שיחת משתמש:אלמוג / ארכיון 24

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכן עניינים

רעב תפוחי האדמה הגדול באירלנד[עריכת קוד מקור]

יש התקדמות? חגי אדלר 01:47, 8 באוגוסט 2007 (IDT)

פניתי למלמד כץ בעניין, ראה פנייה שלי בדף השיחה שלהם לפני כמה ימים. אם רוצים לשדרג את הערך בצורה רצינית זה עניין של ארבע חמש שעות עבודה, שכרגע אין לי. אני מקווה שזה יקרה לקראת ראש השנה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:25, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
לא, לא ראיתי. כתבת לי "תוך כמה ימים"... אין בעיה - נחכה. חגי אדלר 06:31, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
יש לי עוד מעט נופש פעיל במסגרת צה"ל טורס בצאלים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:33, 8 באוגוסט 2007 (IDT)

יהדות ניאולוגית[עריכת קוד מקור]

היי, אולי תתעניין להשתתף בדיונים בשיחה:יהדות ניאולוגית ולשיחה:בית הכנסת הרפורמי בקלוז'#לא רפורמי? בברכה, דניאלשיחה 16:59, 8 באוגוסט 2007 (IDT)

מצטער, אבל איני יכול לתרום לדיון. את הערכים על יהדות הונגריה כתבתי אחרי ביקור בבית הכנסת הגדול בבודפשט, והידע שלי הוא שטחי למדי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:24, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
לפחות תוכל להעיד שזה בית כנסת ניאולוגי ולא רפורמי? אם אני לא טועה, גם שם יש עזרת נשים. בברכה, דניאלשיחה 10:06, 9 באוגוסט 2007 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

על המחמאה. אני עובד עכשיו על ערך חדש; בקרוב אעלה אותו, ומקווה שתאהב.

עיינתי קצת בפרופיל שלך, וראיתי שם את ההפניה לויקיגניה. מרתק בהחלט. ...ומלבד זאת, יש להפסיק את השואה בדארפור ובצפון קוריאהמילאגרושיחה 09:54, 9 באוגוסט 2007 (IDT)

אני מאמין במשוב חיובי כשמגיע, ולך מגיע... :) חוץ מזה באמת הגיע הזמן שאחליף בדף המשתמש את השם הישן והמסובך "JGeneWiki" בויקיגניה הידידותית. ממתין לערכיך הנוספים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 10:00, 9 באוגוסט 2007 (IDT)

דת בישראל[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג.. רציתי להזמינך להעיף מבט במאמר שתירגמתי לעברית בזמן האחרון.. דת בישראל. בעקבות העבודה המצויינת שעשית על המאמר נישואים אזרחיים, הערכתי כי יהיה לך גם ידע רב בנושא זה. תירגמתי אותו מאנגלית לאחר שהופתעתי לגלות כי הוא לא היה קיים כלל בויקיפדיה העברית. מאז שהוספתי אותו נוצרו הרבה וויכוחים בנוגע לדיוקים במאמר ובעקבות כך הוצבה תבנית שכתוב בראש המאמר. אשמח אם תוכל לעזור לי לייצר מאמר טוב וראוי על נושא חשוב זה. Acidburn24m 06:35, 10 באוגוסט 2007 (IDT)

לצערי, הנושא כאן מאוד רחב, ויקשה לי להגיע אליו בזמן הקרוב. הערך, לדעתי, קצת פחות טוב ממה שהיה יכול להיות, ואכן ראויה תבנית השכתוב. לתרגם ערך על נושא ישראלי מהויקי האנגלית הוא רעיון לא טוב, וזה מה שעומד בבסיס הבעיות. הנושא הוא מאוד רחב, ודורש התייחסות הן מהזווית הסוציולוגית, הן מהזווית האנתרופולוגית, והן מהזווית המשפטית, שרק אותה אני יכול "לייצר". הערכים הקשים והמסובכים ביותר בוויקיפדיה הם ערכי "X בישראל". הם דורשים הקפתו של נושא רחב מאוד במסגרת מאוד מצומצמת. אולי בעתיד אגיע לכך, אם תזכיר לי אחת לכמה זמן... מקווה שלא איכזבתי אותך. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:41, 10 באוגוסט 2007 (IDT)
אני מבין כי אין לך זמן רב מדיי להשקיע בנושא מקיף כל כך וכמו כן אני מודע לכך שהמאמר זקוק לעבודה נרחבת.. כשתתפנה קצת אשמח אם תוכל לפחות לעבור עליו ולתקן שגיאות וניסוחים בשלב הראשון. כל עזרה מצדך תתקבל בברכה. עוד כמה זמן תרצה את התיזכורת בדיוק? (: Acidburn24m 08:04, 10 באוגוסט 2007 (IDT)

שולם שולם לעולם[עריכת קוד מקור]

שמע אלמוג, בדבריך האחרונים בדף שיחתו של ברוקולי אני רואה הזדמנות להביא לסיום את מה שבעיניי היה תקופה לא נעימה בהתנהלות ביננו. בפשטות, אציע כי נניח למחלוקות העבר ביננו ונשתדל לנהל מכאן והלאה שיח ושיג ידידותי יותר וחם. שנינו מנסים לתרום למיזם, איש איש מתוך השקפת עולמו ולעיתים נוצרות מחלוקות. עם זאת, אני מאמין שאפשר לדון במחלוקות אלו בצורה נעימה ומתוך חדווה אינטלקטואלית, ללא משקעים זרים. מהכרותי הקצרה איתך בעולם האמיתי, אני בטוח שנוכל לנהל את יחסנו הוירטואלים בצורה שלווה אם רק ננסה. קרני שיחהמשנה 06:48, 10 באוגוסט 2007 (IDT)

אני חותם על כל מילה, ומבקש שתהיה זהיר בהתייחסות אלי, כשם שאני אשתדל מעתה להיות זהיר בהתייחסות אליך. כמו כן תשומת לבך מופנית להתחייבות הבלתי הדירה שנטלת כשכתבת בדף שיחתי, כמופיע בראש הדף. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:50, 10 באוגוסט 2007 (IDT)
אצביע גם אצביע. :-) קרני שיחהמשנה 06:51, 10 באוגוסט 2007 (IDT)

שאלה משפטית[עריכת קוד מקור]

האם משפט הפתיחה "אין כאן כללים, ואין כאן דרישות" גובר על ההתחייבות הבלתי חוזרת שאחריו, או שכעת גם עלי חלה התחייבות זו? דוד שי 07:18, 10 באוגוסט 2007 (IDT)

הכלל הוא שנורמה מאוחרת גוברת על נורמה מוקדמת ונורמה מיוחדת גוברת על נורמה כללית, ככל שמדובר בפירוש נורמות מאותו מדרג נורמטיבי (א. ברק, פרשנות במשפט, תורת הפרשנות הכללית , כרך ראשון, נבו הוצאה לאור, בעמ' 551). לכן ההתחייבות חלה גם עליך, וחשבון הסלולרי שלך ייבדק על מנת לוודא כי אכן עמדת בה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:25, 10 באוגוסט 2007 (IDT)

היסטוריה של סודאן: אסלאם ומהדיזם[עריכת קוד מקור]

אלמוג שלום,

אני מניח אתה כרגע קורא בכתביו של יירגן האברמאס, אבל בינתיים עברתי על הפרק ועשיתי מעט שינויים בנוסף להלן שתי הערות:

 • כל ההיסטוריה של סודן בוויקיפדיה האנגלית שאותה תרגמת היא העתקה של מקור ציבורי - "מחקר המדינות של ספריית הקונגרס" שהיא אומנם מקור טוב (אני עצמי עשיתי בו שימוש בהיסטוריה של מאוריציוס), אבל חייבים לנסות להשלים בעזרת מקורות אחרים.
 • עברתי בחטף על הספר "הנילוס הלבן" והוא מרחיב מאוד בתחום שעניין את כותבו (אלן מורהד), אנשים גדולים מהחיים והטרגדיות שנגזרו עליהם משמים. הספר נראה היום מעט מיושן, והתרגום של זיוי שורר משנת 1965 לא מוסיף לו בתחום זה, אבל הסיפור לדעתי מרתק. בהקשר של ההיסטוריה של סודאן יש בו לא מעט פרטים, אבל לא מצאתי שיש טעם לכלול אותם בערך אלא רק בערכי משנה אם ייכתבו אי פעם. הסתירה היחידה שמצאתי בין הערך שתרגמת לבין הספר קשורה לגבי השאלה האם תומכי המהדי כבשו את אקווטוריה. על פי הספר הגיעו תומכי המהדי עד ואדלאי (כיום באוגנדה) שבדרום אקווטוריה והערך האנגלי en:Wadelai תומך בטענה זו.
אביהושיחה 21:57, 10 באוגוסט 2007 (IDT)
באשר להאברמאס, ניחשת נכון. בקשר לסודאן - שמתי לב לעניין, ובערך באמצע העבודה החלטתי שהויקי האנגלית לא מספיקה לי ואני חייב מקורות נוספים. גם כל נושא אקווטוריה טעון הבהרה. אני עוד מעט יוצא לנופש פעיל בנחשולים ולאחר מכן בצאלים, ומקווה שכשאחזור יהיה לי את המרץ להסתער ולגמור את העבודה. לעת עתה על הערכים האלה יש תבנית "בעבודה", ולמרות שעקרונית סיימתי את הקטע של האיסלאם והמהדיזם, אני חושב למצוא מקור נוסף ולשפץ את הערך לפיו. תודה על העזרה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:39, 11 באוגוסט 2007 (IDT)


אני כשלון טוטאלי של משרד החינוך[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, אני הוא אותו אחד משיחת משתמש:84.108.148.161 שאותו מיהרת לחסום מכל פעולה בוויקיפדיה, כולל להגיב לך על מה שכתבת לי. מכיוון שאיני יכול לערוך את העמוד ההוא (להזכירך, כי נעלת אותו), אני כותב לך תגובה פה. לא חשבתי שזה שלא התירו באמת ל'כלבה קומוניסטית' לכתוב בניק שלה זה נאציזם. רציתי לעורר קצת מודעות לחופש, משהו שנגזל במשטר נאצי, במשטר פשיסטי. המטרה הבאה שלי היתה הערך 'חופש'. אם אתה חושב שאני כשלון טוטאלי למשרד החינוך, יפה לך. ידוע שאם היית מכיר אותי לא היית חושב כך, כי אף אחד לא חושב כך עליי. כשמשתמשת נחסמת כ"כ בברוטאליות רק על הרשמות בשם, שהוא כ"כ לא פוגעני, ואין לי מושג מאיפה הבאתם את זה, (כן, אולי זה לא אשמתכם, גם הוויקי האנגלי חסמו אותה) אז לפחות תגיבו לה. תענו לה. אל תכנו אותה טרול כשהיא מחפשת הסבר. יש כללי התנהלות בסיסיים. אי אפשר להיות כ"כ מתנשאים, כ"כ יהירים, כ"כ סנובים סגנון 'את לא שייכת לפה אם את לא מבינה'. זה היה כ"כ מכעיס. ואז הגיע תורך. גם אותי חסמת, ואז הגבתי לך על זה בדף המשתמש, ואז מחקת לי את זה. ואז החלטת להגיב. ואז נעלת לי את הדף. בטח גרם לך להרגיש נורא חזק שנעלת לי את הדף, אחרי שכתבת לי תגובה. הרי אני לא יכול לשנות שום דבר, אני אפילו לא משתמש רשום, ולמרות ששקלתי זאת המון פעמים בשיטוטיי אינספור בוויקי והמון שינויים שעשיתי פה... אני עכשיו בטוח שאני לא אעשה את זה. וויקי תמיד נראתה לי מקום חופשי, אנרכיסטי. אולי לא פוגעני, אבל לפחות לבנאדם מותר לחתום בניק שהוא קללה על עצמו, לא חשבתי אחרת ולו לרגע. כלבה קומוניסטית, את כנראה לא היחידה. 84.108.148.161 16:09, 11 באוגוסט 2007 (IDT)

לך ומצא לך מקומות אחרים להאשים בהם אנשים שהם נאצים ופשיסטים. האשמה זו אינה מתקבלת כאן בצורה יפה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:25, 11 באוגוסט 2007 (IDT)
כן, כי בדיוק זה מה שעשיתי. שמח שקראת והבנת. (: 84.108.148.161 19:33, 11 באוגוסט 2007 (IDT)

המיזם שלך[עריכת קוד מקור]

אלמוג, הרשה לי להכיר לך את תמר, משתמש:DemeterT. היא מתרגמת מצוין ומתמחה בתרבות צרפת. לדעתי היא תוכל להיות לך לעזר רב... איתן 21:44, 11 באוגוסט 2007 (IDT)

תודה איתן. אל המיזם שלי מגיעים מרצון ובהתנדבות, ואיני רוצה לדחוק באנשים לקחת בו חלק. אך בפעם הבאה שתהייה לי בעיית תעתיק בצרפתית, אפנה גם לתמר. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:17, 12 באוגוסט 2007 (IDT)

ג'ק צ'רצ'יל[עריכת קוד מקור]

לאלמוג ערב טוב,

סיימתי את עריכת הערך. אודה על הגההתך. עתה אתפנה לערכים שרציתי לתכוב זה מכבר, ברטלי קראם ו-הרולד בילי. בינתיים צצו שני חדשים, ג'ק צ'רצ'יל האחר (אחיו של וינסטון) ואדי צ'פמן (מי זה ?).

להתראות מחר על שפת הים, אברהם אמיר 22:39, 12 באוגוסט 2007 (IDT) סליחה על ההתערבות, אבל האם הכוונה אליו? ההנו בחופשה, דניאל צבי 22:46, 12 באוגוסט 2007 (IDT)

גבול הצפון[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג. לאחר שיצרתי את הערך גבול הצפון (לא מעט בעזרת הערך גדר הצפון), ויצרתי כעשרים קישורים אליו, גיליתי את הערך גבולות מדינת ישראל שיצרת. אפשר לשכוח מעבודתי, ולהפוך את גבול הצפון להפניה אל גבולות מדינת ישראל, אך עקב ההיסטוריה הייחודית של קו גבול זה, אני מעדיף להשאיר את הערך גבול הצפון ולהעביר אליו קטעים רלבנטיים מהערך גבולות מדינת ישראל, תוך מתן הפניה לערך מורחב. אשאיר זאת לשיקול דעתך ולטיפולך. דוד שי 20:21, 13 באוגוסט 2007 (IDT)

לדוד שלום, לוח הזמנים שלי השאיר באמצע הרבה מאוד דברים כגון היסטוריה של סודאן ובניטו מוסוליני. לא אוכל להגיע לעניין זה בעתיד הקרוב. אני מציע שתעזר בג'ודי ואריה כי הערך הוא מומלץ, או בדרור ק. שתרומתו לערך קרובה לשלי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:30, 16 באוגוסט 2007 (IDT)

שאלה של פרשנות[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג,

כשהעלית את הצעתך בפרלמנט, תמכתי בה בתחילה, כי חששתי שיהיו שיפרשו את דחייתה כמתן היתר גורף לקישורים לאתרים גזעניים. מאוחר יותר, השתכנעתי כי עדיף שלא לקבוע איסור גורף, אלא לבחון כל מקרה לגופו, ולכן שיניתי את הצבעתי. הופתעתי לגלות, בעקבות דבריך במזנון ("הקהילה הזו עצמה החליטה לפני כמה זמן לאפשר קישורים לכתבי הגזענים מאיר כהנא ואדולף היטלר"), שדווקא אתה מעדיף את הפרשנות שממנה חששתי, ושהיא לדעתי שגויה.

מקווה שנהנית מהחופשה, עידושיחה 01:08, 14 באוגוסט 2007 (IDT)

תודה עידו, ואכן נהניתי מהחופשה. לדעתי ברגע שההצבעה בפרלמנט נדחתה, עניין הקישורים הושאר ל"שיקול דעת", מבלי לתת כל קריטריונים מהו שיקול דעת זה. מצב זה יוצר אזורים של רגישות ומתיחות (וראה את העניין האחרון בבירורים בשל חסימתו של תומאס שהוסיף קישור לאתר הנותן הדרכה מעשית לונדליזם), ובמצב ה"חוקתי" הקיים היום, ניתן לומר שהשארת הקישורים ל"שיקול דעת" כמוה כמתן הכשר גורף. קרוב היום שנצטרך לתת לעניין זה את הדעת, ותודה על התארחותך בדף השיחה שלי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:32, 16 באוגוסט 2007 (IDT)

ובכן, קילגור[עריכת קוד מקור]

לפני זמן מה נתקלתי בערך שכתבת בנושא בחירות ורשמתי לפניי לקרוא אותו, אך שמו פרח מזיכרוני. חסוך ממני את המאמץ המקלדתי וכוון אותי למקום. ‏Gridge ۩ שיחה 02:16, 14 באוגוסט 2007 (IDT).

כתבתי ערכים רבים מסדרת הבחירות בישראל, אך ייתכן שאתה מתכוון לאחוז הצבעה דווקא. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:33, 16 באוגוסט 2007 (IDT)

זה בדיוק זה. תודה.Gridge ۩ שיחה 23:38, 16 באוגוסט 2007 (IDT).

הרהורים על מיזם ההיסטוריה של מדינות (בין חופשות, או אחריהן - לא דחוף)[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, כמה נקודות שמטרידות אותי במיזם המדינות:

 • מדינות הן יישויות פוליטיות מודרניות, בנות כ-200 שנה לכל היותר. קודם למדינות המודרניות קיימות היו יישויות אחרות כגון אימפריות, ממלכות, או קיבוצים אחרים פחות מאורגנים פוליטית של בני אדם. היסטוריוגרפיות לאומיות מספרות את הסיפור הלאומי כאילו קיים היה משחר ההיסטוריה, כאילו יש קשר של ממש בין הרפובליקה של צ'ילה המודרנית לבין בני המפוצ'ה או אנשי תרבות מונטה ורדה שהתגוררו באותו האזור מאות ואלפי שנים קודם לכן. אולם, אם נקבל את הלאומיות כהמצאה מודרנית, המגייסת את העבר כתעמולה, הרי שאולי לא נכון לכתוב את ערכי ההיסטוריות הלאומיות באופן שכזה. אולי לא נכון שערכים אלו מתחילים כולם בשחר ההיסטוריה, בפרה-היסטוריה, בשבטים נוודים ובאדם הקדמון. הדבר גם נכנע לרטוריטה לאומית, גם אנכרוניסטי משהו, וגם כרוך בחזרות רבות (למשל חזרות בלתי נמנעות בהיסטוריה הקולוניאלית של אקוודור, פרו, בוליביה ואולי גם צ'ילה, שהיו שייכות כולן למלכות המשנה של פרו). מכיוון שכך אולי מוטב לייחד את ערכי ההיסטוריה של המדינות למדינות המודרניות עצמן בלבד, מהשגת העצמאות (רקע קצר יהיה עדיין רלוונטי), ולכתוב את ההיסטוריה המוקדמת יותר תחת שמות אחרים: היסטוריה קולוניאלית של אמריקה הספרדית, מלכות המשנה של פרו, שבטים נוודים ביבשת אמריקה הדרומית וכדומה. אני שואב דוגמאות מהיסטוריה לטינו אמריקאית ובעיקר מזו של צ'ילה, עליה אני עובד, אולם זו הערה כללית היפה לכל מקום, גם לאירופה.
 • באם לא תקבל את הצעתי לעיל, אני מוטרד למדי מפסקאות ה"פרה-היסטוריה", או בהקשר הלטינו אמריקאי ה"טרום קולומביאני", שבערכים אלו. ראשית, אם זו טרום היסטוריה זו אינה היסטוריה. שנית, "טרום קולומביאני" הוא חלוקה בעייתית ושנויה במחלוקת, שכן היא מגלמת בחובה הנחה סמוייה לחשיבות ה"גילוי", בעוד שיש חוקרים מרכזיים הטוענים להמשכיות גדולה החוצה את הגילוי והכיבוש, למשל בתחום החברתי והתרבותי. אולי יש מקום למצוא ניסוחים אחרים, כגון "תקופת האבן" או "תקופת הברזל", או "חברות מוקדמות" או משהו אחר.
 • אינני שבע רצון מתבניות דירוג הערכים הנמצאות בדפי השיחה. אם הדבר היה נחוץ בשלב המיון, וגם אז דירוג איכות הערך צורמת ביותר, הרי שבוודאי שהן אינן נחוצות עוד לאחר כתיבת הערך, לא משנה באיזו רמה הוא נכתב. לדעתי יש להסירן לאחר כתיבת הערך, שכן תפקידן הסתיים, ואין צורך לדרג ערך כ"מצויין" או כ"טוב", ובוודאי שלא בתארים נמוכים מאלו, לערכים שנכתבו. הדבר מיותר ואינו מכובד. אולי יש להמיר תבניות אלו בתבניות "שקופות", או בקטגוריות, שימלאו את תפקיד המעקב בדף המיזם, אך לא יכתימו את הערך, לא זמנית ובוודאי שלא לעד.

