שיחת משתמש:דוד שי/ארכיון93

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכן עניינים

תומאס מאן[עריכת קוד מקור]

אחרי העבודה המשותפת על סופר עברי חשוב, עברתי לעבוד על אבי הרוחני. אמנם עדיין חלק ה'הנצחה' לא נכתב אבל כל השאר כן. אשמח מאוד לקבל ממך הערות והארות וכו. אזהרה: הערך ארוך בטירוף. גל--Galoren.com - שיחה 19:17, 23 בספטמבר 2009 (IDT)

ברגע שאמצא זמן פנוי. דוד שי - שיחה 06:56, 24 בספטמבר 2009 (IDT)

טטואן/תטואן[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, אנא ראה את שיחה:טטואן. כרגע יש בדף השיחה שתי דעות לכל כיוון. ניסיתי פעמיים למשוך תגובות נוספות בייעוץ הלשוני, אבל לא הצלחתי. האם תוכל לחוות את דעתך או להציע מי יכול לעשות זאת? תודה, נרו יאירשיחה • ה' בתשרי ה'תש"ע • 19:56, 23 בספטמבר 2009 (IDT)

לי אין דעה בנושא. נסה את משתמש:Eldad. דוד שי - שיחה 06:56, 24 בספטמבר 2009 (IDT)
אני מציע לנהוג לפי הכתיב המקובל בקהילה. יוצאי ספרד (שלא כמו...) ידעו עברית נכונה. ואם הם כתבו את שם העיר בכתיב נתון - כדאי לקבל זאת. גמר חתימה טובה, דני - שיחה 12:52, 25 בספטמבר 2009 (IDT)

סיום בוררות בפרשת הסרג'נטים[עריכת קוד מקור]

אודה לך אם תסיים את הבוררות בפרשת הסרג'נטים. הנושא בו טרם נגעת הוא ההתייחסות לדיון בפרלמנט. כאמור הבאתי דיווחים מעיתוני התקופה שאינם עולים בקנה אחד עם התיאור המצוטט. קול ציון - שיחה 19:09, 24 בספטמבר 2009 (IDT)

הדיון בפרלמנט אחרי פרשת הסרג'נטים[עריכת קוד מקור]

אודה לך אם תתיחס לנקודה שהעליתי כי עיתוני התקופה (דבר והפלסטיין פוסט) סותרים את הדיווח במוריס. השאלה איך נכון לכתוב על כך בערך. קול ציון - שיחה 01:39, 27 בספטמבר 2009 (IDT)

זו לא "נקודה" אלא טענה, ואני הסברתי בפירוט למה קול ציון טועה. אני רוצה גם למחות על כך שהוא מעיר את העניין מחדש לאחר החלטתך כבורר. אדם נבושיחה 06:56, 27 בספטמבר 2009 (IST)
תודה על הבוררות. אני מעדיף לא להתייחס לדברי אדם נבו. קול ציון - שיחה 03:28, 29 בספטמבר 2009 (IST)

האדונית והרוכל[עריכת קוד מקור]

שלום, בזמנו הוספת ציטוט של דן לאור לערך האדונית והרוכל. בציטוט מופיעה המילה רצל שאיננה מוכרת לי ואני סבור שאולי מדובר בתקלדה. נא בדוק את הענין. חתימה טובה.אודי - שיחה 10:33, 27 בספטמבר 2009 (IST)

תקלדה. צ"ל "רצח". תיקנתי. אדם נבושיחה 10:35, 27 בספטמבר 2009 (IST)

תחרות הכתיבה הראשונה, הזוכה בבית הראשון[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, אתה זוכר מי זכה במקום הראשון?
עיון קצר בויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/תחרות הכתיבה/מרץ 2006#החלטות השופטים (בית ראשון (מדעים מדוייקים, מדעי הטבע ורפואה)) לא מגלה לי את הסוד... • עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 10:49, 27 בספטמבר 2009 (IST)

שיחה:עץ. ירוןשיחה 10:57, 27 בספטמבר 2009 (IST)
סבבה, תודה Face-smile.svgעודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 10:59, 27 בספטמבר 2009 (IST)


ויקיפדיה:בקשות ממפעילים#בקשות חסימה / הסרת חסימה[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. בתקווה שאתה עדיין ער - אשמח לדעתך. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:58, 29 בספטמבר 2009 (IST).

דוד, לאור השתתפותך בדיון בבקשות ממפעילים לגבי חסימת הטווח, אני מזמין אותך להביע את דעתך בעניין בשיחת משתמש:Yonidebest. זה קצה המזלג, בלשון המעטה. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:54, 30 בספטמבר 2009 (IST)

טעויות[עריכת קוד מקור]

אם אני זוכר נכון, פעם ראיתי שאתה מציג טעויות באנציקלופדיות אחרות, כולל כאלו שנכתבו בידי מומחים. אז הרי עוד אחת לאוסף: כאן. "... המייצג את ג'ויס בעצמו ואת דמות האמן בכלל. ב-1915 ראה אור מחזהו היחיד, 'גוליבר'. ב-1915 עבר לשוויץ".

שם המחזה של ג'יימס ג'ויס הוא גולים (Exiles) אך הוא לא תורגם לעברית. "גוליבר" כתרגום ל Exiles נשמע לא רע, בפרט על רקע היותו של גוליבר גולה בליליפוט, ואח"כ בברובדינאג, הוסף לכך שג'ונתן סוויפט הוא יליד דבלין והחגיגה בעיצומה.

אבל מקור הטעות הוא כמובן כאן, רק שמאחר שלא ניתן להיכנס ללא מנוי, לא ניתן להגיע אל הטעויות. מובן שמדובר בטעות הגהה, שבויקיפדיה היו מתקנים מן הסתם. איתן - שיחה 07:43, 1 באוקטובר 2009 (IST)

כיוון שמדובר באנציקלופדיה המציעה "ידע עם אחריות", זה הזמן שלך לדרוש את הפיצוי המתאים. דוד שי - שיחה 06:40, 2 באוקטובר 2009 (IST)
אם הייתי מנוי, הייתי חושב על תביעה ייצוגית... לגופו של עניין, מדהים איך גוגל מתעדכן. שיחתנו כאן כבר הגיעה אל הדף שקישרתי אליו. לא יאמן איתן - שיחה 07:54, 2 באוקטובר 2009 (IST)

בחינת המומלצים[עריכת קוד מקור]

שלום, במסגרת בחינת התאמתם של ערכים מומלצים מהעבר הרחוק לתואר "מומלץ", אנו בוחנים את הערכים שהומלצו בין החודשים ינואר עד אפריל 2005. נראה לנו כי אחד הערכים או יותר, נכתב על ידך. נבקש להביא את הדבר לידיעתך ולהפנותך אל דף ההצבעה בויקיפדיה:איך להקים אסם/רענון רשימת המומלצים/2005. הרבה תודה וחג שמח, ‏Ori‏ • PTT‏ 21:50, 1 באוקטובר 2009 (IST)


אהלן, דוד[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תציב {בעבודה} על מדע וטכנולוגיה בישראל. התנגשתי בך כבר פעמיים, ואני מעריך שכך עוד אחרים. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מפעיל אמין וחזק, זה בידכם 20:42, 7 באוקטובר 2009 (IST)

הנה אני מפנה לך את המגרש. מוטב שתתעסק בכתיבת ערכים במקום בכתיבה במזנון. דוד שי - שיחה 20:44, 7 באוקטובר 2009 (IST)
וכמו כן תודה לשניכם על הערך. איתי פ. - שיחה 20:45, 7 באוקטובר 2009 (IST)
דוד, אני מאמין שאתה יודע שאני עוסק בכתיבת ערכים וגם בשיפור המערכת. אני יודע שאינך רואה איתי את הדבר עין בעין, אבל רבים מהקהילה כן תומכים בשינוי שאני מוביל, ואתה צריך להתחשב בקהילה כולה. תמיד ידענו שאתה ה"אבא של ויקיפדיה". אז כמו אבא תדאג לכלל ילדיך, ולא רק לחלק מהם. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מפעיל אמין וחזק, זה בידכם 20:47, 7 באוקטובר 2009 (IST)

דוד, שלחתי לך אימייל. דני. ‏Danny-w‏ 11:41, 8 באוקטובר 2009 (IST)

הערך פלינדרס פיטרי - קריאה נוספת לפני סיום[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב דוד, אודה לך אם תעבור על הערך, אני בישורת האחרונה Hanay - שיחה 09:52, 28 בספטמבר 2009 (IST)

