל. העניין פה הוא קצת הומוריסטי. האנגלים (בניגוד לאמריקאים) הוגים את הדרגה "לפטננט" (אף על פי שאין אות F או ph במילה) כי לו (leu) זה פשוט שירותים ואת המילה tenant אפשר לתרגם גם כ"מטפל ב.." אז יוצא שיש פה מטפל בשירותים וזה לא כל כך נעים. לא בטוח עד כמה הפרט הזה חשוב לקורא העברי... גילגמש שיחה 20:45, 13 ביולי 2015 (IDT)
כן, או שאפשר להבין את זה כ"דייר בשירותים"... באמת לא כל כך מכובד, אבל לא נראה לי שהקורא העברי יבין מזה משהו. השאלה אם לשנות ל"לוטננט", כי באנגלית זה נשמע קרוב יותר ל"לייטננט" (לפחות באנגלית אמריקאית), שלא לדבר על כך שאז צריך יהיה לשנות בהמון ערכים. בקשר למה שהצעת בראשית הפסקה, אשקול את זה מחר. לילה טוב,שלומית קדם - שיחה 00:26, 14 ביולי 2015 (IDT)
אני דווקא שומע לוטננט הינה למשל פה: [1]. בכל אופן, לגבי לייטננט/לוטננט אולי כדאי לדון בייעוץ לשוני. את צודקת שההבחנות הדקות האלה בין הגייה בריטית לאמריקאית כנראה לא תעניין את הקוראים. גילגמש שיחה 06:11, 14 ביולי 2015 (IDT)
גילגמש, בשבועות האחרונים שמתי לב במיוחד למבטא, ולדעתי התעתיק המדויק ביותר יהיה לוּיטננט. השאלה עכשיו היא, אם אפשר לתת משימת תיקון כזאת לבוט, כי לעבור ידנית על כל מאות האזכורים של "לייטננט" יהיה די מטורף. אם לא בוט, נראה לי שעדיף להשאיר כמו שזה.שלומית קדם - שיחה 12:40, 6 באוגוסט 2015 (IDT)
שלום שלומית, אני מצטער שאני עונה רק עכשיו - היתי בחול. מה זאת אומרת בוט? דרגה זו מקובלת בצבאות רבים בעולם ובכל שפה הוגים את זה קצת אחרת (כמו שכבר הדגמתי עם אנגלית בריטית ואנגלית אמריקאית). ברמת הערך הבודד אין בעיה לשנות בכמה שניות בעריכה בודדת. גילגמש שיחה 08:53, 9 באוגוסט 2015 (IDT)
לו היה מדובר בערך בודד, לא הייתה בעיה. הבעיה היא, שהמילה לייטננט מופיעה בהרבה מאד ערכים, ואם מחליטים לשנות אותו ללויטננט, יהיה מדובר בהרבה מאד שניות, דקות ושעות. משום כך, אם מחליטים לתקן בכל מקום לשם אחידות, צריך בוט. אם לא, אפשר להשאיר כמו שזה.שלומית קדם - שיחה 09:08, 9 באוגוסט 2015 (IDT)
צריך לחשוב על זה. ההגייה שונה משפה לשפה. יתכן שכדאי לשמור על הגייה מקומית ואולי לא כדאי לשגע את הקורא (בסך הכל מדובר באותה דרגה) אולי משתמש:Eldad יעזור. גילגמש שיחה 09:50, 9 באוגוסט 2015 (IDT)
למיטב הבנתי, "לוטננט" זה מה שנשמע באמריקאית. בבריטית, כפי שציינת, זה "לפטננט". בהגייה גרמנית – "לויטננט" (-Loyt). "לייטננט" נראה לי שגוי (אם כי בחלק מהמקרים זה אולי נכון, על פי ההגייה שהייתה נהוגה בשעתה). בכל אופן, זו נראית על פניה משימה לא פשוטה, כזו שלא מתאימה לבוט, אלא לעריכה ידנית, כל מקרה לגופו ולא בשינויים גורפים. אלדדשיחה 10:30, 9 באוגוסט 2015 (IDT)
מסדרות המשטרה האמריקאיות הגעתי למסקנה, שהמדויק ביותר הוא לוּיטננט, אבל העבודה רבה ומסובכת כל כך, שנראה לי עדיף להשאיר דברים כמות שהם, או יותר נכון, לתקן בכל הזדמנות לפי ההגיה המקומית, אבל לא כמבצע מקיף.שלומית קדם - שיחה 10:33, 9 באוגוסט 2015 (IDT)
בסדר גמור. גילגמש שיחה 17:51, 9 באוגוסט 2015 (IDT)

