שיחת משתמש:האיש והאגדה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Starofdavidcool.png
Starofdavidcool.png
ברוכים הבאים לדף השיחה שלי!


וְשָׁמְרוּ בְנֵי-יִשְׂרָאֵל אֶת-הַשַּׁבָּת!


ShabatSign.jpg

אני שומר שבת. לכן, אני מבקש ומתחנן אל כל המשתמשים:

אנא, אל תכתבו בדף זה בשבת כיוון שזה כופה עלי לקרוא הודעות

שנכתבו בשבת, תוך כדי חילולה. לכל שבת יש מוצאי שבת.

תודה על ההתחשבות!

Starofdavidcool.png
Starofdavidcool.png
TK email icon.svg כתובת דוא"ל למשלוח הודעות: ahagda2-at-gmail.com.
ארכיונים

לפתיחת דיון חדש אפשר ללחוץ על הכפתור + למעלה.

אם אינכם מוצאים שיחה שניהלתם איתי בידקו בארכיונים:

טרום לידה ינקות ילדות התבגרות בגרות מוות קליני


אירועי היום בקהילת ויקי

כ"א בחשוון ה'תשפ"ב - 27 באוקטובר 2021


אופס, כבר עבר


ויקיפדיה: הצבעות מחיקה:

ויקיפדיה: הצבעות מחלוקת:

החזרת טעויות[עריכת קוד מקור]

החזרת טעויות לא תועיל לא לוויקי ולא לך. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 18:31, 23 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

גילגמש תתגמש, לא מוחקים 5 KB מערך ללא שום דיון, אפילו לא מילה בתקציר עריכה. יש לשחזר לגירסא יציבה, להגן על הערך, ולדון בדף השיחה. מצחיק שאני צריך להגיד לך את זה, אבל זה מה יש. ברי"אשיחה • ג' באב ה'תשס"ט • 20:28, 23 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
במיוחד במצב הרגיש שנוצר, כדאי להיות הרבה יותר גמישים, ולא למחוק, כלום לפני שרושמים הסבר בדף השיחה. ברכות, אריאל.פ - שיחה 20:35, 23 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
ההסבר ניתן כבר על ידי אלמוג. הקטע אינו נכון לכן נמחק. משתמש הנ"ל רודף אחרי האגו שלו, וכנראה, ולא כל כך אכפת לו מהקוראים. לי דווקא כן אכפת מהם. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל?
חבל ששוב אתה משתמש בביטיים המתייחסים לגופו של האיש במקום לגופו של הערך, ככה לא נתקדם ברכות, אריאל.פ - שיחה 09:06, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
גילגמש, בוא נעזוב את המימד האישי. עברתי על הערותיו של אלמוג, וראיתי שלדעתו הערך זקוק לשכתוב מאסיבי. לא ראיתי מילה על כך שיש למחוק פיסקאות שלמות מהערך. ברי"אשיחה • ג' באב ה'תשס"ט • 22:06, 23 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
שכתוב מאסיבי זו מילה עדינה למחיקה וכתיבה מחדש. מתוך הערך:
 • הוא נשא נאום קצר בו הוא פלט את המשפט המפורסם שלו.
 • אחרי שגרמניה סיפחה לעצמה את חבל הסודטים, גם הונגריה קפצה על ההזדמנות.
 • ב-6 במרץ 1939, החליט נשיא צ'כוסלובקיה, האכה, סוף־סוף, לנקוט באמצעים מעשיים דרסטיים.
 • האכה וחוואלקובסקי נותרו מאובנים מרוב הלם ותדהמה. - איך יודעים את זה? האם קיימות עדויות של אנשים שהיו איתם בחדר? אם כן אז של מי? ואולי בכלל היה מדובר במבט של זעם והם לא פירשו נכון את מבטם.
 • אך ה'מדינה' החדשה לא החזיקה מעמד יותר מיום-יומיים - אז כמה זמן היא החזיקה? יום או יומיים? האם מדובר בתעלומה היסטורית?
 • "ברור שלולא היו מנהיגי גרמניה, צרפת, בריטניה ואיטליה, כופים את מסירת קרפטורוסיה וסלובקיה להונגריה קודם לכן, הונגריה לא הייתה יכולה להתמודד עם הצבא הצ'כוסלובקי שהיה חזק הרבה יותר מצבא הונגריה" - לי זה לא היה ברור ועכשיו אני מרגיש מאוד טיפש.
 • כשהאכה התנגד לחתום על המסמך המקומם הנכפה עליו, הם איימו שאם לא יחתום, מטוסי קרב גרמניים ימחקו מחצית מפרג, וזו רק ההתחלה, כי מוכנים מאות מטוסים לצאת להפצצות מסיביות על ערים צ'כיות. כאן האכה לא סבל יותר, והוא התעלף. לזה הגרמנים לא היו מוכנים, כשידעו שעוד יפורסם שהם רצחו את נשיא צ'כוסלובקיה, אך אחרי שרופא הוזעק, האכה התעורר וחזר לעצמו. לאחר מכן, האכה נאלץ להתקשר עם הקבינט שלו, והוא הזהירם שלא להעמיד שום התנגדות ולהיכנע. אחר כך, הוא וחוואלקובסקי חתמו על מסמכי הכניעה שהכינו הגרמנים וגם היטלר הוסיף את חתימתו. זה קרה בשעה 4 לפנות בוקר של ה-15 במרץ, ועם זה צ'כוסלובקיה נמחקה רשמית ממפת אירופה.
איש יקר, לא כותבים ככה. מלבד זאת, אם אני, שהידע שלי בתקופה מסתכם פחות או יותר במה שלמדתי בתיכון, מזהה חוסר דיוקים בערך אז כנראה שיש צדק בדבריו של גילגמש. לדוגמה לכל אורך הערך מוזכרת העובדה שצרפת ובריטניה ניסו להימנע ממלחמה עם גרמניה אף על פי שהצבא הגרמני לא היה כל כך חזק באותה תקופה. הדבר מעלה תהיות ברורות. למה הם כל כך לא רצו במלחמה שאותה יכלו לנצח בקלות? תחושת המיאוס ממלחמות שחשו המדינות הללו לאחר מלחמת העולם הראשונה לא מוזכרת אפילו בשורה אחת.
העריכה האחרונה של גילגמש בערך שכללה מחיקה של שתי פסקאות הייתה מוצדקת. מתוך הפסקה הראשונה: בדיעבד התברר שוועידת מינכן היא זו שהייתה אחראית למלחמת העולם השנייה ולנזקיה העצומים. למלחמת העולם השנייה היו אחראים גורמים רבים מאוד. החל מהסכם ורסאי ועד הסכם ריבנטרופ מולוטוב שנחתם כ-20 שנה מאוחר יותר. הסכם מינכן היה רק חלק אחד מפאזל גדול מאוד. גם האשמתו של צ'מברליין כאילו הוא המציא את מדיניות הפיוס היא לא הוגנת. גם קודמו של צ'מברליין בתפקיד, סטנלי בולדווין, לא עשה דבר כאשר גרמניה החלה לשחרר עצמה מהמגבלות של חוזה ורסאי. שורשיה של מדיניות הפיוס נמצאים בסוף מלחמת העולם הראשונה והיא הייתה רצונו של מרבית העם בבריטניה ובצרפת.
לדעתי מעבר לבעיות הניסוח הקשות, וטעויות עובדתיות, אחת הבעיות העיקריות של הערך שכתבת נעוצה בעובדה שהסתמכת יותר מידי על פרשנותו של היסטוריון אחד ויחיד. זה ביחד עם כתיבתך המתלהבת היא הסיבה שהערך במצב כל כך גרוע. שים לב שניסיתי לבצע שכתוב של פסקה אחת ובסיום גיליתי כי מה שעשיתי לא היה שכתוב אלא, מחיקה וכתיבה מחדש. אני מקווה שלטובת של ויקיפדיה תסכים איתי כעת שזה מה שצריך לעשות לכל הערך. יורי - שיחה 00:31, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
התרשמתי שרוב הבעיות פה הן של הגהה וניסוח..זה לא משהו שאי אפשר לתקן MT0 - שיחה 12:10, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
יורי אתה איש המדבר ודן לעניין ולגופו של ערך ואיתך אני אוהב לדון. גילגמש, כאמור, לא יודע תרבות דיון מהי, ולכן הדיון איתו נמנע מראש, ומצידו; איתך לעומת זאת כיף לדון. שכתוב מאסיבי הוא שכתוב ולא מחיקה. אני מודה שצריך שכתוב אבל לא מחיקה. בוא ניקח את הקטעים שנתת כדוגמה. אצי קטע-קטע, כשמתחת הקטע המקורי, אותו קטע משוכתב לפי הערותיך:
 • הוא נשא נאום קצר בו הוא פלט את המשפט המפורסם שלו.
  • הוא נשא נאום קצר בו "אמר" את המשפט המפורסם שלו. - שינוי מילה אחת ותו לא. כמה מגוחך כשאפשר כך ומוחקים את המשפט בשלימותו.
 • אחרי שגרמניה סיפחה לעצמה את חבל הסודטים, גם הונגריה קפצה על ההזדמנות. - כנ"ל
 • אחרי שגרמניה סיפחה לעצמה את חבל הסודטים, גם הונגריה החלה לדרוש טריטוריות.
 • ב-6 במרץ 1939, החליט נשיא צ'כוסלובקיה, האכה, סוף־סוף, לנקוט באמצעים מעשיים דרסטיים.
  • ב-6 במרץ 1939, החליט נשיא צ'כוסלובקיה, האכה, לנקוט באמצעים מעשיים דרסטיים. - בגלל מילה אחת שאפשר להוריד מוחקים את המשפט כולו?
 • האכה וחוואלקובסקי נותרו מאובנים מרוב הלם ותדהמה. - איך יודעים את זה? האם קיימות עדויות של אנשים שהיו איתם בחדר? אם כן אז של מי? ואולי בכלל היה מדובר במבט של זעם והם לא פירשו נכון את מבטם.
  • האכה וחוואלקובסקי נדהמו... - כנראה שהספר ממנו לקחתי את העובדה יודע על מה הוא מדבר. לא קשה להכיר על האדם אם הוא הלום או נדהם. גם אם אסכים שנוריד את המשפט לגמרי זה עדיין משפט בן כמה מילים ולא קטע שלם בן 5 קילו.
 • אך ה'מדינה' החדשה לא החזיקה מעמד יותר מיום-יומיים - אז כמה זמן היא החזיקה? יום או יומיים? האם מדובר בתעלומה היסטורית?
  • אך ה'מדינה' החדשה לא החזיקה מעמד זמן רב. - שוב בגלל מילותיים לא כ"כ מדויקים כל המשפט יורד?.
 • "ברור שלולא היו מנהיגי גרמניה, צרפת, בריטניה ואיטליה, כופים את מסירת קרפטורוסיה וסלובקיה להונגריה קודם לכן, הונגריה לא הייתה יכולה להתמודד עם הצבא הצ'כוסלובקי שהיה חזק הרבה יותר מצבא הונגריה" - לי זה לא היה ברור ועכשיו אני מרגיש מאוד טיפש.
  • מומחי צבא והיסטוריונים רבים סבורים שלולא וכו' - כנ"ל.
יורי, לא קשה כ"כ לכתוב במקום המילים "היא זו שהייתה אחראית", את המילים "נחשבת כאחת הגורמים ל...". מחיקת המשפט הנכון עקרונית, זה פשע.
יורי אתה תוהה לגבי מדיניות הפיוס כפי שמשתקפת מהערך חבל שלא שמת לב שיש בערך הפניות לערכים המורחבים ועידת מינכן ובין שתי מלחמות העולם#מדיניות הפיוס כלפי גרמניה. בערכים אלה מפורט סיבות רבות למדיניות הפיוס, אבל אין ספק שמרכזיותו של צ'מברליין במדיניות זו ברורה לחלוטין. ועיין גם בערך על נוויל צ'מברליין. אתה תוהה "תחושת המיאוס ממלחמות שחשו המדינות הללו לאחר מלחמת העולם הראשונה לא מוזכרת אפילו בשורה אחת". ובכן: מה לעשות שבדיוק את השורה הזאת שכ"כ חסירה לך החליט גילגמש להוריד?!. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 11:44, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
ועוד משהו, את השכתוב שאתה עשית הוא אחכן שכתוב ולא מחיקה, והלוואי אם גילגמש היה פועל כך. הדוגמה שנתת היא דוגמה צויינת להראות את ההבדל בין מחיקותיו של גילגמש לבין כוונת השכתוב של התבנית. בפסקה שערכת הכול היה נכון עובדתית, רק הבעייה הייתה בניסוח, ואכן שכתבת לתפארת. משא"כ גילגמש היה מוחק אותו, במקום לשכתב, ואילו כשאני אבקש לדעת מדוע נמחק, כדי שלפחות אני אוכל לשכתב, הוא לא ינסה אפילו להסביר לי. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 11:51, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
שוב, מה שעשיתי לא נקרא שכתוב. זה היה ניסיון לא מוצלח לשכתב שהסתיים בסופו של דבר בכתיבה מחדש של הפסקה. יש לי מעט ניסיון עם שכתוב ערכים. לפני מספר חודשים שכתבתי ערך שלם שהיה כתוב ברמה ירודה ביותר. בסיום ה"שכתוב" לאחר שבחנתי את התוצאה הסופית גיליתי כי למעשה לא שכתבתי את הערך אלא כתבתי אותו מחדש. אולם הניסיון לשכתב עלה לי בהרבה זמן ומאמץ כאשר ניסיתי: לשמור על המבנה השגוי של הערך, על ניסוח מחדש של משפטים מבולבלים, בדיקה לעומק של כל הערך על מנת להוציא ממנו טעויות עובדתיות רבות, הפרדה בין עיקר לטפל ועוד ועוד... הערך שלך סובל מכל אותם בעיות ותבין, כל הדברים האלה לוקחים זמן רב מאוד ובסופו של יום התוצאה המתקבלת היא לרוב יותר גרוע ממה שהיה אם הערך היה נכתב מחדש. יש ערכים שפשוט אינם ניתנים לשכתוב. הדוגמאות שנתתי היה מעטות מאוד. אין כמעט משפט בערך שלא דורש עריכה ושכתוב מעמיק. ברור שאם ניקח כל משפט כדוגמה אז אפשר לחשוב על דרכים לשכתב אותו, אבל ברגע שמדובר בכל המשפטים, בשילוב העובדה שחלקם כוללים טעויות עובדתיות ונמצאים במבנה שגוי בתוך הפסקה אין שום טעם לשכתב. אני מציע לך למחוק הכל ולעבוד ביחד עם גילגמש בכתיבה מחדש של הערך. כושר הכתיבה שלו ביחד עם הידע של שניהם בנושא יכול להביא ליצירת ערך ברמה גבוה ביותר וכולנו נפיק מכך תועלת. יורי - שיחה 13:03, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
כתיבה מחדש = שכתוב מעמיק. זה היינו הך. אני טרחתי שבועיים תמימים על הערך, ולא אמחק אותו רק בגלל שככה גילגמש החליט. זה גם לא לטובת ויקיפדיה. ויקיפדיה נכתבת על ידי שיתוף פעולה. אני כתבתי ערך שכתוב ברמה המצריכה שכתוב, ומי שרוצה יקבל על עצמו את המאמץ האדיר לשכתב אותו. המחיקה הקולקטיבית של מידע רב שברובו נכון עובדתית איננה הדרך. שלא לדבר על כך שאת הערך כולו ביססתי על מקורות אמינים (הספרים המצויינים בפסקה לקריאה נוספת) + מקורות פנים ויקיפדיים (ערכים רלבנטיים בויקיפדיה). הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 13:16, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
יורי אם הבנתי אותך נכון הבעיות שהצבעת עליהן אינן בעיות של תוכן או לפחות לא של טעויות, אלא בעיות של צורת כתיבה וחוסר בפרטים מסויימים. זה לא מצדיק מחיקה של קטעים מהערך. אפשר להוסיף ולשנות את הסגנון אבל המידע עצמו נכון. איתי פרץ (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה.
עוד משהו: אני ממצפה מגילגמש שיפעל כפי שעשית. תקרא לזה "כתיבה מחדש", תקרא לזה איך שאתה רוצה. גילגמש כנראה מתעצל להשקיע ולכתוב מחדש ולכן בוחר למחוק. דרך זאת איננה נכונה ואיננה צודקת. נקודה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 13:25, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
ככל הנראה אתה לא יודע במה כרוך שכתוב מעמיק כמו שהערך הזה דורש. שכתוב הפסקה המדוברת לקח לי הרבה זמן בגלל שהמון מאמצים הלכו על הניסיון לשכתב אותה. בסוף הבנתי שאין טעם ואין מנוס מכתיבת הכל מחדש. כאשר אתה לוקח על עצמך לכתוב ערך בויקיפדיה אתה מתחייב לשמור שהוא יהיה ברמה מסויימת. ברגע שהערך הוא מתחת לרמה הזאת, אתה גורם יותר לנזק מאשר תועלת. נגיד ולא הייתה כותב את הערך, יש סיכוי טוב שבעתיד הקרוב היה מגיע ויקיפד וכותב ערך מושקע ומנוסח היטב בנושא. מצד שני, ברגע שכתבת את הערך ברמה כל כך ירודה (כפי שאתה עצמך אומר) קשה למצוא ויקיפד שיסכים לבצע שכתוב כל כך מעמיק כי המאמצים שדרושים לכך הם עצומים. כאמור, הרבה יותר קל פשוט לכתוב הכל מחדש. מה שקורה הוא שויקיפדיה "נתקעת" עם ערך גרוע במיוחד על נושא חשוב, בלי הרבה תקווה שמישהו יגיע וישפר את המצב. איש אני באמת שלא מבין את העקשנות שלך. טעית, לא נורא קורה לטובים שבינינו. בפעם הבא, אל תכתוב את הערך במשך שבועיים. תכתוב אותו במשך חודש וסביר להניח שרמתו תהיה בהתאם. הרי אין לך בעיה לכתוב ברמה גבוה, הכל תלוי במידת ההשקעה שלך. יורי - שיחה 13:38, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

שבירה[עריכת קוד מקור]

חבל שאתה בוחר בדרכים פסולות. זה לא יגמר טוב, חבל באמת. אני שמח שחזרת אלינו ומקווה שתהפוך, סוף סוף לוויקיפד מועיל ולא כזה שכותב טעויות ועוד מתעקש על טעויות. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 12:17, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

לא אגרר אחריך. את טענותיי שטחתי. ויקיפדים רבים למעלה תמכו בדעתי, אתה נוהג בדרכים פסולות מכל כיוון אפשרי. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 12:20, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אין אפילו אחד שתמך בך ללא סייג. אחד אין. אם יש, ציין מי זה ונשאל אותו לגבי תמיכתו. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל?
ברי"א, אריאל פ., MT0, להמשיך?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 12:26, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
ברי"א לא תומך בעמדתך. הוא כתב לי את זה במפורש במייל. האנשים האחרים שציינת חסרי רקע בתחומים הנדונים. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 12:28, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אני לא רוצה להגיד מה הוא כתב לי במייל. בכל אופן דיונים על ערכים מתנהלים כאן ולא במייל. וכאן ברי"א כתב שמחיקתך איננה מוצדקת. אם יש רקע או לא ואם זה משפיע לקביעת צדקת דרכי לא אתה תחליט. גם אתה תהיה היסטורין מדופלם ידוע ומפורסם, אין לך הצדקה למחוק כשיש לשכתב. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 12:30, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
זה השכתוב - מחיקת הטעויות. כמו כן, נטען בפניי שחלקים מהערך "חלוקת צ'כוסלובקיה מעותקים מהספר של שירר. האם זה נכון? גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 12:32, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
זה לא השכתוב, אלא מחיקה. נקודה. אין שום חלק שהועתק חס וחלילה. את הערך ביססתי בעיקר על הספר ביידיש שציינתי בפסקה לקריאה נוספת, ומשום מה אתה בחרת למחוק אותו; ומעט גם על ספרו של שיירר. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 12:35, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

