שיחת משתמשת:שלומית קדם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ארכיון א', ארכיון ב', ארכיון ג', ארכיון ד', ארכיון ה', ארכיון ו', ארכיון ז', ארכיון ח', ארכיון ט', ארכיון י', ארכיון י"א, ארכיון י"ב, ארכיון י"ג, ארכיון י"ד, ארכיון ט"ו, ארכיון ט"ז, ארכיון י"ז, ארכיון י"ח, ארכיון י"ט שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ' שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"א שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ב משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ג משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ד משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ה משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ו משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ז משתמשת:שלומית קדם/ארכיון כ"ח


ברברה בוני[עריכת קוד מקור]

האזיני נא לביצוע הנפלא הבא ave maria Yoavd - שיחה 12:22, 17 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה רבה, יואב! אכן, נפלא, אולי הנפלא ביותר ששמעתי ליצירה זו.שלומית קדם - שיחה 17:02, 17 באוגוסט 2009 (IDT)
שמח שמצא חן בעיניך. אני ממפה עכשיו את כל היצירות של שוברט וליד כל אחת מהן אני רושם היכן יש הקלטות חופשיות באינטרנט. זו אחת "המציאות" שלי. אני ממש מופתע שכמעט לכל שיר שלו יש כמה ביצועים שניתן לשמוע מהאינטרנט. Yoavd - שיחה 08:05, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
בשבת האחרונה, בתוכנית של אבי אתגר, היו כמה שירים, עיבודים של יצירות אינסטרומנטאליות ואריות מאופרות, בביצועים של הזמרים הפופולריים, כמו שרה ברייטמן, שרלוט צ'רץ' ועוד. צ'רץ', אם אינני טועה, שרה את האווה מריה. יש לה קול יפה, בהחלט, אבל כשמשווים את רמת הביצוע, המוזיקליות, העומק, לאלה של בוני... טוב, עדיף לא להשוות. השאר היו ברמה נמוכה עוד יותר. הצרה היא שזה מה שהציבור הרחב, הלא-מוזיקלי, לומד להכיר כביצועי מוזיקה קלאסית וטופח לעצמו על השכם, שהנה גם הוא מאזין כמו המשכילים האינטליגנטים האלה מהיכל התרבות. כמו הכנרת ונסה מיי, זאת עם הכינור האדום, שנראית ומנגנת כמו במועדון לילה. לך תסביר לציבור הרחב מה בינה לבין יצחק פרלמן ודוד אויסטרך...שלומית קדם - שיחה 11:24, 18 באוגוסט 2009 (IDT)
הנה עוד כמה שירים יפים של ברברה בוני :

Barbara Bonney sings 'Schwips-Lied' from Johann Strauss' 'Ein Nacht in Venedig (A Night in Venice)'

Barbara Bonney Andreas Scholl "Stabat Mater" Giovanni Battista Pergolesi

סיור מצולם על התפתחותה של בוני, בלווי שירה שלה - מומלץ!

A Scandinavian Dichterliebe"Deh vieni, non tardar" W. A. Mozart

"Ach, Ich Fühl's" Wolfgang Amadeus Mozart

"Die Schwestern" Johannes Brahms

"Sul fil d'un soffio etesio" (Falstaff)

"Fulget amica dies" "Tu Virginum Corona" K 165 W. A. Mozart

" Pie Jesu" Gabriel Fauré

The Radiant Voice of Barbara Bonney sings In Trutina

"Laudate Dominum" Wolfgang Amadeus Mozart

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager Malcolm Martineau Volkslied

Peer Gynt

"Heute Noch Lieber Vater, Tut Es Doch" Johann Sebastian Bach

Barbara Bonney "Ganymed" Geoffrey Parsons Franz Schubert

Barbara Bonney Angelika Kirchschlager "Aus meinen Tränen sprießen" Fanny Mendelssohn Hensel

