שיחת משתמש:דבירותם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שמואל[עריכת קוד מקור]

דביר שלום, תודה על עריכותיך. בעריכה זו מחקת את המשפט ששמואל בנה את משכן נוב, מדוע? ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 18:18, 13 ביוני 2018 (IDT)

אין כל אזכור בכתובים ששמואל בנה משכן בנוב. ייתכן ויש אמירה כזאת בחז"ל, אולם לא מצאתי מקור לכך, ובכל אופן, היא אמורה להופיע בפסקה הבאה בערך על שמואל.

כאן מצאתי מקור אולי אם אחפש יותר טוב אז אמצא. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 21:30, 13 ביוני 2018 (IDT)

יש שם אזכור לעניין. מקור אני לא רואה שם.

לגבי עריכתך האחרונה בערך המאה ה-13[עריכת קוד מקור]

השפה העברית לא אוהבת לשון סביל. אם תעבור על טקסטים וספרים רבים תראה שהשימוש בלשון סביל מוגבל מאד, ולשון סביל מופיעה בעיקר בתרגומים של מתרגמים לא מנוסים. לכן עדיף הניסוח הקודם בערך, בלשון פעיל. אני לא משחזר ובטח לא אתחיל מלחמת עריכה, אבל אני ממליץ שתחזיר לניסוח הקודם. בברכה, אילן שמעוני - שיחה 16:20, 17 ביולי 2018 (IDT)

הכנסתי שינוי. מקווה שכיוונתי לדעתך. לא רואה שום בעיה (בטח שלא מלחמה..) אם תנסח טוב יותר בעצמך.

פתחתי את מיזם ערכי העשורים[עריכת קוד מקור]

שלום דביר. פתחתי לאחרונה את מיזם ערכי העשורים בתקווה שמשתמשים נוספים יצטרפו למאמץ ליצור/להרחיב/לשפר את כל ערכי העשורים בויקיפדיה העברית.

שמתי לב שאתה הכותב העיקרי של הערך המאה ה-15 ולכן חשבתי שאולי גם אתה תהיה מעוניין לעבוד ביחד על ערכי העשורים במסגרת המיזם.

WikiJunkie - שיחה 21:46, 5 באוקטובר 2018 (IDT)

יישר כוח על המיזם! הייתי שמח להצטרף אליכם אך לצערי איני פנוי לעריכות בימים אלה..

עמלק[עריכת קוד מקור]

ההוספה ארוכה מידי. אני לא רוצה לשחזר או לבטל, אז תעשה אתה. יש לקצץ מעל 50% זה ארוך ממש ולא מתאים לפה. יעלי - שיחה 04:19, 29 במרץ 2019 (IDT)

אני מסכים ואשמח לנסות, אבל נראה לי התבלבלת. מי שכתב את הפסקה הארוכה הזו זה אבי גדור, אני רק הוספתי לה מספר מילים.
תודה שהפנית. בנושא אחר בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. יעלי - שיחה 02:57, 5 באפריל 2019 (IDT)

פובליוס קורנליוס סקיפיו אפריקנוס[עריכת קוד מקור]

מדוע שינית את שמות המושגים כפי ששינית? ועל בסיס מה הוספת את המידע שכתבת בערך? אני שואל אותך באופן חריג בדף השיחה שלך ולא בדף השיחה של הערך, כיוון שאיני מכיר אותך, ואיני יודע מה רמת בקיאותך ושיטת החקירה המקובלת עליך. מקווה שהשאלות לא נקראות באופן תוקפני. :-) גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 20:15, 16 באוקטובר 2019 (IDT)

חלק גדול מהעריכה הוא ניסוח שנראה לי נכון יותר, והוא כמובן פתוח לביקורת.
את המונחים והשמות ששיניתי המרתי לנוסח המקובל יותר בויקיפדיה. כך קרתגני-קרתגי, מאסיניסה-מסיניסה, קרטגנה-קרטחנה, אותיקה-אוטיקה.
תיאור קרב באיקולה נראה לי מסורבל ולא ברור. קרב איליפה, אולי הנצחון הכי מרשים שלו, נזכר במשפט אחד.
נעזרתי א"כ בפוליביוס, שנחשב אמין יותר בד"כ, ליוויוס, הרולד למב, וערכים אחרים בויקיפדיה שפירטו יותר בנושאים שונים.
יש לך שאלות ספציפיות? דבירותם - שיחה 20:50, 16 באוקטובר 2019 (IDT)
  1. לגבי המונחים - אני פחות מתעניין במה נפוץ בוויקיפדיה, ויותר במה נהוג בכתיבה אקדמית בעברית. כך התעתיקים אמורים להיות. למיטב זכרוני (ולא בטוח שאני זוכר טוב :-)), כשכתבתי את הערך הזה במקור, זה נעשה עקב לצד אגודל עם חומרים שלמדתי באוניברסיטה. לכן אני שואל, מדוע "קרתגי" על פני "קרתגני".
  2. לגבי השימוש במקורות - עדיף כמה שפחות להשתמש במקורות הראשוניים, ולהעזר במקורות משניים. כמובן שניתן לתת סימוכין מפוליביוס וכיוב', אבל יש להעזר בפריזמה של חוקר אקדמי, שעבודתו נבדקה ופורסמה. זאת כדי להמנע ממצב של פרשנות מקורית או מטעה. האם נעזרת בחוקרים מודרניים יותר? במידה וכן, האם תוכל להוסיף את הערות השוליים המתאימות במקומות בהם הרחבת? זה יסייע להבין את מקור המידע, וישפר את הערך רבות.
  3. אני רואה שאתה פועל בערכים רבים בנושא - האם יש תחום מסויים שברצונך לכסות?
תודה מראש על התשובות, גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 21:03, 16 באוקטובר 2019 (IDT)
  1. ובכן, סקירה מהירה של המקורות לידי לא העלתה ממצא חד משמעי. הנוסח קרתגי מופיע בכתבי ליוויוס בתרגום משה ליפשיץ, ובמבוא של יונתן פרייס שם. כך גם בספרו של הרולד למב, הוצאת 1964, ובתולדות יוון הקלאסית של משה עמית. לעומתם, ישראל שצמן בתולדות הרפובליקה הרומית כותב דוקא קרתגני. במצב כזה, עקביות ויקיפדית יכולה להיות שיקול לגיטימי לא?
  2. אנסה להוסיף הערות.
  3. אין תחום מוגדר. תחומי העניין שלי די רחבים ואני כותב באופן די ספונטני. ייתכן ואמשיך עם המלחמות הפוניות, כיוון שחסר פה לא מעט חומר בנושא (הזכרתי את קרב איליפה קודם. עדיין אין עליו ערך בעברית). דבירותם - שיחה 21:38, 16 באוקטובר 2019 (IDT)

בדוק עריכות[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום דבירותם,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה,--היידן 17:11, 2 ביולי 2020 (IDT)

תודה על האמון! דבירותם - שיחה 23:11, 2 ביולי 2020 (IDT)