שיחת משתמשת:שלומית קדם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ארכיון א', ארכיון ב', ארכיון ג', ארכיון ד', ארכיון ה', ארכיון ו', ארכיון ז', ארכיון ח', ארכיון ט', ארכיון י', ארכיון י"א, ארכיון י"ב, ארכיון י"ג, ארכיון י"ד, ארכיון ט"ו, ארכיון ט"ז, ארכיון י"ז, ארכיון י"ח, ארכיון י"ט שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ' שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"א שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ב משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ג משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ד משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ה משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ו משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ז משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ח


ברברה בוני[עריכת קוד מקור]

האזיני נא לביצוע הנפלא הבא ave maria Yoavd - שיחה 12:22, 17 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה רבה, יואב! אכן, נפלא, אולי הנפלא ביותר ששמעתי ליצירה זו.שלומית קדם - שיחה 17:02, 17 באוגוסט 2009 (IDT)
שמח שמצא חן בעיניך. אני ממפה עכשיו את כל היצירות של שוברט וליד כל אחת מהן אני רושם היכן יש הקלטות חופשיות באינטרנט. זו אחת "המציאות" שלי. אני ממש מופתע שכמעט לכל שיר שלו יש כמה ביצועים שניתן לשמוע מהאינטרנט. Yoavd - שיחה 08:05, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
בשבת האחרונה, בתוכנית של אבי אתגר, היו כמה שירים, עיבודים של יצירות אינסטרומנטאליות ואריות מאופרות, בביצועים של הזמרים הפופולריים, כמו שרה ברייטמן, שרלוט צ'רץ' ועוד. צ'רץ', אם אינני טועה, שרה את האווה מריה. יש לה קול יפה, בהחלט, אבל כשמשווים את רמת הביצוע, המוזיקליות, העומק, לאלה של בוני... טוב, עדיף לא להשוות. השאר היו ברמה נמוכה עוד יותר. הצרה היא שזה מה שהציבור הרחב, הלא-מוזיקלי, לומד להכיר כביצועי מוזיקה קלאסית וטופח לעצמו על השכם, שהנה גם הוא מאזין כמו המשכילים האינטליגנטים האלה מהיכל התרבות. כמו הכנרת ונסה מיי, זאת עם הכינור האדום, שנראית ומנגנת כמו במועדון לילה. לך תסביר לציבור הרחב מה בינה לבין יצחק פרלמן ודוד אויסטרך...שלומית קדם - שיחה 11:24, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
הנה עוד כמה שירים יפים של ברברה בוני :

Barbara Bonney sings 'Schwips-Lied' from Johann Strauss' 'Ein Nacht in Venedig (A Night in Venice)'

Barbara Bonney Andreas Scholl "Stabat Mater" Giovanni Battista Pergolesi

סיור מצולם על התפתחותה של בוני, בלווי שירה שלה - מומלץ!

A Scandinavian Dichterliebe"Deh vieni, non tardar" W. A. Mozart

"Ach, Ich Fühl's" Wolfgang Amadeus Mozart

"Die Schwestern" Johannes Brahms

"Sul fil d'un soffio etesio" (Falstaff)

"Fulget amica dies" "Tu Virginum Corona" K 165 W. A. Mozart

" Pie Jesu" Gabriel Fauré

The Radiant Voice of Barbara Bonney sings In Trutina

"Laudate Dominum" Wolfgang Amadeus Mozart

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager Malcolm Martineau Volkslied

Peer Gynt

"Heute Noch Lieber Vater, Tut Es Doch" Johann Sebastian Bach

Barbara Bonney "Ganymed" Geoffrey Parsons Franz Schubert

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager "Aus meinen Tränen sprießen" Fanny Mendelssohn Hensel

"Un moto di gioia" Le Nozze di Figaro W. A. Mozart

"Thy hand, Belinda...When I am Laid in Earth" Henry Purcell Yoavd - שיחה 12:37, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה. מצפות לי שעות של הנאה עילאית.שלומית קדם - שיחה 12:42, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

ערך על מוסיקאי שמת בקורונה[עריכת קוד מקור]

לילה/בוקר טוב שלומית, Alan Abel הלך לעולמו. יהיה אכפת לך להציץ בערך האנגלי ולהחליט אם בא לך לכתוב עליו כמה מילים? ביקורת - שיחה 00:57, 30 באפריל 2020 (IDT)

