שיחת משתמש:האיש והאגדה/ארכיון 6 - הפרישה והחזרה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Crystal Clear action editpaste.png
שלום. דף זה הוא דף שיחה מאורכב.
נא לא להוסיף בו מידע חדש!

ניתן ללחוץ כאן כדי לפתוח דיון בדף השיחה העדכני. תודה.


עזיבה[עריכת קוד מקור]

אני הגעתי לויקיפדיה לפני קצת פחות משנה כדי לתרום, כדי להיות בקהילה נחמדה וכדי להנות. לשמחתי מצאתי כאן אין ספור ויקיפדים ראויים לשבח, טובים, נחמדים וכאלה שחברתם היא חוויה אמיתית. הגיגיי על ויקיפדיה יוכיחו את היותי אדם שאוהב לחיות בשלום ובשלווה עם כולם. ואכן, רוב רובה של הקהילה הויקיפדית מורכב מפסיפס אנושי מגוון שהמכנה המשותף שלו הוא טוּב לב, נעימות ואימפתיה. אני כידוע משתמש רגיש שנוטה להיקלע לסערת רגשות לעתים לנוכח עוולות חמורות. נטייתי זו היא לצערי שעמדה בעוכריי, חיבלה במאמציי לאמץ עצבי ברזל, ולהישאר בויקיפדיה.

בצער רב כשדמעות נוטפות להן על לחיי אני פורש מויקיפדיה לצמיתות. ולפרישה מצערת זאת יש סיבה אחת: לצערי גילגמש התנפל בימים האחרונים על ערכיי המושקעים בויקיפדיה, ותוך כדי הבטחה ש'יטפל' בערכיי כולם. טיפול של גילגמש התקיף בערכים אומר כך: השמצות והשתלחויות; מחיקות גורפות ללא אבחנה בין נכון-לא נכון, טוב-רע ושייך-לא שייך; מילוי דפי שיחה באזהרות מגוחכות המזהירות אותך מפני ניצול מחפיר של הבמה הויקיפדית לכתיבת שטויות והבלים ומאיימות עליך לבדוק את מה שאתה כותב כי אתה בור וטמבל; הסתה פרועה בניסיון לגרום למשתמשים נוספים לצעוד בדרכיו. שהחוויות האלה הן כידוע לא ממש נעימות.

אם זה לא מספיק לא זכיתי כמעט להגנה מספקת מהגורמים השונים בויקיפדיה. אמנם ויקיפדים רבים מצאו לנכון לגעור בגילגמש על תוקפנותו, אבל זה לא מנע מהם לשתף פעולה באופן אקטיבי או פסיבי עם מחיקותיו הגורפות ומניעת דיונים והתייעצויות כמקובל בויקיפדיה הבנויה על שיתוף פעולה. כל הנסיונות מצידי להגיע עם גילגמש לכדי שיתוף פעולה פורה הסתיימו במבוי סתום מצד גילגמש שהחליט שהוא הקובע מה נכון ומה לא, מה ייכנס לערכים ומה לא.

כעדות גילגמש כמה פעמים הוא הולך לממש את בעלותו הכוחנית על כל הערכים שלי, מה שאומר ירידת עמל רב שלי, עמל של ימים ושבועות לטמיון; השמטת הקרקע מתחתיי בויקיפדיה; מניעת כל סיפוק מהתנדבותי במפעל היפה של ויקיפדיה, ובעצם סילוקי מהקהילה הויקיפדית כולה. ברור לי שאם יתנו כאן לגילגמש להמשיך בפעילותו בצורה הזו, נגיע ביום מן הימים לויקיפדיה הנשלטת על ידי אנשים כוחניים, שהחופשיות והשיתופיות שלה רחוקות ממנה כמרחק שמיים וארץ.

לאור הפגיעה האנושה בבסיס עליו נשענת היותי משתמש תורם בויקיפדיה אני מודיע בצער רב שאני נאלץ לפרוש מויקיפדיה לצמיתות. לגודל שברי ויגוני זו פרישה כפויה, בה לא חפצתי. ידוע לכולם את משקל תרומותיי לויקיפדיה, ואני רואה את עצמי מפסיד הרבה בגלל פרישה כפויה זו. אך, הברירה היחידה שנשארה לי זו פרישה, אותה אני מעדיף על פני שברון לב ועוגמת נפש ממושכת עם כל מחיקה גורפת נוספת של גילגמש. אני מקלל את היום בו הצטרפתי לויקיפדיה, מאחר ואני לא חלמתי שכך תיראה פרישתי ממנה. חבל על דאבדין ולא משתכחין.