אם משום מה נדמה לך שהפעולות הכוחניות שלך יעבדו, אתה טועה ובגדול. ראינו כבר אנשים שמכניסים טעויות במזיד לערכים. הם גמרו עם חסימה. אל תגרר לשם. זאת באמת עצה ידידותית. אם תמשיך לפעול בדרך זו, אגרום לכך. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 12:44, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

הכוחניות היא שלך. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 12:45, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
חלילה. אני רק מתקן, אתה מכניס טעויות. לכן, אין אפשרות לפעול ככה. אל תדאג, אמצא מזור לבעיה זו. אל תחשוב שהכנסת טעויות תעבוד. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 12:49, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
מחיקותיך הלא מוצדקות וללא דיון הן כוחניות ותו לא. בכל מלחמת עריכה קיימים שני צדדים שלשניהם טיעונים לגופו של המידע בערך. מאחר ואת טיעוניי לגופם של מידע ערכים שנמחק על ידך בעבר, נתקלו בטיעונים בלתי ענייניים וברי דיון מצידך, הרי שלא ניסית את דרך הדיון, אלא אך ורק מחיקה עיקשת ללא צל של גמישות. ולסיכום: אתה כוחני. לאיומיך החוזרים ונשנים לא אתייחס בכלל. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 12:52, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

דחיל ראבאק די כבר. תעשו טובה לעצמכם ותמצאו בורר. גוונא + תורה מה תהא עליה?! 12:56, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

למחיקת טעויות לא צריך בורר. צריך למחוק. אני חושד שמרבית ערכיו של האיש והאגדה שגויים ודורשים בדיקה. אודה לך, גוונא, אם תבדוק את הערכים שבהם אתה מתמצא על מנת לוודא את נכונותם. אם יש שגיאות, אז פעל בבקשה בהתאם. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 12:58, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
תתפשר על בורר, נו אל תהיה כזה. גוונא + תורה מה תהא עליה?! 12:59, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
זה לא עניין לבורר, אלא לקביעת האמת. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 13:00, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
גוונא, קפוץ על ההזדמנות ותתחיל לבדוק את ערכיי ולתקן מה ששגוי. אשמח לראות שערכיי משופצים על ידך. אתה בטח תתקן ולא תמחק קילובייטים שלמים. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 13:01, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
הבנו את שניכם, בכל זאת מנו בורר שיחליט ודי. גוונא + תורה מה תהא עליה?! 13:05, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
פניתי בבקשה לדוד שי מתוך הנחה ששניכם תסכימו למנותו. עשו מאמץ לסיים עם זה. גוונא + תורה מה תהא עליה?! 13:22, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
מכיוון שגילגמש ציטט כאן דברים שכתבתי במייל, הריני להעתיק את הקטע המדובר: "בדקתי את הבעיות שבחלוקת צכוסלובקיה. אני מסכים להערותיו של יורי ולקיצוץ שעשית. יחד עם זאת, ניתן היה לעשות זאת בשיתוף פעולה עם האיש והאגדה ולא להבריח מכאן תורם שיכול לתרום רבות בתחומים שונים." אני עדיין סבור כך. זה שיש בעיות זה מצוי מאוד בוויקיפדיה. יש דרך לדון בדבר, וכאן היא נעשתה רק על ידי יורי ולא על ידי גילגמש וחבל. ברי"אשיחה • ג' באב ה'תשס"ט • 13:39, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]


טוב, דיברתי עם אלמוג. הוא יחזור מחופשת הוויקי ויעשה משהו ראוי מהערכים על ועידת/הסכם מינכן ומחלוקת צ'כוסלוקיה. בינתיים שישאר בעליבותו עם תבנית השכתוב. אחר כך הוא כבר יטפל בזה. אני אשאיר לעצמי את הטיפול בערכים האחרים שבהם יהיו טעויות. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 15:06, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

אינני בקי מספיק בהיסטוריה כדי לבחון בצורה יסודית את הערכים שהם סלע המחלוקת, אך ההתרשמות שלי, מערך אחד שבדקתי, מהערות של אלמוג בערך אחר, וגם מדבריו של גילגמש, שהָאִישׁ וְהָאַגָּדָה נטל על עצמו משימה שהיא למעלה מכפי כוחו. אני מאמין לו שהשקיע מאמץ רב בכתיבה, אך לא די בכך. אני מציע להָאִישׁ וְהָאַגָּדָה לחדול ממלחמה מתישה זו, ולהתמקד בתרומות בתחומים שבהם שליטתו טובה יותר (אין לי ספק שיש תחומים כאלה). מובן שקודם מחיקה של טקסט ראוי לנמק זאת היטב. אם אפשר לערוך במקום למחוק, מוטב כך, אך אם נדרש שכתוב מסיבי, שחזור העריכה הוא צעד שאין לפסול אותו. מובן שהכל צריך להיעשות ברוח טובה. דוד שי - שיחה 18:16, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
שבוע טוב! דוד, התערבותך הפעילה דרושה כאן, למרות חוסר הבקיאות עליו אתה מצהיר, וזאת גם אם הערך שגוי כל כך עד שאין לו תרופה, אלא מחיקה מן היסוד. "האיש והאגדה" פרש מויקיפדיה לשבוע, ורק קריאותיהם של המשתמשים החזירו אותו לכאן. אם לאחר כל זאת, עדיין נעשה שימוש בביטויים פוגעניים כגון: "טיפול", "עליבות", "איומים תחת הכותרת - עצה ידידותית" ועוד כיד הדמיון הטובה על המתווכחים, דומני שצריך אותך, ולו רק בגלל יכולתך להשליט סדר. ברכות, אריאל.פ - שיחה 21:41, 25 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
תודה דוד. בינתיים גילגמש הסכים להשאיר את הערכים בעליבותם כמושהם, וטוב שכך. אני נגד מחיקה כוללת וגורפת ונגד נקיטת צעדים קיצוניים ללא דיון ושיתוף פעולה. איך אמרת? - "רוח טובה", חומר מזן שחסר מאוד בדיונים שלי עם גילגמש. בכל אופן, אקווה שמוצ"ש זה יביא עלינו שבוע (עם רוח) טוב(ה). שבוע טוב ומבורך לכל בית ויקיפדיה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 21:45, 25 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
זה נוגע רק לערכים שעליהם דיברתי עם אלמוג. יש לך טעויות בערכים נוספים שעליך לתקן. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 23:41, 25 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אין כל בעיה. אני שמח לשמוע הערות וביקורות על ערכיי, לשפרן, לשכתן כשצריך וכו'. רק שתדע שכל מחיקה בלתי מוצדקת מצידך תיתקל בהתנגדות גורפת מצידי. אני מקווה שתדע להתנהל ברוח טובה ולשפר את ערכיי בשיתוף פעולה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 04:20, 26 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

הינה אני אומר לך בדף שיחתך שלא תגיד שאני לא משתף אותך: יש טעות נקודתית בערך "התפתחות גוף האדם". כתבת שהתינוק הוא כמעט עיוור. קרא שוב את הקישור ששמת שם בתור מראה מקום. אפילו שם יש מידע סותר למה שכתבת. אני מציע שתעבור שוב על מראי המקום ותבדוק אם מה שכתוב באתרים החיצוניים זה גם מה שכתוב אצלך. לא קראתי את הכל, אך טעות זו בלטה. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 08:05, 26 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

יפה מצידך. זה מה שכתוב בערך: "תינוק נולד כמעט עיוור מבחינה מעשית: אף שהראייה שלו היא בבירור ומסוגל להבחין בפרטים, - הוא מתמקד בעצמים הנמצאים במרחק 16-20 ס"מ[12]. עצמים הרחוקים 30 ס"מ מעיניו נראים לו מטושטשים, ובמרחק גדול הוא רואה רק תנועה ואור". מידע זה הסתמך על המקור שניתן בערך בהערה מס' 11. מה לא נכון במידע זה לפי המקור שנתתי. אם כוונתך למילים על "ראייה ברורה" שכתוב שם, הרי זה גם מה שמובהר בערך. קרא שוב: תינוק נולד כמעט עיוור מבחינה מעשית: אף שהראייה שלו היא בבירור ומסוגל להבחין בפרטים, - הוא מתמקד בעצמים הנמצאים במרחק 16-20 ס"מ. עצמים הרחוקים 30 ס"מ מעיניו נראים לו מטושטשים, ובמרחק גדול הוא רואה רק תנועה ואור. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 10:35, 26 ביולי 2009 (IDT
תבין, אלה לא נושאים לדיון. את הטעויות יש למחוק. כמעט עיוור הוא בהגדרה רפואית אדם שיכול לראות רק אור. תקן את ערכיך או שמישהו אחר יאלץ לתקן אותם. יש לך ערכים נוספים שיש בהם טעויות נצל את הזמן הקרוב ובדוק אותם בעצמך כדי שלא תרגיש אחר כך שמישהו עושה לך עוול. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל?
די עם הטון התוקפני שלך. די!!!!!!!!!. אתה לא משאיר שמץ של מקום לדיון ושיתוף פעולה. מה היה הבעייה להסביר את ההגדרה הרפואית של עיוור, בנועם. מדוע כל ההערות על הערך הזה שנכתבו לי בכל מיני מקומות כולל בדף השיחה שלו, נתקלו כולן בתשובות הולמות ו/או עריכות מתקנות בעקבותיהן? מדוע עם כל מי שאי-פעם דנתי לגבי תיקונים בערכיי היה זה כר לשיתוף פעולה וחווייה מענגת לראות איך שני הצדדים בדיון מנסים לחתור לאמת ולצדק, בחברות ובידידות אמיתית? מדוע כל מי שמעיר לי על תיקונים בערכיי נתקל ביחס מבין ובתיקונים שאני מבצע כשההערה נכונה? מדוע, לעומת זאת, רק איתך אי אפשר לנהל דיון בן 2 משפטים וחצי בלי שתדחוף את הטון הדוחה שלך? הטון המצווה, התוקפני? למה - גילגמש - אתה לא מבין שאני פתוח להערות ולביקורות כשהן נאמרות בצורה הראויה? מתי תבין שכשאתה מתנהג כויקיפד מתורבת וראוי אני מעריך אותך ואת הערותיך (ע"ע ויקיפדיה:הידעת?/דיונים)?. מתי אי-פעם תקשיב ותפנים את מה שדוד שי אמר הכול ברוח טובה???. בסה"כ אני חשבתי על עיוור מעשית ואתה על עיוור רפואית, מדוע לא להסביר לי זאת בנועם ואפנים? מדוע לסכל מראש כל אפשרות לדיון פורה?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 11:59, 26 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
זה לא טון תוקפני להיפך, אני פונה אליך בצורה ידידותית; צרי לי שאינך רואה זאת כך. אני מעיר לך על טעות שעשית. כאן גם המקום לבקש ממך לא לפרש את המידע שאתה קורא בדרך שנראית לך. את הפרשנות יש להשאיר למקורות. עליך רק להביא לקורא את דבריהם. במקור שציינת לא כתוב "עיוור" כי התינוק באמת אינו עיוור. לכן, גם לך אסור לכתוב "עיוור". זה לא עניין לדיון. זה בסך הכל עניין לכתיבה נכונה. היא מעל לכל. קודם כל הערך יהיה מדויק ואמין. אני שוב מזמין אותך לבדוק את הערך הזה ואת הערכים אחרים שכתבת לפי מקורות מתאימים. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 13:13, 26 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
קיבלתי את הערתך כבר מזמן, ואכן שיניתי, אך מתי כבר תבין שנעים הרבה יותר לקבל את הערותיך הנכונות כשהן נאמרות ברוח טובה.???. מזל שמה שאצלך ידידותי, נחשב אצל אחרים כבלתי נימוסי בעליל; וקצת פחות מזל שבדיוק אני נפלתי עם עיוור-נימוס שכמוך. חבל שאתה כ"כ בקיא במדע אך כ"כ בור בנימוס. חבל. חבל מאוד. ויקיפדיה כאנציקלופדיה אולי מרויחה ממך, אבל ויקיפדיה כקהילה (שבלעדיה אין אנציקלופדיה) מפסידה הרבה מאוד ממך. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 13:20, 26 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
גילגמש היקר! אתה לא יכול לכתוב בצורה כזאת ואח"כ למחוק כאילו לא קרה כלום. תחזיר את מה שהיה כתוב ותמחוק עם קו כפי שמקובל בויקיפדיה. אם אתה חושב שסגנון מסוים אינו ראוי, אל תשתמש בו מלכתחילה. ברכות, אריאל.פ - שיחה 08:18, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
שלום לאריאל,
אני מודה על הערתך הצודקת. יחד עם זאת, הרשה לי בבקשה להפנות את תשומת לבך לכך שמותר למשתמש לחזור בו מדבריו אפילו עד כדי מחיקתם המוחלטת. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 08:39, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

חוסר דיוק ותיקונו[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב האיש והאגדה,

אני מתנצל על הטון שהיה תוקפני בעיניך. חשבתי ביני לבין עצמי ויתכן שיש משהו במה שאתה אומר. אני מצטער שדבריי נתפסים בצורה זו, הרי אין לי כוונה רעה כלפיך. יש מספר סוגיות שהמ.. מציקות לי בקשר לכתיבתך. הן לא אישיות. אין לי משהו אישי נגדך. הן נוגעות אך ורק לדיוק. אני בטוח שגם אתה רוצה שערכיך יהיו תקינים. יתכן שדרכי לתקן את ערכיך לא מתאימה להרגשתך ואני באמת מצטער על כך, היות שאין לי שום עניין לפגוע בך. להיפך, אתה בחור חביב מאוד.

תיקנתי היום בבוקר מספר טעויות שמצאתי בערך שכתבת. אלה באמת היו טעויות, ואם תרצה אשמח להסביר לך מדוע אני חושב שדברים אלה אינם נכונים. אם תרצה, אשמח גם לומר מה גרם לי לבדוק דווקא את העובדות האלה כדי שבעתיד דברים מהסוג הזה יקפצו לעיניך ותדע מראש שהם אינם נכונים.

גם בערך אזרבייג'ן שכתבת - פרק ההיסטוריה מאוד לא מדויק וסובל מליקויים רבים. אתה מבלבל בין תקופות ועמים. למען האמת, פרק ההיסטוריה שגוי עד כדי כך שיש למחוק אותו לחלוטין כי נורא קשה להוציא שם משהו ממה שכתבת. טרם עשיתי זאת ואני לא כותב את זה כדי שתרגיש שאני שוב פעם הולך למחוק משהו שעשית, אלא כדי לנסות להראות לך שאני רק רוצה את טובתה של ויקי. אולי, אם תרצה, נכתוב את הפרק ביחד או, אם תרצה, אשמח להסביר לך מדוע מה שכתבת אינו נכון וכיצד עליך לגלות שגיאות מהסוג הזה בעתיד כדי שתמנע מהן בערכים עתידיים. אני מבין שאינך מבין אנגלית וזאת באמת בעיה. מה לעשות שמרבית המחקר נכתב דווקא בשפה זו, במיוחד לגבי מדינות איזוטריות. אני לא אומר את זה כדי שלא תכתוב בעתיד על מדינות אלה. אתה בוודאי יכול ואף רצוי שתכתוב עליהן. כל בקשתי היא שהכתיבה תיהיה מדויקת.

כפי שראית, כשאתה כותב דבריי טעם, כמו בדיוני הידעת? תמכתי בדבריך - למשל לגבי סאן מארינו. במקרה אחר של בית הקפה הראשון בעולם אמרתי שהידעת? הזה הוא מעניין, אך הצבעתי על מספר ליקויים שמצאתי. יחד עם זאת, בהחלט צריך להיות הידעת על הקפה. רק צריך לבדוק איפה בדיוק נפתח בית הקפה הראשון הזה. אני בהחלט חושב שאתה נכס חשוב לוויקיפדיה ושיש לך הרבה מה לתרום לה וגם לי.

אשמח לסייע לך בכתיבתך בדרך שבה תבחר לקבל סיוע זה. אם אינך מעוניין בעזרתי, זה בסדר גמור. אינך חייב. רק אשלים את תיקון של מה שכתבת עד כה ואני בהחלט אשמח לנהל איתך דיאלוג פורה (אם תרצה בכך פרטי במייל או במסנג'ר או ציבורי בדף השיחה). אנא, נסה להבין גם את הצד שלי, שנראה לך אולי תוקפן. הדיוק של הערכים חשוב לי מאוד, אולי יותר מכל דבר אחר בוויקי.

אני חושב שקיבלת רושם מוטעה לגבי. אשמח מאוד להיפגש איתך בבית קפה או במקום אחר ולדבר איתך. אני זמין כמעט בכל יום ואם תרצה, נוכל להפגש במועד שנוח לך, אודה לך מאוד אם תסכים לבקשה זו. אם אינך רוצה פגישה אישית, אשמח מאוד אם תבוא למפגש ויקי שיהיה בעוד חודשים אחדים. כמו כן, אני זמין במסנג'ר (כתובתו זהה לכתובת המייל שדרכו התכתבתי איתך). רבים יעידו שאני אדם נחמד. אני מצטער שדווקא איתך כוונותיי הטובות נראות בצורה זו. אני מבטיח לך שאין לי עניין לפגוע בך ואני מצטער מאוד שנפגעת, אף על פי שלא הייתה לי כל כוונה לגרום לפגיעה זו, אני מצטער מאוד על כך ומבקש את סליחתך.

