שיחת משתמשת:שלומית קדם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ארכיון א', ארכיון ב', ארכיון ג', ארכיון ד', ארכיון ה', ארכיון ו', ארכיון ז', ארכיון ח', ארכיון ט', ארכיון י', ארכיון י"א, ארכיון י"ב, ארכיון י"ג, ארכיון י"ד, ארכיון ט"ו, ארכיון ט"ז, ארכיון י"ז, ארכיון י"ח, ארכיון י"ט שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ' שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"א שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ב משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ג משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ד

תוכן עניינים

ברברה בוני[עריכת קוד מקור]

האזיני נא לביצוע הנפלא הבא ave maria Yoavd - שיחה 12:22, 17 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה רבה, יואב! אכן, נפלא, אולי הנפלא ביותר ששמעתי ליצירה זו.שלומית קדם - שיחה 17:02, 17 באוגוסט 2009 (IDT)
שמח שמצא חן בעיניך. אני ממפה עכשיו את כל היצירות של שוברט וליד כל אחת מהן אני רושם היכן יש הקלטות חופשיות באינטרנט. זו אחת "המציאות" שלי. אני ממש מופתע שכמעט לכל שיר שלו יש כמה ביצועים שניתן לשמוע מהאינטרנט. Yoavd - שיחה 08:05, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
בשבת האחרונה, בתוכנית של אבי אתגר, היו כמה שירים, עיבודים של יצירות אינסטרומנטאליות ואריות מאופרות, בביצועים של הזמרים הפופולריים, כמו שרה ברייטמן, שרלוט צ'רץ' ועוד. צ'רץ', אם אינני טועה, שרה את האווה מריה. יש לה קול יפה, בהחלט, אבל כשמשווים את רמת הביצוע, המוזיקליות, העומק, לאלה של בוני... טוב, עדיף לא להשוות. השאר היו ברמה נמוכה עוד יותר. הצרה היא שזה מה שהציבור הרחב, הלא-מוזיקלי, לומד להכיר כביצועי מוזיקה קלאסית וטופח לעצמו על השכם, שהנה גם הוא מאזין כמו המשכילים האינטליגנטים האלה מהיכל התרבות. כמו הכנרת ונסה מיי, זאת עם הכינור האדום, שנראית ומנגנת כמו במועדון לילה. לך תסביר לציבור הרחב מה בינה לבין יצחק פרלמן ודוד אויסטרך...שלומית קדם - שיחה 11:24, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
הנה עוד כמה שירים יפים של ברברה בוני :

Barbara Bonney sings 'Schwips-Lied' from Johann Strauss' 'Ein Nacht in Venedig (A Night in Venice)'

Barbara Bonney Andreas Scholl "Stabat Mater" Giovanni Battista Pergolesi

סיור מצולם על התפתחותה של בוני, בלווי שירה שלה - מומלץ!

A Scandinavian Dichterliebe"Deh vieni, non tardar" W. A. Mozart

"Ach, Ich Fühl's" Wolfgang Amadeus Mozart

"Die Schwestern" Johannes Brahms

"Sul fil d'un soffio etesio" (Falstaff)

"Fulget amica dies" "Tu Virginum Corona" K 165 W. A. Mozart

" Pie Jesu" Gabriel Fauré

The Radiant Voice of Barbara Bonney sings In Trutina

"Laudate Dominum" Wolfgang Amadeus Mozart

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager Malcolm Martineau Volkslied

Peer Gynt

"Heute Noch Lieber Vater, Tut Es Doch" Johann Sebastian Bach

Barbara Bonney "Ganymed" Geoffrey Parsons Franz Schubert

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager "Aus meinen Tränen sprießen" Fanny Mendelssohn Hensel

"Un moto di gioia" Le Nozze di Figaro W. A. Mozart

"Thy hand, Belinda...When I am Laid in Earth" Henry Purcell Yoavd - שיחה 12:37, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה. מצפות לי שעות של הנאה עילאית.שלומית קדם - שיחה 12:42, 20 באוגוסט 2009 (IDT)
Sunset in Bat Yam, Israel 2011.jpg אני בחופשת ויקי
.

עקב נסיעה לחו"ל עד 26 במאי.שלומית קדם - שיחה 17:42, 15 במאי 2016 (IDT)

שלום לכולם, חזרתי מהחופשה.שלומית קדם - שיחה 23:48, 26 במאי 2016 (IDT)

"נגינה" בצ'לו[עריכת קוד מקור]

נוכחתי פעמים אחדות בקונצרטים שבו לקראת הסוף התעייף נגן הצ'לו ושמעתי מעין דפיקות של חלק העץ של הקשת על גוף הצ'לו. האם דבר זה שכיח בקונצרטים הנערכים לפני קהל? האם מייחדים מונח ייחודי לתופעה מעין זו? תודה רבה 93.172.249.112 17:27, 30 במאי 2016 (IDT)

יש מונח הנקרא "coll legno"' שפירושו "בעץ של הקשת" וזו הוראה הכתובה בתווים. אם נגן מכה בחלק העץ של הקשת על המיתרים במקום להחליק עליהם בשער הסוס המתוח על הקשת, זה ודאי איננו כתוצאה מעייפות, אלא בהוראת המלחין, כשם שיש "פיציקטו", כלומר, פריטה על המיתרים באצבעות במקום לנגן עליהם בקשת. אני מניחה שתופעת קול לניו היא זו שנתקלת בה. לעומת זאת, אינני מכירה הוראה של הקשה בעץ הקשת על גוף הצ'לו, אבל ייתכן מאד שיש הוראה כזאת, בעיקר במוזיקה עכשווית. קשה לי להאמין שצ'לן מנוסה ומקצועי יכה בקשת בגוף הצ'לו בשעת קונצרט, בגלל עייפות.שלומית קדם - שיחה 23:18, 30 במאי 2016 (IDT)
התייחסתי לצלילים שנשמעים כמעין חיכוך של עץ בעץ ושבאוזני הדיוט כמוני אינם נשמעים כחלק מן היצירה (בניגוד לפיציקטו). תודה רבה. 93.173.146.245 00:25, 31 במאי 2016 (IDT)
באיזו יצירה שמעת צלילים אלה? במוזיקה חדשנית, של המאה העשרים והעשרים ואחת, יש כל מיני דברים משונים, שלא היו נחשבים למוזיקה בזמנים שקדמו לכך, כמו שיש מלחינים שמכניסים לפסנתר כל מיני אביזרים שונים ומשונים ועוד שימושים שלא היו מקובלים בעבר.שלומית קדם - שיחה 08:50, 31 במאי 2016 (IDT)
ראה ג'ון קייג'.שלומית קדם - שיחה 08:55, 31 במאי 2016 (IDT)
שלום לך, האנונימי שפנה אלי כאן. בשבוע שעבר שמעתי בקונצרט קאמרי בהיכל התרבות של ראשל"צ שתי יצירות ג'אז, "הפירולטה" של סוסה ו"צ'וקלו" של ווילולדו (שני מלחינים שלא שמעתי עליהם קודם). בשתי היצירות מופיעות נקישות קצובות ביד על צד הצ'לו, שברור שהן חלק מן היצירה וכתובות בתווים (הפירולטה נפתחת בנקישות כאלה).שלומית קדם - שיחה 18:12, 10 בנובמבר 2016 (IST)

פראם (אונייה)[עריכת קוד מקור]

כפי שאני רואה את שמת את התבנית {{בעבודה}}, אז אני רוצה להזכיר לך שיש לך עוד יומיים עם התבנית הזו ואז אמחוק את התבנית אם לא יערך שינוי נוסף. תודה, Daniel - שיחה 08:28, 24 ביוני 2016 (IDT)

דניאל, מה בדיוק ההתראה? שמישהו אחר ירצה לערוך את הערך? בבקשה רבה, אשמח לשותפים:) בכל מקרה, אשתדל לסיים את הערך עוד היום.שלומית קדם - שיחה 09:31, 24 ביוני 2016 (IDT)

טבלטורה לכלים שונים[עריכת קוד מקור]

שלום. התוכלי לבחור תמונה או שתיים ולהוסיף לערך? בתודה מראש Nachum - שיחה 09:51, 28 ביוני 2016 (IDT)

שלום, Nachum. בוצע.שלומית קדם - שיחה 15:31, 28 ביוני 2016 (IDT)
תודה.

חדר קטן / לחן מאת יהואש הירשברג[עריכת קוד מקור]

היי שלומית, מה שלומך? בספרו של מאיר נוי "אותיות ה'אלף-בית' מספרות ומזמרות ביידיש ובעברית" מובא לחן נוסף לשיר "אויפן פריפעטשיק" שחיבר אחיך. האם תוכלי אולי לברר אתו מתי נכתב לחן זה והיכן פורסם? תודה, אביעדוסשיחה 00:49, 4 ביולי 2016 (IDT)

אשאל אותו, אבל ייתכן שזה יקח קצת זמן כי הוא נוסע לחו"ל בימים הקרובים. אשתדל לתפוס אותו קודם.שלומית קדם - שיחה 06:22, 4 ביולי 2016 (IDT)
יופי, תודה. המשך יום נעים, אביעדוסשיחה 14:47, 4 ביולי 2016 (IDT)
הי אביעדוס. דיברתי הרגע עם אחי, וזה בתמצית מה שנמסר לי: בסוף שנות ה-50, כנראה, כשאחי היה סטודנט באקדמיה למוזיקה, פנה אליו אדם שאת שמו אינו זוכר, וביקש ממנו לכתוב מוזיקה לכמה שירים למחזה לילדים ("מחזיונת", כפי שכינה זאת). אחי לא בדיוק התלהב מכתיבת מוזיקה לשירים באידיש שאיננו דובר ועוד לילדי גן, אבל הסכים וכתב מוזיקה לשירים אחדים, נוסף ל"חדר קטן". הספר של מאיר נוי יצא בהוצאת ניב, הוצאת הספרים של דודי יהושע אקראיזן (הכל נשאר במשפחה:)). דודי נפטר לפני שנים רבות ולדברי אחי, אי אפשר למצוא את הספר, שנמצא אולי רק בספרייה הלאומית. איפה גילית אותו? בכל אופן, זה מה שהצלחתי לברר, ותוכל לשלב את המידע בערך, אם תרצה.שלומית קדם - שיחה 17:45, 4 ביולי 2016 (IDT)
אני מבין. תודה רבה!
אכן גיליתי אותו בספרייה הלאומית... ;) עם זאת, לא מופיע עליו כל ציון להוצאת ניב, ולמיטב ידיעתי הוא יצא בהוצאה עצמית של מאיר נוי. אביעדוסשיחה 19:43, 4 ביולי 2016 (IDT)
אהה! השיר נדפס בספר: משה ברקאי, החוג הדרמתי מציג: ח"י מחזות ומחזיות לבתי ספר ומועדוני נער, תל אביב: ניב, תשכ"ד 1963... לימים הוא נדפס שוב בספרו הנ"ל של נוי. אביעדוסשיחה 20:51, 11 ביולי 2016 (IDT)
יפה. הקשר המשפחתי נשמר:). שלומית קדם - שיחה 22:27, 11 ביולי 2016 (IDT)
Face-smile.svg אביעדוסשיחה 00:00, 12 ביולי 2016 (IDT)

וירטואוז[עריכת קוד מקור]

שלומית שלום, ראיתי שערכת הערכים ויליאם בבל ווירטואז. כחלק ממיזם "אימוץ ערכים יתומים" הוספתי קישור לערך של בבל בערך וירטואז, וציטטתי את ברני בנוגע לוירטואוזיות ולזו של בבל. ראיתי ששתרגמת הציטוט אך לא החלפת הניסוח בערך וירטואוז, האם יש לכך סיבה, ניסוח התרגום הראשון מתאים יותר לערך? את חושבת להסיר הציטוט מהערך או שפשוט לא שמת לב? בבל אופן אני חושב שראוי שאם מופיע הציטוט שיהיה אחיד. רציתי להבין לפני שאני עורך. תודה 7-:) 213.8.204.36 16:29, 5 ביולי 2016 (IDT)

אתה צודק, פשוט כשסיימתי את עריכת הציטוט בערך של ויליאם בבל, נאלצתי לקום מן המחשב ושכחתי להמשיך אחר כך גם בערך וירטואוז. עכשיו תיקנתי את החסר והציטוטים זהים בשני הערכים.שלומית קדם - שיחה 00:37, 6 ביולי 2016 (IDT)
כל הכבוד!08:29, 6 ביולי 2016 (IDT)

ייעוץ[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית קדם,

היה נעים מאוד לפגוש ולשחוח איתך בפיקניק היום, ביחד עם כלבתי האהובה, גולדה. רציתי גם לשאול אותך, אמא שלי כותבת ספר מקצועי, ונמצאת בשלב של חיפוש מו"לים וכדומה, ורציתי לשאול האם תוכל להרים אליך טלפון כדי לשמוע קצת עצות ולשאוב קצת מהידע שיש לך בנושא...? --Midrashah - שיחה 20:13, 29 ביולי 2016 (IDT)

שלום לך. גם אני נהניתי להכיר ולשוחח היום איתך ועם גולדה. כן, אמך יכולה להתקשר אלי ואשמח לדבר אתה. אינני בטוחה שאוכל לעזור לה במציאת מו"ל, אבל בכל מקרה כדאי לנסות. באיזה מקצוע עוסק הספר? יש הוצאות שמתמחות בכיוונים מסוימים, וייתכן שאדע על הוצאה כזאת. האם הגדרת כתובת אימייל למשלוח דרך הוויקיפדיה? יש אפשרות כזאת בלשונית "העדפות" למעלה משמאל. שלחי לי מייל דרך הוויקיפדיה ("שליחת דוא"ל למשתמשת" בטור "כלים" מצד ימין) ואשלח לך את מס' הטלפון שלי. שלומית קדם - שיחה 23:20, 29 ביולי 2016 (IDT)
היא תסביר לך על איזה תחום בטלפון. שלחתי לך מייל שתוכלי להשיב לי חזרה מייל. תודה ! Face-smile.svg --Midrashah - שיחה 00:16, 30 ביולי 2016 (IDT)
שלחתי. שלומית קדם - שיחה 11:48, 30 ביולי 2016 (IDT)

יצירות בלתי גמורות במוזיקה[עריכת קוד מקור]

שלומית שלום (זה כמעט כמו לכתוב בראשית ברא), כשיזדמן לך אשמח אם תעברי על הערך לאחר עריכותי, אני שוקל גם להרחיב מעט בפתיחה (ליקוט הסיבות השונות למספר סופי של סיבות כלליות).31.154.81.62 23:40, 1 באוגוסט 2016 (IDT)

שלום לך, אלמוני. תודה על הערך החשוב והמעניין. ערכתי קצת את הפרק על פוצ'יני, שניסוחו היה מבולבל מעט (אולי התעייפת לקראת סוף הערך? קורה לכולנו). אני מקווה שתהיה מרוצה מן השינויים הקלים שהכנסתי בניסוח. אגב, למה לא תירשם לוויקיפדיה ותמשיך לכתוב תחת שם או כינוי לפי בחירתך? זה תמיד עדיף על כתיבה כאנונימי.שלומית קדם - שיחה 18:54, 2 באוגוסט 2016 (IDT)
שלומית תודה על העריכה, אני חושב שעתה הפרק על פוצ'יני מקיף (במסגרת הערך). האמת שהייתי שמח לשמוע את דעתך על ערכי הקנטטות של באך, אני יודע שמשתמש:בריאן (שסייע לי) גם הוא עוסק בערכים במוזיקה מערבית, אך אני מניח שיש משתמשים נוספים (אולי את תוכלי להפנות אותי או לפנות), בכל אופן לעניין, אני תרגמתי הערך רי"ב 7 למתכונת המקובלת (פחות או יותר) בויקי' העברית, אני מעוניין להוסיף את הערך רי"ב 140, ורציתי לחשוב אולי כדאי להעניק מבנה זהה (שוב פחות או יותר), בדומה למה שקיים היום רק אולי עם מעט יותר מחשבה. לא שיש לי איזו הערה מסוימת, אבל אם נסכים על איזה מינימום במבנה קבוע (ואיכן בדיוק ניתן יהיה להוסיף ולהרחיב) גם מלאכת התרגום תהיה ממוקדת יותר, עניינית יותר, וגם אמות מידה יוכלו לתת כיוון לעורך (בסך הכל יש היום קבצים חופשים, פקסימיליות, פרטיטורות...). זה במידה ותהיו מעוניינים, אם לא אתרגם הערך כפי שהיה מקובל עד עתה. האמת היא שאני רוצה לתרגם אותו כדי לנסות לערוך מעט את ה"רי"ב", מדובר בקנטטה על כוראל, וכמוהם יש עוד ארבעה כוראלים וקנטטות קשורים (חשבתי לנסות להראות הזיקה בין יצירות שונות של באך, למשל 645 והאריה לטנורים מ140 ולמקהלה או הקונצ'רטו לצ'מבלו 1053 והפתיחה לקנטטה 169- ברשימת היצירות)... מצטער שהארכתי. דב.31.154.81.4 12:06, 3 באוגוסט 2016 (IDT)
תודה על עריכותיך דב. לדעתי אתה יכול ליצור את רי"ב 140 באותו פורמט כפי שיצרת את רי"ב 7. כמו כן ראה את קטגוריה:קנטטות מאת יוהאן סבסטיאן באך, עם ערכים ברמות פירוט שונות. בריאן - שיחה 12:11, 3 באוגוסט 2016 (IDT)
בריאן האם ערכתם פעם איזה דיון לגבי מבנה ערך קנטטה של באך? אני השבוע בוודאי אתרגם הערך ריב 140 (כמובן רק מה שאני יכל לערוב לו בפני עצמי אתרגם), אך אולי כדאי שבכל ערך תופיע תמונה, של מקום רלוונטי (לייפציג...) של חלק מהפרטיטורה, אני אשמח אם תסוכם נוסחא לחסם תחתון שערך יכיל (אמות מידה ינחו מה לחפש ולבדוק). כמובן שלא צריך להתאים הערכים הישנים, אבל בעבור ערכים חדשים... אני יודע כמה זה מתסכל (עבורי) להיתקל בערך חובבני שעורך מזדמן לא מוצא עצמו- לא יודע איכן מתחילים לשפץ החורבה... חשבו על זה. ובריאן בנוגע לערך רי"ב, מה אתה אומר להוסיף לצד יצירה שמות יצירות בעלות זיקה אליה, כך שליד רי"ב 140 יהיה כתוב קנטטה על כוראל 645, ועל רי"ב 645, ראו קנטטה 140? יש לא מעט יצירות שכאלה. 31.154.81.4 15:15, 3 באוגוסט 2016 (IDT)
אני תרגמתי כ-40 מהקנטטות, על פי מבנה קבוע, ממנו אתה יכול להתרשם בקטגוריה הנ"ל. יש מעט ערכים ישנים שאינם במבנה זה, אולם הם מעטים מאוד ואני מתכנן להגיע גם אליהם ולשפרם.
לדעתי הערך הראשי צריך להשאר כרשימה בלבד, ולהזכיר הדמיון או הזיקה בערכים הרלונטיים שעוסקים ביצירות עצמן. בריאן - שיחה 15:29, 3 באוגוסט 2016 (IDT)
אני מסכימה עם בריאן, מה גם שאני עצמי לא תרגמתי שום ערך מאלה. גם לדעתי כדאי לדבוק במבנה הקיים בערכים הקודמים, וכמובן להרחיב ולשפר במידת האפשר. תודה לך על היוזמה ועל העבודה.שלומית קדם - שיחה 19:31, 3 באוגוסט 2016 (IDT)

עזרה במשלוח מייל לדף שיחה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית ! מבקש עזרתך ולהנחותני איך אני יכול לשלוח מייל לויקיפד כאשר למייל ברצוני לצרף מסמך.

