שיחת משתמש:דורית/ארכיון102

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שיחת משתמש:דורית/ארכיון102

דורית, יקירתי.
זמן רב לא ביקרתי בדף זה.... מה שלומך? תהיתי אם ראית את זה? בברכת יום נפלא :) נטע - שיחה 16:39, 23 בפברואר 2013 (IST)

חג פורים שמח נטע! דורית 13:01, 24 בפברואר 2013 (IST)

אנא עזרי להשיק את הויקימסע העברי

Wikivoyage-logo-he.png

שלום דורית,

במהלך החודשים האחרונים אני ועוד מספר משתמשים נוספים מנסים בכוחות משותפים לקדם את השקת המהדורה העברית של ויקימסע. על מנת לעשות זאת אנו נדרשים להרחיב את ויקימסע כך שיכלול כמות מינימאלית של 200 ערכים שונים לכל הפחות.

למרות שחלק ניכר מאותם 200 הערכים נכתבו כבר לאורך השנים בוויקיטיול (והועתקו משם בהתאם לתנאי הרישיון של ויקיטיול), כ-50 ערכים נוספים עדיין חסרים על מנת להשלים את המלאכה. בשל ההבנה כי שלושה עורכים לבדם לא יצליחו ליצור בכוחות עצמם 50 ערכים במצב סביר ובתוך פרק זמן סביר, החלטנו לנסות ולנקוט בשיטה שונה במקצת כדי להגיע אל המטרה:

בשבוע האחרון יצרנו בשיתוף פעולה 50 קצרמרים ל-50 ערכי היעדים התיירותיים שערכיהם בויקיפדיה העברית הנם בין ערכי היעדים התיירותיים הנצפים ביותר. במקביל התחלנו גם להרחיב בהדרגה ובמידה משמעותית את אותם הערכים. בנוסף לכך, הכנו רשימה של העורכים (הכוללת גם אותך) שביצעו את התוספות הרבות ביותר לאורך השנים לערכים המקבילים בוויקיפדיה העברית, ואשר (כך אנו מקווים) הם בעלי ידע רב באותו הנושא.

אנו נעריך כל עזרה שתוכלי לספק במאמץ המשותף לכתוב חלק או את כל אחד מהערכים שלהלן בוויקימסע העברי, אשר את ערכיהם פיתחת רבות בעבר בוויקיפדיה העברית:

וכך לעזור לנו רבות בהפיכת ויקימסע למיזם איכותי וראוי להשקה.

בתודה מראש,

WikiJunkie - שיחה 17:03, 7 במרץ 2013 (IST)

שלום ויקיג'אנקי. מאחר וזמני מצומצם, אני מעדיפה להשקיע אותו כאן. מאחלת לך ולשאר המשתתפים הצלחה רבה. שבת שלום, דורית 13:07, 8 במרץ 2013 (IST)
תודה. WikiJunkie - שיחה 15:31, 8 במרץ 2013 (IST)

בזק

היי דורה, לונג טיים. שאלה - לא רוצה להיכנס למלחמת עריכות בגלל זה, (ואני לא יודע איך לקשר יותר טוב את הבדל הגרסאות) אבל איך פותרים את הענין הזה? אני עובד בבזק, והמנכ"ל עודנו אבי גבאי עד לאמצע אפריל. ניתן לראות זאת כאן ובעוד מקומות (אין לי כאן רצון לקדם את החברה, פשוט לדייק במידע). תודה, שבת שלום, יום אישה שמח ניר א. Blasphemer •• שיחה •• כ"ו באדר ה'תשע"ג, 8.3.2013 , 13:52 (IST)

היי, מה נשמע? מצטערת שכך התנהלו הדברים. בעיקרון, אתה צודק, אנחנו לא מעדכנים על אירועים עתידיים בצורה זו, כך שמוטב לעדכן באפריל, כשתיכנס לתפקידה. אין מניעה לדעתי לאזכר בתוך הערך ממש בקצרה שהוחלט למנותה למנכ"לית. בהתאם, שיחזרתי. שבת שלום, דורית 14:10, 8 במרץ 2013 (IST)
אין עלייך, תודה :) ניר א. Blasphemer •• שיחה •• כ"ו באדר ה'תשע"ג, 8.3.2013 , 14:17 (IST)
בשמחה. הסברתי על השינוי בערך. אני סומכת עליך שתעדכן באפריל על כניסתה לתפקיד באופן רשמי. שבת שלום, דורית 14:24, 8 במרץ 2013 (IST)

הנוער

היי דורית, תודה על העריכה. הערך נכתב אחרי שנפגשתי למשך כמה שעות עם תום שובל, הבמאי והתכתבתי איתו מספר פעמים לאחר מכן במייל. הפרק אודות הסרט, אותו הורדת היא הצורה שבה הבמאי רואה את הסרט שלו. לדעתך זה פירוט יתר ? הסרט הוקרן בפסטיבל ברלין ונכתבו עליו ביקורות, יכולתי לכתוב תיאור עלילה מפורט יותר (לאו דווקא כמותית, אלא מבחינת תיאור השתלשלות האירועים), לא רציתי לעשות זאת, כדי לא לעשות ספוילר. צחי לרנר - שיחה 23:32, 13 במרץ 2013 (IST)

שלום צחי, תודה על הפניה. יש ב"אודות" הרבה מן הכפילות עם העלילה, וגם הערך עצמו, יש פרטים שאני מאמינה שאנחנו יכולים להסתדר בלעדיהם. האם למשל ציון השיר של אן מארי דוד וכו' נחוצים? נקודה נוספת, אני מודה שהתלבטתי, אך יש גם בעייתיות בלכתוב איך הבמאי רואה את הסרט מבלי לציין שזו דעתו. אם הדבר היה נכתב בכתבה עיתונאית חיינו היו קלים וניתן היה לצטט ולקשר. אני מציעה, לכל הפחות להסביר בשיחה על מה מסתמך הערך, ולשקול אם אכן להוסיף את הערותיו של שובל. אם כן, אז בשמו ובקיצור ללא כפילות עם העלילה. ככל שהערך מהודק יותר, כך טוב יותר בעיני והחסד שהוא עושה עם הסרט, שוב, לדעתי, גדול יותר. חג שמח, דורית 11:52, 14 במרץ 2013 (IST)
אני סומך על דעתך ובהחלט מסכים איתך, תודה על העריכה. צחי לרנר - שיחה 21:39, 15 במרץ 2013 (IST)
אין בעד מה צחי, שבת שלום וחג שמח. דורית 15:09, 16 במרץ 2013 (IST)
שבת נפלאה דורית. צחי לרנר - שיחה 22:23, 16 במרץ 2013 (IST)

דורית,

העלתי כרגע לוגו של אתר חדשות, ואין לי איך לתת לזה ייחוס. ויקיפדיה אמר לי שאם לא אתן תשובות התמונה תימחק. מה עושים? יוני דוד - שיחה 15:20, 15 במרץ 2013 (IST)

שלום יוני, מחקתי הן את הלוגו והן את הערך. הסברתי מדוע בשיחתך. חג שמח, דורית 15:59, 15 במרץ 2013 (IST)

ניטפוק

איך זה קשור לפסקה שבה כתבת את ההודעה? --פָדִיחָה ש\ת 18:31, 18 במרץ 2013 (IST)

דווקא עם זה אתה מנסה למשוך לי בצמות? וזה כי התייחסתי לשיחה של אנונימי/ת. אתה מוזמן ליצור כותרת חדשה אם זה מפריע לך. חג שמח, דורית 20:53, 18 במרץ 2013 (IST)

התעשייה האווירית לישראל

ראי שיחה:התעשייה האווירית לישראל. דוד שי - שיחה 23:50, 24 במרץ 2013 (IST)

SIG-Sauer P250

מדוע הערך נמחק? לפי הבנתי מדובר בנושא בעל חשיבות אנציקלופדית שניתן היה לשפר על מנת שתהיה הצדקה להשאירו במרחב הראשי. WikiJunkie - שיחה 14:32, 25 במרץ 2013 (IST)

חשבתי שברור לעין מדוע הוא נמחק, תרגום מכונה. במצבו לא הייתה שום הצדקה לכך שיישאר במרחב הערכים. בברכה, דורית 15:03, 25 במרץ 2013 (IST)
אני מבין. אודה לך אם תוכלי להעביר את הערך לארגז החול שלי ואני אנסה לשכתב את תוכנו. WikiJunkie - שיחה 15:30, 25 במרץ 2013 (IST)
אני אומנם יכולה לעשות זאת, אך לשם מה? ערך שהתחיל בתרגום מכונה הוא ערך שהחל בחטא. מוטב להתחיל אותו מהתחלה, תוך הסתמכות על מקורות מתאימים. בברכה, דורית 15:38, 25 במרץ 2013 (IST)
המקור ששימש לתרגום המכונה הוא מאמר חצי שיווקי שבכלל מדבר על גרסה אחת של הנשק ולא על באופן כללי, אם משתמשים במשהו עדיף כבר במקור ולא בתרגום, אבל למען האמת עדיף לא להשתמש באף אחד מהם. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 16:56, 25 במרץ 2013 (IST)
הבנתי. אם כך טוב שגרסה זו נמחקה. באופן כללי הייתי מעדיף שכמעט תמיד נעדיף להדריך את המשתמשים החדשים כיצד לכתוב ערכים סבירים בנושאים אשר לכאורה הנם בעלי חשיבות אנציקלופדית מובהקת, במקום למחוק את הערכים שלהם לאלתר מהמרחב הראשי ולתת להם לשבור את הראש כיצד ליצור ערך סביר העוסק באותו הנושא. אף על פי כן, אני מניח שאתם מעדיפים שלא נעשה זאת במקרה הזה בעיקר משום שאותו המשתמש יצר את הערך על בסיס תרגום של תוכן המוגן בזכויות יוצרים. WikiJunkie - שיחה 20:35, 25 במרץ 2013 (IST)
ג'אנקי, המשתמש לא תירגם, גוגל תירגם עבורו. סוגיית זכויות היוצרים במקומה עומדת, אבל ה"חטא הקדמון" הוא תרגום מכונה, שדינו הוא אחד - מחיקה. שבת שלום, דורית 16:24, 29 במרץ 2013 (IDT)

פסחח

Shmura Matzo.jpg חג שמח
שבת, חג, חול המועד וחג שני שמייח Face-smile.svgכיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 17:57, 29 במרץ 2013 (IDT)
תודה רבה כיכר, חג שמח לך ולמשפחתך ושבוע טוב. דורית 21:33, 30 במרץ 2013 (IDT)
@ • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 14:19, 6 באפריל 2013 (IDT)

"הכה את המומחה"

הי דורית.מזמן לא ביקרתי כאן. Face-smile.svg.
אחת לתקופה יש ב"הכה את המומחה" אצלנו בוקיפדיה, שאלה "מקפיצה". והנה - השבוע הייתה שם שאלה כזאת. :-)
אני מקווה שתגובתי שם נתנה מענה הולם (אם כי נראה שלא מספיק).
את מוזמנת לעיין: ויקיפדיה:הכה את המומחה#אפליית גברים
שבת שלום. דני. Danny-wשיחה 14:59, 6 באפריל 2013 (IDT)

דני אתה אדם טוב ממני, שיש לך הרצון והכוח לענות בהכה את המומחה על שאלות הנוגעות לאפליה ומגדר. אז תודה לך על הנכונות. מנסיוני, דיוני מגדר שם מתפתחים לוויכוחים עקרים, ומכיוון שלא אחת חבל לי לקרוא את התגובות, אני משתדלת להימנע מלהתערב ולהאריך דיונים מסוג זה. בברכה, דורית 18:48, 7 באפריל 2013 (IDT)

חשד למילים בעייתיות

שלום לך, יש לך מושג מדוע עריכה זו הוצגה ברשימת השינויים האחרונים כ'חשד למילים בעייתיות'? -- Yanki14 שיחה 18:31, 8 באפריל 2013 (IDT)

שלום ינקי, מה שלומך? ואני מניחה שזה בגלל מחיקת המילה, פשוט השתמשו בתקציר כוללני. אבל אין לי באמת מושג לגבי המסננים. אולי קיפודנחש תוכל לעזור, היא יודעת דבר או שניים בקשר לכאלו. דורית 18:43, 8 באפריל 2013 (IDT)
למיטב ידיעתי המסנון לא מופעל בהכרח על ידי המילה או המילים שנוספו או נמחקו, אלא על ידי כל מילה שהיא בפסקה שנערכה. במקרה הזה אנחש שהמילה "בן כלב" שמופיעה בפסקה הפעילה את המסנן. אם אני צודקת, הרי שגם עריכתי זו וגם כל עריכה נוספת של הפסקה הזו יפעילו גם הן את המסנן... בב"ח - קיפודנחש 20:35, 8 באפריל 2013 (IDT)
תודה על ההסבר קיפוד. דורית 20:43, 8 באפריל 2013 (IDT)

תרגום ועברות של הערות שוליים

שלום שלום, ראיתי בדף השיחה של ניר, הערה שלך על כך שאין זה מקובל לעברת הערות שוליים. אני לא בטוח שהבנתי לחלוטין את דעתך - אבל רציתי לפתח איתך את הנושא הזה - ולא כניג'וס, אלה כשאלה רצינית על מדיניות בויקיפדיה.

כיום, אני מעדיף לעברת את כל הלינקים והערות השוליים שאני מעביר. הנימוק לכך, הוא שברצוני להנגיש את הידע שבלינק לקוראי הויקיפדיה. כך שיסתכלו בקישור, יבינו מהתמצות העברי במהרה - על מה מדובר בקישור, והאם הוא רלוונטי לקריאתם.

נימוק נוסף הוא העובדה שהערת שוליים שנשארת באנגלית - מאפשרת העתקה עיוורת של הערות מהויקיפדיה האנגלית, דבר שיוצר הרבה פגמים, ולעיתים קישורים שבורים. וזו תופעה שברצוני להימנע ממנה.

Having said that - חשוב לי לומר, שאני משתדל בכל קישור שאני מעברת להשאיר בסוגריים את שמו של הכותב בשפת המקור, וכן את שם הכתבה (במידה וזה לא יוצא מסורבל מדי).

אשמח לתגובתך על הנושא. גארפילד - שיחה 15:38, 9 באפריל 2013 (IDT)

שלום גארפילד, לא אלי הפנית את השאלה, אך ראיתיה ואני מבקש להגיב, ברשותך. הערת שוליים מפנה את הקורא למקור, שכותב הערת השוליים אמור היה לקרוא אותו ולמצוא אותו מתאים למטרה זו. מי שמתרגם הערת שוליים, מבלי לבדוק את המקור, לוקח על עצמו את האחריות למהימנות המקור, אך ללא ביסוס של ממש. אם אני קורא בוויקיפדיה האנגלית, שיוסף יוסיפוביץ' כתב, על פי הערת שוליים, בספר "שער השערים" דבר מסוים ואם מסתבר לי שלא כך הדבר, אבוא בטענות למי שהכניס את הערת השוליים ואדרוש ממנו להסביר את עצמו. איך אפשר לבוא בטענות למי שמראש אינו לוקח אחריות, אלא רק "מתרגם" את ההערה? בברכה. ליש - שיחה 15:47, 9 באפריל 2013 (IDT)
ליש, דבריך יפים, אבל נראה לי (אני טועה?) שלא לכך החתול הג'ינג'י התכוון. יש נטייה, שהיא שגויה לחלוטין, לתרגם שמות של כתבות, מאמרים, שמות כותבים וכד' בהערות שוליים משפת המקור שלהן. וזו בעיה קשה. כי כשמתרגמים מקור, מעבר לכך שזה רחוק מלהיות תקין, היכולת שלי לנחש מה המקור ולמצוא אותו בעצמי אם הקישור שבור (וגרוע מכך, אם אין בכלל קישור) - נמוכה. ברגע שמתרגמים - הנגישות והיכולת למעשה למצוא את המקור, יורדת. אני דווקא לא נגד "תרגום" אם לדעת העורכים זה ממש הכרחי - אבל עקרוני ביותר בעיני להשאיר את המקור על כנו לצד אותו "תרגום", ובשפתו שלו בשל הסיבות שמניתי קודם. בברכה, דורית 15:58, 9 באפריל 2013 (IDT)
דורית חן חן, נראה שקלעת היטב לכוונתי המקורית, ועל כך מי יתן ואלוהי הלזניה יהיו בעזרך. (וגם בעזרו של ליש, אין סיבה להתקמצן על לזניה). בדיוק בגלל מה שאמרת, אני משתדל להשאיר את השם של הכותב בשפת המקור - כך בעזרת חיפוש גוגל בסיסי, על פי רוב ניתן למצוא את ההערה בלי בעיות רבות. מה גם שניתן להוציא את הקישור עצמו ללא פגע ולחפש אותו בגוגל, או באתר ששולף גרסאות עבר של דפי אינטרנט שונים.
בכל אופן, אני שמח לגלות שלא מדובר במדיניות נוקשה, אלא בהעדפה (סבירה והגיונית) אישית שלך. חששתי שאני אצטרך לשנות מהיסוד את הערך הזה גארפילד - שיחה 16:06, 9 באפריל 2013 (IDT)
תודה, גארפילד, על נדיבותך עם הלזניה, אך לא אנצל אותה, כי איני חובב לזניה. טוב, מסתבר שקפצתי מחוץ לעניין וכבר קיבלת תשובה טובה מדורית. בברכה. ליש - שיחה 16:13, 9 באפריל 2013 (IDT)
אין בעד מה. אבל זה לא עניין של "העדפה", כך נהוג, ולא רק בוויקיפדיה, לכתוב מקורות. לדעתי גם התקיימו דיונים בעניין, אבל לצערי איני זוכרת היכן. בכל מקרה, כאמור, כל עוד ה"תרגום" בא כשהמקור המלא כתוב כפי שצריך ובשפת המקור לצידו, ניחא. וליש, עד שחתול ג'ינג'י מסכים להעניק למישהו משהו, אסור לסרב :) בברכה, דורית 16:17, 9 באפריל 2013 (IDT)
לא ידעתי - החתולים שלנו אפורים. אזכור זאת לעתיד. בברכה. ליש - שיחה 21:04, 9 באפריל 2013 (IDT)

שיחה:טבח קינגסמיל

התייחסותך ככותבת הערך דרושה.

