שיחת משתמש:זור987

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, זור987, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
Botend - שיחה 16:35, 22 בדצמבר 2011 (IST)

עריכותיך האחרונות[עריכת קוד מקור]

ערב טוב. בעריכותיך במיזוג אוויר, משנק, נורה פלואורסצנטית, משנק ונורה חשמלית אתה משנה את הטקסט ומוסיף תוכן עם קביעות שאינן ברורות מאליהן. אנא צרף מקורות תומכים לעריכות שלך. זה שנכתב בתקציר העריכה "הוספת העובדה ש..." איננה מספקת. בשיטוט קל מצאתי למשל את זה [1] ושם כתובים דברים אחרים. בברכה Assayas שיחה 22:11, 17 במאי 2012 (IDT)

תשובה ל-Assayas[עריכת קוד מקור]

הרבה מהמידע שעל פיו הכנסתי שינויים בערכים במיזוג אוויר, משנק, נורה פלואורסצנטית, משנק ונורה חשמלית, הוא מפה לאוזן, או מפורומים שעל פי רוב אינם מתאימים להוות מקורות לויקיפדיה. כמו כן, עלי להסתמך רק על מקורות מחו"ל בכל הקשור לתחום התאורה למשל, מאחר והמידע שמופיע במקורות ישראליים בתחום התאורה הוא תכופות שקרי ולא נכון.

הוספת מקורות וכן קישורים חיצוניים, היא פעולה קשה ומסובכת לי. ביכולתי להוסיף קישורים חיצוניים לאתרים www.lighting-gallery.net (קהילת תאורה) ו-www.lamptech.co.uk (אתר מידע בתחום הנורות), מהם קיבלתי את רוב האינפורמציה.


בקשר לשינויים שביצעתי בערכים נורה חשמלית ונורה פלואורסצנטית: המקור שנתת, [2], עלול להיות בחלקו לא נכון, שכן בחברת החשמל מבינים בערך כמעט אפס בתאורה ובחסכון בחשמל אם הם חושבים שנורה פלואורסצנטית קומפקטית (כזו עם משנק מובנה שמיועדת להתקנה במקום נורת ליבון, ולא בגוף ייעודי בשביל נורה קומפקטית ללא משנק מובנה) יעילה פי 5 בצריכת החשמל ואורך החיים שלה הוא כה גבוהה בהשוואה לנורות ליבון.

מחישובים עצמיים שהעליתי, למרבית הנורות הפלואורסצנטיות הקומפקטיות יש נצילות של לא יותר מ-50 לומן/וואט [כלומר יעילות של פי 4 בצריכת החשמל], וכי הן הבזבזניות ביותר בצריכת החשמל במשפחת הנורות הפלואורסצנטיות (קומפקטיות ללא משנק מובנה (PL), מרובעות (2D), טבעתיות וקוויות).

כמו כן, הנני מודע לכך, כי רבות מהנורות הפלואורסצנטיות הקומפקטיות אינן מחזיקות מעמד יותר זמן מנורות ליבון (תוך כמה ימים עד חודשים ספורים), כאשר בחלק נכבד מהמקרים, המשנק שלהן סיים את חייו לפני הנורה. חוויתי את זה מנסיון אישי, אך באינטרנט, רק בפורומים בחו"ל, וחיפוש מאמרים מחו"ל בעניין יכול להיות מסובך מאוד בשבילי.

בנוסף, אורך החיים של נורה פלואורסצנטית קומפקטית, מושפע מאוד מסוג גוף תאורה שבה הנורה מותקנת. לדוגמא נורה תחזיק מעט מאוד זמן מעמד בגוף אטום לעומת בגוף כמו מנורת שולחן דקורטיבית בה היא מופנית כלפי מעלה, בשל העובדה שבגוף אטום המשנק המובנה של הנורה והנורה עצמה לא יכולים לשחרר את החום שלהם. במנורת שולחן דקורטיבית, השפופרת של הנורה לא תחמם את המשנק והחום שלו ישתחרר החוצה מכיוון שאויר חם עולה למעלה.

בקשר הפוספור של נורה פלואורסצנטית רגילה וקומפקטית: פוספור של נורה פלואורסצנטית רגילה רגיש מאוד לתנאי החום של נורה פלואורסצנטית קומפקטית. שלושת הפוספורים המשמשים את הנורות הפלואורסצנטיות הקומפקטיות, מסוגלים לעמוד טוב יותר בתנאי החום שלהן.

הכספית בנורה פלואורסצנטית הוא חלק מרכזי בה, משום שהוא זה שאחראי על פליטת הקרינה האולטרה סגולה שמאירה את הזרחן. נורות פלואורסצנטיות שזורחות באור ורוד קלוש הן נורות שאיבדו את כל הכספית שהייתה בהן, לאחר שנספגה בתוך הזרחן שבהן, או כאלו שבמהלך הייצור שככו להוסיף להן את הכספית.

עם זאת תיקנתי בשני הערכים את משמעות החשיבות של הכספית בנורה פלואורסצנטית, מאחר ובדף השיחה של הערך נורה פלואורסצנטית, מישהוא כתב שכל חלק בנורה הפלואורסצנטית הוא חשוב, ושיש להתייחס אל הכספית כאל מרכיב חשוב בנורה ולא כאל החשוב ביותר.

הגז האינרטי שבנורות הפלואורסצנטיות הוא ארגון או קריפטון.

שמה הנכון של נורת מתכת הלייד הוא "נורת מטל הליד"

השימוש במונח "נורת קסנון", לתיאור נורת פריקה לפנסים קדמיים של רכב, זהה במשמעותו לכינוי נורה פלואורסצנטית "נורת ניאון". מדובר פה בסוג של נורת מטל הליד עם גז אינרטי של קסנון במקום ארגון, אבל חוץ מזה, היא איננה שונה מנורת מטל הליד רגילה.


בקשר לשינויים שביצעתי בערך משנק:

במרבית המקרים, נורה פלואורסצנטית יכולה להחזיק מעמד יותר זמן על משנק מגנטי מאשר על משנק אלקטרוני, מאחר ורוב המשנקים האלקטרוניים מדליקים את הנורות בצורה ששוחקת את האלקטרודות שלהן מהר יותר מאשר סטרטרים במשנק מגנטיים. במקרה והמשנק האלקטרוני אכן בנוי לאפשר מעל ל-5 הדלקות ביום (מדובר על פי רוב במשנק יקר מאוד במחיר של כמעט פי 4 גבוה יותר ממשנק מגנטי), מכיוון היא מכיל יותר רכיבים אלקטרוניים, אורך החיים שלו יתקצר בהתאם, ולרוב הוא יכשול לפני הנורה.

ההתחממות הפחותה של המשנק האלקטרוני, איננה מהווה יתרון כלשהו למשנק עצמו, משום שהוא עצמו רגיש יותר לחום. משנק מגנטי יכול לעבוד עשרות שנים בטמפרטורת עבודה סטנדרטית של 130 מעלות מבלי לכשול. לעומת זאת משנק אלקטרוני מחזיק רק כמה שנים בטמפרטורת עבודה של 60 מעלות.


בקשר לביצועים שביצעתי בערך מיזוג אויר:

מערכת קירור מים, מכונה תכופות "צ'ילר" בעולם המיזוג, מהמילה באנגלית Chiller.

מדחסים של מזגנים ביתיים ישנים עבדו עשרות שנים ללא תקלות עם אין ספור הפעלות מחדש ע"י התרמוסטט של המכשיר, על כן הפעלת המדחס במערכות מיזוג ביתיות איננה משמעותית בשבילו כמו במערכות מיזוג תעשייתיות וצבאיות, שבהן ההתנעה מאמצת יותר את המדחס בשל גודלו ומשקלו, וגם להבדיל ממערכת מיזוג ביתיות, למדחס במערכת מיזוג תעשייתית (כמו במערכת קירור מים למשל) לוקח זמן מסויים להאיץ למהירות העבודה שלו (להבדיל ממזגן ביתי בו המדחס מגיע מיד למהירות העבודה ללא זמן האצה בכלל), דבר שמגדיל את השחיקה בעת ההתנעה.

הפעולה הרצופה והמשתנה של המדחס במזגן אינוורטר לבדה איננה משפיעה על צריכת החשמל שלו, אלא רק מקטינה את גלי הקור והחום בחדר, בנוסף מזגן אינוורטר יכול להפסיק את פעולת המדחס אם מתרחשת חריגה בטמפרטורה.

החיסכון בחשמל תלוי בעיקר בערך ה-COP של המזגן. ככל שערך זה גבוה יותר, המזגן חסכני יותר בחשמל.

כמו כן כדי שמזגן אינוורטר יאפשר הגעה לטמפרטורה דרושה בזמן קצר, התפוקה המקסימלית שלו חייבת להיות גדולה ביחס לחדר הממוזג.