אני מקווה למצוא לכך זמן בערב. דוד שי - שיחה 07:08, 29 בספטמבר 2009 (IST)

ארמון סנסוסי[עריכת קוד מקור]

דוד שלום,

האם יש אפשרות שתוכל להושיט סיוע בערך הזה? התחרות מסתיימת במוצ"ש ואשמח מאוד לעזרה. חג שמח, קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:02, 2 באוקטובר 2009 (IST)

יהדות תימן[עריכת קוד מקור]

אמנם תקצירי השחזור שלך נומקו, אך לולא היו שלום-אברהם שאקי, אברהם טביב ושמעון גרידי בעלי ייחוס לקטגוריה:יהודים תימנים, יש להניח שלא היו מגיעים לעמדה שמקנה להם חשיבות אנצקלופדית. השיוך הזה הוא מהות עיסוקם הציבורי. ‏Wierzba‏ • שיחה • 23:15, 5 באוקטובר 2009 (IST)

כאשר ביולוג זוכה לתהילת עולם בזכות חקר הצפרדעים, זה לא הופך אותו לצפרדע. אולי יש לשייך את האישים שמנית לקטגוריה:עסקני יהדות תימן (ואולי יש יליד פולין כלשהו שראוי לשייכו לקטגוריה זו), אך בוודאי אין לשייכם לקטגוריה:יהודים תימנים. דוד שי - שיחה 23:21, 5 באוקטובר 2009 (IST)

תומר איפרגן[עריכת קוד מקור]

דוד שלום. אני מבקש בזאת את הסכמתך להכרזה על המשתמש הנ"ל כטרול לאור הנסיבות הכואבות שיתוארו להלן.

במסגרת מיזם השכתוב של גילגמש נתקלתי בכמה ערכי כדורגלנים שעליהם תבנית שכתוב, וככל הנראה נוצרו על ידי מישהו בשם הזה. תוך זמן קצר הבחנתי בדפוס כתיבה קבוע, הכולל יצירת ערך שתוכנו הוא שכפול של הנאמר בתבנית:כדורגלן. כן גיליתי כי פנו פעמים רבות אל המשתמש וביקשו ממנו לשפר את ערכיו ואת רמת כתיבתו, אך ללא הועיל.

הפעלתי לגביו את התקדים הנהוג כאן והעברתי את מעט הערכים שנכתבו למרחב המשתמש שלי (ראו כאן).

התקדמות נוספת בטיפול בסוגיה חלה כאשר תומר איפרגן יצר לבסוף דף משתמש משל עצמו, ובו רשימת ערכים שאותם ערך. בדקתי את כל הערכים ברשימה ואכן התברר כי גם הם נושאים את אותו דפוס כתיבה. העברתי גם אותם ואז התברר כי מדובר כבר במשהו שיטתי במיוחד, המתפרש על פני עשרות ערכים (הערכים שהועברו נמצאים כאן).

נראה כי תומר איפרגן היה מודע להערות, שכן תוך זמן קצר הוא החל בסוג חדש של פעילות, בשני מישורים:

למרות החסימות וההערות הרבות לא התקבלה ממנו תגובה כלשהי. ישנם כמה הסברים אפשריים לדבר זה, ואף אחד מהם לא גורם לי נחת. אציין כי השתדלתי לתרום את שני השקלים שלי לתחום הכדורגל בוויקיפדיה, ואף ערכתי ושכתבתי ערכים רבים שהיו בהם בעיות כלשהם. הסיבה לשינוי במנהג זה היא הגילוי שיש כאן משהו שיטתי שכל הנסיונות לפותרו באמצעים "רכים" יותר נחלו כישלון חרוץ.

בסופו של דבר נחסם תומר איפרגן לשלושה חודשים על ידי Litlle Savage, שרואה איתי עין בעין את הצורך בטיפול בסוגיה.

לאחרונה התברר כי המשתמש חזר להעלות ערכי כדורגלנים שרמתם היא מתחת לכל ביקורת, ושום דבר כבר לא עוזר. תש כוחי, ועל פניו נראה שגם כוחם של אחרים, מטיפול בהררי הערכים שהמשתמש הנ"ל יוצר. נושא הכדורגל חביב עלי ביותר, אך זה כבר בלתי נסבל.

ומדוע דווקא טרול? כי הערכים שהוא מעלה אינם סתם קצרמרים לשכתוב. זה הופך ליותר גרוע מכיוון שיש בהם תוכן שתמיד, אבל תמיד, דורש שכתוב.

ברשותי רשימה ארוכה של כתובות שבהן זיהיתי אותו בוודאות גבוהה מאוד, ואם תרצה אעביר אותן לעיונך דרך המייל (חבל לתת כאן סתם רשימה של הרבה מאוד כתובות). קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:12, 8 באוקטובר 2009 (IST)

ויש גם פעולות כגון סימון למחיקה מהירה לשם ההטרדה והשחתת דף משתמש. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:50, 8 באוקטובר 2009 (IST)
מאז שנחסם, משתמש:תומר איפרגן אינו פעיל יותר, אף שחסימתו הסתיימה. אני מקווה שבעריכותיו כאנונימי ניתן לטפל גם ללא הכרזה כטרול. דוד שי - שיחה 06:55, 9 באוקטובר 2009 (IST)
אני חושש שהדרך היחידה להתמודד עמן היא מחיקה של הדפים שהוא מעלה, שכן כמותם רבה מדי מכדי שנוכל להתמודד איתם בעצמנו (הכוונה אלי ואל המשתמשים האחרים שתורמים לתחום). קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 07:14, 9 באוקטובר 2009 (IST)
זו אכן הדרך היחידה להתמודד עם המשתמש הנ"ל. עד כה היינו מעבירים לו את הערכים למרחבי משתמש של משתמשים רשומים במטרה שהוא ישפר אותם, או לפחות יבין שהערכים שהוא כותב לא מתאימים להופיע במרחב הראשי. עד כה הועברו יותר מ-50 ערכים למרחבי משתמש שונים, אך לא חל שום שיפור בסגנון הכתיבה של המשתמש. כל הניסיונות לתקשר עם המשתמש נכשלו (הנ"ל נוהג להתעלם מכל פניה אליו). אין לנו די כוח אדם לטפל בהררי הזבל שהוא מעלה למרחב הראשי, והגענו למסקנה שהפיתרון היחיד הוא למחוק את הערכים שהוא מעלה במחיקה מהירה, כולל כאלה שהם לא קצרמרים לשכתוב, אלא פשוט ערכים לשכתוב. לאו דווקא דרושה פה הכרזה כטרול, אלא אישור למחיקה גורפת של כל הערכים שהוא מעלה. עמרישיחה 11:46, 9 באוקטובר 2009 (IST)
סליחה על ההתערבות, אבל אתם מבקשים כאן אישור למחוק במחיקה מהירה ערכים בעייתיים שבאופן רגיל - לא היינו מוחקים. יתכן מאוד שצריך, אני לא פוסל, אבל אתם חייבים להסביר באיזה מנגנון בדיוק אתם מבקשים לנקוט כדי לבצע זיהוי ודאי של הטרול כיוצר הערך לפני מחיקתו, שכן הטרול פועל מכתובת IP אנונימית. בלי מנגנון שכזה, מדובר כבר בשינוי בפועל של מדיניות המחיקה. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 12:30, 9 באוקטובר 2009 (IST)
אתם עושים פיל מזבוב. המשתמש הזה הוא סוג של טרול שאינו מתקשר אבל מעלה ערכים זוועתיים על אנשים שחשיבותם האנציקלופדית גבולית, במקרה הטוב. למחוק, לשחזר ולחסום - כנהוג בכל מקרה דומה. ‏odedee שיחה 12:38, 9 באוקטובר 2009 (IST)
אני מסתכל על זה קצת אחרת. מדובר בבחור בן 12 מדימונה, שבמקום לדקור את החברים שלו או למכור סמים או סתם להיות בטלן - החליט לכתוב בוויקיפדיה. אני מסכים שהוא לא המוכשר ביותר למשימה, אבל הערך האחרון שלו שנמחק היה ערך הרבה יותר טוב משאר הערכים "לשכתוב" שאני מכיר, והיה ללא ספק בעל חשיבות אנציקלופדית. מה שאתם עושים כאן זה למנוע ממנו את צ'אנס לנורמליות, באמתלה של "ערכי הכדורגל שלו לא טובים כמו ערכי הכדורגל שלי". זו לא הדרך. דוד, אשמח לתגובתך בנושא. טוסברהינדי (שיחה) 15:21, 11 באוקטובר 2009 (IST)
אנחנו איננו עובדים סוציאליים, אלא כותבים אנציקלופדיה. מטרתנו היא כתיבת אנציקלופדיה. אין לנו כל מטרה אחרת. מי שמפריע במטרה זו, אינו צריך להיות כאן. אין לנו עניין לתת לאף אחד צ'אנס לנורמליות. אני מבקש ממר איפרגן שיתן לי צ'אנס לכתוב אנציקלופדיה. האמירה שהנערים בדימונה יכולים אך לדקור את חבריהם או למכור סמים, ואם רק ניתן להם צ'אנס יהיו נורמלים, היא מתנשאת בצורה שקשה לתאר. אלמוג 15:26, 11 באוקטובר 2009 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: מי שמעלה בשיטתיות "ערכים" ברמה כל כך נמוכה, מתעלם מהפניות אליו ופונה גם לאפיק של השחתות, יגלה גם כי בסופו של דבר הסבלנות כלפי ההתנהגות הזאת פוקעת וזכויות העריכה שלו נשללות. אנחנו לא אמורים לרדוף אחרי כל דף כזה ולהפוך אותו לערך נורמלי. אחרי עשרות מקרים צריך לשים סוף לברדק הזה. תרמתי מספיק לתחום הכדורגל כדי שלא יחשדו בי שאני עושה סיכול ממוקד לתחום. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 15:27, 11 באוקטובר 2009 (IST)

