שיחת משתמש:זור987

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, זור987, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
Botend - שיחה 16:35, 22 בדצמבר 2011 (IST)

עריכותיך האחרונות[עריכת קוד מקור]

ערב טוב. בעריכותיך במיזוג אוויר, משנק, נורה פלואורסצנטית, משנק ונורה חשמלית אתה משנה את הטקסט ומוסיף תוכן עם קביעות שאינן ברורות מאליהן. אנא צרף מקורות תומכים לעריכות שלך. זה שנכתב בתקציר העריכה "הוספת העובדה ש..." איננה מספקת. בשיטוט קל מצאתי למשל את זה [1] ושם כתובים דברים אחרים. בברכה Assayas שיחה 22:11, 17 במאי 2012 (IDT)

תשובה ל-Assayas[עריכת קוד מקור]

הרבה מהמידע שעל פיו הכנסתי שינויים בערכים במיזוג אוויר, משנק, נורה פלואורסצנטית, משנק ונורה חשמלית, הוא מפה לאוזן, או מפורומים שעל פי רוב אינם מתאימים להוות מקורות לויקיפדיה. כמו כן, עלי להסתמך רק על מקורות מחו"ל בכל הקשור לתחום התאורה למשל, מאחר והמידע שמופיע במקורות ישראליים בתחום התאורה הוא תכופות שקרי ולא נכון.

הוספת מקורות וכן קישורים חיצוניים, היא פעולה קשה ומסובכת לי. ביכולתי להוסיף קישורים חיצוניים לאתרים www.lighting-gallery.net (קהילת תאורה) ו-www.lamptech.co.uk (אתר מידע בתחום הנורות), מהם קיבלתי את רוב האינפורמציה.


בקשר לשינויים שביצעתי בערכים נורה חשמלית ונורה פלואורסצנטית: המקור שנתת, [2], עלול להיות בחלקו לא נכון, שכן בחברת החשמל מבינים בערך כמעט אפס בתאורה ובחסכון בחשמל אם הם חושבים שנורה פלואורסצנטית קומפקטית (כזו עם משנק מובנה שמיועדת להתקנה במקום נורת ליבון, ולא בגוף ייעודי בשביל נורה קומפקטית ללא משנק מובנה) יעילה פי 5 בצריכת החשמל ואורך החיים שלה הוא כה גבוהה בהשוואה לנורות ליבון.

מחישובים עצמיים שהעליתי, למרבית הנורות הפלואורסצנטיות הקומפקטיות יש נצילות של לא יותר מ-50 לומן/וואט [כלומר יעילות של פי 4 בצריכת החשמל], וכי הן הבזבזניות ביותר בצריכת החשמל במשפחת הנורות הפלואורסצנטיות (קומפקטיות ללא משנק מובנה (PL), מרובעות (2D), טבעתיות וקוויות).

כמו כן, הנני מודע לכך, כי רבות מהנורות הפלואורסצנטיות הקומפקטיות אינן מחזיקות מעמד יותר זמן מנורות ליבון (תוך כמה ימים עד חודשים ספורים), כאשר בחלק נכבד מהמקרים, המשנק שלהן סיים את חייו לפני הנורה. חוויתי את זה מנסיון אישי, אך באינטרנט, רק בפורומים בחו"ל, וחיפוש מאמרים מחו"ל בעניין יכול להיות מסובך מאוד בשבילי.

בנוסף, אורך החיים של נורה פלואורסצנטית קומפקטית, מושפע מאוד מסוג גוף תאורה שבה הנורה מותקנת. לדוגמא נורה תחזיק מעט מאוד זמן מעמד בגוף אטום לעומת בגוף כמו מנורת שולחן דקורטיבית בה היא מופנית כלפי מעלה, בשל העובדה שבגוף אטום המשנק המובנה של הנורה והנורה עצמה לא יכולים לשחרר את החום שלהם. במנורת שולחן דקורטיבית, השפופרת של הנורה לא תחמם את המשנק והחום שלו ישתחרר החוצה מכיוון שאויר חם עולה למעלה.