בידידות,
גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 08:39, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

שלום גילגמש, כאשר מחיקת מילים שכתבת קודם, באה בלויית מילים כמו שכתבת עכשיו, היא בהחלט מוצדקת. אני משוכנע שמילותיך אלו, פתחו דרך להבנה ושיתוף פעולה, בינך לבין האיש והאגדה, כמיטב המסורת של ויקיפדיה. אני קורא לאיש והאגדה לקחת בשמחה, את היד שהושטה לו כאן, ולפעול במשותף לטובת קהל הקוראים. ברכות, אריאל.פ - שיחה 09:40, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אני מעריך אותך ומודה לך על שחזרת לתלם הנימוס. חבל שזה בא כ"כ מאוחר, אבל אף פעם לא מאוחר מדיי. אני מסכים לגמרי עם עריכותיך בהתפתחות גוף האדם, מאחר והן אינן מחיקות של אלפי בייטים אלא משפטים מועטים, עם נימוקים סבירים. אך עדיין יש טעם לפגם בהן, ושלא מדרך הנימוס הויקיפדי המצוי. מה רע לשאול אותי על פשר ומקור עריכה שלדעתך אינו נכון, לפני שאתה מוחק?.
ובכן. לגבי המשפט "מעשית אינו רואה": נסמך על הכתוב במקור החיצוני שבמרחק קטן מאוד התינוק כבר רואה במטושטש. אולי צריך לכתוב "מעשית ראייתו לקויה".
המשפט "באדם החי כ- 70 שנה (תוחלת החיים הממוצעת לערך במדינה מתוקנת)": מה לא נכון במשפט?. אם הכוונה לתוחלת החיים הממוצעת לערך, אשמח אם תגיד לי מהו הממוצע במדינות המתוקנות?. המשפט מסתמך על הספר אטלס אנציקלופדי של העולם בעריכת אורן נהרי.
לגבי המשפט "אולי בשל מתיקותו של חלב האם": שים לב שכתוב אולי. אכן משפט זה הוא שריד מהערך המורחב, אליו יש הפנייה בפסקה שם, ולא מצאתי לו מקור. אם אתה יודע בבירור שאינו נכון, אכן אני מסכים שיש להורידו.
לגבי ההיסטוריה של אזרבייג'ן: אני כתבתיה על פי הספר הנ"ל (אטלס אנציקלופדי) ואני מעוניין בכך שלפני שאתה מוחק ציין בבירור מה לא נכון עובדתית ומה כן. אילו בדיתי את הדברים שם מליבי לא הייתי דורש דרישה כזאת, אבל כשהדברים נסמכים על מקור אמין, אני מתיימר לדרוש זאת; על אף שאתה בקיא בהיסטוריה קצת יותר ממני (אבל לא בטוח שיותר מהמומחים שכתבו את הספר בהוצאה המוכרת מפה ועורכו אורן נהרי).
שוב: אני שמח על השינוי החל בהתייחסך אליי ואל ערכיי, כמו בטון הנחמד והנעים בדבריך האחרונים, וכולי תקווה שתמשיך כך. בברכה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 11:18, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
לגבי לא רואה - יש פה הגדרות מילוניות קבועות שנקבעו על בספרות הרלוונטית. לא רואה הוא מי שלא רואה אור. מי שרואה רק מקרוב ומרחוק רואה מטושטש, הוא בוודאי רואה. לגבי תוחלת החיים - עשה את הממוצע בעצמך. גש לערכי דמוגרפיה של מדינות אירופה בוויקיפדיה הכללית ובדוק את תוחלת החיים. עליך לבדוק את Life expectancy at birth. תקליד את זה ותראה מה הממוצע ואם הוא קרוב ל-70. מר נהרי התבסס על נתונים ישנים. לגבי אזרבייג'ן - כמעט הכל שגוי ומבולבל. אני חוזר על הצעתי למחוק את הפרק ולכתוב אותו מחדש יחד איתך. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 13:23, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אוקיי, אז צריך להשאיר את המשפט ורק לכתוב שזה הממוצע העולמי (ולא הממוצע במדינה מתוקנת). הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 13:41, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
לגבי אזרבייג'ן. אין לי כרגע את הזמן לכתוב מחדש. בוא ננסה משהו אחר (אני עדיין לא מאמין שכל המידע שם שגוי - כלומר: פשוט לא נכון): תכתוב אתה בדף השיחה את הפסקה היסטוריה של אזרבייג'ן, ואני אתקן אח"כ לפי מה שתכתוב, ונראה אם אכן כל מה שכתבתי שגוי. סליחה על הדרישה המוגזמת, אבל מנסיון העבר אתה מוחק לעתים מידע רב שברובו נכון, בגלל אי דיוקים ושגיאות מעטים בו. לא לשכוח שהסמכתי על מקור די אמין בסוגיה זו. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 13:48, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
לא, זאת בקשה מוגזמת. אני אף פעם לא מוחק יותר מהנחוץ. שם צריך למחוק את הרב. המקור שלך לא טוב. אתה כנראה לא מבדיל בין מקורות טובים לפחות טובים. האמת זה משהו שצריך לדבר עליו פעם באיזה מפגש. נראה מה נעשה עם ההיסטוריה שלה. בינתיים קרא בבקשה פעם נוספת את הספר ובדוק אם כל הפרטים שכתבת תואמים את הכתוב בספר (בלי פרשנות משלך). אם כן, בדוק בערכים מקבילים בוויקיפדיה העברית. אחרי זה נראה מה נעשה. בינתיים שים תבנית כלשהי. בדיקה או שכתוב כדי לא להטעות את הקוראים. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 13:52, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אוקיי, אשים תבנית, ואלמד את הנושא במקורות נוספים. אני מתכוון לשכתב אולי את המידע שם, ולהסמיך במקורות אמינים. אני מעריך מאוד את סבלנותך ואת אי-מהירותך למחוק כבעבר. ככה נוהג ויקיפד מנומס הדואג לשלומה של הקהילה. מה לגבי הערתי בקשר לתוחלת החיים?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 13:55, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
התשובה שמר נהרי מצץ מספר זה מאצבעו, שלא לומר ממקום אחר, פחות נחמד. אין לי מושג מה זה ה-70 הזה ולא לנו הניחושים. אין לי מושג מה הממוצע העולמי, אך המספר הניתן למדינות מפותחות נראה לי קטן מדי לכן בדקתי בכמה מדינות וראיתי שאצל כולן זה די קרוב ל80. לכל המדינות זה נראה לי חישוב קשה מדי. אתה יכול לנבור בוויקי האנגלית ולעשות ממוצע מדויק, אך זה מיותר לחלוטין, לפי דעתי. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 13:58, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
לפי הכתוב כאן הממוצע העולמי (לא במדינות המתוקנות) הוא כ- 67. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 14:03, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אני לא מתעסק עם הממוצע העולמי ולא נגעתי במספר שהיה בערך, אני כבר לא זוכר מה היה כתוב בדיוק. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 14:05, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אל תתעייף. אזכיר לך: היה כתוב ש"הממוצע במדינות המתוקנות הוא כ-70 שנה". במקום משפט זה, אכתוב "באדם החי כ-70 שנה (מעט מעל תוחלת החיים ההממוצעת בעולם)". הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 14:19, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
משפט זה אינו נכון. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 14:59, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
מדוע?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 15:09, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
מה זאת אומרת למה לא נכון. כי תוחלת החיים הממוצעת במדינות המתועשות איננה 70 שנה. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 16:52, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
לא. אני מדבר כבר מזמן על הממוצע העולמי הכללי, ולא רק במדינות המתוקנות. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 16:56, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אה, זה צריך לחשב. אין לי מושג בקשר לזה ואני לא מוכן להתחיל להתרוצץ עם מחשבון בין 200 ומשהו מדינות. לדעתי, הנתון הזה בכלל מיותר בערך שעוסק בגוף האדם. אם היה מדובר בערך על הדמוגרפיה העולמית היה טעם לציין פרט זה. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 17:00, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אני לא חושב שצריך לחשב ובוודאי שאי-אפשר להסתמך על נכונות שאר הערכים בוויקיפדיה. אני מניח שפיסת המידע הזאת נמצאת באתר של ה-CIA ‏ (the great book of facts או משהו כזה). תומר א. - שיחה 17:03, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
האנגלים הולכים לפי CIA. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 17:06, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אני לא חישבתי, אני מסתמך על ויקי האנגלית. היה נראה לי שאך טבעי לכתוב בסוגריים אחרי המשפט "באדם החי כ-70 שנה" "(מעט מעל תוחלת החיים הממוצעת בעולם)". זה פרט נספח ושולי, ולא עיקרי או משהו כזה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 17:08, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
גילגמש, אני לא צריך להזכיר לך את נחיתותו של מקור משני. א"ו, ויקי זרה אינה מקור. תומר א. - שיחה 17:09, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אוקיי, גם מהCIA אני לא מוכן להתחיל לחשב. לאגדה: אני אמרתי את מה שהיה לי לומר בסוגיה זו. אם אתה רוצה לחשב את התוחלת הממוצעת בעולם או למצוא לה מקור כלשהו, עשה זאת, רק תדאג שזה יהיה נכון ומדויק. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 17:15, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
נראה לי שתסכים ש-"70 שנה הם מעט מעל הממוצע העולמי", זהו משפט נכון. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 17:18, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
המשפט לשכעצמו נכון, אך באיזה הקשר אתה רוצה לכתוב אותו? ערך איננו אוסף מקרי של משפטים נכונים, אלא יש בו ציר מרכזי של רעיון כלשהו שהערך מציג. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 17:20, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אני רוצה לכתוב "באדם החי כ-70 שנה (מעט מעל תוחלת החיים הממוצעת בעולם) מתרחשים כל תהליכי ההתפתחות". הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 17:34, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
זה לא טוב כי נובע מזה שבאדם שחי פחות מ-70 שנה לא מתרחשים כל התהליכים האלה. אין אפשרות לקבוע גיל מסוים שבו מתרחשים כל התהליכים. יש אנשים שמזדקנים מהר וכבר בגיל 40 מערכות גופם בלויות כאילו היו בני 90. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 17:37, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אני חושב שניסוח אנציקלופדי יותר יהיה: "תהליכי ההתפתחות נמשכים בממוצע כ-XXX שנים". תומר א. - שיחה 17:38, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
זה גם לא טוב כי לסביבה השפעה מכרעת על ההתפחות. אני מציע לכתוב "בתקופת חייו עוברים על האדם כל תהליכי ההתפתחות" בלי לנקוב בגיל מסוים. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 17:41, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
זה לא ממש נכון. אכן יש אנשים כאלה אבל אלה מעטים ביותר. רוב רובם של האנשים שחיו רק 40 שנה, מותם בא עקב מחלה/תאונה/אסון באופן תאומי, ותהליכי ההתפתחות נגדעו בעודם באיבם (כלומר: לא התרחשו כל תהליכי ההתפתחות אצלם). הערך כמובן מדבר על התפתחות גוף האדם בדרך כלל, ולא על היוצא מן הכלל (דוגמת התופעה של פרוגריה). הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 17:47, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
ומה עם המאה ה17? בתקופה זו תוחלת החיים לא עלתה על 60. מה, האנשים האלה לא עברו את כל תהליכי ההתפחות? ומה עם הניאנדרטלים? הם חיו בממוצע 30-40 שנים. מה, גופם לא עבר את כל תהליכי ההתפתחות (גם ההומו ספיינס בתוקפה זו חי פרק זמן דומה). אני מציע לא להכנס לדיוק מיותר כשאפשר להמנע ממנו. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 17:49, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אבל גם לכתוב ש"בתקופת חייו עובר האדם את כל תהליכי ההתפתחות בכלל לא מדויק. הרי ילד שמת בגיל 10 מתאונה לא עבר את רוב תהליכי ההתפתחות בתקופת חייו. כדי להימנע מאי דיוק אפשר אולי לכתוב כהצעת תומר ולהוסיף "בדרך כלל" ו"כיום". כך: "תהליכי ההתפתחות כיום נמשכים בדרך כלל בממוצע כ-XXX שנים" הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 17:52, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
זה יהיה סביר. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 17:53, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

ועידת מינכן או הסכם מינכן?[עריכת קוד מקור]

ראה שיחה:הסכם מינכן#ועידת מינכן או הסכם מינכן?. דוד שי - שיחה 08:02, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

הגבתי שם. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 12:13, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

@ נשלח[עריכת קוד מקור]

MT0 - שיחה 12:33, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

גם. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 12:44, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
גמני... ברי"אשיחה • ג' באב ה'תשס"ט • 13:45, 24 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
השבתי. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 21:46, 25 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

הפרת זכויות יוצרים?[עריכת קוד מקור]

היי, עברתי על אחד ממראי המקום שנתת ושעליו בעיקר הסתמכת בעת הרחבת הערך, אזרבייג'ן. רציתי להסב את תשומת ליבך לממצאים הבאים:

 • הערך שלך: אזרבייג'ן מיושבת, ככל הנראה, כבר למעלה מ-3000 שנה. באזור העיר באקו נמצאו שרידי יישובים מתקופת הברונזה. סקיתים התיישבו באזור במאה התשיעית לפני הספירה, לאחריהם התיישבו שם בני מדי, ו-200 שנה מאוחר יותר הגיעו לאזור הפרסים, ואלה התערב עם היוונים שהגיעו בשנת 330 לפני הספירה. במהלך ההיסטוריה הייתה אזרבייג'ן בשליטתם של זרים וביניהם: הרומאים הערבים, הפרסים, הטורקים והמונגולים.
המקור באתר YNET: אזרביג'אן מיושבת לפחות 3,000 שנה, וככל הנראה הרבה יותר מזה, ויישובים מתקופת הברונזה נמצאו בבאקו ובסביבתה. הסקיתים התיישבו באזור במאה התשיעית לפני הספירה, ולאחר מכן הגיעו לכאן בני ממלכת מדי, מאמיני דת זרטוסטרה. הפרסים השתלטו על חצי מהמדינה 200 שנה מאוחר יותר, ולאחר מכן נטמעו ביוונים, שהגיעו לכאן בשנת 330 לפני הספירה.
לדעתי לא העתקה -רק עובדות.
 • הערך שלך: משנת 1050 נהנתה המדינה מתחייה תרבותית שהולידה הישגים גדולים בתחום האדריכלות והאומנות.
המקור באתר YNET: החל משנת 1050 נהנתה המדינה מתחייה תרבותית שהולידה את ההישגים הגדולים ביותר שלה בתחומי האדריכלות והאמנות.
העתקה מפרה
משפט חלופי: משנת 1050 התעוררה התרבות האזרית לחיים והגיעה להישגים גדולים בתחומי האדריכלות והאומנות.
יש לציין שעצם המשפט כולו כתבתי עוד לפני שראיתי את המקור המצויין, והמקור שלי היה הספר אטלס אנציקלופדי של העולם. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 10:24, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
 • הערך שלך: לאחר מאבקים בין אותן מעצמות על השליטה באזור, נחתם הסכם טורקמניצ'אי בשנת 1813, והמדינה חולקה סופית בין רוסיה ופרס לאורך נהר אראס. תחת שלטונה של האימפריה הרוסית תועשה אזרבייג'ן הרוסית, ואזור העיר באקו היה לאחד מהמקומות הראשונים בעולם שהפיקו בהם נפט, הכלכלה צמחה בד בבד עם הכלכלה הרוסית, ואזרבייג'ן סיפקה לרוסיה נפט גולמי, כימיקלים ומוצרי מזון ויין. ניצול מאגרי הנפט והמשאבים של אזרבייג'ן על ידי רוסיה דלדל את המשאבים האלה, עם זאת המשיכה אזרבייג'ן לשחק תפקיד חשוב באספקת נפט גולמי ומוצרי טקסטיל גם במאה ה-20.
המקור באתר YNET: המאבק המשולש בין רוסיה, טורקיה ופרס על האזור הסתיים ב-1813, כשרוסיה ופרס חילקו את אזרביג'אן לאורך נהר אראס. בתקופת השלטון הרוסי, צמחה הכלכלה של אזרביג'אן במקביל לזו של רוסיה, והיא סיפקה לברית המועצות נפט גולמי, כימיקלים, טקסטיל, מוצרי מזון ויין. ימיה כספקית של ברית המועצות אמנם דלדלו את מאגרי הנפט שלה, אך אזרביג'אן נותרה ספקית חשובה של נפט גולמי ושל טקסטיל גם במאה ה-20.
גובל בהעתקה - הרוב בסדר חוץ מהמשפט האחרון
משפט חלופי: משאבים אלה נוצלו ודולדלו אמנם על ידי ברית המועצות, אך גם במאה ה-21 אזרבייג'אן משחקת תפקיד חשוב באספקת נפט וטקסטיל.
גם כאן אציין שעצם המשפט כולו כתבתי עוד לפני שראיתי את המקור המצויין, והמקור שלי היה הספר אטלס אנציקלופדי של העולם. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 10:24, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

אני לא משוכנע עד כמה מדובר בהפרת זכויות יוצרים אבל בכל מקרה הייתי מציע לך להתייעץ עם אחד מעורכי הדין שמבינים בעניין (דרור אבי לדוגמה) לפני שאתה ממשיך בכתיבת הערך. אני מבין שאתה נוהג לכתוב ערכים תוך הסתמכות על מקור אחד ויחיד אבל מנהג זה אינו מומלץ כל כך. מעבר לפרשנויות ואי דיוקים שעלולים לצוץ (כמו בערך על חלוקת צ'כוסלובקיה לדוגמה) יש חשש שכתיבת ערך תוך הסתמכות על מקור אחד תביא להפרת זכויות יוצרים גם בלי כוונה. הייתי מציע שבערכים הבאים תעשה שימוש ביותר מקורות. ויקיפדיה באנגלית יכולה להיות מקור טוב. גם אם קשה לך עם השפה האנגלית תרגום מכונה יכול להועיל במקרים מסויימים. יורי - שיחה 22:45, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

תודה על הערותיך. אפנה לכאן את תומר או דרור. בכל מקרה המשפטים שציטטת, רובם ככולם, נכתבו על פי הספר אטלס אנציקלופדי של העולם של אורן נהרי בהוצאת מפה, ורק איששתי את המידע באמצעות המקור האינטרנטי שנתתי כסימכוין. כלומר: יש כאן הצלבה ברורה ויפה בין שני מקורות אמינים. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 23:25, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
על עובדות אין זכויות יוצרים. על סידור העובדות וניסוחן יש. צריך להיזהר יותר. דרור - שיחה 10:12, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
שים לב למשפטים החלופיים שהצעתי ואם הם בסדר. אדגיש שוב: המשפטים שציטט יורי, רובם ככולם, נכתבו על פי הספר אטלס אנציקלופדי של העולם של אורן נהרי בהוצאת מפה, ורק איששתי את המידע באמצעות המקור האינטרנטי שנתתי כסימכוין. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 10:24, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
גם משם צריך להיזהר בהעתקה. צריך שהמשפט החלופי יהיה שונה דיו. במשפט "נהנתה המדינה מתחייה תרבותית שהולידה את ההישגים הגדולים ביותר שלה בתחומי האדריכלות והאמנות" יש ניסוח ייחודי ודי פואטי. ניסוח יותר כללי, כמו שלך הוא בסדר. דרור - שיחה 10:56, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אוקיי. החלפתי את המשפטים בערך עם המשפטים החלופיים שהצעתי כאן. תודה רבה לך. בסה"כ אני שמח שמצילים אותי מהז"י. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 12:02, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

לגבי אזרבייג'ן[עריכת קוד מקור]

שלום,

אם אתה איתן בדעתך לכתוב על תולדותיה של מדינה זו עליך לקרוא את הערכים אודות הדברים הבאים (רשימה חלקית):

 1. סרמטים (על הסתעפויותיהם, כולל האלאנים - אני לא חושב שיש לנו ערך עליהם)
 2. גאורגיה
 3. ארמניה (כולל ארמניה הגדולה)
 4. סלג'וקים
 5. הונים
 6. מונגולים
 7. מדי
 8. הממלכה האחמנית
 9. האימפריה הסאסאנית
 10. פרתיה
 11. האימפריה הביזנטית

אצלנו כמעט שלא כתוב כלום על העמים האלה. חשוב מאוד לקרוא על עמי הקווקז. לנו יש מידע רב על גאורגיה וצריך לנבור שם בהיסטוריה עתיקה, במיוחד בכל הקשור לאיבריה ולאלבניה. בלי רקע זה תתקשה מאוד לכתוב משהו על הנושא. אציין לסיכום שהיסטוריה של אזרבייג'ן מורכבת מאוד וקשה לפיענוח לאדם ללא רקע בתולדות הקווקז. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 23:28, 27 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

בוקר טוב,

טוב, שמע חקרתי עוד ועוד כי הנושא הלהיב אותי ומסתבר שההיסטוריה של אזרבייג'ן מסועפת עוד יותר ממה שחשבתי. היא מורכבת עד כדי כך שאפילו אני מתקשה למצוא את כל הקצוות. הם חלק מהעמים הטורקמנים שבכלל לא ילידי המקום, אלא הגיעו ממקום אחר. לאזרבייג'ן היסטוריה עתיקה מאוד שקודמת לישבת העם הנוכחי שנמצא שם כרגע, משהו מורכב למדי. יש להם קשרי גומלין מסועפים מאוד עם הארמנים ואם עמים אחרים. זה נושא למתקפת איכות שלמה עם קשר לנדידת העמים הטורקים בימי הביניים (פלישת סלג'וקים). בלי כל זה אין טעם בכלל להתחיל לכתוב משהו על ההיסטוריה של אזבייג'ן. במקרה זה אפשר לתרגם את הערך האנגלי, תוך כדי השוואת מקורות ובדיקה בערכים נוספים. אין לנו כח אדם מתאים למתקפת איכות שלמה על הטורקמנים. היה פעם איזה בחור חביב שכתב על הסלג'וקים, אך למרות כל מאמצי שכללו מיילים וכו' הוא לא המשיך פה, אם כי כתב כמה ערכים נהדרים. אם אתה במקרה יליד אזרבייג'ן או אולי הוריך או סביך אולי אפשר יהיה להפעיל את הקשרים האלה ולראות מה עושים, אך ללא עזרה מקצועית כח האדם הנוכחי יתקשה להרים פרויקט כזה. בינתיים אני מציע למחוק את הפרק שכתבת (שלחתי לך גם מייל) ולתרגם את מה שיש לאנגלים. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 10:15, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

