שיחת משתמש:מאגמה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, מאגמה, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 10:38, 20 בספטמבר 2019 (IDT)

SAS (קומנדו)[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף SAS (קומנדו). הסיבה לכך היא: תוכנה, הקשרה או ניסוחה, או שהיא לא הייתה כתובה בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 10:38, 20 בספטמבר 2019 (IDT)

המרד הערבי הגדול[עריכת קוד מקור]

למה להשמיט מידע? נילס אנדרסן - שיחה 09:27, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

שלום לא השמטתי דייקתי את המשפט מאגמה (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום
המשפט הזכיר את המנדט, וציין מה הוא היה. מה דייקת בו? נילס אנדרסן - שיחה 09:43, 2 באוקטובר 2019 (IDT)
בינתיים שחזרתי לגרסה היציבה, מאחר ואין סיבה להוריד מהפתיח את היות המנדט הבריטי השלטון בארץ ישראל בשנים ההם. נילס אנדרסן - שיחה 10:02, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

חירות או מות[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום מאגמה,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "חירות או מות" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:מאגמה/‏חירות או מות". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 11:06, 3 באוקטובר 2019 (IDT)

יחיאל אמסלם[עריכת קוד מקור]

Text document with red question mark.svg

שלום מאגמה,
אחד מעורכי ויקיפדיה קרא את הערך יחיאל אמסלם שכתבת ולא הצליח להבין ממנו את חשיבותו האנציקלופדית של מושא הערך. הערך סומן כערך הדורש הרחבה בפתיח באופן כזה שחשיבותו תהיה ברורה לקוראים, או כדרוש גיבוי בסימוכין חיצוניים ממקורות שיגבו את חשיבותו. ערך שחשיבותו האנציקלופדית איננה ברורה עלול להימחק, ודיון על כך מתקיים בדף השיחה של הערך.

בברכה, אמירושיחה 13:21, 22 באוקטובר 2019 (IDT)

יחיאל אמסלם[עריכת קוד מקור]

היי

לחצתי על לשחזר משחית בדף שינויים אחרונים אבל הדף כנראה בדיוק קפץ וזה נלחץ על שיחזור של העריכה שלך. מצטער!! Face-smile.svg מתנצל!! ערך יפה מאוד, אגב! :) נילס אנדרסן - שיחה 15:39, 23 באוקטובר 2019 (IDT)

צבי יזרעאלי[עריכת קוד מקור]

שלום לך. כתבת בערך שיזרעאלי עוטר בעיטור העוז. שים לב שבאתר יזכור וכן בקישור שצירפת לערך לא מוזכר כזה דבר. הוא אכן קיבל צל"ש, אך לא כזה שהומר לעיטור העוז.
בהתאם לקריטריונים לכתיבה על אודות חיילי צה"ל נראה שיזרעאלי לא עומד בקריטריונים. האם אני מפספס משהו? בריאן - שיחה 10:24, 10 בנובמבר 2019 (IST)

יש סיבה שאתה לא עונה לי? בכל מקרה, כיוון שאתה מתעלם, אפתח דיון חשיבות על פי המקובל. בריאן - שיחה 16:40, 10 בנובמבר 2019 (IST)
אף אחד לא מתעלם והנושא שהעלת שונה. מאגמה - שיחה 16:40, 10 בנובמבר 2019 (IST)
כשאתה לא עונה לפנייה בדף השיחה זה נקרא שאתה מתעלם. אנא נסה לזכור את זה גם בעתיד כשיפנו אליך. נרו יאירשיחה • ט"ז בחשוון ה'תש"ף • 20:19, 14 בנובמבר 2019 (IST)

העתקת טקסט ממקורות חיצוניים[עריכת קוד מקור]

שלום. בעריכה זו וכן בזו הכנסת לתוך ערכים פסקאות שלמות שהועתקו ממקורות חיצוניים. זה מצויין שקישרת למקורות אולם אסור להעתיק מהם. (ובמקרה הראשון שציינת הטקסט שהועתק היה לא מתאים לערך המדובר). נא לשים לב שהתרומות לוויקיפדיה הן בניסוח מקורי שלך. Dovno - שיחה 09:48, 11 בנובמבר 2019 (IST)

לצערי עלי לחזור על ההבהרה: אין להעתיק טקסט ממקור חיצוני. זה אומר שגם אי אפשר להעתיק טקסט ואז להתחיל לשחק עם הזזת מילה מפה לשם או החלפת מילה במילה חליפית. יש לכתוב ניסוח מקורי לגמרי. וכפי שביקשו מימך בפסקה הבאה: נא לא לעשות זאת בשלושים עריכות שונות. הכי טוב לעבוד בטיוטה ולהציגה לדיון. תודה, Dovno - שיחה 23:21, 11 בנובמבר 2019 (IST)