לא ברור לי האם המחיקה בוצעה ביוזמתך[עריכת קוד מקור]

כן, בוצעה ביוזמתי. גיליתי שיש פעילות יותר נעימה מאשר טיפול בערכיך. דוד שי - שיחה 12:51, 9 באוקטובר 2009 (IST)

תודה. מועדים לשמחה, חגים וזמנים לששון, דני - שיחה 13:00, 9 באוקטובר 2009 (IST)
לפחות תבקש מאלו הנוהגים למחוק את הערכים שלי להתיחס אליהם לגופו של עניין ולהפסיק למחוק כל ערך באופן שרירותי. מועדים לשמחה, חגים וזמנים לששון, דני - שיחה 13:14, 9 באוקטובר 2009 (IST)

קימת כבוד[עריכת קוד מקור]

דוד, האם שמת לב להערתי בשיחה: קימת כבוד? אני לא בטוח שיש ממש אינטרוויקי נכון, אבל האינטרוויקי הקיים שגוי בוודאות. אלמוג 14:53, 9 באוקטובר 2009 (IST)

יש בעיה, ראה התגובה של AMIRBL25 בשיחה: קימת כבוד. דוד שי - שיחה 15:00, 9 באוקטובר 2009 (IST)
אמשיך הדיון שם אלמוג 15:01, 9 באוקטובר 2009 (IST)

עידכון דף המשתמש שלי[עריכת קוד מקור]

לדוד ערב טוב,

הערב הכנסתי לדף המשתמש שלי, לפני רשימת הערכים המומלצים שערכתי, את הפיסקה הבאה:

"רשימה זו כוללת ערכים שמטעמי תקינות פוליטית הוסרו ו/או יוסרו בדיעבד מרשימת הממולצים (באופן בו שינה וינסטון סמית את העבר ב 1984, בתוקף תפקידו תפקידו במניסטריון האמת, או באופן בו הוטבע לברנטי בריה בים ברינג ע"י האנציקלופדיה הסובייטית).

בברכה, אברהם אמיר - שיחה 17:43, 9 באוקטובר 2009 (IST)

אל תיקח ללב. ההסרה של ערכים רבים, לא רק שלך, מרשימת המומלצים, היא מטעמי העלאת הרף. ערכים שהיו נפלאים בעינינו בעבר, נחשבים לפחות נפלאים לפי הנורמות הנוכחיות, ולכן נערך מבצע ביקורת ערכים. את חוסר התלהבותי מהמבצע הבעתי במקום אחר, אך יש כאלה שהמבצע חשוב בעיניהם. דוד שי - שיחה 17:49, 9 באוקטובר 2009 (IST)
אני מבין ללבו של אברהם אמיר, אך אכן רמת הערכים המומלצים עלתה מאוד. הפתרון הוא בקביעת רמה נוספת של ערך מורחב, שלא יהיה מומלץ אך יהיה "מוערך" או משהו מעין זה.

מנקודת מבטי, כשאני עובד עכשיו על ג'יימס ג'ויס במטרה שיימנה על הרשימה, אני יכול להעריך את העבודה הרבה שמושקעת בערכים מומלצים, ולהעריך את ההבדל בין ערכים טובים שכתבתי בעבר וחשבתי שיכולים להיות בעלי פוטנציאל למומלץ, לבין ערכים מומלצים. מסקנה נוספת היא קל יותר לכתוב ערך מומלץ מהתחלה, מאשר לכתוב ערך טוב ככל שיהיה, ולהפוך אותו למומלץ אחר כך. איתן - שיחה 18:12, 9 באוקטובר 2009 (IST)

תודה על ההגהה[עריכת קוד מקור]

תודה על ההגהה בערך הלחימה ברצועת עזה מההתנתקות עד מבצע עופרת יצוקה. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 21:31, 9 באוקטובר 2009 (IST)

תודה על ההגהה[עריכת קוד מקור]

תודה על ההגהה של שני הערכים שהעברתי למרחב הערכים. אשר לערך משתמש:Daniel Ventura/יהדות פזארו - הוא השתנה - מחקתי מה שנראה היה כמיותר. אין בעיה אפשר למחוק עוד רק תצביע על מה. מועדים לשמחה, חגים וזמנים לששון, דני - שיחה 19:03, 10 באוקטובר 2009 (IST)

אגב, ערכים שמצאתי באופן אקראי - במה הם עולים על הערך יהדות פזארו

בברכת מושיב הרוח ומוריד הגשם, דני - שיחה 10:37, 11 באוקטובר 2009 (IST)

אולי בכל זאת תציל לי את הערך הזה. די לי כי פיסקה על יהדות פרארה בערך פרארה נמחקה - כנראה כל מה ש"מריח" יהדות יש עימו בעיה. בברכת מושיב הרוח ומוריד הגשם, דני - שיחה 22:25, 13 באוקטובר 2009 (IST)
בהזדמנות, בימים אלה זמני מצומצם. דוד שי - שיחה 22:31, 13 באוקטובר 2009 (IST)

בקשה לחוות דעת[עריכת קוד מקור]

היי דוד, אם זמנך בידך אשמח אם תעיף מבט בערך שאני כותב, משתמש:Gadial/ארגז חול/NP. מטרת הערך הזה היא לאחד את הערכים הרבים שיש על הנושא אצלנו (לפחות ארבעה...) לארגן את תוכנם הקיים ואולי גם להוסיף עליו. השלד המרכזי של הערך גמור ונותר רק להוסיף מספר תוספת קטנות ואזוטריות יותר, כך שאשמח לחוות דעת (ובפרט - האם אכן הערך במצבו הנוכחי יכול להחליף את כל הערכים הקיימים, ועד כמה הוא ידידותי לקורא שאינו בקיא במדעי המחשב). חשוב לציין שנושא הערך הוא אחד מהמרכזיים במדעי המחשב ועל כן רצוי שהוא יהיה נגיש לכלל ציבור הקוראים בויקיפדיה. גדי אלכסנדרוביץ' - שיחה 10:44, 13 באוקטובר 2009 (IST)

דפי עמוד ראשי במרחבי המשתמש[עריכת קוד מקור]

הי, הדבר הפריע גם לי, ואף פניתי בעקבותיך למספר משתמשים (בעצם לכולם...) בבקשה שיסירו את התוכן, והם אכן הסירו. אלא שכעת אני שם לב שלמרות שמשתמש:Ramiy לא הסיר את התוכן - הרי שהדפים לא מופיעים בקישורים שבתחתית כל דף תמונה. ככל הנראה בוצע שינוי טכני, ידוע לך "ידו של מי במעל"? (ואם הייתי יודע לא הייתי מטרטר לשווא את המשתמשים). Rex - שיחה 18:18, 13 באוקטובר 2009 (IST)