תודה על ההפניה. אני לא בטוחה שההצעה החדשה טובה יותר, אבל אתייעץ ואשיב שם מאוחר יותר בצורה מסודרת. דורית 14:18, 10 באפריל 2013 (IDT)

נדב מור

הוא שוב חזר... קלונימוס - שיחה 22:48, 10 באפריל 2013 (IDT)

אכן. מחקתי, תודה אלדד ומידד בעור אחד :) דורית 00:30, 11 באפריל 2013 (IDT)
Face-smile.svg קלונימוס - שיחה 07:22, 11 באפריל 2013 (IDT)

חסימה

דורית שלום,

מדי פעם מופיעה לי ההודעה כי המשתמש דורית חסם את כתובת הIP מלהשתמש בויקיפדיה. ומדי פעם, כפי שאת רואה, הכול בסדר. אפשר לקבל הסבר על התופעה? בתודה, Mateo - שיחה 04:09, 11 באפריל 2013 (IDT)

כן, התנצלותי, אך זה צעד אין ברירה עקב אוזלת היד של הספקית שלך. מכיוון שטרול פועל דרכה והיא מסרבת לסייע, אנו נאלצים לחסום לעיתים משמשים רבים, ביניהם תמימים. אני מציעה, אם אתה יכול, לפנות לספקית שלך ולהתלונן על כך שאינה פועלת לסייע לויקיפדיה ומעדיפה את אותו אחד על פני לקוחות רבים אחרים שלה. בברכה, דורית 14:06, 11 באפריל 2013 (IDT)

תבנית אפייה

היי דורה, את חושבת שהתבנית לעיל מוכנה להעברה למרחב הראשי ולערכים שכוללים אותה? (אני במקביל עובד על ערך על העולם עצמו בדומה למה שעשו/הרחבתי בקרין? ניר א. Blasphemer •• שיחה •• ב' באייר ה'תשע"ג, 12.4.2013 , 14:11 (IST)

היי נירו, לדעתי התבנית מלאה ומפורטת ברמת העיקרון. אבל למקצה שיפורים אם יש, רעיונות נוספים והסכמה סופית, תשאל בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. שבת שלום, דורית 14:41, 12 באפריל 2013 (IDT)
תודה, כך עשיתי. אגב, שאלתי משהו בפורום התמונות לגבי רישיון, אבל לא ממש עונים לי שם. לדעתך, בערך על העולם הנ"ל, אני יכול להעלות קבצי מפות (אין ממש בויקימדיה) ? ניר א. Blasphemer •• שיחה •• ב' באייר ה'תשע"ג, 12.4.2013 , 15:33 (IST)
כל תשובה שלא אתן, עלולה להיות שגויה. שווה לנסות לשאול את דרור. הוא מבין בזכויות יוצרים. דורית 16:36, 12 באפריל 2013 (IDT)

את מבינה בתחום הזה?

תעייני בבקשה בערך הזה, בפסקה "זולות". יש באמת דבר כזה? קלונימוס - שיחה 23:09, 22 באפריל 2013 (IDT)

שלום עוצלי. והיה לפחות לפי פרסומים ישנים בעברית. מה שכן, זה כנראה פשוט תרגום ל-Hangouts. תראה פה. אבל כמו תמיד בוויקיפדיה, לפעמים מה שחשוב הוא לדעת מי יכול לענות היטב על השאלה, ויש לי מושג כלשהו. אבקש סיוע ואחזור אליך כשאשיג תשובה בדוקה. דורית 23:31, 22 באפריל 2013 (IDT)
תודה! יום טוב, קלונימוס - שיחה 07:06, 23 באפריל 2013 (IDT)
בגוגל הפסיקו להשתמש בתרגום "זולה" ומשתמשים רק ב-"hangout" או "האנגאוט". אתם יכולים לראות בזה תגובה רשמית (למרות שאני לא מייצג את החברה המעסיקה אותי :) ). ערןב - שיחה 16:13, 23 באפריל 2013 (IDT)
תודה ערןב, נראה לי שאפשר לומר שהתשובה הבדוקה הגיעה :-) ותיקנתי בהתאם. דורית 17:25, 23 באפריל 2013 (IDT)
שוב תודה. אז לכתוב בערך "האנגאאוט"? קלונימוס - שיחה 21:44, 23 באפריל 2013 (IDT)
אין בעד מה רומפלשטילצכן. אני מעדיפה לכתוב באנגלית, אם כי מוטב אולי להוסיף תעתיק בסוגריים. שיניתי את הפסקה כמיטב יכולתי, אבל מעולם לא השתמשתי בזה, אני מקווה שערןב יעבור אחרי ויתקן בהתאם. דורית 23:45, 23 באפריל 2013 (IDT)
נראה לי בסדר מבינת הטרמינולוגיה. אבל יש שם ניסוחים קצת מאונגלזים כמו "בעדיפות ראשונה" ו"יש אפשרות", אבל זה כבר עניין לעריכה שאינה דורשת ידע בתחום, ואני מעדיף לא לערוך את הערך הנ"ל בעצמי במידת האפשר מהסיבות המנויות בויקיפדיה:אוטוביוגרפיה. ערןב - שיחה 06:59, 24 באפריל 2013 (IDT)
רומפלשטילצכן נשמע מגניב... אולי נשנה? Face-smile.svg קלונימוס - שיחה 07:03, 24 באפריל 2013 (IDT)
ערןבי, סליחה על הטרחה. ניסיתי להפוך את זה ליותר מובן וקיצרתי. תוכל לבדוק שזה בסדר?
רומפלש', זה באמת נשמע אחלה, אבל יש כ"כ הרבה אפשרויות, אולי תבקש שינוי שם כל 3 חודשים? זה ייתן לוויקיפדים מספיק זמן להתרגל מצד אחד, אבל ישאיר אותם מספיק זמן במתח לקראת השינוי הבא. דורית 18:46, 24 באפריל 2013 (IDT)
נראה לי שאלך על רפונזל. קלונימוס - שיחה 21:47, 24 באפריל 2013 (IDT)
אני מעדיפה רפונצל. ומבטיחה לקרוא לך רפונצי כשאשים לך סרט קישוט בצמה. דורית 22:32, 24 באפריל 2013 (IDT)
אם תעייני בדף המשתמש שלי תביני כמה אני מחכה לזה. קלונימוס - שיחה 07:27, 25 באפריל 2013 (IDT)
חיוך אדום דורית 16:26, 25 באפריל 2013 (IDT)
הרבה יותר טוב. תודה! ערןב - שיחה 13:52, 25 באפריל 2013 (IDT)
תודה לך על הסיוע ולעוצלי על תשומת הלב. דורית 16:26, 25 באפריל 2013 (IDT)
תודה לשניכם. שבת שלום, קלונימוס - שיחה 18:28, 25 באפריל 2013 (IDT)

נשים מתוך קטלוג

היי דורית, הנה הקישור המתוקן לדף הספר באתר ההוצאה: http://www.keter-books.co.il/product_book?c0=14628 (אני לא מוסיף בעצמי כי את מבצעת שם עריכות תכופות, ואני לא רוצה להתנגש). ‏nevuer‏ • שיחה 00:01, 25 באפריל 2013 (IDT)

או, מצוין. ואני סיימתי, אשמח אם תוסיף. אני לא מבינה למה לא הצלחתי להגיע לזה, כל לחיצה שלי על הקישור של הספר באתר ההוצאה החזירה אותי חזרה לדף של הסופרת. דורית 00:03, 25 באפריל 2013 (IDT)

הערך חלב

הי דורית,

לא יודעת אם יצא לך לראות את הפרסום הלא מחמיא של ויקי בפייס בענייני מלחמת עריכה על הערך "חלב", בו נשמע שיש דיקטטורה ורק מוסכמות של המיינסטרים, שהולך ומתפרק מדי יום, נכנסות לערך.

כאן יש את המידע המופץ: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=583100518377959&set=a.477832365571442.98040.477820532239292&type=1&theater

עד לפעם הבאה F16 - שיחה 14:02, 28 באפריל 2013 (IDT)

Fצ'וק! תמיד משמח לראות את המפעילה הראשונה של הוויקיפדיה העברית. את הדיון קצת פחות, וראיתי שהוא הסתעף. אני חושבת שעיקר הבעיה היא חוסר ההבנה כיצד הוויקיפדיה פועלת, וזה גם הוסבר שם ובדיון שהסתעף. אבל אני לא רואה דיון מהותי וכפי שצריך בשיחה. תוכלי לשלוח לי מייל? או אני לך, אני פשוט לא יודעת את המייל שהזנת למערכת עדייך תקף. תודה, דורית 12:04, 29 באפריל 2013 (IDT)

שיחת משתמש:5.28.162.17

שלום דורית, האם תוכלי לבדוק את סיבת חסימתו, כנראה חסימת טווח. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 13:03, 1 במאי 2013 (IDT)

הרב יוסף נחום

דורית, שלום רב. מה שלומך? אודה לך מאוד אם תביעי את דעתך בדף השיחה של הערך הנ"ל. בברכה, המומחה.

שלום המומחה, מה שלומך? זמן רב לא התראינו, אני מקווה ששלומך טוב. מצטערת על העיכוב בתשובה, הנחתי שתעדיף שלא אעשה זאת במהלך השבת. שבוע טוב, דורית 00:57, 5 במאי 2013 (IDT)
תודה רבה. שלומי בטוב ב"ה. אני מצדיע לך שלא הגבת במהלך השבת. אשרייך! שיהיה לך שבוע טוב ורק בשורות טובות אמן!!! המומחה.
אין צורך להצדיע המומחה, נימוס בסיסי לדעתי, ואני משתדלת להקפיד להשיב רק בצאת השבת כשידוע לי כי זה חשוב לבני שיחי. בשורות טובות אמן ואמן :) דורית 10:32, 5 במאי 2013 (IDT)

הרב סעיד עוזרי

דורית, שוב אני נאלץ לבקש את התערבותך. התוכלי להביע את דעתך כאן שיחה:סעיד עוזרי. תודה רבה! המומחה.

כתבתי שם. המומחה, אני יודעת שביקשתי פעמים רבות בעבר, אבל אנא - הירשם. אפילו רק כדי לתת אישור שאתה כותב מכתובת איי פי זו או אחרת. ושוב אני מבקשת, סבלנות ועוד סבלנות. תודה, דורית 16:14, 6 במאי 2013 (IDT)
שלום דורית, אנא ראי את תגובתי שם. הרושם שלי הוא שאת נותנת ב"המומחה" אמון שלא לצורך. אני מציע שתתעמקי בדף השיחה ובגרסאות הקודמות של שלום אלשיך, וזוהי רק דוגמה אחת. אגב, כדי להתנקם בי הוא מחק לא מזמן את דף המשתמש שלי, הכול בחסות אייפי אנונימי. נרו יאירשיחה • כ"ו באייר ה'תשע"ג • 18:05, 6 במאי 2013 (IDT)
ראשית, לא הייתי מודעת לכך. שנית, היכן בדיוק השחית את דף המשתמש שלך? איני רואה שם איי פי אנונימי מהתקופה האחרונה. ועדיין, ביקשתי סבלנות ואורך רוח ועומדת על כך שאין מדובר בטרול. לשאר טענותיך אשיב שם. דורית 19:04, 6 במאי 2013 (IDT)
טעות, לא דף המשתמש אלא דף השיחה. ב-27 באפריל, מיד לאחר ש"בגללי" הוגנו מפניו הערכים ישראל עוזרי ושלום אלשיך. אני מעריך שאכן אינך מודעת לסגנון הפעולה שלו, בדף השיחה כאן הוא נופת צופים. אנא ראי את ההתנהלות בדרכי לימוד התלמוד, זה באמת לא יאומן מה שהולך שם. אין סיבה לטיפת סבלנות כלפי התנהגות כזאת. נרו יאירשיחה • כ"ו באייר ה'תשע"ג • 20:55, 6 במאי 2013 (IDT)

התנהלות מבישה

אנא עייני בהתנהלות המבישה של נרו בדף השיחה:יוסף נחום. הוא פשוט מוביל קו נקמני כדי לא לאפשר את הערך. למרות מקורותי הוא מנסה להתעלם או להתפתל ולהתחפר, כי הוא כבר החליט לא לתת לי לכתוב את הערך. ואח"כ הוא יספר לך סיפורים שאני טרול כאשר האמת הפשוטה שהוא אבי אבות הטרולים. יש לו מטרה למעט בערך חכמי תימן, לדוגמא, בערך על הרב שלום אלשיך הוא מחק את גירסתי שבה כתבתי שהוא היה "הרב הראשי וראב"ד לעדה התימנית" והוא מחק וכתב "רב העדה התימנית" בלבד. אני כתבתי את התואר שלו על סמך מקור (הסכמתו על ספר "אמונת ה'") וגם על סמך זה שהוא אכן היה רב ראשי שמתחתיו רבנים נוספים (כי העדה התימנית משופעת בתלמידי חכמים ב"ה) ועל סמך זה שהוא עמד בראש בית דין. אבל נרו רוצה למעט בכבודו ומחק עד כמה שיכל. אנא תעקבי אחר התנהלותו, כי הוא מומחה גדול בהשמצות, כדי שלא תפריעי לו בהתנהלותו המבישה. בברכה, המומחה.

