שיחת משתמשת:שלומית קדם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ארכיון א', ארכיון ב', ארכיון ג', ארכיון ד', ארכיון ה', ארכיון ו', ארכיון ז', ארכיון ח', ארכיון ט', ארכיון י', ארכיון י"א, ארכיון י"ב, ארכיון י"ג, ארכיון י"ד, ארכיון ט"ו, ארכיון ט"ז, ארכיון י"ז, ארכיון י"ח, ארכיון י"ט שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ' שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"א שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ב משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ג משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ד

ברברה בוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

האזיני נא לביצוע הנפלא הבא ave maria Yoavd - שיחה 12:22, 17 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה רבה, יואב! אכן, נפלא, אולי הנפלא ביותר ששמעתי ליצירה זו.שלומית קדם - שיחה 17:02, 17 באוגוסט 2009 (IDT)
שמח שמצא חן בעיניך. אני ממפה עכשיו את כל היצירות של שוברט וליד כל אחת מהן אני רושם היכן יש הקלטות חופשיות באינטרנט. זו אחת "המציאות" שלי. אני ממש מופתע שכמעט לכל שיר שלו יש כמה ביצועים שניתן לשמוע מהאינטרנט. Yoavd - שיחה 08:05, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
בשבת האחרונה, בתוכנית של אבי אתגר, היו כמה שירים, עיבודים של יצירות אינסטרומנטאליות ואריות מאופרות, בביצועים של הזמרים הפופולריים, כמו שרה ברייטמן, שרלוט צ'רץ' ועוד. צ'רץ', אם אינני טועה, שרה את האווה מריה. יש לה קול יפה, בהחלט, אבל כשמשווים את רמת הביצוע, המוזיקליות, העומק, לאלה של בוני... טוב, עדיף לא להשוות. השאר היו ברמה נמוכה עוד יותר. הצרה היא שזה מה שהציבור הרחב, הלא-מוזיקלי, לומד להכיר כביצועי מוזיקה קלאסית וטופח לעצמו על השכם, שהנה גם הוא מאזין כמו המשכילים האינטליגנטים האלה מהיכל התרבות. כמו הכנרת ונסה מיי, זאת עם הכינור האדום, שנראית ומנגנת כמו במועדון לילה. לך תסביר לציבור הרחב מה בינה לבין יצחק פרלמן ודוד אויסטרך...שלומית קדם - שיחה 11:24, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
הנה עוד כמה שירים יפים של ברברה בוני :

Barbara Bonney sings 'Schwips-Lied' from Johann Strauss' 'Ein Nacht in Venedig (A Night in Venice)'

Barbara Bonney Andreas Scholl "Stabat Mater" Giovanni Battista Pergolesi

סיור מצולם על התפתחותה של בוני, בלווי שירה שלה - מומלץ!

A Scandinavian Dichterliebe

"Deh vieni, non tardar" W. A. Mozart

"Ach, Ich Fühl's" Wolfgang Amadeus Mozart

"Die Schwestern" Johannes Brahms

"Sul fil d'un soffio etesio" (Falstaff)

"Fulget amica dies" "Tu Virginum Corona" K 165 W. A. Mozart

" Pie Jesu" Gabriel Fauré

The Radiant Voice of Barbara Bonney sings In Trutina

"Laudate Dominum" Wolfgang Amadeus Mozart

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager Malcolm Martineau Volkslied

Peer Gynt

"Heute Noch Lieber Vater, Tut Es Doch" Johann Sebastian Bach

Barbara Bonney "Ganymed" Geoffrey Parsons Franz Schubert

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager "Aus meinen Tränen sprießen" Fanny Mendelssohn Hensel

"Un moto di gioia" Le Nozze di Figaro W. A. Mozart

"Thy hand, Belinda...When I am Laid in Earth" Henry Purcell Yoavd - שיחה 12:37, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה. מצפות לי שעות של הנאה עילאית.שלומית קדם - שיחה 12:42, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

חריזה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית,

בערך זה אין הערות שוליים. פניתי לכותב העיקרי (משתמש:רונן אלטמן קידר) בנובמבר 2014 עם בקשה שיטפל בערך זה. הוא סירב בטענה לחוסר זמן ועניין. האם תרצי לקחת את זה על עצמך? גילגמש שיחה 15:00, 9 ביולי 2015 (IDT)