תודה , גבי גל 0546752729 גבי גל - שיחה 10:11, 3 באוגוסט 2016 (IDT)

גבי, שלום,
אני כבר הסברתי לך ואשוב ואסביר לך. תביט בצד ימין של דף זה ותעקוב במבטך אחרי השורות - בשורה השביעית מלמטה (בצד ימין), מתחת למילה "יומנים", כתוב: "שליחת דוא"ל למשתמשת" - כך כתוב גם בדף השיחה שלי, תיכנס לדף שיחתי, תלחץ על הכותרת (בצד ימין למטה) "שליחת דוא"ל למשתמש" וכך תוכל לשלוח לי דואר אלקטרוני. בברכה. ליש - שיחה 10:38, 3 באוגוסט 2016 (IDT)

דומיננטה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, אנא בדקי את העריכה הבאה: [1]

תודה! --‏Yoavd‏ • שיחה 12:00, 3 באוגוסט 2016 (IDT)

שלום יואב. עברתי על כל הערך, והוא נראה לי תקין ויסודי. עשיתי הגהה קלה והבעתי את דעתי בדף השיחה.שלומית קדם - שיחה 18:37, 4 באוגוסט 2016 (IDT)
תודה רבה. --‏Yoavd‏ • שיחה 09:09, 5 באוגוסט 2016 (IDT)

הסימפוניה הראשונה של מאהלר[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "הסימפוניה הראשונה של מאהלר" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, אור/Dororשיחהתרומות@ • 12:44, 4 באוגוסט 2016 (IDT)

שלום אור. תודה על תזכורת. האמת היא ששכחתי את הערך הזה, ועכשיו, משהזכרת לי, אחזור אליו ואשתדל לסיים אותו תוך זמן סביר.שלומית קדם - שיחה 15:14, 4 באוגוסט 2016 (IDT)
בכיף (: תודה! אור/Dororשיחהתרומות@ • 15:16, 4 באוגוסט 2016 (IDT)
הושלם.שלומית קדם - שיחה 10:28, 17 באוגוסט 2016 (IDT)

ג'ון גור[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "ג'ון גור" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Daniel - שיחה 10:55, 11 באוגוסט 2016 (IDT)

הושלם.שלומית קדם - שיחה 10:28, 17 באוגוסט 2016 (IDT)

אוולין גלני[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אוולין גלני" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Daniel - שיחה 10:56, 11 באוגוסט 2016 (IDT)

תודה על התזכורת, אבל שניים מן הערכים האלה אינם ישנים כל עיקר, הם מן השבועיים האחרונים. ג'ון גור באמ התיישן ועכשיו אחזור אליו.שלומית קדם - שיחה 11:46, 11 באוגוסט 2016 (IDT)
הושלם.שלומית קדם - שיחה 18:07, 16 בספטמבר 2016 (IDT)

גאורג קולנקמפף[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "גאורג קולנקמפף" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Daniel - שיחה 10:59, 11 באוגוסט 2016 (IDT)

הושלם.שלומית קדם - שיחה 12:14, 17 באוגוסט 2016 (IDT)

אומברטו נובילה[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אומברטו נובילה" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Daniel - שיחה 12:22, 15 באוגוסט 2016 (IDT)

הושלם.שלומית קדם - שיחה 17:23, 20 באוגוסט 2016 (IDT)

היאלמר יוהנסן[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "היאלמר יוהנסן" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Daniel - שיחה 12:50, 16 באוגוסט 2016 (IDT)

הושלם.שלומית קדם - שיחה 18:27, 20 באוגוסט 2016 (IDT)

ויליאם ספירס ברוס[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "ויליאם ספירס ברוס" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Daniel - שיחה 09:28, 17 באוגוסט 2016 (IDT)

הושלם.שלומית קדם - שיחה 11:38, 1 בפברואר 2017 (IST)

אם מזדמן[עריכת קוד מקור]

שלומית שלום, אם את מצליחה להתפנות ומעניין אותך אז אשמח אם תפעילי הקסם שלך ותעברי על הערך Erwünschtes Freudenlicht, רי"ב 184, וכמו תמיד תעלי אותו רמה, אף אחד לא הצטרף מאתמול לעריכתו ואם מישהו אז...31.154.81.58 10:41, 21 באוגוסט 2016 (IDT)

שלום לך, אלמוני. עשיתי כמיטב יכולתי בתיקוני ניסוח, אבל לא יכולתי לעשות הרבה בתוכן, משום שאינני יודעת מאין נלקח. אני מניחה שהכותב מכיר היטב את הקנטטה (ודאי יותר ממני) וניתוחו מדויק, אבל יש בהחלט צורך במקורות. הערך באנגלית קצר ותמציתי יותר, אבל לא ראיתי סיבה למחוק את מעשה ידיו של הכותב, שהשתדל להרחיב ולפרט. אבקש מקורות.שלומית קדם - שיחה 21:46, 22 באוגוסט 2016 (IDT)
אני אוסיף בהקדם, זה די דומה בכל הערכים, הספר של דירר...בערכים באנגלית הפירוט משתנה, אך תמיד יש הפניות למקורות מרחיבים, אני אוהב שהערך מרחיב על המוזיקה(שהיא עיקר היצירה מאת באך) פשוט כי אני נורא נהנה ממנה, בכל אופן אני ממליץ לשמוע, ותודה הוא בהחלט עלה ברמת הקישוריות וגם פה ושם בניסוחים.31.154.81.13 21:57, 22 באוגוסט 2016 (IDT)
תודה. שים לב גם לבקשת ההבהרה שהכנסתי. הניסוח איננו ברור ולא ידעתי איך לתקן.שלומית קדם - שיחה 22:02, 22 באוגוסט 2016 (IDT)
שלומית, דרושה הבהרה למשפט לפני או אחרי? שלשת רבעי הפרק, אני יכל לספור התיבות ולנקוב במספר התיבה, אם מדובר ביצירת האווירה המזמינה, אנסה לנסח משפט מוצלח יותר...31.154.81.13 23:07, 22 באוגוסט 2016 (IDT)
הבהרה למשפט שלפני.שלומית קדם - שיחה 23:44, 22 באוגוסט 2016 (IDT)
ניסיתי, אני מבין שזה עדין לא מוצלח במיוחד, שיימי לב שהחזרתי המינוח שלי לדינמיקה, מאחר ואני נרתע מלכתוב מפורשות פיאנו, שבמוזיקה רומנטית ובפרט בפסנתר יש להוראה משמעות ברורה ואצל באך אין סימני דינמיקה ולכן עדיף לא לתת פרשנות מפורשת. כמובן שאם את רואה דרך לשפר הניסוח אז תודה מראש ואני מסיר הכובע במיטב גינוני המקלדת... לא הסרתי תבנית ההבהרה כי עוד דרושה עבודה, ובכל אופן עלי לערוך שני המקורות העיקריים לתת הפרק על היבטי היצירה (אז אנסה עוד לשפר). שלומית, במקורות לא יופיעו בהכרח כל התיאורים, ישנם עניינים טכניים כמו משקל, קצב, מפעם, מבנים וצורות שאני מוסיף מאחר ולעיתים ברורים מאליהם או שהמחבר לא מציין אך הם מצויינים בפרטיטורה ולפיכך מבוצעים על ידי המנצחים השונים, במובן זה הפרטיטורה היא המקור, ואני מניח שזהו מקור מקובל.31.154.81.13 01:38, 23 באוגוסט 2016 (IDT)
כן, פרטיטורה היא מקור מקובל וגם אני השתמשתי בפרטיטורה בערך שלי הסימפוניה השנייה של מאהלר. לגבי הדינמיקה, הניסוח שם הפריע לי, ובעצם, איך יודעים שבאך התכוון ל"חלש" אם אין שום סימון לכך? אינני בטוחה גם שהציון "חלש" מתאים, אם כי אני מקבלת ש"חזק" מתאר פורטה. ההנגדה בין חלש לחזק איננה תופסת, להרגשתי, כשמדובר במוזיקה, משום שבנגינת פיאנו אין חולשה. צלילים חרישיים או שקטים אינם בהכרח חלשים. דווקא בנגינת פיאנו יש לעתים עוצמה רבה. אולי תחליף מחלש לשקט, או חרישי?שלומית קדם - שיחה 12:26, 23 באוגוסט 2016 (IDT)
שלומית, תוכלי להיווכח שעוד בטרם ההערה שלך לגבי החלש-חזק ורב(אולי?)-שקט, החלפתי הביטוי בעדין, אף על פי שאני דווקא תומך בגישת החלש=שקט, מאחר ופיזית זה כך, ולכן גם תפיסתית זה כך. התיאורים שאני מוסיף הם אך ורק על סמך הפרטיטורה ותיאורים יותר ציוריים הם של דירר, ג'ונס ואחרים, אני משתדל להימנע מתיאורים מטאפיזיים, מטאפיזיקה עבורי היא האשליה הגדולה מכולן אם לא שקר גס.
 • איך יודעים הדינמיקה אצל באך... טוב אז זה נושא מורכב, נתון לפרשנות ולכן גם מגוון. בנקודות *הוראות שכן קיימות ואולי מלמדות על האופי(משקל מלמד על המפעם ומפעם מלמד על אפשרויות דינמיות) *תיעוד היסטורי,* העברת המסורת *והיקש מיצירות שניתן לשער הדינמיקה ליצירות האחרות (אפשר לזהות אצל באך גישות, כמו יצירות לעוגב, יצירות דתיות ולכל אחת יש רקע). אצל באך זה קשה במיוחד, משום שהוא לא היה מפורסם בקנטטות שלו, רחוק מהנדל ומראמו, ולכן אין תיעוד בספרות המבצעים והחוקרים בני זמנו לכיצד ביצע באך ביום ראשון קנטטה כזו או אחרת. אומנם באך לא כתב על לוח ריק, באך כתב מתוך היכרות עם פרטיטורות צרפתיות, איטלקיות וכמובן הוא המשך ישיר של האסכולה הגרמנית (מוריו הגרמנים וכו'), הנגנים בתזמורות של באך לא ישבו במקום, הם למדו ממוריהם וממש כמו היום, היו מהם שבאו ממקומות רחוקים, נסעו לעבוד במקומות רחוקים (את בוודאי מכירה הסיפור על אחיו של באך אמברוז שנסע לעבוד כנגן בשוודיה), בקיצור היו קונבנציות בנגינה, באך הכיר ושלט בהן. להגיד שאנו יודעים בוודאות אי אפשר במקרה הזה, להבדיל מהידע הרחב שיש על מלחינים אחרים. באך כן כתב הערות כמו שמות לפרקים וכלים מסוימים בקונטינואו. העניין של דינמיקה הוא מעניין במיוחד, מאחר ומקובל במוזיקה העתיקה שאין קרשנדו ודהקרשנדו, אלא רק מעבר מבעוצמה רבה לחרישי והפוך, כמובן שאין לדעת, ובמידה מסוימת קשה להאמין שאין, מאחר וניקח לדוגמא את המומחיות של באך, הפוגה, היא בעצם צורה לכתיבת קרשנדו, אתה כל כמה זמן מוסיף קול, אך אתה חייב לנגן הקולות שווים, לכן עוצמת הנגינה חייבת להתגבר, עכשיו ניקח פוגה כזו ונקצר לה הנושא וקיבלנו ממש קרשנדו, אף אחד לא שם לב לזה כי כל כך הרבה מתרחש מבחינת מאיפה כל הקולות האלה ולאן הם הולכים, באך בוודאי עלה על העניין הזה, הוא היה מומחה באפקטים שבמוזיקה (שבפירוש למד אותם מהאופרה האיטל' והצרפ'), כל השטורם אונד דראנג של היידן, מוצארט ובטהובן אפשר למצוא אצלו בפתיחה לרי"ב 18, 154, 90, 92, 170. דוגמא טובה לשליטה של באך באפקט שנוצר לא מהמנגינה, לא מההרמוניה, הקונטרפונקט, הולכת הקולות, אלא מהדברים ה"נחותים" כמו התזמור, המפעם והדינמיות היא ברי"ב 106, האקטוס טרגיקוס, בפרק הפתיחה ההברקה של הקונטינואו האיטי אבל לא עצוב לגמבות והכניסה של החליליות הצורמות-זכות בהד וזו יצירה מוקדמת...מצטער שהארכתי כל כך.31.154.81.13 13:03, 23 באוגוסט 2016 (IDT)
אני מוסיף שלומית, שדווקא מכלים לא דינמיים ניתן ללמוד על דינמיקה. קודם כל צריך לציין שהכינור הוא כלי דינמי ומסורת הנגינה בו תועדה ולכן ידוע הרקע על פיו באך כתב, כך גם עם העוגב. ניקח כלי לא דינמי כמו הצ'מבלו או החלילית הפשוטה, הכתיבה להם מחליפה השינויים הדינמיים באמצעיים של הטעמה, ארטיקולציה ופיסוק(Phrasing), את הסימונים הקיימים ללגטו, פורטטו, סטקטו אפשר להמיר להוראה דינמית והפוך.31.154.81.13 13:11, 23 באוגוסט 2016 (IDT)
שלום לך. בהמשך לדברים בנושא סימני דינמיקה אצל באך, בימים אלה קיבלתי לידי את העיבוד של אגון פטרי ל"צאן ירעו לבטח" של באך, ושם הוא מעיר על פרשנות שלו לדינמיקה המסתמכת על סימוני פיאנו ופורטה של באך בכתב היד המקורי של היצירה.שלומית קדם - שיחה 18:11, 16 בספטמבר 2016 (IDT)
מרתק, אשמח לקבל קישור או הפנייה למקור (את מכוונת להערות הביצוע...), רי"ב 209 שאפה קאונן זיכר וידן!. האמת שהיום כתבתי הערך רי"ב 30 שבפרטיטורה התייחסות מסוימת לדינמיקה.דב.31.154.81.27 19:41, 16 בספטמבר 2016 (IDT)
בערך אגון פטרי יש קישור חיצוני לסרטון וידאו ביוטיוב, של ביצוע העיבוד של פטרי מלווה תווים, שמתחלפים בהתאם לחומר המנוגן. בעמוד השני, כמדומני, יש הערת שוליים שבה מופיעה ההתייחסות לסימוני פיאנו/פורטה בכתב היד של באך.שלומית קדם - שיחה 23:00, 16 בספטמבר 2016 (IDT)
שלומית אם מעניין אותך הנה קישור לכתב היד באתר באך דיגיטל, בחמשה הרביעית מסוף עמוד 84 מתחילה הפתיחה של האריה וניתן לראות סימונים דהויים של פורטה. מעולם לא קראתי כתב יד זה, ונחמד לראות דוגמא נדירה כל כך לכתיבה כזו אצל באך, אני מניח שהסימון חשוב כל כך בגלל האפקט שביקש ליצור, והרי מדובר במוזיקה דרמטית חצי אופראית. יש סימונים כאלה גם במקומות נוספים וכפי שכתבתי גם בקנטטה 30 יש הערות דינמיקה מינימליות, אך כמובן שאת ההוראות האלה איננו באמת יודעים "לקרוא" וגם אם כן הן כל כך מעטות שבסופו של דבר הן מרכיב קטן מאוד מההחלטות לבסוף לגבי הדינמיקה במוזיקה של באך, כמו גם הטמפי ויתר הוראות הביצוע החסרות (כן נאסף גוף ידע גדול לגבי הנוהג בתקופה ובאזורים השונים ויחד הורכבה התמונה לביצוע האותנטי).31.154.81.27 12:23, 17 בספטמבר 2016 (IDT)
תודה על הקישור. למען האמת, לא הצלחתי לראות את סימן הפורטה, אבל אני מאמינה שהוא שם, והיה מרגש לראות כתב יד של באך. פטרי החזיק מן הסתם את כתב היד המקורי עצמו ושם ראה באופן ברור יותר את סימני הדינמיקה. שמעת את הביצוע של פטרי ביוטיוב? מעניין להשוות לביצוע היצירה בהרכב כלי, עם חליל אבל בלי סופרן, שגם הוא מופיע שם.שלומית קדם - שיחה 17:46, 17 בספטמבר 2016 (IDT)
האזנתי בהנאה (שמתי לב שעד כה לא כתבתי לך מפורשות) תודה רבה. אני מכיר גם העיבודים השונים (יש גם עיבוד לעוגב עם פדאל, לגיטרה...) ואפילו הזדמן לי לערוך עיבוד משלי (אחרי "נגינה" בטרברסו), בכישורי המוגבלים כמובן, אני מתאר לי שבאך בעצמו התענג על האריה איזה פעם או פעמיים כשישב לצ'מבלו ולקלאוו' בביתו, ואולי אפילו הצטער בלי לדעת שאין לו פיאנו פורטה לנגן הדינמיקה שיש לכלי קשת ולתזמורת (אלא אם אילתר על הנושא גם בעוגב אחרי איזו חזרה).31.154.81.27 18:21, 17 בספטמבר 2016 (IDT)

