שיחת משתמש:חאקויאק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בנוגע לויקיפדיה לנוער :

עניתי לך במזנון ,אך תגובתי הוסרה ע"י המפעילים. מכיווןן שהביקורת הראשונה שלי רמזה לצורה זו של צנזורה עצמית וחסור יכולת לקבל ביקורת(תרבות דיון פנימית שמונעת הצטרפות "מומחים בתחומם") ,אני חושב שהעניין די מסביר את עצמו.[1] זו גם תופעה ידועה ,אם יצא לך להכיר את המבנה הפנימי קצת. ביקורת על צנזורה מצונזרת בעצמה וכד'. אין פתח פה ,לא בתכנים ולא בדפי השיחה לדברים מהסוג הזה. ראה משתמש:Asbl

אני לא יודע מי צודק בויכוחים הפנימיים שלכם, ואני לא מכיר את הנפשות הפועלות, אבל העובדה שמחקו אותך שלוש פעמים, מתוכן שתיים בדף השיחה שלי אומרת דרשני. --חאקויאק 23:48, 12 אפריל 2006 (UTC)

רציתי להשיב לך בדף השיחה האישי, ואז הופתעתי לגלות את מקרי המחיקה הנ"ל, פשוט לא ראוי.
ללא קשר למצב הקיים כרגע בויקיפדיה העברית - ישנם נושאים חשובים רבים שאין עליהם מידע ברשת בעברית. הוספת מידע נוסף בתחומי נוירופסיכולוגיה/פסיכולוגיה/מדעי המוח/ביולוגיה בויקיפדיה האנגלית הוא משמעותי פחות - משום שידע זה קיים באנגלית ברשת האינטרנט וניתן לאתרו בחיפוש פשוט באחד ממנועי החיפוש הגדולים, כך שאי קיומו בויקיפדיה אינו כה בעייתי. עם זאת, לקורא העברי, ששליטתו באנגלית אינה גבוהה, אין מקור מידע ברשת לידע בתחומים אלו, ולעיתים אין כלל מידע בעברית בנושאים הללו (משום שהאקדמיה משתמשת באנגלית בלבד, אולי ישנם ספרים של האוניברסיטה הפתוחה, אבל אז בדרך כלל מדובר בטקסט מבואי באותו התחום לתואר ראשון).
נראה לי חשוב בהרבה להעשיר את הרשת העברית מאשר לתרום מידע נוסף לאתר מסוים ברשת האנגלית - מידע שממילא זמין במידה זו או אחרת לקוראי האנגלית. F16 15:20, 15 אפריל 2006 (UTC)

נראה לי שאת צודקת.

תבניות[עריכת קוד מקור]

שלום,

אין לשים תבנית "ערך לא נייטרלי" בלי שהתקיימו התנאים הכתובים בויקיפדיה:מלחמת עריכה. גילגמש שיחה 14:21, 13 מאי 2006 (IDT)

אז מה עושים עם ערך שמוטה באופן ברור אך לא אני בעל הידע המתאים לאזן?

שים תבנית שכתוב או עריכה על פי חומרת המצב. תבנית שכתוב מצביעה על ערך שמצבו חמור יותר. גילגמש שיחה 14:24, 13 מאי 2006 (IDT)

הבינותי, תודה.

אין בעד מה. גילגמש שיחה 14:26, 13 מאי 2006 (IDT)


אושו[עריכת קוד מקור]

אני מסכים שצריך לעשות כמה דברים עם הערך הזה , אבל בעדינות Drall 21:42, 16 מאי 2006 (IDT)

תודה. אקח לתשומת ליבי.

איפה לדעתך ראוי שאני אכתוב על מדיטציית חושך --Drall 11:16, 29 מאי 2006 (IDT) שאלה טובה. אם יש לך מספיק מה לכתוב על זה אני מניח שאפשר בערך ייעודי. השאלה היא אם זה לא יעורר מחקנים זועמים.. אולי אפשר להוסיף אינפורמציה לאושו.--חאקויאק 11:41, 29 מאי 2006 (IDT) לדעתי ערך מורחב ב"מדיטציה" . הנושא של "חושך" אינו נתון בויכוח , עד כמה שידוע ליDrall 13:13, 29 מאי 2006 (IDT) הנה קם ערך חדש "מדיטציית חושך" יש הרבה מאוד מה להוסיף שם ואני מקווה לעשות זאת בהקדם. Drall 10:31, 30 מאי 2006 (IDT)

מה דעתך להוריד את תבנית השכתוב? --Drall 08:53, 27 יוני 2006 (IDT)

הורדתי מזמן אבל גילגמש החזיר אותה. עדיף שתדבר איתו.

