שיחת משתמש:דוד שי/ארכיון86

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכן עניינים

תנורו של עכנאי חוזר[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. מתהווה כאן מחדש דיון מוכר. לעיונך. :-) דני. ‏Danny-w‏ 19:51, 10 בנובמבר 2008 (IST)


בקשה לשמש כבורר[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. יש מחלוקת ביני ל"אורי" על זכאות הערך "בית הכנסת חזון דוד" לערך עצמאי. סיכמנו על העברת הערך למשתמש:בית השלום/בית הכנסת חזון דוד ולקבל אותך כבורר. בברכה בית השלוםשיחה • י"ג בחשוון ה'תשס"ט • 13:47, 11 בנובמבר 2008 (IST)

שלום, רק כדי לחדד מעט, השאלה המדוייקת יותר היא אם הערך נופל תחת הכרעת הקהילה בנושא מאחזים או לא. הערך במצבו הנוכחי שונה בהתאם לדעה אחת, זו של הית השלום, אבל בגרסאותיו הקודמות ניתן לראות ניסוחים וקטגוריזציה אחרת, כמו גם דיונים בנושא בדף השיחה. בברכה, אורי שיחה 15:49, 11 בנובמבר 2008 (IST)
למה אתה לא מגיב? בית השלוםשיחה • ט"ז בחשוון ה'תשס"ט • 09:56, 14 בנובמבר 2008 (IST)
עוד אגיע לכך, הזמן קצר והמלאכה מרובה. דוד שי - שיחה 21:20, 16 בנובמבר 2008 (IST)


ווזווז[עריכת קוד מקור]

דוד יקר, על שום מה ולמה לא זכאי הווזווז לערך משלו?

בברכה,

שלומית ליר - שיחה 11:45, 13 בנובמבר 2008 (IST)

המידע שהיה בערך העצמאי ווזווז היה קצר ביותר, כזה שאין בו כדי להצדיק ערך עצמאי, ולכן שולב בערך כינוי גנאי, שם ישכון ליד בני מינו. דוד שי - שיחה 15:15, 13 בנובמבר 2008 (IST)

תל נוף[עריכת קוד מקור]

ראה תשובותי בדף השיחה של הערך. אברהם אמיר - שיחה 19:06, 13 בנובמבר 2008 (IST)

התחדש עתה בדף השיחה: רצון "לפרק" את הערך. אברהם אמיר - שיחה 21:44, 13 בנובמבר 2008 (IST)

תמונה מיותרת[עריכת קוד מקור]

תוכל להסביר לי מה מקומה של תמונה זו: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94:Liar%27s_paradox.svg

נראה לי תמוה להעלות תמונה שמכילה אך ורק משפט בודד, אותו אפשר להקליד בקלות.

אם אתה יכול ליצור את האפקט של התמונה, מבחינת צבעים, סוג גופן וגודל גופן, ללא תמונה, עשה זאת. דוד שי - שיחה 06:52, 14 בנובמבר 2008 (IST)

השלמת הערך של מגדל[עריכת קוד מקור]

דוד שלום, לפני מספר ימים הצבת תבנית השלמה בערך של מגדל ולא פירטת על אילו נושאים ראוי לדעתך להרחיב, או את אילו נושאים יש להשלים לפי דעתך. --באזיליאן - שיחה 14:51, 16 בנובמבר 2008 (IST)

הוספתי פירוט בדף השיחה של הערך. דוד שי - שיחה 20:01, 16 בנובמבר 2008 (IST)

דליה רביקוביץ'[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. אני נסיתי להכניס את השירים אבל איכשהוא זה הסתבך לי. בכל מקרה, ישנה צורת הצגת שירים מקבילה גם בערך לאה גולדברג וע"כ אני לא רואה מניעה לשים שירים של רביקוביץ' בערך שלה. (היה על העניין הזה פעם דיון אם אני לא טועה). גל--Galoren.com - שיחה 20:56, 16 בנובמבר 2008 (IST)

שים לב שאצל לאה גולדברג זהו ציטוט של קטעים מתוך שיר, ולטעמי גם שם יש הגזמה במספר השירים (הסרתי את כולם ונימקתי בדף השיחה שם). בערך דליה רביקוביץ צוטטו שירים שלמים, דבר שאינו תואם את ההנחיה "ציטוט קצר מיצירה שזכויותיה מוגנות", המופיע בערך שימוש הוגן, ולא את ההנחיה "לא יותר משליש שיר" שבערך זכויות יוצרים. הפרת זכויות יוצרים היא משחק באש, מוטב לא להסתבך בו. אם אפשר שלא לצטט כלל, ולתת קישור לאתר בעל מוניטין שבו מצוטטים שירים שלמים - עדיף. דוד שי - שיחה 21:05, 16 בנובמבר 2008 (IST)
במיוחד לאור העובדה שיש לנו חשבון פתוח עם אחד מקרובי משפחתה.. יחסיות האמתלכו להצביע! • י"ח בחשוון ה'תשס"ט 21:21:27
"במיוחד לאור העובדה שיש לנו חשבון פתוח עם אחד מקרובי משפחתה" - ?--Galoren.com - שיחה 10:40, 17 בנובמבר 2008 (IST)
נורא פשוט, גל. אחד מקרובי משפחתה הזדהה כאן בשם משתמש: Asbl, ובתקופת שהותו הנהיג כאן אופוזיציה רעשנית, ולאחר שעשה רעש רב ונזק רב, חדל מלפעול כאן. מה שיחסיות אומר בעצם הוא שדוד משחית בכוונה את הערך דליה רביקוביץ' כנקמה ב-ASBL דנן, אמירה שלטעמי היא בין המכוערות שנאמרו בוויקיפדיה העברית, ומצדיקה חסימה לתקופת צינון קלה, על מנת לאפשר ליחסיות לשוב ולהגות בכללי ההתנהגות כאן. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 10:47, 17 בנובמבר 2008 (IST)
חס וחלילה. אני מבין את דבריו של יחסיות האמת כחיזוק לדברי. בהמשך לאמירה הכללית שלי "הפרת זכויות יוצרים היא משחק באש, מוטב לא להסתבך בו", הוסיף יחסיות האמת שבערך זה יפה הזהירות כפליים. אין כל זדון בדבריו. דוד שי - שיחה 14:05, 17 בנובמבר 2008 (IST)
תגובתו של אלמוג לעיל רק מדגימה כמה אווילי הרעיון של חסימה וצנזורה לצורך "חינוך" במקרים של חילוקי דעות בתוך הקהילה, וכמה קל לפרש דברים לפי נאטיית ליבו של הפרשן. דעת יחיד - שיחה 14:37, 17 בנובמבר 2008 (IST)
תגובתו של אלמוג מדגימה רק דבר אחד - לטעות זה אנושי. איש אינו עוסק כאן בחסימה וצנזורה עקב חילוקי דעות. דוד שי - שיחה 14:55, 17 בנובמבר 2008 (IST)
בסופו של דבר, לא ניתן להפחית מגלגוליהן של הגברת דליה והגברת לאה בקברן?, או שאפשר בצורה אחרת?--Galoren.com - שיחה 18:39, 17 בנובמבר 2008 (IST)
לוּ רצו המשוררות שניתן יהיה לפרסם באופן חופשי את שיריהן, היו כותבות זאת בצוואותיהן. כיוון שלא עשו זאת, הרי דווקא הגנה על זכויותיהן היא מימוש רצונן, וכעת הן נחות בשלום על משכבן.
לטעמי, כאשר השירים נמצאים במרחק קליק אחד בלבד, גם הקורא אינו נפגע מכך שהשיר אינו בגוף הערך. דוד שי - שיחה 19:41, 17 בנובמבר 2008 (IST)
מקובל--Galoren.com - שיחה 13:31, 19 בנובמבר 2008 (IST)

בלונדי (כלב)[עריכת קוד מקור]

לדוד שלום. אבקש חוות דעתך בקשר לערך שכתבתי בלונדי (כלב) על כלבתו של היטלר. ערך שמופיע בשפות רבות בויקיפדיה וראוי שיהיה גם בויקיפדיה העברית. אחד ממפעילי הויקיפדיה בשם זהר דרוקמן מתעקש למחקו, לדעתי ממניעים שגויים. אודה על טיפולך במקרה זה בברכה --Avi1111 - שיחה 20:22, 17 בנובמבר 2008 (IST)

צר לי שאיני מסייע, אך לאחר שקראתי את הערך ואת דף השיחה, גם אני סבור שראוי למחוק את הערך. בכל מקרה, הערך לא נמחק במחיקה מהירה, ומתקיים דיון על גורלו. הוא יימחק רק אם תושג הסכמה על כך או בהצבעת מחיקה, בהתאם לכללים. דוד שי - שיחה 20:47, 17 בנובמבר 2008 (IST)

דוד שלום[עריכת קוד מקור]

שמתי לב שאינך מעוניין אפילו להתייחס לטענותיי, ע"כ למען הסדר הטוב מחקתי את דבריי ונראה את הענין כסגור. אך תרשה לי להעיר שסבלנותם של משתמשי ויקיפדיה מהתנהגותו של ברוקס הינה בקצה היכולת, ואולי הגיע היום שבו כדאי לך לבדוק אולי באמת יש אמת בטענות אלו. עיון קטן בדף השיחה שלו יספיק להתרשמות ראשונית. וחבל, כי הוא משניא את ויקיפדיה עלינו, בהצגת הפרוייקט ככוחני ומרושע. תודה ורוב ברכה. --האוהב - שיחה 00:44, 20 בנובמבר 2008 (IST)

אני ואיתי הסברנו להאוהב (שיחה | תרומות | מונה) מספר פעמים, אך עושה רושם שהוא מסרב להקשיב. בכלל, לא ברור לי מה הוא רוצה ממני שהרי אינני מפעיל. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:49, 20 בנובמבר 2008 (IST)
ולמען הסדר הטוב אוסיף ואומר שאת הערך על הרב קראתי גם קראתי, ומלבד דברים הידועים ליודעי ח"ן בלבד לא ניתן שום סימן לחשיבות. איתי לא נמצא כרגע בבית, כפי שעיון זריז בדף שיחתו יגלה לכל אחד. מן הראוי להמתין לתגובתו. אני לא הצלחתי ליצור איתו קשר, אך למיטב ידיעתי ביום שישי או שבת הוא כבר יהיה בבית. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:51, 20 בנובמבר 2008 (IST)
דבריו של האוהב מצריכים התייחסות:
  • כאשר אתחיל לקבל משכורת מקרן ויקימדיה, אפשר יהיה להחתים אותי על הסכם רמת שירות (SLA), לפיו עלי לענות לכל פנייה תוך 4 שעות. כל זמן שאני פועל כאן בהתנדבות, אפשר לפנות אלי, אבל לא ראוי להתרעם על שאינני מגיב במהירות שהלקוח מצפה לה. למותר לציין שיש נושאים שבדיקתם מצריכה זמן.
  • כל זמן שקיים תנא אחד, אמורא אחד, או אחד מבעלי התוספות שטרם נכתב עליו ערך, כתיבת ערך על רב בן זמננו איננה לכבוד הרב ולכבוד הכותב, ויש בה משום חילול השם. דוד שי - שיחה 06:31, 20 בנובמבר 2008 (IST)

דוד שלום

  • ראשית, אני מתנצל אם קיבלת רושם שדבריי נכתבו בהתרעמות. סה"כ ראיתי כי ענית למשתמשים שכתבו אחריי - והסקתי מכך שאינך מעוניין להגיב לדבריי. ועכשיו כשטעיתי - אני מבקש את סליחתך.
  • אמת. יש להשקיע יותר בערכים על גדולי האומה. אבל אם כך - בוא נמחוק את כל קטגוריית הרבנים החרדיים. מחיקת אחד [שחשיבותו בכירה בהרבה מרוב הרבנים בקטגוריה] היא לא הוגנת. ושוב, זו היתה טענתי לאורך כל הדרך: הערך המדובר עומד באותה חשיבות כשאר הערכים בקטגורייה! ואף למעלה מזה. ואם אכן נראה שאין חשיבות בערכים על רבנים - יש למחוק לאלתר את כל הערכים בתחום. אך כל עוד הקטגורייה והערכים קיימים - יש להשיב את הערך המדובר! אחרת זה לא פייר, תסכים איתי. --האוהב - שיחה 20:15, 20 בנובמבר 2008 (IST)

אני מעתיק את הדברים לדף השיחה של ברוקס.