אסיים בתקוה שידידיי הרבים כאן יתנדבו לשמור על (מה שנותר מ)ערכיי, ואלי ישמשו שריון בפני חיציו של גילגמש. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 16:33, 16 ביולי 2009 (IDT)

לא נהוג למחוק דפי שיחה. יש לארכבם. ‏Ori‏ • PTT‏ 16:44, 16 ביולי 2009 (IDT)
אני שב ומציע את הצעתי האחרונה אליך - שתה כוס מים ועזוב את ויקיפדיה לכמה ימים. אין סיבה טובה להיכנס לסערת רגשות עקב ויקיפדיה ואני חושב שלהט הדיון מערפל כעת את שיקול דעתך. חזור אלינו בעוד כמה ימים או שבועות ונשמח לקבלך בחזרה בזרועות פתוחות. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 17:07, 16 ביולי 2009 (IDT)

למניעת אי הבהרה: הסיבה העיקרית לפרישה הינה בגלל המחיקות שהיו ושודאי יהיו בערכיי. גילגמש מצהיר במפורש שערכיי כולם יעברו מחיקות וקיצוצים תחת ידיו, קיצוצים שהוכחו עד עכשיו כבלתי הפיכים ובלתי ניתנים לדיון עליהם. קיצוצים שאף אחד לא מונע ושאומר: שכל עמלי יורד לטמיון ללא סיבה מוצדקת. (גילגמש מוחק קטעים שלמים, לעיתים בגלל שגיאה/אי דיוק אחד/ת, ומחיקותיו אינן משוחזרות לא על ידו ולא על ידי מישהו אחר אף שהן לא מוצדקות ברוב הפעמים; כשבנוסף הוא לא דן על המחיקות או על החומר שנמחק באופן שיאפשר שיתוף פעולה).

הפחד שרוב ערכיי עומדים בפני קיצוצים ענקיים כשלא יהיה מי שימנע אותם, מונע ממני להמשיך להיות בויקיפדיה. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 17:16, 16 ביולי 2009 (IDT)

אתה לא מדייק בפרטים. השגיאות שהיו הן חמורות ומקיפות. לא איימתי במחיקת קטעים כלשהם מערכיך, אלא אמרתי שעליך לבדוק אותם. זאת דרישה הגיונית וסבירה. אם אתה לא רוצה לבדוק אותם, אעשה זאת בעצמי. אין פה הזמנה למחיקה כלשהי, אלא רק תיקון השגיאות (אם יהיו כאלה). חבל שאתה בוחר להגיב בצורה ילדותית. אני מקווה שתשמע לעצתו של זהר. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 17:19, 16 ביולי 2009 (IDT)
אני מעולם לא ראיתי שגילגמש הבטיח לקצץ את ערכיך סתם ככה. חבל לפרוש בגלל דברים כאלה. בברכה, ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:45, 16 ביולי 2009 (IDT)

עוד תהיה כאן פסקת "חזור". והיא תהיה מוצפת. אדם נבושיחה 20:27, 16 ביולי 2009 (IDT)

אני מקווה שלאחר שתנוח קצת ותירגע, תחליט לחזור אלינו. מבלי להיכנס לתוכנה של המחלוקת, הדרך שבה גילגמש התבטא כלפייך בימים האחרונים הייתה מעליבה ולא ראויה, והיוותה ללא ספק הפרה של כללי ההתנהגות. לצערי, זו לא הפעם הראשונה. שני בירוקרטים העירו לו על דרכו וסגנונו, אך הוא המשיך, ואף הגדיל ואיים על אחד מהם. אבל - ויקיפדיה אינה גילגמש, וגילגמש אינו ויקיפדיה. יש כאן כאלה שמעריכים את תרומותייך והיו שמחים לראות אותך ממשיך איתנו. אנא שקול שוב את החלטתך, גם אם תזדקק לחופשה מסויימת. עד אז, לא אומר שלום כי אם להתראות. Lostam - שיחה 20:31, 16 ביולי 2009 (IDT)
זה סוג של חישול, אל תתיאש. לא לחינם נאמר גילגמש תתגמש. שנילישיחה 20:34, 16 ביולי 2009 (IDT)
האיש והאגדה, צר לי על החלטתך לפרוש. ‏nevuer‏ • שיחה 22:30, 16 ביולי 2009 (IDT)
האיש והאגדה, אנא, חזור בך, ואני ואתה ובן (הטבע?) נטייל בגן עדן...
אנא, שקול שנית את החלטתך. כידוע לך גם אני חשבתי על פרישה לפני תקופת מה, ואתה הפצרת בי שלא לעשות זאת. נימוקיך דאז היו מצוינים ותקפים גם להיום. אנא, אל תעניש את עצמך בגלל טפשותם של אחרים (ואין כוונתי למשתמש ספציפי בדווקא).
המצפה לראותך בקרוב - ברי"אשיחה • כ"ה בתמוז ה'תשס"ט • 10:53, 17 ביולי 2009 (IDT)
אנא חזור. אני מאוד רוצה לראות אותך כאן שוב. איתי פ - שיחה 13:21, 17 ביולי 2009 (IDT)
חבל שאתה פורש. מקוה שלאחר תקופת מה תוכל לראות יותר את הטוב מאשר את הרע. Hanay - שיחה 09:33, 18 ביולי 2009 (IDT)
הגעתי לדף זה כדי לשבח את האיש והאגדה על דבר מה, ולהפתעתי נתקלתי בהודעת הפרישה הזאת. האיש והאגדה הוא אחד המשתמשים היותר חביבים כאן, הוא מלא מרץ ונכונות לתרום ואני חושב שתרומתו מתבטאת לא רק במרחב הערכים, אלא גם בשיפור האווירה הכללית ככלל. אני בטוח שכל ניסיון אדיב לדון עם האיש והאגדה בנועם ובחביבות בקשר לערכיו ינחלו הצלחה רבה, אפילו אם התוצאה הכללית תהיה מנוגדת לדעתו, אני בטוח שבדרך זאת הוא יקבלה. אני מציע שהצדדים הניצים ינצלו במה זאת לפיוס שיטיב הן עם תחשותיהם ורגשותיהם האישיים והן עם ערכי ויקיפדיה. דניאל ב. 21:11, 18 ביולי 2009 (IDT)
מסכים לחלוטין. איתי פ - שיחה 00:27, 19 ביולי 2009 (IDT)
גם מסכים לחלוטין. MT0 - שיחה 07:34, 19 ביולי 2009 (IDT)

