שיחת משתמש:אגסי/ארכיון3

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
 1. פריט רשימה ממוספרת

ניטור עריכותיך[עריכת קוד מקור]

קיבלתי את הצעתו של יורי, ומעתה הוא ינטר את עריכותיך. כל זה לא פוטר אותך מלהפנים את הביקורת שהופנתה נגדך. יש בה הרבה מן הצדק. עידושיחה 00:49, 13 בפברואר 2011 (IST)

מקובל עלי. יורי עוד לא התחיל בתפקיד, וכבר יש התנגדות עזה למינויו ויורדים לחיו. מי שאומר איזה מילה בעדי חוטף על הראש. אני מפחד לחשוב מה יקרה אם הוא יאשר לי כמה עריכות, שלא מקובלות על המחמירים, שבקושי מרשים לי להכניס סיכה לערכים. צריך לבדוק אותי ב-70 עיניים כאילו אני משחית סדרתי, ובאותה נשימה מציעים לי לכתוב ערכים. . רק בישראל. אגסי - שיחה 12:09, 13 בפברואר 2011 (IST)
אגסי, בכמה מקומות שונים כבר הצעתי לך לכתוב ערכים מלאים בארגזי חול? כך לא ינטרו כל מילה שתכתוב כי זה ארגז החול שלך ולא מרחב הערכים, כך תוכל לכתוב ללא הפרעה ערכים מלאים ושלמים ללא התנכלויות חוזרות ונשנות. במקום לספר לי לקהילה ובעיקר לעצמך ("אליטות! אליטות!") את הטרגדיות וחוסר התוחלת -תנסה! הנסיון הזה ידרוש ממך הרבה פחות מאמץ מאשר המלחמה בשמונה חזיתות שאתה מנהל ואולי גם תצליח לעשות משהו קטן וחשוב שעבורו כולנו כאן-לכתוב אנציקלופדיה. ‏sir kiss שיחה 12:26, 13 בפברואר 2011 (IST)
אגסי, אני שב ומציע לך את סיועי בכתיבת ערכ/ים בארגז חול, כולל ניפוי מוקדם של רעיונות מבחינת "חשיבותם". נא שקול זאת כי לדעתי זה יעשה רק טוב לך ולאחרים. יואב ר. - שיחה 12:40, 13 בפברואר 2011 (IST)
תודה לכל המציעים לי לכתוב ערכים. אני מעדיף להמשיך במה שאני עושה לאחרונה- לעדכן ערכים ל-2011, גם אם יש כאלה שמזלזלים בכך. אין לי עניין לעבור עוד מסע יסורים בניסיון לכתוב ערך שני. אני בעל ותק של 4 שנים ו-9 חודשים –וכבר לא מתאים לשחק בארגז חול. זה גם לא יתן לערך שלי חסינות ממחיקה מלאה או חלקית. עריכות קצרות שלי לפעמים מעוררות התנגדות עזה אצל קומץ מחמירים, שבקושי מרשים לי להכניס סיכה לערכים. עריכות ארוכות שלי יעוררו מהומות, וסביר שיקצצו את הערך שלי ויהפכו אותו לתמציתי ודל. בודאי שלא יאפשרו לי פירוט כמו בערכים המומלצים. אגסי - שיחה 17:17, 13 בפברואר 2011 (IST)
לדעתי אתה טועה בנימוקיך, אבל אתה המחליט. אגב, למרות שיש לי פי חמישה עריכות ממך, יש לי שלושה ארגזי חול וכל ערך שלי עובר דרכם. יואב ר. - שיחה 17:36, 13 בפברואר 2011 (IST)
מי שספג כוויות לא קלות כאן, יהיה לו קל יותר להבין את תחושותיי. ביומיים האחרונים מחקו לי 3 עדכונים, וכולם שוחזרו. אתה לא עושה כאלה מחיקות. אבל לא כולם כמוך. זה לא אווירה מתאימה לכתיבה. אגסי - שיחה 17:51, 13 בפברואר 2011 (IST)
"לא מתאים לי לשחק בארגז חול"? ‏sir kiss שיחה 22:09, 13 בפברואר 2011 (IST)
לא נראה לי שארגז חול יפתור את בעיות היסוד, אולי רק ידחה אותן. ראיתי שמוחקים אפילו מארגזי חול, ואף מניחים תבנית חשיבות על ערך שם, אבל זה פחות מטריד אותי. אני לא חש בשל להיכנס שוב להרפתקאה, שעלולה להסתיים שוב במפח נפש, ולעורר כאן מהומה. במציאות הקיימת, אני מעדיף לצמצם את ההשקעה כאן ולא להרחיב אותה. אגסי - שיחה 00:01, 14 בפברואר 2011 (IST)

משנה ויקיפדית[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב,

אשמח אם תואיל להוסיף כאן הפניה למשנה הוויקיפדית שלך, תחת כל שם פרטי עברי הנאה בעיניך.

וחוץ מזה, אתה מוזמן כתמיד לסייע בשיפור הערכים שנכתבו במסגרת מיזם ביתא ישראל. רבים מהערכים במיזם זקוקים לעריכה תוכנית ולשונית בסיסית (פיסוק, הגהה וכו'), שאינה מחייבת אפילו היכרות עם מושא הערך.

כל טוב, ליאור ޖޭ • ט' באדר א' ה'תשע"א • 01:05, 13 בפברואר 2011 (IST)

ליאור, תוכל להפנות אותי בבקשה לכמה ערכים שזקוקים לדעתך לעריכה מהסוג שציינת? בדקתי את עמוד המיזם, אך רוב הערכים הקיימים נראים לי במצב טוב מבחינת לשון והגהה. ‏InbalabnI‏ 01:35, 13 בפברואר 2011 (IST)
הי ליאור. תודה. הוספתי הפניה. אשמח לתרום כשזה יהיה אפשרי. אגסי - שיחה 01:57, 13 בפברואר 2011 (IST)
תודה ענבל, תודה אגסי. בסריקה חוזרת נראה שאנשים טובים כבר תיקנו את רוב הטעון תיקון. הבעיות שנותרו הן בעיקר בתחום הפיסוק - משפטים ארוכים מדי, פסיקים במקום נקודות, פסיקים חסרים - ולעתים רחוקות גם שימוש שגוי בפעלים. הנה עשרה ערכים הטעונים טיפול, מהחשוב ביותר ומטה: ביתא ישראל - בעיקר פרק "העלייה" ופרק "יוצאי אתיופיה בישראל", תולדות ביתא ישראל, עליית ביתא ישראל: 1948 - 1978, אתיופיה, חבשים, תור הזהב של אתיופיה, אתיופיה המשוחררת, מלחמת אוגדן, החונטה הצבאית האתיופית וסומליה הגדולה. רוב תודות ושבוע טוב, ליאור ޖޭ • ט' באדר א' ה'תשע"א • 14:51, 13 בפברואר 2011 (IST)

ביקורת בונה[עריכת קוד מקור]

היי אגסי. קראתי חלק מהדיון שמתקיים כרגע בעניינך, וחשבתי שאולי תוכל להרוויח מעצה קטנה. נראה שהרבה מהטענות שלך, גם אם לגיטימיות וצודקות, חוזרות על עצמן שוב ושוב בצורה כמעט מדוייקת. למשל, ראיתי עכשיו שכתבת: "שוב, 90% מהמנטרים לא מחקו לי. אין לי שום בעיית אמינות, ואני צריך להיות בדוק עריכות אוטומטי. אני אשמח אם המנטרים האלה ימשיכו לנטר את העריכות שלי. לבטח אפשר לסמוך עליהם. אין לי התנגדות שיורי יבדוק חלק מהעריכות שלי. אני גם מוכן שהראל או דורית יבדקו את העריכות שלי או שישמשו בוררים כשיש ויכוח. אם שניהם יגידו לי שהעריכות שלי לא טובות ולא מועילות, אני אפרוש ואשאיר את הערכים שיהיו מעודכנים ל-2010. הבעיה שיש חברים שלהוטים להמשיך למחוק לי בלי הפסקה, וכלום לא יעצור אותם." הנתון "90% מהמנטרים לא מחקו לי" מופיע על ידך כמעט לכל אורך הדף. הרעיון שבלי עריכותיך "הערכים יהיו מעודכנים ל-2010" הובהר כמעט בכל תגובה. הטענה כי "יש חברים שלהוטים להמשיך למחוק לי בלי הפסקה" עלתה שוב ושוב, ועד כמה שאני מבינה, גם הרבה לפני קיום הדיון הנוכחי. שים לב שאפילו הניסוח כמעט מועתק בשלמותו כל פעם מחדש. אני חותרת לנקודה שאולי מה שכל-כך מעצבן את חלק מהמשתמשים הוא לא לגמרי "הסגנון" שלך (בחירת המילים שלך, או רמת הנחמדות שלך, או מה שזה לא יהיה) או הטיעונים שלך, אלא העובדה שאתה מציג נתונים כמעט בלי קשר לרצף הטבעי של הדיון. אני חושבת ששינוי ההרגל הזה יכול להיות לטובתך, ולהוריד קצת מהמתח. לתשומת לבך. ‏InbalabnI‏ 01:17, 13 בפברואר 2011 (IST)

אוקיי. אני לא מתיימר להיות מושלם. שנית מה שכתבת לא ממש מדויק, אבל אני לא רוצה להתווכח על זה. בנוסף זה לא היה דיון של 2 אנשים. אלא היו לי סדרת דיונים וויכוחים לאורך ימים רבים עם חברים שונים, ורציתי שכל אחד מהם יתייחס לטיעונים המרכזיים שלי. חלק התעלמו מהם. לכן יצא לי לחזור בפני חברים שונים על כמה טיעונים. גם אחרים חזרו על טיעונים שלהם. צר לי ששיעממתי את מי שקרא את הדיונים שנמשכו ימים רבים בבת אחת. אגסי - שיחה 01:44, 13 בפברואר 2011 (IST)

תוגבתי אליך[עריכת קוד מקור]

בזמן שכתבתי תגובה זו, אורכב דף הברורים. אי לכך, אני מביא את תגובתי זו כאן, יחד עם ההתבטאויות שהובילו אליה:

ברמת העיקרון, ובלי להכיר את הפרשה, כשיש סכסוך עמוק, מתמשך ובלתי פתיר שגורר התנכלויות, הפיתרון הרצוי לטעמי, הוא לחייב את הצדדים לעשות הפרדת כוחות מוחלטת. סוג של צו הרחקה הדדי. להקפיד שההפרדה תיושם בשטח, ולהזהיר ולחסום על כל ניסיון להתנכלות או פעולת נקם. אגסי - שיחה 00:27, 14 בפברואר 2011 (IST)
הבעיה אגסי, שלשיטתך, רק הצד השני מתנכל, רק הצד השני מציק ורק הצד השני מפריע, ולכן רק את הצד השני יש לחסום. ובכן, הרשה לי לחדש לך - בתור הצד הנפגע, אני רוצה להודיע לך שעריכתך זו שבאה בתגובה לניסיון נוסף שלי לפנות אליך בנימוס, להציע את עזרתי, ולנסות להנמיך את הלהבות, היא בגדר התנכלות חצופה מעליבה ונקמנית. בהתאם לשיטתך שלך, האם אין לחסום אותך על כך? וזו עוד דוגמא מרוככת ביותר ביחס לחלק מהעריכות שלך בשבועות האחרונים - מה לגביהן? על אילו מהן היה צריך לחסום אותך ועל אילו לא? אם יש דבר אחד שאנחנו צריכים להפנים מסיפורו של אלמוג, הוא שעם האלימות המילולית הבוטה שמופעלת פה בחודשים האחרונים אנחנו לא צריכים להשלים - ועל בעלי התפקידים בויקיפדיה, בירוקרטים ומפעילי מערכת, מוטלת החובה להשתמש בכלים העומדים לרשותם להשגת מטרה זו. רבים פה נזעקים להגן על חופש הביטוי - רבותי, זו מדיה כתובה. הדבר היחיד שאפשר לעשות פה הוא להתבטא, ולכל אחד מגיע חופש ביטוי - אבל חופש ביטוי הוא לא כסות לאלימות, בריונות או התססה. צנטוריון - טלגרף - כחול או אפור, לא משנה - הדם אדום בכל מקרה... 01:09, 14 בפברואר 2011 (IST)
צנטוריון, שכחת שיום לפני כן הכנסת לי חזק, ולא בפעם הראשונה. ככה לא מתנהג מי שבאמת רוצה לעזור לחברו. למרות זאת, התוגבה שלי הייתה די עדינה. כעת שוב תקפת אותי, בלי שום קשר לדבריי. אגסי - שיחה 01:34, 14 בפברואר 2011 (IST)
אגסי - כשאני כתבתי ש"ניסיתי להנמיך את הלהבות" הנמכתי אותן קודם אצלי - הלכתי, השקעתי מזמני, וסקרתי את העריכות ששיחזרו לך גילגמש וברוקולי, חשבתי ושקלתי האם באמת מתנכלים לך, האם יש משהו שאפשר היה לעשות אחרת, האם יש משהו שאני יכול לעזור, איפה אני הייתי לא בסדר - ובתגובה, קיבלתי ממך סתירת לחי, כמו זו שאתה מחלק פה בלי הבחנה לכל מי שדעתו שונה משלך. ולפני שאתה מכחיש - תקרא שוב את עריכתך שהבאתי, ותשקול אם אכן יש בסיס להכחשה כזו. וכן, אסכים איתך, זו הייתה תגובה עדינה שלך - וזו בדיוק הבעיה איתך. לגבי עריכתי, כל מה שאני מבקש מבעלי התפקידים של הקהילה, לא, לא מבקש, דורש, הוא שהם יתנהגו איתך כמו כל משתמש אחר, כמו שהתייחסו גם לברוקולי בשעתו, ויחסמו אותך בהתאם לצורך - כלומר בהתאם ל"עברות המשמעת" (אם נשתמש בלשון קלינית) שאתה מבצע, וזאת רק עד שתפנים את הכללים ותחדל להפר אותם, מבחינתי, דבר שיכול לקראת החל מעוד 30 שניות מהרגע שפירסמתי עריכתי זו, כתלות בהתנהגותך מכאן ואילך, ובהתנהגותך שלך בלבד. אני לא מאמין שחסימתך לצמיתות היא דבר מחוייב המציאות - אבל רק ימים יגידו.
אתה יכול להתגאות בכך שאתה לא הבריון היחיד שמסתובב פה - חנה יכולה לספר לכולם על הבריון התורן שכבר שהה פעם בגלות, וביוזמתו שלדוד שי חזר למחוזותינו. אכן עריכותיו מועילות, ככל הנראה, אבל מהצצה קצרה בדף שיחתו ניתן ללמוד כי לא רחוק היום בו נצטרך לשוב ולהזכיר לו כי יש צורות התנהגות מקובלות, ויש שאינן מקובלות. זהר כתב בהודעה שלו יותר למטה בדף זה, כי אם התנהגות דומה לזו של עדריאל תישנה, הוא לא ישב בשקט - זהר, אני מפנה את צומת ליבך, עריכותיו של משתמש הנ"ל אכן יעילות. הבה לא נירדם בשמירה שוב, עד נגיע למצב בו נאלץ לחסום אותו לצמיתות, שוב.
ודבר אחד אחרון אגסי - יש מילה שאתה נורא אוהב להשתמש בה כל פעם שחוסמים אותך - בושה. אז בבקשה - תתבייש לך. תתבייש לך על כך שרשימה ארוכה של דוברים כאן, בעלי ניסיון וותק מכובדים יותר משלי ושלך יחד, מעירים לך על דרכיך ותשובתך החוזרת ונשנת, בדיוק כמו שענית לי, היא שרק מי שמסכימים עם דעתך הם אנשים שאתה יכול (יכול? יותר נכון מוכן) להקשיב להם, ועל כך שכולם רק מחפשים ומתנכלים אליך (טוב, למעט בודדים - יחידי סגולה ממש). תתבייש לך על האלימות וביריונות אותם אתה מפזר ללא ככל וסרק באין ספור דפי שיחה, דפי מדיניות, כנגד כל מי שלא מסכים עם דעתך, ולו בקצת. תתבייש לך על התירוץ בו את משתמש בעיקביות כדי להימנע מההשקע והמאמץ הכרוך במחקר ובכתיבה של ערך אחד משלך. תתבייש לך על על תגובתך זו בתשובתך ליואב ר., אחד מהתומכים שדבקו בך כל הדרך, שרק רצה לעזור לך, ממש קצת - אני לא מתיימר לדעת מהוא חושב על תגובתך זו, אבל דעתי היא פשוטה - "חוצפה", כך יש לקרוא לזה.
תתבייש לך. צנטוריון - טלגרף - כחול או אפור, לא משנה - הדם אדום בכל מקרה... 10:04, 14 בפברואר 2011 (IST)

צנטוריון, פעמים רבות יזמת התקפות אישיות וחריפות עלי, (וגם חברך תקף אותי), ואחר כך הצעת לי לי עזרה. דחיתי את הצעתך כי אנחנו לא מסתדרים. לאור הניסיון העגום, אין סיכוי שתחדל לחלוטין מהתקפות אישיות עלי, כמו זו שעשית בדף השיחה של יואב ר. לפיכך, אני אשתדל לא להגיב יותר להתקפותיך, כי אין לי זמן וסבלנות להיגרר לעוד מריבות. אל תטרח לענות כי אני זה בקרוב הולך לארכיב. 12:44, 14 בפברואר 2011 (IST)

כמים פנים אל פנים כן לב האדם, זה אומר שאם מישהו מרגיש שאתה לא מבקש את טובתו ולא מנסה באמת לעזור לו, לא יעזור שתצהיר על כך שאתה בא בידיים נקיות, ובא כדי לעזור, פסקה זו הוא הוכחה טובה לכך, אגסי אל תתבייש. טיפוסי - שו"ת 12:58, 14 בפברואר 2011 (IST)
טיפוסי - לצערי אינני יורד לסוף דעתך. אולם אין זה חשוב. אני לא אתיימר להכיר ולהבין אותך, ואבקש כי לא תתיימר להכיר ולהבין אותי. צודק אתה שאם מישהו מרגיש כי אין בכוונתי לעזור, לא יעזור כי אצהיר על כך בראש חוצות. באשר לתמיכתך באגסי - זכותך לדעתך, ואני מכבד אותה, גם אם איני מסכים עימה.
אגסי - אני מסכים אם כל מילה שלך (טוב, לא ממש). אנא שלח שיחה זו ל"ארכיב האומלל", כהגדרתך, ובא לציון גואל. נקווה שגם לויקיפדיה הוא יגיע... מתי שהוא. באי הסכמה - צנטוריון - טלגרף - כחול או אפור, לא משנה - הדם אדום בכל מקרה... 13:16, 14 בפברואר 2011 (IST)

איתי שכטר[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי. שחזרתי את עריכתך בערך. זו דוגמה טובה למה שדיברתי איתך השבוע לגבי עידכון שכדי לחכות איתו כמה ימים. חומרת הפציעה של שכטר עדיין לא ידועה ממה שהבנתי. לא ברור אם הוא ייעדר מהמגרש לשבוע או לכמה חודשים. נוסף לכך, גם אם תתפרסם ידיעה חדשותית שבה ייאמר כי שכטר עלול להיעדר מהמגרש לדוגמה, לשלושה חודשים, גם אז לא כדי למהר עם העידכון. ייתכן והוא יחזור לשחק לאחר תקופה הרבה יותר קצרה והפציעה לא תהיה משמעותית לקריירה שלו. כרגע אין משהו מוגדר אלא הכל בעיקר ספקולציות (מה חומרת הפציעה, כמה זמן הוא ייעדר, מה תהיה ההשפעה עליו, על הקבוצה וכו) מה שאני מנסה להגיד הוא, שבאתרי חדשות הספורט אולי חשוב מאוד לעדכן את הסטטוס שבו השחקן נמצא כרגע (פצוע, פעיל וכו...). בויקיפדיה, שהיא לא אתר חדשות אלא אנציקלופדיה, זה לא חשוב ולפעמים אף מיותר. בקיצור, עדיף לכתוב על האירוע הזה אחרי שהוא יגיע לסיומו. יורי - שיחה 17:59, 17 בפברואר 2011 (IST)

הי יורי. אני לא מסכים עם המחיקה שלך, אבל לא אעשה מזה עניין. אני חוזר ואומר לכולם (ולא רק לך): אל תמחקו אם אינכם מתמצאים ויודעים היטב מה נעשה ומה מקובל לכתוב בערכים באותו התחום, כי זה מביא לשגיאות קשות. מי שמתמצא בתחום יודע ששכטר גמר את העונה. מי שמתמצא בתחום גם יודע שעל יוסי בניון נכתב עדכון דומה לגבי פציעה רצינית שלו. כשיש פציעה קשה של ספורטאי שמשביתה אותו לתקופה משמעותית- חייבים לעדכן ומיד. אגסי - שיחה 19:27, 17 בפברואר 2011 (IST)
יורי, 7 דקות אחרי ההודעה שלך כאן, פורסמה כתבה במאקו, שבה שכטר מתייחס לניתוח שעבר בכתפו ותקופת החלמתו. הכנסתי את זה לערך עם הערת שוליים. אגסי - שיחה 22:22, 17 בפברואר 2011 (IST)
בסדר, ניתוח לשחקן כדורגל, לזה יש אכן חשיבות ברורה. אבל אין צורך לכתוב מה אמר הרופא. זה דיווח חדשותי מובהק. אחרי שהוא יחזור אפשר יהיה לכתוב לכמה בדיוק זמן הוא היה מושבת בלי ספקולציות. יורי - שיחה 23:33, 17 בפברואר 2011 (IST)
אוקיי. לא אתעקש על כך, אם כי העדכון לא עסק בספקולציה, אלא ציין הנחיה מפורשת של הרופא המנתח לנוח 4 חודשים. ההנחיה מבוססת על ניסיון עצום שנצבר לגבי סוגי פציעות שכיחות אצל כדורגלנים בכל העולם. אם נגזים קצת, אז גם במקרה של חנן גולדבלט אפשר היה להמתין ולהימנע מספקולציות לגבי תקופת מאסרו. במקום לציין כמה שנות מאסר פסק לו בית המשפט המחוזי, היה צריך להמתין לפחות עד ההחלטה בערעור (המאסר הופחת בשנה), או אולי אפילו עדיף להמתין עד שיסיים את תקופת מאסרו, כדי לדעת כמה זמן הוא בסופו של דבר ישב בכלא, בלי ספלקולציות. אגסי - שיחה 00:27, 18 בפברואר 2011 (IST)
במקרה של חנן גולדבלט לא מדובר בספקולציות אלא בפסק דין של שופט, בעוד שבמקרה של שכטר מדובר בהערכה של רופא. בכלל יש הבדל כך כך גדול וברור בין שני המקרים שלא ברורה לי ההשוואה שלך. יורי - שיחה 14:44, 18 בפברואר 2011 (IST)
מדובר בהנחיה של רופא, שהיא פחות ספקולטיבית מפסק דין. כאשר רופא מנתח מצווה לנוח 4 חודשים, אין מצב שהשחקן יחזור לשחק אחרי חודשיים. לעומת זאת, פסק דין של השופט יכול להשתנות לחלוטין בערעור, ובסופו של דבר הנאשם יכול לשבת זמן קצר בהרבה ממה שנפסק לו עקב חנינה או קיצור המאסר. אגסי - שיחה 15:53, 18 בפברואר 2011 (IST)

בית החולים ביקור חולים[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי, אנא ראה את דבריי בשיחה:בית החולים ביקור חולים#התרחבות, קריסה והתאוששות - ומה עכשיו? - אולי בא לך להוסיף פסקה או שתיים שיתארו בתמצית את המשבר הנוכחי שם? בברכה, אמנון שביטשיחה 21:53, 25 בפברואר 2011 (IST)

@[עריכת קוד מקור]

יְשֻׁרוּןשיחה 23:35, 1 במרץ 2011 (IST)

מתנצל[עריכת קוד מקור]

חשבתי שצוחקים, אל תקח קשה. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 16:05, 2 במרץ 2011 (IST)

ואם נפגעת מדברי- אני מתנצל גם (אפילו שמתי סמילי...) ‏sir kiss שיחה 16:07, 2 במרץ 2011 (IST)
תודה, זה יפה מצידכם. זה בסדר אני לא כועס, ולא לוקח קשה עקיצות קלות (לא תכופות) שאין בהן כוונה רעה. דווקא אלה שכן מגלים יחס עויין עקבי אינם מתנצלים, ואני לא מופתע מזה. אגסי - שיחה 17:18, 2 במרץ 2011 (IST)
נו, זה כי הם אליטות...(הבהרה:גם זו היתה בדיחה)sir kiss שיחה 17:28, 2 במרץ 2011 (IST)
הבהרה: אליטות זה לא מילת גנאי. זה מעמד שיש לו חיים יותר קלים כאן. אגסי - שיחה 18:18, 2 במרץ 2011 (IST)
הבהרה: אני כנראה מהאליטות כאן, די קל לי רוב הזמן. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 22:25, 2 במרץ 2011 (IST)
התקדמת יפה. אני נרשמתי חודשיים לפניך, אך נשארתי עדיין בדרגת טר"ש, דרגה אחת מעל אנונימי :) אגסי - שיחה 22:56, 2 במרץ 2011 (IST)
משתמש:Odedee/לא אוכל ולא שותה? וגם זה. אחרי שתסיים לקרוא את זה ותחזור בתשובה אפשר יהיה לדבר על להעלות אותך בדרגה. אני אדבר עם דוד שי בעניין. אני בקשר טוב איתו, אני אמשוך בשבילך בכמה חוטים. יורי - שיחה 22:59, 2 במרץ 2011 (IST)
אוקיי, קראתי והשתכנעתי, שיש לנו יותר מדי ערכים. צריך להפסיק לקבל ערכים חדשים ולזרוק ישנים, כי זה מכביד יותר מדי- שותה ואוכל את הקוראים. צריך ללמוד מהכישלון של 16 ויקי אחרות, שהסתבכו עם יותר מ-250,000 ערכים. אגסי - שיחה 23:28, 2 במרץ 2011 (IST)
:מצוין. עכשיו תמצא 10 ערכים למחוק ואני אדאג שתקבל סטטוס של בודק עריכות. משם כבר נמשיך הלאה. יורי - שיחה 00:16, 3 במרץ 2011 (IST)
יורי, תודה שהארת את עיניי. לא ידעתי שזה מה שאני צריך כדי לקפוץ הישר לדרגת לבודק עריכות. חשבתי שקודם מקבלים בדוק אוטומטי. לתומי גם סברתי שיש צורך ב- 5 שנות וותק כאן כדי לקבל בדוק אוטומטי, ולכן אני צריך להמתין עוד קצת יותר מחודשיים. ופתאום ראיתי שגם חברים צעירים עם וותק של חודש או כמה חודשים מקבלים בדוק אוטומטי. תגיד, אם אני אתחיל להתחנף לאליטות במקום להתווכח איתם, יש מצב לבדוק אוטומטי, או שאני צריך להתחיל למחוק ערכים כדי להתחבב על המחקנים? אגסי - שיחה 09:00, 3 במרץ 2011 (IST)
אגסי, אני הפכתי לבדוק אוטומטי אחרי חדשיים כאן. האם אני מחקן, שייך לאליטות או מתחנף אליהן ? יואב ר. - שיחה 10:18, 3 במרץ 2011 (IST)
יואב, לא הטלתי דופי בחברים שקיבלו בדוק תוך זמן קצר. רק שאלתי בנוגע למקרה שלי, איך זוכים בתואר הנכסף, ומה אני יכול לעשות כדי לתקן את הטעות שלי שהתווכחתי עם האליטות. אגסי - שיחה 10:37, 3 במרץ 2011 (IST)
אין פה אליטות. לירן (שיחה,תרומות) 18:46, 5 במרץ 2011 (IST)
אין אליטות ולא כדאי להתווכח איתם. אגסי - שיחה 19:16, 5 במרץ 2011 (IST)
אגסי: אם אתה שואל ברצינות, אז כדי לקבל את ההרשאה לדעתי עליך להקפיד יותר להימנע מעריכות שנויות במחלוקת ולהתרחק ממריבות. יְשֻׁרוּןשיחה 20:57, 5 במרץ 2011 (IST)
תודה, אבל אני לא ממש זקוק להרשאות. עם זאת, אתה צודק שכדאי להימנע מעריכות שנויות במחלוקת. כדי לא להיקלע למחלוקות עם מחקנים, גנזתי את המחשבה לכתוב ערכים נוספים או להרחיב ערכים קיימים. מאחר שכאן כמעט שאין קונסנזוס על כלום, והכל עשוי להיות שנוי במחלוקת (ראה ארץ עיר), אני שוקל להסתפק בתיקונים טכניים של קישורים פגומים. זה כנראה לא יעורר מחלוקות. אגסי - שיחה 22:50, 5 במרץ 2011 (IST)
אם תרצה לכתוב איתי ערך, אני אשמח. ליאור ޖޭ • א' באדר ב' ה'תשע"א • 17:44, 6 במרץ 2011 (IST)

הערה[עריכת קוד מקור]

כשאתה רוצה לעדכן בערך של אדם כלשהו שנולד לו בן עדיף לכתוב "בתאריך X נולד לזוג בן/בת" ולא "בתאריך X נולד לו/לה בן/בת". זה פחות יפה. עוד משהו קטן, אם בערך כבר רשום לדוגמא שלו/לה יש 3 ילדים עדיף לשנות פשוט את הספרה ל-4 במקום לכתוב "בתאריך X נולד לו/לה בן רביעי. יורי - שיחה 14:52, 16 במרץ 2011 (IST)

1. אני מדי פעם מגוון: "נולד לה/להם". בשבילך יורי אני מוכן גם לכתוב "נולד לזוג". 2. כאשר נשוא הערך ילדה לאחרונה, אני סבור שצריך לציין את חודש הלידה, כמקובל בויקי האנגלית, ולא להסתפק בציון מספר הילדים. אני נגד קיצוץ אינפורציה מוגזם. 3. בהזדמנות זו אבקש, אנא השתדל לא למחוק לי עדכונים בנושאים שאתה לא מוסיף בהם תוכן, כמו למשל טניס. מקובל כאן לציין ניצחונות גדולים של שחר פאר. זה קטנוני למחוק את הניצחון האחרון שלה על מקום 5 בעולם. הניצחון חשוב גם משום שהוא מעלה אותה נכון להיום (זה עשוי להשתנות עד יום שני) למקום 10 בעולם, שזה כמובן הישג ענק. אגסי - שיחה 15:29, 16 במרץ 2011 (IST)
כשהיא תסיים את הטורניר אפשר יהיה לכתוב שהיא הגיע למקום X בטורניר כשבמהלכו היא ניצחה את Y וכי הישג זה העלה אותה למקום Z בעולם. הבעיה שלך היא שאתה מבקש לעדכן מהר מידי. כמו שהסברתי לך, לפעמים זה נכון אך לפעמים המעשה הנכון הוא דווקא לחכות עד שהאירוע יסתיים. במקרה הזה, הטורניר (האירוע) לא הסתיים עדיין ולכן אין מקום לעדכן. דבר שני, כמו שכבר הוסבר לך, זה לא רלוונטי מה מקובל בויקי האנגלית, הספרדית או ויקי בשפה אחרת. כל ויקיפדיה עומדת בפני עצמה ולכל מיזם כזה יש חוקים ונהלים משלו. אתה לא יכול לעשות משהו שלא מקובל בויקי העברית ולטעון להגנתך שזה בסדר כי זה מקובל בויקי האנגלית. זה כמו שאני אשכב עכשיו עם בחורה בת 15 וכשיבואו לעצור אותי באשמת בעילה אסורה בהסכמה, אגיד שמה שעשיתי היה בסדר גמור כי בהולנד זה מותר. יורי - שיחה 15:40, 16 במרץ 2011 (IST)
אתה לא קורא מה שאני כותב. הסברתי לך שמקובל כאן לעדכן מיד ניצחונות גדולים של שחר. אתה לא יודע את זה כי אתה לא מעדכן בטניס. לכן לא רצוי שתעשה מחיקות בטניס. שנית, אפילו אם הקדמתי לפרסם ביום-יומים, זה קטנוני למחוק לחבר. הדוגמה שלך על העבירה הפלילית ממש לא לעניין. אגסי - שיחה 15:47, 16 במרץ 2011 (IST)

עמוס בר[עריכת קוד מקור]

אגסי, מצאתי את זה... אני חושב שאפשר לעדכן • עודד (Damzow)שיחההלוואי והייתי בדיקסי! • 15:34, 16 במרץ 2011 (IST)

תודה עדכנתי. אתמול אנונימי כתב כאן שהוא נפטר אתמול, ואילו היום כתב אנונימי שהוא נפטר היום. וחשבתי שבגלל שאין זהות בתאריך הפטירה ואין התייחסות בתקשורת שזה השחתה. אגסי - שיחה 15:43, 16 במרץ 2011 (IST)
מה בדיקה קטנה בגוגל יכולה לעשות... אתה מוזמן לעדכן בערך • עודד (Damzow)שיחההלוואי והייתי בדיקסי! • 15:45, 16 במרץ 2011 (IST)

ל. ויצמן[עריכת קוד מקור]

אני אצטרף אם תנסה לבקש שחזור הצבעה. יְשֻׁרוּןשיחה 01:33, 18 במרץ 2011 (IST)

הי ישרון, המון תודה. אני מאוד מעריך את זה. אגסי - שיחה 02:06, 18 במרץ 2011 (IST)
Symbol support vote.svg בעד אני גם בפנים אנונימי17 - שיחה 18:12, 18 במרץ 2011 (IST)
אנונימי17, תודה על תמיכתך. היא בהחלט ראויה לערך. כל מי שקצת מתמצא בתחום הבידור יודע, שבחצי השנה מאז המחיקה הקריירה והמניות שלה בקו עליה מרשים. אני בהתלבטות בשל החשש שאם אפתח הצבעה זה עלול לעורר שוב התנגדות משיקולים לא עניינים או לא מבוססים. בפעם שעברה נכוותי מ- 7 בובות קש+מפעיל ועוד כמה אליטות. זה כמובן לא אינטרס פרטי שלי שיהיה לה כאן ערך. אין לי ספק שערך עליה יזכה כאן למאות צפיות בחודש, משום ש- 5 שנים שהיא מופיעה כל יום בטלויזיה, ובחודשים האחרונים פעמיים ביום, ובסיכום שבועי היא ופינס הכי נצפים בטלויזיה, אחרי יונית לוי. אגסי - שיחה 12:18, 19 במרץ 2011 (IST)

שמעון מזרחי - אזהרה[עריכת קוד מקור]

זו כניסה למלחמת עריכה. גם אם הייתה החלטה מסוימת (ולא ידוע לי עליה) - לא מתפקידך לאכוף אותה, אלא מתפקיד המפעילים. לעצם העניין - אני חושב שהתוספת שלך מוצדקת, אך עליך לגבות אותה במקור. דון בנושא בדף השיחה של הערך, ואל תיכנס למלחמות עריכה בשום נימוק. אנדר-ויקאל תשאלו 13:02, 27 במרץ 2011 (IST)

היי אגסי. בעניין מלחמות עריכה אני מסכימה עם אנדר-ויק. אבל בעניין המידי אני דווקא חושבת שזה מתאים. סקרלט - שיחה 13:05, 27 במרץ 2011 (IST)
נכון שלא מתפקידי לאכוף אותה. הבעיה שגם אתם לא אוכפים אותה. ובמקום לנזוף בברוקולי, ולמנוע ממנו להמשיך במסע הנקמנות שלו, אתם בוחרים להזהיר את החלש. אין פלא שהוא ממשיך להסתכסך על אחרים, ומצפצף על התלונות נגדו. אגסי - שיחה 16:01, 27 במרץ 2011 (IST)
מסכים עם אגסי. נראה שמפעילים נזפו כאן בצד שסבל זמן רב מהאגרסביות של ברוקולי במקום לטפל בשורש הבעיה שהוא התנהגותו התוקפנית של ברוקולי. גם בערך חיפה אתמול ברוקולי נכנס למלחמת עריכה, ואף התבטא באגרסביות רבה כלפי אורלינג בדף השיחה של אורלינג ולא קיבל אף אזהרה לא על מלחמת העריכה ולא על התבטאויותיו כלפי ויקיפדים עמיתים. אנונימי17 - שיחה 16:23, 27 במרץ 2011 (IST)
תודה אנונימי17, אני מעריך את הגינותך. הוא מצא שיטה- להתחנף לאליטות, והם מתעלמים מכל התלונות נגדו. דורית בקשה מתומר א. לבדוק את התלונות נגדו. אז פניתי אליו היום, ונראה אם יימצא פתרון לבעיה החמורה. אגסי - שיחה 17:46, 27 במרץ 2011 (IST)

דיונים בבירורים בנוגע לברוקולי[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי, לבקשת דורית הסכמתי לקבל על עצמי לעבור על דיוני הבירורים בנוגע לברוקולי מהתקופה האחרונה. המתווה שאני פועל בו הוא כזה: קריאת התלונות שהועלו בבירורים, פניה למתלוננים כדי לברר אם יש להם מה להוסיף, פניה לברוקולי לקבלת תגובתו, סיכום של הממצאים. היום סיימתי בשע"ט לקרוא את תלונות הבירורים; למיטב הבנתי התלונות עוסקות בשפה בוטה, כניסה למלחמות עריכה, אי ציות לנהלים וטענות להתנכלות אישית למשתמשים. האם יש לך מה להוסיף על מה שכתבת בבירורים? אדגיש כי אינני מחפש דוגמאות נוספות לטענות שנטענו בבירורים אלא מנסה לברר האם יש לך טענות נוספות שאתה מרגיש שלא נשמעו. בפרט, אינני מעוניין לקבל בשלב זה דוגמאות לתחושתך שברוקולי מתנכל לך במחיקת עריכות שלך. אני מבין שיש איזושהי פשרה בברכת עידו שאינני מודע אליה; לדעתי יש לשמור נושא זה כנושא נפרד. אציין כי גם בנושא הזה יש לי רעיון למתווה שלדעתי יוביל לפתרון אך כרגע לאור המשימה שקיבלתי מדורית אין לי פנאי לעסוק בכך. לכשנגמור לעסוק בכך, ובמידה וינתן לי מנדט מהקהילה אני חושב שאוכל לפתור גם את הבעיה ההיא. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 17:25, 2 באפריל 2011 (IDT)

פוליטיקאים המודיעים על התמודדות בבחירות קרובות[עריכת קוד מקור]

ראה דיון במזנון. Ldorfman - שיחה 01:32, 14 באפריל 2011 (IDT)

חג שמח[עריכת קוד מקור]

חג שמח גם לך, ויום הולדת שמח לאמך. יואב ר. - שיחה 14:28, 17 באפריל 2011 (IDT)

תודה יואב. חג שמח גם לך ולכולם :) אגסי - שיחה 16:15, 17 באפריל 2011 (IDT)

קובץ:Liron Weizman.jpg[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי, מאחר והערך נשאר, הגיע הזמן לטפל בעיית התמונה הנמצאת בערך. התמונה לא צולמה על ידך, ולכן עליך לקבל את אישור בעל הזכויות של התמונה להעלאת התמונה ברישיון חופשי לפי כללי ויקיפדיה:OTRS. בכללים יש הנחיות כיצד לפעול ואת כתובת הדוא"ל אליה יש להעביר את האישור. אישית אני הייתי ממליצה לקבל מויצמן תמונה אחרת, תמונה שבה היא נראית יותר כעיתונאית רצינית. Hanay שיחה 10:16, 24 באפריל 2011 (IDT)

אני מבקש שתשיג תמונה ברשיון חופשי, זו תמונה שמפירה זכויות יוצרים, היא תמחק בעוד שבוע אם לא יתקבל אישור. מתניה שיחה 13:13, 1 במאי 2011 (IDT)
הסברתי שקיבלתי רשות לפרסם את התמונה מבעל זכויות היוצרים. אני מבקש שמי שהצביע למחוק את הערך, תוך התעלמות מופגנת מהנסיבות החדשות שכתבתי שם, שלא יפנה אלי בנושא, כי זה מצטייר לא יפה. תודה. אגסי - שיחה 13:59, 1 במאי 2011 (IDT)

:::בסדר, להבא אמחק תמונות מפירות זכויות יוצרים שהעלית בלא להודיע לך. מתניה שיחה 14:22, 1 במאי 2011 (IDT) :::: פניתי לדורית בעניין. אין צורך שתטפל בעניניים שקשורים אלי. ואל דאגה, אני לא אעלה תמונות חדשות ולא אכתוב ערכים חדשים, כל עוד אין שינוי בנושא המחקנות וחיסולי החשבונות. אגסי - שיחה 14:32, 1 במאי 2011 (IDT) :::::קשור אליך??? לא הכל סובב סביבך, אתה יודע. אני מטפל בתמונות, הגעתי לתמונה שמפירה זכויות יוצרים, ולתומי פניתי אליך, שכחתי עם מי יש לי עסק. למה כל תקשורת איתך חייבת להדרדר לרמה האישית? מתניה שיחה 14:38, 1 במאי 2011 (IDT)

(החלפת ההודעה המקורית) מתניה, תודה על הטיפול באישור, ושניפגש רק בשמחות. אגסי - שיחה 14:22, 2 במאי 2011 (IDT)

צורת התנהלות[עריכת קוד מקור]

אגסי, די לקחת הכל אישי. יש צורת התנהלות מאוד ברורה: אם אתה מעלה תמונה שזכויות היוצרים עליה הן לא שלך - אתה צריך להעביר אלינו את האישור להשתמש בה. אם לא - היא תימחק. עוד פרטים ראה בויקיפדיה:OTRS. זה לא עוזר לנו שאתה כותב "שבאדיבותה הרשתה לי באימייל", אתה צריך להעביר את האימייל הזה לוויקיפדיה, ושיהיה בו אישור לשימוש חופשי.

אותי בטח שאי אפשר להאשים בסוג כלשהו של מחקנות - אבל אני בעצמי אמחק את התמונה אם לא יתקבל אישור תוך שבוע. לא כי אני נגדך - אלא כי אלה כליי האתר. בברכה. אנדר-ויק 15:19, 1 במאי 2011 (IDT)

מה החלטת?[עריכת קוד מקור]

לגבי מה ששלחת לי במייל הייתי רוצה לדעת האם זו החלטתך הסופית? יורי - שיחה 11:44, 28 באפריל 2011 (IDT)

כן, תודה. אגסי - שיחה 12:15, 28 באפריל 2011 (IDT)
אוקי. אני אעביר הודעה על החלטתך לעידו. יורי - שיחה 12:22, 28 באפריל 2011 (IDT)

זכות הצבעה ל. ויצמן[עריכת קוד מקור]

אגסי אשמח אם תבדוק בהצבעה של ל. ויצמן אני כן הייתי עם זכות הצבעה (ועדיין) בדקתי בסקריפט וגם ידנית (ללא שיחות קטגוריות וכו....) צריך לארכב את התוצאה נכון 17 למחוק 24 (ולא 23) בעד והאחוזים בהתאם אם תוכל לטפל בזה אשמח בכל זאת הערך הזה שם בזכותך לפחות שיארכבו את התוצאה נכון בתודה מראש Mastar - שיחה 15:15, 28 באפריל 2011 (IDT)

נ.ב אני בשבועים הקרובים עסוק מאוד ולא יכול לבדוק ולהיכנס לויקיפדיה לכן אשמח אם תסדיר את זה אם לא מסתדר לך שיהיה בארץ אני יטפל בזה שוב יום טוב ותודה

דוד, תודה רבה על הצבעתך. בדקתי כעת באמצעות הסקריפט, לצערי אכן לא היתה לך זכות הצבעה במועד הקובע, יום פתיחת ההצבעה, 17.4. רק ביום 20.4 קמה לך זכות הצבעה, שאינה רלבנטית להצבעות שנפתחו לפני כן. כבר הצעתי בעבר שבכל תחילת הצבעה צריך להדגיש באותיות בולטות ורצוי עם קו מתחת, שצריך לבדוק זכות הצבעה ליום פתיחת הצבעה, כדי למנוע טעות נפוצה. (עשיתי תיקון קל גם בהודעה שלך, כדי שמי שמחפש בגוגל את העלמה ויצמן לא יגיע הנה בטעות).

הבנתי תודה על התשובה המהירה והמשך עבודה טובה Mastar - שיחה 15:52, 28 באפריל 2011 (IDT)

דבריך בדף המשתמש[עריכת קוד מקור]

שלום, דבריך בדף המשתמש עוברים על כללי ההתנהגות בין חברי הקהילה, ולכן נאלצתי למחוק אותם.

ראשית, אתה מתלונן על הקהילה שלא העניקה לך הרשאת בדוק עריכות, כשאתה לא מבצע כמעט אף עריכה מועילה ורק עסוק בטרוניות.

שנית - וחמור מכך - אתה פוגע ומפלה בין חברי קהילה בשל הרקע שלהם. מהסעיף השני שהסרתי משתמע כי:

 1. "נערים בני 15" הם בעלי יכולות נמוכות, ומטבעם צריכים לקבל זכויות ויקיפדיות פחותות, אם בכלל. (מגוחך, בהתחשב בכך שנערים רבים תרמו לוויקיפדיה הרבה יותר ממך).
 2. "נערים בני 15" צריכים ללקק אצל ה"אליטות" על מנת לזכות ליחס מכובד. (זה כמובן לא נכון, לאור העובדה שצעירים רבים משתייכים לשמאל הוויקיפדי).

YHYH ۩ שיחה 19:07, 01/05/2011

הבהרתי ל-YHYH שאל לו לשנות את דף המשתמש שלך. --Yoavd - שיחה 19:34, 1 במאי 2011 (IDT)
תודה על הגינותך. למי שלא ראה או לא הבין, כתבתי במפורש: שאני לא מטיל דופי בחברים, ולהסיר ספק הוספתי בהדגשה: לא מומלץ להתייחס ברצינות רבה מדי למה שאני כותב בנושא זה". אני מבקש גם מבובות הקש, לא להיעלב ולא לקחת את הדברים ברצינות. אגסי - שיחה 21:53, 1 במאי 2011 (IDT)
שים לב שבובות קש אינן יכולות להיעלב אלא רק המפעיל שלהן ;-) אני סקרן לדעת מה היו הדברים ה"פוגעניים" שהיו רשומים בדף שלך? ALCשיחה • כ"ח בניסן ה'תשע"א • 05:56, 2 במאי 2011 (IDT)
הצטרפתי הבוקר לבקשתו של יואב ואני מקווה שהעניין ייפסק. --Assayas - שיחה 10:34, 2 במאי 2011 (IDT)

אתה מותק[עריכת קוד מקור]

נשיקה

חן חן לך. תמיד נחמד לקבל מחמאה מבובת קש :) אני שמח שלא נעלבת ממה שכתבתי בדף שלי על בובות קש. ובשיא הרצינות, אני בהחלט לא מתנגד שתוענק דרגת בדוק אוטומטי לבובת קש כמוך! (כמובן בתנאי שלא תתווכח עם אליטות :)). אגסי 11:15, 3 במאי 2011 (IDT)
מה זה בדוק אוטומטי? ALCשיחה • ל' בניסן ה'תשע"א • 10:03, 4 במאי 2011 (IDT)
אם יורשה לי לענות - ראה ויקיפדיה:בדוק עריכות אוטומטית. מעט מן האורשיחה • ל' בניסן ה'תשע"א • 10:40, 4 במאי 2011 (IDT)
שלום לכם. ALC, אם זה מעניין אותך אז הנה רשימת הבדוקים האוטומטית. ועוד דבר, ביומן תפקידים תמצא את רשימת המינויים החדשים. אגסי 12:21, 4 במאי 2011 (IDT)
להיות בדוק אוטומטי זה לא נותן הרבה. להיות מפעיל מערכת זה כבר יתרון, כי זה הגנה מפני המחקנים. הנה דוגמה מהיום. אם אליטה כותב שדליה מזור הודיעה על פרישה, המחקנים כרגיל לא ימחקו לו. אבל אם אתה מפשוטי העם, ותכתוב שמיקי חימוביץ' או מנכ"ל גוגל הודיעו על פרישה- ימחקו לך בשלל נימוקים משונים, כמו "נעדכן כשזה יקרה", אפילו אם זה כתוב בכל הויקיפדיות הרציניות כמו במקרה של מנכ"ל גוגל. אגסי 13:35, 4 במאי 2011 (IDT)
קודם כל תודה לשניכם. לאור הדיבורים האחרונים על ה"קידום" לדרגת "בדוק אוטומטי", חשבתי שאולי השתנה משהו בהגדרות האלה וטוב לקרוא עכשיו את ההבהרה ש"זה לא נותן הרבה" ויותר מכך - לדעתי זה אפילו חיסרון. כשאינך בדוק אוטומטי זה אומר שמישהו אחר נאלץ לעבוד קשה ולבדוק אחריך וכך אם עשית איזו טעות חלילה, לא ייגרם כל נזק ואילו כאשר אתה בדוק אוטומטי - אז האחריות שלך גדלה בהרבה כי אתה יודע מראש שאף אחד לא יבדוק ואתה נאלץ להיות זהיר כפליים שלא לעשות איזו טעות שעלולה להישאר... ולסיכום אצטט: "סימון עריכה כבדוקה לא נועד לאשר את נכונות השינוי, עיצובו או התאמתו לערך. בהתאם לכך, סימון עריכה כבדוקה אינו מדרג את הערכים ואינו משפיע עליהם מבחינת הקוראים והכותבים של ויקיפדיה." כמו כן, לא הבנתי מדוע אתה חושב שאם אתה מנטר או מפעיל מערכת או ביורוקרט אז יש לך יתרון כלשהו בתחום התוכן או הגנה ממחיקתו על ידי משתמש אחר. כשאני מוחק/משנה תוכן אין לי מושג אם מי שכתב אותו הוא מפעיל או ביורוקרט וזה גם לא מעניין אותי. ההתייחסות היא רק לתוכן עצמו. אני בטוח שגם כל מי שכותב רוצה שיתייחסו לתוכן שלו באותו אופן, כי המטרה של כולם היא אחת. מדובר רק בתפקידי תחזוקה שידרשו ממך להשקיע זמן רב יותר בביצוע פעולות טכניות משעממות שאינן נושאות עמן כל יתרון מלבד הסיפוק שבתרומה לקהילה, בדומה לעבודות ניקיון בהתנדבות. לדעתי אתה מנסה להסיק ממקרים פרטיים שקרו לך מסקנות כלליות וכתוצאה מזה אתה נכנס למעגל סגור של סיבה ומסובב שרק אם תנסה להחליף לתקופה את הנחות היסוד שלך בכללים הבסיסיים האלה - תצליח לצאת ממנו. אז גם תוכל לדעתי, ליהנות יותר מהשקעת הזמן והאנרגיות שאתה מקדיש כאן, לתועלת המיזם והצלחתו. ALCשיחה • א' באייר ה'תשע"א • 14:20, 5 במאי 2011 (IDT)
ידידי, בדוק אוטומטי זה גם הצהרה שאפשר לסמוך על העריכות של המשתמש. יש כאלה שמקבלים אחרי 2-3 חודשים. אתה לא קיבלת גם אחרי 3 שנים. אם זה לא מפריע לך, אז הכל בסדר. אם אתה מרגיש שאתה מקבל כאן יחס טוב ושווה לכולם- אז אני שמח בשמחתך. בפועל אין כאן יחס שווה וגם לא אכיפה שוויונית. גם נדיר שהמחקנים מוחקים לאליטות, וברור שהם מודעים היטב למי הם מוחקים. אגסי 15:44, 5 במאי 2011 (IDT)

אני לא יודע אם זה מעודד אותך או מטריד אותך אבל על הערך דינג דונג (מקום יישוב) שכתב חבר האליטה, בעבר המפעיל, שהיה גם מועמד לביורוקרט עוזי ו. הונחה תבנית חשיבות. ‏ישרוןשיחה!!and 19,327 people are justin bieber fan‏ 15:49, 5 במאי 2011 (IDT)

אני משער, שעוזי כתב את הערך, במטרה שתונח עליו תבנית חשיבות ועל מנת לבחון האם הוא יימחק. בברכה, --איש המרק 16:12, 5 במאי 2011 (IDT)
שלום לכם, כתבתי שיש חריגים. יש כאן "נסיבות מיוחדות"- כי האליטה נטול סמכות חסימה, ואז הוא לא מהווה איום על המוחק, וגם בערך לא הושקעה עבודה רבה, ולא נראה שהוא חשוב לכותב. להערכתי, בסופו של דבר הערך לא יימחק. לאחרונה נכתב כאן ערך על דמות טלויזיונית, ואין לי ספק שאם אני הייתי כותב את הערך, הייתי מקבל תבנית חשיבות. אגסי 16:22, 5 במאי 2011 (IDT)
חס וחלילה. כתבתי אותו משום שבמזנון עלתה טענה ש"דינג דונג" צריך להיות הפניה לשם של שיר; מכיוון שלביטוי הזה יש משמעויות נוספות, נאלצתי לכתוב ערך על אחת מהן. עוזי ו. 16:34, 5 במאי 2011 (IDT)
טוב, אני רואה שיש לך פילוסופיה שלמה בקשר להליכי המחיקה ודרישות החשיבות בוויקיפדיה העברית, ושלא כמוני נראה שהפילוסופיה שלך לא מבוססת על הרעיון שמה שחושבים שהוא לא מספיק חשוב - מוחקים/מבקשים הבהרת חשיבות. ‏ישרוןשיחה!!and 19,327 people are justin bieber fan‏ 17:03, 5 במאי 2011 (IDT)
אני אליטה? יש לי סמכות חסימה אבל גם שמו לי תבנית חשיבות על ערך. דניאל ב. 17:09, 5 במאי 2011 (IDT)
באמת דניאל? אז למה לא חסמת את מי ששם לך את התבנית.. ‏ישרוןשיחה!!and 19,327 people are justin bieber fan‏ 17:10, 5 במאי 2011 (IDT)
לזכותו של דניאל ושלך, שלמרות שהיו לנו ויכוחים, לא רק שלא סגרתם חשבון איתי בהצבעה על הערך שכתבתי, אלא אפילו הצבעתם להשאיר. שוב, אמרתי שיש חריגים. אולי במקרה שלך היו נסיבות מיוחדות. אני מניח שמי שהניח את התבנית לא נמנה על ידידך הטובים כאן באותה שעה ואולי גם כיום. אגסי 17:23, 5 במאי 2011 (IDT)
מניח התבנית היה ידידי הלל ואין ביננו שום טינה. בדיוק כשם שאני השכלתי לשים בצד את חילוקי הדעות ביננו כאשר העניין הגיע להצבעת מחיקה הנוגעת לערכים שבוודאי חשובים לי (ולכל האחרים פה) לא פחות ממך, אני מציע שגם אתה תשכיל לשים בצד את הטינה מהניסיון הטרגי שלך פה עד כה ולנסות להבין למה חלק מהתלונות כלפיך מוצדקות. הרבה דברים פה אכן דורשים שיפור, אבל לא זו הדרך. דניאל ב. 08:18, 6 במאי 2011 (IDT)
דניאל, העניין האישי שלי לא באמת חשוב. חשוב לשפר את המיזם. כתבת נכון: "הרבה דברים פה אכן דורשים שיפור". אנא, פרט ונמק מה לדעתך טעון שיפור. גם אחרים מוזמנים להביע כאן את עמדתם מה יש לשפר במיזם. (ולא איך המשתמש הפשוט אגסי צריך להשתפר). אגסי - שיחה 12:24, 6 במאי 2011 (IDT)
 • שאלת תם: מחקו פנייה יוצאת דופן ומנומסת אלי כאן לקבל את התייחסותי, לדו שיח בדף שיחה של אנונימי. (אולי הפניה נעשתה אלי משום שכתבתי היום ב"הכה את המומחה", שצריך לשפר את היחס לאנונימיים ולחדשים). יתכן שהמחיקה מוצדקת, אבל אם זו המדיניות- למה לא מוחקים פניות אלי שהן תוקפניות, ומכילות השמצות פרועות חסרות יסוד נגדי? אגסי - שיחה 13:01, 9 במאי 2011 (IDT)
 • עוד שאלת תם: (בתגובה לדוגמה שכתב כאן ישרון)- מדוע לא נפתחה כאן הצבעת מחיקה על הערך דינג דונג (מקום יישוב)? האם זה לא מוכיח את הטענה שהאליטות די חסינות ממחיקות? כל אחד שעיניו בראש מבין שחלק לא מבוטל מהמחיקות נובע מכוחנות כלפי פשוטי העם. אגסי - שיחה 17:34, 15 במאי 2011 (IDT)

אתה בסדר !!![עריכת קוד מקור]

פרחפרחפרח ה-10 במאי הגיע! קריצה שחמשת השנים הבאות אצלנו תהינה לך קלות יותר... ‏Ldorfman‏ • שיחה 01:38, 10 במאי 2011 (IDT)

הי Ldorfman :) תודה רבה לך. חג שמח לך ולכולם! איתך (ועם הרוב המכריע של החברים כאן) היה לי תמיד קל... שחמש השנים הבאות תהינה טובות יותר למיזם, לעם ישראל ולכל העולם, ושנזכה לעדכן כאן רק בשורות טובות. ותודה שסימנת את גרסת דף המשתמש שלי כבדוקה. הלכתי לבדוק את את דף שלך, ומצאתי כמה לינקים מעניינים, שבקרוב אציץ בהם. אגסי - שיחה 11:16, 10 במאי 2011 (IDT)
על שסימנתי כ"בדוקה", על לא דבר! זה חלק מהדברים שאני עושה כאן. אין צורך להודות על כך. וואו - אז מה - הלכת לבדוק מי סימן את זה? זה משהו שאף פעם לא עשיתי... ‏Ldorfman‏ • שיחה 04:51, 11 במאי 2011 (IDT)
מגיע תודה למנטרים שנלחמים במשחיתים, (מבלי להילחם גם בחברים שתורמים). בעוד 5 שנים אני אולי אהיה בדוק אוטומטי, ואז תהיה לך פחות עבודה :) מאז שעשו לי כל מיני מחיקות מהדף, הכנסתי לינק למועדפים, ואני בודק מדי פעם האם מי שסימן את הדף שלי נמנה על הנשמות הטובות שמחפשות רק את טובתי. אגסי - שיחה 09:44, 11 במאי 2011 (IDT)

ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/עמי אסף (בית ספר)2[עריכת קוד מקור]

אתה נמנה עם חמישה ויקיפדים שבקשו לקיים הצבעה חוזרת על מחיקת הערך. ההצבעה מתקיימת עתה - האם תרצה להשתתף בה?--א 158 - שיחה 19:26, 10 במאי 2011 (IDT)

תודה. אני מודע לקיומה של ההצבעה. אגסי - שיחה 22:15, 10 במאי 2011 (IDT)
טוב שהפעם הערך לא נמחק. זה אומר שאם היינו פותחים הצבעות ישנות נוספות, אפשר היה להציל ערכים נוספים שנמחקו. אבל מצד שני לא רצוי להרבות בהצבעות חוזרות, גם אם מטרתן חיובית- החזרת ערכים טובים שנמחקו (להבדיל ממחיקת ערכים). יש לקוות שתימשך המגמה של צמצום גל המחיקות, ואולי זה יביא להקטנת שיטפון הדיונים המתישים, שכרוכים בניסיונות מחיקה שנויים במחלוקת. אגסי - שיחה 21:12, 16 במאי 2011 (IDT)
ומה עם קרתגו? תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 04:09, 17 במאי 2011 (IDT)
הי תומר. היא נמחקה. ומה עם תוצאות הבדיקה שנתבקשת לעשות? ראיתי שגם אתה כמו רבים אחרים מצביע ברגליים נגד הצבעות המחיקה. בויקי האנגלי יש כעת דיון קצר ועניני, האם למחוק דף על קורותיו של הטניסאי ג'וקוביץ ב-2011. לא צפויה שם מלחמת עולם במשך חצי שנה, כמו בעניין מחיקת טורניר הטניס באילת :) אגסי - שיחה 10:03, 17 במאי 2011 (IDT)
מאז שהיתה לי הארה לגבי מה שפעם גרם לי הנאה בוויקיפדיה השתדלתי להמנע מכל פינות הפוליטיקה של ויקיפדיה. לגבי הבדיקה, כפי שבוודאי ראית, לא הייתי זמין במשך זמן מה ויש בכוונתי לחדש את הטיפול בנושא. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 19:15, 17 במאי 2011 (IDT)
אולי כדאי שתוסיף את ההארה שהיתה לך ל"משנה הויקיפדית" שלך. עדכון בנוגע לתבנית החשיבות בויקי האנגלית לגבי ג'וקוביץ 2011- אחרי יומיים ודיון קצרצר הם העיפו את התבנית והמשיכו בעשיה. אני מלא קנאה בגישה שלהם. אגסי - שיחה 10:30, 19 במאי 2011 (IDT)

לטיפולך...[עריכת קוד מקור]

אנתוני ויינר [1]. אולי תערוך ותארגן קצת על הדרך את הערך המבולגן הזה? --ג'יס - שיחה 06:33, 7 ביוני 2011 (IDT)

שלום, ראיתי ש-Ravit כבר עדכנה את הערך. חג שמח. אגסי - שיחה 10:35, 7 ביוני 2011 (IDT)

משה דיין (משפטן)[עריכת קוד מקור]

תודה לך על תוספת המידע, באמת היה לי קצת קשה למצוא מידע על הקריירה שלו ברחבי הרשת, מעבר לעובדה ששימש היועץ המשפטי במשרד המשפטים, כפי שרוב המקורות מציינים. אגב, חשוב להבא אם תוכל להביא את המקור למידע, במקרה זה "דהמרקר", לא רק במילה קצרה בתקציר העריכה, אלא כהערת שוליים גלויה בתוך הערך (הוספתי אותה). תודה וחג שמח, Ravit - שיחה 18:04, 8 ביוני 2011 (IDT)

הי רוית. הרגשתי צורך לתרום לערך, משום שאני הצעתי לכתוב אותו בתבנית לטיפול דחוף, לפני 9 ימים. התחלתי לחשוש שהוא יישאר אדום עוד הרבה זמן. אז תודה שכתבת את הערך. אגסי - שיחה 18:17, 8 ביוני 2011 (IDT)
אין בעד מה, תודה לך Face-smile.svg Ravit - שיחה 18:24, 8 ביוני 2011 (IDT)

שאלה[עריכת קוד מקור]

היי אגסי. יש לי שאלה לגבי בובה של לילה. צפית בכל הפרקים? אם כן, האם רן בן שמעון הופיע בתפקיד אורח באחת התוכניות? לפי הכתבות המקושרות בערך הוא נכח באולפן, ואני מניח שגם הופיע בתוכנית, אבל לא ראיתי את כל הפרקים כדי לוודא זאת. תומר - שיחה 15:16, 9 ביוני 2011 (IDT)

שלום תומר. רן בן שמעון האמיתי התארח בפרק ה-9. אם החמצת הנה לינק לפרק. רן מופיע 13:15 דקות אחרי תחילת הפרק/סרטון. אגסי - שיחה 17:50, 9 ביוני 2011 (IDT)

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.png שלום אגסי/ארכיון3.

