שיחת משתמש:מבני הנביאים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, מבני הנביאים, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
יוניון ג'ק - שיחה 21:54, 28 באוגוסט 2018 (IDT)

אליהו מאיר פייבלזון (תשכ"ז)[עריכת קוד מקור]

Red copyright.svg
שלום,

הערך אליהו_מאיר_פייבלזון_(תשכ"ז) שערכת נחשד כמפר זכויות יוצרים, שוויקיפדיה מקפידה מאוד על שמירתן. על פי מדיניות האתר אין להעתיק תוכן המופיע במקורות אחרים ולהעלותו לוויקיפדיה, אלא אם קיבלת רשות מפורשת בכתב לעשות זאת, או שיצרת את התוכן בעצמך, ולך זכויות היוצרים. נראה שמקור הטקסט נמצא כאן.

אם התוכן המועתק שייך לך, או אם ברשותך אישור מתאים מבעלי התוכן, יש לפעול על פי ההנחיות בדף ויקיפדיה:OTRS.

המשך תרומה לוויקיפדיה על ידי העלאת חומרים מקוריים משלך הוא מוזמן ומבורך.

תודה, דגש - שיחה 12:05, 8 באוקטובר 2018 (IDT)

רוב הטקסט אני לקחתי ממכלול זה אנציקלופדיה חופשית חשבתי שזה מותר זה טעות? הרי הם עושים העתקה שיטתית מויקיפדיה..

סליחה על שכתבתי אצלך לא שמתי לב קראתי רק אחרי מחילה אני די חדש בכל העסק.. מבני הנביאים - שיחה 12:19, 8 באוקטובר 2018 (IDT)

ראשית, המכלול (בשונה מוויקיפדיה) אינו אנציקלופדיה חופשית; תכנים הנוצרים בו מוגנים בזכויות יוצרים. שנית, גם אם הוא היה כן היה כזה, מן הראוי היה לציין בתקציר העריכה או בדף השיחה שהערך לקוח משם (כפי שהם נותנים קרדיט לכל ערך שהם מעתיקים). להבא דע, כי אין להעתיק משם כלל. לגבי כתיבה בדף שיחתי - אתה מוזמן לשם בחום בכל שאלה או פנייה לעזרה, רק פשוט לא כדאי לפצל את הדיון הזה, מה עוד שהוא יותר רלוונטי לגביך מאשר לגביי Face-smile.svg. על כל פנים - אשמח לראותך תורם לאתר תרומות מקוריות... בברכה, דגש - שיחה 12:23, 8 באוקטובר 2018 (IDT)

תודה. אני יכול לנסות לשאול את מי שכתב את הערך במכלול אם מותר לי להעתיק אותו, ואם כן אז לאחר מכן אני אמור לכתוב את זה שהוא הסכים בדף השיחה? מבני הנביאים - שיחה 12:30, 8 באוקטובר 2018 (IDT)

ראו: שיחה:אליהו מאיר פייבלזון (רב ישראלי) - אגב, תאריך לידה אינו מזהה מספק בדרך כלל. ועוד - קח בחשבון שלא הובהרה חשיבות וייתכן שגם אם תכתוב את הכל מא', הערך יימחק. ביקורת - שיחה 12:38, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: לא. ברגע שהוא לוחץ על כפתור שמירה, הוא תורם את התוכן לרשות המכון לאוריינות, והקניין הרוחני מועבר במלואו לידי המכון. אם המכון יאשר להעתיק ערכים, יהיה צורך במייל רשמי של המכון שיישלח לOTRS בעבור כל ערך, ובו המכון מאשר להשתמש בחומר, ולפי תנאי רישיון מסוימים. אגב, אני לא בטוח בהיות הערך הספציפי הזה בעל חשיבות אנציקלופדית. עוד נקודה קטנה: בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. דגש - שיחה 12:41, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
מה בעצם הרף מינימום של חשיבות ערך אינציקלופדי, למה ערך על רב שהוא ראש ישיבה זה לא מספיק? כאילו מה ההפסד, הבתים שזה תופס במחשבים? אני באופן אישי סתם שמעתי עליו ורציתי לראות איזה מידע יש עליו.. מבני הנביאים - שיחה 12:54, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
לא. הא"ב של אנציקלופדיה הוא מיון וסינון של עיקר מטפל, ו"מה לתבן את הבר". המוח שלך מסוגל להכיל את כל הש"ס בקלות, זה לא הרבה טקסט, אבל אתה זוכר עוד המון דברים אחרים והבלגן מפריע לך לזכור בצורה בהירה את מה שחשוב לך. זה מה שאנחנו משתדלים, בזעיר אנפין, לעשות כאן. ביקורת - שיחה 20:11, 8 באוקטובר 2018 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── שני דברים: א) אני לא בטוח שהמשל נכון כי פה הכל נמצא במחשב, אם זה משהו שלא מעניין אף אחד אז במקרה הכי גרוע זה סתם עומד אבל זה לא מפריע, אולי אולי טיפה מאט כי אז יש לך פירושנים אבל לא יותר מזה. ב) אולי יש כזה דבר (או אפשר לעשות) קצר אשיות (על משקל קצרמר) שזה די קצר רק פרטים בסיסיים כי אחרי הכל זה כן אישיות ראש ישבה בן של רבנים אדם שמעביר המון שיעורים ביום יום אז למה שלא יהיה עליו איזה משהו? מבני הנביאים - שיחה 21:14, 8 באוקטובר 2018 (IDT)

