שיחת משתמש:הרמיוני גריינג'ר וויזלי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, הרמיוני גריינג'ר וויזלי, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון

כתיבה בוויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

שלום,

ראיתי את פנייתך לשלומית קדם. אני ממליץ לך לעבור על מדריכי הכתיבה שלנו ובפרט על ויקיפדיה:לשון. כמו כן, אפשר לקבל סיוע אישי בויקיפדיה:חממה. יש שם מספר משתמשים שישמחו לעזור לך. אני מציע לך לבחור אחד מהם שנראה לך שתחומי העניין שלו דומים לשלך ולשתף איתו פעולה.

עברתי גם על חלק מהעריכות שלך. הינה אחת מהן:

  • זואי (ליאת בלו) (עונות 1–3) – נערה שהועברה לבית המחסה בגלל סיבוכים עם איש שירה באחיה, יהלי. בעונה הראשונה בת זוגו של בן אך הם נאלצים להפרד לקראת סוף העונה בניגוד לרצונם מכיוון שהם לא היו אמורים להיפגש, ובכך שניפגשו והפכו לזוג שיבשו את ההיסטוריה ובעונה השנייה בהיסטוריה אחרת גם בת זוגו. בעונה השלישית חזר אחיה לחיים על ידי קאיראן, בתמורה לכך שבבוא היום הוא ייעזר בה. בעונה השלישית מתאהבת בהוגו ונהיית בת זוגו.

החלק שלך הוא: "אך הם נאלצים להפרד לקראת סוף העונה בניגוד לרצונם מכיוון שהם לא היו אמורים להיפגש, ובכך שניפגשו והפכו לזוג שיבשו את ההיסטוריה". שימי בבקשה לב: הכנסת תוכן לתוך משפט קיים ובכך הארכת אותו מאוד. כעת, המשפט כולל המון מילים. זה לא נח לקריאה. המשפט צריך להיות קצר. אני לא יודע באיזו כיתה את, ומה למדת בשיעורי לשון והבעה ומה מלמדים כרגע בבתי הספר, אבל באופן עקרוני, בכל משפט צריכים להיות שני דברים עיקריים: נושא ונשוא. בנוסף לנושא ונשוא יש עוד כמה חלקים שיכולים להופיע. כדאי לצמצם את מספר המילים במשפט כך שיכלול אך ורק נושא אחד ונשוא אחד (פועל אחד). במשפט החדש שיצרת יש הרבה מאוד פעלים ולכן הוא לא באמת משפט, אלא שורה ארוכה אחת. מה שצריך לעשות הוא לשבור את הטקסט שכתבת לכמה משפטים על ידי הוספת נקודה במקום רלוונטי.

הקפידי בבקשה להשאיר נושא אחד ונשוא אחד בלבד. זה כלל שיעזור לך מאוד בכתיבתך. בנוסף, יש לשים לב לפיסוק. יש להקדים פסיק למילים מסוימות כמו "אך" או "אבל". יש להפריד בפסיקים את התמורה ועוד. אני מציע לך לקרוא על זה בדף עזרה רלוונטי. פשוט חפשי בדפים שמקשורים לדף שהפנתי אותך אליו. כמו כן, אפשר לפנות למשתמשים ותיקים כמו שפנית לשלומית קדם. גילגמש שיחה 08:59, 30 ביולי 2017 (IDT)