כמו שתוכל לראות ביומן התפקידים, סומנת כ"בדוק עריכות אוטומטית". להלן הסבר קצר על משמעות הדבר: בוויקיפדיה זו, מופעלת מערכת בקרת שינויים שבאמצעותה ניתן לסמן ערכים כ"בדוקים". מנטרים ומפעילי מערכת, עוסקים בפעילות ניטור על מנת לאתר השחתות ושינויים בעייתיים בערכים. עריכות שנבדקו על ידם מסומנות כ"בדוקות" (כלומר - אינן כוללות השחתה). מטרת המערכת למנוע כפילות בניטור הערכים - כך ניתן לברר אילו עריכות נבדקו ואילו טרם נבדקו.

כדי לחסוך עבודה למנטרים ולמפעילי המערכת, המערכת מאפשרת להגדיר עורכים מוכרים שאפשר לסמוך עליהם שלא יבצעו השחתות כ"בדוקי עריכות אוטומטית". עריכותיהם של עורכים אלו מסומנות אוטומטית כ"בדוקות", ובאופן כזה מתאפשר למנטרים להתרכז בבדיקת עריכות של משתמשים אנונימיים ועורכים פחות מנוסים.

הואיל ונמצא שעריכותיך חיוביות ותורמות, סומנת בהתאם, ומעתה כל עריכותיך יסומנו אוטומטית כ"בדוקות".

בברכה,

קלאופטרה - שיחה 10:06, 10 ביוני 2011 (IDT)

ברכותיי ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 10:34, 10 ביוני 2011 (IDT)
תודה לשניכם. לכבוד המאורע ההיסטורי, אני שוקל לכתוב ערך. לפעמים מילה טובה יכולה להחדיר מוטיבציה לתרום. אולי אכתוב על ספורטאי/ת עם רקורד עשיר, כדי לא להיפגע ממגיפת המחיקות המרתיעה. 15:13, 10 ביוני 2011 (IDT)
תרשה לי להצטרף לברכות. יש "ים" של ערכי ספורט חשובים שחסרים ואין מצב שימחקו אותם באם יכתבו. אפילו עבדך הנאמן "חטא" בכתיבת משה אוננה. גש לכתוב, שיהיה בהצלחה ואם תהיה מעוניין בסיוע כלשהו, בשמחה. --Assayas שיחה 09:25, 11 ביוני 2011 (IDT)
תודה מוטי. הערך שכתבת ללא ספק חשוב. אכן חסרים המון ערכים בספורט ובתחומים אחרים, ואנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה אפשר לשנות כדי לשפר את המצב. אגסי - שיחה 15:15, 11 ביוני 2011 (IDT)
שוב שלום, התשובה פשוטה אחי, לכתוב אותם --Assayas שיחה 15:25, 11 ביוני 2011 (IDT)
כמובן, אבל איך מעודדים בצורה יעילה אנשים לכתוב אותם, במילים אחרות איך מגבירים כאן את קצב הכתיבה, שהולך ודועך. אגסי - שיחה 15:40, 11 ביוני 2011 (IDT)
פשוט כותבים ערכים. אנדר-ויק 15:45, 11 ביוני 2011 (IDT)
ידידי. אינני יודע אם הקצב דועך ובכל מקרה התכנסנו לכתוב, אז היידה לעבודה (כפי שאוהדי מכבי יפו נוהגים לומר (-:). תלך על הגישה החיובית, תוביל "מיזם כדורגלני עבר ללא ערך" (כדוגמא), wow כמה חסרים ויקטור סרוסי, דרור בר-נור, אריה חביב, ציון דגמי, עופר דגמי, שרגא טופולנסקי, אברהם לב, יהודה שהרבני, בוכוס ג'וג'וסיאן, משה יחיאל, ישראל פוגל ועוד רבים וטובים. בהצלחה --Assayas שיחה 19:30, 11 ביוני 2011 (IDT)
כנראה שאתרגם ערך מויקי האנגלית. מדהים ועצוב שעדיין לא כתבו את כל הערכים שציינת. גם בכדורסל ובטניס חסרים ערכים בסיסיים רבים. לפעמים נדמה שהתכנסנו למחוק ולהתווכח במקום לכתוב. המצב לא ישתפר ללא שינוי מהותי באווירה כאן. אגסי - שיחה 10:40, 13 ביוני 2011 (IDT)
בהצלחה בכתיבה --Assayas שיחה 16:06, 13 ביוני 2011 (IDT)
רק עכשיו ראיתי ואני מצטרף למברכים. תמיד אשמח לסייע לך במרחב הראשי, אם תרצה בכך. יואב ר. - שיחה 17:00, 22 ביוני 2011 (IDT)
יואב תודה. אני קצת בהתלבטות לאיזה כיוון ללכת. אגסי - שיחה 02:02, 23 ביוני 2011 (IDT)
מצטרף לברכות, אם כי טיפה באיחור. תסלח לי על כך, אני מקווה Face-smile.svg. אלדדשיחה 21:45, 14 ביולי 2011 (IDT)
הי אלדד. איך אני יכול לכעוס עליך, הרי בזכותך (ובזכות יואב) בכלל נשארתי כאן. גם לא ממש מקובל כאן לברך על קבלת ב"א, שכידוע ניתן אפילו לטירונים. אבל אם אני אקבל כאן תואר שני, בעוד עשור אחד או שניים, תהיה לך הזדמנות לברך אותי בזמן :) אגסי - שיחה 23:18, 14 ביולי 2011 (IDT)

מה שלומך?[עריכת קוד מקור]

משתמש חדש וחרוץ כתב את הערך מאטס וילאנדר. הערך זקוק להגהה, עריכה ו-ויקיזצייה בכדי שיראה טוב. אני עמוס "מעל הראש" והתרשמתי שאתה חובב ערכי ספורט. מה דעתך לשפץ אותו? תודה ובידידות --Assayas שיחה 19:16, 19 ביוני 2011 (IDT)

הי מוטי. זה הדבר הכי מוזר שקרה לי כאן, ואני לא צוחק הפעם. לפני 6 ימים עניתי לך כאן, שאני מתכנן לתרגם ערך מויקי אנגלית על ספורטאי. באותו יום שמרתי במועדפים שלי את הערך הזה מויקי האנגלית. ... ואתמול ראיתי להפתעתי שמישהו חדש התחיל לכתוב את הערך הזה. ואם לא די בזה, היום אתה מבקש שאני אעשה לערך הזה הגהה. אני לא ממציא את זה. החלטתי לכתוב על וילנדר לאחר שראיתי אותו לפני שבועיים מפרשן את הרולן גרוס ביורוספורט. היום בצהריים קראתי את הערך, וחשבתי אם להתחיל לעשות לו הגהה, ואז אמרתי לעצמי שעד שאתפנה לזה, כבר אחד מחובבי הטניס יעשה לזה הגהה. לבקשתך, אתחיל היום או מחר לעשות קצת תיקונים בערך הזה.. ואחפש ערך אחר לכתוב. אגסי - שיחה 20:08, 19 ביוני 2011 (IDT)
תודה על התייחסותך. אני מאד מעריך עורכים שנדרשים לספורטאי עבר, שכן הרוב מתעניינים בספורטאים העכשויים ווילאדנר היה טניסאי, טניסאי לא סתם. יופי. שיהיה ערב טוב. (נ.ב-לא שחלילה איני מעריך עורך עכשווי). --Assayas שיחה 21:20, 19 ביוני 2011 (IDT)
תודה. אתה צודק. השקעתי בשיפוץ הערך והוספתי פרטים מויקי האנגלית, משום שכבר עמדתי לכתוב אותו, וגם משום שלאחרונה היחס אלי השתפר. עם זאת, הזמן שאני יכול להקדיש לויקיפדיה די מוגבל. אגסי - שיחה 23:11, 19 ביוני 2011 (IDT)

עתירה[עריכת קוד מקור]

שלום,

בקשר ל-[2]: נראה לי שעתר מספר פעמים ולא רק פעם אחת. גילגמש שיחה 16:23, 14 ביולי 2011 (IDT)

שלום, בעבר הוא פנה לשר הפנים, אך לא ראיתי שהוא גם עתר לבג"ץ בנושא זה. כתוב ב-NRG: "בשנת 98' דחה שר הפנים את בקשת ואנונו לשלול את אזרחותו, שכן החוק בנוסחו אז איפשר לשלול אזרחות רק לבעל אזרחות נוספת. אלא שבאפריל האחרון תוקן חוק האזרחות, כך ששר הפנים רשאי לשלול אזרחות ממי שהורשע בעבירות ריגול ובגידה, גם אם אין לו אזרחות אחרת, ובמקום זאת להעניק לו רישיון לישיבה בישראל". אגב, לדעתי, יכולה להתעורר שאלה מעניינת אחרת, האם התיקון לחוק יכול לחול רטרואקטיבית גם על מי שהורשע לפני שהחוק תוקן. אגסי - שיחה 19:52, 14 ביולי 2011 (IDT)
אני חושב שיש להרחיב את הידיעה לפסקה שלמה ולכתוב על ניסיונות נוספים של מר ואנונו לשלול את אזרחותו הישראלית. גילגמש שיחה 19:54, 14 ביולי 2011 (IDT)

אולי תתעניין[עריכת קוד מקור]

בקשר לשיחה שהייתה לנו פעם, ראה את הערך ניקול (זמרת צ'יליאנית). נראה שיחצן/ית כלשהו מבצע בדיוק מה שאז אמרתי שאפשרי תאורטית: זה נקרא inter-wiki promo pushing. במלים אחרות, העלאת הערך במקביל בהרבה ויקיפדיות, כך שבכל אחת מהם רואים הרבה בינויקי ובאופן כזה גדלים הסיכויים להשארת הערך. לא שהמסקנה הבלתי נמנעת היא שיש למחוק ערך זה או ערכים אחרים בהם מתבצע התעלול, אבל כדאי לפחות להיות מודעים לכך שיש אנשים או גופים שעושים זאת. בברכה - קיפודנחש - שיחה 21:28, 14 ביולי 2011 (IDT)

ואולי תתעניין לדעת שזה קורה המון. מתניה שיחה 21:36, 14 ביולי 2011 (IDT)
שלום. תודה זה מעניין. טוב לדעת שמאתרים תופעות כאלה. נראה לי שלא קשה לאתר ערך שנכתב ע"י מכונת תרגום. אני משוכנע שבויקיפדיות הגדולות יש סינון טוב, ואם ערך נשאר בהן, אז הוא ראוי גם לויקי העברית. אגב, הערך הזה של הזמרת נשאר בויקי האנגלית ובויקיפדיות אחרות, ולפי הרקורד שלה שכתוב שם, היא הוציאה הרבה יותר מאלבום אחד, ומאוד יתכן שהיא ראויה לערך גם בויקי העברית. אגסי - שיחה 22:18, 14 ביולי 2011 (IDT)
לרוב לא על ידי מכונות תרגום אלא על ידי כותבים בשכר. ייתכן שהיא ראויה, אבל לא בצורה הנוכחית. מתניה שיחה 23:19, 14 ביולי 2011 (IDT)
השאלה לא הייתה לגבי זכות הקיום של הערך על ניקול, אלא לגבי המשקל שיש לייחס לשיקול "קיים בוויקיפדיות רבות" בדיוני חשיבות. בסך הכל רציתי להעיר את תשומת ליבו של אגסי לכך שאם מייחסים משקל רב מדי לשיקול הזה, אנו תומכים בכך ב-modus operandi של ספאמרים. לכן השיקול הזה אמנם קיים, אבל אסור שיהיה מכריע. כבוד - קיפודנחש - שיחה 17:29, 15 ביולי 2011 (IDT)
עם כל הכבוד, השיקול "קיים בויקיפדיות אחרות" לא איבד מתוקפו. גם אם יש מקרים (כנראה די נדירים), שבהם יחצן כותב אותו ערך בהרבה ויקיפדיות, זה כנראה יתגלה. ומעבר לכך, אם הערך לא ראוי, הוא לא ישרוד בויקיפדיות רבות, כי יש שם בדיקה וסינון. בדוגמה שהבאת, הערך של הזמרת ראוי, ולכן הוא שרד בויקיפדיות רבות, למרות היחצנות שנחשפה. לכן הנימוק "קיים בויקיפדיות אחרות" תקף גם כאן. אגסי - שיחה 18:07, 15 ביולי 2011 (IDT)
שים לב מה אני מנסה לומר: משקלו של השיקול "קיים בוויקיפדיות אחרות" אינו אפס, אבל אסור שזה יהיה שיקול מכריע. תחשוב על הצו הקטגורי של עמנואל המנוח. אם זה יהיה שיקול מכריע אצלנו, למה שנסמוך על האחרים שזה לא שיקול מכריע גם אצלם? באופן כזה יוכל כל יחצן זב חוטם לתקוע לנו כל ערך שירצה, ובלבד שהוא מקפיד לעשות זאת במספיק ויקיפדיות בו-זמנית. בכל אחת מהויקיפדיות יהיה "שיקול מכריע" של "קיים ב-X ויקיפדיות אחרות", והערך לעולם לא יוסר באף אחת מהן. קיפודנחש - שיחה 20:46, 16 ביולי 2011 (IDT)
אוקיי. לא טענתי שזה שיקול בלעדי. בשיחה:The Rev- כתבתי: "כאשר לערך יש מקבילה ביותר מ-20 ויקיפדיות נוספות, מי שמניח תבנית חשיבות צריך לא רק לנמק את הנחת התבנית, אלא גם לפרט מדוע דעתו הפוכה מהויקיפדיות האחרות". לדעתי זאת הדרך הנכונה לפעול, אם כי הכללים לא מחייבים את זה. אם יחצ"ן כתב והפיץ ערך נטול חשיבות, הערך לא ישרוד בויקיפדיות הגדולות וגם לפחות בחלק מהקטנות. אגסי - שיחה 21:52, 16 ביולי 2011 (IDT)

עדכונים אקטואליים בערכים[עריכת קוד מקור]

שלום,

שמתי לב שאתה נוהג לעדכן נתונים אקטואליים סטטיסטיים (כגון מיקום בדירוג העולמי וכו'). לדעתי, מדובר בפעילות חשובה. כדאי לשקול מיזם שירכז את הטיפול בנושא ויפנה לשם ויקיפדים נוספים. גילגמש שיחה 14:47, 15 ביולי 2011 (IDT)

שלום. אני מתעניין באקטואליה לסוגיה, וכשאני נתקל בידיעה מעניינת, אני שואל את עצמי האם יש מקום לעדכון בויקיפדיה. אני לא כל כך בקיא בנושא של מיזמים בויקיפדיה, ומידת היעילות שלהם.
סליחה שאני סוטה מהנושא, אבל אני בעד מיזם כללי שמטרתו לעודד אנונימים ומשתמשים רשומים לתרום יותר במרחב הערכים (בנושאים אקטואליים ואחרים), וגם לעודד ויקיפדים שלא להקדיש חלק גדול מדי מזמנם לדיונים, ויכוחים, מחיקות והצבעות. אגסי - שיחה 16:37, 15 ביולי 2011 (IDT)

שיחה:זוהר זימרו[עריכת קוד מקור]

האם תסכים להסיר את תבנית שינוי שם מדף השיחה? תומר - שיחה 15:35, 24 ביולי 2011 (IDT)

תומר שלום, עניתי בדף השיחה של הערך. אגסי - שיחה 18:25, 24 ביולי 2011 (IDT)

ג'נין ג'נין[עריכת קוד מקור]

שלום רב לך אגסי היקר ! לא הבנתי מה כוונתך במלים, בית המשפט העליון דחה את הערעור? של מי? של בכרי? ומה הדבר טומן בחובו, בעתיד? האם על בכרי לשלם אלפי שקלים פיצויים? לדעתי מן ראוי להרחיב זאת שם? בברכה, Rafael Guri שיחה 15:33, 27 ביולי 2011 (IDT)

שלום לך, בערך הזה ושל בכרי כתובים פרטים על תביעת הדיבה נגד בכרי, שנדחתה ע"י בית המשפט המחוזי. העליון דחה את הערעור של התובעים, ולכן בכרי לא ישלם פיצויים לתובעים. אגסי - שיחה 15:42, 27 ביולי 2011 (IDT)

השוואות לטרול[עריכת קוד מקור]

אגסי,
אני באמת שנמנע מלפנות אליך מפאת חשש לניגוד אינטרסים (שכן לטענתך אני מגן על ברוקולי), אבל - השוואתו לאורלינג הינה עברה על כללי ההתנהגות, ואני מצפה שתתנצל על עצם ההשוואה. כבר היה מי שנחסם בגין כינויים דומים • עודד (Damzow)שיחה • 12:18, 31 ביולי 2011 (IDT)

אתה צודק, ההגינות מחייבת, שחבריו של ברוקולי, וגם אחרים שהוא יזם את המינוי שלהם, לא יתערבו בסכסוך ביננו, שהוא כרגיל יזם אותו. אורלינג מעולם לא מחק עדכון שלי. ברוקולי מחק כ-30 עדכונים שלי (שבאף ויקי בעולם לא היו מאשרים אותם). אורלינג מעולם לא כתב הודעות תוקפניות בדף שלי, ברוקולי כתב כמה עשרות. אבל כל התלונות שלי נגד ברוקולי זכו להתעלמות, כמו האחרונה. את ברוקולי חסמו יותר פעמים מאשר את אורלינג (עד הוא למד להתחנף לאליטות). זכותי לחשוב שצריך לחסום את ברוקולי לפני אורלינג. אגסי - שיחה 12:28, 31 ביולי 2011 (IDT)
נחסמת ליום, ולא בגלל שאני אליטה. בברכה, ‏sir kiss שיחה 13:09, 31 ביולי 2011 (IDT)
סיר קיס, אני חושב שהחסימה מיותרת במקרה זה. אגסי אמנם מעצבן ומתיש, אבל הדרך הנכונה יותר להתמודד איתו היא פשוט לא לשחק לידיו ולשתף איתו פעולה בדיונים בלתי פוסקים. לא מצאתי בדבריו היום עילה לחסימה, וגם ברוקולי עצמו לא ביקש חסימה והצהיר שהעניין מאחוריו. אנא שקול שנית את החסימה. Lostam - שיחה 13:12, 31 ביולי 2011 (IDT)
שנאמר - החוסם המהיר במערב. יואב ר. - שיחה 13:19, 31 ביולי 2011 (IDT)
מצטרף ללאסתם. ערן - שיחה 13:20, 31 ביולי 2011 (IDT)
אני חושב שיש טעם לחסימה, ללא קשר לכמה אגסי מעצבן או מתיש, אם בגלל זה היו חוסמים-חצי וויקי (כולל אני) כבר היו חסומים. דבריו של אגסי בהקשר לאורלינג ולמפעילים הם הסיבה לחסימתו. עודד כבר לא יכול לעשות את עבודתו כמפעיל (שקר שחוזרים עליו מספיק פעמים הופך לאמת) ולכן על מנת למנוע חשד לניגוד אינטרסים לא חסם את אגסי על דבריו. אם אתה חושב אחרת, תשחרר אותו, אני חושב שחסימתו מוצדקת, טיעוניך לא שכנעו אותי, אולי טיעוני שכנעו אותך ואולי לא - בכל מקרה אם תשחרר אותו לא אפנה למלחמה ביצועית מולך.‏sir kiss שיחה 13:23, 31 ביולי 2011 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: הסיבה היחידה שלא ביקשתי את חסימתו של אגסי זה כי הייתי עסוק בדברים אחרים בעבודה. מאחר וסירב לחזור בו מהשוואתי לטרול ואף הקצין את התבטאויותיו אני אכן עומד על כך שייחסם. לא ייתכן שיינתן לו קארד בלאנש להשתלח חופשי בכולם. פגיעה בקבוצה שלמה איננה פחות חמורה מפגיעה קשה במשתמש יחיד, גם אם קוראים לו ברוקולי. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 13:25, 31 ביולי 2011 (IDT)
עזור לי בבקשה ברוקולי והראה להם מתי ולמה חסמתי אותך?‏sir kiss שיחה 13:27, 31 ביולי 2011 (IDT)
ברוקולי, לך ולאגסי יש היסטוריה ארוכה של התנצחויות, וגם אתה לא טלית שכולה תכלת ואחד שידוע בהתבטאויותיו המעודנות וקרות המזג. אני חוזר ואומר, שהתבטאויותיו של אגסי היום לא מהוות עילה לחסימתו. העובדה שמדובר בוויקיפד שמביע עמדות שאינן בקונצנזוס כאן, ועוד עושה זאת פעם אחר פעם בצורה מתישה, רק מעמידה במבחן את הסבלנות שלנו כלפי אלו המביעים כאן עמדות לא פופולריות ואת חופש הביטוי בוויקיפדיה העברית. אל לנו להיכשל במבחן הזה. אני לא שש לבטל חסימה שהפעיל מפעיל מערכת עמית. אפנה לכאן מפעילים נוספים ונראה מה עמדתם. Lostam - שיחה 13:34, 31 ביולי 2011 (IDT)
סיר קיס דווקא חסם אותי בעבר, ותוכלו למצוא את הדיון המתאים בעזרת התאריך שביומן החסימות ובארכיונים של דף שיחתי. הסיבה תהיה מעניינת למדי.
לוסתם, השוואה לאורלינג היא דבר שלחלוטין מחוץ לקונצנזוס, ומעציב מאוד לראות שאתה מוכן לקבל זאת בשלוות נפש. על כבודך אתה רשאי למחול. על כבודי אינך רשאי. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 13:40, 31 ביולי 2011 (IDT)
חלאס, שיחררתי את אגסי. ברוקולי, תתעלם, הוא לא שווה את הKB שאתה מבזבז פה. יש לנו דברים טובים יותר לעשות עם הזמן שלנו. מתניה שיחה 13:41, 31 ביולי 2011 (IDT)
מעתה אדע שאני יכול לומר על אגסי בדיוק את מה שאני חושב. מי שחושב שאני אבליג פה על כל ההטרדות שלו כלפי (שלא נדבר על ההשמצות) טועה טעות מרה. תודה על האישור! קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 13:42, 31 ביולי 2011 (IDT)
מתניה, אגסי חתם על הדף ויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה/עצומה והתחייבות. איך זה מתיישב עם השוואתו של ברוקולי לאורלינג? איך המשפט "עד הוא למד להתחנף לאליטות" מתיישב עם כללי ההתנהגות? האם אני כאחת שברוקולי הציע את המועדות שלה למפעיל נולד מנועה מלפנות אליו? לפי אגסי, אסור לי לפנות אליו. אז ברשותך, אגסי לא יקבע כאן מי יפנה אליו ומי לא, אין מקום לתת לו זכות החלטה כזאת. ואולי בגלל שנתתי לאגסי "בדוק עריכות אוטומטית", אז אולי הוא כן מוכן לקבל את הערותי בדף שיחתו?. אישית ממש לא אכפת לי הכינוי שהוא מכנה "אליטות". זה פשוט משעשע אותי. אבל יש כאלה שמגיבים אחרת. אז הגיע הזמן שאגסי ימחוק מהלקסיקון שלו כמה משפטים, כמו "מקורב לאליטות" וכדומה. אולי אם אשים לו דג בדף שיחתו בכל פעם שהוא יזכיר את המילה אליטות, ואז זה ייפסק. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 14:03, 31 ביולי 2011 (IDT)
לצד החתימה שלי הוספתי שזה בנוסף להתחייבות להתייחס בכבוד לעריכות של חברים. לכן מי שמזלזל בעריכות של חבריו באופן קבוע, אותו צריך לחסום, ולא את הנפגע. אני לא מקבל את ההערות שלך כאן. בשום מקום שופט לא יכול לדון בקייס של אדם שהציע למנות אותו כשופט, וגם לא בקייס של חבר שלו. אגסי - שיחה 15:20, 31 ביולי 2011 (IDT)
כפי שהבטחתי: דג בשם אליטה חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 15:55, 31 ביולי 2011 (IDT)

הבהרה: אין לי טענות לרוב המכריע של האליטות כאן, כי הם תורמים בלי להזיק. יש להם יתרון שבדרך כלל לא מפריעים להם לכתוב כאן. עם זאת, היתי שמח, אם הם היו יוצאים נגד המיעוט שמפריע לפשוטי העם לכתוב כאן. אליטה מוגדרת בויקי כקבוצת מיעוט בחברה, אשר מחזיקה בעוצמה החברתית המאפשרת לה שליטה או השפעה מכריעה על החברה או על חלקים ממנה. ההמון, לעומת האליטה, מהווה מספרית את רוב החברה ואינו מאורגן, נעדר עוצמה ומגויס מלמעלה על ידי האליטות.‏ אגסי - שיחה 15:39, 31 ביולי 2011 (IDT)

חנה, הדג שהוספת די משעשע, לטעמי, אך אינני מבין איך הוא מתיישב עם חתימתך שלך על העצומה. יואב ר. - שיחה 16:55, 31 ביולי 2011 (IDT)
יואב, ולמה אינך שואל את אגסי איך האליטות שלו מתיישב עם החתימה שלו על העצומה? מה זאת החתימה המותנית שלו? אני לפחות נתתי לו הודעה מראש בנושא. באמת כבר הגיע הזמן להפסיק עם האליטות האלה. כפי שכתבתי לך, אני אישית ממש לא נפגעת מאגסי, מהאליטות שלו וכו' , אבל יש כאלה שכן. אז הגיע הזמן להפסיק. שים לב שגם אלה שתמכו בביטול החסימה, לא חשבו שהתנהגותו של אגסי היא טלית שכולה תכלת. והדג באמת חמוד, אני מתה עליו, איך שראיתי אותו חשבתי זו מתנה נהדרת לגילגמש. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 18:49, 31 ביולי 2011 (IDT)
ולמה להפוך את היוצרות, ולהסית את הדיון לזוטות, במקום לדבר על הבעיה האמיתית, שברוקולי ידידך יוצר באופן קבוע, ושמהווה את המקור לסכסוכים ולבריחת חברים? ואל תמחזרי את המנטרה שאת עייפה לשמוע תלונות שלי. התפקיד שלכם הוא לפתור את הבעיות האלה, ולא להנציח אותם. אגסי - שיחה 19:10, 31 ביולי 2011 (IDT)
חנה, שאלתי אותך כי את זו שהעלתה ראשונה את עניין העצומה כנימוק נגד אגסי. לי, אגב, הביטוי אליטות איננו מפריע, כי הוא מבטא (אולי בצורה בוטה) מציאות שאכן מתקיימת בויקיפדיה, שבה לא כולם שווי מעמד ויש כאלה שיש להם יותר חופש פעולה מאחרים (ואם נודה על האמת, כנראה שגם אני בין האחרונים - לי לפחות לא מעירים כל שני וחמישי). יואב ר. - שיחה 19:27, 31 ביולי 2011 (IDT)
יואב, מה אליטות, איזה אליטות? באתי לויקיפדיה לפני יותר משנתיים, לא היכרתי איש, לא היו לי חברים כאן. כל שעשיתי הוא לשבת ולכתוב ערכים בשקט. לא הכרתי את המזנון, לא את כיכר העיר, לא את הדיונים השונים. אגסי כל הזמן מתלונן, כמו שהתלונן על כך שהוא כבר יותר מחמש שנים בויקיפדיה ועדיין אין לו בדוק עריכות אוטומטית. אני בדקתי את היקף תרומותיו במרחב הערכים ביום שנתתי לו את ההרשאה, אז לידיעתך היו לו 1,157 תרומות במרחב הערכים. הערך היחיד שהוא כתב היה לירון ויצמן. זאת הוא לא סיפר בתלונותיו הרבות. במרחב השיחה יש לו הרבה יותר תרומות. אז אם אגסי רוצה להיות אליטה כלשונו, שישב ויכתוב ערכים. יואב, אתה כותב ערכים רבים, וכולם רואים זאת ומעריכים אותך על פעולתך בויקיפדיה, ואני בראשם, ואתה יודע זאת. וזה הבדל גדול מאד. כי באנו כאן במטרה אחת לכתוב ערכים בויקיפדיה, הדיונים בדפי השיחה השונים אינם מטרה, הם רק אמצעי. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 23:12, 31 ביולי 2011 (IDT)
יחסית לכמות ההתנכליות שעברתי כאן, יש לי די הרבה תרומות, ורובן חשובות ולא סתם תיקונים קטנים לצורך קבלת זכות הצבעה. כידוע אחת הבעיות של ויקי העברית, שבמקום להגיד לך תודה שכתבת ערך או עדכנת, מנסים בכל דרך למחוק לך את העבודה, ונותנים רשות לחברים למחוק לך עדכונים בצורה נקמנית, ממלאים לך את הדף השיחה במסרים שליליים, ואחרי זה לא מבינים למה אנשים פורשים ולמה אנשי מקצוע לא תורמים, ולמה ויקי העברית חיוורת. אגסי - שיחה 23:25, 31 ביולי 2011 (IDT)
אז אולי כבר תשב ותכתוב ערך? אין לך בכלל הרבה תרומות. מי שנמצא למעלה מ-5 שנים בויקיפדיה, וזה כל מה שיש לו? תסתכל בויקיפדיה:נתונים סטטיסטיים/משתמשים/1-100 ובדפים הנוספים, ותבין עד כמה הכמות שכתבת במשך למעלה מחמש שנים היא מועטה. תפסיק להרגיש כל כך דפוק ומסכן וזה שמתנכלים לו, הדרך היחידה להוכיח לכולנו שאנחנו טועים זה לשבת ולכתוב ערך, כל היתר לא עושה רושם על איש. עדיין לא הבנת זאת? וגם הזמן שאני משקיעה עכשיו בדף השיחה הזה להסביר לך שוב ושוב מה צריך לעשות, הוא על חשבון מרחב הערכים. אז אם אתה רוצה ויקיפדיה סמוקת לחיים, שב וכתוב ערכים. אל תיתן עצות לאלה שכותבים ערכים מה לעשות. ובזה סיימתי את תגובתי כאן. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 00:23, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
חנה, אגסי תורם באופן התנדבותי מזמנו החופשי לעדכון ערכים. הזלזול שלך בתרומותיו של מתנדב הוא לא ראוי בלשון המעטה. עצוב לראות מפעילה שיזמה עצומת מחוייבות לכללי ההתנהגות בקהילה מתבטאת כך. אני מקווה שאכן סיימת, כדברייך, את תגובותיך הלא תורמות כאן. קלאופטרה - שיחה 05:42, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
זה ציפור? זה מטוס? לא! זה כללי ההתנהגות שחנה זרקה. איפה נעלם אריאל עם החסימות שלו? יורי - שיחה 07:43, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
קלאופטרה, אני לא מזלזלת בתרומותיו של אגסי, מעולם לא שחזרתי עריכה שלו. אין לי בעיה שבזה תסתכמנה כל תרומותיו, אבל אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה. הוא רוצה להיות אליטה כלשונו, אבל לא מוכן להשקיע את המאמץ בכתיבת ערכים כדי להיות כזה. אז בבקשה שיעשה מה שהוא יכול, כל אחד תורם על פי יכולתו, אבל שיבין שזה המצב. שזו התוצאה של סך תרומותיו. וליורי, אני ניסיתי להסביר לאגסי יותר מפעם אחת מהי הדרך הנכונה, כולל בהתכתבויות פרטיות, אבל הוא לא מוכן לשנות מדרכו כהוא זה. חשבתי שהגיע הזמן להגיד לו בבירור מה המצב האמיתי, אולי כך אצליח להגיע אליו. ואין לי ספק שאני רק עושה לו טובה. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 07:53, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
אני מבין אותך לחלוטין חנה. גם אני לא פעם בחרתי להסביר לויקיפד בבירור מה המצב בניסיון "להגיע אליו". אלא שבכל פעם שעשיתי זאת חסמו אותי. בפעם האחרונה חטפתי חסימה ליומיים. ובאמת איפה אריאל הזה כבר? לאן הוא נעלם? חנה תקראי לו שיחסום אותך. יורי - שיחה 07:58, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
תאמין לי יורי, שאם היית מתנסח כמו שאני מתנסחת, אף אחד לא היה חוסם אותך. ולגבי אריאל, הוא היה כל הלילה בשדה התעופה, קיבל את פני הויקיפדים האורחים של ויקימניה, ועכשיו הוא הלך לישון. הגענו למסקנה שעדיף שיהיו שני אנשים שם, אז עדיין לא מאוחר, אולי אתה רוצה להתנדב? נטע תהיה היום בשדה התעופה לבד בין השעות 11:00 - 17:25, אני בטוחה שהיא תשמח לקבל עזרה. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 08:07, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
ברשותך נעזוב את החלפת העקיצות. מה התועלת שיש להשתתף בכנס ויקימניה, אם בויקי העברית ממשיכים לחיות בבועה, לא מפיקים שום לקח מהמצב העגום, ממשיכים במדיניות שלא מקובלת בעולם, שמביאה תוצאות לא טובות, והכי גרוע לא לומדים כלום מהויקיפדיות המקצועיות איך מנהלים ויקיפדיה? (אני לא הולך לכנס אין לי השפעה כאן ואין לי זמן). אגסי - שיחה 08:44, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
אגסי, פועלך הוא הפגום והוא המזיק להתנהלות האתר. מכאן, שכל בכיינותך מיותר. אני מקווה שיגיע יום ותבין את טעותך. די כבר עם הבכיינות הזאת. נמאס. גילגמש שיחה 08:46, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
יורי, הראה לי בדיוק את המקום ואת המילים שלדעתך חנה עברה על כללי ההתנהגות. קראתי את הדיון הזה מספר פעמים והעברה היחידה שמצאתי הייתה השוואתו של ברוקולי לטרול מוכרז, עברה שאגסי טרם התנצל עליה, ושעל עברה דומה נחסמת גם אתה • עודד (Damzow)שיחה • 10:21, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
אגסי, זה ששחררתי אותך לא מתיר לך להמשיך להשתלח בברוקולי. הכפתור עובד בשני הכיוונים, הוא יכול גם לחסום בחזרה. פשוט תבין שאין חובה שתאמר את המילה האחרונה, האם זה ברור מספיק? מתניה שיחה 20:41, 31 ביולי 2011 (IDT)
אני עדיין חסום, אבל זה לא מפריע לי כי אין לי כוונה לכתוב היום. כמה לא מפתיע ששיש כאן אפליה, ולא חוסמים את מי שמשתלח בי כאן, ושהמחיקה של ברוקולי לא שוחזרה, וההיסטוריה של נבחרת ישראל בכדורגל נשארה מעודכנת לתקופת קשטן, מה שלא יכול לקרות בשום ויקיפדיה רצינית. אגסי - שיחה 10:11, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
טוב מאוד שחסום. כך יש לנהוג בך על פעולותיך הפסולות. גילגמש שיחה 10:13, 1 באוגוסט 2011 (IDT)

לעודד והאחרים: אני לא כ"כ רציתי להתייחס לעניין ה"השוואה", אך נראה שזה נדרש: אגסי לא גזר גזירה שווה בין אורלינג על מכלול פעולותיו הפסולות לבין ברוקולי, אלא טען טענה אחת - שברוקולי נוהג מנהג בעלים בערכים מסוימים, כאשר אורלינג גם כן נהג מנהג בעלים בערכים רבים וגם נענש על כך. זוהי "השוואה" מאד מוגבלת, ואם אכן הטענה נגד ברוקולי נכונה (ואינני יודע אם זה כך), הרי העובדה שגם אורלינג עשה דבר דומה איננה סיבה להימנע מלבקר את ברוקולי על כך. יואב ר. - שיחה 11:42, 1 באוגוסט 2011 (IDT)

עוד דבר: אני הייתי שמח אם אגסי היה מסכים לכתוב ערכים ולדעתי הוא שוגה בכך שאיננו עושה זאת, גם משום שאם היה כותב היו מתייחסים לטענותיו יותר ברצינות. יחד עם זה יש משום חוסר סובלנות רציני בסירוב לקבל את דפוס הפעולה של ויקיפד המעדיף לתרום למרחב הערכים רק באמצעות תיקונים לערכים. יש כל מיני צורות לתרום. כולנו כאן מתנדבים ולכן מה שאגסי עושה הוא לגיטימי. אני מציע שתפסיקו לרדת עליו בשל כך. יואב ר. - שיחה 11:58, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
הבעיה איננה בזה שאגסי לא כותב ערכים אלא בזה שהוא מסרב לכתוב ערכים ומקטר כל הזמן. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:23, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
לשמחתי לא היו לי בעיות עם אורלינג, ואני לא מכיר את מעלליו מקרוב. עשיתי השוואה לעניין הבעלות על ערכים. אני מניח שאם הוא לא היה מרגיז אליטות, אלא היה מוחק לי 30 פעם, באופן שרירותי ומזיק, וכותב לי עשרות הודעות תוקפניות כאן, ומציק רק לפשוטי העם, הוא כנראה היה מקבל חסינות.
את הזמן המוגבל שיש לי לויקיפדיה אני מעדיף להקדיש לעדכונים אקטואלים, כדי שויקי לא תישאר מעודכנת לתקופת קשטן. אני סבור שזה חשוב לא פחות מכתיבת ערכים. עברתי 2 הצבעות מחיקה מעליבות, וזה הוציא את החשק לכתוב ערכים להרבה זמן. גם כל שיטפון התבניות חשיבות והצבעות המחיקה השבועיות מחזירים אותי לימים אפלים. במקום להגיד תודה שתרמת, מנסים למחוק לך. מסקרן לדעת מתי יפול כאן האסימון, שהמחקנות חסרת התקדים לא מועילה אלא רק מבריחה כותבים. הכוונה שלי לא לקטר, אלא להביא לשינוי האווירה, והוא כנראה יגיע מאוחר מיד, רק כשהמחסור בכותבים ירד הרבה מתחת לקו האדום. אגסי - שיחה 13:42, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
כמובן שיש גם דברים טובים שצריכים לשמש מודל. למשל, בתחום הטניס יש כמה חברים שמעדכנים באופן קבוע בלי לריב בלי להתווכח וכמובן בלי למחוק האחד לשני. אגסי - שיחה 13:47, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
אני דורש שאף אחד לא יגיב יותר בפתיל זה. הדיון המעגלי מיצה את עצמו ושום דבר טוב לא יצא ממנו. מתניה שיחה 13:50, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
מתניה, אתה יודע שאני מעריך את פעולתך, אבל אינך יכול להעלות דרישות כאלו. אתה יכול רק לאיים בחסימה (מה שעשית בהערה נסתרת) ולחסום רק בהתקיים העילות המותרות לכך. אני מצדי יכול להציע ולבקש מכל הנוגעים בדבר לסיים את הדיון כאן. יואב ר. - שיחה 14:08, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
עודד, כנראה פיספסת את התגובה הזאת:"אז אולי כבר תשב ותכתוב ערך? אין לך בכלל הרבה תרומות. מי שנמצא למעלה מ-5 שנים בויקיפדיה, וזה כל מה שיש לו? תסתכל בויקיפדיה:נתונים סטטיסטיים/משתמשים/1-100 ובדפים הנוספים, ותבין עד כמה הכמות שכתבת במשך למעלה מחמש שנים היא מועטה. תפסיק להרגיש כל כך דפוק ומסכן וזה שמתנכלים לו, הדרך היחידה להוכיח לכולנו שאנחנו טועים זה לשבת ולכתוב ערך, כל היתר לא עושה רושם על איש. עדיין לא הבנת זאת? וגם הזמן שאני משקיעה עכשיו בדף השיחה הזה להסביר לך שוב ושוב מה צריך לעשות, הוא על חשבון מרחב הערכים. אז אם אתה רוצה ויקיפדיה סמוקת לחיים, שב וכתוב ערכים. אל תיתן עצות לאלה שכותבים ערכים מה לעשות. ובזה סיימתי את תגובתי כאן. חנה Hanay • שיחה • את הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 00:23, 1 באוגוסט 2011 (IDT)"
וכן כמובן שאני יודע שאתה עומד מאחורי כל מילה וזו הכל אמת ובכלל אומנם מדובר בתגובה קצת חריפה אבל אתה לא מבין על מה המהומה. בכל זאת, אפשר להניח שזה לא חמור כמו להגיד למישהו "אני לא מאמין לך" או "אתה מעצבן" אבל עדיין חשבתי שאנחנו אמורים לכבד אחד את השני כאן, לנסות לא לפגוע בתגובות שלנו אחד בשני, לשמור על כללי התנהגות, ולפתוח עצומות שקוראות לשמור על כללי ההתנהגות. יורי - שיחה 14:32, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
יורי, מתניה צודק שזה ויכוח מעגלי שמיצה את עצמו. עכשיו עודד וחנה ישיבו לך ואתה להם ולא תסכימו על כלום. אין טעם. יואב ר. - שיחה 14:46, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
לבקשת הקהל אני נועל את הדיון, שמלכתחילה לא היה צריך להתקיים בדף הזה, אלא בדף של הנילון. חלק מהדיון ראוי למחיקה. אני מסכים ששום דבר לא ישתנה. האפליה והמחקנות ימשיכו, עד שתקום מחאה גדולה. לפני הארכוב, תודה מיוחדת ליואב ולקלאופטרה על הגינותם. אגסי - שיחה 14:50, 1 באוגוסט 2011 (IDT)

פרסומים בתקשורת הישראלית[עריכת קוד מקור]

היי,
אם טרם הכרת אותו, יש לנו דף ובו פירוט כל האזכורים בתקשורת הישראלית ויקיפדיה ומיזמי ויקימדיה: "ויקיפדיה:פרסומים בתקשורת". כאשר הינך מוסיף קישור לכתבה או מדווח על זה שהוזכר משהו איפשהו ברדיו או בטלוויזיה, אנא הוסף את הפרטים גם בדף זה. תודה, ‏Ldorfman‏ • שיחה 14:53, 8 באוגוסט 2011 (IDT)

שלום. לבקשתך, הוספתי לרשימה שתי כתבות נוקבות, והלוואי שזה יפתח את העינים לחברים, שיבינו שצריך שינוי. אם כי ראיתי תגובה שלך, שאתה לא מסכים עם הביקורת, ואתה רוצה להמשיך באותה דרך, שאינה מקובלת בעולם. אגסי - שיחה 02:25, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
כוונתי בהודעה היתה רק לדאוג לזה שמעתה תעדכן את הדף המדובר בכל מאמר רלוונטי שמצאת. אנא עשה זאת מעתה. לגבי החשיבות או אי-החשיבות של אותו ערך בעייתי, אנו חלוקים בדעתנו ואין זה משנה כיצד נוהגים הגויים. ‏Ldorfman‏ • שיחה 20:07, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
אוקיי, הוספתי כעת את הוידאו מלונדון את קירשנבאום בהשתתפות חנה. ירון לונדון תומך בנחרצות בהשארת הערך של דפני ליף, חבל שאין לו זכות הצבעה. אגב, הוא וקירשנבאום הציעו (בצחוק) שדפני תצית את עצמה כדי לשכנע את כולם שמגיע לה ערך. לא הבנתי מה רע ללמוד מהגויים. הם כידוע יסדו את ויקיפדיה, מנהלים אותה בצורה מקצועית ומוצלחת, שזכתה לשבחים בכול העולם. אגסי - שיחה 22:37, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
ויקיפדיה האנגלית ומפעיליה זכו גם לשבחים וגם לביקורות. כך או כך, כל מיזם פועל על-פי הכללים הנקבעים בו. ‏Ldorfman‏ • שיחה 19:25, 10 באוגוסט 2011 (IDT)

שני דברים[עריכת קוד מקור]

 1. כבר חשבתי שמיצינו את הקטע שבו יש צורך שאני אנטר את דף המשתמש שלך, אבל מסתבר שטעיתי. להזכירך, דף המשתמש אינו נועד להתנגחויות במשתמשים אחרים.
 2. עוד דבר מובן מאליו שמסתבר שיש צורך להזכיר לך - כל מפעיל מערכת באשר הוא רשאי, מעצם תפקידו, להעיר לך או להשתמש בהרשאותיו כלפיך. זה לא נתון לתנאים או למשא ומתן. עידושיחה 13:39, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
עידו, שלום וברוך הבא בפעם התשיעית לדף השיחה שלי. אני מתנצל על שלא ידעתי שאסור לכתוב שאני מקווה שאף נוד**ק לא ימחק לי ממרחב הדיבורים. אגב, כתבתי בדף שלי: אם מישהו חש נפגע ממשפט שכתבתי בכל מרחבי ויקיפדיה, ניתן לפנות אלי באימייל או בדף השיחה שלי, ואני מבטיח לשקול בחיוב כל בקשה מנומסת במתחם ההיגיון. אם היו פונים אלי הייתי מוחק. בהזדמנות זו אני מברך אותך על כך שחזרת בך מהצבעתך למחוק את דפני ליף, ושהשתכנעת שההצבעה יצאה מכול פרופורציה. אגסי - שיחה 19:52, 9 באוגוסט 2011 (IDT)

קונפה[עריכת קוד מקור]

שלום :) ראיתי שבדף ההצבעה על דפני ליף כתבת "חברת הכנסת דפני ליף באותה סיעה עם ויקי קונפו, או קונפה, קנפה. שכחתי את שמה ב-2008". האם יש למשפט הזה עוד משמעויות פרט למשמעויות שיכולות להיתפס כמעליבות? לילה מקסים, Eviv - שיחה 21:00, 9 באוגוסט 2011 (IDT)

שלום, מה המשמעות שהבנת? ואת מי זה אמור להעליב? אגסי - שיחה 21:17, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
זה מה שהבנתי: קונפה (ויקימילון) לילה טוב, Eviv - שיחה 22:00, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
Eviv, בכלל לא התכוונתי להעליב את ויקי קנפו, רציתי להגיב על הטענה שב-2015 יגידו דפני מי. אז אמרתי בצחוק ששכחתי את שם משפחתה של ויקי כבר ב-2008, כשהכוונה כמובן הפוכה- שהשם של ויקי קנפו לא נשכח גם 8 שנים אחרי המחאה שלה. (ולכן ברור שאף אחד לא ישכח את השם של דפני ליף תוך 4 שנים). אגסי - שיחה 22:11, 9 באוגוסט 2011 (IDT)
תודה על ההבהרה :) Eviv - שיחה 04:23, 10 באוגוסט 2011 (IDT)

ויקיפדיה:מפעיל נולד[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי,
שים לב לפסקה הבאה: "את דעתכם הביעו בצורה "{{בעד}}" או "{{נגד}}". ניתן להוסיף מילים אחדות של הנמקה, אך זכרו כי הדיון עוסק בחברים לקהילה הנוכחים במקום; לכן - שיקלו היטב את תגובותיכם (בעיקר כשמדובר בהתנגדויות), נסחו אותן בזהירות ובכבוד הראויים, והימנעו מהשמצות והכפשות." מתוך ההנחיות לדיון בדף האמור. הנחיות שאינן עומדות בקנה אחד עם הצבעתך זאת. אבקשך למחוק את הביטויים המזלזלים מהצבעתך,
תודה • עודד (Damzow)שיחה • 15:23, 10 באוגוסט 2011 (IDT)

עודד שלום, וברוך הבא בפעם ה-26 לדף השיחה שלי. כנראה שפירשת לא נכון את דבריי. כתבתי רק מחמאות ל- DMY, ואני חלילה לא מזלזל בו. יחד עם זאת, אם חברים, שלא תמיד נגדי, יגידו לי שמן הראוי שאתקן את דבריי, אני אשקול זאת בחיוב. אגסי - שיחה 15:47, 10 באוגוסט 2011 (IDT)
גם אני סבור שעדיף למחוק את הדברים, כיוון שנראה כי הם רומזים גם לעניינים אחרים, ובאופן כללי הם לא תורמים לדיון. מכל מקום, אין מקום לשלול את דבריו של עודד, כי הוא "תמיד נגדך". תומר - שיחה 16:59, 10 באוגוסט 2011 (IDT)
אני לא מרמז לשום כיוון. ראיתי לנכון לציין ש- DMY עונה על הציפיות שלי של מכל מפעיל מערכת: שיהיה חיובי, שקול, לא יציק לחברים אחרים, (ולא ינהג באפלייה). בהצבעות קודמות היו חברים שמתחו ביקורת קטלנית על מועמדים ולא נתבקשו למחוק את דיבריהם אגסי - שיחה 17:08, 10 באוגוסט 2011 (IDT)
אני סבור שעדיף בלי זה. לא אחייב אותך, אתה יכול לבחור. אם הייתי כותב משהו שהיו אומרים שיכול לפגוע או להביע זלזול בחבר קהילה אחר - הייתי מוחק. אבל שוב, הבחירה היא שלך. תומר - שיחה 17:09, 10 באוגוסט 2011 (IDT)
תומר, תיקנתי, כי הבטחתי שאשקול בחיוב פניה של חבר שלא תמיד נגדי.:) אגסי - שיחה 18:14, 10 באוגוסט 2011 (IDT)
אגסי,
האמן לי שיש לי דברים יותר חשובים לעשות עם זמן הויקי שלי מאשר לצוד אחר תגובותיך. ולא, אני לא תמיד נגדך (זכור לי אפילו דיון שבו הסכמתי איתך). אולם, כאשר שתי חטיבות דיון למעלה אתה כותב "אני מבטיח לשקול בחיוב כל בקשה מנומסת במתחם ההיגיון." ולאחר שאני פונה אליך אני נענה בתגובה שונה "אם חברים, שלא תמיד נגדי, יגידו לי שמן הראוי שאתקן את דבריי, אני אשקול זאת בחיוב." אני מתחיל לחשוב שלך יש משהו כנגדי. יחד עם זאת, תודה לך על תיקונך, וכעת זה יותר נעים לעין. ערב טוב • עודד (Damzow)שיחה • 19:14, 10 באוגוסט 2011 (IDT)

אתי לוי[עריכת קוד מקור]

נכתב בעקבות הבקשה בלטיפול דחוף. תומר - שיחה 16:18, 28 באוגוסט 2011 (IDT)

תומר שלום, תודה שכתבת את הערך. עשית עבודה טובה. להערכתי הערך יקבל מספר רב של צפיות, לפחות בתקופה הקרובה. עוד לפני שכתבת את הערך הוא קיבל 838 צפיות בחודש האחרון!. מספר הצפיות בערך של אחותה זהבה בן זינק בחודש האחרון ל-13,225 בעקבות השתתפותה בתוכנית חי בלה לה לנד. אגסי - שיחה 16:34, 28 באוגוסט 2011 (IDT)
נקווה שכן. אבל אני לא יודע, נראה לי הפופולריות של הסדרה קצת ירדה לאחרונה (אני לפחות התייאשתי אי שם בפרק ה-20). תומר - שיחה 19:30, 29 באוגוסט 2011 (IDT)

המזנון[עריכת קוד מקור]

אני אשחזר אותך שוב ושוב אם יהיה צורך. הגיע הזמן שמישהו יעמיד אותך במקומך וימנע ממך להפסיק להציף כל דף אפשרי בקיטוריך האינסופיים. לך תכתוב ערכים. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:18, 9 בספטמבר 2011 (IDT)

שלום ברוקולי, וברוך הבא בפעם ה-48 לדף השיחה שלי. אוקיי אז גם המזנון בבעלותך. תן את הרשימה המלאה של הערכים שבבעלותך, כדי שנדע להתרחק מהם, וכדי שלא יחסמו ולא יעשו בדיקת IP לחברים. תודה מראש. אגסי - שיחה 17:25, 9 בספטמבר 2011 (IDT)

אבקש לפרסם כאן את רשימת הערכים המלאה שבבעלותו של ברוקלי[עריכת קוד מקור]

העברה מהמזנון

זו בקשה רצינית. מניסיון אני יודע שהערכים נבחרת ישראל בכדורגל וההיסטוריה של נבחרת ישראל בכדורגל הם בבעלותו המעשית, וכפועל יוצא מכך, מי שמנסה לעשות שם עריכה, רוב הסיכויים שברוקולי ישחזר אותו מיד... ויקבל גיבוי מאליטות.. וכמו במקרה של נגוהות גם יעשו לו בדיקת IP. אם תפורסם כאן הרשימה המלאה של הערכים שבבעלותו המעשית, אני ואחרים נדע באלה ערכים אסור לנו לגעת, וככה לא יהיו מריבות עם בורוקלי. מי שטוען שהערכים האלה אינם בבעלותו של ברוקלי- אז שלא יסתפק בהצהרות,ש אינן תואמות את המציאות, אלא ידאג שזה גם יקרה בפועל, קרי, שידאג שברוקולי לא ישחזר שם השכם וערב עריכות שאינן השחתה ברורה. אגסי - שיחה 16:56, 9 בספטמבר 2011 (IDT)

מהומה. תומר - שיחה 16:59, 9 בספטמבר 2011 (IDT)
ברוקלי שחזר כעת גם במזנון, שוב בלי הפרעה, זה אומר שהמזנון גם בבעלותו? אגסי - שיחה 17:13, 9 בספטמבר 2011 (IDT)
למה אליטות מרשות לברוקלי לשחזר גם במזנון? ולמה יש לי הרגשה שחבריו של ברוקולי שוב ינתו לו גיבוי ויבואו אלי בטענות? אגסי - שיחה 17:17, 9 בספטמבר 2011 (IDT)
הבהרה: העברה זו לכאן בוצעה כמובן ע"י ברוקולי, שמוכיח שגם דף הבירורים בבעלותו. כתבתי את זה במזנון, וזה שוחזר כמה פעמים ע"י ברוקולי, שנוהג כאילו גם המזנון בבעלותו. לאחר מכן הועבר ע"י חבר לבירורים, והועבר לכאן ע"י ברוקלי, שאולי רוצה משום מה להסתיר סוד ידוע, שיש ערכים בבעלותו. אגסי - שיחה 18:18, 9 בספטמבר 2011 (IDT)
חבל על העצבים. לשחזר את דף הבירורים מייד לאחר כניסת השבת. ‏Ori‏ • PTT‏ 18:23, 9 בספטמבר 2011 (IDT)
אורי שלום, מעולם לא פתחתי תלונה בבירורים, וגם הפעם אני לא רוצה להגיש שם תלונה. אני לא רוצה לריב עם ברוקולי, אלא להפך. אם אדע את רשימת הערכים שבבעלותו, אוכל להתרחק מהם, כדי למנוע חיכוכים. למשל, אם הייתי יודע מראש שההיסטוריה של נבחרת ישראל בכדורגל וגם שמעון מזרחי בבעלותו, לא הייתי טורח לעדכן שם. אגסי - שיחה 18:30, 9 בספטמבר 2011 (IDT)
לא חשוב, הבירורים והמריבות שלכם לא מעניינות אותי. ההתערבות שלי היתה "מנהלית". נפתח בירור, ולא יתכן לטאטא אותו מתחת לשטיח. זה לא למזנון זה בטוח. אם אתה לא מעוניין בבירור, תכתוב שם שאתה לא מעוניין. יאללה, אני עם הכלב שלי. שלום. ‏Ori‏ • PTT‏ 18:34, 9 בספטמבר 2011 (IDT)

שלום[עריכת קוד מקור]

קראתי את דף המשתמש שלך ורציתי לציין שהוא מאוד מענייין והסכמתי למרבית הדברים שנכתבו. ברוח השבועות האחרונים, צריך אולי להקים ועדה לבחינת הריכוזיות (בלשון עדינה) בויקיפדיה. בברכה, הנגבישיחה • י"ד באלול ה'תשע"א • 17:09, 13 בספטמבר 2011 (IDT)