בהזדמנות זו אולי תסביר את התנהלותך בכלל בערך שלום אלשיך, וגם בערך דרכי לימוד בתלמוד. עוד אני מניח שגם שאר המגיבים בדף השיחה לגבי הרב נחום מנסים להתנקם בך ובעדה התימנית בכלל. אה, ואם בנקמנות עסקינן, אולי תסביר מדוע אתה מוחק דפי שיחה. נרו יאירשיחה • כ"ז באייר ה'תשע"ג • 18:25, 7 במאי 2013 (IDT)
נרו מנסה להסיט אותנו מהערך בו אנו נמצאים (הרב יוסף נחום). קודם כל, שיתנהל בהגינות כעת!!! ורק אח"כ אשיב לו על כל ההיסטוריות של הערכים האחרים, ואוכיח לו שהוא התנהל בבריונות כאבי אבות הטרולים. אבל כעת אנו עסוקים בערך על הרב יוסף נחום איש קדוש עליון ומפורסם לשם ולתהילה בכל יהדות תימן!!! נרו צריך להתבייש בכל ההתנהלות המבישה שלו, בתירוצים וההתחפרויות שלו כנגד הערך, ולבקש מהצדיק הזה סליחה שלא יקפיד עליו על שהוא משתדל בכל מיני השתדלויות להנמיך את קומתו בקרב יהדות תימן. אם הוא כל כך מונע ממניעים טהורים, שירים טלפון לד"ר גברא או לרב רצאבי והם יספרו לו עד כמה גדול האיש ועד כמה השפעתו על כל יהדות תימן לא נורמלית!! בושה של ויקיפד. המומחה.
אני שמח שעברת לסגנון הרגיל שלך גם בדף השיחה הזה, שעד עתה כתבת בו במתק שפתיים. אתה הוא הבריון שניצל עד עתה את הכתיבה מכתובות אנונימיות מתחלפות, לא אני. הדיון כלל אינו עוסק בגדלותו של מאן דהוא, אלא בחשיבותו האנציקלופדית. ישנם הרבה מאוד צדיקים וגדולים נסתרים שלא יקבלו לעולם ערך. נרו יאירשיחה • כ"ז באייר ה'תשע"ג • 21:39, 7 במאי 2013 (IDT)
אנונימי, תלמד לדבר ותפסיק להכנס למלחמות עריכה בכתובות IP משתנות. חסמתי אותך ליום. מתניה שיחה 22:02, 7 במאי 2013 (IDT)
אתה רק רוצה לעזור לחבר שלך למנוע ממני אפשרות להוכיח שחברך משקר שוב ושוב ללא בושה, כדי שבסופו של דבר תוכלו למחוק את הערך. כל כך שקוף. המומחה.

התערבותך

דורית, ערב טוב. אבקשך להתערב עקב חסימה שביצע נגדי מתניה. לא עשיתי שום מלחמה, פשוט עדכנתי היום ערך עם מקור פעם אחת, והוא כבר מגדיר זאת מלחמה. ברור לי שהוא עושה זאת כדי לחבור לנרו הלא מאיר. הם עושים זאת כדי למנוע ממני אפשרות להגיב בדף השיחה:יוסף נחום כי הם רואים שאני מצטט מקורות ברורים המעידים כי הרב יוסף נחום לא היה שד"ר מחוזי, אלא שד"ר לכל מרחבי תימן הממונה להסמיך את כל רבני תימן ואת כל השוחטים בתימן, זהו תפקיד אדיר! נרו, ממשיך להתעלם במזיד וממשיך לטעון שקר שכביכול הוא היה שדר מקומי בלבד. כבר הוכחתי מדברי הרב יצחק רצאבי וד"ר משה גברא, שני חוקרים גדולים של יהדות תימן שהוא היה שדר למרחבי תימן בכלל ולא למחוז מסויים. נרו כותב לך שכביכול אני עוסק מדבר רק על גדלותו וצדקותו של הרב יוסף נחום, ולא היא! אני מדבר על סמכותו והשפעתו העצומה מעצם תפקידו כמסמיך רבנים ושוחטים במרחבי תימן! הוא לא יכול להתעלם מכך שהאיש הסמיך את רוב הרבנים והשוחטים בתקופתו!!! הוא לא יכול לעשות זאת רק בגלל יצר הנקמנות שלו! הוא לא יכול שוב ושוב להתעלם מהמקורות שהבאתי לו שמדברים על אדם ששלט על ענייני הרבנות בכל מרחבי תימן ולצייר לך אותו כעוד שד"ר מקומי. סתם שתדעי, שד"ר מקומי כפוף לשד"ר ארצי, זו ליגה אחרת לגמרי. לדוגמא הרב יחיא נחום הסמיך שד"ר מחוזי את הרב חיים סינואני כפי שנכתב בתולדות חיי הרב חיים סינואני בספר "מקום מקדש" ובספר "גדולי ישראל בתימן" של משה כהן, בני ברק 1984. בברכה, המומחה.

צר לי על התשובה המאוחרת, היה יום ארוך אתמול וחזרתי מאוחר מדי. ולעניין, הסיבה שבגינה נחסמת היא סגנון כתיבתך שעליו גם הערתי וחבל שלא לקחת זאת לתשומת לבך. אני חייבת לומר שלמרות שאני מנסה לסייע, אינך מקל עלי. ואתה צריך לזכור שאין לי באמת ידע באשר לחכמי תימן, וזו בעיה קשה מהבחינה שלמעשה אם בעבר היו לנו כמה שיכלו להיות לעזר והייתה להם הבנה בנושא של יהדות תימן ואף כתבו באשר ליהדות ספרד וארצות האיסלאם, היום אין לנו באמת כאלו. לכן גם חשיבותך, כמי שאכן כותב על יהדות תימן, ולמעשה כנראה היחיד. אבל, וגם כפי שכתבתי, הידע הייחודי שלך אינו מקנה לך את היכולת להתעלם ממה שנחשב לנוהגים ועקרונות בוויקיפדיה שלפיהם כולם אמורים לנהוג, וגם אתה. אני ואתה תמיד שוחחנו זה עם זו בכבוד ובדרך ארץ. אין סיבה שזה לא יעשה עם אחרים. גם אם הם מתגרים בך, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להתנהג בסבלנות, כי ברגע שתתפרץ, זה יהפוך לשאלה של סגנון ולא מהות. יתעלמו מדבריך ואחת היא אם אתה צודק או לא. אתה מוכרח להיות ענייני. לא לנתח את אישיותם של ויקיפדים אלא את טיעוניהם ולכתוב כמו שכותבים באנציקלופדיה, בערכים ובדפי שיחה כאחד. זכור, כי דברי חכמים - בנחת נשמעים. דבר נוסף, אני יודעת שאינך מגיע לעתים קרובות לוויקיפדיה ואתה מעדיף שלא להירשם. זה מקשה על אחרים, כך שחשוב שתירשם. זה מקל על הדו-שיח איתך וגם מאפשר להסביר לך טוב יותר מה נהוג כאן. למשל, בוויקיפדיה לא נהוג לנהל מלחמות עריכה (ראה ויקיפדיה:מלחמת עריכה, לכך התכוון מתניה). משמע, שיחזורים הדדים של תוכן בשיחה. אם מחקו או שינו מה שכתבת באופן שלדעתך שגוי, אל תחזיר זאת כמקודם. פנה לשיחה והסבר מדוע לדעתך יש לנהוג בצורה כזו או אחרת. אם יש מתנגדים לדעתך עדיין אסור לך לשחזר, עליך להשיג הסכמה קודם לכן בשיחה. אני מבינה שזה מתסכל, ישנם ערכים שהמידע שכתוב בהם אינו מקובל עלי אבל החשוב הוא שבסופו של דבר, קיבלתי את הכרעת הרוב בעניין, אפילו כשהיא נוגדת את דעתי האישית. כך אנו פועלים כאן. בברכה, דורית 11:14, 8 במאי 2013 (IDT)
דורית, א. הוא לא נחסם רק על הסגנון המדהים שלו, אלא גם על מלחמות עריכה. אין צורך להסביר לו את הכללים, הוא יודע מצוין את כולם כי הסבירו לו שוב ושוב, במשך שנים. הוא גם יודע מצוין מהן מלחמות עריכה, ודווקא בגלל שהוא יודע - הוא כותב מכתובות משתנות. עד עתה הוא חשב שזה יגן עליו ויאפשר לו את ההתנהגות הזאת. ב. איש לא התגרה בו. פשוט חלקו עליו. כשהוא התפרץ והשתולל הבהירו לו שזה חייב להפסיק. ג. שימי לב שהוא ממשיך לזלזל בכללים אצלנו. לאחר החסימה של מתניה הוא פשוט שינה כתובת וחזר לכתוב את ההודעה האחרונה. נרו יאירשיחה • כ"ח באייר ה'תשע"ג • 12:10, 8 במאי 2013 (IDT)
דורית, שלום רב! תודה על תשובתך הברורה והמנומקת. אך אני חייב להשיב על כמה דברים.

א.הבעיה של נרו, שהוא מתנהג בבריונות זמן רב. כשאני מתקן איזשהו פרט בערך כלשהו, אני עושה זאת לרוב תוך הבאת מקור או הסבר בתקציר. אותו זה כלל לא מעניין, והוא מיד מוחק נתונים חשובים מבלי לתת הסבר, כי אין זה מכבודו לתת הסברים חלילה. הוא ויקיפד, לא סתם איזה אחד אלמוני, לכן הוא רשאי לעשות ככל העולה על רוחו. התנהגות בריונית שכזו המגובה פעמים לא מעטות על ידי חבריו הויקיפדים בבחינת "שמור לי ואשמור לך" לא מקובלת עלי ולא על אף אדם הגון. ולכן, אם הוא מכריז עלי מלחמה, אני אצא נגדו בכל הכח. והוא אכן מכריז מלחמה ומאיים בלי בושה המשחית הזה. הוא אינו יודע, כי אם הייתי מתנהג בבריונות כמוהו הייתי מחזיר לו מנה אחת שבעתיים. לדוגמא (ואינני מאיים כי אני משתדל להיות הגון) יש באפשרותי למחוק לו את כל תרומותיו בויקיפדיה באופן כזה שהוא אפילו לא יוכל לשחזר. יש לי חבר מומחה בדבר שכשהוא ראה עכשיו את התנהלותו המכוערת, הוא אמר לי "תן לי שתי דק' ואפתור לך את הבעיה". כמובן שסירבתי כי זה לא הגון. ובפרט זה לא הגון כלפי המשתמשים בויקיפדיה. בקיצור, אין לצפות ממני להתייחס בכבוד לאדם שמשחית בהינף יד את הערותיי שנכתבות מתוך עיון רב ונימוק ברור. ב. הוא כותב לך שאני נוהג להחליף כתובות, ולא היא! הכתובות מתחלפות לי מבלי שום התערבות מצידי. פשוט הכתובת משתנה מיום ליום ומשעה לשעה. אמנם, ההערה האחרונה שכתבתי היא אכן מכתובת אחרת, וזו הפעם היחידה שנאלצתי לעשות זאת ולצאת מביתי! בקיצור, הוא מציג אותי בכוונת זדון כאילו שאני טרול. ועליו יאה לומר את אימרת חכמינו "כל הפוסל, במומו הוא פוסל"! הוא טרול אמיתי במיסווה של ויקיפד. ג. כיוון שהזכרת את הויקיפדים שהיו בעבר,אמרתי אוסיף כמה מילים. אכן, אני שיתפתי איתם פעולה בכבוד וכן להיפך. כיוון שהם היו באמת בעלי ידע בנושא, וככאלו, הם ידעו להעריך את הידען האחר. וכך היה. הייתי קצת יוצא ממסגרת הצניעות ואומר לך, שהם היו כותבים שהידע שלי כבר עובר את שלהם. אני מוסיף לך פרט זה, רק כדי שלא תחשבי שאין מי שיכול להחזיר את הידע שלהם עקב היעלמותם. הידע שלי בחכמי אשכנז וספרד אינו פחות מהידע שלי בחכמי תימן! אלא מאי, לחכמי ספרד ואשכנז יש מי שידאג, אבל לחכמי תימן אין. ומכאן תביני שיש לי גם את הפרספקטיבה המדוייקת ביותר כדי להבחין במעלתם של חכמי תימן שאני מוסיף לויקיפדיה, כי היא באה לאחר עיוני רב השנים בהערכת חכמי ספרד ואשכנז וקהילותיהם! ד. ניסיתי פעם אחת בעבר להיכנס לויקיפדיה (כבר שכחתי באיזה שם, משהו עם "מקורי" או דומה לזה) ומיד דאג ויקיפד "נחמד" להוציא אותי תוך שעה או שעות ספורות! אולי זה נרו, אך ודאי חשוך כמוהו. ה. לענייננו. אין צורך להיות בעל ידע בחכמי תימן כדי להבין בנקל שנרו סימן לו למטרה למחוק את הערך, ויהי מה. והראייה לכך היא שאני הבאתי 2 מקורות חשובים ופסקניים כמו הרב רצאבי וד"ר גברא שכתבו במפורש שהרב יוסף נחום החליף את אביו הרב יחיא נחום בתפקיד הרם של חכם המסמיך את כל הרבנים והשוחטים במרחבי תימן. וכמו שיש לרב יחיא נחום ערך בויקיפדיה מפאת תפקידו זה רב העוצמה וההשפעה, כך ראוי גם בנו לערך. אכן, לא כל רב שמוזכר באנציקלופדיה של ד"ר גברא ראוי לערך. מסכים בהחלט. אני מעולם לא טענתי זאת. אדרבה, אני סבור שלרוב החכמים שם אין מקום בויקיפדיה, כיוון שאין להם פירסום והשפעה גדולה ביהדות תימן אלא רק בצורה קטנה ומצומצמת במקום מגוריהם. אבל מה הקשר בינם לבין הרב יוסף נחום??? הרי הוא היה מפורסם מאוד ובעל השפעה עצומה על כל מרחבי תימן כמו אביו. נראה לי שנרו מודע לכך, אבל הוא מנסה לטשטש זאת ולעשות סלט בין כל השדרים שנשלחו להסמיך רבנים, שכביכול כולם בני אותו המעמד וההשפעה. וזאת על מנת לגמד בערכו של הרב נחום כדי לומר שהוא לא שונה משאר השדרים האלמונים. וזהו שקר גמור!!! כי רוב מוחלט של השדרים נשלחים להסמיך רק באיזור מגוריהם בלבד, ובאמת אחד מהם הוא אחיו הרב אהרון נחום שלא הגיע לרמת השפעה של אחיו הבכור הרב יוסף, למרות שבהחלט היה אדם חשוב. אם כן, בניגוד לשאר השדרים, הרי שהרבנים יחיא נחום ויוסף נחום נשלחו למרחבי תימן בכלל, לא למחוז מסויים!!! ויש להם סמכות מעל השדרים המחוזיים, ואף ממנים בעצמם שדרים מחוזיים כיאה לתפקידם. והסברתי זאת שוב ושוב, והוא כל פעם או שמתעלם או שמטשטש זאת ומסיט את הנושא. בברכה, המומחה.

בריון, טרול, משחית ועוד היד נטויה. המומחה, אני חוזרת שוב על העניין, אינך יכול לכתוב כאן כך. אתה תחסם שוב ושוב (כפי שאכן קרה) בשל הטענות שלך נגד אדם ולא נגד עניין. זו אינה מלחמה, אלא אנציקלופדיה הנכתבת בשיתוף פעולה, וכבר הורחקו רבים אחרים בדיוק בשל חוסר יכולתם לשתף פעולה, אפילו שתרומתם היא חשובה. יש דרך להעביר ביקורת, אך לא על ידי מתן שמות כאלו לאדם, יש דרך להתנסח וזו רחוקה מלהיות מקובלת כאן. ניסיתי להבהיר זאת, אך כנראה שלא הבהרתי עד כמה העקרונות עליהם כתבתי הם מהותיים כאן. אם הוויקיפדיה באמת חשובה לך, אם אתה סבור שנושאי יהדות תימן אינם מוצגים בתורה הראויה, אז אתה מחטיא ומפספס לחלוטין בגישתך זו, המרחיקה במקום לקרב. תכתוב בצורה זו, תחסם, ולדבריך לא יתייחסו כלל. תשחזר אם משחזרים אותך, גם אז תחסם. אז אני מבקשת ממך להיות חכם לפני צודק, ולהפנים את כל העצות שנתתי לך, אין דרך לעקוף אותן. בברכה, דורית 22:20, 8 במאי 2013 (IDT)

מבקש בדחיפות לקשור עמי קשר

שלום לך. אני מבין שאת כאן ביג בוס. את חסמת אותי מספר פעמים ללא צדק. החלטתי לעזוב כי קיימות שפות אחרות. אבל על הבזייון הזה בעריכה בכתבה נבחרת ישראל בהוקי קרח, שעשה אחד ממשתמשים, אני לא יכול לעבור לסדר היום.

לא רק שהוא מחק דברים נכונים שאני כתבתי הוא גם כתב דבר הבא ב-2011 זכתה הנבחרת בדרג ה-3 של אליפות העולם ועלתה לדרג ה-2 (הדרג השלישי בחשיבותו). במהלך הטורניר, ניצחה את נבחרת יוון בהפרש הגדול ביותר בהיסטוריה שלה (26:4 לישראל) ב-2013 סיימה הנבחרת במקום 5 בבית ב' של דרג 2. ב-2013 סיימה ישראל ראשונה בבית א' בדרג 2, ועלתה בחזרה לדרג 1.‏[1][2]

נכון ל-2012, מדורגת הנבחרת במקום ה-40 בעולם, על פי דירוג ה-IIHF.