זור987 - שיחה 11:20, 18 במאי 2012 (IDT)

ראשית תודה על השקעתך בתשובה. את המקור נתתי כדוגמא ואינני יודע מאין קביעתך כי אינם מבינים, למיטב ידיעתי הם דווקא כן ואין להם אינטרס מסחרי משום שהם חב' ממשלתית ומונופול. לא מקובל להתבסס על מחקר אישי ("חישובים שעשיתי בעצמי") וגם לא על בלוגים כאלו ואחרים שם נאמרים "דברים מפה לאוזן" שאין לדעת היכן ומתי הומצאו, או אפילו על ניסיון אמפירי אישי, שכן שהוא לא בהכרח יתאים לכלל. מאחר ולגבי חלק ממה שאתה מכנה עובדות יש מחלוקת, ראוי שתמצא מקורות תומכים בעברית או באנגלית. אוכל לעזור לך בשמחה לשלב אותם בערך, או כהערת שוליים או כקישור חיצוני. כל שעליך לעשות הוא למצוא חומר רלוונטי ולציין אותו כאן עם הקשרו, כאשר את כתובת הקישורית רושמים בתוך: [כאן כתובת הקישורית]. בברכה Assayas שיחה 14:14, 18 במאי 2012 (IDT)

מצעד הגאווה[עריכת קוד מקור]

אני מצטערת, אבל שיחזרתי את שכתבת. הניסוח בעייתי בעיני גם אם הוא נכון והניסוח הקודם בהיר וטוב יותר. בברכה, דורית 17:08, 16 ביוני 2012 (IDT)

תשובה לדורית[עריכת קוד מקור]

דורית, מצעד הגאווה של תל אביב ב-2012, היה מצעד הגאווה הראשון בהיסטוריית מדינת ישראל שהשתתפו בו תיירים בכלל, בלי קשר למספרם. לא זכור לי על מצעד גאווה כל שהוא שנערך בישראל בנוכחות תיירים מכל רחבי העולם עד היום. במצעד הגאווה של תל אביב ב-2011 למשל, לא השתתפו תיירים כלל, זאת למרות שהוא היה בעל מספר המשתתפים הרב ביותר בהיסטורית מצעדי הגאווה בישראל, וכך גם במצעדים שלפני כן.

ביכולתי לכתוב בסוף הפסקה המתארת את המצעד של שנת 2012, כי זו הפעם הראשונה בהיסטוריית מצעדי הגאווה בישראל שתיירים מכל רחבי העולם השתתפו בו. זור987 - שיחה 17:22, 16 ביוני 2012 (IDT)

יש לך מקור שיאשש את הטענה שלך? גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 17:24, 16 ביוני 2012 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: וההוכחה לכך היא? במצעדים קודמים אפילו תייר אחד לא הגיע? לא נשמע לי הגיוני וגם בלתי ניתן להוכחה. במילים אחרות, לא, אין ביכולתך לכתוב זאת. בברכה, דורית 17:24, 16 ביוני 2012 (IDT)
קראתי על מצעד הגאווה של תל אביב הרבה מאוד במהלך השנים בעיתונות הכתובה וכן באתרי החדשות באינטרנט. עד היום אני לא זוכר שהוזכרה נוכחות תיירים כלשהי במצעד הזה באמצעי התקשורת. רק השנה נוכחתי לשים לב לכך.
בנוסף, מצעד הגאווה בתל אביב, לא מוכר לי כבתור אירוע בינלאומי. התיאור שלו באתר Mako, הזכיר לי יותר את הקרנבל הברזילאי מאשר את מצעד הגאווה בת"א מבחינת הנוכחות הבינלאומית והתיירות בו. זור987 - שיחה 17:33, 16 ביוני 2012 (IDT)
ראה הערותי אליך בפוסטים הקודמים. הוויקיפדיה איננה במה למחקר מקורי, השערות והנחות אישיות או כאלו שמועלות במקורות לא מוסמכים. הוויקיפדיה היא אנציקלופדיה המעוניינת להתבסס על עובדות מוצקות המופיעות במקורות מהימנים. אם אין לך מקורות, אז בבקשה אל תניח הנחות במסגרת ערך אנציקלופדי. בברכה Assayas שיחה 18:45, 16 ביוני 2012 (IDT)

נורה פלואורסצנטית קומפקטית[עריכת קוד מקור]

Ambox blue question.svg
שלום לך,
בוויקיפדיה אנו נדרשים לערוך אך ורק עריכות מבוססות, והשינוי שביצעת בדף נורה פלואורסצנטית קומפקטית אינו עומד בסטנדרטים אלה.
אודה לך אם תסביר/י מדוע בוצע שינוי זה ועל סמך מה. לעת עתה השינוי בוטל עד למתן סימוכין מתאימים.

בברכה, Assayas שיחה 17:29, 23 באוגוסט 2012 (IDT)

תשובה ל-Assayas לגבי השינוים שלי בערך נורה פלואורסצנטית קומפקטית[עריכת קוד מקור]

המידע שנותנים לגבי נורות פלואורסצנטיות קומפקטיות כיום, הוא שגוי ואיננו נכון, ומתבסס על היתרונות של הנורות הפלואורסצנטיות הרגילות וכן על נורות פלואורסצנטיות קומפקטיות ללא משנק מובנה (PL, 2D וכ"ו).

שמעתי על מספר רב מאוד של מקרים הן בארץ, הן בפורומים של תאורה מחו"ל (כמו lighting-gallery.net), והן מניסיוני אישי, כי כמעט כל הנורות הפלואורסצנטיות הקומפקטיות שמיוצרות כיום אינן מחזיקות יותר זמן מנורות ליבון, ורבות מהן שורדות כמה חודשים בלבד. חשוב לציין גם שיש מעט מאוד גופים לנורות ליבון שמתאימים לעבודה עם נורות פלואורסצנטיות קומפקטיות (גופים סגורים או אטומים).

עקב מחירה הגבוה במיוחד (100 ש"ח לנורה) והגודל הענקי של נורות פלואורסצנט קומפקטית משנות ה-80 וה-90, מנסים היצרנים להקטין את גודלה של הנורה ע"י קיצוץ באיכות הייצור של הנורה והמשנק האלקטרוני המובנה שלה וכן להשתמש בעיצוב ספירלי במקום עיצוב ישר לשפופרת.

התוצאה, המשנק האלקטרוני שלה שרוי בטמפרטורות גבוהות בהרבה מאלו שהרכיבים שבו תוכננו לעבוד (כ-60 מעלות צלסיוס ואולי אף יותר). הכללת המשנק כחלק מהנורה מגביל את השימוש שלה למנורות שולחן דקורטיביות, נברשות וכן מנורות תלויות בלבד (אם איכות הייצור של רכיבי המשנק נחותה או אם משתמשים בנורה בזרקורים, פנסי חוץ או גופים אטומים, הנורה לא תחזיק מעמד יותר מנורת ליבון, מכיוון שהמשנק יכשל לפני השפופרת).

בנוסף, כל המשנקים שיש בנורות הפלואורסצנטיות הקומפקטיות מודרניות מדליקים את הנורה ע"י שליחת מתח גבוה לנורה ישירות וללא חימום אלקטרודות כלל (באופן הדומה להדלקת נורות פריקה בלחץ גבוה), על מנת להוזיל את מחיר הנורה, מה שמקצר באופן משמעותי את חייה, במיוחד אם הנורה מודלקת בתדירות גבוהה וגם בתדירות יומיומית. זור987 - שיחה 18:00, 23 באוגוסט 2012 (IDT)

פורומים אינם מקורות אמינים. עם כל הכבוד לתשובתך מעלה, אני יכול לכתוב להפך. So?. אינני מקור מוסמך, כך גם כב'. אבקשך לא להוסיף נתונים שאינם בדוקים ואינם אמינים. זוהי הערה חוזרת ונשנית לגבי עריכותיך. שנה נתונים רק בצירוף מקור בבקשה. Assayas שיחה 19:11, 23 באוגוסט 2012 (IDT)
טוב, תודה. זור987 - שיחה 08:33, 24 באוגוסט 2012 (IDT)

עריכותיך בערך נורה חשמלית[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחה:נורה חשמלית

פאר טסי[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בוטלה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות שבוטלו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 15:56, 26 באוגוסט 2015 (IDT)

אנא ממך, אל תיכנס למלחמות עריכה. זה לא בריא ולא עוזר. אני מציע לך פעולה דו שלבית: א. תמשיך את הדיון בשיחה:YouTube ותוכיח בעזרת מקורות מוסדרים שיש אנשים רציניים שטוענים שיוטיוב זייפו נתונים או הטו אותם בצורה אחרת. אני משוכנע שאם הטענה הזו רצינית תמצא לה מקורות ראויים. ב. במידה ומסקנת הדיון היא שאכן לא מומלץ לציין מספר צפיות, תפתח ביון בויקיפדיה:מזנון על מנת להגיע להסכמה על מדיניות כללית שבעקבותיה נסיר מספרים אלו מערכים רבים אחרים (למשל אנדרדוס). ‏DGtal‏ - שיחה 16:09, 26 באוגוסט 2015 (IDT)
למשתמש DGtal: לפי דעתי, צפיות ביוטיוב אינן מקור אמין כל כך לזיהוי הצלחה של שיר בהשוואה למכירות או השמעות, אך אינני יודע איפה לפתוח במזנון דיון בנושא (לא מצאתי מקום שמתאים לדיון שלי, ואני לא יודע האם העמוד הראשי מתאים לדיונים בנושא שלי, מכיוון שהוא מבוי סתום בשבילי. אם היה בויקיפדיה פורום מסודר שאפשר להתמצא בו כמו שצריך, היה לי קל יותר לעשות זאת). זור987 - שיחה 13:28, 28 באוגוסט 2015 (IDT)