ברכותיי[עריכת קוד מקור]

אני חושב שזה מכוון אליך: ויקיפדיה:ספר אורחים#אני מוריד בפנכים את הכובע. עמית 12:41, 20 מאי 2006 (IDT)

איזה כיף, תודה על ההפניה :)

המדיטציה הטרנסנדנטלית (TM)[עריכת קוד מקור]

מצאת לנכון להסיר משפט שהוספתי בערך 'מדיטציה'.
מתוארים שם תיאורים שמתאימים אולי לסוגים רבים של מדיטציה.
הם בפרוש אינם מתאימים למדיטציה טרנסנדנטלית (TM).
הקורא התמים עלול לקבל רושם מוטעה על סוג זה של מדיטציה שהוא הותיק ביותר בארץ, מתרגלים אותו הרבה יותר ישראלים מאשר את כל סוגי המדיטציה האחרים ביחד, והוא סוג המדיטציה היחיד שעבר מאות מחקרים אובייקטיביים.
השארת הערך ללא התוספת הזו, יעשה אי-צדק מוחלט ל-TM.

כמו שאתה רואה ישנה מגמה של האנשים שמשווקים מ"ט להשתמש בויקיפדיה כמקדם מכירות. הם אפילו נכנסים לערךמדיטציה בשביל זה. נראה לי שצריך לנקוט באמצעים וכמובן לעמוד על המשמר --Drall 16:24, 3 יולי 2006 (IDT)לא .
התאורים שמופיעים, בפרוש לא מתאימים למדיטציה הטרנסנדנטלית (TM).
אין בהם שום פרסום.
הבחור פשוט חושש לרווחיו מהוראת סוגים נחותים של מדיטציה.


דר. דניאל גליקר, אני חושב שהערך מדיטציה מתאר גם מדיטציות מסוגה של TM. אם אתה חושב שההגדרה של מדיטציה בערך לא רחבה מספיק כדי לכלול TM, אתה מוזמן להרחיב אותה בהתאם. אין מקום לפיסקה בתוך הערך מדיטציה - 'אבל TM זו מדיטציה מיוחדת'. אתה יכול לכתוב את היתרונות של TM כפי שאתה רואה אותם בערך המתאים - הערך על TM, כמובן במסגרת הכתיבה הניטרלית.

אני חייב להגיד לך שממעקב אחרי ההתנהלות האגרסיבית של אנשי ה-TM באינטרנט מתקבל רושם לא טוב בנוגע לטיב המדיטציה ולהשפעתה על המתרגלים. --חאקויאק 20:52, 3 יולי 2006 (IDT)

דדובשצ'ינה[עריכת קוד מקור]

הגבתי לך ב-הכה את המומחה בדיון שפתחתי שם. Boltyansky 21:56, 2 בספטמבר 2006 (IDT)

סין או הודו[עריכת קוד מקור]

לפני שאתה תוהה "מי השחית" אתה יכול לבדוק את הגרסאות הקודמות. אני עשיתי את השינוי הזה בקנאביס, וכפי שכתבתי בתקציר העריכה, זה לפי המקור שמובא בערך, אתה מוזמן לבדוק אותו גם אתה, שמא לא הבנתי את שנכתב שם. ‏odedee שיחה 11:43, 12 במרץ 2007 (IST)

א. כדי למצוא שינוי בודד כזה בערך פעיל כמו קנאביס צריך לבדוק לא מעט גרסאות. מצטער אם חשת נפגע.
ב. קראתי את המקור. מדובר שם על ההיכרות של הסינים עם הקנאביס כתרופה. לעומת זאת הפיסקה בערך עוסקת בשימוש בקנאביס כסם משכר, שבאותה תקופה היה נפוץ אצל ההודים ולא אצל הסינים. גם תיאור צורות העיבוד של הסם שמופיע בהמשך רלוונטי להודו ולא לסין. פעם פעם, כשכתבתי את הקטע הזה הדבר הוזכר, אבל הוא הלך לאיבוד בתלאות הרבות שעבר הערך. --חאקויאק 02:03, 13 במרץ 2007 (IST)
מאה אחוז, תודה וסליחה על הטעות, אקרא את המקור שוב בהזדמנות. ‏odedee שיחה 02:04, 13 במרץ 2007 (IST)