אפרים דרור[עריכת קוד מקור]

מכירה? אביעדוסשיחה 23:29, 21 ביולי 2015 (IDT)

ודאי וודאי. שמו היה נזכר אצלנו בבית עוד מהימים שהיה אפרים טרוכה. תרגומיו הנמלצים לא היו בדיוק לטעמי, אבל לערך הוא בוודאי זכאי ותבורך שכתבת לו.שלומית קדם - שיחה 00:01, 22 ביולי 2015 (IDT)
חיוך אביעדוסשיחה 00:29, 22 ביולי 2015 (IDT)

העלאת תמונה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, אשמח לקבל את עזרתך בנוגע להעלאת תמונה בערך יצחק ניבורסקי. יש תמונה שלו ב'גוגל תמונות'. תמונה ראשונה מצד ימין. בתודה. 89.138.34.45 00:19, 27 ביולי 2015 (IDT)

שלום לך, דווקא בענייני תמונות אינני האדם המתאים לפנות אליו. עדיף לפנות אל משתמשת:Hanay או אל משתמש:ביקורת. לי יש בעיה בכל תחומי הטכנולוגיה הוויקיפדית ואפילו עם תמונות שלי אני מתקשה. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 00:46, 27 ביולי 2015 (IDT)
שלום. תמונה מגוגל תמונות אינה תמונה חופשית מזכויות יוצרים, אתה יכול להעלות רק תמונה שיצרת בעצמך. ביקורת - שיחה 00:50, 27 ביולי 2015 (IDT)

ערכים בעבודה[עריכת קוד מקור]

שלומית ערב טוב, תוכלי לבדוק בבקשה באילו מן הערכים הבאים שכתבת ניתן להסיר את תבנית העבודה: צ'ארלס קאודן קלארק, אנדרו מרינר, נורמן לברכט, אנג'לו מריאני, אניאס מקינטוש, דייגו ראמירס דה ארייאנו , יאקוב לה מייר , תומאס גריפית' טיילור ‏ , ג'ון אליוט גרדינר , ההרים הטראנס-אנטארקטיים ‏ , קווים וקשתות. תודה ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 21:46, 30 ביולי 2015 (IDT)

תודה, טוםטום, הסרתי את התבנית מצ'ארלס קאודן קלארק ומנורמן לברכט. את השאר אשתדל לסיים בזמן הקרוב.שלומית קדם - שיחה 00:42, 31 ביולי 2015 (IDT)
אשמח אם תבדקי גם את הערך אווה בן צבי. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 07:27, 6 באוגוסט 2015 (IDT)
בינתיים סיימתי גם את אניאס מקינטוש. את אווה בן צבי אסיים בימים הקרובים, וכך גם את השאר, לאט לאט.שלומית קדם - שיחה 08:05, 6 באוגוסט 2015 (IDT)

... באותו נושא, קרסטן בורכגרווינק... הערך נראה לי במצב מספיק טוב, כך שתוכלי להמשיך לעבוד עליו גם ללא התבנית. לשיקולך. בכל מקרה, תודה על הערכים המעניינים פרי מקלדתך. יום נעים, Ldorfmanשיחה 09:23, 6 באוגוסט 2015 (IDT)