מכונת מזל[עריכת קוד מקור]

צודק בהחלט. עריכה טובה. --‏Yoavd‏ • שיחה 14:06, 25 בנובמבר 2015 (IST)

מלחמת עריכה[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. אבקשך להפסיק עם זאת את מלחמת העריכה בערך פורשה 911 מיידית. שחזרתי אתהערך לגירסה היציבה. אנא פעל לפי ההוראות בדף ויקיפדיה:מלחמת עריכה ודון על השינוי בדף השיחה של הערך. תודה על ההבנה. Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 15:49, 8 בספטמבר 2016 (IDT)

ויקיפדיה:ציוד נייד ברכבת ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום, העברת את הערך בטעות למרחב ויקיפדיה ולא בתוך מרחב הערכים. בברכה, ‏DGtal‏ - שיחה 15:58, 14 בדצמבר 2016 (IST)

תודה וסליחה. לא ידעתי האם צריך להעביר למרחב הערכים או למרחב ויקיפדיה. זור987 - שיחה 16:04, 14 בדצמבר 2016 (IST)
לא נורא. תיקנתי בינתיים. ‏Lionster‏ • שיחה 16:05, 14 בדצמבר 2016 (IST)

מתקן התפלה אשקלון[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף מתקן התפלה אשקלון. הסיבה לכך היא: אינך יכול לשלול פרס כי לאחר מכן מישהו הצטיין יותר. ודאי שאינך יכול למחוק את עובדת מתן הפרס. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, שנילי - שיחה 12:34, 28 בדצמבר 2016 (IST)

לתשומת ליבך![עריכת קוד מקור]

אני מבין שחורה לך על מה שלטענתך מהווה "פרסומת". אביא לידיעתך שהכלל משתנה בין מקום למקום וההבחנה בו היא דקה ולעיתים גבולית. כך למשל דיווחים רשמיים עניניים-מקצועיים אינם מהווים הפרה של נוהלי ויקיפדיה, ועל כן מחיקת מידע זה היא בלתי נסלחת. בוקר טוב. בברכה: eli - שיחה 07:53, 27 בינואר 2017 (IST)

דיון בחשיבות של ערכים[עריכת קוד מקור]

היי, לא מוחקים ערכים שאינם השחתה פרופר עם תבנית:מחק. יש לפתוח דיון חשיבות. תומר - שיחה 12:46, 4 בפברואר 2017 (IST)

פתחתי דיון חשיבות בדף השיחה של הערך. לפי דעתי לערך הזה וכן לערך מחסני חשמל, אין מקום בויקיפדיה כי אין להם חשיבות אנציקלופדית, והם מופיעים בתוצאות החיפוש של גוגל.

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

הי זור, לידיעתך, כשרוצים לשנות או להעביר שם של ערך שמים תבנית תבנית:שינוי שם. לאחר מכן, נהוג לחכות כמה ימים לדיון לפני שמעבירים את הערך. לא שהיתה לי התנגדות במקרה של ג'אז הארנב, אבל לא השארת מספיק זמן לשיחה, ולא נתת זמן שישימו לב שיש דיון (לרוב יש הפנייה כששמים את התבנית). כך שרשמית זה לא הייתה העברה תיקנית. שים לב להבא. בברכה אמא של גולן - שיחה 16:28, 11 באוגוסט 2017 (IDT)

אינני יודע איך משתמשים בתבנית הזו, ובאיזה מקום להוסיף אותה בדף השיחה. זור987 - שיחה 20:42, 11 באוגוסט 2017 (IDT)
שלום זור, שמים בדף השיחה את התבנית (לא משנה איפה, אפשר לפתוח פיסקה חדשה)
{{שינוי שם}}

(בלי הקוד ששמתי כאן מסביב לתבנית , כדי שלא ייצא שדף השיחה שלך הוא דיון לשינוי שם). התבנית מקשרת את הדיון לקטגוריה, שכולם יכולים לראות, קטגוריה:ויקיפדיה: הצעות לשינוי שם דף. אם תסתכל במסך בצד שמאל למעלה, ליד שם המשתמש שלך, יש אפשרות ללחוץ על "רשימת המעקב". זה כולל את כל הדפים שאתה עוקב אחריהם. בנוסף בתחילת הדף יש קישורים לכל מני דפים שימושיים של הקהילה. בצד שמאל , יש דיונים: דינוי חשיבות, דינוי שינוי שם. זאת האפשרות של כל הקהילה והמשתמשים לראות את כל הדיונים שיש להם תבניות חשיבות, תבניות שינוי שם ועוד. ראה דיון לדוגמא בשיחה:הנמר הלבן. אם לא הצלחת לראות, אז תכתוב כאן ואנסה לצרף צילומי מסך. אמא של גולן - שיחה 18:53, 12 באוגוסט 2017 (IDT)

מכונת כביסה[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף מכונת כביסה. הסיבה לכך היא: אין שום מניעה לפרט על מכונות כביסה בישראל. מחיקת הפרטים עלולה להיחשב השחתה. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, בקרה וייעוץשיחה • כ"ט בתשרי ה'תשע"ח • 16:08, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

כאשר המשתמשים הוסיפו מידע על ההיסטוריה של מכונת הכביסה בישראל, הם השמיטו את רוב המידע על ההיסטוריה של מכונת הכביסה בעולם, כך שרוב המידע בהיסטוריה של מכונת הכביסה התייחס לישראל בלבד, ומעט מאוד מידע שיקף באופן גלובלי את הנושא לפני שינויים אלו. הפסקה "אחריות" איננה רלוונטית לדעתי גם לערך, ומתייחסת לישראל בלבד. בגלל זה שחזרתי לגרסה שמלפני השינויים. זור987 - שיחה 16:12, 19 באוקטובר 2017 (IDT)
הי זור987, אני מציעה שאם אתה רוצה להוריד כמות גדולה מהערך, תרשום את ההסבר הזה גם בדף השיחה, כדי שיהיה אפשר לנהל דיון ולהבין למה התכוונת (ולא אולי שמחקת בטעות כמות גדולה של מידע). בקרה וייעוץ, לאור הסטוריית עריכותיו של זור, הייתי שואלת ובודקת לפני שהייתי מאשימה ישר בהשחתה, בברכה אמא של גולן - שיחה 19:00, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

הוברבורד[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ביקשת שנמחק את ההפניה מהוברבורד להאברבורד, כדי שאפשר יהיה להעביר לשם הנכון. לא היה צורך לפתוח שוב את הערך האברבורד. הכפילות נמחקה וקיים עתה רק ערך אחד בשם הוברבורד. Shani - שיחה 14:21, 19 בדצמבר 2017 (IST)

לא יודע למה זה קרה, אך בזמן שערכתי את הערך כאשר הוא עוד היה בשם הישן (האברבורד)(החלפת כל המופעים של האברבורד בהוברבורד), ושמרתי את השינויים, באותו הרגע, העברת את הערך, וכנראה ששמרתי את העריכות שלי אחרי שהעברת אותו ומסיבה שטרם ברורה, הגרסה נשמרה בנפרד, בשם הישן של הערך, וזה יצר את הכפילות. זור987 - שיחה 18:31, 19 בדצמבר 2017 (IST)
בסדר גמור. בקיצור, זה טופל והערך המיותר נמחק. Shani - שיחה 18:35, 19 בדצמבר 2017 (IST)

החלפת קונגלומרט בקונצרן[עריכת קוד מקור]

החלפות מעין זו מומלץ לעשות באמצעות בוט ההחלפות או בעזרת AWB.בברכה, Uziel302 - שיחה 20:23, 6 בפברואר 2018 (IST)

אוקיי תודה רבה. זור987 - שיחה 21:07, 6 בפברואר 2018 (IST)

הסרת קישור פנימי אדום[עריכת קוד מקור]

זור שלום תודה רבה לך על עריכותיך, ראיתי את עריכתך הזו ולא הצלחתי להבין מדוע הסרת קישור פנימי אדום במילה נורות פריקה? הסברת בתקציר העריכה שהסרת משום שאין ערך כזה. קישור אדום פירושו שאכן אין ערך כזה, אך הוא זכאי לערך משלו ובבא היום יבא מישהו חרוץ (אולי אתה) ויכחיל אותו, תוכל להצטרף למבצע הכחלת אדומים.
מה גם שבאותו ערך הופיע עוד קישור אדום אמנם לא תחת השם "נורות פריקה" אלא "נורת פריקה", כידוע שאנו מסירים קישור פנימי עודף, ומסתפקים בקישור פנימי אחד בכל הערך (מלבד חריגים). אשמח לסייע לך במה שאוכל. בברכה עט הזמיר - שיחה 09:18, 20 בפברואר 2018 (IST)

שימוש בשיחת ויקיפדיה:בקשות ממפעילים[עריכת קוד מקור]

שלום רב, אתה מעלה שם עניינים רבסים אולם דף זה לא משמש לכך אלא לנושאים שקשורים לדף בקשות ממפעילים. להלן מספר דפים שבהם אתה יכול להעלות את השאלות והבקשות שיש לך:

 1. אם אתה רוצה למחוק דף יש לעשות זאת בויקיפדיה:בקשות ממפעילים בפסקה המיועדת לכך. וכן כל הבקשות שצריך הרשאות מפעיל כדי לעשותם (הגנה על דף, מסתרת גרסאות ועוד).
 2. אם יש לך שאלה טכנית (מחיקה בויקינתונים שלא "עברה" לכאן, למשל) יש לעשות זאת בויקיפדיה:דלפק ייעוץ. גם שאלות על תבניות או בעיות עיצוב אפשר להעלות שם.