אנר בילסמה, גוסטב ליאונהארדט, ביצוע אותנטי, פרנס בריכן[עריכת קוד מקור]

שלומית שלום, תראי אני לא כל כך בטוח כמה אני מציק, מטריד... ולכן אני מתנצל מראש אם אני מעמיס עליך או "מפיל" עליך ערכים. קודם כל בילסמה מופיע ברשימה של מבצעים בכלים תקופתיים באות א' ולא לפי שם משפחתו כמקובל. בערכים האחרים השארתי התייחסויות בדף השיחה שהייתי שמח לשמוע את דעתך ואולי תוכלי לסייע גם בעריכתם מאחר ואני לא כל כך בטוח שאני יכל להציע ניסוח ראוי.31.154.81.75 13:50, 25 באוגוסט 2016 (IDT)

 • שלומית לילה טוב, מקוה שאני תופס אותך עוד הלילה, בערך ביצוע אותנטי לא הצלחתי לסדר הקישור בפסקא על כוונון, ניסיתי לקשר לכאן אך משום מה מופיע הקוד מקור במפורש...אולי תוכלי לעזור.31.154.81.75 23:30, 27 באוגוסט 2016 (IDT)

ערך מומלץ חדש[עריכת קוד מקור]

שלום רב שלומית,

יש לך במקרה ערך מומלץ פוטנציאלי נוסף? גילגמש שיחה 09:19, 26 באוגוסט 2016 (IDT)

מה דעתך על קבוצת המזרח הרחוק? ערך מעניין, טרגי ודרמטי. יש גם העידן ההרואי של חקר אנטארקטיקה, אבל שם יש לי עוד כמה אוניות משלחת שאין להן ערכים ואני מתכוונת להשלים אותן, אז עדיף לחכות. אבדוק אם יש עוד ערכים פוטנציאליים.שלומית קדם - שיחה 19:36, 26 באוגוסט 2016 (IDT)
גם משלחת נמרוד יתאים לדעתי, אבל יש לי עוד כמה ימי עבודה שם. חידשתי את תבנית "בעבודה".שלומית קדם - שיחה 19:42, 26 באוגוסט 2016 (IDT)
תודה. אקרא בתשומת לב את הערכים שציינת ואכתוב את דעתי. גילגמש שיחה 23:27, 26 באוגוסט 2016 (IDT)
שלום רב, גילגמש. סיימתי את העבודה על משלחת נמרוד. אתה מוזמן לקרוא ולהתרשם. עוד סיפור מעשה הרואי.שלומית קדם - שיחה 19:32, 1 בספטמבר 2016 (IDT)
תודה. אקרא בשבוע הבא כשאחזור מחו"ל. גילגמש שיחה 10:22, 2 בספטמבר 2016 (IDT)
שלום, קראתי את הערך על הקבוצת המזרח הרחוק. ערך ממש מעניין. כמה הערות קצרות: לא כל כך ברור מה זה בתרון. כדאי להוסיף פירושון בעזרת תבנית או הסבר בהערת שוליים. חשבתי לעשות תמונה קיבוצית לשלושת המשתתפים בתחילת הערך (ראי לעניין זה את הערך הטריאומווירט הראשון כדוגמה לשימוש בתבנית מתאימה. אם זה נראה לך מתאים אציב אותה בערך. אחת התמונות היא בשימוש חופשי באוסטרליה. מה הדין שלה אצלנו יש לך מושג? לגבי משלחת נמרוד - אשתדל לקרוא בהקדם לגבי העידן ההירואי - קראתי אותו בזמנו ותכתבתי הערות בדף השיחה. היתה לנו מחלוקת על מבנה הערך. גילגמש שיחה 22:19, 8 בספטמבר 2016 (IDT)
שלום, חן ותודה על הקריאה ועל ההערות. הוספתי הערת שוליים להסבר מה הוא בתרון, וכן צירפתי תמונה של בתרון מן הערך של זאוויר מרץ. בתשובה לשאלתך, יש כבר בערך תמונות של שלושת חברי הקבוצה. אינני בטוחה, שהתבנית שמתאימה לטריאומווירט הראשון תתאים לערך הזה - לשלושת פסלי הראשים יש אופי ארכאי, היאה לרומא העתיקה, אבל כשמדובר במשלחת במאה ה-20, אינני יודעת אם תצלומים מודרניים (יחסית) יהיו במקום. באשר לשימוש חופשי לתמונה אצלנו, אינני האדם המתאים לשאול. האם התמונה הזאת תורמת לערך משהו מעבר לאלה שכבר נמצאות בו? אם כן, אולי חנה תדע, או דרור. לגבי העידן ההרואי, מאז הכחלתי עוד ערכים ואני מתכננת להכחיל את הנותרים, אבל לשנות את המבנה כפי שהצעת אינני יכולה, פשוט כי אינני רואה דרך לעשות זאת. כל החומר הקיים נמצא בערכים המורחבים ואין לו מקום בערך הזה, הגדול בלאו הכי.שלומית קדם - שיחה 00:24, 9 בספטמבר 2016 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

עיינתי פעם נוספת בעידן ההרואי - למה את לא רוצה להפוך את הערך לסיכום כללי, שיתן מבט רוחב לקורא? בערך כזה ניתן להתייחס לפרטים שלא ניתן לגעת בהם בערכים הפרטניים לגבי כל משלחת ומשלחת - השימוש בסוסים שנזנח (נדמה לי שזה היה אחד הנסיונות הראשונים), הכלבים, ספינות שוברות הקרח, הציוד המיוחד של המגלים, אמצעי הקשר, ההתפחות הטכנולוגית והשפעתה ועוד. אי אפשר לתאר הרי התפתחות טכונולוגית בתקופה של כ-20 שנים (בהם הייתה פעילות מדעית ענפה) בערך על משלחמת מסוימת. דבר כזה אפשרי רק בערך רוחב. עוד הערה - אולי המינוח שלי לא ברור די הצורך. כשאני אומר ערך מסכם (או ערך על או ערך ראשי) אני לא אומר שצריך עכשיו לסכם לפה את כל המשלחות. זה בפירוש אינו נחוץ. מה שיש בטבלה זה מספיק לגמרי. מה שאני מציע זה רק תוספת פרקים ולא שינוי בפרקים הקיימים. לגבי זה שהערך גדול - אני לא חושב שהוא גדול במיוחד. אמנם הגודל הרשמי הוא 19K אבל צריך להוסיף את תבנית המשלחות שזה עוד 15 וקצת - זה בערך 34 וקצת. זה לא ערך גדול ובוודאי משאיר מקום להרחבה. יש לזכור שבטבלה יש המון קוד ויקי אז מתוך 15K כמה K זה רק הקוד לכן כל הערך הוא לא הרבה יותר מ-30K ואם מורידים פרקים לקריאה נוספת, הערות שוליים וכו' אז מקבלים ערך שבוודאי אי אפשר לומר עליו שהוא גדול מדי.

כמו כן, מה עם הערך קצה הדרום? גילגמש שיחה 08:07, 16 בספטמבר 2016 (IDT)

מה אתו? מבחינתי הוא גמור זה זמן רב. אני צריכה עוד להכחיל את המשלחת הסקוטית הלאומית לאנטארקטיקה, שעליה אתחיל לעבוד בימים הקרובים, עכשיו שסיימתי את ויליאם ספירס ברוס. האם יש עוד הערות לגבי קצה הדרום? גם את טרה אינקוגניטה אוסטרליס אני צריכה לכתוב, אבל זה יידחה למועד מאוחר יותר. קודם אני צריכה להשלים את הערות השוליים בערך של ברוס.

לגבי העידן ההרואי, אצטרך לחשוב על מה שאתה מציע, כי עוד לא לגמרי ברור לי איך לבצע את זה. ברור שזה ניתן להיעשות, רק צריך לחשוב איך בדיוק. ועוד משהו - יש שם עוד כמה משלחות שלא נכתב להן ערך, והייתי רוצה להכחיל את כולן לפני שאתפנה לסיכום הכללי שאתה מבקש. נחזור לזה בהמשך, בסדר? אגב, בתפנית חדה (כמו שאוהבים להגיד ברדיו), מה דעתך על דיוקנה של גברת? כתבתי אותו לפני שנים לאחת התחרויות והוא לא זכה, אבל עכשיו קראתי אותו שוב ונראה לי שהוא ראוי להיות מומלץ. מה דעתך? שלומית קדם - שיחה 18:03, 16 בספטמבר 2016 (IDT)

אקרא אותו. לגבי העידן ההיאורי - קיבלתי. גילגמש שיחה 18:17, 16 בספטמבר 2016 (IDT)

אמריקה הקטנה[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אמריקה הקטנה" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ShiRשיח • 13:24, 1 בספטמבר 2016 (IDT)

דיוקנה של גברת[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב שלומית,

קראתי את הערך הזה אבל הוא עוסק בעלילת הספר. לא ראיתי ניתוח של הספר (לא קיים למשל פרק ביקורת ספרותית) לא קיים גם מידע על הצלחת הספר בחנויות. לא ברור כמה עותקים נמכרו, לכמה שפות תורגם וכו'. אני חושב שכדאי לצמצם מעט את תיאור העלילה (אם כי לא חובה) ולהוסיף פרקים נוספים מהסוג שציינתי לעיל. גילגמש שיחה 09:43, 22 באוקטובר 2016 (IDT)

הי, גילגמש. סליחה על האיחור הגדול בתשובה, אבל לא התפניתי קודם וכמה ימים המחשב שלי היה מושבת. בכל אופן, תודה על תשובתך. אינני רואה כל אפשרות לכלול את הפרטים שציינת, כשמדובר בספר מלפני עשרות שנים. לגבי ביקורת, הניתוח של דורותיאה קרוק, שמופיע בספר, נכלל בכמה רפרנסים במהלך הערך. ביקורת אחרת אין לי. לסיכום, אני מקבלת את דעתך, שהערך איננו מתאים להיות מומלץ ומעדיפה שיישאר כמות שהוא, על תיאור העלילה הנרחב שבו.שלומית קדם - שיחה 13:09, 1 בנובמבר 2016 (IST)

ניטור[עריכת קוד מקור]

הופתעתי לקרוא שאינך מנטרת, תרצי שאוסיף לך את ההרשאה? אופק כחול - ביבר הזכוכית 16:24, 24 באוקטובר 2016 (IDT)

לא תודה, אופק. אני מבינה שיש חוסר חמור במנטרים, אבל אני עמוסה גם כך בערכים שאני כותבת ורוצה לכתוב, ואין לי זמן לפעילויות נוספות. מצטערת:)שלומית קדם - שיחה 17:00, 24 באוקטובר 2016 (IDT)
ניסיתי :) אופק כחול - ביבר הזכוכית 17:13, 24 באוקטובר 2016 (IDT)

מומלץ![עריכת קוד מקור]

Article1 B.svg שלום שלומית קדם, הערך קבוצת המזרח הרחוק שכתבת/הרחבת נבחר כערך מומלץ. תקציר ראשוני של הערך, שיוצג בעמוד הראשי מופיע כאן. גילגמש שיחה 19:45, 29 באוקטובר 2016 (IDT)

נ.ב. הערך יופי בדצמבר השנה בעמוד הראשי. כמו כן, השתמשתי בתמונה שנראית לי כטובה ביותר מהפתיח אבל הרגישי כמובן חופשיה לשנות. גילגמש שיחה 19:46, 29 באוקטובר 2016 (IDT)

מזל טוב. ערך נהדר. AdiN - שיחה 19:51, 29 באוקטובר 2016 (IDT)
מצטרף לברכות. הערך מעניין מאד--היידן 19:52, 29 באוקטובר 2016 (IDT)
תודה, חברים. שימחתם אותישלומית קדם - שיחה 00:28, 30 באוקטובר 2016 (IDT)

אריה על מיתר סול[עריכת קוד מקור]

שלומית שלום Face-smile.svg, ראיתי ההערה שהוספת בערך לגבי פירוש המילה "אריה". המונח אריה במקרה זה אינו שגוי. לאריה יש שתי משמעויות, אחת כמו אריה דה קאפו ואחרת כמו איר, באך עצמו משתמש בני המונחים עבור פרק איטי (בסוויטה התזמורתית השלישית "איר" ובפרטיטה 828 "אריה") ו"אוורירי" (אריה זה אוויר באיטלקית...עכשיו נותר לנו רק לגלות כיצד אומרים אוויר בעברית קריצה אני יודע אבל אולי לך יש רעיון טוב יותר...). בכל אופן זה לא שגוי אך כן מבלבל, אולי נוכל לנסח משהו מדויק יותר? (אני יכל לנסות כמאמר השר, ואת תשחזרי במקרה הגרוע ביותר...).213.8.204.49 12:24, 1 בנובמבר 2016 (IST)

ההצעה היחידה שיש לי היא כמו בשם המקורי של היצירה: איר על מיתר סול. בתקופת באך אפשר היה כנראה להחליף בין איר לאריה, משום שמושג האריה האופראית עוד לא היה קיים, או לפחות לא היה נפוץ, אבל כיום המונח אריה מעלה בדמיון את מריה קאלאס והאריה של מלכת הלילה, או את ויולטה הגוועת וכן הלאה. אז דיוק לשוני היסטורי זה דבר אחד, וקליעה להבנת הקורא בן ימינו זה דבר אחר, והשאלה איך מיישבים את הבעיה.שלומית קדם - שיחה 13:04, 1 בנובמבר 2016 (IST)
אני כלל לא מתנגד להחלפת השם מאריה ל"איר" או "אֵר", אבל כן כדאי לכתוב שאלה מילים נרדפות בשתי משמעויות, אריה ביצירה קולית ואריה כלית- שיכולה אף להיכתב לכלי בודד(כמו האריה בגולדברג)213.8.204.49 14:36, 1 בנובמבר 2016 (IST)

לה מוניי[עריכת קוד מקור]

שלום, שלומית, יתכן מאוד שצריך לשנות את שם תיאטרון האופרה בבריסל מ"לה מוניי" ל "לה מונה" (כמו קלוד מונה!) כי זהו כפי שידוע לי ההיגוי הצרפתי של המילה.Ewan2 - שיחה 01:44, 2 בנובמבר 2016 (IST)

יומולדת שמח![עריכת קוד מקור]

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ויומולדת שמח מאחל לך Ewan2 - שיחה 04:11, 8 בנובמבר 2016 (IST)

תודה רבה!שלומית קדם - שיחה 07:22, 8 בנובמבר 2016 (IST)
יום הולדת שמח, שלומית! אושר ובריאות, ועריכות מהנות! אלדדשיחה 07:31, 8 בנובמבר 2016 (IST)
המון מזל טוב ליום הולדתך! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:55, 8 בנובמבר 2016 (IST)
יום הולדת שמח שלומית יאצקין52 - שיחה 07:59, 8 בנובמבר 2016 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! מכל ה- ליום הולדתך והמשך פעילות מבורכת כאן. אילי - שיחה 08:05, 8 בנובמבר 2016 (IST)
מזל טוב ויום הולדת שמח! פרח אופק כחול - ביבר הזכוכית 08:31, 8 בנובמבר 2016 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! המון ברכות שמחה, בריאות וערכים מעניינים. דריה - שיחה 08:35, 8 בנובמבר 2016 (IST)
תודה לכל המברכים Face-smile.svg שלומית קדם - שיחה 14:24, 8 בנובמבר 2016 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אורשיחה • 20:00, 8 בנובמבר 2016 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! שלומית. Itaygur - שיחה 20:07, 8 בנובמבר 2016 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! (אפילו שקצת באיחור) ofek j ~ צרו קשר! ~ מקום מלבב בלב המדבר 20:11, 8 בנובמבר 2016 (IST)
יום הולדת עגול ושמח! ‏עמיחישיחה 21:49, 8 בנובמבר 2016 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 22:08, 8 בנובמבר 2016 (IST)
מזל טוב! יואב נכטיילרשיחה 22:09, 8 בנובמבר 2016 (IST)
מזל טוב!!! גילגמש שיחה 22:11, 8 בנובמבר 2016 (IST)
תודה לכולכם!Face-smile.svgשלומית קדם - שיחה 22:30, 8 בנובמבר 2016 (IST)