אתה לא עוזב לשום מקום!![עריכת קוד מקור]

אתה וויקיפד שתרם לאין ערוך, רב שבחים וויקיפד חברותי! אני לא אתן שאתה תלך מוויקיפדיה. אין סיבה ללכת בגלל חילוקי דעות, ואפילו בגלל הקנטות כאלה ואחרות. אני מאמין שיש בך חוסן. חזור לפעילות!! MT0 - שיחה 07:31, 19 ביולי 2009 (IDT)

מה קורה[עריכת קוד מקור]

ראיתי אותך עורך ושמחתי, אך לפתע ראיתי כי מדובר בסך הכל בטעות. אולי תחליף את הסיסמה וכמו כן המייל הגיע? איתי פ - שיחה 21:06, 19 ביולי 2009 (IDT)

אכן, אחותי (גם היא משתמשת בויקי) ערכה היום בטעות מחשבוני פעמיים. זה כבר קרה בעבר אבל היום זה מעמיד את הודעת פרישתי בסימן שאלה, ולכן שחזרתי בשני הפעמים. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 21:09, 19 ביולי 2009 (IDT)

ידידי היקר והאהוב[עריכת קוד מקור]

בגלל תמיכתך לא עזבתי. עכשיו אני מבקש ממך להישאר. אתה חשוב כאן. ברכות, אריאל.פ - שיחה 21:43, 19 ביולי 2009 (IDT)

האיש והאגדה, אני מצטרף לקודמי המבקשים שתחזור. דוד שי - שיחה 21:59, 19 ביולי 2009 (IDT)
אני עדיין לא 100% בקו הבריאות ואכן אף שוחחנו טלפונית מיד לאחר הודעת הפרישה, כי קשה היה לי לכתוב! אני חוזר שוב: אנא אל תעזוב! אתה זה שהחזרת אותי לויקיפדיה ואתה זה שתברח? צריכים אותך כאן גם כאיש במלוא מובן המילה וגם כי הינך ללא ספק אגדה של בן אדם. ואיזה יופי, אני שמח שיש לך אחות הכותבת בויקי. בברכה, יהודה מלאכיפניה אליויקיהדות • כ"ח בתמוז ה'תשס"ט • 23:52, 19 ביולי 2009 (IDT)

נו באמת[עריכת קוד מקור]

איש, עשה לעצמך טובה ענקית. פעל כפי שהציע זהר, שתה מים, נוח לך כמה ימים מחוץ להמולת הויקי וחזור עלינו עם כוחות מחודשים.
זה קל להכריז "שוברים את הכלים ולא משחקים" אבל בוא נהיה אנשים בוגרים. • עודד (Damzow)שיחהיש לך משנה ויקיפדית? 00:42, 20 ביולי 2009 (IDT)

עודד, לא כדאי להקל ראש בכאבו, הוא באמת עבר השפלה. אני מקווה שהוא יחזור אלינו עם כוחות חדשים וישכח אאת העבר. איתי פ - שיחה 00:45, 20 ביולי 2009 (IDT)
חס וכרפס! לא הקלתי ראש ולו לרגע! אך אם זאת, אני כולי תקווה שנשוב לראותו כאן • עודד (Damzow)שיחהיש לך משנה ויקיפדית? 00:47, 20 ביולי 2009 (IDT)