כיוון שרב זה, כמו רבנים רבים אחרים בני זמננו, אינו מוכר לי, לא אחווה דעה על חשיבותו, ובוודאי לא אשווה אותה לזו של אחרים. אני מקווה שמישהו שמעורה יותר ממני בעולם הרבנות יתייחס לעניין זה (ואולי כבר התייחס בדיון החשיבות).
דברי בעניין חילול השם לא באו לנמק את מחיקתו של ערך זה, אלא להצביע על כשל חינוכי חמוּר, שבעקבותיו בני דורנו מכבדים יותר את הרבנים בני זמננו מאשר את בני דורות קודמים (כפי שהדבר מתבטא בבחירת ערכים לכתיבה), ונשתכח מהם דבר חז"ל "אם ראשונים כבני אדם אנחנו כחמורים, אם ראשונים כמלאכים אנחנו כבני אדם". דוד שי - שיחה 20:27, 20 בנובמבר 2008 (IST)


ברור לי ואני מכבד את גישה זו. תראה איך המונים נוהרים לקברי האדמורי"ם והרבנים שחיו ב500 שנה האחרונות, בעוד שאת קבר דוד המלך וקבר התנאים פוקדים אולי עשרות. קבר רבי נחמן נמצא באומן וקברו של אהרן הכהן נמצא כמה קילומטרים לתוך סיני. מצרים מאפשרת למבקרים לבוא אך לצערינו הם לא מוצאים ענין רב בקבר זה.
ואשר לנושא שיחתינו: לא ביקשתי שתשווה. אני חרדי שמכיר את הרחוב החרדי ויש לך סיבה להאמין לי [אני חבר ויקיפדיה למעלה משנתיים] -ואני חושב שיש חשיבות ברורה ונחוצה לערך. ובנוסף: חיפוש קטן באינטרנט יספק את החשיבות המינימלית לערך. [וכמו שכבר כתבתי: לישיבה שהרב הנ"ל עומד בראשה ישנו ערך, כיון שהיא אחת הנחשבות בציבור, ואף לראש הישיבה השווה בסמכותו ובכבודו לרב הנ"ל.]
הצעתי: נשיב את הערך למקומו, נעמיד הבהרת חשיבות, ובכך תיתן הזמנות אכן להבהרה. המחיקה היתה מהירה ובלתי הגיונית. אני מאמין כי החשיבות תובהר בתוך יומיים. --האוהב - שיחה 21:23, 20 בנובמבר 2008 (IST)
שיחזרתי את הערך חיים ואלקין, כעת חשוב שתרחיב את הערך כך שתוכנו יסיר ספק באשר לחשיבות הרב. דוד שי - שיחה 21:29, 20 בנובמבר 2008 (IST)
אני אשב על זה עוד היום. יישר כח. במידה ויש 'ערך חרדי' שצריך שיפוץ/הרחבה/תיקון אנא תפנה אלי ואשמח לעשות. אני פשוט רוצה לתרום [ותורם, אבל לא מספיק] ואני לא ממוקד. שבת שלום. --האוהב - שיחה 21:43, 20 בנובמבר 2008 (IST)


אני מפנה את תשומת לבך לערך חיים ואלקין שערכתי היום. מקווה שתהיה מרוצה. כמו"כ ראיתי שהוסרה הבהרת החשיבות ע"י מאן דהוא וגם תוקנו טעויות כתיב. האם בזה הסתיים הענין והובהרה החשיבות לאלתר? --האוהב - שיחה 03:05, 21 בנובמבר 2008 (IST)
דרך אגב, הייתי בהלם מסויים כשראיתי שאין ערך על הקונסול סוגיהרה. חפש אותו בגוגל, הוא היה 'שינדלר היפני' כהגדרת YNET. אם תרצה אני מתנדב לכתוב. --האוהב - שיחה 03:06, 21 בנובמבר 2008 (IST)

ערך נאה. אם אתה סקרן לדעת מי שינה אותו מלבדך, לחץ על הלשונית "גרסאות קודמות".
יש ערך נאה על צ'יאונה סוגיהארה.
לטעמי הובהרה החשיבות. דוד שי - שיחה 07:05, 21 בנובמבר 2008 (IST)

התקווה[עריכת קוד מקור]

ראה משתמש:יחסיות האמת/התקווה (מפלגה). זו כבר פעם שלישית שהערך נכתב מחדש, לדעתי אם כבר אז הגרסה הראשונה של מזכיר קבוע שנמצאת בגרסאות הקודמות בדף המשנה שלי, היא הרצינית ביותר. יחסיות האמתלכו להצביע! • כ"א בחשוון ה'תשס"ט 07:45:29

הגרסה הנוכחית משקפת היטב את המידע שבאתר המפלגה. גרסתו של מזכיר קבוע מפורטת מדי לטעמי. מצע של כל מפלגה מכיל הרבה קש וגבבה, ותפקידנו להוציא מתוכו את העיקר. את המצע המלא יוכל החפץ בו לקרוא באתר המפלגה. כך גם ביחס לרשימת כל חברי ההנהלה הזמנית. אם השמטתי פרט חשוב, אתה מוזמן להוסיפו. דוד שי - שיחה 07:51, 19 בנובמבר 2008 (IST)


משתמש:Shalom2[עריכת קוד מקור]

תיסתקל בדף המשתמש. האם הוא יכול להיות מפעיל? שי אבידן - שיחה 08:33, 19 בנובמבר 2008 (IST)

אני רואה שהוא עסוק מאוד בערכי ספורט. כיוון ששזהו תחום חשוב, המושך קוראים רבים, חשוב שמשתמש:Shalom2 ימשיך לפתח תחום זה, ולא יכלה זמנו כמפעיל. דוד שי - שיחה 20:31, 20 בנובמבר 2008 (IST)

עידן קוולר[עריכת קוד מקור]

ראה דיון חשיבות בדף שיחה: עידן קוולר. ראה שם התייחסות לדברים שלך לגבי רף חשיבות לכתבי רדיו וטלוויזיה. התוכל להציץ ולוודא שאני אכן זוכרת נכון, ואולי להביע עמדה? קלודיה - שיחה 21:32, 20 בנובמבר 2008 (IST)

אני מציע שתביאי שם נימוקים ענייניים (לי אין חשק הערב להתעמק בדיון), בלי להיתלות בנימוקים שהבאתי בדיון אחר, שאולי יפים לדיון זה ואולי לא. דוד שי - שיחה 21:39, 20 בנובמבר 2008 (IST)

חשיבות[עריכת קוד מקור]

ערב טוב דוד. התואיל לבדוק את חשיבותו של הערך הזה? קריצה ברי"אשיחה • כ"ג בחשוון ה'תשס"ט • 21:47, 20 בנובמבר 2008 (IST)

Face-smile.svg דוד שי - שיחה 21:54, 20 בנובמבר 2008 (IST)

חנן גולדבלט[עריכת קוד מקור]

הוספתי את הקישור הבא: http://news.walla.co.il/?w=//753755

משום מה ידיעה זאת לא הובלטה בתקשורת. בתור אחד שהכניס ציטוטים של השופטים - יהיה הוגן אם תוסיף מידע מהכתבה הזאת (שכלל לא מופיע בערך). אם אני לא טועה זאת אותה אחת שהחלה את הפרשה.

לאחר הרשעתו בעבירות מין חמורות בשש נשים, רבות מהן קטינות, אין כל חשיבות לכך שהייתה נערה שביעית שבה החשד התברר כמוטעה. דוד שי - שיחה 22:22, 20 בנובמבר 2008 (IST)
היא הייתה הראשונה להתלונן עד כמה שאני יודע - וגם אם לא צריך לכתוב את זה. זה שהוא הורשע לא אומר שהוא עשה את המעשים בהם הוא הורשע. הערך במצבו הנוכחי מוטה ועושה אבל לגולדבלט.
זה שהוא הורשע אומר חד-משמעית שהוא עשה את המעשים שבהם הורשע, כל עוד לא הוכח אחרת. הערך במצבו הנוכחי עושה חסד רב עם גולדבלט, בכך שהוא מספר רק מקצת גנותו. קרא את פסק הדין ואת גזר הדין, ותראה עד כמה אפשר להרחיב את הערך. דוד שי - שיחה 22:39, 20 בנובמבר 2008 (IST)
ממש לא. אפשר להגיד שהוא עשה את המעשים רק אם יש הוכחה לכך - ואין. אני אפתח משאל אם להוסיף את המידע החשוב הזה בדף השיחה של הערך.
אתה יכול לנסות לערער בשמו לבית המשפט העליון. בית המשפט המחוזי מצא הוכחה למעשיו והרשיעו. ויקיפדיה אינה ערכאת ערעור. דוד שי - שיחה 22:57, 20 בנובמבר 2008 (IST)
אני מתנצל על התערבותי בשיחה, אני פשוט חייב לציין שהאמירה: "זה שהוא הורשע לא אומר שהוא עשה את המעשים בהם הוא הורשע" מקוממת אותי מאוד. במדינת חוק (והייתי רוצה להאמין שישראל היא עדיין מדינת חוק), מרגע שבית המשפט אמר את דברו בפסק דין - זו הופכת להיות האמת, ואין בלתה. אוי לנו אם לא כך יהיה. Lostam - שיחה 19:01, 22 בנובמבר 2008 (IST)
האומנם? ראה קטגוריה זו. ברי"אשיחה • כ"ה בחשוון ה'תשס"ט • 19:33, 22 בנובמבר 2008 (IST)
אני מסכים עם Lostam. קטגוריה:ישראל: מורשעים שזוכו היא קצה הקרחון, שהרי היא עוסקת במקרים חריגים שבחריגים, שבהם המורשעים זוכו לאחר שכבר ישבו בכלא שנים רבות. אין היא עוסקת באלה שהורשעו בערכאה נמוכה וזוכו בערכאה שמעליה, במהלך הרגיל של המשפט הפלילי. ובכל זאת, מרגע שניתן פסק דין, עלינו לכבד אותו, שהרי "לא בשמים היא" - אין לנו אלא את השופטים שיכריעו בדין. דוד שי - שיחה 19:48, 22 בנובמבר 2008 (IST)
כמובן שפתוחה הדרך לערער על פסק דין בפני ערכאה גבוהה יותר, בדרכים הקבועות בחוק, אבל אם בוחרים שלא לעשות זאת, או אם פסק דין נותר תקף גם לאחר ערעור עליו והופך לחלוט - אזי כשמו כן הוא: חלוט, והקביעות המופיעות בו הופכות לסופיות ולבלתי ניתנות לערעור. אפשר להבין, גם אם קשה לשמוע זאת לעיתים, מצב שבו מקורבים לנאשם מתקשים לקבל את רוע הגזירה ומותחים ביקורת על השופטים ("אין שופטים אדם בצערו" וכו'), אבל לא ניתן להבין ואסור לקבל מצב שבו אזרחים מן השורה לא מקבלים את הכרעת בית המשפט כהכרעה לגיטימית, חסרת פניות וסופית. זה מערער את יסודות החברה, מאחר וכפי שציין דוד, עדיין לא נמצאה שיטה טובה יותר מזו שבה שופטים מקצועיים ונעדרי משוא פנים יכריעו בדין. אגב, בממצאים עובדתיים שנקבעים בפסק הדין (להבדיל מממצאים משפטיים או שאלות של מדיניות משפטית), גם ערכאת הערעור מתערבת רק במקרים נדירים ויוצאי דופן במיוחד. Lostam - שיחה 20:19, 22 בנובמבר 2008 (IST)