רק עכשיו שמתי לב, מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! , אביהושיחה 06:47, 9 בנובמבר 2016 (IST)

(גם אני, אז...) מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אלעדב. - שיחה 08:35, 9 בנובמבר 2016 (IST)
תודה גם לכם!Face-smile.svg שלומית קדם - שיחה 08:58, 9 בנובמבר 2016 (IST)
באיחור אלגנטי...מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! עד 120 ושפע של ערכים מעניינים (וגם פשטידות (-:) --Assayas - שיחה 12:12, 9 בנובמבר 2016 (IST)
תודה, מוטי. מבטיחה פשטידות Face-smile.svg שלומית קדם - שיחה 13:22, 9 בנובמבר 2016 (IST)
ברכות תופסות כל השנה... שתהיינה לך שנים ארוכות, שלומית, מלאות יצירה, מידע, מוסיקה, כתיבה, אושר, שמחה ו...אור פרח בשבילך מזל טוב. Tmima5 - שיחה 17:31, 9 בנובמבר 2016 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:44, 9 בנובמבר 2016 (IST)
מזל טוב שלומית וברכות פרח בשבילך חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:56, 9 בנובמבר 2016 (IST)
תודה לכם, תמימה, יגאל וחנה. איזו ברכה יפה, תמימה! חנה, אני שמחה שאת שוב איתנו.Face-smile.svg שלומית קדם - שיחה 23:49, 9 בנובמבר 2016 (IST)

וואו. לא הייתי כאן. מזל טוב! ביקורת - שיחה 20:37, 29 בנובמבר 2016 (IST)

היי גמאני, מזלט • חיים 7שיחה • 20:40, 29 בנובמבר 2016 (IST)

דומניקו סקרלטי[עריכת קוד מקור]

 1. יומולדת שמח!!
 2. בערך דומניקו סקרלטי כתבת "מכתב של אלסנדרו סקרלטי לפרדיננדו דה מדיצ'י מ-30 במאי 1705 מלמד רבות על יחסו של האב אל כישרונו של הבן" אולם, מעשה שטן, אין ב-1705 דוכס או יורש בשם פרדיננדו. יש לברר במי המדובר. Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 16:27, 10 בנובמבר 2016 (IST)
שלום רן ותודה על הברכה. באשר לסקרלטי, זה מה שמצאתי בערך האנגלי על פרדיננדו דה מדיצ'י:

Ferdinando de' Medici (9 August 1663 – 31 October 1713) was the eldest son of Cosimo III de' Medici, Grand Duke of Tuscany, and Marguerite Louise d'Orléans. Ferdinando was heir to the Grand Duchy of Tuscany, with the title Grand Prince, from his father's accession in 1670 until his death in 1713. He is remembered today primarily as a patron of music. An excellent musician himself (sometimes called "the Orpheus of princes"), he attracted top musicians to Florence and thus made it an important musical center.[1] Through his patronage of Bartolomeo Cristofori, Ferdinando

אם כן, היה והיה יורש בשם פרדיננדו לבית מדיצ'י בשנת 1705, והוא זכור בעיקר כפטרון המוזיקה. את המידע לערך מצאתי במילון גרוב למוזיקה ומוזיקאים אונליין. תודה על הכוונה הטובה, אבל במקרה זה היא הייתה שגויה.שלומית קדם - שיחה 17:59, 10 בנובמבר 2016 (IST)

חונך בחממה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, הינך מופיע ברשימת החונכים של ויקיפדיה:חממה, באם אינך פעיל יותר בויקיפדיה, אנא הסר את שמך מרשימת החונכים.
הודעה זו נשלחה באופן אוטומטי מכיוון ששם המשתמש מופיע ברשימת החונכיםחיים 7שיחה • 20:22, 12 בנובמבר 2016 (IST)

אוטומטי או לא, אינני יכולה שלא להגיב. מובן שאני פעילה בוויקיפדיה, ומי שיפנה אלי על פי הרשימה בחממה, גם ייענה.שלומית קדם - שיחה 20:39, 12 בנובמבר 2016 (IST)

תודה[עריכת קוד מקור]

שלום מבודפשט הקרירה מאוד (בסביבות 0 מעלות). זו הסיבה העיקרית שבגללה לא אוכל להגיע לקונצרט. תודה רבה על שכתבת. בשנים האחרונות אני יותר ויותר מודע להבדל בין ההקלטות המעולות ביותר לבין שמיעה של קונצרט חי, גם אם בלי הנגנים מהשורה הראשונה. זו חוויה אחרת לגמרי.--‏Yoavd‏ • שיחה 18:55, 17 בנובמבר 2016 (IST)

נו, מבודפשט באמת קצת רחוק לראשל"צ:). תבלה יפה ונסיעה טובה הביתה.שלומית קדם - שיחה 20:13, 17 בנובמבר 2016 (IST)

הסימפוניה השנייה של מאהלר[עריכת קוד מקור]

שלום,

אני פונה כי בערך זה כמעט שאין הערות שוליים וגם חסר פרק ביקורת. ערך מומלץ על יצירה אמנותית צריך לכלול פרק ביקורת מסודר. גילגמש שיחה 06:13, 22 בנובמבר 2016 (IST)

קיבלתי ואשתדל לשפר.שלומית קדם - שיחה 09:47, 22 בנובמבר 2016 (IST)
גילגמש, הוספתי קישורים חיצוניים ופרק ביקורת. לפרק הביקורת יש הערת שוליים אחת, כי הוא מסתמך על מאמר יחיד ולא ראיתי טעם לחזור על ההערה שוב ושוב.שלומית קדם - שיחה 18:25, 27 בנובמבר 2016 (IST)
תודה. אבדוק מה עוד אפשר לעשות עם הערך הזה. גילגמש שיחה 09:46, 28 בנובמבר 2016 (IST)
אשתדל להוסיף גם עוד הערות שוליים.שלומית קדם - שיחה 13:12, 28 בנובמבר 2016 (IST)

אנדרס מוסטונן[עריכת קוד מקור]

שלום ותודה על הערך. תיקנתי את הערות השוליים שכתבת כבר בגרסה הראשונה. ההבדל הוא זעיר מבחינת תחביר, אך הצורה נראית יותר טוב לטעמי. לשיקולך. --‏Yoavd‏ • שיחה 18:54, 24 בנובמבר 2016 (IST)

קולין ארצ'ר[עריכת קוד מקור]

מצאתי שני קישורים לא פעילים בערך. --‏Yoavd‏ • שיחה 19:40, 24 בנובמבר 2016 (IST)

סיוע?[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, ראי הערך החדש שלמה (בירן) בידרמן. משתמש לא רשום העלה אתמול ערך חדש עם טקסט בעייתי מאוד. ערכתי והוספתי כמיטב יכולתי. האם כבעלת ידע ו/או מקורות במוזיקה, האם את יכולה להוסיף משהו? כמו כן, ראי תקציר העריכה שלי לגבי יעקב בודו, האם את מזהה אותו או מישהו אחר בצילומים הללו שנראים כמו של להקה צבאית? בברכה.אודי - שיחה 16:48, 28 בנובמבר 2016 (IST)

שלום, אודי. קראתי את הערך, וגם אני מוצאת שהוא לוקה מאד בחסר, גם במצבו הנוכחי. ברגע זה, עיקר הערך עוסק בשיר "נעמה", ולעבודתו במשרד ראש הממשלה אין מקור (אם כי גם עובדה זו אינה מזכה בהכרח בערך אנציקלופדי). לצערי אינני מכירה את האיש ואין לי ידיעה עליו מעבר למה שכבר מופיע בערך, וגם בגוגל לא מצאתי מידע נוסף. אני חוששת, שאין ברירה אלא להחזיר את הערך לכותבו ולהתנות את הכנסתו למרחב הערכים בהרחבה ניכרת.שלומית קדם - שיחה 21:24, 28 בנובמבר 2016 (IST)
תודה, לדעתי, במגבלות הנוכחיות הערך במצב סביר. לדעתי, עובר מבחן חשיבות כי כתב מספר שירים שזכו לפרסום. המשתמש שהעלה את הערך כתב שני משפטים שגם אותם היה צריך למחוק. אין מה לפנות אליו.אודי - שיחה 08:31, 29 בנובמבר 2016 (IST)
בסדר, אני אינני מן המחקנים. רק לגבי עבודתו במשרד ראש הממשלה ושליחותו בדרום אמריקה, אינני חושבת שאפשר להשאיר את המידע הזה ללא מקור. עדיף למחוק. את הצילומים של יעקב בודו עוד לא בדקתי, אסתכל ואחזור אליך.שלומית קדם - שיחה 13:49, 29 בנובמבר 2016 (IST)
אודי, הסתכלתי בערך ובתמונה, לא הבנתי לאיזה תקציר עריכה אתה מתכוון. בגרסאות קודמות לא ראיתי תקציר עריכה שלך. מה בדיוק השאלה? כתוב שם שיעקב בודו הוא הבחור שכורע מד שמאל של התמונה, ואין לי השגות על כך. האם יש עוד תמונות פרט לזו שבערך?שלומית קדם - שיחה 13:55, 29 בנובמבר 2016 (IST)
מופיעות באתר לזכרו שבקישורים החיצוניים 3 תמונות ישנות. שלושתן נראות כלקוחות מהופעות להקה צבאית בשנות ה-50. כנראה שהוא הבחור עם המשקפיים שמופיע בכל התמונות. חשבתי שאני מזהה את בודו באחת התמונות ועל כן כנראה מדובר בלהקת פיקוד צפון. אני לא מתכוון להכניס זאת לערך עצמו ללא מידע נוסף, רק רציתי אישוש להשערה שלי.אודי - שיחה 15:28, 29 בנובמבר 2016 (IST)
אינני בטוחה, ועדיף שלא להכניס מידע שאינו בדוק. אולי יזדמן לערך מישהו שהיה בלהקת פיקוד צפון בשנים ההן ויאשר... עד אז, עדיף שלא להתחייב.שלומית קדם - שיחה 18:16, 29 בנובמבר 2016 (IST)

תמונות בערך יצחק אלחנן חסקין[עריכת קוד מקור]

הי שלומית, הוספתי את התמונות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:45, 4 בדצמבר 2016 (IST)

שלומית שלום, הוספתי בקשות הבהרה בפרק המקורות שבערך. תוכלי להביא את זה לידיעת הכותב? ביקורת - שיחה 15:16, 4 בדצמבר 2016 (IST)

אורטוריה לחג המולד[עריכת קוד מקור]

חלפה שנה מאז שעבדת על הערך; הרשיתי לעצמי להוסיף לו קישורים לשני ביצועים מקסימים. --‏Yoavd‏ • שיחה 17:18, 8 בדצמבר 2016 (IST)

משתמש:Yoavd, תודה הן על התזכורת והן על הוספת הקישורים. שכחתי את הערך בין המוני האחרים שעבדתי עליהם מאז. אשתדל להמשיך ולסיים.שלומית קדם - שיחה 19:40, 8 בדצמבר 2016 (IST)

קלמנטס מרקהם[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "קלמנטס מרקהם" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, BDaniel - שיחה 14:29, 11 בדצמבר 2016 (IST)

נוויל מסקלין[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "נוויל מסקלין" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, BDaniel - שיחה 14:29, 11 בדצמבר 2016 (IST)

יאקוב לה מייר[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "יאקוב לה מייר" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, BDaniel - שיחה 14:30, 11 בדצמבר 2016 (IST)

יוזף מיסליבצ'ק[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "יוזף מיסליבצ'ק" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, BDaniel - שיחה 14:31, 11 בדצמבר 2016 (IST)

קול המוסיקה‎[עריכת קוד מקור]

שלום, למיטב ידיעתי תוכנית אתנחתא עדיין משודרת. בערך כתוב שהיא בוטלה בשנת 2013. האם יש לך מקור מהימן? אני מקשיב מדי פעם לתוכנית זו, אבל תאורטית ייתכן שזה שידור חוזר. --‏Yoavd‏ • שיחה 16:30, 11 בדצמבר 2016 (IST)

יואב, אתה צודק, כמובן. אין לי מי מושג למה כתבו מה שכתבו, מה גם שלפני שהודיעו על ביטולה לא הופיעה התוכנית כלל בערך. החזרתי את "אתנחתא" למקומה הראוי והוספתי עוד תוכניות שנוספו מאז. למרבה השמחה, התחזית השחורה שחזו ב-2013 לא התגשמה עד עכשיו. נחזיק אצבעות שגם לא תתגשם.שלומית קדם - שיחה 18:57, 11 בדצמבר 2016 (IST)
מצטרף לתקוותך. אגב, בשעות שקול המוזיקה משדר דברים שממש לא לטעמי, אני נהנה ממוזיקה יפה בתחנה אינטרנטית שנקראת classic fm. יש לא מעט כאלו אבל מצאתי אחת ממש מוצלחת. --‏Yoavd‏ • שיחה 07:36, 12 בדצמבר 2016 (IST)

הערך ווסוולוד וולינסקי[עריכת קוד מקור]

שלום, עורך טרי כתב את הערך ווסוולוד וולינסקי על סגן מנצח תזמורת צה"ל. אין ספק שהערך לא עומד בקריטריונים לערכי חיילים. האם תוכלי להביע דעתך לגבי חשיבותו המוזיקלית? תודה, ‏DGtal‏ - שיחה 14:07, 14 בדצמבר 2016 (IST)

שלום משתמש:DGtal. ברור שהערך בצורתו הנוכחית איננו עומד בשום קריטריון שהוא. מבחינה מוזיקלית, לתזמורת צה"ל יש חשיבות ומקום משמעותי בהיסטוריה המוזיקלית של ישראל, ולמנצחיה במשך השנים נכתבו ערכים, אבל כדי שסגן מנצח יהיה ראוי לערך, צריך לפחות להוסיף פרטים נוסף על בית החולים שבו נולד, כמו למשל מוסדות לימוד, כלי נגינה, מורים למוזיקה, הכשרה לניצוח ועוד. עד שפרטים אלה ואחרים יושלמו, אני מציעה להעביר את הערך לטיוטת הכותב, ובהמשך נראה. עוד הייתי מציעה, לכתוב ערך משמעותי על נועם ענבר, מנצח התזמורת הנוכחי.שלומית קדם - שיחה 16:34, 14 בדצמבר 2016 (IST)

המשלחת הסקוטית הלאומית לאנטארקטיקה[עריכת קוד מקור]

היי שלומית. ראי את הכתבה הזאת. אולי זה זמן טוב להכניס את התמונה :) (הערך כרגע מסומן בעבודה אז אני לא עושה זאת בעצמי). ‏Lionster‏ • שיחה 08:20, 15 בדצמבר 2016 (IST)

Lionster, אלמוני הקדים אותי והכניס את התמונה, שהייתה מיועדת להכנסה עם המשך העבודה על הערך. תודה על ההערה. הערך הזה יושב אצלי על תקן "בעבודה" כבר זמן רב, יחד עם עוד כמה וכמה ערכים, אבל זמנו בוא יבוא. אני כותבת עכשיו מהחשבון של אריה, כי העכבר שלי מת ועוד לא למדתי לעבוד דרך המקלדת.שלומית מחוץ לחשבון
אחלה. העיקר שלא יצאנו לא מעודכנים בכתבה :) (הם דאגו לעדכן שהתמונה מופיעה עכשיו בערך). ‏Lionster‏ • שיחה 22:27, 15 בדצמבר 2016 (IST)
משתמש:Lionster, אם כל הכבוד, לתמונה הזאת אין חשיבות מיוחדת לערך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 23:30, 15 בדצמבר 2016 (IST)
חנה, אומנם אין לה חשיבות מיוחדת דווקא לערך זה, אבל היא בהחלט תורמת קצת לחלוחית של הומור ומכניסה את הקורא לאווירת המקום (איפה עוד מתייצבים איש ופינגווין לצילום משותף? רק לחיצת היד חסרה:)שלומית קדם - שיחה 18:44, 16 בדצמבר 2016 (IST)

חנה שלגי[עריכת קוד מקור]

שלומית שלום,
חנה שלגי מופיעה בערכים רבים בוויקיפדיה, וגם במקומות אחרים, כמי שהייתה המורה לפסנתר של רבים מהפסנתרנים הישראליים שעשו להם שם בעולם בתחילת דרכם (מזכירה קצת את אילונה פהר של הכנרים). נראה לי שיש מקום להעלות ערך עליה, אך לא מצאתי חומר אודותיה באינטרנט. האם את יכולה לייעץ לי היכן אפשר למצוא חומר אודותיה?
תודה, Amikamraz - שיחה 01:38, 17 בדצמבר 2016 (IST)