בקשר הפוספור של נורה פלואורסצנטית רגילה וקומפקטית: פוספור של נורה פלואורסצנטית רגילה רגיש מאוד לתנאי החום של נורה פלואורסצנטית קומפקטית. שלושת הפוספורים המשמשים את הנורות הפלואורסצנטיות הקומפקטיות, מסוגלים לעמוד טוב יותר בתנאי החום שלהן.

הכספית בנורה פלואורסצנטית הוא חלק מרכזי בה, משום שהוא זה שאחראי על פליטת הקרינה האולטרה סגולה שמאירה את הזרחן. נורות פלואורסצנטיות שזורחות באור ורוד קלוש הן נורות שאיבדו את כל הכספית שהייתה בהן, לאחר שנספגה בתוך הזרחן שבהן, או כאלו שבמהלך הייצור שככו להוסיף להן את הכספית.

עם זאת תיקנתי בשני הערכים את משמעות החשיבות של הכספית בנורה פלואורסצנטית, מאחר ובדף השיחה של הערך נורה פלואורסצנטית, מישהוא כתב שכל חלק בנורה הפלואורסצנטית הוא חשוב, ושיש להתייחס אל הכספית כאל מרכיב חשוב בנורה ולא כאל החשוב ביותר.

הגז האינרטי שבנורות הפלואורסצנטיות הוא ארגון או קריפטון.

שמה הנכון של נורת מתכת הלייד הוא "נורת מטל הליד"

השימוש במונח "נורת קסנון", לתיאור נורת פריקה לפנסים קדמיים של רכב, זהה במשמעותו לכינוי נורה פלואורסצנטית "נורת ניאון". מדובר פה בסוג של נורת מטל הליד עם גז אינרטי של קסנון במקום ארגון, אבל חוץ מזה, היא איננה שונה מנורת מטל הליד רגילה.


בקשר לשינויים שביצעתי בערך משנק:

במרבית המקרים, נורה פלואורסצנטית יכולה להחזיק מעמד יותר זמן על משנק מגנטי מאשר על משנק אלקטרוני, מאחר ורוב המשנקים האלקטרוניים מדליקים את הנורות בצורה ששוחקת את האלקטרודות שלהן מהר יותר מאשר סטרטרים במשנק מגנטיים. במקרה והמשנק האלקטרוני אכן בנוי לאפשר מעל ל-5 הדלקות ביום (מדובר על פי רוב במשנק יקר מאוד במחיר של כמעט פי 4 גבוה יותר ממשנק מגנטי), מכיוון היא מכיל יותר רכיבים אלקטרוניים, אורך החיים שלו יתקצר בהתאם, ולרוב הוא יכשול לפני הנורה.

ההתחממות הפחותה של המשנק האלקטרוני, איננה מהווה יתרון כלשהו למשנק עצמו, משום שהוא עצמו רגיש יותר לחום. משנק מגנטי יכול לעבוד עשרות שנים בטמפרטורת עבודה סטנדרטית של 130 מעלות מבלי לכשול. לעומת זאת משנק אלקטרוני מחזיק רק כמה שנים בטמפרטורת עבודה של 60 מעלות.


בקשר לביצועים שביצעתי בערך מיזוג אויר:

מערכת קירור מים, מכונה תכופות "צ'ילר" בעולם המיזוג, מהמילה באנגלית Chiller.

מדחסים של מזגנים ביתיים ישנים עבדו עשרות שנים ללא תקלות עם אין ספור הפעלות מחדש ע"י התרמוסטט של המכשיר, על כן הפעלת המדחס במערכות מיזוג ביתיות איננה משמעותית בשבילו כמו במערכות מיזוג תעשייתיות וצבאיות, שבהן ההתנעה מאמצת יותר את המדחס בשל גודלו ומשקלו, וגם להבדיל ממערכת מיזוג ביתיות, למדחס במערכת מיזוג תעשייתית (כמו במערכת קירור מים למשל) לוקח זמן מסויים להאיץ למהירות העבודה שלו (להבדיל ממזגן ביתי בו המדחס מגיע מיד למהירות העבודה ללא זמן האצה בכלל), דבר שמגדיל את השחיקה בעת ההתנעה.