אם יש לך נושא שאתה לא יודע איפה לשים אתה יכול לשאול כאן או בדף שיחתי ואני אענה לך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:44, 20 בפברואר 2018 (IST)

מחקתי את הבינויקי כפי שאמרת. ולמקרים הבאים שאני לא אדע איפה לשאול שאלות טכניות בויקיפדיה, לפרסם זאת בדף השיחה שלי? זור987 - שיחה 16:52, 20 בפברואר 2018 (IST)
הי זור, שאלות טכניות שואלים בויקיפדיה:דלפק ייעוץ, שאלות לשוניות בויקיפדיה:ייעוץ לשוני. לא בטוח איפה? האם אחד מהדפים של ויקיפדיה:ייעוץ עוזר? עדיין אף שאלה לא נופלת בקרטריונים הללו? תייג אותי כאן ואענה לך. אמא של גולן - שיחה 08:33, 21 בפברואר 2018 (IST)

ליברה אופיס[עריכת קוד מקור]

תודה על התיקון בערך ליברה אופיס. מה שכן, אם המקור לשינוי שלך הוא מוויקינתונים, הרי שיכולת פשוט למחוק את השורה בתבנית כדי להשתמש בערך. ברוב המקרים זה עובד (ר' השינוי שלי בהמשך) אבל רצוי כמובן לבדוק בעזרת תצוגה מקדימה. Tzafrir - שיחה 13:13, 12 במרץ 2018 (IST)

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום זור987,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק/ת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 15:51, 12 במרץ 2018 (IST)

אזעקת מלחמה[עריכת קוד מקור]

הי זור, המשתמש הוא משתמש חדש שעורך כבר חודש. לא נראה לי שזו היתה השחתה. מן הנימוס להסביר לו בדף שיחתו או בדף השיחה של הערך מדוע לדעתך זה לא מתאים להוסיף את הפסקה הזו. חג שמח אמא של גולן - שיחה 08:55, 5 באפריל 2018 (IDT)

זאת אכן הייתה טעות שלי, הנימוק לביטול שכתבתי. הייתי צריך לרשום "מיותר ולא תורם לערך" ולא שזאת הייתה השחתה. מה שקורה, יש לי קושי בהבנת עורך קוד המקור של ויקיפדיה, שבו נעשה שימוש לצורך ביטול עריכות של משתמשים. כמו כן, אני די מתקשה להסביר או להעיר לויקיפדים אחרים בדפי השיחה שלהם, לגבי העריכות שלהם. זור987 - שיחה 11:20, 5 באפריל 2018 (IDT)
אנא ממך, שים לב להבא, כיוון שלומר "השחתה" זה די חמור על מישהו, ואם זה מישהו חדש זה יכול לגרום לו להפסיק לתרום. אם אתה רוצה רק לבטל, פשוט תמחוק את הפסקה, ותרשום למה היא לא מוסיפה לדעתך. בברכה אמא של גולן - שיחה 11:44, 5 באפריל 2018 (IDT)

חתונת הנסיך הארי ומייגן מרקל[עריכת קוד מקור]

היי זור, ביטלתי את העריכה הנ"ל, שים לב שדווקא יש תימוכין למספר שני מיליארד, ערב נפלא--Haya831 - שיחה 21:12, 21 במאי 2018 (IDT)

היי Haya831. בערך בויקיפדיה האנגלית אין כל איזכור ל-2 מיליארד צופים, אלא כתוב שם מאות מיליוני צופים, וכך גם רוב המקורות שבאנגלית כותבים. במקור שבפסקה הפותחת, התימוכין לגבי שני מיליארד צופים הוא במקום לא בולט במיוחד לעין. זור987 - שיחה 05:23, 22 במאי 2018 (IDT)
אני מניחה שהכוונה שהפוטנציאל צפייה היה שני מיליארד ובפועל מאות מיליונים אכן הדליקו את המסכים(כך לפי המקור שמופיע בפסקת הפתיחה בערך), בברכה--Haya831 - שיחה 08:39, 22 במאי 2018 (IDT)
לפי דעתי כן. רוב התקשורת הבריטית והעולמית מעריכה את מספר הצופים ברחבי העולם במספר לא מוגדר של מאות מיליונים. זור987 - שיחה 12:46, 22 במאי 2018 (IDT)
תיקנתי, עם תימוכין חדשים, יום מקסים--Haya831 - שיחה 14:43, 22 במאי 2018 (IDT)

שלום[עריכת קוד מקור]

היי זור. מתחקש לך לבדוק את כל הערכים שלו? אתה מבין בזה? • דגש חזקשיחה • ט"ז בסיוון ה'תשע"ח • 18:49, 30 במאי 2018 (IDT)

בדקתי את כל הערכים שהאנונימי יצר, כולם הם כפילים של הערך תאיים בשמות מומצאים, ואין בינויקי בהם, אין תוצאות בגוגל. זור987 - שיחה 18:55, 30 במאי 2018 (IDT)

מה המצב?[עריכת קוד מקור]

נראה שאתה מבין באלקטרוניקה. בויקיפדיה העברית עדיין אין ערך על מצלמות מהירות/מצלמות תנועה, וגם לא על מצלמות דרך. מתחשק לך לכתוב? • דגש חזקשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ח • 14:35, 12 ביוני 2018 (IDT)

אין לי שום הבנה באלקטרוניקה. זור987 - שיחה 18:23, 12 ביוני 2018 (IDT)
זה לא היה אתה ששיגע אותי פעם בקשר למכונות כביסה? • דגש חזקשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ח • 18:26, 12 ביוני 2018 (IDT)
לא. זור987 - שיחה 19:13, 12 ביוני 2018 (IDT)

התנהגות כלפי משתמש חשוד[עריכת קוד מקור]

שלום, נכנסת למלחמת עריכה עם אנונימי. אמנם אותו אנונימי לא התנהג כיאות ואכן צריך להחסם (זמנית) על מעשיו, אולם הוא אינו "טרול" וגם לא "הטרול המשחזר". התנהגות העריכות שלו שונה. על כן, לא נדרש לשחזר את עריכותיו באופן גורף. על סמך מה ביצעת את הזיהוי הזה? שים לב לא לתת תיוגים באופן מהיר, יש לכך משמעויות. בברכה אמא של גולן - שיחה 10:59, 2 באוגוסט 2018 (IDT)

העליתי השערה שזה הטרול המשחזר, לאחר שראיתי אותו מאיים בחסימה בוק:במ על משתמש:חיים 7 וכן השחתות מרובות שלו במרחב הערכים. אני נכנס הרבה לוק:במ, ולא ידוע לי על אנונימיים נוספים מלבד הטרול המשחזר שמגיעים לוק:במ כדי לדווח, בטח כאלו שמאיימים על משתמשים אחרים תוך שימוש בתבניות אזהרה כמו שקרה במקרה של דף השיחה שלי. כמעט כל האנונימים שראיתי עד כה בוק:במ, היו או הטרול המשחזר או הטרול שמטיח איומי סרק על משתמשים אחרים (שנקרא ליאור רודיטי פה?) ושרבים נפלו לו קורבן. זור987 - שיחה 12:06, 2 באוגוסט 2018 (IDT)
הי, היית מאוד החלטתי. הזיהוי שלך לא היה נכון. התגובה שלו זהה למספר עורכים שנכנסים למלחמות עריכה. בכל מקרה, אין לבצע שחזורים גורפים אם אין לך זיהוי ודאי, וללא אישור נוסף. אמא של גולן - שיחה 12:42, 2 באוגוסט 2018 (IDT)
טוב תודה. זור987 - שיחה 12:50, 2 באוגוסט 2018 (IDT)

PlayerUnknown's Battlegrounds[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף PlayerUnknown's Battlegrounds. הסיבה לכך היא: ויקיפדיה האנגלית אינה מקור. אפשר לקחת מהם מקורות אם מוודאים אותם אישית, אבל לא להפנות אליהם כמקור. נא לדון בדף השיחה.. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, Dovno - שיחה 11:01, 12 בספטמבר 2018 (IDT)

פתחתי דיון בקשר לנושא בדף השיחה של הערך. זור987 - שיחה 14:58, 12 בספטמבר 2018 (IDT)

ניגשתי לענות לך,[עריכת קוד מקור]

ואז ראיתי ששחזרת את האנונימי. לא, לא מדובר כאן בהשחתה, אלא בהוספה לגיטימית לערך. לכן שחזרתי את שחזורך. אלדדשיחה 13:23, 20 בספטמבר 2018 (IDT)