עמיקם, גם אני ניסיתי פעם למצוא חומר עליה ולא הצלחתי. לא הייתי משווה אותה לאילונה פהר או לאריה ורדי, משום שהיא הייתה מורתם של פסנתרנים רבים בתחילת דרכם, להבדיל משניים אלה שליוו את תלמידיהם אל הגדולה והבינלאומיות. עם זאת, אני מסכימה שהיא ראויה לערך. אולי תוכל לפנות אל כמה מתלמידיה, ייתכן שלהם יהיה חומר ביוגרפי עליה, רקצת מכאן וקצת משם ויהיה ערך:)שלומית קדם - שיחה 10:58, 17 בדצמבר 2016 (IST)
תודה רבה, שלומית. Amikamraz - שיחה 11:21, 17 בדצמבר 2016 (IST)
עמיקם, אמרתי ועשיתי - שלחתי בקשה לאורית וולף באתר שלה. עכשיו נחכה ונראה:)שלומית קדם - שיחה 11:30, 17 בדצמבר 2016 (IST)
שלומית, המון תודה! הקדמת אותי :) העניין התעורר אצלי אתמול מחדש אחרי שהייתי בקונצרט של אורית וולף, ובעקבות עצתך שקלתי לפנות אליה. חסכת לי :) Amikamraz - שיחה 11:35, 17 בדצמבר 2016 (IST)
עמיקם, שלום לך. דיברתי היום עם אורית וולף, שיחה קצרצרה שבמהלכה ניהלה עוד שתיים-שלוש שיחות במקביל, ואמרה לי שלה עצמה אין כל חומר ביוגרפי על חנה שלגי, אבל לעומת זאת יש לה מספרי טלפון, ואותם נתנה לי. כיון שלי יש בעיית צרידות שמקשה עלי לנהל שיחות טלפון ממושכות עם אנשים זרים, אשמח אם תקבל את עניין הבירור על עצמך ותדבר עם חנה שלגי. מספרי הטלפון שלה הם: 08-9406280 ונייד - 050-7426163. השתדל לקבל ממנה כמה שיותר פרטים רלוונטיים - תאריך לידה ומקום לידה, לימודי מוזיקה (מקום, מורים ושנים), פרסים ומלגות, מקומות עבודה, תלמידים (אלה יש לי בעצם, אם אעבור על ערכי פסנתרנים ישראלים בוויקיפדיה, אבל בכל זאת כדאי לשאול אותה, היא בוודאי תשמח להתגאות בידועים שבהם). את הפרטים אתה יכול להעביר אלי או לכתוב את הערך בעצמך, כרצונך. אורית אמרה, שכאשר יהיה הערך, היא תשמח להוסיף שם זכרונות וידע אישי שלה על מורתה הוותיקה. ניסיתי לשכנע אותה להירשם בעצמה ואני מקווה שהיא השתכנעה. תודה ובהצלחה, שלומית קדם - שיחה 17:47, 25 בדצמבר 2016 (IST)
שלומית שבוע טוב,

דיברתי עם חנה שלגי וקבענו להיפגש לשיחה ביום חמישי הקרוב. אני חייב לומר שאני ממש נרגש לקראת הפגישה. אדאג להכין שאלות בהתאם למה שהצעת. Amikamraz - שיחה 19:29, 11 בפברואר 2017 (IST)

יופי, עמיקם, אני באמת שמחה. בהצלחה לשיחה פורייה ומעניינת. כל הכבוד.שלומית קדם - שיחה 21:01, 11 בפברואר 2017 (IST)

ברברה בוני - הרקוויאם של מוצרט[עריכת קוד מקור]

משום שאת עדיין שומרת בראש דף השיחה את שכתבתי לפני שבע שנים, אני מפנה אותך להקלטה של רקוויאם (מוצרט) בה ברברה בוני שרה את תפקיד הסופרן. [2] - בדיוק סיימתי להאזין וחשבתי עליך....--‏Yoavd‏ • שיחה 19:43, 22 בדצמבר 2016 (IST)

תודה, יואב. אקשיב לה מחר או מחרתיים.שלומית קדם - שיחה 19:44, 22 בדצמבר 2016 (IST)
משתמש:Yoavd, אני מאזינה עכשיו לרקוויאם ביוטיוב. אכן, נפלא. לא רק ברברה בוני, אלא הביצוע בכללו - תזמורת, מקהלה, סולנים וניצוח. מזכיר נשכחות - זאת היצירה הראשונה ששרתי במקהלה הפילהרמונית לפני המבול, אפריל 1964, עם אישטוון קרטס. לפני כן שרתי בביצוע הבכורה העולמי של הקדיש של ברנשטיין, בדצמבר 1963, חוויה ענקית בפני עצמה, אבל שם זו הייתה מקהלה שהוקמה לצורך הביצוע, מן הגורן ומן היקב, ואז הצטרפתי למקהלה הפילהרמונית, הצעירה ביותר שם, בת 17 עם צמה ארוכה. זכרונות מעברי הרחוק...שלומית קדם - שיחה 17:03, 23 בדצמבר 2016 (IST)
שמעתי ביצועים רבים ליצירה זו, אבל הביצוע הזה ממש מצא חן בעיני. לכן כיתבתי אותך. נהניתי לקרוא על נסיונך האישי בשירה. --‏Yoavd‏ • שיחה 19:26, 24 בדצמבר 2016 (IST)

כוכב אנטארקטי![עריכת קוד מקור]

Mövzulu ay - Antarktika gümüş.png כוכב אנטארקטי!
על סדרת הערכים המושקעים או המומלצים בנושא המשלחות ליבשת הקרח אנטארקטיקה.
קפאי והצליחי! Comet - Stars - שיחה 13:44, 23 בדצמבר 2016 (IST)

לבדיקתך[עריכת קוד מקור]

שלום,

הגיע אלינו אנונימי בעייתי שמנהל מזה שבועיים מלחמת עריכה מוזרה נורא בערך איתי טלגם. אני לא יודע מה כוונותיו ואני חושב שכדאי לעבור על הערכים שלו. הינה רשימת ערכים:

גילגמש שיחה 21:54, 23 בדצמבר 2016 (IST)

גילגמש, עברתי על הערכים שציינת. בערך איתי טלגם גם אני אינני מבינה את מהות ההשחתה ומה הוא בעצם רוצה. ההגנה ששמת על הערך היא הפעולה הנכונה ונקווה שזה ימנע את המשך ההשחתות. בשני ערכי התזמורות לא ראיתי בעיה, אבל מפאת השעה המאוחרת ייתכן שאינני די עירנית. אעבור עליהם שוב מחר. הטיוטה כמובן איננה ראויה להיכנס למרחב הערכים הראשי בצורתה הנוכחית. נחכה שיעבוד עליה ויכשיר אותה כראוי, ואז נראה. לילה טוב,שלומית קדם - שיחה 00:56, 24 בדצמבר 2016 (IST)
גילגמש, הוספתי קישור חיצוני ליוטיוב לערך התזמורת הסימפונית בת ים. יותר מזה לא הצלחתי למצוא, אבל הוא מוכיח את דבר קיומה. היא מוזכרת גם בערך בת ים וגם בערך דוד קריבושי (שם הוספתי הערת שוליים לאותו סרטון ביוטיוב). לגבי התזמורת הסימפונית תל אביב, אינני רואה בעיה. הערך כתוב בסדר, יש הערות שוליים והתזמורת אכן פעלה בשנים המוזכרות שם. אני זוכרת אותה מאז. מחיקת האזכור לנגינה באילת בעריכה האחרונה באה כנראה מתוך חשד לפרסומת למלונות ישרוטל, או משום שנגינה בבתי מלון לא נראתה מכובדת דיה לאלמוני. לדעתי יש מקום לאזכור, אבל ודאי אין טעם להיכנס שוב למלחמת שחזורים/מחיקות עם מי שהתגלה כעקשן לא קטן. חנוכה שמח!שלומית קדם - שיחה 21:21, 24 בדצמבר 2016 (IST)
אם את חושבת שזה חשוב, אפשר לשחזר ואם האלמוני יעשה בעיות אפשר פשוט להגן על הערך. חג שמח גם לך ולכל משפחתך! גילגמש שיחה 21:24, 24 בדצמבר 2016 (IST)
גילגמש, הסתכלתי עכשיו בתוכנית הקונצרטים של התזמורת הקאמרית הישראלית, ופסטיבל אילת במלונות ישרוטל איננו מופיע בה. הסתכלתי גם במלונות ישרוטל באילת, ושם אומנם יש פסטיבל קלאסיקאמרי, אבל עם סימפונט רעננה. אם כך, ייתכן שזו הסיבה שהאלמוני מחק את האזכור לפסטיבל, ובצדק. בכל מקרה אין טעם להחזיר אותו.שלומית קדם - שיחה 23:23, 24 בדצמבר 2016 (IST)

ולרי חלילוב[עריכת קוד מקור]

ולרי חלילוב

חנוכה שמח, התרצי לכתוב ערך על ולרי חלילוב (אנ') שנהרג היום בהתרסקות מטוס טופולב Tu-154 של משרד ההגנה הרוסי? ביקורת - שיחה 11:02, 25 בדצמבר 2016 (IST)

כן, ביקורת, אכתוב עליו. חבל רק שהוא לא היה חלילן, עם שם כזה:)שלומית קדם - שיחה 11:10, 25 בדצמבר 2016 (IST)
לא צוחקים על מתים... שיהיו לנו מעכשיו רק בשורות טובות לחג הזה. ביקורת - שיחה 11:11, 25 בדצמבר 2016 (IST)
חלילה לי לצחוק על חלילוב:)שלומית קדם - שיחה 11:12, 25 בדצמבר 2016 (IST)
מן הסתם לאחת היצירות שלו קראו 'חללויה', זה גם מתאים לאידאולוגיה של הצבא האדום... ביקורת - שיחה 11:22, 25 בדצמבר 2016 (IST)

ארנסט אנסרמה‎[עריכת קוד מקור]

תיקנתי קלות. אתמול האזנתי בקול המוזיקה לחזרה שקיים בשנת 1968 לתזמורת בריטית ליצירה "ציפור האש". מרשים היה לשמוע איך הוא משכנע את התזמורת להשמיע את הצליל שרצה לשמוע, ואיך לאחר שסוף סוף היה מרוצה - ואמר לתזמורת שהם מוכנים לביצוע חי, היו מחיאות כפיים סוערות מהנגנים. --‏Yoavd‏ • שיחה 15:28, 5 בינואר 2017 (IST)

תודה על התיקון, יואב, ועל התיאור המעניין. אני מתביישת לגלות, שהטעות בערך הייתה שלי - משום מה לא שמתי לב לכשל הלוגי בין השימוש בתקליטורים לבין השנה שמדובר זה, והטעות החזיקה מעמד 10 שנים תמימות, עד שבאת ותיקנת.מבוכה שלומית קדם - שיחה 20:23, 5 בינואר 2017 (IST)
יש אמת ידועה - רק מי שלא עושה לא טועה. את כותבת כל כך הרבה, וכל כך פעילה, שברור שפה ושם יש גלישה קלה מה עוד שבמוח הרבה יותר טבעי לחשוב על תקליטור מאשר על תקליט, הגם שסופם של התקליטורים כבר באופק....--‏Yoavd‏ • שיחה 12:06, 6 בינואר 2017 (IST)

הר הידידות הישראלית-פלסטינאית[עריכת קוד מקור]

סליחה על הפלישה לערך בעת שהוא עדיין בעבודה. טעות שלי. יואב ר. - שיחה 19:20, 7 בינואר 2017 (IST)

טרה אוסטרליס[עריכת קוד מקור]

היי, הייתה לי התלבטות אם לשאול אותך לפני שהתחלתי... ההבדל שאני כותב בטיוטה ומעביר אחר כך. אם את מעדיפה לכתוב אותו אמחק את הטיוטה הזו ואעבור למשהו אחר. אלעדב. - שיחה 09:20, 8 בינואר 2017 (IST)

היי, אלעדב.. מוזר מאד, שלאחר שנים שאני מתכננת לכתוב את הערך הזה, התחלנו שנינו לכתוב אותו בו בזמן:) בכל אופן, כיון שאני עמוסה בערכים אחרים, אשמח אם תמשיך לכתוב אותו בטיוטה, וכשתהיה מוכן להעברה, נראה איך לשלב את מה שכתבת במה שכתבתי אני עד כה. אתה יכול לקרוא את הערך שלי בעבודה, אבל בכל מקרה אתה הספקת להתקדם מעבר לי. העיקר שלא ניתקל זה בזה.שלומית קדם - שיחה 21:32, 8 בינואר 2017 (IST)
סגור Face-smile.svg. אלעדב. - שיחה 22:40, 8 בינואר 2017 (IST)
זה לקח "קצת" זמן אבל סיימתי. אודה לך אם תוכלי לעבור עליו. בנוסף, אף פעם לא תרגמתי כל כך הרבה ציטוטים ולא תזיק בדיקה נוספת... אלעדב. - שיחה 16:38, 25 במאי 2017 (IDT)
אלעדב., עברתי על רוב הערך ואמשיך מחר או מחרתיים. כל הכבוד על העבודה היסודית. תיקנתי פה ושם את התרגום והוספתי כמה קישורים פנימיים, אבל אין ספק שעשית עבודה גדולה וחשובה. מעניין לראות באיזו מידה היו אנשים מוכנים להציג יצירי דמיון כעובדה מוכחת ומראה עיניים - ממש נגע ללבי לקרוא על תושבי טרה אוסטרליס ההגונים והישרים, שקוראים לילדיהם בשם תומאס על שם הקדוש ונמנעים מקניבליזם... שלא לדבר על תועפות הזהב שלא ייאמנו:) כשמשווים את האגדות האלה למציאות של אנטארקטיקה, המרחק מהמם.שלומית קדם - שיחה 19:59, 25 במאי 2017 (IDT)
התכוונתי לכתוב שלפחות הייתה התקדמות מהרעיון שהעולם שטוח ומי שישוט רחוק מידי ייפול לחלל, ואז קראתי את מיתוס הארץ השטוחה... אז גם למדתי משהו חדש בזכות זה. אלעדב. - שיחה 08:32, 28 במאי 2017 (IDT)

חולצת לוגו ה-200,000[עריכת קוד מקור]

אהלן, ראיתי שנרשמת להשתתף באירוע, אשמח לדעת מה מידת החולצה המועדפת עליך. אפשר לכתוב לי הודעה או לשלוח מייל: tal-at-wikimedia.org.il. תודה, טל Tal-WMIL - שיחה 15:24, 9 בינואר 2017 (IST)

הזמנה לבעלת ידע[עריכת קוד מקור]

Wikipedia Library owl.svg

שלום שלומית קדם!

לפי ההתרשמות הכללית מעריכותייך ובהתבסס על הופעת שמך ברשימת תחומי עניין, נראה שתרומתך ממרחב הידע שלך במגוון התחומים, עשויה להעלות את הרמה בוויקפדיה באותם תחומים.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בתחומי הידע שלך ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבאותו התחום. תוכלי לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

המיזם בעצם חופף את ויקיפדיה:תחומי עניין, אלא שמעלה יתירה יש בו: תיוג בעלי הידע בשעת אמת.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בהכה את המומחה וכדומה נותרות לעתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. אף ההצצה בויקיפדיה:תחומי עניין לא תמיד עוזרת, שכן בתחומים מסוימים יש רשימה גדולה ונרחבת, שחלקה בכלל מכיל ויקיפדים שאינם פעילים. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאוד בהצטרפותך. איך שלא יהיה, אם את רואה תועלת מיוחדת במיזם, אנא חווי זאת בהצדעה כאן. זה עשוי להועיל בקידום המיזם.

בברכה, קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 19:46, 9 בינואר 2017 (IST)

שיחה:רוני אהרון בורנשטיין[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית. התוכלי להצטרף לדיון? אשמח. בתודה, yinonk - שיחה 13:52, 10 בינואר 2017 (IST)

שיקום ילדי אסירים[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, אני פירסמתי ערך על "שיקום ילדי אסירים" , ורשמו לי שהוא לא התקבל לוויקיפדיה. הייתי שמחה שתעזרי לי לתקן אותו ולהבין למה הוא לא עלה. הלכתי לפי הכללים של הכתיבה וזה גם לא עזר. תודה.