הערך על קצה המזלג[עריכת קוד מקור]

ראה כאן. האיש והאגדה - שיחה - הכירו את עצמכם - יודעים עברית?! 22:44, 20 בנובמבר 2008 (IST)

הקישור "על קצה המזלג" הפנה לקובץ רשימות אף שברור שרוב המקשרים מכוונים לביטוי הלשוני "על קצה המזלג". גם אם אני מסכים למחיקת על קצה המזלג (ביטוי), עדיין מי שמחפש את הביטוי ראוי שיגיע לפירושונים. לא כך?. האיש והאגדה - שיחה - הכירו את עצמכם - יודעים עברית?! 23:08, 20 בנובמבר 2008 (IST)
הנה מבוקשך: על קצה המזלג. כעת יש לבקש מאנשי ויקימילון שיכתבו את הערך אצלם. יש בוודאי מקרים נוספים בוויקיפדיה שבהם ראוי ליישם פתרון זה. דוד שי - שיחה 23:16, 20 בנובמבר 2008 (IST)
מצויין, תודה. אך בכל זאת לא נראה לי שצריך לקשר ישירות לויקימילון. עדיף אולי לקשר בקישור אדום (כפי שנמצא בהרבה מהפירושונים), ובעתיד כשיהיה מי שיטרח ליצור את הערך בויקיפדיה ייהפך לכחול. האיש והאגדה - שיחה - הכירו את עצמכם - יודעים עברית?! 23:22, 20 בנובמבר 2008 (IST)
כיוון שלהערכתי לא ייכתב הערך "על קצה המזלג" (זה ביטוי שאין מה לומר עליו מעבר להגדרתו), עדיף לתת לקורא קישור לוויקימילון במקום קישור אדום. כאשר יגיע מישהו עם ערך לתפארת, שמסביר שהביטוי נולד בשבט האינקה, וממנו נדד לסקנדינביה על ידי הוויקינגים וכו', נטפל בבעיה. דוד שי - שיחה 23:25, 20 בנובמבר 2008 (IST)
Face-smile.svg OK. האיש והאגדה - שיחה - הכירו את עצמכם - יודעים עברית?! 23:27, 20 בנובמבר 2008 (IST)
אגב, הוספתי כבר את הערך על קצה המזלג בויקימילון, שם אני פעיל לא פחות מבויקיפדיה. האיש והאגדה - שיחה - הכירו את עצמכם - יודעים עברית?! 11:34, 21 בנובמבר 2008 (IST)

מבקש את התערבותך[עריכת קוד מקור]

לאחרונה התגלעה מחלוקת בעקבות שינוי שערכתי בערך אנארכיזם בו תרגמתי את המונח "היררכיה" למדרג. אף אחד לא טען כי השינוי שגוי - הטענה היחידה שהובאה ע"י מתנגדי השינוי היתה כי המונח "מדרג" אינו מוכר. טענה זו הפרכתי די בקלות. על טענותי שלי מדוע השינוי חיוני לא טרחו לענות. לעומת זאת, שחזרו את עריכתי בטענת "המצב היציב".
אין לי כל בעיה לפנות לבורר ואף הצעתי את אלדד (ללא תגובה בינתיים), אך לדעתי כל עוד הנושא בבירור, ראוי לתת עדיפות לגירסה שלי גם בגלל דבקותה בעברית וגם מהסיבה הפשוטה שאיש לא טען שהיא שגויה. אני מבקש שלכל הפחות תקבע מהי הגרסה שצריכה להופיע כל עוד המחלוקת בעינה. עמית - שיחה - האלבומים 23:35, 21 בנובמבר 2008 (IST)

האף הגדול שלי מפנה את תשומת לבו של דוד (עמית כבר מכיר) אל דיון/הצבעה שהתקיים באולם הדיונים של הבוט (ויקיפדיה:בוט/בוט החלפות/ארכיון 23#היררכיה -> מדרג). ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:43, 21 בנובמבר 2008 (IST)
בכיף, יוני. רק שאני מעריך מספיק את דוד שיעיין בכל ההפניות שמופיעות שם בדף השיחה. כנראה שאתה לא חושב שדוד מבין דבר או שניים בענייני ויקיפדיה. עמית - שיחה - האלבומים 07:02, 22 בנובמבר 2008 (IST)
הוספתי את דעתי בעניין בדיון בבוט ההחלפות. אני בעד היררכיה. כיוון שכך, אינני מוצא סיבה לעדיפות לגרסה של עמית, וני מציע שהגרסה עם היררכיה תהיה הגרסה הסופית, ולא "המצב היציב". דוד שי - שיחה 08:04, 22 בנובמבר 2008 (IST)
עמית החליף את המילה "היררכיה" במלה "מדרג" גם בערך צווארון לבן. לאור הדיון שנערך ולאור עמדתך שהובאה לעיל, האם זה יהיה לגיטימי שאשנה בחזרה ל"היררכיה"? Lostam - שיחה 19:06, 22 בנובמבר 2008 (IST)
כן, מוטב שעמית ימתין קצת לנוכח ההתנגדות לגישתו. דוד שי - שיחה 19:08, 22 בנובמבר 2008 (IST)
כמוך, גם לי משמעות המלה "היררכיה" ברורה מאליה, בעוד שאת משמעותה המדוייקת של המלה "מדרג" הייתי צריך לבדוק. אני מניח שכמונו יש נוספים. שיניתי בחזרה. Lostam - שיחה 20:07, 22 בנובמבר 2008 (IST)

ראה[עריכת קוד מקור]

שיחה:רפי קרסו. יחסיות האמת • כ"ד בחשוון ה'תשס"ט 18:08:59

אין לי מה להוסיף על דבריו של שנילי שם. דוד שי - שיחה 18:40, 22 בנובמבר 2008 (IST)

האם הפעם החתול שלך לא רואה[עריכת קוד מקור]

קישור מעולה בערך היישוב היהודי בחברון

החתול שלי עסוק במגוון רחב של נושאים, ובמיוחד יש לו דעות מגובשות על "המצב", שאותן הוא מביע בוועידות של חתולי השכונה. הוא אינו עוסק בבקרת ערכים בוויקיפדיה, אם כי אתמול, לאחר שעיין בירושלמי פסחים, הביע פליאתו באוזני, איך ייתכן שבאנציקלופדיה מכובדת כוויקיפדיה העברית אין ערך על הרב משה מרגלית, מחבר "פני משה", ותוך שהוא חושף את שיניו שאל "במה עסוקים אלה שאמורים לכתוב ערך זה? עוד בית בחברון? עוד מאחז? איפה סדרי העדיפויות שלהם?". דוד שי - שיחה 19:27, 22 בנובמבר 2008 (IST)
בבנין הארץ ננוחם. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 21:04, 24 בנובמבר 2008 (IST)
והחתול שלי אומר, מאז ביקורו האחרון אצל הווטרינר: "בבניין הארץ ניוחם". דוד שי - שיחה 21:09, 24 בנובמבר 2008 (IST)

יורק[עריכת קוד מקור]

אני מפנה את תשומת לבך לערך יורק ולדף השיחה שלו. הרחבתי אודות הטבח שנעשה ביהודי העיר ומנהג שנקשר באותו מעשה. המידע מהימן ואם יש צורך ארחיב מקורות. --האוהב - שיחה 05:32, 23 בנובמבר 2008 (IST)

(אמנם אני לא דוד, אבל) תמיד יש צורך, אם יש מקורות - הבא. ככלל, עדיף להביא את המקורות כאשר הם טריים ותחת ידך, מאשר לחכות שתעלה שאלה בעוד חצי שנה וכבר לא תזכור. דניאל צבישיחה 20:47, כ"ה בחשוון ה'תשס"ט (23.11.08)

תביעה פלילית כנגד שר[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. ראיתי שמחקתה את החומר שכתבתי (בצירוף מקור) כל התביעה הפלילית שהוגשה כנגד רמון. אנא הסבר לי את סיבת המחיקה, וכן האם אני יכול למחוק מידע על "תביעות פליליות" במגוון ערכים בלא יאשימו אותי בהשחתה? בברכה ובצפיה למענה מהיר בית השלוםשיחה • כ"ה בחשוון ה'תשס"ט • 11:48, 23 בנובמבר 2008 (IST)

בישראל המשטרה מאוד אדיבה, וכל אדם יכול לגשת לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה כנגד אדם אחר. לתלונה כזו אין כל חשיבות. כאשר המשטרה תחקור ברצינות, ובוודאי כאשר יוגש כתב אישום, יהיה מקום לדווח על התלונה. באשר למחיקת מידע מערכים: מוטב שתתמקד בנושאים שבהם אתה מבין, ותתרחק מנושאים שבהם אינך מבין. דוד שי - שיחה 18:59, 23 בנובמבר 2008 (IST)

ארבע פעולות החשבון[עריכת קוד מקור]

שלום דוד,

בתור אחד התורמים העיקריים לערך, הריני להביע בפניך את מחאתו של בני על כך שבערך בעברית (בניגוד לערך באנגלית) אין את האלגוריתם (כולל דוגמה) לביצוע כפל וחילוק ארוכים. אביהושיחה 19:57, 23 בנובמבר 2008 (IST)

האלגוריתם הזה הפך להיות זניח, לאחר שפעולות אלה נעשות בעיקר באמצעות מחשבון. בילדותי למדתי גם להוציא שורש ריבועי באלגוריתם ידני ולבצע כפל באמצעות לוח לוגריתמים. לטלפון חיכיתי שנתיים, כדי לצאת מהארץ נזקקתי לאישור מצה"ל, ודולרים אפשר היה לקנות רק בשוק השחור. דברים משתנים. דוד שי - שיחה 21:21, 23 בנובמבר 2008 (IST)
לפעמים דברים לא משתנים. רואים שלא נאלצת לעשות בחינה פסיכומטרית לאחרונה, שם אסור להשתמש במחשבונים. אביהושיחה 23:20, 23 בנובמבר 2008 (IST)
וצריך לבצע כפל? דוד שי - שיחה 23:22, 23 בנובמבר 2008 (IST)
וחילוק. דניאל צבישיחה 23:32, כ"ה בחשוון ה'תשס"ט (23.11.08)
דוד, בקורטה השתמשת פעם? חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • כ"ו בחשוון ה'תשס"ט • 23:33, 23 בנובמבר 2008 (IST)
הוכחת היתכנות נמצאת בערך על הוצאת שורש - גם חילוק צריך להיות מודגם בערך על חילוק. עוזי ו. - שיחה 23:44, 23 בנובמבר 2008 (IST)
בניגוד לוויקיפדיה האנגלית, אצלנו כפל וחילוק מפנים לערך ארבע פעולות החשבון. מבחינתי לא משנה אם נפצל את הערך או נשאיר את ארבע הפעולות באותו ערך , אבל נראה לי משהו מעוות בזה שיש לנו ערך על אלגברת הקווטרניונים, אבל איך מבצעים חילוק או כפל עוד לא.
לאייזק אסימוב יש סיפור קצר בשם ""תחושת העוצמה" המופיע בקובץ מחר כפול תשע המספר על עולם שבו אנשים אינם מסוגלים לבצע פעולות חשבון בסיסיות כי הם מסתמכים לגמרי על מחשבונים. כשקראתי אותו לראשונה, עוד לא היו מחשבונים, וחשבתי שהסיפור נחמד, אבל שאסימוב מגזים, האומנם?. אביהושיחה 07:13, 24 בנובמבר 2008 (IST)
לז'ול ורן יש סיפור על טיסה לירח. ככה זה עם עתידנים - הזמן החולף הופך את העתיד לעבר. אין לי התנגדות לכתיבת הערך כפל, שבו יוצגו שלל טכניקות לביצוע כפל. דוד שי - שיחה 07:16, 24 בנובמבר 2008 (IST)