שלום, ביקורת, אכתוב בימים הקרובים, אחרי שאסיים כמה ערכים שמצפים בקוצר רוח לטיפול.שלומית קדם - שיחה 19:34, 30 באפריל 2020 (IDT)
תודה רבה! הוא ציפה בקוצר נשימה. אם מותר להתלוצץ. חבל על דאבדין. ביקורת - שיחה 20:54, 30 באפריל 2020 (IDT)

קלרה גריפאהן[עריכת קוד מקור]

היי שלומית, הצבעת ונימקת בעד חשיבות הערך אך לא הצבעת נגד המחיקה. אשמח להצטרפותך להצבעה נגד מחיקת הערך כאן: ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:קלרה גריפאהן Amir.Nakar - שיחה 02:29, 30 באפריל 2020 (IDT)

סימפוניה מס' 104 ("לונדון") של היידן[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב שלומית, החלטתי לכתוב ערך מומלץ חדש מאחר ואני מעבד את הסימפוניה כולה ויש לי מספר מקורות מוצלחים ומעניינים. בערך עצמו אני מתכנן לפרט עוד על הפרקים כמובן, על הכינוי ואולי להוסיף עוד כמה פרטים כלליים על היצירה כולה. האם לדעתך זה יספיק? יש דברים נוספים שהיית מצפה למצוא בערך מומלץ? כמו כן אשמח אם תעזרי לי עם ההגהה בסוף. אני לא רוצה להטריח אותך עם ויקיזציה, אשתדל לעשות הכל בעצמי. תודה, Jab-jab - שיחה 11:31, 3 במאי 2020 (IDT)

שלום, עידן. קראתי את הערך, עשיתי הגהה בהתאם לצורך והכנסתי כמה קישורים פנימיים. הערך נראה טוב, מקיף ומעניין, אבל כדי שיתקבל כערך מומלץ יש להרחיבו עוד הרבה. לא מזמן הצעתי לניב את הערך ז'יזל כערך מומלץ, והוא אמר שהוא קטן מדי לדרישות (אז היו בו כ-48,000 בייטים, אחר כך הרחבתי עוד קצת). אינני יודעת כמה יידרש לערך שלך, ואינני חושבת שיש גודל מוסכם ומחייב בקריטריונים למומלצים, אבל בכל מקרה, כדאי להרחיב עוד ולהוסיף עוד הרבה הערות שוליים. תומכי מומלצים אוהבים הרבה מקורות.Face-smile.svg שלומית קדם - שיחה 17:53, 3 במאי 2020 (IDT)
נזכרתי בעוד הערה: בציטוט בפרק "השמעת בכורה, קבלה ועיבודים" כתוב "רובדינו". אני מניחה, שזו תקלדה והכוונה ל"רונדינו", אבל לא רציתי לתקן על דעת עצמי. לתשומת לבך.שלומית קדם - שיחה 17:57, 3 במאי 2020 (IDT)
תודה! רוברדינו זה שם של מלחין.
השאלה היא, אלו נושאים את מציעה להוסיף, פרט לפירוט על הפרקים עצמם? את הסימוכין אני אוסיף כשאסיים עם הטקסט (לפעמים אני מוסיף תוך כדי כתיבה כשמדובר בדברים שאני עשוי לשכוח). אני חושב שאוכל להכפיל את כמות הטקסט ולהוסיף צילומים של תעודות היסטוריות שקשורות לסימפוניה (על תקן "מקורות"). Jab-jab - שיחה 18:04, 3 במאי 2020 (IDT)
יש פה בעיה רצינית עם הערך ז'יזל לא יכול להיות מומלץ.. מסקירה קצרה נראה שהערך מקיף כל אספקט ביצירה ומרחיב במידה הנאותה בדיוק. ערך ארוך יותר ילאה את הקוראים וירחיק אותם. לא מדובר ברינג של ואגנר... מוזר שדווקא הוויקיפדים ש"אנציקלופדיות" (בשורוק) היא נר לרגליהם היו רוצים לראות מאמר שמתאים יותר לספרות המקצועית מאשר לאנציקלופדיה... Jab-jab - שיחה 18:23, 3 במאי 2020 (IDT)
כן, קשה לרצות את כולם. כשמוזיקה קלאסית ישראלית הוצע למומלץ, היה מי שהציע לי לקצר אותו בשליש. מובן שלא עשיתי את זה, והוא הומלץ ומומלץ עד עצם היום הזה, מקור גאוותי העיקרי בין הערכים. תמיד יהיה מי שיציע לקצץ ואחר שיציע להרחיב. לך לפי הרגשתך. אני אינני רואה אילו נושאים אפשר עוד להוסיף, רק להרחיב בפרקים הקיימים וכן כדאי מאד להכניס דוגמאות שמע ואולי גם דוגמאות תווים, אם זה אפשרי. זה תמיד טוב. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 18:42, 3 במאי 2020 (IDT)