מוזר ביותר, אינני יודע איך קרה הפלא. דוד שי - שיחה 21:14, 13 באוקטובר 2009 (IST)
סליחה על הבורות - עדין לא הבנתי מה הבעיה. אבקש הסבר ב"רחל בתך הקטנה". בברכת מושיב הרוח ומוריד הגשם, דני - שיחה 21:50, 13 באוקטובר 2009 (IST)
אל תתאמץ, דני, מדובר בבעיה טכנית קטנה, שאינה צריכה להטרידך. דוד שי - שיחה 21:53, 13 באוקטובר 2009 (IST)
אני מקווה שאתה צודק. "בעיה טכנית" קודמת שלא הבנתי גרמה לחסימה לחצי שנה. עכשיו שמחפשים אותי אני חושש מכל דבר ! בברכת מושיב הרוח ומוריד הגשם, דני - שיחה 22:01, 13 באוקטובר 2009 (IST)
הריני מבטיחך שעל בעיה זו איש לא ייחסם, גם לא אתה. דוד שי - שיחה 22:03, 13 באוקטובר 2009 (IST)
אם אתם מתכוונים לקישורים ולשימוש בתמונות בתוך תבניות המשתנות בכל פעם (כלומר, ב"היום בהיסטוריה" וכו'), העדכון של המידע על הקישורים לא תמיד מתבצע (כי הטקסט משתנה באופן אוטומטי). ניתן לבצע את העדכון באופן ידני באמצעות עריכה ריקה של הדף. ‏– rotemlissשיחה 22:05, 13 באוקטובר 2009 (IST)
במקרה זה, אנו שמחים שהקישור לא התבצע. הנה הוכחה שהסברך נכון - ברשימת קישורים זו, לקישור קבוע בעמוד הראשי, מופיעים קישורים לכל דפיו של רמי. דוד שי - שיחה 22:16, 13 באוקטובר 2009 (IST)
אכן, הצדק עמכם. ואין צורך לבצע שמירה. רענון מספיק. Rex - שיחה 22:34, 13 באוקטובר 2009 (IST)

ריבוי במתמטיקה[עריכת קוד מקור]

הי, דוד. אני נתקל מעט במונח ריבוי בערכים מתמטיים, (כמו למשל בשורש (של פונקציה)). האם הכוונה לערך עצמי#ריבוי אלגברי וריבוי גאומטרי? ואם כן האם כדאי והאם תוכל ליצור עבורם הפנייה מתאימה בדף הפירושונים ריבוי? תודה. Rex - שיחה 01:18, 14 באוקטובר 2009 (IST)

הכוונה היא לרוב למה שמכונה בערך על ערכים עצמיים בשם "ריבוי אלגברי". שים לב שבערך על שורש של פונקציה מגדירים זאת במפורש (בפסקה השלישית). גדי אלכסנדרוביץ' - שיחה 06:58, 14 באוקטובר 2009 (IST)
הוספתי 3 משמעויות לפירושונים. באנגלית יש את הערך en:Multiplicity (mathematics). מי שבקי ממני בטרמינולוגיה מוזמן לתרגם אותו ואת en:Multiset. דוד שי - שיחה 07:07, 14 באוקטובר 2009 (IST)

בקשה[עריכת קוד מקור]

דוד שלום, התוכל להוסיף את פרץ לביא לטבלת "נשיאי הטכניון" ? צחי לרנר - שיחה 08:22, 14 באוקטובר 2009 (IST)

הוספתי. דוד שי - שיחה 08:25, 14 באוקטובר 2009 (IST)
תודה רבה צחי לרנר - שיחה 08:29, 14 באוקטובר 2009 (IST)

הצבעת מחיקה בלי הצבת תבנית חשיבות?[עריכת קוד מקור]

הייתכן? נרו יאירשיחה • כ"ו בתשרי ה'תש"ע • 23:35, 14 באוקטובר 2009 (IST)

האם יש איסור על כך? דוד שי - שיחה 23:42, 14 באוקטובר 2009 (IST)
ויקיפדיה:יציאה לדרך חדשה. ברי"אשיחה • כ"ז בתשרי ה'תש"ע • 23:54, 14 באוקטובר 2009 (IST)
כיוון שהרכבת כבר יצאה לדרכה, אני מציע שלא נעצור אותה בבלם החירום, אף שהיה כאן דילוג על שלב. דוד שי - שיחה 23:57, 14 באוקטובר 2009 (IST)
אבל זו בדיוק הבעיה, שמוציאים רכבת כזאת בלי סיבה. תמיד כשנפתחת הצבעה היא כבר נפתחה. זה לא הוגן משום שלא ניתנה אפשרות למצות את הדיון ורבים כבר הצביעו. לפני כמה חודשים היה תקדים עם הצבעה שנעצרה, ולאחר שהתחדשה בעקבות הליך מסודר - השתנו התוצאות. נרו יאירשיחה • כ"ז בתשרי ה'תש"ע • 00:10, 15 באוקטובר 2009 (IST)
רצונך לעצור - עצור. זו אנציקלופדיה חופשית. דוד שי - שיחה 00:12, 15 באוקטובר 2009 (IST)
אני לא נוטה לפעול על דעתי עצמי בלבד (ובמיוחד לא במקרים בהם אני חושב שחוסר הצדק אמור להפריע לא רק לי). נרו יאירשיחה • כ"ז בתשרי ה'תש"ע • 00:21, 15 באוקטובר 2009 (IST)

גת (בור)[עריכת קוד מקור]

ראה דף שיחהבברכת מושיב הרוח ומוריד הגשם, דני - שיחה 10:05, 15 באוקטובר 2009 (IST)

Авигдор Либерман[עריכת קוד מקור]

גם נתן שרנסקי הוא ישראלי וגם שמו מופיע ברוסית. זו שפת אמם ויש חשיבות לדבר. ראה גם קולט אביטל, יוסף ברדנשווילי, גוצ'ה ציציאשווילי ואחרים 212.150.73.89 14:06, 15 באוקטובר 2009 (IST)

זה נימוק רציני. במקרה של קולט אביטל, שעלתה לישראל בגיל 10, וגם במקרה של ליברמן, שעלה בגיל 20, כתיבת השם בשפת אמם מיותרת בעיני. זה צעד סביר במקרה של שרנסקי וברנדשווילי, שחלק ניכר מבגרותם עבר עליהם טרם עלייתם. דוד שי - שיחה 16:29, 15 באוקטובר 2009 (IST)
ולדעתי כתיבת שמו של אזרח ישראל בשפה זרה כלשהי אינה ממין העניין, ולכן יש להסיר הכיתוב גם אצל שרנסקי וברנדשווילי. אלמוג 16:30, 15 באוקטובר 2009 (IST)
מסכים עם אלמוג. יורי - שיחה 20:28, 15 באוקטובר 2009 (IST)
מה הקשר לאזרחות? ואם יש לו דרכון צרפתי, אז צריך לכתוב את שמו בצרפתית? יוסאריאןשיחה 20:31, 15 באוקטובר 2009 (IST)
ולדעתי כל אדם, שנולד במדינה שאינה דוברת עברית, צריך לכתוב בסוגריים את השם המקורי בשפה בה נכתב לראשונה. בברכה. ליש - שיחה 12:56, 16 באוקטובר 2009 (IST)
אני עם ליש (veche lăunele). תומר א. - שיחה 17:50, 16 באוקטובר 2009 (IST)
אריה, אם אי פעם אני אהיה זכאי לערך אנציקלופדי ואתה תכתוב בסוגריים את שמי ברוסית אני מאוד אתעצבן. יורי - שיחה 17:56, 16 באוקטובר 2009 (IST)
רשמתי בפני - אתה תהיה היוצא מן הכלל. בברכה. ליש - שיחה 17:58, 16 באוקטובר 2009 (IST)

הדר גנים-עמישב[עריכת קוד מקור]

לא מבין מדוע היה צריך למחוק מהאתר תמונות שצילמתי מבית הכנסת של השכונה לזכר חללי אסון המסוקים. בינתיים אפשר לצפות בהן בדף המשתמש שלי בברכת מושיב הרוח ומוריד הגשם, דני - שיחה 12:34, 16 באוקטובר 2009 (IST)

אין מקום בערך לשלוש תמונות של בית הכנסת. הוספתי לו אחת מהן. אם תעלה את התמונות לויקישיתוף ניתן יהיה לקשר אליהן. דוד שי - שיחה 15:35, 16 באוקטובר 2009 (IST)
גם זו לטובה. בברכת מושיב הרוח ומוריד הגשם, דני - שיחה 19:16, 17 באוקטובר 2009 (IST)