הפעולה הרצופה והמשתנה של המדחס במזגן אינוורטר לבדה איננה משפיעה על צריכת החשמל שלו, אלא רק מקטינה את גלי הקור והחום בחדר, בנוסף מזגן אינוורטר יכול להפסיק את פעולת המדחס אם מתרחשת חריגה בטמפרטורה.

החיסכון בחשמל תלוי בעיקר בערך ה-COP של המזגן. ככל שערך זה גבוה יותר, המזגן חסכני יותר בחשמל.

כמו כן כדי שמזגן אינוורטר יאפשר הגעה לטמפרטורה דרושה בזמן קצר, התפוקה המקסימלית שלו חייבת להיות גדולה ביחס לחדר הממוזג.

זור987 - שיחה 11:20, 18 במאי 2012 (IDT)

ראשית תודה על השקעתך בתשובה. את המקור נתתי כדוגמא ואינני יודע מאין קביעתך כי אינם מבינים, למיטב ידיעתי הם דווקא כן ואין להם אינטרס מסחרי משום שהם חב' ממשלתית ומונופול. לא מקובל להתבסס על מחקר אישי ("חישובים שעשיתי בעצמי") וגם לא על בלוגים כאלו ואחרים שם נאמרים "דברים מפה לאוזן" שאין לדעת היכן ומתי הומצאו, או אפילו על ניסיון אמפירי אישי, שכן שהוא לא בהכרח יתאים לכלל. מאחר ולגבי חלק ממה שאתה מכנה עובדות יש מחלוקת, ראוי שתמצא מקורות תומכים בעברית או באנגלית. אוכל לעזור לך בשמחה לשלב אותם בערך, או כהערת שוליים או כקישור חיצוני. כל שעליך לעשות הוא למצוא חומר רלוונטי ולציין אותו כאן עם הקשרו, כאשר את כתובת הקישורית רושמים בתוך: [כאן כתובת הקישורית]. בברכה Assayas שיחה 14:14, 18 במאי 2012 (IDT)

מצעד הגאווה[עריכת קוד מקור]

אני מצטערת, אבל שיחזרתי את שכתבת. הניסוח בעייתי בעיני גם אם הוא נכון והניסוח הקודם בהיר וטוב יותר. בברכה, דורית 17:08, 16 ביוני 2012 (IDT)

תשובה לדורית[עריכת קוד מקור]

דורית, מצעד הגאווה של תל אביב ב-2012, היה מצעד הגאווה הראשון בהיסטוריית מדינת ישראל שהשתתפו בו תיירים בכלל, בלי קשר למספרם. לא זכור לי על מצעד גאווה כל שהוא שנערך בישראל בנוכחות תיירים מכל רחבי העולם עד היום. במצעד הגאווה של תל אביב ב-2011 למשל, לא השתתפו תיירים כלל, זאת למרות שהוא היה בעל מספר המשתתפים הרב ביותר בהיסטורית מצעדי הגאווה בישראל, וכך גם במצעדים שלפני כן.

ביכולתי לכתוב בסוף הפסקה המתארת את המצעד של שנת 2012, כי זו הפעם הראשונה בהיסטוריית מצעדי הגאווה בישראל שתיירים מכל רחבי העולם השתתפו בו. זור987 - שיחה 17:22, 16 ביוני 2012 (IDT)

יש לך מקור שיאשש את הטענה שלך? גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 17:24, 16 ביוני 2012 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה -וההוכחה לכך היא? במצעדים קודמים אפילו תייר אחד לא הגיע? לא נשמע לי הגיוני וגם בלתי ניתן להוכחה. במילים אחרות, לא, אין ביכולתך לכתוב זאת. בברכה, דורית 17:24, 16 ביוני 2012 (IDT)
קראתי על מצעד הגאווה של תל אביב הרבה מאוד במהלך השנים בעיתונות הכתובה וכן באתרי החדשות באינטרנט. עד היום אני לא זוכר שהוזכרה נוכחות תיירים כלשהי במצעד הזה באמצעי התקשורת. רק השנה נוכחתי לשים לב לכך.
בנוסף, מצעד הגאווה בתל אביב, לא מוכר לי כבתור אירוע בינלאומי. התיאור שלו באתר Mako, הזכיר לי יותר את הקרנבל הברזילאי מאשר את מצעד הגאווה בת"א מבחינת הנוכחות הבינלאומית והתיירות בו. זור987 - שיחה 17:33, 16 ביוני 2012 (IDT)
ראה הערותי אליך בפוסטים הקודמים. הוויקיפדיה איננה במה למחקר מקורי, השערות והנחות אישיות או כאלו שמועלות במקורות לא מוסמכים. הוויקיפדיה היא אנציקלופדיה המעוניינת להתבסס על עובדות מוצקות המופיעות במקורות מהימנים. אם אין לך מקורות, אז בבקשה אל תניח הנחות במסגרת ערך אנציקלופדי. בברכה Assayas שיחה 18:45, 16 ביוני 2012 (IDT)