שלום חן,
קצת מוזר שמי שכתב ערך מומלץ מסתייג ממנו עכשיו בטענת חוסר עניין. חוסר זמן זו גם בעיה שלי ואינני מתמצאת ממש בנושא, אבל אם לא יימצא מישהו אחר, אשתדל לראות מה אוכל לעשות. מה עם משתמשת:Dahlia? נראה לי שזה התחום שלה, אם היא עוד פעילה. לילה טוב, שלומית קדם - שיחה 23:49, 9 ביולי 2015 (IDT)
תודה שלומית. אנסה לפנות אליה. גילגמש שיחה 05:34, 10 ביולי 2015 (IDT)
שלום גילגמש, קראתי עכשיו את הערך, ולמען האמת, נראה לי שאין צורך בהערות שוליים, משום שהדוגמאות הרבות מדברות בשם עצמן. סביר שיש מאמרים של מומחים לדבר, שאומרים בדיוק מה שרונן אלטמן קידר אומר, אבל ככל הידוע לי, הוא עצמו עוסק בתחום הספרות והשירה, כך שבמקרה מסוים זה, אולי אפשר לוותר על הערות שוליים (וייתכן גם שזה הרציונל שעמד מאחורי ההמלצה על הערך בשעתה).שלומית קדם - שיחה 19:28, 13 ביולי 2015 (IDT)
אתייעץ עם גארפילד לגבי העניין הזה, אם כי לא נראה לי שאפשר לוותר על הערות השוליים. אני יודע שרונן אלטמן קידר עוסק בשירה, אבל זה לכשעצמו לא מספיק. בעבר עניין הערות השוליים לא היה מודגש כמו שהוא מודגש היום. זה מומלץ ישן מאוד, מלפני עשור כמעט. כיום מקובל שהערכים מגובים בהערות שוליים. אני בטוח שיש ספרות אקדמית רצינית שנעשתה בתחום זה. גילגמש שיחה 19:34, 13 ביולי 2015 (IDT)
אני לא מסכים עם שלומית ולדעתי ערך זה מאוד זקוק להערות שוליים, יש משפטים שממש זועקים לכך. ניסיתי לקרוא את הפתיח בעיניו של תלמיד תיכון ואני משוכנע שתלמיד תציכון רגיל לא היה מצליח לעמוד במשימה - לא הייתי מצביע עליו כערך מומלץ. בברכה. ליש - שיחה 19:42, 13 ביולי 2015 (IDT)
תודה ליש. זאת הייתה גם התחושה שלי. גילגמש שיחה 19:47, 13 ביולי 2015 (IDT)
בתשובה לשניכם, אם כך הבעיה איננה רק בהערות שוליים אלא בעריכה בכלל, והשאלה צריכה להיות, אם להשאיר את ההמלצה או לבטל אותה. הרי הוספת הערות שוליים לא תפתור את בעיות הניסוח. לגבי ספרות אקדמית רצינית, ודאי שיש, השאלה היא רק למי ואיזה עורך מוכן לטפל בערך.שלומית קדם - שיחה 00:29, 14 ביולי 2015 (IDT)

כמה הערות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שוב ערב טוב שלומית,

שימי לב בבקשה לתיקוניי בערך על המסע הראשון של ג'יימס קוק. ראשית, תותחים בקוטר של 4 ליבראות הם קטנים מאוד. הם יורים כדור ברזל בגודל של תפוז. אפילו תותחי יבשה היו בקוטר גדול יותר. הטווח שלו נמוך למדי - אולי קילומטר או שניים לכל היותר. בנוסף, כל הספינות נשאו תותחים באותה תקופה. זה פחות כדי להלחם בילידים (בשבילם אפילו תותח חרטום על כוננת מסתובבת היה מספיק). זה נועד בעיקר להדיפת שודדי ים. כמו כן, באותה תקופה נשאו הספינות נשק אישי (גם כן למטרה זו) הנשק כלל רובים, אקדחים חרבות וכו'. לעתים, התווספו גם כמה נחתים. אלה שימשו לא רק כדי להלחם באויבים, אלא גם כדי להפעיל סמכות על הסיפון לפי הוראות רב החובל. בהתחשב בכך שג'יימס קוק היה קצין בצי המלכותי הבריטי (ומכאן דרגתו הצבאית) אז סביר שיקבל ליווי מסוים של נחתים. אגב, אולי כדי לציין שלא כל כך קל לקבל דרגת לפטננט (אולי כדאי להקפיד על התעתיק הבריטי, אבל זה שיקול לזמן אחר). היה צריך לעמוד בבחינות ובעל דרגה זו יכול היה לפקד על ספינות גדולות למדי, כפי שמראה המקרה של ג'יימס קוק. זה לא סתם סגן עלוב שמקבל מחלקה של 20 חיילים ומסתער איתה על הגבעה הסמוכה. מדובר בדרגה בכירה למדי. גילגמש שיחה 20:33, 13 ביולי 2015 (IDT)