אני מצטרף למצעד הנודניקים. כחלק מפרוייקט של מסדר הניקיון. חיוך. ביקורת - שיחה 18:24, 18 באוגוסט 2015 (IDT)
ברכות לנודניקים. אני משתדלת, אבל הערכים החדשים נערמים וכל אחד מוליד עוד ועוד קישורים אדומים:) יום יבוא ואגמור את כל הערכים בעבודה (ואז יהיו חדשים...). לילה טוב, שלומית קדם - שיחה 00:53, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
מזדהה לגמרי. גם אני נתקל בבעיה הזו, ומתמודד בצורה אחרת שתוקעת לי את המחשב - בדפדפן שלי פתוחים דרך קבע, 12 כרטיסיות של ערכים ביצירה... Nuvola apps kmoon.png לילה טוב!. ביקורת - שיחה 01:24, 19 באוגוסט 2015 (IDT)
סיימתי בינתיים גם את אנדרו מרינר ואת ההרים הטראנס-אנטארקטיים. המשך יבוא.שלומית קדם - שיחה 20:31, 20 באוגוסט 2015 (IDT)
כנ"ל דייגו ראמירס דה ארייאנו.שלומית קדם - שיחה 15:53, 25 באוגוסט 2015 (IDT)

ערך פוטנציאלי[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,

יש לך אולי ערך פוטנציאלי כלשהו להמלצה? אני זקוק לערכים לאכלוס רשימת ההמתנה. גילגמש שיחה 12:05, 12 באוגוסט 2015 (IDT)

נראה לי, שאפשר לקחת בחשבון את קצה הדרום ואת אניאס מקינטוש. לשייקולך.שלומית קדם - שיחה 12:08, 12 באוגוסט 2015 (IDT)
אוקי, תודה רבה. אבדוק את שני אלה. גילגמש שיחה 12:09, 12 באוגוסט 2015 (IDT)

הזמנה אישית לסקר העורכים של ויקיפדיה העברית[עריכת קוד מקור]

סמליל ויקימדיה ישראל

שלום שלומית,
עמותת ויקימדיה ישראל מקיימת לראשונה סקר בקרב עורכי ויקיפדיה העברית. הסקר נועד לקבל תובנות בנוגע לחוויית העריכה במיזם, מתוך כוונה לעזור לקהילת העורכים להמשיך לשפר את גרסתה העברית של האנציקלופדיה החופשית וכן, את תהליך יצירתה. נודה לך מאוד אם, כמי שפעילה בוויקיפדיה העברית מזה זמן רב, תסכימי לענות על השאלון, באמצעות הקשה על הקישור הבא:

הקישור שלך לסקר.
הקישור המופיע פה לשאלון הוא אישי והודעה זו הושארה עבורך באופן ספציפי.


לתשומת לבך, הסקר אינו מתבצע על גבי שרתי קרן ויקימדיה, אלא באמצעות מערכת "Qualtrics", אשר אושרה לשימוש על ידי הקרן. למען הסר ספק, גם אם ההזמנה אישית, כל המידע בסקר נאסף בצורה אנונימית, כך שלא ניתן לקשר בין עורך מסוים לתשובות שמסר. בנתונים שייאספו לא יעשה כל שימוש מעבר למחקר עצמו, אשר ניתוח תוצאותיו יהיה זמין לקהילת העורכים לאחר סיום איסוף המידע.

הסקר נבחן ונמצא נגיש לאנשים עם מוגבלויות. הוא זמין למענה גם דרך מכשירים ניידים.


בכל שאלה או בעיה, לפני המענה על הסקר או במהלכו, הנך מוזמנת ליצור קשר עמי, לירון דורפמן, בכתובת המייל Liron-at-wikimedia.org.il או בטלפון 050-5453913 .

.בשם ויקימדיה ישראל, תודה לך מראש

Nuvola apps kchart.svg

Ldorfmanשיחה 00:01, 18 באוגוסט 2015 (IDT)

אם טרם ענית, יש להזדרז!