גר"א[עריכת קוד מקור]

יש לך אולי מקור בכתביו? זה לא נשמע ממש אופיני לו. דניאל צבישיחה 23:04, כ"ה בחשוון ה'תשס"ט (23.11.08)

ציינתי את המקור שלי, שהוא הספר "עמנואל לוינס - ביוגרפיה", עמ' 195. לצערי הספר לא ציין את המקור שלו. אשמח מאוד למקור ראשוני יותר. דוד שי - שיחה 23:08, 23 בנובמבר 2008 (IST)
אני מומחה קטן לדברי הגר"א (בנגלה), וזה נשמע לי תמוה. הוא אמנם התנגד לעיסוק בהוכחת קיומו של האל (המליץ לקורא את חובות הלבבות (מע"ר, ס), אבל לדלג על פרק זה ולקרוא במקומו את הכוזרי, הידוע אף הוא בהתנגדותו לטיעונים לוגיים (הכוזרי מביא את טיעון העד), אבל עד כדי לומר שאי־אפשר לדעת שהוא קיים? בהחלט תמוה בעיני. דניאל צבישיחה 23:13, כ"ה בחשוון ה'תשס"ט (23.11.08)
האם חלק הגר"א על הפסוקים: "אתה הראת לדעת כי ה' הוא האלוהים, אין עוד מלבדו", "וידעת היום והשבות אל לבבך כי ה' הוא האלוהים בשמים ממעל ועל הארץ מתחת"? ברי"אשיחה • כ"ו בחשוון ה'תשס"ט • 23:22, 23 בנובמבר 2008 (IST)
צריך למצוא את הפירוש לתיקוני הזוהר ולבדור את הפירוש ל"לית מחשבה תפיסא ביה כלל". את זה קיםף סביר שזה יהיה שם. דניאל צבישיחה 23:31, כ"ה בחשוון ה'תשס"ט (23.11.08)

פעם אחרונה שאני מטריד[עריכת קוד מקור]

הוצרכתי לכתוב בויקיפדיה באנגלית, ולשם כך פתחתי שם משתמש חדש בשם Korach. ואז שמתי לב שבעצם אפשר להשתמש גם בניק האנגלית בויקיפדיה העברית ולהיפך. איך אני ממזג עכשיו בין שני השמות, והאם אני חייב לעשות זאת, והאם אפשר להישאר עם שניהם ופשוט להבדיל שבעברית אני עם האוהב ובאנגלית עם Korach? --האוהב - שיחה 06:39, 24 בנובמבר 2008 (IST)

אפשר להישאר עם שני השמות, אך ייתכן שתגלה שיש בכך הטרדה מסוימת במעבר בין שתי הסביבות. כדי להימנע מכך, רבים, ואני בתוכם, מעדיפים שם אחיד בכל מיזמי ויקיפדיה. דוד שי - שיחה 06:42, 24 בנובמבר 2008 (IST)
השאלה האם אוכל לפעול בויקיפדיה אנגלית עם כינוי הכתוב בשפה העברית? --Korach - שיחה 02:00, 25 בנובמבר 2008 (IST)
כן, אני פועל כך. דוד שי - שיחה 02:01, 25 בנובמבר 2008 (IST)

סליחה[עריכת קוד מקור]

מצטער על העבודה הכפולה שגרמתי לך בערך על אורי זכי. היתה שם התנגשות עריכה גם עם הכותב המקורי ו(כפי ששמתי לב רק מאוחר מידי) גם איתך. emanשיחה 02:30, 25 בנובמבר 2008 (IST)

כן, הבנתי שכך התגלגלו העניינים. דוד שי - שיחה 02:31, 25 בנובמבר 2008 (IST)

הטרדה[עריכת קוד מקור]

לדוד ערב טוב,

משתמש שבחר להיות בעילום שם ממשיך להתאנות לערך ממנו מחקת את הכיתובים "דרוש מקור" ושב והוסיפן הערב. מצדי שתמחקנה שמותיהן של אותן שתי חברות ובלבד שיחניח לערך, שלדבריו הערב בדף השיחה של הערך, הוא "בלתי אינציקלופדי". נתעלמה ממנו העובדה כי היה זה ערך על ארוע ספק פלילי ספק קונספרטיבי שעורר בזמנו תהודה עצומה בארץ ובעולם, שרוב הגרסאות עליו (חלקן סותרות) הן אכן בגדר שמועות ופולקלור, ומטעם זה בחרתי לכלול אותו בויקיפדיה. למזלי העובדות בדבר המשפט, פסק הדין וערערור, עליהם טרחתי רבות, הן עובדות בדוקות.

בברכה, אברהם אמיר - שיחה 21:40, 25 בנובמבר 2008 (IST)

שיחת תבנית:עיר#בורר[עריכת קוד מקור]

דוד שלום. האם תאות לשמש בורר במחלוקת זו? הדיון הרלבנטי מתחיל החל מפיסקה מס' 5. אשמח לשמוע את טיעונך המלומדים. תודה. חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • א' בכסלו ה'תשס"ט • 21:29, 27 בנובמבר 2008 (IST)

תבנית חתימת משתמש (מיוחדת)[עריכת קוד מקור]

לכבוד דוד שי שלום וברכה: רציתי לשאול אם אתם מרשים שאני יצור בשבילי תבנית בצורת אטיאס שיחה במקום לרשום הרבה הגרות טקסט או לעשות הרבה ה"עתק" "הדבק" (בשביל לראות את הגדרות הטקסט הנ"ל תלחץ על עריכה), בברכה אטיאס 22:36, 27 נובמבר 2008 (IST).

אני לא מת על חתימות מיוחדות, אבל אם החתימה הזו גורמת לך נחת, נסה אותה, נקווה שלא תפריע לאיש. דוד שי - שיחה 22:52, 27 בנובמבר 2008 (IST)
לא צריך תבנית, אתה יכול לעצב חתימה בהעדפות. ראה עזרה:חתימה. דניאל ב. 22:54, 27 בנובמבר 2008 (IST)

סן לואי דו הא! הא![עריכת קוד מקור]

אני באמת שונא לרוץ ולדווח על כל שטות, אבל נראה שהגמל התימני מתקשה בהבנת החלטתך. תוכל בבקשה לבאר לו את החלטתך בנושא תבניות העיר. באמת שאין לי כח להתכתש איתו על כל שטות. תודה. חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • א' בכסלו ה'תשס"ט • 02:55, 28 בנובמבר 2008 (IST)

אני מבקש בנימוס שתמחק את הביטוי המעליב "מתקשה בהבנת הנקרא" מהודעתך. הגמל התימני (צרו קשר) (28.11.2008 02:57)
מתקשה בהבנת החלטתך זה טוב? כל נוסח שיבהיר את כוונתי טוב בעיני. חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • א' בכסלו ה'תשס"ט • 03:19, 28 בנובמבר 2008 (IST)
דוד, אנא עיין גם בערך נקורה למשל. קרדיט לרעיון המפה לגיל כ. כל המפות האלה מיוצרות עתה באופן אוטומטי על ידי הבוט לאחר מאמץ אכלוס של חודשים של נתוני התבנית. ודאי ראית זאת בערכי פולין, צרפת ועוד יותר מ-20 מדינות אחרות. וזו רק ההתחלה. נרחיב את זה גם לעדכוני אוכלוסיה אוטומטיים, קואורדינטות ושאר דברים שניתן לבצע כאשר הנתונים מפורמטים. כאשר משחזרים אותנו והופכים הכל שוב למידע טקסטואלי, התוכן אינו נגיש והיכולת האלו יעלמו. התבנית עכשיו בערך היא אבסורד. חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • א' בכסלו ה'תשס"ט • 03:39, 28 בנובמבר 2008 (IST)
הגבתי שם. דוד שי - שיחה 07:30, 28 בנובמבר 2008 (IST)

אורות הכרך[עריכת קוד מקור]

בעבר מחקת תבנית שכתוב מערך זה. הוספתי אותה, ורק אז ראיתי שהיה בעבר דיון. תוכל לשחזר. בעיני הערך בלתי נסבל- מי אנחנו שנקבע על רגע שהוא אחד המרגשים בתולדות הקולנוע, או על תמות שהן פוגעות בסרט? מה עוד שגם הסגנון לא טוב, וצריך ויקיזציה. נוי - שיחה 17:50, 28 בנובמבר 2008 (IST)

.....והשיירה עוברת[עריכת קוד מקור]

לדוד שבת שלום,

מסביב יהום הסער ואני בוחר להבליג, בבחינת "והמשכיל בעת ההיא ידום".

בברכה, אברהם אמיר - שיחה 18:37, 28 בנובמבר 2008 (IST)

לתשומת לבך[עריכת קוד מקור]

אורן זריף. בעייתי ביותר. לו הייתי מפעיל הייתי מוחק אותו. מה גם שהנ"ל יודע לעמוד על שמו הטוב. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 21:24, 28 בנובמבר 2008 (IST)

היישוב היהודי בחברון[עריכת קוד מקור]

בערך נערכו מחיקות של התרשים ופרטי "הסכם חברון" מאתר הכנסת. איני רוצה "מלחמות עריכה". אבקש את חוות דעתך. או לפחות תרשה לי להוסיף קישור לויקישיבה. שבוע טוב. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 17:54, 29 בנובמבר 2008 (IST)

את דעתי על הערך אני מביע בעריכותי בו. דוד שי - שיחה 18:08, 29 בנובמבר 2008 (IST)

האקדמיה החופשית[עריכת קוד מקור]

הוספתי לערך תבנית חשיבות וסקרלט שיחזרה אותי ללא הסבר ואף איימה עלי כעל משחית. את הנימוק להוספת התבנית כתבתי כמקובל בדף השיחה של הערך. לצערי זאת לא הפעם הראשונה שאני נתקל בבריונות מצד המשתמשת הזאת. בבקשה תחזיר את תבנית החשיבות. אציין שמדובר בערך שלא הועמד למחיקה מעולם ולא הוסברה חשיבותו. 89.139.222.234 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

אנונימי, היכן איימתי עליך? תבנית הבהרת חשיבות והצבעת מחיקה הם אותו הדבר. אנונימים יכולים להבהיר חשיבות, אך לצערם קולם לא "נספר" בגלל זכות הצבעה. כתבת בדף שיחת הערך את דעתך שאין לערך מקום באנציקלופדיה ורצת מיד לשים חשיבות. קודם תפנה ללוח המודעות או לכיכר העיר לפני שאתה מוסיף תבניות. ואולי כדאי שתרשם. מאדאם דפיציטשיחה 16:19, 30 בנובמבר 2008 (IST)
איימת עלי כמה פעמים בעבר (ללא קשר לערך הזה). בנוגע לתבנית חשיבות: ממתי צריך לפנות לכיכר העיר או ללוח המודעות כדי להוסיף אותה? נימקתי את הסיבות להוספתה בדף השיחה. אני גם מוכן לוותר על הבהרת החשיבות ולפתוח בהצבעת מחיקה (אני יודע שאין לי זכות הצבעה). יש לי הזכות לפתוח הצבעה כזאתי?
אתה רואה זו הבעיה, אילו ערכים? איך איימה? אם תרשם, נדע במה מדובר, ככה אי אפשר. כל פעם מכתובת אחרת? אין לך את הזכות לפתוח הצבעה שאינך יכול להצביע בה, עד כמה שידוע לי. בכל אופן. בבקשה - הירשם. אפילו תחת שם אנונימי לגמרי, כדי שנוכל להתנהל בצורה סבירה. אחרת ההאשמות שלך כלפי סקרלט לחלוטין חסרי ביסוס. נינצ'ה - שיחה 16:32, 30 בנובמבר 2008 (IST)
איום = הודעת אזהרה שניתנת למשחיתים.

