שיחת משתמש:זה ינחמנו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, זה ינחמנו, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
אלדדשיחה 21:31, 16 בספטמבר 2018 (IDT)

מערכת קבצים[עריכת קוד מקור]

שלום לך,
העריכה שלך שם נראית כשיבוש, ושוחזרה. אלדדשיחה 20:30, 16 בספטמבר 2018 (IDT)

אם כך אשמך שתסביר לי את הכוונה "להתייחס לדמות בחלק מהזיכרון הפנימי של המחשב", למיטב ידיעתי (הלא כל כך רבה לצערי) אין מושג כזה בזיכרון פנימי של מחשב - 'דמות'.--זה ינחמנו - שיחה 20:44, 16 בספטמבר 2018 (IDT)
ואני אשמח אם תוכל להסביר לי את המשפט הבא, שיצרת בעריכתך:
במקרים מסוימים מאפשרת מערכת ההפעלה גם להתייחס בחלק מהזיכרון הפנימי של המחשב מערכת קבצים, בצורה של דיסק זיכרון, הנדמה ליישומים כדיסק רגיל.
אילו היית מתקן את המשפט אחרת, בהוספת מילים, הייתי מבין. אבל מחקת מילה, והמשפט עכשיו לא ברור לי. תוכל להסביר? אלדדשיחה 20:52, 16 בספטמבר 2018 (IDT)
בוודאי, קודם תיקון, אני בחרתי להשאיר מהכפילות הלא ברורה 'להתייחס - לדמות' את המילה לדמות : "במקרים מסוימים מאפשרת מערכת ההפעלה גם לדמות בחלק מהזיכרון הפנימי של המחשב מערכת קבצים, בצורה של דיסק זיכרון, הנדמה ליישומים כדיסק רגיל"
פירוש: יש למחשב זיכרון פנימי (בדרך כלל ה- RAM) שנועד בדרך כלל לשימוש זמני(= הקדמה שלי). במקרים מסויימים מערכת ההפעלה מאפשרת ליצור מצב שייראה כאילו בזיכרון הפנימי יש מערכת קבצים (=לדמות בחלק מהזיכרון הפנימי של המחשב מערכת קבצים), הצורה שבה מדמים מערכת קבצים בזיכרון הפנימי נקראת דיסק זיכרון (=בצורה של דיסק זיכרון), בעזרת צורה זו נראה למשתמשים הזיכרון הפנימי כדיסק רגיל [זיכרון חיצוני] שבו אפשר ליצור קבצים (=הנדמה ליישומים כדיסק רגיל).
אמנם היה אפשר להבין שהתיקון היה צריך להיות כזה: "במקרים מסוימים מאפשרת מערכת ההפעלה גם ליצור בחלק מהזיכרון הפנימי של המחשב מערכת קבצים, בצורה של דיסק זיכרון, הנדמה ליישומים כדיסק רגיל" אך נראה לי שבזיכרון הפנימי אי אפשר לעשות מערכת קבצים אמיתית כי חלק מהדרישות ממערכת קבצים היא שתהיה עמידה בפני הפסקה תל התוכנית, בעוד שזיכרון פנימי נמחק במצב זה ככל הידוע לי--זה ינחמנו - שיחה 21:21, 16 בספטמבר 2018 (IDT)
אוקיי. אם כרגע המשפט נראה לך נכון יותר, וברור יותר (ובפרט, ברור לך ונראה בדיוק מה שרצית להגיד), תחזיר את העריכה שלך. אלדדשיחה 21:23, 16 בספטמבר 2018 (IDT)
תודה --זה ינחמנו - שיחה 21:25, 16 בספטמבר 2018 (IDT)

שיטת שולצה[עריכת קוד מקור]

השיטה הינה שיטה מרכזית בכל הבחירות שנערכות בויקיפדיה, ולכן רשמתי הגדרה יותר ברורה ונגישה לציבור הרחב... ולא הגדרה מתמטית פורמלית.... RonyH73 - שיחה 21:38, 28 בינואר 2019 (IST)

קודם כל כתבת טעות, אם תסתכל על הקישור של יחס סדר חזק שיצרת תראה שגם הוא יכול להיות חלקי. כמו כן זאת ממש הארכה מוגזמת, הוספתי שם שזה יחס סדר חלקי. אבל זה ממש כתוב שלא צריך שיהיה דירוג בין שניים, אם אתה רוצה אולי אפשר להוסיף במפורש שהם שווים, אבל אני לא מקבל את זה שזה כתוב בצורה פורמלית מדי מכדי שאפשר להבין זה ינחמנו - שיחה 21:51, 28 בינואר 2019 (IST)

לגבי הפורמליסטיקה, הכוונה בסופו של יום הינה להסביר לאדם מן הישוב ללא רקע מתמטי כי ניתן לבחור בגדול ממש, ובגדול שווה.

נ.ב. הערך לא טוב, ההסבר על האלגוריתם ממש חסר. אני ארחיב בהמשך, כולל התייחסות למשפט ארו RonyH73 - שיחה 19:25, 30 בינואר 2019 (IST)

אני מסכים שצריך שאדם מן היישוב יבין, אם הפסקה שכבר כתובה לא מובנת לאדם מן היישוב אז תקן אותה, חבל להכניס כפילויות באריכות לדעתי. בכל מקרה גם מקובל בוויקיפדיה להניח שאדם מכיר את המושגים ואם לא אז הוא יפתח את הקישור, אם מישהו לא מבין מה זה סדר חלקי הוא מוזמן לפתוח.
אם אתה עדיין לא מסכים אז תעשה מה שאתה חושב, לא אשחזר אותך.
אגב, מקובל בתגובה בדף שיחה לעשות הזחות על ידי נקודותיים זה ינחמנו - שיחה 20:30, 30 בינואר 2019 (IST)

תודה![עריכת קוד מקור]

Kindness Barnstar Hires.png

שמתי לב לתרומתך הרבה לוויקיפדיה העברית, ורציתי להביע את הערכתי. תודה רבה!
בברכה, כובש המלפפוניםשיחה 17:10, 5 במרץ 2019 (IST)

הוסתי[עריכת קוד מקור]

על פי תבנית:ו או וו צריך להיות הווסתי. Uziel302 - שיחה 11:46, 1 ביולי 2019 (IDT)

טעות שלי, תודה על תשומת הלב ויישר כח עצום על המיזם --זה ינחמנו - שיחה 13:12, 1 ביולי 2019 (IDT)