חופשה נעימה, תהנה בצל החאן ליד יעדי "מיכל" ותיזהר מהגזלן היקרן ב"מעלה אפרים", אורי שיחה 17:22, 16 באוגוסט 2007 (IDT)

בדבריך יש הרבה תועלת. הזכר לי לענות לך בפירוט, לאחר שאשוב מהמילואים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:34, 16 באוגוסט 2007 (IDT)
לגבי הנקודה האחרונה שהעליתי, אולי יש להחליף את המדד מ"איכות" ל"התקדמות", כלומר מזב הערך: לא קיים, ראשוני, מספק, מקיף, מפורט ביותר. יום טוב, אורי שיחה 18:14, 22 באוגוסט 2007 (IDT)
מכיוון שאכן מדובר כאן בהירהורים, ולא בטענות חותכות לכאן או לכאן, אני מרשה לעצמי להביא טענה סותרת לנקודה הראשונה שהעליתי לעיל: פיצול ערכי ההיסטוריה, או ליתר דיוק כתיבת ערכי היסטוריה נפרדים למדינות מודרניות וליישויות פוליטיות שקדמו להן, מקפלת בתוכה הנחה סמויה כי הפוליטיקה היא הדבר החשוב ביותר בבואנו לתאר חברה אנושית. לעומת זאת, ניתן לתאר את ההיסטוריה האנושית ככזו בה גוברת ההמשכיות החברתית והתרבותית על פני השינוי הפוליטי. שוב אקח כדוגמא את אמריקה הלטינית, מנגנונים חברתיים שרדו את התקופה הקולוניאלית ונמשכו עד לאמצע המאה ה-19, ואפילו סופה, על אף העצמאות הפוליטית עשרות שנים קודם לכן. ישנם מאמרים מצויינים המצביעים על המשכיות קולוניאלית זו גם במאה ה-20. דוגמא אחרת היא למחקר של טקסטים בנוואטל שנכתבו במאה ה-17, 200 שנים לאחר הכיבוש הספרדי, החושפים עולם תרבותי וחברתי שלא הושפע השפעה ניכרת אפילו מזעזוע כמו הגעת האירופים, הכיבוש והמכבש הקולוניאלי. יחד עם זאת, עובדה מצערת היא שרוב ערכי ההיסטוריה שלנו עדיין לוקים בתפיסה מיושנת של ההיסטוריה שבבסיסה עומדת היסטוריה פוליטית. גם ההיסטוריה של צ'ילה אותה אני כותב לוקה בכך. מבחינה זו ערכים שמתחילים בשחר האנושות ונגמרים במאה ה-21 יש בהם ולו משהו מתאור ההמשכיות, אם אכן כך נכתבו, ואם לא, לפחות הם מאפשרים סיכוי לכך. זהו. לילה טוב, אורי שיחה 02:45, 23 באוגוסט 2007 (IDT)

סיימתי[עריכת קוד מקור]

היי,

תעיף בבקשה מבט בקרב קנה. גילגמש שיחה 17:23, 16 באוגוסט 2007 (IDT)

אשתדל להגיע לכך בהקדם האפשרי לאחר שובי מהמילואים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:35, 16 באוגוסט 2007 (IDT)

המלחמות הבין קולוניאליות בין בריטניה לצרפת[עריכת קוד מקור]

הי אלמוג

כתבתי את הערך הנ"ל המבוסס בעיקר על הויקי האנגלית. נא חווה דעתך על שמו ומבנהו.

הערך נבנה כמשלים למלחמת הצרפתים והאינדיאנים שבכונתי להפוך למומלץ, וצרפת החדשה.

נא חווה דעתך, בכפוף למגבלות הזמן , גם על ערכים אלה. תודה על הסיוע ומילואים נעימים. איתןשיחה 21:32, 16 באוגוסט 2007 (IDT)

וגם אני הגעתי לפה בבקשה למעבר על ערכים הקשורים להיסטוריה של צרפת: היעקובינים והאספה הלאומית. דוד 13:41, 17 באוגוסט 2007 (IDT)
לשניכם אני יכול, לצערי, לומר רק את מה שכתבתי למעלה - אגיע לכך מוקדם ככל האפשר לאחר שובי מהמילואים. אבל תודה על הפנייה. :) קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:45, 17 באוגוסט 2007 (IDT)

לידיעתך[עריכת קוד מקור]

ציטטתי את משנתך בשיחה:סאב-זירו (מורטל קומבט). בברכה, לירן (שיחה,תרומות) 18:49, 17 באוגוסט 2007 (IDT)

לשם כך כתבתי אותה. וברצינות - אני שמח שלאחר היסטוריה של ויכוחים בינינו נמצאה הנקודה בה אנו יכולים להסכים, ומקווה שזה יהיה סימן לבאות, ולהרמוניה רבה יותר בעתיד. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:46, 17 באוגוסט 2007 (IDT)

דברי בלע[עריכת קוד מקור]

לאלמוג שבת שלום,

המשתמש Avi1111 מסר לי בדף השיחה שלי הבוקר כי באתר You Tube מוצג סרט נאצה של הימין הקיצוני עליך. בעת שאתה יוצא לשירות מילואים מפגינים אנשי הימין הקיצוני את גבורתם הם בפרסום שאולי (האכן כך ?) לא ניתן לזהות את מפרסמו ולהגיש נגדו תביעה בגין לשון הרע. זאת בנוסף למעשי גבורה אחרים כעקירת עצי זית.

אני מציע כי בנוסף לכל צעד אחר תפנה לג.ב. מאנשינו.

חזק ואמץ, אברהם אמיר 11:02, 18 באוגוסט 2007 (IDT)

אני משער שמדובר בסרט ישן, שכבר מוכר לאלמוג, וגם מפרסמו מוכר (לא אנקוב בשמו כדי שלא להעניק לו פרסום נוסף). דוד שי 11:17, 18 באוגוסט 2007 (IDT)
זוועה. כתבתי ליוטיוב וביקשתי להסיר את הסרט. חי ◣ 18.08.2007, 11:25 (שיחה)
אכן צפיתי בסרט ונוכחתי כי הוא בבחינת "כביסה מלוכלת" ישנה, עוד מינואר. כן הספקתי ליצור קשר עם ג.ב. ומספר רעיונות שהעליתי בפניו נראים לו כניתנים לביצוע. צא לשלום לשרות וחזור לשלום. אברהם אמיר 11:28, 18 באוגוסט 2007 (IDT)
לאלמוג :חזק ואמץ ואל תירא.

בברכה

Avi1111 11:47, 18 באוגוסט 2007 (IDT)

יש מי שתורם לקהילה ולחברה במעשים ובמילים, יום יום ושבוע שבוע, מבלי לעורר מהומות ושלא על מנת לקבל פרס, ויש מי שמימיהם לא נקפו אצבע למען זולתם, אבל לעמוד על ראש כל גבעה ותחת כל עץ רענן ולצרוח חמס הם יודעים יפה. כל אדם שעיניו בראשו יודע להבחין ולדעת מי הוא מי. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 19:40, 20 באוגוסט 2007 (IDT)

סיפור פשוט[עריכת קוד מקור]

שלום!

מלמד קץ המליצו אותך לביקורת עמיתים על הערך סיפור פשוט שכתבתי, אשמח מאד אם כך תעשה, הערך ברשימת ההמתנה למומלצים וצריך לראות חוות דעת של עוד משהו שמבין בתוכן. אם כן אודה לך אם תעיף מבט :) יום נהדר, נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 13:39, 18 באוגוסט 2007 (IDT)

אני מצטער, אבל אעדיף שלא לעשות זאת, מכיוון שידוע לי שהסיפור כלול בתכנית הלימודים לבגרות של משרד החינוך, ואני לא למדתי אותו אלא קראתי אותו להעשרתי האישית בלבד. נסה את רחל או שלומית שהן בעלות ידע נרחב בספרות, הרב בהרבה משלי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 05:51, 24 באוגוסט 2007 (IDT)
כך אעשה, תודה. כיוון שקראת את הערך והצבעת נגד המלצתו, אשמח אם יש לך איזשהי עצה בכל זאת בשבילי. יש? בברכה, נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 23:10, 26 באוגוסט 2007 (IDT)

ניטרו-גליצרין לטיפולך[עריכת קוד מקור]

אנא ראה שיחת משתמש:אדעולם#זכויות יוצרים. עוזי ו. 17:36, 20 באוגוסט 2007 (IDT)

אני מניח שעניין זה הסתדר כבר. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 05:52, 24 באוגוסט 2007 (IDT)

בניטו מוסוליני[עריכת קוד מקור]

הערך בעריכה מ-1 ביולי. האמנם ? ‏Daniel Ventura‏ 22:18, 20 באוגוסט 2007 (IDT)

ראה למטה דיון מפורט בעניין זה בתשובתי ל-rotemliss. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 05:53, 24 באוגוסט 2007 (IDT)

בהמשך לקנה[עריכת קוד מקור]

תראה גם את הזירה הסיציליאנית במלחמה הפונית השנייה. יש שם גם דיון קצר בנוגע לסיציליה/סיקיליה. גילגמש שיחה 17:56, 22 באוגוסט 2007 (IDT)

אשמח אם תוכל לעזור לי לשפר את הערך על..[עריכת קוד מקור]

העלייה מברית המועצות בשנות השבעים... ערך חשוב בפני עצמו.. יצרתי אותו על פי תרגום מויקיאינגליש... לצערי מעמדו מותנה בשיפורו ולא הוא יימחק לאלתר במחיקה מהירה. Acidburn24m 04:12, 23 באוגוסט 2007 (IDT)

הבטחתי כאן הרבה דברים להרבה אנשים, וההבטחה שלי לך לגבי דת בישראל עוד תקפה... יקשה עלי מאוד להגיע לעניין זה בתקופה הקרובה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 05:54, 24 באוגוסט 2007 (IDT)

בניטו מוסוליני[עריכת קוד מקור]

Laff alert.svg

שלום, הצבת תבנית {{בעבודה}} על הערך בניטו מוסוליני ולא ערכת אותו כבר זמן רב. ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת למרבה הצער לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ‏– rotemlissשיחה 21:51, 23 באוגוסט 2007 (IDT)

אני מחפש ספר מסויים ומספר מאמרים. ייקח לי עוד מעט זמן. לא שכחתי, ואני מבקש שלא לנגוע בתבנית. העניין אצלי בעדיפות ראשונה, ואשתדל לסיימו בהקדם האפשרי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 05:56, 24 באוגוסט 2007 (IDT)
סיים בנחת. בהצלחה. ‏Daniel Ventura‏ 09:18, 24 באוגוסט 2007 (IDT)
שלחתי לך E-MAIL עם הערות, האם קבלתה ? האזנתי הערב בדרך לאוניברסיטה המשודרת - יש הקלטה באתר גלי צהל - ושמעתי שתי עובדות מענינות בנושא המלחמה באתיופיה:
 1. משלחות הצלב האדום באתיופיה היו של נוצרים ממצרים. מדינות אירופה היו אדישות למה שקורה.
 2. מוסוליני התכונן כי אתיופיה תהיה בסיס לכיבוש המזרח התיכון. הוא תיכנו להיות "מגן האיסלם". הוא קיים קשרים עם המופתי בירושלים, נציגים מסוריה ועוד.

לתשומת לבך. ‏Daniel Ventura‏ 21:09, 28 באוגוסט 2007 (IDT)

מלחמת הצרפתים והאינדיאנים[עריכת קוד מקור]

הי אלמוג זהו ערך שהתחלתי אותו כמעט מאפס. בכוונתי להפוך אותו למומלץ, אך אני צריך עזרה. אפשר לבנות עליך? בנוסף, הערכים שהזכרתי למעלה. יש לך איזושהי דיעה? איתןשיחה 00:57, 25 באוגוסט 2007 (IDT)

נ.ב. אני מוכן גם לעסקאות אפלות :-) איתןשיחה 00:59, 25 באוגוסט 2007 (IDT)
לאיתן שלום. הייתי שמח מאוד לעזור לך, אך לצערי אין לי זמן רב. זה הרגע שבתי משבוע מילואים שלפניו שבוע חופשה, ואני עמוס מאוד מכל הבחינות. כרגע יש הערת "בעבודה" ששמתי על שלושה ערכים בניטו מוסוליני, היסטוריה של סודאן ותתי הערכים שלו. לצערי, לא אוכל לסייע לך באופן מקיף כפי שהייתי רוצה. קראתי עכשיו באופן מהיר את הערכים שכתבת. הערכים עצמם הם לא רעים. מלחמת הצרפתים והאינדיאנים נותנת הסבר לא רע למלחמה ולמהלכה (אם כי לא תזיק מפה), ו"המלחמות הקולוניאליות" דורש עוד עבודה רבה, הסרת עומס גראפי מיותר והחלפתו במלל מועיל. הערה חשובה - אינך יוצר קישורים משמות של אישים ומקומות. אמנם רובם הגדול יהיו אדומים, אבל זה חשוב ביותר ליצור את הקישורים. אם יש לך שאלות ספציפיות אוכל לעזור, אך לא אוכל לקחת על עצמי פרוייקט נוסף בגודל כזה בשלב זה. ולמרות הכל - כל הכבוד שלקחת עניין מסובך זה על עצמך. אם תרצה בהגהות וכו' לאחר סיום העבודה, ובהנחה שאז יהיה לי יותר זמן, אוכל לסייע. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:55, 25 באוגוסט 2007 (IDT)

מייל[עריכת קוד מקור]

היי,

שלחתי מייל. הגיע? גילגמש שיחה 01:21, 25 באוגוסט 2007 (IDT)

הגיע. בעניין המעשי דעתי כדעתך ואראה מה ניתן לעשות. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:50, 25 באוגוסט 2007 (IDT)

מחיקת ערך[עריכת קוד מקור]

היי אלמוג, אני מקווה שאני כותבת את זה נכון, מבחינת נושא חדש והכל... התחלתי לתרגם ערך חדש, אבל כל כך מסובך לתרגם אותו כי יש כל כך הרבה שמות של תנועות שאין להן תרגום אחיד בעברית וזה מצריך תרגום כל כך לא-טכני שאין לי זמן אליו, וזה פשוט גרם לי לוותר ועזבתי את הערך לחלוטין. בינתיים יושב לו ערך לא גמור ואני רוצה למחוק אותו עד שאתפנה אליו באמת. בינתיים יש דברים אחרים שאני רוצה להתחיל לכתוב עליהם אבל אני לא רוצה שיהיו לי מליון דפים פתוחים [לא-גמורים, הכוונה] בכל עת. כיצד מוחקות ערך?אין כמוני יש לי פוני 11:49, 26 באוגוסט 2007 (IDT)

שלום לך אכיל"פ, וטוב לראות אותך מתארחת בדף שלי. עקרונית ערכים יכול למחוק רק מפעיל מערכת, שהוא משתמש ותיק, שהקהילה סומכת על שיקול דעתו, ויש לו הרשאות מיוחדות. את עדיין אינך במעמד זה ולכן אינך יכולה למחוק את הערך. שתי אפשרויות עומדות בפנייך. האחת, לסמן את הערך בתבנית:מחק, וכך ידעו מפעילי המערכת שיש למחוק אותו. עדיף לרוקן קודם את התוכן הקיים. השנייה, והעדיפה, לכתוב קצרמר, זאת אומרת תיאור קצר של נושא הערך בכמה מילים, שעדיף על העדר גמור של תוכן בנושא שכנראה חשוב לך מספיק עד שרצית לכתוב עליו. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 15:05, 26 באוגוסט 2007 (IDT)
אה הא. אז איך, בעצם, אני מסמנת את זה כקצרמר? [הרי יש הודעה כזו למעלה "ערך זה הוא קצרמר", לא?אין כמוני יש לי פוני 10:47, 27 באוגוסט 2007 (IDT)
נורא פשוט. יש תבנית לקצרמר. קצרמר כללי: {{קצרמר}} קצרמר ספציפי: {{קצרמר|סוג הקצרמר}}. בתבנית:קצרמר מפורטים סוגי הקצרמרים ואיך להכניס את התבנית הנכונה לערך. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 10:52, 27 באוגוסט 2007 (IDT)

בארטלי קראם[עריכת קוד מקור]

לאלמוג ערב טוב,

סיימתי את עריכת הערך. דרושות עדיין הגהה והכנסת שמו באנגלית (Bartley Crum). על הכנסת תמונתו מפגישתו עם משה דיין בימי מלחמת העצמאות, המצויה בידי, אדון אתך בהמשך.

בברכה, אברהם אמיר

פוקים[עריכת קוד מקור]

לא משעמם לי. בברכה, תומאס 06:31, 29 באוגוסט 2007 (IDT)

אגב, אין חסרון בהפניה הזו אבל יש יתרון אחד משמעותי - זה יעזור למנוע כתיבת ערך חדש בשם "פוקים". תומאס 06:33, 29 באוגוסט 2007 (IDT)
תפוצתה של מילת סלנג בגוגל אינה עילה לכתיבת ערך או הפנייה. את הסיכון שמישהו יכתוב את הערך אני לוקח. בארבע שנות הפעילות בוויקיפדיה הערך טרם נכתב (להבדיל מפלוץ שזכה לנסיונות רבים לכתיבתו עד שהוגן), ואיני רואה סיבה כלשהי שייכתב. ושוב - משעמם לך, לך תעשה משהו מועיל. רמז - ונדליזם מהסוג המופיע בדף המשתמש שלך אינו מועיל לאיש, ומהווה עבירה על החוק. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:00, 31 באוגוסט 2007 (IDT)
אין שום חיסרון ביצירת הפניה כזאת. זה סלנג נפוץ מאוד וישנה סבירות גבוהה שמישהו יחפש את הערך הזה - למה לא לעזור לו?