ג'ון גילהולי[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום שלומית קדם,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "ג'ון גילהולי" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • י' באייר ה'תש"ף • 12:12, 4 במאי 2020 (IDT)

בוקר טוב, מזכיר גם את "מבצע דיפ פריז". יום נעים, ידידיה צבאןשיחה • י"א באייר ה'תש"ף • 09:20, 5 במאי 2020 (IDT)
שלום, הסרתי מהמבצע את התבנית, לאחר שלא נערך מעל חודש. תודה על על הערכים והמשך יום טוב, ידידיה צבאןשיחה • י"ט בסיוון ה'תש"ף • 14:43, 11 ביוני 2020 (IDT)

שלום שלומית[עריכת קוד מקור]

מה שלומך? רציתי לשאול כמה שאלות באופן פרטי. האם זה אפשרי לשלוח לך דוא"ל? יום נעים. להביט לאופק - שיחה 09:26, 7 במאי 2020 (IDT)

שלום, להביט לאופק, שלומי טוב, תודה, ואפשר לשלוח לי דוא"ל.שלומית קדם - שיחה 10:11, 7 במאי 2020 (IDT)
תודה, שלחתי. להביט לאופק - שיחה 10:36, 7 במאי 2020 (IDT)

שלום שלומית האוכל לקבל את כתובת הדוא"ל שלך? בברכה אבשלום אליצור אבשלום אליצור - שיחה 19:41, 1 בספטמבר 2020 (IDT)

אבשלום, שלחתי לך מייל דרך הוויקיפדיה, אבל אינני יודעת אם קיבלת אותו, כיון שלא קיבלתי מייל חוזר ממך. אם לא קיבלת, אתה יכול לשלוח לי מייל דרך האתר של הוצאת ענבר, שקישור אליו תמצא בערך הוצאת ענבר. (לא רצוי לפרסם כתובות או מספרי טלפון בדפי שיחה, הגלויים לעין כל). שלומית קדם - שיחה 14:11, 2 בספטמבר 2020 (IDT)

דואו סילבר-גרבורג[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית. הערך הועבר לטיוטה... אנא הסבירי בבקשה בדף השיחה שיחה:דואו סילבר-גרבורג, מדוע יש להעביר את הטיוטה למרחב הערכים הראשי. שבת שלום, Chaimkapusta - שיחה 19:44, 8 במאי 2020 (IDT)

שלום, ותודה רבה על ההסבר בדף הטויטה. נקווה שאכן הוא יועבר למרחב הערכים הראשי. ולנושא אחר - בעקבות העיסוק בהרכבי דואו-פסנתר, Jab-jab מצא כי המידע על דואו עדן-תמיר - ככל הנראה הרכב דואו הפסנתר החשוב והותיק ביותר בתולדות המדינה, מתמצה במספר פסקאות קטנות בתוך הערך על אלכסנדר תמיר. לפי דעתו וגם לפי דעתי, פיצול הפסקה לערך נפרד ומפורט יותר בהחלט ראוי במקרה זה. נשמח לשמוע את דעתך בנדון. בברכה, Chaimkapusta - שיחה 11:12, 9 במאי 2020 (IDT)
כן, בהחלט. כדאי מאד לכתוב ערך נפרד על דואו עדן-תמיר. סביר שבעבר התכוונתי לכתוב אותו, אבל הוא נשכח בין כל הערכים האחרים. אשמח מאד אם תכתוב אותו, Chaimkapusta. שלומית קדם - שיחה 11:54, 9 במאי 2020 (IDT)
תודה שלומית. אשתדל להתחיל בכתיבתו עוד היום. בברכה, Chaimkapusta - שיחה 13:01, 9 במאי 2020 (IDT)

העברת ערך ממרחב הערכים חזרה לטיוטה[עריכת קוד מקור]