נורה פלואורסצנטית קומפקטית[עריכת קוד מקור]

Ambox blue question.svg
שלום לך,
בוויקיפדיה אנו נדרשים לערוך אך ורק עריכות מבוססות, והשינוי שביצעת בדף נורה פלואורסצנטית קומפקטית אינו עומד בסטנדרטים אלה.
אודה לך אם תסביר/י מדוע בוצע שינוי זה ועל סמך מה. לעת עתה השינוי בוטל עד למתן סימוכין מתאימים.

בברכה, Assayas שיחה 17:29, 23 באוגוסט 2012 (IDT)

תשובה ל-Assayas לגבי השינוים שלי בערך נורה פלואורסצנטית קומפקטית[עריכת קוד מקור]

המידע שנותנים לגבי נורות פלואורסצנטיות קומפקטיות כיום, הוא שגוי ואיננו נכון, ומתבסס על היתרונות של הנורות הפלואורסצנטיות הרגילות וכן על נורות פלואורסצנטיות קומפקטיות ללא משנק מובנה (PL, 2D וכ"ו).

שמעתי על מספר רב מאוד של מקרים הן בארץ, הן בפורומים של תאורה מחו"ל (כמו lighting-gallery.net), והן מניסיוני אישי, כי כמעט כל הנורות הפלואורסצנטיות הקומפקטיות שמיוצרות כיום אינן מחזיקות יותר זמן מנורות ליבון, ורבות מהן שורדות כמה חודשים בלבד. חשוב לציין גם שיש מעט מאוד גופים לנורות ליבון שמתאימים לעבודה עם נורות פלואורסצנטיות קומפקטיות (גופים סגורים או אטומים).

עקב מחירה הגבוה במיוחד (100 ש"ח לנורה) והגודל הענקי של נורות פלואורסצנט קומפקטית משנות ה-80 וה-90, מנסים היצרנים להקטין את גודלה של הנורה ע"י קיצוץ באיכות הייצור של הנורה והמשנק האלקטרוני המובנה שלה וכן להשתמש בעיצוב ספירלי במקום עיצוב ישר לשפופרת.

התוצאה, המשנק האלקטרוני שלה שרוי בטמפרטורות גבוהות בהרבה מאלו שהרכיבים שבו תוכננו לעבוד (כ-60 מעלות צלסיוס ואולי אף יותר). הכללת המשנק כחלק מהנורה מגביל את השימוש שלה למנורות שולחן דקורטיביות, נברשות וכן מנורות תלויות בלבד (אם איכות הייצור של רכיבי המשנק נחותה או אם משתמשים בנורה בזרקורים, פנסי חוץ או גופים אטומים, הנורה לא תחזיק מעמד יותר מנורת ליבון, מכיוון שהמשנק יכשל לפני השפופרת).