נו אז זה היה בצדק. מאדאם דפיציטשיחה 16:37, 30 בנובמבר 2008 (IST)

לפעמים צריך איזה אלמוני שיצביע על בגדי המלך החדשים. זכותו לשים תבנית חשיבות, וזכותנו המלאה להבהירה הבהר היטב. יחסיות האמת • ג' בכסלו ה'תשס"ט 16:48:03
נייט. מאדאם דפיציטשיחה 16:49, 30 בנובמבר 2008 (IST)
ויקיפדיה פאת נאש קונטרול! יחסיות האמת • ג' בכסלו ה'תשס"ט 16:51:33
אידי ספאצ טי קורקטש. מאדאם דפיציטשיחה 16:52, 30 בנובמבר 2008 (IST)

היי[עריכת קוד מקור]

מה נשמע? ש...שי...שי א...שי אבידן - שיחה 19:15, 30 בנובמבר 2008 (IST)

ג'ורג' בוש שואל את עוזריו: איך זה שאצל היהודים בניו יורק המידע עובר כל כך מהר? ענו לו: כששני יהודים נפגשים, הם שואלים אחד את השני "מה נשמע?" וכך המידע עובר. בוש החליט לבדוק את העניין בעצמו, התחפש לחסיד, והגיע בחשאי לברוקלין. הוא עצר את היהודי הראשון שעבר בדרכו, ושאל "מה נשמע?", והיהודי ענה לו: "מי יודע? מספרים שבוש התחפש לחסיד ובא לסיור בברוקלין". דוד שי - שיחה 20:58, 30 בנובמבר 2008 (IST)

היסטוריה של המתמטיקה[עריכת קוד מקור]

נכון שהרבה עבודה עוד לפני, כמעט חצי, אבל אחרי שהערך כבר תפס אורך של 56 קילובייט, קצת ירדה לי הרוח מהמפרשים. מכיוון שאני אנושי, מה שאני רוצה זה עידוד. Face-smile.svg האם תוכל לקרוא את הערך, להעיר הערות ובמידה הצורך להגיד לי "נוי! וואוו! איזו השקעה, פשש..." למרות שאתה גם כמובן יכול לקטול אותי. פניתי אליך כי אני סומך עליך, אתה מנוסה ונחמד, מבין בנושא ואני רואה שאתה נמצא כאן עכשיו (אתה תמיד נמצא כאן? כי לפעמים זה הרושם). בברכה, נוי - שיחה 19:59, 30 בנובמבר 2008 (IST)

אני נמצא כאן מדי ערב, ואני מקווה להספיק לעבור על הערך (מגרסה מוקדמת שלו, שעליה עברתי, הייתי מרוצה מאוד). דוד שי - שיחה 20:04, 30 בנובמבר 2008 (IST)
מעולה. קח את הזמן. אבל מהר! נוי - שיחה 20:07, 30 בנובמבר 2008 (IST)
נוי! וואוו! איזו השקעה, פשש. דוד שי - שיחה 08:40, 1 בדצמבר 2008 (IST)
מקורי. תודה. נוי - שיחה 17:07, 1 בדצמבר 2008 (IST)

מוזיקה - מוסיקה[עריכת קוד מקור]

שלום, דוד,

אחרי ויכוחים ודיונים רבים הוחלט, לפני זמן רב, שבוויקיפדיה נכתוב תמיד ובכל מקרה "מוזיקה", "פיזיקה" וכן הלאה. בוטים יצאו דחופים בצו שולחיהם לתקן כל עבירה על החוק. מה קרה עכשיו, שפתאום אתה משנה חזרה למוסיקה? האם התקבלה החלטה שונה? איך נכתוב מכאן ולהבא, או שכל מקרה יידון לגופו, ולפי מה? שלומית קדם - שיחה 20:23, 30 בנובמבר 2008 (IST)
ההחלטה שרירה וקיימת, עם חריג אחד: כאשר שמו של מוסד, כפי שמוסד זה בחר אותו, כולל את הכתיב "מוסיקה", נכבד את החלטתו של המוסד. לכן קול המוסיקה, האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים וכדומה. דוד שי - שיחה 20:27, 30 בנובמבר 2008 (IST)

משטרת המנדט[עריכת קוד מקור]

מה הקריטריונים להכלל בקטגוריה? למה למשל דוד תדהר לא כלול בה? חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • ד' בכסלו ה'תשס"ט • 08:35, 1 בדצמבר 2008 (IST)

עכשיו הוא נכלל בה. דוד שי - שיחה 08:37, 1 בדצמבר 2008 (IST)

זאק ומירי עושים פורנו[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:זאק ומירי עושים פורנו. דוד שי - שיחה 19:44, 1 בדצמבר 2008 (IST)

הי[עריכת קוד מקור]

לפני חמש דקות (בהתאם לתאריך שרשמתי לך את ההודעה הזאת) נתקלתי בערך יום הכלולות (שאני לא יודע אם הוא ימחק עד אז אז לא שמתי קישור אליו) שתוכנו היה "אני חכמה ואתם לא", וזהו. רציתי למחוק אותו אבל אז הסתבר לי שרק מפעילי מערכת יכולים. אז מהסיפור שלי לשאלות:

האם ניתן להציע את עצמי להיות מפעיל נולד או שאני חייב שמישהו ימליץ עליי?? --MT0 - שיחה 16:52, 1 בדצמבר 2008 (IST)

ניתן, אבל עם ותק של פחות מחודשיים - אין סיכוי. נסה עוד 10 חודשים. יחסיות האמת • ד' בכסלו ה'תשס"ט 17:46:19
חח טוב --MT0 - שיחה 00:24, 2 בדצמבר 2008 (IST)

יוליסס - ספר[עריכת קוד מקור]

שלום דוד

במסגרת נסיונות לשפר את הערך, שמתי לב לחוסרים עצומים שיש לנו במיתולוגיה היוונית. יש לך רעיון מי יכול לקחת על עצמו פרויקט לשיפור? לי אין זמן רב, ואת מעט הזמן אני מקדיש לשיפור מספר ערכים שכתבתי. בנוסף, כדאי שמישהו בעל רקע ספרותי ישפר את הערך עצמו איתןשיחה 22:03, 1 בדצמבר 2008 (IST)

כדאי לפנות לציבור כולו בלוח המודעות. גילגמש מתעניין ביוון העתיקה, אבל נדמה לי שבהיבטים אחרים שלה. למען האמת, יש לנו חוסרים עצומים בכל נושא, מלבד רבנים וכוכבי טלוויזיה, אלה החיים. דוד שי - שיחה 22:07, 1 בדצמבר 2008 (IST)

מבקש להחזיר את הבירור על סקרלט לבירורים מול מפעילים[עריכת קוד מקור]

אינני מבין את הנימוק שנתת, וסגירת דיון מול מפעיל באופן הזה אינה ראויה. יהיו אשר יהיו החשבונות שיש מול חגי, זו אינה הדרך לנהל אותם. אילן שמעוני - שיחה 21:40, 2 בדצמבר 2008 (IST)

איש לא מנהל חשבונות עם חגי. משום כבודו של חגי, נימקתי את צעדי במשפט קצר אחד. כיוון שחגי לא הסתפק בכך, פירטתי את מקצת קלונו תוך הרחבת הנימוק לצעדי. אני מקווה שתסתפק בכך. דוד שי - שיחה 21:44, 2 בדצמבר 2008 (IST)
אני עדיין חושב שזו הייתה טעות, אבל אין לי כוונה להמשיך את הויכוח מול נכבדים כמוך וכמו הראל. אני חש שבאמת יש רוח של זילות במשתמשים בקבוצת המפעילים, כמו גם אחידות דעים דסטרוקטיבית בינהם במקרי מבחן. בנוסף, העובדה שחגי ביקש מסקרלט להחזיר את ההצבעה או למחוק במחיקה מהירה משמיטה לדעתי את הבסיס מתחת ל"תיאוריית הקשר" לפיה מדובר במהומה שחגי עורר על מנת להדגיש עמדה.
עם זאת, שגיאות ופוליטיקה מסואבת הן חלק מכל אירגון, וויקיפדיה אינה יוצאת דופן. בלית ברירה אני משלים עם זה נוכח התערבותך. מן הסתם ההשפעה הכוללת שתהיה לזה בכל זאת מועטה. אילן שמעוני - שיחה 12:11, 3 בדצמבר 2008 (IST)

שיחה:אריך הפנר[עריכת קוד מקור]

אנא הבט שם. איני יודע איך להגיב לדברים התמוהים שנכתבו שם. יעקב - שיחה 10:18, 3 בדצמבר 2008 (IST)