פרשת חילמי שושא[עריכת קוד מקור]

כפי שעולה מדף השיחה בערך, ישנן חלוקי דעות על הצדקת קיומו של הערך ועל הצגת הדברים בו. מי שדעתו שונה מאלו ש"השתלטו" עליו - נחסם בטענות שווא, או שדבריו נמחקים בדף השיחה, ולאחרונה אף בקשת הצבעת מחלוקת שבקשתי נמחקה על ידי דורית. היות ואני פעיל ותורם בויקיפדיה גם בשמות אחרים (לטובת העניין, אין בכך כל פסול) אני רואה בהתנהגות זו של דורית הפרה בוטה של כללי ההתנהגות שכאן המחייבת נקיטת צעדים. בברכה,אבוקד - שיחה 17:49, 16 באוקטובר 2009 (IST)

אז אתה מודה שהחשד שלי כי אתה בובת קש הוא נכון, תודה. ולעניינו, הגרסאות הקודמות של הערך מדברות בעד עצמן. כמו כן השיחה. אתה צודק שנקיטת צעדים מתאימים, אכן מחוייבת המציאות. למען לא אחשד בהפעלת סמכותי כמפעילה באופן לא ראוי, אתן, הפעם, הזדמנות לאחרים לטפל בנושא. שבת שלום, דורית 17:59, 16 באוקטובר 2009 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: כיוון שכדבריך, אתה "פעיל ותורם בויקיפדיה גם בשמות אחרים", אני רואה בחומרה רבה את העובדה שניהלת מלחמה על תוכנו של הערך, בלא לכתוב אפילו מילה אחת בדף השיחה להנמקת צעדיך (תקציר עריכה אינו מקום מתאים במצב זה). גרוע מכך, שמת תבנית:הצבעת מחלוקת בלי שהתקיים דיון כלשהו בדף השיחה. אין ספק שכדבריך, מדובר בהתנהגות "המחייבת נקיטת צעדים", אך כיוון שאני רחמן בן רחמנים לא אחסום אותך הפעם. אל תמשיך לסמוך על טוב לבי. דוד שי - שיחה 18:00, 16 באוקטובר 2009 (IST)
אבוקד, התנהגות טרולית עשויה להביא לחסימתך לצמיתות. נסה להירגע, והמתן בסבלנות לסוף חסימתך (שבה זכית על מעשים אחרים שלך, לא אלה שנדונו בשיחה זו). דוד שי - שיחה 18:51, 16 באוקטובר 2009 (IST)
דוד, המשתמש חסום לצמיתות, כשהחסימה הזאת תגמר ויקיפדיה כבר לא תהיה רלוונטית Face-smile.svg. תומר א. - שיחה 18:54, 16 באוקטובר 2009 (IST)
חסימה לצמיתות היא חסימה עד אחרית הימים, ועם ביאת המשיח ישוחררו כל החסומים לצמיתות. דוד שי - שיחה 19:15, 16 באוקטובר 2009 (IST)
חגי כוסס ציפורניים. תומר א. - שיחה 19:20, 17 באוקטובר 2009 (IST)
לא נאה להתעלל בבן-אדם, שאפילו אינו יכול להגיב !בברכת מושיב הרוח ומוריד הגשם, דני - שיחה 19:22, 17 באוקטובר 2009 (IST)
זה נכון, אבל לי יש נסיבות מקלות ואכמ"ל. תומר א. - שיחה 19:24, 17 באוקטובר 2009 (IST)

הוספת קישור למאגר פלסטיין פוסט בערך פלינדרס פיטרי[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב דוד, מאד שמחתי לראות את הקישור למאגר. לא היכרתי את האפשרות הזאת, גם הקישורים למאגרי דבר נעשו בזכות התבנית שבנית. גיליתי אותה באמצע כתיבת הערך, מיד עם פירסומה בלוח המודעות ואימצתי את התבנית מיידית. לדעתי אני הייתי המשתמשת הראשונה בתבנית Face-smile.svg Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 07:52, 18 באוקטובר 2009 (IST)

את תבנית:PalPost יצרתי לכבוד הערך פלינדרס פיטרי. כעת אני טורח על שילובה בערך פרשת הרצח בחולות תל נוף. דוד שי - שיחה 07:56, 18 באוקטובר 2009 (IST)
לכבוד הוא לי שערך שכתבתי היווה תמריץ לתבנית Face-smile.svg Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 08:03, 18 באוקטובר 2009 (IST)

בחינת המומלצים[עריכת קוד מקור]

שלום, במסגרת בחינת התאמתם של ערכים מומלצים מהעבר הרחוק לתואר "מומלץ", אנו בוחנים את הערכים שהומלצו בין החודשים מצאי עד אוגוסט 2005. נראה לנו כי אחד הערכים או יותר, נכתב על ידך. נבקש להביא את הדבר לידיעתך ולהפנותך אל דף ההצבעה בויקיפדיה:איך להקים אסם/רענון רשימת המומלצים/2005ב. ההצבעה תחל ב-1 בנובמבר 2009 ‏Ori‏ • PTT‏ 16:10, 18 באוקטובר 2009 (IST)

איך אני יוצר אתר ויקי?[עריכת קוד מקור]

אני נמצא כבר שלושה חודשים באתר ויקי, אבל איך אני יוצר אתר משלי? ishushu 18:35, 18 באוקטובר 2009 (IST)

התחל בקריאת הערכים ויקי ומדיה-ויקי. דוד שי - שיחה 21:16, 18 באוקטובר 2009 (IST)
סיימתי, מה עכשיו? להוריד מדיה ויקי? ishushu 22:24, 18 באוקטובר 2009 (IST)
זו בהחלט אפשרות: להוריד מדיה ויקי, ולהתקין אותה בשרת שיסכים לכך (בוודאי תמצא כזה בתשלום, אבל אולי תמצא גם ללא תשלום). אפשרות נוספת היא לפנות למי שמציע אירוח אתרי ויקי, חינם או בתשלום - זו אפשרות הרבה יותר פשוטה. דוד שי - שיחה 22:28, 18 באוקטובר 2009 (IST)
אני מעדיף לא בתשלום, ואיפה אני יכול למצוא מקום שמארח אתרי ויקי? אני זוכר שלא מזמן wikia commons אירחו אתרי ויקי חדשים, אבל אני לא מוצא איפה זה... ishushu 22:30, 18 באוקטובר 2009 (IST)
http://www.wikia.com דוד שי - שיחה 22:33, 18 באוקטובר 2009 (IST)
אהה לא ראיתי שכתוב שם "create a new wabsite" תודה רבה רבה ishushu 22:37, 18 באוקטובר 2009 (IST)

תודה על הברכות[עריכת קוד מקור]

אעשה הכל על מנת להשיג שקט. אנא, תחפשו אצלי פגמים - כמו אצל כל משתמש אחר - לא פחות אך גם לא יותר בברכת מושיב הרוח ומוריד הגשם, דני - שיחה 22:13, 18 באוקטובר 2009 (IST)

שמעון פרס[עריכת קוד מקור]

שמעתי שמעות על מפגש עם נשיא מדינתנו. היש אמת בדבר? --Galoren.com - שיחה 22:55, 18 באוקטובר 2009 (IST)

בוועידת הנשיא המתקיימת השבוע ישתתף ג'ימי ויילס כמרצה, ואחדים מחברי ויקימדיה ישראל יהיו בקהל. האם יפגשו אישית את כבוד הנשיא? למשתמש:Itzike יש בוודאי מידע טוב מאשר לי. דוד שי - שיחה 22:59, 18 באוקטובר 2009 (IST)

הטבח[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:טבח מערת המכפלה#הטבח. דוד שי - שיחה 18:33, 19 באוקטובר 2009 (IST)

נראה לי שלא הבנת מה שכתבתי. הסברתי את הסצמי שוב, נא הגב שם בית השלוםשיחה • א' בחשוון ה'תש"ע • 18:41, 19 באוקטובר 2009 (IST)

איך אני יוצר תבנית משלי?[עריכת קוד מקור]

ראיתי בדפי משתמש, "משתמש זה הוא מפעיל", "משתמש זה יודע לדבר עברית ברמת שפת אם", איך אני יוצר תבניות כאלה עם כיתוב משלי? Jor - שיחה 21:05, 19 באוקטובר 2009 (IST)