שלומית שלום. מקווה ששלומך טוב. אשמח לעזרתך. לאחרונה כתבתי ערך שעוסק בתחנת הכוח בטבריה. לאחר הרבה עבודה וניסיונות פיצוח והבנה של כתיבת הערכים בויקיפדיה, רציתי להעביר את הערך שהיה טיוטא בחשבוני, למרחב הערכים. לצערי אחד מן העורכים הותיקים החליט שהערך עדיין לא ראוי להתפרסם. אני לא מבינה מדוע. האם תוכלי לעזור לי להבין מה דרוש תיקון/חידוד/כתיבה מחדש? המון בריאות, Orna vagman - שיחה 11:36, 10 במאי 2020 (IDT)

שלום לך, אורנה. קראתי את הערך. הנושא עצמו רחוק ממני וקשה לי לחוות דעה עליו, אבל ממה שנראה לי, הערך מפורט מדי וכתוב בצורת כתבה עיתונאית או פרק ביוגרפי, לא כערך אנציקלופדי. אני מציעה לך לצמצם אותו לפרטים הנוגעים לתחנה עצמה ולהסתפק בפרטים מינימליים לגבי מקימיה. בכל מקרה, אני ממליצה לך לפנות אל משתמש:דוד שי, שנראה לי מתאים יותר ממני לייעוץ בתחום זה. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 13:24, 10 במאי 2020 (IDT)

שלומית תודה. עדכנו את הערך בהתאם לעצותיך והעברנו למרחב הערכים. איך נדע שהערך באמת עבר? שוב תודה. אורנה Orna vagman (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום אורנה, הערך מופיע עכשיו במרחב הערכים הראשי, תחנת הכוח בטבריה. קישור כחול משמעו שהערך נמצא במרחב הערכים.שלומית קדם - שיחה 18:50, 11 במאי 2020 (IDT)

פסאלמוס הונגריקוס[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום שלומית קדם,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "פסאלמוס הונגריקוס" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • י"ז באייר ה'תש"ף • 13:56, 11 במאי 2020 (IDT)

עזרה בכתיבת ערך בתחום המוזיקה[עריכת קוד מקור]

היי, אני צריכה עזרה, יש זמר שאני אוהבת שלא נמצא בויקפדיה. ניסיתי לכתוב עליו ערך ע"י תרגום מויקפדיה באנגלית והוספתי קישור. בנוסף הוספתי עוד כל מיני דברים שאני יודעת עליו. אני לא ממש מבינה איך עובדת הויקפדיה כדי שיאשרו לי את הערך. אשמח לעזרה. Judit2020 - שיחה 09:11, 20 במאי 2020 (IDT)

שלום, Judit2020. אני שמחה שאת רוצה לערוך בוויקיפדיה. אינני בקיאה בתחום של זמרים במוזיקה קלה. מה שאני מציעה לך, הוא להיכנס לקטגוריה:זמרים פוארטו ריקנים ולראות איך כתובים הערכים שם. כך תוכלי לבנות את הערך שלך לפי אותה מתכונת. הערה אחת: דברים שאת יודעת על הזמר אינם מקובלים בערך אנציקלופדי. את צריכה להביא מקורות לדברים שאת כותבת בערך. הרי את הדברים שאת יודעת קראת או שמעת באיזה מקום. אם אינך מוצאת את המקור, כתבי את הדברים בשיחת הערך. אולי מישהו אחר ימצא את המקור. בהצלחה,שלומית קדם - שיחה 10:08, 20 במאי 2020 (IDT)

עזרה ביצירת ערך חדש[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית יצרתי ערך חדש לאמן ישראלי בשם נועם רבינוביץ. משתמש בשם Ldorfman • שיחה 13:43, 28 במאי הוריד לי אותו ואני מנסה להבין איך לתקן אשמח אם תוכלי ליעץ לי או לתקן ולהעלות מטעמך מביאה כאן את מה שכתב לי בשיחה:

תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "נועם רבינוביץ" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Avital Efrat/‏נועם רבינוביץ". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות? סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך? תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).