הנגבי שלום, תודה על התמיכה. אני בעד לקיים כאן דיון רציני ומעמיק ולהגיע להסכמה רחבה בנוגע לרפורמה שדרושה ולקביעת יעדים לשנה הבאה בויקי העברית, תוך השוואה לנעשה בויקיפדיות אחרות. היתי שמח גם לשמוע דעות של מקורות חיצוניים, כמו אנשי אקדמיה ישראלים, ומפעילים בויקיפדיות זרות. אגסי - שיחה 00:24, 14 בספטמבר 2011 (IDT)
הבעיה היא שויקיפדיה העברית מתנהלת כמעין מוסד סגור ומזכירה, לפחות לי, משטר דיקטטורי שמקעקע, לעיתים בצורה גסה ורווית נקמה, כל אפשרות לשינוי הסדר הישן. כיצד נוצרה היררכיה כזאת? אני אישית די צעיר בסביבה, ולא נכוויתי יותר מדי אבל עיינתי בלא מעט דפי משתמש והסוגיות שאתה מעלה זועקות מהם ושמחתי לראות שיש מי שאומר את הדברים בקול רם. בברכה, הנגבישיחה • ט"ו באלול ה'תשע"א • 01:27, 14 בספטמבר 2011 (IDT)

תודה על הצעתך לעזרה בערכים בתחום הברידג'[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף משתמש:אגסי

אגסי, שלום.
ראשית תודה על הצעתך ואשמח להיעזר בך. אם ארגיש צורך בעזרה אפנה אליך ישירות, אבל במקביל אתה מוזמן להוסיף ולתקן בכל ערך שכתבתי בנושא זה או בנושאים אחרים שאין עליו תבנית של בעבודה. איני חושב שאני יודע את הכל ובהחלט יש מקום שאתה ואנשים אחרים תתרמו ותוסיפו.
קראתי את דף המשתמש שלך ואת התסכול שלך מחלק מהדברים שקורים בויקיפדיה. לצערי, אני שותף לחלק מהתחושות שלך, אמנם באופן פחות גורף. אחת הבעיות הקשות ביותר לטעמי היא הנושא של הוספת תבניות ללא הצדקה כגון: לשכתוב, או שימוש בעגה שווקית. התופעה קיימת גם בויקיפדיה העברית וגם באנגלית. ג'ימי ויילס התייחס אליה בכנס ויקימדיה בחיפה. בניגוד לתוכן הערך שלפעמים משנים ללא בסיס וגורמים נזק מתוך כוונות טובות, את התבניות אין ויקיפדים אחרים שבוחנים ומתקנים. הוספת תבנית כזו עלולה בחלק מהמקרים להפוך את העבודה לחסרת שימוש. מי כבר יסתמך על ערך שיש בתחילתו תבנית גדולה של שימוש בעגה שווקית? במקרה של שלושה ערכים שכתבתי והתוספת הלא מוצדקת של תבנית קוממה אותי, פתרתי את הבעיה בעזרת אנשים מכובדים בקהילת הויקיפדיה, שהסירו את התבנית לאחר שבחנו את הנושא עניינית. בכל מקרה אם אתה כותב ומתקן ערך ומרגיש שנעשה לך עוול, אתה מוזמן לשתף אותי ואם אחשוב שאין הצדקה למה שנעשה, אביע את זה באופן גלוי ומפורש. Avi rosenthal ‏ 13:40, 15 בספטמבר 2011 (IDT)

אבי שלום, תחום הברידג' מאוד לא מפותח כאן, וטוב שאתה נרתם לנושא. אני יכול לסייע (במגבלות הזמן שיש לי), כי אני מתמצא במשחק. בעבר נהגתי לשחק בתחרויות החזקות, ולקרוא ספרים וחוברות בנושא. אכן לא קל לכתוב במרחב הערכים, ואני סבור שחייבים לשפר את המצב, על מנת שויקי העברית לא תמשיך לדשדש. אגסי - שיחה 21:17, 15 בספטמבר 2011 (IDT)
אני שמח לקרוא על שני שחקני ברידג' שפעילים כאן. אם תזדקקו לעזרה בתחום זה, אשתדל גם אני לסייע. ALC • י"ז באלול ה'תשע"א • 06:34, 16 בספטמבר 2011 (IDT)

התנצלות[עריכת קוד מקור]

לא היה בכוונתי לפגוע בעריכה שלך. קבל את התנצלותי. להבא אשוחח אתך בדף השיחה שלך. היה לי חשוב להעביר מסר, בדף השיחה של המתעמלת, אך אני מסכים שיותר חשוב לשמור על כבודו של אדם. BAswim - שיחה 02:01, 25 בספטמבר 2011 (IDT)

שלום לך. אני לא כועס. אמנם הופתעתי מהשחזור, כי זה לא אופייני לך. אבל הבנתי שזה לא אישי, ושיש לך מסר חשוב בענין הקריטריון האולימפי, שאתה מרגיש חובה להבהירו. אני תמיד גאה בכך, שאני ואתה ושאר החברים שמעדכנים קבוע בתחום הטניס, מסתדרים מצויין, לא רבים ואפילו לא מתווכחים בדפי השיחה, ונוהגים כבוד הדדי. כשהיו ויכוחים ומריבות בתחום הטניס זה נבע מחברים שלא מעדכנים קבוע בטניס. שתהיה לך שנה טובה! ושנמשיך לעבוד במשותף בהרמוניה, בעיקר בתחום הטניס :) אגסי - שיחה 10:06, 25 בספטמבר 2011 (IDT)

היום ה-6 באוקטובר[עריכת קוד מקור]

Tomtom‏ ‏ • שיחה 21:32, 6 באוקטובר 2011 (IST)

שלום וחג שמח. ידוע לי, אבל Meronim טוען שהטקס ייערך ביום 10 באוקטובר, למרות שהטקס נערך ושודר היום, אז לדעתי צריך לשחזר את השינויים שלו.אגסי - שיחה 22:56, 6 באוקטובר 2011 (IST)
אכן טעות שלי, הטקס בחיל הים הוא ביום שני וחשבתי ששם מתקיימת ההחלפה. ככה זה כשמסתמכים על הלו"ז של הרמ"ח במקום לקרוא חדשות :) • ‏יעל (Meronim)‏ • 03:07, 7 באוקטובר 2011 (IST)
יעל שלום, טעויות קורות. יפה שאת מודה בטעות. חג שמח וגמר חתימה טובה! אגסי - שיחה 15:39, 7 באוקטובר 2011 (IST)

ויקיפדיה:לוח מודעות[עריכת קוד מקור]

אתה כאן כבר מספיק זמן כדי לדעת שפעולות כאלו לא מקובלות. תפנה למפעיל או מפעילה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים. --אריה ה. - שיחה 22:58, 11 באוקטובר 2011 (IST)

אתה טועה. לוח המודעות נועד להפנות לדיון בדפי שיחה. הפנתי חברים לדף [‏[שיחה:היסטוריה של נבחרת ישראל בכדורגל]], בתקוות שוא שיתנגדו לשחזור הברוטלי של ברוקולי, שכידוע נוהג בערך במנהג בעלים. מצער שלמפעילים ולך לא אכפת מכך. אגסי - שיחה 23:12, 11 באוקטובר 2011 (IST)
תגיד, לא נמאס לך לשקר? על עשרת הדיברות שמעת כבר? קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:14, 11 באוקטובר 2011 (IST)
אתה האחרון שיכול להטיף מוסר לאחרים. השאלה למה למפעילים לא נמאס מהכוחניות שלך, ומהנטיה שלך להסתכסך עם חברים כאן, כל שני וחמישי. אגסי - שיחה 23:26, 11 באוקטובר 2011 (IST)
אני רואה שבתור תחביב אתה אוסף מראות ובטעות מייחס לאחרים את התנהגותך שלך. קצת מוזר, אבל זו מדינה חופשית כידוע. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:28, 11 באוקטובר 2011 (IST)
אגסי, אל תיתמם. זאת לא הפעם הראשונה שאתה נוהג ככה. לבעיות בין משתמשים יש כתובת ברורה. אל תעשה דין אחד לעצמך ודין אחר לכל השאר. --אריה ה. - שיחה 23:33, 11 באוקטובר 2011 (IST)
אתה שוב מתעלם מהעובדות, שההפניה היא לדף שיחה בגין שחזור לא ראוי. מאחר שאתה תמיד נגדי, אני לא רואה טעם להמשיך להתווכח איתך. אגסי - שיחה 23:52, 11 באוקטובר 2011 (IST)
השתמשת בלוח המודעות לתקיפת משתמש. דבר כזה לא מקובל - יכולת להפנות לדיון בדרך אחרת. --אריה ה. - שיחה 23:56, 11 באוקטובר 2011 (IST)

שימוש לא ראוי בלוח המודעות[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי, אתה נמצא בויקיפדיה למעלה מחמש שנים. אין לי ספק שאתה יודע שעריכה זו בויקיפדיה:לוח המודעות, אינה ראויה, וכי לוח המודעות לא משמש לתקיפת ויקיפדים אחרים. אבקשך לא לחזור על פעולה זו, איני רוצה לחסום אותך, אבל אם תחזור ותשתמש בלוח המודעות לשימוש מסוג זה, אאלץ לעשות זאת. ואנא חסוך מאיתנו בתגובתך, מתקפה נוספת על ברוקולי, עלי ועל המפעילים, תגובות כאלה לא פוגעות בנו, אלא רק פוגעות בך. חג ש סוכות שמח. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 05:03, 12 באוקטובר 2011 (IST)

חנה, כבר ביקשתי ממך בעבר לא להתערך בסכסוכים שקשורים לברוקלי ידידך, ולו רק מהטעם שהוא יזם את המינוי שלך (ואני התנגדתי לו). זו נורמה ראויה, כדי שהצדיק ייעשה וייראה. יש כאן מספיק מפעילים שלא מונו ביוזמת ברוקולי. ולעצם העניין, השתמשתי בלוח המודעות כדי להפנות לדיון בדף השיחה. עצוב שהמפעילים מאפשרים לידידך לנהוג בערך כמנהג בעלים, ולעשות שיחזורים, אפילו כאשר נעשה עדכון חשוב, כפי שעשיתי. בויקי שמכבדת את עצמה לא היו מאפשרים לו לשחזר ולהשאיר את הערך החשוב בלתי מעודכן. חג שמח.. אגסי - שיחה 07:31, 12 באוקטובר 2011 (IST)
אגסי,
כפי שכבר הובהר לך בעבר על ידי בירוקרט (כאן) "עוד דבר מובן מאליו שמסתבר שיש צורך להזכיר לך - כל מפעיל מערכת באשר הוא רשאי, מעצם תפקידו, להעיר לך או להשתמש בהרשאותיו כלפיך. זה לא נתון לתנאים או למשא ומתן". זה שלדעתך מפעיל אלמוני פועל משיקולים של חברות עם ויקיפד פלוני זה לא אומר שאותו מפעיל לא רשאי להעיר לך על פעילות שגוייה מצדך. חשבתי שכבר עברנו את הסיפור הזה מזמן. • עודד (Damzow)שיחה • 08:56, 12 באוקטובר 2011 (IST)
הי עודד, כל הכבוד שבאת בפעם ה-30 לדף שלי, ושאתה המפעיל הכי פעיל בהקשר שלי. אני לא מנהל מו"מ, אלא מבקש להנהיג כאן נורמות ראויות, שמקובלות במערכות רציניות, שמכבדות את עצמן, להבדיל מ"שכונה". חג שמח. אגסי - שיחה 09:05, 12 באוקטובר 2011 (IST)
נורמות ראויות אינן כוללות מתקפה על ויקיפד, ולא משנה מה עשה אותו ויקיפד, מעל דף ציבורי. אם זו לדעתך נורמה ראויה שמקובלת במערכות ציבוריות - יש לנו קצר בתקשורת. אכן שיהיה חג חירות שמח • עודד (Damzow)שיחה • 09:24, 12 באוקטובר 2011 (IST)
צודק, ייאמר לזכותך ולזכות חנה שאף פעם לא תקפתם ויקיפדים ובטח שלא אותי. רק בויקי לה לה לנד, ויקיפד שמשחזר את חברו מעל 30 פעם, ללא התערבות המפעילים, נחשב לקורבן. אני שואל את עצמי מה מביא אותך לדף שלי 30 פעם, כאשר רוב המפעילים והבירוקרטים לא טרחו לעשות לי סדרת חינוך, אפילו לא פעם אחת. אני תוהה האם מינו אותך למחנך שלי, כי זה בטח לא קשור לכך שאתה ידידו של ברוקלי, חברי הטוב, שמבקר אותי כאן כל שני וחמישי, ותמיד מרעיף עלי מחמאות. חג שמח, ולהתראות בשמחות. אגסי - שיחה 09:43, 12 באוקטובר 2011 (IST)
מעניין הוא שנסיונותיו של עידו להסביר לך, ואף למחוק לך תוכן לא ראוי מדף המשתמש שלך, לא נחשבים בעינך כ"סדרת חינוך"... אני לא מחנך של אף אחד, בטח לא שלך. אבל, אם אני מזהה התנהגות שאינה הולמת אינני מטמין את ראשי בחול בתקווה שמפעיל אחר ילכלך את ידיו בטיפול. מה לעשות שזכית לנזיפה זאת. • עודד (Damzow)שיחה • 09:57, 12 באוקטובר 2011 (IST)
אמרתי שרוב הביורוקרטים ורוב המפעילים לא עשו לי אף פעם סדרת חינוך. מעניין האם הרבת לבקר גם ב"לול התרנגולות" לצרכי סדרת חינוך, שהרי לא סביר שמעולם לא זיהית שם שום התנהגות לא הולמת. אגסי - שיחה 10:24, 12 באוקטובר 2011 (IST)
לך ובדוק האם ברוקולי נחסם על ידי בעבר (אני אחסוך לך את הבדיקה - כן). הדיון הזה לא מוביל לשום מקום. • עודד (Damzow)שיחה • 10:25, 12 באוקטובר 2011 (IST)
צודק, חסמת אותו פעם אחת למשך שעתיים שלמות, וזה קרה לפני קצת יותר משנתיים. למרבה השמחה מאז הוא מתנהג למופת. דווקא הדיונים איתך תמיד מרתקים, אני לומד מהם על איך שויקי מתנהלת. אתה וידידך מוזמנים הנה תמיד, וזה לא נתון למו"מ! להתראות בפעם הבאה. אגסי - שיחה 10:38, 12 באוקטובר 2011 (IST)

יש לי רק שאלה אחת: מי זה החבר הזה שמשחזר אותך 30 פעם? כי אני לא חבר שלך אז זה בטוח לא אני. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 11:12, 12 באוקטובר 2011 (IST)

אהלן ברוקולי. חשבתי שאנחנו חברים מצויינים. האם ויקיפד שביקר מעל 50 פעם בדף השיחה של וקיפד אחר, לא נחשב חבר שלו? אז הוא נחשב מחנך שלו? מטרידן? אני מתפלא על השאלה שלך. כל החברים הקבועים יודעים היטב מי עשה לי כ-30 שחזורים. אגסי - שיחה 11:19, 12 באוקטובר 2011 (IST)

שלום אגסי, אני מצטרפת להודעתה של חנה ולדעתו של עודד, שאתה לא יכול להחליט איזה מהמפעילים יעירו לך או ישתמשו בסמכויותיהם. אני מסכימה עם שחזוריו של ברוקולי ואין שום סיבה שאעיר לו או אשחזר אותו. אני מניחה שמפעילים נוספים חושבים כך וזו הסיבה לחוסר ההתערבות. גם משתמש:Assayas העיר לך, ואתה מתעלם מכל הערה שלא מוצאת חן בעיניך וממשיך לקטר. בטח גם אני עכשיו מסומנת כ'חברה של ברוקולי' שאסור לי להעיר לך יותר. בברכה, רחל - שיחה 11:36, 12 באוקטובר 2011 (IST)

שלום רחל, אין לי טענות נגדך, וכידוע לך, אפילו הצבעתי בעד המינוי שלך, למרות שברוקולי הציע את המועמדות שלך. האם את מסכימה גם לשחזור של העריכה הזו שבה הוספתי קישור פנימי מתבקש, ובלי שיש שם תבנית עבודה? ואת מסכימה לכך שהערך עדיין לא מעודכן בתוצאות הסופיות של הקמפיין של מקודמות היורו? באיזה ויקיפדיה רצינית משחזרים ומשאירים ערך חשוב כזה לא מעודכן? אגסי - שיחה 12:12, 12 באוקטובר 2011 (IST)
אגסי, מספיק עם השקרים שלך. זה שהערך לא מעודכן מייד ובאופן מלא לא אומר כלום. אתה כמובן מתעלם (כי זה סותר את האג'נדה הקיטורית שלך) שהתחלתי להרחיב את הערך על מה שקרה מאז האסון של מינוי פרננדס. התוספת נבדקת ונכתבת תוך מחשבה מעמיקה על כל מילה ומילה. תבין כבר שפה זה אנציקלופדיה ולא אתר חדשות. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:24, 12 באוקטובר 2011 (IST)

כתבתי לפני התנגשות עריכה:

כן, אני מסכימה לשחזור, לא צריך להיות קישור בשם הערך, זה צורם ולא מתאים. כשאני נתקלת בקישור כזה אני מסירה אותו, הקישור צריך להיות במופע הראשון בפסקה ולא בשם הערך. גם בנוגע לעדכונים של תוצאות סופיות אני לא מסכימה אתך. לטעמי, לא קריטי אם העדכון של מה שקורה כאן ועכשיו לא מתבצע בוויקיפדיה באופן מידי. ההבנה שלי שבאנצקלופדיה צריך לכתוב על העבר ולא על ההווה ובטח לא על העתיד. בשביל זה יש אתרי חדשות, ובשביל זה נוצר מיזם ויקיחדשות שבו מתאים לכתוב עדכונים כאלה. לא כל דבר צריך להיות כתוב בוויקיפדיה. בברכה, רחל - שיחה 12:28, 12 באוקטובר 2011 (IST)
אחרי התנגשות, ברוקולי, חבל שהמפעילים לא מסתייגים מהלשון הבוטה שלך. טוב שלא שמת תבנית על גלעד שליט ואז כל עם ישראל היה מחכה בסבלנות עד שתכתוב בשפה אנצקלופדית. ולעניין המפעילים כאן, עם על הכבוד, אם אפשר לבקש פסלות שופט, אז אפשר לבקש גם ממפעיל מסויים, שלא יתערב בסכסוכים שקשורים לידידיו הקרובים, כי זה נורמה ראויה ויש כאן מספיק מפעילים אחרים. אגסי - שיחה 12:35, 12 באוקטובר 2011 (IST)
מה לעשות שמאחר ואתה לא מפסיק להשמיץ אותי בהאשמות שקריות אני נאלץ לומר עליך את האמת. תיאלץ להתמודד עם זה שהמציאות כואבת לפעמים. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:37, 12 באוקטובר 2011 (IST)

לעניין עדכונים, ויקיפדיה חייבת להיות מעודכנת, ככה זה מקובל בויקיפדיה האנגלית ובכל וקיפדיה שמכבדת את עצמה. הסתיים קמפיין של הנבחרת- חייבים לעדכן מיד. יש ישיבת ממשלה בעניין עסקה לשחרור גלעד שליט, חייבים לעדכן מיד. ישראלי זכה במדליה חשובה, חולק פרס נובל, אי אפשר להמתין שעות ובטח שלא ימים עד שמעדכנים. תרוצים לא יכולים להתקבל. אגסי - שיחה 12:40, 12 באוקטובר 2011 (IST)

בהחלט לא חייבים לעדכן מיד. זה הופך את ויקיפדיה מאנציקלופדיה עם ערכים שנכתבים בפרספקטיבה של זמן לאתר של מבזקי חדשות. זה לא התפקיד שלנו, ואין צורה לערכים שנכתבים כך. רחל - שיחה 12:51, 12 באוקטובר 2011 (IST)
אני מנסה להבין את הגישה שלך. האם לדעתך, יש משהו שכן צריך לעדכן מיד? מישהו נפטר? זכה בפרס נובל? שוחרר מהשבי? קיבל פרס ישראל? זוכה או נשפט למאסר? זכה באליפות המדינה או בגביע?. כמה זמן אפשר להמתין עם העדכון? שעות? ימים? למה בויקי האנגלית תמיד מעדכנים מיד? הם לא מבינים מה זה ויקיפדיה? אגסי - שיחה 13:01, 12 באוקטובר 2011 (IST)
אם מדובר בעובדות כמו מותו של מישהו, זכייה בפרס וכדומה אפשר לעדכן מיד, אני לא אומרת שצריך לחכות. אני אומרת אפשר לעדכן ואתה אומר חייבים לעדכן מיד. לא יקרה אסון אם בערך שעוסק בהיסטוריה של עשרות שנים, עדכון תוצאות של טורניר שהתרחש לאחרונה יעשה באיחור של כמה ימים. לגבי ארוע שמתרחש אני מעדיפה שהערך יכתב אחרי שהארוע מסתיים ולא יתעדכן כל 5 דקות בפרט זה או אחר. אבל זה לא קורה, ולדעתי נכתבים כך ערכים גרועים, אותו דבר קורה גם בוויקיפדיה האנגלית. רחל - שיחה 15:09, 12 באוקטובר 2011 (IST)

תודה אגסי[עריכת קוד מקור]

תודה אגסי על פועלך המתמיד לעדכון ויקיפדיה ולדאגה שלא תהפוך לארכיפדיה. צר לי לראות כל כך הרבה מפעילים מגינים על הניצול לרעה של תבנית "בעבודה" על ידי ברוקולי להשלטת בעלות על ערך. תבנית "בעבודה" בפירוש לא מצדיקה שחזור גורף של עדכון. העדכון היה צריך להישאר בערך עד אשר ברוקולי ישלים את הנוסח שהוא עובד עליו. קלאופטרה - שיחה 15:27, 12 באוקטובר 2011 (IST)

חג שמח קלאופטרה !! המון תודה על המילים המעודדות, ועל הגינותך. הבאלגן כרגיל התחיל מעוד שחזור קטנוני/נקמני. אני מתבייש שבערך נבחרת ישראל בכדורגל עדיין לא כתוב שסיימנו במקום שלישי, (בויקי האנגלית זה כמובן מעודכן מזמן). אבל אני לא מעדכן, כדי שהבעלים לא ישחזרו אותי, ואחר כך יבואו הנה להתנפל עלי.
אני בעד כמה נורמות בסיסיות- 1. שלא משחזרים באופן קטנוני חברים ותיקים, ובטח לא באופן קבוע. 2. אין בעלות על ערכים. 3. מעדכנים באופן מידי, ובהמשך משפרים את העדכון. 4. כמו שניתן לבקש פסלות שופט, כך ניתן לבקש ממפעילים, שלא יתערבו בסכסוכים שקשורים לידידים טובים שלהם, או מי שיזם את המינוי שלהם. 5. משתדלים לא לעשות להציק באופן קטנוני לחברים ותיקים בדף השיחה שלהם. זה רק יהיה לטובת החברים והמיזם. אגסי - שיחה 16:34, 12 באוקטובר 2011 (IST)
כמה מפתיע שהראשונה, ובטח גם היחידה, שקופצת להגנתך היא לא אחרת מאשר ב"ש... • עודד (Damzow)שיחה • 18:35, 12 באוקטובר 2011 (IST)
אהלן עודד מזמן לא ביקרת כאן כדי לברך אותי. ויקיפדיה זקוקה לעוד הרבה ויקיפדיות ערכיות כמו קלאופטרה. תהיה בטוח שאם היא הייתה מפעילה, ואני הייתי יוזם את המינוי שלה, היא לא הייתה מתערבת בסכסוכים שקשורים אלי. אגסי - שיחה 19:16, 12 באוקטובר 2011 (IST)

דיון בעיינך[עריכת קוד מקור]

שלום,

בכפוף לכללים אני מודיע לך שפתחתי דיון אודותיך בדף הבירורים. גילגמש שיחה 01:27, 13 באוקטובר 2011 (IST)

תודה. הגבתי על התלונה שלך, ששוברת שיאים של ציניות- שמי שמתנכל באופן סדרתי, מגיש תלונה נגד הנפגע. כבר יותר משנה אני מתלונן נגד סדרת ההתנכלויות שלך ושל ברוקולי, ללא הועיל, ואני אמשיך להתלונן בלי הפסקה, כל עוד ההתנכלויות שלכם יימשכו, בלי תגובת המפעילים. אגסי - שיחה 02:13, 13 באוקטובר 2011 (IST)

מאהל מחאה[עריכת קוד מקור]

תודה. אחלה מאהל! מעכשיו אני יושב בו עד אשר האליטות יקבלו החלטה ויאכפו אותה, לאפשר ל-כ-ו-ל-ם (כולל אנונימיים) לכתוב במרחב הערכים באופן נורמלי, בלי לסבול ממבול מחיקות כוחניות/שרירותיות/קטנוניות/נקמניות/מופרזות והצבעות מיותרות. כולם מוזמנים להצטרף למאהל ולהוסיף בקשות/דרישות. רק ככה נוכל להפסיק לדרוך במקום, ולהתחיל להתקרב לרמה ולעומק של הויקיפדיות המובילות. אגסי - שיחה 09:27, 4 באוגוסט 2011 (IDT)

מאהל מחאה

.

אגסי שלום,

אפרופו "מחיקות כוחניות/שרירותיות/קטנוניות/נקמניות/מופרזות": אני כותב חדש בויקי (למעשה רק "משתמש" חדש, כי כתבתי בעבר בתור אנונימי פה ושם) וניסיתי, בעוונותי, להוסיף קטע חדש לערך ציונות, שמטרתו להבהיר את הרקע של הזיקה היהודית ההיסטורית והדתית-מסורתית לארץ ישראל, שקדמה להופעת הציונות כתנועה. לדעתי הקטע הוא חיוני מאוד להבנת הציונות ומקורותיה, והוא חשוב גם בגלל שקיים ויכוח לגבי טיב היחסים שבין הציונות ובין היהדות - כאשר יש כאלו הרואים בציונות המשך ישיר לזיקה היהודית המסורתית לארץ ישראל ולשאיפות השיבה וכינון החיים העצמאיים/ממלכתיים בה, ולעומתם אחרים השוללים קשר זה, ורואים בציונות אימוץ של רעיונות לאומיים ארופאים מודרניים בלבד, ומרד מוחלט ביהדות (שנתפשת כדת גלותית ואנטי-לאומית מעיקרה). למרות כל השתדלותי להקפיד על כתיבה נייטרלית ועובדתית, הקטע שביקשתי להוסיף נמחק על ידי משתמש ותיק, שכנראה יש לו איזה אג'נדה עקרונית נגד דת ונגד דתיים (והוא כנראה חשב בטעות שאני איזה דתי שמנסה "לגנוב את הקרדיט" לציונות הסוציאליסטית המשכילה והחילונית), וכל נסיונותי להבהיר ולהסביר לו את טעותו עלו בתוהו (ראה בדף השיחה שם).

בסופו של דבר הקטע נותר מחוק, ואני פונה אליך בבקשת עזרה כי אינני יודע מה לעשות במקרה כזה (פניתי בעבר ליעל ויילר ישראל, ונראה לי שהיא תומכת בהכנסת הקטע, אך אולי כמפעילה חדשה היא חוששת להיכנס לכל הויכוח הזה ולכן אני לא רוצה "לנדנד" לה). אנא, עצתך הטובה. עודד ישראלי1 - שיחה 17:39, 3 בנובמבר 2012 (IST)

עודד שלום, ראיתי שיש דיון ענייני מפורט ומנומק בדף השיחה. זה נושא מעניין, אך לצערי אין לי פנאי להתעמק בויכוח. אולי אם תציע להכניס קטע קצר יותר, תוכל להשיג הסכמה בדף השיחה. אתה יכול לכתוב בלוח המודעות הזמנה לחברים להביע את דעתם במחלוקת. אגסי - שיחה 15:12, 4 בנובמבר 2012 (IST)

התקיפה הצבאית הבינלאומית בלוב (2011)[עריכת קוד מקור]

אולי תרצה לעדכן את התבנית עם מספר האבידות? --Jys - שיחה 19:33, 20 באוקטובר 2011 (IST)

Jys שלום, לא מצאתי סיכום עדכני של מספר האבידות. אם אמצא אעדכן. תודה ושבת שלום. אגסי - שיחה 09:27, 21 באוקטובר 2011 (IST)
היי. לא מצאת בערך האנגלי? יש שם פירוט רב. --Jys - שיחה 23:07, 21 באוקטובר 2011 (IST)

זכות מוסרית להביע עמדה[עריכת קוד מקור]

עם כל הכבוד, מי שמכנה את העיתון "ביביתון" (בתקציר העריכה), קשה לקבל את טענתו שהכינוי "חינמון" אינו כינוי גנאי. זה נראה כמו התחסדות והיתממות, שאינן יאות למי שמטיף ליושרה ולמקצועיות. גרש - שיחה 15:21, 28 באוקטובר 2011 (IST)

שלום גרש, צריך להפריד בין הדברים. א. המונח חינמון לא נחשב כינוי גנאי. אם אתה חושב אחרת, תוסיף את זה לערך חינמון, ונראה אם זה מקובל על החברים כאן. ב. המונח "ביביתון" הוא אכן כינוי גנאי, וכך גם מצוין בערך של ישראל היום. עם זאת, המונח הזה משקף את כל מהותו של "ישראל היום", שמנסה לגנוב את דעת הקוראים, בטענה שיקרית, שזה כביכול עיתון אובייקטיבי. אגסי - שיחה 17:56, 28 באוקטובר 2011 (IST)
אינני יודע מה הייתה הכוונה המקורית של יצירת המילה חינמון. ייתכן מאוד שיוצריה התכוונו בסך הכול לחדש מילה בעברית לעיתון המחולק חינם. עם זאת, למילים יש דינמיקה משלהן, ובמשך הזמן נוצרה קונוטציה שלילית למילה הזו. ההיגיון מאחוריה אומר שאם הוא מחולק חינם - ערכו בהתאם (ראה: "אסיא דמגן - מגן שוויא", ובעברית: רופא חינם - שווה חינם, בבא קמא דף פ"ה עמוד א). במצב הזה, וגם בלעדיו, אין מקום לדחוף את המילה הזו לכל שורה בערך על "ישראל היום", ובוודאי לא על ידי מי שניגש לערך בגישה שלילית. לכך התכוונתי בכותרת "זכות מוסרית להביע עמדה" ובדבריי על יושרה ומקצועיות. לגיטימי לגמרי להיות בעל דעה, בכל תחום, אבל אין זה הגון לערוך את הערך מתוך גישה שלילית ומקנטרת. על הרקע הזה צרם לי ההסבר ה'תמים' שלך כאילו חינמון היא מילה נקייה לגמרי.
ומילה על העניין עצמו: לכל העיתונים וכלי התקשורת בישראל יש דעות, אג'נדות ואינטרסים. רק כאשר "ידיעות אחרונות", "מעריב" ו"הארץ" יודו שהם אנטי-נתניהו, יהיה מקום לטענה מדוע "ישראל היום" אינו מודה שהוא פרו-נתניהו. בינתיים, כל טענה חד-צדדית על "ישראל היום" לוקה בחוסר ישרות. גרש - שיחה 18:58, 29 באוקטובר 2011 (IST)
גרש, הבנתי שמאוד חשוב לך שלא יפגעו בכבודו של העיתון. כפי שציינתי חינמון זה לא מילת גנאי, אם כי יתכן שגם הם לא אוהבים את המילה חינמון, כי הם רוצים להיחשב כעיתון רגיל, בליגה של הגדולים. אז מה אם יש לי ביקורת לגיטימית (שמוזכרת בערך) על "ישראל היום"? אני לא רשאי לעדכן ערך, אם יש לי ביקורת על נשוא הערך? לפי גישה זו, לא אוכל לעדכן ערכים של פושעים, להבדיל כמובן. הביביתון שונה מכולם, כי הוא הוקם ע"י מקורבו של ביבי, רק כדי לקדם אותו, ובלי שום מטרה לרווח עסקי. למרות ההפסדים העצומים שלו אין כוונה לסגור אותו. המטרה העיקרית של מעריב, ידיעות וכד', היא להרוויח כסף (רייטינג), ולא לקדם פוליטיקאי מאוד מסוים בכל מחיר. גם עליהם יש לי ביקורת מסוימת. אגסי - שיחה 19:32, 29 באוקטובר 2011 (IST)
שלום אגסי. לצערי אתה טועה, אין לי שום עניין להגן על "ישראל היום", יש לי עניין להגן על ויקיפדיה. אין שום ערך בוויקיפדיה החסין מפני איזושהי עריכה, ובלבד שהיא תהיה מקצועית ואובייקטיבית. אי אפשר לחזור ולכנות את העיתון שוב ושוב "ביביתון" ובו בזמן להשחיל בערך שוב ושוב את המילה חינמון, תוך הצטדקות שזו עריכה תמימה. כעת אני רואה שגם בערך חינמון יש התייחסות לקונוטציה הלא-מחמיאה של המילה הזו. שבוע טוב, גרש - שיחה 19:44, 29 באוקטובר 2011 (IST)
בדף זה הגנת על "ישראל היום", אז גם לך יש עמדה לא אוביקטיבית. אל תגזים, הכנסתי רק פעם אחת את המילה חינמון, (והחזרתי אותה כי היא נמחקה בנימוק לא נכון). ואין בערך שום התייחסות לקונוטציה הלא-מחמיאה של המילה הזו. נראה לי שמיצינו את הנושא. המשך שבוע טוב. אגסי - שיחה 19:54, 29 באוקטובר 2011 (IST)

מניעת משתמשים אחרים מתמיכה בעמדותיך[עריכת קוד מקור]

היכן בדיוק? לא זכור לי שסתמתי את הפה לאף משתמש. • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 21:49, 3 בנובמבר 2011 (IST)

על מנת לרענן את זכרונך, הכוונה היא לדברים הללו. הבא לי אסמכתאות, או חזור בך מדבריך אשר הינם בגדר לשון הרע • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 23:14, 3 בנובמבר 2011 (IST)
תזכורת • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 15:02, 9 בנובמבר 2011 (IST)
קפצת לביקור ועדיין לא ענית לי על שאלתי • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 20:57, 11 בדצמבר 2011 (IST)
קפצת לביקור נוסף, ועדיין לא קיבלתי מענה לשאלתי • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 14:34, 18 במרץ 2012 (IST)
הדוכס מחכה לתשובה. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:55, 1 באפריל 2012 (IDT)
ושוב קפצת אתמול לביקור, וטרם ענית לי על שאלתי • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 23:11, 8 באפריל 2012 (IDT)
אתה לא יודע שזה לא מנומס לתת לדוכס (ועוד הדוכס הראשון מוויקיפדיה!) לחכות כל כך הרבה זמן (אוטוטו חצי שנה)? קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:16, 11 באפריל 2012 (IDT)
ברוקולי, הביקור וההערה בדף שיחתו של אגסי די מיותרים. הדוכס יודע ויכול לדאוג לעצמו ואי תשובתו של אגסי היא תשובה חד משמעית בפני עצמה. לך (ותמשיך) לכתוב ערכים. --‏sir kiss שיחה 18:27, 11 באפריל 2012 (IDT)
זה מה שאני אכן עושה, אבל לקחתי לי הפסקה קלה כדי לראות העוקץ עם טימותי האטון. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:28, 11 באפריל 2012 (IDT)
אז למען שימור האווירה הטובה, קח את ההפסקות שלך בדפים אחרים מאשר דף השיחה של אגסי, אתה מוזמן לשלי. Face-smile.svg (גם אתה, אגסי מוזמן) . --‏sir kiss שיחה 18:32, 11 באפריל 2012 (IDT)
סיר קיס תודה על ההזמנה. האם מותר לי למחוק את דבריו המטרידים של ברוקולי כאן? או שרק לברוקולי מותר למחוק מדף השיחה שלו, כפי שהוא עשה פעמיים ב-8 באפריל, וגם לפני כן? יש סיכוי שמתישהו תשימו סוף להתנכלויות שלו? אגסי - שיחה 18:55, 11 באפריל 2012 (IDT)
אז ככה, אם ההתנכלות היא מחיקת השבע מילים במנסדורף אז אישית אני לא מתכוון לעצור את ההתנכלות. אם ההתנכלות היא הופעתו בדף שיחתך אז עיניך הרואות שאני מבקש ממנו לחפש מקומות אחרים לשחק בהם. אם אתה רוצה נורא נורא למחוק את ההערה שלו כאן (אבל רגע, מה באמת עם התשובה שלך לדוכס?) נשאל אותו אם אכפת לו. נראה לי שהוא לא יתנגד, ברוקולי? --‏sir kiss שיחה 19:04, 11 באפריל 2012 (IDT)
אתה לא טיפש, ואתה מבין כמו כולם שהמחיקה שלו במנסדורף ובמקומות קודמים היא למטרת התנכלות גרידא. אתה גם יודע שאסור לו למחוק מדף השיחה שלו, ואסור לו להטריד בדפי שיחה של אחרים. ובכל זאת אתם מאפשרים לו זאת. בגלל תופעות כאלה חברים בורחים מכאן, וויקיפדיה העברית שוקעת. אגסי - שיחה 19:09, 11 באפריל 2012 (IDT)
דווקא באתי לכתוב לך שמבחינתי אתה יכול למחוק את התגובה האחרונה שלי כאן, אבל ראיתי שאתה רוצה להמשיך בדיון הזה. לשיקולך. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:11, 11 באפריל 2012 (IDT)
ועם כל הטררם הזה, עדיין לא קיבלתי תשובה לשאלתי... מעניין. • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 00:09, 15 באפריל 2012 (IDT)
התנכלויות של חברים ללא תגובה של המפעילים- זה לא "טררם", אלא נזק מתמשך לויקיפדיה. לכן יצאתי לחופשה של לפחות חודש. אני לא רואה טעם להתעסק באמירה שלי מלפני כחצי שנה. זה שולי וכבר לא רלבנטי. אגסי - שיחה 16:23, 16 באפריל 2012 (IDT)
מזל טוב, לפחות קיבלתי התייחסות ישירה שלך לכך... אמירה שאני מקווה שאתה מצר על כך שנכתבה. • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 21:56, 18 באפריל 2012 (IDT)

היי[עריכת קוד מקור]

אשמח לדבר איתך בערוץ הצ'אט של ויקיפדיה העברית. אנא יידע אותי כאשר תהיה פנוי לכך. TVJunkie - שיחה 01:33, 6 בנובמבר 2011 (IST)

אני מעדיף בהרבה לדבר דרך ערוץ הצ'אט של ויקיפדיה העברית. TVJunkie - שיחה 16:33, 6 בנובמבר 2011 (IST)
הי. אתמול שלחתי אליך מייל, ולא ברור לי אם קיבלת אותו. לאחרונה אני ממעט להיכנס לויקיפדיה, בגלל ההתנכלויות, שבמקום להפסיק אותן, הן זכו לגיבוי מסוים. בינתיים אין לי געגועים, וטוב שכך. אני מקווה שאתה לא תישחק כמו רבים אחרים. אגסי - שיחה 13:12, 9 בנובמבר 2011 (IST)

תחזור[עריכת קוד מקור]

לאחרונה המצב בויקיפדיה השתפר וסף החשיבות לערכים ירד במקצת. הבהרות חשיבות אמנם מופיעות לעיתים קרובות אבל הצבעות המחיקה הולכות ונעלמות. חשוב מאוד שעורכים ותיקים כמוך יחזרו לתרום ולשפר את ויקיפדיה. ‏HoboXHobot‏ 22:30, 17 במרץ 2012 (IST)

הי אורח פורח. תודה. נחמד שיש חבר שאכפת לו. אולי יש שינוי קל, אבל זה לא משנה את המצב, שלא נותנים לכתוב כאן בלי הצקות. צריך אווירה של שיתופיות למען מטרה חשובה. גל הפרישות התפשט גם למפעילים. למרבה הצער, אף אחד לא ממש פועל לצמצם את התופעה, או להחזיר את הפורשים. תש כוחי לגמרי בגלל כל מיני מציקים (וקטנוניים). במקום שכותבים יקבלו הגנה ממציקים למיניהם- דווקא המציקים מקבלים גיבוי. אני כבר לא מסוגל לחזור לעדכן בקביעות במצב הקיים. מאז הפרישה החיים שלי יותר שלווים. אני מקווה שיימצא מישהו שיעדכן במקומי באקטואליה. בטניס המצב בכלל גרוע, למשל, רוג'ר פדרר מעודכן לשנת 2011 (למעט הדירוג שלו). אגסי - שיחה 23:54, 17 במרץ 2012 (IST)
אגסי, כיף לשמוע שהחיים שלך שלווים יותר. • ♀♂קלאושיחה • 02:43, 18 במרץ 2012 (IST)
אכן כייף, אבל בכל זאת תחזור. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 02:56, 18 במרץ 2012 (IST)
תודה לשניכם. אריאל, אני כבר לא מסוגל לחזור לכתוב, בשל החשש המתמיד ממחיקות ושחזורים נקמניים וקטנוניים, שהיו מנת חלקי. לצערי, אף אחד לא מגן על כותבים שאינם נמנים על האליטות. למרות השלווה בחיי, אני עדיין כואב את מצבה של ויקי העברית. אני מצטער להשבית את השמחה, אבל אני חושש שאנחנו בדרך הלא נכונה, והנטישה המלאה או החלקית רק תלך ותגבר, אם לא ינקטו צעדי מניעה, כמו צמצום המחקנות והקטנוניות, וקביעת נורמות, שיאפשרו גם למי שלא נמנה על האליטות כתיבה בתנאים נורמליים, למשל, שלא משחזרים חברים רשומים ואמינים, ובמיוחד חברים בדוקים אוטומטית, אלא אם מודבר בטעות ברורה או שטות מוחלטת. יכולנו להיות כמו ויקיפדיות השבדית, נורווגית, קטאלנית או פינית, שיש להם 300,000-400,000 ערכים, כי יש יותר דוברי עברית מדוברי השפות האלה. אמנם יש לנו כמה אלפי ערכים איכותיים, אבל השאר די דלים. מוזר שאין כאן דיון רציני לגבי מצבה של ויקי העברית, וקביעת מטרות ויעדים רחבים. אני מאחל לך הצלחה בבחירות, ואם תיבחר, שתנסה ותצליח להזיז כאן משהו בכיוון הנכון. אגסי - שיחה 13:12, 18 במרץ 2012 (IST)
האמת היא שאנחנו דווקא מוחקים מעט מדי. יש לתקן מצב זה בהקדם האפשרי. חוץ מזה אני מאחל לך ולאשתך בר הצלחה בחייכם המשותפים, ושתזכו לילדים רבים שיתנו לכם רק נחת. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 13:35, 18 במרץ 2012 (IST)

להתראות בעוד חודש, אולי[עריכת קוד מקור]

תודה ללאסתם על שנענה לבקשתי לחסימה לחודש. כרגיל ברוקולי ממשיך ליהנות מחסינות מופלגת תמוהה ביותר, בכל מיני תרוצים שונים ומשונים. אין לי מה לחפש כאן, כל עוד מאפשרים לו לעקוב אחרי העריכות שלי, ולמחוק כל מה שהוא יכול... ועוד להגיד שזה תקין. גם מאפשרים לו להטריד אותי בדף השיחה שלי, ולמחוק תגובות בדף השיחה שלו. אין פלא שהמצב כאן עגום למדי. אגסי - שיחה 01:45, 12 באפריל 2012 (IDT)

בינתיים אני די נהנה מהחופש, אבל נתקלתי בהשחתה בת 3 חודשים מרגיזה, שאני לא יכול לתקן: בדף 20 באפריל מי זה - עמיר דייוויס, שחקן ומלחין ישראלי יהודי, שנולד ב-1999?

מירי רגב[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי. את הדברים שגילגמש מחק [3] היית יכול להזכיר (עם מקור, ויש מקורות) בערך על מירי רגב עצמה, ושם סביר שהוא היה נשאר.
במקרה הזה עריכתו של גילגמש נכונה אנציקלופדית, מאחר שהערך הוא על המסתננים ולא על מירי רגב. יש מקום לכתוב בפיסקה קצרה על ההפגנה בדרום ת"א, שמבחינה ציבורית הכתה גלים, ולהזכיר במשפט שכמה חברי כנסת ממפלגות הימין נאמו בה, דבר שזכה לגינוי מפי רבים. (ולהביא מקור). את הפירוט לגבי מירי רגב ניתן כאמור להזכיר בערך על שמה.

אני אישית אצטער את תעזוב את הויקיפדיה. המפעל האנציקלופדי המרשים שלנו נכתב בזכות מגוון הדיעות והסגנונות, ותרומתך למפעל הזה חשובה. אנא הישאר. בברכה, דני. Danny-wשיחה 08:50, 26 במאי 2012 (IDT)

דני שלום, גילגמש מתנכל לי כבר כמעט שנתיים (יחד עם חברו). השיחזור הברוטלי ללא הסבר- מטרתו אחת לגרש אותי. בעבר הוא גם עשה לי שיחזור מגוחך ונקמני בענין יורם ארבל שבוטל ע"י חברים אחרים. אין לי אפשרות לכתוב כאן כאשר יש 2 מתנכלים קבועים שעוקבים אחרי עריכותי, כדי למחוק מה שאפשר. לגופה של המחיקה המקוממת, ההפגנה וההתבטאות של מירי רגב, זה אולי האירוע הכי חשוב שקרה עם המסתננים, הרבה יותר חשוב, ועשה הרבה יותר כותרות מהאמירה של חולדאי, שכן הושארה ע"י גילגמש. התנכלויות כאלה מצד קומץ קטן של ויקיפדים (בשתיקה של האליטות), הם הרעה החולה של ויקי העברית, ובגללה הרוב בורחים מכאן. לדוגמה, ענף הטניס הפסיק להתעדכן כמעט לגמרי בשנת 2012. אגסי - שיחה 09:28, 26 במאי 2012 (IDT)
כרגיל, יש צורך להעמידך על טעויותיך. הרעה החולה של ויקיפדיה, זו שכמעט הצלחנו לברא ממנה, היא החלוקה למחנות ה"אליטות" ו"עמך ויקיפדיה" או ל"מכלילנים" ו"מחקנים". ובעצם הערתך זו אתה רק מנציח אותה (וכן, אני עודני ממשיך להמתין להסבר לגבי סתימת הפיות, או לחילופין התנצלות על פליטת מקלדת זו) • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 18:35, 26 במאי 2012 (IDT)
אי אפשר להתכחש למציאות כאן, שיש אליטות ופשוטי עם וגם מחקנים ומכלילנים. הבעיה שהאליטות שאמורות לנהל את ויקי, עוצמות עיניים כשיש התנכלויות לפשוטי העם. באתי בכוונה טובה לעדכן את הערך על ההסתננות מאפריקה, שלא היה מעודכן כמו ערכים רבים אחרים. הוספתי, את מה שכול המדינה יודעת: את דבר ההפגנה הסוערת והציטוט מחולל הסערה של מירי רגב על שהסודנים הם סרטן. כל בר דעת יודע שמדובר בעליית מדרגה בתגובות, שמחייבת אזכור בויקיפדיה. אז אדון גילגמש עשה כדרכו (וכמו חברו) עוד שחזור נקמני ומכוער (אפילו ללא הסבר), כאילו שעשיתי השחתה. כעבור כמה שעות דוד שי מעדכן את הערך על ההפגנה, למעט הציטוט של מירי רגב. זה בסדר, אם כי השאירו בערך המון ציטוטים פחותי חשיבות מהציטוט של רגב, שהיא כידוע חברת כנסת במפלגת השלטון. כמובן שגילגמש לא העיז לעשות לו שיחזור. עצוב שבויקי העברית עוברים לסדר היום על עוד התנכלות ברורה של גילגמש, שנעשתה תוך פגיעה בערך. מוזר שיש כאן התעלמות מהבעיה האקוטית של נטישת כותבים בגלל יחס לא ידידותי ולפעמים מחפיר. אגסי - שיחה 00:11, 27 במאי 2012 (IDT)
אני מסכים עם חלק מדבריך. ועם זאת פעלת בצורה תרבותית ונכונה, הסבת את תשומת ליבנו לעניין, ללא מלחמות עריכה, וכתוצאה מניראות הסוגיה - הערך עודכן. תודה וחג שבועות שמח. דני. Danny-wשיחה 02:56, 27 במאי 2012 (IDT)
תודה דני. אם כולם היו מסבירים פנים כמוך, המיזם היה פורח. חבל שלא מוקיעים את הקומץ שנוהג להפריע לאחרים לכתוב כאן. אגסי - שיחה 23:07, 27 במאי 2012 (IDT)

יונתן פולארד - כניסה למלחמת עריכה[עריכת קוד מקור]

זהירות, אתם נכנסים פה למלחמת עריכה, נא הפסיקו את השחזורים ופנו לדף השיחה • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 09:03, 14 ביוני 2012 (IDT)

אהלן עודד, ברוך בואך בפעם המי יודע לדף שלי. כמובן שממך אני לא מצפה שתפעל נגד ההתנכלויות של גילגמש נגדי, אבל עצוב לי שהאליטות אחרות לא עושות דבר נגד כל ההתנכלויות האלה. צריך לחסום את גילגמש גם על שיחזור שהוא השחתת הערך.. אגסי - שיחה 09:08, 14 ביוני 2012 (IDT)
ראשית - ברוך הנמצא.
שנית, שים לב שהערתי בנוגע למלחמות עריכה נשלחה גם לשיחתו של גלגמש, אתה הרי יודע שאין לנהל מלחמות עריכה ויש לפנות לקבלת מזור בדף השיחה. • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 09:11, 14 ביוני 2012 (IDT)
אין כאן מלחמת עריכה, אלא השחתה חוזרת של גילגמש, וביטולה כדין. אגסי - שיחה 09:14, 14 ביוני 2012 (IDT)
ספרתי 3 שחזורים אחרי עריכה שלך, לא יודע איפה אתה מסתכל, אבל בדף המדיניות שאני מכיר זו בדיוק ההגדרה של מלחמת עריכה • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 09:16, 14 ביוני 2012 (IDT)
אמרתי לך, זה לא מקרה רגיל, אלא תיקון השחתה חוזרת, ולכן הוא לגיטימי. אגסי - שיחה 09:21, 14 ביוני 2012 (IDT)
אגסי, עצה ידידותית, כבר רבים וטובים נחסמו בעבר כיוון שקראו לעריכות של משתמשים אחרים בשם "השחתה", אנא חדל מכך • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 09:25, 14 ביוני 2012 (IDT)
עודד, הרי אתה לא טיפש. אתה יודע שמה שעשה גילגמש, זה מחיקת פרט חשוב מהערך (בקשת החנינה של פרס מאובמה), ועוד משיקולים פסולים. זה נחשב השחתה לכול דבר. אני יכול להביא כאן עוד הרבה דוגמאות לשיחזורים שהם השחתות שלו, אבל משום מה האליטות מאפשרות לו להמשיך להתנכל לפשוטי העם. אם זה יתן לך תענוג, חסום אותי על כך. זה ישחרר לי זמן פנוי ויתן לי שלווה. זה לא סוד שבויקי העברית, לפשוטי העם קשה מאוד לכתוב בלי הפרעות והתנכלויות, והמיזם משלם את המחיר. אגסי - שיחה 09:35, 14 ביוני 2012 (IDT)
וזה בדיוק שורש המחלוקת, אתה חושב שהוא חשוב, והוא לא, בשביל זה המציאו את דף השיחה... עוד משהו אגסי, זה ממש לא קשה לכתוב ערכים, ואפילו די מהנה, למה אתה לא עושה את זה במקום לקטר על זה שלא נותנים לכתוב? • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 09:49, 14 ביוני 2012 (IDT)
נו באמת, איך אני יכול לכתוב ערכים, כאשר אני כל הזמן מקבל שחזורים מכוערים, ואתה וחבריך האליטות, לא מספקים לי הגנה מינימלית מ-2 מתנכלים גדולים ואחד קטן? אגסי - שיחה 10:38, 14 ביוני 2012 (IDT)
בוא נעשה עסק, בחר לך ערך מתוך אחד ממיזמי הכתיבה הנוכחיים, אם זכרוני אינו מטעה אותי, אתה אוהב ספורט (טניס, אאל"ט) והאולימפיאדה מתקרבת ואתה יכול להתחיל פה (למרות שנשארו שם רק מתעמלות) או אולי מפה, ואני אסייע לך בכל הדרוש בהפיכת הערך לערך אנציקלופדי מהודר. אף אחד לא יתנכל לערך הזה, עלי. מה אתה אומר? מרים את הכפפה? • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 10:43, 14 ביוני 2012 (IDT)
"למרות" שנשארו שם רק מתעמלות קריצה? בוקר טוב לכולם חיוך ירוק יעל - שיחה 10:48, 14 ביוני 2012 (IDT)
הי יעל. עודד, שתי הצבעות המחיקה המשפילות שעברתי, וחברים יקרים כמו... (ובובות קש) שתמכו פעמיים במחיקת הערך שכתבתי, ממש חזקו לי את הרצון לכתוב ערכים. מיותר לציין שבשום ויקיפדיה רצינית לא היו חולמים למחוק ערך כזה. אין ספק שכאן יודעים לעודד חברים לכתוב ערכים. בנוסף, יש לנו יותר מדי ערכים ודגים. אנחנו לא רוצים להיות כמו ויקיפדיות אחרות, שמוצפות בדגים :) למרות הכול, אם הקהילה תעשה את תפקידה המתבקש, ותיתן לי הגנה מלאה וקבועה בכול מרחב הערכים מצמד המתנכלים ב"ג, אשקול בחיוב לכתוב ערכים. אגסי - שיחה 10:55, 14 ביוני 2012 (IDT)
אגסי אני חושבת שלכולם יש מידה של הערכה אליך (גם אלו וגם אלו) אשמח להתעמל איתך :) יעל - שיחה 11:01, 14 ביוני 2012 (IDT)
יעל, הכוונה הייתה לכך שלא נשארו טניסאים, שלפי זכרוני תחום הטניס קרוב לליבו של אגסי, על מנת שאגסי יכתוב ערך חדש אודותיהם
אגסי, אתה הרי יודע שזה לא עובד ככה, לאף אחד אין חסינות מלאה, גם לי אין. עובדה היא שאחד הערכים שכתבתי בזמנו אוחד לתוך ערך אחר... על כל הפנים, אני בטוח שערך אודות נועה פלצ'י או ויקטוריה קושל לא יגיע למצב של הצבעת מחיקה. נו? אולי בכל זאת תרים את הכפפה? • עודד (Damzow)שיחהלימין שור!
נכון, הטניסאיות הללו אכן ראויות (אני אוהבת טניס). אשמח לעזור ואם זה יהיה היום אהיה מאושרת (אבל הדיון במזנון לא יביא אושר נראה לי). המשך יום נפלא :) יעל - שיחה 11:12, 14 ביוני 2012 (IDT)
יקירתי, אלו הן מתעמלות... Face-smile.svgעודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 11:26, 14 ביוני 2012 (IDT)
גם אני לא ידעתי שהן מתעמלות. עודד, אתה מבין יותר ממני בהתעמלות. אם תכין ערך, אני מבטיח לתמוך בו בהצבעת מחיקה, גם אם מישהו יגיד שזה דג :) אגסי - שיחה 11:33, 14 ביוני 2012 (IDT)
אני אגלה לכן סוד, גם אני לא ידעתי שהן מתעמלות, אבל הן רשומות בדף המיזם. אגסי, כוונתי הייתה שאתה תכתוב, לי יש מספיק נושאים לכתוב עליהם והתעמלות אומנותית זה ממש לא הצד החזק שלי (או החלש, או בכלל). אני מבחינתי עובד כרגע על מסדר הבירית, ערך שספק אם מישהו יעמיד אותו למחיקה, אבל אם אתה רוצה חסר לנו ערך כללי ודות אודות מסדרים, עיטורים ומדליות בממלכה המאוחדת (אנ'), מתאים לך? • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 11:43, 14 ביוני 2012 (IDT)
התרומות שלי אתמול לא מספיק טובות? הנה הרשימה: 1. גיא פינס- ביטול 3 השחתות. 2. אזכור דו"ח המבקר על המרמרה. 3. שמטוב מונתה לתפקיד סגנית יו"ר הכנסת 4. לאליסון הניגן יש שתי בנות. 5. בן עלי נשפט ל-20 שנה מאסר. 6. בית המשפט מחוזי בת"א פסק כי קבוצות הספורט, כדורגל, כדורסל, כדוריד ועוד יחוייבו לשלם מע"מ על קניה והשאלת שחקנים זרים משנת 2002. 7. אליקים רובינשטיין מונה ליו"ר ועדת הבחירות. 8 מרים נאור התפטרה מתפקידה. 9. דיוויד ארקט הגיש בקשת גירושין. 10. די מתאו חתם לשנתיים כמאמן צ'לסי.11. הוגשו אישומים נגד לאנס אמסטרונג בגין שימוש בסמים. אגסי - שיחה 21:02, 14 ביוני 2012 (IDT)
עדכונים ותוספות זה יפה, אבל בסופו של יום, כמה ערכים כתבת אתמול? • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 22:26, 14 ביוני 2012 (IDT)
כל הויקיפדים כותבים ערכים כל יום? אז למה אף אחד לא כתב את הערך תיאופיליו סטיבנסון, שהצעתי בתבנית לטיפול דחוף? אני לא מתיימר להיות בן 100 התורמים הגדולים למיזם. יש לי זמן מוגבל, ומגבלות עקב התנכלויות. אם היו אומרים לי כמתבקש "תודה על כתיבת הערך הראשון", (במקום שתי הצבעות מחיקה מיותרות ומשפילות). אם היתה כאן אווירה של שיתוף והיו עוסקים בעיקר בכתיבה ופחות במחיקות ובויכוחים קטנוניים- אז אני מניח שהייתי כותב לפחות 10 ערכים. אני משוכנע שגם היו לנו כ-400,000 ערכים בדומה לויקי השבדית או הנורבגית. אני עדיין אופטימי שמתישהו יתחיל השינוי המיוחל. אגסי - שיחה 01:27, 15 ביוני 2012 (IDT)
זה כבר מתחיל לעייף. עברו כבר כמעט שנתיים מאז הצבעת המחיקה על הגברת וייצמן. שנתיים! עורכי ויקיפדיה השונים הספיקו לכתוב בתקופה הזאת למעלה מ-27 אלף ערכים חדשים. אז מי פה עוסק בכתיבת ערכים ומי עוסק בוויכוחים קטנוניים? אני אגב כתבתי במהלך השנתיים האלה 240 ערכים חדשים. ומה אתה יודע, אחד מהם אפילו נמחק. אז מה? לא קרה כלום. איך אומר האדמו"ר אלירז שדה? תתקדם. תתחיל, למשל, בכתיבת הערך על תיאופילו סטיבנסון, שאתה מתלונן שאף אחד לא כותב. הדיון הזה, אגב, מתקיים על חשבון כתיבת הערך נועה פלצ'י, אותו תכננתי לכתוב הערב. בזכותך זה יידחה למועד אחר. עידושיחה 02:06, 15 ביוני 2012 (IDT)
עידו שלום, סליחה שאני מעיף אותך. אני לא סתם מתלונן, הביקורת שלי בונה- אני מציע לעשות שינויים, כדי שיהיו תנאים ואוירה סבירים לכתיבה לי ולשאר פשוטי העם. זה יציל את המיזם. יכולנו להיות ויקיפדיה גדולה כמו הויקיפדיות האירופיות הבינוניות. איך ויקיפד יכול לכתוב ערכים, אם הוא זכה לכ-50 שיחזורים/מחיקות מהצמד ב"ג? שלא להזכיר את שטף ההטרדות בדף השיחה. כל הבקשות להגנת קהילה זוכות להתעלמות. לא יאומן. אם אכתוב ערכים, אקבל 200 שיחזורים, וימשיכו להגיד לי שזה לא התנכלות. באוירת שדה קרב ממש כיף לכתוב ערכים. ויקיפד שבא לתרום ובמקום תמיכה הוא מקבל מחיקות קטנוניות, תגובות מתנשאות, ולפעמים גם התנכלויות והשפלות, לא יוכל ולא ירצה לתרום. אגב, להזכירך לפני פחות מ-14 חודש עברתי גם הצבעה חוזרת אף היא משפילה, עם חיסול חשבונות, אם כי הפעם תודה לאל לא הפעילו בובות קש נגדי. אחוז גדול של בעלי זכות בחירה בתוכם מפעילים וכותבים אחרים פרשו באופן מלא או חלקי בשנים האחרונות. אני למרות כל ההתנכלויות נשארתי ועדיין תורם, ובמקום תודה ובמקום הגנה מהתנכלויות- באים אלי בטענות שאני לא כותב ערכים. ככה לא בונים ויקיפדיה. האליטות חסינות מהתנכלויות, ולכן כמובן הרבה יותר קל להם לכתוב ערכים. אגסי - שיחה 10:16, 15 ביוני 2012 (IDT)
אגסי, תפסיק לדבר על אליטות! אני כאן שמונה חודשים ואני לא קיבלתי אפילו פעם אחת את היחס שאתה מתלונן עליו. אין לי מושג על מה אתה מדבר, אני כתבתי למעלה מ-70 ערכים ואף אחד מהם לא נמחק (אחד מהם אוחד, ובצדק (לאחר מחשבה)). גם אם מה שאתה טוען הוא נכון (דבר שאני מסופק מאוד לגביו) הדרך היחידה לקבל התייחסות רצינית היא לכתוב ערכים, דבר שיוכיח שבטענות שלך יש ממש ולא התבכיינות של "אכלו שתו לי" כל הזמן. ‏HoboXHobot‏ 10:43, 15 ביוני 2012 (IDT)
חבל על הזמן שלכם, אל תבלבלו את אגסי עם עובדות. הדיון הזה לא תורם לכלום, עידו, חבל שלא כתבת את הערך במקום להגיב. הייתי משתמש בתבנית לכו לכתוב ערכים, אבל זה כבר שחוק. מתניה שיחה 11:00, 15 ביוני 2012 (IDT)
אורח פורח שלום, אני לא מכיר את המקרה שלך, אבל עקרונית, מי שיש לו המון זמן פנוי, הוא בא ומתמסר לכתיבה אינטנסיבית, כותב מיד סדרת ערכים חשובים, ולא מתווכח עם האליטות ובמיוחד לא עם הצמד ב"ג, אז בדרך כלל אין לו בעיה. אבל יש מעטים כאלה. מי שיש לו עיינים בראש, רואה שלפשוטי העם יש בעיה, ולא במקרה יש כאן גל פרישות עצום, ומספר קטן יחסית של ערכים. אגב "אליטות" זה לא מילת גנאי, אלא הכוונה לבכירים. למתניה העובדות הן שהחברים פורשים, לא כותבים את הערכים בתבנית לטיפול דחוף, ושהמיזם לא בכיוון הנכון, אבל יש כאלה שחושבים שהכל טוב ולא צריך לעשות שינוי. אגב, מי שהצביע פעמיים למחוק ערך, שבשום ויקיפדיה אחרת לא היו חולמים למחוק, תרם תרומה לכך שכותב הערך לא ירצה לכתוב כאן ערכים תקופה ארוכה. אגסי - שיחה 11:04, 15 ביוני 2012 (IDT)