אגב, אני אשמח אם הדיון לא יגלוש לחיים הלא-וירטואלים שלי. זה ממש לא עניינך. תומאס 19:10, 31 באוגוסט 2007 (IDT)

כאשר צירפת את התמונה (שאני בטוח שהמנהל של מק'דונלדס בשיינקין ישמח לראות, ולבחון את השאלה אם יש קשר בין צילומה וההתגדרות בה בפומבי, ובין הנזק שאירע לרכושו) לדף המשתמש הפומבי שלך בוויקיפדיה, הפכת אותה לענייני. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:12, 31 באוגוסט 2007 (IDT)
ולגופו של עניין - לא כל גידוף ראוי לערך, ולא כל סלנג ירוד ראוי להפנייה. אנחנו כותבים כאן אנציקלופדיה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:13, 31 באוגוסט 2007 (IDT)

הבריגדה היהודית ? ?[עריכת קוד מקור]

התמונה מתמונות היישוב המראה קבוצת חיילים צועדת בצריפין (אז סרפנד), איננה תמונה של אנשי הבריגדה. ראשית היחידה הצועדת היא יחידה בריטית מובהקת שבראשה צועד קצין בחצאית סקוטית. שנית התמונה היא מ-1943 והבריגדה הוקמה ב-1944. ראה לתקן את הכיתוב.

ענין אחר: אם מעלים תמונות משנות הארבעים מדוע לא נוכל להעלות את תמונתו של בארטלי קראם מ-1948 ?

ערב טוב, אברהם אמיר 16:56, 31 באוגוסט 2007 (IDT)

פינגווין קלאב[עריכת קוד מקור]

תוכל לשחזר (עם תבנית חשיבות אם אתה רוצה). אני אשכתב. דניאל ב. 23:59, 31 באוגוסט 2007 (IDT)

הערך היה קצרמר דורש שכתוב, ודינו היה להמחק. כל כולו היו שתי שורות. שאלת החשיבות לא עלתה כלל. אם אתה רוצה לכתוב מהתחלה בצורה נורמלית - בבקשה. אין כל טעם לשחזר את בליל המילים ההוא. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:56, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
לא הייתי כותב את בעצמי, אבל מן הרגע שנוצר, חבל למחוק, מכיוון שהמשחק הוא המשחק הפופולרי ביותר ב-miniclip, שהוא אחד מאתרי ההמשחקים הפופלריים בעולם. אם אני זוכר נכון, הערך לא היה חסר תוכן לחלוטין. דניאל ב. 07:06, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
הוא לא היה חסר תוכן לחלוטין, אבל הוא בהחלט היה חסר ערך לחלוטין. ‏odedee שיחה 07:10, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
את הזמן שהשקעת, דניאל, בכתיבת ההודעה הזו, היית יכול להשקיע בכתיבת הערך בשנית, ואף מגיע לתוצאה טובה בהרבה מכותבו המקורי, אם כי סבורני שמייד הייתי שם עליו הערת חשיבות. אם אינך מוכן להשקיע את הזמן בכתיבתו, ולא היית כותב אותו מלכתחילה, נראה לי שהמוטיבציה שלך לשיחה זו היא לנזוף בי על שמחקתי אותו. המחיקה הייתה לפי הכללים שכן היה מדובר בקצרמר דורש שכתוב. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:14, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
הבנת אותי לא נכון! מטרת השיחה כלל אינה לנזוף בך. אני מסכים איתך לחלוטין שהקצרמר ההוא אינו מתאים לוויקיפדיה. זו הסיבה שפניתי אליך בבקשה מיוחדת לשחזר דף שנמחק לפי הכללים, כדי שאוכל לשכתב אותו. הערך לא כזה חשוב לי, ואני חושב שאני ארד מן העניין. במידה ודברי לא הובנו כהלכה, קבל את התנצלותי. דניאל ב. 07:23, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
אין צורך בהתנצלות, הכל בסדר. העניין לא שווה את הזמן ששנינו הקדשנו לו. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:28, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

תזכורת[עריכת קוד מקור]

היי,

אני מזכיר לך את קרב קנה. כקנס על האיחור, תעבור בבקשה באותה הזדמנות גם על הזירה הסיציליאנית במלחמה הפונית השנייה. גילגמש שיחה 07:18, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

איך אמרה שרה'לה שרון? הפרחים לצה"ל... אשתדל להגיע לערכים אלו מייד לאחר שאסיים את תרגום יוהן פרידריך שטרואנזה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:29, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

עושה הלהטים[עריכת קוד מקור]

לאלמוג שבת שלום,

סיימתי את עריכת הערך. אודה לך אם תעשה קישור ל IMDB. כן אודה לך אם תשייך את הסרט לקטגוריה מתאימה. בהזדמנות זאת אני מציע קטגוריה חדשה: "סרטים הוליוודיים על נושא ישראלי" (אקסודוס, חרב במדבר, יהודית, הטל צל ענק).

בברכה, אברהם אמיר 12:54, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

חרב במדבר[עריכת קוד מקור]

לאלמוג שלום, סיימתי את עריכת הערך. ראה אם תוכל להוסיף לו קטגוריות ולקשרו ל IMDB.

שבוע טוב, אברהם אמיר 19:47, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

וברכות ואיחולים[עריכת קוד מקור]

גם לרגל צאת ספרך החמישי לשווקים. מברוק! ‏Harel‏ • שיחה 21:23, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

תודה רבה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:23, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
שיזכה לביקורות טובות בעיתונות ובקופות. :-) בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 21:36, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
מזל טוב. מה שמו של הרך הנולד? דוד שי 21:37, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
"המתמחָ‏ה". השם הזה הוא מאוד רם אורן, אבל לדעתי יש הרבה מה ללמוד ממנו. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:39, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
חסר לנו ערך מתמחה. דוד שי 21:44, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
כל הכבוד, ומלוא הברכות! אלדדשיחה 21:41, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
מצטרפת לברכות, את הרביעי עדיין לא קראתי, אז עכשיו יש לי חוב של שניים. חנה ק. 21:45, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
גמאני, גמאני. ברכה מכל הלב. ליש 21:47, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
מזל טוב, וכן ירבו. ואגב, א-פרופו ההודעה בראש הדף, הבן שלי מתחיל מחר בפעם הראשונה גן! אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 21:48, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
גמני! ברכות חמות והצלחה גדולה. דורית 21:49, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
מזל טוב. ארוץ לחנות הספרים הקרובה למקום מגורי לרכשו. דרור 21:49, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
אני מצטרף לברכות. המשך כתיבה פוריה! לירן (שיחה,תרומות) 21:49, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
גם אני. גילגמש שיחה 21:50, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
מלוא איחולי ההצלחה, זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ ורותם 21:51, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
מזל טוב ובהצלחה לבאים אחריו!שלומית קדם 21:55, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
גם אני מצטרף לברכות. בהצלחה!!! איתןשיחה 21:58, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

בשעה טובה ומוצלחת! בכוונתי לרכוש אותו אף שאני יודע את הסוף.... מגיסטרשיחה 22:01, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

להורים מותר ? אם כן ברכות מכל הלב. אמא ואבא

ברכות! Mort 22:38, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

גם אני מצטרפת למברכים :) רותם, ירושלמית 22:40, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
מזל טוב! והמון המון המון הצלחה! :) סקרלטשיחה 22:44, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
מצטרף למברכים! ‏Gridge ۩ שיחה 23:56, 1 בספטמבר 2007 (IDT).
מזל טוב. מתי אתה מעלה אותו ברשיון חופשי? יחסיות האמת 01:05, 2 בספטמבר 2007 (IDT)
מזל טוב וברכות גם ממני. אבינעם 01:12, 2 בספטמבר 2007 (IDT)

למברכים תודה! קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:28, 2 בספטמבר 2007 (IDT)

מזל טוב! ובהצלחה לבינך. דניאל ב. 06:38, 2 בספטמבר 2007 (IDT)
ברכת מזל טוב והצלחה. חוה (ממיזם שכן).82.81.99.10 10:11, 2 בספטמבר 2007 (IDT)
מזל טוב, שיהיו עוד ספרים רבים :) נטע - שיחה 11:05, 2 בספטמבר 2007 (IDT)

שוב תודה רבה לכל המברכים, ממיזם זה וממיזמים אחרים! קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 15:38, 2 בספטמבר 2007 (IDT)

מזל טוב גם ממני. ההספק שלך מדהים. איך הצלחת להוציא לאור ספר שנראה שכל זמנך הפנוי עובר בכתיבת היסטוריה של מדינות או בשיכנוע אחרים לעשות זאת? אביהושיחה 19:21, 2 בספטמבר 2007 (IDT)
מזל טוב, עד 120. בברכה, Shayakir שיחה. 20:50, 2 בספטמבר 2007 (IDT)

מצטרף לברכות!! דני. ‏Danny-w‏ 23:53, 3 בספטמבר 2007 (IDT)

שוב תודה לדני, שי ואביהו. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:32, 4 בספטמבר 2007 (IDT)

חרב במדבר[עריכת קוד מקור]

IMDB ???? אברהם אמיר 22:22, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

יציאה מהארון[עריכת קוד מקור]

האם בשל היציאה מהארון הסרת את תמונתך מדף המשתמש? האם ניתן להוסיף תמונה לערך ולציין את שם אשתך והעובדה שאתה אב לבן ובת, כמקובל בערכי ביוגרפיה. חגי אדלר 20:22, 2 בספטמבר 2007 (IDT)

בתמונתי נעשה בעבר שימוש פסול, הידוע כאן לכל. באשר לפרטים ביוגרפיים - לבקשת אשתי הייתי מעדיף שלא להתייחס לפרטיה. שמות ילדי אלמוג ופלג. בצבא הסדיר שירתי כסמל ביחידת האיכון של חיל התותחנים אך לאחר הקמת יחידת היחמ"מ בתחילת שנות ה-90 אני משרת במילואים ביחידה זו במסגרת חיל מודיעין השדה. בין השנים 1990 ל-1992 הייתי עוזרם הפרלמנטרי של חברי הכנסת חסיין פארס ויאיר צבן. ספרי "לילה אדום" היה מועמד בשנת 2003 לפרס גפן בקטגורית "ספר המקור הישראלי הטוב ביותר". את שם הספר בחרו קוראי Ynet, שקיבלו פרק מן הספר לקריאה, בטרם יצא לאור, והתבקשו להציע לספר שם [1]. את רשיון עריכת הדין קיבלתי בשנת 1994 ואת רשיון הנוטריון בשנת 2006. המשקה האהוב עלי הוא עראק. אני מעריץ שוטה של השחקניות מיה קירשנר ונבילה עובייד نبيلة عبيد, אך בשל גילה המתקדם של עובייד אני נמנע מלהטרידה בטלפון, מה גם שבניגוד לקירשנר אינה דוברת עברית. אם אתה סבור שבפרט מפרטים אלו יש עניין ביוגרפי לקוראי הוויקיפדיה, אתה מוזמן להכניסם אל הערך. בתודה קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:42, 2 בספטמבר 2007 (IDT)
ואיזה תיכון סיימת?
אתה מודע לכך שחשפת עוד סוד גלוי (מקור הכינוי אלמוג)... :) ‏Gridge ۩ שיחה 20:45, 2 בספטמבר 2007 (IDT).
אורט עפולה, מגמת "עיבוד נתונים אוטומטי" 1985, המכונה גם "ניטשו כל תקווה הבאים בשערים אלו...". קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:46, 2 בספטמבר 2007 (IDT)
גל, אני שמח שעשית אאוטינג עצמי. אני יודע שזו שאלה טפשית, אך בכל זאת: איזה מספריך מומלץ ביותר לקריאה? (לפי תגובות הקהל כמובן). איתןשיחה 23:41, 3 בספטמבר 2007 (IDT)
אם תרשו לי להתערב בשיחה לא לי - "עפולה רחוב האופרה 3" הוא ספר המתח העברי האהוב עלי ואחד הטובים שקראתי. גם ל-"השלישית בשורה השנייה" יש טוויסט שלא מבייש את הסרט "החוש השישי". דרור 23:47, 3 בספטמבר 2007 (IDT)
תודה לאיתן ודרור. דרור סיכם טוב את ההערכה לגבי הספרים, ואכן השניים שזכו להצלחה הגדולה יותר אם מבחינת הביקורת או מבחינת המכירות הם "עפולה" ו"השלישית בשורה השנייה". אגב, לידיעת דרור, "המתמחה" הוא המשכון של עפולה, אם כי הוא ניתן לקריאה גם למי שלא קרא את "עפולה". קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:33, 4 בספטמבר 2007 (IDT)

מה היה הפסדו הפוליטי הראשון של שמעון פרס?[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג,

ראיתי שהרחבת את הביוגרפיה של גד יעקבי. עם זאת, הביוגרפיה לא תהיה שלמה בלי הפרט הזה, שנשמט משום מה מן הזיכרון הקולקטיבי. אשמח אם תוסיף אותו לערך, כך שקוראינו יקבלו את התשובה לשאלה שבכותרת. בתודה, אבינעם 00:08, 3 בספטמבר 2007 (IDT)

פרט מעניין, והוספתי, אם כי הפרטים באתר שציינת אינם מדוייקים. יאיר קוטלר בספרו הצהבהב "הנבחרת הלאומית" כותב שהמדובר בנקמתו של יוסף אלמוגי, ששמר טינה לפרס בשל כך שלא מונה לשר, ואנשיו מסניף חיפה של רפ"י הצביעו כאיש אחד בעד יעקבי הצעיר והאלמוני. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:34, 3 בספטמבר 2007 (IDT)
תודה על הוספת הפרטים המתוקנים. אבינעם 09:11, 3 בספטמבר 2007 (IDT)

הרולד בילי[עריכת קוד מקור]

לאלמוג ערב טוב,

שמו באנגלית Harold Beeley. אני תמיד מסתבך בהוספת שם cאנגלית בסמוך לתאריכים (הכל מתערבב). נא הוסף את את שמו באנגלית.

בברכה, אברהם אמיר

מייל[עריכת קוד מקור]

שלחתי לך מייל. דניאל ב. 21:51, 4 בספטמבר 2007 (IDT)

אני מכיר את זה, ואין ממש משהו לעשות נגד זה. תודה על תשומת הלב. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:59, 4 בספטמבר 2007 (IDT)

לא הבנתי[עריכת קוד מקור]

את הערה ביומן החסימות שלי "10:34, 1 באוגוסט 2007 אלמוג (שיחה | תרומות) שחרר את 62.219.228.172 (שיחה) ‏ (בית הספר למדעים ואומנויות. מישהו יכול לטפל בעניין?) " למה כוונתך? בברכה, 62.219.228.172 16:53, 5 בספטמבר 2007 (IDT)

הדבר מוסבר בדף המשתמש שלך - כל הכתובות של בית הספר שלך נחסמות אוטומטית. מומלץ להרשם כמשתמש. בברכה, גלעד (שיחה) 17:00, 5 בספטמבר 2007 (IDT)
אכן כך הדבר, זוהי כתובת IP של בית ספר, אך עדיין אין זה מסביר את החלק השני של הערה. לא הבנת אותי גם, כי כתוב שם שחרר כלומר שהכתובת אינה חסומה (אם היא הייתה חסומה, לא יכולתי לערוך כאן כעת). 62.219.228.172 17:12, 5 בספטמבר 2007 (IDT)
אז שוחררת. אבל מלכתחילה היית חסום אוטומטית. מה אתה רוצה, בעצם? 17:28, 5 בספטמבר 2007 (IDT)
אגב, לא כל הכתובות, יש עוד כתובת ובה הסיכוי היותר סביר להשחתות (זו דרכה ערכתי היא של הסיפרייה, כ'6, כ'5 והמעבדות (חדרי המחשבים, זסיפרייה ומעבדות) והשנייה של הסיפרייה היא. 62.219.228.172 17:14, 5 בספטמבר 2007 (IDT)

הסבר לתעלומה - בתחילה חסמתי את הכתובת ממנה בוצעו השחתות. לאחר מכן עיינתי שוב וראיתי כי המדובר בבית הספר למדעים ואומנויות. על מנת שלא להעניש את כל בית הספר בשל חטאו של היחיד שהשחית, שיחררתי את בית הספר והוספתי את הקריאה "שמישהו יעשה משהו". הכוונה הייתה אם מישהו אם מאנשי הוויקיפדיה המכירים מישהו בבית הספר, או אחד מאנשי הסגל או התלמידים הרואים את ההודעה, ימצאו את המשחית ויפסיקו את פעולתו. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:12, 5 בספטמבר 2007 (IDT)

אני כבר שולח לשם את הסיירת הוויקיפדית חמושה בערכים כבדים במיוחד להעניש את החוצפן. גילגמש שיחה 18:14, 5 בספטמבר 2007 (IDT)
נראה לי שמ-1 באוגוסט הוא הספיק להמלט. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:17, 5 בספטמבר 2007 (IDT)
אתה לא מכיר את הסיירת הזאת. היא תמצא אותו גם אם ימלט לירח! גילגמש שיחה 18:18, 5 בספטמבר 2007 (IDT)
תן להם לשכתב את מכניקת הזורמים - זה כבר ינטרל את יצר ההשחתה. א&ג מלמד כץשיחה 18:21, 5 בספטמבר 2007 (IDT)

אלמוג, אם יש עוד השחתה משם, דבר איתי, אני אעביר את זה לגורמים המתאימים בביה"ס שיכולים למצוא (אולי) מי ביצע את ההשחתה, ולגרום לו לא להשתמש יותר במחשב... אם יש צורך, אני יכולה כבר לפנות למנהלת החדשה שתדבר על ההשחתות של ויקיפדיה ועל זה שזו עבירה על חוק המחשבים, וכיוון שמדובר בבית ספר שבסה"כ לומדים בו ילדים טובים, הם לא ירצו להסתבך... בברכה, נטע - שיחה 14:07, 7 בספטמבר 2007 (IDT)

אלמוג, רואה?! וזה עוד כלום. אני לא רוצה להזכיר את הסיירת שחשפה את הטרול אלי פ. בפעולת השחתה על חם! גילגמש שיחה 14:46, 7 בספטמבר 2007 (IDT)
רגע, רגע, רגע... אתה לא מצפה שאני אהיה ב-5 מקומות בו זמנית, נכון? <סמיילי מפוחד> :/ בכל מקרה, אם אני אראה השחתה, אני כמובן אעשה משהו בנושא (אף שהסיכויים קטנים למדי), בברכה, נטע מחוץ לחשבון

לא יזיק[עריכת קוד מקור]

להגן על הדף. ‏Gridge ۩ שיחה 16:04, 6 בספטמבר 2007 (IDT).