הינה תראה פה: en:Azerbaijani people: ופה en:Caucasian Albania כדי לקבל מושג כללי וחלקי מאוד על העמים שמאכלסים ואכלסו את אזרבייג'ן. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 10:33, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

כתבתי לפני התנגשות עריכה: ייתכן שבגלל היכרותך עם הנושא, אתה חושב שכל עוד לא יהיה פירוט בן 30 קילו, הפרק על ההיסטוריה לא שוה. וזה לא נכון. אני ניסיתי במסגרת הערך על המדינה לתמצת מאוד בפרק אחד את ההיסטוריה המורכבת, המסובכת והמפוארת של האזור, ועשיתי זאת, אולי לא בהצלחה הכי גדולה. אני הסתמכתי על מקורות די אמינים תוך כדי הצלבה של מקורות. כמובן שאם יש לך מקור נגדי הטוען שמשפט מסוים שגוי אשמח לדון על כך. לא ייתכן שנמחק פרק שלם שברובו הגדול נכון ומבוסס על מקורות, בגלל הפירוט החסר. בסה"כ אנו לא עוסקים בערך היסטוריה של אזרבייג'ן, אלא בפסקה היסטוריה בערך של אזרבייג'ן. אדרבה: אם אתה כל כך התלהבת, אולי תכתוב את הערך המורחב היסטוריה של אזרבייג'ן ואני אתקן אח"כ בפרק המדובר לפי הערך שתכתוב?. אציין שגם לאנגלים יש ערך נכבד על ההיסטוריה עצמה, כך שלא יהיה נכון לתרגם את כל החומר רק לפסקה היסטוריה בערך על המדינה עצמה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 10:37, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
שלחתי לך מייל עם פירוט חלקי של הבעיות. הסברתי שם באופן חלקי את עמדתי. פרק ההיסטוריה בתוך הערך הראשי לא צריך לשקול 30K, אלא 3-5. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 10:50, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
דיברת שם על משפט אחד בלבד (וזה בהחלט לא ראייה לסתור את כל המקור, כשמדובר במקור אמין שכזה), וגם על כך השבתי. לפי הבנתי כל העובדות הכתובות כעת בפסקה, אינן שגויות, אלא מקסימום חלקן הקטן בלתי מדוייקות. ועל כאלה אשמח אם תעיר לי עם מקורות אמינים כמובן. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 10:54, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אני מעדיף להשיב לך במייל. אעשה זאת תיכף. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 10:55, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
בעצם לפני כן שאלה: האם יש לך מסנג'ר? זה יהיה הרבה יותר נח לדבר ככה. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 10:56, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אין לי. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 10:56, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
חבל מאוד די אני צריך לדבר איתך. אני מרגיש שיש קצת קצר ואם היה מתאפשר לי, אני מרגיש שהייתי יכול להסביר את עצמי טוב יותר בשיחה מאשר בהתכתבות. האם תוכל להוריד אותו? זהו כלי פשוט מאוד לתפעול. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 10:58, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אם כבר, למה לא בטלפון?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 10:59, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
אפשר, כמובן, גם בטלפון. אני פשוט רגיל למסנג'ר, אך אם הטלפון נח לך יותר, אשמח גם כך. אשלח לך את המספר שלי למייל ותוכל ליצור קשר איתי או שאתה רוצה שאני אתקשר אליך? גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 11:00, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]
זה לא משנה. אשלח לך את המספר שלי. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 11:02, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

הידעת טעוני שיפור[עריכת קוד מקור]

אגדה, יקירי, תוכל להביע את דעתך בדיון תחת הסעיף הנ"ל בדיונים? אני מחפש דעות נוספות. אדם נבושיחה 21:35, 28 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

@[עריכת קוד מקור]

אשר לי שקיבלת MT0 - שיחה 13:25, 31 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

קיבלתי. חן חן. ממש תודה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 13:34, 31 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

toda lecha al haktiva[עריכת קוד מקור]

Nachum - שיחה 12:46, 2 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

שגיאת ציטוט[עריכת קוד מקור]

קיימת שגיאת ציטוט בערך אזרבייג'ן. MT0 - שיחה 01:22, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

תודה. תוקן. אגב: אשמח אם תתרגם לי פסקה מעל. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית תארכבי כבר! 22:27, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
לא הבנתי MT0 - שיחה 23:07, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
הפסקה מעל כתובה באנגלית. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית תארכבי כבר! 23:08, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
אין לי מושג. זה כבר אנגלית מקצועית. או ניב אנגלי מיושן שאני לא מכיר Face-smile.svg MT0 - שיחה 00:51, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
זו לא אנגלית. הניחוש שלי היה ספרדית, כשההתחלה היא גסות, אבל את הסוף אני לא מבין. אולי שפה אחרת, אולי אני סתם לא מספיק יודע ספרדית. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 13:50, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
ואולי זה קשור לחלב? נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 13:51, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
תודה לשניכם. אפנה לבלשן שלנו. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 20:33, 5 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
לא הצלחתי לאתר לאיזה קטע התייחסת. אשמח אם תעלה קישור אליו בדף השיחה שלי (או תצטט אותו, אם תרצה - הקל מבין השניים). אלדדשיחה 23:11, 5 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
פסקה אחת מעל, בדף השיחה הזה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 00:44, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
אני לא בטוח.... אתה מתלוצץ? את "תודה לך על הכתיבה" ראיתי בפסקה אחת מעל, אבל הנחתי שהתכוונת לפסקה אחרת, ולא מצאתי לאיזו פסקה התכוונת. אם התכוונת, מתוך לצון, לשאול באיזו שפה זה היה אילו לא היה מדובר בעברית... לא יודע, אני חושב ש-toda ו-ktiva זה רק בעברית, אם כי המילים האחרות יכולות להיות בספרדית (אבל "חלב" זה leche, לא lecha). Face-smile.svg אלדדשיחה 01:11, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
(מצטער, הייתי בטוח מקודם שהתלוצצת, אז לא כתבתי את המובן מאליו, מבחינתי... בכל אופן, מקווה שעניתי Face-smile.svg). אלדדשיחה 01:16, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
כתבתי לפני התנגשות עריכה: מה אתם מסתלבטים עליי. לא יודעים לתרגם? תגידו שאתם לא יודעים, מה זה לצחוק מחוסר הידע שלי???. סתאאאאאאאםםםם. ידעתי גם ידעתי והבנתי גם הבנתי מהרגע הראשון. צחקתי קצת עם המתרגמים הקבועים שלי. כתבתי לפני התנגשות עריכה: אז אלדד, אין לך מה להצטער. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 01:19, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
ואם אתה כבר פה, אני מחפש נואשות מפעיל מערכת. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 01:20, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
די די, אתה באמת לא הבנת מה שהיה כתוב למעלה, ונזקקת לנו נואשות, רק שהחלטנו להסתלבט עליך קריצה דרך אגב -- בוא לבחור סמליל לסדנה לגרפיקה - בחתימה שלי יש קישור MT0בוחרים סמליל חדש לסדנה לגרפיקה! מי התגעגע לשיטת השולצה?שיחה • • 01:21, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אני יספר לאמא שלך שאתה מעליב אותי. אתה תקבל הרחקה על הפרת הכללים. הוספתי לאחר התנגשות עריכה: כבר בחרתי... הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 01:25, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
שחזרתי את אחת התמונות, ובינתיים עידו הגיע ושחזר את היתר. אלדדשיחה 01:29, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
תודה, תודה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 01:32, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

קובץ:האיש והאגדה.jpg[עריכת קוד מקור]

היי איש. להשאיר? למחוק? סקרלטשיחה 19:20, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

היי. בינתיים אפשר להשאיר. תודה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית תארכבי כבר! 22:26, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

המשך הנסיך השחור[עריכת קוד מקור]

שלום האיש והאגדה,

מצאתי ביוגרפיה מודרנית של הנסיך השחור בספריה ולקחתי לביתי. אכן יש כנראה קשר לשריון שחור כלשהו, אך כנראה אין מדובר בשריון שהעניק לו אביו כפרס על הצטיינות בקרב או אומץ לב. אמשיך לחקור בנושא, וגם אולי ארחיב את הערך אודות הנסיך. אני עדיין סבור שהקשר לשריון בצבע שחור הוא חלש, אך אבדוק שוב לגבי שריונות בימי הביניים בספר שמוקדש להם. יתכן שאמצא שם נתונים סותרים. בינתיים אני ממשיך בקרב קרסי. כמו כן, שלחתי לך מכתב (בנושא אחר). גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 19:24, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

יופי. הקטע הנוכחי על הכינוי הועתק מהאנגלים. אשמח אם תבסס/תשכתב את הכתוב שם. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית תארכבי כבר! 22:26, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
נראה לאן אגיע בדיוק. כעקרון, יש פה קטע הידעת? טוב. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 22:27, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
גם נכון. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית תארכבי כבר! 22:34, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
טוב, אני צריך למצוא ספר על שריונות מימי הביניים כדי לוודא מה היה הצבע המקובל. לדעתי, זה שחור, אך יתכן שאני לא זוכר טוב. אנסה למצוא עוד ביוגרפיה של הנסיך השחור, אולי בגוגל ספרים. אחר כך אשמח אם תציע את קטע הידעת? וכך נשתף פעולה בעניין זה. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 22:38, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
שמח על שיתוף הפעולה המסתמן. ברור לי שבידיך ספרים וידע שלי אין, כך שעיקר העבודה מונח לפתחך. אבל אסייע במה שרק אוכל. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית תארכבי כבר! 22:40, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
טוב, נראה מה יקרה עם זה. יקח קצת זמן לאתר את הכל. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 22:54, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

חתימה[עריכת קוד מקור]

אתה יכול להסיר בבקשה את הטקסט הגדול במיוחד מהחתימה שלך? זה מושך יותר מידי תשומת לב. Yonidebest - שיחה 23:46, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

זה בדיוק מה שאני רוצה. אל תדאג זה לא יישאר הרבה זמן. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית תארכבי כבר! 23:47, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
נדמה לי שהמטרה הושגה. שמנו לב. עכשיו זה סתם מעצבן בעין. עידושיחה 23:48, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
בשבילכם, הכול. אני מבין שאנחנו בקהילה ואם זה מעצבן חלק מאיתנו, עדיף בלי זה. תודה על פנייתכם, ואזהר להבא. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית תארכבי כבר! 23:52, 3 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
הנה: הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 00:00, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
תודה. עידושיחה 00:01, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
לא הייתי פה כ"כ בזמן האחרון, אבל היום יצא לי לראות את שמי מככב בלא מעט דפים... ואפילו לא לשמצה. אשמח אם תסיר את בקשת האירכוב של דף שיחתי מחתימתך. מחמיא שזה חשוב לך, אבל חתימה זה כבר יותר מדי. תודה וליל מנוחה, דורית 00:06, 11 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
איזו דודה קשוחה. לא מספיק שלא מארכבת, לא שועה לבקשות אחייניה, שמה פס על כל משפחתה; היא מוסיפה חטא על פשע ונדבך על קשי ליבה ולא מאפשרת גיוס קולות הקוראות לארכוב. ארור יהא הארכוב. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - 01:41, 11 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
קשוחה, קשוחה, אבל הבטחתי לדיגיטל מתנת חתונה. אחרת, מצידי זה היה עד אוקטובר... תודה ויום טוב. דורית 13:29, 11 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

ללא קשר לגודל הטקסט, נפנוף בסיסמאות באמצעות החתימה באופן חוזר ונשנה זו הטרדה מיותרת. זה מתקבל בהבנה כאשר מדובר בהפניית תשומת הלב למיזם ויקיפדי הדורש התגייסות, אבל שימוש לבדיחות פרטיות בין שני משתמשים (וגם למאמרי דעה כאלה ואחרים) זה לא ממש לעניין. תודה על ההבנה. מגיסטרשיחה 18:51, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

יהודית ודמוקרטית[עריכת קוד מקור]

התוכל להפנות אותי למקום שבו כתוב כך במגילת העצמאות, אותה העלת בעצמך? נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 01:01, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

יכול להיות שהלכתי לישון הלילה וכשקמתי בבוקר גיליתי שגירשת אותי מהארץ באמצעות ככר העיר של ויקיפדיה? תומר א. - שיחה 10:50, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
(מ'פתאום. באמצעות הכה את המומחה.) אדם נבושיחה 15:14, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
תומר לא דיברת אליי, נכון? בכל אופן, אני אחסוך לך זמן, לא כתוב בשום מקום. לפני שאתה מטיף לאנשים מה הם צריכים לעשות, ומדבר על ההסטוריה והחוקים של מדינת ישראל, עדיף שתלמד קצת על הנושא. ואגב, אין שום דבר רע בלנסות לשנות, זה אפילו טוב. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 13:11, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
דיברתי לאיש והאגדה שהציע לי להגר. תומר א. - שיחה 13:21, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
אה, ואגב, נינצ'ה: "אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ־ישראל". לעומת זאת לא כתוב את המילה "דמוקרטיה". הביטויים הדמוקרטיים מגיעים אחרי ההכרזה על היהדות, גם בפסקה ה"חוקתית" של ההכרזה, אפשר לומר יותר בקלות שהמדינה היא קודם כל יהודית: "מדינת ישראל תהא פתוחה לעלייה היהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתת על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות." - קודם כל יהדות, אחר כך (אבל גם, ולאו דווקא בסדר פחות) דמוקרטיה. זה בהחלט משתמע מההכרזה, ובוודאי שמהרצון של האבות המייסדים, אם יש לנו דבר כזה, ומשאיפות היישוב היהודי שלאחר השואה. ההשקפות הטוענות אחרת לא היו קיימות אז. רצו להקים פה מדינה יהודית, שלא יהיה כאן ספק. אדם נבושיחה 15:35, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
האוקסימורון "יהודית ודמוקרטית" לא מופיע בהכרזת העצמאות, זו הייתה נקודתי. אני יודע שרצו להקים פה מדינה יהודית, ולא דמוקרטית, לכן קראת את הסיום של מה שכתבתי קודם לכן. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 15:44, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
המחלוקת נובעת מהפרשנות של אדם נבו לצמד המילים מדינה יהודית. ברגע שהוא שומע את זה הוא מיד חושב על יהדות כדת בעוד שאני מפרש זאת כמדינה בעלת רוב של אנשים בעלי לאום יהודי או במילים אחרות אנשים החולקים שפה, תרבות והיסטוריה משותפת אך לא דווקא דת אחת. יורי - שיחה 16:41, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
אתה טועה בפרשנות דברי - אינני חושב על היהדות כדת, אלא כעל תרבות (שילוב של לאום, שפה, היסטוריה ודת). "מדינה יהודית", בפרשנות שלי, היא מדינה השומרת על אלו מפני העלמות, ולפיכך משמרת אותם באופיה ובחוקיה. זו מטרת הציונות, לדעתי. עם העברית הצלחנו לא רע.
ואני מצטער על כך שאתה ואחרים אומרים "לאו דווקא דת". אתם משמיטים, בשל אנטגוניזם שאינו הכרחי אבל מובן, חלק גדול מהתרבות היהודית. אפשר לשמר חלקים מהדת ולהנות מקיומם. זו התנהגות שאפשר למצוא גם אצל החרדים - זניחת חלקים מסויימים מהתרבות בגלל אנטגוניזם מיותר. החרדים מוותרים במידות שונות על העם, הארץ, השפה, ואולי גם על ההיסטוריה - החילונים מוותרים על הדת, הארץ, ואולי גם על ההיסטוריה. באסה. בעיקר להיסטוריה. אדם נבושיחה 17:50, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
התכוונתי בדבריי בדיוק למה שכתב והרחיב אדם נבו, ואני לא מבין את הביקורת של נינצ'ה. לא כתבתי שאני מצטט את מגילת העצמאות. פשוט כתבתי את רוח הדברים הכתובים בה בקיצור ובתמצות. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 20:12, 5 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

ויקיפדיה:כיכר העיר#מחמם את הלב[עריכת קוד מקור]

מעניין אותי לדעת: מה אתה חושב על כך שבעיתונות החרדית אין מילה על הרצח? אפילו לא סיקור מינימלי, בנוסח "במוצאי שבת נרצחו שניים ונפצעו עשרה בפיגוע במועדון נוער בתל אביב, הרוצח נמלט", וביום למחרת משהו בנוסח "הנרצחים הובאו למנוחות, למשטרה אין קצה חוט" - אין צורך להזכיר את אופי מועדון הנוער, אבל להימנע מלהזכיר רצח שכזה בעמוד הראשון?! האם מרציחות "סתם" מתעלמים באופן דומה (כותרת העמוד הראשון של אחד מהעיתונים החרדים ביום שני עסקה בעלייה של שני אחוזים במדד המעו"ף - האם העיתון היה מתעלם כך מרצח "סתם"?). אגב, אין לי ולו מילה טובה אחת לומר על אופי הסיקור בעיתונים יומיים אחרים, אני פשוט מתעניין בשאלות איך העיתונות החרדית מתייחסת לעניין, למה, ומה אתה חושב על כך. אדם נבושיחה 11:32, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