בנוסף, כל המשנקים שיש בנורות הפלואורסצנטיות הקומפקטיות מודרניות מדליקים את הנורה ע"י שליחת מתח גבוה לנורה ישירות וללא חימום אלקטרודות כלל (באופן הדומה להדלקת נורות פריקה בלחץ גבוה), על מנת להוזיל את מחיר הנורה, מה שמקצר באופן משמעותי את חייה, במיוחד אם הנורה מודלקת בתדירות גבוהה וגם בתדירות יומיומית. זור987 - שיחה 18:00, 23 באוגוסט 2012 (IDT)

פורומים אינם מקורות אמינים. עם כל הכבוד לתשובתך מעלה, אני יכול לכתוב להפך. So?. אינני מקור מוסמך, כך גם כב'. אבקשך לא להוסיף נתונים שאינם בדוקים ואינם אמינים. זוהי הערה חוזרת ונשנית לגבי עריכותיך. שנה נתונים רק בצירוף מקור בבקשה. Assayas שיחה 19:11, 23 באוגוסט 2012 (IDT)
טוב, תודה. זור987 - שיחה 08:33, 24 באוגוסט 2012 (IDT)

עריכותיך בערך נורה חשמלית[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחה:נורה חשמלית

פאר טסי[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת שוחזרה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות ששוחזרו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה. עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 15:56, 26 באוגוסט 2015 (IDT)

אנא ממך, אל תיכנס למלחמות עריכה. זה לא בריא ולא עוזר. אני מציע לך פעולה דו שלבית: א. תמשיך את הדיון בשיחה:YouTube ותוכיח בעזרת מקורות מוסדרים שיש אנשים רציניים שטוענים שיוטיוב זייפו נתונים או הטו אותם בצורה אחרת. אני משוכנע שאם הטענה הזו רצינית תמצא לה מקורות ראויים. ב. במידה ומסקנת הדיון היא שאכן לא מומלץ לציין מספר צפיות, תפתח ביון בויקיפדיה:מזנון על מנת להגיע להסכמה על מדיניות כללית שבעקבותיה נסיר מספרים אלו מערכים רבים אחרים (למשל אנדרדוס). ‏DGtal‏ - שיחה 16:09, 26 באוגוסט 2015 (IDT)
למשתמש DGtal: לפי דעתי, צפיות ביוטיוב אינן מקור אמין כל כך לזיהוי הצלחה של שיר בהשוואה למכירות או השמעות, אך אינני יודע איפה לפתוח במזנון דיון בנושא (לא מצאתי מקום שמתאים לדיון שלי, ואני לא יודע האם העמוד הראשי מתאים לדיונים בנושא שלי, מכיוון שהוא מבוי סתום בשבילי. אם היה בויקיפדיה פורום מסודר שאפשר להתמצא בו כמו שצריך, היה לי קל יותר לעשות זאת). זור987 - שיחה 13:28, 28 באוגוסט 2015 (IDT)

מכונת מזל[עריכת קוד מקור]

צודק בהחלט. עריכה טובה. --‏Yoavd‏ • שיחה 14:06, 25 בנובמבר 2015 (IST)

מלחמת עריכה[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. אבקשך להפסיק עם זאת את מלחמת העריכה בערך פורשה 911 מיידית. שחזרתי אתהערך לגירסה היציבה. אנא פעל לפי ההוראות בדף ויקיפדיה:מלחמת עריכה ודון על השינוי בדף השיחה של הערך. תודה על ההבנה. Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 15:49, 8 בספטמבר 2016 (IDT)

ויקיפדיה:ציוד נייד ברכבת ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום, העברת את הערך בטעות למרחב ויקיפדיה ולא בתוך מרחב הערכים. בברכה, ‏DGtal‏ - שיחה 15:58, 14 בדצמבר 2016 (IST)

תודה וסליחה. לא ידעתי האם צריך להעביר למרחב הערכים או למרחב ויקיפדיה. זור987 - שיחה 16:04, 14 בדצמבר 2016 (IST)
לא נורא. תיקנתי בינתיים. ‏Lionster‏ • שיחה 16:05, 14 בדצמבר 2016 (IST)

מתקן התפלה אשקלון[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף "מתקן התפלה אשקלון". הסיבה לכך היא: אינך יכול לשלול פרס כי לאחר מכן מישהו הצטיין יותר. ודאי שאינך יכול למחוק את עובדת מתן הפרס. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, שנילי - שיחה 12:34, 28 בדצמבר 2016 (IST)

לתשומת ליבך![עריכת קוד מקור]