איזה דף? קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 16:05, 6 בספטמבר 2007 (IDT)
דף השיחה של חמוד, הוא בטח ימשיך לבלבל את המוח. ‏Gridge ۩ שיחה 16:08, 6 בספטמבר 2007 (IDT).
זו זכותו הדמוקרטית. לשם כך נותר דף השיחה פתוח לעריכות גם למי שנחסם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 16:09, 6 בספטמבר 2007 (IDT)
זו לא זכותו לבזבז את זמננו, אך כפי שאתה רוצה. ‏Gridge ۩ שיחה 16:11, 6 בספטמבר 2007 (IDT).
העניין בעיקר משעשע. נתתי לו שם מבחן קטן בערבית, ונראה איך יתייחס אליו. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 16:16, 6 בספטמבר 2007 (IDT)
יש לו הגבלת זמן? :) ‏Gridge ۩ שיחה 16:18, 6 בספטמבר 2007 (IDT).
אני יודע? אני הייתי צריך להיות בפגישה שאמורה להתחיל ב-16.00 והצד השני מאחר. אם עו"ד אוסטפלד תגיע לפני שהוא מצליח לתרגם את הטקסט הרוויח. אם לא, יש להניח שרמתו בערבית ירודה מטקסט זה שנכתב על ידי בתי כשלמדה בכתה ד'. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 16:21, 6 בספטמבר 2007 (IDT)
טוב, בהצלחה בפגישה. ואל תשכח לחייב את הלקוח על האיחור; לא היית רוצה לקלקל את התדמית של עורכי הדין. ‏Gridge ۩ שיחה 16:26, 6 בספטמבר 2007 (IDT).

הרולד בילי[עריכת קוד מקור]

לאלמוג ערב טוב,

סיימתי את עריכת הערך. אודה על הגהה והוספת שמו באנגלית Harold Beeley.

בברכה' אברהם אמיר 21:30, 6 בספטמבר 2007 (IDT)

אובונטו (אידאולוגיה)[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, מחקת את הערך המדובר לא מזמן והעלתי שאלה בנוגע לזה בדף השיחה. אשמח לקבל תשובה והבהרה, כי אני עדיין לא מצליח לקלוט למה תמיד מחליטים למחוק את הערכים שאני מוסיף :) תודה מראש, אמיר אלדור 03:01, 7 בספטמבר 2007 (IDT)

השבתי לך שם בהרחבה. קילגור טראוט*

הצטרפו למיזם המדינות* 06:21, 7 בספטמבר 2007 (IDT)

ג'ון סטריינג' ספנסר-צ'רצ'יל[עריכת קוד מקור]

סימתי עריכת הערך. שמו באנגלית:

John Srange Spencer-Churchill . התוכל להוסיפו ?

ערב טוב, אברהם אמיר

אברהם, טיפלתי בזה. ‏Gridge ۩ שיחה 21:42, 9 בספטמבר 2007 (IDT).

באותו ענין[עריכת קוד מקור]

תמונתו של ג'ון צ'רציל האח מופיעה באתר נאצי (באנגלית - לא בעברית..). ההקשר שם הוא מוצאו "היהודי" של וינסטון צרצ'יל, שמוצאה של אמו, נאמר שם, היה ממשפחה יהודית בשם יעקובסון. כן נאמר שם שרווולט הוא ממשפחה יהודית הולנדית בשם רוזנפלד. (גם את "יוסף" ויסריונוביץ' סטלין לא שכחו שם להכתיר במוצא יהודי).

האפשר להעלות את התמונה לויקיפדיה העברית ? או שמא הנאצים יתבעו אותנו ? מה דעתך? אברהם אמיר 21:53, 9 בספטמבר 2007 (IDT)

חוקי זכויות היוצרים אינם מחריגים נאצים, או מי שתמונות נגנבו ממנו על ידי נאצים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 23:43, 9 בספטמבר 2007 (IDT)

מי מכריע סופית לגבי שם ערך?[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג ובקר טוב. ביצעתי העברה לשם ערך חדש משלום שכנא מ'''פראהביטש''' לפראהבישט. מי קובע בסופו של דבר מי משנינו צודק? והאם שינוי הערך מבחינתך הוא סופי? מצפה לתשובה פה, או בשיחה אצלי. בברכה יהודה מלאכי 07:39, 10 בספטמבר 2007 (IDT)

אין בעייה. אני מכיר את ההגיה כמו שכתבתי, ואתה כפי שכתבת. מדובר בגדול בישראל שודאי יש מקורות רבים לתולדות חייו, ולהגייה הנכונה של מקום מגוריו. אם יש לך גישה לאנציקלופדיה של אלפסי, אני מסכים שההגיה שם היא שתקבע. בערב אחפש עוד מקורות. אני די בטוח שזו ההגיה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 08:49, 10 בספטמבר 2007 (IDT)
יש לכך גם סימוכין ברשת, למשל כאן [2] קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 08:54, 10 בספטמבר 2007 (IDT)
תודה! לצערי האנציקלופדיה של אלפסי לא נמצאת כעת בהישג ידי. אשמח אם תוכל לבדוק שם, יתכן ותופיע בה גם שנת לידה, אתה יכול להוסיף. אגב מה הם המספרים המופיעים בסוגריים בצבע ירוק בצירוף + לדוג' (+449)? ושוב תודה על העזרה, טוב לחוש בחברה טובה, ויקיפדיה יכולה בהחלט להוות דוגמא לחברות טובה של בני השקפות שונות.
אין לי את האנציקלופדיה, אך ייתכן שיש לי בבית מקורות אחרים. כשאגיע בערב הבייתה אציץ ואראה. המספרים הירוקים הם כמות הטקסט שהוספה לדף בהודעה הנוכחית. אני שמח לשתף פעולה עם כל מי שרוצה לתרום בלי קשר להשקפותיו, ואכן טוב לחוש בחברה טובה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 09:23, 10 בספטמבר 2007 (IDT)

אתה גזען![עריכת קוד מקור]

שלום אחי! נראה לי שאתה לא קולט שישנם עולמות אחרים חוץ מישראל וארצות הברית! מהן סיבות למחיקת ערך קוזין אינסה מויקיפדיה! בגירסה אנגלית ישנם פורטלים מוקדשים לאוניברסיטאות!!! תחזיר את הערך!

הערך הוא ערך על מרצה בפקולטה לרפואה, אחת מני רבות, ללא ייחוד שניתן להבין מהערך המקנה דווקא לה ולא לאחרים את הזכות שייכתב עליהם ערך. עם כל הכבוד לה ולפועלה, עדיין יש כאן קריטריונים, והיא נמצאת בבירור מחוץ להם, ואחת היא מהו גזעה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 12:46, 10 בספטמבר 2007 (IDT)

ההיסטוריה של גרינלנד[עריכת קוד מקור]

אני מתחילה לכתוב את הערך הזה. אני יודעת שהוא לא שייך כרגע למיזם, אבל כדאי להוסיף אותו תחת "ישויות שאינן מדינות". DemeterT 17:39, 10 בספטמבר 2007 (IDT)

תבורכי! את יכולה להוסיף את זה לטבלה של המיזם אם את יודעת איך. אם לא, אני אוסיף. ההיסטוריה של גרינלנד היא מאוד חשובה, ומדובר למעשה בהתיישבות הראשונה של האדם האירופאי בעולם החדש, מאות שנים לפני קולומבוס! אני ממתין בקוצר רוח לתוצאה. אני כאן לכל שאלה / עזרה / טענה... קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:43, 10 בספטמבר 2007 (IDT)
סיימתי! אתה מוזמן לעדכן בטבלה של המיזם. DemeterT 19:36, 1 באוקטובר 2007 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

אשמח לדעת מה העילה האמיתית לחסימתו של נתן. אגב, אני לא פונה כרגע כתוקף או סנגור, אני רק רוצה לברר. בתודה מראש, דוד נ. דוד (שיחה | תרומות) 23:15, 10 בספטמבר 2007 (IDT)

על מנת לא להרחיב במילים - המשתמש נחסם ליום בעקבות התלונות כאן. לאחר מכן הוא התעקש לכתוב ממספר כתובות אייפי, לשחזר ללא הפסקה ולקרוא למשתמש אחר "רשע" - פעולות אלו הובילו לחסימה לצמיתות, ולנעילת דף השיחה שלו. זו גם לא הפעם הראשונה שהמשתמש נחסם לצמיתות. בכל מקרה, אני מבקש ממך, דוד, שלא ליצור פה או בכלל דיון ענק בנושא. קרה מה שקרה, וזהו. שנה טובה, גלעד (שיחה) 23:25, 10 בספטמבר 2007 (IDT)
דיון ענק לא מתאים לפה. דיון קטטנן... מתאים. ראיתי בדבריך סיבה לחסימה ליום אחד, ואתה יודע, גם לשלושה ימים. אבל חסימה לצמיתות? ועוד עם נעילת דף משתמש? לדעתי, מוגזם מאד ולא נכון. אבקש לפחות להוריד את נעילת דף השיחה ודף המשתמש כרגע - זו באמת השתקה. זכות כל הויקיפדים להתעלם כל עוד הוא לא יתחיל להשתמש במילים גסות. דוד נ. דוד (שיחה | תרומות) 23:43, 10 בספטמבר 2007 (IDT)
המשתמש היה רשאי לבקש זאת בעצמו אבל בחר להמשיך בהתנהגות הטרולית (איני מוצא מילה אחרת) שלו. אם הוא חפץ בכך, שיפנה בעצמו באימייל לגורמים הרלוונטיים, אבל אני בספק שהוא יצליח. אין פה סנגורים. שנה טובה, גלעד (שיחה) 23:57, 10 בספטמבר 2007 (IDT)
שמע, יש פה אי צדק, אפילו אם היה צדק בחסימתו (איני לוקט עמדה בנושא זה), העובדה שלא הגיבו כראוי לדבריו והתעלמו מחלקם, ורמת ההתנשאות שהייתה בגישה של כולם כלפיו, מעלה תהייה בקשר לצורה בה יש לדבר גם עם טרולים. בברכה, נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 00:01, 11 בספטמבר 2007 (IDT)
זו לא סניגוריות - זו הדיעה שלי, אני מבקש להוריד את הנעילה. אם הוא לא היה חסום ונעול, הייתי, נגיד, פונה אליו, מבקש את האימייל שלו או משהו, אבל ככה אין אפשרות כזאת בכלל. בקשר לחסימה שלו, אני אשאיר לו את הפריבלגיה לדבר ולבקש, אבל אני רק מבקש, שתהייה לו האפשרות לדבר. דוד נ. דוד (שיחה | תרומות) 00:09, 11 בספטמבר 2007 (IDT)

Symbol comment vote.svg הערה המשתמש כבר נחסם בעבר לצמיתות, אך לאחר שהבטיח לחזור בו מהתנהגותו שוחרר. לירן (שיחה,תרומות) 00:10, 11 בספטמבר 2007 (IDT)

אז הפעם לוקחים גם את האפשרות להבטיח? אפשר לא להאמין להבטחות, אבל חייבים לתת את האפשרות לנסות. דוד נ. דוד (שיחה | תרומות) 00:12, 11 בספטמבר 2007 (IDT)
כוונתי היא שגם אם התנהגותו היום בפני עצמה לא הצדיקה חסימה לצמיתות, הרי שבבחינת מכלול פעולותיו, יתכן שכן הייתה לכך הצדקה. לירן (שיחה,תרומות) 00:15, 11 בספטמבר 2007 (IDT)
יכול להיות, לא אתווכח על כך, אני באמת לא מספיק מכיר את פעילותו הקודמת (אולי אנסה להכיר מחר או מתישהו). בדיוק בגלל זה אני לא מבקש את שחרורו, אלא רק את הסרת הנעילה מדף השיחה שלו. דוד נ. דוד (שיחה | תרומות) 00:19, 11 בספטמבר 2007 (IDT)

פרטי חסימתו של הנ"ל מפורטים בעשרות דפי משתמש, דפי שיחה, דפי ויקיפדיה וכו' מאתמול. אמנם זו משימה קצת טרחנית לבקש מכם לקרוא אותם, והרבה יותר קל לבוא לכאן כאבירי הצדק וזכויות האדם ולדרוש ממני לתמצת אותם, תוך הצגת מפעילי המערכת כבריונים סותמי פיות, אבל בכל אופן אני נותן לכם שיעורי בית. שום דבר לא נעשה באופן חסוי, הכל גלוי ומתועד. תעבדו קצת. זה באשר למידע. באשר לגישה... שנה טובה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:29, 11 בספטמבר 2007 (IDT)

היסטוריה של צ'ילה[עריכת קוד מקור]

בשעה טובה, אם כי בעיתוי לא חגיגי, סיימתי את מלאכת התרגום והכתיבה של ההיסטוריה של צ'ילה. כעת יש להכחיל מושגים ושמות רבים, אבל זאת אעשה באיטיות מפאת חוסר זמן. אחרי תקופת התאוששות אפנה לערך נוסף, אולי היסטוריה של פרו. אשמח לביקורת בזמנך החופשי, ואין כל סיבה למהר. תודה על שערבת אותי בפרוייקט הזה, שכן נהניתי מאוד מהכתיבה. שנה טובה, אורי שיחה 17:15, 11 בספטמבר 2007 (IDT)

מעטים הערכים בוויקיפדיה שנכתבו על ידי מומחה לעניין, והדבר ניכר בכך. עד שייכתב על ידי גביית חובות זעירים באמצעות חיוך עקום ואלה כבדה, מזהיר ערך זה בבדידותו. הדבר המונע ממני לבקש העלאתו למומלצים הוא הכמות האדירה של קישורים אדומים, שהיא טבעית כאשר מופנה זרקור רב עוצמה אל פינה מוזנחת. באשר לביקורת - ראשית, קטונתי. שנית - ראיתי שמלמד כץ כבר עקצו אותך עם גבריאלה מיסטרל... שנה טובה! קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:49, 12 בספטמבר 2007 (IDT)
תודה רבה. אכן, מלאכת הכחלת הקישורים חשובה ותעשה, לפחות בקצב בלתי מוגדר שהוא. שנית, כפי שאביהו ומלמד כץ הראו - יש מה לשפר, ואולי גם לתקן, בערך. לכמובן שהעניין הסגנוני והתחבירי אינם קשורים להכרת נושא הערך. בכל מקרה - תודה וחתימה טובה, אורי שיחה 01:58, 14 בספטמבר 2007 (IDT)

נישואים אזרחיים[עריכת קוד מקור]

אלמוג, שלום. בהמשך להבטחה שלי בשיחת משתמש:עוזי ו.#נישואים אזרחיים, ביקשתי ממומחה לעבור על הערך ולהוסיף כמידת הצורך. התיקונים נעשו מהחשבון שלי: [3]. הוא התרשם לטובה גם מן הערך עצמו, וגם מן העובדה שבעודו עובד, משתמש:Aviad2001 הספיק לבצע הגהה זריזה על חלק מן התוספות... עוזי ו. 23:16, 11 בספטמבר 2007 (IDT)

תודה רבה, התוספות אכן ראויות ומוסיפות לערך. שנה טובה לך, לכל בעלי החשבונות הנוספים בוויקיפדיה ממשפחת ו', לכל בני ביתך ולכל עם ישראל. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:51, 12 בספטמבר 2007 (IDT)

היסטוריה של עיראק[עריכת קוד מקור]

בגלל חוסר זמן אני נאלץ להסיר את התבנית "בעבודה". Avishay 18:53, 16 בספטמבר 2007 (IST)

זה מצער, אבל אני מקווה שתוכל לשוב לשם בעתיד. ההיסטוריה של עיראק לא בורחת לאף מקום... קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:57, 16 בספטמבר 2007 (IST)

היישוב[עריכת קוד מקור]

ראיתי את שלל התמונות בשינויים האחרונים, ושמחתי. האם אתה מתעתד להעניק גם ל"הידעת?" טיפול דומה. אם כן, אשמח ליצור בשבילך את התשתית (ואפשר להעתיק כמה רלוונטיים מפורטל:ירושלים. דניאל צבישיחה 21:58, 17 בספטמבר 2007 (IST)

פרה פרה... זו עבודה קשה בהרבה ממה שנראה. נראה לי שאסתפק בפורטל הזה לעת עתה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:59, 17 בספטמבר 2007 (IST)
אחד מאיתנו לא הבין על מה השני מדבר: אני דיברתי על כתיבת כתבי "הידעת?" נוספים לפורטל היישוב (כרגע יש רק אחד). על מה אתה דיברת? דניאל צבישיחה 22:01, 17 בספטמבר 2007 (IST)
חשבתי שאתה רוצה לתת לי עבודות יזומות בהוספת תמונות בפורטל הידעת או משהו כזה... ודאי שאשמח שתיצור לי את התשתית, אבל אצטרך עזרה למלא אותה. עד כמה שאני יודע המדובר בפורטל היחיד המומלץ והוא צריך להיות דוגמה לאחרים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 22:05, 17 בספטמבר 2007 (IST)
גם פורטל:אמנות ופורטל:אדריכלות מומלצים, אבל זה באמת לא תירוץ :) דניאל צבישיחה 22:06, 17 בספטמבר 2007 (IST)
מה, רק מאה? טוב... אכניס אחת ביום, אם תנוח עלי הרוח... קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 22:11, 17 בספטמבר 2007 (IST)
הגבול העליון הוא רק מספר הימים בשנה, וגם על זה אפשר להתגבר... התחלתי ע"י העתקה של כמה קטעים מפורטל:ירושלים שנראו לי רלוונטיים, אם כי אני לא לגמרי סגור על האחרון. דניאל צבישיחה 22:24, 17 בספטמבר 2007 (IST)
אסיים עם התמונות היום או מחר, ואבוא לעזרה. ייתכן שאביא עמי גם תגבורתקילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 22:25, 17 בספטמבר 2007 (IST)
בהצלחה, ושיהיה ברור מראש שאני עומד להשגיח מקרוב ולחטוף בעזות פנים כל מה שאראה שמתאים לפורטל שלי. דניאל צבישיחה 22:28, 17 בספטמבר 2007 (IST)
ושנייה לפני שאתה מסיים - לא לשכוח את תמונה מס' 2! דניאל צבישיחה 23:02, 17 בספטמבר 2007 (IST)
דניאל ונטורה הוא אדם יקר, אבל עקשן... :) קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 23:04, 17 בספטמבר 2007 (IST)
טוב, זו הסיבה שאני מזכיר לך, ולא עושה זאת בעצמי... דניאל צבישיחה 23:09, 17 בספטמבר 2007 (IST)

הי אלמוג! 3 הערות בנושא זה ושאלה:

 1. השתדל לרשום בתקציר העריכה, או אפילו יותר טוב בדף השיחה, את התבנית המקורית ממנה הועתק קטע ה"הידעת". לא רק בשביל קרדיט אלא בעיקר דווקא בשביל שיהיה קל לזהות שהמידע הזה נמצא בשני פורטלים שונים, או יותר, באם יהיה דיון עליו יום אחד וכדומה.
 2. ראה עריכה זו של דניאל - כדאי מאוד לשנות מעט נוסחים והדגשות בפורטל היישוב.
 3. כל הכבוד על היוזמה, אתה יכול לרשום עצמך בפורטל:פורטלים/אחראי פורטלים, אם תרצה.