כדי לקבל תשובה מלאה צריך לשאול גם האם עיתונות זו מסקרת רציחות בציבור החילוני או שגם במקרים אחרים הם לא מודיעים דבר. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 15:43, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
בדרך כלל הם לא מדווחים. אליהו - שיחה 16:08, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
אם כך, לא צריך להתפלא שגם במקרה זה העדיפו להתעלם. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 16:20, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
נכון מאד. הק' אליהו - שיחה 16:21, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
מתעלמים מכל רצח? פיגועים של ערבים כנגד יהודים, אני מניח, חודרים את הסינון. מעניין. אני אשאל גם את גוונא, הוא היה בשני הצדדים. אדם נבושיחה 17:30, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
פיגועים כן מדווחים. לא רצח של יהודים - יהודים. הק' אליהו - שיחה 17:34, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
אליהו צודק (הוא היה ונשאר - יודע יותר טוב). אבל אני מניח שמדובר בנורמות קבועות שלא עומדות לדיון בכל מקרה מחדש, אני סקפטי לגבי גודל המאמץ המחשבתי שהושקע בשאלת הכנסת או אי-הכנסת הידיעה. כאינוס וכבעילת קטין בהסכמה, רצח שמעורבים בו עניינים לא חינוכיים הוא עניין שמחוץ לגדר באופן אבטומטי בעיתונות החרדית. גוונא + תורה מה תהא עליה?! 17:58, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
"רצח שמעורבים בו עניינים לא חינוכיים"? תורה מה תהא עליה?! זה נשמע כאילו קיים רצח מוסרי כלשהו. הנה על הסיקור של הרצח בשבת והנה על סיקור של רצח אחר, גם לא הכי חינוכי. אנדר-ויקשיחה 18:33, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
(כמובן שאין רצח חינוכי גם לדעת החרדים. הכוונה שיש רצח כזה שכשישמעו עליו ילדים ונוער הם יתוודעו לתופעות לא חינוכיות בעולם. כמו אונס, הטרדות והומוסקסואליות). גוונא + תורה מה תהא עליה?! 18:44, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
ומה התועלת בכך שילד גדל להיות נער שלא יודע מה זה אונס? שהוא לא יודע שכאשר עובד בישיבה מוריד לו את המכנסיים משהו פה לא בסדר? זה תועלת זה? או שזה חלילה מפריע לטאטא מתחת לשטיח. ואני מתוך כבוד מרסן את עצמי בנושא ההומוסקסואליות. אנדר-ויקשיחה 18:59, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
האמת ששאלתך מתעצמת פי כמה, מאחר ובתנ"ך ובחז"ל הנושא של אונס והטרדות, ותשוקה למין בכלל, מופיע באופן חופשי, וככל הידוע לי אין הלכה האוסרת לדבר על כך. נראה לי שמדובר בנוהג סוציולוגי לחלוטין. גוונא + תורה מה תהא עליה?! 19:21, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
מסכים איתך. כולנו קורבנות של הבניה חברתית, ושלא יגידו לנו אחרת. אנדר-ויקשיחה 19:24, 4 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
העיתונות החרדית נמנעת באופן כללי מלדווח על רצח של יהודים בידי יהודים בגלל החשיפה למעשים מגונים אלו לילדים. בתקשורת החרדית אין בגלל כך את השאלה "מה עונים לילדים?". וזו המטרה בהתעלמות. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 20:09, 5 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
כמו שנאמר: ואת פתח (או שמא סתום) לו... (הגדה של פסח). גוונא + תורה מה תהא עליה?! 00:45, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
חבל שאתה מוציא ציטוט מהקשר, כשהוצאתו מן ההקשר במקרה זה חמורה במיוחד. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 00:53, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
כמו שאפשר להבין זה נאמר בFace-smile.svg. למען הסר ספק: במקור הציטוט נאמר על שאלות אודות יציאת מצרים, שנשאלות על ידי אחד מארבעת הבנים בהגדה: זה שאינו יודע לשאול. גוונא + תורה מה תהא עליה?! 00:58, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
אם כך אז קבל את התנצלותי, ובפעם הבאה למען הסר ספק שים קריצה. יו ראבאק. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 01:02, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

משניות[עריכת קוד מקור]

 1. אהבתי
 2. אתה תמיד רשאיעודד (Damzow)שיחהיש לך משנה ויקיפדית? 08:37, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה!. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 19:33, 6 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

ניסוי[עריכת קוד מקור]

תבנית:מתמטיקה

אתה תשאיר את זה פה לנצח כאות לקלוני על כך שלא ידעתי שצריך לשים :? תומר א. - שיחה 20:38, 10 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
אם עד עכשיו חשבתי למחוק את זה, הרי שעכשיו נתת לי את הסיבה לא לעשות זאת... הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 20:41, 10 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
ברור, איך יכולתי לצפות שלא תנהג בצורה כוחנית ואלימה. תומר א. - שיחה 20:45, 10 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
ואח"כ תגיד שאתה לא ציני... הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 20:48, 10 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

@ 2[עריכת קוד מקור]

נשלח. איתי פ - שיחה 20:17, 10 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

קיבלתי, אענה מאוחר יותר. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - דורית, תארכבי כבר! 20:31, 10 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
קח ת'זמן. איתי פ - שיחה 20:33, 10 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
ובכן? איתי פ - שיחה 02:38, 11 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
תיתן לי ארכה?. ביומיים האחרונים לא הייתי כאן בכלל, וכעת אני עסוק עם רשימת המעקב המפוצצת... הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 22:52, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
אוקי אין בעיה, אבל למה זה לוקח זמן? איתי פ - שיחה 22:58, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
תבין גם את זה במייל שסופסוף יישלח. אל תדאג עוד יום, מקסימום יומיים והמייל המובטח אצלך. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 22:59, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

קובייה הונגרית[עריכת קוד מקור]

זה שביטלת אותי אומר ש

 • מראה המקום שהוספתי לא נכון
 • שעברת על כל הקישורים והגעת למסקנה שהם חשובים אחד אחד להבנת הנושא.

הידרו - שיחה 22:49, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

סליחה, סליחה. הביטול אליו שמתי לב רק עכשיו היה טעות. לא יותר. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה 22:50, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
יום טוב. הידרו - שיחה 22:54, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
גם לך. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 22:55, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]


יאמר[עריכת קוד מקור]

העברתי את ההצבעה שלך לדיון עצמו, כי מסתבר שהיא בעצם הסתיימה לפני מספר שעות. זה ממילא לא שינה את התוצאה. עידושיחה 23:01, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

עוד הפסדת רכבת וירטואלית שקורה לי. לא נורא. כנראה שזה קרה בגלל שברוקולי חסום, אז מי יארכב הצבעות?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 23:04, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
אם זה המחיר של שקט ממלחמות עריכה, אני מוכן לארכב כל דף בוויקיפדיה. עידושיחה 23:08, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
העניין הוא שגובים מחירים על דברים זולים, בעוד היקרים נשכחים... ראה את דבריי בדף השיחה של דוד שי. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 23:11, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
ראיתי. הייתי מציע לך לראות גם את דבריי בדף השיחה של המשתמש הרלוונטי, אבל הם נמחקו. תוכל לראות בגירסאות קודמות. עידושיחה 23:14, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
ראיתי, והן לא נמחקו. תשובתו שם דווקא די עניינית, אבל בכל אופן מה זה קשור למה שכתבתי. כתבתי שאמנם הייתה מלחמת עריכה אבל יש להתחשב לדעתי האישית בנסיבות וברקע, כמו גם בולטת ומזדקרת העובדה שאלה שהאפילו עליו במלחמה ביצועית ובמילים בוטות הראויות לחסימה, לא קיבלו אפילו אזהרה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה 23:21, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
לא דיברתי על המשתמש הזה. דיברתי על זה. עידושיחה 23:24, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
יפה, יפה. לא ראיתי את זה מקודם. פעלת נכון ובצדק. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה 23:28, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
ואגב המחיקה, היא מקוממת במיוחד. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 23:36, 12 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

הידעת? בית קפה[עריכת קוד מקור]

אתה מתכוון לשפר את הידעת? הזה על פי הסימוכין שהבאתי מהרוורד? אנא הגב בדף השיחה. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ"ד באב ה'תשס"ט • 14:21, 14 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

לא יודע אנגלית. אם תהיה מוכן לשפר אותו ע"פ המקור שהבאת אשמח מאוד. חבל על הקטע הזה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה 00:39, 16 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

@ 3[עריכת קוד מקור]

מה קורה? סליחה על הנדנוד. איתי פ - שיחה 02:43, 16 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

אשלח עכשיו. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 02:49, 16 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
שלחתי. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 02:53, 16 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

חתימה 2[עריכת קוד מקור]

אני שב ומפנה אותך לדברי בסיפא של השיחה הקודמת בנושא. אודה לך אם תימנע משילוב קישורים וקדימונים למאמרי דעה פובליציסטיים בחתימתך. עצם יצירת דף המאמר היא בחריגה מויקיפדיה:מה ויקיפדיה איננה, והפרסומת לו המתנוססת עשרות פעמים בכל שיחה שאתה משתתף בה זו כבר הגזמה בוטה. מגיסטרשיחה 09:16, 16 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

אף שדעתי איננה כדעתך, ואני חושב שכל עוד למאמר יש זיקה כלשהי לויקיפדיה (במקרה זה, שיפור התדמית החרדית-ויקיפדית, שלאחרונה נפגעה עקב השמצות סמויות או גלויות בכיכר העיר וכדומה), הרי שכתיבתה ופרסומה כשירים, כל עוד היא במקביל לתרומות טהורות-נטו היוצאות ממקלדתי. עם זאת אכניע את עצמי ואת דעתי בפני דעת הבירוקרט (והמפעיל) ואמחק את הפרסומת. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 19:05, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

מייל[עריכת קוד מקור]

שלום,

אתה לא בודק את תיבת המייל שלך. שלחתי כמה מכתבים. אני מזכיר לך את אופציית הורדת המסנג'ר. זה כלי נח מאוד. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 12:06, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

אולי הוא בכלל בחופש. עכשיו עונת בין הזמנים, בימים ספורים זה מסתיים. הק' אליהושיחה • כ"ח באב ה'תשס"ט • 12:12, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
נכון. הייתי בחופשונת. עכשיו בודק. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 19:06, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
אחד הגיע ריק. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 20:05, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
איזה?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 20:06, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
על האלימות החרדית. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 20:19, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
שלחתי שוב. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 20:26, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

ברוך הבא בשם השם[עריכת קוד מקור]

ברכות, אריאל.פ - שיחה 19:11, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

תודה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 19:17, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

שמח שחזרת[עריכת קוד מקור]

מה עם מה שדיברנו? איתי פ. - שיחה 20:31, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

בגלל היעדרותי לא טיפלתי בעניין. אטפל בימים הקרובים. כרגע אני עסוק עם דברים אחרים. ותזכור תמיד שזה לא בוער ויכול לחכות. מצד שני, פעילות בעניין מצידך לא תזיק. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 20:35, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
כלומר? אני עשיתי קצת בירורים, אני מחכה לתשובתך אם זה לא מאוד חשוב אני יכול לפעול גם בלי תשובתך. איך שתחליט. איתי פ. - שיחה 20:38, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
הבירורים הניבו תוצאות חיוביות?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 20:39, 18 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
רובם כן. איתי פ. - שיחה 18:59, 19 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

הבהרה[עריכת קוד מקור]

מכיוון שלמדתי שלעתים דברי נקראים במגמתיות ולעתים אינם מובנים, ועל אף שכתבתי הבהרה כללית על כך בדף ההצבעה על מאמרך, הנני מוצא לנכון לכתוב גם כאן. הטקסט שכתבתי משתמש:Uri R/האם הויקיפדים החרדים הם גזענים? ואשר מבוסס בכ-95% על מאמרך שלך (בכפוף לכללי ויקיפדיה - קרדיט ניתן בתקציר העריכה הראשון כמקובל) לא נועד אלא להבהיר עד כמה שגויה בעיני המגמה המסתמנת להתיר פרסום מאמרי דעה מסוג זה שכתבת (וגם זה שכתבתי אני), שהקשר שלהם לוויקיפדיה ולקהילתה רופף ביותר (בעיני) על שרתי ויקיפדיה. אין לראות בדברי שם הבעת דעה על חרדים או על ויקיפדים חרדים שכן הטקסט שלי זהה לשלך ומביא דימוי שלילי, מקונן עליו וזועק שלא לעשות בו שימוש כלפי הקבוצה כולה. אני מסכים איתך לחלוטין. לדעתי מוטב שלמרות המגמה המסתמנת בהצבעה תבקש את מחיקת מאמרך - כל מי שרצית שיראה אותו - כבר ראה אותו - ותסיר את התקדים שיתיר את הפיכת מרחב המשתמש לבלוג. היום אתה מוחה על תדמיתם של החרדים, מחר פלוני מוחה על תדמית המתנחלים, מחרתיים על השמאלנים ואחר כך על עליית מחירי הירקות ועל שחיתויות בהישרדות 3. לא לשם כך קיימת ויקיפדיה, לא לשם כך פועלים שרתיה. זה גם לא משפיע ממש על קהילתה. מוטב בלי כל אלו. אני מבקש ממך בכל לשון של בקשה לשקול זאת בכובד ראש.

בברכה, אורי שיחה 05:33, 20 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

אני מצטרף לבקשה של אורי, גם לדעתי המאמר לא מתאים לוויקיפדיה. הצבעתי כך רק מכיוון שאני חושב שמחיקתו בכפיה תהיה גרועה יותר. תומר א. - שיחה 10:41, 20 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
ידידי האיש והאגדה, גם אני מצטרף לבקשה. שלל הדיונים והוויכוחים המתנהלים סביב הדף, יחד עם המאמרים המקבילים והמתחרים, השונים והדומים, שהוא מוליד ועוד יוליד, ממחישים היטב מדוע מלכתחילה התבקשו הוויקיפדים במפורש, בדפי ההנחיות הרלוונטיים, להימנע מפובליציסטיקה שכזו בדפי המשתמש. ברור לעין כל שכוונתך טובה, אך על הדיון לקחת בחשבון לא רק את הכוונות אלא גם את התוצאות. עלינו להביא בחשבון שהתבססות תקדים מסוג זה שאתה מנסה ליצור, בהכרח תגרור מצב שבו היום אנו קוראים מאמר שדי ערב לחיכנו, ומחר ניתקל במאמר שגורם לנו תחושת בחילה עזה - איש איש על פי נטיותיו ודעותיו. סביב כל אחד מאלה יתפתחו תלי תלים של פרשנויות, ויכוחים ועימותים, באופן שוודאי שלא יתרום לאחדות ולשותפות הקהילתית, אלא דווקא לפלגנות וסכסוך. לא לשם כך התכנסנו כאן, ודי לנו בוויכוחים שכבר קיימים סביב ענייני תוכן וצורה של ערכים, תבניות, קטגוריות וכדומה. ברור שלא לילד הזה פיללת, וראוי שתשקול מחדש את העניין, מבלי שנידרש לספירת קולות וחישובי שברי אחוזים במועד הקובע. שבת שלום ומבורך. מגיסטרשיחה 11:17, 21 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
מצטרף לקודמי לבקשה. שנילישיחה 11:47, 21 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
הצבעתי נגד המחיקה, אך אני מצטרף לבקשת קודמיי. ברי"אשיחה • א' באלול ה'תשס"ט • 12:21, 21 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

מחיקת דף המאמר[עריכת קוד מקור]

ברכותי. עשית את הדבר הנכון. במעשה זה הוספת לתדמית הוויקיפדים החרדים יותר מעשרים מאמרי דעה. אלמוג 21:47, 23 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

תודה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 21:49, 23 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
תודה שנענת. מחקתי את הדף ואת דף השיחה. שנילישיחה 21:50, 23 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
נדמה לי שמחיקת דף השיחה, מנוגדת לנוהג שהשתרש. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 21:55, 23 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
תודה. תומר א. - שיחה 21:57, 23 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
תודה. אורי שיחה 21:59, 23 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

הסיבה שמחקתי גם את דף השיחה שכן במקרה זה (שלא כמו במקרה של ערך אנציקלופדי) הוא היה המשך הדיון והתיחסות לנושא. לעומת זאת את דף הצבעת המחיקה אין למחוק ויש לארכב. שנילישיחה 22:01, 23 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

אין בעייה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 22:06, 23 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

בעיה[עריכת קוד מקור]

שלום איש! אנא הצץ כאן, וחווה דעתך. ברכות, אריאל.פ - שיחה 09:25, 24 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

חשיבות בתי הסוהר[עריכת קוד מקור]

?????? בברכה. ליש - שיחה 18:41, 26 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

ראה שיחת קטגוריה:בתי סוהר בישראל. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 22:11, 26 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

מפעיל נולד[עריכת קוד מקור]

למה ערכת את הפתיח?? איתי פ. - שיחה 21:42, 29 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

בטעות. תוקן. תודה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 21:42, 29 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

אנגלית שפה קשה[עריכת קוד מקור]

נדמה לי שבאיזה דיון פה כתבת שאינך מבין אנגלית, אפילו לא ברמת קריאה. כיצד זה ייתכן? ‏Gridge ۩ שיחה 18:34, 30 באוגוסט 2009 (IDT).[תגובה]

מה זאת אומרת "כיצד זה ייתכן?". הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 18:40, 30 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
לא משנה. ‏Gridge ۩ שיחה 22:11, 30 באוגוסט 2009 (IDT).[תגובה]
?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 23:37, 30 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

בלאגן[עריכת קוד מקור]

אל תעשה בלגן - זה הדיון as is. דרור - שיחה 19:35, 30 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

דברים שכתבתי נמחקו ועתה לא נמצאים בשום מקום. מה זה צריך להיות. אנדר-ויקשיחה 19:36, 30 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]
כתבתי לפני התנגשות עריכה: זה לא נכון. ובכלל הדיון עוד בעיצומו בדיווח, כך שלדבריך הארכיון עוד יעודכן (תמיהה). אבל לא אלחם על זה. הוספתי לאחר התנגשות עריכה: לאנדר: דבריך נמצאים בוק:דההָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 19:38, 30 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]


איטריידר[עריכת קוד מקור]

מדוע עושים כ"כ בלאגן מהקמת ערך של חברה ???

תודה רבה לך על העזרה Israeler - שיחה 13:26, 31 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

זה לא בלגן. בוא ואסביר לך: ויקיפדיה היא אמנם מיזם חופשי לעריכה, וככזה הוא נתפס לעתים כמה ש"כל מה שמתחשק לי מותר לכתוב בו". זוהי חשיבה מוטעית מיסודה. ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וככזו היא אמורה להכיל רק ערכים בעלי חשיבות אנציקלופדית. המאמר הזה יעזור לך להבין את הנקודה הזאת; ועל פיו תוכל להבין מדוע מתנגדים בחריפות רבה כל כך לערך שכתבת. אמנם השקעת בכתיבתו מאמץ, אבל לצערנו הוא חסר חשיבות אנציקלופדית. וככזה אינו יכול להישאר כאן בשום אופן. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 13:32, 31 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

תודה רבה על התמיכה , אך מה אני יכול לעשות כדי לכתוב ערך שאני חושב שהוא יהיה רלוונטי ואחרים לא מכירים אותו ??? רק ערכים שהם עבר ניתן להכניס בקלות ??? הקהילה צריכה להתנהג בצורה פתוחה כדי שאינפורמציה רבה תכנס ופחות לנפות ערכים כך האינצקלופדיה החופשית - ויקיפדיה תגדל ותתפתח Israeler - שיחה 19:04, 1 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

אכן אנו שואפים לגדול ולהתפתח, אבל לא לגדול עם ערכים בלתי חשובים. ערך שהוא בעל חשיבות אנציקלופדית, רואים זאת מתוכנו או מקסימום הכותב נותן נימוקים בהירים המבהירים את חשיבותו האנצי'לופדית. במקרה שלך, כנראה שהבינו רבים שאין לערך כל חשיבות אנציקלופדית. זה שאין אנו מכירים נושא מסוים, לא אומר שאין אנו יודעים להצביע אם הוא חשוב או לא. לדוגמה: מעטים מאוד הם המכירים את מוב דיפ, ובכל זאת רבים מאיתנו ואף שאינם מכירים את מוזיקת ההיפ הופ בכלל ידעו להצביע אם הערך החשוב, כמו שקרה למשל בערך המוזיקלי אינדי-קרד שהקהילה החליטה בהצבעה למוחקו, על אף שרוב המצביעים כלל לא הכירו את המושג.
אני מציע לך להתמקד בתרומות לערכים חשובים יותר ולעזוב את הערך איטריידר. אם אתה מסתפק על ערך שאתה מתכנן לכתוב, אם הוא בעל חשיבות אתה יכול להיוועץ לפני כתיבתו עם שניים שלושה ויקיפדים ותיקים שידעו להעריך אם הוא חשוב או לא. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 19:21, 1 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

כיסוי ראש לנשים[עריכת קוד מקור]

העברה קצת נחפזת, לטעמי, ביחוד כשבדף השיחה היתה פחות או יותר דעת יחיד להעברה לשם קרוב, אך לא זהה. יוסאריאןשיחה 16:57, 31 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

יש לפחות שלוש תומכים בהעברה לשם זה או משהו דומה לו. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 19:29, 31 באוגוסט 2009 (IDT)[תגובה]

תודה[עריכת קוד מקור]

79.181.9.230 14:05, 2 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

על"ד. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 14:07, 2 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

קישורים באנגלית[עריכת קוד מקור]

