שיחת משתמש:החכם בלילה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, החכם בלילה, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
yechiel - שיחה 02:33, 24 באוקטובר 2017 (IDT)

חסידות גור[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בדף חסידות גור בוטלה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות שבוטלו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, בקרה וייעוץשיחה • י' בכסלו ה'תשע"ח • 19:22, 27 בנובמבר 2017 (IST)


בקרה וייעוץ חבל שאתה לא קורא את דף השיחה לפני שאתה מוחק הרחבה עם ציטוט.

אתה לא יכול למחוק ציטוט עם מקור גם אם הוא לא מוצא חן בעינך,תוכל לפתוח קודם דיון בדף השיחה ושם נדון!


נחסמת[עריכת קוד מקור]

Zeichen 267 - Verbot der Einfahrt, StVO 1970.svg
כפי ששמת לב, היה באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ו/או ערך ההבל שפתחת נמחק, כך ששום נזק לא נגרם, אולם בעקבות השחתה זו, ואולי אחרות, הוחלט לחסום אותך. הסיבה לחסימתך היא: כניסה למלחמת עריכה.
  • אם יהיו מקרים של השחתה חוזרת מצדך, אנחנו עשויים לפנות בתלונה לספק האינטרנט שלך.
  • מעשיך עלולים להוות עבירה פלילית. עליך לדעת כי נשקול פנייה לרשויות החוק אם ההשחתה תימשך.
    --היידן 19:44, 27 בנובמבר 2017 (IST)


אני שב כעת לוויקיפדיה ומגלה לצערי כי נכנסת למלחמת עריכה ונחסמת. אני לא נחשב למצרי הצעדים של עורכים חדשים, אך במקרה זה אני חושש שבאת לוויקיפדיה כדי לקדם אג'נדה אישית בנושאים מסוימים. אחת ההמלצות הטובות ביותר עבור עורכים בוויקיפדיה, ובפרט למתחילים, זה להרחיב את הידע לאו דווקא בנושאים אישיים וטעונים. וויקיפדיה היא אנציקלופדיה רחבה שמטרתה להרבות את הידע הגלובלי. לא במה לחידוד עמדות יריבים. כמו כן לציין "עצלות" לעורך אחר, זה דבר לא מומלץ. זה עשוי להיות עבירה על וק:כה. ביקשתי ממך לפתוח דיון בדף השיחה, ובמקום זאת בחרת לעבור למלחמת עריכה. כאן אתה טוען כי בקרה וייעוץ "התעצל" לקרוא את הדיון בדף השיחה. אשמח אם תוכל למקד אותנו איפה הדיון שם על הוספה זו. אני לא מצאתי זאת. העריכה האחרונה בדף שיחה זה נעשתה לפני למעלה משבועיים. כך שאם אני נחשב ל"עורך ותיק", קראתי את דף השיחה ולא מצאתי מה רצית ממנו. בינתיים נחסמת רק לשעתיים, אז אנא קח נשימה ארוכה, ושוב אלינו בכוחות חדשים וכוונות אמתיים - לערוך אנציקלופדיה. למד את הכללים הנחוצים לעניין זה והתנהל כנדרש. אשמח לעזור לך במה שאוכל. חבל שנקודות שוליות יובילו אותנו למקומות לא נעימים. קובץ על ידשיחה ♦ 20:08, 27 בנובמבר 2017 (IST)

קובץ על יד ראשית אין לי אג'נדה אותה אני רוצה לקדם, פשוט אני עורך את מה שאני מכיר ויודע וחושב שיש לי מה לתרום בכלל זה חסידות גור.

ובנוגע לדף השיחה כוונתי לפסקה זו:

בפיסקה 4.1 בנושא תקנות/החמרה בנושא אישות כתבתם "כיום קיום התקנות נמצא בנסיגה, וחסידים בגור אומרים שהתקנות נועדו בעיקר ליחידים שיכולים לעמוד בהן ולא לכלל החסידות‏[4]." בהסתמך על אמנון לוי, החרדים, עמודים 127-126 בתור חסיד גור אוכל לומר לכם שהתקנות נשמרות ביתר שאת תחת פיקוחו של האדמור הנוכחי. לא הייתי ממליץ לכם להסתמך על מקור שאיננו מתוך החסידות ברוב המקרים נופלות טעויות מחוסר ידע מהנעשה בתוך החסידות 95.86.110.90 12:40, 14 במרץ 2014 (IST)

להוי ידוע שהתקנות בנושא אישות תקפים גם כיום ולא כפי שכתב אמנון לוי שאיננו מבין מילה וחצי מילה בחסידות גורמשה רבנו השני (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום

א. בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת החכם בלילה - שיחה 20:20, 27 בנובמבר 2017 (IST) (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן חשוב להקפיד עליה. ב. אני בהחלט מאמין לאמנון לוי שכך אמרו לו חסידים, וממילא זה מקור מתוך החסידות. גם מי שאומר ששום דבר לא השתנה - ייתכן שיש לו אינטרס לומר כך, בשל כבודו של הבית ישראל. נרו יאיר • שיחה • י"ב באדר ב' ה'תשע"ד • 13:36, 14 במרץ 2014 (IST) ומי שאומר שהדברים השתנו - לא ייתכן שיש לו אינטרס לומר כך?! אולי. רק שהוא נחשב כמקור ואתה לא. יש בויקיפדיה כללים. • צִבְיָה • שיחה • כ"ו באלול ה'תשע"ד 22:17, 21 בספטמבר 2014 (IDT) הניסוח כיום, בעייתי ביחס לספר שיצא לאור לפני שני עשורים. ביקורת - שיחה 22:30, 21 בספטמבר 2014 (IDT) מסכים עם הטענות שיש חוסר דיוק בדבריו של אמנון לוי (כמובן שלא בכוונת מכוון), חבל שכל מי שמכיר את החסידות יודע שזה ממש לא נכון ושהתקנות נשמרים כיום לפחות כמו מאז החלו התקנות בחייו של האדמו"ר הבית ישראל. וכאשר אנשים מתוך החסידות מעוניינים לעדכן את הערך הם צריכים להביא "מקור" נגדי לאמנון לוי. אז זהו שאין כיום מקור לקהילות כל כך סגורות ושמרניות יותר טוב מהאנשים שהיו שם.


אז עכשיו סוף סוף יש מקור נטרלי הייתי מצפה ממכם פשוט לקרוא אותו...החכם בלילה - שיחה 20:20, 27 בנובמבר 2017 (IST)

אתה מפספס את הנקודה. הדיון כאן אינו אם אתה צודק או טועה. זה דיון לדף השיחה. לא בגלל זה נחסמת, אלא בגלל שאתה מנהל מלחמות עריכה, וכל עוד תמשיך בזה מן הסתם תיחסם שוב ושוב. נרו יאירשיחה • ט' בכסלו ה'תשע"ח • 20:28, 27 בנובמבר 2017 (IST)


נרו יאיר נכון שאני מנהל מלחמת עריכה כי אני רואה חשיבות באנציקלופדיה נכונה ומעודכנת ולא כזו שנתקעת עם מאמר משנות השמונים ושלא ניתן להביא דעה נגדית וגם אם יש מקור. החכם בלילה (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

אז תוכל להישאר צודק וחסום. בהצלחה. נרו יאירשיחה • ט' בכסלו ה'תשע"ח • 20:39, 27 בנובמבר 2017 (IST)

נרו יאיר להזכירך את זה את כתבת ב-2014 "אני בהחלט מאמין לאמנון לוי שכך אמרו לו חסידים, וממילא זה מקור מתוך החסידות. גם מי שאומר ששום דבר לא השתנה - ייתכן שיש לו אינטרס לומר כך, בשל כבודו של הבית ישראל. נרו יאיר • שיחה • י"ב באדר ב' ה'תשע"ד • 13:36, 14 במרץ 2014 (IST)"

ואני רואה שיש בויקיפדיה אפשרות למלחמת עריכה אז אני רוצה לנצל את האפשרות מה הבעיה בכך? החכם בלילה (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

אני חוזר על דבריי ועל דברי נרו יאיר, נא הימנע ממלחמת עריכה ועבור לדון בדף השיחה. אני מבין שאתה נמצא כעת בלהט עריכה, אך דווקא בגלל זה חשוב להיצמד לנהלים. לו הייתי חפץ בסילוקך, לא הייתי מפנה אותך לדיון בדף השיחה, אלא "מחמם" אותך שוב למלחמת עריכה וגורם לחסימתך הארוכה יותר עד לצמיתות. לא כן הם פני הדברים, אלא אני נותן משקל כבד לכך שאתה בכל אופן רוצה לתרום אובייקטיבית לוויקיפדיה, ולכן אני מבקש ממך לדון בדף השיחה שם עם פתיחת פסקה מסודרת, ורק אחר שתושג הסכמה בדף השיחה - ניתן יהיה לשנות על פי זה בערך עצמו.
שים לב, כדי שהמשתתפים בדיון יוכלו לתקשר בקלות ולהבין מי כתב כל משפט, נהוג לחתום בדפי שיחה באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה שאליה אתם מתייחסים – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. בברכה,. קובץ על ידשיחה ♦ 21:51, 27 בנובמבר 2017 (IST)
בסדר הבנתי, הדיון עבר לדף השיחה אתם מוזמנים להשתתף בו החכם בלילה - שיחה 21:57, 27 בנובמבר 2017 (IST)

גור[עריכת קוד מקור]

שלום החכם בלילה בעבר ניהלת דיון בקשר לכדורים בחסידות. מה יצא מכך בסופו של דבר? עניין כ"כ משמעותי שאינו מוזכר.--שיבת ציון - שיחה 16:57, 5 ביוני 2019 (IDT)

שלום גם לך שיבת ציון, בסופו של דבר הצנזור קובץ על יד התיר לי לפרסם את המשפט הבא: "משנת 2012 עלו בכלי התקשורת עדויות שלפיהן מחנכים בחסידות מעודדים צעירים שאינם מקפידים על הכללים הנהוגים בה לקחת תרופות המדכאות את היצר המיני, תוך שיתוף פעולה של פסיכיאטרים[37]". לדעתי צריך לכתוב פרק שלם על התופעה, אשמח לעזור בעריכה.