חד-משמעית, זו לא השחתה, ולא הצפה בפרסומת. אלדדשיחה 13:23, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
שים לב לכך שבשמות של התוכנות, הוא הכניס קישורים חיצוניים לדפי הבית של האתר שלהן. דבר כזה לא נחשב לפרסומת? זור987 - שיחה 13:30, 20 בספטמבר 2018 (IDT)
אתה צודק. בחלק משמות התוכנות הוכנס שם האתר של החברה, ומדובר בקישור פרסומי. בינתיים הסרתי את כולם, והעברתי לדף השיחה, עד שנמצא פתרון להכללת התוכנות השונות. אלדדשיחה 13:38, 20 בספטמבר 2018 (IDT)

דיסק חיתוך[עריכת קוד מקור]

מה היתרון של רשימה אנכית? זה סתם תופס מקום. רשימות כאלה לא קיימות בערכים המקבילים בוויקיפדיות הזרות הנדב הנכון - שיחה 13:31, 25 בספטמבר 2018 (IDT)

כלל לא שמתי לב לכך, שערך האנגלי, הרשימה היא כמו שאתה עשית. החזרתי את השינויים שלך. זור987 - שיחה 16:33, 25 בספטמבר 2018 (IDT)

יבגני זרובינסקי[עריכת קוד מקור]

היי,

נכנסת מבלי משים למלחמת עריכה: שים לב כי הגרסה המפרטת את פעילותו ברשת היא גרסה יציבה, להבדיל מהגרסה הנוספת המפרטת על זכיותיו שבה פעלת כשורה כשביטלת. בכל אופן, אני מבקש שתדון על כך בדף שיחה.
יום נפלא. eli - שיחה 12:58, 15 בינואר 2019 (IST)
משתמש:אלי גודין: שמתי לב לכך שבפסקה "ביוגרפיה ופעילות ברשת", מחקתי יותר מדי, אז במקום לשחזר את העריכות שלי, השארתי רק את החלק שמפרט את פעילותו ברשת, ומחקתי את התארים והפרסים מהתקשורת, וגם פתחתי דיון בדף השיחה. זור987 - שיחה 19:25, 15 בינואר 2019 (IST)

ברנדון ריצ'רדסון[עריכת קוד מקור]

היי,

למה זה מועמד למחיקה מהירה ?--eli - שיחה 09:56, 17 בינואר 2019 (IST)
משתמש:Billinghurst העמיד את הדף למחיקה מהירה (והערך מופיע גם בוק:במ למחיקה מהירה), מהנימוק הבא: long term vanity autobiographical spam article; not notable (לפחות לפי מה שכתוב בתבנית המחיקה המהירה שהוא שם בתחתית הערך). יש לציין כי משתמש:Billinghurst איננו מויקיפדיה העברית ואיננו דובר עברית כשפת אם. אם יש חשש שזהו משחית בין ויקי, אני יכול לבטל את המחיקה המהירה שלו. בכל מקרה, שחזרתי את הטקסט בערך, כי חשבתי שהוא דורש את המחיקה מכוונות טובות ולא מכוונות זדון. זור987 - שיחה 11:41, 17 בינואר 2019 (IST)
בכל מקרה, ביטלתי את התבנית של המשתמש, משום שהוא לא שייך לויקיפדיה העברית ואיננו דובר עברית. זור987 - שיחה 11:47, 17 בינואר 2019 (IST)
הי, גם אם המשתמש לא מויקי העברית, אפשר לדון איתו ולבדוק מי הוא במטא ויקי. בכל מקרה, למרות שאתה הרבה מנטר ונחשב לצדדים הלא נעימים של המשתמשים, אני ממליצה להניח כוונות טובות אמא של גולן - שיחה 11:04, 22 בינואר 2019 (IST)
טוב. מכיוון שהוא כתב באנגלית ולא הבנתי את משמעות מה שהוא כתב בתבנית המחיקה המהירה, וכן לא היה ידוע לי על האפשרות של משתמשים ממיזמי ויקי זרים להתערב בנעשה בפעילות של ויקיפדיה העברית, חשבתי שהוא עשה את מה שהוא עשה בכוונת זדון. גם השאלה של משתמש:אלי גודין בתחילת הדיון, בילבלה אותי, כי הוא לא ידע למה הערך הועמד למחיקה מהירה.

Re reversion[עריכת קוד מקור]

 1. Please point me to the policy that says that only heWP contributors can request speedy deletion.
 2. Please define what is the criteria for someone being or not being part of heWP and point me to that definition.
 3. I have been contributing to this wiki longer than you have.
 4. I have been contributing to WMF wikis for a long time and in a variety of ways and I do not think that you get to dismissively disenfranchise me.
 5. Anyone with a modicum of courtesy and wikiexperience would normally engage in a conversation and see if a speedy is not the direction forward then look to take it to a deletion request.

Billinghurst - שיחה 12:23, 17 בינואר 2019 (IST)

,Hey Billinghurst
eli - שיחה 14:08, 17 בינואר 2019 (IST) ? I think That you mean picture

hi u:Billinghurst Thank you for writing the explanation at the article talk page. It is easier for Admins to understand why the deletion is necessary if there is an explanation and not just the template, especially since it is not clear at first glance. אמא של גולן - שיחה 11:02, 22 בינואר 2019 (IST)

מלחמת עריכה דרגון בול סופר[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בוטלה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות שבוטלו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, פעיל למען זכויות אדם - שיחה 16:26, 3 במאי 2019 (IDT)

משתמש:פעיל למען זכויות אדם: אתה הוא זה שמנהל איתי מלחמת עריכה. משתמש:Theshumai הודה לי על העריכה ואתה משחזר לי אותה. פרסמתי את זה בלוח המודעות במטרה שמפעילי המערכת יתערבו במה שאתה עושה שלי. זור987 - שיחה 16:39, 3 במאי 2019 (IDT)
זור אני מבין שאתה מתקשה להפנים את הכללים בויקיפדיה ובמלחמות עריכה, מעט תמוה לאור התרשמותי מדף שיחתך בנושא. בכל אופן כאשר יש מחלוקת משחזרים את הערך לגרסה היציבה ודנים בנקודת המחלוקת, ולצערי אתה לא מבין זאת. החלטתי לנהוג לפנים משורת הדין ולא לבקש את חסימתך אלא רק את הגנת הדף למרות הפרות הסדר הבוטות. פעיל למען זכויות אדם - שיחה 16:48, 3 במאי 2019 (IDT)

הצפת דף בקשות ממפעילים בבקשות מיותרות[עריכת קוד מקור]

שלום, אנא אל תבקש בקשה של מחיקה של דפי משתמש של משתמשים אחרים אלא אם יש בהם קללות. נא לקרוא את ויקיפדיה:דף משתמש. ערן - שיחה 08:13, 20 במאי 2019 (IDT)

טוב, קראתי. זור987 - שיחה 12:30, 20 במאי 2019 (IDT)

מלחמת עריכה אלכס פרידמן[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בוטלה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות שבוטלו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, דוריאןDGW – Talk 02:16, 2 ביוני 2019 (IDT)

תסלח לי דוריאן, לא הייתה פה שום מלחמת עריכה. אני תיקנתי משפט שהיה בניסוח סופרלטיבי, ואתה שחזרת אותי מהנימוק ההזוי "גרסה יציבה" כאילו שאתה לא רוצה שמשתמשים יבצעו שינויים בערך הזה וכאילו שהוא בבעלותך. לא הייתה פה שום השחתה. זה לא עובד בצורה הזאת. זור987 - שיחה 08:25, 2 ביוני 2019 (IDT)

על-סגול[עריכת קוד מקור]

שלום. לא הבנתי את שתי העריכות האחרונות שלך בערך על-סגול. ממה שראיתי עדיין אין הערת שוליים, אז למה למחוק את [דרוש מקור] ולהוריד מידע לגבי הקרינה (אלא אם כן זה אכן לא נכון ואז נחמד יהיה לציין שהן פולטות את הקרינה ולהוסיף מקור)? המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:13, 4 באוגוסט 2019 (IDT)

שלום המקיסט. המשפט עם תבנית [דרוש מקור], טען שחשיפה ל-UVC, מהווה את הגורם הנפוץ ביותר בעולם לעיוורון שזה לא נכון. בעניין הנורות זה מורכב. נורות ליבון וגם נורות נתרן, לא פולטות קרינה אולטרה סגולה. נורות פלואורסצנטיות פולטות כמות מזערית מאוד של UVA, אך כמות גדולה של UVA כנורות לקוטל חרקים, כמות גדולה של UVB במיטות לשיזוף, וכמות גדולה של UVC, כנורות לקטילת חיידקים. זה נגרם מסוג הזכוכית וכן הציפוי הפלואורסצנטי שמהן הן בנויות. נורות הלוגן פולטות קרינה אולטרה סגולה בגלל הטמפרטורה הגבוהה יותר של חוט הלהט והיותן עשויות קוורץ. חלק מהנורות האלו מכילות חומרים אטומים לקרינה אולטרה סגולה. יש גם נורות הלוגן שעשויות מזכוכית קשה שאינן פולטות קרינה אולטרה סגולה בכלל. כנ"ל לגבי נורות כספית ומתכת הליד. זור987 - שיחה 15:25, 4 באוגוסט 2019 (IDT)
אוקיי, חידשת לי. תודה רבה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:14, 4 באוגוסט 2019 (IDT)