הכותבת פנתה גם אלי והתחלתי בטיפול. אשמח לסיוע. מקום הדיון הוא בשיחת טיוטה:שיקום ילדי אסירים. עדירל - שיחה 19:30, 15 בינואר 2017 (IST)
עדירל, קראתי את הערך וברור לי שהוא טעון טיפול, אבל לא ברור לי עדיין מה ואיך צריך להיעשות בו. אם תרגיש בהמשך שאתה זקוק לסיוע, אשמח להגישו כמיטב יכולתי. הנושא עצמו זר לי, ונראה לי שכדאי לגייס לעזרה עובד סוציאלי, אם יש כזה בין העורכים.שלומית קדם - שיחה 21:54, 15 בינואר 2017 (IST)
שלומית קדם. תודה. לא ברור לי למה הכותבת פנתה אלייך, אבל מכיוון שפנתה ציינתי שהתחלתי בטיפול. עשי הטוב בעינייך. עדירל - שיחה 22:05, 15 בינואר 2017 (IST)

ג'יימס קיירד[עריכת קוד מקור]

מתכננת לכתוב עליה ערך? מוזכרת כבר בהרבה ערכים... בורה בורה - שיחה 22:02, 16 בינואר 2017 (IST)

כן, בורה בורה, אי פעם. היא בתוכנית עם עוד כמה מאות ערכים אחרים.שלומית קדם - שיחה 23:52, 16 בינואר 2017 (IST)

בקשת עזרה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית קדם העלתי ערך שנמצא עכשיו משתמש:FRIDMAN/השפעת חומרי ההדברה על הסביבה אמרו לערוך אותו ואינני יודע מה בדיוק רוצים האם תוכלי לעזור בעריכת הערךFRIDMAN - שיחה 19:16, 17 בינואר 2017 (IST)

שלום לך, FRIDMAN. עברתי על הערך ברפרוף, וגם אני אינני יודעת מה רוצה מי שפנה אליך. בנושא עצמו אין לי מושג. לגבי עריכה ויקיפדית, אם תפנה אותי אל מי שאמר לך לערוך אותו, אוכל לדבר אתו ולהבין מה הבעיה, לדעתו. כשלעצמי, לא ראיתי בעיה.שלומית קדם - שיחה 00:01, 18 בינואר 2017 (IST)
תודה לך שלומית קדם(אנא שים לב לכך שבאופן ברור, נדרשים תימוכין לדברים הכתובים בערך-לעתיד. לא מדובר שם בזוטות טריוויאליות. מלבד זה, כפי שכבר צויין, נדרשת עבודת "ויקיזציה" משמעותית. בהצלחה Ldorfman) זה ההודעה שהושארה לי אם תוכלי לשאול אותו FRIDMAN - שיחה 13:26, 19 בינואר 2017 (IST)
FRIDMAN, שלום לך. עברתי על טיוטת הערך, הוספתי קישורים פנימיים, ארגנתי ושיניתי ניסוחים לפי הצורך, וכן הוספתי דרישת מקור במקומות רבים. אתה מביא טענות רבות, מספרים ואומדנים, ולאף אחד מהם אין מקור מוסמך. ייתכן שכולם אמת לאמיתה, אבל ויקיפדיה היא אנציקלופדיה ולפיכך מחייבת מקורות מוסמכים ובני-בדיקה (עבודות מחקר, דוחו"ת בדיקה, סקרים רפואיים רשמיים וכדומה). אם אתה מוצא מקור מהימן בספר או בכתב-עת, ציין את שמו, שם ההוצאה לאור ושנת הפרסום, מס' דף ו/או גליון (אם מדובר בכתב עת). פרטים אלה צריכים להופיע בהערות שוליים לפי הכללים המקובלים. תוכל למצוא הדרכה בדלפק היעוץ. אם תמצא מקורות אינטרנטיים פתוחים לעיון, מה טוב. שלב אותם כהערות שוליים. אני יודעת שזו טרחה רבה, אבל כתבת ערך גדול ומפורט, וכדאי להשקיע בו עוד עבודה כדי שימצא את מקומו במרחב הערכים הראשי.
עוד הערה קטנה - ציינת את כמויות חומרי ההדברה שבשימוש בפאונד. רוב הקוראים אינם יודעים כמה בדיוק הוא פאונד יחסית לקילו. אנא, העבר בבקשה בכל מקום שמצויין פאונד לקילו.
בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 17:57, 19 בינואר 2017 (IST)
שלומית, קלעת בדיוק לנקודה. מדובר בנושא שכדי להעלות ערך אודותיו, יש להביא תימוכין למידע המופיע ולהופכו לכזה הברור לקורא דובר העברית. תרגום מידע ממקור שפרטיו אינם מוזכרים כלל, לא ישרת את המטרה. Ldorfmanשיחה 00:56, 20 בינואר 2017 (IST)

מומלץ![עריכת קוד מקור]

Article1 B.svg שלום שלומית קדם, הערך משלחת נמרוד שכתבת/הרחבת נבחר כערך מומלץ. תקציר ראשוני של הערך, שיוצג בעמוד הראשי מופיע כאן. גילגמש שיחה 20:07, 21 בינואר 2017 (IST)

ייעוץ בנושא חשיבות אנציקלופדית[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית! מקווה ששלומך טוב. היה כיף לראותך במפגש יום ההולדת לוויקיפדיה.

אני פונה אלייך בבקשה לייעוץ - זאת, בעקבות תרומתך לוויקיפדיה העברית בתחומים רבים, והיכרותך המעמיקה אתה. כידוע, ויקימדיה ישראל מלווה מיזמים חינוכיים מגוונים, שבהם תלמידים כותבים ערכים כחלק מתכנית הלימודים. באחד המיזמים, המתקיים במועצה אזורית הגלבוע, הצוות החינוכי הציע כי התלמידים יכתבו על אישים בולטים מהאזור. בין האישים שהוצעו מצויים ארבעת הבאים (אשר חלקם קשורים לתחום מומחיותך - עולם המוזיקה):

 1. דליה כהן כרמי - מוזיקולוגית
 2. הדס שטורמן - מוזיקאית ומנצחת מקהלה
 3. רבקה שטורמן - כוראוגרפית
 4. ברני פינק - פסל

האם תוכלי לחוות דעה לגבי החשיבות האנציקלופדית של נושאים אלה? (כולם או חלקם - כל עצה תתקבל בברכה.)

בתודה ובהערכה, Shai-WMIL - שיחה 15:15, 25 בינואר 2017 (IST)

שלום Shai-WMIL, גם לי היה כיף לראותך במפגש, שנהניתי ממנו מאד, מכל הבחינות. לשאלתך - לדליה כהן יש ערך. אם התלמידים משתתפי המיזם יכולים להרחיב אותו ולהוסיף מקורות, אשמח לכך. למדתי שנה אחת אצל דליה כהן באקדמיה למוזיקה בירושלים והערכתי אותה מאד. לגבי השאר, הדס שטורמן ראויה ללא ספק לערך גדול ומכובד, וטוב יהיה אם ערך כזה ייכתב באזור שבו חיה ופעלה. לגבי השניים האחרים, אינני מכירה את פועלם. בוויקיפדיה יש חוסר בולט בערכים בנושא מחול וכוריאוגרפיה. ויהיה מצוין אם התלמידים יכתבו ערך על עוד בת למשפחת שטורמן הידועה. על ברני פינק לא שמעתי. אין לו ערך, ואם הוא פסל ידוע, הציג בתערוכות ויצא לו שם, ודאי שכדאי לכתוב לו ערך, אבל אישית אינני מכירה אותו. לסיכום, כל דבר שייכתב על האישים האלה, ייתמך במקורות ובתמונות ויעלה למרחב הערכים, יוסיף לוויקיפדיה ויתקבל בשמחה. שלומית קדם - שיחה 00:08, 26 בינואר 2017 (IST)
שלום שלומית. הרבה תודה על המענה המהיר, הכן והמועיל. העצות שלך מסייעות ביותר בתהליך גיבוש רשימת נושאי הכתיבה במסגרת מיזם חינוכי חדש ומבטיח. אני מעריכה זאת מאוד, ובטוחה כי המורים המובילים מצטרפים להערכתי. בברכה, Shai-WMIL - שיחה 18:01, 27 בינואר 2017 (IST)
Shai-WMIL, קראתי עכשיו בגוגל על ברני פינק, והתפעלתי. אין ספק שהוא ראוי לערך גדול ומכובד, וטוב שתלמידי הגלבוע יכתבו אותו. בהצלחה!Face-smile.svg שלומית קדם - שיחה 19:04, 27 בינואר 2017 (IST)
Shai-WMIL, הצעה לעוד ערך: סמדר כרמי-גיברמן, אחותה של דליה כהן ובעצמה מוזיקאית בעלת שם. אין לה עדיין ערך, ואשמח אם ייכתב. תודה, שלומית קדם - שיחה 17:58, 28 בינואר 2017 (IST)
תודה רבה שלומית! זה רעיון נפלא. אעביר אותו הלאה לצוות החינוכי. שבוע טוב והרבה הערכה, Shai-WMIL - שיחה 19:27, 28 בינואר 2017 (IST)

מחיקת פרק בערך[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, אשמח לעצתך בנוגע לתוכן בעייתי שנתקבלתי בו בערך שעוסק בחברות. הערך עצמו מסביר על התכלית והמסגרת החוקית לפעילותן של חברות בכלל ובישראל בפרט. הוא כולל תת פרק בשם משבר "עודף הרגולציה" שסובל ממספר בעיות. מעבר לכך שלקרוא למצב הנוכחי "משבר" זה קצת סנסציוני, התוכן עצמו מציג תפישה מאוד חד גונית בדבר הסביבה הרגולטורית בישראל בלי סימוכין מתאימים (מלבד אולי הפנייה לכתבה בNRG). כמו כן, גם אם יש מקום להסבר מאוזן יותר בדבר הרגולציה בישראל, אני בספק אם זה הערך המתאים. ב2013 סומן שהפרק דורש עריכה ונפתח דיון בדף השיחה שלו. הדיון עצמו כולל 3 הודעות בלבד שהאחרונה מתוכן נכתבה על ידי, בינתיים ללא מענה.

אני חדש מדי בשביל למחוק פרקים שלמים בעצמי אבל מצד שני הנושא לא מטופל כבר 3 שנים. מה עושים?

תדה רבה EchoesSilence - שיחה 16:59, 2 בפברואר 2017 (IST)

שלום לך, זה נושא שאין לי שמץ מושג בו ולכן לא אוכל לייעץ לך. אני מציעה לך לפנות אל משתמש:Tomtom.שלומית קדם - שיחה 17:02, 2 בפברואר 2017 (IST)

ערך בעבודה[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "החברה הגאוגרפית המלכותית של סקוטלנד" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,  •  DimaLevin - שיחה 10:39, 21 בפברואר 2017 (IST)

הושלם.שלומית קדם - שיחה 13:37, 26 בפברואר 2017 (IST)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[עריכת קוד מקור]

(Sorry for writing in English)

ערכים בעבודה, לא נערכו זמן רב[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "ג'ורג' איינסוורת'" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, - הושלם.שלומית קדם - שיחה 20:26, 27 בפברואר 2017 (IST)


ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "הארי מקניש" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,


ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "קריסטיאן פרסטרוד" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, הושלם. שלומית קדם - שיחה 17:40, 2 במרץ 2017 (IST)


ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "ספינת המחקר דיסקברי" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,


ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "לודוביקו ג'וסטיני" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,


ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אלפרד טומטיס" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,


ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "קלמנטס מרקהם" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,


ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "טרה אוסטרליס" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,


ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "המשלחת הצרפתית לאנטארקטיקה" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,


ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "גאוס (אונייה)" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, הושלם. שלומית קדם - שיחה 17:40, 2 במרץ 2017 (IST)


ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "השופטת ג'ודי‏" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,


ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "מאוריציו קאגל" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, הושלם. שלומית קדם - שיחה 17:40, 2 במרץ 2017 (IST)

קריסטיאן פרסטרוד[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "קריסטיאן פרסטרוד" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, יוניון ג'ק - שיחה 04:03, 28 בפברואר 2017 (IST)

הושלם.שלומית קדם - שיחה 17:18, 2 במרץ 2017 (IST)

השופטת גו'די[עריכת קוד מקור]

היי שלומית. את יכולה בבקשה להוסיף לערך השופטת ג'ודי את הקטגוריה:זוכי אמי בשעות היום: תוכנית חוק (יש תבנית עבודה על הערך)? תודה. דוג'רית - שיחה 10:13, 28 בפברואר 2017 (IST)

תודה, דוג'רית. כן, יש תבנית בעבודה, אבל כיון שיש לי הרבה ערכים קודמים לטפל בהם, את יכולה לערוך שם ביום-יומיים הקרובים ללא חשש התנגשות.שלומית קדם - שיחה 10:31, 28 בפברואר 2017 (IST)
הוספתי. תודה. דוג'רית - שיחה 10:44, 28 בפברואר 2017 (IST)

קונצרט מוסבר[עריכת קוד מקור]

לילה טוב שלומית (או בוקר טוב), תוכלי להציץ? מה המונח האנגלי המתאר את הנ"ל? אני רוצה לקשר לבינוויקי אולי משם תבוא הישועה לערך האומלל. ביקורת - שיחה 22:59, 28 בפברואר 2017 (IST)

לילה טוב, ביקורת (עדיין לפני חצות). בדקתי והקרוב ביותר שמצאתי, שגם נקשר להרצאות של ליאונרד ברנשטיין, הוא Young People's Concerts. זה לא בדיוק, אבל נראה לי שזה הקרוב ביותר שיש בוויקיפדיה האנגלית. ייתכן שאין להם שם ערך מיוחד לקונצרט מוסבר לקהל הרחב. תוכל לקשר לזה.שלומית קדם - שיחה 23:52, 28 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה. האפשרות של בוקר, הייתה כמובן שתקראי זאת רק עם שחר. ביקורת - שיחה 23:58, 28 בפברואר 2017 (IST)

בעלי חיים באנטרטיקה[עריכת קוד מקור]

ערב טוב. את מכירה רשימות בעברית של בעלי החיים באנטרטיקה יחד עם שם המדעי? בברכה, זאב קטןשיחה • ו' באדר ה'תשע"ז • 20:04, 4 במרץ 2017 (IST)

לילה טוב, זאב קטן. לא, בעברית אין רשימות כאלה כי איש עוד לא תרגם אותן, אבל באנגלית יש List of mammals of Antarctica ו-List of birds in Antarctica. ברשימת היונקים יש גם שמות מדעיים. ברשימת הציפורים לא הסתכלתי, אבל סביר להניח שגם שם יש. האם תתרגם אותן לעברית? שלומית קדם - שיחה 23:46, 4 במרץ 2017 (IST)
לאיפה בדיוק רצית להפנות אותי? לערכים האלה באנגלית? בברכה, זאב קטןשיחה • ו' באדר ה'תשע"ז • 23:53, 4 במרץ 2017 (IST)
נכון. לא הכנסתי קישור, כי היה מאוחר ורציתי לשכב לישון:). בכל אופן, אלה הרשימות באנגלית, אם אתה מעוניין. בעברית כנראה לא תהיינה, כי לפי הבנתי יש התנגדות לרשימות בוויקיפדיה העברית. בכל אופן, אם מישהו יתרגם אותן, כדאי שזה יהיה בעל מקצוע בתחום, ביולוג או זואולוג. אני אינני מתנדבת.שלומית קדם - שיחה 17:01, 5 במרץ 2017 (IST)

הנה עוד כמה דברים שאנשים עושים עם ספרים...[עריכת קוד מקור]

הנה כאן (בהמשך לשיחתנו בכיכר העיר), ועל הדרך אפשר להתגלגל משם לתמונות של ספריות מרהיבות ברחבי העולם. ביקורת - שיחה 21:08, 20 במרץ 2017 (IST)

תודה, ביקורת. אני חושבת שאמשיך להשתמש בספרים למה שנועדו לו מלכתחילה, אבל היה נחמד לקרוא. אגב, אתה מתכנן להיות מחר בבית אריאלה? אני אהיה שם בשעות לפני הצהריים. אם תגיע ואם תזהה אותי, יהיה נחמד להיפגש פעם פנים-אל פנים:).שלומית קדם - שיחה 12:55, 21 במרץ 2017 (IST)
לא תכננתי, אבל אולי. אם אגיע ואם אזהה, ודאי אגש להציג את עצמי. ביקורת - שיחה 16:13, 21 במרץ 2017 (IST)
צהריים טובים, היה שם משהו? ביקורת - שיחה 14:54, 22 במרץ 2017 (IST)
אחר-צהריים טובים, ביקורת. ועוד איך, הרבה משהו'אים. קניתי חמישה ספרים, כי יותר לא יכולתי לסחוב, אבל הייתי קונה בשמחה עוד כמה וכמה. היו מכל הסוגים, ספרי עיון, סיפורת, רומן רומנטי וספרי ילדים. השגתי ספר על מסע עכשווי בעקבות מסעותיו של קפטן קוק (בעברית!), את "קספר האוזר" של יעקב וסרמן, "סינית אני מדברת אליך" של סביון ליברכט ועוד שניים, פחות ידועים אבל מעניינים. היו הרבה אנשים, הרבה ארגזי קרטון והרבה ספרים על השולחנות. שמח!שלומית קדם - שיחה 17:34, 22 במרץ 2017 (IST)
יפה! את הספר בעקבות קפטן קוק קראתי לפי דעתי, אם הכוונה לקווי רוחב כחולים של טוני הורביץ. קפצתי לשם כמה דקות לפני הסגירה בערב ונשנשתי כמה פריטים (בשעה הזו רוב מוחלט של מה שנשאר היו רומנים זולים מאד, בכל זאת מצאתי משהו), הגברת אמרה שביוני תהיה עוד מכירה. ביקורת - שיחה 20:24, 22 במרץ 2017 (IST)
אכן, "קווי רוחב כחולים". אגב, זה שהשאריות היו בעיקר רומנים זולים הוא ציון לטובת קהל הקוראים שהגיעו לשם וקנו, כמסתבר, את הספרים הטובים והרציניים. בכל זאת, עדיין עם הספר, בעיקר ב-3 ש"ח לאחד:)שלומית קדם - שיחה 20:58, 22 במרץ 2017 (IST)
אם אני זוכר טוב, עבר זמן מאז שקראתי אותו, הוא גם כתוב בקלילות ובהומור קל.
מה שנכון נכון.
במשך שנים הייתה מכירה של 10 ספרים ב-100 ש"ח של עודפי דפוס כתר, ספרים שחזרו מתצוגה או שנפגמו קלות בכריכתם. העשרתי את ספרייתי בעשרות ספרים, עד שבית הדפוס של ההוצאה בירושלים נסגר. כעת הוא באזור תעשייה בבית שמש והמכירה אינה מתקיימת עוד, הבנתי שמוכרים את הספרים ב'סטוקים' לסוחרי יד-שנייה. חבל.
היה כאן פעם רעיון ליצור קטלוג משותף של ספריות כל הוויקיפדים, ואז אם מישהו יצטרך ציטוט מספר כלשהו יוכל לבקש מחברו.
הפתרון הוא לסרוק את כל הספרים הישנים ולגרוס אותם, במחשב קל להגיע למידע באמצעות חיפוש, והקובץ הדיגיטלי ניתן לקריאה בקלות עם מסך מואר, מה טוב. ביקורת - שיחה 21:22, 22 במרץ 2017 (IST)
הרעיונות טובים, להלכה. המחשבה על מה שכרוך בביצוע בפועל מרתיעה אותי. להכין קטלוג של כל הספרים של אריה ושלי - אלה שהבאנו כל אחד מביתו ואלה שרכשנו יחד - זו משימת נפילים שתגזול את כל זמננו למשך מי יודע כמה ימים. לסרוק אותם זו בכלל משימה בלתי אפשרית, בכל קנה מידה. אני מציעה סדר דברים הפוך - אם ויקיפד זקוק לציטוט מספר, יכתוב זאת במזנון ומי שהספר בידו ייענה לבקשה. אפשר גם ליצור דף מיוחד לבקשות כאלה, ואחרי מילוי הבקשה, להכניס את שם הספר ובעליו לרשימה קבועה לשימוש עתידי. לגרוס ספרים ישנים... בררר... לא בבית ספרי.:)שלומית קדם - שיחה 23:17, 22 במרץ 2017 (IST)
נ"ב. גם אריה ואני העשרנו את ספרייתנו באותו אופן בבית כתר בירושלים. זכורה לי העגלה המלאה שגדשנו שם בשעתו, לפני שנים (מה שמזכיר לי את העגלה המלאה והעגלה הריקה של החזון איש - תאמין לי שעגלתנו הייתה מלאה בכל טוב חילוני למהדרין.)שלומית קדם - שיחה 23:22, 22 במרץ 2017 (IST)