אגסי צודק בטענותיו. גם אני סובלת משחזורים קטנוניים וזה אכן מוציא את כל החשק לכתוב כאן. • ♀♂קלאושיחה • 15:55, 15 ביוני 2012 (IDT)

הי קלאו היקרה! צר לי, אבל אני לא מופתע שגם לך עושים שיחזורים מעצבנים. אני מקוה לטובתך, שלא התלבש עליך מתנכל סדרתי, שעושה לך שיחזורים מוטעים, שהם בגדר השחתה. כל מי שמחובר לשטח יודע שקשה מאוד לכתוב באוירה הקיימת של התנכלויות ומחיקות קטנוניות. אכן, אין ספק ששיחזורים מוציאים את החשק לכתוב. הסירוב של האליטות לספק הגנה מתבקשת מהתנכלויות כמובן לא מוסיף חשק. היום באתי כהרגלי להכניס עדכון ותיקון חשובים, אבל כשהתקרבתי לכפתור עריכה הגוף שלי התחיל לכאוב, מאותת לי שכעת לא כדאי לי שוב להסתבך עם המתנכלים, ושאני זקוק לחופשה ממרחב הערכים של שבוע עד חודש. האם את מאמינה שיש סיכוי שהמצב כאן ישתפר בעתיד? אגסי - שיחה 16:43, 15 ביוני 2012 (IDT)

אגסי[עריכת קוד מקור]

אשמח להחליף איתך כמה מילים.. dafnas20-at-walla.com-- ‏ 79.180.208.22 18:49, 16 ביוני 2012 (IDT)

שלום לך, אפשר לכתוב לי בדף הזה, או ללחוץ על הלינק בצד ימין: "שליחת דואר אלקטרוני למשתמש זה". אגסי - שיחה 18:57, 16 ביוני 2012 (IDT)
שוב שלום, בהתאם להסכמתך, אני רוצה להביא לידיעת החברים, שכתבת לי שהתאכזבת מאוד ממה שקרה בהצבעת המחיקה של קותי סבג. הזדעזת מתגובות של חברים שהשתמשו בביטויים כמו "דגיג" ועוד. כתבת שהיו לך ערכים במגירה, וכבר כמה זמן רצית להצטרף ככותב לויקיפדיה, אבל זה לא יקרה. שוב, צר לי על עוגמת הנפש שנגרמה לך. אני מקווה שהדברים ישתנו כאן, ושבעתיד תחזור לכתוב כאן. אגסי - שיחה 00:40, 20 ביוני 2012 (IDT)
רק אציין שאף אחד לא השתמש בביטוי דגיג, זה כינוי של משתמש. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 00:44, 20 ביוני 2012 (IDT)
אתה צודק, אבל לפני כן השתמשו במילה "דג". אני מניח שהטעות נובעת מכך ששם המשתמש "דגיג" אינו לינק (בצבע כחול). אגסי - שיחה 01:05, 20 ביוני 2012 (IDT)

שם הערך "הסתננות מאפריקה לישראל"[עריכת קוד מקור]

שלום. ראיתי שבעבר היית פעיל בערך המדובר. מכיוון שנראה שאתה בחופשה חשבתי שאולי כדי לכתוב לך שתתקיים הצבעת מחלוקת בנוגע לשמו פה. יום טוב Shaylaad - שיחה 02:01, 8 ביולי 2012 (IDT)

שלום Shaylaad. אני לא בחופשה. הפסקתי לכתוב בערך הזה אחרי שהתחילה המהומה שם. עקרונית, אני נגד הצבעות על נושאים פעוטים. לדעתי, עדיף להקדיש את הזמן והאנרגיה לעדכון הערכים או לכתיבת ערכים. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 11:25, 8 ביולי 2012 (IDT)

שיחה:פאינה קירשנבאום#קישור לא רלוונטי בערך על פאינה קירשנבאום[עריכת קוד מקור]

היי, אשמח להתייחסותך. עוד אחד - שיחה 19:19, 21 ביולי 2012 (IDT)

שלום לך, אני מקווה שתרמתי במשהו להחזרת הקישור. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 20:37, 22 ביולי 2012 (IDT)

בראדלי[עריכת קוד מקור]

ביטלי את עריכתך בדף הפירושונים. לא מציינים בעלי שמות פרטיים זהים בדף הפירושונים. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 19:56, 22 ביולי 2012 (IDT)

אופסס, שלום גיל, תודה על הידוע. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 20:36, 22 ביולי 2012 (IDT)
בכל אופן הוספתי את שמו לטיפול דחוף. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 20:37, 22 ביולי 2012 (IDT)

שפיר וכו[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי,

אני לא יודע אם ראית, אך הצעתי בדף שיחת הערך "סתיו שפיר" לשחזר את הערך (ללא הצבעה) ולאחד אותו עם הערך "דפני ליף". בנוסף לשחזר את הערך על אדם דבוז'ינסקי (או משהו כזה) ולאחד גם אותו עם שני הערכים הראשונים. לקרוא לערך המאוחד בשם "מנהיגי מחאת האוהלים" (או שם דומה). מה אתה אומר? דבר כזה נראה לך או שאתה איתן בדעתך שיש לשחזר את הערך על סתיו שפיר ולהשאירו עצמאי. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 22:18, 23 ביולי 2012 (IDT)

שלום גילגמש, לאחר ההצבעה על דפני ליף, לא נראה לי שבכלל אפשר לפתוח מחדש את נושא הזכאות שלה לערך נפרד. אני בדעה שסתיו שפיר ראויה לערך נפרד (כמו בויקי האנגלית). התקשורת מראיינת אותה, מצטטת אותה, היא מוזמנת לפאנלים ודיונים כלכליים, עומדת בראש הפגנות, ואפילו התחייבה על קיום מחאה שקטה והמנעות מפעילות לא חוקית. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 00:01, 24 ביולי 2012 (IDT)


אבי בנימין[עריכת קוד מקור]

הועבר ל שיחה:הפועל תל אביב (כדורגל). אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 18:29, 24 ביולי 2012 (IDT)

הפועל תל אביב (כדורגל)[עריכת קוד מקור]

אתה בעיצומה של מלחמת עריכה בערך הנדון. אנא הפסק או שתחסם לעריכה • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 17:36, 24 ביולי 2012 (IDT)

אהלן עודד, כבר חודש לא היית אצלי. התחלתי לדאוג. אני גם קצת משתעמם בלי הצבעות. אז חיפשתי דרך להביא אותך לכאן וכרגיל לא אכזבת אותי. אני לא מבין למה האליטות האחרות לא באות לבקר אותי. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 18:05, 24 ביולי 2012 (IDT)
לא הייתי בכלל חושב לכתוב אצלך משהו, כיוון שכבר נואשתי מלשכנע אותך לכתוב ערכים. עד שהתחלת במלחמת עריכה. משתמש מן השורה שכבר קיבל על כך אזהרות כבר מזמן היה נחסם, אבל במקרה שלך הסתפקתי באזהרה נוספת. פעם הבאה זה כבר לא יקרה • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 18:08, 24 ביולי 2012 (IDT)
בשביל למה לכתוב ערכים? אין לכם מספיק ערכים למחוק? רק אל תחסום אותי, אין לי חיים בלי ויקיפדיה :) אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 18:13, 24 ביולי 2012 (IDT)

לסיום, סתם הערה על צירוף מקרים, מה משותף לאלה שטרחו להביע דעה נגד עמדתי בעניין אבי בנימין, למי שמאיים כאן לחסום אותי, ולמי שהשמיץ אותי השבוע בדיון חשיבות אחר? כולם אליטות שהצביעו ההפך ממני- בעד מחיקת בבה. צירוף מקרים. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 08:17, 25 ביולי 2012 (IDT)

בשבועיים האחרונים נקלעתי למספר דיונים איתך. אני מודה, בד"כ אני מנסה להמנע מהם, אבל לאחרונה נשברתי. קצת נמאס לשמוע כל היום על "מעמדות", "מחקנים", "התנכלויות קטנוניות" ו"כוחנות". אין לי ספק שאנחנו לא רואים את ויקיפדיה עין בעין. לכל אחד מאיתנו גישה שונה לחלוטין לגבי איך צריכה להתנהל אנציקלופדיה אינטרנטית, ומה אנחנו יותר - אנציקלופדיה או אתר אינטרנט. הדיון עתיק היומין של כמות מול איכות. זה לגיטימי, מותר לא להסכים. קשה לי להאמין שיימצא ויקיפד אחד שלא אחלוק עליו באף נושא בעולם.
מה שמפריע לי היא הגישה הכללית. אחד הערכים הראשונים שכתבתי נמחק במחיקה כמעט מהירה. שתי דקות אחרי שהעלתי אותו, הונחה תבנית חשיבות ולאחר יום וחצי הערך נמחק. כמו משתמשים חדשים רבים כתבתי אותו והלכתי לי ליומיים (ערך בלתי אנציקלופדי לחלוטין, וטוב שנמחק) כשחזרתי הוא כבר לא היה. אפילו לא פנו אליי בדף שיחתי. שעות רבות השקעתי בתעתיקים של שמות, רשימה ארוכה ארוכה וחסרת כל ערך אנציקלופדי (הדיון שהוביל למחיקה - שיחה:100 הגיטריסטים הגדולים של כל הזמנים)
אחרי כשנה, כשהתחלתי להיות ויקיפד פעיל באמת, השתתפתי במיזם כתיבת ערכים לקראת מונדיאל 2010. אחד הערכים עליהם עבדתי, היה הערך של דידייה דרוגבה. עבודה של שעות רבות בתרגום מאנגלית. עבדתי עליו לילה שלם, והמשכתי לאחר שישנתי קצת, תוכל לראות בהסטוריית הגרסאות. Basket-O (שיחה | תרומות | מונה) (כותב מוכשר שכבר כמעט שאינו פעיל) שחזר הערך שכתבתי בעמל ויזע, וכתב אותו מחדש ו-YHYH (שיחה | תרומות | מונה) (ויקיפד אותו אני מעריך מאוד) פנה אליי בדף השיחה. תוכל לראות את תגובתי בשיחה השניה בארכיון הראשון שלי.
כשהתחלתי לכתוב כאן, כמו כולם, הייתי גרוע. מחקו לי ערכים, הניחו תבניות מפחידות וכו'. היום אני מעט יותר טוב. אתה יודע למה? כי הייתי מוכן להקשיב לביקורת. כי לא זעקתי חמס, אלא ניסיתי להבין היכן אני ומה צריך לעשות כדי להשתפר ולהיות טוב יותר.
אני לא "אליטה". ככל הידוע לי אין לי היכרות אישית עם אף ויקיפד. לא הייתי עד כה באף מפגש, וכל התקשורת שלי עם החברים כאן הייתה בדפי השיחה או דרך התכתבויות במייל. משתמש:צחי לרנר בחר לצטט בשורה הראשונה בדף המשתמש שלו את נשיא המדינה היום - "כל אדם קטן כמו האגו שלו - וגדול כמו התרומה שלו", ואני מאמין בזה. יש במשפט הזה אמת רבה. משפט נוסף שמהדהד לי בדיונים הוא משפט ששמעתי מחבר - "גם אם אתה מרגיש אחרת - אם כולם אומרים לך שאתה שיכור - אתה שיכור".
חשבתי לכתוב הערה עוקצנית על כך שלא שמתי לב שסבסטיאן, ששחזר אותך מראש בערך על הפועל תל אביב, איים לחסום אותך, או הצביע בעד המחיקה. חשבתי גם לכתוב לך "הניחו תום לב", מכיוון שאי אפשר להגיד שלא נימקתי את דעתי בהצבעה אודות בבה. אבל מה שמפריע לי במיוחד הוא שלמרות שאתה עושה מאמצים רבים שלא לעבור באופן בוטה על ויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה (אם כי השמצתך הפרועה כאן, שהובילה לתגובתי הארוכה הזו, בהחלט מטיילת על הגבול), אתה מצליח באופן שיטתי לעבור כמעט על כל ההמלצות בויקיפדיה:תרבות הדיון. זו הסיבה שדיון איתך נעשה בלתי אפשרי. אין לי בעיה עם אנשים שלא מסכימים לדעתי. לעתים אשכנע אותם, ולעתים אשתכנע. במקרים אחרים נישאר חלוקים. לגיטימי - כל עוד יש שיח. ואת זה, עם כל הצער שבדבר, אני לא מרגיש בדיונים איתך. התחושה היא שאתה פשוט מנסה להוציא מאנשים תגובות מסויימות, כדי להרגיש קדוש מעונה.
אני מצטער מראש אם דברי קשים, ואם נפגעת. אני מקווה שכאן כן תניח כוונות טובות. ואחרי לילה ללא שינה אני גם מעריך שבעצמי לא אהיה מרוצה מחלק מהניסוחים בקריאה נוספת. Botend - שיחה 09:24, 25 ביולי 2012 (IDT)
אתה צודק, הכול נפלא, אין שום מקום לשיפור. רק אני לא בסדר. אם תקפתי אותך בצורה בוטה, הצקתי לך, התנכלתי לך, עקבתי אחריך, שחזרתי אותך, סגרתי איתך חשבון, קבל את התנצלותי. (אגב, לסבסטיאן לא היה משהו נגדי אישית, הוא נוהג בקביעות לערוך את הערך, והוא מחק כי לא הכיר את אבי בנימין). אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 09:53, 25 ביולי 2012 (IDT)
וואו! ברצינות? האם אתה סתם באופן ציני מנסה להיות קריקטורה של עצמך, או שבאמת אין עם מי לדבר וכדאי להתחיל להתעלם מכל עריכותיך שאינן במרחב הראשי? Botend - שיחה 15:14, 25 ביולי 2012 (IDT)
נו די. באנו לכתוב אינצקלופדיה בשיתוף, ולא למחוק, לריב ולהשמיץ. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 15:28, 25 ביולי 2012 (IDT)

חוטיני[עריכת קוד מקור]

היי, חיים ממשיך להשחיט את הערך בצורה אובססיבית למרות הרוב בשיחה, לא רק שהוא מחזיר את התמונה של היפני לראש הערך הוא מבטל את כל העריכות החדשות שלי. אנא הסבר כיצד אפשר לפעול לחסימתו? בברכה 79.181.28.158 02:17, 30 ביולי 2012 (IDT)

שלום לך, בעיקרון אני לא בעד לחסום חברים בגלל מלחמת עריכה, אלא אם הם ממש מגזימים. לא יחסמו אותו, אלא אם יש מפעיל שרוצה לסגור איתו חשבון, וזה לא המצב כנראה. אתה יכול לנסות לפנות למפעיל משתמש:Damzow, שלפני כשבוע איים עלי כאן בחסימה בגלל מלחמת עריכה, אבל אני לא מאמין שזה יעזור לך. כשפשרה אני מציע להוריד את תמונת הגבר בדמוי חוטיני לתחתית הדף. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 09:15, 30 ביולי 2012 (IDT)
אין לי בעיה שהתמונה של הגבר תופיע למטה (למרות שלטקס היפני אין כלל התיחסות בערך ונראה לי מיותר) אבל הוא ממשיך לשחזר את מה כל מה שאני כותב ומוחק תמונות נוספות (שטרחתי להסתיר כפשרה). לא הגיוני שהוא יכול להמשיך ולשכתב את הערך כרצונו למרות ההתנגדות בדף השיחה,נשמע לי מוזר שאין מה לעשות 79.181.28.158 10:01, 30 ביולי 2012 (IDT)
אני מבין אותך. גיליתי בדרך הקשה, שלא תמיד הצדק וההיגיון גוברים כאן, אחרי שעשו לי שחזורים מגוחכים ונקמניים. התווכחתי מדי פעם, אבל לא פתחתי הצבעות מחלוקת ולא הלכתי למלחמת עולם, בגלל נזק שנעשה לערך זה או אחר. לא אחת נאלצתי לוותר לאנשים כוחניים, כי לא הייתה לי אנרגיה ואמבציה כמו להם. אם אתה לא מוכן לוותר, אתה יכול לבקש בוררות או אפילו הצבעת מחלוקת. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 12:12, 30 ביולי 2012 (IDT)
אם כך אתה מוזמן להוסיף את דעתך ב"מלחמת עריכה - צריך הכרעה" שבדף השיחה. 79.181.28.158 12:53, 30 ביולי 2012 (IDT)

אגסי, תמחוק את ההערה שלך לחיים, היא לא במקום. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 15:48, 30 ביולי 2012 (IDT)

בכוונה?[עריכת קוד מקור]

תיבות המשתמש שלך בורחות שמאלה? • חיים 7 • (שיחה) • י"א באב ה'תשע"ב • 19:48, 30 ביולי 2012 (IDT)

חיים שלום, לא התעמקתי בעניין. רק רציתי שהתיבות יופיעו משמאל לתוכן העניינים. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 20:55, 30 ביולי 2012 (IDT)
הבנתי, אז השורה הזאת
align=left bgcolor="#e6e6fa" |
מיותרת • חיים 7 • (שיחה) • י"ב באב ה'תשע"ב • 12:37, 31 ביולי 2012 (IDT)
חיים ,תודה. מחקתי ומבדיקה ראשונה נראה לי שזה לא השפיע. אבדוק את זה שוב כשאחזור בעוד כמה שעות. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 12:55, 31 ביולי 2012 (IDT)
תסתכל על יישור הטקסט בתוך התיבות עצמן..... • חיים 7 • (שיחה) • י"ב באב ה'תשע"ב • 13:41, 31 ביולי 2012 (IDT)
לא הצלחתי להבחין בהבדל, אולי בדפדפן אחר רואים הבדל. בכול מקרה תודה. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 00:00, 1 באוגוסט 2012 (IDT)

נדאל[עריכת קוד מקור]

אגסי, מה הפרט הלא מעודכן בתבנית:תמונה מומלצת 1 בדצמבר 2010? תומר - שיחה 12:09, 2 באוגוסט 2012 (IDT)

ינקו טיפסרביץ' (2)[עריכת קוד מקור]

אגסי,
קבל נא את התנצלותי. סחטיין על הערך • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 09:44, 5 באוגוסט 2012 (IDT)

עודד תודה, הדהמת אותי. כשאתאושש, אולי אוסיף פה כמה מילים. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 15:33, 5 באוגוסט 2012 (IDT)
כשמגיע אז מגיע • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 15:37, 5 באוגוסט 2012 (IDT)
פרגון תמיד מחזק את המוטיבציה להמשיך בכתיבה. עם כל הצניעות, גם על הערך הראשון הגיע לי פרגון מהיום הראשון, ולבטח כיום. (הערך עדיין פופולרי יחסית, יש לו יותר מ-2,400 צפיות ב-90 יום האחרונים). כתיבת ערכים אכן חשובה בגלל שיש לנו מחסור גדול (ורק רפורמה תעזור), אבל היא לא חזות הכול. צריך לעודד ולפרגן גם למי שמעדכן ומרחיב ערכים, ובודאי כשמדובר בערכים עם צפיות רבות. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 16:20, 5 באוגוסט 2012 (IDT)
עוד הערה, מאחר שמפרגנים רק על כתיבת ערכים, ולא אומרים מילת עידוד על עדכון ערכים, אז קשה לשאוב מוטיבציה לעדכן ערכים. קשה לי להבין למה שולטת כאן התפיסה שלא כל כך חשוב לעדכן ערכים, למשל בטניס מה עשו דודי סלע ואנדי מארי ב-2012 (זהב באולימפיאדה וסגנות בווימבלדון), ומי זכה במדליות בזוגות. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 19:03, 5 באוגוסט 2012 (IDT)
או כמו שליגת החובבים הארצית ע"ש אבי כהן עדיין מדבר על תחילת המחזור דאשתקד? • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 21:08, 5 באוגוסט 2012 (IDT)
גם. יש ערכים יותר חשובים שאינם מעודכנים. המוטיבציה לעדכן נשחקת, משום שהתרומות האלה לא זוכות להערכה ראויה, ובגלל מחיקות קטנויות וכוחניות. מה המצב אצלך במועדון הרובה והמקלדת? האם אתה מרוצה מקצב התקדמות העבודה שם? האם נכונה הערכה שלי, שחברי המועדון מפרגנים אחד לשני ולא מוחקים אחד לשני? אגסי.

מבקש הפנייה לערך "החלקת שיער" - ערך אנגלי[עריכת קוד מקור]

חבל שלא שמת אותה בכיכר העיר.. :\ אודה לך מקרב לב. בברכה. 79.180.161.96 13:32, 6 באוגוסט 2012 (IDT)

שלום לך, זה הערך החלקת שיער בויקי האנגלית. ובשבילך זה חיפוש בגוגל באנגלית על החלקת שיער יפנית. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 13:54, 6 באוגוסט 2012 (IDT)

שוב התנצלות[עריכת קוד מקור]

אני ממש מתנצל על הפגיעה בך במזנון. אין לי דרך להסביר את הפזיזות שנהגתי בה כלפיך. החבלןשיחהמועדון החלל הוויקיפדי 20:25, 6 באוגוסט 2012 (IDT)

שלום חבלן, תודה לך. הכול בסדר. זה מאחורינו. משהו יצא לטובה, ביקרתי במועדון שהקמת והתרשמתי לטובה. זה עוד תחום שדי מעניין אותי, והלואי שהיה לי זמן לתרום. גם אני מחפש דרך להיגמל... חברי המועדון עשו ערך יפה על מארס סיינס לברטורי, ואני הסתפקתי היום בתרומה צנועה למדי בערך2012 בארצות הברית, על מועד הנחיתה. אגסי - שיחה - עדכונים אקטואליים נחוצים! 20:46, 6 באוגוסט 2012 (IDT)

גיל תמרי[עריכת קוד מקור]

תתחדש, מומלץ קצת להוריד קטגוריות, יש כמה קטגוריות כפולות, וושינגטון. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 14:48, 29 באוגוסט 2012 (IDT)

תודה. אין לי התנגדות. אני לא מומחה גדול בענייני קטגוריות. נדמה לי שגם בערכים אחרים יש קטגוריות כפולות. אלה קטגוריות אתה ממליץ להסיר? אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 15:01, 29 באוגוסט 2012 (IDT)
שים לב לאיזה קטגוריות הסרתי - אם לדוגמה קטגוריה:סגל גלי צה"ל היא קטגורית בת של קטגוריה: שדרני רדיו ישראלים אז אין טעם שהוא יהיה בשתיהן... אני מודע לעובדה שרבוים הערכים עם קטגוריות כפולות, ואני אחת לכמה זמן "מתלבש" על קטגוריה זו או אחרת ומתקן את העץ, עבודה סיזיפית ולא כלכך מוערכת, אבל הי! מישהו צריך לעשות אותה • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 21:23, 29 באוגוסט 2012 (IDT)

אתגר אמיתי[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי.

אני רואה שלאחרונה התחלת לכתוב ערכים. שאפו. יש לי אתגר אמיתי בשבילך: מדוע שלא תכתוב ערך ממיזם המורשת העולמית (קישור בחתימה שלי)? קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:04, 6 בספטמבר 2012 (IDT)

כל הכבוד לברוקולי על שינוי היחס, אגסי קדימה הרם את הכפפה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 16:09, 6 בספטמבר 2012 (IDT)
👍 • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 16:56, 6 בספטמבר 2012 (IDT)
תודה לכם. אני שוקל את כל ההצעות שקיבלתי. בשלב ראשון אני נותן עדיפות לערכים שהם בין 100-200 הכי חסרים, וכן לאישים ישראלים ויהודים שהכי ראויים לערך, ולערכים בתחומי עניין שלי (היסטוריה, פוליטיקה, מדע, טלוויזיה, ספורט, מוזיקה ועוד. (תיקון קטן- התחלתי לכתוב ערכים ביוני 2010). אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 18:50, 6 בספטמבר 2012 (IDT)

הצעה מפתה[עריכת קוד מקור]

צחי שלום, תודה, הוספתי את הרשימה החשובה הזו ללרשימות שבמעלה דף זה. לפני כמ הימים ראיתי את הרשימה ואפילו בחרתי משם לכתוב את הערך הבא שלי והתחלתי לאסוף חומר על אמיר אורן (נא לא לחטוף אותו). לא יכולתי להתגבר על הסקרנות שלי לראות את רשימת הערכים שכתבת, ואתה שייך למועדון ארבע ספרתי 1592 ערכים ודפי פירושונים. כל הכבוד לך!! בזכות כולכם ויקיפדיות הבסקית והבולגרית לא מצליחות לעקוף אותנו במספר הערכים. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 18:21, 26 באוגוסט 2012 (IDT)
אני מעדיף את איכות הערכים (העמקות והדיוק, כשנותנים לכל חלק בערך את המשקל המתאים לו - על הנושאים החשובים ביותר כותבים יותר ועל הנושאים החשובים פחות - כותבים פחות) ולא את כמותם. צחי לרנר - שיחה 18:44, 26 באוגוסט 2012 (IDT)
צחי, אתה צודק שגם האיכות חשובה. לא כולם יכולים לכתוב ערכים עמוקים ואיכותיים, וגם ערכים כאלה בדרך כלל צריך לעדכן. יש לנו המון ערכים שצריך לעדכן להרחיב ולשפר. אבל משום מה זו מלאכה לא מעורכת, שכרוכה בעימותים. אז עדיף לכתוב ערכים. גם הכמות חשובה. גם לפי הרשימות, יש לנו המון ערכים שחסרים. אני סבור שהיעד שלנו צריך להיות יותר ממיליון ערכים באיכות סבירה ומעלה, וצריך להגיע לזה בזמן הקצר ביותר, ולשם כך צריך עורכים רבים נוספים, בלי שיפרשו אחרים. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 19:22, 26 באוגוסט 2012 (IDT)
כולם יכולים לכתוב ערכים עמוקים ואיכותיים אם הנושא מעניין אותם וכל נושא יכול לעניין אם מחליטים שהוא מעניין ומתעניינים בו.
כדי לכתוב ערך טוב צריך להשקיע בו הרבה זמן, זו הדרך היחידה.
אני כמובן לא נגד רשימות ולא נגד יעדים, להיפך - גם אני עורך לעצמי רשימות ומציב לעצמי יעדים.
בוודאי שערכים צריך לעדכן, גם רבים מהטובים שבהם ובוודאי שיש לנו הרבה ערכים חסרים. צחי לרנר - שיחה 19:56, 26 באוגוסט 2012 (IDT)
בשל המחסור בערכים, אולי עדיף 2-3 ערכים בינוניים על אחד מעמיק מאוד. לפי המונה, כתבת קצת יותר מאחוז אחד מהערכים, יש עוד כמה חברים בודדים במועדון ארבע ספרתי. לזכותך, שנשארת צנוע ואדיב. אגסי 21:20, 26 באוגוסט 2012 (IDT)
מחסור או שפע, זה עניין של נקודת השקפה, לאן אתה מפנה את המבט, למה שעוד חסר ואתה רוצה שיהיה או למה שקיים ואתה רוצה לשפר.
גם בשביל לכתוב ערך בינוני אתה צריך להבין בכך ולהשקיע כמות מסויימת של זמן ומיקוד, אחרת ייצא לא ערך בינוני, אלא ערך גרוע שעדיף שלא ייכתב; אני לא מכוון את הדברים אליך אישית, אלא זו הערה כללית. צחי לרנר - שיחה 23:06, 26 באוגוסט 2012 (IDT)
אין לנו מספיק כותבים משקיענים. יש לנו הרבה קצרמרים. אני מניח שאתה לא בעד מחיקתם. לדוגמה מיצ"ב זה קצרמר חיוני. אגב, ניסיתי פעם להכניס בו עדכון קצר ואקטואלי, מחקו לי והיה ויכוח ענק ומיותר. מאז עדכנתי רק בדף השיחה שלו, אבל כשחבר אחר הכניס עדכון קצר בערך, לא מחקו לו. לך תבין. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 23:50, 26 באוגוסט 2012 (IDT)
משקיענות אינה גזרה משמיים שהולכת איתך מהלידה, זה עניין של החלטה וחתירה לקראתה, כל אחד יכול להשקיע. הרבה מהערכים שנכתבים פה אנשים לא היו מקבלים על השקעה דומה חמש נקודות במבחן באוניברסיטה, אבל פה, בגלל שלא צריך לעבור אף בחינה ולא מעיפים בדרך-כלל מוויקיפדיה על כתיבה גרועה, אנשים מרשים לעצמם; מי שסובלים הם הקוראים שמקבלים ערך מלא בשגיאות עובדתיות - כי הכותב לא טרח ובדק במקורות טובים ולא הצליב אותם, שלא מגרה לחשוב - כי הכותב התעצל לחשוב בעצמו ושהרבה פעמים גם רווי בשגיאות כתיב, רק כי הכותב לא טרח לקרוא את הערך עוד כמה פעמים מתחילתו עד סופו ולהגיה אותו. צחי לרנר - שיחה 08:57, 27 באוגוסט 2012 (IDT)
כידוע, ויקי זה פרויקט התנדבותי, שאינו חיוני כמו למשל, עבודה בבתי חולים, ולאנשים יש מגבלות זמן, בגלל פרנסה משפחה וכו'. בנוסף כתיבת ערך מעולה אינה מלאכה קלה למי שאינו מנוסה או מספיק מוכשר, לכן אי אפשר לבוא בטענות למי שכתב ערך לא מושלם. יש חברים אחרים שישלימו את החסר. לדעתי, אנחנו זקוקים גם לתורמים הקטנים, אנחנו צריכים לחבק אותם ולא להבריח אותם. לגבי עצלנות, אני מתנגד לתופעה שחברים שמים תבנית חשיבות ורוצים להרוס עבודה של אחרים, בלי שאפילו טרחו לקרוא היטב את הערך ומקורותיו ולעשות בדיקה בגוגל. אני לא יודע אם אתה זוכר, בדף השיחה שלך ביקשתי לפני פחות משנתיים מהחברים להסיר תבנית חשיבות מרגיזה שהניחו על ערך ותיק שכתבת. מאוד לא אהבתי שתקפו אותך אז, דווקא בזמן שהכי היית זקוק לעידוד. אגסי 10:21, 27 באוגוסט 2012 (IDT)
אני לא יודע מה זה מושלם, ניסיון ובמידה רבה גם כישרון אלו דבר שרוכשים ומשתפרים בהם.
לגבי השקעה, גם בשביל לכתוב ערך קצר, סביר ולא מעמיק במיוחד, אבל שיהיה מדוייק, עדיף שאדם יקדיש שעה לבדיקה של כל המקורות ולהגהה חוזרת ונשנית של הערך, כדי לוודא שהוא כתוב טוב לשונית, מאשר שיקח אותה השעה ויחלק אותה לכתיבה של ארבעה חמישה ערכים, מלאי שגיאות עובדתיות, כי הוא לא קרא ובדק מספיק ומלאי שגיאות כתיב והקלדה, כי הוא אץ-רץ לערך הבא, להספיק עוד.
מצטער, אני ממש לא זוכר את מה שקרה לפני שנתיים, תודה שהגנת עליי. בכל מקרה אני לא בא אליך בטענות ולא מותח ביקורת על שום ערך שכתבת, זה דיון כללי על הכתיבה בוויקי. צחי לרנר - שיחה 10:48, 27 באוגוסט 2012 (IDT)
אני מסכים שלא צריך לכתוב ערך עם שגיאות עובדתיות, ולא לכתוב סדרת ערכים שטחיים ושגויים. אני לא יודע אם יש תופעה משמעותית כזו. על שגיאות מהותיות או חוזרות יש להעיר לכותב בטון ידידותי ולא מאשים. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 02:10, 28 באוגוסט 2012 (IDT)
אחלה, אין כמוך. צחי לרנר - שיחה 02:15, 28 באוגוסט 2012 (IDT)

ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים[עריכת קוד מקור]

נו, מה יהיה? שכחת שעל עריכות שנויות במחלוקת דנים בדף השיחה? קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:01, 22 בספטמבר 2012 (IDT)

אכן.
דבר נוסף, הכינוי "חברים" בו אתה מרבה להשתמש מזכיר לי את הקומוניסטים. אין בעיה כשאתה משתמש בו בדבריך אך בבקשה אל תכניס אותו לדפי מדיניות. ‏שבוע טוב לכולם, ישרוןשיחה 21:13, 22 בספטמבר 2012 (IDT)
הערה לתוכן העניין, בכל מקרה ההבהרה שאין זכאות אוטומטית לערך שקיים בוויקיפדיה האנגלית היא חשובה, איני יודע מי קורא את הדף הזה, אך אם יש אדם שקריאת הדף תגרום לו לברר את חשיבות האיש עליו הוא רוצה לכתוב ותיחסך ממנו עגמת הנפש שבמחיקת הערך עדיף.
דווקא מוזר לי שאתה, הרגיש לעגמת נפש זו, מוחק אותה (בעריכה הראשונה) או מקהה את ממשות האפשרות שהערך יימחק (בעריכה השנייה). ‏ישרוןשיחה 21:24, 22 בספטמבר 2012 (IDT)
ישרון, הניסוח צריך להיות נטרלי, ולשקף את העובדות והמדיניות הקיימת כיום. אין מדיניות מוסכמת לפיה הדרישות בויקי העברית גבוהות יותר. אם אני לא טועה, בפועל, לאחרונה יש מגמה של התפכחות ופחות מחיקות וניסיונות למחוק ערכים.
ועוד הערה, אם אתה לא אוהב את הביטוי "חברים" אז אתה מוזמן לנסות לשנות את שם הדף ויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 21:59, 22 בספטמבר 2012 (IDT)
 1. עדיין רבים הנושאים שיש להם ערך באנגלית שבעברית לא קיימים כתוצאה ממדיניות או מהחלטות יחידניות (הצבעות ודיוני חשיבות) - לדוגמה באופן עקרוני אין בעברית ערכים על שירים של זמרים מפורסמים כשאלו לא יצאו כסינגלים.
 2. זה לא אותו דבר והביטוי "חברי הקהילה" לא מפריע לי. ‏ישרוןשיחה 22:21, 22 בספטמבר 2012 (IDT)
גם להפך, בויקי האנגלית לא יתנו ערכים לזוכים טריים של כוכב נולד. אצלנו התקבלו בעבר כמה החלטות מוזרות, שלא היו מתקבלות כיום, ויש כמה חברים, סליחה חברי קהילה, שמשום מה מתנשאים על ויקי האנגלית, אבל אין מדיניות רשמית שהרף שלנו גבוה יותר. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 22:29, 22 בספטמבר 2012 (IDT)
איני בטוח שזוכי כוכב נולד ישראלים יימחקו שם. אצלם מקובל לתת ערכים למתמודדים בתכניות מציאות עוד בטרם זכו.
כך או כך ודאי שאין חפיפה בין הערכים בעברית ובאנגלית, ודאי שקיום ערך באנגלית אינו מבטיח השארת ערך בעברית, המטרה של הפסקה להבהיר זאת לכותב הערך וזה העיקר. כאשר אתה מכניס לשם את "לדעת חלק מהחברים" אתה מעמעם את המטרה הזו. עליך לחשוב קודם כל על מטרת הפסקה כשאתה מציע ניסוח חלופי. ‏ישרוןשיחה 23:01, 22 בספטמבר 2012 (IDT)
הויכוח הוא על נכונות האמירה שם, שהרף בויקי העברית גבוה יותר. לדעתי די באמירה היותר מדויקת, שיש חברי קהיליה שסבורים כך, ויש אפשרות שהערך יימחק. אם המטרה להרתיע כותבים מלתרגם ערכים מויקי האנגלית, אז הנוסח (הלא מדויק) הקיים משיג את המטרה. (כמובן שגם גל תבניות חשיבות והצבעות מחיקה מרתיעות כותבים). זה מתאים לתפיסה של אלה שלא מפריע להם שחסרים לנו הרבה ערכים. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 12:15, 23 בספטמבר 2012 (IST)

רעיון[עריכת קוד מקור]

אהלן אגסי,
לא יוצא לי לבקר בוויקיפדיה הרבה בזמן האחרון (עבודה/לימודים/משפחה וכד') אבל עלה לי רעיון לפני כמה ימים, וישר חשבתי עליך. ראה כמה ערכים מכילים את המינוח נכון ל בויקיפדיה... חלקם הגדול מופיע כ"נכון ל-2006" וכד'. מה אתה אומר? אולי נעשה מעשה ונגאל את ויקיפדיה מהעדכונים הישנים האלה? • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 15:56, 23 בספטמבר 2012 (IST)

שלום, זה פרויקט עצום מבחינת היקפו. הוא מקיף את גם את כל הערכים על מדינות מחוזות וישובים, שברובם המכריע יש נתונים אודות מספר התושבים וכד'. למשל כפר מצר "נכון ל-2001 מונה אוכלוסיית הכפר כ-1800 נפשות.‏" ספק בעיני אם חיפוש ועדכון הנתונים האלה במאות ערכים, הוא בראש סולם העדיפויות. עם זאת, אני מוכן לתרום בקטנה. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 16:50, 23 בספטמבר 2012 (IST)
דווקא כפר מצר הוא דוגמה נהדרת, תעיף מבט על התבנית שבצד שמתעדכנת אוטומטית מאתר הלמ"ס. אין ספק שזה פרוייקט עצום, אבל גם רומא לא נבנתה ביום אחד... • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 11:16, 24 בספטמבר 2012 (IST)
בשל היקפו של הפרויקט, אני ממליץ לך להעלות אותו במזנון. אני אוכל לסייע בקטנה. כידוע, אמרתי לאחרונה שאני מתמקד יותר בכתיבת ערכים ופחות בעדכון ערכים, (שזו פעילות חשובה למדי, אך באופן מוזר, אינה זוכה להערכה הראויה, ועדיין סובלת מהתנכלויות וממחיקות קטנוניות וכוחניות). אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 15:11, 24 בספטמבר 2012 (IST)

התחדש הויכוח בעניין סבו היהודי של דיוויד בקהאם[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי
לצערי התחדשו מלחמות העריכה בעניין סבו של דיוויד בקהאם
הדבר מוציא לי את כל החשק (שגם כך אינו גדול-אין לי ממש זמן לנושא) לכתוב ולערוך ערכים ב"רפובליקה הדמוקרטית העממית של הויקיפדיה העברית"
אם תשים לב, קוריצה מאיים עלי בפניה למפעיל (אך לא עושה זאת, לפחות עד עכשיו, וכנראה שיש לו סיבה לכך) - הייתי רוצה לעשות זאת - איך פונים?
חג שמח,
rzg 07:59, 7 באוקטובר 2012 (IST)

שלום rzg, לא שיניתי את עמדתי בנושא. אני סבור שצריך לאמץ את הנוסח בויקי האנגלית. גם אני עייפתי מויכוחים, ויצא לי קצת החשק לכתוב, בעקבות ריבוי הניסיונות למחוק ערכים שתורגמו מויקי האנגלית, ושיש להם ערך מקביל בויקיפדיות רבות. אמרתי שכול המחיקות האלה מבריחות כותבים, וזו הסיבה המרכזית מדוע יש לנו יחסית מעט כותבים וערכים, אבל כלום לא משתנה. אתה יכול לפנות לכול מפעיל בדף השיחה שלו, או לפרסם הודעה בלוח המודעות. בהצלחה. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 10:49, 7 באוקטובר 2012 (IST)

תחזור![עריכת קוד מקור]

לא חבל? GHA - שיחה - למען החלום, למען השלום, אמצו עוד היום ערך יתום! 14:04, 9 באוקטובר 2012 (IST)

אגסי יקירי, חופשה נעימה. אני מקווה שתעסוק בדברים הרבה יותר מהנים מכתיבה כאן. GHA, אגסי סבל מספיק. יש גבול לכמה אפשר לבקש מהבנאדם לסבול. חבל שהדיון הגיע לרמת כיעור כזו. • ♀♂קלאושיחה • 15:43, 9 באוקטובר 2012 (IST)
GHA וקליאו שלום ותודה לכם. אני תמיד שמח לארח כאן חברים ידידותיים. זה חשוב לעודד חברים שנמצאים במשבר ויקיפדי. רציתי להמשיך לכתוב את שני הערכים שהתחלתי, אבל אני צריך לחדש את המצברים אחרי הקטטה האחרונה. אגב, שמחתי לראות שהצטרפו עוד 2 חברים בתמיכה בהשארת אותו ערך, כלומר בנוסף אלי יש 4 תומכי חשיבות, מה ששוב מזים את ההשמצות, שהעמדות שלי כביכול חריגות. אני לא אכנע, ולטובת ויקיפדיה והויקיפדים, לא ארתע להביע את דעתי, כשיש צורך, נגד מחקנות ואגרסיביות ונגד מחיקת ערכים סבירים, ובמיוחד כאלה עם בינוויקי. אגסי - שיחה 22:21, 9 באוקטובר 2012 (IST)

מנטר[עריכת קוד מקור]

מיניתי אותך למנטר. בהצלחה, דניאל תרמו ערך 20:37, 10 באוקטובר 2012 (IST)

דניאל שלום, תודה. אני מופתע. לא ביקשתי ולא ציפיתי. ההערה שלי לא נועדה לרמוז שאני מעוניין בכך. ראיתי שנוסף לי כפתור "שחזור" שקצת מעורר בי רתיעה.. אני אצטרך ללמוד את הנושא. לא תכננתי להצטרף לכוחות הניטור. אין לי בעיה לשחזר השחתות, אבל קשה לי לשחזר עריכות גבוליות, בגלל אג'נדה ליברלית, ובגלל שחוויתי על בשרי הרבה שחזורים מפוקפקים. אני לא רוצה שיבואו אלי בטענות למה אני לא משחזר עריכות גבוליות. אם צריך עזרה שלי בימים או בשעות מסוימות, אני אעשה מאמץ לסייע. תודה על על הערתך בשיחה:אברהם לוכסמבורג. גם אם יש לנו ויכוחים על ויקיפדיה העברית (והשבדית), אני מתרשם שאתה לא נוטר לי על כך. (לא כולם נוהגים כך). אני בסך הכול לא מנסה לבקר באופן שלילי, אלא רק רוצה שנפיק לקחים ונשתפר . אגסי - שיחה 23:22, 10 באוקטובר 2012 (IST)
אין שום חובת שימוש בהרשאות כך שאין לך מה להרגיש רע אם לא תשחזר עריכות. מדובר בסך הכל בקיצור דרך נוח שאין סיבה שלא לאפשר לותיק שאין חשד שינצלו לרעה. באשר לעניין הביקורת על ויקיפדיה שציינת. גם לי יש ביקורת רבה על ויקיפדיה העברית, בפרט בנושא מחיקת ערכים והתנכלות לחדשים. אבל אני חושב שהביקורת שאתה מעביר היא לעתים קרובות לא עניינית ואתה מכניס אותה ב"כוח" איפה שהיא אינה רלוונטית או נכונה. זאת לא נראית לי כמו דרך שתוביל בצורה כלשהי לשינוי. אני מציע לך להשתמש בביקורת שלך באופן חכם וממוקד יותר. ובכל מקרה איני נוטר לך כלל. דניאל תרמו ערך 00:11, 11 באוקטובר 2012 (IST)
שתי הערות: כפתור "שחזור" זו סתם נוחיות קלה. לב העניין של תפקיד המנטר הוא היכולת להבחין בין עריכות בדוקות ולא בדוקות, והיכולת לסמן עריכות כבדוקות. כמו כן, להבדיל ממינוי "מפעיל", אין לקהילה שום בעיה עם ויקיפד שההרשאות ברשותו אך אינו עושה בהן שימוש.
אבל לא זו הסיבה שצצתי כאן. הסיבה היא "מפעיל נולד". אגסי, אתה יכול להאמין לי או לא, אבל כשאנשים מוסיפים Symbol oppose vote.svg נגד מ"מפעיל נולד", זו לא תמיד נקמנות או רצון "להעניש" את האדם שמועמדותו לתפקיד נדונה. רוב האנשים לא עושים זאת בקלות דעת. יתרה מכך: יש מקרים שאנשים יכולים לחשוב שמאן דהוא לא מתאים לתפקיד, אך הם נמנעים להביע את הדעה הזו ב"מפעיל נולד" כדי להימנע מעימותים וצרות. לפעמים מי שמצביע "נגד" מעריך מאד את המועמד, אבל לא חושב שהוא מתאים לתפקיד. זה לא עוזר לשום דבר, ויכול גם לגרום נזק כשיש מי שצץ אחרי כל הבעת דעה "נגד" ומייצר ויכוח. הבעת את דעתך ותמיכתך בהצבעתך שלך - השאר לאחרים להביע דעתם ועמדתם באותו האופן.
אם חלילה יש מישהו בהצבעתו "נגד" כותב דברים שגולשים להתקפה אישית או השמצה, בהחלט יש טעם לקום ולהביע דעה מנוגדת, אבל כשיש התנגדות לגיטימית שמובעת בצורה נאותה, זה לא מוסיף בריאות לאף אחד, ופחות מכולם למועמד עצמו, כשאתה הופך הרבה מהבעות הדעה האלו לוויכוחים.
הווכחנות הזו לוחצת על האנשים עמם אתה מנהל ויכוח לפרט את התנגדותם בצורה שאולי אינם מעוניינים לפרט, בין השאר כדי לשמור על כבודו של המועמד עצמו. הרשה לי להפיל תחינתי בפניך: אנא הימנע מכך במידת האפשר. אפשר להעיר על הצבעתם ודבריהם של אחרים (גם אנוכי עשיתי זאת), אבל במידה סבירה. מה שיש עכשיו ב"מפעיל נולד" זו לא מידה סבירה. תודה - קיפודנחש 02:33, 12 באוקטובר 2012 (IST)
שלום קיפודנחש, קשה לעמוד מנגד ולראות את העוול שעושים ליעל, למרות שהיא גם מקבלת שם תמיכה רבה. היא לא הציעה את עצמה, אלא 2 חברים נכבדים ביקשו ממנה שתסכים להתמנות לתפקיד. אני חושב שהדיון שם לא תורם בלשון המעטה לאווירה חיובית במיזם. לא מצאתי שום נימוק מדוע היא לא מתאימה, למעט טענה לא משכנעת שלפעמים היא מאבדת סבלנות בויכוחים. בפועל יש לה סבלנות אדירה, להתווכח עם חברים, שחלקם לא בקיאים בחומר, ולהתמודד עם הצקות והכפשות. אני במקומה הייתי מסיר את מועמדותי ומבקש לחסום אותי לחודש. לפי גוגל, ראיתי שגם אתה התווכחת איתה, כמו שאר המתנגדים, תרשה לי להניח שזה השפיע אפילו באופן חלקי על שיקוליך. אין לי ספק שהיא תמלא את התפקיד יותר טוב מחלק מהמפעילים הקיימים. אגסי - שיחה 08:39, 12 באוקטובר 2012 (IST)
כמו שקיפודנחש אמר לפעמים מעדיפים לנמק במעומם כדי לא להשפיל את המועמד. אני יכול בקלות לשלוף מקרים רבים בהם ליעל היה פתיל קצר והיא התווכחה וערכה בנושאים שבהם היא בקיאה פחות מבני שיחה בחומר. דניאל תרמו ערך 15:45, 12 באוקטובר 2012 (IST)
זה נכון שיעל לא הציעה את עצמה. לדעתי מי שהציע אותה שגה - אפשר היה בקלות לחזות את מה שקרה בפועל. גם יעל עצמה יכלה לחזות זאת ולחסוך לעצמה את הטקס הלא נעים הזה. יחד עם זאת, כל זה עדיין אינו סיבה מספיק טובה לא להביע התנגדות אם מישהו (כמוני, למשל) חושב שזה לא יהיה רעיון טוב למנות אותה למפעילה. התפלמסות, ווכחנות והתעקשויות בדף "מפעיל נולד" לא מקטינים את אי הנעימות (ולא מגדילים את הסיכוי שהביורוקרטים יחליטו בחיוב לבצע את המינוי) אלא להפך - הם מעצימים אותה, גם לקהילה וגם למועמד עצמו. אתה כותב "אני חושב שהדיון שם לא תורם בלשון המעטה לאווירה חיובית במיזם". דע לך שתרומתך שלך לנזק ברורה ומשמעותית. הרעיון שההתנגדות שם נובעת מצרות עין ומנקמנות הוא חסר שחר. ראה מי המתנגדים ושאל את עצמך האם אתה באמת מאמין שכולם פועלים ממניעים זרים.
שים גם לב שיש אנשים לא מעטים שהצביעו "נגד" בלי לנמק. לדעתי האישית, אם מישהו עשה את הצעד שאינו קל כלל וכלל והסכים שיציעו אותו ב"מפעיל נולד", המינימום שהקהילה חייבת לו זה לא להצביע "נגד" בלי לנמק.
מצד שני, נוכחותם של אנשים בדיון שמתנפלים על מי שמעז לנמק עמדה שונה מדעתם, מסבירה היטב למה עושים זאת. ההתנהגות שלך ושל עוד כמה ויקיפדים בדיון הזה, גורמת לכך שאי אפשר לבוא בשום טענה למי שבחר להתנגד בלי לנמק. קיפודנחש 16:37, 12 באוקטובר 2012 (IST)
אני לא התנפלתי על אף אחד שנימק, רק שאלתי שאלות לגיטימיות ומנומסות את אבירם. בדף שיחתה של יעל, 3 כתבו לה שבמפורש או במרומז, שדעתם מאוד לא נוחה ממה שנכתב עליה במפעיל נולד. יש מתנגדים שטוענים שיש להם דוגמאות שליליות, אבל מנגד רחל ופומפריפוזה הציעו את יעל ויש לה סך הכול כבר 40 בעד. התומכים לא מכירים את הדוגמאות האלה? אז מי צודק? המיעוט או הרוב לגבי התאמתה לתפקיד? גם הנשיא פרס לא נהנה מקונסנזוס לגבי התאמתו לתפקיד הנשיא. יעל אינה נערה היסטרית, אלא ד"ר להיסטוריה, כאמור בדף שיחתה, והיא תשכיל לעשות את התפקיד בלי לאכזב את תומכיה. אגסי - שיחה 16:56, 12 באוקטובר 2012 (IST)
השאלה "מי צודק" אינה השאלה הנכונה לדעתי. כל תרומה שהופכת את הדיון לפחות "דיון" ויותר "מאבק" היא גרועה. חלק מתגובותיך בדיון הן מהסוג הזה, והבעתי בקשה שתשתדל להימנע מכך. זכותך המלאה לא להיענות לבקשתי. קיפודנחש 17:54, 12 באוקטובר 2012 (IST)
מסתבר שההצבעה במפעיל נולד יותר מזיקה לאווירה במיזם מאשר הצבעת מחיקה. תחשות הבטן שלי אומרת שבוויקיפדיה האנגלית אין הצבעה מהסוג הזה. האם אני טועה? אגסי - שיחה 18:53, 12 באוקטובר 2012 (IST)
מפעיל נולד זו לא הצבעה אלא פורום לבקש מהקהילה חוות דעת לגבי מינוי פוטנציאלי. ההליך בוויקינגליש יותר מובנה, ויש בו יותר כללים, (Wikipedia:Requests for adminship. אם אתה מעוניין ללמוד על התהליך שם, הוא מוסבר ומתועד די בפירוט) אבל בבסיסו של דבר הוא דומה בפרט המסוים הזה: אנשים מופיעים ומביעים תמיכה מנומקת או התנגדות מנומקת (תמיכה או התנגדות לא מנומקים נחשבים כקליפת השום). משתמשים לעתים מגיבים לדברי אחרים, אבל בדרך כלל לא כוויכוח, אלא בעיקר שאלות הבהרה (נניח "הקישור שהבאת הוא לאנקדוטה מ-2011, אשמח לראות דוגמה יותר עכשוית") או הערות בנוגע לטיב הנימוק ("הקישור שהבאת לא מתאים לנימוק שלך: הקישור מראה א', בעוד שהנימוק שלך טוען ב'"). ההבדל העיקרי הוא שבוויקינגליש הדברים מנוסחים לפי הנחה בסיסית (או "כלל התנהגות") שהביורוקרטים לא מכירים את המועמד (הכוונה להיכרות וויקיפדית, לא אישית), מה שכנראה בדרך כלל גם נכון לפחות עבור חלק מהביורוקרטים, בעוד שאנחנו ויקיפדיה קטנה בהרבה ואין מצב שאחד הביורוקרטים לגמרי לא מכיר את המועמד. מזה נובע שאצלנו יכולים המנמקים "לחפף" בהבאת מקורות לנימוקים, והמערכת עדיין מתפקדת בצורה סבירה. ההבדל בסדר הגודל של הקהילות משמעותי: בוויקינגליש יש מעל 1400 מפעילים ו-34 ביורוקרטים, כך שההנחה שמי שקורא את הנימוקים לא מכיר את המועמד כנראה נכונה עבור רוב הקוראים, ומכאן הצורך להביא ראיות הרבה יותר קריטי. קיפודנחש 19:49, 12 באוקטובר 2012 (IST)
קיפוד תודה על התשובה. ראיתי בויקי האנגלית, כמה דיונים של מועמדים שנדחו. זה היה דיון קטן וענייני. כאן יש קהילה ורובה מצביע כולל רוב המפעילים. כולם מכירים את כולם. אצלנו יש לעתים חסול חשבונות והלבנת פנים של המועמד במשך שבוע. זה גם בזבוז זמן גדול לכול הקהילה. לכן לדעתי, עדיף לנו בלי הצבעה גלויה בת שבוע, אלא שהביורוקרטים יתייעצו עם כמה משתמשים ותיקים ויקבלו החלטה. אגסי - שיחה 01:36, 14 באוקטובר 2012 (IST)
ואז באמת יהיה בסיס לדיבורים על האליטה הוויקיפדית • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 06:56, 14 באוקטובר 2012 (IST)
ממילא ההצבעה לא מחייבת, ולביורקרטים יש שיקול דעת די רחב. מה שאני מציע, שהם לא חייבים הצבעה גלויה וסוערת במשך שבוע כדי לגלות מה עמדת הקהילה. אפשר לברר זאת בדרכים אחרות. אני מאמין שגם אתה חש שההצבעה הנוכחית לא כל כך נעימה, שלא לדבר על בזבוז הזמן העצום לכולם והפגיעה באווירה של קהילה מאוחדת. אגסי - שיחה 13:06, 14 באוקטובר 2012 (IST)
אגסי, אני לא נכנס לשם כל הזמן בכדי לבדוק מה קורה, הגבתי, השפעתי בצורה זו או אחרת על ההחלטה, עברתי הלאה לדברים יותר בוערים. • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 13:29, 14 באוקטובר 2012 (IST)
אגסי, אני מאמין שראית את דבריי בשיחה של יעל: הדף הזה הרבה יותר גרוע לאווירה בוויקיפדיה מאשר הצבעות המחיקה, הוא מרחיק מפעילים פוטנציאליים ופותח דיונים מאוד לא נעימים על אנשים. היו בעבר הצבעות רבות גרועות לא פחות של דיון ציבורי על כשירותו של אדם ודווקא בדיון האחרון ניכר שכל המתנגדים נזהרים בדבריהם אך עדיין פתיחת נושא הענקת ההרשאות מחייבת התייחסות גם אם היא שלילית. הדף בעייתי אך אם יש לך דרך אחרת לשמוע את דעת הקהילה בנושא התאמת הוויקיפדים לפני הענקת ההרשאות אני אשמח לשמוע. ‏ישרוןשיחה 19:29, 13 באוקטובר 2012 (IST)
ישרון, כידוע לך, התייחסתי לנושא בדף השיחה של מפעיל נולד. אני בעד לפתוח דיון בנושא במזנון בתום ההצבעה הנוכחית. אגסי - שיחה 01:36, 14 באוקטובר 2012 (IST)

מיזם השירים[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי. אשמח אם תוכל להציץ ברשימות ולהוסיף קישורים לשירים בולטים במיוחד שלפי דעתך ראוי שיהיה להם ערכים בויקיפדיה העברית. תודה. WikiJunkie - שיחה 01:47, 11 באוקטובר 2012 (IST)

הי ויקיג' ידידי, (אני מקווה שאתה לא מתנגד לשם חיבה זה), המיזם שלך מעניין. מחר יהיה לי יותר זמן להתייחס אליו . אגסי - שיחה 02:11, 11 באוקטובר 2012 (IST)
כל הכבוד על היוזמה שלך. יש לך המון אנרגיה וגם הספק מהמכובדים ביותר (666 ערכים ופירושונים). למה שלא תהיה מפעיל מערכת? איך מתקדמים המיזמים האחרים שלך- פורטל:אקטואליה והמדריך החסר? כרגע אני עם מצברים ריקים, לאחר כמה תקריות לא נעימות, ויש לי להשלים ערכים בעבודה. בהמשך אשמח לסייע למיזם השירים. אני חושב שהשירים הראשונים צריכים להיות תחת הכותרת "שירים שיצגו את ישראל באירוויזיון". יש המון ערכים חסרים במיזם זה ואחרים, וקשה לחלק את העוגה. היתי שמח אם היה מיזם 2013, להגדיל את התפוקה הכללית, למשל להגדיל את ממוצע הערכים הנכתבים ביום מ-40 ל-50 (בלי להתפשר על האייכות). אגסי - שיחה 12:39, 11 באוקטובר 2012 (IST)
מצאתי שהשיטה שעובדת הכי טוב עבורי היא לפתח במקביל מספר מיזמים ולפתח במקביל ערכים העוסקים בנושאים שהכי מעניינים אותי (אפילו אם הם לא תמיד הנושאים הכי חשובים בעולם) על מנת שלא אאבד את העניין ביצירה. על אף שבימים האחרונים השקעתי זמן ואנרגיה רבים בפיתוח מיזם השירים, בהמשך בכוונתי לחזור בכוחות מחודשים למיזמים האחרים שלי שחשובים עבורי ומעניינים אותי מאוד. אשמח אם תוכל לעזור לתרגם את המדריך החסר – העבודה על ספר ההדרכה הזה רבה ואני זקוק לכל עזרה שאוכל לקבל.
לגבי מיזם השירים - כל החלק של השירים העבריים זקוק להרחבה משמעותית וכמו כן אני מעוניין לחלק מחדש את תוכן החלק הזה לפי עשורים, בדומה לחלק של השירים הלועזיים. במידה שאתה מתמצא בתחום זה, ובפרט בתחום המוזיקה העברית, אשמח אם תוכל להעיף מבט בחלק ההוא במיזם ולנסות לפתחו על בסיס הידע האישי שלך בנושא. WikiJunkie - שיחה 14:24, 11 באוקטובר 2012 (IST)

עשרת הטניסאים הטובים ביותר[עריכת קוד מקור]

השינויים שביצעת אינם תואמים את הרשום בדירוג ה-ATP העדכני. שיניתי חזרה. חמויישֶה - שיחה 08:31, 16 באוקטובר 2012 (IST)

חמויישה שלום. אתה צודק, כעת אני רואה שאתר של ATP הטעה אותי. ביקרתי בדף של טיפסרביץ' ב-ATP לצורך עדכון הערך שלו. אחר כך לחצתי שם בראש הדף על הלינק RANKING והגעתי לדף הזה שלכאורה נותן את הדירוג נכון לאתמול. אבל עכשיו אני רואה שזה נותן הדירוג נכון להיום... אבל משום מה לעניין אולימפיאדת לונדון. הם צריכים לעדכן את הלינקים שלהם. תודה שתיקנת ועל ההודעה שלך.אגסי - שיחה 10:32, 16 באוקטובר 2012 (IST)

מיזם ארגנטינה[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי, יש מיזם חדש ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ארגנטינה, המיזם הוקם כדי להקים, יום אחד את פורטל ארגנטינה וגם כדי לשפר את התחום של ארגנטינה בויקי העברית. תרצה להצטרף?. --הפועל אימפריה - שיחה 22:25, 17 באוקטובר 2012 (IST)

הפועל אימפריה, שלום. תודה על ההצעה. כל הכבוד לך על המיזם. אני רואה שיש שם הרבה עבודה. כבר הציעו לי להצטרף לכמה מיזמים. יש יותר מדי ערכים חסרים ומעט מדי כותבים. בלי להבטיח, יתכן שבהמשך הדרך אכתוב ערך מהמיזם שלך. אגב, אני מזדהה עם המשנה הוויקיפדית שלך ועם אהדתך להפועל ת"א. אגסי - שיחה 22:59, 17 באוקטובר 2012 (IST)

מנגנים ושרים באוניית מעפילים[עריכת קוד מקור]

PikiWiki Israel 459 Immigration to Israel אוניית המעפילים אגיוס ניקולאוס.jpg

שלום אגסי? זוכר את השירה והגיטרה הסדוקה באונייה לפני שבועיים? אז הצטלמנו (לא רואים אותי כי טרם נולדתי אז), שולחת לך תמונה אחת ששרדה למזכרת כי השאר כנראה נפלו אל המים.
להתראות, ד"ר יעל ויילר ישראל 13:05, 25 באוקטובר 2012 (IST)

הי יעל, תודה על התמונה. איך שהזמנים השתנו מאז. אגסי - שיחה 01:17, 26 באוקטובר 2012 (IST)

מיכל הקטנה[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי,
קיבלתי שאלה ב-OTRS מדוע לא מוצאים בחיפוש ערך על "מיכל הקטנה", כיון שלמיטב ידיעתי אתה בקי בידוענים הישראלים רציתי לשאול

1. האם ערך על מיכל הקטנה ישרוד הבהרת חשיבות/הצבעת מחיקה אם תהיה?
2. אם התשובה היא כן- האם תרצה לכתוב את הערך? אדם מסוים, הקשור בדרך כלשהי למיכל הקטנה ישמח לשלוח לך חומר אודותיה, אקשר ביניכם אם תביע הסכמה.