תודה על ההערות וההארות. לגבי הנשק על הספינה, ידיעותי בתחום זה שואפות לאפס, ואת המעט בעברית שאבתי ממילון מונחים צבאיים וממילונים כלליים. כל תיקון יתקבל בברכה. לגבי הדרגה של קוק, שיערתי שזה המצב, ולכן לא תרגמתי את לייטננט לסגן אלא השארתי אותו כמות שהוא. לגבי התעתיק, כמו שכתבת, אין לי התנגדות לשנות, אם כך יוחלט. בברכה, שלומית קדם - שיחה 20:39, 13 ביולי 2015 (IDT)
אולי כדאי לכתוב משהו כמו "רב חובל, בעל דרגת לוטננט בצי המלכותי הבריטי"? לגבי לוטננט/לפטננט אני לא בטוח כמה קורא ממוצע יבין מה זה בכלל. העניין פה הוא קצת הומוריסטי. האנגלים (בניגוד לאמריקאים) הוגים את הדרגה "לפטננט" (אף על פי שאין אות F או ph במילה) כי לו (leu) זה פשוט שירותים ואת המילה tenant אפשר לתרגם גם כ"מטפל ב.." אז יוצא שיש פה מטפל בשירותים וזה לא כל כך נעים. לא בטוח עד כמה הפרט הזה חשוב לקורא העברי... גילגמש שיחה 20:45, 13 ביולי 2015 (IDT)
כן, או שאפשר להבין את זה כ"דייר בשירותים"... באמת לא כל כך מכובד, אבל לא נראה לי שהקורא העברי יבין מזה משהו. השאלה אם לשנות ל"לוטננט", כי באנגלית זה נשמע קרוב יותר ל"לייטננט" (לפחות באנגלית אמריקאית), שלא לדבר על כך שאז צריך יהיה לשנות בהמון ערכים. בקשר למה שהצעת בראשית הפסקה, אשקול את זה מחר. לילה טוב,שלומית קדם - שיחה 00:26, 14 ביולי 2015 (IDT)
אני דווקא שומע לוטננט הינה למשל פה: [1]. בכל אופן, לגבי לייטננט/לוטננט אולי כדאי לדון בייעוץ לשוני. את צודקת שההבחנות הדקות האלה בין הגייה בריטית לאמריקאית כנראה לא תעניין את הקוראים. גילגמש שיחה 06:11, 14 ביולי 2015 (IDT)

אפרים דרור[עריכת קוד מקור | עריכה]

מכירה? אביעדוסשיחה 23:29, 21 ביולי 2015 (IDT)

ודאי וודאי. שמו היה נזכר אצלנו בבית עוד מהימים שהיה אפרים טרוכה. תרגומיו הנמלצים לא היו בדיוק לטעמי, אבל לערך הוא בוודאי זכאי ותבורך שכתבת לו.שלומית קדם - שיחה 00:01, 22 ביולי 2015 (IDT)
חיוך אביעדוסשיחה 00:29, 22 ביולי 2015 (IDT)

העלאת תמונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום שלומית, אשמח לקבל את עזרתך בנוגע להעלאת תמונה בערך יצחק ניבורסקי. יש תמונה שלו ב'גוגל תמונות'. תמונה ראשונה מצד ימין. בתודה. 89.138.34.45 00:19, 27 ביולי 2015 (IDT)

שלום לך, דווקא בענייני תמונות אינני האדם המתאים לפנות אליו. עדיף לפנות אל משתמשת:Hanay או אל משתמש:ביקורת. לי יש בעיה בכל תחומי הטכנולוגיה הוויקיפדית ואפילו עם תמונות שלי אני מתקשה. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 00:46, 27 ביולי 2015 (IDT)
שלום. תמונה מגוגל תמונות אינה תמונה חופשית מזכויות יוצרים, אתה יכול להעלות רק תמונה שיצרת בעצמך. ביקורת - שיחה 00:50, 27 ביולי 2015 (IDT)