רוב הנתונים לא נכונים. אני כותב כתבות באתר התאחדות ישראלית בהוקי קרח ויודע על מה אני מדבר.

אם את מעדיפה כתבות הזויות ולא נכונות אז בבקשה.

אם לא תסירי ממני חסימה שאני יוכל לערוך גם בעברית.

ראשית, אין "בוסים" בוויקיפדיה. שנית, לתת מספר טלפון במקום כה פומבי זו טעות קשה. שלישית, איני משוחחת בטלפון בענייני ויקיפדיה. רביעית, רק שאלה אחת קצרה - איזה משמות המשתמש שלך אתה רוצה שאשחרר? אני סקרנית. דורית 13:13, 9 במאי 2013 (IDT)
דבר ראשון אני מודה לך על יענותך. שמח מאוד שתיקנתם שגיעות בכתבה הנ"ל.

יש לי שם אחד ויחיד בכל השפות של וויקיפדיה(חוץ מעברית)-STUDENT57 . עם שם הזה נרשמתי לראשונה גם לוויקיפדיה עברית. אותו סטודנט שאת צירפת לאוסם מקסים (כבר לא יכול לשמוע שם הזה),שאין לי שום קשר איתו, ביום ראשון שניכנסתי לוויקיפדיה בעברית. מאז עבר הרבה זמן ואני קיבלתי רשות להיות בודק בוויקיפדיה רוסית.

האמת, דורית, אני לא מבין התנהגות של אנשים כאן. אני אוסף נתונים, מדגבר על קשיי עריכה בעברת, עורך כתבה ופתאום משהו מוחק הכל ואני מקבל הערה-למה אתה אתה מוחק האדם שמחק, אם יש לך הסתייגות כנס לדף שיחה. אחר כך בה אסייס+ברוקולי וחוסמים אותי. זאת כתבה שלי, אנינותן מקורות שאני מתבסס אליהם ואני צריך להוכיח שאני צודק. בשום שפה לא נפגשתי עם תופעה כזאת. היה לי רק מקרה אחד שמחקו לי תמונה בכתבה, אבל קיבלתי הסבר מפורט (קניין זכויות).

עוד מקרה דורית, אני פניתי אליך עם שאלה-האם אני יכול לערוך כתבה אליפות העולם בהוקי קרח. ענית לי לא ולשאלתך נראה לי שאנחנו מוכרים עניתי ביושר כן, אנחנו מוכרים הצגתי את עצמי וכתבתי אני לא מקסים. ואת שוב חסמת אותי.

כל זה רציתי להגיד בטלפון, בגלל זה נתתי מספר שלו.

יתר דברים לשיקולך.

מצטערת, הרמזים רבים מדי מכדי להתעלם מהם. למרות זאת, ולו רק כדי לוודא שאין טעויות בערך, מהם המקורות עליהם אתה מסתמך? ציין אותם. דורית 23:53, 10 במאי 2013 (IDT)
אחרי משעברתי בגללכם את שואלת מה מקורות שלי נו באמת. המקורות שלי הם מקובלות בכל הספות של וויקיפדיה. אתם מחקתם אותם, כאשר נרשמתי בשם משתמש אחר, מחקתם עבודה של חודש שלם ושוב קיבלתם קצרצרמן.

אני לא מתקוון לערוך כאן אחרי כל העלבון,למרות שאני מאוד רוצה, לפחות תשמרו על תקינות הכתבות אם אתם מפריעים לאנשים ישרים לעבוד. דרך אגב את יכולה להתרשם עד כמה אני פתוח, את רואה את ה-IP שלי וגם נתתי לך פרטים נוספים על עצמי. מה את חושבת שאני איזה ילד בן 15 ? דרך אגב ראיתי תיקונים שלך בכתבה Rishon Devils , נגד עריכות כאלה, כמו שעשה בן אדם, באמת צריך להלחם ולא איתי הוא באמת טרול ולא אני כמו שהגדרתם אותי ביום ראשון שנכנסתי לוויקופדיה עברית.

דרך אגב באותו יום נכנסתי לראשונה גם לוויקיפדיה רוסית עם רצון לכתוב כתבה חדשה. הם מחקו לי את ה"נסייון" ובאדיבות על הסבירו לי איך מתחילים עבודה ראשונה בוויקיפדיה. שם קיים פרוייקט אשר מלווה עורך חדש ממש ביד עד הפרסום כתבה ראשונה. באדיבות, דורית, ולא טרול ויתר דברים "חכמים" שכתבתם לי בדף שיחה.

גם אם נותיר את העובדה שאתה מתחמק מלספק מקורות ואת הדמיון המפתיע בסגנון, כתיבה וערכים למקסים בצד, מאחר וטענת שאינך מתכוון לערוך כאן, אאחל לך בהצלחה במקומות אחרים. שבת שלום, דורית 17:54, 11 במאי 2013 (IDT)
אני פותח כאן לב לפניך ואת עונה בצורה כזאת.

מי שמתחמק זה לא אני. את לא רוצה לשחרר חסימה, אז למה שאני אתן לך מקורות? תני לי אפשרות לערוך ואת תראי אותם. כל המערך כתבות שלי (22) בנושא של הוקי קרח ישראלי מעודכן ומסודר בניגוד ממשקורה בוויקיפדיה עיברית. אני שוב חוזר ואומר למרות שאני לא מתקוון לכתוב הייתי רוצה לפחות לתקן את גולם נפש הזה שקורה אצלכם. שוב, את לא ענית לי על אף שאלה ומייד התחמקת. אני כותב כתבות בהתאחדות ישראל להוקי קרח.

דרך אגב אתם גרמתם לי עגמת נפש שכמעט חליתי. מקסים אצלך בראש! אני חוזר ואומר אני לא מקסים! לא מבין עדיין למה את חושבת אחרת. אני מבין שהוא דובר רוסית, אז כנראה בגלל זה סיגנון דומה. אני חוזר ואומר כל הכתבות שלכם בנושא שרציתי לטפל לא שווים פרוטה.


שלום דורית, אז איך מבקשים הסרת חסימה בצורה רשמית?

בשביל התחלה אולי תשחררי דף שיחה שיחה

רק שאני כנראה מאוד תמים עם בקשה שלי. מי שיחליט זה ארבעה מפעילי מערכת אשר כתבו לי שם ואת ביניכם.

אני יכולתי להרשם אם שם אחר ולהתחיל עריכות. פשות חשוב לי ששם יהיה יחיד.

18:37, 12 במאי 2013 (IDT)

משתמש:דורית/יוסף נחום

היי דורית. העברתי לארגז חול לבקשתך. לאחר שיהיה לך זמן להתעמק בזה, תחליטי מה את רוצה לעשות עם הערך הלאה. להבהיר חשיבות בדף השיחה ולהחזיר למרחב הערכיפ או למחוק את ארגז החול. סופ"ש נעים, Lostam - שיחה 15:15, 9 במאי 2013 (IDT)

תודה, ובמחשבה שנייה גם עדיף, אין לי כמעט זמן כלל בימים אלו וזה ייתן לי שהות להגיע לכך כשאתפנה. שבת שלום, דורית 23:55, 10 במאי 2013 (IDT)

חוקרי יהדות תימן כותבים במפורש כי סמכותו והשפעתו של הרב יוסף נחום, היתה בכל מרחבי תימן!

דורית, ערב טוב. חשוב מאוד שתדעי את המצב לאשורו. המצב הנתון כעת הוא שיש מחלוקת ביני לבין נרו מה היתה סמכותו של הרב יוסף נחום וממילא כח השפעתו. נרו משתדל להציג את הרב יוסף נחום כשליח בית דין רגיל שכל סמכותו והשפעתו היתה על אנשי מחוזו, הוא מסתמך על השערת פרו' טובי. אני טוען שהרב יוסף נחום החליף את אביו בתפקידו, וככזה, סמכותו והשפעתו היו על כל מרחבי תימן! אני מסתמך קודם כל על ידע אישי שידוע בקרב כל בני משפחתי הזקנים (שהכירוהו אישית!) כדבר ודאי. אבל לא רק על זאת אני מסתמך, אלא על שני חוקרים נוספים בעלי סמכא, האחד הוא הרב יצחק רצאבי שהוא מומחה גדול למורשת יהדות תימן, והשני הוא ד"ר משה גברא שעיקר התמחותו היא בדיוק בנושא "חכמי תימן". הם כתבו בצורה פסקנית שסמכות הרב יוסף נחום היתה כמו אבא שלו הרב יחיא נחום, קרי, על כל מרחבי תימן! אני הדגשתי זאת שוב ושוב, אבל נרו מתעלם מכך, כיוון שאין לו מענה, אבל יש לו מטרה ברורה למחוק את הערך מטעמי נקמנות הניבטים היטב מתגובותיו. הדברים די פשוטים וברורים למודים על האמת, גם אם אין להם ידע בנושא. בברכה, המומחה.

כעת אני שם לב, שאפילו פרו' טובי בהשערתו,בעצם מדבר על בית הדין של צנעא שהיה שולח את השליחים אל איזור מרכז תימן ולא אל הפריפריה. זאת אומרת, שבית הדין היה שולח שליח מסויים להסמיך רבנים ושוחטים למחוז מסויים במרכז תימן ושליח שני למחוז אחר גם כן בתוך מרכז תימן, ושליח שלישי היה יכול להישלח אל כל מרכז תימן (שזהו החלק הארי של הישוב היהודי בתימן). הצד השווה של השליחים הוא שאף אחד מהם לא חרג ממרכז תימן. אבל אין זאת אומרת שכולם נשלחו לשטח מצומצם בלבד בתוך מרכז תימן! ולכן, יוצא שאין הכרח שפרו' טובי חולק בהשערתו על הרב רצאבי וד"ר גברא. בהחלט יתכן שהוא מסכים שהרב נחום נשלח אל כל מרכז תימן. ומכאן, שאין למר נרו על מי להתבסס, כי לא די שפרו' טובי דיבר רק בהשערה בניגוד לרב רצאבי וד"ר גברא שהביעו את דעתם בפסקנות, אלא יתכן שגם הוא מסכים שהרב יוסף נחום נשלח אל כל מרכז תימן. ויש לחזק את דברי, מכך שפרו' טובי מזכיר במאמרו גם את השליח הרב יחיא נחום שעליו אין עוררין שלא נשלח למחוז מסויים במרכז תימן אלא אל כל מרכז תימן, ואם כן, הוא הדין למי שירש אותו בתפקיד, הרב יוסף נחום. בקיצור, אין לנרו אפילו בסיס השערתי!!! המומחה.

יש לי בהחלט מה לענות, ובפרט שעושה רושם שהמומחה חוזר פעמים רבות על טענות בלי להביא להן סימוכין של ממש וגם עובד לא מעט בשיטת "מצליח", אבל אני לא מוכן להמשיך להיות שק החבטות של המומחה. אני גם לא חושב שסגנון תוקפני מעין זה מוסיף כבוד ליהדות תימן. כפי שכתב לך מתניה, תלמד לדבר. כשתלמד - אענה. נרו יאירשיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ג • 22:14, 11 במאי 2013 (IDT)
לא פניתי אליך, ובהתנהגותך אינך מוסיף כבוד ליהדות אשכנז. אם דברי הרב רצאבי וד"ר גברא אינם "סימוכין של ממש" כלשונך, אז באמת שאין על מה לדבר. כי אתה כנראה מבין בנושא יותר מכולנו. ויקיפד חוצפן.המומחה.
להסיר ספק, לא הטלתי ספק ברב רצאבי ובגברא, אלא במה שאתה כותב בשמם ובכלל. אני חושש שאתה מסלף את דבריהם כפי שסילפת זה עתה את דבריי. נרו יאירשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ג • 01:17, 12 במאי 2013 (IDT)
אתה "חושש" שאני מסלף? אז הנה הפניות וציטוטים מדוייקים לשני הנכבדים האלה מילה במילה. אנציקלופדיה לחכמי תימן לד"ר גברא עמ' 388 עמודה ימנית שורה 13, יש שם ערך מיוחד על הרב יוסף נחום וכך נכתב שם: "כאביו, מונה להיות שליח ב"ד צנעא לבקר בישובים השונים של תימן, לבחון, ללמד להסמיך שוחטים ולפקח על כל התחום הרוחני". ספר שולחן ערוך המקוצר לרב רצאבי חלק ד' בסופו קונטריס הנקרא "אור הנר" העוסק בהלכות שחיטה עמ' ג' שורה 14 :"מהר"ר יחיא נחום זצ"ל ... נשלח על ידי בית דין צנעא לפקח על כל השוחטים במקומותם למושבותם. אחרי שעלה לארץ ישראל, נתמנה תחתיו בנו הר"ר יוסף הנז'". המומחה.
לפי שני הציטוטים הוא עסק בפיקוח על השוחטים ועוד. אין בציטוט שלך אזכור של הסמכת רבנים. שניהם לא נכנסים לשאלת תחום סמכותו והשפעתו של ביה"ד בצנעא, שלא הייתה בכל תימן. היחיד בינתיים שעושה זאת הוא פרופ' טובי. נרו יאירשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ג • 02:07, 12 במאי 2013 (IDT)
לפי שני הציטוטים הוא היה בתפקיד במקום אביו, לכן, נא עיין בערכו של האב הרב יחיא נחום מה היה תפקידו, סמכותו והשפעתו, כדי שבכך תבין לאיזה תפקיד חשוב מאוד נכנס הבן. דרך אגב, הרב רצאבי שם בעמ' ל"ו בהערות "עיני יצחק" שורה 2 מזכיר את האב הרב יחיא נחום וכותב בסוגריים כך: "שהיה שליח בית דין צנעא... לפקח על השוחטים והרבנים בכל ערי תימן וכפריה". הוא הרב רצאבי שכתב שכאשר האב עלה לארץ ישראל התמנה הבן הרב יוסף תחתיו. המומחה.

א. כאשר בן מתמנה לתפקיד דומה לזה של אביו כותבים שהוא "תחת אביו". אין הכוונה שהוא בדיוק כמו אביו בכל פרט ופרט, אלא שכמותו היה שליח בית הדין. תפקיד שליח בית הדין עסק, כפי שמגדיר טובי, במאמר אקדמי מיוחד המוקדש לנושא (ולא בתיאור העוסק באדם אחד, שבו התמונה אינה שלמה), בפיקוח על חיי הדת והחברה. הוא מפרט: "לפקח על השוחטים והבודקים ועל עורכי הקידושין והגירושין וכן לסייע בהקמת מערכת חינוך אלמנטארית ופתרון בעיות שונות". אין כאן מילה על מינוי רבנים. לכן נראה שהאב, הרב יחיא, עשה זאת מכוח סמכותו האישית, ואולי גם בית הדין בצנעא הסמיכו לכך (איני יודע), אבל אין ללמוד מכאן לכל שאר השליחים. על הבן גם אתה לא הבאת ראיה שהסמיך רב כלשהו ואין ללמוד כאן "גזרה שווה" מהמילים "תחת אביו".

ב. טובי אומר שמכל העדויות עולה שהשליחים "לא הרחיקו לכת מעבר לרמה המרכזית של צנעא, דהיינו התחום שמסביב לצנעא" (שם, עמ' 96). גם כאן לא מדובר בשליפה. הוא הקדיש לעניין גבולות הסמכות של בי"ד זה מאמר מיוחד באנגלית.

ג. אבל העיקר הוא שמדברי טובי עולה שהרב יוסף נחום לא היה השליח היחיד. באותו תפקיד שימש גם אחיו, הרב אהרן, ושליחים נוספים. לאור כל זאת, יש בהחלט מקום לערך לאב, הרב יחיא נחום, אבל אין חשיבות אנציקלופדית לכל אחד משאר השליחים של בית הדין רק בגלל שהיו שליחים, גם אם שניים מהם היו בניו. נרו יאירשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ג • 11:43, 12 במאי 2013 (IDT)

בוא נעשה סדר בדברי טובי, כי אתה חושב שעליו משענתך, ולא היא! כי לקחת אותו יותר מדי רחוק.

א. טובי דיבר בהשערה בלבד ולא מתוך ידיעה. הוא בעצמו כותב זאת.

ב. טובי כותב במפורש בעמ' 94 בשם הרב עמרם קורח שהרב יחיא נחום התמנה על ידי בית הדין ללכת לכל הכפרים והעיירות כדי לבדוק ללמד ולהרשות שוחטים ורבנים (=דיני גיטין וקידושין, כידוע זוהי השכלתם של הרבנים ולא של השוחטים). ולא מכח אישיותו כפי שחשבת!!!