ושאלה: הכנתי לא מזמן את הסמליל לפורטל עם הקופסא הכחולה של קק"ל עליו. במחשבה שנייה, אני ממש לא בטוח שהעיצוב הנ"ל בו מופיעה מפת הארץ עם שטחי קק"ל שנקנו הייתה בכלל בתקופת היישוב. הייתה קופסת הצדקה הזו - זה בטוח, אבל יכול להיות שהעיצוב עד 48' היה העיצוב הישן שלה בלי המפה. אתה יודע משהו לגבי זה? השמח בחלקו (-: אמצו פורטל! 12:07, 18 בספטמבר 2007 (IST)

באשר לתקצירי עריכה - כבר אבוד כי מיציתי את כל הידעתות האפשריות מהפורטלים האחרים, ומ-27 בערך זה ידעתות חדשות שאני ממציא. בקשר לאחראי הפורטל - לא תודה, יש לי את מיזם המדינות על הראש. גם אתה מוזמן להצטרף! קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:24, 18 בספטמבר 2007 (IST)
P kkl.png משתמש זה משתתף בקידומו ובבנייתו המתמשכת של פורטל היישוב
גם אם לא אחראי רשמי - זה בהחלט מגיע לך. דניאל צבישיחה 21:27, 18 בספטמבר 2007 (IST)
לכבוד הוא לי... מוסיף לדף המשתמש. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:32, 18 בספטמבר 2007 (IST)

עמוס לוינברג[עריכת קוד מקור]

אני רואה שהכנסת אותו לקטגוריית סגל האו"פ. מה המקור? יחסיות האמת 02:10, 19 בספטמבר 2007 (IST)

שלמדתי בבית בירם, והוא לימד שם. במו עיני ראיתי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 05:15, 19 בספטמבר 2007 (IST)

גדר הצפון[עריכת קוד מקור]

כיכבה לפני כמה ימים בעמוד האחורי של הארץ. אני יודע שאתם מקבלים רק את הדנקנרתון, אז אני מספר לך, שלא תהיה עצוב. ‏Harel‏ • שיחה 22:48, 24 בספטמבר 2007 (IST)

אם הייתי תלוי רק בנייר, הייתי עדיין בטוח שאריה דרעי זכאי. אבל מה לעשות ששוקן מוציא גם מהדורת אינטרנט כדי להפיץ את התרעלה השמאלנית גם לאזורים נידחים... שים לב לקישור החיצוני החדש שנוסף לערך גדר הצפון כבר במוצאי יום כיפור. ואמנון דנקנר, אם אתה קורא את זה - אתה הגדול מכולם. רק העיתון שלך מוכן להגיע עד אשחר. אל תשים לב למלעיזים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 22:51, 24 בספטמבר 2007 (IST)
הספר יוצא בהוצאת מעריב, או מה? :) ‏Harel‏ • שיחה 22:52, 24 בספטמבר 2007 (IST)
בלי ציניות. אם יש שני עיתונים (האחד הנפוץ במדינה, והשני לאנשים חושבים) שמתנים את זה שהם יגיעו לאשחר בזה שנאסוף עשרה מנויים, או מה שיותר גרוע, לא מוכנים לשמוע בכלל על המקום הנידח הזה, ועיתון אמיץ המגיע עד סף דלתי, (שלא נמצאת מעבר להררי החושך, או במקומות מסוכנים ששליח לא ישוב חי מהם), אני חייב לשבח את העיתון האמיץ בכל הזדמנות, אפילו אם הקו המערכתי שלו לא מי יודע מה לטעמי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 22:56, 24 בספטמבר 2007 (IST)
האמת, צודק. ‏Harel‏ • שיחה 22:57, 24 בספטמבר 2007 (IST)

ימין רדיקלי בישראל[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג,

לפני כשבועיים החל דיון על אופן כתיבת פרק "דרכי הפעולה" בערך הנ"ל. במהירות מסחררת נסחף הדיון למקומות אחרים לגמרי והגיע, לדעתי, למבוי סתום הנובע מהגדרות בסיסיות שונות לגמרי על מהו דיון פורה, מהו ערך אנציקלופדי וכיצד יש לכתוב אותו. ברור לי כי עם חלק מהמשתתפים הנוכחיים לא ניתן להגיע שפה משותפת שתאפשר בכלל דיון ענייני (קריאה של הדיון המייגע תאפשר לך להגיע למסקנותיך שלך מדוע, אם תעמוד בכך). התערבותך תוכל להועיל לדיון. אינני מפנה זאת כבקשת גישור/פישור/בוררות שכן אינני יודע כיצד להגדיר בדיוק את המחלוקת ביני ובין מר "נרו יאיר", וכבר איבדתי כל סבלנות לנסות ולתקשר איתו. משום כך זו בקשה חד צדדית, שיצטרף אליה מי שירצה.

מעניין לעניין באותו עניין, אחת השאלות בדיון שם היא מה מעמדה של ההגדרה של אהוד שפרינצק לימין הרדיקאלי בישראל - האם היא מקובלת או לא. מגבלות טכניות מונעות ממני לגשת ולבדוק בעצמי את הספרות בעברית, ושאר המשתתפים לא עושים זאת, רק יורים חיצי ביקורת. אולי אתה נתקלת בלימודיך בהגדרה שכזו, או שיש ברשותך או בנגישות גדולה יותר את הכלים להבהיר את הסוגיה?

סליחה שאני גורר אותך לדיון מתיש ולא נעים, בלשון ההמעטה, זה, ואבין לחלוטין אם תעדיף להימנע מכך. יחד עם זאת כולי תקווה שתפשיל שרווליך ותצטרף לדיון. בברכה, אורי שיחה 01:41, 25 בספטמבר 2007 (IST)

ודאי שאני מעדיף להמנע מכך. עד כמה שלימודי נגעו בסוגיה של הימין הרדיקלי, שפרינצק הובא שם כסמכות לעניין זה, וודאי שכל מי שנוגע ולו קצת בסוגיה מבחינה מדעית רואה בעבודתו של שפרינצק את עיקר גוף הידע המדעי בנוגע לימין הרדיקלי בישראל, וודאי שלהגדרתו את עצם המושג חשיבות רבה בכל דיון. כאשר אל מול הטענה הזו עומדת הטענה "אני לא אוהב את ההגדרה שלו, ותוכיח בכלל מי זה שפרינצק, והערך בויקי האנגלית אומר אחרת", כל התערבות שלי היא מיותרת. וחוץ מזה, פרסונלית לגבי מי שמתווכח שם, איך אומרים, השכנים אינם יפים בעיני, והרופא אסר עלי. עדיף לי לחיות עם ההגדרה של הנרו יאיר למיניהם, מאשר להכניס שם את ראשי בויכוח ולספוג מימין ומשמאל, הן מבחינה אקדמית והן מבחינה אישית, כמו האופנה האחרונה כאן, ודי לחכימא. נורא נורא מצטער. אם העניין יועלה להצבעה אוכל להביע בקצרה את עמדתי בסמוך להצבעתי המשקפת את העמדה המדעית. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 05:56, 25 בספטמבר 2007 (IST)
תודה רבה. אני מבין, ואף רואה את התבונה שבדבריך, ואולי מוטב היה לו הייתי נוקט באותה הדרך. מבלי לערב אותך בויכוח האוכל להפנות מהדיון לדבריך כאן (שלא על מנת לפתוח כאן דיון אחר, כפוי, רק כעדות), או לצטטם שם? בנתיים היזמנתי ספר של נויברגר בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה, הדבר הקרוב ביותר לטקסטבוק שאני מכיר בישראל בנושא. נראה מה לו יש להגיד בנושא אוולי נתקדם. תודה ויום טוב, אורי שיחה 06:05, 25 בספטמבר 2007 (IST)
אכן ניתן לצטט או להפנות. אם תאמר לי איזה ספר של נויברגר, אולי אוכל לחסוך לך את דמי ההזמנה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:06, 25 בספטמבר 2007 (IST)
האמת היא שגם לי יש כמה ספרים ישנים של נויברגר ואוכל לחפש שם, אבל הפוליטיקה הישראלית כל כך דינאמית כך שאני בספק אם לספר מלפני 20 שנה למשל יש רלוונטיות כלשהי מלבד לתחום ההיסטוריה (ואולי באמת כדאי לכלול בערך פרק היסטורי, אבל אז נסתבך עם חירות ובגין..). בכל אופן, עכשיו יש לנו בעיה, כי מופרכת ככל שתהיה הגדרתו של שפרינצק את חלק ממפלגת העבודה כימין רדיקלי, אם נמצא הגדרה אחרת הרי שהן תסתורנה אחת את השניה וזו תסבוכת שנתקשה לצאת ממנה. יחסיות האמת 06:18, 25 בספטמבר 2007 (IST)
יחסיות, אין לי שום רצון להביא את הדיון הזה לדף המשתמש שלי. ההתייחסות להגדרתו של שפרינצק כהגדרה המגדירה "חלק ממפלגת העבודה כימין רדיקלי", היא דוגמה לשימוש בדמגוגיה שהמאיס עלי את הדיון. השאלה צריכה להיות - מהי ההגדרה המדעית המקובלת, העושה שימוש בכלים המקובלים במדע המדינה ובדיסציפלינות מדעיות. כל המשתתפים בשיחה שאינם אורי, מסיטים את הדיון, לדעתי, מהשאלה הזו לשאלות אחרות. ואלו המילים האחרונות שאכתוב במהלך הדיון הזה, המשך יום מעניין ופורה לכולם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:21, 25 בספטמבר 2007 (IST)
שלום אלמוג. תודה על ההצעה. הזמנת ספרים אינה עולה לי כסף, כך שאציץ בספר בכל מקרה. מדובר ב"המפלגות בישראל", שראה אור ב-1991, ואני מקווה לקבל את המהדורה השנייה מ- 1997. יום טוב, אורי שיחה 13:13, 25 בספטמבר 2007 (IST)

מור[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג. צר לי, אך לא הצלחתי למצוא במחברותיי הישנות דברים שיוסיפו לערך. אם אני כבר פה, רק אזכיר שלאחרונה יצא לי לקרוא ספר אדום מאד שנהנתי לקרוא. חג שמח, דורית 00:25, 26 בספטמבר 2007 (IST)

לא נורא... בקשר לספר האדום - אני שמח שנהנית. כתבתי אותו קצת לפני שהכרתי אותך, ובמחשבה נוטפת (שגיאה מכוונת) הוא מאוד מתאים לך. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 05:35, 26 בספטמבר 2007 (IST)
נכון בהחלט, רק הבירה ליד הייתה חסרה. חג שמח! דורית 16:36, 26 בספטמבר 2007 (IST)

אחוז הצבעה[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, ערכתי את הערך, לא הבנתי את המשפט "מדינות מסוימות ישנם איומים באלימות כנגד מצביעים, כדוגמת המשחק שעמד כנגד המצביעים בבחירות שהתקיימו בשנת 2005 בעיראק" - באיזה משחק מדובר? כמו כן ביקשתי מקור לאחת הקביעות בערך, שנראה לי שיש להצביע על אומרה. בברכה, ‏odedee שיחה 05:01, 26 בספטמבר 2007 (IST)

בקשר למשחק המדובר בשגיאת כתיב ששרדה שנה וחצי, ועכשיו איני יכול לזהות את מקורה. שיניתי ל"איום". נתתי כמקור מאמר של דניאל בלוך, אבל המדובר בפרשנות שהייתה מאד רווחת בכלי התקשורת האלקטרוניים לאחר הבחירות, ודי בקלות מצאתי לה שניים או שלושה סימוכין ברשת, והבאתי את הרציני שבהם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 05:36, 26 בספטמבר 2007 (IST)
תודה. ‏odedee שיחה 06:23, 26 בספטמבר 2007 (IST)
בדיקה קלה מראה שלא מדובר בשגיאה שלך, ולא בשנה וחצי, אלא בהשחתה מאפריל 2007 שלא נתפסה עד עתה. ‏odedee שיחה 06:27, 26 בספטמבר 2007 (IST)

תראה פה[עריכת קוד מקור]

היי,

תראה את השינוי הזה - [4]. גילגמש שיחה 12:18, 26 בספטמבר 2007 (IST)

התוספת הזו, כמו תוספות אחרות שלו, היא עניין של דגשים, צבע ופירוט. לא שמתי לב למשהו הדורש תיקון. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 15:55, 26 בספטמבר 2007 (IST)
הוא שינה כמה דברים. אין טעות? גילגמש שיחה 16:04, 26 בספטמבר 2007 (IST)

משה פרלמן[עריכת קוד מקור]

לאלמוג חג שמח,

ראה בערך (הנמצא עדיין בשלבי עבודה) את ההתייחסות למסיבת העיתונאים של משה דיין שנערכה ב-3 ביוני 1967. אני מציע כי תכניס זאת לערך משה דיין ולערך מלחמת ששת הימים. אישית אני זוכר שהשפעת הדברים הייתה כזאת שבין המגוייסים עצמם (ועבדך הנאמן בכללם) הובנו הדברים כדחיית המלחמה. הצלחת דיין לערפל את כוונות ישראל ראויה לאיזכור בשני ערכים אלה.

בברכה, אברהם אמיר 09:20, 27 בספטמבר 2007 (IST)

הוספתי פיסקה בעניין זה בערכים משה דיין, מלחמת ששת הימים ותקופת ההמתנה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 09:42, 27 בספטמבר 2007 (IST)

באותו ענין[עריכת קוד מקור]

סיימתי את העבודה. אודה על הגהה וראה אם מתאימות קטגוריות נוספות מלבד "דובר צה"ל". אברהם אמיר 12:38, 27 בספטמבר 2007 (IST)

מיזם היסטוריה של מדינות[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, אני מעריץ גדול של מיזם ההיסטוריה של מדינות למרות שאני לא רואה את עצמי כבעל יכולת לתרום לו. היום הלכתי לדף המיזם וניסתי למצוא מידע בקשר להתקדמותו ולהשוות בין מצב הערכים לפני התחלת המיזם לעומת המצב כיום, אך למצאתי מידע שכזה. האם ניתן למצוא את המיע הזה היכנשהו? דניאל ב. 03:55, 28 בספטמבר 2007 (IST)

האמת היא שלא, אבל ניתן לראות בטבלה שבמיזם איזה ערכים נכתבו במסגרת המיזם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 05:54, 28 בספטמבר 2007 (IST)

דונובן[עריכת קוד מקור]

אולי פתרון ביניים טוב הוא להחליף את כל ערכיו בתבנית הז"י, כך שמחד הסיכוי שקוראים יחשפו לתכנים החשודים יהיה אפסי ומאידך נוכל לחפש להם מקורות בנחת. יחסיות האמת 08:14, 28 בספטמבר 2007 (IST)

יחסיות, איני מבין את הדחיפות שבדבר. הערכים האלה נמצאים כאן כבר שנה, ואנחנו פועלים במרץ לתיקון העניין, ואני מקווה שיצטרפו אלינו עוד. מה שאתה מציע הוא למעשה עבודה כפולה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 08:15, 28 בספטמבר 2007 (IST)
אתה המומחה, אבל למיטב ידיעתי אם נתבע נאלץ לשלם עפ"י משך הזמן שההז"י התרחש, מספר האנשים שנחשפו אליו וכו', כך שכל רגע שערך חשוד נשאר וכל רגע שילד מקיש בגוגל "אולימפיאדת 19XX" אנו מגדילים את הנזק לבעלי זכויות היוצרים, לא? יחסיות האמת 08:18, 28 בספטמבר 2007 (IST)
השאלה היא גם מהי רמת החשד. החשד שלי הוא שהפרת ז"י נמצאת כאן בשוליים, ושהרוב תרגומים מהויקי האנגלית. צריך למצוא את שביל הזהב שיתקן את ההפרות שבשוליים באופן מהיר, אך גם לא יפגע בוויקיפדיה מעבר לנדרש. אם היה ידוע לנו באופן פוזיטיבי על הפרות, זה היה שונה, אך המדובר כאן בחשד לא ממוקד, שעכשיו אנחנו בודקים אותו, ואם יורשה לי לומר, בצורה מחמירה. אגב, הראשון שנמצא כאן בסכנה של תביעות וכו' הוא האדון דונובן. לקרן בארצות הברית יש גם יותר כסף, היא גם יותר רחוקה, וגם יש לה המון הגנות משפטיות. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 08:24, 28 בספטמבר 2007 (IST)
מהיכן הועתקו הערכים? ערכי האולימפיאדות לא מופיעים באנצקילופדיות ולכן כנראה מקורם בויקיאנגלית. אני גם לא מבין מה הבעיה עם הערך על הארי פוטר וחדר הסודות? אשמח לשוחח עמך טלפונית בעניין. דרור 11:32, 28 בספטמבר 2007 (IST)

אולימפיאדות - דונובן[עריכת קוד מקור]

אני מבקש להפסיק למחוק מייד את ערכי האולימפיאדות! יכול להיות משפט אחד או שניים מועתקים לכל היותר. כל השאר זה טבלאות מידע שלא יתכן שהועתקו, ואם הועתקו זה גם בסדר. אין זכויות יוצרים על מספר המדליות... אני מוכן לשכתב את משפט הפתיחה - אם צריך. נא לשחזר גם את הערכים שנמחקו. חגי אדלר 12:01, 28 בספטמבר 2007 (IST)

השד אינו נורא כל כך[עריכת קוד מקור]

אנחנו עוברים על ערכי דונובן אחד אחד. כבר עשינו כעשירית והיד עוד נטויה. רוב הערכים נותרים, ורק מיעוטם שלא ניתן לייחוס לויקי האנגלית וניכרים בו סימני העתקה, נמחקים. חגי ודרור - אתם מוזמנים להצטרף לעבודה זו ולהציל את הערכים הקרובים ללבכם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:48, 28 בספטמבר 2007 (IST)

ויקיפדיה:איך להקים אסם/תבנית אתר מורשת עולמית[עריכת קוד מקור]

היי אלמוג, מה קורה? תגיד, לא בא לך לכתוב איזה רבע ערך? אולי על תינגווליר? ‏Ori~‏ • שיחה 19:59, 28 בספטמבר 2007 (IST)

אם לא תגמרו את כל העבודה לבד מהר, אקפוץ על העגלה באחד הימים הקרובים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 11:45, 29 בספטמבר 2007 (IST)

היסטוריה של הרפובליקה הדומיניקנית[עריכת קוד מקור]

היי. כתבת בערך "האמריקאים דיברו בשפתם של הדומיניקנים". אני מניח שהתכוונת לכתוב "לא", והוספתי זאת. אם טעיתי, בטל נא. ‏odedee שיחה 06:41, 29 בספטמבר 2007 (IST)