תודה על שטרחת לבדוק את הנאמר שם. לצערי נראה לי שדרכינו נפרדו. לא שאני עוזב את הויקיפדיה אבל הערכתי כלפיך נעלמה ואיננה וכבר לא אפנה אליך שוב ולא אטריח אותך בזוטותי וכנראה שגם אמעיט בעיסוק במה שנדרש פה יותר מכל - עריכה תחבירית ולוגית של ערכים. אנו עוסקים כאן מעבר לאיסוף ידע באומנות המילים, שקילתם בפלס והצגתם בצורה נכונה. הזלזול באומנות זאת, מביאה לתמיכה במשפט שנכתב שם. אז נכון שבאופן כללי התוכן נכון - חייליו של הפנר בצעו פשעי מלחמה והמשפט מדברי הפנר שהביא אלמוג (כנראה המשפט המרשיע ביותר שיכל למצוא) רומז לכך, אולם המשפט הוא בעל מבנה לוגי שגוי לגמרי. הוא טוען שדבר א' גורר את ב', למרות שזה לא נכון, וא' כלל אינו מתייחס לב'. במקום לתקן את המשפט הזה, דבר שאני לא הצלחתי לעשות בהעדר מידע, אבל יכולתם לעשות ב-30 שניות, החלטתם שניכם להתנפל עלי. דבר זה גורר ללא ספק (כרוח המפקד של ויקיפדיה) אי נכונות של ויקיפדים להתעסק עם ערכים מעין אלו וממילא לאוסף הבלתי נגמר של ערכים לשכתוב ולעריכה, וגרוע מכך של ערכים ללא סימון אך בעלי מבנה לוגי עקום, סידור לא נכון, כפילויות והחסרות, הכללות לא מדוייקות, ועוד ועוד זוטות מעין אלו, שאיש לא יתעסק בהם כי לא רק שמדובר על עבודה קשה, חסרת הילה (מה אכתוב בדף המשתמש - סידרתי כמה משפטים עקומים?), אלא שהעוסק בה חשוף לבוז מתמיד של כותבי הערכים, בגיבוי שלך.
בעניין זה אציין את הערכים פרשת הרצח בחולות תל נוף וניסוי העגבת בטסקיגי כשני ערכים שיש להם פוטנציאל להיות ערכים טובים אם רק היו עוברים עריכה מקיפה וסידור. אך מכיוון שאינני מזוכיסט, ומהסיבות שנמנו למעלה, נמנעתי מלגעת בערכים לאחר שהבנתי שהכותבים אינם מעוניינים בכך. רשימה קטנטנה של בקשות קטנות לתיקון עדיין מחכה לגואל בדף שיחה:ניסוי העגבת בטסקיגי והבעיות שהעליתי שם עדיין מצויים בערך. סביר להניח שמאות ואולי אף אלפי אנשים קראו את הערך מאז, ונתקלו באותן בעיות שאני נתקלתי. טעיתי כשהתעסקתי עם אריך הפנר מלכתחילה שכן ידעתי מי כותבו, אבל בכל זאת יש לי חולשה לאמונה בטוב שיש בבני אדם ושבדבר כה פשוט וברור יהיה ניתן להגיע לתיקון ענייני.
אותם דברים נכונים לגבי שיחה:היישוב היהודי בחברון. אנו עוסקים כאן באומנות המילים ומה הן מבטאות. אתה יודע מה פירוש הביטוי חיכוך מתמיד לכל קורא עברית (יום יום יש מריבות בין שכנים, כל אחר צהריים אלו צועקים על אלו ואלו מקללים את אלו) ואתה גם אמור לדעת שזה לא המצב בחברון. יש הרבה מילים שיכולות לתאר את מה שקורא בחברון, והן אכן כתובות בערך. יש שם קרבה רבה ומסוכנת בין יהודים וערבים, יש שם נוכחות צבאית שמקשה על הערבים, יש שם פיגועים רבים (הרבה פחות משיש בירושלים) ועוד ועוד. את הדברים הללו יש לכתוב. אולם ההכללה "חיכוך מתמיד" גם אם היא נכונה מילולית (עובדה שהיו 150 ארועים בכרוניקה של צה"ל בכך וכך זמן), ואני סובר שלא, אינה מעבירה לקורא את התמונה של המצב בחברון אלא משהו אחר לגמרי, משהו שמשתמש:קלודיה רוצה שיעבור למרות שזה איננו המצב. אגב, הטבח במערת המכפלה אינו קשור להיישוב היהודי בחברון. מבצעו לא היה תושב היישוב היהודי, הוא התרחש במערת המכפלה שהוא מקום עלייה לרגל להמוני יהודים ואינו בית כנסת של היישוב היהודי בחברון (אבל שוב אני מנדנד לך על הפרטים הקטנים במקום לעסוק בשלם).
ואתה שלום וביתך שלום וכל אשר לך שלום. יעקב - שיחה 09:51, 4 בדצמבר 2008 (IST)
לעניין האישי לא אכנס, למרות הטענות הקשות שעולות בתגובה הארוכה הזו, והעיוות המסויים של העובדות המצוי בה. אני רק רוצה להבין מדוע תמיכתו של דוד שי בי משרה על הוויקיפדים את רוח המפקד ומביאה לזלזול באנשים העורכים עריכות של תיקונים לוגיים ותחביריים בערכים, בעוד שפקודתו של הפנר לחייליו (להבדיל אלף אלפי הבדלות), שהיו מצויים במשטר צבאי, אינה קשורה כלל לפשעי המלחמה שבוצעו בחזיתה של הארמיה שלו. שם לא הייתה "רוח המפקד"? המשטר בוויקיפדיה של הנשמעים למרות דוד שי הוא קשוח ומחמיר יותר מזה של חיילי הוורמאכט? ושוב אבקש את סליחתו של הפנר (מפקד הוורמאכט בחזית הצפון והחזית הבלטית בעת ביצוע מעשי הזוועה בפונאר ומעשים נוספים) על שחיפשתי ומצאתי משפט מרשיע שאמר. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים, זצוקלל"ה. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 11:00, 4 בדצמבר 2008 (IST)
הצעתך נראית לי. אפשר לכתוב בערך שדברים אלו של הפנר מבטאים את רוח המפקד שליוותה את הארמיה שלו בעת שהיא ביצעה את פשעי המלחמה הללו. ראוי גם שתוסיף לערך את ההתיחסות לפונאר כדי שהידיעה על פשעי מלחמה תבוא לא רק מכללה אלא גם מהפרטים.
הלוואי והיה ניתן למצוא חומר יותר מרשיע ממה שנמצא על הרשע הזה, אולם העדרו של חומר זה אינו מצדיק לעשות מהויקיפדיה צחוק. קוראיך אינטילגנטיים יותר משאתה חושב ואני לא בטוח שגישתך החינוכית המטיפה תשפיע עליהם בכיוון שאתה רוצה. לעיתים מסר עדין והשארת הסקת המסקנות לקורא עדיפה ויעילה יותר.
להבא, הקפד להכניס את מקורותיך לערכים שאתה כותב. הסתרת מקורות המידע אינה נדרשת לצורך המלחמה בנאציזם. יעקב - שיחה 11:43, 4 בדצמבר 2008 (IST)
ברשותך, אקטע כאן את השיחה, על מנת לא להעמיס על דף המשתמש של דוד, ראה את כל מה שנאמר בינינו בשיחות קודמות כאילו נאמר גם כאן. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 12:46, 4 בדצמבר 2008 (IST)

תגובתו של אלמוג[עריכת קוד מקור]

מבלי לדון במעמקי הויכוח על המשפט בערך, אי אפשר להתעלם מהתנהגותו של אלמוג בדף השיחה של הערך. אתה קראת לזה שם "תגובתו של אלמוג נזעמת". אבל אי אפשר להסתפק בזה. זו לא תגובה נזעמת. זו תגובה בלתי נסבלת.

כשמישוה כותב: "אני שמח שלאחר שישים שנה שפושע המלחמה הנאצי אריך הפנר נמק בקבר השחור, ואני מקווה שהוא מקבל תוספת גופרית בסיר שלו בגיהנום, קמו לו ולחייליו הנאצים סניגורים בוויקיפדיה העברית", הוא קורא לבן הפלוגתא שלו 'סנגור של נאצים'. האם אי אפשר לדון על תוכן של משפט, בלי להיקרא 'סנגור של נאצים'?!

אני נחסמתי לא מזמן לשלושה ימים על כך שקראתי למשתמש אחר "נודניק בלתי נלאה" ו"טיפש חרוץ". אם על כך נחסמתי לשלושה ימים, מה צריך לעשות למישהו שקורא לבן פלוגתא בויכוח לגיטימי על ניסוח 'סניגור של פושע מלחמה נאצי וחייליו'?

אז אלמוג הוא משתמש רב זכויות, ואולי יש להקל איתו, ולא לחסום אותו לשלושה ימים כפי שנעשה לי, למרות שדבריו חמורים בהרבה. אבל לעבור על כך בשתיקה כאילו לא היה כלום? זה רק עלול להביא להתדרדרות המצב, ולתנהגות גרועה עוד יותר בפעם הבאה. emanשיחה 13:42, 4 בדצמבר 2008 (IST)

דבריך נגעו לליבי. חסמתי את עצמי לשבועיים. להתראות ב-19 בדצמבר. כך אעשה בכל פעם שתתערב בעניין לא לך ותטיף לי מוסר. בברכת "מצא בהקדם את המדורה הבאה ושפוך עליה חבית של נפט" אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 13:53, 4 בדצמבר 2008 (IST)
אני שמח ש(למרות שאתה עוד מתקשה להודות בכך) הבנת את חומרת הדברים שלך, ולקחת על עצמך עונש חמור של חסימה לשבועיים. לדעתי אם תתנצל בפני יעקב על הדברים הקשים שהטחת בו יהיה ראוי לקצר את העונש. emanשיחה 14:07, 4 בדצמבר 2008 (IST)
אין לי בעייה עם מה שכתבתי ליעקב. הבעייה שלי היא שאיני מסוגל לעבוד כשאתה מתערב ללא הרף בענייני. אני מקווה שבמהלך השבועיים הקרובים תמצא את הדרך לחשוב כיצד להפסיק זאת. בכל פעם שתתערב בענייני אלך מכאן לתקופה קצובה, בתקווה שבאותם השבועיים תמצא מישהו אחר להציק לו, להתאנות לו, ולקרוא לחסימתו, ותוציא עליו את האנרגיות המצטברות. הסיכון הוא שלא תמצא, ולכן כשאחזור תמשיך להציק לי, להתאנות לי ולקרוא לחסימתי, אבל אני אופטימי. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 14:46, 4 בדצמבר 2008 (IST)
בעצם אני פסימי. לא אשוב לכאן עד שלא תהיה בידי הבטחה כתובה בשולי דף המשתמש שלי שלא תתערב יותר בכל עניין הנוגע לי. נמאסת. אני לא חייב לסבול את זה. זו (פרט לעריכת דף המשתמש) עריכתי האחרונה בוויקיפדיה העברית עד שהבטחה זו לא תהיה כתובה בדף המשתמש. יש גבול לכל תעלול. 14:53, 4 בדצמבר 2008 (IST)
כל עוד אתה לא מבין למה אסור לקרוא לויקיפד אחר איתו יש לך ויכוח על ניסוח 'סניגור של פושע מלחמה נאצי וחייליו', או לפחות לא מוכן להודות בכך, אז אולי מוטב שבאמת לא תהיה פה.
ואנא חסוך מאיתנו את ההצגה הפולנית של הקורבן המסכן שמותקף על לא עוול בכפו. פעם אחר פעם אתה מתקיף פה אנשים בבוטות ואכזריות שאף משתמש אחר לא מרשה לעצמו. אבל הפעם באמת הגדשת את הסאה.
לכן, לפני שאתה דורש מאנשים אחרים הבטחות וערובות כאלה ואחרות, אתה צריך להתנצל, ולתת ערובות שלא תחזור על התנהגות דומה. emanשיחה 15:06, 4 בדצמבר 2008 (IST)
במחשבה נוספת, למה לסבול ולענות את עצמי רק בגלל שאינך מסוגל לשלוט בעצמך? מה אני אמא שלך? הגננת שלך? חזרתי בי. אמשיך לעשות כאן ככל העולה על רוחי, ובכל פעם שתתערב בענייני אתעלם, אך אתקן את שגיאות הכתיב האנדמיות לכתיבתך (אות מובהק לזלזול במי שאתה פונה אליו), ואדגישן, כשם שעשיתי בהודעתך דלמעלה. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 15:19, 4 בדצמבר 2008 (IST)

בית הכנסת חזון דוד[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. בעבר בקשתי ממך לשמש כבורר. לאחר שנוכחתי שאין לך פנאי לכך או עניין בכך, פתחתי הצבעה בנושא. המשתמש "אורי" כתב לי שעלי לבקש ממך אישור להצבעה, ועל כן אני עושה זאת. בברכה בית השלוםשיחה • ו' בכסלו ה'תשס"ט • 12:43, 3 בדצמבר 2008 (IST)

איזה בלגאן סביב "חזון דוד"[עריכת קוד מקור]

ראה שיחת משתמש:בית השלום#משתמש:בית השלום/ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/משתמש:בית השלום/בית הכנסת חזון דוד. (שונה להפניה ע"י חגי. במקור היתה כאן העתקה לא שלמה) חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • ז' בכסלו ה'תשס"ט • 14:46, 4 בדצמבר 2008 (IST)