עריכות קטנטנות רבות בזו אחר זו[עריכת קוד מקור]

שלום רב. אנא השתדל לרכז עריכות יחד, לא לערוך אותו ערך פעמים רבות בעריכות קטנטנות בזו אחר זו, זה מקשה על הניטור. תודה רבה. נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף • 13:02, 11 בנובמבר 2019 (IST)

בערך התאחדות הרבנים לא רק שערכת 12 עריכות קטנטנות בנפרד, מתברר שרובן אם לא כולן פשוט מיותרות. תפסיק עם זה בבקשה. נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף • 23:17, 11 בנובמבר 2019 (IST)

ארכוב[עריכת קוד מקור]

Kontact Oxygen.svg
שלום לך מאגמה! בוויקיפדיה העברית אין למחוק דיונים מדפי שיחות, ובפרט מדפי שיחות של משתמשים.

אם ברצונך לארכב את התוכן שנמצא בדף שיחתך, יש ליצור את הדף שיחת משתמש:מאגמה/ארכיון 1, להעביר את כל התוכן הנוכחי אליו ולהציב בראשו את התבנית {{ארכיון}}.

בברכה,

שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 19:11, 12 בנובמבר 2019 (IST)

הערך-לעתיד הועבר לדף טיוטה להמשך העבודה עליו[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום מאגמה,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "אליהו סרוסי" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:מאגמה/‏אליהו סרוסי". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! Ldorfmanשיחה 14:21, 14 בנובמבר 2019 (IST)

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום מאגמה,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "דן זינגר" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:מאגמה/‏דן זינגר". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! Uziel302 - שיחה 15:01, 14 בנובמבר 2019 (IST)

מבצע שומרון[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בדף מבצע שומרון שוחזרה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות ששוחזרו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, Dovno - שיחה 15:48, 14 בנובמבר 2019 (IST)

חזרה על עריכה[עריכת קוד מקור]

שלום רב. אם משתמש.ת מתנגד.ת לעריכה שלך, פנה לדף השיחה של הערך הרלוונטי ותייג את המשתמש.ת. אין להחזיר עריכות שמשתמשים אחרים מתנגדים אליהן. זו מלחמת עריכה. אם אירוע כזה יישָנה, נאלץ לחסום אותך מעריכה בוויקיפדיה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 19:54, 16 בנובמבר 2019 (IST)

נחסמת[עריכת קוד מקור]

שלום מאגמה,

הידע שלך מוערך, אך יש לפעול בצורה שיתופית כדי להוסיפו לערכים. הסברתי לך כבר כמה פעמים מהן מלחמות עריכה, ומדוע עליך להימנע מהן. לאחר שחזרת על עריכה שהובעה לה התנגדות פעם נוספת, אין לי ברירה אלא להבהיר לך בצורה תקיפה יותר שמלחמות עריכה אינן הדרך להתנהל בוויקיפדיה. בתקווה להבנה, שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 14:29, 8 בדצמבר 2019 (IST)

