שיחת משתמש:אביתרג/תבנית עליות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
העלייה לארץ ישראל וההתיישבות בה
עליות והתיישבות בעת העתיקה
עליות והתיישבות בימי הביניים
עליות והתיישבות בעת החדשה
עליות על פי ארץ מוצא

ראו גם
פורטל:היישובP kkl.png
- הועבר מהדף שיחת תבנית:עליות קדומות#חידוש הדיון

ממשיך את הדיון שנפתח לפני שנים: יש לי טיוטה של תבנית שיצרתי. צריך עדיין לעבוד עליה, לבצע אופציה של הסתרה או הרחבה כדי שהתבנית תהיה פחות ארוכה ויותר יפה בעין, ואולי גם למחוק חלק מההפניות שהן יותר זניחות, אך נראה לי שהתבנית כוללת הרבה יותר מהתבניות הקודמות הקיימות, מאחדת בהצלחה שתי תבניות, ונותנת את כל רצף העליות וההתיישבות של יהודים בארץ לכל אורך הדורות. אביתר ג'שיחה • 13:29, 12 בדצמבר 2019 (IST)

מה שלא מקולקל, לא צריך לתקן. לא מצאתי בטיוטה שלך את העלייה מרומניה, ערך מומלץ... בברכה. ליש - שיחה 13:58, 14 בדצמבר 2019 (IST)
ליש, עלה לראש הדיון ותראה מה מקולקל. אם לא הבנת מה מקולקל מהדיון, אחדד:
  1. יש כאן שתי תבניות, שכל אחת מהן מציגה אוסף חלקי של קישורים, מה שמעורר מעט אי נוחות. למה נושא אחד צריך להיות מחולק לשתי תבניות?
  2. אם כבר קיבלנו את החלוקה המלאכותית של העליות לשתי תקופות, והחלטנו ליצור בהתאם שתי תבניות, שכל אחת מהן אמורה להקיף רק עליות מן התקופה הרלוונטית, מדוע חלק מהקישורים נמצאים בשתי התבניות? אם עליית תלמידי הגר"א היא "עלייה קדומה" מה מקומה בתבנית:עליות, ואם היא "עלייה חדשה" מה מקומה בתבנית:עליות קדומות?
  3. אין סנכרון בין הערכים המקושרים בתבנית לבין התבנית המוצבת באותם ערכים: הן תבנית:עליות קדומות והן תבנית:עליות מקשרות לערך על עליית החסידים, אך בערך על עליית החסידים מוצבת רק תבנית:עליות קדומות. הן תבנית:עליות קדומות והן תבנית:עליות מקשרות לערך על עליות מראשית הציונות ועד קום מדינת ישראל אך בערך הנ"ל לא מוצבת אף אחת מהתבניות הללו.
  4. הכותרת של תבנית:עליות קדומות, "העלייה לארץ ישראל וההתיישבות בה", אינה נותנת כל רמז על כך שתבנית זו נותנת קישורים רק לעליות הקדומות, כשמה. בהיפך הגמור, הכותרת של תבנית:עליות, ששמה מרמז על כך שמדובר בתבנית כוללת המקיפה את כל העליות לארץ ישראל מכל התקופות, מקבלת כותרת "עליות לארץ ישראל בעת החדשה".
  5. מכל האמור לעיל, נובע כי יש ליצור תבנית אחת מורחבת הכוללת את כל הערכים המרכזיים הקשורים לעליות לארץ בכל התקופות, ושכותרתה תתאים לשמה.
ובתגובה להערתך האחרונה, הסתכל פעם שנייה וראה שהעלייה מרומניה מופיעה גם מופיעה בטיוטה שלי. את העליות לפי ארץ המוצא סידרתי לפי סדר אלפביתי, כדי שהקורא יוכל למצוא את המדינה בנקל. לכן העלייה מרומניה מופיעה אחרונה, אחרי העלייה מארצות הברית, העלייה מגרמניה, העלייה ממרוקו והעלייה מצרפת. את העליות מברית המועצות ומאתיופיה לא קישרתי, משום שהן מופיעות כבר לעיל, העלייה מברית המועצות בשנות ה-70, העלייה מברית המועצות לשעבר בשנות ה-90, עליית ביתא ישראל ועליית ביתא ישראל: 1948–1978. אנא, לפני שתתקוף ודא שדבריך נכונים. אביתר ג'שיחה • 15:14, 15 בדצמבר 2019 (IST)
סדר עדיפויות משונה, ערך לא בשל ולא כל כך נוגע לעניין העליות (העליות בראשית ימי הביניים) זוכה להופיע בתבנית והעליות לפי ארץ מוצא, כולל העלייה מרומניה, הן רק אופציה. אני נגד. בברכה. ליש - שיחה 16:27, 15 בדצמבר 2019 (IST)
- סוף העברה
לא הבנתי היכן ראית שקישורים לעליות לפי ארץ מוצא או לעלייה מרומניה הן רק אופציה. אם יש "ערך לא בשל" שאתה רוצה להוריד מהתבנית, ניתן. אני מדבר עקרונית על השאלה האם תבנית המאחדת את שתי (או שלוש) התבניות הקודמות, שתהיה מוצבת במקומן בכל ערך שאליו היא מקשרת, ושתקשר לכל העליות המרכזיות לארץ מכל התקופות ומכל המקומות, היא דבר רצוי או לא. במסגרת הדיון אפשר גם להתייחס ספציפית לתבנית שהצעתי, שהיא, אם אינני טועה, ההצעה הקונקרטית הראשונה שהוצעה לתבנית מאחדת כזו, אך אין לראות את התבנית הזו כ"כזה ראה וקדש" או כדבר שצריכים או לקבל אותו כמו שהוא או לזרוק אותו מכל וכל. ההצעה שכאן היא רק הצעה וניתן להוסיף לה קישורים או לגרוע ממנה, ואף לעצב אותה קצת אחרת, אם הדבר רצוי. השאלה היא עקרונית, ואחר כך, אם הוחלט לקבלה, ניתן לפנות לסדנה לגרפיקה ולבקש שינויים קלים פה ושם או כל מיני שדרוגים של התבנית שאין בכוחי לבצע. אביתר ג'שיחה • 12:47, 16 בדצמבר 2019 (IST)
שיניתי מעט את התבנית על פי הערתך, כך שבברירת המחדל העליות לפי ארץ המוצא מורחבות. אביתר ג'שיחה • 11:54, 17 בדצמבר 2019 (IST)

יש להגדיל את הכותרת הראשית להבדילה מכותרות המשנה. 46.116.165.65 09:57, 24 בדצמבר 2019 (IST)

בוצע בוצע, יום נעים, אביתר ג'שיחה • 11:45, 30 בדצמבר 2019 (IST)