הפסו בוררים בישראל? אם בורר מוסכם עסוק או לא רוצה לברור ניתן לפנות לבורר מוסכם אחר אריאל - שיחה 12:14, 3 בדצמבר 2008 (IST)
וניתן גם לפתוח הצבעת מחלוקת כפי שעשיתי. סבורני שהעובדה שאורי ביטל את ההצבעה אינה מוצדקת. בית השלוםשיחה • ו' בכסלו ה'תשס"ט • 12:30, 3 בדצמבר 2008 (IST)
בוודאי שניתן לפתוח הצבעת מחלוקת ועל כן לא ביטלתי אותה, אלא השעתע אותה, בטרם נפתחה, עד שיושלמו הליכים בסיסיים של כבוד למוסד הבוררות וקצת נימוס אלמנטרי (בניגוד לכותרת השרשור) לבורר. סבורני שאין בכך שום בעיה. אורי שיחה 12:36, 3 בדצמבר 2008 (IST)

אני מתנצל על הבלגן שנוצר עקב רשלנותי - סוגיה זו פרחה מזכרוני. בכל אופן, נתתי כעת את החלטתי בדף שיחת משתמש:בית השלום/בית הכנסת חזון דוד. דוד שי - שיחה 06:23, 4 בדצמבר 2008 (IST)

ישיבת 'בינות' רעננה[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, על הערך הנ"ל נמצאות תבנית:לעריכה שאתה הנחת שם לפני זמן מה ותבנית חשיבות שהונחה לפני יותר משבוע על-ידי עידו, מכיוון שאיני (כיוצר הערך) יכול להורידם והדיון שם לא מתקדם, פניתי אלייך בבקשה זאת מהנימוקים הבאים:
בדיון החשיבות קיים חבר אחד שטוען לחשיבות הערך (דניאל, גם אני תומך בחשיבות הערך אך לא הבאתי זאת בדיון עקב טעונתי שבהמשך) ועוד 3 חברים (פרפרפ, עודד ואנכי) שחושבים שאין לקיים דיון חשיבות\מחיקה על הערך באופן פרטי אלא צריך להיות דיון כללי יותר בנוגע לערכי מוסדות בכלל וישיבות הסדר בפרט.
כפי רוח הדברים בסגנון ובמספר הצבעות לאחרונה אני לא רואה משהו שהולך לפתוח דיון עקרוני בנושא ועל-כן אני לא רואה התקדמות בדיון החשיבות הספציפי שהחל לפני יותר משבוע ונזנח.
ולעניין תבנית העריכה, עידו, לפני ששם את תבנית החשיבות ערך את הערך, קיצץ ושיפץ, איני מסכים עם כל שינוייו וחבל לי על מספר משפטים שנעלמו, אך אני מוכן לקבל את שינוייו האוביקטיביים ואיני חושב שנחוצים עוד שינויים\דיונים.
אשמח לתגובתך • קוני למלז' בכסלו ה'תשס"ט • 11:54, 4 בדצמבר 2008 (IST)

עידו הוריד את תבנית החשיבות, אני עדיין מצפה לתגובתך על תבנית העריכה בהתחשב בעריכות שעידו ביצע. • קוני למלי"א בכסלו ה'תשס"ט • 00:49, 8 בדצמבר 2008 (IST)
נעלבתי. • קוני למלי"ב בכסלו ה'תשס"ט • 07:48, 9 בדצמבר 2008 (IST)

איפה ?[עריכת קוד מקור]

דוד שלום,

איפה התמונה ? אברהם אמיר - שיחה 20:35, 4 בדצמבר 2008 (IST)

עוד תגיע. דוד שי - שיחה 20:39, 4 בדצמבר 2008 (IST)
הגיעה. דוד שי - שיחה 21:12, 4 בדצמבר 2008 (IST)

אדמירל צי[עריכת קוד מקור]

הגהה זה חשוב, אבל כדאי להשתדל לא להכניס שגיאה תוך כדי כך... המחיקה של אדמירל הצי היתה נכונה. אנא מחק שוב. חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • ח' בכסלו ה'תשס"ט • 07:13, 5 בדצמבר 2008 (IST)

עמי אילון הוא אדמירל צי או אדמירל הצי? דוד שי - שיחה 07:17, 5 בדצמבר 2008 (IST)
אתה צוחק? הוא 4 דרגות פחות מאדמירל הצי... ראה דרגות הכוחות המזויינים של ארצות הברית. חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • ח' בכסלו ה'תשס"ט • 08:02, 5 בדצמבר 2008 (IST)
בתוקף סמכותי כביורוקרט, ומתוך כבוד למפקדי לשעבר, אני מעלה בזאת את עמי אילון לדרגת אדמירל הצי. בהזדמנות זו אני מעלה את משתמש:Lostam לדרגת אדמירל הציצי. דוד שי - שיחה 08:08, 5 בדצמבר 2008 (IST)
הוא חזר בתשובה שהצטרף למפלגת מימד, או שהכסא חשוב מכל ועם 7-9 מנדטים לברק אין לו סיכוי...? חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • ח' בכסלו ה'תשס"ט • 08:18, 5 בדצמבר 2008 (IST)

הבית החום[עריכת קוד מקור]

דף השיחה נמחק וללא הצדקה, ןאין לי מושג איך מבטלים את המחיקה שלו. --שפ2000 - שיחה 12:06, 5 בדצמבר 2008 (IST)

השארתי בקשה בדף ויקיפדיה:בקשות ממפעילים, בתקווה שמישהו ישחזר. גם אם התנהל שם ויכוח שאינו רלוונטי, לא מוחקים דף שיחה בגלל זה, אלא מעבירים את הוויכוח למקום שכן רלוונטי. Deroravi מתעקש לא להודות בטעותו ולשחזר, וחבל. דניאלשיחה 12:25, 5 בדצמבר 2008 (IST)

רשימת ה-11[עריכת קוד מקור]

יש היום בהארץ כתבה מפורטת. איתןשיחה 21:51, 5 בדצמבר 2008 (IST)

וערך נוסף שחסר: משפט בצלאל מזרחי נגד "הארץ" איתןשיחה 22:04, 5 בדצמבר 2008 (IST)
כן, ראיתיה אך טרם קראתיה. דוד שי - שיחה 22:21, 5 בדצמבר 2008 (IST)
בינתיים הוספתי קצת לפשע מאורגן. נא עבור עליו לראות אם אין שם משהו "נפיץ" איתןשיחה 22:45, 5 בדצמבר 2008 (IST)

קרבות מלחמת העצמאות[עריכת קוד מקור]

שלום רב. הכוונה שלי הייתה לעשות סדר ואחידות. בדיוק מה שעשית עם ערכים של שאר הקרבות.

תודה. McKaby - שיחה 20:24, 6 בדצמבר 2008 (IST)

שלום לך[עריכת קוד מקור]

אתה רציני עם ההתעקשות הזאת על ברצלונה? פשוט נעים לי יותר כשרואים את כל המילה מלונקקת, יש עם זה בעיה? Face-smile.svg --גוונא - שיחה 00:28, 7 בדצמבר 2008 (IST)

כן, רציני מאוד. זו הדרך בכל ערכי ויקיפדיה, ויש לכך סיבה טובה: עדיף, במידת האפשר שהקישור יגיד לקורא לאיזה ערך הוא מקשר, ועדיף שלכותב יהיה הטקסט קצר ופשוט יותר. דוד שי - שיחה 06:40, 7 בדצמבר 2008 (IST)

האם[עריכת קוד מקור]

לאחר עשרים וארבע שעות בהן הדף לא נערך לא ניתן לסגור ולארכב את הדיון העוסק בי בויקיפדיה: דיווח הפרעות? הדיון בבירורים נסגר כאשר הפעולה של המפעיל מתוקנת. כאן לא ניתן לעולם לסגור את הדיון, וזהו מעין עמוד קלון וירטואלי, שלאחר שהדיון דעך מעט, יש רק מקום למישהו מזדמן לבוא ולהשליך שם ביצה סרוחה משלו. האם יש בידך לארכב? אין משהו שניתן לומר שלא נאמר שם. אלמוג 07:19, 7 בדצמבר 2008 (IST)

ארכבתי. עכשיו הזמן לפתוח דיון בבירורים מדוע ארכבתי מוקדם מדי. דוד שי - שיחה 07:26, 7 בדצמבר 2008 (IST)

מבליח לרגע[עריכת קוד מקור]

שכחתי מה המדיניות לגבי ערכים כמו זה, שברור שנכתבו לצורך פוליטי מטעם המועמד (בגרסה הראשונה נכתב שהוא מתמודד בפריימריז בקדימה). יום טוב, אחיה פ. - שיחה 13:18, 7 בדצמבר 2008 (IST)

סביר להניח שלו היה נכתב בלי קשר לפריימריז, היה שורד (נציב שרות בתי הסוהר, בין שאר תפקידיו). אולי מישהו ירים את הכפפה ויכתוב עליו ערך שאינו מפר זכויות יוצרים. JavaMan - שיחה 13:50, 7 בדצמבר 2008 (IST)
כמו שהערך נראה, הרושם הוא שנכתב על ידי אחד מאויביו, ולא על ידי אחד מתומכיו. כמו שכתב JavaMan, האיש ראוי לערך. דוד שי - שיחה 19:51, 7 בדצמבר 2008 (IST)

למה נדרסתי?[עריכת קוד מקור]

אני לא רואה מספיק הבדל בטקסט שלך. הידרו - שיחה 20:15, 7 בדצמבר 2008 (IST)

על עובדות אין זכויות יוצרים, ומבחינת סגנון ההבדל נראה לי מספק, לכבודך הגדלתי אותו מעט יותר. דוד שי - שיחה 20:39, 7 בדצמבר 2008 (IST)

"החזרת פסקה שהסרתה מצריכה דיון בדף השיחה"...[עריכת קוד מקור]

מה זה? ביטוח מפני שינויים עתידיים? :-) רנדום - שיחה 10:02, 8 בדצמבר 2008 (IST)

יש להבין את דברי כפשוטם: כיוון שכותב הפסקה וגם מסיר הפסקה שניהם בעלי מוניטין, סברתי שראוי לנמק היטב את הסיבה להסרתה, ולאחר מכן לחכות לנימוק מדוע ראוי שתופיע, ולא להסירה ללא נימוק. את הערך ראוי עוד להרחיב, בתור התחלה לפי ויקי האנגלית. דוד שי - שיחה 19:25, 8 בדצמבר 2008 (IST)

עמותת לחיילים באהבה[עריכת קוד מקור]

שלום דוד,

האם לדעתך העמותה הזו ראויה לערך בוויקיפדיה? למען גילוי נאות, חוברת התשבצים שהם מצרפים לחבילות הופקה על ידי. בברכה. ליש - שיחה 09:20, 9 בדצמבר 2008 (IST)
לטעמי לא. עמותות יש כחול אשר על שפת הים (כלומר 40,000), וזו איננה מהבולטות שבהן. דוד שי - שיחה 19:52, 9 בדצמבר 2008 (IST)
תודה. ליש - שיחה 20:26, 9 בדצמבר 2008 (IST)

בצלם[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:בצלם#פרו פלסטיני. דוד שי - שיחה 22:55, 9 בדצמבר 2008 (IST)

צירוף המקרים של לינקולן וקנדי[עריכת קוד מקור]

דוד, תודה על תמיכתך. למי שיש ספק בנחיצות הערך, יכול להסתכל בתוספת האחרונה שהוספתי שם שמבהירה נקודה מסוימת. מכאן תיקנתי גם טעות מביכה באברהם לינקולן. אני יכול רק להצר על כך ש-24 איש תמכו במחיקתו. איתןשיחה 21:03, 9 בדצמבר 2008 (IST)

דוד[עריכת קוד מקור]

כתבת "אני מסכים עם נימוקיו של Gridge". העניין הוא שערכתי לאחר מכן את תגובתי. נראה שלא שמת לב לזה כתוצאה מההתנגשויות. ‏Gridge ۩ שיחה.