"Un moto di gioia" Le Nozze di Figaro W. A. Mozart

"Thy hand, Belinda...When I am Laid in Earth" Henry Purcell Yoavd - שיחה 12:37, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

תודה רבה. מצפות לי שעות של הנאה עילאית.שלומית קדם - שיחה 12:42, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

ערך על מוסיקאי שמת בקורונה[עריכת קוד מקור]

לילה/בוקר טוב שלומית, Alan Abel הלך לעולמו. יהיה אכפת לך להציץ בערך האנגלי ולהחליט אם בא לך לכתוב עליו כמה מילים? ביקורת - שיחה 00:57, 30 באפריל 2020 (IDT)

שלום, ביקורת, אכתוב בימים הקרובים, אחרי שאסיים כמה ערכים שמצפים בקוצר רוח לטיפול.שלומית קדם - שיחה 19:34, 30 באפריל 2020 (IDT)
תודה רבה! הוא ציפה בקוצר נשימה. אם מותר להתלוצץ. חבל על דאבדין. ביקורת - שיחה 20:54, 30 באפריל 2020 (IDT)

קלרה גריפאהן[עריכת קוד מקור]

היי שלומית, הצבעת ונימקת בעד חשיבות הערך אך לא הצבעת נגד המחיקה. אשמח להצטרפותך להצבעה נגד מחיקת הערך כאן: ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:קלרה גריפאהן Amir.Nakar - שיחה 02:29, 30 באפריל 2020 (IDT)

סימפוניה מס' 104 ("לונדון") של היידן[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב שלומית, החלטתי לכתוב ערך מומלץ חדש מאחר ואני מעבד את הסימפוניה כולה ויש לי מספר מקורות מוצלחים ומעניינים. בערך עצמו אני מתכנן לפרט עוד על הפרקים כמובן, על הכינוי ואולי להוסיף עוד כמה פרטים כלליים על היצירה כולה. האם לדעתך זה יספיק? יש דברים נוספים שהיית מצפה למצוא בערך מומלץ? כמו כן אשמח אם תעזרי לי עם ההגהה בסוף. אני לא רוצה להטריח אותך עם ויקיזציה, אשתדל לעשות הכל בעצמי. תודה, Jab-jab - שיחה 11:31, 3 במאי 2020 (IDT)

שלום, עידן. קראתי את הערך, עשיתי הגהה בהתאם לצורך והכנסתי כמה קישורים פנימיים. הערך נראה טוב, מקיף ומעניין, אבל כדי שיתקבל כערך מומלץ יש להרחיבו עוד הרבה. לא מזמן הצעתי לניב את הערך ז'יזל כערך מומלץ, והוא אמר שהוא קטן מדי לדרישות (אז היו בו כ-48,000 בייטים, אחר כך הרחבתי עוד קצת). אינני יודעת כמה יידרש לערך שלך, ואינני חושבת שיש גודל מוסכם ומחייב בקריטריונים למומלצים, אבל בכל מקרה, כדאי להרחיב עוד ולהוסיף עוד הרבה הערות שוליים. תומכי מומלצים אוהבים הרבה מקורות.Face-smile.svg שלומית קדם - שיחה 17:53, 3 במאי 2020 (IDT)
נזכרתי בעוד הערה: בציטוט בפרק "השמעת בכורה, קבלה ועיבודים" כתוב "רובדינו". אני מניחה, שזו תקלדה והכוונה ל"רונדינו", אבל לא רציתי לתקן על דעת עצמי. לתשומת לבך.שלומית קדם - שיחה 17:57, 3 במאי 2020 (IDT)
תודה! רוברדינו זה שם של מלחין.
השאלה היא, אלו נושאים את מציעה להוסיף, פרט לפירוט על הפרקים עצמם? את הסימוכין אני אוסיף כשאסיים עם הטקסט (לפעמים אני מוסיף תוך כדי כתיבה כשמדובר בדברים שאני עשוי לשכוח). אני חושב שאוכל להכפיל את כמות הטקסט ולהוסיף צילומים של תעודות היסטוריות שקשורות לסימפוניה (על תקן "מקורות"). Jab-jab - שיחה 18:04, 3 במאי 2020 (IDT)
יש פה בעיה רצינית עם הערך ז'יזל לא יכול להיות מומלץ.. מסקירה קצרה נראה שהערך מקיף כל אספקט ביצירה ומרחיב במידה הנאותה בדיוק. ערך ארוך יותר ילאה את הקוראים וירחיק אותם. לא מדובר ברינג של ואגנר... מוזר שדווקא הוויקיפדים ש"אנציקלופדיות" (בשורוק) היא נר לרגליהם היו רוצים לראות מאמר שמתאים יותר לספרות המקצועית מאשר לאנציקלופדיה... Jab-jab - שיחה 18:23, 3 במאי 2020 (IDT)
כן, קשה לרצות את כולם. כשמוזיקה קלאסית ישראלית הוצע למומלץ, היה מי שהציע לי לקצר אותו בשליש. מובן שלא עשיתי את זה, והוא הומלץ ומומלץ עד עצם היום הזה, מקור גאוותי העיקרי בין הערכים. תמיד יהיה מי שיציע לקצץ ואחר שיציע להרחיב. לך לפי הרגשתך. אני אינני רואה אילו נושאים אפשר עוד להוסיף, רק להרחיב בפרקים הקיימים וכן כדאי מאד להכניס דוגמאות שמע ואולי גם דוגמאות תווים, אם זה אפשרי. זה תמיד טוב. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 18:42, 3 במאי 2020 (IDT)