ג. טובי מחזק את הנתונים הנ"ל ששהשליחים הסמיכו בכל הכפרים והעיירות בתימן, וגם את העובדה שהם הסמיכו רבנים, ממינויו של הרב אברהם ערוסי.

ד. לאור כל הנ"ל, ברור כעת מדוע כתב טובי בעמ' 96 אך ורק מתוך ההשערה כי לכאורה השלוחים לא הרחיקו מעבר לרמה המרכזית של תימן. הוא מנסה להסתמך על דברי טביב, אך מיד הוא מסתייג ממנו וכותב שטביב הגזים, והוא מביא ראיה שסמכות שליח בית דין חרגה מהרמה המרכזית של תימן, שהרי השליח הרב אברהם שחב הגיע עד איב הרחוקה (נמצאת בדרום תימן). ואת זה "שכחת" להוסיף בדבריך.

ה. כיום ברור לנו למעלה מכל ספק כי סמכות בית דין צנעא אף הרחיקה דרומה מעבר לעיר איב, שהרי הרב חיים סינואני הוסמך על ידי השליח הרב יחיא נחום במחוז "חוגרייה" שהינו הרבה יותר דרומה מאיב, וקרוב למחוז עדן שבקצה תימן,שהיה בשליטה בריטית.

ו. לסיכום, טובי מדבר שלא מתוך ידיעה ברורה, וגם הוא חושב שאתה וטביב מגזימים.

ז. אתה מצטט את טובי כך: "לפקח על השוחטים והבודקים ועל עורכי הקידושין והגירושין וכן לסייע בהקמת מערכת חינוך אלמנטארית ופתרון בעיות שונות". ומעיר על דבריו מתוך אי הבנה כך: "אין כאן מילה על מינוי רבנים". ואני אומר לך, האם אינך יודע כי עורכי הקידושין והגירושין הם הרבנים???

ח. דבר חשוב שלא הבנת! טובי דיבר על הסמכות מצד בית דין צנעא ולא מצד השליחים, ולכן טובי לא ביאר מה הייתה שליחותו וגיזרתו של כל שליח. ואתה עשית מכל השליחים סלט, כאילו שלכולם יש את אותה הסמכות והגיזרה. כי חשבת בטעות שהמאמר מתאר את סמכות השליח, ולא היא! המאמר בא לתאר את סמכות בית הדין השולח.

ט. מלבד ד"ר גברא והרב רצאבי שאמרו שהרב יחיא היה מסמיך שוחטים ורבנים בכל מרחבי תימן , גם הרב יוסף צוברי שהוא בר סמכא והכיר אישית את הרב יחיא נחום אומר במפורש כי "הוא נבחר על ידי הרב יחיא יצחק הלוי, באופן קבוע לשליחות קדושה לכל ערי תימן וכפריה, לבדוק השוחטים, וללמד שוחטים ומורי הלכה בכל אתר ואתר" עיין ספר "איש ימיני" לדיין אבירן יצחק הלוי כרך ג' עמ' קמ"ד. המומחה.

א. זו אינה פעם ראשונה שאתה חולק על פרופ' טובי, אבל מה לעשות שעם כל מומחיותך הוא חוקר של יהדות תימן ואתה אנונימי. בויקיפדיה איננו עושים מחקר מקורי. אם תרצה פרסם מאמרים בעניין בבמות מחקריות ונוכל לכתוב כאן שיש מחלוקת בין פרופ' טובי ובין "המומחה". העובדה שטובי, בניגוד אליך, מתנסח בזהירות בלשון "לכאורה", אינה אומרת שדעתך עדיפה.
ב. אתה כותב בשם הרב קורח שהרב נחום התמנה ללכת "להרשות שוחטים ורבנים", והאות המודגשת אצלך במקור. הוא לא אומר את זה. כל שהוא אומר, לאחר תיאור ארוך בענייני שוחטים, "וכך בדיני גיטין וקידושין". אם היה מדובר על הסמכת רבנים הוא היה מתחיל עם זה, שהרי מדובר בעניין חשוב יותר מפיקוח על השוחטים. מכך שדיני גיטין וקידושין נמנו בסוף ובקצרה ברור שזה לא היה עיקר תפקידו ומה שעשה בתחום זה היה משני יותר מעניין השוחטים. אגב, גם גברא וגם הרב רצאבי לא אומרים שהרב יחיא (האב!) הסמיך רבנים. אצל גברא לא מצאתי כלל עיסוק של השליחים ברבנים, ואפילו הרב רצאבי לא אומר זאת בפתיחת הקונ' אור הנר, אלא רק בהערת השוליים שהזכרת, וגם הוא לא מדבר על הסמכת רבנים אלא על פיקוח. שוב אנו רואים שעניין השחיטה היה עיקר תפקידם של השליחים.
כמו כן, כשכותבים "כל הכפרים והעיירות" אין הכוונה שאכן מישהו ביקר בכל מאות הכפרים והעיירות בתימן כולה, אחד אחד. זהו ביטוי שמשמעותו בכל האזור הרלוונטי. כמו שבתחילת אותו קטע כתוב ש"לשמע חכמתו באים מכל הערים והכפרים". הוא בדק שבאו מכל הכפרים בתימן? זו שיגרה דלישנא.
ג. טובי מכיר את מה שאתה מצטט ממאמרו, אלא שהוא יודע לקחת דברים בפרופורציות ולא מסתפק בפרפרזות מסוג "בכל מדינה ומדינה".
ד. טובי אומר שטביב מגזים במקצת, כי היה מקרה שבו שליח הגיע לאיב שבדרום תימן. מהציטוט רואים שזה היה דבר חריג והשליח היה צריך להדגיש שיש לו סמכות לזה. על כל פנים, זה לא עיקר העניין לטעמי, משום שגם אתה תסכים ששליחים עבדו במקביל ולכן לא הגיעו כולם לכל המקומות.
ה. לגבי הרב סינוואני, ראיתי את הספר חכמי ישראל בתימן. ראשית זהו מקור הגיוגרפי ולא הסטורי. אבל גם בו לא כתוב שהרב יחיא נחום או כל שליח אחר הסמיך אותו. כתוב שאחד השליחים, שאינו מוזכר בשמו, בחן אותו, עם עוד רבנים, ושהרב נחום כיבד אותו. זה הכל.
ז. כבר עניתי. פיקוח אינו מינוי, ורב הוא הרבה יותר מקידושין וגטין.
ח. אדרבה, אני הוא שאמרתי ששליחים רבים פעלו במקביל ולא הרי סמכותו של הרב יחיא נחום כסמכותו של בניו יוסף ואהרן ויש להבחין ביניהם. כמובן שגם לא פעלו כולם באותה גיזרה.
ט. גם הרב צובירי, כמו שאר המקורות, מתכוון לעיסוק בגיטין וקידושין, כפי שהוא עצמו כותב בהמשך: "ומתחת ידו יצאו ועמדו כמה תלמידים בקיאים בטיב קדושין וגירושין", ולא כתב שיצאו רבנים שהסמיך.
י. למען האמת העיסוק בפרטים האלה מרחיק אותנו מהעיקר. הנושא אינו הרב יחיא נחום אלא בנו הרב יוסף. הבן היה אחד מהשליחים הרבים של בי"ד צנעא, ואם אינני טועה הוא עשה זאת במשך משהו כמו חמש שנים. אתה סבור שכל אחד משליחי בית הדין בענייני פיקוח על השוחטים והגטין זכאי לערך אצלנו? נרו יאירשיחה • ד' בסיוון ה'תשע"ג • 14:24, 13 במאי 2013 (IDT)
א. זה לא אני מול טובי, אלא הרב צובירי והרב רצאבי וד"ר גברא נגד טובי.
ב. כל מי שעוסק בדיני גיטין וגירושין הוא בהכרח רב, אבל לא כל רב בהכרח מתעסק בגיטין וגירושין. לכן, כל אלה שהוסמכו בגיטין וגירושין הם בודאי רבנים. יש לך חוסר ידע גדול אם אינך יודע שדיני גיטין וגירושין נתונים אך ורק לידי הרבנים והדיינים ולא לשוחטים. ולכן גם הרב צובירי אומר לך שהוא הסמיך רבנים.
ג. כמות השוחטים בכל מקום בעולם היהודי היתה גדולה פי כמה מכמות הרבנים, כי אי אפשר להסתדר בלי שוחט בכפר כי אז לא יהיה לך מה לאכול, אבל אפשר להסתדר בלי רב בכפר, כי במקרים דחופים הולכים לרב המחוזי. ולכן הרב קורח הקדים את השוחטים לרוב הצורך הקיומי שבהם, ולא כמו שאתה מדקדק בדבריו דקדוקי עניות.
ד. כשכותבים "כל הכפרים והעיירות" זהו פשוטו כמשמעו. כשהרב יחיא נחום כותב לרב קוק שהוא הרב השני בחשיבותו בתימן ושהרב קוק יכול לשאול על כך את כל יהודי תימן, אז זהו פשוטו כמשמעו! הוא לא מגזים! אתה רואה שהביטויים האלה סותרים את דעתך אז אתה מנסה לברוח לכל מיני חילוקים והמצאות שהדברים אינם כפשוטם..... זה לא רציני.
ה. לגבי הרב סינואני, הדברים מפורשים בספרו מקום מקדש עמ' 7 שהרב יחיא נחום היה מגיע לאיזור מגוריו של הרב סינואני (חוגריה, דרומית לשרעב!!! הרבה יותר דרומה מאיב) כדי לבדוק ולהסמיך.
ו. רב הוא פחות ממי שמוסמך לגיטין וגירושין. כי מי שמוסמך לגיטין וגירושין הוא לא סתם רב, אלא רב דיין!
ז. היכן מצאת בדברי טובי שהוא עושה הבדל בין גיזרת הרב יחיא נחום בארץ תימן לבין גיזרת בניו? כפי שהדגשתי שוב ושוב, הוא לא עשה הבחנה בין סמכות הרב יחיא לסמכות הרב יוסף או הרב אהרון או כל שליח אחר, ולכן, אי אפשר ללמוד מטובי על גודל השפעת הרב יוסף.
ח. היות והרב רצאבי וד"ר גברא וגם אני שהנני מומחה ליהדות תימן אומרים לך שהרב יוסף נחום שימש בתפקיד תחת אביו ולא הרב אהרון!!! ואנחנו אומרים זאת בודאות ולא בהשערה כמו טובי, לכן, יש לקבל את דברנו.
ט. לשיטתך, מדוע הרב רצאבי וד"ר גברא לא כתבו על הרב אהרון נחום שהוא שימש במקום אביו בתפקיד? הרי גם הוא התמנה לשליח שמסמיך???? התשובה לכך ברורה, כי הוא לא התמנה להיות תחת אביו!!! הוא הסמיך רק במחוז שלו, אבל אחיו הבכור הרב יוסף זכה להיות ממש תחת אביו בודק ומסמיך בכל רחבי תימן. המומחה.
אני יכול להיכנס איתך לוויכוחים פרטניים בסעיפים האלה, בפרט שאתה שם בפי ובשם אחרים דברים שלא אמרנו. אבל אין בזה טעם, כל עוד לא תענה ברצינות על סעיף י', שממנו התעלמת משום מה. האם לדעתך יש חשיבות אנציקלופדית לכל אחד משליחי בית הדין בצנעא? נרו יאירשיחה • ד' בסיוון ה'תשע"ג • 23:15, 13 במאי 2013 (IDT)
ודאי שלא. לכן ביררתי מכל השליחים רק את שני המשפיעים והמפורסמים שבהם. המומחה.
הרב יחיא נחום - אני מסכים, הוא בלט במיוחד. מה הופך את הרב יוסף נחום למשפיע ומפורסם יותר משאר השליחים? נרו יאירשיחה • ה' בסיוון ה'תשע"ג • 00:20, 14 במאי 2013 (IDT)
הוא מאוד דומה לאבא שלו. גם מצד זה שהוא התוודע לכל כך הרבה קהילות בתימן והן אליו. כולם העריצו אותו בגלל גדלותו בתורה. הרב יוסף צוברי סיפר לי בזמנו שכשהרב יוסף נחום היה דורש בתורה בעירו צנעא, הוא וכל הקהל היו מתפעלים מהזכרון שלו, כמעט נבהלים מהיכולת לצטט מילה במילה מספרי חז"ל בצורה קולחת. הוא יכל לדרוש כך שעות. את הזכרון הזה הוא ירש מאביו. הוא היה איש אשכולות בתורה, זה לא רק בקיאות בהלכה הנדרשת לכל שליח בנושאים ספציפיים (שזו גם מעלה גדולה כמובן), הרי שהוא היה בתורה כמו ים שאין לו סוף. עד כאן הוא דומה לאביו. אבל בשירה ובפיוט הוא עלה על אביו (למרות שאביו היה אחד הגדולים בתחום) ועל כל משוררי דורו! (משורר אצל יהודי תימן זה האיש ששר ולא כותב שירה) בעוד אביו היה בעל קול עב יותר, הרי שקולו היה נוטה לדק ויכל לעלות הרבה באופן שהמוכשרים ביותר לא הצליחו. הוא היה גם מרגש בשירתו, פעמים שהיה שר בדמעות (כי כל השירים הם תפילות) והיה מעלה את קהל שומעיו לשגב רוחני. יש הרבה סיפורים על איך שהקב"ה היה שומע את תפילתו, למשל, מושל מחוז כוחלאן אסר עליו לעלות לארץ בצורה תקיפה. הוא הלך לביהכ"נ והתפלל יחידי ולא עבר זמן רב וכבר באותו היום הזדרז המושל להתיר לו לעלות. הוא ראש המשוררים בכל סעודת מיצווה. אביו היה תקיף אך הוא היה עדין מאוד, גם אופיו זה משך את הציבור אליו. הוא היה נחשב לאיש יפה מראה. בגלל עדינותו, הוא לקח קשה מאוד את המצב הרוחני בארץ ישראל ולקה בליבו. אביו עוד חי אחריו כאחת עשרה שנה. גם אחיו הרב סעיד (סעדיה) היה תלמיד חכם גדול, גם הוא היה משורר גדול דומה בתכונותיו לאביו. הוא התמנה לרבה של טירת שלום בנס ציונה. פעם קנה לו אחיינו (בן אחיו הרב יוסף) סט של הרמב"ם חדש, הוא הגיב באדישות כי את הרמב"ם הוא יודע בעל פה, ואם כבר קנה לו אחיינו מתנה, אז היה מעדיף בדיעבד מתנה אחרת. אחיינו לא האמין לו שהוא באמת יודע את כל הרמב"ם בעל פה כפשוטו, והחליט לפתוח כרך מהרמב"ם ולבחון את דודו, ופתאום הוא רואה איך כל הלכה שהוא מתחיל אז הדוד הרב סעיד ממשיך מילה במילה. האחיין חשב שאולי הדוד שולט בכרך הזה, אז סגר אותו ופתח כרכים אחרים, אבל גם בהם גילה הרב סעיד שליטה מדהימה. כשהרב סעיד ראה עד כמה אחיינו מתפעל, הוא אמר לו: "כוחי בתורה לעומת אבא שלך (הרב יוסף) ז"ל הוא ככח הזרת!". המומחה.
ראיתי אצל גברא שהוא אכן בלט כמשורר, דהיינו כמי ששר פיוטים בקהילה. לדעתי בזה בלט יותר מאשר בשאר התחומים. רבים מיהודי תימן הזקנים ידעו את כל הרמב"ם בע"פ ואני מעריך שהיו בין השליחים כאלה שלא נפלו ממנו בגדולתם בתורה. אני בטוח שהיה איש מעלה, אבל אני לא רואה במה שכתבת חשיבות אנציקלופדית, מה גם שמדובר בידע אישי שלך. נרו יאירשיחה • ה' בסיוון ה'תשע"ג • 01:11, 14 במאי 2013 (IDT)
אני השבתי לך כבר שהוא היה כמו אביו ממש בשני תחומים, בגדלותו בתורה ובפירסומו בקהילות תימן (אין ספק שהיותו הבן של הרב יחיא, הוסיף הדבר לפירסומו בקהילות ולהתרגשות מבואו). אתה יודע מה זה להיות כמו הרב יחיא נחום בתורה? זה אומר להיות אחד הגדולים ביותר. בודאי ובודאי שרוב מוחץ של השליחים לא הגיעו לרמה שכזו ("ניחן בבקיאות וחריפות גדולה בכל תחומי הספרות התורנית", כלשונו של גברא). בודאי ובודאי שלא הגיעו לפירסום ולהשפעה שלו בכל קהילות תימן. עוד השבתי שהיה גדול מאביו בשירה. הלחן השגדרי המפורסם בכל תימן, הוא בעיקר בזכותו ובזכות אביו, אבל בזה הוא היה מוכשר מאביו, בעיקר בשירי הדיואן. הסיבה שהבאתי את הסיפור על אחיו רבי סעיד שידע את הרמב"ם בע"פ, הוא בגלל שאחיו גם הוא גדול ומפורסם בקרב העדה, אבל עדיין הוא לא החשיב את עצמו ביחס לאחיו הגדול הרב יוסף. לכן הבאתי את הסיפור, כדי לומר לך שגדול כמו רבי סעיד ביטל את עצמו כעפרא דארעא אל מול אחיו. המומחה.