בסדר גמור, ותודה. בקשר למה שכתבת בהמלצה למומלצים, הסיבה שאין מראי מקומות ו"קריאה נוספת" היא שהם מצויים בערכי המשנה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 11:46, 29 בספטמבר 2007 (IST)
בכל זאת יש משהו בהערתו של עודדי. לדעתי אין כל צורך להעביר את הערות השוליים מערכי המשנה לזה הראשי הנדון כאן, אולם גם בערכי המשנה אין סעיפי "לקריאה נוספת", ולא רק שיש ליצור אותם, את אלו ניתן לקבץ לערך הראשי, כפי שראוי שיהיה בערך מומלץ. כמו כן אני יכול להציע את הכותר הבא, שלא ראיתי, ואשר לא שימש לכתיבת הערך, אולם אין ספק ברלוונטיות שלו לקורא המעוניין בידע נוסף:
 • Moya Pons, Frank, The Dominican Republic: a national history, Princeton, NJ: Markus Wiener Publishers, 1998.
בברכה, אורי שיחה 15:24, 29 בספטמבר 2007 (IST)
אינני אוהב הוספת מקורות שתוכנם לא נבדק, אף אם הם נראים רלוונטיים. אם אין דרך להשיג את הספר אך המחבר ידוע (או יש סיבה טובה אחרת, מלבד השם גרידא, לחשוב שהספר הוא מקור טוב) יש לפחות לאתר ביקורות על הספר, שמשוות אותו לאחרים ומצדיקות את אזכורו בערך. בימינו אפשר לראות באמזון ובמקומות אחרים את תוכן העניינים ועוד עמודים לא מעטים כדוגמה, ובכך ניתן להיעזר כדי לשפוט.
לגבי המקורות, אני סבור שנכון יותר לכלול אותם בערך האב ולא בערכים הכפופים לו. לכל הפחות יש לציין בערך האב כי מקורות נכללים בערכים המורחבים. ‏odedee שיחה 19:03, 29 בספטמבר 2007 (IST)
אני חושב שראוי להשאיר את המקורות בערכי המשנה, כי הם משמשים מקורות לאמירות מסויימות המופיעות בפירוט הרב יותר שיש בערכי המשנה. באשר לספרו של מויה-פונס, אני סומך על אורי שהוא מכיר אותו דיו בשביל להמליץ עליו, ואני מוסיף את זה ב"לקריאה נוספת". כמובן שאם יש מישהו שחולק עלי, הערך אינו "שלי", אלא שאתם יכולים לערוך אותו ככל העולה על דעתכם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:55, 29 בספטמבר 2007 (IST)
תודה על האמון של אלמוג, ואכן עשיתי כעצתו של עודדי, שהייתה במקומה. מויה הוא היסטוריון ותיק בעל פרסומים רבים על ההיסטוריה של הרפובליקה הדומיניקנית והקריביים. כתב כ-20 ספרים, שחלקם זכו למהדורות רבות ואף תורגמו לאנגלית, מה שמעיד על איכות עבודתו, שנכתבת במקום בספרדית. ביקורות שראיתי על ספרו זה, כמו גם על אחרים מוקדמים יותר, הן חיוביות ביותר. נוסף על כך, באנגלית אין חלופות של ממש. הגרסה הספרדית של הספר, המוקדמת יותר, זכתה ל-10 מהדורות והפכה למעין טקסטבוק (כותב אחד הסוקרים). עוד על האיש: רשימת ספריו, דף אישי (בספרדית). מכיוון שכך נראה לי שניתן לשבץ את ההפניה ללא חשש לתועלתם של הקוראם העתידיים. אורי שיחה 21:22, 29 בספטמבר 2007 (IST)

מתוך סקרנות[עריכת קוד מקור]

נראה שתמיד ידעת שתומפקינס הוא דין, אז למה חכית עד עכשיו כדי לנסות להביא לחסימתו? דניאל ב. 21:58, 30 בספטמבר 2007 (IST)

יש הבדל בין חשד לוודאות. אצלי כל משתמש מקבל את מקסימום הקרדיט האפשרי. לאחר שהכחיש שהוא דין לא רציתי להמשיך ולדוש בנושא. ייתכן שטעיתי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 22:42, 30 בספטמבר 2007 (IST)

מה זה בדיוק המיזם[עריכת קוד מקור]

מה זה בדיוק המיזם זאת החתימה שלך?? Publix 09:12, 1 באוקטובר 2007 (IST)

המיזם הוא מיזם שעוסק בכתיבת ערכי היסטוריה של מדינות העולם. אתה מוזמן ללחוץ על הקישור ולהביט בדף המיזם. עם זאת הייתי מציע לך לצבור מעט נסיון בעריכה בטרם תנסה להצטרף. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 09:15, 1 באוקטובר 2007 (IST)

תודה[עריכת קוד מקור]

לא ידעתי שאתם עד כדי כך חמימים ואוהבים בויקי גם אתה גם משתמש:talsardar ממש עוזרים לי כל הכבוד!!! אני בהחלט אקרא ואתעניין אני בטוח שיש לי מה להוסיף, אני אמור ללמוד איך לערוך ע"י מה? כלומר איך אני צובר ניסיון ע"י כתיבת ערך כלשהו או הוספה לערך או שאני פשוט קורא מספר ערכים גדול מאוד ואז אני מבין את השפה הויקיפדית כי אני הרבה זמן קורא בויקיפדיה אבל אני לא הצטרפתי! זה היה נראה לי מפחיד מדי... שוב פעם תודה..

התחל בעריכות קטנות, ותיקונים קטנים, בערכים המעניינים אותך. ראה כיצד תיקוניך מתקבלים. האם הם נשארים או שויקיפדים אחרים מעירים לגביהם הערות. לאחר מכן נסה לכתוב ערך לא גדול על נושא שאתה מבין בו ומעניין אותך. שים לב לתגובות שהערך מקבל, לתיקונים ולשינויים שנערכים בו. היה פתוח לביקורת, ונסה ליצור קשר חיובי עם ויקיפדים אחרים המתעניינים באותו התחום. כך תוכל ללמוד תוך כדי עבודה. אני כאן כדי לסייע. בהצלחה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 09:23, 1 באוקטובר 2007 (IST)

סיום הדיון?[עריכת קוד מקור]

אנא חווה דעתך בדף הבירורים. לקראת סוף הדף נראה שיש הסכמה, אך היות שאתה שהצעת לחסום את המשתמש לצמיתות, דעתך צריכה להישמע. תודה, ‏Yonidebest Ω Talk 20:02, 1 באוקטובר 2007 (IST)

זו אחת העריכות הבאות שלי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:03, 1 באוקטובר 2007 (IST)

טרמפ[עריכת קוד מקור]

איך כבודו מגיע למפגש? היש מצב?? ‏Harel‏ • שיחה 10:59, 2 באוקטובר 2007 (IST)

דין[עריכת קוד מקור]

אני מוכרח לציין שמקריאה חוזרת של שיחת משתמש:Deen דעתי לא נחה, מסתבר שהוא כבר נתפס על העתקה רבתי ביוני 2006 וערכיו נמחקו, ולאחר מכן כעבור חודש בלבד נתפס מעתיק שוב, וגם אז זה היה נראה כאילו הוא מזמין את החסימה ודוחק במפעילים לחסום אותו, בדומה למה שהוא עושה עכשיו. בכלל, התנהגותו תמוהה, לאחר שנחסם הוא המשיך לפתוח בובות קש גלויות עם אותה תמונה שלו, זה נראה ממש מוזר, שוב, כאליו שהוא מעוניין שיחסמו אותו.

אשר על כן, אני מציע לתת לו תקופה קצובה (נניח, 30 יום) לספק בדפי השיחה של כל ערכיו רשימה ביבליוגרפית מפורטת ככל האפשר, שתבדק על ידינו. אם הוא לא יעשה כן, יחסם לתקופה ארוכה (אבל קצובה, מצדי 10 שנים, אני נגד הקונספט המטופש של "חסימה לנצח נצחים") וכל ערכיו ימחקו, אנחנו לא יכולים לקחת שום סיכון עם מישהו שנתפס פעמיים בהעתקות. מה דעתך? יחסיות האמת 11:30, 2 באוקטובר 2007 (IST)

דעתי דומה לדעתך. הבעתי דעה זו בדף הבירורים, וכפי הנראה שדעת הקהילה קצת יותר מקלה. בדמוקרטיה הוויקיפדית לדעתי משקל כלדעתך בעניין זה, אם תוסיף את משקלה של דעתך למה שאני כתבתי, ייתכן ונצליח לשכנע את הקהילה שמדובר בבעייה הדורשת פתרון קצת יותר מחמיר מההצעות האחרות שעלו שם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 12:10, 2 באוקטובר 2007 (IST)

נפקדותו של מרקו[עריכת קוד מקור]

גל, עניתי לך בדף שיחתי. לא זנחתי את ההיסטוריה של פורטוגל. היא תיכתב, ואני בטוח שבסופו של דבר טבלת המיזם תוכחל בערכים בשלים ומקיפים. מיזמך מתקדם לאט אך בטוח. ד"א, אני מפנה את תשומת לבך לעובדה שבערך בספרדית, משובצים תחת כל כותרת ערכים להרחבה שלא קיימים בערך בעברית, ועל כן תרגום הערך בלבד לא יספיק לעניות דעתי. מהי הגישה העדיפה לדעתך? האם לכתוב תוספות מפרקים מורחבים אלה בערך העברי הראשי עצמו, או שמא פשוט לכתוב אט אט גם גרסה עברית לערכים אלה? מרקושיחה 16:49, 2 באוקטובר 2007 (IST)

תציץ אולי בערך ממנו אני מתרגם, כדי לראות על מה אני מדבר. מעוניין לשמוע מה אתה חושב על עניין הערכים המורחבים בערך בספרדית, מרקושיחה 17:18, 2 באוקטובר 2007 (IST)
השאלה היא עד כמה אתה חושב שתוכל להשקיע בעניין. ודאי שהתוצר האידיאלי הוא ערך מצומצם יותר המפנה לערכים מורחבים מלאים ושלמים. אם אינך יכול להשקיע זמן ומאמץ בהרחבת הערכים, אולי כדאי להוסיף גירסה מצומצמת שלהם בערך הראשי, על מנת לאפשר לקורא תמונה מורחבת גם בטרם הגיע מישהו עם הזמן והיכולת לכתוב את ערכי המשנה. הגישה שלי היא שאנחנו לא הולכים לאף מקום. הוויקיפדיה היא כאן על מנת להישאר. זאת אומרת שגם אם זה ייקח חצי שנה או שנה, אם לקחת על עצמך פרוייקט שאתה חושב שתוכל להשלים, עשה לעצמך תכנית עבודה, ולך לפיה. אם כך, הייתי כותב ערך ומכחיל לאט את האדומים. אם אינך יכול להשקיע בעניין זמן ומאמץ, או אם סתם בא לך לכתוב על משהו אחר ולא על היסטוריה של פורטוגל, צמצם את המסגרת ואת ההשקעה, הכנס כמה שיותר בערך הראשי, ועבור הלאה. הכל תלוי בך. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:23, 2 באוקטובר 2007 (IST)
אין לי עדיין דעה מגובשת בעניין. אני נוטה לרצות להכחיל ערכים, אך יש כ"כ הרבה דברים שונים שאני רוצה לעשות פה בויקיפדיה. מאידך חייבים להתמקד. בנושא אחר, יצא לי לקרוא ערך שכתבת על תקופת ורגס (לא זכור לי איזה) וראיתי שהזכרת שם פלוני מצועצע בשם פליניו סאלגאדו. השתעשעתי ברעיון לתרגם מתישהו את הערך שלו מפורטוגזית. נראה לך ראוי? מרקושיחה 17:34, 2 באוקטובר 2007 (IST)
סאלגאדו הוא ודאי טיפוס מעניין, אם כי דוחה, אבל אם לאוסוואלד מוסלי מגיע ערך, אז בטח שגם לו. אם אתה שואל אותי מבחינה אישית מה הייתי רוצה לראות, אז במסגרת הלימודים שלי אני מתעמק ברקע למהפכת הציפורנים. החשיבות הבינלאומית וההיסטורית של האירוע הזה היא הרבה מעבר למה שניתן לשער. הייתה זו הסנונית הראשונה בגל של דמוקרטיזציה (המכונה על ידי סמואל הנטינגטון ואחרים "הגל השלישי") שהתחיל בפורטוגל, משם לשאר דרום אירופה (ספרד ויוון) משם לאמל"ט, ומשם למזרח אירופה ולאפריקה. הייתי לוקח את הערך והופך אותו למומלץ, וכותב ערכים על שאר הגיבורים המרתקים של התקופה - סלאזר, קייטנו, שפינולה, סוארש. זה פרוייקט מיוחד וראוי לשמו, שדורש אדם בעל רקע והבנה לתרבות ולשפה. כתבתי כמה ערכים די מצומצמים בעניין לפני שלוש שנים, והגיע הזמן שמישהו שמבין ייקח שם את העניינים לידיים. בכל מקרה, על מה שלא תחליט לכתוב - תבורך, ואני בטוח שהתוצאה תהיה מרתקת וברמה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:51, 2 באוקטובר 2007 (IST)

מה העונש על התחזות[עריכת קוד מקור]

בחוק העונשין? :) ‏Harel‏ • שיחה 19:14, 2 באוקטובר 2007 (IST)

קרא את הערך התחזות. כמדומני שיש לי חלק בעריכתו (כ"אלמוג"). קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:15, 2 באוקטובר 2007 (IST)
מרתק, קילגור! אלך לי כבר להתחזות לצופה עברי. ‏Harel‏ • שיחה 19:18, 2 באוקטובר 2007 (IST)
לתשומת לבך, הסעיף העוסק ב"גבר הנכנס בבגדי אישה למקום המיוחד לנשים" בוטל ב-2001. זה הרבה יותר משעשע מהתחזות לצופה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:19, 2 באוקטובר 2007 (IST)
האמת שחשדתי די מהר. מה הסיכוי ששני בני נוער עם סגנון ילדותי בצורה מוגזמת יכתבו כאילו הם איזה סופר חשוב? ועוד שיקראו להם בועז ושלומי, בדיוק כמו שני הכוכבים הנערצים עליהם? ושהם יכתבו ערך על נושא העלייה לביריה ויקראו לו "פצצות לגבות"? למרות זאת, לא ניחשתי שזה אתה. נוי 19:23, 2 באוקטובר 2007 (IST)
יוני עלה על זה בתוך שתי דקות מהעלאת דף המשתמש. תמרה עלתה על זה כעבור יומיים. לסקרלט לקח יומיים נוספים, וגרידג' בערך יחד איתה. נשאלתי בטלפון ובמסנג'ר על ידי משתמשים נוספים שאיני זוכר מי הם. נראה לי שזה היה הסוד הכי גלוי בויקיפדיה, עד התקלה המצערת. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:25, 2 באוקטובר 2007 (IST)

יש בזה משהו. בכל אופן, אני תיארתי לעצמי שאתה מתחזה אבל לא רציתי להעליב אותך אם לא. כמעט שלחתי מייל לבודק עם בקשה שיבדוק את הזהות שלך בלי לגלות על זה במידה ולא תתגלה התאמה, כדי לא להעליב את הנערים החמודים... אכן סוד גלוי. משחק מוגזם, שמעת? נוי 19:29, 2 באוקטובר 2007 (IST)

מישהו מוכן להסביר לי במה מדובר? איזו "תקלה מצערת"? וגל, הבטחתי לא להזכיר את מילת הא', אבל זה לא אומר שמותר לך להשתולל. או שאתה מנסה להתחרות בהיסטוריה של צ'ילה מבחינת נפח. ‏Gridge ۩ שיחה 19:31, 2 באוקטובר 2007 (IST).
ראה את העריכה הזאת. נוי 19:34, 2 באוקטובר 2007 (IST)
אגב, שלומי בראל עומד למשפט צבאי על שימוש במריחואנה ושיבוש הליכי חקירה. [5] סתם לידע כללי. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 19:46, 2 באוקטובר 2007 (IST)
אני יכול רק לצטט את שיחת משתמש: בועז ושלומי שם אמר בועז את הדברים הבאים: "אנחנו לא אמרנו שאנחנו באמת בועז מעודה ושלומי בראל, למרות שאנחנו מאוד היינו רוצים להיות כי הם אלילי הנוער, ובאמת הם מנגנים ושרים יפה מאוד למרות ששלומי חושב ששלומי שר יותר יפה ואני דווקא שלחתי כל הזמן סמס לבועז. בקשר למה שאסור, שלומי יעמוד למשפט, ואם חס וחלילה יורשע, אז הוא ירצה את עונשו ובטח ילמד את הלקח ויפסיק עם זה. אנחנו עדיין מאוד אוהבים ומעריצים אותו כי הוא שר שירים עם הגיטרה כמו גרי מור, ואם כבר אתה מבקר כאן בדף של המעריצים של בועז ושלומי, אז תביא תועלת ותכתוב את הערך גרי מור כי הוא אדום, ואל תרד על שלומי בשעה הקשה שלו, אלא תעודד אותו."

רק עכשיו ראיתי. (ולא זיהיתי ולא ניחשתי קודם). אכן גרמת לי לחייך :-) ‏Danny-w‏ 23:04, 2 באוקטובר 2007 (IST)

ויותר מזה: הרעיון שעומד מעבר לכך (מעבר לקטע ההומוריסטי) הוא רעיון אצילי. כל הכבוד. ‏Danny-w‏ 23:13, 2 באוקטובר 2007 (IST)
כן. גל, אם אברהם הוא שלומי, אזי ה"הונאה" הצליחה באופן חלקי. הרי כולם (me, anyawy) היו משוכנעים שאתה משחק את שני התפקידים :) כן ירבו ערכיכם! ‏Gridge ۩ שיחה 11:11, 3 באוקטובר 2007 (IST).
הבבקשמב"ח, שנמצאת בימים אלה בהודו במסע אחר אהוב ליבה, מוסרת שהיה לה ברור שבועז ושלומי הם חברים אבודים ושאם בועז המהמם יפסיק חלילה את פעילותו בתום תחרות הכתיבה היא תשמח דווקא לקבל גם את הטלפון שלו. אני דווקא לא עליתי על זה (ואני גם לא צד בעניין הטלפונים) וזה שעשע אותי עד מאוד D-:. השמח בחלקו (-: הצטרפו למיזם הפורטלים! 11:12, 3 באוקטובר 2007 (IST)

לפני שנמשיך בחגיגה- בועז ושלומי לא השתתפו בדיונים עקרוניים ו/או הצביעו, נכון? נוי 11:18, 3 באוקטובר 2007 (IST)

נוי, לא ייתכן שאתה שואל ברצינות. ‏Gridge ۩ שיחה 11:19, 3 באוקטובר 2007 (IST).
אני מתכוון להצבעות כפולות וכו'. היו כאלו? נוי 11:23, 3 באוקטובר 2007 (IST)
ורק לידע כללי, הגימטריה של "בועז ושלומי" שווה לזו של "באופן מחפיר" וקטנה רק ב2 מזו של "אברהם אמיר, אלמוג". נוי 11:29, 3 באוקטובר 2007 (IST)
רק לידע כללי, הגימטריה של "בועז ושלומי" שווה לזו של "נוער אגדה, בטוב טעם!". ‏odedee שיחה 11:38, 3 באוקטובר 2007 (IST)
בועז ושלומי פעלו, וימשיכו לפעול, לפי כל הכללים המחייבים בובת קש. לא השתתפו בדיונים עקרוניים, פרט לדיונים הנוגעים לערכים שכתבו, לא הצביעו, לא הציעו הסרת הרשאה של מפעיל, ובאופן עקרוני השתדלו להביא תועלת. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 11:32, 3 באוקטובר 2007 (IST)
אם כך, אפשר להמשיך להתייחס לסיפור בצורה משועשעת ותו לא. לא האמנתי שתעשה משהו כזה עם בובת הקש שלך, אבל רציתי להיות בטוח... 11:35, 3 באוקטובר 2007 (IST)

השיריונית במוזיאון גולני[עריכת קוד מקור]

ביררתי וכנראה מדובר ב-Feret Scout Car Mk2. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 11:07, 3 באוקטובר 2007 (IST)

סרט המשך[עריכת קוד מקור]

היי אלמוג. תוכל להתסכל על הערך ועל דף שיחתו? אתה חושב שתוכל לעשות עם זה משהו? בברכה, תומר 15:21, 3 באוקטובר 2007 (IST)

המדובר בערך שיכול להיות גדול ומשובח. כרגע יש לי עיסוקים רבים אחרים. אולי בעתיד הרחוק. מצטער לאכזב אותך... אם תתרום מעט לבדיקת ערכי דונובן, יקרב היום בו אוכל להתפנות לעניינים אחרים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:59, 3 באוקטובר 2007 (IST)

קישור לויקיציטוט[עריכת קוד מקור]

שים לב שבעזרת התחילית q: אתה יכול להפנות בקלות לערכים במיזם (לדוגמה יעקב חזן) הידרו 19:28, 3 באוקטובר 2007 (IST)

תודה! זה באמת מקל על החיים. אתה מוזמן להוסיף ציטוטים לפורטל היישוב. זו עבודה קשה ואשמח לכל עזרה.קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:29, 3 באוקטובר 2007 (IST)
חוץ מהרמיזה שנתתי לך הרגע אין לי עוד רעיונות. הידרו 19:34, 3 באוקטובר 2007 (IST)
האם הציטוט "חניתה לפני מדריד" לא מתאים? הידרו 19:27, 5 באוקטובר 2007 (IST)
הוספתי. עכשיו נותרו לנו רק עוד 82 ציטוטים למצוא... תודה! קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:23, 6 באוקטובר 2007 (IST)
עוד אחד s:אל ארצי? הידרו 14:09, 6 באוקטובר 2007 (IST)
אני משוכנא שניתן לסחוט לפחות הידעת אחד מהערך החולצה הכחולה, עוד הידעת נמצא בשיחה:אורי אילן#שם המשפחה, אחרון להפעם יוסף טרומפלדור: "טוב למות בעד ארצנו" (אם תמצא את הסיבה לכך שבית"ר נכתבה אם ת' ולא אם ט' נרוויח עוד הידעת אך לא לפורטל היישוב). הידרו 21:34, 7 באוקטובר 2007 (IST)
הידרו, אני מצטער, אבל מחקתי את כל הציטוטים. זה לא הלך, ונהיה לי רע מהשאלה של זכויות היוצרים. בכל אופן פתחתי פרוייקט ענקי חדש במקום הציטוטים של אירועים ביישוב לפי יום. יש לי 365 תבניות למלא, וכל תרומה תתקבל בברכה... תודה על המאמץ ועל תשומת הלב, גם אם לא הביאו לתוצאה המקווה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:42, 7 באוקטובר 2007 (IST)
אין דבר, ראיתי ששילבת את דברי יעקב חזן במקום אחר. ולפחות שני ה"טיפים" הראשונים הם חומר ל"}הידעת". הידרו 21:45, 7 באוקטובר 2007 (IST)

מייקל ל. קורץ[עריכת קוד מקור]

לאלמוג ערב טוב,

סיימתי אתמול את עריכת הערך והוא דורש עדיין הגהה. אודה לך אם תעשה זאת. ערך זה גורר אותנו לכיוונם של דיויד ליפטון ו-ג'רלד פוזנר, האחד בעל התאוריה כי גופתו של קנדי נחטפה והשני הטוען כי נסתם הגולל על כל תאוריות הקונספירציה וכי אוסוואלד הוא הרוצח היחיד ו"היורה הבודד" (Lone Gunman). מקווה להפנות לכך.