ְְְְְְְְְְAvital Efrat - שיחה 22:08, 30 במאי 2020 (IDT)

שלום לך, אביטל,

קראתי את הערך, ואין לי מה להוסיף על מה שכתב לך לירון דורפמן - נראה לי שהאמן אכן ראוי לערך, אבל כדי שהערך יענה על הדרישות, יש להרחיב ולפרט, וכן להמציא מקורות מוסמכים (מאמרי ביקורת, קטלוג מתערוכה עם הערות, וכדומה). רצוי מאד גם להביא תמונות של יצירותיו, או קישורים אליהן. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 21:19, 31 במאי 2020 (IDT)

הטילדה הרביעית - גיליון חדש![עריכת קוד מקור]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
דבר העורך • ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת - תחרות כתיבת ערכים • ראיון עם מפעיל מערכת • פורטלים • סודוקו • תשבץ • קצרמרי אקטואליה • מיזם יחסי החוץ • מיזם בית ספר ויקיפדיה • מפגש חורף 2020 • קרב איגרוף • טור אישי • ויקימימז • תפזורת • תמונות חדשות

HatildaHarviit-chrom.png


הארי פוטר 73 - שיחה - הטילדה הרביעית - מיזם העיטור השבועי 18:12, 31 במאי 2020 (IDT)


שם חדש[עריכת קוד מקור]

אפשרי לשנות שם של משתמש? בתודה מראש! משתמש יקר - שיחה 21:21, 1 ביוני 2020 (IDT)

יקר אפשר כאן מגזין יהלום - שיחה 21:30, 1 ביוני 2020 (IDT)
תודה רבה! משתמש יקר - שיחה 21:35, 1 ביוני 2020 (IDT)

@[עריכת קוד מקור]

שלום. שלחתי לך מייל, אשמח אם תגיבי. תודה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:48, 9 ביוני 2020 (IDT)

אליסיה מרקובה[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום שלומית קדם,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אליסיה מרקובה" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • י"ט בסיוון ה'תש"ף • 14:48, 11 ביוני 2020 (IDT)

@[עריכת קוד מקור]

שלום, שלחתי לך מייל. אשמח אם תגיבי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 00:05, 17 ביוני 2020 (IDT)

חדשופדיה[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2020 – שבוע #25
עודכן ב־16 ביוני
לחתימה על מנוי לידיעון

בדף ויקיפדיה:מפגשים/מפגש קיץ 2020 מתקיים דיון בקשר לקיום מפגש קיץ השנה ובקשר לאופיו • בפרלמנט מתקיימת הצבעה בנושא חשיבות ערכים על מגפות.


אלאן אבל[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום שלומית קדם,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אלאן אבל" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, הארי פוטר 73שיחההטילדה הרביעיתבית ספר ויקיפדיה 16:53, 18 ביוני 2020 (IDT)

אלברט וולף[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום שלומית קדם,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אלברט וולף" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, הארי פוטר 73שיחההטילדה הרביעיתבית ספר ויקיפדיה 17:18, 18 ביוני 2020 (IDT)

סטאבט מאטר (דבוז'אק)[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,

במסגרת מיזם עבודות ויקידמיות בבית ברל במסגרתו סטודנטים לתרגום מתרגמים ערכים לעברית, נכתב הערך הנ"ל. אם יש לך זמן אשמח מאוד אם תוכלי להסתכל ולוודא שאין בו בעיות. תודה ושבוע טוב, Keren - WMIL - שיחה 16:32, 21 ביוני 2020 (IDT)

שלום קרן,

קראתי את הערך ואין לי הערות (פרט לשינוי זעיר בטבלה - כתבתי "רביעיית סולנים" והסרתי "קוורטט", ליתר בהירות). הערך כתוב היטב, לפי כל הכללים. עם זאת, כדאי היה לתרגם את הערות השוליים, אבל זה איננו הכרחי. התרגום מאנגלית טוב והערך כתוב ומאורגן לפי דרישות הוויקיפדיה. כל הכבוד לכותב/ים ואני מקווה שימשיכו לכתוב ערכים בוויקיפדיה. שלומית קדם - שיחה 09:48, 22 ביוני 2020 (IDT)

הצעת מדיניות לערכי מוזיקה קלאסית[עריכת קוד מקור]