תרגום השבוע[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,

תרגום השבוע נשמע לי כמו משהו שיעניין אותך לתרגם: מסורת הכנת הכינורות בקרמונה, שהוכרזה מורשת תרבותית בלתי מוחשית של אונסקו. אביהושיחה 21:39, 20 במרץ 2017 (IST)

תודה, אביהו. כן בהחלט מעניין, כהשלמה לערכים של בוני כינורות שכבר קיימים. אשמח לתרגם.שלומית קדם - שיחה 12:57, 21 במרץ 2017 (IST)
תודה שלומית על מסורת בניית כינורות בקרמונה. אביהושיחה 08:11, 22 במרץ 2017 (IST)
Face-smile.svgשלומית קדם - שיחה 08:33, 22 במרץ 2017 (IST)

ארץ וילקס[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "ארץ וילקס" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, אורשיחה • 08:17, 1 באפריל 2017 (IDT)

הושלם.שלומית קדם - שיחה 20:33, 1 באפריל 2017 (IDT)

תזמורת ההקלטות של CBS[עריכת קוד מקור]

שבת שלום, יש בידיך חומר על תזמורת CBS? באינטרנט התקשיתי למצוא מידע. אבנר - שיחה 12:36, 29 באפריל 2017 (IDT)

שלום, אבנר. מצאתי את הערך שלה באנגלית, בשם ארוך ומוזר, אבל זו התזמורת: Paul Shaffer and the World's Most Dangerous Band. שלומית קדם - שיחה 14:41, 29 באפריל 2017 (IDT)
זו תזמורת שונה. אני מדבר על התזמורת שחברת ההקלטות NMC הקימו בארץ בשנות השבעים.אבנר - שיחה
לא, על התזמורת הזאת אינני יודעת דבר. אם אתה מתעניין, אתה יכול לפנות לחברה הנוכחית בארץ ולבקש חומר ארכיוני.שלומית קדם - שיחה 18:00, 29 באפריל 2017 (IDT)

ערך חדש שייתכן ויעניין אותך[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב. זמן רב לא שוחחנו. כתבתי לאחרונה ערך שייתכן ויעניין אותך לקרוא (-: נסים נסימוב. יום טוב --Assayas - שיחה 08:07, 15 במאי 2017 (IDT)

שלום, מוטי. אכן, מזמן לא שוחחנו והאיחור בתשובתי נובע מכך שהייתי בחופשת ויקי והיום חזרתי. קראתי את הערך ואני שמחה מאד שכתבת אותו. שמעתי על נסים נסימוב, כמובן, אבל לא הזדמן לי לכתוב עליו וטוב שאתה התגייסת לכך. שלומית קדם - שיחה 22:08, 21 במאי 2017 (IDT)

RE: Translation/New article en:John Serry Sr., en:American Rhapsody, en:Concerto for Free Bass Accordion en:Free-bass system[עריכת קוד מקור]

Hello Shlomit Kedem - I am an American reader of the English Wikipedia-- I have enjoyed learning of your outstanding contributions and translations for Wikipeida in the field of Classical Music. Perhaps if you have time you might enjoy translating the articles shown above. -- en:John Serry Sr. collaborated with several noted musicians of his time including en:Alfredo Antonini (a student of en:Arturo Toscanini and en:Robert Strassburg ( a student of en:Paul Hindemith & Igor Stravinsky) as well as en:Shep Fields, en:Percy Faith en:Leseter Lanin, en:Guy Lombardo, en:Andre Kostelanetz en:Ben Selvin and en:Erno Rapee I hope that you find them to be interesting. Thank you for your consideration and best wishes for your continued success on Wikipedia. Regards --104.207.219.150 03:38, 31 במאי 2017 (IDT)Peter

Thank you, I will consider your suggestions and translate the articles I'll choose. שלומית קדם - שיחה 08:49, 31 במאי 2017 (IDT)

בקשה להגנה על ערך מפני מחיקה[עריכת קוד מקור]

שלומית, שלום. בקשה להגנה על הערך 'שרה משורר' מפני מחיקה. איני יודע אם פנייתי אליך ראויה ומקובלת, או שמא אני טועה בפנייתי זו. (אני כותב זאת כיון שכבר פניתי לרוית (מ'החממה'), אשר עזרה לי בעריכת הערך והעלאתו מחדש. עתה פניתי אליה שוב בבקשה להביע תמיכה בהשארת הערך). אני פונה דווקא אליך, כיון שיצא לקרוא דברים שכתבת בתגובה למאמר ב'הארץ' שהאשים את ויקיפדיה בהדרת נשים ממוצא מזרחי וכו'. דבריך נראו לי כנים ומשכנעים. אשמח אם תוכלי לקרוא את הערך 'שרה משורר', ואת הדברים שכתבתי בפנייתי היום לרוית (להלן העתק הדברים).

רוית, שלום. ראשית, תודה על עזרתך בעריכה החדשה של הערך ובהעלאתו מחדש. לפני מס' ימים הוצבה תווית על הערך 'שרה משורר' המערערת על חשיבותו. כפי שוודאי ידוע לך, רק ויקיפד בעל זכות הצבעה יכול להביע תמיכה מנומקת בעד השארת הערך. אבקש את עזרתך בהעלאת נימוקים להשארת הערך. אם יש צורך, אוכל להעביר לך (מחוץ לדברים המוזכרים 'יקיר פ"ת' 'פרס הציונות הדתית' 'אות אשת חיל' וכו') צילומים של כעשרים תעודות הוקרה מגופים שונים, בהם: מחלקות שונות בעיריית פ"ת, ארגון 'ליונס', תנועת אמונה, בתי ספר ובתי אבות, ארגוני צדקה וסעד ועוד. כמו כן, ישנם מספר מכתבים אותם כתבה לראשי המפד"ל, בהם הצעות לקשר טוב יותר בין הנהגת המפלגה לסניפים השונים. כיצד להתמודד מול נגיסת מפלגת ש"ס במאגר הבוחרים של המפלגה וכו'. המכתבים מיוחדים בכך שהם פונים ישירות לראשי המפלגה, מציגים את הבעיה בשפה ברורה, ומציעים דרכים לפתרונה. המכתבים הופצו לכל חברי מרכז המפלגה, עוררו הדים רבים וגרמו לשינוי בהנהלות המפלגה. בכל תפקידיה בארגונים השונים, לא הסתפקה בפעולות אותן יזמה ההנהלה, אלא יזמה ויצרה פעילויות ייחודיות לה, ורתמה למעגל הפעילויות גופים ומפעלים אשר לא היו בקשר עם ההנהלה, אלא אתה בלבד. עתה אפשר למצוא בחיפוש בגוגל דברים שלא ציינתי. כגון השתתפותה כאורחת בישיבת ועדת הכנסת בנושא מעמד האישה, והשתתפותה כמרצה בכנס ירושלים של 'הליכות עם ישראל' ועוד. אין ספק, שבהמשך יימצאו בגוגל תוצאות רבות נוספות, אשר יעידו על שלל פעילויותיה. פרטים נוספים תוכלי לראות בטקסט שהעליתי, ונמחק. אשמח לעזרתך ולתגובתך המהירה. בתודה מראש, מאיר.

שלומית, אודה לך אם תוכלי גם את לסייע. בתודה ובברכה, מאיר מאמש - שיחה 02:04, 5 ביוני 2017 (IDT)

Sequence (musical form)[עריכת קוד מקור]

היי שלומית, האם ידוע לך כיצד מכונה בעברית en:Sequence (musical form)? האם גם "סקוונצה"? אביעדוסשיחה 01:20, 9 ביוני 2017 (IDT)

היי,אביעדוס, כן, גם בעברית זו סקוונצה.שלומית קדם - שיחה 09:26, 9 ביוני 2017 (IDT)
יופי, תודה. אביעדוסשיחה 15:47, 9 ביוני 2017 (IDT)

עיטור שרי האלף[עריכת קוד מקור]

Wiki gold medal1000.jpg משתמשת זו יצרה למעלה מ־1,000 ערכים.
Wiki gold medal1000.jpg משתמשת זו יצרה למעלה מ־1,000 ערכים.

שלום שלומית, כאחת מ-23 הכותבים שכתבו עד היום למעלה מ-1,000 ערכים המהווים חלק חשוב משלדת האנציקלופדיה שלנו. אציע לך לעטר את דף המשתמשת שלך ב"עיטור שרי האלף" שאותו אניח כאן. תקוותי ש"קנאת סופרים תרבה חכמה" ובעקבות הצגת עיטורים אלו, יקבלו אחרים חשק להתמיד בכתיבת ערכים. ברור לי שכתיבת ערכים רבים כל כך נובעת רק מדבקות במטרה של הנחלת ידע חופשי לרבים, ולכן אין מקום לחשש שקנאת סופרים זו תביא ליצירת ערכים מיותרים ופגומים. שאי ברכה! (למעשה תוכלי להניח שני עיטורים כאלה בזה אחר זה). ביקורת - שיחה 23:03, 12 ביוני 2017 (IDT)

תודה, ביקורת. אשמח להניח את העיטור (נראה לי שאסתפק באחד:)). נכון שהמניע לכתיבת ערכים הוא הרצון להנחיל ידע חופשי, אבל גם ההנאה מכתיבת ערכים והעשרת הידע שלי עצמי. מקווה להדביק עוד רבים בדבקות הזאת, מחלה חיובית מאד!שלומית קדם - שיחה 09:19, 13 ביוני 2017 (IDT)
כל הכבוד! ביקורת - שיחה 09:35, 13 ביוני 2017 (IDT)

טיוטה גנוזה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית קדם, נראה שמספר דפים שבהם כתבת או ערכת בעבר עדיין נמצאים במצב טיוטה ולא נערכו זמן רב: טיוטה:מפגשים/מפגשי עורכים/חינוך דמוקרטי - החופש ללמוד.

דפי טיוטה אינם נגישים כמו ערכים רגילים לכלל הקוראים, ולכן חשוב לנו לוודא שהם לא נשכחו ללא סיבה. נודה לך אם תקדיש מספר דקות מזמנך לטיפול בהם:

 • אם הטיוטה מוכנה להיות ערך של ממש בוויקיפדיה, אנא פנו לויקיפדיה:העברת דפי טיוטה ובקשו עזרה בהעברת הטיוטה, או העבירו אותה בעצמכם. כך כלל הקוראים יוכלו להנות מערך חדש!
 • אם הטיוטה בעבודה אתם מוזמנים להמשיך לשפר אותה. אם אתם זקוקים לעזרה בהשלמתה אנא פנו לדלפק הייעוץ לעזרה או לחממה לבקשת ליווי אישי. אל תתביישו לבקש עזרה, עורכים רבים ישמחו לסייע.
 • אם הטיוטה כבר עברה למרחב הערכים, רק בשם אחר, אנא בקשו בויקיפדיה:בקשות ממפעילים למזג או למחוק אותה. לא לשכוח לציין את שם הדף הקיים במרחב הערכים ושם הטיוטה.
 • אם ההחלטתם לוותר על כתיבת הדף אנא בקשו את מחיקתה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים.
 • אם אינכם הכותבים העיקריים של הטיוטה, אנא הפנו את ההודעה לכותבה במידה ולא קיבל הודעה זו.

תודה, EranBot - שיחה 17:25, 23 ביוני 2017 (IDT)

עזרה בהקמת ערך[עריכת קוד מקור]

היי היי ובוקר מעולה.

שמי אוסיף א. אונגר ואני המנהל של הקולקטיב המוסיקאלי - ג'יפסושיגן.

כתבנו דף ערך בנושא ההרכב, ההתנהלות החברתית שמונהגת בו (המושתת על קהילות למידה) ופסיכולוגיה חברתית. ערך שנראה כי הוא באמת בר עיניין לויקיפדיה.

הערך נמחק מסיבה שעדיין לא ברורה עבורינו (אך שלחתי שאליתה לערן ואני מחכה לתשובה) אשמח לדעת אם תוכלי לתמוך בנו בכתיבת הערך בצורה התואמת לחוקי ויקיפדיה ובכדי שישאר.

בתקווה לתמיכתך ובתודה רבה אוסיף

התמונה לא מופיעה.[עריכת קוד מקור]

היי שולמית, אתמול יצרתי דף חדש בשם "Black Pink" והיום החלפתי תמונה לתמונה ברורה יותר שלהן(לדעתי), אבל התמונה לא הופיעה אלא ריבוע לבן ובצד למעלה מעין תמונה קטנה. לאחר כמה דקות במקון התמונה מופיע קישור (עם תיאור התמונה) וכשלוחצים עליו מגיעים לתמונה. מה אפשר לעשות? קישור לדף: https://he.wikipedia.org/wiki/Black_Pink תודה, BlackPink1 BlackPink1 - שיחה 11:48, 25 ביוני 2017 (IDT)

שלום לך, ורוד-שחור:). מצטערת, אבל אני האדם הפחות מתאים לפנות אליו בנושא תמונות. גם אני פונה לעזרה במקרים כאלה. נסה לפנות אל משתמש:Geagea, שמטפל בנושאי תמונות.שלומית קדם - שיחה 12:07, 25 ביוני 2017 (IDT)
BlackPink1, קישרת לאתר חיצוני מתוך כוונה שהתמונה שמופיעה שם תופיע בערך. יש פה הרבה יותר מידיי שגאות. אי אפשר לקחת סתם קובץ מהרשת ולהציב בערך וגם אם הרישיון מתאים צריך להוריד אותו למחשב שלך ולהעלות אות לשרתים שלנו. מצד שני יש פתרון פשוט יותר. אפשר לחפש תמונה מתאימה בקטגוריה: Category:Black Pink לכתוב את שם הקובץ בשדה המתאים והופס התמונה תופיע בערך. Geagea - שיחה 12:18, 25 ביוני 2017 (IDT)

תרגום השבוע[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,

האם באפשרותך לתרגם את תרגום השבוע שהוא פוגת החתול (אנ') של המלחין דומניקו סקרלטי (ערך מומלץ מעשה ידיך). אביהו - שיחה 21:27, 10 ביולי 2017 (IDT)

כן, אביהו, בשמחה. ערך נחמד. הזכיר לי חתולה שהייתה לי לפני שנים, שאהבה לטייל על מקלדת המחשב שלי ולייצר שם כל מיני תובנות מוזרות, כגון הההההההההההההההההלללללללללללללל או ץץץץץץץץץטטטטטטט וכן הלאה.Face-smile.svgשלומית קדם - שיחה 23:15, 10 ביולי 2017 (IDT)
מיאו (כלומר תודה). אפשר באותה אווירה להמשיך הלאה ולתרגם את דואט החתולים (אנ') המיוחס לג'ואקינו רוסיני. ב-2007 נערך ברעננה קונצרט למען חתולי הרחוב ולפי הדף יש לפחות 18 יצירות מוזיקליות הקשורות לחתולים. אביהו - שיחה 06:50, 11 ביולי 2017 (IDT)
רעיון טוב. בזאת אני פותחת את פרוייקט החתולים בוויקיפדיה.Face-smile.svgשלומית קדם - שיחה 08:02, 11 ביולי 2017 (IDT)
תודה על התרגומים. דרך אגב, מדויק יותר יהיה לקרוא ליצירה של רוסיני דואט החתולות כי בדרך כלל מבצעות אותו שתי זמרות סופרן. הוספתי קישור לביצוע הבולט ב-Youtube. יש עוד כמה, שבאחד בהם משתתפת מונסרה קאבאייה, אבל האיכות של הווידיאו לא משהו. מדהים איך הזמרות מצליחות לבצע בלי לפרוץ בצחוק. מיאו. אביהו - שיחה 19:06, 12 ביולי 2017 (IDT)
מיאו מיאו, אביהו. חשבתי לקרוא לערך "דואט החתולות", אבל כיון שיש גם ביצועים עם טנור ואפילו בס-בריטון, נראה לי שעדיף לתת מקום גם לטום-קט מזדמן.שלומית קדם - שיחה 19:11, 12 ביולי 2017 (IDT)
אביהו, מיאו-מיאו על הקישור. שתי הזמרות נפלאות, לא רק בשירה אלא גם במשחק. שאלת איך הן מצליחות לא לפרוץ בצחוק? אני התפעלתי בעיקר מן הביצוע של ילדי המקהלה המלאכיים, שמצליחים לשמור על רצינות גמורה בגילם הרך... בקיצור, נהדר. תודה על הרעיון ועכשיו צריך למצוא עוד יצירות חתולים להוסיף לפרוייקט.שלומית קדם - שיחה 19:33, 12 ביולי 2017 (IDT)

הסימפוניה השנייה של מאהלר.[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, בערך זה חסרות הערות שוליים. אשמח אם תוסיפי אותן. גילגמש שיחה 15:40, 23 ביולי 2017 (IDT)

גילגמש, הערות שוליים יש, אבל מעטות מדי. אני מניחה שלכך אתה מתכוון. אשתדל להוסיף עוד.שלומית קדם - שיחה 23:49, 23 ביולי 2017 (IDT)
כן, לכך התכוונתי. כמו כן, יש לך אולי ערך פוטנציאלי להמלצה? גילגמש שיחה 23:50, 23 ביולי 2017 (IDT)
אבדוק ואחזור אליך בימים הקרובים. לילה טוב, שלומית קדם - שיחה 23:51, 23 ביולי 2017 (IDT)
גילגמש , הוספתי כמה הערות שוליים לסימפוניה השנייה. בעתיד אשתדל להוסיף עוד. לגבי ערכים מתאימים להמלצה, יש לי אחדים, עבור עליהם ותחליט.