הוספתי כמה מילות הבהרה. אני עדיין מסכים נימוקיך, ורק מסקנתי שונה. דוד שי - שיחה 22:25, 9 בדצמבר 2008 (IST)

נום (פנטזיה)[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תוכל לחוות את דעתך בדף השיחה של הערך לגבי השם העברי של גזע מיתולוגי בו נשתמש בשם הערך. 24.12.234.123 22:56, 10 בדצמבר 2008 (IST)

פונטים[עריכת קוד מקור]

לכבוד דוד שי שלום וברכה: האם כדאי שאני ייצור דף בשם ויקיפדיה:פונטים שיסביר על הוספת פונטים וגם יכיל רשימת כל מיני פונטים. בברכה אטיאס שיחה. 01:43, 12 בדצמבר 2008 (IST)

מוטב שתקרא לו ויקיפדיה:גופנים. דוד שי - שיחה 07:01, 12 בדצמבר 2008 (IST)
בסדר, ובנוסף לכך האם אתה יודע איפה מסבירים על יצירת טבלאות. בברכה אטיאס שיחה. 19:23, 13 בדצמבר 2008 (IST)
דפי הסבר מתחילים ב"עזרה": עזרה:גופנים. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 14:22, 12 בדצמבר 2008 (IST)
טוב. בברכה אטיאס שיחה. 19:23, 13 בדצמבר 2008 (IST)

ביאליק[עריכת קוד מקור]

עד לטיפול השורש שהערך זקוק לו, הוספתי סעיף "דמותו הציבורית והנצחתו" שליקט חלקים שונים מהערך יחד עם תוספת קטנה שלי, כולל בנושא הספרדים. אודה אם תעיף מבט. דב ט. - שיחה 15:07, 12 בדצמבר 2008 (IST)

בנק ישראל[עריכת קוד מקור]

דוד שלום, האם אוכל לבקש שתשלים את הערך ? גוף חשוב העומד מדי יום במרכז החדשות, ערך חסר ואתה האדם המתאים לכך צחי לרנר - שיחה 19:16, 12 בדצמבר 2008 (IST)

בנק ישראל הוא לקוח ותיק שלי, ואני משתדל שלא לכתוב על לקוחות שבטיפולי (למעט נגיעות תחזוקה קלות). דוד שי - שיחה 19:39, 12 בדצמבר 2008 (IST)
דוד, אתה צודק צחי לרנר - שיחה 19:42, 12 בדצמבר 2008 (IST)
בזמנו הרחבתי את הערך לבקשת הראל. מה שחסר הוא בעיקר סיקור היחידות המקצועיות, שהוא לא must, משום שפעילות הבנק מסוקרת בהרחבה. איתןשיחה 18:15, 13 בדצמבר 2008 (IST)

כלכליסט[עריכת קוד מקור]

הקישור שלי כולל גם רובריקה על פרטיו האישיים שאינה מופיעה בקישור שלך. יחסיות האמת • ט"ז בכסלו ה'תשס"ט 15:35:03

אין לי מושג מהו האתר הזה, והאם הוא מציג את כלכליסט בהיתר. שלוש השורות הנוספות אינן מצדיקות קישור אליו. דוד שי - שיחה 15:43, 13 בדצמבר 2008 (IST)

הערך רצח יצחק רבין[עריכת קוד מקור]

תשומת לבך לכך שחגי אדלר פתח עליו הצבעת מחלוקת כאן. הבנתי שהיית מהמתדיינים העיקריים בדף השיחה ולדעתי ראוי שתשמיע את דעתך כצד במחלוקת. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 10:36, 14 בדצמבר 2008 (IST)

מודעות אפקטיבית[עריכת קוד מקור]

בהמשך לדבריך "לידע המוגן בזכויות יוצרים אין מקום באנציקלופדיה חופשית. למעשה אין לו זכות קיום בכלל." אני הבנתי בדיוק את ההפך, דהיינו שבעצם הכתיבה בויקיפדיה הן משחררות את כל מה שכתבו מזכויות יוצרים - הלא כך לגבי כל מה שנכתב בויקיפדיה? --Yoavd - שיחה 17:22, 14 בדצמבר 2008 (IST)

אינני משוכנע שהן הבינו משמעות זו של ויקיפדיה, או את משמעותו של המושג זכויות יוצרים. כיוון שהערך היה 100% פרסומת לידע שהוא 100% מחקר מקורי, לא חשתי צורך להתלבט יותר מדי. דוד שי - שיחה 21:33, 14 בדצמבר 2008 (IST)

יהדות מנטובה[עריכת קוד מקור]

אנא בדוק האם ניתן להסיר את התבנית. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 10:13, 15 בדצמבר 2008 (IST)

שחרור משתמש:Yochaig[עריכת קוד מקור]

דוד שלום. ראה את החסימה הבלתי מידתית בעליל הזו. לאחר שהבהרנו את הנושא והתבנית שופצה, אבקש לשחררו לאלתר כדי שיוכל להוסיף ולתרום לוויקיפדיה. תודה. חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • י"ט בכסלו ה'תשס"ט • 23:41, 15 בדצמבר 2008 (IST)

האם פנית למתניה שביצע את החסימה? זה הכלל הבסיסי במקרים כאלה. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:43, 15 בדצמבר 2008 (IST)
ובכלל, מה אנציקלופדי במסלול טיול בקיבוץ? הגמל התימני (צרו קשר) (15.12.2008 23:44)
ובכלל, מדוע ברוקס והגמל התימני מרגישים חובה לעצמם להתערב בכל נושא שמעורב בו חגי אדלר?! ברי"אשיחה • י"ט בכסלו ה'תשס"ט • 00:11, 16 בדצמבר 2008 (IST)
ובכלל, מדוע ברי"א מרגיש חובה לעצמו להתערב בכל פעם ששואלים את חגי אדלר שאלה ביקורתית?! ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:15, 16 בדצמבר 2008 (IST)
אתה טועה. לא תוכל למצוא אפילו פעם אחת שהתערבתי בעניין כזה. אך מה שקורה כאן בשבוע האחרון עובר כל גבול. ברי"אשיחה • י"ט בכסלו ה'תשס"ט • 00:21, 16 בדצמבר 2008 (IST)
היי, אדלר התערב אצלי, לא אני אצלו. חוץ מזה, אדלר אוהב לעסוק בכל נושא בוויקי. לא ייתכן שלא אתערב באיזשהו נושא רק כי הוא שם. הוא בכל מקום! </סוף הגזמה> הגמל התימני (צרו קשר) (16.12.2008 00:17)
ולמען הסר ספק, התכוונתי שבמקרה כזה אפשר לפנות קודם למפעיל שחסם (במקרה הזה מתניה). אין צורך לפנות דווקא לדוד שי. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:18, 16 בדצמבר 2008 (IST)
לנוכח שיחת תבנית:טיולי, החסימה מיותרת ושיחררתיה. חגי, אודה לך אם תיקח את יוחאי תחת חסותך להדריכו בכללי הוספת קישורים בוויקיפדיה, ותוודא שהוספת ההקישורים היא מידתית ומועילה (הקריטריון הוא כמובן תועלת לוויקיפדיה ולא לטיולי, מה שיוחאי עשוי לפספס). ברוקולי והגמל, לפעמים חגי גם צודק ולא על כל דבר צריך לצאת למלחמה ראש בראש. קחו כולכם פסק זמן מהתערבות זה בעניינו של זה, ותנו לנו קצת שקט. מגיסטרשיחה 01:22, 16 בדצמבר 2008 (IST)
ודאי ראית שאכן פניתי אליו ברוח זו. אכן אוסיף שאהיה לו חונך. תודה על השחרור. חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • י"ט בכסלו ה'תשס"ט • 01:38, 16 בדצמבר 2008 (IST)
איזה התערבות? למה כל דבר צריך ללכת ישר לדוד שי? קצת מנוחה מגיעה לו. ההערה לא הייתה ביקורת או משהו כזה אלא רק תזכורת. היכן התערבתי או הבעתי את דעתי על הבקשה של חגי אדלר? ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:24, 16 בדצמבר 2008 (IST)
נראה לי שמנוחתו של דוד שי תהיה שלווה יותר ככל שתמעיטו חגי ואתה להימצא באותו דיון... מגיסטרשיחה 01:30, 16 בדצמבר 2008 (IST)
ודאי שמת לב שהדרתי את רגלי... חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • י"ט בכסלו ה'תשס"ט • 01:36, 16 בדצמבר 2008 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: דווקא היו לי מספר דיונים שלווים עם חגי אדלר, ולפעמים אנחנו מסכימים(!). אלך לי לכתוב את קני סנסום. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:36, 16 בדצמבר 2008 (IST)
שמתי לב, חגי... אלה היו 15 הדקות השקטות ביותר בוויקיפדיה לאחרונה! שרק ימשיך כך. מגיסטרשיחה 01:47, 16 בדצמבר 2008 (IST)
הייתי יותר משמח לשמוע תשובה לשאלה הרצינית מה אנציקלופדי בקישור ההוא, במקום לשמוע עצה לקחת פסק זמן. הגמל התימני (צרו קשר) (16.12.2008 14:33)
גמל יקר. אתה לא נמצא בעמוד הנכון לשם כך. זהו דף השיחה של דוד שי, ואלא אם אתה רוצה לעסוק במשהו שקשור לדוד (ערכיו, עבותדו, בירוקרטיוטו) עדיף שתחפש את התשובה במקום אחר. הדיון הזה הוא על שיחרור חסימה מסוימת, שהוסרה, לכן הוא הסתיים. יום מוצלח, נינצ'ה - שיחה 15:28, 16 בדצמבר 2008 (IST)

שאלתו של הגמל התימני "מה אנציקלופדי במסלול טיול בקיבוץ?" ראויה לתשובה שלי. עלי להודות שאת החלטתי שראוי להשאיר את הקישורים לאתר "טיולי" ואת התבנית המשמשת לכך נתתי לאחר בדיקה מדגמית של ערכים אחדים, שבכולם היה הקישור לשביעות רצוני. עדיין ייתכן שבערך מסוים הקישור אינו מועיל, ועליו ניתן לקיים דיון פרטני. בין כל הקישורים ל"טיולי" לא ראיתי מסלול טיול בקיבוץ, אבל קישור מהערך נחל אלכסנדר לאתר המציע מסלול טיול מפורט בנחל זה בהחלט סביר בעיני - יש בו מידע רב והוא תורם לקוראי הערך. כך גם מסלולי טיול אחרים, הם בוודאי אינם פסולים מיסודם. דוד שי - שיחה 20:58, 16 בדצמבר 2008 (IST)

דוד, אם תעיין במסלול עליו יצא קצפו של הגמל, תווכח כי גם הוא אינו נופל מנחל אלכסנדר. יש שם על יד אנז"ק, מכרות גופרית בארי, מכתש בארי ועוד כמה אתרים מעניינים. חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • כ' בכסלו ה'תשס"ט • 21:08, 16 בדצמבר 2008 (IST)
על זה אני מציע לדון בדף השיחה של הערך. כאן ובשיחת תבנית:טיולי התייחסתי רק להיבט העקרוני. דוד שי - שיחה 21:11, 16 בדצמבר 2008 (IST)


אם לא "מזנון" איפוא ניתן להציג את השאלה[עריכת קוד מקור]

אבקש את חוות דעתכם : מחיקת תוכן הערך האבות וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 03:59, 19 בדצמבר 2008 (IST)

בלוח המודעות. דוד שי - שיחה 09:01, 19 בדצמבר 2008 (IST)
כן אעשה. שבת שלום. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 09:32, 19 בדצמבר 2008 (IST)