בברכה, ‏ישרוןשיחה 18:46, 15 בנובמבר 2012 (IST)

שלום ישרון, אני לא בקי בכוכבי ילדים. השם מצלצל מוכר, ולפי הצצה חטופה בגוגל יש חשיבות. תנסה לשאול את משתמש:ויקיפד גאה. אגסי - שיחה 19:58, 15 בנובמבר 2012 (IST)
תודה, פניתי אליו. ‏ישרוןשיחה 20:04, 15 בנובמבר 2012 (IST)

בדקתי את תלונתך[עריכת קוד מקור]

עברתי על כמעט כל העריכות שלך בשלושת החודשים האחרונים. כתבת לא מעט ערכים בזמן זה ועשית הרבה יותר מ-1000 עריכות. בכל העריכות הללו מצאתי רק מקרה אחד בו גילגמש נגע בעריכה שלך: בערך עמיר פרץ. הגם שבדף השיחה נוצר רוב בדף השיחה שהסכימה איתך, בהחלט ניתן להבין את עמדתו של גילגמש, ובוודאי שהיא אינה יותר מטעות. ייתכן שהעובדה שגילגמש שיחזר אותך הזכיר לך אירועי עבר, אבל עדיין היה עליך להתאפק ולחכות לראות האם מדובר בשיטה ולא באירוע בודד. לא היה מקום לתלונה שלך בהנתן שמדובר באירוע בודד אחרי זמן רב מאוד, ועל כן המפעילים פעלו נכון כשהתעלמו מתלונתך. הצעתך במזנון היתה מיותרת, שכן גם לו היתה מתקבלת היא לא היתה עוזרת לך, בהעדר אירוע של התנכלות. עדירל - שיחה 17:35, 19 בנובמבר 2012 (IST)

הבאתי בדיון קודם דוגמאות להתנכלויות שלו. בגלל ההתנכלויות שלו ולא רק שלו, אני עושה רק עדכונים קצרים והכרחיים, וגם אותם הוא משחזר מדי פעם. השחזור של גיגלש אינו סתם טעות אלא השחתה מתוך מטרת התנכלות. הוא לא עד כדי כך טיפש ומנותק, שלא יודע שעמיר פרץ יזם את כיפת ברזל. כשאני מתלונן במשך שנתיים, אז אי אפשר להגיד שזה אירוע בודד. מעבר לכך, שיחזור כזה בוטה (וכפול) לחבר ותיק, זה גם בגדר התנהגות כוחנית עד בריונית, שלא מתאימה למיזם שיתופי. אגסי - שיחה 17:59, 19 בנובמבר 2012 (IST)
אגסי, בשלושת החודשים האחרונים כתבת לא מעט ערכים על אנשי תקשורת וערכים אחרים ועשית לא מעט עדכונים. מתוך כל אלו נתקלת בשחזור אחד של גילגמש. לא בדקתי שחזורים של אחרים. עם כל הכאב, שמן הסתם ישנו, היה עליך לפתוח דיון בדף השיחה, במקום לדרוש חסימה. כפי שראית, דיון כזה הביא לתוצאה שאתה מרוצה ממנה.
הסיבה שהמפעילים לא עומדים לצידך במקרה זה, היא שהתלונה שלך אינה מוצדקת, והיא עצמה יש בה טעם לפגם. אי אפשר לדרוש שגילגמש לא יגע אף פעם בעריכות שלך, בוודאי כשמדובר בעריכה פעם בכמה חודשים. התלונה שלך בעייתית כי היא מסוג "זאב, זאב". אם מחר מישהו יחליט לשחזר את רב העריכות שלך, או של משתמש אחר, המפעילים עלולים להגיע באיחור בגלל שהם כבר רגילים לקריאות זאב, זאב.
ייתכן מאוד שברור לך כשמש בצהריים שלגבי התוכן אתה צודק והוא טועה. למרות זאת, ניתן וצריך לנהל דיון. מתוך דיונים כאלו ניתן להבין מה מפריע לצד השני ולהגיע לנוסח שיוסכם על כולם ויהיה יותר טוב. לא ניתן לתת חסינות למשתמשים מביקורת, ומנסיון ביקורת אינה נעימה. לכן אני משתדל לא להכנס לערכים של אנשים שלא מעוניינים בביקורת. ניתן להגן במקרים בהם יש התנכלות, וזו לא הוכחה כאן (בלשון המעטה). עדירל - שיחה 23:52, 19 בנובמבר 2012 (IST)
בטח מגיע לו פרס שהוא לא מתנכל לי כל שבוע. אני מאוד מתפלא על גישתך הרכה למתנכלים מסוגו של גילגמש. למרבה המזל במיזם יש מעט מאוד מתנכלים מהסוג שלו, ולמעט אחד כולם הרבה פחות אובססיביים ממנו. הרי אין ספק שיותר מ- 20 התנכלויות במשך שנתיים, תוך פגיעה בערכים, בתוספת התקפות מילוליות, זה מצדיק הרחקה מהמיזם, או לכול הפחות הפרדת כוחות. אני מוכן לביקורת, אבל לא להתנכלויות בוטות ומכוערות כל כך מצד אותו משתמש במשך שנתיים. מאחר שעם כל הצניעות העריכות שלי אמינות וראויות, והשחזורים שלו טיפשיים וכוחניים, ונוגדים את הרוח החברית במיזם, ברור שהמיזם רק ירוויח אם הוא לא יגיע בעריכות שלי. אגסי - שיחה 01:34, 20 בנובמבר 2012 (IST)
אגסי, אני יוצא מתוך הנחה שבשלב מסויים גילגמש בחן את עריכותיך ושחזר אותם באופן סדרתי. אני מניח גם שאתה צודק באומרך שהיו התקפות מילוליות. מכיון שלא בדקתי את עריכותיך, אני גם מוכן להניח שהן טובות מאוד. אבל מה שהיה היה ונגמר. עכשיו אנו מדברים על העתיד. אם הוא או מישהו אחר משחזר אותך, אתה צריך כדי להוכיח נקיון כפיים לנהל 2-3 דיונים עניניים. אם זה יימשך מעבר לכך בטווח זמן קרוב תוכל לפנות אל המפעילים וללא ספק יוצא צו הרחקה. איננו רוצים להרחיק מפה איש, גם לא את אלו שסבלתי מהם קשות. אנו רוצים להגיע למצב שכולנו נוכל לעבוד פה ביחד במינימום מגבלות. עדירל - שיחה 01:52, 20 בנובמבר 2012 (IST)

ואל ולנטינו[עריכת קוד מקור]

אחר צהריים טובים. רק לידע כללי, בהמשך ל-[4]. ברגע שמוסיפים בינוויקי לערך באנגלית, השאר מצטרפים מאוחר יותר אוטומטית, על ידי בוט. זו הסיבה שבעריכתי הקודמת לשלך הוספתי רק אותה. בברכה. מוטי Assayas שיחה 16:27, 24 בדצמבר 2012 (IST)

מוטי שלום, כן אני מודע לכך. אבל לצורך דיון בנוגע לתבנית החשיבות המוזרה ראיתי לנכון לעדכן מידית את הבינוויקי. רצוי שתעירו לגילגמש שלא ראוי להניח תבנית חשיבות בלי לנמק, במיוחד בערך שיש לו בינוויקי מכובד, ולא ראוי להשאיר את התבנית בלי לטרוח להגיב להתנגדויות בדף השיחה של הערך. אני מקווה שלא איבדנו גם את כותב הערך הזה. 14:13, 25 בדצמבר 2012 (IST)

וויקיפד ידידותי![עריכת קוד מקור]

ואידך זיל גמור! Nachum - שיחה 11:03, 15 בינואר 2013 (IST)

שיחה:קארין אלהרר[עריכת קוד מקור]

למה לעורר שדים? הערך שוחזר ואין עוררין על חשיבותו כעת. לא כל דבר ראוי לעקיצה. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 00:27, 23 בינואר 2013 (IST)

אני מעוניין שנפיק לקחים לעתיד, ומותר לי להתריע על התנהלות לא הגיונית שמרחיקה כותבים, במיוחד כשהזהרתי מראש שזו תהיה התוצאה. אגב, אז היו סקרים וכעת יש מדגמים שגם הם למעשה סקרים. ולמה אתם שוב מעלימים עין מהפרה בוטה של כללי ההתנהגות? בגלל שאני לא מפעיל מותר לברוקוליח ושות' להכפיש אותי בצורה בוטה בניגוד גמור לכללי ההתנהגות? אגסי - שיחה 00:33, 23 בינואר 2013 (IST)
ראשית אני כבר לא מפעיל, אז אתם לא נוגע אלי. אני לא מעלים עין, פניתי גם לברוקולי בבקשה להסיר את דבריו. בנוסף עצה לי אליך, הפסק להיעלב, מדד ההיעלבויות בוויקיפדיה כבר עלה על גדותיו מזמן, אפשר להתעלם מהערות מעליבות (אני לא טוען שצריך לקבל אותן). לא תמיד צריך לזעוק בכל מקום ואפשר להבין גם שדעתך נוגדת את דעת הרוב בנוגע לחשיבות האנציקלופדית. אתה צודק שיש מקום לשפר את היחס לכותבים חדשים, אבל נושא מחיקת הערכים לא אמור להתחשב בזה שבגלל שכותב הערך חדש הוא עלול לברוח אם הערך ימחק. אני מאמין שכותבי ויקיפדיה שוקלים את כל הנסיבות שהם באים למחוק ערך ומה לעשות לפעמים מוחקים לאנשים עבודה שהם השקיעו כי לא ניתן באותו זמן להעריך אם הערך עומד בקריטריוני החשיבות המקובלים. להזכירך אנציקלופדיה נכתבת על דברים שהיו ואינה עוסקת בעתיד. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 00:41, 23 בינואר 2013 (IST)
אני לא נעלב, אבל זכות לצפות לאכיפת כללי ההתנהגות בצורה ראויה ושוויונית, ולמיגור התופעה המכוערת של התנכלויות סדרתיות, אפילו תוך פגיעה בערכים. להסתפק בהערה זה לא אכיפה. הפסקתי לעדכן בעיקר בגלל ההתנכלויות, ושיאם שחזור שערורייתי של עדכון שעשיתי במהלך מבצע עמוד ענן בערך עמיר פרץ לאחר שנדהמתי לגלות שלא נכתב בערך כלום על תרומתו לפרויקט כיפת ברזל. שבועיים דיוני חשיבות והצבעת מחיקה זה בזבוז זמן עצום לכולם וגם מרתיע כותבים רבים, שאינם רוצים להסתכן בכתיבת ערכים, כשיש כאן להיטות מוגזמת למחוק. אני עצמי נכוויתי ממחיקה די מטופשת של הערך הראשון שכתבתי, כשהיה ברור שהוא יוחזר תוך כמה חודשים. אגסי - שיחה 00:59, 23 בינואר 2013 (IST)
בעמוד ענן לא הייתי כאן, הייתי באיזור עזה באותו זמן. בכל אופן ישנן אי הסכמות רבות לגבי תוכן, קורה שמשחזרים, בשביל זה יש דפי שיחה ואתה רואה שהמידע הוסף בסוף. באשר לערך הראשון שלך, לדעתי בזמנו לא היה ברור כל כך שלערך יהיה חשיבות, בדיעבד הסתבר אחרת, קורה, אין כאן נביאים. ואגב אין כאן להיטות למחוק ערכים יש כאן הסתכלות אנציקלופדית שונה מצד אנשים שונים. העובדות הן שפחות ערכים נמחקים כאן מבעבר. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 01:15, 23 בינואר 2013 (IST)
הלוואי שהמצב כאן היה כל כך טוב, ולא היה צריך לתקן דבר. אגסי - שיחה 01:44, 23 בינואר 2013 (IST)

ויקיחדשות מחפשת כתבים[עריכת קוד מקור]

מעוניין לסייע? Vipetthegreat - שיחה 20:24, 29 בינואר 2013 (IST)

מוזמן לקרוא ערך חדש[עריכת קוד מקור]

נוהל אלמנת קש --TheRamtzi - שיחה 04:10, 19 במרץ 2013 (IST)

איכות ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

QualityofWikipedia.png
בוויקיפדיה הוקם לאחרונה מיזם חדש בשם מיזם איכות ויקיפדיה. מטרת המיזם היא לשכתב, להרחיב ולשפר את הערכים הלקויים בוויקיפדיה.
אשמח לראות את פעילותך במיזם. כדאי לכתוב את שמך בטבלת המשתתפים במיזם ולהוסיף את תבנית המשתמש אל דף המשתמש שלך.
יחד, נוכל להפוך את ויקיפדיה לאיכותית יותר.

תודה רבה,
The Beatle Manשיחהאיכות ויקיפדיה, למען ויקיפדיה איכותית! 00:10, 20 באפריל 2013 (IDT)

מרכז החיים היהודיים[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי,

האם תוכל להגדיר את מרכז החיים היהודיים? היות ואין הגדרה מוסכמת לכך, גם לא היה מרכז כזה וגם לא יכול היה לעבור. אני מציע שלא תילחם על המשפט הזה, שאין ממש מאחוריו (אני לא האלמוני שנאבק בך). בברכה. ליש - שיחה 15:08, 25 באפריל 2013 (IDT)
ליש שלום, בערך יהדות פולין כתוב: "בראשית עת החדשה הפכה פולין להיות מרכז חיים של יהדות העולם". אני חושב זה אומר בין השאר שבפולין התרכזו יותר יהודים משפיעים. ברור שהמצב השתנה לאחר השואה. אני לא אוהב שמוחקים בלי נימוקים, אבל להבא אני לא אחזיר מחיקות כאלה.אגסי - שיחה 15:21, 25 באפריל 2013 (IDT)

הז"י[עריכת קוד מקור]

החזרת ביודעין לאחר שאחר אמר לך שזו הפרת זכויות יוצרים. הידרו - שיחה 12:25, 2 ביוני 2013 (IDT)

אתה מומחה לזכויות יוצרים? תן למפעילי מערכת להחליט, במקום לעשות מחיקה כוחנית. אגסי - שיחה 12:29, 2 ביוני 2013 (IDT)
אני מבין בז"י דבר או שניים ולכן הסרתי זאת. למפעילי מערכת אין פה שום קשר. פעולתי לא הייתה כוחנית, החזרתך את הדבר היא כוחנית. ואני מסכים עם זה ששחזר אותך כרגע. אין מקום לדיון זה בכיכר העיר, זו אזהרה אישית עליך לחדול ממעשה פסול. הידרו - שיחה 12:34, 2 ביוני 2013 (IDT)
שלום אגסי. מדובר בפנייה אישית אליך ולא בעניין כללי. על כן ראוי להשאיר את הדברים בדף שיחתך, ולכן שחזרתי את עריכתך. בברכה, ‏Lionster‏ • שיחה 12:48, 2 ביוני 2013 (IDT)
אני מבקש פעם נוספת, הימנע ממחיקת הדפים בדף השיחה שלך. בברכה, ‏Lionster‏ • שיחה 12:51, 2 ביוני 2013 (IDT)

נחסמת[עריכת קוד מקור]

לבקשתך. אתה יכול לערוף בדף שיחתך, אם תנצל את היכולת לערוך את דף שיחתך על מנת לשחזר ולמחוק שוב את ההערות יכולת זו תשלל גם כן. לילה טוב. --‏sir kiss שיחה 21:01, 2 ביוני 2013 (IDT)

תודה, אם כי ביקשתי חסימה ליומיים. עצוב שאתם לא מטפלים בכול המטרידים והאגרסיביים למיניהם, שרואים בוויקיפדיה שדה קרב, ומבריחים מכאן כותבים.אגסי - שיחה 21:38, 2 ביוני 2013 (IDT)

שיחה:קותי סבג[עריכת קוד מקור]

חשיבות לאחר שנה, אתה מוזמן להביע את דעתך. בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 23:11, 6 ביוני 2013 (IDT)

ויקיפד גאה שלום, אני מציע שתביא לינקים, שישכנעו את החברים שחל שינוי נסיבות משמעותי מאז ההצבעה האחרונה. אגסי - שיחה 23:25, 6 ביוני 2013 (IDT)
הבאתי, מה דעתך? אשמח אם תביע את דעתך בדף שיחת הערך. בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 23:38, 6 ביוני 2013 (IDT)

ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/משתמש:Neukoln/פרק[עריכת קוד מקור]

אגסי, שים לב שהשעה שמסומנת ליד הצבעתך היא מוקדמת במספר דקות לשעה המדויקת של התחלת ההצבעה, זו הסיבה שהסרתי את הצבעתך ואת ההצבעה של יוני וביקשתי חתימות חדשות. החזרת את הצבעתך עם אותה שעה במקום לחתום מחדש. אני מבקשת שתסיר את החתימה הקודמת ותחתום עם תאריך חדש, חבל שזה יהיה עוד מקור לויכוח. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 15:26, 8 ביולי 2013 (IDT)

חנה שלום, תיקנתי את החתימה כבקשתך, למרות שבפועל הצבעתי לאחר תחילת ההצבעה. לצערי, את צודקת שבמסגרת המאבקים כאן, מישהו עלול לעורר טענה טכנית כזו. אגסי - שיחה 15:40, 8 ביולי 2013 (IDT)
טוב עשית. יש דברים שחבל להתעסק אתם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 15:43, 8 ביולי 2013 (IDT)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

אני כבר רגיל לטענות ה"אכלו לי שתו לי" שלך, אבל מאחר שכאן ככל הנראה מעורבת גם חוסר הבנה של תפקידן של הערות שוליים בוויקיפדיה, מן הראוי שתכיר את הדף ויקיפדיה: הערות שוליים, ובפרט את ויקיפדיה: הערות שוליים#מתי להשתמש בהערות השוליים ואת ויקיפדיה: הערות שוליים#מתי לא להשתמש בהערות שוליים. אבקשך להקפיד לפעול בהתאם בהמשך. עידושיחה 10:36, 11 ביולי 2013 (IDT)

עידו שלום. נו באמת...הכללים לא תומכים בעמדתך! גם אם כתוב שאין צורך, הכוונה שזה לא הכרחי, אבל לא מיותר שיש למחוק. חלק נכבד מהערכים שלנו סובלים מדלות בהערות שוליים. הערות שוליים נועדו גם להוסיף מידע ולא רק לאימות. הערת השוליים שהוספתי, מקובלת כאן ובהחלט מוסיפה מידע. מעולם לא ראיתי שחברים אחרים מוחקים הערות שוליים כאלה. צריך להתייחס בכבוד לעריכות של חברים ולא לפעול ממניעים כוחניים או נקמניים, ובסגנון חברי ולא קר ומנוכר או תוקפני. אם גישתך תקבל גיבוי אז אני אפסיק להוסיף הערות שוליים, למרות שאני לא חושב שוויקיפדיה תרוויח מכך. אגסי - שיחה 11:28, 11 ביולי 2013 (IDT)

בינוויקי דרך ויקידטה[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי, כשאתה מוסיף קישור לויקיפדיות אחרות דרך ויקידטה, האם תוכל להוסיף גם את שם הערך בעברית בתווית למעלה? ולא רק את הבינוויקי עצמו. כדי שאפשרות זאת תהיה זמינה לך, עליך להגדיר את שפת הממשק שלך שם "עברית". תודה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 08:11, 14 ביולי 2013 (IDT)

חנה שלום, אני לא בטוח שהבנתי את כוונתך- "להוסיף גם את שם הערך בעברית בתווית למעלה". בכל המקרים שהוספתי קישור דרך ויקידטה, ראיתי ששם הערך בעברית התווסף שם כעבור זמן קצר. האם זה לא מתווסף אוטומטית? או אולי את מתכוונת למשהו אחר? אגסי - שיחה 12:21, 14 ביולי 2013 (IDT)
לפי מיטב ידיעתי זה לא מתווסף אוטומטית, אלא על ידי עורכים אחרים. כבר נכנסתי לדפים ותיקים שם ולא הייתה תווית והוספתי אותה ידנית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 12:37, 14 ביולי 2013 (IDT)

בראוניס בשבילך![עריכת קוד מקור]

Brownie transparent.png אני מאוד מעריך את זה שמישהו מסכים איתי לגבי "לא אוכל לא שותה" ולגבי תבניות חשיבות מעצבנות! אל תדאג, עוד נצליח לשנות את המדיניות, וגם נצליח לעשות את זה!

Guycn2 - שיחההצביעו לסמל ה-150,000 ערכים! 17:16, 21 באוגוסט 2013 (IDT)

הויקיפדיה השבדית[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי, מאז שהצגת את ההויקיפדיה השבדית כויקיפדיה שיש לשאוף אליה, גם אני כמו אביהו לאחר שאני כותבת ערכים, נוהגת להביט בערך המקביל שם. הערכים שם נראים רע. וטוב שאיינו דומים להם ראה הערך האחרון שכתבתי הורמוז רסאם הערך שם הוא של שתי שורות 487 בתים. הערך השני ארידו התמזל לו קצת מזלו הוא כולל 1152 בתים. לא בדיוק הדגומה שיש לשאוף אליה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 16:20, 1 בספטמבר 2013 (IDT)

חנה שלום, המסר שלי, שאנחנו צריכים לשפר את ההתנהלות, ולנסות ללמוד מוויקיפדיות אחרות (לא רק השבדית) מה ניתן לשפר. לא אמרתי שהשבדים סיימו לכתוב את הוויקיפדיה שלהם והכל מושלם אצלם. בזמנו דיברתי בזכות כמות הערכים שלהם, כחצי מיליון. כיום הם כבר הגיעו ליותר ממיליון וחצי ערכים. לכן טבעי שחלק לא מבוטל הם קצרמרים. אני סבור שקצרמרים עדיפים מכלום, ולראיה לא מוחקים אצלנו קצרמרים. לנו יש כמה אלפי ערכים מושקעים באיכות די גבוהה, וזה לא חכמה להשוות דווקא אותם לוויקי השבדית. כתבתי לא מזמן במזנון שלא צריך לזלזל בשבדים, והבאתי דוגמה שיש להם קצרמר מכובד על הראשון שאבחן את מחלת הפוליו, יעקב היינה וערך מלא על הבא אחריו קארל אוסקר מדין. אצלנו יש ירידה בקצב כתיבת ערכים ועדכונים והמון פרישות. אם נצא מנקודת מוצא שאין לנו מה ללמוד מאחרים כדי להשתפר, לא נתקדם קדימה. אגסי - שיחה 18:16, 1 בספטמבר 2013 (IDT)
אם בוויקיפדיה השבדית באמת כמעט כל הערכים קצרמרים, אז באמת איננו צריכים להידמות להם. אבל אני מסכים עם אגסי שפה ושם קצרמרים כמו אלה הם בסדר גמור ונורא מעצבן שישר הם מועברים למרחב המשתמש. בברכה, Guycn2 - שיחה 18:41, 1 בספטמבר 2013 (IDT)

הילה קורח[עריכת קוד מקור]

היי אגסי. לגבי בקשתך בוק:במ, ראה את דברי שם. במידה ותחליט שאתה לא מעוניין, ייתכן שאני אנסה את מזלי. כמובן שזכות הראשונים היא שלך Face-smile.svg. ‏Lionster‏ • שיחה 09:30, 20 באוקטובר 2013 (IDT)

Lionster שלום, אשמח אם תכתוב את הערך. האמת, אם עוד חברים (פרט ל-חנה), היו מעודדים אותי לכתוב את הערך, הייתי כותב אותו בעצמי, כי כעת משעמם בוויקיפדיה בלי הצבעות :) אגסי - שיחה 11:01, 20 באוקטובר 2013 (IDT)
גם אני מעודדת אותך קריצה Itzuvit - שיחה סדנה 12:10, 20 באוקטובר 2013 (IDT)
Me too, --אילילה - שיחה 12:13, 20 באוקטובר 2013 (IDT)
תודה לכן. אני מקבל את "דין התנועה". אני לא רוצה להישמע מפונק, אבל אני לבטח לא היחיד שחשב לוותר על כתיבת ערך, בשל הנחה שהוא יתקבל באדישות, או גרוע מכך, יערערו על חשיבותו. אגסי - שיחה 12:43, 20 באוקטובר 2013 (IDT)
יפה, עברו מאז 7 שנים ובוודאי שהיום היקף פעילותה השתנה מאד. אם אתה מתלבט גבי ערך, אז אפשר להתייעץ. האם אתה רוצה שאשחזר לך את הטקסט שהופיע בזמנו בערך? תרצה תשתמש לא תרצה לא תשתמש. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 12:52, 20 באוקטובר 2013 (IDT)
חנה שלום, אני אכתוב את הערך. אני לא סבור שאני צריך את הערך הישן, גם משום שאמרת שהוא כתוב גרוע. אם את סבורה שהערך הישן יכול לסייע, את מוזמנת להדביק כאן את הטקסט שנראה לך חשוב ומתאים. אגסי - שיחה 14:15, 20 באוקטובר 2013 (IDT)
אולי עדיף שתתחיל רענן. אין שם גם כל מקורות. אני מחכה לקרוא את הערך, אני מחבבת אותה ואת הופעתה בתכנית הבוקר עם אברי גלעד. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 14:56, 20 באוקטובר 2013 (IDT)
יש מקורות לרוב באינטרנט. --אילילה - שיחה 14:59, 20 באוקטובר 2013 (IDT)
אם הילה היתה משתתפת בהשקות או מעורבת בשערוריות, היתה זוכה מזמן לערך. לאחרונה היא קיבלה קידום לפריים טיים לעשות סדרת ראיונות עם שופטי X פקטור. לדעתי מגיע ערך לעוד כמה כישרונות בטלויזיה, שהקריירה שלהם בקו עליה, כמו עורכת התרבות בערוץ 10 חן ליברמן, שמקבלת המון זמן מסך ברוב התוכניות של ערוץ 10, ויש את שי לי שינדלר שמגישה כמה שנים בצינור לילה ומנחה את התוכנית "פאשן.נט" בערוץ האופנה הישראלי.
גלעד ניסה לצלם אותה הבוקר בשידור עבור הערך. ג'יס - שיחה 09:02, 23 באוקטובר 2013 (IDT)
ג'יס, שלום ותודה רבה על העדכון. לצערי פספסתי את השידור. אודה לך אם תפרט קצת כאן מה קרה ומה נאמר בשידור בעניין הערך והתמונה. ובהזדמנות זו תודה לויקיפדית החביבה והיחידה ששלחה לי תודה על כתיבת הערך. אגסי - שיחה 10:16, 23 באוקטובר 2013 (IDT)
הוא פתח את השידור בזום של מצלמת הסמארטפון שלו עליה וקרא משהו כמו "אין תמונה", "אין תמונה בערך בויקיפדיה"... תודה על הערך. ג'יס - שיחה 22:38, 24 באוקטובר 2013 (IDT)
ג'יס, המון תודה על העדכון. נראה לי שאברי פרגן לה על שזכתה סופסוף לערך בוויקיפדיה. אני מקווה שהם יעלו תמונה (ראויה) לערך. אגסי - שיחה 23:57, 24 באוקטובר 2013 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אתה רואה, אגסי? אף אחד לא מבקש למחוק ערכים ראויים שאתה כותב. להיפך, הינה זכית לברכות בדף שיחתך. אני שמח להצטרף אלי המברכים. בהחלט יש מקום לערכים ראויים בוויקיפדיה ואין משהו אישי בעריכות שנעשות בערכים שהייתה לך נגיעה כלשהי בהם. בכלל, גם ברוקולי וגם אני ביצענו מעל 100,000 עריכות בוויקיפדיה (אולי יותר, אני כבר לא מתעדכן) כל אחד ורק שיעור זעיר מהעריכות האלה הוקדש לערכים שהיה להם קשר אליך. ברוקולי כתב מאות ערכים, גם אני כתבתי כמה, שלא לדבר על עבודת תחזוקה שוטפת בתחום ההיסטוריה הצבאית ופרויקטים רבים שקידמתי בוויקיפדיה שמטרתם הייתה הרחבת הכיסוי לנושא זה. השתתפתי גם במיזמים רבים מספור שלא נגעו כלל לתחום העניין העיקרי שלי. השתתפתי גם בדיונים רבים שלא היה לי כל עניין בהם רק למען שמירה על נייטרליות ודיוק, ערכים שלא ערכת בהם מעולם. אני כותב את כל זה כדי להראות לך שאין לי משהו אישי נגדך, למרות שזה אולי נראה לך קצת אחרת מדי פעם. בסך הכל מה שחשוב לי זה דיוק ואיכות הערכים. זה הכל. וכשאתה כותב ערך ראוי אני בוודאי שמח לברך על כך (ולא בפעם הראשונה). אני מקווה שתפסיק עם הדברים שאתה רגיל לכתוב מדי פעם במזנון ובמקומות אחרים שיש לי כביכול משהו אישי נגדך. גילגמש שיחה 21:29, 9 בנובמבר 2013 (IST)

גילגמש, אין לי עניין לריב או לדוש בעבר. אני לא מקבל את טענתך שלא היו התנכלויות. רק בדף הזה יש 3-4 דוגמאות לשחזורים שהם התנכלות ברורה, והאמת שבעבר שקלתי לפרסם את כל הרשימה בדף ברורים. אודה לך אם לא תעשה לי שחזורים בעתיד. זה לא חברי. אני מטיף לשפר את היחס לחברים אחרים, גם על סמך התלאות שעברתי כאן, שבגללן לא כתבתי ערך במשך שנתיים, ומדי פעם פרשתי ממרחב הערכים. קשה לי להסביר מדוע חזרתי לוויקיפדיה, אבל רבים שמחקו להם ערך או עריכות לא חזרו לכתוב כאן. אני סבור שתפקידם של המפעילים הוא לפעול למנוע התנכלויות ולצמצם את היקף התופעה של פרישת חברים לרבות פרישת מפעילים. אגסי - שיחה 01:14, 11 בנובמבר 2013 (IST)

דני ליטני לא נפטר[עריכת קוד מקור]

אשמח להבין מדוע מחקת את עריכתי בערך דני ליטני. דרור סמט - שיחה 20:51, 9 בנובמבר 2013 (IST)

דני ליטני לא נפטר, מי שנפטר זה דני ליטאי והתבלבלו בין השניים. קרוקס שיחה 20:57, 9 בנובמבר 2013 (IST)
סגולה לאריכות ימים. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 21:00, 9 בנובמבר 2013 (IST)
הנכד של דני ליטאי שלח היום תמונה שלו שהוספתי לערך. לא המוצלחת ביותר, ביקשתי שישלח נוספות גם בצעירותו. אז נראה מה יעשה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 21:12, 9 בנובמבר 2013 (IST)
דרור שלום, אני לא נוהג לבטל עריכות, אלא אם יש טעות גסה. במקרה זה לא שחזרתי אלא ביטלתי את עריכתך, כדי שאוכל לכתוב בתקציר עריכה: "ביטול גרסה דני ליטאי נפטר". אני מתפלא שלא ראית את מה שכתבתי בתקציר העריכה. לא רציתי לכתוב בדף שיחתך על הטעות שלך, כדי לא להביך אותך. הטעות שלך לגיטימית, ואתה לא היחיד שעשה את הטעות זו. אגסי - שיחה 00:45, 10 בנובמבר 2013 (IST)

צופית גרנט[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי, תבורך על הניטור שאתה עושה. עם זאת אבקשך להשאיר אזהרה בדף השיחה של המשחית. לו הייתי מוצא אזהרה בדף שיחתו של המשחית, עכשיו הוא כבר היה חסום. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 23:58, 13 בנובמבר 2013 (IST)

אריאל שלום, אתה צודק, הבעיה שההצבעות ודף הבירורים שתו לי את שארית הזמן. העובדה שהשחתה גדולה כזו שרדה כחצי שעה, מעוררת תהיות. כל הכבוד על היוזמה לסגור את דף הבירורים. אני יודע שהתאכזבת מהצבעת מחיקה שהסתיימה לאחרונה. מה דעתך להוביל מהלך לשינוי השיטה הכושלת? ביורוקרטים לא אמורים רק לשמור על הקיים, אלא גם להוביל שינויים נחוצים. לא נכון גם לא מקובל בווקיפדיות אחרות לעשות הצבעות מחיקה ולמחוק ערכים כאשר כשליש תומכים בהשארת הערך. הצבעות מחיקה מלבות מחלוקות ומבזבזות המון זמן לקהילה. מה דעתך? אגסי - שיחה 09:42, 14 בנובמבר 2013 (IST)
לא התאכזבתי מתוצאות ההצבעה. אכזבתי נבעה מדברים עמוקים יותר שאין טעם לשוב ולדוש בהם.
אשמח לשמוע הצעות לתחליף. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 10:43, 14 בנובמבר 2013 (IST)
אריאל, אני סבור שצריך להכיר בכך שהשיטה שלנו בנושא חשיבות בעייתית מאוד כמו שראינו. אנשים מתווכחים במקום לכתוב ולנטר, וחלק מהמאוכזבים פורשים באופן מלא או חלקי. לדעתי, עדיף ללכת לפי מה שמקובל ועובד בוויקי האנגלית, וכנראה בשאר הוויקיפדיות המובילות. בוויקי האנגלית לרוב מתקיים דיון חשיבות של פחות משבוע בדף השיחה ובסופו אחד המנהלים מכריע, לא לפי ספירת קולות, אלא האם יש קרוב לקונצנזוס בעד המחיקה. שם יש יותר כר לבעיות בגלל שכותבים יהודים וערבים וכו'. אצלנו יש יותר מדי דמוקרטיה, שמביאה לפסטיבל בן שבועיים על כל כוכב ריאלטי. אתה יכול לשאוב מידע ולהתייעץ עם אנשי ויקימדיה ועם וויקיפדים שלנו שכותבים בוויקיפדיות זרות. (אפשר גם להקים ועדת בדיקה שתתן המלצות). אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מדוע יש ירידה במספר הערכים שנכתבים מדי יום, ומדוע המון חברים פורשים. אסור להתעלם מגל הפרישות של מפעילים. נשארנו עם 30 מפעילים. חלק מהפורשים הפסיקו לכתוב לחלוטין גם בסופי השבוע, כך זה לא רק עניין שאין להם זמן לתרום. יתכן שכל הוויכוחים בדפי השיחה, בהצבעות מחיקה ובדף הבירורים גם השפיעו לרעה עליהם. מה דעתך? אגסי - שיחה 12:55, 14 בנובמבר 2013 (IST)
ברור שקיימת בעיה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 18:22, 14 בנובמבר 2013 (IST)

סביבון רגל[עריכת קוד מקור]

אני מודה לך מקרב לב על התיחחסותך האוהדת ועל התערבותך במחול השדים שהתחולל בדיון על חשיבות הערך. כמי שלא מורגל בחשיפה להתלהמות וליצרים אפלים כמו אלו שהתגלו כאן תגובתך הייתה כמשב רוח מרענן. ראיתי שתבנית הבהרת החשיבות נמחקה. מה משמעות הדבר? 46.120.84.125 00:34, 15 בנובמבר 2013 (IST)

שלום לך, פעלתי לפי השקפתי, וצר לי שנפגעת, אם כי כמעט כולם תמכו בהשארת הערך. הסרת התבנית משמעה שהערך לא יימחק, אם כי קיים סיכוי, לא גדול להערכתי, שמישהו יפתח הצבעה במטרה למחוק את הערך. אני מקווה שתמשיך לתרום לוויקיפדיה. אגסי - שיחה 01:09, 15 בנובמבר 2013 (IST)
ברשותך, שתי שאלות הבהרה: 1. מי רשאי להציב תבנית הבהרת חשיבות ומי רשאי להסירה? 2. מהי אותה תגית מנועי חיפוש שברוקולי טען שהציב ומה גורלה במקרה זה?
Thinkingarena שלום.1. כל חבר בעל זכות הצבעה רשאי להניח תבנית חשיבות. ראה ויקיפדיה:הבהרת חשיבות. 2. התגית אמורה לגרום לכך שמנועי החיפוש לא ייכנסו לאותו דף. חברים רבים שמים את התגית הזו בדפי השיחה שלהם, כדי שלא יופיעו בתוצאות חיפוש בגוגל או במנוע חיפוש אחר. אני לא רוצה להיכנס לשאלה האם זה היה צעד מוצדק. אני מאמין שלא רצית לעשות שם פרסומת. וממילא גם עדיף לך שאותו הדיון שנפגעת ממנו לא יופיע בתוצאות חיפוש של גוגל. אגסי - שיחה 09:33, 15 בנובמבר 2013 (IST)
ערב טוב, אני מודה לך מאוד על ההבהרות. קראתי את השקפתך בעניין המדיניות הרווחת בנושא מחיקת ערכים ואת יזמתך לשנות מדיניות זו, ואני נוטה להסכים לכך. עתה מששככה הסערה בדיון על חשיבות הערך, אני מרגיש שזה היה דיון חשוב וכלל לא מיותר, רק חבל שהוא היה צריך להתנהל תחת איום במחיקה. ללא איום זה ניתן היה לקיים דיון פחות אמוציונאלי ויותר ענייני.
עלה בדעתי רעיון שעשוי לשפר את המצב, והוא ליצור מסגרת מחייבת של דיון מקדים בין מי שסבור שיש למחוק ערך מסוים לבין יוצר הערך, בטרם תוצב תבנית הבהרת החשיבות. אני חושב שהדבר עשוי ליצור דינאמיקה שונה מזו שהייתה בדיון הנוכחי ולהביא, בסופו של דבר, לדיון יעיל ופורה יותר. Thinkingarena - שיחה 23:44, 16 בנובמבר 2013 (IST)
הדיון היה ארוך מדי ובחלקו לא ידידותי כלפי כותב הערך. אכן במקרה של ערך ותיק עדיף לפתוח דיון חשיבות ללא תבנית חשיבות מאיימת, ולראות האם יש עוד תומכים במחיקה, וגם נכון ליידע את כותב הערך על תבנית החשיבות, כאשר מדובר בערך ותיק, מאחר שפעמים רבות קורה שכותב ערך מפסיק לעקוב אחריו אחרי זמן מה. לצערי בעבר גם נדחו הצעות לחייב לנמק הנחת תבנית חשיבות. נשארנו במצב לפיו פעמים רבות מונחת תבנית חשיבות ללא כל הסבר אפילו בתקציר העריכה. יש אצלנו להיטות מופרזת לנסות למחוק ערכים, שגורמת נזקים כבדים. למשל, תחום הטניס בוויקיפדיה העברית התרסק לחלוטין אחרי מלחמת העולם נגד טורניר הטניס ההיסטורי באילת. האחריות היא על המפעילים לשנות את המצב. אגסי - שיחה 09:49, 17 בנובמבר 2013 (IST)

ויקיפדיה:דיווח על טעויות[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי, הדף שם לא מיועד לדיונים הערות וכו' אלא רק כדי לטפל בדיווחי טעויות. אני מבקשת שתסיר את ההערה שכתבת שם. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:27, 15 בנובמבר 2013 (IST)

המידע נכון?[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי,

אנא לבדיקתך: [5] גילגמש שיחה 17:45, 6 בדצמבר 2013 (IST)

שיחה:ענפי המשפט[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב. הדיון שם מסתיים היום ואתה הוויקיפד היחיד שתמך בהשארת הערך, עם נימוק חשיבות גבולי. האם בנסיבות העניין אתה מוכן להסיר את התנגדותך למחיקה? אם הערך יישאר בכוונתי לפתוח הצבעת מחיקה. Lostam - שיחה 10:55, 18 בדצמבר 2013 (IST)

עניתי לך בדף השיחה של הערך, שאני לא מטיל וטו על המחיקה. ויקיפדיה לבטח אינה זקוקה לעוד הצבעה/פסטיבל, שתלבה עוד יותר את הסכסוך שבין הצדדים. אגסי - שיחה 01:06, 19 בדצמבר 2013 (IST)
תודה על עמדתך. Lostam - שיחה 16:11, 19 בדצמבר 2013 (IST)

דיודונה[עריכת קוד מקור]

היי :)
ערכתי במספר סבבים את הערך הנ"ל - כשטרם סיימת. אודה לך על תיקון הגרסה שלי, שהעליתי אותה רק עכשיו, בתקווה שכבר סיימת את סבבי העריכה שלך. אלדדשיחה 23:27, 7 בינואר 2014 (IST)

התכוונתי להשלים את העריכה שלי, אבל מת'נייט כבר תיקן את הדרוש תיקון. אלדדשיחה 23:32, 7 בינואר 2014 (IST)

ג וזה[עריכת קוד מקור]

אתה מודע לכללי הגרסאות היציבות וכו' אז אם בא לך, פתח דיון כמקובל וכו'. גילגמש שיחה 15:18, 8 בינואר 2014 (IST)

גילגמש צודק. אם אתה רוצה לשנות ויש לכך התנגדות, פתח דיון בדף השיחה. מתניה שיחה 16:20, 8 בינואר 2014 (IST)
אני ממש מתבייש בתגובה הזו. האם על כל התנכלות של גילגמש אני צריך לפתוח דיון בדף השיחה של הערך?? למה כשמתנכלים לעריכות מפעילים אתם מיד חוסמים ולא דורשים דיונים בדף השיחה? למרות הכל פתחתי שם דיון מיותר. לא אכפת לכם שגילגמש מעורב באנספור מלחמות שהוא יוזם? מי שיטרח להסתכל בדף השיחה הזה שלי, יראה כמה פעמים יש כאן דיונים על ההתנכלויות שלו. אגסי - שיחה 16:31, 8 בינואר 2014 (IST)
אגסי, בבקשה ממך, בכל מקרה של התנגדות להוספה חדשה חייבים לעבור לדף השיחה, וזה נכון לגבי כולם. אין טעם להתעקש, זה רק יסבך אותך. נרו יאירשיחה • ז' בשבט ה'תשע"ד • 19:34, 8 בינואר 2014 (IST)
אין לי בעיה, כל עוד לא מדובר במחיקה למטרת התנכלות, על ידי מתנכל סדרתי במשך למעלה משנתיים, ויש מספיק דוגמאות בדף השיחה הזה. אגסי - שיחה 19:42, 8 בינואר 2014 (IST)

נחסמת לשבוע לבקשתך[עריכת קוד מקור]

במידה ותהיה מעוניין בשחרור, אני מניח שאתה מכיר את התבנית הרלוונטית. ועל הדרך אציין, שהערותיך השונות לגבי "התנכלות" ו"אליטות" חסרות כל פשר לטעמי, ואין בכוונתי להגיב עליהן. ‏Lionster‏ • שיחה 17:23, 8 בינואר 2014 (IST)

תודה. אין לי צורך בתגובות. אני מתבייש לכתוב בוויקיפדיה שמתעלמת מתלונות רבות ומאפשרת התנכלויות סדרתיות לחברים. דף השיחה שלי מלא בדוגמאות. אבל לכם לא אכפת כל עוד לא מדובר בהתנכלויות למפעילים. אני לא מאמין שתופעה מבישה כזו מתרחשת בוויקיפדיה רצינית אחרת. אגסי - שיחה 19:38, 8 בינואר 2014 (IST)

+1 עם אגסי. Lionster‏ - לעצום עיניים זו האפשרות הכי נוחה.

--TheRamtzi - שיחה 19:16, 30 בינואר 2014 (IST)
מסכים, בכל תחום בחיים ובוויקיפדיה בפרט. ‏Lionster‏ • שיחה 19:42, 30 בינואר 2014 (IST)

פרח בשבילך. • ♀♂קלאושיחה • 23:23, 30 בינואר 2014 (IST)

הי קלאו, מה שלומך? :) ותודה ל-TheRamtzi על התמיכה. אגסי - שיחה 23:37, 30 בינואר 2014 (IST)

תלונה[עריכת קוד מקור]

שלום,

בהתאם לנוהל אני מעדכן אותך שהתלוננתי עליך בבירורים. תגיב אם תרצה. גילגמש שיחה 10:52, 3 במרץ 2014 (IST)

ממליץ לך למחוק את הערתך חסרת ההיגיון במפעיל נולד. כיצד אתה תומך באדם שלדעתך יפעל לא נכון בכל מה שקשור למשתמש מסוים? או, אולי תמיכתך, גם היא שיקולים זרים בצידה? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:10, 3 במרץ 2014 (IST)
אין קשר. אי אפשר לצפות מאף מפעיל מערכת לחסום את מי שיזם את המינוי שלו, או מי שמתחנף אליו. אגסי - שיחה 11:15, 3 במרץ 2014 (IST)
אפשר להוכיח לך שזה לא נכון, באמצעות חסימתך. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:19, 3 במרץ 2014 (IST)
אגסי, אינך מותיר לי ברירה, אלא לחסום אותך ליום. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:53, 3 במרץ 2014 (IST)
נפלא, תחסום אותי ותמשיכו לאפשר לגילגמש להמשיך לחגוג במסע הנקמות שלו, נגדי, נגד המיזם של ד"ר שרון גבע ונגד אחרים. ככה לא בונים ויקיפדיה. אגסי - שיחה 11:59, 3 במרץ 2014 (IST)

ירדן ג'רבי[עריכת קוד מקור]

תוסיף בבקשה בדף השיחה של הערך, את המידע שהתקבל על ידי ג'רבי, כי לא פרשה מלימודי התיכון, בניגוד למידע הנמצא בכתבה של בן מיטלמן. BAswim - שיחה 13:20, 6 במרץ 2014 (IST)

אני מאשר כאן. אם וכאשר מישהו יפתח דף שיחה של הערך, ניתן יהיה להעתיק לשם. אגסי - שיחה 13:33, 6 במרץ 2014 (IST)
לפרוטוקול, היום קיבלה ממנה אישור, שהתיקונים האחרונים שעשיתי בערך מדויקים, ואין לה הערות נוספות. אגב, קשה להאמין שלפני 11 חודשים לא היה לה ערך בוויקיפדיה. אגסי - שיחה 22:31, 10 במרץ 2014 (IST)

ויקיפדיה:הילולים[עריכת קוד מקור]

שלום לך, מה שלומך? רציתי להזמין אותך להתארח בפינת ההילולים החדשה. נשמח מאוד אם תרצה להשתתף ולכתוב כמה מילים על ויקיפד/ית אחר/ת ממנו/ה זכית לקבל עזרה ותמיכה, לשמוע מילה טובה, לנהל דיון מעניין וכו' — הבמה שלך, כל מה שנראה לך מתאים, וברוח חיובית :)
אם מתאים לך, תוכל לכתוב טיוטה בדף משתמש:אגסי/הילולים. אשמח לסייע בכל שאלה והערה.
אגב, נשמח אם במהלך כתיבתך תוכל לסמן את שם המשתמש/ת עליו אתה רוצה לכתוב, בקוד ללא עיצוב ויקי (כלומר תוסיף <nowiki>[[שם המשתמש]]</nowiki> משני צידי שם המשתמש) כדי שלא יהיה תיוג אוטומטי שלו, ואז אולי תהיה לו הפתעה נעימה ביום העלאת הדף בתחילת החודש הבא.
אז מה דעתך?... Face-smile.svg
תודה ולילה טוב, Ravit - שיחה 00:23, 25 באפריל 2014 (IDT)

רוית שלום :) תודה רבה על הפניה. זה לא סוד שאני אוהב את פרויקט הביכורים והילולים שאת מנהלת, ואת כל הגישה החיובית שלך. אני אבדוק מה אני יכול לתרום בנושא, בנימה חיובית כמובן. אגסי - שיחה 11:33, 25 באפריל 2014 (IDT)
תזכורת קטנה :) מה אתה אומר, תספיק עד מחר 1 במאי?... קריצה Ravit - שיחה 10:13, 30 באפריל 2014 (IDT)
רוית היקרה, שלום:) תודה על התזכורת. שלחתי אליך הבוקר באימייל כמה שאלות הבהרה בנושא. אני מקווה שזה בסדר מבחינתך ושקיבלת אותו. אשמח לקבל ממך הבהרות. אגסי - שיחה 13:19, 30 באפריל 2014 (IDT)

פחות היה לי נחמד שבמקום להתמקד בדברי הערכה לעורכים אחרים הייתה בדבריך חזרה נוספת על משנתך הוויקיפדית הידועה לכל. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 22:46, 1 במאי 2014 (IDT)

לירון ויצמן[עריכת קוד מקור]

היי,
שינית בערך את מועד הגשת מצעד "עשר" ליום שישי. למיטב ידיעתי, התוכנית משודרת במוצאי שבת (כפי שהיה כתוב בערך). אלדדשיחה 00:11, 26 באפריל 2014 (IDT)

הי אלדד מה שלומך? בתחילה התוכנית שודרה במוצאי שבת, אבל לפני יותר מחצי שנה עברה ליום שישי. אפשר לבדוק בטבלאות הרייטינג בתאריכים, 18 באפריל,21 במרץ ו-14 במרץ. אתה בטח זוכר שכתבתי את הערך הזה. אתמול כשרוית הציעה לי לכתוב בדף הילולים על ויקיפד שעזר לי, מיד נזכרתי בך וביואב, שעודדתם אותי לאחר שנמחק הערך הזה, ורק בזכותכם אני עדיין פה, לטוב ולרע :) אגסי - שיחה 00:28, 26 באפריל 2014 (IDT)
כן, זכור לי :) מקווה שרק לטוב :)
אני חושב שיוצא לי תמיד לראות את המצעד הזה (אם במקרה אני ליד הטלוויזיה בשעה הזאת) בימי שבת. אבל אולי התוכנית עברה ליום שישי. סומך עליך בעניין. אלדדשיחה 00:36, 26 באפריל 2014 (IDT)
מעניין. צודק, זה משודר ביום שישי, ושידור נוסף בשבת, אחרי חצות. אלדדשיחה 00:45, 26 באפריל 2014 (IDT)
אלדד, תודה על תרומתך בהגהה של הערך, (ולהחזרתו לויקי). כעת אתה יודע מתי להדליק את הטלוויזיה, כדי לראות את התוכנית היחידה, שהיא עדיין מגישה בעמידה. אגב, עדכנתי בערך (אולי ידעת על כך לפני כן) שהתוכנית האחרת שלה "ערב טוב ספורט" כבר אינה משודרת. מענייין שהדבר כלל לא פורסם בתקשורת. אגסי - שיחה 01:22, 26 באפריל 2014 (IDT)
בשמחה. אכן, ראיתי את העדכון שלך בערך בעניין זה (דווקא בתוכנית שהיא כבר לא מגישה לא יצא לי לצפות עד כה). באשר להגשתה בעמידה - נדמה לי שזה כבר השתנה בשבועות האחרונים. אולי מישהו העיר להם על זה Face-smile.svg אלדדשיחה 13:47, 26 באפריל 2014 (IDT)
היא דחתה הצעות שפורסמו בתקשורת לעבור לישיבה. אחר כך היא נפצעה ברגל, הפסיקה להגיש עם נעלי עקב, ולאחר מכן עברה לישיבה בתוכנית היומית. אגסי - שיחה 14:44, 26 באפריל 2014 (IDT)
שאפו! הבקיאות שלך בחומר נהדרת. כל הכבוד. אלדדשיחה 20:20, 26 באפריל 2014 (IDT)
תודה ידידי. יש לי משאלה קטנה, אם מתישהו ימומש האיום להרחיקני לתקופה ארוכה בגין פעילותי האופוזיציונית, אשמח אם תעדכן במקומי את הערך הזה, במידת הצורך, (ואולי גם ערכים אחרים שכתבתי). מבחינתי, אין מתאים יותר ממך לתפקיד הזה :) אגסי - שיחה 22:14, 26 באפריל 2014 (IDT)
חן חן :) ועם כל זאת, ואף על פי כן, אני מקווה שתמתן מעט את פעילותך האופוזיציונית. אנחנו זקוקים לך כאן, עם כל הידע וההיכרות המעמיקה הזאת עם ענייני התקשורת, המשדרים, הכתבים, הדווחנים וכו'. :) אלדדשיחה 22:23, 26 באפריל 2014 (IDT)

הילולים[עריכת קוד מקור]

אגסי, אני רוצה להודות לך על הפירגון. היה נעים לקרוא. יואב ר. - שיחה 00:28, 2 במאי 2014 (IDT)

מזל טוב! כל שתבקש לו יהי!