שבירה

אני חבה לשניכם התנצלות, שעקב קוצר הזמן שלי לא הייתה לי היכולת לשבת ולקרוא את הדיון הזה והקודם ביניכם. קיוויתי לעשות זאת במהלך שבועות, אך עקב הצורך לטפל בבעיה ויקיפדית דחופה יותר, לא הגעתי לכך ואני מקווה שתסלחו לי. אשתדל לעשות זאת בסוף השבוע, ומתוך כבוד לשניכם ואמונותיכם, לא אעשה זאת אלא בצאת השבת, בלי נדר. דורית 20:38, 16 במאי 2013 (IDT)

קראתי בעיון את הדיון כאן ובדף השיחה. המומחה, אין לי ספק שיוסף נחום היה מכובד על הבריות ובפרט בקרב אלו שהכירו אותו ואת פועלו. עם זאת, לוויקיפדיה יש חוקים משלה. עצם העובדה שהנ"ל אינו מקבל ערך, אין בה משום פחיתות ממעמדו כלל, אלא יש בה כדי להצביע על הגבולות שהוויקיפדים בעת זו שמו לקביעת אלו הזכאים להיכלל בה. לאור הדיון, אני חוששת שהערך לא ישרוד הצבעת מחיקה, ולכן לו רק משום כבודו של הנ"ל וההערות שיספוג בדיון הנלווה עדיף כבר למחוק את הערך, ולכן אני מוחקת את ארגז החול. עם זאת, ואני פונה אליך נרו, האם ניתן יהיה להסכים להכליל בקצרה את פועלו של הבן בערך של האב ואז להפוך את יוסף נחום להפניה? דורית 00:28, 19 במאי 2013 (IDT)

שלום דורית

אני שוב נרשמתי. מבקש מאוד לא להפריע לי. דרך אגב, האם את דוברת ספרדית?

16:54, 15 במאי 2013 (IDT)

סאקר פאנץ'

שלום דורית, רציתי לשאול שאלה שאני לא כל כך מצאתי תשובות לבד, אולי תכלי להפנות אותי. האם אני יכול לראות סיבה למה מחקו דף מסויים, (לדוגמא, סאקר פאנץ'), ומה זה האסם הזה? כל הערכים האלה הם של אותו אדם? יש פה מאות רבות של ערכים. ובנוסף, האם יש רשימה של הערכים האחרונים שנמחקו. ‏cheshin61‏ • שיחה • י' בסיוון ה'תשע"ג • 23:03, 18 במאי 2013 (IDT)

שלום. נכתב בברור בראש האסם כי מדובר במשתמש שכותב ערכים באופן לקוי ביותר. למרות כל הניסיונות שלנו להניא אותו מכך, הוא מסרב להפנים ונרשם שוב ושוב (ומתגלה שוב ושוב) ומעלה ערכים בדיוק באותו סגנון עליו התלוננו בעבר. לא ניתן לסמוך על תרומותיו, ומכיוון שהוא זה שכתב את סאקר פאנץ' (ולכן תקציר המחיקה הוא משתמש:MA1988), הערך הזה נמחק. אם ברצונך לסייע, אז הדרך הטובה ביותר היא לנסות לשפר את ערכי העבר שמופיעים בויקיפדיה:איך להקים אסם/ערכיו של מקסים לפני שימחקו. בברכה, דורית 23:40, 18 במאי 2013 (IDT)

הרב יוסף נחום

לדורית, שלום רב! זהו זה! מצאתי את המקור המוסמך ביותר לכך שהוא אכן מילא את מקום אביו לבדוק את השוחטים והרבנים בכל ארץ תימן. ספר "בין שני עולמות" של בנו ד"ר משה נחום עמוד 85. שם הוא מצטט את הסבא הרב יחיא נחום שאומר לו בצורה ברורה שאינה משתמעת לשני פנים, כי לאחר נסיעתו לארץ ישראל, נתבקש בנו הרב יוסף נחום למלא את מקומו בתפקיד ולבדוק את כל השוחטים והרבנים בכל ארץ תימן. נא לעיין שם, ולראות שהדברים ברורים לחלוטין. לכן, אני קורא בבקשה להחזיר את הערך למתכונתו, כי כל הסיבה שמחקו אותו הייתה רק בגלל שהיו כאלה שמבחינתם היה ספק בדבר שהוא אכן היה ממונה על כל הרבנים בתימן. כעת, אני מקווה שהערך יחזור כראוי לו. בברכה, המומחה.

יש משהו שהרבה יותר מטריד אותי מהגירסה המשפחתית הזאת, שסותרת מקורות שכבר הובאו: המשך מלחמת העריכה מצד "המומחה" בערך דרכי לימוד בתלמוד, לאחר שכבר הוזהר. אני בכלל לא חושב שצריך לדון איתו לפני שהוא יתחיל לתת דין וחשבון על אופן ההתנהגות שלו, ללא התחמקויות. נרו יאירשיחה • י"ח בסיוון ה'תשע"ג • 13:24, 27 במאי 2013 (IDT)
ראיתי שהערך הוגן, ובמידה ותהיה מלחמת עריכה נוספת, ייחסם שוב מהאיי פיי שדרכו יפעל. וכדי לסכם את הנקודה הזו, יש לך השגות על ההצעה שלי 2 פסקאות למעלה? מבחינתי משפט טיפה יותר מורחב ממה שיש בערך על אביו כרגע והפיכה להפניה יביאו את העניין לידי סיום, אלא אם יובאו מקורות שיספקו את כל הצדדים. את ההפניה ניתן להפוך למוגנת מאנונימים. דורית 14:04, 27 במאי 2013 (IDT)
חסימה היא חסרת תועלת, הוא מחליף כתובות ללא הפסקה, זה לב השיטה. לטעמי הבעיה האמיתית היא דרך ההתנהגות שלו, ועד שזה לא יבוא לידי סיום אני מתנגד לכל הוספה שלו, ודאי כשהיא לא לפי המקובל בויקיפדיה. נרו יאירשיחה • י"ח בסיוון ה'תשע"ג • 14:15, 27 במאי 2013 (IDT)
דרך ההתנהגות שלו מטופלת על ידי המפעילים השונים כשהוא נכנס למלחמות עריכה. אבל כאן זה אני ואתה שמתדיינים ומנסים לסכם נקודה כדי שנוכל להשאיר אותה מאחרינו. קראת את המקורות השונים כדי להעמיד לשיטתך את המומחה על טעותו. מהידע שלך, לא שלו, מה עוד חשוב ובקיצור נמרץ, להוסיף על הבן במשפט אחד בערך של אביו? דורית 14:26, 27 במאי 2013 (IDT)
דרך ההתנהגות שלו לא מטופלת. לא עושים לו כלום, משום שעד שלא יוכרז כטרול אין מה לעשות לו. לכבודך אענה שאפשר להוסיף שם שנודע כבעל קול ערב, אבל זה פשוט נושא זניח. זה כמו להתעסק עם נמלה כשיש פיל בחדר. נרו יאירשיחה • י"ח בסיוון ה'תשע"ג • 15:30, 27 במאי 2013 (IDT)
ההתנהלות שלו שערורייתית בכל קנה מידה. חשבתי שלאחר שהדיון עליו עלה ולאחר שהוזהר ונחסם ינקוט איזשהו צעד של זהירות ומתינות. אז חשבתי. לא חלפו כמה ימים ושוב הוא מגיח מאיזו כתובת ומשחזר עריכות ישנות שלו בערך הנ"ל. ובכך לא די: שחזרתי, ומיד לאחר מכן הוא מבטל את השחזור ונכנס למלחמת עריכה. כאילו כלום. צריך מנה גדושה של עזות לעשות זאת. לדעתי יש לרכז את עשרות הכתובות שמהן ערך ולטפל בהן. גרששיחה 16:56, 27 במאי 2013 (IDT)
במחשבה שנייה, אני מתנגד לכל תוספת שלו בערכים עד שלא יירשם עם שם משתמש מסודר (וגם זה לפנים משורת הדין, כי הוא צריך להיחסם וזהו). דורית, אני שואל את עצמי מדוע את מטפלת ב"המומחה" באופן שונה מזה שבו מטפלים בהאנציקלופדיסט או במקסים. רק בגלל שהוא מתוחכם יותר ומעולם לא נרשם בשם משתמש? נרו יאירשיחה • י"ט בסיוון ה'תשע"ג • 13:39, 28 במאי 2013 (IDT)
במחשבה שלישית, לא כל מי שמשנה ערכים בויקיפדיה הוא "המומחה". כי גם אני מדי פעם מוסיף ומתקן פה.-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אתה בהחלט המומחה, יש דרכים לזהות אותך. עד עכשיו לפחות לא שיקרת, וגם עכשיו לא שיקרת בפה מלא לטעון שאתה לא המומחה. אני מקווה שלפחות זה לא ישתנה. נרו יאירשיחה • כ' בסיוון ה'תשע"ג • 14:16, 29 במאי 2013 (IDT)
כי זה לא בר השוואה. אבל אם קבלת טענותיך, מחיקת הערך, הבהרה כי ייחסם ואי שיחרורו מחסימה הם "מטפלת באופן שונה", אז כנראה שאני מטפלת באופן שונה. אם כי אני חושבת שהדיון הזה העלה בעיקר את השאלה האם אתה מתייחס לערכים והתוספות שלו באופן הוגן, אך קטונתי מלהכריע. אני מודה שאיני פה מספיק כדי לבחון את הטענות שלך על עומק פעילותו של המומחה. מהעבר זכור לי, שהייתי רואה אותו אחת לכמה חודשים, במקרה הטוב. מודה גם, שאיני רואה בו טרול וודאי שלא ניתן להשוותו, ממה שכן ידוע לי, למקסים ולאנציקלופדיסט שעשו ועושים שמות בוויקיפדיה בסדרי גודל אחרים לחלוטין מזה של המומחה. אינך יכול להכריח אדם להירשם, מה עוד שלמיטב ידיעתי הוא מזדהה לרוב כשהוא פועל כאנונימי ואינו מפעיל בובות קש, בניגוד לאחרים. גם מול טרולים ידועים, הכלים שלנו לחסימת איי פי, הם מוגבלים. הסברתי למומחה בפירוט כיצד יש להתנהל כאן כולל הבהרה שייחסם אם יכנס למלחמות עריכה ויכפיש, ואף לא שיחררתי אותו כשנחסם ומחקתי את הערך שאותו ביקשתי שיעבירו לארגז החול לאחר שקראתי את הדיון ביניכם. על התנהלותו איני מגינה, אבל הן מקסים והן האנצ' עברו כאן תהליך שלם וארוך לפני ששוחזרו עריכותיהם באופן גורף וכולנו יודעים שהשיחזורים אינם בלי דעת לחלוטין, במיוחד במקרה של מקסים. האנצ' ומקסים גרמו לשורה ארוכה מאד של מתלוננים וביצעו מאות ואף אלפי עריכות שפגעו בוויקיפדיה. בעוד שהאנצ' הפך משחית ומשוחזר באופן כמעט אוטומטי, לגבי מקסים, למרות נזקיו הרבים, הקהילה ניסתה להתגייס ולשפר את ערכי העבר שלו על ידי כינוסם לתוך אסם מיוחד, והחדשים נמחקים אך לא באופן מוחלט, במידה ואחרים שיפרו אותם באופן מהותי. נקודה נוספת, לא ביקשתי להוסיף תוכן של המומחה לערכים, ביקשתי ממך להוסיף תוכן לאחר שקראתי את הדיון ביניכם שבו אף קיבלתי את עמדתך באשר למחיקת הערך. אם היית אומר לי שאתה מתנגד כי אין טעם, ניחא. אבל אתה מתנגד לגופו של אדם, למרות שהדיון כאן על הוספת המשפט הוא ביני לבינך. יצא לי לראות לא מעט ערכי רבנים ואנשים יראי שמיים, יעיד גרש שהדבר נכון ומדוע, ובחלקם בהחלט נכתב על קרובי משפחה, כולל פירוט על כל בת שהתחתנה אפילו ועם מי. מכאן שאין מניעה להרחיב טיפה על הבן בערך של האב. שוב, מכיוון שאיני כאן מספיק כדי לעקוב אחרי פעילותו וזה לא ישתנה בשבועיים - שלושה הקרובים לפחות, אנא פנה לאחד הביורוקרטים או למפעילים האחרים, והראה את סדרי הגודל של פעילותו של המומחה עם כל הקישורים הנדרשים ובקש שיכנסו לעובי הקורה ויעשו מעשה. דורית 14:09, 29 במאי 2013 (IDT)
הטיפול הוא שלא תמכת בערך שכתב (כמו כל שאר המשתמשים בויקיפדיה העברית, אם כי בניגוד אליהם שקלת לתמוך)? אני מודה לך על זה, אבל זה לא פותר את הבעיה. גם הטיפול בהאנציקלופדיסט ובמקסים הוא הרבה יותר מזה שלא תומכים בערך כלשהו שלהם. ודווקא כאן אני סבור שהטיפול יהיה קל יותר. אין מה להתעסק הרבה בחסימה שלו (לפחות מרוב הכתובות, את זו שממנה כתב היום אולי יועיל לחסום), מהסיבות שהבהרתי.
לערכים שכתב עד היום התייחסתי באופן ענייני. לא דרשתי למחוק הכול. אם ימשיך בשיטת השחזורים לא אסתפק בזה, הוא יעבור גם את התהליך הרשמי. על כל פנים, הוא פה הרבה יותר מאשר פעם בכמה חודשים. אף אחד לא יכול לעקוב אחר מכלול הפעילות שלו, בגלל השיטה. את שמה לב אליו רק כשיש לו בעיה והוא מגיע לכאן לבקש את עזרתך, ואולי בכמה מקרים נוספים.
אכן מקובל בערכי רבנים לציין את התפקיד העיקרי של בנים או חתנים וגם עם מי התחתנו, אם החתן/כלה בולטים. לא מעבר לזה. נרו יאירשיחה • כ' בסיוון ה'תשע"ג • 14:24, 29 במאי 2013 (IDT)
נרו, באמת. שקלתי לתמוך ואז מחקתי? כל שעשיתי בדיון על נחום הוא להעלות את השאלה אם יש אחרים במעמדו שזכו לערך תוך הבהרה שאם אחרים אינם זכאים, אז גם לא הוא. אני לא פועלת כאוטומט, אני קוראת ומחליטה בהתאם לדיון. העליתי שאלה, ולצערי לא היה זמן לקרוא את הדיון לכן זה התעכב ואף התנצלתי על כך. אבל בסופו של דבר ולאחר קריאת דבריך בדיון ובשיחתי, מחקתי. עם כל הכבוד, הרמיזה הזו מיותרת. ואני מדגישה שוב, אין לי זמן לטפל בעניין בקרוב, ניכר מהעריכות שלי שאיני כאן מספיק כדי להיכנס לעובי הקורה. אם אכן מסתובב ביננו "טרול", אזי אנא פנה למפעילים זמינים או הביורוקרטים, בתוספת הקישורים המתאימים (כמו למשל, מאיזו כתובת פעל היום? אנחנו לא יכולים לנחש לאיזו מהכתובות אתה מתכוון) שמגלים את דפוס פעילותו לאורך זמן ובקש מהם לעשות מעשה. דורית 15:06, 29 במאי 2013 (IDT)
הכוונה היא ששאר המשתתפים בדיון שם הסכימו שיש למחוק, את היית פחות בטוחה וביקשת לבדוק יותר לעומק, מעבר לשבוע של דיון החשיבות. אכן, אם המומחה ימשיך באותו סגנון התנהלות בהחלט אדאג לטיפול מתאים. למעשה בירוקרט כבר הזהיר אותו (מן הסתם ראית), אבל עזר באופן חלקי מאוד, הוא המשיך מאז לשחזר. נרו יאירשיחה • כ' בסיוון ה'תשע"ג • 15:26, 29 במאי 2013 (IDT)
נרו, תפסיק להאשים אותי בהאשמות שווא. אתה עושה זאת רק כדי לברוח מהדיון בו אנו עסוקים. לא רק אני חרד לערכים של יהדות תימן, אני בטוח שיש רבים. לענייננו, אני הבאתי ראייה חותכת שאתה ממשיך להתעלם ממנה, כפי שעשית זאת בכשרון רב עד עכשיו. הגיע הזמן שתשיב כראוי ואל תתחמק. דורית עוד עלולה לחשוב שיש לך מושג בכל מה שקשור ליהדות תימן. המומחה.
לנרו, קיבלתי מידע מחבר כי גם הרב שלמה קורח רבה של העיר בני ברק כתב בספרו "עריכת שולחן" כי הרב יוסף נחום התמנה ע"י סבו הרב הראשי עמרם קורח לבדוק את הרבנים והשוחטים בכל רחבי תימן תחת אביו הרב יחיא נחום שברח לארץ ישראל. אין לי את הספר לנגד עיני, אך בכל אופן, אני מעוניין לשאול אותך, במידה והדבר נכון, האם שוב תתייחס בביטול גמור למקור זה כמו שהתייחסת בביטול גמור לכל המקורות שהבאתי לך? המומחה.