אני מבין שחורה לך על מה שלטענתך מהווה "פרסומת". אביא לידיעתך שהכלל משתנה בין מקום למקום וההבחנה בו היא דקה ולעיתים גבולית. כך למשל דיווחים רשמיים עניניים-מקצועיים אינם מהווים הפרה של נוהלי ויקיפדיה, ועל כן מחיקת מידע זה היא בלתי נסלחת. בוקר טוב. בברכה: eli - שיחה 07:53, 27 בינואר 2017 (IST)

דיון בחשיבות של ערכים[עריכת קוד מקור]

היי, לא מוחקים ערכים שאינם השחתה פרופר עם תבנית:מחק. יש לפתוח דיון חשיבות. תומר - שיחה 12:46, 4 בפברואר 2017 (IST)

פתחתי דיון חשיבות בדף השיחה של הערך. לפי דעתי לערך הזה וכן לערך מחסני חשמל, אין מקום בויקיפדיה כי אין להם חשיבות אנציקלופדית, והם מופיעים בתוצאות החיפוש של גוגל.

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

הי זור, לידיעתך, כשרוצים לשנות או להעביר שם של ערך שמים תבנית תבנית:שינוי שם. לאחר מכן, נהוג לחכות כמה ימים לדיון לפני שמעבירים את הערך. לא שהיתה לי התנגדות במקרה של ג'אז הארנב, אבל לא השארת מספיק זמן לשיחה, ולא נתת זמן שישימו לב שיש דיון (לרוב יש הפנייה כששמים את התבנית). כך שרשמית זה לא הייתה העברה תיקנית. שים לב להבא. בברכה אמא של גולן - שיחה 16:28, 11 באוגוסט 2017 (IDT)

אינני יודע איך משתמשים בתבנית הזו, ובאיזה מקום להוסיף אותה בדף השיחה. זור987 - שיחה 20:42, 11 באוגוסט 2017 (IDT)
שלום זור, שמים בדף השיחה את התבנית (לא משנה איפה, אפשר לפתוח פיסקה חדשה)
{{שינוי שם}}

(בלי הקוד ששמתי כאן מסביב לתבנית , כדי שלא ייצא שדף השיחה שלך הוא דיון לשינוי שם). התבנית מקשרת את הדיון לקטגוריה, שכולם יכולים לראות, קטגוריה:ויקיפדיה: הצעות לשינוי שם דף. אם תסתכל במסך בצד שמאל למעלה, ליד שם המשתמש שלך, יש אפשרות ללחוץ על "רשימת המעקב". זה כולל את כל הדפים שאתה עוקב אחריהם. בנוסף בתחילת הדף יש קישורים לכל מני דפים שימושיים של הקהילה. בצד שמאל , יש דיונים: דינוי חשיבות, דינוי שינוי שם. זאת האפשרות של כל הקהילה והמשתמשים לראות את כל הדיונים שיש להם תבניות חשיבות, תבניות שינוי שם ועוד. ראה דיון לדוגמא בשיחה:הנמר הלבן. אם לא הצלחת לראות, אז תכתוב כאן ואנסה לצרף צילומי מסך. אמא של גולן - שיחה 18:53, 12 באוגוסט 2017 (IDT)

מכונת כביסה[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף "מכונת כביסה". הסיבה לכך היא: אין שום מניעה לפרט על מכונות כביסה בישראל. מחיקת הפרטים עלולה להיחשב השחתה. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, בקרה וייעוץשיחה • כ"ט בתשרי ה'תשע"ח • 16:08, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

כאשר המשתמשים הוסיפו מידע על ההיסטוריה של מכונת הכביסה בישראל, הם השמיטו את רוב המידע על ההיסטוריה של מכונת הכביסה בעולם, כך שרוב המידע בהיסטוריה של מכונת הכביסה התייחס לישראל בלבד, ומעט מאוד מידע שיקף באופן גלובלי את הנושא לפני שינויים אלו. הפסקה "אחריות" איננה רלוונטית לדעתי גם לערך, ומתייחסת לישראל בלבד. בגלל זה שחזרתי לגרסה שמלפני השינויים. זור987 - שיחה 16:12, 19 באוקטובר 2017 (IDT)
הי זור987, אני מציעה שאם אתה רוצה להוריד כמות גדולה מהערך, תרשום את ההסבר הזה גם בדף השיחה, כדי שיהיה אפשר לנהל דיון ולהבין למה התכוונת (ולא אולי שמחקת בטעות כמות גדולה של מידע). בקרה וייעוץ, לאור הסטוריית עריכותיו של זור, הייתי שואלת ובודקת לפני שהייתי מאשימה ישר בהשחתה, בברכה אמא של גולן - שיחה 19:00, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