שלום לך,
איני יודע אם מילאת את סקר העורכים שהזמנה אליו השארתי לך לעיל, אולם אם טרם יצא לך לעשות זאת, רצוי להקיש על הקישור בהקדם.
ממספר סיבות, הקישור לסקר פעיל למשך שבוע בלבד. אם חלף שבוע מההזמנה לסקר, לא ניתן יהיה להכנס אליו באמצעות אותו קישור. היה וטרם ענית על הסקר, ברצונך לעשות זאת ונתקלת בבעיה, ניתן תמיד ליצור עמי קשר ואשמח לדאוג לטיפול בנושא (אם הפנייה נעשית דרך דף זה, יש "לתייג אותי" כדי שלא אפספס). שבוע טוב, Ldorfmanשיחה 01:07, 23 באוגוסט 2015 (IDT)

מיקום תופים בתזמורת[עריכת קוד מקור]

היי, הייתי באופרה שבה כלי ההקשה היו בצד ימין ולא בצד שמאל (מנקודת מבטי). מה השוני ומה יכול לגרום לשינוי כזה? תודה. Shannen - שיחה 13:45, 20 באוגוסט 2015 (IDT)

נכון, גם לי הזדמן להיות בקונצרטים, שבהם כלי התזמורת היו ערוכים באופן שונה מהרגיל. את הסיבה לכך אפשר לייחס או להוראות המלחין בפרטיטורה, או להעדפה אישית של המנצח ביצירה מסוימת. ראיתי כבר מערך כלים, שבו הצ'לי והקונטרבסים היו מצד שמאל של המנצח, במקום מימין, כרגיל, וגם סקציות הכינור, הראשון והשני, והוויולות חולקו באופן שונה מן המקובל. כידוע, מאהלר שלח קרנות וחצוצרות לנגן מאחורי הקלעים, וביצירות מסוימות שרה המקהלה מן היציע, בצדי האולם או מאחורי הקלעים - כל מקרה לגופו. באופרה, שבה יש דגש רב על הצד הדרמטי ועל קולות הסולנים והמקהלה, יש שיקולים שונים מן הרגיל בקונצרטים סימפוניים. עם זאת, מדובר בחריגות מן המערך הרגיל.שלומית קדם - שיחה 17:17, 20 באוגוסט 2015 (IDT)
תודה רבה! יש סיבה ל"מערך הרגיל"? Shannen - שיחה 22:01, 20 באוגוסט 2015 (IDT)
אני מתארת לעצמי, שבמשך השנים נמצא שזה המערך הטוב והנוח ביותר, הן מבחינה אקוסטית והן מבחינת המנצח. זה גם הגיוני, אם לחשוב על האלטרנטיבות - לא סביר שהתופים יימצאו בחזית והכינורות מאחור, כשם שלא סביר שהטרומבונים, הקרנות והחצוצרות יישבו לפני החלילים והאבובים. שלומית קדם - שיחה 23:31, 20 באוגוסט 2015 (IDT)
שוב תודה. Shannen - שיחה 05:00, 21 באוגוסט 2015 (IDT)

אניאס מקינטוש[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב שלומית,

עברתי על הערך ואני חושב שיש סיכוי טוב שיתקבל כמומלץ. אציע אותו בהקדם. תעברי עליו בבקשה ותראי אם יש משהו שאת רוצה לתקן או להוסיף. כמו כן, חשוב להוסיף פרק קריאה נוספת שלא קיים כרגע וחשוב לתקן את הערות השוליים לשפת המקור. גילגמש שיחה 07:12, 27 באוגוסט 2015 (IDT)

שלום, חן.

תודה, אני שמחה לשמוע שאתה חושב כך. אעבור על הערך בהמשך היום ואנסה להכחיל מה שאוכל. כמו כן אוסיף פרק לקריאה נוספת (אם כי אני די בטוחה שאיש לא יקרא את הספרים שיומלצו שם), אבל לגבי הערות השוליים, חשבתי שהסכמנו על השיטה שהצעתי, שכל מקור יוזכר בפעם הראשונה בשפת המקור ובמלואו, ואחר כך רק בשם המחבר ומס' העמוד. אינני רואה כל פסול בכך, שהאזכורים הבאים יהיו בעברית, אבל אם זה חשוב לך מאד, אשנה אותם לאנגלית.שלומית קדם - שיחה 10:13, 27 באוגוסט 2015 (IDT)