כימיקל[עריכת קוד מקור]

בנוגע לשינוים בערך "הידלדלות שכבת האוזון". לא כל חומר הוא כימיקל. אויר אינו כימיקל אלא תערובת של כימיקלים. מי ים אינם כימיקל וכך גם זכוכית, פלדה או גרניט. יש מקום לשימוש במונח "כימיקל" כאשר מתייחסים לחומרים טהורים העלי הרכב ידוע וקבוע. יורם שורק - שיחה 12:12, 13 באוגוסט 2019 (IDT)

קרא את הערך Chemical free בויקיפדיה האנגלית ותראה על מה מדובר. גם שם כתוב שמים ואוויר הם כימיקלים. זור987 - שיחה 15:08, 13 באוגוסט 2019 (IDT)
אכן יש שגיאה בערך האנגלי. מים (טהורים ללא מומסים) הם אכן כימיקל אבל אוויר אינו כימיקל. אויר הוא תערובת של כימיקלים. כימיקל הוא חומר טהור בהרכב כימי מוגדר וידוע. יורם שורק - שיחה 22:27, 13 באוגוסט 2019 (IDT)
קיימת סטיגמה בקרב הציבור הרחב של שימוש במונח "כימיקלים" לתיאור כימיקלים שנוצרו ע"י האדם בלבד, ומכאן קיומו של המונח השיווקי והמוטעה "ללא כימיקלים", כמו גם ההפרעה כימופוביה. זור987 - שיחה 07:51, 14 באוגוסט 2019 (IDT)
מודע היטב לכימופוביה הציבורית אבל זו לא סיבה להשמיט מונח מהשפה וניתן להשתמש בו בהקשרים נכונים - כאשר מדובר בחומרים טהורים (לא תערובות) בהרכב ידוע. יורם שורק - שיחה 10:08, 14 באוגוסט 2019 (IDT)

כללי ההתנהגות בתקצירי עריכה[עריכת קוד מקור]

שלום. תקציר העריכה הזה שכתבת נוגד את כללי ההתנהגות בקהילה. יש כאן משתמשים מנוסים יותר ומנוסים פחות, בעלי כתיבה אנציקלופדית נאותה ופחות נאותה. אין לכנות עריכות מסוג זה כ"השחתה", גם אם היא לא מוצאת חן בעיניך מאוד. קרא את ויקיפדיה:איך לנטר ולהישאר בחיים. דגש חזק - שיחה 13:01, 18 באוגוסט 2019 (IDT)

ביטלתי את השחזור שלי, לאחר שהבנתי שהוא לא היה נכון. העריכה הזאת הייתה נראית לי כמו השחתה/עריכה לא אנציקלופדית. יש לציין כי המשתמש אף העביר את הערך JT 42BW (רכבת ישראל) לשם JT42BW ללא דיון. זור987 - שיחה 13:10, 18 באוגוסט 2019 (IDT)
אני לא נכנס לשאלה האם העריכה הייתה נכונה, הנקודה היא אחרת: אי־התמצאות בנהלי ויקיפדיה או כתיבה לא מנוסה הן לא עבירות. מותר וצריך לבטל עריכות בעייתיות, אבל תוך הסבר ידידותי לכותב; ודאי שלא לכנות אותן סתם כ"השחתות". המשאב היקר והנצרך ביותר לוויקיפדיה הוא כוח־אדם, והתנהלות כזו כלפי חדשים לא מעודדת המשך תרומה. דגש חזק - שיחה 13:16, 18 באוגוסט 2019 (IDT)

שימוש שגוי בתבנית למחוק[עריכת קוד מקור]

שלום, ותודה על עזרתך בניטור הדפים החדשים בוויקיפדיה.

נראה שהשתמשת בתבנית {{למחוק}} באופן לא נכון. ככלל, תבנית זו היא תבנית שירות שנועדה לסמן דפים לא נחוצים במרחב המשתמש (כגון ארגזי חול).

ערכי הבל חדשים שראויים למחיקה מהירה אין לסמן בתבנית {{למחוק}}, אלא יש לפנות לדף ויקיפדיה:בקשות ממפעילים ושם לבקש את מחיקת הדף תחת הפסקה "בקשות מחיקה".

מפעילי המערכת עוברים על כל הערכים החדשים ומוחקים את הדרוש. והיה ונתקלת בערך לא ראוי, עדיף לבקש את מחיקתו בדף הבקשות מהמפעילים. סימון הדף בתבנית מאט את תהליך המחיקה, משום שהוא מחייב את מפעילי המערכת לבדוק את הגרסאות הקודמות של הדף ולוודא שאכן מדובר בהבל (או בערך לא ראוי).

טיפ: באפשרותך לבקש מחיקה של דפים בקלות ובמהירות על ידי התקנת גאדג'ט: בדף העדפות => גאדג'טים, תחת הפסקה "ניטור", באפשרותך להפעיל את האפשרות "הוספת לשוניות "מחיקה", "הגנה", "חסימה" ו"הסתרת גרסה" ". כך יהיה באפשרותך לבקש מחיקה של דפים באמצעות לחיצה על כפתור המחיקה שבתפריט "עוד" המופיע בראש הדף.

שוב, תודה רבה על עזרתך בניטור ההשחתות בוויקיפדיה! אמירושיחה 17:45, 18 באוגוסט 2019 (IDT)

השתמשתי בתבנית כדי להסתיר את תוכן הערכים, על מנת שהוא לא יופיע בתקציר המחיקה לאחר מחיקתם. זור987 - שיחה 17:48, 18 באוגוסט 2019 (IDT)
ברור לי שכוונתך טובה, אך אין בזה צורך. אם המפעיל שמוחק את הדף ימצא לנכון להסתיר את תקציר המחיקה - יש לו את הכלים לעשות את זה. אמירושיחה 17:52, 18 באוגוסט 2019 (IDT)
שלום, אני רואה שאתה ממשיך להשתמש באופן שגוי בתבנית ב{{למחוק}}, שים לב בבקשה, אמירושיחה 17:58, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
היו ויקיפדים נוספים שהשתמשו כך בתבנית מבלי למחוק את ההבלים, או שפשוט רוקנו אותם מתוכן. זור987 - שיחה 17:59, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
אז הם טעו וכדאי להסב לכך את תשומת לבם.. אמירושיחה 18:01, 24 בספטמבר 2019 (IDT)

לעניין [דרוש מקור][עריכת קוד מקור]

שלום וברכה !

לעניין עריכתך בדף על סגול - לא צריך למחוק אם אין מקור. אפשר לעזור ולמצוא בצורה פשוטה ומהירה לרוב מקור אמין ואפשרי. זה שאין מקור לא אומר שהתוכן לא נכון או מפוקפק. כל העניין בתבנית זו היא שיעזרו לאמת את העובדה הנכתבת, ולא למחוק אותה.

בתודה, ET - שיחה 00:31, 28 באוגוסט 2019 (IDT)

שיחזוריך הלא לגיטימיים בערכי מורטל קומבט[עריכת קוד מקור]

מדובר במשתמש שמוסיף מידע הבל לערכים ללא כל פיקוח, ועצם שיחזוריך שלי מראות על אי-בקיאות בנדון (לראיה נימוקך כי "פגעתי ברגשותיו"). בויקיפדיה נדרש כתיב תקני וממצה בערכים ולא פירוט טרחני ששיחזוריך למעשיי מבטאים לגיטימציה למעשיו. זהו שימוש לא יאה בסמכויות מפעיל. לידיעתך, ארימיסשיחה 22:39, 4 בספטמבר 2019 (IDT)

משתמש:Arimis, זור לא מחזיק אפילו בהרשאות ניטור. המשפט האחרון שלך פשוט לא קשור. דגש חזק - שיחה 23:11, 4 בספטמבר 2019 (IDT)
ארימיס: לא ראיתי שהמידע שהוא הוסיף, זה הבל. הוא היה נראה לי תקין לחלוטין. גם לא טרחת להסביר לו בדף השיחה. זור987 - שיחה 05:25, 5 בספטמבר 2019 (IDT)
אני לא בא לריב אז אני מנסה פשרה:החזרתי את ההמשכיות בין MK9 מ-MK7 (הקרב בפירמידה) והרמז להמשך ל-MKX (הרווננטים). ורק את ציון זה ש-MKX מתפרש על 1997 ו-2017 בלי לפרט את 1992 ו-2012. ב"דמויות" רק הוספתי ב-MKX את ריין וסינדל, נגדם נלחמים בסטורי. אם גם הפשרות האלה לא מקובלות על שיחה אז הוא סתם מחפש לריבShlomicatz - שיחה 14:08, 6 בספטמבר 2019 (IDT)

היי[עריכת קוד מקור]

אם מישהו מפר זכויות יוצרים לדעתך, צריך להעיר לו בדף השיחה, ולא מיד לבקש את חסימתו, בייחוד שלא הוכח שהוא אכן מפר זכויות יוצרים. המשך ערב נפלא. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 20:30, 25 באוקטובר 2019 (IDT)