 1. במידה והמוזיקאי זכה בפרס כלשהו בעל חשיבות אנציקלופדית, דוגמת פרס גראמי, פרס אנגל או פרס ישראל.
 2. מוזיקאי שהגיע למקום ה-X בתחרות מוזיקלית בעלת חשיבות אנציקלופדית כגון תחרות הפסנתר הבינלאומית ע"ש נאומבורג, תחרות לפסנתר ע"ש רובינשטיין או התחרות על שם המלכה אליזבת).
 3. לפחות X הופעות שלו תועדו או פורסמו על ידי גוף תקשורתי בעל חשיבות אנציקלופדית (שלא למטרות יחסי ציבור או פרסומת).
 4. מלחין שחיבר לפחות X יצירות שבוצעו על ידי סולן/הרכב קאמרי/תזמורת/מקהלה בעלי חשיבות אנציקלופדית.
 5. מנצח שניצח לפחות על תזמורת אחת בעלת חשיבות אנציקלופדית.
 6. מנהל מוזיקלי של תזמורת כנ"ל או של בית אופרה בעל חשיבות אנציקלופדית.
 7. מעבד מוזיקלי שעיבד X יצירות של מלחינים בעלי חשיבות אנציקלופדית.
 8. נגן שהופיע X פעמים עם תזמורת בעלת חשיבות אנציקלופדית, עם הרכב קאמרי בעל חשיבות אנציקלופדית, או שהוא נגן ראשי בתזמורת כזאת.
 9. בתחום המוזיקה הקלאסית, מוזיקאי שיצא למסעות הופעות בעולם, כסולן (נגן או זמר, ברסיטלים או עם תזמורות או בתי אופרה) או כחבר בהרכב קאמרי, או כמנצח על תזמורות בעלות חשיבות אנציקלופדית.
 10. תזמורת סימפונית או קאמרית שהוציאה לפחות X הקלטות מסחריות, מופיעה באולמות חשובים ובפסטיבלי מוזיקה ויוצאת למסעות קונצרטים.
 11. מקהלה (מקהלה מעורבת, מקהלת נשים, מקהלת ילדים, מקהלת נערים) - הופיעה X פעמים עם תזמורות בעלות חשיבות אנציקלופדית או בפסטיבלי מוזיקה בעלי חשיבות אנציקלופדית.
 12. הרכב קאמרי שהופיע X פעמים בפסטיבלי מוזיקה בעלי חשיבות אנציקלופדית.
 13. הרכב קאמרי שהופיע X פעמים באולמות בעלי חשיבות אנציקלופדית.
 14. מקהלה שהופיעה X פעמים באולמות בעלי חשיבות אנציקלופדית.
 15. במוזיקה קלאסית, מורים מהדרג הגבוה ביותר, כמו אריה ורדי, אילונה פהר או דורותי דיליי, שבין תלמידיהם סולנים בינלאומיים (כגון יצחק פרלמן, דוראל גולן או ג'ושוע בל).
 16. פסטיבל מוזיקה קלאסית בעל חשיבות אנציקלופדית, כגון פסטיבל ישראל, פסטיבל ביירוית או פסטיבל זלצבורג.
שלומית, איך מתקדמת המדיניות? את מתכוונת להעלות אותה להצבעה בפרלמנט? הארי פוטר 73 ~ שיחה ~ הטילדה הרביעית 01:36, 8 באוגוסט 2020 (IDT)
הארי פוטר 73, המדיניות גמורה ומוכנה. חשבתי שמקיסטר יעלה אותה יחד עם המדיניות לשאר סוגות המוזיקה, אבל אם לא, אעשה את זה בעצמי.שלומית קדם - שיחה 10:25, 8 באוגוסט 2020 (IDT)

חדשופדיה - שבוע 28 2020[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2020 – שבוע #28
עודכן ב־9 ביולי
לחתימה על מנוי לידיעון

מפגש קיץ 2020: חגיגת יום הולדת ה-17 לוויקיפדיה העברית, תתקיים הפעם בצורת מפגש ZOOM ביום ראשון 12 ביולי, בשעה 18:00. לפרטים נוספים ראו כאן.

רוברט סימפסון[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום שלומית קדם,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "רוברט סימפסון" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • כ' בתמוז ה'תש"ף • 10:16, 12 ביולי 2020 (IDT)

זיהוי תמונות מ-1969[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, לאחרונה מתנהל מסע זיהויים שקשור לאלפי תמונות שצולמו ב-1969. בויקיפדיה:OTRS/אוסף דן הדני/גולדה מאיר שבה מביקור בארה"ב, 1969 יש מספר תמונות (בערך באמצע הרצף שכולל 131 תמונות) של מנצח צעיר ומספר נגניות. נשאלה שם שאלה לגבי זיהוי כלי הנגינה, אבל אולי את גם מזהה מישהו מאנשי התזמורת? כמובן שכל זיהוי נוסף של אישים רמי מעלה יתקבל בברכה.אודי - שיחה 08:43, 19 ביולי 2020 (IDT)