שלום

למה את מוחקת הפניה משביל ישראל באופניים לשביל ישראל לאופניים? המושג קרוב מאוד ובערך שביל ישראל (עד לשינוי שנעשה בו אתמול) כל ההתייחסות לשביל שנסלל לרוכבי הדו-גלגלי הייתה כ"שביל ישראל באופניים". ההפניה נועדה על מנת למנוע בלבול וטעויות--TheRamtzi - שיחה 16:06, 4 ביוני 2013 (IDT)

כפי שנכתב, מדובר בשם שגוי. בוויקיפדיה אין אנו מפנים משמות שגויים. אם נכתב כך בטעות בתוך ערך, יש לתקן ולא להנציח את השגיאה. דורית 16:08, 4 ביוני 2013 (IDT)
פעם ראשונה שאני שומע על המדיניות הזו. יש לך סימוכין לעניין הזה? בברכה--TheRamtzi - שיחה 16:17, 4 ביוני 2013 (IDT)
ויקיפדיה:דף הפניה#מקרים שבהם אין צורך ליצור הפניות סעיף 4 • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 16:20, 4 ביוני 2013 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: כן, קוראים לזה היגיון בריא. בנוסף, ויקיפדיה:דף הפניה#מקרים שבהם אין צורך ליצור הפניות. והכי חשוב, יש נהוגים כאן, לא כולם כתובים, הם ידועים ומוכרים ומועברים בין הויקיפדים השונים לאורך זמן. אני מציעה שתתחיל להתרכז בסיבה שאנחנו כאן, כתיבת אנציקלופדיה ושיפורה במקום להתלונן מבוקר על ליל. דורית 16:23, 4 ביוני 2013 (IDT)
ואני מציע שלא תראו בכל שאלה לגיטימית תלונה. אלא פשוט מה שהיא - שאלה לגיטימית. בהצלחה--TheRamtzi - שיחה 17:20, 4 ביוני 2013 (IDT)
שתי הערות. ראשית, אני מחקתי אתמול את ההפניה שהוספת היום מחדש. וביצעתי זאת רק אחרי ששיניתי את ההפניות. תוך הסבר על הייתור. שנית, כאשר אתה מבקש פעמים רבות סימוכין למדיניות זה הופך להיות תלונות ולא שאלות לגיטימיות. -יונה בנדלאק - שיחה 20:31, 4 ביוני 2013 (IDT)

אני שמח לבשר לך שצדקתי.

אני שמח לבשר לך שזכרוני לא בגד בי גם הפעם. אכן הרב יוסף נחום נתמנה בדיוק כאביו באותו התפקיד הרם של בדיקת השוחטים וכל העוסקים בדיני קידושין וגירושין. בנוסף לכך, הוא קיבל רשות לפקח על כל ענייני טבילת מיצוה (= דיני מקוואות) הנהגת בתי כנסיות ועסק התורה, ושלא ימצא שום כפר בלי מלמד תינוקות. בקיצור, הרב יוסף נחום היה כמו אביו "מוסד רבנות ראשית מהלך בכל ארץ תימן". נוסח המינוי הנ"ל מפורסם לפרטיו מילה במילה בספר "עריכת שולחן" יורה דעה חלק שלישי עמוד ז', המחבר הרב שלמה קורח שנת התשמ"ה. לכן, אני מבקש ממך לשחזר את הערך הרב יוסף נחום. לצערי הרב, אין לי ספק שנרו שוב יעשה בעיות, כי אין האמת מגמתו אלא ההתנגדות לי בכל מצב ובכל עניין, ובלי בושה הוא עוד יעשה לך כל מיני משחקי מצפון שתרגישי אשם בליבך. לכן אני פונה בבקשה זו דוקא אלייך. כתבתי את כל הנ"ל גם בדף השיחה של נרו. בברכה, המומחה.

עם כל הכבוד לכותרת הדרמטית, ולא בפעם הראשונה, אין כאן שום חידוש. איש לא חלק על כך שהוא היה שליח ביה"ד בצנעא, אלא שאתה עצמך הסכמת שלא כל שליח של ביה"ד בצנעא צריך לקבל ערך (ובפרט נושא הדיון, ששימש בתפקיד שנים ספורות). יפה שאתה שם את ההגדרה שלך "מוסד רבנות ראשית" וכו' במרכאות, אבל היא לא מחייבת אותנו. כתב המינוי לא מלמד אותנו משהו שלא ידענו. אדרבה, רואים שם שעיקר העניין הוא השגחה על השוחטים, עניין ההשגחה על הגיטין והקידושין מופיע בקצרה בסוף. ותעשה לי טובה, בפעם הבאה שאתה מוצא עוד מקור שאומר שהוא היה שליח ביה"ד בצנעא אל תטרח לעשות ממנו דרמה גדולה. אנחנו כבר יודעים את זה. נרו יאירשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ג • 00:07, 7 ביוני 2013 (IDT)
אתה מוכן סוף סוף להבהיר לנו מה ההבדל בתפקיד בינו לבין אביו שזכה לערך בויקיפדיה??? המומחה.
כבר הבהרתי. הפרסום ומשך התפקיד. לא לחינם נכתב על האב מאמר אקדמי. נרו יאירשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ג • 11:41, 7 ביוני 2013 (IDT)
אז אם אתה מסכים שמבחינת סמכויותיהם בכל ארץ תימן הם שווים, אז פירוש הדבר הוא שהרב יוסף נחום (כמו אביו בזמנו) היה ממונה להסמיך את כל השוחטים והרבנים בארץ תימן! אתה יודע איזו סמכות רוחנית אדירה זו? תחשוב שהראשון לציון הרב עמר יוצא בהחלטה דרמטית מירושלים, שמעתה הרבנות מפסיקה את מבחני הסמיכה, וכל שוחט ורב שמעתה ירצה להתמנות יצטרך לעבור בחינות רק אצל הרב יוסף נחום, ורק הוא יחליט מי ראוי להיות שוחט או רב. בלעדיו, לאף תלמיד חכם אין רשות לפסוק בשום נושא עד שיבחן אצל הרב נחום וימצא כשיר. מעבר לכך, כל נושאי המקוואות יהיו באחריותו הבלעדית, ואפילו בענייני בתי הכנסת השונים הוא יהיה הסמכות הקובעת בכל מה שקשור להנהגת בית כנסת בישראל ואפילו יתערב להם בסדרי הלימוד. דורית ונרו, היש כאן בכלל ספק שהאיש ראוי לערך? המומחה.
רוב דבריך כבר נענו והוסבר שאתה מפריז. יש בדבריך רק חידוש אחד: אם הבנתי נכון אתה חוזר בך וטוען עכשיו שכל שלוחי בית הדין בצנעא צריכים לקבל ערך. נרו יאירשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ג • 18:13, 7 ביוני 2013 (IDT)
נדמה לי שעליתי על הבעיה. אתה חושב כנראה שכמו הרב יחיא נחום היו עוד הרבה שלוחים בזמנו שקיבלו סמכות כמו שלו בכל ארץ תימן. אז אני מודיע לך שלא!!! רק הרב יחיא נחום ולאחריו בנו הרב יוסף היו בעלי סמכות כזו גדולה בכל ארץ תימן. שאר השליחים למיניהם קיבלו מינוי רק לאיזורי מגוריהם! ועליהם אמרתי לך שלא כל שליח צריך ערך בויקיפדיה. אבל על שליח יחידי בדורו שקיבל מינוי לבדוק את כל השוחטים והרבנים בארץ תימן, בכל אתר ואתר, בודאי ובודאי שהוא ראוי לערך! כיוון שהוא חולש על כל ארץ תימן. המומחה.
במאמר של טובי על השליחים רואים בפירוש אחרת. וגם אם נניח שהיה חריג מבחינת גבולות הסמכות (ואיני חושב כך) הוא גם חריג מבחינת פרק הזמן הקצר שבו שימש בתפקיד. נרו יאירשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ג • 18:33, 7 ביוני 2013 (IDT)
אתה מוכן להבהיר את עצמך יותר. אתה כותב שבמאמר של טובי "רואים בפירוש אחרת", מה נאמר שם בפירוש אחרת? אתה כותב "נניח שהיה חריג מבחינת גבולות הסמכות", למה אתה כותב "נניח" כאילו שאתה עושה לי או לו טובה, הרי זו היתה המציאות! האם אין לנגד עיניך את כתב המינוי שבו נאמר במפורש כי סמכותו בתימן היא "בכל אתר ואתר"? נא, תבהיר את דבריך היטב. המומחה.
צר לי, כבר דנו בכל זה, לא הצלחת לשכנע אף אחד, ואין לי יכולת להיכנס איתך לדיון אינסופי. נרו יאירשיחה • א' בתמוז ה'תשע"ג • 08:33, 9 ביוני 2013 (IDT)
אתה מתחמק, ואינני מופתע. בכל אופן, המציאות הייתה שהרבנים נחום לא היו כשאר השליחים שנתמנו על איזורי מגוריהם בלבד, אלא הם נתמנו על כל ארץ תימן כפי שמוכח כעת מכתב המינוי. (כזכור לך, אתה טענת כל הזמן שלא הצלחתי להוכיח שסמכותם היתה בכל מקום בארץ תימן, כעת, עם גילוי כתב המינוי הדברים ברורים שצדקתי). לכן, כיוון שסמכותם היתה על כל ארץ תימן, אין מנוס מלתת לרב יוסף נחום ערך כראוי לסמכות רוחנית החולשת על כל קהילות תימן. המומחה.
גם על זה כבר עניתי. לא ניתן להוכיח מכתב מהמינוי מהם גבולות הסמכות, ובכל מקרה הרי היו שליחים של בית הדין במקביל. נכתבו מאמרים אקדמיים בשאלות האלה. אין לי תקווה לשכנע אותך, אבל אם מישהו עוקב אחר הדיון הזה ורוצה לרדת עומקו - אנא שיקרא את כל הדיונים בשיחה:יוסף נחום ורובו של דף השיחה הזה במצבו עכשיו (רק כדאי שיפנה לא מעט זמן לצורך המשימה). נרו יאירשיחה • א' בתמוז ה'תשע"ג • 10:44, 9 ביוני 2013 (IDT)
לדורית, אני מעתיק בעיקר בשבילך את כתב המינוי של הרב יוסף נחום (למרות הטורח הרב שבדבר), רק כדי שתראי עד כמה נרו משתדל לעוות את האמת לצערי הרב!!! וזהו כתב המינוי שקיבל הרב יוסף נחום מאת הרב הראשי הרב עמרם קורח להיות ממלא את המישרה הפנויה שהותיר האב הרב יחיא נחום עקב עלייתו לארץ הקודש.
"הן עתה אחרי אשר נסע כבוד הרב יחיא נחום אל הקודש פנימה, והוא שהיה ממונה מאת בית דין הצדק לבדוק השוחטים והבודקים הנמצאים בכל הכפרים, וללמדם אורחות יושר בדיני שבעים טרפיות (כלומר, כל ההלכות הנוגעות לשחיטה וטריפות בבהמה חיה ועוף, המומחה), ולהראות את הדרך בבדיקת הריאה ושאר איברים הפנימיים עד שיהיו שלימים ובקיאים בטביעת עינא (כלומר, בטביעת עין, המומחה) אשר הוא עיקר לידע סדרי הבדיקות, למען לא יכשלו באיסור טריפות הפוגם בנפש ובגוף, וכבר נודע בשערי הלומדים והמתלמדים בקיאותו, ויסוד הכל ענוותו ויראת חטאו במלאכת שמים.
והנה השאיר אחריו ברכה, בנו הרב יוסף נחום הממלא את מקומו בכל מה שנזכר לעיל, וידיו רב לו בסברא ישרה בכל דיני שחיטה, ושבעים טרפיות ובקיאות שלימה בבדיקת הריאה.
וכבר יצא לו שם בעמדו לשרת בעבודה הקדושה לפני מר אביו, והננו מרוצה ומקובל אצל הכל, וכל שהוא אהוב למטה (בעולם הזה, המומחה) בידוע שהוא אהוב למעלה (אצל הקב"ה, המומחה).
אשר על כן תמכנו את ידו, ואמרינן לחיליה יישר לעמוד על משמרתו, (כלומר, מחזקים אותו בברכת ישר כח להמשיך את אביו, המומחה), ומחוייבים כל השוחטים והבודקים די בכל אתר ואתר לשמוע ולהסדיר כל דיני שחיטה ושבעים טרפיות עם בדיקת הסכין, ורשות נתונה לו להעביר (כלומר, לפסול או לפטר מתפקידו, המומחה) כל מי שאינו ראוי, או מתרשל בלימודו.
וגם נתננו לו רשות לפקח על בני הכפרים בענייני טבילת מיצוה והנהגת בתי כנסיות ועסק התורה, ושלא ימצא שום כפר בלי מלמד תינוקות, אשר אין העולם מתקיים אלא בהבל פיהם.
וגם לבדוק העוסקים בקידושין וגירושין (כלומר, לבדוק את הרבנים והדיינים, המומחה), אם הם בקיאים בדינים התלויים בהם. ואיש לא יהיה לו עסק בגיטין וקידושין, אלא אם יודע פרטי דיניהם. כי דברים אלו אין רשות לשום אדם שאינו בקי להזדקק להם, פן יפגע באיסור ערוה החמורה רחמא ליצלן. ושומע לדברי חכמים ישכון בטח, ושאנן מפחד רעה."' עד כאן לשון המינוי.
אין לי צל של ספק שכל מי שקורא את כתב המינוי מבין שהרב יוסף נחום היה בעצם "רבנות ראשית מהלכת" בכל כפרי תימן, ואיש לא העיז להרים את ראשו ואת ידו בענייני הדת מבלי שיקבל ממנו רשות. הדברים כל כך גלויים, שלצערי הרב נרו נכנס כאן לנקום בי על חשבונו של כבוד הרב הגדול והמפורסם הזה. בברכה, המומחה.
המומחה, הוא מתייחס אליך בחשדנות עקב ההיסטוריה שלך, כניסה למלחמות עריכה והשמצות. לו מלכתחילה היית נוהג כלפי כולם כפי שאתה נוהג עימי, היו מתייחסים לטענותיך בצורה טובה יותר. בכל מקרה, הדיון הזה אין ידי משגת לסייע רבות. ולו רק מהסיבה הפשוטה שבמידה ותהיה הצבעת מחיקה, הערך לא ישרוד כפי שהדברים נראים כעת. אני בטוחה שזה מצער אותך, אך לא יצער אף יותר אם תתנהל הצבעה ויאמרו דברים קשים בהרבה נגד הרב? בברכה, דורית 18:51, 9 ביוני 2013 (IDT)
דורית, היחסים האישיים ביני לבין נרו אינם אמורים לקלקל ערכים בויקיפדיה, הם אינם אמורים לקלקל מידע היסטורי אמיתי. עם כל הכבוד לי ולו, כל מי שרוצה לחפש ערכים בויקיפדיה וללמוד, אינו אמור לסבול מחוסר מידע רק בגלל קטנוניות שלי או שלו. מה שהוא עושה, כלל לא מתאים לאנציקלופדיה המכבדת את עצמה. הוא מוחק ערכים שלא בצורה עניינית, אלא אך ורק מזה שהוא שומר טינה נגדי. אני בהחלט בעד הצבעה על הערך. אינני מאמין שיהיה ויקיפד אחד שיאמר דברים קשים נגד הרב, מסיבה פשוטה, מאחר וכולנו רואים את כתב המינוי שקיבל מהרב הראשי בו ניכרים בעליל סמכויותיו הבלתי מוגבלות בענייני דת בכל רחבי ארץ תימן. וכשם שאביו הרב יחיא נחום שקדם לו בתפקיד זכה לערך, כך ראוי גם הבן הרב יוסף נחום לערך. זאת מלבד שהוא עלה על אביו בתחום השירה והפיוט והיה נערץ גם על כך בארץ תימן. בברכה, המומחה.
אני מסכימה איתך שיחסים אישיים לא אמורים לקלקל נגישות לידע, אך עומדת כאן בעיה אחת על תילה, כדי להגיע להצבעה עליך לשכנע לפחות ויקיפד או ויקיפדית שאכן הלה נופל במסגרת הגבולות של ערכי רבנים בוויקיפדיה. והדיון השם, מראה שלא הצלחת. חלק מזה הוא שעקב התארכות הדיון וההשמצות בו, אנשים משכו ידם ממנו ואחרים אף ראו בך משחית. ככזה, סיכויו של הערך לשרוד נמוך ביותר, ורק יהפוך לדיון שיביא לזלזול בכבודו של הרב. לא חבל (הן על זה והן על הדרך שהובילה לכאן)? דורית 19:10, 9 ביוני 2013 (IDT)
לא הצלחתי שם, בגלל שלא הצלחתי להוכיח (לדעת נרו) שהוא מילא לגמרי את מקום אביו (שכאמור זכה לערך), ושסמכויותיו אכן היו על כל ארץ תימן (כמו אביו). אולם כעת, לאחר שמצאתי את כתב המינוי שלו, אין עוד על מה להתווכח, כי כולם רואים שהוא אכן מילא את מקום אביו לגמרי, ושבסמכותו הוא חלש על כל ארץ תימן. המומחה.
אתן לנרו להשיב בעניין כתב המינוי. אבל אני מדגישה, דברי חכמים בנחת נשמעים, עליך להתנהל ולהשיב לו או לאחרים בדיוק כפי שאתה משיב לי, בדרך ארץ. בברכה, דורית 19:24, 9 ביוני 2013 (IDT)
מקבל את דברייך. בברכה, המומחה.
הדיון הזה חוזר על עצמו כמו תקליט שחוק ואני שואל את עצמי כמה פעמים עליי לחזור על הטענות הבסיסיות. בכל זאת אחזור שוב. אין שום חידוש בכתב המינוי, זה כתב מינוי סטנדרטי של שליח בי"ד צנעא. לשונו של כתב המינוי חגיגית והוא אינו מלמד על המציאות, לא לפני כתיבתו וודאי לא לאחריה. עיקר התפקיד של השליחים היה בתחום השחיטה, עניין הגיטין והקידושין כתוב בסוף, ולא בכדי. לפי המקורות המחקריים שליחי בית הדין לא פעלו בכל תימן, והם פעלו כמה שליחים במקביל. הרב יוסף נחום לא היה שליח בולט, גם בגלל שפעל שנים ספורות. וברמה האישית, זה מדהים ש"המומחה" גם תוקף באופן שיטתי את כל מי שחולק עליו וגם מאשים את החולקים עליו בטינה אישית. נרו יאירשיחה • ב' בתמוז ה'תשע"ג • 09:12, 10 ביוני 2013 (IDT)
למען הסדר והבהירות, אחזור על טענות נרו בקצרה, ואשתדל להשיב כדבעי לפי הסדר. טענות נרו: א. עיקר תפקיד הרב היה בתחום השחיטה, ועניין הגיטין והקידושין כתוב בסוף. ב. הרב היה כשאר השליחים שלא פעלו בכל תימן. ג. הרב לא היה שליח בולט, גם בגלל השנים הספורות שבהם פעל בתפקידו. תשובותיי לטענות הנ"ל: א. צודק בהחלט, אכן עיקר התפקיד הוא בתחום השחיטה. אולם אין זה גורע כהוא זה מחשיבות התפקיד, שכן הסיבה שעיקר תפקידו היה בתחום השחיטה לא נובע מחמת חסרון כלשהו ברב, אלא בגלל שכמות השוחטים גדולה פי כמה מכמות הרבנים, והצורך בשוחטים הוא רב יותר מהצורך ברבנים. לכן, בכל כפר בן כמה משפחות בודדות יש שוחט, אבל לא בהכרח שיהיה רב. עובדה היא, שגם אביו הרב יחיא נחום היה עיקר עיסוקו בתחום השחיטה, והוא כמובן זכה לערך בויקיפדיה. יתירה מזאת, כל הרבנים והדיינים בתימן (שמספרם נמוך מכמות השוחטים כנ"ל) היו צריכים לקבל כתב הסמכה ממנו, ולאף אדם אין רשות להתעסק בענייני גיטין וקידושין מבלי שיקבל אישור מהרב. ב. טעות. הרב בפירוש קיבל מינוי לפעול בכל תימן ("בכל אתר ואתר", בדיוק כמו אביו). אנא עיין שוב בכתב המינוי. ג. טעות. הרב בהחלט בלט! הוא היה מפורסם בכל תימן. כתב המינוי הנ"ל ניתן לו כמובן בתחילת דרכו, כלומר, עם כניסתו לתפקיד בו כיהן במשך 8 שנים עד שעלה לארץ ישראל. וכבר אז אנו רואים שהוא היה מפורסם, שכן הוא התלווה במשך שנים רבות אל אביו שהסתובב בכל תימן להסמיך שוחטים ורבנים, עוד בטרם קיבל את כתב המינוי הנ"ל, והוא הסמיך שוחטים ורבנים עוד בתקופת אביו! וגם כאן בתחילת דרכו עם קבלתו את כתב המינוי אנו רואים שמדובר באדם מפורסם בתימן, וכל זאת נכתב במפורש בכתב המינוי בקצרה שכך נכתב על הרב "וכבר יצא לו שם בעמדו לשרת בעבודה הקדושה לפני מר אביו, והננו מרוצה ומקובל אצל הכל". אם כן, גם מפורסם וגם לא מעט שנים בתפקיד. בברכה, המומחה.
דורית, שלום רב! האם יש אפשרות לשחזר את הערך לאור גילוי כתב המינוי שבו רואים בבירור את סמכותו בכל ארץ תימן כאביו? תודה רבה, המומחה.
לא, כי אין לזה סיכוי כל עוד אין מבהירי חשיבות. הצעד האחרון היחיד שנותר הוא לסכם בקצרה את עניין כתב המינוי ולכתוב זאת בשיחת הערך ואז להפנות לדיון, באופן קצר ואינפורמטיבי בלבד מויקיפדיה:לוח המודעות. אך אני מציעה לא לתלות בכך תקוות רבות. בברכה ובהצלחה, דורית 14:41, 16 ביוני 2013 (IDT)