המשתמש הזה לא נראה כדובר עברית כשפת אם, והוא כבר כמה שנים מחליף תמונות בערכים לתמונות עם רישיון שנראה לי חשוד, כיוון ששמו של הגולש מופיע כיוצר הקבצים. זור987 - שיחה 20:42, 25 באוקטובר 2019 (IDT)

התנהלות בלתי מקובלת[עריכת קוד מקור]

שלום זור,

הרושם שעלה מהתנהלותך מול משתמש יהודה אמיר, לרבות ריקון דף המשתמש שלו באופן תמוה ומעליב, הוא שחרגת מתחום סמכויותיך. במיזם שיתופי זה ערכי שמירת כבוד האדם הם מן המעלה הראשונה, ומכל משתמש, בפרט ממנטר ערכים, נדרש לנהוג בשיקול דעת, איפוק ומתינות. אין בבקשה זו משום דרישה לנהוג ברצינות תהומית, אולם בהחלט נדרש ממך לא להתנהל בקלות דעת. קח להבא את מידת האמצע ותמשיך בעבודתך. eli - שיחה 00:07, 4 בדצמבר 2019 (IST)
משתמש:אלי גודין: דבריו של האנונימי שהתלונן על תפקודו של המשתמש בוק:במ, עשה לי את הרושם שהמשתמש המדובר עושה זאת בזדון, ובפרט גם שבהתחלה המשתמש לא הגיב לאזהרות שניתנו לו בדף שיחתו. זור987 - שיחה 08:03, 4 בדצמבר 2019 (IST)
אתה ייחסת לו כוונות זדון שעות אחרי שהוא השיב להודעתי בצהריים בבהילות, ובמקביל אף טרח ופנה לעוד משתמשים כדי שיימנעו את החסימה שלו. שימת לב ואכפתיות מינימלית הייתה מונעת זאת. אני מעריך אותך ואת עבודתך, רק להבא גלה מעט יותר מידת סנגוריה על משתמשים. אין צורך לקחת ברצינות מדי חוות דעת של משתמשים על אחרים, יש צורך לבחון אותה בניחותא ובאיפוק. eli - שיחה 09:10, 4 בדצמבר 2019 (IST)

כוכב ניטור![עריכת קוד מקור]

Cleanup Barnstar Hires.png כוכב המנטרים
על השעה... שלום1234321אפצישיחה • ב' בטבת ה'תש"ף 03:50, 30 בדצמבר 2019 (IST)

והערה[עריכת קוד מקור]

תבנית:למחוק מעצבנת את המפעילים (תראה בדף השיחה שלה.
אולי התבנית הבאה תעזור לך...

Wikimedia Deutschland icon explore.svg
שלום זור987,

תודה על תרומתך לוויקיפדיה בתחום הניטור, ברצוני להציע לך מספר כלים שימושיים שיכולים להיות לך לעזר, ומספר הנחיות כלליות לניטור:

גאדג'טים אלו יוסיפו לדף השוואת הגרסאות קישוריות להנחת הודעות בדף השיחה של העורך (רשום או אלמוני) שאת עריכתו בוחנים, וקישוריות להוספת בקשות לדף ויקיפדיה:בקשות ממפעילים.

כללים לניטור יעיל ומאבק בהשחתות

כל הדברים להלן נכתבים כעצות שנצברו מניסיונם של מנטרים אחרים, הם לא פקודות או כללים מחייבים. הכלל הראשון אותו יש לזכור בעריכה בוויקיפדיה ובניטור הוא השמעות לשכל הישר.

 • בראש ובראשונה, קרא את הדף ויקיפדיה:איך לנטר ולהישאר בחיים.
 • ביטול עריכה ייעשה רק אם לא מצאת מקור אמין להוספה זו (כל שינוי נתון לשיקול דעת שלך; אם הוסף מידע שאריק איינשטיין נולד בקנדה ולא מצאת מקורות בוויקיפדיה אחרת או בחיפוש גוגל פשוט – בטל העריכה. אם הוספו טענה או מחקר שאיינשטיין שנא תפוחי עץ כי הייתה לו טראומה מתפוחי עץ ולא מצאת מקור לכך – כדאי להצמיד תבנית {{מקור}} בערך. כמובן שאם הטענה היא טענת הבל ברור, ניתן לשחזר אותה מייד).
 • כשמוצאים השחתה, יש לבדוק עריכות קודמות באותו הדף: אם נעשו שלוש השחתות ברצף בערך מסוים, ואתם מתקנים את האחרונה, התיקון שלכם "מסתיר" את ההשחתות הקודמות משאר המנטרים, שבדרך כלל יבדקו את ההיסטוריה עד העריכה האחרונה של משתמש מוכר (כלומר השחזור שלכם), ויעצרו שם.
 • אחרי סיום טיפול בהשחתה, כדאי לבדוק את שאר העריכות של אותו עורך או מאותה כתובת בתקופה האחרונה: משחיתים רבים נוהגים לבצע מספר השחתות, באותו הדף או בדפים אחרים.
 • עריכות כמו "גכהמהכקהכק" שנעשות מכתובת IP או חשבון רשום – יש להניח (מחמת חזקת החפות שעומדת לכתובת או חשבון שאין להם היסטוריית השחתות) כי הוא מבצע ניסויי עריכה ולכן יש להציב בדף שיחתו שניסויי עריכה עושים בארגז חול (תבנית {{ניסויים}} מבהירה זאת היטב).
 • עריכות כמו "הדס המלכה המהממת/המעצבנת" הן השחתה לכל דבר ועניין ויש להזהיר עליהן (תבנית {{אזהרה}} עושה את העבודה ולרוב הם לא חוזרים). אם חזרו על כך – פנה למפעילים בבקשת חסימה. בדרך כלל נהוג שאין לבקש חסימה אם המשתמש או האלמוני טרם הוזהר. כמו כן, אין טעם לבקש חסימת אלמוני בשל עריכה שנעשתה לפני זמן רב (מספר שעות). לפני בקשת חסימה של אלמוני, כדאי לבדוק את הכתובת (whois מתחתית דף התרומות)
 • כשעריכה ששחזרת מכילה חשיפת פרטים אישיים, איומים, או ביטויים גזעניים, התבטאויות נאציות וכדומה, אפשר לבקש "הסתרת גרסה".
 • אם נתקלת במשחית שמשחית ערכים מרובים, אין טעם למלא את דף השיחה שלו באזהרות. אזהרה אחת מספיקה – לאחר מכן ניתן לבקש חסימה.
 • יש להניח כוונה טובה; כשנתקלים בעריכה גרועה או מזיקה שיכלה להיות תוצאה של טעות ולא זדון, בנוסף לשחזור או ביטול הנזק, רצוי לפנות לעורך או האלמוני שביצע את הטעות בדף השיחה, ולהסביר להם איפה טעו - אין עודף של עורכים מועילים בוויקיפדיה, ועדיף לסייע לעורכים, רשומים ואלמונים כאחד, להפוך מועילים, מאשר לגרש אותם מוויקיפדיה בבושת פנים.

בברכה,--שלום1234321אפצישיחה • ב' בטבת ה'תש"ף 03:57, 30 בדצמבר 2019 (IST)

מיזם הילולים[עריכת קוד מקור]

שלום זור, אני מזמין אותך לכתוב למיזם הילולים. מעוניין? גל - בואו נדבר ~ 13:47, 30 בדצמבר 2019 (IST)

לא מעוניין. זור987 - שיחה 15:43, 30 בדצמבר 2019 (IST)

מספר ההתרבות הבסיסי[עריכת קוד מקור]

היי זור Face-smile.svg כל הכבוד על העירנות! כדי למנוע עוד אנשים שיפרסמו ערכים מועתקים, נא לא לשכוח להבא להשאיר למשתמש אזהרה באמצעות {{העתקה}}.
אם תרצה לקצר תהליכים, יש גם סקריפטים/גאדג'טים שמקלים על כך. ראה ויקיפדיה:איך לנטר ולהישאר בחייםHummingbird° כולי אוזן ° יש לך הודעה 01:31, 31 בינואר 2020 (IST)

הרחקת משתמשים[עריכת קוד מקור]

שלום זור.