ג'ון גילהולי[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום שלומית קדם,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "ג'ון גילהולי" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • י' באייר ה'תש"ף • 12:12, 4 במאי 2020 (IDT)

בוקר טוב, מזכיר גם את "מבצע דיפ פריז". יום נעים, ידידיה צבאןשיחה • י"א באייר ה'תש"ף • 09:20, 5 במאי 2020 (IDT)

שלום שלומית[עריכת קוד מקור]

מה שלומך? רציתי לשאול כמה שאלות באופן פרטי. האם זה אפשרי לשלוח לך דוא"ל? יום נעים. להביט לאופק - שיחה 09:26, 7 במאי 2020 (IDT)

שלום, להביט לאופק, שלומי טוב, תודה, ואפשר לשלוח לי דוא"ל.שלומית קדם - שיחה 10:11, 7 במאי 2020 (IDT)
תודה, שלחתי. להביט לאופק - שיחה 10:36, 7 במאי 2020 (IDT)

דואו סילבר-גרבורג[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית. הערך הועבר לטיוטה... אנא הסבירי בבקשה בדף השיחה שיחה:דואו סילבר-גרבורג, מדוע יש להעביר את הטיוטה למרחב הערכים הראשי. שבת שלום, Chaimkapusta - שיחה 19:44, 8 במאי 2020 (IDT)

שלום, ותודה רבה על ההסבר בדף הטויטה. נקווה שאכן הוא יועבר למרחב הערכים הראשי. ולנושא אחר - בעקבות העיסוק בהרכבי דואו-פסנתר, Jab-jab מצא כי המידע על דואו עדן-תמיר - ככל הנראה הרכב דואו הפסנתר החשוב והותיק ביותר בתולדות המדינה, מתמצה במספר פסקאות קטנות בתוך הערך על אלכסנדר תמיר. לפי דעתו וגם לפי דעתי, פיצול הפסקה לערך נפרד ומפורט יותר בהחלט ראוי במקרה זה. נשמח לשמוע את דעתך בנדון. בברכה, Chaimkapusta - שיחה 11:12, 9 במאי 2020 (IDT)
כן, בהחלט. כדאי מאד לכתוב ערך נפרד על דואו עדן-תמיר. סביר שבעבר התכוונתי לכתוב אותו, אבל הוא נשכח בין כל הערכים האחרים. אשמח מאד אם תכתוב אותו, Chaimkapusta. שלומית קדם - שיחה 11:54, 9 במאי 2020 (IDT)
תודה שלומית. אשתדל להתחיל בכתיבתו עוד היום. בברכה, Chaimkapusta - שיחה 13:01, 9 במאי 2020 (IDT)