הוברבורד[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ביקשת שנמחק את ההפניה מהוברבורד להאברבורד, כדי שאפשר יהיה להעביר לשם הנכון. לא היה צורך לפתוח שוב את הערך האברבורד. הכפילות נמחקה וקיים עתה רק ערך אחד בשם הוברבורד. Shani - שיחה 14:21, 19 בדצמבר 2017 (IST)

לא יודע למה זה קרה, אך בזמן שערכתי את הערך כאשר הוא עוד היה בשם הישן (האברבורד)(החלפת כל המופעים של האברבורד בהוברבורד), ושמרתי את השינויים, באותו הרגע, העברת את הערך, וכנראה ששמרתי את העריכות שלי אחרי שהעברת אותו ומסיבה שטרם ברורה, הגרסה נשמרה בנפרד, בשם הישן של הערך, וזה יצר את הכפילות. זור987 - שיחה 18:31, 19 בדצמבר 2017 (IST)
בסדר גמור. בקיצור, זה טופל והערך המיותר נמחק. Shani - שיחה 18:35, 19 בדצמבר 2017 (IST)

החלפת קונגלומרט בקונצרן[עריכת קוד מקור]

החלפות מעין זו מומלץ לעשות באמצעות בוט ההחלפות או בעזרת AWB.בברכה, Uziel302 - שיחה 20:23, 6 בפברואר 2018 (IST)

אוקיי תודה רבה. זור987 - שיחה 21:07, 6 בפברואר 2018 (IST)

הסרת קישור פנימי אדום[עריכת קוד מקור]

זור שלום תודה רבה לך על עריכותיך, ראיתי את עריכתך הזו ולא הצלחתי להבין מדוע הסרת קישור פנימי אדום במילה נורות פריקה? הסברת בתקציר העריכה שהסרת משום שאין ערך כזה. קישור אדום פירושו שאכן אין ערך כזה, אך הוא זכאי לערך משלו ובבא היום יבא מישהו חרוץ (אולי אתה) ויכחיל אותו, תוכל להצטרף למבצע הכחלת אדומים.
מה גם שבאותו ערך הופיע עוד קישור אדום אמנם לא תחת השם "נורות פריקה" אלא "נורת פריקה", כידוע שאנו מסירים קישור פנימי עודף, ומסתפקים בקישור פנימי אחד בכל הערך (מלבד חריגים). אשמח לסייע לך במה שאוכל. בברכה עט הזמיר - שיחה 09:18, 20 בפברואר 2018 (IST)

שימוש בשיחת ויקיפדיה:בקשות ממפעילים[עריכת קוד מקור]

שלום רב, אתה מעלה שם עניינים רבסים אולם דף זה לא משמש לכך אלא לנושאים שקשורים לדף בקשות ממפעילים. להלן מספר דפים שבהם אתה יכול להעלות את השאלות והבקשות שיש לך:

  1. אם אתה רוצה למחוק דף יש לעשות זאת בויקיפדיה:בקשות ממפעילים בפסקה המיועדת לכך. וכן כל הבקשות שצריך הרשאות מפעיל כדי לעשותם (הגנה על דף, מסתרת גרסאות ועוד).
  2. אם יש לך שאלה טכנית (מחיקה בויקינתונים שלא "עברה" לכאן, למשל) יש לעשות זאת בויקיפדיה:דלפק ייעוץ. גם שאלות על תבניות או בעיות עיצוב אפשר להעלות שם.