שלומית קדם - שיחה 17:58, 25 ביולי 2017 (IDT)

תודה. הערכים החדשים יבדקו. גילגמש שיחה 17:15, 26 ביולי 2017 (IDT)
שלום,
אהבתי את שלושת ערכי המשלחות. מצוין כרגיל. יש להוסיף הערות שוליים למשלחמת הסקוטית.
צורת הסונטה לא קראתי כי יש שם קומץ הערות שוליים ולכן בלאו הכי לא מתאים להמלצה.
הרקוויאם לפי דעתי לא טוב. אין פרק ביקורת. אין פרק השפעה ומורשת - כיצד השפיעה היצירה על יצירות אחרות (יתכן שאת הקטע על השואה יש להעביר לכאן). אין קטעי אודיו משולבים (או לפחות הפניות לקטעים ביו טיוב אם אין אפשרות למצוא משהו חופשי) פרק היסטוריית הביצועים קצר. לא ברור אם מבצעים אותו היום בכלל והאם הביצוע היחיד במאה ה-20 היה בשואה. האם הוכנסו שינויים מודרניים בביצוע, פרט לביטול ההפסקות? פירושים מודרניים לקטעים מוזיקליים? שינוי כלשהו. לדעתי הערך זקוק להרחבה ניכרת. גילגמש שיחה 07:17, 29 ביולי 2017 (IDT)
תודה, גילגמש. לגבי הרקוויאם של ורדי, לקחתי לתשומת לבי. אוסיף קישורים לביצועים ביוטיוב, אבל מה שנוגע לביצועים היום - בפתיח כתוב "המוזיקולוג דייוויד רוזן מגדיר את הרקוויאם כ"יצירה הכוראלית הגדולה המושמעת כנראה בתדירות הגבוהה ביותר מאז כתיבת הרקוויאם של מוצרט". רק בעונת הקונצרטים האחרונה של התזמורת הסימפונית ראשון לציון היה ביצוע יוצא מן הכלל עם מנצח אסטוני ומקהלה מלטביה. אכניס את כל הפרטים.שלומית קדם - שיחה 09:22, 29 ביולי 2017 (IDT)
הוספתי קישור לאתר הבמה ואוסיף עוד, אבל קישור לביצועים שונים ביוטיוב דווקא יש.שלומית קדם - שיחה 09:31, 29 ביולי 2017 (IDT)
לא שמתי לב למשפט הזה כנראה. צריך להרחיב בפרק על הביצועים. לגבי קטעים ביו טיוב - התכוונתי לשלב בתוך הפרקים את הקטעים הרלוונטיים. לא חייבים כמובן קטע לכל פרק, אבל לפחות כמה שיהיו דוגמאות. גילגמש שיחה 10:10, 29 ביולי 2017 (IDT)
גילגמש, בערך האנגלי יש דוגמאות תווים ושמע לכל פרק, ואשמח מאד להוסיף אותן, רק שאין לי מושג איך. אם תוכל להכניס את הדוגמאות מן הפרק הראשון, אשתדל להוסיף את כל השאר לפי הדוגמה. זה מה שעשיתי בוריאציות דיאבלי בעזרתו האדיבה של דוד שי, אבל לא נראה לי שאוכל להעתיק את תבנית השמע משם לסימפוניה השנייה, זה כנראה משהו אחר. אז אם תוכל, אשמח מאד ותודה מראש.שלומית קדם - שיחה 20:05, 29 ביולי 2017 (IDT)
שלום, אני לא חזק בעריכה טכנית, אבל אני בטוח שמשתמש:1Or ישמח לסייע. גילגמש שיחה 20:11, 29 ביולי 2017 (IDT)
אשמח לעזור. איזה הקלטות את רוצה שיהיו מen:Symphony No. 2 (Mahler)? אורשיחה • 20:28, 29 ביולי 2017 (IDT)
שלום, אור . אני מתכוונת לתבניות השמע והתווים שנמצאות בערך בוויקיפדיה האנגלית. אם תוכל להעבירן כמו שהן לעברית, זה יהיה מצויין. תודה,שלומית קדם - שיחה 00:29, 30 ביולי 2017 (IDT)
בעיקרון צריך רק להעביר את תג הscore וההקלטות יתווספו לבד. הייתי שמח לעזור, אבל בערך באנגלית (פסקה 4.1) רשום שזה נכתב בסי מינור ובערך בעברית (פסקה 5.1, לדעתי) בדו מינור, אז קצת התבלבלתי לאן להעתיק. בכל מקרה, יש צורך להעתיק רק את מה שנמצא בין התגים, ככה:

 \relative c' { \clef treble \numericTimeSignature \time 4/4 \key c \minor c1-^\p | d2^^ f4.^^ aes8-. | c2^^ g4.^^ g8-. | c2^^ \times 2/3 { r8 r8 c-. } \times 2/3 { d-. c-. b-. } | c8-.[ r16 g-.] c,8-. }
בברכה, אורשיחה • 08:35, 30 ביולי 2017 (IDT)
אור, תודה, אנסה להעתיק בעצמי בתקוה שאצליח. בכל מקרה, רק לשם יידוע - C מינור באנגלית הוא דו מינור בעברית. הם הולכים בשיטת האותיות (החל ב-A שהוא לה וכלה ב-G שהוא סול) ואצלנו זה בשמות. במקרה של C ו-סי זה מבלבל.שלומית קדם - שיחה 09:24, 30 ביולי 2017 (IDT)
תודה, לא ידעתי Face-smile.svg אורשיחה • 09:49, 30 ביולי 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

גילגמש, העברתי את דוגמאות התווים והצליל מן הוויקיפדיה האנגלית. את דוגמאות השמע ("תבנית listen") לא הצלחתי להעביר, אבל בקישורים חיצוניים יש הפניה לביצועים שונים של פרקים מן הסימפוניה ושל הסימפוניה כולה ביוטיוב, ונראה לי שדי בכך.שלומית קדם - שיחה 21:05, 2 באוגוסט 2017 (IDT)

זה מעולה, אבל צריך להרחיב את הערך. גילגמש שיחה 18:33, 3 באוגוסט 2017 (IDT) - התבלבלתי עם ערך אחר. אבדוק עוד פעם. סליחה. גילגמש שיחה 18:36, 3 באוגוסט 2017 (IDT)

כתיבת ערכים בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

שלום קוראים לי שיראל ואני מאד חדשה בויקיפדיה, רציתי לשאול אותך בנוגע לאיך מנסחים ערכים בויקיפדיה, לוא דווקה ערך חדש גם שיפור של ערכים קודמים זאת אומרת איך מנסחים אותם שיהיו מכובדים מובנים ומנוסחים היטב לכולם בלי שימחקו לי אותם או משהו כזה.אשמח לתשובה בהקדם שיראל😉הרמיוני גריינג'ר וויזלי - שיחה 22:45, 29 ביולי 2017 (IDT)

שלום לך, הרמיוני גריינג'ר וויזלי. הדרך הטובה ביותר ללמוד איך כותבים ערכים טובים, היא לקרוא ערכים קיימים, כאלה שאין עליהם תבנית עריכה או שכתוב, ולהשתדל לכתוב באופן דומה - עברית נכונה ומדויקת, פיסוק נכון, הבחנה בין חשוב למשני ובין עיקר לטפל. אלה אבני היסוד של הוויקיפדיה, שמעליהן קיימים העיקרים הבאים: נייטרליות, מקורות אמינים וכו'. וכמובן, שמירה על לשון נקייה והימנעות מצורות ביטוי האופייניות לבלוגים למיניהם. תמיד זכרי, שוויקיפדיה היא אנציקלופדיה, לא עיתון, לא בלוג ולא רשת חברתית. אני מציעה, שאחרי שתערכי את הערך הראשון שלך (עדיף הרחבה או שיפור של ערך קיים, כפי שהצעת), תפני אלי שוב ואני אעבור על מה שכתבת ואביע את דעתי. בהצלחה, (אגב, שם המשתמשת שבחרת לך מחייב!)שלומית קדם - שיחה 00:26, 30 ביולי 2017 (IDT)

יהודה המכבי[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, האם אפשר להזמין אצלך ערך על האורטוריה "יהודה המכבי" מאת הנדל? אפשר לתרגם את en:Judas Maccabaeus (Handel) מוויקי האנגלית, ובוודאי יש לך מקורות נוספים. תודה, דוד שי - שיחה 09:37, 12 באוגוסט 2017 (IDT)

שלום דוד. כן, אשתדל בזמן הקרוב. יש עומס ערכים בתור.שלומית קדם - שיחה 09:41, 12 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה. דוד שי - שיחה 11:29, 12 באוגוסט 2017 (IDT)
דוד שי, הערך כתוב בחלקו. יש לי בעיות טכניות עם העלאת חלונית המודעה של הביצוע הראשון בקובנט גארדן, וכן עם הטבלה הגדולה של סדר הקטעים. אם אתה יכול להכניס את שתיהן, אוכל להתקדם בערך. טבלת ההקלטות שבהמשך איננה הכרחית, אבל אם תעלה גם אותה, אטפל גם בה. תודה, שלומית קדם - שיחה 20:11, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
טיפלתי בשני העניינים הראשונים. דוד שי - שיחה 02:54, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה, דוד.שלומית קדם - שיחה 08:23, 12 בספטמבר 2017 (IDT)

פיתוח מרשים של YAMAHA - לא ידעתי על קיומו[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, אנא האזיני [3]. --‏Yoavd‏ • שיחה 15:31, 7 בספטמבר 2017 (IDT)

תודה, יואב. הצצתי. כשאתפנה, אאזין לכל הסרטון.שלומית קדם - שיחה 19:53, 7 בספטמבר 2017 (IDT)
שלום, יואב. שמעתי והתרשמתי מן החדשנות, אבל לומר לך את האמת, אני עדיין מעדיפה פסנתרן חי וקיים על פני מקלדת ממוחשבת ושחזור מתוחכם של ביצועי עבר. למה לדבוק כל הזמן בעבר, כשכל הזמן קמים לנו מבצעים חדשים, מוכשרים עד גאוניים, עם אינטרפטציות חדשות ומגע שונה? כבודו של גלן גולד במקומו עומד, אבל חשוב על כל הפסנתרנים הצעירים שבאו אחרי זמנו, ואני שמחה ומשתאה לשמוע אותם. בכל אופן, היה מעניין לשמוע, אבל לא נדבקתי בהתלהבות של המרצה:). שנה טובה פרח, שלומית קדם - שיחה 20:30, 11 בספטמבר 2017 (IDT)

ג'אקומו מאיירבר[עריכת קוד מקור]

הופתעתי לגלות שאין עוקבים אחרי הערך הזה, או כמעט ואין, מה שאומר שאף אחד לא יראה את הבדיחה שכתבתי פה, אולי את תאהבי. בדיחה מוזיקלית עם טעם יהודי של פעם... ביקורת - שיחה 03:43, 15 בספטמבר 2017 (IDT)

כן, משעשע. טוב, עכשיו מאיירבר כלול ברשימת המעקב שלי ואני אפקח עליו עין, כיאה וכנאה:). שנה טובה, שלומית קדם - שיחה 08:26, 17 בספטמבר 2017 (IDT)

Rkomlosh - שיחה 02:28, 27 בספטמבר 2017 (IDT)== כוכב בשבילך! ==

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
שלום

שמי רחל קומלוש.האם תוכלי לעזור לי ולהעלות את הערך הזה כנדרש? https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Rkomlosh/%D7%9C%D7%90%D7%94_%D7%94%D7%A8%D7%A4%D7%96?veaction=edit&section=9 תודה רחל Rkomlosh - שיחה 21:09, 16 בספטמבר 2017 (IDT)

שלום לך, רחל. אשתדל לטפל בערך בימים הקרובים. בקריאה חטופה התרשמתי, שיהיה צורך לקצץ בו לא מעט כדי לעשותו ערך אנציקלופדי בהתאם לדרישות הוויקיפדיה. אשתדל לעשות זאת ברגישות. שלומית קדם - שיחה 01:00, 17 בספטמבר 2017 (IDT)

שלום שלומית ותודה בדף המשתמש שלי יש ערך חדש על זמרת יהודיה מעולה בשם שרה גורבי.ראיתי שבזמרשת ובספריה הלאומית חסרים פרטים אודותיה. יש לי ערוץ טיוב פעיל מאד בשם רחל פרומן קומלוש שעוסק בשימור הזמר העברי בעיקר,לכן חשוב לי להעלות אתר עליה בעברית. אשמח אם תמצאי לנכון להעלות אותו והפעם נראה לי שאין צורך בשינויים. גמר חתימה טובה ותודה רחל

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
תודה שלומית. מדובר ביוצרת שהערך הזה חשוב לה לקראת ארוע קרוב.אשמח אם יהיה מוכן.תודה מראש Rkomlosh - שיחה 01:03, 17 בספטמבר 2017 (IDT)

תודה שלומית וחג שמח. מודה לך מעומק ליבי.

סיוע בכתיבת ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית האם תוכלי לסייע לי לעמוד בקריטריונים של ויקיפדיה? תודה YIFTACH LARON - שיחה 23:46, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

כן, אשתדל, אם תיתן לי קישור לטיוטת הערך שאתה כותב.שלומית קדם - שיחה 00:36, 20 בספטמבר 2017 (IDT)

הנה הקישור: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:YIFTACH_LARON/%D7%A2%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91_%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA

שלומית שנה טובה. ראית את הקישור?

יפתח, מצטערת שלא חזרתי אליך קודם. הפניתי את בקשתך למשתמש:Tomtom, שבקיא בנושא, כי לי ממש אין מושג בתחום הזה. אני מקווה שהוא יטפל בעניין בקרוב. אם תרצה, תוכל לפנות ישירות אליו. שנה טובה, שלומית קדם - שיחה 12:19, 24 בספטמבר 2017 (IDT)

תודה רבה שלומית. לא הצלחתי להבין היכן אני יותר עמו קשר.

בדף השיחה שלו, בדיוק כמו שיצרת קשר אתי בדף השיחה שלי.שלומית קדם - שיחה 19:09, 24 בספטמבר 2017 (IDT)

ציונות וצמחונות[עריכת קוד מקור]

היי,

העלתי את הקובץ, כאן: Zionism and Vegetarianism cover page.jpeg. צריך לבקש ממישהו שמבין בעניין לבדוק את הרישיון שבחרתי. עופר קדם - שיחה 20:07, 23 בספטמבר 2017 (IDT)

משלחת צלב הדרום מומלץ![עריכת קוד מקור]

Article1 B.svg שלום שלומית קדם, הערך משלחת צלב הדרום שכתבת/הרחבת נבחר כערך מומלץ. תקציר ראשוני של הערך, שיוצג בעמוד הראשי מופיע כאן. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 22:11, 30 בספטמבר 2017 (IDT)

תודה לגארפילד ולכל מי שהצביע בעד הערך. התכוונתי לשלוח תודה אישית אבל ההמלצה באה מהר מדי והפתיעה אותי Face-smile.svg. שלומית קדם - שיחה 19:38, 1 באוקטובר 2017 (IDT)

{{משתמש מתרגם מקצועי}}[עריכת קוד מקור]

שלום לך. ייתכן שתרצי להוסיף את התבנית לדף המשתמש שלך (עם פרמטר משתמשת=כן, כמובן). ~ Itsused(שיחה·תרומות) 20:03, 7 באוקטובר 2017 (IDT)

תודה, הוספתי, רק לא הבנתי את התוספת בסוגרים. ניסיתי לפרט:אנגלית-עברית, אבל זה לא הופיע. האם יש אפשרות לכך?שלומית קדם - שיחה 20:08, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
לא, בינתיים לא, אבל אפשר לבקש ממישהו שיוסיף את האפשרות הזאת. Face-smile.svg בסוגריים התכוונתי להודיע לך שלא צריך לדאוג ושהתאמתי את התבנית גם למשתמשות. ~ Itsused(שיחה·תרומות) 20:23, 7 באוקטובר 2017 (IDT)
בוצע בוצע בידי IKhitron. ראי שיחת תבנית:משתמש מתרגם מקצועי. ~ Itsused(שיחה·תרומות) 01:40, 14 באוקטובר 2017 (IDT)
תודה, IKhitron וItsused.שלומית קדם - שיחה 17:07, 14 באוקטובר 2017 (IDT)