שלום, אודי. כן, כלי הנגינה הוא קלרינט, אבל איפה המנצח הצעיר שהזכרת? את אנשי התזמורת אינני מזהה, לצערי. לגבי אנשים רמי מעלה, הייתי שמחה לעזור, אבל הכישורים שלי בזיהוי פנים דלים מאד, לצערי. בזיהוי קולות אני טובה יותר... שלומית קדם - שיחה 17:53, 19 ביולי 2020 (IDT)
זה המנצח שכיוונתי אליו. ואם את כבר פה, אז מאירוע אחר, זה מנצח צעיר שמנצח על הרכב ליווי של 3-4 נגנים שמלווים ריקודי עם. נכון שזה לא ממש הספציאליטה שלך, אבל אולי בכל זאת. תודה בכל אופן.אודי - שיחה 21:44, 19 ביולי 2020 (IDT)
המנצח בתמונה הראשונה הוא כנראה יצחק גרציאני, שהיה מנצחה של תזמורת צה"ל מ-1964, נדמה לי, עד מותו. גם לפי תמונה אחרת (בערך שלו) נראה שזה הוא. את המנצח השני אינני מכירה, לצערי.שלומית קדם - שיחה 00:06, 20 ביולי 2020 (IDT)

בקשת הדרכה בהכנסת ערך חדש בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

שלום רב שלומית שמי אילנה איבצן וכתבתי ערך (שאינו קיים בויקיפדיה) אודות תזמורת יחודית בשם תזמורת הבוסתנאים. אשמח אם תנחי אותי כיצד להתקדם. למי לשלוח את הערך? בעלי עורך לשוני ולכן הטקסט עבר עריכה לשונית. בתודה מראש ד"ר אילנה איבצן דואר אלקטרוני ivtzan_i-at- hotmail.com טלפוןאיבצן אילנה - שיחה 21:31, 14 באוגוסט 2020 (IDT) 0505673052

שלום אילנה,
עד ששלומית תראה את פנייתך ותענה לך, שמתי בינתיים בשיחת משתמש:איבצן אילנה מדריך בסיסי למתחילים, כך שתוכלי להציג בדף שיחתך או בארגז חול (ראי את המדריך) את טיוטת הערך, כדי ששלומית תוכל לראות אותו ולהדריך אותך. בברכה. ליש - שיחה 22:14, 14 באוגוסט 2020 (IDT)
שלום אילנה,
כפי שאריה אמר לך, כשהערך יימצא בטיוטה שלך, פני אלי שוב כאן ואז אעבור עליו ואראה אם הוא בשל להופיע במרחב הערכים הראשי.

בברכה, שלומית קדם - שיחה 09:46, 15 באוגוסט 2020 (IDT)

עזרה בויקיזציה למשתמשת חדשה[עריכת קוד מקור]

שלום, אשמח לעזרתך :) ערכים רבים שאני מוצאת כאן נטולי כל הקשר ואינם ברורים (שלא לדבר על חסרי מקור). המשותף להם הוא שמעט אנשים בעלי ידע נמנעים מעריכתם (נושאי מוזיקה קלאסית, דתות, היסטוריה ועוד), ואני מנסה לתרום להרחבתם לנקודות מבט נוספות ומקורות נוספים. אני לא באמת יודעת לעשות "ויקיזציה" לדברים, או איך להוסיף תבנית:לא ברור למשפטים סתומים. אשמח לעזרה, תודה אביטל 85.65.30.138 04:39, 20 באוגוסט 2020 (IDT)

שלום, אביטל וברוכה הבאה לוויקיפדיה. לאילו ערכים את מתכוונת? ויקיזציה כוללת דברים שונים, בין היתר הכנסת קישורים פנימיים על ידי הוספת [[ ]] משני עברי השם או המונח שאת מעוניינת בו. אם יש לו ערך, הוא יופיע בכחול. אם לא, באדום. "לא ברור" כותבים: הבהרה בין סוגרים מסולסלים: {{ }} במקום הרלוונטי. במקרה של חוסר במקורות, אפשר לכתוב: מקור בין סוגריים מסולסלים, או להוסיף הערת שוליים, אבל זה מסובך מדי להסבירר כאן על רגל אחת. אני עורכת בעיקר בנושאי מוזיקה קלאסית, ואשמח אם תצרפי את הידע שלך לתחום. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 08:18, 20 באוגוסט 2020 (IDT)