נדמה ששלוש הבהרותיי הקודמות לך כי דף במרחב משתמש אכן חוסה תחת הגדרת שמו, לא הועברו כהוגן. בהתנהלותך בדף זה הפרת בבוטות את כללי ההתנהגות הקהילתיים שלנו, לאחר שרוקנת את הדף והצבת תבנית מחק - באקט המקשה על המפעילים לחשוף את הסיבה להתנהגותך - ואף לא אפשרת ליוצרו זכות ערעור על החלטתך החד-צדדית. (בנוסף, לאחר שמפעיל מחק את עריכתך, חזרת שוב ומחקת חלקים מדף המשתמש, ורק לאחר ששוחזרת בשנית, הפסקת את פעילותך בדף.) מעבר לכך שכאמור מדובר במרחב משתמש (שנעשה בו שימוש נאות - לא נכתבו שם נאצות/הבל גמור/תוכן פרסומי מובהק) שמן הראוי שעורכים יצמצמו, ככל הניתן, את פעילותם שם, דרסת זכויות משתמש באופן שמעלה תהייה באשר להמשך תרומתך כמנטר (-ללא הרשאה).
אינני עוקב אחר פעילותך - ופעולה זו, כמו גם חלק מקודמותיה שדווחו, הובאה לידיעתי בעקבות קובלנה שנשלחה לי לדוא"ל - וייתכן כי ישנם עוד שורת מקרים דומים. התנהלותך כלפי משתמשים חדשים בוודאות גורמת נזק למיזם, ורצוי שעריכותיך יסומנו כבדוקות ידנית על ידי משתמשים מנוסים. עם זאת, מאחר ואין לי הפנאי והיכולת לבחון את התנהגותך באמת מידה של מספר רב של פעולות, אבקש חוות דעת מהביורוקרטים. eli - שיחה 18:45, 18 בפברואר 2020 (IST)
דף המשתמש אכן לא עבר על כללי ההתנהגות במיזם - לא היו כאן נאצות ולא הבל גמור. למעשה, הפרטים שנמחקו גם לא הופיעו בדף משתמש ממש, אלא בדף משנה של דף משתמש, כך שלכאורה אין גישה מיידית אליהם מצד ויקיפדים אחרים שנכנסים למיזם.
יש למשתמש במיזם זכות להסיר תוכן דף בעצמו או לבקש למחוק דף משתמש של ויקיפד כאשר הדף מכיל נאצות, גידופים, הבל, פגיעה בפרטיותם של אנשים אחרים, אחצון ועוד. במקרה הנוכחי מן הראוי היה לא להסיר את תוכן הדף; זאת ועוד, במקרה שמשתמש כן הסיר תוכן מהדף (ואכן הסרת את כל תוכן הדף במרחב המשתמש החדש בוויקיפדיה), אבל חברים אחרים בקהילה שחזרו אותו (בנימוק הולם בתקציר העריכה) - מחיקה מחדש בניגוד לפעולתם לא רק שתפגע בכללי ההתנהגות בקהילה ותרחיק משתמש חדש מוויקפדיה - היא גם פוגעת באלה שהתערבו ושחזרו את המחיקה (לטעמם, מן הסיבה הנכונה). מה שמצופה במקרה כזה הוא לפנות לדף הבקשות ממפעילים ולהציע לטפל בדף המשתמש מן הסיבות הרלוונטיות (למשל, לדעתך, להגיד שדף המשתמש מכיל פרסומת, ולהציע למחוק אותו). כך אתה מעביר את העניין לשיפוטה של הקהילה, וכמובן, לשיפוטם של המפעילים, בלי לפגוע במרחב הפרטי של המשתמש שהעלה את הפרטים במרחב המשתמש שלו. הדף נראה כטיוטה (אני מזכיר שוב: הוא לא נכתב בדף משתמש, אלא כדף משנה במרחב המשתמש), וככזה הוא בהחלט יכול להימצא במרחב משתמש כלשהו. הוא לא מכיל תוכן לא אנציקלופדי, קללות ונאצות, או פרטים המאחצנים מישהו אחר. לחלופין, יכולת לפנות למשתמש שהעלה את הדף (בדף השיחה שלו) ולכתוב לו שוויקיפדיה אינה מאפשרת פרסומת, ולבקש ממנו להסיר פרטים הנחשבים לטעמך פרסומת עצמית מהדף - ואז להשאיר את העניין לשיקולו; במקרה שהוא לא מגיב, אפשר גם לפנות לדף הבקשות ממפעילים ולשטוח את בקשתך/הצעתך שם.
בהמשך לפנייתו של אלי לעיל, אני לא הבחנתי במקרים אחרים שבהם זור הפר באופן בוטה את כללי ההתנהגות בקהילת ויקיפדיה, ולכן אני מעיר ספציפית למקרה דנן. אלדדשיחה 19:32, 18 בפברואר 2020 (IST)
דף הטיוטה של המשתמש היה נראה לי כפרסומת מובהקת, ולא ידעתי שאסור לויקיפדים אחרים לערוך דפי משתמשים או את דפי הטיוטה שלהם או להשתמש בתבנית מחיקה בהם. גם אחד מהמפעילים או הויקיפדים ביקש בוק:במ למחוק את הדף בנימוק של פרסומת, ו-משתמש:‏Yoavd אמר שזה לא נראה לו כפרסומת. זור987 - שיחה 19:43, 18 בפברואר 2020 (IST)
יכולת לטעות, ולסבור שצריך למחוק את הדף (נגיד, בטעות). מה שאני אומר זה שברגע שמישהו אחר בקהילה תיקן את החלטתך, קח צעד אחד אחורה, אולי במקרה טעית. אל תמהר למחוק מחדש. אלדדשיחה 19:47, 18 בפברואר 2020 (IST)

בגדול אני מסכים על רוב מה שנכתב כאן. אציין שכבר נתקלנו במשהו דומה בעבר (מיוחד:היסטוריה/משתמש:יהודה אמיר) ולכן אני מבין את אופן הפנייה של אלי גודין אליך.

אומר בקצרה: תבנית {{מחק}} (או {{למחוק}} – אלו שתי צורות לאותה התבנית) נועדה למקרים ברורים של דפי משתמש שלך ובהרחבה קלה דפי שיחה או דפי משתמש שהפכו להפניות. לא לערכי הבל או דפי משתמש לא ראויים, וזאת משתי סיבות: (א) מפעיל צריך לבדוק מה הוא מוחק, והכנסה שלהם בתבנית מקשה על הבדיקה (ב) סימון בתבנית הוא למעשה פעולה אקטיבית של ריקון הדף. זו החלטה שצריכה להתקבל על ידי מפעיל.

עריכת דף משתמש או דפי משנה במרחב משתמש שהוא לא אתה היא פעולה שצריכה להתבצע כמוצא אחרון, ורצוי שתהיה על ידי מי שהוסמך לכך. ברגע שנגעת בדף משתמש "פלשת" לשטח לא שלך. אתה יכול ורשאי לפנות לדף הבקשות ולבקש שמפעיל (שאלו משתמשים בעלי ניסיון בנהלי האתר ובהתמודדות עם עורכים שונים) יפעל כנדרש.

בהזדמנות זו תודה על יתר תרומותיך, הן כמובן מועילות וחשובות. בברכה, דגש חזק - שיחה 00:07, 19 בפברואר 2020 (IST)

יש מצבים שבהם יש צורך להסתיר את תוכן הדף לפני מחיקתו כדי שאחרים לא יראו את התוכן (כמו למשל כאשר מישהו פוגע באנונימיות של מישהו, או משמיץ מישהו בפומבי בדף, או כדי למנוע מפרסומת למוצר או חברה לממש את ייעודה). זור987 - שיחה 08:41, 19 בפברואר 2020 (IST)
כשמישהו פוגע באנונימיות של מישהו או משמיצים אותו, אז מסירים את התוכן וכותבים בדף בקשות ממפעילים שהסרת את התוכן. "למנוע מפרסומת למוצר או חברה לממש את ייעודה" זה נימוק לא נכון להתערבות מיידית – לשם כך יש לבקש מחיקה באופן מסודר בדף בקשות ממפעילים. לא יקרה כלום אם הפרסומת תהיה על גבי האתר כמה דקות או אפילו שעות. דגש חזק - שיחה 10:26, 19 בפברואר 2020 (IST)
לסיכום הפנייה, זור, האם הדברים שנאמרו כאן ברורים לך? eli - שיחה 13:59, 19 בפברואר 2020 (IST)
כן. זור987 - שיחה 14:47, 19 בפברואר 2020 (IST)

סתם לידיעתך[עריכת קוד מקור]

ראיתי שתייגת בתקציר עריכה, משתמש אנונימי.
משתמשים אנונימים לא מקבלים תיוגים. --דוד-- Cumputer guyשיחה • ג' באדר ה'תש"ף • 12:14, 28 בפברואר 2020 (IST)

השמצה?[עריכת קוד מקור]

היי. מה שנכתב כאן הוא הבל לחלוטין, אבל לא השמצה😂 המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:00, 10 במרץ 2020 (IST)

בהבל הוזכר שם של אדם פרטי וכן תיאור שלו שמעלה ההבל נתן לו, זו בהחלט השמצה אם מדובר באתר פומבי כמו ויקיפדיה. זור987 - שיחה 06:35, 11 במרץ 2020 (IST)
לדעתי מי שכתב את הדף ניסה לפרגן לו (התוכן שראיתי לפחות היה "מסי חתיך") תוך ניצול של פלטפורמת ויקיפדיה. לא הייתי מגדיר את זה בתור השמצה (אם כי זה ראוי למחיקה בכל מקרה כמובן).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 11:06, 11 במרץ 2020 (IST)
אפשר להגיד שזו פגיעה באנונימיות. זור987 - שיחה 11:48, 11 במרץ 2020 (IST)
זה סתם דבר הבל שצריך להימחק כי הוא לא מתאים לוויקיפדיה. סליחה אם הייתי קטנוני מדי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:12, 11 במרץ 2020 (IST)

ארם צבר[עריכת קוד מקור]

פגיעה באנונימיות? הרי ברור לך שהוא כתב על עצמו. --‏Yoavd‏ • שיחה 16:10, 5 באפריל 2020 (IDT)

צודק. לא שמתי לב לכך. זור987 - שיחה 16:13, 5 באפריל 2020 (IDT)