שלום, גילגמש, חשבתי על עוד ערך שיהיה כדאי לשקול למומלץ, מוזיקה בתקופה המודרנית. זה ערך שהתחיל בכתיבה משותפת של נינצ'ה ושלי ונמשך בעיקר בעבודה שלי. הבעיה היא, שיש שם עוד שני פרקים, שנינצ'ה הבטיח להשלים בזמן הקרוב. אני מקווה שהדבר ייעשה תוך זמן קצר. בכל מקרה, אשמח אם תקרא אותו ותתרשם וההשלמה תבוא בקרוב.שלומית קדם - שיחה 19:37, 27 באוגוסט 2015 (IDT)
אוקי, אבדוק גם אותו. תודה רבה. גילגמש שיחה 20:10, 27 באוגוסט 2015 (IDT)

מוזיקה אקספרמנטלית[עריכת קוד מקור]

היי, אז הוספתי את מוזיקה נסיונית, את מוזמנת לערוך ולשפץ. הרבה זמן לא כתבתי פה, אז יכול להיות שאני חלוד. מקווה שאגיע גם לאחרים בקרוב. זו בעיה, ככל שאני כותב יותר ומסתכל יותר בערך הזה, ככה אני מרגיש שאין גבול למידע שהוא צריך להכיל. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 11:50, 28 באוגוסט 2015 (IDT)

היי נינצ'ה. תודה על התוספת. קראתי, הגהתי ועשיתי ויקיזציה. אני מקווה שתגיע בקרוב לשאר. לגבי ההיקף - נכון, אם ננסה להכניס כל מה שהוא יכול או צריך להכיל, נגיע לממדים של ספר, לא של ערך. לשם כך יש קישורים פנימיים והפניות לערך מורחב. עכשיו אני חושבת איך לשלב שם את בריטן ואחרים ואת מי להכניס לפרק הזה.שלומית קדם - שיחה 12:23, 28 באוגוסט 2015 (IDT)
וקיזציה, בדיוק זאת המילה שחיפשתי. יופי. כמובן שאין סוף למידע שיכול להופיע בערך כזה, ואני זוכר שלא התכוונו לכתוב ספר. תודות נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 12:34, 28 באוגוסט 2015 (IDT)

הערה בדף השיחה - מוזיקה[עריכת קוד מקור]

מצאתי את המקורות לכיתוב שנקבע בזמנו. קצת מביך שהמילון שהאקדמיה הוציאה למונחי המוזיקה נכתב בכיתוב מוסיקה....--‏Yoavd‏ • שיחה 13:06, 31 באוגוסט 2015 (IDT)

אם האקדמיה השתמשה לחילופין בשתי הצורות, באותו מילון עצמו, זה באמת מביך. על אחת כמה וכמה, אנו מצווים להקפיד על האחידות בכיתוב.שלומית קדם - שיחה 17:19, 31 באוגוסט 2015 (IDT)

בלבב ימים[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,

פניתי לדוד שי להשלמת מקורות לערך היפה הזה כדי להציגו ברשימת ההמתנה, אבל הוא טוען שאין לו מקורות לגבי חלק מהפרשנות. אולי את יכולה לעזור או להפנות אותי למישהו אחר? (פרטים נוספים בדף שיחה של דוד שי). אני צריך ערכים לעמוד הראשי :) גילגמש שיחה 09:30, 1 בספטמבר 2015 (IDT)

שלום חן,

אינני יודעת, אנסה לבדוק, אבל אם דוד לא מצא, קשה לי להאמין שאני אצליח בכך. אולי תפנה אל משתמש:אביעדוס? הוא מומחה במציאת כל מה שאחרים מחפשים.שלומית קדם - שיחה 12:15, 1 בספטמבר 2015 (IDT)

5.28.155.227[עריכת קוד מקור]