העברת ערך ממרחב הערכים חזרה לטיוטה[עריכת קוד מקור]

שלומית שלום. מקווה ששלומך טוב. אשמח לעזרתך. לאחרונה כתבתי ערך שעוסק בתחנת הכוח בטבריה. לאחר הרבה עבודה וניסיונות פיצוח והבנה של כתיבת הערכים בויקיפדיה, רציתי להעביר את הערך שהיה טיוטא בחשבוני, למרחב הערכים. לצערי אחד מן העורכים הותיקים החליט שהערך עדיין לא ראוי להתפרסם. אני לא מבינה מדוע. האם תוכלי לעזור לי להבין מה דרוש תיקון/חידוד/כתיבה מחדש? המון בריאות, Orna vagman - שיחה 11:36, 10 במאי 2020 (IDT)

שלום לך, אורנה. קראתי את הערך. הנושא עצמו רחוק ממני וקשה לי לחוות דעה עליו, אבל ממה שנראה לי, הערך מפורט מדי וכתוב בצורת כתבה עיתונאית או פרק ביוגרפי, לא כערך אנציקלופדי. אני מציעה לך לצמצם אותו לפרטים הנוגעים לתחנה עצמה ולהסתפק בפרטים מינימליים לגבי מקימיה. בכל מקרה, אני ממליצה לך לפנות אל משתמש:דוד שי, שנראה לי מתאים יותר ממני לייעוץ בתחום זה. בהצלחה, שלומית קדם - שיחה 13:24, 10 במאי 2020 (IDT)

שלומית תודה. עדכנו את הערך בהתאם לעצותיך והעברנו למרחב הערכים. איך נדע שהערך באמת עבר? שוב תודה. אורנה Orna vagman (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום [[משתמש:Orna vagman|Orna vagman], כן, הערך מופיע עכשיו במרחב הערכים הראשי, תחנת הכוח בטבריה. קישור כחול משמעו שהערך נמצא במרחב הערכים.שלומית קדם - שיחה 18:50, 11 במאי 2020 (IDT)

פסאלמוס הונגריקוס[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום שלומית קדם,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "פסאלמוס הונגריקוס" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • י"ז באייר ה'תש"ף • 13:56, 11 במאי 2020 (IDT)

עזרה בכתיבת ערך בתחום המוזיקה[עריכת קוד מקור]

היי, אני צריכה עזרה, יש זמר שאני אוהבת שלא נמצא בויקפדיה. ניסיתי לכתוב עליו ערך ע"י תרגום מויקפדיה באנגלית והוספתי קישור. בנוסף הוספתי עוד כל מיני דברים שאני יודעת עליו. אני לא ממש מבינה איך עובדת הויקפדיה כדי שיאשרו לי את הערך. אשמח לעזרה. Judit2020 - שיחה 09:11, 20 במאי 2020 (IDT)

שלום, Judit2020. אני שמחה שאת רוצה לערוך בוויקיפדיה. אינני בקיאה בתחום של זמרים במוזיקה קלה. מה שאני מציעה לך, הוא להיכנס לקטגוריה:זמרים פוארטו ריקנים ולראות איך כתובים הערכים שם. כך תוכלי לבנות את הערך שלך לפי אותה מתכונת. הערה אחת: דברים שאת יודעת על הזמר אינם מקובלים בערך אנציקלופדי. את צריכה להביא מקורות לדברים שאת כותבת בערך. הרי את הדברים שאת יודעת קראת או שמעת באיזה מקום. אם אינך מוצאת את המקור, כתבי את הדברים בשיחת הערך. אולי מישהו אחר ימצא את המקור. בהצלחה,שלומית קדם - שיחה 10:08, 20 במאי 2020 (IDT)