תבניות נועדו להציג מידע שמשותף למשתמשים רבים. אם רצונך לתאר מאפיינים שאין להם תבנית, מוטב שתביע זאת במילותיך, ללא תבנית. דוד שי - שיחה 21:17, 19 באוקטובר 2009 (IST)
כמה דברים: אני רוצה שמה שאני אומר יהיה מסודר במסגרת יפה עם רקע צבוע כמו תבנית, איך אני עושה את זה? התבנית שאני מתכוון ליצור היא משהו שנוגע להרבה משתמשים פה ואפילו לרובם. Jor - שיחה 21:22, 19 באוקטובר 2009 (IST)
קח תבנית כלשהי, כגון תבנית:משתמש גוגל, וחקה אותה. דוד שי - שיחה 21:26, 19 באוקטובר 2009 (IST)

פיגוע מכונית התופת בעפולה[עריכת קוד מקור]

לאור התערבותך שם, ולאור העובדה כי אל מול דעתו של עודדי הסבורה שאין להוסיף תמונות עם כיתוב הכולל שמות נרצחים, העומדת מול דעתי, דעתך ודעתו של בסווים, התואיל להשיב בחזרה את התמונות והכיתוב שעודדי הסיר? הייתי עושה זאת בעצמי, אך אני צד לעניין, מה גם שאני הוא שצילם את התמונות וכו'. אלמוג * הפורטל החמוד והמאמי 05:49, 20 באוקטובר 2009 (IST)

ספר תורה שכתבו מין ישרף[עריכת קוד מקור]

שלום לך, אני עומד לכתוב ערך על ההלכה ש"ספר תורה שכתבו מין ישרף". רציתי לשמוע את דעתך האם כדאי להכניס תמונה של שריפת ס"ת שכתבו מין? בברכה בית השלוםשיחה • ד' בחשוון ה'תש"ע • 15:15, 22 באוקטובר 2009 (IST)

איני חושב שיש מקום לערך נפרד על ספר תורה שכתבו מין, אולי כדאי לשלב את זה בערך מינות (יהדות). גוונא + שיחה + אין לנו פורטל הלכה! 17:46, 22 באוקטובר 2009 (IST)
גונא, אשמח אם תנמק את דעתך. בברכה בית השלוםשיחה • ד' בחשוון ה'תש"ע • 18:06, 22 באוקטובר 2009 (IST)
מדובר בעניין של טעם: אין מספיק בשר במונח הזה בכדי לכתוב עליו ערך נפרד. בנוסף תוכנו של המושג וודאי יוסיף לערך על מינות. גוונא + שיחה + אין לנו פורטל הלכה! 18:22, 22 באוקטובר 2009 (IST)
בית השלום, הרי תשובתי לשאלתך כבר ידועה לך. דוד שי - שיחה 18:45, 22 באוקטובר 2009 (IST)

שיחה:שמואל יוסף עגנון#סוגיית הסופר הלאומי[עריכת קוד מקור]

הבע כאן את דעתך. --Galoren.com - שיחה 19:03, 22 באוקטובר 2009 (IST)

קובץ:Leah goldberg cv.jpg[עריכת קוד מקור]

היי, לגבי התמונה הנ"ל, כתוב שהתמונה מוגנת בזכויות יוצרים. במי מדובר? תודה, ‏Yonidebest Ω Talk‏ 12:16, 23 באוקטובר 2009 (IST)

אין לי ספק שהתמונה מוגנת. לבעלות על זכויות היוצרים יכולים לטעון שניים:
  • יורשיה של לאה גולדברג.
  • ארכיון האוניברסיטה העברית. דוד שי - שיחה 13:20, 23 באוקטובר 2009 (IST)
תודה, עדכנתי את התמונה בהתאם. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:49, 23 באוקטובר 2009 (IST)

ערב טוב לך דוד שי[עריכת קוד מקור]

קודם כל מאוד אהבתי את האתר שלך, במיוחד את אוסף הבדיחות. פשוט גאוני! מכולן אולי רק שתיים הכרתי מלפני כן, מה אני אגיד לך, אוסף מרשים.
כמו כן נתקלתי בערך שלך לגבי טראומות נפשיות. קראתי אותו בעניין רב ובכל זאת ניתקלתי באי הבנה קלה, עליה כתבתי בדף השיחה. אודה לך אם תקדיש לכך מזמנך. Esther Simin - שיחה 19:03, 23 באוקטובר 2009 (IST)

תודה רבה על המחמאות. אני גאה מאוד באוסף בדיחות זה, ושמח שגרם לך הנאה.
אמנם יצרתי את הערך טראומה נפשית, אך כפי שניתן לראות בהיסטוריה שלו, עשיתי זאת באמצעות הפרדתו מהערך טראומה גופנית, בלי שתהיה לי הבנה בנושא. אני מקווה שמומחים לנושא ייתנו מענה לבעיה שהעלית. דוד שי - שיחה 19:41, 23 באוקטובר 2009 (IST)

הבנתי, עכשיו אני מבינה למה הפגיעות הפיסיות שזורות בתוך הערך. טוב, אני מקווה שבאמת ימצא מומחא שבמקצועיות ישפר את הערך במוקדם או במאוחר. בכל מקרה תודה על זמנך. Esther Simin - שיחה 13:27, 26 באוקטובר 2009 (IST)

שיחה:עופר נחשון[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, נדמה לי שנשאו את שמך לשווא. בברכה. ליש - שיחה 08:22, 24 באוקטובר 2009 (IST)

עריכת הערך שיזף רפאלי[עריכת קוד מקור]

תודה על המעבר והעריכה. ^^ דּוֹד1 - שיחה 12:57, 24 באוקטובר 2009 (IST)

תודה על ההרחבה. אני מסכים עם כל השבחים שכתבת בדף השיחה של הערך. דוד שי - שיחה 13:22, 24 באוקטובר 2009 (IST)

שיחת משתמש:Tomer chelouche[עריכת קוד מקור]

אנא ראה שם איתן - שיחה 18:57, 24 באוקטובר 2009 (IST)

אם כוונתך לשיחה על התמונה, אין לי מה להוסיף לה. דוד שי - שיחה 19:36, 24 באוקטובר 2009 (IST)
ענין עקרוני. האם גם עיבוד תמונה מוגן בזכויות יוצרים, ואם כן, האם ניתן לבצע "עיבוד לאחור", שהרי על כל תמונה ברשת (כולל המונה ליזה) יכול שתיטען טענת "עברה עיבוד" ואין לדבר סוף. איתן - שיחה 19:40, 24 באוקטובר 2009 (IST)
דרור בוודאי בקי ממני בסוגיות אלה. דוד שי - שיחה 19:45, 24 באוקטובר 2009 (IST)

משתמש:Raze100[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. למשתמש הנדון היסטוריה ארוכה מאוד של אזהרות, אשר עיקרן סובב סביב שתי פעולות מזיקות אותן הוא חוזר ומבצע שוב ושוב: האחת, שינויים ללא דיון בפסקאות "שחקנים" בערכי סדרות וסרטים; והבעיה השניה, החמורה יותר - הסרת תבניות שכתוב. במהלך החודשים האחרונים הוא נחסם כבר פעמיים בנושא, בפעם האחרונה לשבוע באישורך לאחר פניה שלי על ידי יוסי. במשך מספר חודשים עקבתי אחר פעילותו לפי הנחייתך, אך שכחתי לעשות זאת אחרי ששבתי מחופשת הוויקי שלי בתחילת ספטמבר. אני מגלה עתה שזו הייתה טעות, שכן, כפי שהעיר ברוקולי הוא שב למעשיו (בסוף דף השיחה). המשתמש איננו קומוניקטיבי כלל ומספר משתמשים כבר פנו אלי בעבר עקב פעולותיו המזיקות בבקשה לחסמו. אני מבקש את אישורך לחסום אותו ללא הגבלת זמן, בתקווה שכך נכריח אותו לפחות לדבר איתנו. אם ידבר ויראה כי הוא מבין את הנזק בפעולותיו יהיה אפשר להסיר את החסימה, לטעמי. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 20:08, 24 באוקטובר 2009 (IST)

אני מצטרף לבקשתו של זהר. דפוס הפעילות הזה של חוסר תגובה מוחלט הוא דבר מטריד ביותר, וגם לטעמי כלו כל הקיצין. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:11, 24 באוקטובר 2009 (IST)
אני מאשר. דוד שי - שיחה 20:12, 24 באוקטובר 2009 (IST)
תודה. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 20:16, 24 באוקטובר 2009 (IST)