בכל מקום שבו יש הפניה לערך לא קיים, ורק במקום בו יש פנייה כזו (קישור אדום) מקובל (או לפחות מותר) להוסיף תבנית "אנ" (או "גר" לגרמנית, וכן הלאה) שמפנה לערך מתאים בויקיפדיה זרה. התבנית נועדה לאפשר למי שרוצה להרחיב ידיעותיו ושולט בשפה זרה להגיע ישר לקישור המתאים ולא לחפש. עיצבו אותה קטנה מאד על מנת שלא תפריע לרצף הקריאה. הנסיך - שיחה 22:15, 2 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

סליחה על ההתערבות, אבל פעם ראשונה שאני שומע את זה. למיטב ידיעתי התבנית הזאת אמורה לשמש רק במרחבי השיחה ווויקיפדיה. תומר א. - שיחה 22:37, 2 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
בדיוק. לא מקשרים בתוך ערכים לאנגלית או כל קישור חיצוני אחר, לבד מקרים חריגים ביותר. וגם זה רק קישור מתוך המילים ולאתר חיצוני בעברית. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 23:26, 2 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

תודה על מקצה השיפורים.[עריכת קוד מקור]

אתה יכול לרשום את דעתך כאן. ברכות, אריאל.פ - שיחה 14:21, 3 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

הגעתי משם. אצרף את תמיכתי ברגע שאסיים את "מקצה השיפורים", כלשונך. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 14:24, 3 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
Face-smile.svg. ברכות, אריאל.פ - שיחה 14:28, 3 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
?? ברכות, אריאל.פ - שיחה 03:55, 11 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

מייל[עריכת קוד מקור]

שלום,

שלחתי הרגע. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 18:54, 3 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

עניתי. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 19:12, 3 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

נא לא לטעון טענות לא בדוקות על מקורות[עריכת קוד מקור]

בעריכה זו [1] טענת טענה לא מבוססת לגבי מה שהמקורות טוענים על הסיבות לעזיבת ש"ס את הממשלה. אנא המנע מכך. קול ציון - שיחה 19:25, 3 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

מנסיון העבר, לא אתווכח איתך, רק ביקשתי את שחזור הערך לגירסה היציבה והגנתו בוק:במ. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 19:29, 3 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

שחזור הז"י[עריכת קוד מקור]

מצטער, לא יכול. עצם השחזור (וגם לו זה לדקה) הוא עבירה על החוק במפורש וביודעין. אין לי התנגדות שמפעיל נוסף לבחירתך יצפה בתוכן ויחווה את דעתו (או שתבוא אלי הביתה ותצפה דרך החשבון שלי). תומר א. - שיחה 23:21, 3 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

אני מאמין לך, וכפי שכתבתי. אני לא צריך מפעיל אחר, ואתה אולי המפעיל הטוב ביותר עבורי. רק רציתי לראות א"ז בעצמי. אבל כפי שכתבת הדבר אינו אפשרי. (אולי אפשר לתת לי הרשאות ל-5 דקות?). בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 23:24, 3 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

האנונימי[עריכת קוד מקור]

כבר חסום וחסמתי גם את האפשרות שלו לערוך את דף השיחה שלו. תומר א. - שיחה 13:44, 4 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

כן ראיתי במעקב. תודה. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 14:31, 4 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

לימוד תורה לנשים[עריכת קוד מקור]

מדוע מחקת פיסקה הנושאת מידע מאוד חשוב בעניין זה: "היום, בעקבות השינויים הגדולים שחלו בחברה המודרנית, התפתחו בחוגים שונים גישות מגוונות ביחס ללימוד התורה לנשים. תוכנית הלימודים של רשת בתי הספר החרדית "בית יעקב" כוללת הוראת תנ"ך והלכה. ברוב בתי הספר של החינוך הממלכתי-דתי (היסודי והתיכוני) בישראל, תוכנית לימודי הקודש לבנות כוללת לימוד תנ"ך, משנה, הלכה ומחשבת ישראל, בעוד שהבנים מצופים לשקוד בנוסף למשנה ולהלכה על התלמוד (הגמרא), הנחשב ליותר מעמיק וקשה להבנה. עם זאת, יותר ויותר אולפנות ותיכונים מכניסים את לימוד הגמרא לתוכנית הלימודים. בית הספר פלך בירושלים היה מחלוצי התחום.

הקמת מדרשת לינדנבאום, בשנות השבעים יצרה לראשונה מסגרת דתית ללימודי תלמוד לנשים, והביאה למהפכת המדרשות לנשים (בקרב הציבור הדתי לאומי)."89.179.133.238 17:17, 4 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

החזרתי את הפסקאות האלה לערך. שחזרתי את הערך, מאחר וקיצצת ממנו מידע. אכן את הפסקאות שהוספת יש להחזיר, וכך עשיתי כעת. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 23:14, 5 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
תודה על ששחזרת את מה שהוספתי. אבל חבל ששחזרת גם את הפיסקאות שקיצצתי אותן. יש בהן מידע שגוי בהחלט. לדוגמה - הטענה שמצוות תלמוד תורה היא מצוות עשה שהזמן גרמה. ראה את תחילת הערך ששם כתוב ההיפך. גם הטענה שרבי אלעזר בן עזריה הוא זה שחולק על רבי אליעזר ולא בן עזאי איננה נכונה. גם שיפרתי את הסיגנון והפכתי אותו למדוייק יותר מבחינה הלכתית. כתיבה וחתימה טובה, 89.179.133.238 09:00, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

שלום ידידי[עריכת קוד מקור]

אם יורשה לי, ביטלתי את גירסתך בקיבוץ ג'. אני חושב שלא מספיקה שם תבנית קצרמר, הערך לא עוסק באופן שווה בכל הפרטים אלא מרחיב בנושא אחד ומקצר בשני לכן אני חושב שתבנית "להשלים" תתאים פה יותר. איתי פ. - שיחה 17:57, 4 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

זה לא שאלה של מספיק או לא שאלא שאלה של כפילות. שתי התבניות מזמינות את הכותב להרחיב. התבנית {להשלים} אינה אומרת ש"הערך לא עוסק באופן שווה בכל הפרטים אלא מרחיב בנושא אחד ומקצר בשני", אלא ש"יש חסר בערך ויש להשלימו ולהרחיבו", זה בערך מה שאומרת תבנית הקצרמר. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 23:07, 5 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

צודק[עריכת קוד מקור]

מסתבר שצדקת, האלימים הם מיעוט. והשקט שב לציון האהובה. לורד פרנקנשטיין - שיחה 22:52, 5 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

תודה. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 23:05, 5 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

יום הולדת שמח![עריכת קוד מקור]

שבוע טוב ויום הולדת שמח! אותו יום כמו אבא שלי! מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב !עמיחישיחה 23:05, 5 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

למה הורדת את יום ההולדת מלוח האירועים? ‏עמיחישיחה 10:14, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
מזל טוב! קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:15, 5 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
מזל טוב גם ממני לאיש ולאגדה :) Lostam - שיחה 23:20, 5 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
יומולדת שמח! Shirooosh - שיחה 23:39, 5 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
באיחור של יום - מזל טוב לאגדיש! • עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 08:57, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
כתבתי לפני התנגשות עריכה: באיחור קל, מזל טוב! איתי פ. - שיחה 08:58, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
מצטרף למאחרים! מזל טוב :) נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 10:45, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
מזל טוב! סקרלטשיחה 10:45, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

מזל טוב !! גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 10:46, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

חיכיתי שהשבת תצא. יצאה כבר ? אז מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב !ΔΜΫ‏ • שיחה • 11:04‏, 06/09/2009 • י"ז באלול ה'תשס"ט
מזל טוב לאיש האגדי! עד מאה ועשרים!!! ברי"אשיחה • י"ז באלול ה'תשס"ט • 13:21, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
ובאיחור אופנתי, מזל טוב ורוב אושר. ביז הונדערט און צוואנציג! SMirC-congrats.svg דורית 13:25, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
תודה רבה לכולכם. ותודה ל-ΔΜΫ ולכל מי שחיכה לצאת השבת, על סבלנותם. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 14:25, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
האיש והיומהולדת - מזל טוב מיקיMIKשיחה • 14:54, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
תודה. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 19:47, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
מצטער על האיחור. מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! MT0 - שיחה 00:05, 11 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
תודה. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 11:40, 11 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

כלכלת ארצות הברית[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום האיש והאגדה,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "כלכלת ארצות הברית" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ‏עמיחישיחה 10:14, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

תודה על התזכורת, אנסה למצוא לי זמן לזה בימים הקרובים. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 14:26, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

ביקורת עמיתים[עריכת קוד מקור]

שלום איש, אשמח אם תעבור על הערך אתרא קדישא שכתבתי ותבדוק אם יש לך מה להעיר. אני מתכווין בעיקר מבחינה עובדתית ופרשנית, אם כי זכותך כמובן גם לתקן לשונית במידת הצורך. בתודה מראש - ברי"אשיחה • י"ח באלול ה'תשס"ט • 19:43, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

אני מכיר את הארגון, אבל לא אוכל לאשר את המידע המובא בערך מבחינה עובדתית ו/או פרשנית, מאחר ומעולם לא חקרתי את הארגון הזה מבחינה אנציקלופדית. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 19:46, 6 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]


מידע שגוי בערך מצוות תלמוד תורה![עריכת קוד מקור]

לתשומת לבך! ראה מה שכתבתי לך תחת הכותרת לימוד תורה לנשים.89.179.133.238 09:01, 7 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

השגיאות שהצבעת עליהן הן מינוריות, ולא הצדיקו את הקיצוץ הגדול שביצעת. תיקנתי את השגיאות שהצבעת עליהן. אם יש נוספות אתה מוזמן לתקן, אבל לא לשפוך את התינוק עם המים, - כלומר, לא לקצץ מידע נכון עם השגיאות. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 12:19, 7 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
בסדר גמור. עשיתי ברשותך תיקון קטן בדעת בן עזאי על פי המשנה במסכת סוטה ג, ג.89.179.133.238 17:42, 7 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
מעולה. SMirC-thumbsup.svg תודה רבה!. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 20:01, 7 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

שכירות[עריכת קוד מקור]

הערך מדבר רק על שכירות נדל"ן

יש גם שכירות רכב, ניתן לשכור כלי אוכל (שכרנו לחתונת בני) שמלת כלה (כנ"ל) ועוד מקרים בהם אדם שוכר טובין. האם אתה מעדיף להעביר את הערך ל"שכירות נדל"ן" או להרחיב לשכירויות נוספות מוטי - שיחה 22:45, 7 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

שכירות (מקרקעין) מתאים כמו כפפה ליד. חמור - שיחה 22:57, 7 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
אכן שכירת (מקרקעין). בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 23:21, 7 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

מלחמת המפרץ[עריכת קוד מקור]

המידע לא שגוי אבל הוא שולי למדי, ובנוסף לניסוח אני חושב שיש למחוק איתי פ. - שיחה 14:23, 8 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

העובדה שרוב הנפגעים היו בגיל מבוגר אינו פרט שולי. בכל מקרה, ערכתי את התוספת. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 14:25, 8 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
או קי, תודה! איתי פ. - שיחה 14:26, 8 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

אבי ביצור[עריכת קוד מקור]

אחי, הכל בסדר? אתה משתמש בסקריפט השחזורים, נכון? תומר א. - שיחה 14:47, 8 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

נכון. פשוט לא שמתי לב שלא מדובר בגירסה אחרונה של המשתמש החדש. סליחה. אגב: בצע את בקשתי בוק:במ לחסימת האלמוני. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 14:51, 8 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
זה לא אשמתך. לסקריפט השחזורים יש באג. לדעתי לא כדאי להשתמש בו. תומר א. - שיחה 13:58, 10 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

שכירות 2[עריכת קוד מקור]

הקטע הדן במועד שכלול השכירות לא מובן, לא מקושר למושגים (קישור חיצוני או פנימי), ויש להרחיבו (או למחוק אותו) אשר44 - שיחה 19:39, 8 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

האם כעת ברור יותר?. ואגב: תודה על עריכותיך מרחיבות הדעת בערך. אשמח אם תעבור גם על הערך זיקת הנאה שכתבתי, ותידבק בך "זיקה של הנאה". Face-smile.svg. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 21:11, 8 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
ראיתי שהרחבת, כל הכבוד. אעבור על ההרחבה מחר כי עכשיו אני עובר למסך השני (הטלוויזיה) אשר44 - שיחה 21:13, 8 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

הצבעת מומלצים - היסטוריה של ארסנל[עריכת קוד מקור]

ראה בהנחיות "מציע הערך מתבקש לא להצביע." עדן - שיחה 00:21, 10 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

אופס... שכחתי את ההנחייה הזאת. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 19:54, 10 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

זכות הנאה[עריכת קוד מקור]

כתבת "מבחינים בין זיקת הנאה לזכויות דומות (כגון שכירות ושאילה)," היכן מצאת השאלת קרקע? אשר44 - שיחה 20:51, 10 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

אם הבנתי נכון, שאלתך היא איפה מצאתי השאלת קרקע כזכות?. אם כן התשובה היא בחוק המקרקעין סעיף 83. ראה בערך שכירות (מקרקעין). בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 20:57, 10 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
ביררתי גם אני, מדובר על חזקה זמנית שנעשית ללא תמורה בכסף או שווה כסף, למשל כאשר מחליפים דירות, כמו החלפת דירות בתקופת "בין הזמנים". הכוונה שהמחזיק בנכס באופן זמני עושה זאת ברשות ואינו פולש. אשר44 - שיחה 22:10, 10 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
עכשיו רק הבנתי את הכוונה בשאלתך. שאלת איך האפשרות של שאילה היא ריאליסטית; הלוא כן?. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 22:11, 10 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

הזדקנות=התפתחות?[עריכת קוד מקור]

האם הזדקנות היא התפתחות? תלוי לדעת מי. הדעה השולטת בפסיכולוגיה קובעת שכן וזו ששולטת בביולוגיה קובעת שלא. מה עושים עם הקיטלוג שלך האחרון המגדיר היזדקנות הכללית בביולוגיה כאילו היא התפתחות?. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 01:13, 11 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

הזדקנות היא התפתחות ביולוגית שלילית. חד משמעית. קרא את הערך התפתחות גוף האדם. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 11:39, 11 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
והנה ציטוט מהערך ביולוגיה התפתחותית: "הרי שהביולוגיה ההתפתחותית עוסקת בהתפתחות האינדיבידואלית של הייצור ברמת הפרט הבודד - מראשית קיומו של הייצור (תא מופרה, למשל) ועד למותו" (ההדגשה שלי). בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 11:48, 11 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

דף שיחה שלי[עריכת קוד מקור]

אהלן מה שלומך ?

אני מעוניין לנקות את הדף שיחה שלי אם אני ימחוק זה יגרום לבעיות ? תודה ושנה טובה Israeler - שיחה 11:57, 13 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

כן. הנוהג בויקיפדיה הוא שלא מוחקים דפי שיחה. אך תוכל לארכב את דפי השיחה שלך. ראה: ויקיפדיה:ארכוב. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 13:23, 13 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

הודעה[עריכת קוד מקור]

למה מחקת את מה שעשיתי בערך בייניש? אנונימי/ת לא חתם/ה

כי הוספת הפניה שלא במקומה. הדף הוא דף פירושונים, וככה צריך להישאר. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 17:54, 13 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

הקליקיט כמקור[עריכת קוד מקור]

חיפשתי משהו ומצאתי קובץ מהקליקיט שנכתב על ידי תלמיד מסמך שנראה רב רושם אבל נכתב ע"י תלמיד כתה י', אי אפשר לסמוך על הקליקיט אם לא כתוב מי חיבר את הקובץ פריץ - שיחה 22:37, 14 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

למה להילחם כשאפשר להצביע?[עריכת קוד מקור]

מדוע שלא תפעל על פי הכללים להביא להצבעת מחלוקת בנושא? מלחמת עריכה היא סתם כוחנית, ופוגעת (לפחות בעיני) במוניטין של המשתתפים בה. תן ליריבך לאבד מהמוניטין שלהם, במקום לבזבז את שלך. JavaMan - שיחה 23:50, 14 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

על מה אתה מדבר?. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 23:50, 14 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
עיר מיליון. JavaMan - שיחה 23:58, 14 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
ברגע שאורי שיחזר פעם נוספת, לא לחמתי שוב. אתה צודק. פניתי למגיסטר. תודה לך. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 00:38, 15 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

שנה טובה Face-smile.svg[עריכת קוד מקור]

שנה טובה ומתוקה לך ולבני ביתך מי יתן והיא תביא לך רק ברכה ג'וגיגון - שיחה 00:29, 15 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

SMirC-thumbsup.svg תודה רבה!. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 00:38, 15 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
מצטרף לברכה MT0 - שיחה 00:39, 15 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
שנה טובה ומתוקה ! Israeler - שיחה 09:55, 17 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
תודה רבה לכולכם. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 13:17, 17 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

תבנית:טלוויזיה ישראלית[עריכת קוד מקור]

ביצעתי תיקון ב-{{טלוויזיה ישראלית}}. אפשר להוריד את תבנית השכתוב ממנה? טבעת זרם (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

הורדתי. תודה. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 18:38, 16 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

קוד[עריכת קוד מקור]

שים לב לזה. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:49, 17 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

כבר שמתי. סליחה. עוד הוכחה שכבר לא אבין במחשוב לעולם. בברכת כתיבה וחתימה טובה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר 22:52, 17 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
למה לא? הנה, היום הבנת משהו. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:03, 18 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
שוב אתה בא להגיד לי שמויקיפדיה אלמד הכול. זהר הבטיח לי שאהיה מומחה לשפות לועזיות. עכשיו אתה בא להגיד לי שאני עוד יצא מתכנת?. למה צריך בכלל אקדמיה ואת ויקיספר אם פה אפשר ללמוד הכול? הא???. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מכורים לויקיפדיה? 00:22, 18 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

הומור[עריכת קוד מקור]

הדף נועד לנחת ואווירה טובה. אם פסקה בו יוצרת חיכוכים ולחצים מיותרים עדיף לוותר עליה. דניאל ב. 10:42, 18 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

חברה, אתם חושבים שאני לגמרי מטומטם?. מה זה מבטלים עריכה שלי בלי לשאול?. מה? אני לא ראיתי שמוטי ביטל?, אני אטום לתקציר העריכה של מוטי?, אתם חושבים שממש בא לי להתעקש שהקטע יישאר?. הירגעו. אני דיברתי עם מוטי, הוספתי הבהרה, ומוטי שיבח אותי על הקטע המשוחזר. הכי הרגיז אותי זה הביטול של נינצ'ה. כאילו אני איזה אלמוני שמבטלים אותו בקליק ככה. מה זה הדבר הזה?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מכורים לויקיפדיה? 10:47, 18 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

זמן אלול[עריכת קוד מקור]

סיימתי פחות או יותר את העבודה על הערך. לא מושלם, אבל בעל צורה ומביא להבנה כללית על מהות המושג בעולם הישיבות. כעת תוכל לקרוא ולבחון שוב אם התמונה משתלבת היטב בערך.
לדעתי היא מוסיפה פלאים להבנה של הערך, כי המשפט הזה הוא אכן מה שמנסים להשריש בעולם הישיבות. גוונא + שיחה + אין לנו פורטל הלכה! 16:47, 18 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