שלום, משתמש זה הוסיף כמה מילים לכמה ערכי מוזיקה. אודה לך אם תבדקי שיש בהם ממש. החשד הוא כי בערך אחד היה ברור שזו שטות אבל ביתר אינני יודע. --‏Yoavd‏ • שיחה 11:46, 1 בספטמבר 2015 (IDT)

שלום יואב. בסימפוניה השביעית ברור שמדובר בשטות וביטלתי עם תקציר בהתאם. לגבי החמישית אבדוק אחר כך בפרטיטורה. האם היו עוד ערכי מוזיקה? אני לא ראיתי עוד.שלומית קדם - שיחה 12:13, 1 בספטמבר 2015 (IDT)
אם יש 2 שטויות באותו היום, אז כל עריכות המשתמש הם חשד להבל ועדיף לשחזר את כולן. Corvus-TAU - שיחה 12:15, 1 בספטמבר 2015 (IDT)
קורבוס, עוד אינני יודעת אם גם העריכה השנייה היא שטות. אבדוק ואז אגיד.שלומית קדם - שיחה 12:17, 1 בספטמבר 2015 (IDT)
המשתמש ערך בערכים הבאים: קרן יער,בנדונאון, מוזיקה ערבית, רונדו, בארוק,הבריאה (אורטוריה). אם אכן אלו השחתות צריך לחסום אותו. --‏Yoavd‏ • שיחה 13:05, 1 בספטמבר 2015 (IDT)
בחמישית של בטהובן זו איננה השחתה, אבל התוספת לא הייתה ברורה - באקורד הפותח את הפרק הרביעי מנגנים כל כלי התזמורת, אבל יש בו הרכב מלא של הטרומבונים השונים, מעבר למקובל. הבהרתי זאת. את השאר אבדוק מיד.שלומית קדם - שיחה 13:53, 1 בספטמבר 2015 (IDT)
ביטלתי עריכות בקרן יער, בנדונאון, מוזיקה ערבית, רונדו ובארוק. בהבריאה (אורטוריה) ביטלתי והחלפתי במשפט מן הוויקיפדיה האנגלית. הערך הזה דורש טיפול מהיר ויסודי.שלומית קדם - שיחה 14:20, 1 בספטמבר 2015 (IDT)

אלנה מושוק[עריכת קוד מקור]

במלכת הלילה. תהני. הביוגרפיה שלה באנגלית בברכה. ליש - שיחה 18:19, 4 בספטמבר 2015 (IDT)

משלחת הטראנס-אנטארקטית האימפריאלית[עריכת קוד מקור]

Shackleton Endurance Aurora map-he.svg

שבוע טוב שלומית. הערות? קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 20:34, 12 בספטמבר 2015 (IDT)

תודה, קרלוס. המפה מצוינת מלבד פרט אחד - מסע ה"ג'יימס קיירד" (מסומן בכחול) היה מאי הפיל לג'ורג'יה הדרומית, ובמפה לא ראיתי את אי הפיל אלא את איי שטלנד הדרומיים. אומנם אי הפיל נמנה עם איי שטלנד הדרומיים, אבל לא כל קורא מודע לכך. האם אפשר להשחיל את השם "אי הפיל" אל תוך המפה, בנקודת המוצא של הקו הכחול? תודה רבה, לילה טוב ושנה טובה,שלומית קדם - שיחה 23:57, 12 בספטמבר 2015 (IDT)
בבקשה. שנה טובה ומתוקה גם לך (: קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 00:30, 13 בספטמבר 2015 (IDT)
מצויין. תודה,שלומית קדם - שיחה 08:56, 13 בספטמבר 2015 (IDT)

מרווח (מוזיקה)[עריכת קוד מקור]

שחזרתי כאן עריכה בגלל סגנון, אבל ייתכן שאפשר להציל אותה בקלות. תוכלי לבדוק זאת? ביקורת - שיחה 18:57, 17 בספטמבר 2015 (IDT)