יואב, תודה לך ולחבר האנונימי 05.22.130.2419, וסליחה על האיחור.אגסי - שיחה
אני הודיתי לך בדף השיחה של ההילולים, לאחר שקראתי את דבריך. אין לי מושג אם ראית :) אלדדשיחה 19:22, 28 ביוני 2014 (IDT)
הי אלדד. תודה. הייתי עסוק בהדיפת הביקורת על רוית היקרה. אני מקווה שאף אחד מהנשמות הטובות לא בא אליך בטענות על תרומתך לכך שנשארתי במיזם. אגסי - שיחה 12:32, 29 ביוני 2014 (IDT)
לשמחתי, איש לא בא אליי בטענות על כך. מאז הספקת לשפר ולעדכן לא מעט ערכים, וכל הכבוד לך על כך. אלדדשיחה 19:07, 29 ביוני 2014 (IDT)

שיחה:לואי אגסי[עריכת קוד מקור]

רוצים להחליף לך את השם... Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 06:14, 2 ביוני 2014 (IDT)

בסופו של דבר נטשתי את הליך ההעברה. מיכאל שפע לא כל כך אהב את הרעיון... אלדדשיחה 19:23, 28 ביוני 2014 (IDT)
אלדד היקר, למה לוותר בסוגיה כל כך חשובה בלי מאבק? זה פוגע באייכות של וויקיפדיה. אני בעד לפתוח הצבעת מחלוקת. גמישות והתחשבות בדעות של אחרים, זה ממש לא רעיון טוב :) וברצינות, אני זורם איתך, אני יכול לחיות עם המחשבה שלואי אגסי/אגאסי עלול להיחשב בטעות כיהודי כמוני:). אגסי - שיחה 12:09, 29 ביוני 2014 (IDT)
האמת היא שבדרך כלל אני משתדל להתרחק ממחלוקות; כשראיתי את תגובתו של מיכאל שפע, מחבר הערך, לקחתי צעד אחורה. אתה באמת חושב שכדאי להעביר ל"לואי אגאסי"? נראה לי שהתמונה כרגע היא רק התנגדותו של שפע, לעומת עמדות זהות לשלי מצד מספר ויקיפדים, ואפשר להעביר. אבל הנחתי שזה לא חשוב עד כדי כך. אלדדשיחה 19:05, 29 ביוני 2014 (IDT)

כוכב הסבלנות לכח אגסי[עריכת קוד מקור]

לא ידעתי שהערה שרשמתי (לאחר תום ההצבעה, ולא לפני כפי שהיו מי שטענו) הפכה לנושא ניגוח בפני עצמו. צר לי שהושחתה אנרגיה בדיון האמור (כמו במאות דיוני מחיקה אחרים) לשווא. יום אחד, יהיה דירוג איכות והסכמה רחבה. שני פתרונות משולבים היטב.
עד אז, קבל את כוכב הסבלנות, אם כי אין לי מושג איך לצרף איורים להודעות. קשה לי להאמין שאתה יכול לשרוד על בסיס שבועי את ההגיגים של חסיני ויקיפדיה, ועדיין לתרום למפעל. ההערות בדיון האמור של רבים עברו את גבול הטעם הרע, ולכן הצבתי את ההערה בתום ההצבעה לגבי איכות הדיון. והשתמשתי בציניות, כי הסברים ברוח השכל הישר לא עוברים בימים אלו בויקיפדיה מסיבה כלשהי. (נעלבתי שכוניתי "חצוף" על ידי בכיר ויקיפדי, אבל יש לי דברים חשובים יותר מלהעלב). בפעם הבאה אציין בפירוש שההערה הוספה לאחר ההצבעה, כך שהיא לא תהווה נושא לדיון רקורסי.
בקיצור, סליחה שנגרמה לך טירחה, תודה על סבלונתך מול ה"כוחות", ואנא- אל ירך לבבך! בברכת ירבו ערכים ערוכים משתמש חסר זכות הצבעה, נטול זכות הצבעה, ונטול קפאין כי המכונה לא עובדת
היי טילדה :) תודה. יש מעט חברים שכנראה סברו באמת ובתמים (בטעות) שזו הייתה הצבעת מחאה נגד גילגמש, והם השתמשו בדבריך לחיזוק עמדתם. אבל כפי שכבר כתבתי, תוצאות ההצבעה המקבילה ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:דיויד עזרן מוכיחים שאין כאן מאבקים נגד גילגמש. לצערי, גם היום הפרשה זו עדיין גורמת לויקיפדים להיפגע, והנזק המצטבר שלה כבד. חבל שלא כולם רואים זאת כמוך!
תגיד לי ממתי אתה נגד הצבעת מחיקה? מאז ההצבעה בעניין משה סילמן? או בגלל איזה פרשה קודמת? אגסי - שיחה 20:42, 5 באוקטובר 2015 (IDT)
הרבה לפני הדיון המסוקר והידוע על הערך משה סילמן, אם כי האמנתי (וטעיתי) שהדיון ההוא יהיה קו פרשת המים ושינוי השיטה יגיע בעקבותיו. ההצבעה ההיא הביאה את כל מה שרע בשיטה לקיצוניות, כולל ה"ארכוב" של כל דיון לא נוח בנסיון (של ממש) "לסתום פיות".
יש בעיה בסיסית בשיטה- היא מוסיפה נהלים, ולא מוסיפה אמינות. היא מגבילה משתמשים, ולא מזמינה כותבים. היא מייצרת דיונים, ולא מייצרת ערכים. היא מצמצמת ולא בונה. יש יתרון גדול לדירוג איכות, ובדיקה עונתית של ערכים. ויקיפדיה העברית נעולה ב"נהלים", "מוסכמות" ו"אמונות" שחלקם זקופות עוד לימיה הראשונים. חלקם לטוב, חלקם (המשמעותי) לרע. אבל הגמישות אפסית. טוב, הרחבתי את דף השיחה שלך בכמה ביטים מיותרים. לפחות לא נמקתי את התקציר ב"זוטות", "מיותר", וכדומה. העיקר, בבנין הערך הערוך ננוחם. משתמש עתיר זכות צעקה, חסר זכות הצבעה, ונטול קפאין מהסיבה שצוינה קודם
כמובן שנכון שיש בעיות קשות בשיטה. היו דברים יותר גרועים מפרשת סילמן שהיו צריכים להיות קו פרשת מים, למשל ויקיפדיה:פרשת בובות קש 2011, פסטיבל דפני ליף ששיתק חצי ויקיפדיה בזמן שג'ימי ויילס היה בכנס בישראל וביקר במאהל שלה, ולאחרונה הערבים נוהרים לקלפיות. אולי בעתיד תהיה לנו "אם כל ההצבעות" שתאיים לרסק את הקהילה, ותחיש את סיום ההמצאה הישראלית שנקראת הצבעות מחיקה. אגסי - שיחה 01:02, 6 באוקטובר 2015 (IDT)
זוכר את ההצבעות האמורות, וגם את פרשת הקשיות הידועה (פשוט ההתייחסות לפרשת סילמן השתלטה על הזכרון בגין ההערה הקודמת). השיטה רעה? כן. דירוג איכות יכול לפתור הרבה מן הבעיות? כן. הוא יכול אפילו לכלול קטגוריות שייחודיות לויקיפדיה העברית, כמו: ערכי רבנים, מגידי שיעורים וישיבות שידורגו בסט קריטריונים נפרד, מערך נפרד להערכת איכות במדעים, וכיו"ב. אבל השיטה הנוכחית מיטבה עם מספר מצומצם של משתמשים בעלי חסינות למעשה. ייתכן ש"אם כל ההצבעות" כדבריך תביא לשינוי הדרך. עד אז, מספר הנפגעים והנוטשים יעלה בסולם חזקות. משתמש עתיר זכות צעקה, חסר זכות הצבעה והיום בערב בעל מכונה מתוקנת כך שהקפאין ישוב לזרום בתקווה

כדורגלן בריאל מדריד[עריכת קוד מקור]

היי אגסי. כתבת פה משהו על מחיקת ערך של כדורגלן ששיחק בריאל מדריד. מעניין אותי לקרוא על הקריטריונים והשיקולים למחיקה. האם תוכל לתת לי פרטים על מה מדובר? תודה. דוג'רית - שיחה 11:15, 27 בדצמבר 2016 (IST)

דוג'רית שלום, וחג אורים שמח:) הדיון היה בשיחה:מריאנו דיאס מחייה (אנ'). הקריטריונים, ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים/כדורגלנים, עברו שינוי קל, אבל לדעתי כרגיל יש מקום ליוצאים מן הכלל. בריאן מחק את הערך במחיקה מהירה... כמה שעות לפני שמארינו הבקיע שער חשוב. ירדתי מהעניין מכמה מסיבות: אני מעריך את בריאן וגם חברים אחרים, למרות שהם תומכים בהקפדה יתרה על הקריטריונים האלה. הם גם מאוד נחושים בנושא. יכולתי לפתוח הצבעה ולנצח לפי תקדים ההצבעה בעניין בבה, אבל לא אעשה זאת כי הנזק מויכוחים והצבעות גדול יותר. אחכה בסבלנות עד שבריאן וחברים אחרים יתרצו ויחזרו את הערך.
אגב, יש עוד מספר קטן של ערכים מרובי בינוויקי שאני סבור שצריך להחזיר, אבל אין לי עניין לפתוח הצבעה, שיחה:UP (מותג) (אנ')- (6 בינוויקי) ניקי הילטון (אנ')- (27 בינוויקי). פיפה מידלטון (אנ')- (23 בינוויקי) וטורניר אאודי (אנ')- 19 בינוויקי. אגסי - שיחה 12:10, 27 בדצמבר 2016 (IST)
אגסי. אם תעלה להצבעה אתמוך. אני גם רואה חשיבות לערכים האלה. אין מקום לחשוש. אני מאמין גדול בשיקול הדעת של חברי הקהילה. מקסימום יחליטו שלא. בכל אופן אני מסכים איתך שיש לשקול מחדש את ההצבעה. והכי חשוב חג שמח--היידן 12:17, 27 בדצמבר 2016 (IST)
היידן שלום, אני בעיקרון לא פותח הצבעות, כי אני סבור שהנזק שלהם גדול מדי. במקרים נדירים הוספתי את חתימתי להצבעת שחזור כאשר היה ברור שיש כמעט קונסנזוס, (כמו למשל בקיילי ג'נר ועדי ביטי). איזה מהערכים נראה לך שיש מקום להחזיר? (הוספתי הפנייה לוויקי האנגלית) אתה כמובן יכול לפתוח דיון בדף השיחה שם, ואולי תהיה הסכמה או קרוב להסכמה. אגסי - שיחה 12:54, 27 בדצמבר 2016 (IST)
התכוונתי לערכים אותם ציינת למעלה. ובמקרים אלה אתה מתכוון להחזיר את הערכים ולא למחוק אז לא כל כך הבנתי למה אתה לא מעוניין לפתוח בהצבעה?!--היידן 14:24, 27 בדצמבר 2016 (IST)
אני בעיקרון סבור שהצבעות מזיקות. כשיש קונסנזוס ניתן להחזיר ערכים בלי הצבעה. כחריג הצבעת שיחזור של ערך חשוב, כשיש כמעט קונסנזוס להחזירו, הנזק שלה קטן יותר, ואז אני לפעמים תומך בפתיחת הצבעה כזו, בלי ברירה. לפי יותר משנה גיששתי בשיחה:טורניר אאודי וראיתי שאין התלהבות, וכך גם בשיחה:UP (מותג)#עדכון בחלוף כשנה. אני גם לא רוצה לכפות בהצבעה על החברים שמשקיעים בתחום הכדורגל, לקבל ערך שלא עומד בקריטריונים. אגסי - שיחה 15:02, 27 בדצמבר 2016 (IST)
תודה אגסי וחג אורים שמח! Face-smile.svg אם יעלה דיון בנושא - מוזמן לתייג אותי. אשמח לקרוא את הטענות לכאן ולכאן. דוג'רית - שיחה 18:45, 27 בדצמבר 2016 (IST)

סליחה, אני לא במיטבי היום אבל...[עריכת קוד מקור]

אולי בכל זאת בערך "נאום ירושלים (2017)" תשאיר את ההוספה שלי רק תשנה מיקום (כלומר במדינות באו"ם. אם מדינת הפיליפינים בכלל חברה באו"ם) ושוב, אני מתנצל על הטעות המביכה אבל אולי לא כדאי להשמיט את הכל, בכל זאת זה די ארוך (כולל גם את הקישור שהוספתי) אודה לך אם תעשה זאת. המתלמד הצעיר - שיחה 23:23, 8 בדצמבר 2017 (IST) המתלמד הצעיר - שיחה 23:23, 8 בדצמבר 2017 (IST)

שלום לך, טעויות קורות לכולם וזה בסדר. אני רואה שהעריכה שלך נמחקה בנימוק "קודם שיעביר אחר כך נעדכן". אני ממליץ לך לפעול בדרך המקובלת, כלומר, לפתוח פסקה חדשה בדף שיחה:נאום ירושלים (2017), ולנמק שם היטב את בקשתך, כדי שהחברים יוכלו לדון בבקשתך. אם יהיה רוב שתומך בעמדתך, אז ניתן יהיה להחזיר את העריכה שלך לערך. אגסי - שיחה 23:45, 8 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית חדשות ואקטואליה[עריכת קוד מקור]

היי אגסי, אני רואה שיש לי עוד לא מעט ללמוד לפני שאתחרה בך ברצינות Face-smile.svg. וסתם בכללי, תודה על האוירה הטובה והכנות. ערב טוב אגלי טל - שיחה 21:36, 17 בינואר 2018 (IST)

היי אגלי טל, ותודה לך על דבריך ועל תרומותיך למיזם. כידוע, במיזם משותף אנחנו כמובן לא באמת מתחרים, אלא משתפים פעולה... למעט בהצבעות :) אני עסוק לאחרונה גם באיזה הצבעה מתישה ומיותרת, אז לא הספקתי להגיב כאן אתמול, וגם לא ראיתי שהזכרת אותי בתקצירי העריכה. כחובב אקטואליה, אני עוקב אחרי התבנית הזו (למעט תקופה קצרה שהיא נמחקה לי בטעות מרשימת המעקב :)) אבל לפעמים אני לא נחפז לעשות שם עריכות, כדי שלא ייראה כאילו שאני משתלט על התבנית :) אגסי - שיחה 09:47, 18 בינואר 2018 (IST)
בשביל הכיף אפשר להתחרות. אבל לא חייבים כמובןFace-smile.svg. ערב טוב אגלי טל - שיחה 19:52, 18 בינואר 2018 (IST)
אני כמובן בעד תחרות שהיא כיף, כמו למשל, תחרות כתיבה:) להבדיל מתחרות מחיקה, שהיא ממש אבל ממש לא כיף . אגסי - שיחה 20:07, 18 בינואר 2018 (IST)
Symbol thumbs upcolor.pngאני איתך. בברכה אגלי טל - שיחה 18:07, 21 בינואר 2018 (IST)
טל, תודה אני זקוק לעידוד :) בזבזתי לריק שבועיים בתחרות מיותרת. שכן, בתום התחרות באתי לצאת עם הזכיה, ואז נשדדתי ביציאה לאור יום. אני גמרתי אם התחרויות האלה. אני מקווה שאתה איתי בעד הפסקת התחרויות המזיקות האלה. אגסי - שיחה 18:19, 21 בינואר 2018 (IST)
אני חייב לומר: למרות שלא חייבים להסכים בכל דבר - אבל אי אפשר שלא להתפעל ולהעריך את הכנות והאומץ שלך. יוני - שיחה 11:49, 22 בינואר 2018 (IST)
יוני תודה. האמת, אני מעדיף להתעסק בנושאים יותר שלווים, שלא דורשים "אומץ". לכן לא פתחתי אף פעם הצבעה או תלונה בדף הבירורים. (אם כי תמכתי כמה פעמים בודדות בפתיחת הצבעת שחזור, שלא היה מנוס ממנה). כנראה שלא הייתי נכנס לתחרות האחרונה, לו ידעתי מראש לאן זה יתפתח. אתה כמובן צודק שלא חייבים להסכים בכל דבר. אני בעד דיאלוג פורה ותרבותי. אם אתה חולק על עמדה מרכזית שלי, אתה יכול לכתוב לי כאן. אגסי - שיחה 13:07, 22 בינואר 2018 (IST)
הפוך, בנושא ההצבעות אני נוטה להסכים. ועדה מקצועית תחליט הרבה יותר טוב ממשתמשים שבחלקם בכלל לא מכירים את התחום. למשל: למרות שתחושת הבטן שלי דחפה אותי להצביע בעד השארתו של אליעד בר - לא הצבעתי כלל, היות ובכנות אודה שאין לי ידע ואני לא מכיר את התחום מספיק על מנת להביע את דעתי, ולדעתי היה זה לא הגון להשתתף בהצבעה. (לאגלי טל יש ניסיון עם זה. ראה בדף שיחה שלו). מאידך, צריך למצוא מנגנון חזק שוועדה שכזו אכן תשקף את רצון הקהילה כאן. אם את דעתי אתה שואל, יש לחשוב טוב טוב על החלופות - לפני ששוברים את הבית הישן. יוני - שיחה 13:38, 22 בינואר 2018 (IST)
לפי כל הסימנים, גם אם שניכם הייתם מצביעים להשאיר את אליעד בר הערך לא היה שורד. אתה צודק שצריך לתכנן היטב את החלופה להצבעה, ועדה. לכן הצעתי שהביורוקרטים ילמדו את הנושא גם מהווקיפדיות המקצועיות, ויגבשו הצעה, שאני בטוח שתזכה לרוב. אני מעריך, שלמעט קבוצת מחקנים, לחלק נכבד מהרוב הדומם נמאס מההצבעות בשל כל החסרונות שהצגתי במזנון. אם החברים לא ידרשו שינוי ומודרניזציה בווקיפדיה, לא יהיה שינוי. נישאר עם מגנון מיושן והרסני (כאילו דמוקרטי, אבל הוא לא) שמתאים לווקיפדיה של עולם שלישי. לעניין בדיקות IP, למזלנו ויקימדיה כופה עלינו סוג של ועדת בודקים. כשהיו הצבעות מטורפות בעניין אלימות מינית בחברה החרדית והחילונית, הוכח ש"ועדת" בירוקרטים מסוגלת לקבל החלטה טובה יותר, שתרגיע את טרוף המערכות שהיה כאן.אגסי - שיחה 13:56, 22 בינואר 2018 (IST)

קראתי את דף המשתמש שלך[עריכת קוד מקור]

והוא מעניין, ומעורר השראה ומחשבה. קראתי אותו מהחלקים החדשים יותר ואחורה, וזה גרם לי להרגיש בר מזל שהתחלתי לכתוב במיזם בחודשים האחרונים. כמו שאתה מתאר את 2011-2012, אני לא בטוח שהייתי נמשך למיזם בתקופה ההיא. למעשה, אחת הסיבות המרכזיות שהתחלתי להשאב פנימה היא פידבקים חיוביים ומלאי הבנה לבורותי ההתחלתית :)
אני חושב שהרבה מהדברים שאתה כותב עליהם מאוד חשובים במיוחד מכיוון שזה מיזם שלא רק נעשה בהתנדבות ועל חשבון זמן פנוי ויקר, אלא נעשה ברובו לבד (לפחות עד כמה שאני יודע), כשפעמים רבות אפשר להשקיע שבועות ארוכים ואיכותיים בערכים ולא לקבל על כך שום משוב או יחס (ובמיוחד אם לצד העדר משוב חיובי, היה מצטרף גם משוב שלילי על הטעויות שבהכרח יקרו לויקיפד צעיר שעושה עבודה מרובה).
אני ממש שמח לגלות שלאורך השנים חלק מהדברים החשובים שאתה מדבר עליהם השתפרו משמעותית (לפחות מהחוויה האישית הצרה שלי על פני כמה החודשים האחרונים). האמת שדווקא התלהבתי כויקיפד חדש מהצבעות החשיבות, כי באופן אינסטינקטיבי הן נראו לי מאוד הוגנות, פלורליסטיות ומתחשבות בדעות של כולם (במיוחד כיום כשיש סף זכאות להצבעה שמגביל את השימוש במשתמשי קש), אבל מקריאה מעמיקה בדף המשתמש שלך השתכנעתי שהחסרונות עולים על היתרונות. כמו בהרבה נושאים שנויים במחלוקת, אני בטוח שהרבה פעמים בהכרח יהיו כמה וכמה פעולות שתמיד אפשר להגיע להסכמה רחבה לגביהם, ומאוד התחברתי לרעיון הביניים שלך לתת כתנאי להצבעת חשיבות או להצבעת מחיקה רף של הסכמה של 3 בעלי זכות הצבעה, וכך יופחתו המקרים שמבזבזים את הזמן היקר של ויקיפדים (אגב, באופן אישי, אחרי קריאת דף המשתמש שלך, אני מוצא עצמי משקיע פחות בדיוני הצבעות אלו, מתוך הנחה שעדיף שהזמן שלי יוקדש לשדרוג והרחבת הערכים הכה-חביב עלי).
בהזדמנות זו, אני רוצה להביע גם בצורה ישירה יותר את הערכתי על פועלך במישור הכה חשוב הזה - אם ויקיפדיה לא תהייה באווירה מזמינה מספיק, היא הלכה למעשה לא תהייה אנציקלופדיה פתוחה וחופשית לכולם, ולעולם לא תגיע למלוא הפוטנציאל שלה אם תנוהל רק על ידי קבוצה קטנה של משתמשים.
בנוסף, כויקיפד חדש שרק לאחרונה נהייה מודע לבדידות של המיזם (ואני עוד מחשיב עצמי לסוליסט), אני אשמח אם יש דרך שתיקח אותי בחשבון ביוזמות עתידיות (שלא בהכרח נוגעות ישירות לכתיבה) שמטרתם יצירת אווירה של הפריה הדדית בויקיפדיה Theshumai - שיחה 10:01, 11 במרץ 2018 (IST)

Theshumai שלום, תודה רבה על התייחסותך לדברים שכתבתי בדף המשתמש שלי ולמלים המעודדות שלך. גם התרשמתי לטובה מהערכים שכתבת. היו שיפורים במיזם אם כי לאחרונה נעצרה מגמת השיפור בעיקר בשני מישורים: למשל ההצבעות לאחרונה אבדו יותר מאמינותן, בגלל התנהלות חריגה. וגם יש נסיגה מסוימת בנושא התלונות בדף הבירורים, שאף הוא ללא ספק דף מזיק מאוד לקהילה. אבל עם תמיכה שלך ושל חברים נוספים נוכל להביא בהדרגה לשיפור נוסף :) אגסי - שיחה 23:53, 12 במרץ 2018 (IST)

חסימתך[עריכת קוד מקור]

אגסי, לכל אחד יכולות להיות תלונות, כלפי משנהו, וגם אם הם עולות שלא בצדק, לא יהיה זה נכון למנוע ממי שחש מותקף, להעלות אותן. עם זאת, יש מקום, ודרך להעלות טענות. ניסיתי להבהיר לך כי מפעיל נולד, אינו המקום, והתבקשת למחוק את דבריך. היות שלא נענית לבקשתי, לא הותרת לי ברירה, אלא לחסום אותך. עדיין תוכל לבקש את שחרור החסימה, אם תמחק את הדברים שביקשתי. ~~

אריאל, אין לי עניין לעורר פרובוקציות. אבל האם יש מקום אחר טוב יותר, שבו אני יכול להתריע על הבעיתיות שבמפעיל נולד מאפשרים למשתמש שיש נגדו הכי הרבה תלונות- ליזום מינוי מנהלים, שעשויים להידרש לטפל בתלונות הרבות, שלבטח יהיו נגדו בעתיד? אולי לפרסם כתבה עם לינק לעיתון "הארץ" (כמו שרון גבע), כי כאן לא מאפשרים להתלונן נגד מעלליו של אדון גילגמש? אגסי - שיחה 12:21, 3 במרץ 2014 (IST)
 1. גילגמש בחר לפתוח דיון בבירורים, נהג כמוהו.
 2. מה שעשית הוא בדיוק פרובוקציה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 12:38, 3 במרץ 2014 (IST)
אני מוכן להתפשר ולכתוב "{בעד} למרות שיש לי השגות על ההליך הזה, כאמור בדף שיחתי. אני מעדיף להישאר חסום. כי אני מתבייש לכתוב במיזם, שמאפשרים בדף הבירורים שלו לכל החברים להשתלח בויקיפדים אחרים (מתוך נקמנות), בלי חשבון וכאילו אין כללים. בויקי האנגלית כמובן שלא מאפשרים לפתוח דף בירורים לפני סיום הדיון בדף המשתמש. אגסי - שיחה 12:35, 3 במרץ 2014 (IST)
אנחנו לא במשא ומתן. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 12:38, 3 במרץ 2014 (IST)
אני לא מנהל מו"מ, כי אני לא מבקש שחרור מהחסימה כאמור לעיל. למה אסור לכתוב הערה- שיש לי ביקורת על ההליך? זה לא סתימת פיות? אגסי - שיחה 12:42, 3 במרץ 2014 (IST)
אפילו ברכה על ערך חדש שכתבת, מהווה עבורך טריגר לכתיבת הערה על ההליך. לא זאת אינה סתימת פיות. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 12:48, 3 במרץ 2014 (IST)
אין לי כח למלחמות. אין לי התנגדות שתמחק מה שנראה לך. תשאיר אותי חסום, עד שכל החברים, שהתנגדתי לתבניות החשיבות שלהם, יסיימו להשתלח בי בדף הבירורים. אגסי - שיחה 12:57, 3 במרץ 2014 (IST)
בכל מקרה התכוונתי למחוק, תבהיר בבקשה, אם אתה מבקש שאמחק, ואז אשחרר אותך, וגם אארכב את הדיון. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 12:58, 3 במרץ 2014 (IST)

תגובות בבירורים[עריכת קוד מקור]

אגסי שלום. היות ואתה חסום כרגע בעוד שמתנהל דיון ב"בירורים", והיות שיש החלטת פרלמנט שקובעת שמשתמש חסום שמתנהל בעניינו דיון בבירורים יוכל להגיב, והיות ודף הבירורים עצמו חסום לעריכות אלמונים, החלטתי לנסות למצוא פתרון טכני לעניין, על ידי הכללה של קטע מדף שיחתך בדיון שם. (אם אני כבר כאן רציתי גם לומר במאמר מוסגר שלמרות שסגנונו של גילגמש אכן גס, ומחוספס ולעתים קרובות לא נעים, לא הצלחת לשכנע אותי שיש כאן "התנכלות". בוודאי שאי אפשר לראות בהצבת תבנית חשיבות "התנכלות" (בניגוד לשיחזור שיטתי של עריכות - טענה ששמעתי בעבר אך לא ראיתי ראיות להתנהגות כזו). לדעתי חזרה בלתי פוסקת על טענות "התנכלות" משום שמישהו לא מסכים עם דעתך אינה משרתת שום מטרה מועילה, אינה הוגנת ואינה רצויה).

דברים שתכתוב בין תגיות "קטע התחלה" ו"קטע סיום" למטה, יופיעו בדף הבירורים. בברכה - קיפודנחש 17:50, 3 במרץ 2014 (IST)

תודה. התעייפתי. אין לי כח להגיב לכל ההשמצות הנקמניות בדף הבירורים, שמנוגדות לכל הכללים. אני לא שותף לאוטופיה שאין התנכלויות בוויקיפדיה. אני לא הנפגע היחיד. למרות שאני היחיד שהצליח בקושי רב לשרוד מעל 50 התנכלויות ברורות של גילגמש וברוקולי, יש גבול גם ליכולת הספיגה שלי. אגסי - שיחה 18:19, 3 במרץ 2014 (IST)

מי האחראי?[עריכת קוד מקור]

אגסי, אולי הגיע הזמן שתסתכל סביבך ותחשוב, שייתכן ובין הגורמים העיקריים לכך, שמשתמשים חדשים אינם מצטרפים לוויקיפדיה, עומדות במקום גבוה הטפותיך הבלתי נפסקות, נבואות הזעם והתוכחה שלך? דליה דיברה על מטיפים בשערים, אבל הכינוי הזה הולם אותך הרבה יותר מאשר אותי. אתה זה שניצב בשערי הוויקיפדיה עם להט החרב המתהפכת, מתחת לשלט "הו כל הבאים בשער זה, היוואשו!" וצועק: כאן יבקרו אתכם, יזלזלו בכם, יתעללו בכם וימחקו את תרומותיכם, ורק אני הקטן, אגסי דון קישוט, מנסה בכל כוחי להיאבק למענכם.

אמור לי, אגסי, מי מאלה שקוראים את תלונותיך הבלתי-פוסקות ומקבלים אותן כאמת ללא עוררין, ישים נפשו בכפו ויבוא לערוך כאן?

כן, ברור לי שכוונותיך טובות ואתה מאמין שכל דבריך אמת, אבל אין אמת אחת, ולכל מטבע יש שני צדדים, ואתה מציג רק את הצד האפל והמפחיד, שבו רודנים בעלי שליטה ללא מצרים מתעללים בוויקיפדים רועדים מפחד. בצד השני אתה מכיר רק בלית ברירה, כשאתה זורק לי בהתנשאות כמה פירורי התחשבות כדי שלא איעלב ואעזוב גם אני. אגסי, חדל מתלונותיך והטפותיך והתרכז במקום זה בכתיבת ערכים ובקבלת כותבים חדשים, במאור פנים ובזרועות פתוחות, במקום להפחיד אותם.שלומית קדם - שיחה 09:50, 8 במרץ 2014 (IST)

שלומית שלום, שוב סליחה שאני מקלקל לך את ההנאה במיזם. לא זו כוונתי. לשמחתי, אין סיכוי שתפרשי בגללי. להבדיל, גם המשתמשים הכוחניים לא יפרשו בגללי. גם הדוקטורית אולי היחידה שנשארה לנו והסטודטיות שלה, לא יפרשו בגללי. אולי את צודקת, הכותבים החדשים נכנסו לכיכר העיר, ראו את הדרישות שלי לשיפור היחס לכותבים ומיד ברחו מהמיזם המהנה. שתהיה לך שבת פוריה ונהדרת :) אגסי - שיחה 10:08, 8 במרץ 2014 (IST)
קראתי שוב את דבריך המאוד חריפים, ולא הבנתי מאיפה באה ההתקפה שלך, בעוצמה נדירה אפילו במיזם הזה. הצצתי בדף השיחה שלך, וראיתי את הפוסט האחרון, שבו ויקיפד פנה אליך בתלונה וכתב: "נתקלתי (לא בפעם הראשונה) בבריונות מצדו של המשתמש גילגמש." ואת בחרת להצדיק את... גילגמש ולתקוף את הבחור שביקש את עזרתך. עכשיו הדברים יותר מובנים לי. ואת ממש לא צריכה לענות לי כאן. אגסי - שיחה 16:59, 8 במרץ 2014 (IST)

אזהרה לפני חסימה ארוכה[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי, מטרת ויקיפדיה היא כתיבת אנציקלופדיה, אתה לא תורם לכך. אילו בכך הייתה מסתכמת תרומתך למיזם, הייתי שותק. לאחרונה נראה שאתה מעוניין לגרום לכל הכותבים המוכשרים לפרוש, ולזאת לא אסכים. אחת ממטרות העל של הקרן היא גיוס כותבים מוכשרים ושימורם, בכך שאתה ממאיס את האווירה אתה חותר תחת מטרה זו ופוגע הלכה למעשה בכתיבת האנציקלופדיה. אומר זאת בקצרה, בפעם הבאה שתלונותיך וטענותיך אודות קיפוח/אליטות/התנכלויות ושאר ירקות תובאנה לתשומת ליבי אחסום אותך לתקופה ארוכה. אופוזיציה היא דבר חשוב, בכיינות לא. מתניה שיחה 00:03, 10 במרץ 2014 (IST)

באירוע האחרון לא התלוננתי. רק אמרתי למתלונן את האמת, שלא יצא דבר מהתלונה, כדי שירד מהעניין. צדקתי. כעת הבנתי את המסר, שאסור מעכשיו לפתוח את הפה, גם אם חלילה מישהו ישתלח בי (לא שזה קרה עד היום). אני לא מתיימר להיות צדיק הדור. אם תגיד לי במי התעמרתי וגרמתי לפרישתו, אני אלך להתנצל בפניו ולבקש ממנו לחזור למיזם. אני תמיד בעד להתנהג יפה לכותבים כדי שלא יפרשו. מעולם לא הפרעתי לכתיבה. בעוונותי הפרעתי למחיקה לא צודקת וליחס קשוח מדי לכותבים. זה שימח את כותבי הערכים, ואולי הרגיז כמה חברים. אני האחרון שרוצה לפגוע באווירה כאן. לכן אני לא בעד הפסטיבלים. מעולם לא פתחתי תלונה בדף הבירורים, כי המטרה שלי לא להתלונן ולעשות מהומות במשך שבוע, אלא לשפר דברים, ולא שחלילה אני מתלונן שיש כאן בעיות וסכנות. הכל טוב :). גם מעולם לא פתחתי הצבעת מחלוקת- גם כדי לא לגרום למהומות במשך שבוע. נכון שוויקיפדיה יכולה להסתדר בלי התרומות שלי ושל שאר הפורשים, אבל בכל זאת, תרמתי בכתיבה. למשל, בשנה האחרונה כתבתי 17 ערכים (לא איזוטריים), שזה מאזן מעל הממוצע. גם תרמתי להצלת עשרות ערכים ראוים מפני מחיקה, ובכלל זה הערכים במיזם של ד"ר שרון גבע. בכך גם תרמתי למניעת פרישת כותבי ערכים. עשיתי מאמץ להישאר במיזם ולעשות עדכוני אקטואליה, למרות הקשיים וההפצרות של אשתי לפרוש. פרשתי כמה פעמים לזמן לא ארוך, אבל חזרתי כי אני אוהב את המיזם ומחבב את הרוב המכריע של החברים והאליטות. ואני חלילה לא מתלונן שיש אנשים פחות טובים :). אגסי - שיחה 00:24, 10 במרץ 2014 (IST)
אמרת: "אופוזיציה היא דבר חשוב, בכיינות לא"-כשאמרתי שהמצב טעון שיפור (גם לפי הסטטיסטיקה) וכדאי לעשות א' ב' ג' ו-ד. זה לא בכיינות אלא אופוזיציה אחראית. למעשה לא התקיים דיון בהצעות שלי ובמצב המיזם. ההצעות שלי מבוססות על מה שמצליח בוויקיפדיות אחרות. במדינה דמוקרטית- התקשורת והאופוזציה מציגים בעיות, ולפעמים גם פתרונות, למרות שהם מקלקלים את האווירה, לדעת הממשלה, המשטרה וכל מי שחוטף ביקורת. בדמוקרטיה אמיתית, אי אפשר להשתיק את התקשורת והאופוזיציה ולאיים עליה, גם אם נטען שהם מגזימים בביקורת.
כאן קורה שאני מחליף דברים עם ויקיפד חדש יחסית, ואני אומר לו את דעתי בדף השיחה שלי או בדף שיחה של ערך מסוים. מאחר שהכל שקוף כאן, יוצא שיש ותיקים שקוראים את מה שאני כותב בכל המיזם, ולכן יצא להם לשמוע את הדברים הרבה פעמים. יתכן שאני צריך להתחשב בהם ופחות לחזור על הדברים. אבל אתה לא אומר לי צמצם את הביקורת שלך, אלא תשתוק לחלוטין. כשמכאיבים לי אני מתלונן (לא בדף הבירורים), במקום לפרוש, כמו רבים אחרים, ואני מצפה שיטפלו בתלונה כראוי. ואם זה לא קורה שוב ושוב, אין לי למי לפנות, אלא רק לפרוש. אמנם שרדתי זמן רב, אבל אולי אני אתייאש ואפרוש, ואז בקושי תישאר אופוזיציה, דבר שישמח כמה חברים. זה מזכיר לי שהשופטים לא רצו משוב מעורכי הדין ולא נציב קבילות שופטים. אגסי - שיחה 02:34, 10 במרץ 2014 (IST)
"גיוס כותבים מוכשרים ושימורם"- עם כל הכבוד, לעניות דעתי, ויקיפדים לא באמת פרשו בגלל שכתבתי שטויות- שיש בעיות במיזם שטעונות שיפור. אני שואל ולא חלילה מתלונן- האם יכול להיות שחברים פרשו בגלל שחטפו תבניות חשיבות, הערה מזלזת בתרומה שלהם, שחזורים, הערה אישית תוקפנית או קרירה, בגלל שאולי בטעות יש כאן במקרה (וזה לא תלונה) התנצחויות, מנאות, בובות קש ומהומות רבות משתתפים בדף הבירורים ובהצבעות המתישות? או בגלל שלא אמרו להם תודה, בגלל שהטיחו בהם שהם באו לעשות פרסומת וכו', בגלל שהעליבו אותם במפעיל נולד או בהצבעת מחיקה? אני לא מאמין שאנשים לא מצרפים למיזם בגלל שאמרו להם, לא כדאי לכם להצטרף למיזם הנפלא והידידותי, כי אגסי האיום יזבל לכם את המוח.אבל אם רק באשמתי ירדנו לכ-30 מפעילים ופרשו המון תורמים ולא הצטרפו אחרים ובכלל זה אנשים מקצוע- אני מוכן להקריב את עצמי לטובת המיזם. האם חשבתם שאולי אני צודק שבהצעות שלי? אגסי - שיחה 03:05, 10 במרץ 2014 (IST)

מתניה, הפעם אתה מגזים. נכון שאגסי לא נוהג תמיד בחוכמה בדבריו, במעשיו ובסגנונו, אבל לתלונותיו יש בסיס. לא תקין כלל לראות את כל האזהרות לכיוונו בעוד שמשתמשים אחרים שהתנהלותם גם כן בעייתית (לרבות גילגמש וברוקולי) עוברים בלי הערה כלל מצדך. יואב ר. - שיחה 09:12, 10 במרץ 2014 (IST)

אגסי דווקא נוהג בחומה. הוא גם צודק וגם חכם. לא ברור לי למה חוסמים אדם בגין הבעת דיעה לגיטימית ולמה הבעת דיעה לגיטימית הפכה כאן לראיה לכך שאגסי נוהג שלא בחוכמה במעשיו ובסגנונו. סגנונו דווקא מאוד נעים. מה שלא ניתן לומר בהכרח על סגנונם של אחרים בדף הזה, שאליו הגעתי כמעט באקראי ונשאבתי אליו בגלל הסקרנות

הערך על שי מאיר[עריכת קוד מקור]

הגעתי אליך דרך מה שכתבת בדיון חשיבות על מרדכי מאיר. קודם כל ברצוני להודות לך. נכנסתי לדף המשתמש ולדף השיחה שלך והבנתי שניהלת פה קרבות עקובים מדיו. הגישה שלך כלפי ערכים שבהם הושקעו זמן ומאמץ ראויה לחיקוי ולדעתי צריכה להוות מודל לוויקיפדיה. בעקבות מה שכתבת חשבתי לחפש בוויקיפדיות זרות כיצד מתייחסים בהן לערכים על מקימי מוזיאונים. אבל לא היה צריך להרחיק לכת. קראתי בויקיפדיה העברית על מוזיאון השעווה של מאדאם טוסו ואחר כך ראיתי שיש עליה ערך בגלל שהקימה מוזיאוני שעווה. שי מאיר היה המייסד, היוזם והמנהל של מוזיאון השעווה היחידי שפעל בישראל וזה נראה לי קצת מוזר שלמדאם טוסו יש כאן ערך מעבר לערך על המוזיאון שלה ואילו שי מאיר, שיש לו זיקה מקומית ויש לו רזומה מפואר של מנהל הכלבו שלום, מייסד המוזיאון והמאירלנד - יימחק ממרחב הערכים של הוויקיפדיה העברית. האם תוכל לסייע?

שלום לך, אני מסכים ששי מאיר זכאי לערך. הוספתי לינק לערך, והבעתי תמיכה בדף השיחה. אגב, לא "ניהלתי קרבות", אלא רק ניסיתי לשרוד, ולהביע את דעתי נגד מחיקות והצקות לא מוצדקים. אגסי - שיחה 19:10, 17 באפריל 2014 (IDT)

התקפות אישיות.[עריכת קוד מקור]

אכיר לך תודה אם תמנע מהערות אישיות כלפי. יש לנו דיעות שונות וזה בסדר. אולי יהיה לשנינו קל יותר לכבד את דעתו של האחר, אם הערות אישיות לא תהיינה חלק מהשיח? הכצעקתה - שיחה

שלום לך, להעיר לך בצורה מנומסת, כאשר אתה מגזים, או לחלוק על האג'נדה שלך, זה נחשב לגיטימי, ולא התקפה אישית. אגסי - שיחה 23:44, 20 באפריל 2014 (IDT)
תודה. אשמח להערות מנומסות. הכצעקתה - שיחה 00:45, 21 באפריל 2014 (IDT)

מחאת דוד הנחלאווי[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי ראיתי שניסית להציל לי את הערך "מחאת דוד הנחלאווי" ממחיקה. אודה לך אם תכתוב לי מה אוכל לשפר בערך הזה כדי שלא ימחקו לי אותו שוב. אחיה מייזליש - שיחה 16:55, 5 במאי 2014 (IDT)

אחיה מייזליש, שלום. בשיחה:מחאת דוד הנחלאווי נאמר שצריך לכתוב בצורך נייטרלית. בדף השיחה שלך יש לינקים בנושא כתיבה. אתה יכול לראות דוגמה בערכים אחרים, כמו למשל מחאת הקוטג', או המחאה נגד תוכנית ההתנתקות. תנסה להכניס שיפורים במשתמש:אחיה מייזליש/מחאת דוד הנחלאווי, אני אנסה לעזור לך. במהלך העבודה ולקראת הסוף תפנה אליי או לחברים אחרים, כדי שנסייע לך. לפני שאתה מתחיל בעבודה, קח בחשבון שיש סיכוי גבוה שיתקיים דיון חשיבות במשך שבוע, ובסופו אולי גם תיפתח הצבעת מחיקה שתימשך במשך שבוע, ויש סיכוי לא קטן שהערך יימחק. אם אתה בנוי להשקיע בערך, לכל המאבק להישרדותו, ומוכן לסיכון שהוא יימחק, שיהיה לך בהצלחה. אגסי - שיחה 18:34, 5 במאי 2014 (IDT)

תודה! אחיה מייזליש - שיחה 10:35, 6 במאי 2014 (IDT)

שאלה - איך אפשר לדעת לאיזה תמונות באינטרנט יש זכויות יוצרים? אחיה מייזליש - שיחה 10:12, 7 במאי 2014 (IDT)

שלום לך, אני לא מומחה בתחום. קרא בויקיפדיה:רישוי תמונות על כל נושא זכויות היוצרים. אם יש לך שאלות ספציפיות, עדיף שתפנה למי שמתעסקת הרבה בנושא, שיחת משתמשת:Hanay או לויקיפדיה:דלפק ייעוץ. אגסי - שיחה 10:24, 7 במאי 2014 (IDT)

ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מונדיאל 2014[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי,
בעבר הערת במזנון על הצורך במיזם לקראת המונדיאל הקרוב. אני שמח לספר שפתחתי כזה ומזמין אותך להצטרף. ‏ישרוןשיחה 14:20, 13 במאי 2014 (IDT)

הצעה חדשה בדיון מחיקה שלקחת בו חלק[עריכת קוד מקור]

ראה בבקשה: ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:מחאת דוד הנחלאווי#הצעה לעצירת ההצבעה. גילגמש שיחה 16:49, 18 במאי 2014 (IDT) (הערה- הגבתי באותו דף. אגסי)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי,

ראה בבקשה אם תוכל לסייע פה: ויקיפדיה:דיווח על טעויות#דוד פיזנטי. גילגמש שיחה 11:53, 6 ביוני 2014 (IDT)

 • (הערה, הגבתי באותו דף, אגסי)

קובץ:Hila Korach.jpg[עריכת קוד מקור]

הי אגסי, אני מזכירה לך שהאישור שהגיע מהילה קורח לא היה תקין. ללא קבלת אישור מתאים כפי שהסברתי התמונה תימחק. האם תוכל להזכיר לה? תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 14:07, 9 ביוני 2014 (IDT)

חנה שלום, שלחתי כעת באימייל, אישור של הצלמת שהתקבל באימייל, שאני מאמין ומקווה שהוא עונה על הדרישות. תודה על כל הטיפול והעזרה שלך. אגסי - שיחה 15:20, 9 ביוני 2014 (IDT)

מפגש[עריכת קוד מקור]

היי אגסי,

למה שלא תבוא למפגש? יהיה נחמד. תראה שהקהילה לא כל כך נוראית כמו שאתה לפעמים חושב. אני באופן אישי אשמח לפגוש אותך. גילגמש שיחה 19:14, 28 ביוני 2014 (IDT)

גם אני אשמח :-) יואב נכטיילרשיחה 19:15, 28 ביוני 2014 (IDT)
גם אני. בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 03:32, 29 ביוני 2014 (IDT)
אני מצטרפת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 08:32, 29 ביוני 2014 (IDT)
 • חברים יקרים, תודה רבה לכם על ההזמנה. אני מעריך את זה. אני כמובן בעד קיום מפגשים כאלה, שתורמים לגיבוש חברתי, תוך הדגשת המאחד. עם זאת, לצערי, נכון לעכשיו, אני מעריך שכנראה לא אספיק להגיע בשל מחויבויות משפחתיות של יום שישי. אני מאחל לכולכם בילוי נעים וטעים, כמובן בלי להגזים עם אכילת בשר:) אשמח אם תעלו תמונות ותשתפו בחוויות. אגסי - שיחה 11:18, 29 ביוני 2014 (IDT)
אני מתכנן לעשות אלבום מצולם לתהליך קניית הבשר והכנתו. תראה את כל הסאגה בדף המפגש. אם אני כבר טורח להגיע בשש בבוקר לפארק, לפחות שיצא מזה משהו. גילגמש שיחה 11:20, 29 ביוני 2014 (IDT)

תהייה[עריכת קוד מקור]

היי אגסי,

אני תוהה: כיצד יש להגות את הכינוי שלך. במלעיל או במלרע? גילגמש שיחה 19:40, 29 ביוני 2014 (IDT)

מוקד 100[עריכת קוד מקור]

היי, תודה על הכתיבה, אכפת לך שאוסיף קצת פירוט על המבנה של המוקד? אליסף · שיחה 11:17, 2 ביולי 2014 (IDT)

הי אליסף, תודה. אשמח אם תוסיף לערך פרטים. פתחתי את הערך לעריכה (תבנית עבודה מתמשכת), ובינתיים אעבוד על הערך החדש השני שלי הריסת בתים בסכסוך הישראלי-פלסטיני. אגסי - שיחה 11:24, 2 ביולי 2014 (IDT)

שיחה:מור פולנוהר[עריכת קוד מקור]

אשמח שתכתוב שם את דעתך. בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 00:01, 16 ביולי 2014 (IDT)

מאוד מעניין מה תהיה דעתו :) יואב נכטיילרשיחה

תגובה לתשובתך בוק:במ[עריכת קוד מקור]

מאחר שהבקשה נמחקה, אני מגיב לך כאן. כפי שכבר נימקתי, לא נראה שזוהי התנכלות שכן הוא הבהיר בבירור בדף השיחה מדוע הוא מתנגד להוספת התוכן. אם אתה חש שיש התנהלות כללית של התנכלות, אז תיאלץ להתמודד עם התנגדותך וללכת לבירורים. אחרת אני לא רואה דרך שבה זה יטופל. ‏אופקאלףשיחה‏ • כ"ט בתמוז ה'תשע"ד • 20:44, 26 ביולי 2014 (IDT)

אופק שלום, אתה מניח כוונות טובות, אבל זה לא המצב. אין ספק שזו לא מחיקה מתוך כוונה טובה. אם אתה היית עושה את אותה מחיקה, הייתי מאוד מופתע, כי אתה ממש לא כוחני ובוטה, ולא מפריע לכתיבה. ובכל מקרה לא הייתי מייחס לך כוונת התנכלות, כי אין לנו סכסוך ממושך, ואתה לא מחפש לריב, ולא משדר בקביעות איבה כלפיי.
למרות שגם אתה חווית לאחרונה על בשרך טעימה מהכוחניות שלו, אתה כנראה לא באמת מכיר אותו ואת דפוסי הפעולה שלו, וגם לא את שיטת "מחק וברח" שלו. אני חוויתי כבר למעלה מ-25 התנכלויות שלו רק במרחב הערכים, חרף התלונות שלי. לצערי, ניפגש בתלונה הבאה שלי נגדו, כי הוא הרי לא ישתנה, ומשום מה גם ימשיך ליהנות מחסינות בלתי מובנת. אגסי - שיחה 22:11, 26 ביולי 2014 (IDT)
אתה צודק, אני בהחלט לא הייתי מבצע מחיקה כזו, אבל אמרתי כבר שזה נובע מכך שלגילגמש יש יד קלה על ההדק, תכונה שהייתי מעדיף שלא תהיה לו. אבל גם אני מתנגד לפסקאות מהסוג הזה, בטח כאשר זה סמוך כל כך למועד האירוע. אם הייתי מסתכל על זה הייתי פותח דיון בדף השיחה ומבקש להסיר את הפסקה הזו, משום שוויקיפדיה איננה עיתון. אני לא רואה בזה התנכלות ואתה רואה בזה התנכלות כי גילגמש עושה זאת לעתים קרובות, וזה כי השקפותיכם שונות לחלוטין. אבל זו לא התנכלות אלא דאגה לוויקיפדיה. אתה צריך לנסות להבין למה הוא נהנה מ"חסינות", כנראה יש לזה סיבה. בכל מקרה, אם אתה סבור שזו אכן התנכלות, הדבר הנכון לעשות הוא כן לפתוח בירור בעניין, כי חסימה של מפעיל בעקבות בקשה בוק:במ, לא תהיה כאן, לדעתי. ‏אופקאלףשיחה‏ • כ"ט בתמוז ה'תשע"ד • 22:36, 26 ביולי 2014 (IDT)
אופק, עם כל הכבוד לא צריך להשלים עם ידו הקלה על ההדק, במיוחד כשמדובר במי שמחזיק בעמדות הכי קיצוניות בוויקי העברית. דעתו נדחה במקרה המחיקה, כמו שהיא נדחית בחלק לא מבוטל מדיוני החשיבות וההצבעות. אני מצפה מהמפעילים לפעול בנחישות נגד תופעות שמזיקות מאוד לוויקיפדיה (שבגללן חסרים כותבים ותוכן), כמו כוחניות מופרזת (ומחקנות מוגזמת) ולא להשלים עם קיומן.
אף פעם לא פתחתי תלונה בבירורים, כי אני נגד פסטיבלים הרסניים לוויקיפדיה. וממילא שום דבר טוב לא יוצא משם, ובטח לא כאשר הפוגע נהנה מחסינות מוזרה, והדף מנוצל לרעה לחיסול חשבונות גם נגד המתלונן. לבטח לא אנהג כמוהו. הוא פתח נגדי 2 תלונות סרק...אחרי שהוא התנכל לי, במטרה לסלק אותי, כפי שהוא נוהג לעשות ליריביו. אגסי - שיחה 23:10, 26 ביולי 2014 (IDT)

"ויקיפדיה היא לא עיתון"[עריכת קוד מקור]

הגיע הזמן להפסיק להשתמש במנטרה הזו, שאהובה בעיקר על הכוחניים, שמשתמשים בה כדי למחוק תוכן אחרים טרחו להוסיף. האוחזים בטענה הזו, לרוב אינם לוקחים חלק בעבודה המאוד חשובה: לעדכן את וויקיפדיה בהתאם להתרחשויות. הם רק מפריעים למעטים שכן טורחים לעדכן את הערכים. המנטרה הזו היא סוג של זלזול בעדכונים ובמעדכנים, והתוצאה היא שערכים רבים אינם מעודכנים להיום. אגסי - שיחה 23:36, 26 ביולי 2014 (IDT)

אגסי, למה אתה חושב שזה כל כך חשוב שויקיפדיה תהיה מעודכנת נכון להיום? יורי - שיחה 23:48, 26 ביולי 2014 (IDT)
זה לא רק אני חושב כך, יש על כך קונסנזוס רחב אצלנו, וכמובן בכול הוויקיפדיות המובילות. זה המהות של וויקיפדיה, וחשוב שהיא תהיה רלבנטית לקוראים. הכל במתחם ההיגיון. למשל, קוראים שנכנסים לערך ילדי טהרן מצפים למצוא שם את פסק הדין ממאי השנה, ומתאכזבים. וכנ"ל קוראים מתאכזבים שערכים של טניסאים כמו שחר פאר, דודי סלע ואנדי מארי מעודכנים לשנה שעברה. אגסי - שיחה 00:17, 27 ביולי 2014 (IDT)
זו לא תשובה לשאלתי. אתה נותן דוגמאות לערכים שלא מעודכנים כבר כמה חודשים ואפילו מעל שנה. אכן יש קונצנזוס שזה לא תקין. אבל אתה טוען כל הזמן שזה חשוב ביותר לעדכן את ויקיפדיה נכון להיום. אני שואל למה זה כל כך חשוב? אתה לא חושב שיש עדכונים שאולי כדי לחכות איתם כמה ימים? יורי - שיחה 00:31, 27 ביולי 2014 (IDT)
כשיש התפתחויות שהן חשובות אנציקלופדית , אין סיבה שלא לעדכן מיד. (כמובן שיתכנו חריגים). אנחנו מעדכנים אירועים מתמשכים וגם אירועים עתידיים, (ויש בראש הערכים תבניות שמזהירות שיתכן שהפרטים אינם מדויקים או אינם סופיים). חשוב שהקוראים שנכנסים לערכים לא יתאכזבו. אני גם נסמך על הגישה המקובלת בוויקפדיות אחרות, ואין סיבה שנהיה שונים. אגסי - שיחה 00:55, 27 ביולי 2014 (IDT)


חמש עם רפי רשף[עריכת קוד מקור]

סחתיין על המהירות :) תודה על הערך. האם בזכות שיתוף הפעולה הניסיוני, מותר לי לתקן בו כמה דברים קטנים בזמן שמונחת בו תבנית "בעבודה"? Ravit - שיחה 16:26, 2 באוגוסט 2014 (IDT)

רוית היקרה, שבת שלום ותודה, אחרי שחיכה 9 שנים, נגמרה לרפי הסבלנות, והוא דרש ממני להתחיל את כתיבת הערך היום, אחרת הוא ישדר מחר כתבת תחקיר לא מחמיאה על וויקיפדיה:) וברצינות, סיימתי את [[משתמש:אגסי#ערכים שתרמתי להצלתם ממחיקה (מתחילת 2014 עד להקפאת הפרויקט ב- 20.7�)|פרויקט הצלת ערכים ממחיקה]], וזה פינה לי זמן לכתיבת ערכים. כמוסכם מראש, את שותפה מלאה, שוות זכויות לגבי הערך הזה (וגם הבא אורלי וגיא). אפילו מגיע לך גם מחצית מהכסף שאני לא אקבל מהם תמורת הכתיבה :) אני שותף גמיש וזורם, ובכיף את מוזמנת לעשות כרצונך בערך (יש לי עוד עבודה עליו), בזמנך החופשי ולהתעלם מהתבנית "בעבודה". גם אם תתנגשי בי, לא אתבע אותך בדף הבירורים. אגסי - שיחה 16:48, 2 באוגוסט 2014 (IDT)
(סורי, איכשהו התגובה לא נשמרה בזמן)
Im-yahoo.svg תודה אגסי. הרחבתי את הערך כמה שיכולתי, לצערי לא מצאתי עוד מידע רלוונטי באינטרנט. מבחינתי הערך מוכן. מה דעתך? Ravit - שיחה 22:24, 2 באוגוסט 2014 (IDT)
רוית, תודה רבה על טיפוח הבייבי המשותף שלנו. הוא נראה מקסים:) אני מתכנן להוסיף רשימת משתתפים קבועים בתוכנית, ולעשות עוד קצת חיפושים ביום יומים הקרובים. לאחר מכן אסיר את תבנית בעבודה, וכמובן, אם תרצי, שמורה לך זכות המילה והליטוש האחרונים, ולאחר מכן אגש ליילד את הבייבי השני. אגסי - שיחה 23:07, 2 באוגוסט 2014 (IDT)
רוית סיימתי לערוך. אני מקווה שלא עשיתי נזקים:) אני אצפה השבוע בתוכנית, ואולי אכניס שינויים נוספים, כמו רשימת משתתפים קבועים ועוד. אני גם נוהג מדי פעם לעדכן את הערכים שכתבתי. מיותר לציין שכעת ובכול שלב את מוזמנת למחוק או לשנות את הערך, לפי שיקול דעתך. אגסי - שיחה 10:05, 3 באוגוסט 2014 (IDT)
חח, למה שארצה למחוק את הערך? הרי אין לו בעיית חשיבות... קריצה תודה רבה על התוספות הטובות. ההערה היחידה שלי היא שאולי כדאי להסיר את שמות התוכניות שמשודרות לפני ואחרי התוכנית; זה לא כל כך בעל חשיבות אנציקלופדית לדעתי, וגם משתנה כל כמה חודשים. מה דעתך? Ravit - שיחה 22:09, 3 באוגוסט 2014 (IDT)
הי רוית, אני מעריך את זה שמטעמי נימוס את שואלת אותי. אבל, כפי שכתבתי, אין בעיה, את יכולה למחוק ולשנות, לפי שיקול דעתך. אגב, התוכנית משודרת כבר כמה שנים לפני לונדון את קירשנבוים. אבל אני גמיש, כי בפעם הבאה שזה ישתנה, לא בטוח שנהיה פעילים כאן כדי לעדכן :) אגסי - שיחה 22:32, 3 באוגוסט 2014 (IDT)
רוית שלום, סיימתי לערוך את הערך הזה וגם את אורלי וגיא. את מוזמנת בזמנך הפנוי, בלי לחץ, להכניס איזה שינויים ותוספות שתרצי, לפי שיקול דעתך. אני מבטיח לא לשחזר אף עריכה שלך, ולא להכריז על "גרסה יציבה" :) היה כיף לשתף איתך פעולה, ואם תרצי, אשמח לכתוב איתך עוד ערכים מהמקבץ, וגם בנושאים שמעניינים את שנינו. אגסי - שיחה 23:53, 4 באוגוסט 2014 (IDT)
תודות על אורלי וגיא, הוא אחלה. ערכתי קצת והוספתי מידע, נראה לי שאין לי עוד הרבה מה להוסיף. תודה לך על ההזדמנות לשת"פ זה, מודה שלמדתי בזכותו כמה דברים על כתיבה שיתופית בוויקיפדיה, חיפוש מידע קפדני, ניסוחים ועוד. לגבי ההמשך - אשמח לראות אם יש עוד ערכים מתאימים מהמקבץ הזה כשיגיע זמנו, בינתיים ננוח קצת :) לילה טוב, Ravit - שיחה 23:42, 9 באוגוסט 2014 (IDT)
רוית שלום, עשית עבודה טובה כרגיל. תודה לך על שיתוף הפעולה, שבזכותו חשתי דחף להתחיל לכתוב מיד את שני הערכים המשותפים. למי שצריך, זה עוד הוכחה, שכאשר יש במיזם שיתופי (ובמקבץ שבועי) אווירה נעימה של שיתוף פעולה רגוע, מתחשב ומפרגן, גוברת המוטיבציה לכתיבה . (וגם להפך, כפי שקרה לי לאחרונה).
הרעיון לכתיבה שיתופית נולד לאחר שראיתי שרוב הערכים בתבנית "לטיפול דחוף" לא נכתבים. אז הגעתי למסקנה שכתיבה בשותפות עשויה לעודד את מי שמהסס לכתוב ערך שלם לבד. חברים מרבים להשתתף בהצבעות מחיקה (ההרסניות), אז חשבתי שעדיף "הצבעות כתיבה"- שחברים יצביעו איזה ערכים הם רוצים להשתתף בכתיבתם. למדתי ממך שכדאי לי להפחית את השתתפותי בוויכוחים, גם אם אני מאמין שהם נעשים לטובת המיזם: (הצלת ערכים ממחיקה, ועזרה לכותבים חדשים). אשמח לשתף איתך פעולה שוב, וגם עם חברים קואופרטיביים אחרים. אגסי - שיחה 09:54, 10 באוגוסט 2014 (IDT)
ההצעה לכתיבה משותפת עשויה להתאים גם ל"מנכ"לית ויקיפדיה הראשונה ישראל", משתמשת:מיכל לסטר, לנוכח הכותרת המפתיעה מפיה בגלובס- "אפילו אני לא מעזה לכתוב ערך בויקיפדיה", באתר גלובס, 9 באוגוסט 2014. כותרת דומה בוואלה- מנכ"לית ויקיפדיה לא מעזה לכתוב ערכים, באתר וואלה!‏, 9 באוגוסט 2014. אגסי - שיחה 11:21, 10 באוגוסט 2014 (IDT)

הזמנה למיזם האנימציה[עריכת קוד מקור]

Logo Animation Venture.jpeg

מיזם האנימציה עבר תהליך שיקום עמוק, וכעת הוא חוזר, ובגדול Face-smile.svg! בואו לעזור לכתוב ערכים ולשפרם, בקלות ובהנאה.
המיזם יחזור לפעול ב-17 באוגוסט, וייגמר ב-8 בפברואר 2015 (עם ציון 101 שנים ל"גרטי הדינוזאור").