אתה כזה שור מועד, שזה פשוט עובר לי מעל הראש. מצידי, אתה יכול להחזיר את האמירה המוצלחת שלך. ‏Ori‏ • PTT‏ 22:34, 20 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
תגיד לי. אתה באמת חושב שלעולם ישאירו אותך כמפעיל וכמשתמש, להיות כל כך בלתי מנומס?. אדוני, לא לעולם חוסן. לצערי, יש רבים מדיי שמחכים ליום המאושר בו תיחסם וישללו ממך הרשאותיך. אז, לפחות בשבילך, רסן את תגובותיך. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - ויקיפדיה אהובתי 22:40, 20 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
כמו שאמרתי, שור מועד. חתימה רעה גם לך. אני אתפלל בשביל זה. ‏Ori‏ • PTT‏ 22:44, 20 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
תשמע טוב. או שתתנצל ומייד על האמירה הפוגענית והקללה שלך. או שאני פונה למפעילים לחסום אותך. (אם תשחרר חסימה כזאת, אתה יודע שהרשאותיך יישללו). הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - ויקיפדיה אהובתי 22:46, 20 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
מידה כנגד מידה. תצליח, 666! ‏Ori‏ • PTT‏ 22:49, 20 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

מסתבר[עריכת קוד מקור]

שאתה מבוקש. כדאי שתדע שמישהו חמד לצון והכריז כי הוא אתה. חסמתי אותו שכן התחזות אינה מקובלת פה אפילו לא בצחוק. גמר חתימה טובה, דורית 01:59, 22 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

וואהו. יותר מאשר ההכרזה, אותה אפשר להכחיש בשנייה, מפריע לי העריכה שעשה בשמי. חוצפן. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - ויקיפדיה אהובתי 15:28, 22 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

@ 4[עריכת קוד מקור]

עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 10:31, 22 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

עניתי. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - ויקיפדיה אהובתי 15:34, 22 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

ביטול חסימה[עריכת קוד מקור]

אם אתה סולח לשיחת משתמש:ויקיפד נמרץ אשחררו. תגיד איך אתה מרגיש. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 19:21, 22 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

נראה שהוא כנה בהתנצלותו. סולח. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - ויקיפדיה אהובתי 19:30, 22 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
אני מקווה שהתכוונת לשאול גם אותי לפני שיחרור נינצ'ה. בכל מקרה, אניח כוונה טובה גם אני, למרות ספקותיי הרבים, ולא אעמוד בדרכם. זאת מתוך הנחה שזה המשחרר יבדוק היטב כלל עריכותיו וידריכו הלאה. ומתוך הבהרה שטעויות מסוג זה אינן יכולות לחזור על עצמן. יש לי סבלנות להרבה, אבל לא לזה. חג שמח, דורית 19:51, 22 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
תשמעי, אנחנו לפני יום הכיפורים ואני מקווה שזה ישפיע עליו. עובדה שעליי זה השפיע. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - ויקיפדיה אהובתי 19:58, 22 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
איש ו, הפגנת גדולת נפש, כל הכבוד. דורית היקרה, מה חשבת? ברור שהייתי מתייעץ גם בך, אלא שחשבתי להתחיל באיש והאגדה הגיוני לא? שמח שהקדמת אותי וענית גם את כאן. שיחררתי אותו, נקווה שלא נתחרט על כך. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 00:44, 23 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

אוראנגאבאד[עריכת קוד מקור]

הערך האנגלי מכיל הרבה מידע על העיר. הערך שיצרת הוא אולטרה-קצרמר שיחייב את הקהילה להקדיש זמן לשיפור הערך. עדן - שיחה 23:48, 22 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

ו... הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - ויקיפדיה אהובתי 23:52, 22 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
אם אתה לא מסוגל לתרגם מאנגלית לפחות פיסקה סבירה או אין לך מקורות מידע בעברית, כדאי שלא תפתח ערכים כל כך קצרים כי אתה מאלץ ויקיפדים לעסוק בנושאים שלא היו בתכנית העבודה שלהם עדן - שיחה 23:56, 22 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
אדוני, ויקיפדיה היא מיזם התנדבותי, ואינני מאלץ אף אחד לשום דבר. ברזומה שלי ערכים מפורטים כאורך הגלות, ערכים בינוניים וגם ערכים קצרים וקצרצרים. ובכלל מי גילה לך שאינני מתכוון להרחיב עוד את הערך בתקופה הקרובה?. אני לא יודע מה בדיוק אתה רוצה ממני. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - ויקיפדיה אהובתי 00:03, 23 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

הומור[עריכת קוד מקור]

חביבי, מרוב פוסטים שאני מעורב בהם בויקיפדיה:הומור עוד יחשבו שעיקר התרומה שלי היא במרחבי הברבורים. תומר א. - שיחה 22:14, 23 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

עכשיו הכתה בי המחשבה שאולי זה נכון Face-sad.svg. תומר א. - שיחה 22:15, 23 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
חחח • עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 22:27, 23 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
גם זה ילך להומור כמובן. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 16:03, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

ארכוב דף השיחה[עריכת קוד מקור]

Crystal Clear app file-manager.png

שלום,
משקלו של דף שיחה זה חורג מגבולות התפוקה וההצגה של מחשבים מסוימים (ובייחוד כאלה ישנים). לנוחיותך, ישנה אפשרות לארכב דיונים ישנים אשר הסתיימו לא מכבר, וזאת על מנת לאפשר לבעלי מחשבים חלשים יותר לגשת לדף שיחה זה בנוחיות.
מידע נוסף על ארכוב ניתן למצוא כאן. לשאלות בדבר ארכוב או כל שאלה אחרת הנוגעת לממשק ויקיפדיה ניתן לשאול אותי בדף שיחתי או בדלפק הייעוץ.
תודה, • עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 22:29, 23 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

למדתי מדורית. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 16:04, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

גואל רצון[עריכת קוד מקור]

שלום לאיש ולאגדה. למה לדעתך הוא חייב מיתת בית דין? אין ספק שמבחינה הלכתית הוא פרוץ, אבל בפשטות הוא עובר על רק על תקנת חז"ל שלא לבעול בלא כתובה. בעניין חדר"ג יש להניח שבשל מוצאו התימני הוא אינו רואה את עצמו מחויב לו (ובכל מקרה כאמור הרי הוא עובר על דברי חכמים). כמובן, אפשר לחשוד בו בעוד עבירות רבות. נרו יאירשיחה • ו' בתשרי ה'תש"ע • 16:46, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]

למיטב ידיעתי, השוכב עם אישה ללא חופה וקידושין חייב מיתה. הוא גם מחלל שבת, שעל זה חייבים סקילה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 16:49, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
בס"ד אוי ואבוי אני חילונית ולא שומרת שבת, אני חייבת בסקילה? :( ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) שנה טובה חברים וחברות יקרים יקרות 16:54, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
הוסף לאחר התנגשות: השוכב עם פנויה חייב מיתה?! הכיצד? ובפרט שהיא מיוחדת לו. גם אם היא נידה עונשו כרת. יש לך ראיה לכך שהוא מחלל שבת? נרו יאירשיחה • ו' בתשרי ה'תש"ע • 16:59, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
בס"ד אין לנו ראיות על חילול שבת כי בסרט עליו אי אפשר היה לראות אם מדובר בשבתות. אני מקווה שהתשובה לשאלה שלי היא שלילית. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) שנה טובה חברים וחברות יקרים יקרות 17:02, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
כתבתי לפני התנגשות עריכה: ליאת, זמן רב לא ראינו אותך. לאן נעלמת. את לא שומרת שבת?, את יודעת שצריך לשמור ולא שומרת? את מחללת בזדון? - אז, סורי, את חייבת סקילה על פי הדת היהודית. ואם אני הייתי עד לחילול השבת שלך, הייתי הראשון שחייב לרגום אותך באבנים. נשמע מופרע?, אין דבר אבל זה מה שהייתי חייב לעשות, עם כל הקושי שבדבר, בזמן שבית המקדש היה קיים ושלטון ישראל בארצו היה מוחלט, והיו בית דין המוסמכים לעשות זאת. מצטער, מתוקה שלי. הייתי בוכה כשאני הייתי עושה זאת. בוכה אבל עושה.
נרו, כרת, היא מיתה בידי שמיים, אז כבר במחצה אתה מודה לי. לגבי השאר אתעמק קצת בעניין ואחזור עם תשובה מפורטת. לגבי השבת, אם הוא היה שומר זה היה מצויין בכתבות עליו, כמו ששאר המנהגים שלו מתוארים. זה נכון, שאין לי ראייה חותכת לכך שהוא מחלל שבת. אבל אני בטוח בזה ללא כל ספק. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 17:09, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
בס"ד לא נעלמתי אני פה לגמרי, אלא שנגמרו לי הרעיונות לערכים ואין לי אנרגיות למריבות. אוי ואבוי לי אכלתי אותה לגמרי. הדבר היחיד שאני עושה אני לא מדליקה מחשב בשבתות ובחגים וזהו. חבל חבל ובעיקר מפחיד. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) שנה טובה חברים וחברות יקרים יקרות 17:12, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
שוב התנגשתי. תבין, גם בעיניי הוא חשוד על הכל, רק שאני לא בטוח, וגם לא אופתע מאוד אם פילגשיו (זאת ההגדרה ההלכתית לדעת הראב"ד) הולכות למקווה. אני מעריך שיש לו הרבה מאוד מנהגים (בעיקר שלילייים) שאינם בכתבות. נרו יאירשיחה • ו' בתשרי ה'תש"ע • 17:18, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
גמ'אני התנגשתי שוב, די!!: ליאת, יש לי רעיון פנטסטי. אשלח לך מייל. תדעי לך, ואני בטוח שלך אין צורך להבהיר זאת ובכל זאת, עניין הסקילה אינו מטעם אכזריות של כפייה דתית. עניין הסקילה הוא כדי להפחיד, מה שאצלך הצליח כנראה, וכך יבואו לשמור שבת, וגם לקבל על כך גמול בעולם הבא. גם כשכבר סוקלים מישהו, זה כדי למנוע ממנו את העונש שעשוי להגיע לו לאחר מיתתו על חילול השבת, וגם כדי למנוע ממנו להמשיך ולחלל שבת. ועל אף זאת ולמרות כל זה, לפי חז"ל סנהדרין שהיו מוציאים להורג נפש מישראל (על שבת, או על כל עבירה אחרת שעונשה מיתה) פעם בשבעים שנה, מכונה קטלנית!!. - כלומר: סנהדרין שמרבה להוציא להורג. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 17:24, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
ליאיר, אוקיי. ייתכן וחרצתי דינו מהר מידי (לכן אני לא רב, ודאי שלא דיין בסנהדרין ;-) ); אבל אין ספק שלשכב עם נשים ללא חופה וקידושין היא עבירה מדאורייתא, ומהחמורות שבתורה. אם אינני טועה, היא גם ביהרג ובל יעבור. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 17:24, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
אני חושב שאתה טועה, משום שמדאורייתא יש קידושי ביאה, ורצון הרי מתכוון שתישאר בחזקתו כל חייה. כאמור, הבעיה היא העדר הכתובה. נרו יאירשיחה • ו' בתשרי ה'תש"ע • 17:27, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
בס"ד האיש והאגדה, ונרו יאיר רוצים שאברר לכם עם רב? יש לי את מי לשאול. האיש והאגדה שלח לי מייל בבקשה, אבל תודיע לי בבקשה בדף השיחה ששלחת. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) שנה טובה חברים וחברות יקרים יקרות 17:30, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
כתבתי לפני התנגשות עריכה: כמה אפשר?! לנרו, פה סיבכת אותי, מזה שכחתי, ובזה אתה צודק. עם זאת, אם כבר על פי חז"ל, הרי שהבעייה הרבה יותר חמורה מהעדר כתובה. הבעייה היא שלא קידש את אשתו מעולם, כי כאמור רק מדאורייתא יש קידושי ביאה, אבל לפי חז"ל קידושי ביאה אינם קידושין.
כאמור, לפי הראב"ד זה דין פילגש. וגם לפי הרמב"ם, סוף סוף תקנת חז"ל אינה יכולה להפוך את זה לאיסור דאורייתא. נרו יאירשיחה • ו' בתשרי ה'תש"ע • 17:40, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
לא כתבתי שזה נהפך לאיסור דאורייתא. כתבתי רק שהבעייה אינה רק העדר כתובה. לפי הראב"ד, וללא שאתעמק בעניין, אתה צודק. ואגב: תלמיד חכם כמותך, צריך לבלות את זמנו על ויקיפדיה? - היית מגיע להיות הרב הראשי, אם רק היית מנצל את הזמן של ויקיפדיה כדי ללמוד קריצה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 17:44, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
אכן, מצאת מקום חרפתי מלך כוזר... נרו יאירשיחה • ו' בתשרי ה'תש"ע • 17:51, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
כתבתי לפני התנגשות עריכה: תברררי. למה לא?. אשלח ואודיע. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 17:33, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
בס"ד או.קיי קחו בחשבון שייקח לי זמן לברר אבל אני מבטיחה לטפל בזה כמה שיותר מהר ועל הצד הטוב ביותר. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) שנה טובה חברים וחברות יקרים יקרות 17:36, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
השוכב עם פנויה שאינה נידה עובר על דברי חז"ל בלבד, בוודאות. איתי פ. - שיחה 17:45, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
האף אחי אתה משלנו אתה? הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 17:53, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
אכן. ממש סקופ אה? איתי פ. - שיחה 17:54, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
ועוד איך. איך זה לא בדף שלך?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 18:36, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
האמת היא שאני לא כל כך רואה בזה צורך. איתי פ. - שיחה 21:21, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
לא אכפת לך שיכתבו אצלך בשבת. נעים לך לקרוא אחת כזאת שנכתבה בשבת, או אולי ביום כיפור, למשל?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 21:24, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
אם הסיבה היא רק מטעמי נעימות הרי ודאי שלא יהיה יפה מצידי לבקש מאנשים שלא לכתוב לי בשבת, למה שלי יהיה נעים חשוב יותר משלהם יהיה? איתי פ. - שיחה 02:06, 25 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
אין רמז בתנ"ך לאיסור משכב עם נשים ללא חופה וקידושין, בטח ובטח שזה לא ייהרג ובל יעבור. האיסור היחיד שאפשר לחשוב עליו הוא איסור נידה, שגם הוא קיים רק מדרבנן בזמן של תקנת רבי זירא ואכמ"ל. בכל אופן האיסור לקיים יחסי מין והיחס המחמיר אליו מומצא מראשיתו ועד סופו בידי גורמים דתיים. גוונא + שיחה + אין לנו פורטל הלכה! 22:09, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
התייחסות לכך מדרבנן איני מכיר במישרים, אלא רק את המימרא שרב מנגיד אמאן דמקדש בביאה . כלומר, היה מלקה מי שקידש בביאה (גיטין, ל"ג). גוונא + שיחה + אין לנו פורטל הלכה! 22:11, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
כתבתי לפני התנגשות עריכה: יפה אמרת מגורמים "דתיים". אני מקווה שאינך מצפה שגורמים "חילוניים" יגדירו חומר איסורים בדת. בכל אופן הצורך לחופה וקידושין נדרש מהתורה, דרשות הנותנות תוקף "דאורייתא" לנדרש מהן. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 22:13, 24 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
א"ו, נראה לי שגוונא ניסה לרמוז לך שמדובר בגורמים "דתיים" ד'היום, כלומר כאלה שלדעת רבים מעוותים את הבנת הדת. בכל מקרה, טענת כי מטרת האיום במיתה היא להפחיד, אני חושב שלמפגש ויקיפדיה הבא אני אביא כמה אבנים, נסו להשליך אותם עלי ונראה מי יפחד בסוף Face-smile.svg. תומר א. - שיחה 00:41, 25 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
אם אשליך עליך אבנים במפגש, אני רוצח על פי דין תורה, ואני עצמי אהיה מחוייב מיתה על ידי בית דין. זה לא הולך ככה. עד שהדיינים היו מוציאים להורג מישהו בגין עבירה, הנשמה של כל המעורבים יצאה והספיקה אף להיכנס פעם נוספת. ראה מה שכתבתי לעיל, לגבי סנהדרין שמוציאה להורג נפש אחת מישראל, פעם בשבעים שנה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 13:26, 25 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
ומה עם קנאים פוגעים בו? Face-smile.svg גוונא + שיחה + אין לנו פורטל הלכה! 13:29, 25 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
ציטוט מהדף אליו הפנית: "קנאים פוגעים בו - "מקרים ייחודיים בהלכה, בהם בית הדין מושך את ידיו מענישה אקטיבית של החוטא, אך מעלים עין מפגיעת הקנאים בו"". ואוסיף: שהרי היא הלכה ואין מורין כן. כלומר: זה עניין סבוך ביותר, וגם נאמר רק על זימה, ולא על דברים אחרים. אינני מאמין שתומר יקירנו שטוף בזימה הוא. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 13:52, 25 בספטמבר 2009 (IDT)[תגובה]
לא, אבל מומחה בהגנה עצמית Face-smile.svg. בכל מקרה, ניסיתי להדגים כאן את הפער הקיים בין החבָ‏רות שלנו, קיים אצלך ציווי להרוג אותי (עם תנאים וסייגים אבל המסלול הזה עדיין קיים), אני מנסה לחשוב אם גם אצלי קיים ציווי כזה, נטיית ליבי אומרת שכנראה שכן אך טרם הצלחתי למצוא מה יהיה הצידוק. תומר א. - שיחה 13:39, 27 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]
אצלך הצידוק היחיד הקיים להרוג אותי, הוא "הגנה עצמית". בוא נאמר ככה, כשאתה תהרוג אותי (שלא במסגרת הגנה עצמית) הרי שעברת עבירה הן לגישתך (חוקי המדינה) והן לגישתי (חוקי התורה). לעומת זאת כשאני אהרוג אותך, וזה יהיה לפי כל פרטי ההלכה, הרי שאומנם לגישתך (חוקי המדינה) עברתי עבירה, אבל לפחות לגישתי קיימתי מצווה. בניתוח פילוסופי-מתמטי פשוט זה אומר שבכל מקרה לי יש יותר לגיטמציה להרוג אותך מאשר לך. איך זה?.
אבל, שלא תעיז לחשוב שאני מסוגל לדמיין אפילו שאני מרים יד על ידידי תומר. למעשה ייתכן שאתה נחשב "תינוק שנשבה" לפי דיעות מאוד מסוימות, ובמקרה שאתה אכן כזה, אתה ממש לא זכאי להוצאה להורג ע"פ חוקי התורה. בכל אופן אינני יודע אם וכאשר, הייתי מסוגל ממש להרג אותך או כל בן אדם אחר. הרגש עובד אצלי לא פחות מהדת. ייתכן ואני שוגה בכך מבחינה דתית, אבל אני מנסה להגיד שמבחינה מוסרית, גם דתית-מוסרית, אני נקי בדיוק כמוך.
ולסיום: הנושא הזה מורכב יותר מכפי שאפשר לחשוב. זה לא כה פשוט, וודאי שבמציאות הקיימת לא תיתכן מצב של הריגת יהודי ללא עבירה על "לא תרצח". ויותר ממה שכתבתי ופירטתי יש לי להגיד, אבל לא כל מה שאפשר לומר אפשר לכתוב. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 22:24, 28 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]
מאוד אהבתי את החלק הראשון, ההוכחה המתמטית. תומר א. - שיחה 22:32, 28 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]
במילים אחרות: אני אוהב את ההצדקות שלך להרגני, אני פחות אוהב את ההצטדקויות שלך. אררר... הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 22:34, 28 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]
מדי פעם אתה מייחס לי ציניות כשאני לא מתכוון אליה. אני הרי לא מפחד מהמוות הזה וכל הדיון הוא תיאורטי בעיני, בסה"כ זהיתי פלפול חביב והבעתי את את החיוך שהוא גרם לי. תומר א. - שיחה 22:41, 28 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]
ראשית, מי הרשה לך לבלבל את ההזחות?. ושנית, מדי פעם אתה מייחס לי רצינות כשאני לא מתכוון אליה קריצה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 22:45, 28 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]

ויקיפדיה:כיכר העיר/סקרים[עריכת קוד מקור]

אגדיש, מה אתה אומר על הארכיון הזה? בינתיים הגעתי רק עד ארכיון 5 של כיכר העיר ומצאתי 2 סקרים. בא לך להמשיך אותי? (העברתי את הסקר לארכיון הזה והשארתי {{הועבר}} במקום). צום קל ומועיל • עודד (Damzow)שיחהמשתמש זה הוא מובחר! 08:37, 27 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]

ארכיון מקסים ואהוב עליי (לא בחינם פנית אליי, נכון?). אני מטפל בזה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 22:46, 28 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]
אוקיי, הגעתי כרגע עד לארכיון 30 (כולל). מקווה מחר לסיים. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 00:02, 29 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]

למה אתה מתעסק בארכיונים?[עריכת קוד מקור]

תן להם לנוח, וברצינות - שינויים אלו מיותרים ומעמיסים על דפי המעקב מוטי - שיחה 23:25, 28 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]

ראה פסקה מעל. אלה לא מיותרים, ומקובל שדפי ארכיון מוקצים לנושא מסוים. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 23:30, 28 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]
סידור הארכיונים הוא פעולה ברוכה, אבל עריכה, הוספת קישורים ועיצוב לא נדרשים. מוטי - שיחה 23:32, 28 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]
ערכתי? עיצבתי?. רק הוספתי את הקישור המתבקש: הכתובת אליה הועבר המידע. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 23:33, 28 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]

זיקת הנאה[עריכת קוד מקור]

לאיש והאגדה שלום,

התלבטתי מעט בטרם אשיב לך. מצד אחד אני תמיד שמח לענות לפונים אלי, כפי שתוכל להווכח מעיון בדף השיחה שלי. זאת בעיקר בשאלות הנוגעות לתחומי הענין שלי, תקופת המנדט וימי ראשית המדינה. מאידך קבעתי לעצמי סייג שלא לעסוק בנושאים משפטיים, למעט פעם אחת בכתיבת הערך רישום שיכונים ציבוריים שהוא תחום התמחות ספציפי שלי. הטעם לכך הוא רצוני להתנתק בויקיפדיה מעיסוקי היום יומי. הפעם הכריע נימוק זה. צר לי אך אני בטוח שתמצא בין הויקיפדים מומחים למשפט שיעזרו לך. מלבד זאת בגוגל נזכר הנושא 5,720 פעמים.