אכן, צריך היה לתקן עריכה, אבל בכלל כל הערך הזה זקוק לעריכה, שתצריך יותר זמן מסתם תיקון סגנון וניסוח. אשתדל לעשות זאת בזמן הקרוב.שלומית קדם - שיחה 21:45, 17 בספטמבר 2015 (IDT)
תודה רבה. ביקורת - שיחה 23:30, 17 בספטמבר 2015 (IDT)

שוב חריזה[עריכת קוד מקור]

שלום,

את מעוניינת לטפל בערך הזה? כי אם לא אעביר אותו לרשימת הסרה. אני לא מכיר מישהו נוסף שמתעניין בתחום ובלי טיפול אי אפשר להשאיר את הערך בסטטוס מומלץ. גילגמש שיחה 23:27, 21 בספטמבר 2015 (IDT)

שלום חן,

לא, גם אני אינני מתעניינת בתחום ואין לי שום גישה למקורות בשבילו.שלומית קדם - שיחה 09:03, 22 בספטמבר 2015 (IDT)

דו[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,
אשמח אם תראי את השינויים שעשיתי בערך דו (הסבר בדף השיחה).
מעבר לזה, אני חושב שכל ערכי התווים (דו רה מי וכו') יכולים להשתפר מבחינת המבנה. אולי כדאי להשתמש במודל האנגלי: להעביר את המידע לגבי תווים דיאזיים ובמוליים לערכים נפרדים (לדוגמה: דו דיאז, הרי באמת מדובר בתווים נפרדים. יהיה מקום לדיון לגבי כפילויות - דו דיאז ורה במול, או מי דיאז ופה), ושכל ערך יכלול מלבד פתיח פסקה עם טבלה של הערכים באוקטבות השונות ופסקה נוספת לגבי סולמות מקובלים: מז'ור, מינור טבעי, מינור הרמוני ומינור מלודי בעלייה ובירידה. מה דעתך? ‏ישרוןשיחה 13:39, 25 בספטמבר 2015 (IDT)