אני לא רוצה להעליב[עריכת קוד מקור]

ובוודאי שאינני חפץ לפגוע במוניטין שלך כאן, אבל... אתה אולי לא מכלילן, אבל אתה גם לא מחקן! Face-smile.svg שבוע טוב, Lostam - שיחה 21:28, 24 באוקטובר 2009 (IST)

מעולם לא ראיתי עצמי כמחקן או כמכלילן. דוד שי - שיחה 22:09, 24 באוקטובר 2009 (IST)

יסורי איוב[עריכת קוד מקור]

נראה לי ששנינו ערכנו בו זמנית את הערך, אני מקווה שדבר לא הלך לאיבוד בין הכיסאות. AshcroftIleum - שיחה 23:12, 24 באוקטובר 2009 (IST)

החזרתי מה שנראה לי חסר בגרסתך. דוד שי - שיחה 23:18, 24 באוקטובר 2009 (IST)

"הרב פלוני נולד"[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. אין ספק שרבנים אינם נולדים עם התואר "הרב" צמוד לשמם. ובכל זאת, במקורות רבים ומכובדים (למשל: באנציקלופדיה העברית) נהוג לומר "הרמב"ם נולד" או "רש"י פנה ללמוד". אין הכוונה שכך קראו להם אז, אלא שכך קוראים להם היום. בדומה לזה, אין צורך לשנות אצלנו את הניסוח "פרס הושפע בילדותו", למרות שאז לא נקרא כך. די בכך שהיום כך קוראים לו, וזהו אותו אדם. לאור העובדה שחרדים ודתיים רבים רואים ניסוח מעין "מנחם מנדל שניאורסון נולד..." כפגיעה קשה בכבוד רבם (ובהתחשב בתקדימים הנ"ל) נראה לי שאפשר לוותר על המלחמות האינסופיות בתחום זה ולאפשר את הכנסת התואר גם בגיל צעיר אם למישהו זה מפריע. מה דעתך? תודה, נרו יאירשיחה • ז' בחשוון ה'תש"ע • 16:08, 25 באוקטובר 2009 (IST)

ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, ואחד המאפיינים של אנציקלופדיה היא האופן היבש שבו היא מוסרת את העובדות. לכן לא נכתב בה זצ"ל וגם לא זצוקללה"ה, אף שיש הנפגעים גם מכך. לכן כתוב על אדם "נפטר", ולא "נעו אמות הספים ונשבר הפטיש הגדול". באופן דומה לי מפריע הנוסח "הרב X נולד". לא מפריע לי שאדם נקרא "רס"ג" או "רש"י" או "הרמב"ם", למרות שאני יודע שהאות רי"ש מייצגת "רבי". העובדה שאיש אינו דורש לכתוב "פרופ' X נולד" או "רב אלוף X נולד", ורבים דורשים לכתוב "הרב X נולד", אומרת דרשני, ולא אגיד מה אני דורש מכך. דוד שי - שיחה 21:22, 25 באוקטובר 2009 (IST)
לדעתי זה מלמד על הבדל תרבותי בין תלמידי הרבנים ותלמידי הפרופסורים. אולם מה ההבדל בין משפט "הרב שלמה יצחקי נולד" לבין "רש"י נולד"? נרו יאירשיחה • ז' בחשוון ה'תש"ע • 22:48, 25 באוקטובר 2009 (IST)
במשפט "רש"י נולד", המילה "רש"י" היא שם; במשפט "הרב שלמה יצחקי נולד", המילה "הרב" היא תואר. בעיני זה יוצר הבדל. דוד שי - שיחה 23:05, 25 באוקטובר 2009 (IST)

קרב יוטלנד: סדר הכוחות[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. ב-27 ביולי הצבת תבנית איחוד על הערך הנ"ל, כדי לאחד אותו לתוך הערך קרב יוטלנד. למעט הערה אחת של חגי אדלר, מאותו יום, אין דיון בנושא. האם ניתן להוריד את התבנית? תודה, קלונימוס - שיחה 21:32, 25 באוקטובר 2009 (IST)

כנ"ל לגבי התבנית בערך קרב יוטלנד: סטטיסטיקה של הקרב וסיכום אבדות. קלונימוס - שיחה 21:34, 25 באוקטובר 2009 (IST)
חזרתי ונימקתי את הצורך באיחוד. אני מקווה שעוד ויקיפדים יתייחסו לסוגיה. דוד שי - שיחה 21:40, 25 באוקטובר 2009 (IST)
הגבתי גם אני • עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה מרענן מומלצים 22:40, 25 באוקטובר 2009 (IST)

אנדרטה לזכר יהודי ולודאבה בבית העלמין חולון[עריכת קוד מקור]

שלום, שמתי לב שצילמת את האנדרטה לזכר יהודי ולודאבה שנמצאת בחולון. אולי אתה יודע אלו פרטים לגבי האנדרטה הזאת, למשל מתי היא נבנתה? זה מסקרן אותי, כי אני גרה ליד ולודאבה. תודה מראש על התגובה. Nevermore - שיחה 12:57, 26 באוקטובר 2009 (IST)

צילמתי אותה עם אנדרטאות נוספות בבית העלמין בחולון, בלי שתהיה לי זיקה מיוחדת אליה. לא ידוע לי מתי נבנתה, אבל אני משער שכל האנדרטאות הללו נבנו בתחילת שנות ה-70. דוד שי - שיחה 19:37, 26 באוקטובר 2009 (IST)
באתר החברה קדישא אין שום ידע נוסף, אבל זה אתר בבניה, אז כדאי לשוב ולבדוק שם. דוד, בתמונה ניתן להבחין בכמה פיסקאות הכתובות על צדה הימני של האנדרטה. אם תזדמן לשם שוב, תוכל להוסיף תצלום מהזווית הזו. דניאל צבישיחה 22:08, ח' בחשוון ה'תש"ע (26.10.09)

אני מעוניין לשנות מדיניות מסויימת[עריכת קוד מקור]

נתקלתי פה בכלל שהיה לא מקובל עליי ואני מעוניין לשנות אותו, איך אני מציע את זה?

אם אינך יודע איך משנים כאן מדיניות, סימן שטרם הגיע הזמן שתציע שינוי מדיניות. דוד שי - שיחה 20:20, 27 באוקטובר 2009 (IST)
אוקיי ובכל זאת?
צעד ראשון - להרשם • עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה מרענן מומלצים 22:52, 28 באוקטובר 2009 (IST)
כדי להציע שינוי מדיניות, עליך להכיר את המדיניות ולהבין את טעמיה - אם אינך פעיל בוויקיפדיה, לא כתבת ערכים ולא נאבקת במשחיתים, לא לקחת חלק בדיונים עקרוניים ואינך מכיר את דפי המדיניות, סימן שאינך בשל לדון במדיניות הוויקיפדיה. אם אתה רוצה לשנות, תירשם, תתחיל לתרום מהידע ומהזמן שלך, צבור ניסיון, תקרא את דפי המדיניות ואז יפתחו לפני הדלתות, כדי שתנסה - אין זה אומר שתצליח. בברכה. ליש - שיחה 22:57, 28 באוקטובר 2009 (IST)
אני מתעקש על כך... 79.183.201.75 19:08, 29 באוקטובר 2009 (IST)

אבו ג'עפר מוחמד אל-ח'ואריזמי[עריכת קוד מקור]

ראה נא את שאלתי בשיחה:אבו ג'עפר מוחמד אל-ח'ואריזמי#שם הערך. תודה, ‏odedee שיחה 19:19, 27 באוקטובר 2009 (IST)

שמירת עיניים[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, ערכתי את הערך שמירת עיניים, ואחד החברים העביר את זה לדף המשתמש שלי עד שזה יהיה ראוי להופיע במרחב הערכים, אנא חוה את דעתך על הערך, תודה. טיפוסי - שיחה 01:34, 28 באוקטובר 2009 (IST)

הגהתי, ולטעמי הוא ראוי, החזרתיו למרחב הערכים. שים לב להערות בדף השיחה של הערך, שעשויות לתרום להמשך שיפורו. דוד שי - שיחה 06:39, 28 באוקטובר 2009 (IST)
עניתי לך בדף השיחה של הערך, לגבי איסור הסתכלות נשים על גברים, אולי תסייע להחזיר את שם הערך, לשמירת עיניים, או לאיסור הסתכלות בנשים או על נשים. טיפוסי - שיחה 13:06, 30 באוקטובר 2009 (IST)