בוא/י והצטרף/י למיזם האנימציה!

להבנתי, תשובתך היא "לא"? The Turtle Ninjaשיחה • 18:13, 14 באוגוסט 2014 (IDT)

הי נהוראי, תודה על ההזמנה. בעיקרון אני כותב ערכים רק בתחומים שאני מבין בהם. היו לי תוכניות להשקיע במקבץ שיצרתי ועוד, אבל כעת אחרי שנזרקתי בבושת פנים ממרחב הערכים, נגנזו כל התוכניות שלי, והפכתי להיות ויקיגמד בקטנה, שמדי פעם מוסיף קישורים פנימיים. אני לא יכול לעזור לך הרבה, מלבד להוסיף מדי פעם קצת קישורים פנימיים. אגסי - שיחה 19:49, 14 באוגוסט 2014 (IDT)

נחסמת[עריכת קוד מקור]

ייתכן שאתה סבור כי טענותיך החוזרות והלא מבוססות ביחס ל"התנכלויות" ול"אליטות", מהוות "שריון" מבחינתך, ומאפשרות לך להתנכל באופן חופשי למשתמשים שאינך חפץ ביקרם. ובכן, לא כך הדבר. בעקבות התנכלות חוזרת ונשנית במסגרת תקצירי עריכה למספר משתמשים (אלו שראיתי הם דוד שי, גילגמש וברוקולי, ייתכן שיש עוד), וכפי שניתן לראות בין היתר בדוגמה זו, נחסמת ליום. כמו כן, אני מבקש ממתניה, אשר החל את הטיפול בסוגיה, ובהמשך להודעה זו, לבחון את היקף החסימה.

ולמען הסר ספק (ומאחר וברור לי כי הטענה השחוקה הזו תעלה שוב) לא נחסמת מאחר ואתה אופוזיציונר, להיפך, דווקא בזכות זאת אני, וכן מפעילים אחרים, הפגנו כלפיך סבלנות ניכרת, וייתכן שאף מוגזמת, שלא הייתה בהכרח מופנית כלפי משתמשים אחרים. עם זאת, השימוש השיטתי שלך בתקצירי עריכה לשם התנכלות (כך) למשתמשים אחרים, מה שמעכיר את יחסי העבודה במיזם ופוגע בעבודה השיתופית בו, לא מאפשרת עוד לקבל את התנהלותך הפסולה. אתה מוזמן להמשיך ולתרום למיזם. אם אין בכוונתך להפנים כי ויקיפדיה מבוססת על עבודה שיתופית, כאשר כל משתמש רשאי לחלוק על דעת רעהו מסיבות מוצדקות, וגם לבטל את עריכותיו מסיבות אלו, הרי שייתכן כי מקומך אינו פה.

ולבסוף, מאחר ואני מניח שהחל מרגע זה אני הולך להצטרף לרשימת ה"מתנכלים", או ה"אליטות", אומר זאת בפשטות, זה באמת לא משנה לי. כל חזרה על התנכלויות מצדך כלפי משתמשים אחרים, בין אם בתקצירי עריכה, בדפי שיחה, או בכל מקום אחר במרחב ויקיפדיה, ייענו בהתאם. אני בהחלט בעד אופוזיציה, אבל נגד התנכלויות למיניהן, שבניגוד לטענותיך החוזרות ונשנות, נראה כי אתה זה המבצע אותן באופן שוטף. ‏Lionster‏ • שיחה 22:10, 11 באוגוסט 2014 (IDT)

Lionster, אמנם היו לנו ויכוחים בנושאי חשיבות, אבל לא האשמתי אותך או מפעילים אחרים בהתנכלות. נהגתם בהגינות כלפיי, לא פגעתם בעריכות שלי. רק ביקשתי מכם שלא לנהוג בסלחנות רבה מדי, כלפי אלה שכן פגעו בעקביות בעריכות שלי לאורך תקופה ארוכה. אתה יודע היטב שאני לא התנכלתי להם ולא פגעתי בעריכות שלהם, כפי שהם עשו לי בעקביות. אני לא מעכיר את האווירה, ואי אפשר להטיל על כתפיי את כל הבעיות של וויקיפדיה. להפך, אלה שפועלים בכוחניות, ויוצרים מריבות והצבעות, הם שפוגעים בחברים אחרים.
ומי יצר את המהומה היום? הוספתי לינק חיצוני לגיטימי לקורות החיים לערך שכתבתי תמר אלמוג וגם הוספתי תמונה שלה (שמחכה לאישור), ומיד שלושתם התנפלו על העריכות שלי. זה בגלל האהבה שהם נוהגים להרעיף עליי במשך כמה שנים? או רק טובת המיזם היתה לנגד עינהם? וככה אפשר לכתוב במרחב הערכים? אגסי - שיחה 22:26, 11 באוגוסט 2014 (IDT)
הערך אינו "שלך". אני מזכיר לך שאין לך בעלות על הערכים שכתבת. גילגמש שיחה 22:37, 11 באוגוסט 2014 (IDT)
אסתפק ביום במקרה זה. מכאן והלאה הנוהל יהיה חסימות מתארכות. מתניה שיחה 22:43, 11 באוגוסט 2014 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: טוב לשמוע שאני ומפעילים אחרים לא אשמים בהתנכלות לדעתך. ובתגובה לדבריך, אני לא רואה כל פסול בפעילותם של שלושת המשתמשים במקרה האחרון, שכן מדובר פה בחוסר הסכמה ענייני. במצב זה, היה עליך לפתוח דיון בדף השיחה, ולא להיכנס למלחמת עריכה (פעם נוספת, וממש לא הראשונה). בנוסף, וחמור מכך לטעמי, הניצול השיטתי של תקצירי העריכה לצורך התנגחות במשתמשים אחרים, כאשר הם אלו שמקפידים דווקא על התייחסות עניינית, הוא זה שמסב נזק ממשי לפעילות המשותפת במיזם. אין שום סיבה שמשתמש לא יוכל לפעול בהתאם לשיקול דעתו, ולבצע עריכות ענייניות בערך מסוים (אין דבר כזה "ערך שלך", כמו שאתה יודע היטב, יש ערך בוויקיפדיה, וזהו זה), רק מאחר ואתה החלטת מראש כי כל עריכה שלו שנעשית בערך הזה היא התנכלות, ובמיוחד שבפעם המי יודע מה - אין לכך שום הוכחה או סיבה. גם לי דוד שי ביטל לא מעט עריכות, וגם בערכים שאני כתבתי, והפלא ופלא - אני לא חושד בהתנכלות מצדו, או מצד משתמש אחר כלשהו. הגיע הזמן שתפנים, כי חילוקי דעות ענייניים נפתרים אך ורק בדף השיחה, וכי תקצירי עריכה לא נועדו להתנכלות למשתמשים אחרים. ברגע שתפנים זאת, הבעיה תיפתר. ‏Lionster‏ • שיחה 22:48, 11 באוגוסט 2014 (IDT)
 • (התנגשות) כולם יכולים לראות שבאתי הערב לתרום ולעדכן ערך שכתבתי. במקום לקבל תודה, תוך 3 דקות שוחזרתי ללא הצדקה על ידי ידידיי הקבועים, שאצו לבקש את חסימתי. כל אחד מבין שאין כאן מקריות. לעומת זאת, המפעילים וחברים אחרים לא נוהגים לשחזר אותי, (ובוודאי שלא בערכים שכתבתי), כי ככה נוהגים במיזם שיתופי. אבל אם החברים לא רוצים לאפשר לי לכתוב במרחב הערכים, אז אכתוב במרחבים אחרים, וגם אמצא לעצמי עיסוקים אחרים, פחות מתסכלים. ממילא יש לנו עודף בכותבים ובתוכן. כמובן שאף אחד לא יכול להמשיך לתרום, אם הוא צריך על כל שחזור כוחני או נקמני לפתוח דיון מתיש בדף שיחה. אף מתנדב סביר לא יוכל לעמוד בהתשה כזו. אגסי - שיחה 23:45, 11 באוגוסט 2014 (IDT)
 • ישפטו החברים, האם מישהו מהם היה עושה (תוך 3 דקות) את השחזור של הוספת הלינק לקורות החיים של תמר אלמוג באתר המרצים לישראל, בנימוק שזה פרסומת? יש 4 אתרים שבהם מופיע לינק דומה, ובהם דורון אביטל ויעקב ברק, מדוע דוד שי שעשה בשניהם עריכות, לא מחק שם את הלינק "הפרסומי" הזה?
 • האם לגיטימי שגילגמש ישחזר (מיד) הוספת תמונה לערך כתבתי, כאשר כתוב בתקציר עריכה "הוספת תמונה. בקשה לאישור נשלחה"? חנה אף פעם לא מחקה לי תמונה, כאשר שלחתי לה בקשה לאישור, אפילו אם היה חסר משהו באישור. אגסי - שיחה 01:02, 12 באוגוסט 2014 (IDT)

אגסי, קראתי את הלינק ששוחזר ואני מסכימה עם המשחזרים, כיון שמדובר אכן בתוכן פרסומי, שיווקי וחנפני, גדוש בסופרלטיבים, שאיננו מוסיף ואיננו מחדש דבר לקורא הערך. כל התוכן הממשי שמופיע שם מופיע בערך וכל השאר פשוט מיותר ואיננו אנציקלופדי, כפי שאתה אמור לדעת לאחר ותק של שנים בוויקיפדיה. אין כאן שום התנכלות כלפיך אלא פעולה פשוטה שמתקיימת בערכים רבים במקרים דומים ואיש איננו רואה עצמו נפגע בשלה - מלבדך.שלומית קדם - שיחה 09:02, 12 באוגוסט 2014 (IDT)

שלומית שלום, יש בדף הזה (למטה מימין) לשונית "קורות חיים", והלינק הזה משמש מקור לעובדות בערך. שמתי ברשימת המעקב שלי את 4 הערכים שבהם מופיע לינק לאתר הזה, ואני אבדוק מתי דוד שי (שעשה עריכות בשניים מתוכם) או חבר אחר, יימחק את הלינקים האלה שם.
במיזם שיתופי לא עושים סדרת שחזורים כוחניים וקטנוניים כאלה (תוך 3 דקות) לחבר וותיק (בוודאי לא בערכים שהוא כתב). אני מניח שאת לא נוהגת לעשות על בסיס קבוע כאלה שיחזורים לחברים וותיקים, והם לא נוהגים לעשות לך. את בוודאי לא נוהגת על בסיס יומי לבדוק ולשנות עריכות של חבר ותיק שאת לא אוהבת. גם אני לא זוכה לקבל שחזורים כאלה, למעט מ-3 החברים הכי טובים שלי במיזם, ב-4 השנים האחרונות.
אני בעד הכלל להניח כוונות טובות- אבל כמובן שחייבים להבין שזה רק הנחה שניתנת לסתירה. והכלל אינו חל במקרים שכלל העובדות, הרקע והתמונה הכוללת זועקים שבלתי הגיוני לייחס כוונות טובות. למשל כשמדובר בסדרת שחזורים מצד אותו אדם, שמשדר בקביעות איבה רבה כלפי יריבו. לא נכון לבחון כל מקרה בנפרד, במנותק מכל התמונה, הרקע וההיסטוריה. גם בלתי סביר להפעיל את הכלל הזה פעמים רבות מדי כלפי אותו אותו אדם, כאשר הוא מרבה לשחזר את יריבו. זה סלחני מדי בצורה בלתי מתקבלת על הדעת. היו חברים שהעליבו אותי במתכוון, אבל מעולם לא התנקמתי בהם ולא פגעתי בעריכות שלהם, כי אני לא נקמן שפוגע במרחב הערכים. אגסי - שיחה 09:40, 12 באוגוסט 2014 (IDT)
אגסי, גם לי, בערכים שאני יזמתי וגם בערכים אחרים בהם ערכתי, מחק דוד שי לא פעם, מחק, ערך, תיקן, הוסיף משלו ובדרך כלל מה שעשה השביח את הערכים. לא תמיד הסכמתי איתו, כשלא הסכמתי איתו שחזרתי את עריכתו או תיקנתי אותה והסברתי מדוע אני עושה זאת. ההבדל נעוץ בהנחה המקדמית, אם אני מניח שדוד שי עורך בכוונה טובה, בדרך כלל לא יתפתח ממחלוקת עריכה ריב עורכים, אך אם ההנחה המוקדמת היא שמדובר ב""שחזורים כוחניים וקטנוניים" ועוד כותבים בצורה כזאת בתמצית העריכה, כדי לנפנף בזה לעיני כל הקורא בשינוים האחרונים, נו, טוב, במצב כזה זו למעשה הזמנה לחסימה. בברכה. ליש - שיחה 09:56, 12 באוגוסט 2014 (IDT)
ליש שלום, ראשית לא תקין שמשתמש מסויים יהנה מהפריבילגיה שמותר לו לעשות דרך קבע שחזורים לחברים ותיקים אחרים (לך ל-Lionster וכנראה גם אחרים). סביר להניח שהם לא אוהבים את זה ובצדק. יש כאן עבודה בשיתוף בהתחשבות הדדית, ואין כאן מנהל פרויקט, שיש לו את זכות המילה האחרונה. הוא צריך לשמש דוגמה אישית. הביורוקרטים ומפעילי המערכת לא נוהגים כך. אבל שוב צריך להסתכל על כל התמונה. מדובר במשתמש שתוקף פעם אחר פעם את יריבו בחריפות בדפי השיחה, מבקש את חסימתו, נוהג על בסיס יומי לשנות כמה עריכות שלו, חרף בקשות להפסיק זאת, ולמחרת הוא שוב משחזר (תוך 3 דקות) עריכה (של לינק ל"קורות חיים" שמופיע ב-4 ערכים אחרים). כל יום יש אלפי עריכות בוויקיפדיה. מדוע הוא מתעסק דווקא בשלי? האם אני לא רשאי לחשוד שהוא רוצה להתיש אותי ( במקביל לבקשות החסימה ולעלבונות בדפי השיחה)? יש לי כבוד לעריכות שלו, לא פגעתי בהן, לא ביקשתי את חסימתו, רק ביקשתי שיפסיק עם השחזורים הכוחניים (ואת ההתקפות האישיות). אגסי - שיחה 10:21, 12 באוגוסט 2014 (IDT)
אגסי, קראתי את הלינק בערך של דורון אביטל. הוא אומנם באותו אתר מרצים, אבל בניגוד למה שנכתב על תמר אלמוג, הוא ענייני ונטול סופרלטיבים, ולכן לא הייתה סיבה לשחזר אותו. את הקישור ליעקב ברק לא יכולתי לבדוק כי הוא שבור. אם תבדוק כל מקרה לגופו, במקום כל אדם לגופו, ותתייחס לדברים ככתבם, אולי לא תראה עוד סיבה להתלונן ולקבול תמיד על התנכלויות. לגבי שאלתך, אינני מרבה לשחזר בערכים שאינני עוקבת אחריהם, שהם בעיקר ערכים שפתחתי בעצמי ואני מנטרת אותם, אבל קרה כבר ששחזרתי כשהשינוי שמצאתי היה שגוי בעליל, וקרה גם ששחזרו שינוי שלי בערכים אחרים, מסיבות שונות. מעולם לא ראיתי בכך התנכלות. הכל בעיני המסתכל.שלומית קדם - שיחה 12:41, 12 באוגוסט 2014 (IDT)
סופרלטיבים? אצלה כולה כתוב "הרצאות סוחפות", ואצלו "נחשב כמי שעצב תפיסת עולם כוללת אודות אסטרטגיה ופיקוד, אם בקרב ואם במבצעים מיוחדים, המהווה עד עצם היום הזה נקודת ייחוס מובילה למפקדים ביחידה, ולבכירים במערך הביטחוני המסווג ככלל."
התנכלות? אבל אם ויקיפד היה מרבה לתקוף אותך בדפי השיחה, וגם היה מתקן העריכות שלך מדי יום, ולפעמים גם משחזר אותן, מן הסתם התגובה שלך הייתה אחרת. אתמול הוא שיחזר תוך 3 דקות, כלומר לא ממש קרא את כל הדף והשקיע מחשבה, למעט מה לכתוב בתקציר עריכה.
תמר אלמוג לא מחפשת פרסום וסופרלטיבים! היא ענתה לאימיילים שלי בצניעות רבה מדי (ובלבביות), לא נידבה פרטים שיפארו את הערך שלה, ולא ביקשה ממני להוסיף לינקים או סופרלטיבים, להפך, היא הרגישה קצת מבוכה. אני לא יודע אם אוכל להמשיך לכתוב ערכים, תחת איום של שחזורים מחבריי הטובים, אבל אני לא מצטער על כתיבת הערך שלה, למרות ההפרעות, בלי אף תודה. התרשמתי שהיא כתבת ומנחה מקצועית ביותר, גם לפי הסיקור המקצועי של פרשת הולילנד והמשדרים שהגישה במהלך כל מבצע צוק איתן. הערך עליה היה צריך להיכתב מזמן. אגסי - שיחה 13:51, 12 באוגוסט 2014 (IDT)
בהרצאותיה הסוחפות; פרקים מרתקים; אנקדוטות סודיות מהנושאים הכי אקטואליים; פרשת הולילנד, פרשת הרב והניצב ועוד!. הערך על תמר אלמוג צריך היה להיכתב וטוב שנכתב, אבל בהכנסת לינקים שיווקיים כמו זה, שאינם תורמים למעמדה המקצועי וודאי לא לצביון הצנוע שלה, ודאי לא עשית לה טובה.שלומית קדם - שיחה 18:12, 12 באוגוסט 2014 (IDT)
ההפניה היא ללשונית "קורות חיים" החשובה. ההצקה הייתה משני הכיוונים. תחילה הוא שם תבנית {דרוש מקור}, וכשהבאתי לינק ל"קורות חיים", הוא מיד מחק (בלי לקרוא אותו לעומק). הוא מחק ב-4 מתוך 7 הערכים האחרונים שלי. בערכים האחרונים שלך הוא כנראה לא נגע. זה לא מקרי. האם את מוכנה לנסות, שאני אשנה ואמחק תוכן בערכים שלך, כפי שהוא עושה לי?
שלושת חבריי הטובים שיחזרו מעל 80 עריכות שלי- זה כנראה שיא כאן. השאר שיחזרו רק כ-10 עריכות שלי. רק באגדות לילדים קטנים, לכולם תמיד יש כוונות טובות, ואז אפשר להאמין שלמרות שהם תקפו אותי בעקביות בדפי השיחה, כל 80 השחזורים שלהם נעשו מתוך כוונות טובות. לי נראה שמיזם מקצועי צריך לאמץ את הכלל הפיני ולא את הכלל הטורקי (הנזכרים למטה). אגסי - שיחה 19:48, 12 באוגוסט 2014 (IDT)
אם תמצא עילה טובה ומוצדקת למחוק או לשחזר משהו בערך שאני כתבתי, וגם תסביר את המחיקה בתקציר העריכה בלשון ברורה ועניינית, ודאי אקבל את התיקון. בערכים האחרונים שכתבתי לא מחקו דבר משום שכנראה לא מצאו שיש מה למחוק, אבל פעמים רבות הוסיפו, שינו ותיקנו דברים בערכים שלי, כפי שכבר אמרתי לעיל. הכלל הפיני נראה לי מוזר מאוד, כי לעתים יש סיבה לתקן משהו גם אם איננו בגדר טעות ברורה, פשוט כדי לשפר או ללטש, וגם עורך ותיק עלול לטעות או לא להקפיד על קריטריונים ידועים. הכלל הטורקי נראה לי חסר שחר ומעוות, כמו הרבה דברים אצל הטורקים. בכלל, נראה לי שעדיף לנו להמשיך בדרכנו ולא לרעות בשדות זרים.שלומית קדם - שיחה 00:22, 13 באוגוסט 2014 (IDT)
נניח שתוסיפי מחר לינק לאתר של הסוכן של מוזיקאי, ואני מיד אמחק אותו בנימוק קצר "פרסומת" או "לא מוסיף דבר", לא תרגישי בנוח, כי כפיתי עליך את דעתי, ואין לך אפשרות לשחזר אותי. למחרת תוסיפי פרט קטן על ילדותו, ומיד אשחזר את העריכה שלך בנימוק "פרטים טפלים". כעבור כמה ימים, תוסיפי פרט לערך על משפחתו, ואני אמחק לך אותו בנימוק "שולי"- אין מצב שתגידי אני מקבלת את דעתך, הסבלנות שלך תיגמר :) בשנים האחרונות רק אותם 3 עושים משחזרים עריכות שלי. כל השאר פועלים לפי הנורמה המקובלת. אבל מספיק שכן אחד בבנין שמרעיש ללא הפסקה כדי לקלקל את איכות החיים של שאר הדיירים. מותר להביע דעות במזנון, אבל לא מקובל למחוק בצורה כוחנית עריכות של חברים ותיקים (זה עשוי לשדר זלזול, חוסר כבוד, חוסר נימוס והתנשאות). אגסי - שיחה 01:52, 13 באוגוסט 2014 (IDT)

מה עדיף שיחול כאן- הכלל הטורקי או הכלל הפיני?[עריכת קוד מקור]

הכלל הטורקי קובע שחבר רשאי לעשות עד 365 שיחזורים ומחיקות בשנה לחבר ותיק אחר, גם אם הם מסוכסכים קשות, מבלי שהדבר יחשב כהתנכלות, ואסור להתלונן על התנכלות, כי זה "מעכיר את האווירה".

הכלל הפיני קובע שלא מקובל לעשות שחזור או מחיקה של עריכה מלאה של חבר ותיק, אם זו אינה טעות ברורה. כי זה מעליב וסוג של התנשאות וכוחניות- "אני חכם יותר", שאינם תורמים לאווירה של מיזם שיתופי. ואף חבר, ללא הבדל מעמד, אינו רשאי להפר את הכלל הזה דרך קבע. וכן יש להקפיד לעשות הפרדת כוחות (בעיקר במרחב הערכים) בין חברים שמסוכסכים תקופה ארוכה, למניעת מריבות מיותרות. אגסי - שיחה 10:28, 12 באוגוסט 2014 (IDT)

קובץ:Or Heller.jpeg[עריכת קוד מקור]

שלום,
זה נפלא שיש לנו כעת תמונה שמעטרת את הערך "אור הלר" (ואף תמונה מוצלחת ביותר), אולם כדי שלא תמחק מתישהו בעתיד בשל חשד להפרת זכויות יוצרים, יש להעביר את המייל ובו האישור, כדי שזה יתוייק במערכת ה-OTRS. אנא העבר אותו לכתובת permissions-he@wikimedia.org . בברכה, Ldorfmanשיחה 11:41, 13 באוגוסט 2014 (IDT)

שלום ותודה, לבקשת חנה שלחתי שלשום בלילה למייל הזה בקשה מתוקנת עם הטופס חתום. אגסי - שיחה 12:14, 13 באוגוסט 2014 (IDT)
אחלה. אם כך, נראה בקרוב את האישור מתווסף לתמונה ותהיה זו דוגמה לאנשי תקשורת אחרים שנשמח אם יספקו לנו את תמונותיהם. Ldorfmanשיחה 14:52, 13 באוגוסט 2014 (IDT)
יש חדש לגבי זה? טרם ראיתי שנוספה תבנית המעידה שהתקבל אישור. ממה שזכור לי, בד"כ צוות ה-OTRS פועל די מהר. חבל לי שתמונה מוצלחת כל כך תמחק יום אחד. Ldorfmanשיחה 22:07, 17 באוגוסט 2014 (IDT)
שלום לך, לא קיבלתי שום הודעה מחנה. אני יודע שיש עליה עומס רב. אני מניח שגם אם התמונה תימחק, ניתן יהיה להחזיר ואתה בקלות לאחר קבלת האישור. אגסי - שיחה 23:16, 17 באוגוסט 2014 (IDT)
אני לא יודע כמה פניות יש להם ומתי שלחת, אבל בד"כ מתקבלת תשובה תוך יום-יומיים. נמתין. בכל מקרה, הנ"ל מיודעים לגבי הודעה זו. Ldorfmanשיחה 23:20, 17 באוגוסט 2014 (IDT)
הוספתי את האישור, תודה על התיוג. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 04:52, 18 באוגוסט 2014 (IDT)
חנה תודה. לא שכחתי שאני צריך לשלוח לך טופס חתום לגבי תמונה אחרת. שלחתי תזכורת ואני מקווה לקבל את הטופס חתום בהקדם. אגסי - שיחה 11:40, 18 באוגוסט 2014 (IDT)
ראיתי את העדכון. OK אחלה. Ldorfmanשיחה 18:35, 18 באוגוסט 2014 (IDT)

אל ירך לבבך![עריכת קוד מקור]

חזור לכתוב ערכים ולערוך. עודד משתמשים חדשים. חזק ערכים ערוכים. הראה למקצצים כי יש לקצץ כנפיהם. הרחב את המתמצתים. בברכת ירבו ערכים ערוכים יקצצו קיצוצי קיצוצים, יצנזרו צינזורי צינזורים ויערכו ערכים איכותיים ~~ משתמש לא רשום,חסר ונטול זכות הצבעה

הי טילדה היקר, ברוך בואך לדף שיחתי:) באיזה שם לקרוא לך? לרגע חששתי ששוב קיבלתי הודעה לא נחמדה. אני מודה לך על ההצעה. כבר דחיתי הרבה הצעות כאלה, שלא קיבלתי... כמה חבל שאתה לא יכול להגן עליי מקיצוצים וצינזורים אכזריים. בינתיים, אני מרגיש טוב להיות ויקיגמד, נטול דאגות, ואני לא מבקש שיעשו לי טובה, ויאפשרו לי לכתוב בתנאים נורמליים. אגסי - שיחה 21:15, 17 באוגוסט 2014 (IDT)

יואל קמינסקי[עריכת קוד מקור]

הי אגסי, אולי בא לך לכתוב ערך על יואל קמינסקי. ראה קישור כאן. הוא שירת איתי בצבא בין השנים 1972-1970 בח'אן יונס ולאחרונה חידשנו את הקשר. יש מקום לכתוב עליו ערך אבל זה מסוג הנושאים שאני לא נוהגת לכתוב. ואני גם מאד עמוסה. אם תכתוב אני אשיג ממנו תמונה שלו. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 12:05, 24 באוגוסט 2014 (IDT)

חנה שלום, תודה על ההצעה (ועל הטיפול באישור התמונות). תכננתי לכתוב עוד ערכים במקבץ השבועי שפתחתי (חדשות 10). בעיקרון, אני כותב ערכים מהבטן, כשאני מתחבר לערך, וחש שהוא מאוד חסר. בעקבות ההתפתחויות האחרונות, הבטן שלי אומרת להמשיך להיות ויקיגמד בתקופה הנראית לעין. אבל אולי משתמשת:Ravit המוכשרת, תהיה מעוניינת לכתוב את הערך. (רוית היקרה, אני יודע שאת עסוקה לאחרונה, וסליחה שהצעתי להעביר אליך את המשימה. אני לא מכיר ויקיפד יותר מתאים ממך לתפקיד:) אני אהיה מוכן לסייע לך, אם יהיה צורך בכך. כמובן, שאת יכולה להציע מישהו אחר שמתאים למשימה). אגסי - שיחה 14:35, 24 באוגוסט 2014 (IDT)
אני יכולה להבטיח לך שהבטן שלך תהנה מקמינסקי Face-smile.svg, בתקופת הצבא הוא היה מאד משעשע. אבל איך שאתה מרגיש. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 15:54, 24 באוגוסט 2014 (IDT)
בכיף, דווקא היה מעניין :) אם כבר יש את מי לשאול פריטי מידע חסרים - חנה, לא ברור לי מקורות החיים האם הוא סיים דוקטורט ואפשר כבר לקרוא לו דוקטור (יש מידע רק על כך שהיה תלמיד דוקטורט בשנות ה-80), ובנוסף אשמח אם תוסיפי לערך שורה קצרה על שירותו הצבאי, אם את יודעת - שנים ותפקיד / חיל. תודה, Ravit - שיחה 16:58, 24 באוגוסט 2014 (IDT)
רוית, כל הכבוד על הביצוע המהיר ואיכותי ! (מגיע לך עוד מחמאות, אבל אני לא רוצה לחבק חזק מדי :) ) אם את אוהבת הרבה קישורים פנימיים, אני מוכן להציע את שירותי ויקיגמדות שלי. אגסי - שיחה 17:37, 24 באוגוסט 2014 (IDT)
וואו, איזו זריזות. אני אקבל ממנו תמונה. אציין היכן שרת ואברר לגבי הדוקטורט שלו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:41, 24 באוגוסט 2014 (IDT)
כל הכבוד לשתיכן על ההשקעה בכתיבת כל כך הרבה ערכים (חנה-421 ורוית-381), וכמובן על התרומות הרבות בתחזוקה, וויקישיתוף, מקבצים שבועיים ועוד. אגסי - שיחה 18:55, 24 באוגוסט 2014 (IDT)
אגסי, אשכרה ספרת? :) אין בעד מה, ותודה לך על פועלך המגוון כאן במרחב הערכים, וגם על הפירגון לוויקיפדים. Ravit - שיחה 23:26, 24 באוגוסט 2014 (IDT)
רוית, אני שמח לפרגן לויקיפדים אדיבים וחרוצים, שמתמקדים בכתיבה ובתחזוקה (ולא במחיקה). זה גם באג'נדה שלי. למי שאינו יודע שבדרכך הצנועה כתבת 381 ערכים (כולל הערך מהיום), הנה רשימת הערכים המלאה. בחוצפתי הצצתי גם בתיבות המשתמש שלך. לדעתי, את לא ויקיגמדה (אלא ויקיענקית). החיסרון היחיד שלך... שאת אוהדת מכבי חיפה, אבל סלחתי לך :) אגסי - שיחה 00:32, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
Face-smile.svg
ותודה על הקישור הנ"ל, למדתי משהו. Ravit - שיחה 12:31, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
אגב, בתחתית כל דף "תרומות המשתמש" יש לינק בשם "ערכים חדשים"- שמוביל לרשימת הערכים שכתב אותו משתמש.
רוית, תרשי לי לשאול אותך בהזדמנות זו, האם יש הנחיות, או היה כאן דיון בשאלה באלה מקרים נכון או לא נכון לעשות קישורים פנימיים? אין הנחיות בעזרה:קישורים. זה חשוב לעבודת הויקיגמדות שלי. למשל בערך האחרון שכתבת יואל קמינסקי, האם לא מקובל או שזו העדפה אישית שלך, לא לשים קישורים פנימיים על השנים ועל המילים: ישראלי, מרצה, טלוויזיה בכבלים, מיני סדרות, דרמה, סרט תעודי, קומיקאי, גזבר וגבעתיים? אגסי - שיחה 13:46, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
אוכל לומר לך רק מתוך מה שאני נוהגת לעשות: היו כמה פעמים דיונים לגבי השנים, לא זכור לי שהושג קונצנזוס; אני אישית מקשרת רק בתאריכי לידה ופטירה, והשאר לא, זה מפריע לי ויזואלית ומיותר לדעתי, אבל אם מישהו אחר יעבור על ערך שכתבתי ויחליט לקשר - בכיף. כנ"ל לגבי רוב הדברים האחרים שציינת. אני מקשרת רק כשהמילים הן להרגשתי בעלות חשיבות סבירה בערך, לא מילים טריוויאליות או שוליות יחסית (בהתחשב בתוכן ונושא הערך). לגבי תעודי - קישרתי כבר קודם, לגבי טלוויזיה בכבלים - לא ידעתי שקיים ערך ולכן קישרתי עכשיו. כל זה רק דעתי האישית ואגב היא מתגמשת מדי פעם קצת לכאן או לכאן, יש אחרים שיחלקו עליי או שפועלים אחרת בוויקיגמדות שלהם וזה לגמרי בסדר. בכל אופן, אף מילה שציינת כאן לא הייתי מסירה את הקישור אם היית מוסיף אותו, אולי אם מישהו היה מקשר את המילים "ועדה" או "פרק" שנראות לי מיותרות אז הייתי שוקלת להסיר. Ravit - שיחה 22:09, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
רוית, תודה על תשובתך. אני כמובן לא אוסיף לינקים שאת לא אוהבת לערך שכתבת. (ולא בשל חשש שתשחזרי אותי:) כפי שחברי הטוב עושה) הבנתי שאין הנחיות או כללים מוסכמים ויש גישות שונות. בערכים רבים ובהם המומלצים, יש יחסית הרבה לינקים פנימיים ובכלל זה לשנים ולמקומות. אולי בגלל זה כשערך הוא דל בלינקים פנימיים, נוצרת אצלי איזה תחושה, שכאילו הערך יתום. אין לי שום התנגדות שבערכים המשותפים שלנו תסירי לינק שמציק לך, אם יש כזה. אני מתנצל שלא אוכל לתרום עוד למקבץ השבועי שיזמתי. אזל כל מלאי הדלק שלי, כנראה עד סוף השנה. אולי הצעה לחידוש השותפות יכולה להזרים קצת דלק :)אגסי - שיחה 12:23, 26 באוגוסט 2014 (IDT)

כוכב למקשר![עריכת קוד מקור]

WikiLink Barnstar Hires.png כוכב המקשרים
תודה רבה על התרומה בערך קנאת פין אחותי זה לא הגיל זה התרגיל אכרוע 13:09, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
אכרוע שלום, תודה לך על הפרגון ועל כתיבת הערך קנאת פין מהתבנית "לטיפול דחוף". שתזכה לכתוב עוד הרבה ערכים :) אגסי - שיחה 13:49, 25 באוגוסט 2014 (IDT)

אתה מותק[עריכת קוד מקור]

♡♡♡♡♡חיבוק

♡♡♡♡ נשיקה

♡♡♡♡

46.19.85.79 13:53, 25 באוגוסט 2014 (IDT)

תודה חומד :) אגסי - שיחה 14:18, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
יום טוב מאמי ☆☆☆☆☆ ... וזה אמיתי! 46.19.85.79 14:28, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
תבוא כל יום... כל פעם שאני רואה "קיבלת הודעה חדשה"- אני שואל את עצמי, האם עשיתי טעות ומישהו בא לנזוף בי, או שזו הודעה ידידותית. לכן אשמח אם בעתיד יהיה צבע ירוק להודעה ידידותית או נטרלית, וצבע אדום להודעה לא נחמדה. אגסי - שיחה 16:00, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
הסמקה צבעים מתחלפים אתה יודע ... ♧♢♡♤ ... ו"אדום זה יפה" (מי אמרה את זה?) 46.19.85.79 16:32, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
גוגל הרים ידיים. ניחוש פרוע: מיקי חימוביץ'? ואם אתה בענייני חידות: מי אמר למי- "סיימתי לפנות את מדיח הכלים, תעדכני את התרומות שלי בוויקיבית"? אגסי - שיחה 16:53, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
לאא זוו מהפכנית ידועה ○●○ ויקיבית? אולי בעלה של אשתו של רמטכ"ל הצבא הטרנדי ¿¿¿ ▪¤▪ ותארכב כבר כי נאלצתי אצבע תותבת《¥》 _ °|° _ חחח @@@ ¡¡חחח¡¡ 46.19.85.65 18:09, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
גם אתה טעית. התשובה היא, ג'מבו אמר את זה (לפי השמועות) לזוגתו, בתגובה לטענותיה שהוא תורם רק לוויקיפדיה ולא תורם מספיק לעבודות הבית...לגבי ארכוב, עדיף לגרוס חלק לא מבוטל, שכולל את השטויות הרבות שכתבו לי בדף, שלא מוסיפות כבוד לוויקיפדיה. אגסי - שיחה 12:33, 26 באוגוסט 2014 (IDT)

הזמנה ל-☆ מקבץ תומס[עריכת קוד מקור]

אגסי, צריך לגייס גם אותך לפני סוף המקבץ. תודה שקישרת לוילברט אודרי מוויקינתונים. לג רואיל - שיחה - מיזם תומס היה ואינו עוד. 12:09, 28 באוגוסט 2014 (IDT)

הי לג רואיל, תודה על ההזמנה. לעת עתה, אני נאלץ לעסוק רק בעבודת ויקיגמדות, עד שהמצב ישתפר. אגסי - שיחה 15:41, 28 באוגוסט 2014 (IDT)

אשמח אם תצטרף לדיון חשיבות בשיחה:מרסל מוסרי#דיון חשיבות[עריכת קוד מקור]

אומנם מישהו בעל זכות הצבעה כבר הביע התנגדות לתבנית "חשיבות", אבל כל הבעת תמיכה נוספת תסייע. --82.166.116.68 19:27, 23 בספטמבר 2014 (IDT)

שנה טובה ומתוקה[עריכת קוד מקור]

שנה טובה ומתוקה. The Turtle Ninjaשיחה • 11:59, 24 בספטמבר 2014 (IDT)

שנה טובה גם לך, נהוראי! אני מעריך את זה, זה קצת שיפץ את מצב רוחי, כי הבוקר כשנכנסתי לכאן, קיבלתי סימן שיש לי הודעה-התראה. קיוויתי שאולי מישהו שלח לי "תודה"... אבל אז ראיתי את ההודעה: "XY ביטל עריכה שלך". דרך נפלאה להחדיר מוטיבציה בערב חג :). אגסי - שיחה 12:18, 24 בספטמבר 2014 (IDT)

הפסקה לצורך רענון[עריכת קוד מקור]

אגסי שלום,

צר לי שהגענו למצב בו צריך לעשות זאת בערב חג. אתה הפכת מהר מאוד את הדיון בשיחה:שמעון פרס להתגוששות אישית, במקום להתמודד עם טענותיו של דוד, ובהמשך בחרת לעורר מהומה להדגשת עמדה באמצעות עריכתך בקמ"ג. לא יתכן שתנתב כל דיון בהשתתפותך להאשמות האישיות האלה, ואני מצפה שתחדל מכך. נצל בבקשה את החסימה הקצרה לרענון עם הדפים ויקיפדיה:אל תגרמו למהומה כדי להדגיש עמדה וויקיפדיה:מה ויקיפדיה איננה#קהילה והתנהלות (סעיף 1). אח"כ נסה לקרוא מחדש את הדיונים בשיחה:שמעון פרס ושיחה:קריה למחקר גרעיני - נגב, ודמיין שחתימתו של דוד לא מתנוססת בסוף דבריו. חג שמח ושנה טובה, נויקלן 18:17, 24 בספטמבר 2014 (IDT)

נויקלן שלום, צר לי ששוב גוררים אותי בכוונה למריבות. התמונה הרבה יותר מורכבת. מי יוזם את החיכוכים האלה? מי מנטר את העריכות של מנטר וותיק רק כדי לשחזר אותן? לפרשה יש שני צדדים, והיסטוריה עגומה של שחזורים מקוממים. אתה לא היית שוקל אפילו לרגע לשחזר את העריכה שלי בערך שמעון פרס, כי העריכה שלי לקוחה מערך קריה למחקר גרעיני - נגב והינה מועילה, וגם כך נוהגים במיזם שיתופי. כעת בגלל ויקיפד אחד, נחוש מאוד, שאף אחד לא הצטרף לעמדתו, ובצדק, הקוראים לא ידעו שפרס היה אחראי על גיוס התרומות לפרויקט הגרעין. לא הגיע הזמן לטפל בבעיית ההתנכלויות על חשבון מרחב הערכים? בהזדמנות אני אכתוב במזנון פוסט בנושא הנחת כוונות טובות לגבי צדדים מסוכסכים. ועוד הערה, אני מחקתי את העניין "השולי" לאחר שנרו יאיר הסכים במפורש שצריך למחוק שם (ולאחר שהמשחזר טען שזה פרט שולי), לכן המחיקה שלי אינה בניגוד לכללים. האמת, לא צפיתי שהמשחזר ישנה מיד את דעתו ב-180 מעלות, ויעז לטעון ההפך, שדווקא מדובר בפרט חשוב, ועקב כך תתפתח "מהומה". שתהיה לך שנה טובה. אגסי - שיחה 19:59, 26 בספטמבר 2014 (IDT)
אגסי, החג יצא וכאילו כלום לא השתנה: שוב אתה מתעסק בתגובתך במי במקום במה. תעשה לעצמך חיים קלים ותפשט את התמונה, תפסיק לנתב דיונים להאשמות אישיות, תתייחס לתוכן העריכה ולנימוקים בלבד. בלתי אפשרי לנהל איתך דיונים כשאתה גורר את זה לכיוון האישי, מה גם שאז קיים סיכוי טוב מאוד שלא יתייחסו אליך ברצינות. גם הריצות למזנון והניסיון להפוך כל שחזור שלך לדיון עקרוני, במקום ללבן את הסוגיה המקומית, הן בעוכריך. שנה טובה, נויקלן 20:29, 26 בספטמבר 2014 (IDT)
נויקלן היקר, הגיע הזמן להשתחרר מהתפיסה הרומנטית שבוויקיפדיה אין בכלל מאבקים יצריים ונקמות (גם במרחב הערכים), כשהמציאות מוכיחה אחרת. הגיע העת להפסיק לטייח ולטאטא את כל הבעיות האלה מתחת לשטיח, וכמובן להאשים רק את המתלוננים, במקום את התוקפים. חמור מכך, זה כמובן נותן רוח גבית לתוקפים להמשיך במעשיהם. זה כמו להאמין שכול הפוליטיקאים תמיד פועלים רק לטובת המדינה, ולתקוף את מי שמבקר את מעשיהם. אגסי - שיחה 20:37, 26 בספטמבר 2014 (IDT)
טוב, נעשה את זה פשוט אפילו יותר - תמשיך לתקוף ותמשיך להיחסם בהתאם. תלמד להתדיין עם אחרים. נויקלן 21:05, 26 בספטמבר 2014 (IDT)
נהדר, זה עוד דלק למשחזר להמשיך בסדרת השחזורים, במטרה לגרום לחסימתי. האם בכלל הגיוני במיזם שיתופי לאפשר לוויקיפד לשחזר כאוות נפשו עריכות של ויקיפד ותיק, שאיתו הוא מסוכסך קשות, ולהסתתר שוב ושוב תחת הכלל בדבר הנחת כוונות טובות? הרי ברור לכולם (וגם לויקיפד משחזר סדרתי)- שוויקיפד שחשוף לסדרת שחזורים מצד יריבו המר, לא יכול להמשיך לכתוב במרחב הערכים בצורה סבירה וחופשית, וייאלץ לפרוש או להיות ויקיגמד. אגסי - שיחה 21:16, 26 בספטמבר 2014 (IDT)

עדכון, בשעה טובה, בוטל למעשה השחזור של התרומה המועילה שלי, כי יש גבול לכל תעלול. (תודות לנרו), אבל עוגמת הנפש לא בוטלה, (שלא לדבר על היעדר תודה). אגסי - שיחה 15:47, 9 באוקטובר 2014 (IDT)

מדליית ברונזה עבורך![עריכת קוד מקור]

Wiki bronze medal.png תודה למי שיודע גם להגיד תודה Face-smile.svg מהפכן - שיחה 15:56, 28 בספטמבר 2014 (IDT)
Mahapchan, שלום. תודה על הפרגון. אני ביקשתי בתקציר עריכה של הערך סטיבן הוקינג "לעדכן בטקסט על אמירתו המפורסמת לאחרונה שאין אלוהים". אתה עשית זאת (אם או בלי קשר לבקשתי), בנוסף להוספת קישור חיצוני לפני כן, ולכן היה מגיע לך "תודה". ובכלל אני בעד לפרגן לכותבים. אגסי - שיחה 10:33, 29 בספטמבר 2014 (IDT)
האמת היא שלא ראיתי את הערתך בדף השיחה, עשיתי זאת כי נתקלתי במאמר החדש על הוקינג. אבל אני שמח שזה נעשה בכל מקרה. אני תמיד בעד לפרגן... Face-smile.svg מהפכן - שיחה 10:48, 29 בספטמבר 2014 (IDT)
ראיתי שתחילה הוספת קישור חיצוני, אז ביקשתי להוסיף לטקסט. בכל מקרה שלחתי לך תודה על הוספת הטקסט (ולא על היענות לבקשתי). ואם יורשה לי לשאול בהזדמנות זאת, לנוכח חתימתך, במה אתה "מהפכן"? אגסי - שיחה 11:07, 29 בספטמבר 2014 (IDT)
אגסי יקירי, בשלב זה אני מעדיף שלא להיחשף יתר על המידה, אנא הבן אותי... מהפכן - שיחה 11:14, 29 בספטמבר 2014 (IDT)
בסדר. שתהיה לך שנה טובה והצלחה במהפכה הסודית, ושתזכה כאן לערך :) אגסי - שיחה 11:27, 29 בספטמבר 2014 (IDT)
אגסי יקירי - אתה כל כך נחמד... Face-smile.svg מהפכה סזיפית ולא פשוטה... שתהייה גם לך שנה נהדרת ומצויינת - אמן !!! מהפכן - שיחה 11:30, 29 בספטמבר 2014 (IDT)

שאלה על מחיקות (של מחיקות)[עריכת קוד מקור]

בדף מגילת העצמאות כתוב (בטעות) שרחל כהן נוספה לרשימת החותמים כדי שברשימה תהיה יותר מאשה אחת (גולדה מאיר). בעבר (27.8.2014) מחקתי את השורה הזו, אך בהיותי משתמש לא רשום השורה הוחזרה, אם כי נוספה הערת "דרוש מקור".
רחל כהן-כגן היתה נציגת ויצ"ו במועצת העם, אחת מתוך 37 החברים. כך כתוב גם בערך על מועצת המדינה הזמנית ובתמונת המחזור המופיעה בו (שלישית משמאל בשורה התחתונה של חברי המועצה), וגם ברשימת חברי מועצת המדינה הזמנית באתר הכנסת.
האם אפשר לתקן את הערך בלי שהתיקון יוחזר (כלומר בלי שהמחיקה תימחק)? HLron - שיחה 22:38, 21 באוקטובר 2014 (IDT)

HLron שלום, אתה צודק, אבל לצערי אני לא יכול לסייע לך, כי הפכתי להיות ויקיגמד, בגלל שסבלתי ממחיקות מהסוג הזה ואף יותר גרועות. אני מציע לך לפרסם את העניין בויקיפדיה:לוח מודעות, עם הפניה לשיחה:מגילת העצמאות#עוד קצת על החותמים על המגילה. בהצלחה . אגסי - שיחה 01:15, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

אגסי היקר[עריכת קוד מקור]

תודה לך על תמיכתך. צר לי מאוד לראות שמתייחסים אליך כך. אני תמיד שמח לשמוע את דעתך, גם אם איני מסכים איתך (לעיתים רחוקות). אני מקווה שתופעות מכוערות כמו שנאלצת לעבור לא יחזרו שנית. אני אעשה את כל שביכולתי כדי למנוע זאת.A_Holy_Bartender - שיחה 20:33, 12 בנובמבר 2014 (IST)

אופיר שלום, לטובתך, לא כדאי לך להתעמת עם האנשים החזקים במיזם. לא תשרוד כאן הרבה זמן. גם אני חי כאן על זמן שאול, בגלל שיש כמה חברים חזקים שלא אוהבים את עמדותיי, ואת דרישתי לשינויים. אתה יכול לקלל אותי חופשי וכלום לא יקרה לך :) ביקשתי להפסיק את כל המהומה כבר בהתחלה, אבל יש חברים שנחושים לחסום אותך. כדי לשרוד כאן, עדיף לך להתחבר לחזקים ולא לחלשים... אגסי - שיחה 20:55, 12 בנובמבר 2014 (IST)
אני מעדיף שיחסמו אותי לצמיתות ולא לשתוק. תמיד התחברתי לאנדרדוגים. במקרה שלך גם הצדק איתך. אלו שקוראים לחסום אותי מתייחסים אליך בזלזול בוטה, אך לא מבינים כי אלפים קוראים את הדיון ורואים את דבריהם. אני מעריך מאוד את פועלך ומודה שהוא השפיע עלי רבות, עוד לפני המהלך הזה. דע לך שאני מרוצה מאוד, גם אם יחסמו אותי לצמיתות לבסוף. זה לא יהיה סוף העולם.A_Holy_Bartender - שיחה 22:22, 12 בנובמבר 2014 (IST)
אופיר, בהחלט יש חיים בלי וויקיפדיה, אבל לדעתי, חשוב שתישאר בוויקיפדיה. אתה לא צריך לשתוק. אתה יכול להביע את דעותיך בנימוס. אם אני הייתי אומר רק אחוז ממה ששפכו עליי, הייתי כבר מזמן נחסם. אני משלם את המחיר בגלל דעותיי העצמאיות. אין לי אפשרות מעשית לכתוב במרחב הערכים, ולאף אחד זה לא מפריע. אז בכורח הנסיבות הפכתי להיות ויקיגמד, וזה בכלל לא רע. אני נשאר כאן כי המיזם חשוב לי, ורוב האנשים כאן טובים. יש לנו והיו לנו כותבים נהדרים, אבל הבעייה היא בהתנהלות. לדעתי, אנחנו צריכים ללמוד מוויקיפדיות אחרות כיצד להתנהל, אבל אני בכוחי הדל לא יכול לשנות דבר. אגסי - שיחה 23:05, 12 בנובמבר 2014 (IST)
אני מקבל את דבריך, אבל אני בהחלט מאמין שהעניינים ישתפרו בהרבה. יגיעו מפעילים חזקים, בירוקרטים ושאר תפקידי המפתח שלא יתנו יד להעלבות וביזוי העורכים האחרים. אני יודע שהם יגיעו כי אתה, שאר הקהילה ואני נבחר אותם.A_Holy_Bartender - שיחה 23:59, 12 בנובמבר 2014 (IST)
עוד נקודה קטנה למחשבה, Yuri העלה במוחי רעיון להקים קבוצה ויקיפדית שתפעל למען קידום ויקיפדיה. כלל הברזל בקבוצה יהיה נימוס, שמירה על הכללים ויחס שיוויוני. מה דעתך?A_Holy_Bartender - שיחה 00:05, 13 בנובמבר 2014 (IST)
נוסה כבר משהו דומה בעבר. קרא את: שיחת משתמש:מלח השמים ואת הקישורים לדיונים השונים המופיעים שם. אתה יכול לראות מה נהיה מזה. למעשה, כמו שאמרתי, תקופה זו סימלה את הנקודה בה ויקיפדיה החלה להידרדר מבחינת יחסי אנוש. זה קרה כי האידאולגיה של גילגמש בעניינה של ויקיפדיה הייתה על העליונה. לצערינו הרב אידאולוגיה זו כוללת בין היתר את מדיניות "הניחו כוונה רעה", והגדרה ייחודית לויקיפדים תורמים - אלו המחזיקים בדעות הדומות לדעותיו של גילגמש, וויקיפדים מזיקים - אלה שלא רואים איתו עין בעין ומעיזים להביע זאת בקול. יורי - שיחה 00:22, 13 בנובמבר 2014 (IST)

הודעה[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי,

אנונימי אלים במיוחד כתב כאן הודעה בלתי נסבלת לחלוטין. אני ממש לא מאלה שתומכים בצנזורה בדפי שיחה, אבל יש גבול לכל תעלול. הסרתי את ההודעה החצופה הזאת, וביקשתי מהמפעילים לטפל בנושא. אף אחד לא יעיז לכנות כאן משתמשים בתור טרוריסטים. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:49, 16 בנובמבר 2014 (IST)

תודה ידידי. לא הספקתי לקרוא את ההודעה המשמיצה, וכנראה שלא הפסדתי. לא זכור לי שהתווכחתי עם אנונימיים. לכן מאוד יתכן שזה משתמש רשום אגרסיבי שהתחפש לאנונימי.אולי הוא מתבייש בסגנון שלו, או אולי הוא לא יודע שמעולם לא חסמו משתמש רשום שהכפיש אותי. לא זכור לי שאני טרוריסט, אלא אני דווקא נגד כוחניות ואגרסיביות. אולי זה נכתב בתגובה למה שכתבתי לפני כמה ימים כתבתי בדף הבירורים, בתגובה להתקפה פרועה עליי, שגם אם יכתבו עליי כאן שאני תומך בחמאס, לא יחסמו את הכותב (אם הוא רשום). אגסי - שיחה 20:42, 16 בנובמבר 2014 (IST)
האנונימי היה הטרול הבזוי המתכנה "האנציקלופדיסט" (וראוי לו הכינוי אנטי-אנציקלופדיסט לאור פעולותיו האנטי-אנציקלופדיות). דבריו הנתעבים לא היו מכוונים אישית נגדך, אלא מתקפה גסת רוח על כל הקהילה כולה. טוב שהדברים הוסרו, וכך יש לעשות לכל אחת מהשחתותיו (שהרי אין לו תרומות במובן החיובי של המילה). תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:54, 16 בנובמבר 2014 (IST)
לא היה לי אף פעם עסק עם "האנציקלופדיסט". אני לא יודע אם זה הסגנון שלו, לתקוף בכאלה מילים סתם משתמשים, שלא קשורים אליו. נקווה שזה באמת טרול ולא משתמש רשום פחדן. תחי נבחרת ישראל! אגסי - שיחה 21:18, 16 בנובמבר 2014 (IST)
הפעם הטרול היה עדין. הוא בדרך כלל משתמש בקללות ונאצות הרבה יותר קשות. לא נורא. יש לנהוג בו כפי דבריו של החכם מכל אדם וד"ל. אכן, תחי הנבחרת. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:25, 16 בנובמבר 2014 (IST)

אגסי שלום[עריכת קוד מקור]

כ-ו-ל-ם זה כנראה לא כולל אותי, ניסיתי לכתוב לך הודעה והיא נמחקה, ואני גם לא יכול לערוך את דף השיחה שלי. בדף שלך כתוב "ניתן לפנות אלי באימייל או בדף השיחה שלי", ולכן אם מותר לי לשאול איפה מוצאים את כתובת האימייל שלך? חיפשתי ולא מצאתי אותה. בתקווה שהפעם זה לא יימחק. תודה, אנונימי. 79.181.177.18 (העברה מהפתיח).

שלום לך, אתה מוזמן לכתוב לי כאן. אין סיבה שימחקו את ההודעה שלך, כל עוד היא עומדת בכללי הנימוס. אגסי - שיחה 20:45, 17 בנובמבר 2014 (IST)
טוב, איך שאתה רוצה. שאלת למה חסמו אותי? חסמו אותי כי יש אנשים שלא אוהבים אותי בויקיפדיה. לפעמים חסמו אותי רק בגלל השם שלי ולפעמים בגלל סיבות אחרות. כתבתי לך גם הודעה אתמול אבל אותם אנשים דאגו למחוק אותה לפני שראית אותה. הם לא אהבו את מה שכתבתי על ויקיפדיה. מספיק שאדם אחד מתוך אלפי אנשים בויקיפדיה לא אוהב אותי, את השם שלי או את מה שכתבתי, אותו אדם יכול לחסום אותי ולמחוק את מה שכתבתי.
שלום לך, אין כאן שאלה של אהבה, כי אף אחד לא מכיר אותך. אתה ואני וכל מי שכותב כאן נבחנים על סמך התנהלותנו. המפעילים פועלים לפי הכלליים והם מוחקים מה שלא ראוי. אם תירשם בשם משתמש רגיל ולא פרובוקטיבי, ותתרום בצורה רגילה, כמו מאות ואלפים אחרים (בלי לקדם אג'נדות) אז בדרך כלל לא תהיה לך בעיה, אם כי צריך לזכור שזה מיזם שיתופי ולפעמים יש חילוקי דעות. שיהיה לך בהצלחה. אגסי - שיחה 23:27, 17 בנובמבר 2014 (IST)

בדוק בבקשה[עריכת קוד מקור]

שלום,

בדוק בבקשה את רצף השחזורים האלה: [6] מישהו מנסה לעדכן את הערך והוא עושה את זה בצורה לקויה שגורמת לשחזור העריכה, אבל יתכן שיש גרעין של אמת בעריכתו. גילגמש שיחה 18:47, 4 בדצמבר 2014 (IST)

שלום, מדובר בהשחתה ברורה וחוזרת, ומן הראוי לחסום את המשחית, לאחר שהוזהר על השחתה קודמת בשיחת משתמש:Noatimlinson88. אגסי - שיחה 11:24, 6 בדצמבר 2014 (IST)
תודה. ביקשתי את חסימתו. גילגמש שיחה 11:29, 6 בדצמבר 2014 (IST)

אגסי שלום[עריכת קוד מקור]

קראתי ואני מסכים עם מה שכתבת בדף שלך תחת הכותרת "תמצית ההשקפה שלי", האמת היא שגם אני חושב כמוך. אני כבר עזבתי את ויקיפדיה אבל אני שוקל להקים אנציקלופדיה חופשית חדשה, שתהיה ידידותית יותר לעורכים חדשים, עורכים ותיקים ומשתמשים. האם זה מעניין אותך? והאם אתה מכיר אנשים אחרים שזה יכול לעניין אותם? נראה לי שהגיע הזמן להקים אנציקלופדיה נוספת. אני מאמין שבתוך כמה שנים אפשר להגיע ל-500,000 ערכים בעברית, ואולי גם בשפות אחרות. תודה, אנונימי. אנונימי 55 - שיחה 14:53, 12 בדצמבר 2014 (IST)

נ.ב. קראתי דברים נוספים בדף שלך ואני מסכים עם רוב הדברים. אנונימי 55 - שיחה 15:28, 12 בדצמבר 2014 (IST)
שלום לך. תודה על התמיכה. חבל שעזבת את ויקיפדיה, למרות שלא קל כאן. להקים אנציקלופדיה חדשה, זה פרויקט ענק, שדורש תקציב גדול ואלפי מתנדבים. לא נראה לי שאוכל לתרום משמעותית לפרויקט כזה. אגסי - שיחה 17:48, 12 בדצמבר 2014 (IST)
לא קל זה בלשון המעטה, זה יותר בכיוון הבלתי אפשרי. אני מודע לעובדה שצריך תקציב גדול והרבה מתנדבים, אני רוצה לנסות לגייס תקציב מהציבור (במימון המונים) וגם מתנדבים אני מקווה שנצליח לגייס. בכל מקרה תודה ושיהיה לך בהצלחה! אנונימי 55 - שיחה 10:08, 13 בדצמבר 2014 (IST)
שלום לך, הרבה יותר פשוט לגייס כמה עשרות מתנדבים לוויקיפדיה, כדי שיכתבו כאן, וגם יפעלו לשינוי המצב כאן. אני משוכנע שהרוב הדומם מודע לבעיות שיש כאן, ולא יתנגד לשינויים.--אגסי - שיחה 10:23, 13 בדצמבר 2014 (IST)
אם זה פשוט אז למה זה לא קורה כבר 10 שנים? לא נראה לי שזה יקרה בויקיפדיה אלא אם כן תקום אנציקלופדיה אחרת. ואז אולי גם בויקיפדיה יהיה שינוי משמעותי. אנונימי 55 - שיחה 11:54, 13 בדצמבר 2014 (IST)
לא אמרתי שזה פשוט, אלא שזה הרבה יותר פשוט מהקמת אנציקלופדיה חדשה. זה לא קרה, כי אין מספיק אנשים שמוכנים להתאמץ כדי להביא לשינוי, וגם אין תמריצים להביא לשינוי. אין לנו מנכ"ל או מאמן עם סמכויות, שיפוטר אם הוא לא יביא לשיפור התוצאות, או אם הוא יאבד לקוחות ועובדים. זה יכול לקרות אם יצרפו או יחזרו לפעילות אנשים שחדורים מוטיבציה לשנות. או כשהמצב ימשיך להידרדר לשפל חדש, ואז כולם יבינו שככה אי אפשר יהיה להמשיך. --אגסי - שיחה 12:39, 13 בדצמבר 2014 (IST)
נראה לי שאם נקים אנציקלופדיה חדשה שבה יהיה דגש על השפה העברית, נוכל לגרום לה להיות טובה יותר מויקיפדיה העברית, שבדף שלך כתוב על הרבה בעיות שיש בה (ואני מסכים). זה לא קל אבל זה נראה לי פחות קשה מלשנות את ויקיפדיה בכלל וויקיפדיה העברית בפרט. אנונימי 55 - שיחה 12:45, 13 בדצמבר 2014 (IST)
זה לא מעשי, אלא אם יימצאו מקורות מימון לתשלום שכר ראוי לכותבים. --אגסי - שיחה 12:57, 13 בדצמבר 2014 (IST)

הצעת חוק וטו על מחיקות[עריכת קוד מקור]

היי אגסי.