ישרון, הסתכלתי בערך ואין לי עדיין מסקנות ברורות לגבי הערותיך, אבל מה שאני יכולה להגיד עד כה זה, שאינני רואה סיבה לכתוב ערך נפרד לדיאזים ובמולים, אלא להסתפק בהסבר, ש-# מעלה את הצליל בחצי טון ו-♭ מנמיך אותו בחצי טון. מה שחסר לי בערך זה הסבר לגבי אנהרמוניה, והוא נראה לי חיוני יותר מן ההסבר לגבי תדרים שונים לדו דיאז ורה במול, למשל, שתקף לגבי כלים מסוימים אבל איננו אומר דבר לפסנתרנים ולכל מי שמכיר את התווים והסולמות רק מן הפסנתר. לגבי הסולמות, יש ערכים נפרדים לסולם מז'ורי ולסולם מינורי, שבו מפורטים סוגי הסולם השונים, ודי בהפניה אליהם. אם להרחיב בנושא זה בכל ערך של תו נפרד, יש להכניס גם את המודוסים הבנויים כל אותו תו. לגבי טבלת ערכים באוקטבות השונות, אפשר, אבל מאין תתחיל את הערכים במפתח פה והיכן תסיים אותם במפתח סול, כלומר, לכמה אוקטבות אתה רוצה להתייחס? בסך הכל, הצעותיך טובות, אבל דורשות הרבה עבודה. אם אתה מוכן לכך, יישר כוחך ובהצלחה.שלומית קדם - שיחה 17:51, 25 בספטמבר 2015 (IDT)
מדוע יש מקום לערך על התו פה ואין מקום לערך על סי במול? הרי מדובר בתו שונה עם צליל שונה ותדר שונה מזה של התו סי. ראית את הטבלה שיש בערכי תווים באנגלית? היא מוצאת חן בעיניי. אם לא נפצל נצטרך שלוש כאלה בכל תו (אחת על לה - נניח - אחת על לה במול ונוספת על לה דיאז), מעבר לזה שכאמור מדובר בתווים שונים מהתווים הסמוכים אליהם, ורק בשל העובדה שתווים מוכוונים לסולם דו מז'ור שמם נסמך לתו אחר אבל התוכן שונה.
לגבי הסולמות - אני חושב שאפשר להסתפק בסולמות הבסיסיים כפי שציינתי, לפחות בתור התחלה. אחרי זה בהמשך להוסיף מודוסים וכל מיני סולמות ג'אז ואחרים שאני לא מבין בהם. זה מידע חשוב והוא בכל מקרה קיים בערך, רק משום מה זה בתור פסקאות וכותרות עבור טקסט של שורה וחצי ומתייחס רק לסולם מינורי טבעי. באופן כללי אפשר לומר שיש יותר מדי כותרות במבנה הנוכחי - עבור מעט מדי טקסט.
אשמח גם לשמוע את דעתך גם על התוספת שלי בפסקה על דו גבוה. אמנם חסר חשיבות מבחינה תאורטית אבל נראה לי שזה תופס מקום ועניין שראויים לאזכור בוויקיפדיה (שאגב לא קיים באנגלית). ‏ישרוןשיחה 01:22, 27 בספטמבר 2015 (IDT)
אני מסכימה שבמצבו הנוכחי הערך איננו במיטבו - הרבה פרקים קצרצרים ומעט תוכן. השאלה היא איך לשפר. כשלעצמי, אינני רואה סיבה לפתוח ערכים נפרדים לפה ולפה #, ואז לפתוח ערכים נפרדים לסול ולסול במול ולהסביר בכל ערך כזה מתי הצלילים האלה נשמעים זהים ומתי שונים ומה הסיבה לכך. ברור שדיאזים ובמולים תלויים בהקשר, ואז כל מקרה לגופו וצריך להיכנס להסברים מפורטים של מודולציות ובקיצור, בסופו של דבר נגיע לממדים של ספר עיון ולא של ערך אנציקלופדי. אגב, יש תאוריה שלמה של האופי והצבע המיוחד של סולמות שונים ומה גרם למלחינים להשתמש דווקא בסולם זה ולא באחר. אינני בקיאה, אבל אני זוכרת שראיתי לפני כמה שנים מאמר מעניין בנושא. אם אצליח למצוא אותו יהיה מקום לכתוב ערך, אבל מן הידע שיש לי כיום אינני יכולה לכתוב דבר. לגבי דו גבוה, אפשר להשאיר, כמובן. זה מעניין כקוריוז.

ולסיכום, הנושא רחב ורב-פנים, וכדאי לקבוע עד כמה אנו רוצים להסתעף בערך אחד או לערכים רבים. סוגיה שדורשת מחשבה.שלומית קדם - שיחה 17:56, 30 בספטמבר 2015 (IDT)

ריכרד וגנר[עריכת קוד מקור]

שלום,

זה מהתחומים שלך במקרה? גילגמש שיחה 11:43, 30 בספטמבר 2015 (IDT)

שלום. כן, וגנר שייך כמובן לתחום שלי, אם כי לא אני כתבתי את הערך. למה השאלה? יש איזו בעיה מסוימת?שלומית קדם - שיחה 17:32, 30 בספטמבר 2015 (IDT)
כן, יש בעיה. ראשית, אין כמעט הערות שוליים ושנית, פרקי הביקורת הסוקרים את יצירתו חלשים. צריך לעדכן אותם, להרחיב ולבסס את החומר על מחקר רציני. גילגמש שיחה 20:07, 30 בספטמבר 2015 (IDT)
אוקיי, בזמן הקרוב, כשאשתחרר מלפיתת הקרחונים באנטארקטיקה ואשלים עוד כמה ערכים בעבודה שממתינים לי, אגש לטפל בווגנר. יש לי מקורות במילון גרוב למוזיקה ומוזיקאים אונליין ובביוגרפיה של הנס גל שברשותי. אנסה למצוא עוד מחקרים רציניים באינטרנט.שלומית קדם - שיחה 20:34, 30 בספטמבר 2015 (IDT)
בסדר גמור. ארשום לעצמי. גילגמש שיחה 22:05, 30 בספטמבר 2015 (IDT)