לב מלכה, הפרת זכויות יוצרים

למה ומדוע מורידים את הערך של הארגון החשוב הזה והרי זהו ארגון ידוע וגם כך אין להם כסף לא כדאי שאנשים שיודעים או שומעים על הארגון יוכלו להבין מכלי ראשון במה מדובר

שלום. מה שמחקתי אני, היה לפני זמן רב, ולא היה בערך שמחקתי תוכן ממשי. כפי שנכתב בשיחתך, הערך שיצרת על תוכנו הועבר למשתמש:Nbhbnbhb/לב מלכה כדי שניתן יהיה לשפרו עד שיותאם למרחב הערכים. שבוע טוב, דורית 00:22, 9 ביוני 2013 (IDT)

תבנית:אזהרה לרשום

שלום דורית, לא אערוך את התבנית גם משום שהבטחתי לך וגם משום שכנראה שהעריכה תיחשב למלחמת עריכה. אבל רציתי לשאול מדוע מחקת את המילה "כמעט". כך זה גם בתבניות תבנית:אזהרה ותבנית:נחסמת. תודה, Guycn2 - שיחה 19:46, 9 ביוני 2013 (IDT)

שלום. אין לכך קשר למלחמת עריכה, ביקשתי ממך, ולא בפעם הראשונה, שתחדל מעריכת התבניות עד שתצבור עוד ידע בכתיבה בוויקיפדיה. שנית, לא חייבת להיות אחידות בתבניות. רשומים למשל, יכולים לערוך דפים שאנונימים לא. לכן, בעיני ה"כמעט" מיותר כשהניסוח שאליו שיניתי הוא כוללני ומייתר את הצורך בהוספת ה"כמעט" שאינו ניסוח מוצלח בעיני. אם לדעתך אני שוגה, כמובן שאתה מוזמן לפתוח דיון בשיחה. בברכה, דורית 22:45, 9 ביוני 2013 (IDT)
תודה על התשובה. --Guycn2 - שיחה 18:48, 10 ביוני 2013 (IDT)
בבקשה. ערב נעים, דורית 19:58, 10 ביוני 2013 (IDT)

עריכת קטגוריות של תבניות

שלום דורית, כפי שכנראה את זוכרת, לפני מספר ימים הבטחתי לך לא לערוך תבניות עד שאצבור יותר ידע בממשק העריכה של ויקיפדיה. האם זה כולל גם הוספת / הסרת קטגוריות מתבניות? בברכה, Guycn2 - שיחה 19:12, 12 ביוני 2013 (IDT)

האין הוספת קטגוריה לתבנית פירושה עריכת התבנית? זה נראה כאילו אתה מנסה לעשות הכל כדי להמשיך לערוך את התבניות. אנא, חדל ומלא אחר הבטחתך. תודה, דורית 19:21, 12 ביוני 2013 (IDT)
התכוונתי להוספת / הסרת קטגוריות באמצעות הגאדג'טים HotCat או Cat a lot, זה בכלל בלי להיכנס לדף העריכה כך ששום נזק לא יוכל להיגרם. --Guycn2 - שיחה 19:27, 12 ביוני 2013 (IDT)
אנא, הנח לתבניות מטוב ועד רע. רוצה לערוך תבנית, להוסיף או לגרוע ממנה, כתוב בדף השיחה. אם אחרים, מנוסים וותיקים יחשבו שיש לתקן את שביקשת, הם יעשו זאת. דורית 19:30, 12 ביוני 2013 (IDT)
אוקיי. --Guycn2 - שיחה 19:35, 12 ביוני 2013 (IDT)

חסימה כוללת של הוט נט

שלום דורית.

פתחתי דיון חדש במזנון ואשמח לשמוע את דעתך בעניין. תודה. ‏Lionster‏ • שיחה 20:27, 12 ביוני 2013 (IDT)

דעתי שהדיון לא צריך להתקיים שם, והסבת תשומת לב לעניין זה, מיותרת. אך השבתי ועשיתי מעשה ואני מקווה שבזה תם העניין. דורית 21:52, 12 ביוני 2013 (IDT)

משתמש מגניבוש וכו'

היי דורית, יעצתי למשתמש שאם ברצונו להוסיף תבנית לדף שיחתו שיוסיף את זה כטיוטה אישית שלו. האם ישנה בכך בעיה? (ראיתי שמחקת את התבנית) תודה, קובי כרמל - שיחהויקיפדיה היא אנציקלופדיה • 00:25, 13 ביוני 2013 (IDT)

שלום קובי, אני בהחלט בעד להניח כוונה טובה, אך אין מדובר במשתמש תמים או חדש. דורית 00:27, 13 ביוני 2013 (IDT)

הרב יוסף נחום

דורית, ערב טוב. אני עושה כעצתך, מסכם בקצרה את מה שמובן מכתב המינוי, ואתן לויקיפדים להחליט. לפני כן, אעתיק שוב את כתב המינוי כדי שיהיה לנגד עיניהם. זהו כתב המינוי:

"הן עתה אחרי אשר נסע כבוד הרב יחיא נחום אל הקודש פנימה, והוא שהיה ממונה מאת בית דין הצדק לבדוק השוחטים והבודקים הנמצאים בכל הכפרים, וללמדם אורחות יושר בדיני שבעים טרפיות (כלומר, כל ההלכות הנוגעות לשחיטה וטריפות בבהמה חיה ועוף, המומחה), ולהראות את הדרך בבדיקת הריאה ושאר איברים הפנימיים עד שיהיו שלימים ובקיאים בטביעת עינא (כלומר, בטביעת עין, המומחה) אשר הוא עיקר לידע סדרי הבדיקות, למען לא יכשלו באיסור טריפות הפוגם בנפש ובגוף, וכבר נודע בשערי הלומדים והמתלמדים בקיאותו, ויסוד הכל ענוותו ויראת חטאו במלאכת שמים.

והנה השאיר אחריו ברכה, בנו הרב יוסף נחום הממלא את מקומו בכל מה שנזכר לעיל, וידיו רב לו בסברא ישרה בכל דיני שחיטה, ושבעים טרפיות ובקיאות שלימה בבדיקת הריאה.

וכבר יצא לו שם בעמדו לשרת בעבודה הקדושה לפני מר אביו, והננו מרוצה ומקובל אצל הכל, וכל שהוא אהוב למטה (בעולם הזה, המומחה) בידוע שהוא אהוב למעלה (אצל הקב"ה, המומחה). אשר על כן תמכנו את ידו, ואמרינן לחיליה יישר לעמוד על משמרתו, (כלומר, מחזקים אותו בברכת ישר כח להמשיך את אביו, המומחה),

ומחוייבים כל השוחטים והבודקים די בכל אתר ואתר לשמוע ולהסדיר כל דיני שחיטה ושבעים טרפיות עם בדיקת הסכין, ורשות נתונה לו להעביר (כלומר, לפסול או לפטר מתפקידו, המומחה) כל מי שאינו ראוי, או מתרשל בלימודו.

וגם נתננו לו רשות לפקח על בני הכפרים בענייני טבילת מיצוה והנהגת בתי כנסיות ועסק התורה, ושלא ימצא שום כפר בלי מלמד תינוקות, אשר אין העולם מתקיים אלא בהבל פיהם.

וגם לבדוק העוסקים בקידושין וגירושין (כלומר, לבדוק את הרבנים והדיינים, המומחה), אם הם בקיאים בדינים התלויים בהם. ואיש לא יהיה לו עסק בגיטין וקידושין, אלא אם יודע פרטי דיניהם. כי דברים אלו אין רשות לשום אדם שאינו בקי להזדקק להם, פן יפגע באיסור ערוה החמורה רחמא ליצלן. ושומע לדברי חכמים ישכון בטח, ושאנן מפחד רעה."' עד כן כתב המינוי.

מה אנחנו מסיקים מכתב המינוי? 1. הרב יוסף נחום ירש תפקיד רם וחשוב שכיהן בו אביו הרב יחיא נחום. 2. כמו אביו, הייתה סמכותו בכל אתר ואתר בארץ תימן. 3. הוא היה מפורסם בתימן עוד בתקופתו של אביו, כי הוא שימש בתפקיד כבר אז. 4. לא רק השוחטים היו כפופים לו ברחבי תימן (וכמובן פסל את מי שצריך פסילה), אלא אף הדיינים בתימן העוסקים בדיני גיטין וקידושין. 5. הוא היה גם אחראי בארץ תימן על כל ענייני המיקוואות, הנהגות בתי הכנסיות ושיעורי התורה. על כן, ראוי הוא לערך כמו שאביו ראוי (עיין ערך הרב יחיא נחום), הן מפאת תפקידו הרם החולש על כל תימן והן מחמת פרסומו בכל ארץ תימן. וכמובן גם מחמת היותו אחד מגדולי הפייטנים בתימן, אם לא הגדול שבהם! בברכה, המומחה.
המומחה, כדי לתת לוויקיפדים להחליט יש לעשות את הדיון במקומו הנכון. אי לכך, אני מעתיקה אותו לשיחה:יוסף נחום ומוסיפה קישור לדיון בלוח המודעות. בברכה ובהצלחה, דורית 17:10, 25 ביוני 2013 (IDT)