שמזן (שיחה) • ערכי בראבו התייחסתי לדבריו של דובנו ברצינות לא אני זה שצריך להחסם.
אני עובד על ערכים, מגיע מר דובנו ומוחק בצורה מאסבית. נכון שיש מה לתקן. במקרה שנדון פה אני מתיחס לדבריו ברצינות: 1.עורך מחדש את התוכן הנדון 2.מוסיף חומר לתוכן הנידון 3.מעביר חלק מהתוכן למבצע דני על בסיס דבריו למרות שאין לי הסכמה מוחלטת ששם המקום ולא בערך עצמו 4.עורך מחדש חלקים הערך הכולל שחסר הרבה ידע..נראה לי שכך ניראת עבודה שיתופית, אם הוא באמת היה רוצה לעבוד בשיתופיות שיערוך ולא ימחק בצורה מבטלת הוא עשה את זה יותר מדי פעמים. (ועוד נקודה קטנה עדיף לחשוב על חסימה אחרי סיום התיקונים ולא באמצע התהליך.) --מאגמה - שיחה 14:43, 8 בדצמבר 2019 (IST)
כמות ההשקעה שלך בעריכות לא מוטלת בספק. אולם כלל בסיסי הוא שכאשר יש חילוקי דעות פונים לדף השיחה כדי לדון בכך, ולא מנסים שוב ושוב להכניס בכח משהו שהובעה לו התנגדות. אולי תשכנע אותי (ולו חלקית), ואולי אשכנע אותך (ולו חלקית). וגם אם לא, אולי יצטרפו עורכים אחרים שיביעו גם דעה. בסופו של דבר, שינוי בערך מבצעים אם יש רוב התומך באותו השינוי, לא באופן כוחני וחד-צדדי. Dovno - שיחה 14:52, 8 בדצמבר 2019 (IST)
אני מתקן לפי ההערות שלDovno כך שההנחה שיש התנגדות לא קיימת מבחינת המציאות. אין צורך לדון במלחמות עריכה כל עוד לא סיימתי לתקן. אם בסוף התהליך תראה לנכון אז שם ראוי להתלונן. אתה עקבי בלמחוק מאסות של חומר בלי התייחסות רצינית וזה באמת הכי קל, יש לך בעיה עם החומר שאני כותב יכול להיות שהיא נכונה - תערוך אל תמחק.--מאגמה - שיחה 14:59, 8 בדצמבר 2019 (IST)
ושוב אתה מוחק לא עורך
יש בידע שDovno שמקפיד למחוק חשוב חשוב על גדוד שמהווה אבן דרך ליחידות המיוחדות של צה"ל יש שם חומר על הבנת המקצוע של מפקדים שצמחו לתפקידים בכירים בהמשך. לא אנציקלופדי- תערוך חוזר על חומר - תערוך. חסמו אותי באמצע תהליך אז מה הפלא שזה לא קרוב ללהיות שלם.--מאגמה - שיחה 15:04, 8 בדצמבר 2019 (IST)
וסתם לידע כלליDovno הורדתי את הכותרת של מבנה החטיבה (כדאי שקרא את החומר לפני שאתה מוחק אותו) אז עכשיו אתה צריך להסביר בדיון למה היא נצרכת לפי הכללים שרשמת כאן אז הטיעונים שלך בשיחה על חטיבה 8 באמת לא רלוונטים--מאגמה - שיחה 15:14, 8 בדצמבר 2019 (IST)
שוב: אתה בהחלט מוזמן לדון על כך בדף השיחה של הערך. אני מעריך את זה שהתאמצת לתקן לפי ההערות, אך העובדה היא שאותן התנגדויות שציינתי עדיין רלוונטיות (לטעמי). אז ייתכן שלא הבנת את ההתנגדויות כפי שאני התכוונתי אליהן, וייתכן שאני לא הסברתי אותן טוב. כך או כך: הדרך להתקדם היא בדיון ולא לנסות שוב ושוב להכניס משהו מול התנגדות. עניתי לך בדף השיחה של הערך - בוא נמשיך לשם כדי לראות אם נוכל להבין יותר טוב זה את זה ומה מתאים ומה לא מתאים להוסיף באיזה חלק של הערך.
בנוסף, בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. Dovno - שיחה 15:15, 8 בדצמבר 2019 (IST)
Dovnoהסתכלת על גדוד 82 שכתוב אחרת לגמרי מהטיעונים שלך או שגם אותו אתה רוצה למחוק??--מאגמה - שיחה 15:20, 8 בדצמבר 2019 (IST)
כמו שהסבירו לך פעמים רבות, מרגע שמישהו מתנגד לעריכה שלך אין להחזיר אותה. אתה טוען שפעלת לשנות על פי הערותיו של דוב, וזה מצוין, אבל השינויים הקטנים שביצעת בעריכתך אינם הופכים את המידע שהחזרת לתוכן אחר – זהו עדיין אותו תוכן שהובעה לו התנגדות. בנוסף, החסימה אינה נוגעת לנימוקיו של דוב – האם יש בהם מן הצדק או שהם שגויים; החזרת תוכן בכל מקרה אסורה. בדרך כלל ניתן להגיע להסכמות כאשר עושים שימוש בכלי הנחמד שנקרא "דף שיחה".
באשר לדיון לגבי תוכן הערך, כדאי שתחכה עד סיום החסימה ותפעל להגיע להסכמה בדף השיחה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 15:36, 8 בדצמבר 2019 (IST)

פשיטות[עריכת קוד מקור]

אני חושש שהקטגוריות שפתחת שגויות. גיא - פתרון למחיקה 16:50, 15 בדצמבר 2019 (IST)

למה?--מאגמה - שיחה 16:57, 16 בדצמבר 2019 (IST)
כשאתה יוצר קטגוריה, צריך לקשר אותה לקטגוריות אחרות, אם השם עמום צריך להסביר אותו, צריך לחפש בינויקי. כך תימנע מתבניות חשיבות. גיא - פתרון למחיקה 17:47, 17 בדצמבר 2019 (IST)

העברת ערך שאינו מוכן עדיין לטיוטה[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום מאגמה,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "גדי קרול" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:מאגמה/‏גדי קרול". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! Nirvadel - שיחה 14:09, 5 בינואר 2020 (IST)