חפירות[עריכת קוד מקור]

שמחתי לראות אותך מדגים מה היא תרבות דיון. גם האובייקטיביות שלך מעוררת השראה. אני מבין כעת שכל החפירות הם שלי ורק שלי ולשאר 30 ומשהו המשתתפים בדיון אין שום קשר לכך. במיוחד לא עמנואל, נינצ'ה ואורי. לא ציפיתי למשהו אחר מבירוקרט. יורי - שיחה 07:12, 28 באוקטובר 2009 (IST)

אתה רשאי, כמובן, להיעלב ולחוש נרדף. תעשה יותר בחוכמה אם תנסה להפיק תועלת מדברי. דוד שי - שיחה 07:22, 28 באוקטובר 2009 (IST)
תודה לאל אבל אני עדיין לא חש נרדף אבל נעלב בהחלט כן. כאדם שאני מעריך מאוד לא ציפיתי ממך להשתלחות כזו. איזו תועלת אני צריך להפיק מדבריך? להפסיק לנסות להילחם בהטיות בערך? אולי הייתי צריך להשאיר את המשפט שהוסיף עמנואל בדבר כך שצה"ל מתנכל לפלסטינים בצוותא עם המתנחלים. נדמה לי שאחת הדומגאות להתנכלות שנתן עמנואל בדף השיחה הייתה הכאת ילדים בדרכם לבית הספר. דוגמה אחרת הייתה נתינת מכות לאישה זקנה ורדיפה אחריה עד הבית. אני בהחלט רואה את חיילי צה"ל עושים את הדברים האלה באופן קבוע. ונעזוב את זה שלכל זה אין בכלל שום קשר לנאווי בטח שלא בהקשר שבו זה הוזכר. יורי - שיחה 07:45, 28 באוקטובר 2009 (IST)

אריה יצחקי[עריכת קוד מקור]

האם תוכל לסייע שם? הערך נמחק בעבר בהצבעה, ומשהו שם פשוט לא מסתדר. ייתכן כמובן וזה רק בגלל הניסוח הבעייתי משהו. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 15:36, 28 באוקטובר 2009 (IST)

לא ברור לי מה הסיוע שאתה מבקש. דוד שי - שיחה 04:27, 29 באוקטובר 2009 (IST)

התנתקות, גירוש, השחתה[עריכת קוד מקור]

בג"צ הכריע: הפינוי בכפיה מגוש קטיף היה גירוש

הפתעה דרמטית בבג"צ. בפסק דין מנומק היטב הכריע הבוקר בג"צ בהרכב השופטים רובינשטיין, ג'ובראן ודנציגר כי המילה גירוש אכן מבטאת את תוכנית ההתנתקות מחבל עזה, בג"צ אף הרחיק לכת והשתמש במילון אבן שושן כדי להכריע שאכן הפינוי בכפיה מגוש קטיף אכן היה גירוש, עם זאת בג"צ פסל את הפרסום של מוזיאון גוש קטיף וקבע כי ניתן לפרסם רק פרסומת אינפורמטיבית בלי להיכנס לנושאים פוליטיים" (מתוך העיתונות האלקטרונית).

אי לכך, ברצוני לבקש, ואני מאמין כי רבים מאד יסכימו עם דברי, כי הגדרת פינוי היהודים בגוש קטיף בוויקיפדיה כ"גירוש" או "עקירה" לא תיחשב להשחתה בעריכה, שהרי, כאמור, אף הבג"ץ הכריע כי ההתנתקות הייתה עקירה ואף סוג של גירוש. לתשומת ליבך... איתיאל בן משה - שיחה

שמחה עצומה ממלאת את לבי, והוא מתרחב עד אין קץ, בראותי שאתה מקבל בהכנעה את פסיקתו של בג"ץ. אני מקווה שאינך לבד, אלא שכל המחנה שאתה חלק ממנו מכיר בסמכותו של בג"ץ, לא רק ביחס לפסק דין זה, אלא ביחס לכל פסיקותיו. זהו צעד נפלא קדימה.
כלל ידוע הוא שבהסתמכות על פסק דין, אין להסתפק בשום אופן בדיווח באמצעי התקשורת, אלא יש לקרוא את פסק הדין עצמו. ובכן, הנה פסק הדין. אבקשך לקרוא אותו ולחזור אלי עם מסקנותיך. דוד שי - שיחה 04:24, 29 באוקטובר 2009 (IST)

הי דוד,[עריכת קוד מקור]

יכול קובץ:Shlomo Goren books.JPG רשיון ופרטים מלאים. תודה ‏Ori‏ • PTT‏ 13:22, 29 באוקטובר 2009 (IST)

שלום אני חדש פה[עריכת קוד מקור]

תימני אורגינל - שיחה 13:06, 30 באוקטובר 2009 (IST)

ברוך הבא. דוד שי - שיחה 13:08, 30 באוקטובר 2009 (IST)

מתקפת איכות אלמודובר[עריכת קוד מקור]

שלום. רציתי להציע לך את הכתבות של senses of cinema שהוא אתר חובה למי שכותב ערכי קולנוע. אם היה לי זמן הייתי מנסה לעשות לדייוויד קרוננברג את מה שאתה עושה לאלמודובר. [1] [2] קקון - שיחה 19:51, 30 באוקטובר 2009 (IST)

תודה, תרומות נוספות למיזם אלמודובר, גם בגוף הערכים, יתקבלו בשמחה. דוד שי - שיחה 19:53, 30 באוקטובר 2009 (IST)
דוד, רציתי להוסיף: בזכות עבודתך עליו, הערך פדרו אלמודובר הוא מרהיב, והוא כעת אחד מהערכים הטובים בתחומו. כל הכבוד! דני. ‏Danny-w‏ 20:21, 30 באוקטובר 2009 (IST)
אכן. שכוייח! אלמוג * הפורטל החמוד והמאמי 20:27, 30 באוקטובר 2009 (IST)
תודה רבה. דוד שי - שיחה 20:29, 30 באוקטובר 2009 (IST)

הערך תוכנית נחשון[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:תוכנית נחשון. 09:28, 31 באוקטובר 2009 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

נשלח. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 14:46, 1 בנובמבר 2009 (IST)

משתמש:בית השלום[עריכת קוד מקור]

דוד שלום,

אני מפנה אותך למתקפה הבוטה של בית השלום בדף שיחתו כלפי יוסאריאן. מכיוון שאין זו הפעם הראשונה שהוא נוהג כך ביקשתי את הארכת החסימה, אך זהר כתב לי בבקשות ממפעילים שהדבר טעון אישור בירוקרט ולכן אני פונה אליך. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:59, 2 בנובמבר 2009 (IST)

ויקיפדיה:בקשות ממפעילים#בקשות חסימה / הסרת חסימה. סקרלטשיחה 17:18, 2 בנובמבר 2009 (IST)

דרישה למקור[עריכת קוד מקור]

למיטב ידיעצי אסור להסיר סתם דרישה למקור. למה הסרת את הדרישה למקור שהצבתי בערך אינתפדה? בית השלוםשיחה • ט"ו בחשוון ה'תש"ע • 19:34, 2 בנובמבר 2009 (IST)

עריכות גרועות שלך ישוחזרו ללא נימוק. דוד שי - שיחה 19:35, 2 בנובמבר 2009 (IST)

50 המאמרים הכי מעניינים בויקיפדיה האנגלית[עריכת קוד מקור]

נתקלתי לאחרונה ברשימה הבאה, שכוללת נושאים אזוטריים לחלוטין, אך מהווים פנינים אנקדוטאליות נהדרות. מציע לקרוא ולהציע לעשות מיזם לתרגום/כתיבת ערכים אלה בעברית: http://copybot.wordpress.com/2009/04/07/the-50-most-interesting-articles-on-wikipedia/ וחוץ מזה, אני אחד הקוראים השקטים של ויקיפדיה ורציתי להביע את הערכתי והתרשמותי מפועלך! ניר

תודה על העידוד.
דיון קצר ברשימה התקיים בכיכר העיר. אני פחות מתלהב ממנה, אבל כל אחד (גם אתה) מוזמן לבחור ערך שחביב עליו ולתרגמו. דוד שי - שיחה 18:04, 6 באוקטובר 2009 (IST)