חג שמח, אברהם אמיר 22:55, 3 באוקטובר 2007 (IST)

הצעה לציטוט[עריכת קוד מקור]

ציטוט מעורר חלחלה מתוך "ירושלים, ירושלים" (שראיתי שכבר עשית בו שימוש). איסר נתנזון, מפקד האצ"ל ברובע היהודי בירושלים מספר ששאל את המפקד (שלא נוקבים בשמו) ששלח אותו לרובע "מה נעשה שם?" ונענה "אתם תהיו קרבן. וכי יש טעם אחר להיות שם?" (עמ' 103 בספר) אביהושיחה 01:02, 4 באוקטובר 2007 (IST)

במחשבה שניה זה כבר מעבר לתחום של פורטל היישוב. (אולי כשייכתב פורטל מלחמת העצמאות). אביהושיחה 01:04, 4 באוקטובר 2007 (IST)
נכון. אנחנו מסיימים קצת לפני. אבל מציאת הציטוטים היא עבודה קשה מאוד, ואשמח לכל תוספת. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 05:45, 4 באוקטובר 2007 (IST)

תומפקינס[עריכת קוד מקור]

שלום, מה הוחלט לגביו לבסוף? ואם לא הוחלט, ראוי להחליט...‏pacman - שיחה 02:00, 5 באוקטובר 2007 (IST)

אני מסכים. לצערי, יש לאכוף עליו החלטה, כיוון שהוא מנצל את העובדה שהחלטה ברורה לא התקבלה.--‏Golf Bravo‏ 19:22, 5 באוקטובר 2007 (IST)

שוב תודה[עריכת קוד מקור]

השכלתי רבות, שתיתי לרוויה ולמדתי שיעור חשוב בהורות מודרנית :) תבורך. ‏Harel‏ • שיחה 19:12, 5 באוקטובר 2007 (IST)

ביום מן הימים אפצה אותך על מוראות הנסיעה... קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:14, 5 באוקטובר 2007 (IST)
שום מוראות, זה היה משעשע במיוחד. ולא ידעתי שמוטי הוא כזה אשף עם ילדים, אני אזמין אותו למסיבות כיתה. ‏Harel‏ • שיחה 19:16, 5 באוקטובר 2007 (IST)
רעיון למיזם חדש? גם ממני שלוחות תודות על הנסיעה ותהנו מהילדה כל עוד אינה מתחילה את גיל ההתבגרות העוקצני. מוטי 18:34, 6 באוקטובר 2007 (IST)

עוד תודה[עריכת קוד מקור]

ליאת מוסרת את תודתה הנרגשת על הספר וההקדשה. גרמת לה אושר רב. דוד שי 07:19, 6 באוקטובר 2007 (IST)

כמו שכתבתי בהקדשה, אני מקווה שאוכל לקרוא ביום מן הימים לקרוא מפרי עטה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:20, 6 באוקטובר 2007 (IST)

תבנית:היסטוריה של אוגנדה[עריכת קוד מקור]

שלום,
ראשית, היה ממש נחמד לפגוש אותך במפגש. שנית, האם לדעתך התבנית נחוצה למיזם היסטוריה של מדינות?
בברכה,
נטע - שיחה 11:17, 6 באוקטובר 2007 (IST)

תודה על הפנייה. כרגע אין טעם רב בתבנית, כי הערכים לא נכתבו, והערך הראשי היסטוריה של אוגנדה הוא קצרמר מביך. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 13:50, 6 באוקטובר 2007 (IST)
תודה לך :-) נטע - שיחה 14:18, 6 באוקטובר 2007 (IST)

הפרלמנט[עריכת קוד מקור]

נראה שההצעה נופלת. אולי אם תתוקן בהתאם להערות המתנגדים, יהיה לה סיכוי, השאלה היא אם זה אפשרי. יחסיות האמת 15:13, 6 באוקטובר 2007 (IST)

ראשית, ההצבעה עדיין ארוכה. שנית, איני מבין רבים מהמתנגדים. ההצעה שכבה במזנון כאבן שאין לה הופכין 48 שעות לפני שעלתה, ומייד לאחר שעלתה זכתה להתנגדויות אלו, רובן, לטעמי, לא מעלות ולא מורידות. מה שחשוב הוא שיהיה נוהל מסודר, והשוליים פחות חשובים. אני מסמיך אותך כאן לתקן כל סעיף בהצעה, כך שישמור על רוחה המקורית ועל סיכוייה לעבור. אגב, אם ההצעה לא תעבור, פירוש הדבר לדעתי שבהעדר נוהל מסודר להחזרת משתמש שנחסם, לא ניתן להחזיר משתמש שנחסם. שהמתנגדים ייקחו את זה בחשבון. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:41, 6 באוקטובר 2007 (IST)
פירוש הדבר שנעשה כפי שעשינו תמיד - המפעילים שחסמו יפעילו שיקול דעת. גם בלי החוק הזה ידענו שאת חכם חנוכה לא נשחרר ולא משנה מה, ולעומתו, במקרה אחר שהיה ממש לא מזמן, הייתה הסכמה רחבה שיש מקום לשחרר. ההצעה שלך לא מסייעת לשקול את המקרים השונים, רק מחשקת אותם באופן שמפריע לעשות זאת. אגב, אילו היית קורא בעיון את הדיון במזנון לפני שהעברת את ההצעה לפרלמנט, היית רואה שלדברי נגד ההצעה הצטרפו אחרים גם בדיון במזנון, ויחס הדעות שם היה בערך 4:6, כך שאין להתפלא יותר מדי על נפילת ההצעה, במיוחד לאור נקודות נוספות שעלו בדיון בפרלמנט. ‏odedee שיחה 18:31, 6 באוקטובר 2007 (IST)
עם כל הכבוד לשיקול הדעת, אין כל קריטריון להפעלתו, ואם ההצעה תיפול, גם לא יהיה. דבריך כנגד ההצעה היו כלליים, ולא התייחסו לסעיף מסויים, ולכן ראיתי בהצעה כמגובשת דיה לעלות לפרלמנט. המצב כרגע, בו החזרתו לפעילות של משתמש שנחסם תלויה בלובי שהוא מצליח לייצר לעצמו, או ביכולתו ליצור לעצמו זהות חלופית מוצלחת, ולהשיג את שתיקת המפעילים, הוא בלתי נסבל. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:35, 6 באוקטובר 2007 (IST)
ייצור זהות חלופית אינו נפתר ע"י ההצעה הזו, וברגע שיש ודאות לגבי זהות כזו, הכלל תמיד היה ויהיה "חסום זה חסום". אני רואה יותר נזק בהצעה מאשר תועלת - לא אסון אם היא תעבור, אבל ממש לא אסון אם היא תיפול. ‏odedee שיחה 19:34, 6 באוקטובר 2007 (IST)

זכויות יוצרים על תמונות[עריכת קוד מקור]

שלום לך, בחיפושי אחרי הדמות המסתורית שבצד שמאל של התמונה הזו, (הגעתי למסקנה שמדובר כנראה בבן דונקלמן), נתקלתי בויקישיתוף בתמונה של זרח ורהפטיג (שמופיעה בערך שלו) שצולמה ע"י אותו צלם ונטען שם שתמונות "ממשלתיות" - זכויות היוצרים שלהם פגות 50 שנה לאחר הפרסום. האם זה כך? ואם כן האם ניתן לדעתך, לפרסם את התמונה בויקיפדיה?אודי 14:56, 7 באוקטובר 2007 (IST)

היי אודי, טוב לראות אותך כאן. האטת קצת את הפעילות וחזרת, לא? בכל אופן, הסיפור הוא מאוד מסובך. עקרונית על פי החוקים בישראל, כל תמונה שעברו עליה 50 שנה מאבדת את זכויות היוצרים שלה. כך שאם מצאת מקור בן למעלה מ-50, (עיתון ישן, תמונה ישנה) ניתן להעלות ללא בעייה. בעבר היו דיבורים בויקישיתוף (אין לי כוח למצוא את המקור המדוייק) שבגלל עניין של אמנות בינלאומיות, התחולה של הכלל הזה היא רק בישראל, ובחו"ל התמונות מאבדות את זכויות היוצרים רק אם צולמו לפני 1946. ליתר ביטחון אני מעלה תמונות ברשיון חופשי רק אם צולמו לפני 1946. באשר לאתר הפלמ"ח, גם אם התמונה המקורית איבדה את זכויות היוצרים, הרי הדיגיטיזציה שלה, הסריקה שלה, נותנת לאתר הפלמ"ח זכויות יוצרים מחדש. עוזי ו. טרח וקיבל מהם רשות להשתמש בחומרים בוויקיפדיה, אך הסתבר שהרשות אינה מספקת שכן הוא לא העמיד אותם על כך שניתן להשתמש בתמונות שימוש מסחרי. בכל אופן, עד כמה שהתמונה מקסימה (הלב נשבר לראות את הבלורית של רבין...), ליתר ביטחון הייתי נמנע מלהוריד אותה לאתר. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 15:57, 7 באוקטובר 2007 (IST)
אכן האטתי את פעילותי (האיטית גם כך יש להודות). אני מבין שלגבי תמונות של צלמים פרטיים יש בעיות, אך פה מדובר על תמונה מאוסף התצלומים הלאומי, תמונה שצולמה ב-1949 כשמדינת ישראל כבר הייתה קיימת. האם אין הלכה ברורה לגבי תמונות מאוסף התצלומים הלאומי? מה הבעייה של המדינה להגדיר את הזכויות שלה עצמה במדויק?אודי 20:31, 7 באוקטובר 2007 (IST)
כרגע לפי החוק זכויות היוצרים שייכות למדינת ישראל. גם אם זכויות היוצרים של התמונה המקורית פקעו, הרי שזכויות היוצרים לגבי הסריקה שממנה אתה רוצה להעתיק עדיין בתוקף. אני מציע לך שאם הדבר חשוב לך, פנה במייל למפעילי אוסף התצלומים הלאומי. שמעתי שהם עונים באדיבות. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:33, 7 באוקטובר 2007 (IST)
היי אלמוג, אני מתנצל על ההתערבות אבל סריקה אינה יצירה ולכן אין עליה זכויות יוצרים. היתה פסיקה התומכת בכך לפני שנים בודדות, אמנם של בימ"ש שלום אך לענ"ד אין סיבה להניח שהיא תתהפך. Kiru 20:56, 7 באוקטובר 2007 (IST)
דעתי שונה, ובענייני זכויות יוצרים הססמה שלי - "מוטב להיות זהיר מלהצטער (בטר סייף זן סורי)" קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:00, 7 באוקטובר 2007 (IST)
לגיטימי לחלוטין, רק רציתי להפנות את תשומת לבך לפסיקה הנ"ל, שאולי לא יצא לך לראות. :-) Kiru 21:02, 7 באוקטובר 2007 (IST)

לתשומת לבך[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, אני רק כותב כדי לידע אותך ששירבבתי את שמך לשיחה המתארכת אצל דוד שי על חסימתו של Metalholic. שיחת משתמש:דוד שי#Metalholic והעברתי ביקורת מסויימת על עריכה שלך מלפני כחודשיים. בזמנו לא הסבתי את תשומת לבך לנושא כדי לא לשפוך שמן על המדורה, אבל כעת נזקקתי לדבר כדי להראות שאין השתקה של דעות הימין בויקי, ושמך עלה שם. אינני מבקש את תגובתך (אתה רשאי להוסיף אותה, כמובן), אני רק מסב את תשומת לבך לכך ששרבבתי אותך לשם. בברכה, אורי שיחה 15:34, 7 באוקטובר 2007 (IST)

עבר זמנו בטל קורבנו. לו הייתי רואה את הדבר בזמן אמת, הייתי כועס, אבל אחרי כמה חודשים זה טבע במלל הרב שמייצרים האנשים שמשתתפים בשיחה שהפנית אליה את דוד... לגופו של עניין דעתי כדעתך, ואין לי בעיות שהשתמשת בשמי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 15:58, 7 באוקטובר 2007 (IST)

בהצלחה![עריכת קוד מקור]

עכשיו מחכים לך רק 365 דפי ימים של דם, יזע, עבודה קשה, זדון ואופל...;-) צלח אותם בהצלחה! שמעוןאתנחתה קומית קלה 15:41, 7 באוקטובר 2007 (IST)

אני רוצה פתק לאשתי שיסביר לה מדוע לא תראה אותי בחודש הקרוב... קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 15:58, 7 באוקטובר 2007 (IST)
:D שמעוןאתנחתה קומית קלה 16:02, 7 באוקטובר 2007 (IST)


P kkl.png

כ"ה בתשרי תשס"ז

גברת טראוט הנכבדה שלום,
בעלך היקר התנדב באומץ רב ליצור מאות תבניות פורטל במסגרת פורטל היישוב. על אף שמדובר במעטים מול רבים, צולחת פעולתו עד כה יחד עם חבר רעיו למקלדת. ברצוני לדווח לך כי בעת האחרונה יצר תבנית ובה תאריך היווסדה של יבניאל וכי בתקופה הקרובה הוא יטול חלק משמעותי ביותר במפעל הבנייה של תבניות נוספות. כולי תקווה, שבעלך יחזור בריא ושלם אל ביתכם, בתום מבצע זה.

בהצדעה וב (-:, השמח בחלקו
מפקד מבצע תבנית ופורטל
עוד אבנך ונבנית, פורטל היישוב!
התבנית מאוד יפה, אבל יש להגביר את כוח השכנוע, בהתחשב בזאת שגב' טראוט הנכבדה היא בעלת הסמכות לשלוח כל אדם במחוז הצפון להסתכלות פסיכיאטרית כפוייה, ואף הביעה רצון להשתמש בכוחה זה בכל הקשור לעבודתי בוויקיפדיה העברית. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 16:41, 7 באוקטובר 2007 (IST)
מזל אם ככה שאני לפחות לא במחוז הצפון... למרות שגם לשמחה בחלקה צריך לשלוח מכתב הסבר. P-: השמח בחלקו (-: הצטרפו למיזם הפורטלים! 16:44, 7 באוקטובר 2007 (IST)

גברת טראוט הנכבדה שלום,
צר לנו להטרידך בשנית, אך לאחרונה נתגלו בבאר שבע, הידועה יותר כ"שום מקום", חיים. אי לכך ובהתאם לזאת, נאלצנו לגייס את בעלך לשירות צבאי בצבא הכיבוש לוויקיפדיה כדי שינצל את האנרגיות הלא מנוצלות של המקום ואת הדממה השוררת בו לצורך פרוייקט היסטורי סודי. כל ניסיון מצד ג' לדחות פרויקט זה יביא לפריצת אנשים משונים לביתך ולהיעלמותך המיסתורית במעטה של יציאה למסע קניות ארוך במיוחד.

על החתום,
ש.נ.,
מפקד היחידה לטיפול באח"מים
לא יודע האם זה משכנע במיוחד, אבל זה יראה שיש אנשים שמצבם חמור בהרבה משלך. מזל שאני תושב הדרום. :) שמעוןאתנחתה קומית קלה 17:00, 7 באוקטובר 2007 (IST)

תרומת פרויקט הידעת? לפורטל הישוב[עריכת קוד מקור]

אלמוג, ראיתי כי תבניות רבות עדיין חסרות לכם, בהידעת? של פורטל הישוב. רכזתי את כל התבניות הקשורות מהפרויקט "שלנו" והרי הן כאן, חינם אין כסף. (בעצם, אולי נדרוש איזה 2-3 הידעת? חדשים עבורם...). בכל אופן, אם תרצו לשלב אצלכם - בבקשה.

חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 08:02, 8 באוקטובר 2007 (IST)

We're way ahead of you, babe. אלמוג - יש כאן בכלל משה שעוד לא נכנס לפורטל? דניאל צבישיחה 08:15, 8 באוקטובר 2007 (IST)
גנבים... היה לכם אישור? חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 08:30, 8 באוקטובר 2007 (IST)

מר קילגור (אלמוג-בועז-שלומי) טראוט שלום,
הריני לאשר לך לגזול לשדוד לחמוס וללסטם את הידעתות בפורטל ירושלים כאוות נפשך. כמו"כ, אל תחשוש להשלים ציוד מהמאהל של המיזם הכללי ומהפורטלים האחרים - הם בטח לא ישימו לב, וזו אשמתם שלא הציבו ש.ג.

על החתום,
ד.צ.פ.,
גזבר מחוז ירושלים

שיווק[עריכת קוד מקור]

פורטל כל כך מרתק וכל כך מעט דרכים להגיע אליו ולמצוא אותו. זה שהוא מודגש עם שמש זה טוב ויפה אך הוא מקושר ממעט מדי דפים במרחב הערכים [6] וחבל. השווה עם זה לדוגמא.