ערך הכתוב כטיוטה ומה הלאה?[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית כתבתי ערך חדש על תזמורת הבוסתנאים. מה השלב הבא? למי להעביר? קשה מאד להתמצא בים ההוראות של הויקיפדיה. אשמח לאזרתך איבצן אילנה ====

שלום אילנה,

הגעתי לדף הטיוטה שלך, אבל הוא ריק. תני לי כאן קישור לערך שכתבת, ואז אוכל לעזור לך להמשיך.שלומית קדם - שיחה 21:22, 28 באוגוסט 2020 (IDT)

דף טיוטה תזמורת הבוסתנאים[עריכת קוד מקור]

שלום רב שלומית רב תודות על המשוב החיובי. השינויים שערכת בטיוטה מעולים.. אשמח להערות נוספות. אגב, את הדוקטורט שלי אודות הסגנון המוזיקלי היחודי של סשה ארגוב כתבתי באוניברסיטה העברית, ואחיך פרופ' יהואש הירשברג היקר היה אחד הקוראים של עבודת הדוקטורט שלי. עולם קטן... האם דף זה הוא דרך ההתקשרות שלנו? בתודה ובברכה אילנה איבצן

שלום אילנה,

עוד לא ערכתי את הטיוטה, אני ניגשת לכך עכשיו. אכן עולם קטן... לגבי ההתקשרות בינינו, את יכולה להמשיך לכתוב לי כאן, או, אם תרצי, לשלוח לי אימייל באמצעות "שליחת דואר למשתמשת" בפרק "כלים" שמצד ימין בכל דף שיחה. עוד דבר - שמתי לב שעוד אינך משתמשת בחתימה כפי שהסברתי קודם: שיפט וארבע ~ (שני מקשים מעל מקש השיפט במקלדת). בברכה, שלומית קדם - שיחה 17:12, 29 באוגוסט 2020 (IDT)

שלום אילנה. סיימתי את העבודה בערך תזמורת הבוסתנאים (שם הערך יוכחל ברגע שיעלה למרחב הערכים הראשי). הוצאתי כמה פסקאות שלא היו אנציקלופדיות באופיין - מפורטות, אישיות או פרסומיות מדי, אבל חסרונן בא על פתרונו בקישורים החיצוניים הרבים. תודה לך על ערך מעניין. ועל המידע החדש על גוף מוזיקלי שלא הכרתי. אני מקווה שתמשיכי לכתוב ערכים בנושאי מוזיקה, ואשמח לעזור במקרה הצורך.שלומית קדם - שיחה 18:25, 29 באוגוסט 2020 (IDT)

שיחה:קרחון טיילור (ארץ ויקטוריה)[עריכת קוד מקור]

שלום רב, שלומית.

ראשית, אציין שתייגת את דרור אבי בצורה לא תקינה. כך נראה דף השיחה לאחר עריכתך, כי כשעשית {{משתמש:Deror avi}} הכללת את דף המשתמש שלו בתוך הדף. להבא יש להשתמש ב{{א|Deror avi}} או אם כבר משתמש, אז {{משתמש|Deror avi}}. תיקנתי בדף השיחה כדי שהדף לא ייראה מוזר, אבל תיוג הוא לא קיבל. אז כדאי שתכתבי הודעה חדשה בדף השיחה עם תיוג נכון.

לעצם השאלה ששאלת אותו שם – צריך להיכנס לפריט הוויקינתונים שמקושר לערך, להסיר את הקישור לעברית ואז להכניס קישור לערך הנכון בעברית.

רב בריאות, דגש חזק - שיחה 00:39, 1 בספטמבר 2020 (IDT)

הטילדה הרביעית - גיליון 34[עריכת קוד מקור]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
דבר העורך • ויקישטעטל • פיצ'רים חדשים למשתמשים חדשים • מיזם צילום אישים • Wiki Talk • סודוקו • תשבץ • קצרמרי אקטואליה • מיזם חודש אסיה • מתקפת איכות על הכניסה ללבנון • הפרלמנט • מפגש קיץ 2020 • קרב איגרוף • תמונות חדשות

HatildaHarviit-chrom.png

אנסמבל שאפל, דיון שחזור[עריכת קוד מקור]

פתחתי דיון שחזור על הערך אנסמבל שאפל. BAswim - שיחה 11:34, 8 בספטמבר 2020 (IDT)