בברכה, אברהם אמיר - שיחה 20:34, 29 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]

אלמוג הפנה אותי אליך, אז פניתי. אני מכבד את רצונך, ולכן לא אטריד אותך יותר בעניין. את גוגל כבר מיציתי מזמן. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 21:27, 29 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]

בית שמש?[עריכת קוד מקור]

אתה שכן שלי? ‏עמיחישיחה 22:59, 29 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]

וואלה!. אכן כך. איפה בדיוק? מייל?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - צמים ביום כיפור? 01:04, 30 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]

.[עריכת קוד מקור]

אהממ... משעשע להציץ 12 פסקות מעל, #הומור. Rex - שיחה 17:22, 30 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]

אני מניח שאתה מבין בעצמך את ההבדל. מה שאני עשיתי זה סידור ארכיונים (והקדשת כמה כאלה נושא מסוים) + עריכות מחוייבות מעצם הסידור. מה שאתה עשית הוא עריכה בארכיון. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - אהבתי לויקיפדיה, על שום מה? 17:26, 30 בספטמבר 2009 (IST)[תגובה]
יותר קל להסביר על אחרים, אז עריכה כזו אם הייתה מופנת כנגדי, הייתה מתקבלת מאוד בחוסר נעימות מצידי. בכנות, לא נעים לראות את שמך מתנוסס עם צמד המילים "שחזור גרסה של XXX". זה משאיר טעם שהמשוחזר הינו טרול/עורך פזיז/לא מיומן. לא כולם גם נכנסים לבדוק מה בדיוק אירע, ולתקצירים כאלו יש השפעה בהחלט לא מודעת. זה אחד. נקודה שתיים - למשתמשים יש דפי שיחה, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר במשתמשים ותיקים - ניתן ללבן אתם את העניין לפני שמבצעים דברים בעקיפתם, כך אתה נותן את ההרגשה שדעת האחרים ראויה וזהה לשיקול דעתך, וזו הרגשה נעימה. זה הפסיכולוגיה בגרוש שלי. אגב, לי קרה מקרה הפוך עם אותו משתמש כאן וכאן ואני מעיד על עצמי שמקרים אלו מותירים אותי עם טעם רע. Rex - שיחה 00:44, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
ראשית, עליך להבדיל בין "שחזור מהיר" שזה נועד אך ורק למשחיתים, לבין "ביטול" שנועד לכלל המשתמשים ואפילו לבירוקרטים. גם אותי ביטלו יותר מפעם אחת, וזהו צעד מקובל גם נגד משתמשים ותיקים. הצעד נעשה כשאפשר להניח שהעריכה בטעות יסודה. כך לדוגמה, במקרה שלך הרי שטעית לחשוב שאפשר לערוך ארכיבים, (את ההבדל בין העריכה שלי שהייתה מחוייבת המציאות, לבין זו שלך שלא הייתה כזאת), וכך גם נימקתי בביטול; במקרה של גאולוס, הרי שהוא טעה לחשוב שאחרי שהפך את הדף להפניה, הסיבה למחיקתו נעלמה, אך אני הייתי סבור שגם כהפניה הדף מיותר, וכך גם נימקתי בביטול. כשהביטולים שלי מגיעים עם נימוק, וכשהם על סמך הבנתי שהייתה כאן טעות-יסוד, הרי שהם לגיטימיים, מקובלים ונהוגים מימות עולם.
עם זאת, אני מסכים איתך שיש איזושהי הרגשה של נחיתות במי שעריכתו בוטלה, אך אין זה אומר שהרגשה לא נעימה זו צריכה ליטול את האפשרות לבטל + נימוק ראוי בתקציר. מקסימום, תמיד אפשר להחזיר את הביטול. ברוב הפעמים כשבוטלתי, זה היה ביטול נכון, וכך גם ברורב הפעמים כשביטלתי. אין טעם לפנות לפני כל ביטול של עריכה מינורית שגויה למשתמש, גם אם הוא ותיק.
ובכל זאת, אכבד את רגשותיך, ואשתדל לזכור לא לבטל אותך, לפני שאני מתקשר איתך. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - לא מצביעים בסקרים? - לשם שינוי הצביעו דוקא בסקר הסקרים 00:54, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
תגיד לי, כל כך קשה לפנות למשתמש? כל כך קשה לא להכניס את צמד המילים המתנשא (כן, מתנשא, וללא טרחנות ווכחנות אינסופית) "שחזור גרסה"? אם התשובה חיובית - ראה את עצמך כאילו לא פניתי אליך מעולם. אם התשובה שלילית, אני וכל משתמש אחר, (וגם אתה במקרים ההפוכים) נהנה יותר. תודה. Rex - שיחה 01:12, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
ישראל, שוב מדובר על "ביטול" ולא "שחזור". זה לא קשה, אבל זה דבר נהוג ונפוץ לבטל גירסאות של ותיקים, ואם אתה סבור שזה דבר בלתי ראוי, פתח דיון במזנון. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - לא מצביעים בסקרים? - לשם שינוי הצביעו דוקא בסקר הסקרים 01:14, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
תראה איזה יופי כאן וכאן. אתה אומר שלא קשה? מעולה. אם יש לך טיפה משקל לנוחיות ולאי נעימות של הזולת זה אמור להימדד כאן. מעורר השראה ההיצמדות שלך לנהלים כאן ובשחזור שערכת לי. אז סורי, אין הנחיות מנהלתיות להתנהג כמו קולי, אולי תרצה לחסום אותו על חריגה מכללי התנהגות? בעצם מה אני מנסה בכלל לדבר לאחר אמירה כמו "אך אין זה אומר שהרגשה לא נעימה זו צריכה ליטול את האפשרות לבטל + נימוק ראוי בתקציר.". סליחה שהטרדתי את מנוחת דעתך. לא אפנה שוב. Rex - שיחה 01:26, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
לי אין בעייה להיענות לאתגר להפוך את תרבות הדיון כאן לנעימה יותר. אך, רציתי להסביר לך, שזה לא שכולם כאן נעימים ונמנעים מלשהשתמש בכפתור הביטול נגד ותיקים, אלא שזה נחלת רבים כאן, וכל מקרה לגופו. לא בדקתי את המקרים של קולי, אבל אינני בטוח שמדובר במקרים הדומים למקרים שלי (הנחה הגיונית שמדובר בטעות אנוש סבירה). כמו כן רציתי להרבות בינתך בכך שאם תרצה לגרום ליתר נעימות כאן, הרי שעליך לפנות בעניין זה למזנון, כך שהיא תהיה פנייה לכלל המשתמשים הרבים בכפתור הביטול. מדוע אתה פונה אליי אישית, כאשר אני נוהג בדרך כל בשר?.
ואם כבר בנעימות עסקינן אז: לא יודע למה, אבל יש לי הרגשה שתמיד כשאני או אחרים לא מקבלים את הערותיך אתה משאיר סיום לא נעים, ומסרב לקבל את העובדה הפשוטה שלגיטימי שחושבים אחרת ממך. זה לא נעים לדון איתך, כשיודעים שאם מסרבים לפקודתך, נענים בטריקת דלת. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - לא מצביעים בסקרים? - לשם שינוי הצביעו דוקא בסקר הסקרים 01:40, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
סבבה, אז ככה. אני משתדל בכל מקרה (לגופו) לחשב ולבדוק כיצד לא לפגוע בנעימות הזולת בויקיפדיה. למעט במקרים שאני מתקצף במכוון או בשגיאות אנוש. כך שכל בקשה מצידי והערת תשומת ליבי, סביר שיתקבלו בברכה. ולגבי האחרים, הייתי פונה בכל מקרה אחר שהיה מתרחש, למעט במקרים שזוהי מחמת איבה מופגנת, מה שלא היה נראה לי במקרה שלך עם ליזענסק. אין לי עניין לחנך את האנשים, יש לי כן עניין לשתף אותם ולהעלות מודעות לחווית המשתמש כפי שנתפסת אצלי. אדרבה, שתף אותנו בדברים ששמת לב, שתף אחרים, ובפרטי, שזה תועלתי הרבה יותר מבמזנון, ככה, אחד על אחד, לא כך? אני בטוח שיהיה לי הרבה יותר נחמד לפנות אליך לאחר תגובתך האחרונה מאשר לפני כן, גם לך יהיה הרבה יותר נחמד לפנות אלי עם לא אשרה הרגשה כפי שתיארת. אני מתחיל להרגיש נחמדות להסתובב כאן במיזם מהרוח שתנשב מכאן כבר מעכשיו, ברצינות. ואתה צודק שלא כולם נעימים, אבל אני בטוח שמשקל נוהלי הדיון שלך בויקי הוא רב, זאת משום שאתה משתמש פעיל מעוד בתחומי הדיונים העניינים/החברתיים/המנהליים והניטור כאן בויקיפדיה. האדיבות שלך פירושה עשרות פניות אדיבות ביממה. אף מילה לא בציניות. Rex - שיחה 02:02, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
אינני יכול שלא להסכים עם רוח הנעימות המשודרת בדבריך. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - לא מצביעים בסקרים? - לשם שינוי הצביעו דוקא בסקר הסקרים 02:10, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]

לידיעתך[עריכת קוד מקור]

בלוח השנה הויקיפדי מוזכרים שני תאריכים של יום נישואיך. בברכה, יםשיחה • י"ד בתשרי ה'תש"ע • 18:31, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]

אני התחתנתי ארבעה פעמים. שניים מהם אני עדיין חוגג. וברצינות: יש רק אחד, למיטב ידיעתי, בב' חשון. איפה מצאת עוד אחד?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - אהבתי לויקיפדיה, על שום מה? 18:34, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
אתה? נשוי?? אתה לא נשמע.. Shirooosh - שיחה 18:35, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
מה, חשבת להציע? קריצה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - אהבתי לויקיפדיה, על שום מה? 18:37, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
כן ברור.. רק על זה חשבתי.. כמה זמן אתה נשוי? Shirooosh - שיחה 18:38, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
עוד מעט קט שנתיים. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - אהבתי לויקיפדיה, על שום מה? 18:39, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
אתה לא נשמע. Shirooosh - שיחה 18:41, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
גם בט', אלא אם אתה חוגג גם את היום האחרון של השבע ברכות... יםשיחה • י"ד בתשרי ה'תש"ע •
שירוש, את מתכוונת שאני לא נשמע נשוי או שאני לא נשמע בגיל המתאים?
ים, חלה כאן טעות. יום הנישואין שלי הוא כאמור בב'. בט' חוגגת אשתי יום הולדת (כן, כבר ביום האחרון של השבע ברכות הייתי צריך לקנות לה מתנה...), ובגלל הסמיכות כנראה התבלבלתי. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - אהבתי לויקיפדיה, על שום מה? 18:58, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
חחח.. אתה כותב אשתי וזה נשמע לא אמיתי.. אתה פשוט לא נשמע נשוי. סוף פסוק. Shirooosh - שיחה 19:03, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
כנראה בגלל גילי הצעיר יחסית. אצלינו נהוג להתחתן בגיל צעיר בהרבה מאשר הנוהג אצל רוב אחינו בני ישראל (כולל חלק הארי של המגזר הדתי). הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - אהבתי לויקיפדיה, על שום מה? 19:05, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
למה, בן כמה אתה? 18? Shirooosh - שיחה 19:07, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
את זה לא אכתוב בגלוי. אשלח מייל. אגב, תמיהתך מוכיחה שלא קראת את תיבות המשתמש שלי, בהן מופיעה גם {{משתמש נשוי}}, ומגיע לך "נו נו" על זה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - אהבתי לויקיפדיה, על שום מה? 19:11, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
אופס.. עכשיו אני רואה.. אבל היא לא בולטת בכלל. Shirooosh - שיחה 19:15, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
מה רצית? שאכתוב בכותרת ראשית:


משתמש זה נשוי לאשה הנפלאה בתבל


הא??. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - אהבתי לויקיפדיה, על שום מה? 19:18, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
זה מה שאני הייתי עושה אם הייתי נשואה לאיש הנפלא בתבל.. (אבל במילא אנלא מתכוונת להתחתן) Shirooosh - שיחה 19:20, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
מה? לא מתכוונת להתחתן?. גם את החלטת שמוסד הנישואין מיושן?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - אהבתי לויקיפדיה, על שום מה? 19:22, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
שכחת שהיא דובה? Kulystabשיחההמטמון מחכה למוצא • י"ד בתשרי ה'תש"ע • 19:25, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
קולי הוציא לי תמילים מהפה. Shirooosh - שיחה 19:28, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
אה. אבל תבואי בברית הזוגיות, בצורה המקובלת עלייך?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - אהבתי לויקיפדיה, על שום מה? 19:32, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
חחח.. אולי בגיל 40. Shirooosh - שיחה 19:35, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
אני מצטער למען האיש היה יכול להיות בעלך, והפסיד את "האשה הנפלאה בתבל" (אחרי אשתי). הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - אהבתי לויקיפדיה, על שום מה? 19:45, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
אוה.. Shirooosh - שיחה 19:47, 1 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]

מייל[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב,

בדוק בבקשה את התיבה שלך. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 05:16, 2 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]

עוד לא נולדת, וכבר הספקת להתחתן פעמיים ?[עריכת קוד מקור]

האיש והאגדה שלום, לפי ויקיפדיה:שער הקהילה/לוח אירועים עוד לא נולדת - כלומר תאריך הלידה שלך לא מופיע, ולעומת זאת מתברר שאתה חוגג יום נישואין גם ב-ב' בחשוון וגם ב-ט' בחשוון. מזל טוב לך ולנשותיך, אבל מקובל שרושמים יום הולדת ולא יום נישואין, ובטח לא שני ימי נישואין. ‏ΔΜΫ‏ • שיחה • 09:56‏, 04/10/2009 • ט"ז בתשרי ה'תש"ע

בהחלט הישג, כל הכבוד. איתי פ. - שיחה 09:58, 4 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
ע"פ המקרא והמפרשים המתין יעקב אבינו שבוע בין נישואיו ללאה לבין נישואיו לרחל. נראה שגם האיש שלנו באגדה עשה כן, שהלא ישנו הפרש של שבוע בין ימי נישואיו. מזל טוב, מזל טוב! ברי"אשיחה • ט"ז בתשרי ה'תש"ע • 10:15, 4 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
ראו #לידיעתך. תאריך הלידה שלי מופיע בלוח: ב-05.09. ומה האיחולים. למיטב ידיעתי יש עוד כשבועיים ימים ליום הנישואין. מקובל בהחלט לרשום את יום הנישואין בלוח. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - לא מצביעים בסקרים? - לשם שינוי הצביעו דוקא בסקר הסקרים 18:28, 4 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
בכל מקרה, תודה לכולכם. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - לא מצביעים בסקרים? - לשם שינוי הצביעו דוקא בסקר הסקרים 18:29, 4 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
השארתי את ב' בחשוון, אבל תיקנתי ב-ט' בחשוון ‏ΔΜΫ‏ • שיחה • 09:53‏, 06/10/2009 • י"ח בתשרי ה'תש"ע
אוח, חשבתי שתיקנתי לגמרי. מסתבר שלא. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - לא מצביעים בסקרים? - לשם שינוי הצביעו דוקא בסקר הסקרים 13:26, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]

שמעי גרמניה[עריכת קוד מקור]

ראה מה שכתבתי להראל בדף השיחה שלו--Galoren.com - שיחה 23:22, 4 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]

צבי פסח פרנק[עריכת קוד מקור]

מסתבר שהאלמוני דווקא צדק, הספר 'שעשועי צבי' לא נכתב על ידי רבה של ירושלים אלא על ידי מחבר אחר בשם זהה. בברכת מועדים לשמחה, נת- ה- - שיחה 15:47, 5 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]

נכון. שחזרתי את האנונימי בגלל שלהערה שכתב אין מקום בתוך הערך. התיקון שעשית על פיו מצוין. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - לא מצביעים בסקרים? - לשם שינוי הצביעו דוקא בסקר הסקרים 18:45, 5 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]

שיחה מכתב ח"י משפחות[עריכת קוד מקור]

שנינו ביחד רצינו להעביר לדף שיחה, אני העברתי לשיחה:מכתב ח"י משפחות ואתה העברת לשיחה:מכתב ח"י המשפחות Face-smile.svg איתי פ. - שיחה 01:25, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]

כן, ראיתי כשבאתי להפנות מאחד לשני. קורה. שוין. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - לא מצביעים בסקרים? - לשם שינוי הצביעו דוקא בסקר הסקרים 01:33, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]

סקריפט השחזורים[עריכת קוד מקור]

שלום, תוכל להציץ בדף השיחה של יוני ולראות את הבקשה שלי שם? ראיתי שאתה משתמש בו. איתי פ. - שיחה 18:53, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]

ראה כאן. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מפעיל אמין וחזק, זה בידכם 18:57, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
לא הולך. לא נורא, בכל מקרה תודה. איתי פ. - שיחה 19:02, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
צריך לשנות משהו באופן השחזור? איתי פ. - שיחה 19:11, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
מה עשית בדיוק? ומה לא הולך?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מפעיל אמין וחזק, זה בידכם 19:13, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
העתקתי את הקוד למונובוק שלי. טעיתי? איתי פ. - שיחה 19:15, 6 באוקטובר 2009 (IST)[תגובה]
ומה לא הולך?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מפעיל אמין וחזק, זה בידכם 19:20, 6 באוקטובר 2009 (IST)