אם יש לך נושא שאתה לא יודע איפה לשים אתה יכול לשאול כאן או בדף שיחתי ואני אענה לך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:44, 20 בפברואר 2018 (IST)

מחקתי את הבינויקי כפי שאמרת. ולמקרים הבאים שאני לא אדע איפה לשאול שאלות טכניות בויקיפדיה, לפרסם זאת בדף השיחה שלי? זור987 - שיחה 16:52, 20 בפברואר 2018 (IST)
הי זור, שאלות טכניות שואלים בויקיפדיה:דלפק ייעוץ, שאלות לשוניות בויקיפדיה:ייעוץ לשוני. לא בטוח איפה? האם אחד מהדפים של ויקיפדיה:ייעוץ עוזר? עדיין אף שאלה לא נופלת בקרטריונים הללו? תייג אותי כאן ואענה לך. אמא של גולן - שיחה 08:33, 21 בפברואר 2018 (IST)

ליברה אופיס[עריכת קוד מקור]

תודה על התיקון בערך ליברה אופיס. מה שכן, אם המקור לשינוי שלך הוא מוויקינתונים, הרי שיכולת פשוט למחוק את השורה בתבנית כדי להשתמש בערך. ברוב המקרים זה עובד (ר' השינוי שלי בהמשך) אבל רצוי כמובן לבדוק בעזרת תצוגה מקדימה. Tzafrir - שיחה 13:13, 12 במרץ 2018 (IST)

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום זור987.

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק/ת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 15:51, 12 במרץ 2018 (IST)

אזעקת מלחמה[עריכת קוד מקור]

הי זור, המשתמש הוא משתמש חדש שעורך כבר חודש. לא נראה לי שזו היתה השחתה. מן הנימוס להסביר לו בדף שיחתו או בדף השיחה של הערך מדוע לדעתך זה לא מתאים להוסיף את הפסקה הזו. חג שמח אמא של גולן - שיחה 08:55, 5 באפריל 2018 (IDT)

זאת אכן הייתה טעות שלי, הנימוק לביטול שכתבתי. הייתי צריך לרשום "מיותר ולא תורם לערך" ולא שזאת הייתה השחתה. מה שקורה, יש לי קושי בהבנת עורך קוד המקור של ויקיפדיה, שבו נעשה שימוש לצורך ביטול עריכות של משתמשים. כמו כן, אני די מתקשה להסביר או להעיר לויקיפדים אחרים בדפי השיחה שלהם, לגבי העריכות שלהם. זור987 - שיחה 11:20, 5 באפריל 2018 (IDT)
אנא ממך, שים לב להבא, כיוון שלומר "השחתה" זה די חמור על מישהו, ואם זה מישהו חדש זה יכול לגרום לו להפסיק לתרום. אם אתה רוצה רק לבטל, פשוט תמחוק את הפסקה, ותרשום למה היא לא מוסיפה לדעתך. בברכה אמא של גולן - שיחה 11:44, 5 באפריל 2018 (IDT)

חתונת הנסיך הארי ומייגן מרקל[עריכת קוד מקור]

היי זור, ביטלתי את העריכה הנ"ל, שים לב שדווקא יש תימוכין למספר שני מיליארד, ערב נפלא--Haya831 - שיחה 21:12, 21 במאי 2018 (IDT)

היי Haya831. בערך בויקיפדיה האנגלית אין כל איזכור ל-2 מיליארד צופים, אלא כתוב שם מאות מיליוני צופים, וכך גם רוב המקורות שבאנגלית כותבים. במקור שבפסקה הפותחת, התימוכין לגבי שני מיליארד צופים הוא במקום לא בולט במיוחד לעין. זור987 - שיחה 05:23, 22 במאי 2018 (IDT)
אני מניחה שהכוונה שהפוטנציאל צפייה היה שני מיליארד ובפועל מאות מיליונים אכן הדליקו את המסכים(כך לפי המקור שמופיע בפסקת הפתיחה בערך), בברכה--Haya831 - שיחה 08:39, 22 במאי 2018 (IDT)
לפי דעתי כן. רוב התקשורת הבריטית והעולמית מעריכה את מספר הצופים ברחבי העולם במספר לא מוגדר של מאות מיליונים. זור987 - שיחה 12:46, 22 במאי 2018 (IDT)
תיקנתי, עם תימוכין חדשים, יום מקסים--Haya831 - שיחה 14:43, 22 במאי 2018 (IDT)