קודם כל תודה על התמיכה שהבעת בי במזנון. תוכל לעזור לנו למצוא עוד תומכים להצעה? חשוב לי להעביר את ההצעה לפרלמנט כמה שיותר מהר ושהיא תעבור. אני רוצה שיפסיקו למחוק ערכים שאני מעלה לאתר בטענה שהם לא חשובים, למרות שהם קיימים ביותר מעשרים ויקיפדיות שונות. בברכה, Delta739 - שיחה 17:34, 13 בדצמבר 2014 (IST).

Delta739 שלום. אני תומך בהצעתך, כפוף לשינוי שהצעתי. אבל ברמה העקרונית, אני נגד כל סוגי ההצבעות בפרלמנט. אני בעד לקבל הצעות בהסכמה רחבה, ולצערי, אני לא רואה שיש הסכמה בנושא. --אגסי - שיחה 19:50, 13 בדצמבר 2014 (IST)
חבל ולא רק חבל אלא חבל מאוד. אם נצליח להעביר את ההצעה הזאת בפרלמנט ויקיפדיה העברית תהיה מקום ליברלי ופתוח יותר. אנשים יוכלו לתרגם ערכים שהם ראו בויקיפדיות גדולות אחרות מבלי לחשוש הם אי פעם יימחקו. בברכה, Delta739 - שיחה 20:32, 13 בדצמבר 2014 (IST).

שחזור הערך הפועל רובי שפירא חיפה[עריכת קוד מקור]

שלום אגסי, עיינתי בפעילות שלך בויקיפדיה, וחשבתי שאולי יעניין אותך הנושא הבא. לפני שבעה חודשים החליטה קבוצת אוהדים די גדולה של הפועל חיפה להתפצל מהמועדון המקורי אגב חילוקי דעות עם בעלי הקבוצה, יואב כץ. במהלך שמזכיר את הפועל קטמון. פתחתי ערך בנושא, שהוחזר למרחב העריכה האישי שלי (מכיוון שבעבר נמחק הערך). אני חושב שיש חשיבות לערך לא רק בגלל הקבוצה החדשה, אלא בגלל שקבוצות אוהדים שהתפצלו מ"קבוצת האם" היא תופעה חדשה ומרתקת (קרה בעבר בהפועל קטמון ירושלים ולאחר הפועל רובי, גם בבית"ר נורדיה ירושלים) שאולי אף מייצגת דרך חדשה של אהדה לקבוצה. מעבר לכך, לאחר עזרה מאדם מה היקר, הערך שופר ולדעתי עומד בסטנדרטים המחמירים הן מבחינת מספר מקורות והן מבחינת התוכן. אשמח לעזרתך. קישור לדיון הישן, והנה הדיון הנוכחי. --OsHD1 - שיחה 22:13, 3 בינואר 2015 (IST)

OsHD1 שלום, תודה על פנייתך. לפי שעה לא אוכל לסייע לך. בחצי השנה האחרונה הפסקתי להשתתף בדיוני חשיבות, למעט מקרים קיצונים, בעיקר כאשר מדובר בערך שמופיע בוויקיפדיות רבות וחשיבותו די ברורה.--אגסי - שיחה 09:17, 4 בינואר 2015 (IST)
תודה אגסי, באמת ראיתי עכשיו שיצאת להפסקה מדיוני חשיבות, אז מי נשאר שומר הסף :)? בכל מקרה, כנראה שזה קרב אבוד--OsHD1 - שיחה 19:14, 4 בינואר 2015 (IST)

שיחה:סרטים (אתר אינטרנט)#קישורים לערך מערכים על שחקנים וסרטים[עריכת קוד מקור]

היי אגסי. אני מנסה לפתח את הדיון על הקישורים לאתר לפני הצבעת מחלוקת בעניין. היות שהבעת דעתך בעניין בדיון הקודם, אני מזמין אותך להביע דעתך גם כעת. תומר - שיחה 16:33, 31 בינואר 2015 (IST)

תומר שלום, תודה על ההפניה. אני משתדל שלא להתעסק בויכוחים בנושאים נקודתיים. עם זאת, אני ממליץ שלא לפתוח הצבעת מחלקות בעניין. אגסי - שיחה 22:53, 31 בינואר 2015 (IST)
אני מבין שהאידאולוגיה שלך היא נגד הצבעות. אני מחזיק בתפיסה שונה וחושב שזו הדרך הנכונה לפתור את המחלוקת. אם אתה רוצה בכל זאת לכתוב את נימוקיך בדף ההצבעה, אתה מוזמן. תומר - שיחה 22:05, 4 בפברואר 2015 (IST)
תומר, תודה, אבל לא תודה. זו לא רק האידאולוגיה שלי, אלא של כל הוויקיפדיות, פרט לוויקי העברית. הנזק מההצבעות האלה עולה בהרבה על התועלת. לצערי, אם אני אנסה להתעמק ב-6 ההצבעות הפתוחות כרגע, לא יישאר לי זמן לכלום. בנוסף, יש וויקיפדים שנוטרים טינה, למי שמצביע בניגוד לעמדתם. אגסי - שיחה 09:18, 5 בפברואר 2015 (IST)

אורי נאמן[עריכת קוד מקור]

היי, למה התכוונת להוסיף? קרוקס שיחה 02:48, 30 במרץ 2015 (IDT)

שלום, בתקציר העריכה כתבתי שצריך להוסיף שהוא נשוי לסימה שיין. מקור- עמיר רפפורט, חשיפה: הסיבות שבמוסד יצאו נגד סימה שיין, באתר nrg‏, 29 במרץ 2015. אגסי - שיחה 09:42, 30 במרץ 2015 (IDT)

ערך למור[עריכת קוד מקור]

היי אגסי, אני מנסה לפתח דיון חשיבות על הערך לשחקנית מור, שבעבר כבר עשיתי והחליטו שלא לפתוח לה ערך כי היא לא מספיק חשובה, אני סבור שלא כי היא השתתפה באין ספור תכניות טלוויזיה, במופעים, ואפילו קריירה בלהקה מיומנה וסינגל חדש. בימים אלו היא מצטלמת לסדרה הרודן 2, ולסדרה החדשה "להתבגר" בערוץ 10. ב26 לאפריל תחל העונה השנייה של משפחה שולטת ובעבר לקחה חלק ב2 עונות של גאליס, 2 עונות לסדרה פרשת השבוע, סרט בשם עור, סרט בשם מקום בגן עדן ועוד.. אשמח אם תתמוך בהצעתי כמו בפעם הקודמת, תודה --010evyatar - שיחה 14:14, 15 באפריל 2015 (IDT)

שלום לך. הגבתי בשיחה:מור פולנוהר. אגסי - שיחה 14:33, 15 באפריל 2015 (IDT)
תודה רבה לך, כמה עוד צריך בשביל לפתוח את הערך? והאם תוכל לעזור ולמצוא אנשים שיחוו את דעתם בנושא אני אשמח מאוד :) --010evyatar - שיחה 14:46, 15 באפריל 2015 (IDT)
אולי כדאי שתזמין ויקיפדים דרך ויקיפדיה:לוח מודעות לדף השיחה של הערך, ובדף השיחה תסביר ביתר פירוט בצירוף לינקים, מה שינוי הנסיבות שקרה מהדיון הקודם. אגסי - שיחה 16:27, 15 באפריל 2015 (IDT)

ניטור[עריכת קוד מקור]

היי, אולי החליק לך עכבר או משהו, אבל סימנת את זה כבדוק. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:12, 17 באפריל 2015 (IDT)

שלום לך. סימנתי כי מדובר בערך שקיים בוויקיפדיות רבות והוא אינו השחתה. בויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים כתוב: "סימון עריכה כלשהי כ"בדוקה" משמעו שהעריכה איננה השחתה (הוספת זבל או קללות, מחיקת קטגוריות וכדומה); סימון עריכה כבדוקה לא נועד לאשר את נכונות השינוי, עיצובו או התאמתו לערך. בהתאם לכך, סימון עריכה כבדוקה אינו מדרג את הערכים ואינו משפיע עליהם מבחינת הקוראים והכותבים של ויקיפדיה." אם יש הנחיות אחרות כתובות- תפנה אולי אליהן עם לינק. אגסי - שיחה 23:10, 17 באפריל 2015 (IDT)

מוזמן להצטרף לעריכה של בתם של הדוכס והדוכסית מקיימברידג'[עריכת קוד מקור]

כיוון שפתחת את הערך על הנסיך ג'ורג' מקיימברידג' - חשבתי להזמינך גם לערוך את הערך הטרי. --Midrashah - שיחה 14:18, 2 במאי 2015 (IDT)

Midrashah שלום, תודה על כתיבת הערך. אני מקווה שלא יציקו לך בעניין החשיבות, כפי שקרה לי :) אגסי - שיחה 15:09, 2 במאי 2015 (IDT)

ערך נעמי שינדלר ז"ל[עריכת קוד מקור]

הי, תודה על תמיכתך בדף מצאתי קישור נוסף שתרמנו פסלים בפארק המסחרי בנשר. אך אני לא יודעת כיצד להוסיף זאת תוכל להוסיף לי? http://www.emporis.com/images/details/220148

או שתדריך אותי.


תודה נעמה שנידלר

נעמה שלום. יתכן שיש בעיה של זכויות יוצרים. אני אבקש את חוות דעתה של משתמשת:Hanay, שמרבה להתעסק בתחום הזה. אגסי - שיחה 21:17, 28 באפריל 2014 (IDT)

ספרות המוסר[עריכת קוד מקור]

אני לא חושב שזו הדרך לעודד את המשתמש להתחיל להשקיע מעט בעריכותיו, אני משתדל כבר תקופה ארוכה לכוון אותו לעריכה ויקיפדית פרודוקטיבית ובעיקר כזו שנובעת מהשקעה, שתגרום לו לאהוב את הדבר, בינתיים ללא הועיל. הערך הזה הוא חרפה והערתי על כך בדף השיחה שם. זה זלזול באינטלגנציה, וראשית החטא במחשבה שאם זה היה שבוע ב"לטיפול דחוף" אות הוא שזה באמת דחוף ויקרה משהו נורא אם הערך לא ייכתב כאן ועכשיו, תהא התוצאה אשר תהא. ביקורת - שיחה 00:56, 24 ביוני 2015 (IDT)

ביקורת שלום, אין לי עניין להתווכח בנושא. אני לא ממש מכיר את הכותב ועברו כאן. אני משאיר לאחרים לבדוק ולהחליט האם הערך לא אנציקלופדי, או שגוי ללא תקנה, עד כדי שמצדיק את מחיקתו. אגסי - שיחה 10:34, 24 ביוני 2015 (IDT)
מצויין. שמח לחלוק איתך את אי-העניין המשותף. אני מאד אצטער אם הערך יישאר בצורה הזו, ומאד אשמח אם יתפתח שם דיון ומישהו, עדיף המשתמש עצמו, ירים את הכפפה ויכתוב ערך אנציקלופדי ראוי לשמו. ביקורת - שיחה 10:37, 24 ביוני 2015 (IDT)
מבלי להכיר את הנפשות, ברמה העקרונית, אי אפשר לדרוש ממשתמש לכתוב ערך מעולה ומושלם, ולבטח לא תוך יום אחד, במיוחד כאשר מדובר בערך מורכב. מכותב קבוע אפשר לדרוש שיכתוב ערכים אנציקלופדיים במינימום שגיאות. במיזם שיתופי אנחנו עוזרים אחד לשני בהכוונה, ובתיקון ערכים, באווירה טובה. אגסי - שיחה 10:50, 24 ביוני 2015 (IDT)
זה נכון, אבל אם הוא כבר יודע להניח "בעריכה מתמשכת", עושה רושם שזה תחליף למשפט: "בא לי מאד שיהיה כאן ערך כזה, אני מודע לכך שאין לי את הכח/חשק/זמן/יכולת לכתוב אותו ולכן אכתוב את הכותרת ב-17 וריאציות ואוסיף קצת מלל לא-מחייב, ואז אשים תבנית שקוראת לאחרים לכתוב את הערך במקומי. ושלום עלי נפשי". ביקורת - שיחה 11:19, 24 ביוני 2015 (IDT)
הסתכלתי בערך, והוא אכן נראה כמו טיוטה, סקיצה ראשונית לערך. הנושא רחוק ממני אבל נראה חשוב, ודאי לא זוטא שאפשר להשאיר במצב כזה. אגסי, איש איננו מצפה ממשתמש, גם ותיק, שיכתוב ערך מעולה ומושלם תוך יום אחד. אפשר לצפות מכל משתמש, שישתדל לפחות לעשות עבודה טובה כמיטב יכולתו. הערך כמו שהוא עכשיו לא רק שהוא רחוק ממושלם, הוא איננו ראוי להופיע במרחב הערכים הראשי, לא מפני שאיננו אנציקלופדי או שגוי ללא תקנה, אלא משום שאיננו אלא אוסף של ראשי פרקים מקוצצים. חבל שכך מתייחסים לנושא חשוב וראוי.שלומית קדם - שיחה 11:37, 24 ביוני 2015 (IDT)

נחסמת שוב[עריכת קוד מקור]

בעקבות התקפות אישיות בלתי פוסקות שלך, בדיון ויקיפדיה:מזנון#הוספת הפניות לערכים בוויקי האנגלית- ללינקים אדומים על גילגמש, התקפות שנמשכו גם לאחר שהערתי לך עליהן, נחסמת ליום. אין זו פעם ראשונה שאתה נחסם מסיבה זו, הגיע הזמן שתפנים שיש בהתנהגותך מרכיב הטעון שיפור.
בהזדמנות זו אסב את תשומת לבך לכך שטענות על התנהלות יש לברר בויקיפדיה:בירורים או בויקיפדיה:בקשות ממפעילים, ורצוי שלא לדחוף אותן לדיון במזנון או בדף שיחה. לצערי בדיון הנ"ל (שאתה פתחת!) הרבית לסטות לטענות אישיות, ובכך גרמת נזק רב להתנהלות הדיון. דוד שי - שיחה 06:42, 7 ביולי 2015 (IDT)

אני לא מופתע שדווקא אתה חסמת אותי. אני לא מופתע שמי שפגע בי לא נחסם. יש דברים שצריך לשפר בווקיפדיה העברית. אני חוזר על בקשתי הלגיטימית ממפעיל נולד שבה נבחרת, שתפסול את עצמך מלדון בעניינים שנוגעים לי כדי שהצדק ייעשה וויראה, לאור הצהרתך החריפה נגדי: אני מעתיק את הדברים הנה:
* אין לי כוונה לקלקל את החגיגה. אני מאחל לדוד בהצלחה בתפקיד. אני רק מקווה שלנוכח האמירה הקשה שלו לפני 3 ימים בדף הבירורים, (שאני יורי ואופיר רק מזיקים, והוא מקווה שנסתלק בהקדם מהמיזם), דוד יפעל ברוח כללי פסלות שופט האוניברסליים, ולא "ישפוט" בעניינים הקשורים אלינו. כידוע, אדם שהתמנה לשופט, אסור לו לשפוט בעניינים של שכנו, שעליו הוא אמר מילים קשות. הצדק צריך שייעשה וייראה גם בוויקיפדיה העברית. אגסי - שיחה 17:33, 14 בנובמבר 2014 (IST). 
הבהרה, אני לא מחפש לעצמי חסינות, וכמובן שאין לי התנגדות שכול הביורוקרטים והמפעילים אחרים (גם אלה התווכחתי איתם בעניני חשיבות) יטפלו בענינים שלי. גם אני לקחתי על עצמי מגבלה ברוח דומה (למרות שאין לי תפקיד כאן), וביטלתי אתמול את ההצבעה שלי בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:יותם זמרי, כדי שלא ייוצר רושם מוטעה שאני מנסה להתנקם בפותח ההצבעה. בקשתי היא הרחבה מסויימת של כלל דומה, שקיים בוויקפדיה (לפי הבנתי), לפיו מפעיל מערכת מנוע מלחסום משתמש, תוך כדי וויכוח שפרץ ביניהם על הוספת תוכן לערך. (גם לא נראה לי שראוי שהמפעיל יחסום את אותו משתמש גם למחרת הוויכוח ביניהם). אגסי - שיחה 09:11, 7 ביולי 2015 (IDT)
בשנה האחרונה נחסמת על ידי שלושה מפעילים אחרים. די בכך כדי להבהיר שיש בעיה בהתנהגותך, ושלא רק אני סבור כך. לפיכך כדאי שתצא מתחושת המרטיר הטהור שסובל מהתנכלות של רשעים, ותתחיל לחשוב מה פגום בהתנהגותך, כדי שתוכל לשפרה. דוגמה קטנה, כחומר למחשבה: בעריכה זו ביטל ויקיפד את עריכתי. לא התלוננתי על "שחזור ברוטלי", לא רצתי לפתוח דיון במזנון על העוול שנגרם לוויקיפד ותיק שעריכה שעשה בעמל רב מבוטלת, אלא הבנתי שיש מקום לגישה שונה משלי, ולא כל ביטול עריכה הוא עילה למלחמה. דוד שי - שיחה 07:33, 8 ביולי 2015 (IDT)
מגיע לי צל"ש, הוויקיפד היחיד ששרד במשך 4 שנים קרוב ל-100 שחזורים מצד 3 משתמשים חזקים במיזם (ואנספור התקפות אישיות ובקשות חסימה), ולמרות זאת ממשיך לתרום, ולא פרש כמו כל נפגעים האחרים. בגלל זה נאלצתי לעבור להיות ויקיגמד. אני משוכנע שבאף וויקיפדיה רצינית לא היו מאפשרים התנכלויות כאלה, וחמור מכך לא היו חוסמים את המתלוננים ומכפישים אותם שהם מרטירים... במקום לחסום את המתנכלים. כל הדף השיחה שלי מלא בדוגמאות להתנהלות הגרועה של וויקפדיה העברית בנושא זה. כל אחד רואה שפתחתי דיון ענייני במזנון וגילגמש כהרגלו התנפל עליי בגסות, כמובן שהיה צריך לחסום אותו, אבל הוא השרדן הכי גדול כאן.
אני מבקש את תגובתך העניינית והמנומקת לבקשתי (החוזרת), שלהבא תימנע מלדון בעניינים שלי. כידוע, מעולם לא הסתרת את העוינות שלך כלפיי, ושהאג'נדה שלך להעיף אותי מהמיזם. (זו לא האג'נדה של שאר הביורוקרטים והמפעילים, אחרת לא הייתי כאן). האם נראה לך שאתה מסוגל לשפוט בצורה אובייקטיבית בעניינים שלי, לנוכח הצהרתך בבירורים, ועל רקע כל המריבות שהיו לנו? האם זה מינהל תקין שמכול הביורוקרטים והמפעילים גילגמש פנה אליך כדי שתחסם אותי ואתה כמובן הסכמת, אפילו בלי לבקש את תגובתי? האם החסימה שבאה על רקע היחס שלך כלפי, ולאחר שחלקתי על התבניות חשיבות שהצבת, אין בה פגיעה במראית העין של הצדק? לפי התגובה שלך, אחליט אם יש אולי טעם לפתוח במזנון דיון עקרוני בנושא פסלות מפעיל. סליחה שאני לא מתקפל ונעלם (כמו שאשתי רוצה), כי וויקיפדיה והתנהלותה מקצועית שלה, חשובים לי. אגסי - שיחה 09:43, 8 ביולי 2015 (IDT)
אין בי עוינות כלפיך, יש לי דעה שלילית על התנהלותך, בדפי שיחה ובמרחב הערכים. זה לא יפריע לי לטפל בהפרה שלך את כללי ההתנהגות, אם תתרחש.
מתגובתך אני למד שנסיונותי לתקשר אתך הם בזבוז זמן, ולכן אבקשך לא להיעלב אם אתעלם מפניות נוספות שלך. דוד שי - שיחה 19:38, 8 ביולי 2015 (IDT)
לצערי, אני סבור ההפך. אתה לא מחמיץ הזדמנות להפגין עוינות כלפיי, מתחילת התקופה שהשמעתי ביקורת על ויקיפדיה. זה לא סוד שאתה לא אוהב ביקורת על ויקיפדיה. זה החמיר כאשר הבעתי דעות שחלקו על עמדותיך, ולשיא כאשר לא הסכמתי לסדרת השחזורים שעשית לי. החסימה הלא מוצדקת מאתמול והתגובות שלך כאן רק מחזקות את הרושם שיש לך עווינות אישית רבה כלפיי. גם גילגמש יודע שאתה עוין אותי ולכן בחר לפנות אליך ולא לאחרים, כדי שתחסום אותי. לאחר שאמרת שאתה מעדיף שלא אהיה במיזם, ולאור העבר, אני אומר את זה בצער רב, אין שמץ של סיכוי שתטפל בעניינים שלי בצורה אובייקטיבית, ולכן אני עומד על שתפנה את כל הענינים שקשורים אליי לביורוקרטים ולמפעילים האחרים. זה מינהל תקין. אגסי - שיחה 19:53, 8 ביולי 2015 (IDT)
 • אני סבור שהפיתרון הראשון הוא למחוק מיד התקפות אישיות של מי שהתחיל בהן, כדי לקטוע התפתחות מהומה. ברור שלא ראוי להשאיר אותן, ובמיוחד בדפים מרכזיים כמו המזנון. מאחר שעד היום אף אחד לא מחק אותן, אז אני עשיתי זאת היום. לדעתי, פיתרון הוגן היה לחסום את מי שהתחיל בהתקפות האישיות למשך יום, כי יש לו אחריות מוגברת, ואת הנפגע שהגיב, לחסום לחצי יום, כי האחריות שלו מופחתת. אגסי - שיחה 14:21, 9 ביולי 2015 (IDT)
אגסי היקר. שוב אני מצר מאוד לראות את היחס המזלזל לו אתה זוכה. אין לכך שום הצדקה.A_Holy_Bartender - שיחה 23:46, 12 ביולי 2015 (IDT)
אופיר שלום ותודה. כמי שסובל מאכיפה לא שוויונית, לא יכולתי לעמוד מנגד כשראיתי שזה עלול לקרות גם לך. אני מקווה שענינים יירגעו :) אגסי - שיחה 00:15, 13 ביולי 2015 (IDT)

מגרי צור-קמפינלה: תאריך לידה[עריכת קוד מקור]

אגסי, שלום. ראיתי ששאלת האם אפשר לברר את תאריך הלידה שלה? כשכתבתי את הערך עליה לא מצאתי מידע. יש לי רושם מראיון איתה, שהוא אחד המקורות המצוינים בערך, שהיא מסתירה אותו במתכוון. אתה מוזמן לנסות את כוחך ולפנות אליה באמצעות האתר שלה.Avi rosenthal ‏ 15:43, 12 ביולי 2015 (IDT)

אבי שלום, ברוך הבא לדף לשיחתי, ושוב תודה לך על הערכים שאתה כותב בברידג'. באתר שלה מיגרי מצהירה ששנת לידתה "נחשבת כמעט סודית. לכן למרות שיצא לי לשחק נגדה, לא נראה לי שהיא תתנדב למסור לי את גילה. חשבתי שמאחר שהיא יצגה את ישראל בתחרויות רשמיות, אולי ניתן למצוא את תאריך לידתה במקומות אחרים. יש מעט מאוד ערכים על ישראלים שלא מצוינת שנת לידם. אגסי - שיחה 17:49, 12 ביולי 2015 (IDT)

טארט פלמבה[עריכת קוד מקור]

הי, אשמח מאד אם במקום לסנוט בי, תדבר עם המשקיענית על הערך שלה "טארט פלמבה", ותעזור לה (אל תעשה במקומה, כי אז לא עשינו כלום) ללמוד ולתקן אותו כך שייראה כמו ערך אנציקלופדי ולא כמו מתאבן לספר מתכונים. Face-smile.svg. ערב נהדר. ביקורת - שיחה 20:19, 20 ביולי 2015 (IDT)

ביקורת שלום, לא הייתה לי שום כוונה לסנוט בך! עדיין אין לי שמץ של ביקורת עליך, אלא להפך :) אגב, לא מצאתי היכן כתובים הקריטריונים להרשאת בדוק עריכות אוטומטיות, אבל אני סומך על שיקול דעתך והגינותך. ולגבי הערך שכתבה המשקיענית משתמשת:MissNoya, להבנתי הדלה, הערך ראוי. ראיתי שיש ערכים דומים פחות מפורטים כמו טארט טאטן. אבל לי אישית אין בעיה עם ערכים מפורטים. אני לא מאסטר שף, ומנסה להתרחק ממאכלים עתירי קלוריות, ולכן אני לא מרגיש שאני יכול לתת לתת לה עצות מעשיות ומועילות בנושא :) אולי אחרי שהיא תקרא כאן את ביקורת שלך, היא בעצמה תכניס שינויים שתואמים את השקפתך. אגסי - שיחה 21:02, 20 ביולי 2015 (IDT)
אין קריטריונים, כמי שעוסק בניטור שוטף בוודאי תבין מה הטיפוס שאנחנו לא רוצים / כי לא צריכים לנטר - אחד שכותב אנציקלופדיה כמו שצריך לכתוב וממילא אין מה לתקן אחריו. הרי גם ותיקים שוגים פה ושם, אבל את הדנ"א של הכתיבה האנציקלופדית אנחנו צריכים לזהות. לגבי הטארט, אין לי בעיה עם פירוט, אני נוהג לפרט ככל האפשר, אבל יש לי בעיה עם כתיבה לא אנציקלופדית ובמקרה הזה מתחכמת, נוסח אייל שני. אתה מבין מה אומרת העובדה שיש קישור פנימי לדף דמוקרטיזציה מדף שעוסק פחות או יותר בשניצל? ביקורת - שיחה 21:09, 20 ביולי 2015 (IDT)
כלומר, אין קריטריונים כתובים לגבי מינימום וותק ומינימום עריכות לבדוק אוטומטי. להשקפתי מי שכתב כמה ערכים ראויים, הוכיח שהוא ראוי להיות בדוק, אם אין נסיבות אחרות. לגבי הערך, אני מסכים שבנקודה הזו יש מקום לניסוח יותר בהיר ולרבנטי לנושא. בדרך כלל רק וויקיפדים מאוד מנוסים כותבים ערכים בלי טעויות. אני מעדיף לתקן בלי לתת עצות (כשזה לא הכרחי), כדי שחלילה אף אחד לא ייעלב. מעיון בוויקי האנגלית, יתכן שהכוונה היא ל-אוּרְבָּנִיזַצְיָה. אגסי - שיחה 21:25, 20 ביולי 2015 (IDT)
אני מוכן לתקן, אבל אם זה שכתוב מלא של הערך כדאי לעשות זאת תוך הסבת תשומת לב הכותב/ת כדי שילמד. ביקורת - שיחה 21:32, 20 ביולי 2015 (IDT)
נ.ב. ולא, מתוך ההקשר הכוונה לוויתור על הלאומיות. לא משנה. ביקורת - שיחה 21:33, 20 ביולי 2015 (IDT)
היא כתבה היום ערך ראוי, לדעתי, ידידים פלוס, והיא בהחלט בדרך הנכונה. אגסי - שיחה 23:47, 20 ביולי 2015 (IDT)
קודם כל, טארט פלמבה תורגם בחלקו מצרפתית והניסוח לא יכל להתנסח יותר מדי אחרת בגלל השפה. דבר שני, לא נראה לכם? מוזמנים לשכתב את המשפט המאוד בודד הזה, לא רואה את הבעיה, פשוט מבחינתי היה עדיף לדבר גבוהה גבוהה רק כדי להימנע מה"שכתוב עקב ניסוח לא אינציקלופדי" בראש העמוד. דבר שלישי, להשוות אותי לאייל שני ולהגיד את שאר הדברים שאמרתם רק בגלל - אפילו לא ערך אחד - אלא משפט בודד. טיפה יומרני מצדכם. לא צריכה לא הערכה ולא הערות על הכתיבה שלי, אני תורמת מזמני כי כרגע יש לי עודף ממנו, מוזמנים לבקר את זה כשהערך עצמו צריך שיבקרו את זה אבל לא על חשבוני. יום טוב MissNoya - שיחה 10:47, 21 ביולי 2015 (IDT)
MissNoya שלום:) לביקורת, לא הייתה כוונה להעליב אותך, הוא רצה קצת לסנוט בי (על תגובתי בבקשת הרשאה), ולהבהיר בדרכו, שצריך לתקן את המשפט שהוא ציין. אני מעריך את תרומתך, יחד עם זאת, באותה נקודה (ולא בעניין אייל שני) הסכמתי איתו, שכוונתך באותו משפט אינה ברורה, וכדאי שתבהירי שם את כוונתך. שיהיה לך יום נהדר! אגסי - שיחה 11:19, 21 ביולי 2015 (IDT)
MissNoya, אני ממש מתנצל, ההשוואה לאייל שני באה כמחמאה כמובן, לא השוויתי את ההתנהלות הפיננסית של שניכם, אלא את כושר הביטוי ביחס לדומם, שיכול לגרום לעגבנייה בשלה לצאת במחול פלמנקו. לגופם של דברים, זה לא רק המשפט הספציפי, והבעיה אינה ב"גבוהה גבוהה" אלא בניסוח לא אנציקלופדי. אנציקלופדיה נכתבת בצורה "אובייקטיבית" במובן המילולי של המילה. אשכתב את הערך, ואשמח להסביר כל שינוי, אבל בבקשה ממך, כדי שלא אגע לריק, עקבי אחר כך אחרי השינויים. ביקורת - שיחה 11:36, 21 ביולי 2015 (IDT)

"הטארט פלמבה הוא מעדן מסורתי של האיכרים האלזסים, ובפרט של אלו השוכנים בצפון מחוז הריין התחתון, שם הוא נחשב כערש היסטורי", זו כנראה תרגמת. ביקורת - שיחה 12:55, 21 ביולי 2015 (IDT)

אגב, אני לא קורא צרפתית, אבל נראה לי שרשום בערך הצרפתי שהטארט הגיע למסעדות בשנות ה-60 ולא בשנות ה-50. אנא הסתכלי שם ותקני אם צריך. ביקורת - שיחה 12:58, 21 ביולי 2015 (IDT)
MissNoya, אני מחכה לבדיקתך בערך הצרפתי, ומבקש שתבהירי את המשפט שלא הצלחתי להבהיר. תודה מראש וערב נהדר! ביקורת - שיחה 22:22, 22 ביולי 2015 (IDT)
ביקורת היקר, מאחר שאתה משתמש בדף השיחה שלי לשלוח מסרים למיס נויה (גם הפעם אין לי כוונה לסנוט בך:)), אני אשתמש בדף שלי כדי לתת לך תזכורת (כפי שביקשת) כי משתמש:אסף י-ם ראוי ביתר שאת לשאת את התואר הנכסף בדוק עריכות אוטמטיות, גם בעקבות כתיבת עוד שני ערכים ראוים אוברטין מהיום ו-טלומאץ' מאתמול. אולי זה יתן לו גם זריקת עידוד להמשיך בכתיבת ערכים כאלה. תודה על ההקשבה. אגסי - שיחה 08:49, 23 ביולי 2015 (IDT)
ביקורת, הדברים נכונים גם לגבי משתמש Yammesicka, שכתב את הזוגיות של אפס אתמול ואת בעיית אפולוניוס שלשום. אגסי - שיחה 08:56, 23 ביולי 2015 (IDT)
אני רואה בכך ענין טכני ולא פרס. לגבי אחד מהמשתמשים/ות יש לנו ספקות כלשהם ולכן ביקשתי שתזכיר לי בתחילת/אמצע אוגוסט. ביקורת - שיחה 10:12, 23 ביולי 2015 (IDT)
תודה על תשובתך. חשבתי שהערכים הנוספים שהם כתבו הסירו את הספק. אם נותר ספק רק לגבי אחד מהם, אז לשיקול דעתך, בינתיים, לתת לשני. זה לא פרס, אבל משמש עידוד חשוב. כבקשתך, אתן לך תזכורת לקראת אמצע אוגוסט. אגסי - שיחה 10:21, 23 ביולי 2015 (IDT)
אין מה להבהיר מעבר לזה, ככה היה כתוב במקור MissNoya - שיחה 12:15, 23 ביולי 2015 (IDT)
MissNoya, זה חמור מאד. זה דבר בסיסי שאת צריכה לדעת אם את רוצה להמשיך לתרום במיזם: א. ויקיפדיות זרות אינן "מקור". ב. אסור לכתוב דברים בלי להבין אותם, גם אם הם כתובים במקור כלשהו, כי אם לא הבנת, ייתכן שבמקור כתוב משהו אחר. ג. כל זה מלבד העובדה שהצבעתי עליה, לפיה בוויקיפדיה הצרפתית כתוב מספר שנים אחר. ביקורת - שיחה 12:58, 23 ביולי 2015 (IDT)
הבנתי כל מילה שכתבתי, הם גלגלו את המזון ואכלו אותו כך ולא אחרת כי רק בדרך זו הם קיבלו טעם טוב יותר של המזון. והשנה בסדר גמור MissNoya - שיחה 13:10, 23 ביולי 2015 (IDT)
אגב, בויקיפדיה כמו בויקיפדיה לא כל מה שכתוב הוא נכון ומאומת. אני אמורה להסתמך על מקורות ולא רק על הויקיפדיה הצרפתית, אחרת הייתי פשוט מעתיקה מילה במילה MissNoya - שיחה 13:16, 23 ביולי 2015 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: המשפט חייב להיות ברור, א"ב של כתיבה, גם לא אנציקלופדית. מה נתן טעם? הגלגול? סביר. האכילה בידים? מוזר. "Contrairement à l'idée qu'on peut se faire de ce plat typique, la tarte flambée n'est apparue dans les restaurants de Strasbourg qu'à la fin des années 1960" - זה המקור שלך, האם כתוב כאן שנות ה-50? או שנות ה-60 (המאוחרות)? לגבי ההוספה המאוחרת שלך, פתאום נהיה לנו מקור אחר? אי אפשר לכתוב "ככה כתוב במקור" בלי שנדע מה המקור. ביקורת - שיחה 13:23, 23 ביולי 2015 (IDT)
מקור=האתר ממנו השאלתי את המידע, לא הויקיפדיה הזרה! ובאתר כתוב שנות ה50 המאוחרות 13:25, 23 ביולי 2015 (IDT)
אוקיי, עכשיו אני רואה. הגירסה שלך לערך היא תרגום מכונה (ספציפית של תרגום-גוגל) של הפרק הרלוונטי בדף הזה. זה איסור חמור, ואם לא ששיכתבתי את הערך, היינו צריכים למחוק אותו במחיקה מהירה. אני לא בטוח שעכשיו המצב שונה לגמרי. ככלל, תרגום מדוייק של אתר בעל זכות קניינית הוא עבירה על דיני זכויות יוצרים. אני חושב שבשלב זה, אצטרך ראיות ברורות מאד לגבי מידת ההפנמה שלך את כללי הכתיבה בוויקיפדיה. ביקורת - שיחה 13:36, 23 ביולי 2015 (IDT)

מחיקת ערך[עריכת קוד מקור]

לצערי שיטוט בכל הנושא של זכויות יוצרים גרם לי להבין כי ערך חדש שיצרתי - עקב (איבר) - איננו עומד בתקנות של זכויות יוצרים מפני שהוא מועתק מתוך אתר אינטרנט פרטי. מה ניתן לעשות? מי אחראי למחוק את הערך? תודה.

Elad84elad שלום, טוב עשית שהצהרת שהערך הועתק מאתר אחר. אני מבין שהעתקת אותו מאתר מדרסים כף הרגל. אתה צריך לבקש למחוק את הערך בויקיפדיה:בקשות ממפעילים בפסקה "בקשות מחיקה". אגסי - שיחה 00:51, 26 ביולי 2015 (IDT)
מחקתי. תודה לשניכם. ביקורת - שיחה 00:55, 26 ביולי 2015 (IDT)
ביקורת תודה. Elad84elad , לא מצאתי בגוגל סימנים שהעתקת גם את קרקפת. האם כתבת אותו בעצמך? או אולי העתקת אותו ממקור אחר, כגון, אנציקלופדיה מודפסת? אגסי - שיחה 00:59, 26 ביולי 2015 (IDT)

דווקא את קרקפת כתבתי ממש לבד אך כמובן נעזרתי בערך באנגלית ובחומר שמצאתי באינטרנט (אבל ללא העתקה כלל).

תודה, זה משמח ואומר שאתה מסוגל (אם תרצה) לכתוב בעצמך מחדש את הערך החשוב עקב (איבר). אגסי - שיחה 01:19, 26 ביולי 2015 (IDT)

איפה הגבול בין העתקה שעוברת על חוק זכויות יוצרים לבין שימוש בחומר מהאינטרנט ליצירת ערך? אם אני מסתמך על החומר אך לא מעתיק מילה במילה זה בסדר? אם אני לוקח משפטים ומשנה להם את התחביר זה נחשב העתקה? אני באמת שואל כדי לא לחזור על אותה טעות.. (Elad84elad - שיחה 01:29, 26 ביולי 2015 (IDT))

אני לא בקיא בנושא הזה שמפורט בויקיפדיה:זכויות יוצרים. להבנתי, שינוי הנוסח עם מתן קרדיט בהערת שוליים או בקישורים חיצוניים מספיק. רצוי גם לא לקחת את כל החומר מאתר אחד, ולא להסתמך על אתר שאינו מקצועי.אגסי - שיחה 01:36, 26 ביולי 2015 (IDT)
שינוי נוסח זה דבר בעייתי. בל נשכח - תביעה על הפרת זכויות יוצרים יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים בלי הוכחת נזק. לא היתי מסתכן בכך. ויקיפדיה היא אתר נצפה מאד ובעל זכויות היוצרים יגלה בוודאות את הפרת זכויות היוצרים. היו כבר ויקיפדים שנתבעו בבית משפט (אם כי על הוצאת דיבה על חברה) והפסידו במשפט זה. יש להיזהר מאוד עם כל הנושא הזה. קצת חבל לשלם כל כך הרבה כסף רק כי רצית לכתוב בוויקיפדיה. לא היתי מעתיק שום דבר עם שינוי נוסח או בלי שינוי נוסח בלי ליווי של עו"ד. גילגמש שיחה 05:51, 26 ביולי 2015 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── פתחתי בינתיים את הערך מחדש במצב קצרמר. לפחות שיהיה זה בינתיים. Elad84elad מוזמן להרחיבו. לא צריך להעתיק, אלא לתרגם מהויפקדיה האנגלית. ‏Archway שיחה 08:28, 26 ביולי 2015 (IDT)

Archwayh, שלום ותודה. אני גם בעד פתיחת קצרמרים חשובים כאלה. זה עדיף מכלום. (אם כי לא כולם שותפים לדעתי). אני מקווה שהערך יורחב בקרוב. (אני אוכל לתרום בעבודת ויקיגמדות). אגסי - שיחה 10:55, 26 ביולי 2015 (IDT)

בשולי מה שכתבתי שם[עריכת קוד מקור]

אני חושב שגם הדיון על חשיבותה של הכתבת עצמה נגמר בעודו באיבו מסיבה לא ברורה. אבל אפשר להכיל אותו לטעמי. ביקורת - שיחה 23:55, 6 באוגוסט 2015 (IDT)

ביקורת שלום, התוכנית אייכותית. הוספתי שם הערת שוליים. אין לי התנגדות למחיקת דף השיחה של הערך, אם תרצה בכך. אגסי - שיחה 00:06, 7 באוגוסט 2015 (IDT)
דיברתי על הכתבת. לגבי התוכנית אשמח אם עוד כותבים יראו את הדיון. בכל מקרה הערך צריך לעבור שכתוב מסויים, הוא כמעט כמו שיר הלל. ביקורת - שיחה 00:15, 7 באוגוסט 2015 (IDT)
הדיון על המגישה היה עוד בתקופה שאולמרט היה ראש הממשלה. חברים תמכו בחשיבותה, וטוב שלא נפתחה עוד הצבעה מיותרת. הרבה ערכים זקוקים לשכתוב. אין לנו מספיק כח אדם שפנוי למשימות כאלה. אגסי - שיחה 00:28, 7 באוגוסט 2015 (IDT)

פסטיבל[עריכת קוד מקור]

השימוש שלך במילה "פסטיבל", ככינוי לדיונים שוויקיפדים אחרים מייחסים להם חשיבות, הוא שימוש מזלזל ופוגעני, המנוגד לכללי ההתנהגות. אבקש לחדול מכך, ולכבד גם ויקיפדים שדעתם שונה מדעתך. דוד שי - שיחה 23:53, 13 באוגוסט 2015 (IDT)

דוד, זה לא סוד שאתה לא אוהב שום דבר שאני אומר, ואין לך שום אפשרות להתייחס לדבריי בסבלנות ובאופן אובייקטיבי. לכן אני שוב מבקש שלא תטפל בעניינים הקשורים אליי. אין לי שום בעיה ששאר הביורוקרטים ומפעילי מערכת יטפלו בעניינים שלי. ולעניין, פסטיבל מתייחס לאריכות הדיון, והכוונה שיש חגיגה, ואין בכך שום זלזול בדעתם של החברים. אם חברים שאינם מנסים לפגוע בי דרך קבע, יגידו שזה פוגעני, אני אשקול בחיוב את עמדתם. אגסי - שיחה 00:06, 14 באוגוסט 2015 (IDT)
אין שום "חגיגה" בדיון חשיבות או בדיון על מחיקת ערך. להיפך, אלה דיונים שבוודאי כואבים לחלק מהמשתתפים בהם. דוד שי - שיחה 00:14, 14 באוגוסט 2015 (IDT)
אני מזכיר לך שגם עמדתך אינה חיובית כלפי דיונים ארוכים למדי בנושא חשיבות. למשל, כאשר החברים (ואני בתוכם) האריכו בדיון חשיבות בשיחה:אמב"י אתה חילקת להם (בראש הדף) "אות דיספרופורציה", שזה לבטח יותר מעליב מהמילה "פסטיבל". אתה גם נוזף בחברים ש"מבזבזים" זמן במזנון במקום לכתוב. אגב לא מובן לי למה אתה רואה בדיבורים במזנון בזבוז זמן, ואינך רואה בהצבעות כולכן או חלקן משום בזבוז זמן. לכל ויקיפד יש זכות לכתוב במזנון כמו זכות לפתוח הצבעה, אלא שהצבעה גורמת לפי כמה יותר בזבוז זמן מכל פוסט במזנון. גם אני משתתף ב"פסטיבלים" (אם כי אני לא יוזם אותם) והמילה הזו אינה המעליבה. עם זאת, מאחר שאין לי עניין להרגיז אני אשקול את דבריך, ואראה גם מה התגובה של אחרים. אגסי - שיחה 00:47, 14 באוגוסט 2015 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אם יורשה לי להתערב, על אף שאני מסכים כי המילה "פסטיבל" עלולה להתפרש כמזלזלת - התפתחה כאן תרבות קלוקלת, שבמסגרתה כל ערך פוליטי, ולא משנה מה מידת חשיבותו, זוכה להצבת תבנית חשיבות. פשוט לשם הבעת עמדה, ללא דיון רציני ומתן יכולת הולמת לוויקיפדים אחרים לחוות את דעתם, ללא מתן זמן לכותב הערך ולכותבים נוספים לשפר ולהרחיב אותו, וכן הלאה. הרי אנו עוברים זאת כל פעם מחדש בכל ערך מסוג פוליטי ושנוי במחלוקת. אין שום צל של ספק שערך שלא רק שהוצב בתבנית ל"טיפול דחוף", אלא עוסק בפיגוע טרור מרכזי ובעל הדים, זכאי לערך. ‏Archway שיחה 10:31, 14 באוגוסט 2015 (IDT)
Archwayh, שלום. בעיקרון אני מסכים איתך, רק מבהיר כי השימוש במילה פסטיבל נועד להשמיע ביקורת לגיטימית ולא צריך להתפרש כזלזול. "פסטיבל" הכוונה לדיון ארוך רב משתתפים. אני לא משתמש בביטויים מעליבים כמו "קשקשנות", ואני לא מתכוון לכך. ולעניין, הערכים האחרונים במחלוקת שהיה בהם דיון ארוך, הצתת בית משפחת דוואבשה בדומא, (שאליו אתה מתייחס), ישי שליסל, וגם שיחה:UP (חברת תעופה), יש להם ערכים מקבילים בוויקיפדיות אחרות, בלי שהתקיים שם דיון ארוך "פסטיבל". נכון שכאן גם יש חברים שמערבים שיקולים שנובעים מאג'נדות פוליטיות, חברתיות ועוד, וזה לא נכון כשמדובר באנציקלופדיה. אז אפשר להעדיף את התרבות שלנו ואפשר את התרבות (השקטה והעניינית) של הוויקיפדיות האחרות. אני אומר שאם כבר אנחנו מעתיקים מהם אלפי ערכים, אז לא יזיק שנעתיק גם חלק מהתרבות שלהם, שיצרה וויקיפדיה מקצועית שראויה להעתקה. אגסי - שיחה 11:01, 14 באוגוסט 2015 (IDT)

הזמנה אישית לסקר העורכים של ויקיפדיה העברית[עריכת קוד מקור]

סמליל ויקימדיה ישראל

שלום אגסי,
עמותת ויקימדיה ישראל מקיימת לראשונה סקר בקרב עורכי ויקיפדיה העברית. הסקר נועד לקבל תובנות בנוגע לחוויית העריכה במיזם, מתוך כוונה לעזור לקהילת העורכים להמשיך לשפר את גרסתה העברית של האנציקלופדיה החופשית וכן, את תהליך יצירתה. נודה לך מאוד אם, כמי שפעיל בוויקיפדיה העברית מזה זמן רב, תסכים לענות על השאלון, באמצעות הקשה על הקישור הבא:

הקישור שלך לסקר.
הקישור המופיע פה לשאלון הוא אישי והודעה זו הושארה עבורך באופן ספציפי.


לתשומת לבך, הסקר אינו מתבצע על גבי שרתי קרן ויקימדיה, אלא באמצעות מערכת "Qualtrics", אשר אושרה לשימוש על ידי הקרן. למען הסר ספק, גם אם ההזמנה אישית, כל המידע בסקר נאסף בצורה אנונימית, כך שלא ניתן לקשר בין עורך מסוים לתשובות שמסר. בנתונים שייאספו לא יעשה כל שימוש מעבר למחקר עצמו, אשר ניתוח תוצאותיו יהיה זמין לקהילת העורכים לאחר סיום איסוף המידע.

הסקר נבחן ונמצא נגיש לאנשים עם מוגבלויות. הוא זמין למענה גם דרך מכשירים ניידים.


בכל שאלה או בעיה, לפני המענה על הסקר או במהלכו, הנך מוזמן ליצור קשר עמי, לירון דורפמן, בכתובת המייל Liron-at-wikimedia.org.il או בטלפון 050-5453913 .

.בשם ויקימדיה ישראל, תודה לך מראש

Nuvola apps kchart.svg

Ldorfmanשיחה 19:09, 16 באוגוסט 2015 (IDT)

אם טרם ענית, יש להזדרז!

שלום לך,
איני יודע אם מילאת את סקר העורכים שהזמנה אליו השארתי לך לעיל, אולם אם טרם יצא לך לעשות זאת, רצוי להקיש על הקישור בהקדם.
ממספר סיבות, הקישור לסקר פעיל למשך שבוע בלבד. אם חלף שבוע מההזמנה לסקר, לא ניתן יהיה להכנס אליו באמצעות אותו קישור. היה וטרם ענית על הסקר, ברצונך לעשות זאת ונתקלת בבעיה, ניתן תמיד ליצור עמי קשר ואשמח לדאוג לטיפול בנושא (אם הפנייה נעשית דרך דף זה, יש "לתייג אותי" כדי שלא אפספס). שבוע טוב, Ldorfmanשיחה 00:37, 23 באוגוסט 2015 (IDT)

Ldorfman שלום. תודה על התזכורת. הסקר מעניין, אני אשמח לדעת איזה תועלת מעשית תצמח לוויקיפדיה העברית מההשקעה בהכנת הסקר וההשקעה של החברים במילויו. תמסור ליוזמי הסקר תוספת שלי, שלא ניתן היה לכתוב סקר: שאני סבור, שאנחנו זקוקים יותר מכל, ליעוץ מקצועי על סמך הניסיון של וויקיפדיות אחרות, כיצד לשפר את ההתנהלות היומיומית בוויקיפדיה ובכלל זה עצות וטיפים מעשיים, שעובדים היטב בוויקיפדיות אחרות ושניתן ליישמם אצלנו. למשל, איך ליישב חילוקי דעות בנושאים שונים, ובהם חשיבות, הוספת תוכן וסכסוכים. וכן איך לעודד כתיבה והצטרפות (גם של נשים). איך למנוע פרישת חברים והתעסקות (לפעמים חסרת פרופורציות) בוויכוחים ארוכים ושוליים בהצבעות ובמחיקות קטנוניות. וכמובן לנסות לפתור בעיות שהתגלו מתשובות החברים לסקר. על סמך ניסיון שלי במשך לא מעט שנים, אני משוכנע, שיעוץ מקצועי כזה בהחלט חיוני ויכול לעזור לוויקפדיה העברית בהמשך דרכה. כל ארגון רציני (למשל אוניברסיטה בית חולים או עיתון) מנסה ללמוד איך ארגונים מקבילים בחו"ל פועלים כדי להפיק לקחים מעשיים. אגסי - שיחה 10:26, 23 באוגוסט 2015 (IDT)
אגסי, היתה לך הזדמנות לכתוב את דעתך בכל הנושאים שהזכרת בשאלות שהועלו בסקר. עמותת ויקימדיה ישראל, יוזמת הסקר, פועלת לשיפור מיזמי ויקימדיה כאחת מ-40 האגודות המקומיות ברחבי העולם. אתה מוזמן להצטרף לעשייה ולהיווכח שבעיות מהסוג שאתה מציין עולות גם בדיונים של עמותות במדינות אחרות. נתונים מהסוג שנאספים כעת בסקר טרם נאספו אי-פעם ויתנו לנו תמונת מצב של הדברים כפי שרואים אותה לא רק אלה שפעילים בדיונים, אלא כל העורכים הפעילים, שעם חלקם אנו בקושי נפגשים, מלבד בדפי הערכים בהם הם עוסקים. חלק מהסקר חופף לסקרים שנעשו ויעשו בלפחות שתי אגודות אחרות, כך שנוכל להשוות בין התשובות שנקבל. מעבר לזה, ויקימדיה ישראל פועלת לשיפור המצב גם באספקטים שציינת, אם כי לא בכל דבר העמותה יכולה להתערב. ישנם צדדים בפעילותה של ויקיפדיה העברית שנקבעים בידי העורכים בלבד, וכל ויקיפדיה אוטונומית להחליט לגביהם. לעומת זאת, ישנן פעולות שיכולות להתבצע רק על-ידי גוף חיצוני שתומך בפעילות ללא קשר לדיונים כאלה או אחרים על עתידם של ערכים. בכל הצעה ספציפית לשיפור המצב, הינך מוזמן לפנות לחן ספקטור, רכזת הקהילות בעמותה.
אם הבנתי נכון, ענית על הסקר, ואני מודה לך על ששיתפת אותנו בעמדותיך. Ldorfmanשיחה 22:53, 23 באוגוסט 2015 (IDT)
Ldorfman תודה על ההסבר. אני מבקש ממך להעביר לעמותה את בקשתי, שהעמותה תיתן לנו יעוץ או מידע והסברים מפורטים כיצד הדברים שהעליתי ושקשורים להתנהלות השוטפת של וויקיפדיה, מטופלים בוויקיפדיות אחרות (גדולות ובינוניות). רק כאשר לוויקיפדים כאן יהיה מידע מפורט כיצד הדברים מתנהלים בוויקפדיות אחרות ובאיזה מידת הצלחה, הם יוכלו לשקול לאמץ שינויים בהתנהלות השוטפת. אני מודע לאוטונומיה שלנו. גם כל קבוצת ספורט (כולל הנבחרת) אוטונומית בבחירת שיטת האימון והמשחק, אבל ראשי הקבוצה והנבחרת שואפים ללמוד שיטות משחק ואימון מתקדמות מהקבוצות המצליחות בחו"ל, וכך להתקדם במקום לדרוך במקום. אגסי - שיחה 00:06, 24 באוגוסט 2015 (IDT)
אני לא אעביר מסרים ממך. אם אתה מעוניין, יש את חן, שוודאי תשמח לשמוע ממך, ויש גם דף "צור קשר" באתר העמותה. אני מספיק עמוס במיזמים שאני פועל בהם במסגרת "ויקימדיה ישראל" ומקדמם. בכובע זה, אוכל למסור לך שניתוח המידע שיאסף מן הסקר ישוחרר לעיון כולם. Ldorfmanשיחה 00:50, 24 באוגוסט 2015 (IDT)
תודה לLdorfman על התיוג ועל ההסבר היפה של פעילות העמותה בתחום. אגסי - מאוד אשמח לקבל פניות ממך ומכל ויקיפד אחר בנושא, שאכן מעסיק רבות את העמותה. אנחנו נמצאים בקשר שוטף עם צ'פטרים אחרים שגם הם מתחבטים בסוגיות אלו ומנסים ללמוד יחדיו כיצד ניתן לתמוך בקיהילות העורכים - כל מי שמתעניין יכול כבר עכשיו לראות את הדיווחים האחרונים של כולם בקישור הזה. אחת המטרות העיקיות של הסקר היא לקבל תמונת מצב עדכנית, מדוייקת ומפורטת ככל הניתן, בכדי לבחון מה הדרך הטובה ביותר לגשת לנושא. מאוד אשמח אם תרצה להיות מעורב גם בהמשך התהליך, תודה על הנכונות והשיתוף Face-smile.svg נהיה בקשר Chenspec-WMIL - שיחה 12:20, 24 באוגוסט 2015 (IDT)

תודה ובקשת עזרה[עריכת קוד מקור]

תודה על הפרגון, יהיה אכפת לך לקושש עוד קצת קישורים חיצוניים להרחבה עתידית של הערך? נגעתי שם בכמה דברים רק בקצה הקולמוס. תודה מראש. (ככל שעובר הזמן נעשה מסובך יותר למצוא את המידע). ביקורת - שיחה 19:25, 16 באוגוסט 2015 (IDT)

ביקורת שלום, אני תמיד שמח לפרגן לכותבי ערכים בכלל ומעניינים בפרט. אשמח לעזור. כדאי להוסיף את הפיגוע ל{תבנית:האינתיפאדה השנייה} שבערך. בהזדמנות זו אני מזכיר לך שביקשת ממני להזכיר לך לבחון מחדש בקשות להרשאות בדוק אוטומטי. אני מצרף לינקים לבקשות ההרשאה דאז: אסף ים, Yammesicka, וגם מיס נויה. אגסי - שיחה 19:47, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
בתבנית יש אזכור כללי לכל אירועי "מרץ השחור". ביקורת - שיחה 19:53, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
השלישית בבדיקה רציפה מאז, השני: האם העריכה הזו וקודמתה מעידות על יכולת קריאה של טקסט?, אני הולך לבטל את העריכות הללו, אלא אם תביע התנגדות כאן. הראשון, כמדומני בסדר, אני בודק ומיד מאשר. ביקורת - שיחה 19:57, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
נזכרתי מה איתו: אני מחכה לקיום הבטחה די קשה שלו, הוא יהיה חייב להתחיל ליישם אותה כבר השבוע כי אחרת אנחנו נהיה בצרות עם הז"י. ביקורת - שיחה 20:00, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
כן צריך להוסיף את הפיגוע הזה לתבנית, היכן שיש פירוט של הפיגועים שהיו במרץ השחור, כולל מלון פארק והפיגוע במסעדת מצה. לעניות דעתי, לא כדאי להיות קשוח מדי עם הכותבים הפוריים האלה. חשוב להשקיע בהם. אגסי - שיחה 20:04, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
אכן, לשם כך מתנהגים איתם יפה. "בדוק עריכות אוטומטית" אינו סמל סטטוס, ועקרונית, אדם לא אמור להיות מודע לקיום הדבר הזה. אני יכול לעשות את זה, אם תרצה לנטר אותם בקביעות. ביקורת - שיחה 20:06, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
אוקיי. נתתי לך תזכורת כפי שביקשת, אך לא בדקתי את העריכות שלהם. אני סומך על שיקול הדעת שלך מתי לתת להם הרשאה. תודה על עדכון התבנית. אגסי - שיחה 20:30, 16 באוגוסט 2015 (IDT)

תרגום[עריכת קוד מקור]

שלום,

ראיתי שתרגמת כמה ערכים עם תרגום תוכן. תודה!

אתה יכול להוסיף קישורים תוך כדי התרגום במסר השיטות. הן די פשוטות ומסבירות את עצמן, אבל העיקריות הן:

 1. ללחוץ על הקישור בשפה שאתה מתרגם ממנה – הקישורים לערך במקביל יוכנס לערך המתורגם.
 2. להשתמש לחלונית „קישור לדף אחר”. היא אמורה להציג רשימה של הקישורים שזמינים בשפת המקור, שתוכל לבחור ממנה. זה אמור לקצר לך את העבודה.

אשמח אם תספר לי אם זה עובד ואשמח לא פחות אם תספר שזה לא עובד כדי שאוכל לשפר את זה :) --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 23:21, 27 באוגו