הנחת היסוד של מבצע השיווק היא כי מי שמתעניין בערכים על ארגוני הגנה, בעליות לארץ ובתיאטרון המטאטא וכל מי שסתם אוהב לגלות מדי פעם מיהו האש שברחוב על שמו הוא גר ישמח להיחשף אל הפורטל הנ"ל. מכיוון שזה אחד מפורטלי הדגל שלנו אפשר בכיף לקשור אליו מערכים רבים, עם {{פורטל}}, {{תקציר פורטל}} או קישור אליו מתוך תבניות ניווט שונות. השמח בחלקו (-: הצטרפו למיזם הפורטלים! 23:13, 8 באוקטובר 2007 (IST)

אתה צודק במאה אחוזים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:04, 9 באוקטובר 2007 (IST)

ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/היסטוריה של מדינות[עריכת קוד מקור]

האוכל לקבל איזו מדינה נחמדה במזרח התיכון? בברכה, יסמין 14:23, 9 באוקטובר 2007 (IST)

יקירתי, כל המזרח התיכון פרוס לפנייך, ורובו ערכי היסטוריה אדומים... אשמח בכל מדינה שתבחרי, אם כי לדעתי עיראק היא המדינה שהיחס בין חשיבות הערך שלה ובין השפל של הערך על ההיסטוריה שלה הוא המקומם ביותר. אגב, הערך שלך על קליעה עורר בי זכרונות רדומים... קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 14:25, 9 באוקטובר 2007 (IST)
אבדוק אם אוכל לתרום לעיראק, אם לא- אבחר במדינה אחרת. אגב, מיד אעביר את הערך קליעה למרחב הערכים, אשמח אם תוכל להוסיף דבר מה :) בברכה, יסמין 14:44, 9 באוקטובר 2007 (IST)
על קליעה אין לי מה להוסיף על הערך המעניין שכתבת, והזמן שביליתי במקום ובסמוך לו ודאי שאינו מעניין הקוראים כאן. ובאשר לערך אותו את רוצה לערוך, ודאי שהמדובר בהיסטוריה של עיראק ולא בעיראק. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 14:46, 9 באוקטובר 2007 (IST)
כן הבנתי זאת, אראה מה אוכל לעשות. יסמין 14:50, 9 באוקטובר 2007 (IST)

עא 5694/94[עריכת קוד מקור]

קראתי ונהניתי מאוד. מרתק! כבוד! (אגב, דורנר לא הייתה שם, התבלבלו לך היוצרות). ‏Harel‏ • שיחה 17:00, 9 באוקטובר 2007 (IST)

תודה. זהו ה-Claim to Fame שלי בעולם המשפט. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:02, 9 באוקטובר 2007 (IST)
יש לך די קליימים טו פיימים לכפר ממוצע. ‏Harel‏ • שיחה 17:03, 9 באוקטובר 2007 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג. בתור הבודק הראשי של ערכיו של דונובן, ראה את הערתי במשתמש:דונובן / טיפול בהפרת ז"י בקשר לדן שמיר. צריך לדעתך למחוק? תודה, ‏אלוןשיחה 17:07, 9 באוקטובר 2007 (IST)

דומה מדי לטעמי. מחקתי. תודה על העזרה! קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:09, 9 באוקטובר 2007 (IST)

בקשה לשיחרור חסימה[עריכת קוד מקור]

בהתאם למה שביקשתי מדוד שי בדף שיחתו ובהתאם לתקדימים האחרונים עם משתמשים אחרים אני מבקש לקצר את משך חסימתי. השבועיים האחרונים הספיקו להסביר לי שעדיף להיות חכם ולא צודק. ערכן.

אני שמח. הדבר אכן קרוב להתנצלות, אם כי לא מספיק. בוא נדבר שוב עוד שבועיים. אם שבועיים אלו הוציאו ממך תובנה ראויה זו, הרי ששבועיים נוספים אך ישביחו את תובנות הויקי שלך. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:24, 9 באוקטובר 2007 (IST)
אני חושב שהתהליך שהיה צריך להיעשות נעשה ברובו. אינני מעוניין לפגוע בשמחה חלילה, אבל עלי להבהיר את דברי: אני מדגיש כי אינני חושב שלא צדקתי, אני חושב שלא הייתי בוגר וחכם מספיק- הייתי צריך להבליג על העלבון של חגי אדלר ולא לפתח למימדים כאלה שאלה קטנונית כמו מי העליב ראשון. אם יש לך עוד תובנות שעדיין לא הגעתי אליהן אשמח ללמוד אותן בדרך הקלה. ערב טוב. ערכן.
בכל אופן את דף המשתמש שלי אפשר לפתוח בכדי שאוכל להגיב בחתימתי מדף שיחתי? תודה. ערכן.
תהליכים לוקחים זמן, והדרך הקלה היא תמיד הדרך הלא נכונה. אנא צור איתי קשר בעוד שבועיים, ואל תערוך שום עריכה עד אז. אתה חסום. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:55, 9 באוקטובר 2007 (IST)
אוקי. רק תשאיר את השינויים שעשיתי בדף המשתמש שלי. הנוסח הקודם עיצבן כמה אנשים.

עכשיו תורך להתבייש...[עריכת קוד מקור]

עיין בשיחת תבנית:הידעת? 17 במאי - סדרה 2 ופתור לנו את הסתירה. אגב, תקנת מזרחה --> מערבה רק בארמיה השישית, ושכחת את קרב סטלינגרד... חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 16:52, 11 באוקטובר 2007 (IST)

תרום או סתום[עריכת קוד מקור]

שלום, אנא ראה את שיחת תבנית:תרום או סתום. לירן (שיחה,תרומות) 22:13, 11 באוקטובר 2007 (IST)

ראיתי. תוכן התבנית עצמה אינו פוגע ודאי, ושם התבנית הוא הומוריסטי לטעמי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 22:15, 11 באוקטובר 2007 (IST)
מכיוון שמשתמש שעורך את הדף שבו זה נכתב רואה שכתבו לו "תרום או סתום", זה בהחלט דבר מוגזם לכתוב, ומשתמש עלול חס וחלילה להיעלב מכך. אני מבקש שתשנה את שם התבנית. לירן (שיחה,תרומות) 22:17, 11 באוקטובר 2007 (IST)
לו אתה היית נפגע, הייתי מייד משנה את שם התבנית. מכיוון שבחרת להיות לפה לאחרים, מבלי שהתבקשת לכך על ידי איש, וודאי שתבנית זו אינה מופנית ולא יכולה להיות מופנית כלפיך, הרשה לי להניח שהספקולציה שלך כי משתמש עשוי להפגע, שווה לזו שלי שהוא יקבל זאת כבדיחה נאה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 22:18, 11 באוקטובר 2007 (IST)

תכנית עבודה[עריכת קוד מקור]

אלמוג, העף נא מבט בדף המשתמש שלי בתוכנית העבודה שרשמתי תחת "בתכנון". קשוב להערות או המלצות ? מרקושיחה 09:04, 12 באוקטובר 2007 (IST)

תכנית אמביציוזית. כל שלב ושלב שם ראוי וכל ערך מתוכנן אכן דורש כתיבה / הרחבה. אני שמח שיש לי עליך השפעה יוצרת מוטיבציה, ושהשם שלי בוריאציות שונות מופיע בדף שלך כשלוש או ארבע פעמים... אשמח לראות את הערכים כשייכתבו. בידידות - קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 09:07, 12 באוקטובר 2007 (IST)

גונאר יארינג[עריכת קוד מקור]

סוף סוף דרורק כותב את הערך על האויגר, ואני מאמת את פרטי הידעת של 21 בפברואר. לא ברור לי משהו. אתה מציין ששהה ב-1929 בחבל קשגר. אין מחוז כזה בסין, ולפי הערך על האויגרים כמעט כולם חיים במחוז אחר. כמו כן חיפשתי בהרבה מקומות ושנה זן בביוגרפיה אינה מופיעה. מה הסימוכין לשליחות והחלפת שמו? חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 22:29, 12 באוקטובר 2007 (IST)

אינני זוכר בדיוק מאיפה לקחתי את החומר כשכתבתי את הערך, אבל חיפוש מהיר באינטרנט הביא אותי לכאן [7], שם מופיעים הפרטים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:46, 13 באוקטובר 2007 (IST)
תודה. אכן קשגר היא עיר ולא מחוז. עדכנתי את הידעת ואת הערך. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 05:29, 14 באוקטובר 2007 (IST)

המתמחה[עריכת קוד מקור]

האם, האם ההונגריה תככב בספר המשך? (עוד לא סיימתי, המשך יבוא) בברכה. ליש 22:35, 12 באוקטובר 2007 (IST)

סיפור קולח ומרתק עם דמויות ססגוניות. קראתיו בגמיעה אחת (כמעט). בברכה. ליש 07:01, 13 באוקטובר 2007 (IST)
תודה רבה! :) קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:05, 13 באוקטובר 2007 (IST)
לעתים רחוקות אני מגיע לספרייה העירונית, וביום חמישי האחרון, כשהייתי שם, החלטתי לבדוק אם יש שם מכתביו של אותו סופר, אמנם חשבתי לקחת לידי את ספרו האחרון, אולם רק עותק אחד של אחד מספריו היה בין מדפי הספרייה ולא בביתו של מנוי כלשהוא. חשבתי שאקרא פרק או שניים, אערוך בוויקיפדיה כהרגלי, ואמשיך לקרוא במהלך שבוע או יותר - והנה, לפתע אני מגלה כי הסתיימו מעלליו של אותו פנחס זאב, ומולי ניצבת הכריכה האחורית. כמדומני שזו הפעם הראשונה למשך די הרבה זמן שבה הלכתי לישון בשעת לילה מאוחרת והסיבה לכך לא הייתה ויקיפדיתנו האהובה. דניאל צבישיחה 18:30, 13 באוקטובר 2007 (IST)
תודה. מקווה שהסיבה לחוסר השינה לא הייתה סיוטי לילה שגרמה עלילת הספר... :) קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:44, 13 באוקטובר 2007 (IST)
אם כבר, סיוטים מהעובדה שאני מכיר מישהו שגר בגוש שגב ועוסק רבות בגנאולוגיה של השל"ה... דניאל צבישיחה 19:03, 13 באוקטובר 2007 (IST)

מסביב לעולם בשמונים יום [עריכת קוד מקור]

בוקר טוב גל


אני תקווה שהערך לא יבלה ברשימת ההמתנה למומלצים שמונים יום... :-) איתןשיחה 08:42, 14 באוקטובר 2007 (IST)

לקחתי על עצמי משימה מטורפת שלוקחת את כל זמני, והיא יצירת דף יומי לתבנית "היום" בפורטל היישוב. חשבתי שבמהלך השבת אוכל להתפנות קצת למסביב לעולם, אבל לא כך היה. אם אראה שאיני מגיע אל הערך במהלך השבוע, אשאיר את ההמלצה, ואסוג מכוונתי לתקן. אגב, יש די הרבה מה לתקן, במיוחד במשלב של השפה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 08:51, 14 באוקטובר 2007 (IST)

ז'אן-ז'אק רוסו[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, עיינו בהערותיו של רדלר, ויש בהן כאלו שיכולות להבהיר כמה נקודות בערך. רצינו לבקש ממך לעבור שוב על הערותיו, במיוחד אלו שאינן מצריכות שינויים מרחיקי לכת, ולהתייחס אליהן בחיוב ככל האפשר. בקשה נוספת שבוודאי תהיה פשוטה עבורך: להרחיב מעט את פרקי "לקריאה נוספת" ו"קישורים חיצוניים" במקורות עיקריים העוסקים בהגותו של רוסו (וגם את "ראו גם" במידת הצורך). א&ג מלמד כץשיחה 07:26, 15 באוקטובר 2007 (IST)

ועוד משהו קטן: האם תוכל לקשט קצת את הערך בתמונות מוויקיפדיות זרות. א&ג מלמד כץשיחה 07:27, 15 באוקטובר 2007 (IST)
אשתדל להגיע לכך בהקדם. כך, למשל, אך רוב הערב אתמול ביליתי בפריעת חובי לדניאל ואיתן בעניין "מסביב לעולם". אפרופו חובות... קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:47, 16 באוקטובר 2007 (IST)

זמנים ב"הידעת"[עריכת קוד מקור]

חלק מהארועים כתובים בעבר וחלק בהווה, האם לא כדאי לקבוע כלל אחיד? סופר מריו 06:45, 16 באוקטובר 2007 (IST)

האם אתה מתכוון ל"הידעת" או לדף "היום ב" (אני מניח שכוונתך לפורטל היישוב). אם המדובר ב"הידעת" צריכה להיות אחידות בזמנים לעבר. ב"היום ב" אני משתדל לאחד להווה. אם אתה רואה משהו שחורג, אשמח אם תתקן. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:47, 16 באוקטובר 2007 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלחתי. עידושיחה 19:34, 16 באוקטובר 2007 (IST)

טרם קיבלתי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:00, 16 באוקטובר 2007 (IST)
קיבלתי, וכפי שאתה רואה גם פעלתי בהתאם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:12, 16 באוקטובר 2007 (IST)
תודה. עידושיחה 21:47, 16 באוקטובר 2007 (IST)

אלמוג, בבקשה תשקול שנית את החלטתך[עריכת קוד מקור]

ישנם ערכים שתומפקינס כתב שאינם מבוססים על הערך בויקיפדיה האנגלית, כי אין להם כזה, או שאינם מתורגמים מילה במילה. זה הופך אותם לחשודים בהפרת זכויות יוצרים?. אלמוג, אתה מוחק ערכים שבן אדם השקיע מרצונו החופשי לטובת הויקיפדיה. בדרך זו תמחק בטח ערכים כמו קדמת עדן, איציק ממיסטבלוב, בריאן אדמס, רק בגלל שאינם תרגום מדוייק מהויקיפדיה האנגלית. מה עם אלפי הכותבים האחרים בויקיפדיה העברית? הם בסדר, אני לא. אלמוג, בבקשה, תחשוב שנית. אין בערכים שכתבתי כתומפקינס הפרת זכויות יוצרים, אם היתה, כבר היו עולים על כך במהלך השנה האחרונה - תשאל את עודדי, הוא עקב אחריי כל הזמן. הוא יודע. 89.138.103.97 22:17, 16 באוקטובר 2007 (IST)

תומפקינס, ראשית עניתי בשיחת משתמש:דוד שי. שנית, אינך חבר בקהילה הזו, הפרת את כל ערכיה. אתה מעתיק זכויות יוצרים ומתחזה. דעתך אינה נחשבת בעיני. אני עושה מה שאני מחוייב לו כמפעיל מערכת בוויקיפדיה העברית, על מנת לשמור עליה נקייה מהפרת זכויות יוצרים, וזאת לאחר שהבאתי העניין להכרעת הקהילה במזנון. לא אשיב להודעות נוספות שלך, ובפעם הבאה תחסם מכל I.P. שממנו תכתוב. לך ואל תחזור. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 22:19, 16 באוקטובר 2007 (IST)

אות הלוחם בהפרת זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

אות הלוחם בהפרת זכויות יוצרים

לאור השעות הרבות שהקדשת בזמן האחרון לנושא חשוב זה, הרשה לי להעניק לך בזאת את אות הלוחם בהפרת זכויות היוצרים בויקיפדיה. ישר כוח! לירן (שיחה,תרומות) 22:34, 16 באוקטובר 2007 (IST)

באהבה מלוכלכת זכור לי שתיקנתי טעות תרגום מביכה מהוויקי האנגלית (הוא תרגם fortune teller ל-"סופרת קולות"). יחסיות האמת 01:34, 17 באוקטובר 2007 (IST)
ללירן, תודה על העיטור. אשמח הרבה יותר לראות כאן אנשים נרתמים למבצע הבדיקה. הפרת ז"י היא דבר שכולם צריכים להראות כלפיו את רמת האיכפתיות הגבוהה שאתה מראה. ליחסיות - אהבה מלוכלכת לא תורגם מהויקי האנגלית. הטקסט היה שונה. הדבר אך מראה על תרגום ממקור חיצוני אחר מבלי לתת לו קרדיט. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:26, 17 באוקטובר 2007 (IST)

ברכות על הזכייה[עריכת קוד מקור]

ברכות על הזכיה בתחרות מקצרמר למובחר עם העלייה לביריה. לא הופתעתי! (הדילמה היחידה היתה באיזה דף שיחה לכתוב את הברכות Face-smile.svg ). כל הכבוד. דני. ‏Danny-w‏ 07:26, 17 באוקטובר 2007 (IST)

מצטרף לברכות. ההצטינות היתרה עשתה עבודה קלה לשופטים... ליש 08:12, 17 באוקטובר 2007 (IST)
ברכות על הזכיה, נהנתי מההסתלבטות, אף על פי שלא הצלחתם לשמור על עילגות עקבית ונפלתם שוב ושוב לרהיטות אופיינית ;-) ST∙אסתר 15:48, 17 באוקטובר 2007 (IST)

תודה לכולם. לא ממש ציפינו שלא להתגלות, אבל נהנינו כל עוד זה נמשך... קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 16:20, 17 באוקטובר 2007 (IST)

מצטרף לברכות, בפראפרזה על דברי ג'ון נאש אתה מכונה שהופכת קפה לערכים מומלצים. ואגב, בועז מעודה שולתתת!1. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 16:31, 17 באוקטובר 2007 (IST)
ישר כח. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 23:54, 17 באוקטובר 2007 (IST)
פאול ארדש ולא נאש. ברכותי! אבינעם 13:53, 19 באוקטובר 2007 (IST)

שיחה:בחורים טובים[עריכת קוד מקור]

לפי זה, לא נראה מועתק. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 23:52, 17 באוקטובר 2007 (IST)

ייתכן שתיאור העלילה נחצב מדמיונו של תומפקינס, וקטעים אחרים מועתקים. איני רוצה לקחת צ'אנס עם זכויות יוצרים. אדרבה - המחיקה רק מאפשרת למי שירצה לכתוב מחדש את הערך באופן תקין. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:08, 18 באוקטובר 2007 (IST)

אהלן[עריכת קוד מקור]

אין ניקוי 1/3 (מהחודש המקורי) על התנהגות טובה? ערכן.

למעשה היה בדעתי להסיר את החסימה ב-23 באוקטובר, לאחר חודש, אך מכיוון שפנית להראל שוב, ומכיוון שאתה מטריד אותי שוב, הוספתי שבוע על כל הטרדה. אנא פנה אלי שוב ב-7 בנובמבר. אם אראה הטרדת משתמשים נוספים (או אותי) בעניין זה, תישאר מבחינתי תקופת שלושת החודשים בעינה. שבוע טוב. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 13:40, 19 באוקטובר 2007 (IST)
(א) ניכוי. (ב) הטרדות בעניין זה אינן בגדר התנהגות טובה. אני מסכים עם טראוט. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 13:48, 19 באוקטובר 2007 (IST)
המילה הטרדה היא די בוטה למקרה זה. כולה תשע מילים. ניחא. נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 16:46, 19 באוקטובר 2007 (IST)
גם הערה זו היא בבחינת הטרדה. לך והטף מוסר למישהו אחר. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:33, 19 באוקטובר 2007 (IST)