שלום לך האיש והאגדה. אני מבין שנפגעת מדבריי. אני מצטער שהם גרמו לך עוגמת נפש. בסך הכל כוונותיי היו טובות. אני מציע לך להחליף את מה שכתבת בתבנית חופשת ויקי, להתנתק מפה לכמה ימים, לא לקרוא את דפי השיחה ולא לשחזר את העריכות של אחותך. פשוט לך ועשה משהו אחר בימים הקרובים כפי שהציע זהר. אני בטוח שתוכל לראות את הדברים מזווית אחרת וכשזה יקרה, תשוב. אשמח לראותך שוב בוויקי. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 07:36, 20 ביולי 2009 (IDT)

עכשיו באתי ודיי נדהמתי[עריכת קוד מקור]

איך אפשר לפרוש רק כי מישהו הרגיז אותך?! אני מתגעגע אליך, ואהיה מאושר אם תחזור. גוונא + תורה מה תהא עליה?! 16:26, 20 ביולי 2009 (IDT)

טעם חמצמץ של אכזבה. גוונא + תורה מה תהא עליה?! 18:45, 23 ביולי 2009 (IDT)

חזרת?[עריכת קוד מקור]

בכי תחזור MT0 - שיחה 01:06, 21 ביולי 2009 (IDT)

@[עריכת קוד מקור]

נשלח. איתי פ - שיחה 06:24, 21 ביולי 2009 (IDT)

חזרתי[עריכת קוד מקור]

אודה לכל אלה שתמכו בי והאיצו בי לחזור, והחלטתי לקבל את הבקשות החמות ובפרט את הבקשות הרבות שקיבלתי במייל ולחזור.

אמנם, גילגמש ממשיך בדרכו הנלוזה, והיום מחק עשרות קילו מערכיי, אבל החלטתי שעדיף לי ללחום מאשר להתייאש. ואלחם עד טיפת דמי האחרונה למען קוראי ויקיפדיה, להצילם ממחיקותיו של גילגמש. בברכה, הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 18:06, 23 ביולי 2009 (IDT)

ברוך השב. טוב לראות אותך בחזרה. Kulystabשיחההמטמון מחכה למוצא • ב' באב ה'תשס"ט • 18:11, 23 ביולי 2009 (IDT)
לא יודע בדיוק במה מדובר, אבל למה שלא תקחו בורר המבין בתחום שבו מדובר? חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ג' באב ה'תשס"ט • 18:48, 23 ביולי 2009 (IDT)
למשתמש זה אין רקע כללי בתחום לכן הוא טועה, לפעמים בצורה קיצונית. הוא ניסה לפנות ליוסי שיעזור, אך לא יצא מזה הרבה. אין ויקיפד רציני בתחומים האלה שמוכן לצדד בעמדתו או לפחות עד עכשיו לא היה כזה. כמו כן, גם אני שמח שהמשתמש חזר אלינו. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 18:54, 23 ביולי 2009 (IDT)
האיש והאגדה אני מאוד שמח שהחלטת לחזור. @ איתי פ - שיחה 19:25, 23 ביולי 2009 (IDT)
היי ברוך הבא! שמח לראותך כאן! ברכות, אריאל.פ - שיחה 20:41, 23 ביולי 2009 (IDT)
ברוך השב! אני יכול רק לשתף אותך בהשקפת עולמי שלי: כשמקום מסויים יקר לי וחשוב לי, וקורה בו משהו שלדעתי הוא שגוי וראוי תיקון, אני לא עוזב אלא להיפך - נשאר ומנסה כמיטב יכולתי לשנות, לתקן ולשפר. Lostam - שיחה 22:07, 23 ביולי 2009 (IDT)
א"ו, ממרומי גילי למדתי שרטוריקה לוחמנית אינה מועילה לעולם (אצא למלחמה וכו'). אני מאוד שמח שחזרת. תומר א. - שיחה 22:34, 23 ביולי 2009 (IDT)
ברוך השב! הגחתי לרגע מעיסוקיי, ונדהמתי לראות שפרשת - וזמן קצר אחר כך שמחתי עוד יותר לראות ששבת. מקווה שתישאר (מה זאת אומרת "מקווה", אתה חייב להישאר!), פעולתך הברוכה מועילה למיזם, ומקדמת אותו עוד ועוד, ואין על כך עוררין! אלדדשיחה 22:47, 23 ביולי 2009 (IDT)
תודה רבה לכולכם. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 11:19, 24 ביולי 2009 (IDT)

ברוך שובך. אני כאן תמיד לצידך MT0 - שיחה 11:40, 24 ביולי 2009 (IDT)

תודה רבה על כל התגובות המחממות שלך. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מדברים הרבה? - למה אני אוהב את ויקיפדיה? 11:45, 24 ביולי 2009 (IDT)