גם במחשב הקוראים הם בני אדם והם מתפזרים. אבל ישנה נקודה נוספת, הכיסוי אמור להיות אחיד לפי שכבות, ולכן כל עוד אין לנו את כל הערכים ברף הגבוה יותר, לא כדאי לרוץ לשולי החשיבות האנציקלופדית. אם יש עוד המון אנשים כמוהו פלוס מינוס, צריך שיהיה עליו משהו בדפי זהב, אבל בשביל אנציקלופדיה צריך קצת יותר מזה. ראשי ישיבות גדולות וותיקות מקבלים ערכים בדרך כלל, אבל ר"מים לא, למרות שיש רמי"ם בישיבות גדולות כמו בית מתתיהו שמעבירים מן הסתם שיעורים הרבה יותר מהרב פייבלזון. אני בטוח בו שיגיע זמנו והוא יעלה ויתעלה, אבל כעת זה נשמע מוקדם מדי. ביקורת - שיחה 23:03, 8 באוקטובר 2018 (IDT)

תולדות בני נח[עריכת קוד מקור]

שתי הערות:

  1. באילן היוחסין המוצג בערך נראה שכפתורים הוא אחיו הבוגר של כסלוחים, שהוא צעיר בניו של מצרים, ואילו לפי הסדר בפסוק (בראשית, י', י"ד), ההיפך הוא הנכון.
  2. לפי פירושו של רש"י על הפסוק הנ"ל, לא ברור מיהו אביו של פלשתים, פתרוסים או כסלוחים. את זה חז"ל מסיקים מהמלים "אשר יצאו משם" במקום הביטוי "וכסלוחים ילד את פלשתים", המפורש יותר והשגור בכל שאר הפרק. לשיקולך, אם וכיצד לשלב פירוש זה.

יום נעים, אביתר ג'שיחה • 16:07, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

שתי תשובות
  1. זה סתם טכני כי היה קשה להעביר קו כאשר הם לפי הסדר הנכון, אם יש לך אפשרות לשנות את זה זה יהיה יותר נכון. ונראה לי שיש עוד כמה דברים כאלה..
  2. ההבנה שלי וגם של פירוש דעת מקרא בפסוק הוא שאביו של פלשתים הוא כסלוחים, קריאת הפסוק היא כך "ואֶת פַּתְרֻסִים וְאֶת כַּסְלֻחִים (אֲשֶׁר יָצְאוּ מִשָּׁם פְּלִשְׁתִּים) וְאֶת כַּפְתֹּרִים." כאשר האמירה "אשר יצאו.." זה בסוגרים וישר חוזרים לנושא הראשון הבנים של מצרים. אולי צריך להוסיף את זה בהערה

תודה ויום טוב גם לך מבני הנביאים - שיחה 16:48, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

בקשה[עריכת קוד מקור]

תוכל בבקשה לשלוח לי מייל (wikitorani-at-gmail.com לא ניתן להעתיק את השטרודל), יש לי שאלה אליך בפרטי. ויקיתורני - שיחה 21:24, 19 בדצמבר 2018 (IST)

אשמח לדעת מי אתה לפני שאני נותן פרטים שלי...בכל זאת אנחנו באינטרנט.... או לפחות באיזה הקשר.... מבני הנביאים - שיחה • י"ב בטבת ה'תשע"ט • 16:02, 20 בדצמבר 2018 (IST)
מוזמן להקים חשבון ג'ימייל נפרד לשם כך, גם הכתובת שהבאתי כאן היא כזו. ההקשר הוא עריכה תורנית בוויקי. מי אני, תגלה בהמשך. ויקיתורני - שיחה 11:35, 21 בדצמבר 2018 (IST)

תבנית בית מקדש זמן[עריכת קוד מקור]

סתם מתוך סקרנות, איך הגעת למסקנה שהמקדש נחרב ב16.7.69? david7031שיחה • י"ב בטבת ה'תשע"ט • 00:32, 20 בדצמבר 2018 (IST)

david7031 הלכתי לפי התאריך העברי ט באב לפני 1949 שנה וראיתי מה היה התאריך הלועזי באותו יום בתוכנה קלוח. זה לא באמת התאריך הלועזי כי אחרי זה היה כל מיני שינונים בלוח הגרגוריאני של הנוצרים הנהוג היום, אבל זה לא משנה כי אני צריך רק את הזמן שעבר ולא באמת את התאריך הלועזי שהיה אז.. מבני הנביאים - שיחה • י"ב בטבת ה'תשע"ט • 15:29, 20 בדצמבר 2018 (IST)
הלוח הבערי לא היה קבוע אז ונקבע ע"פ הראיה כך שלא ניתן לדעת באיזה תאריך יוליאני היה ט' באב בשנה מסוימת. כמובן שיש גם מחלוקת באיזו שנה חרב בית חיינו.
זה הכי מדויק שאני הצלחתי להגיע אם יש לך דרך אחרת לדייק יותר אשמח לשמוע. ואיזה מחלקות יש לגבי השנה? זה בחז"ל? מבני הנביאים - שיחה • ט"ו בטבת ה'תשע"ט • 11:43, 23 בדצמבר 2018 (IST)
יש מחלוקת ראשונים אם הבית חרב בשנה ה-420 לבניינו (לפני תום 420 שנה), או בשנה ה-421. עי' בסוגיא בע"ז ט: ובערכין יב:, וכן ברמב"ם הל' שמיטה פ"י. בן עדריאלשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ט 11:31, 1 בפברואר 2019 (IST)

מבנה בית המקדש השני (הורדוס/מידות/הבית שאולי נבנה אחרי מרד בר כוכבא)[עריכת קוד מקור]

רוצה לעבוד ביחד על ערך בנושא? כרגע המצב בערך בית המקדש השני#מבנה בית המקדש השני על הפנים.david7031שיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ט • 11:58, 1 בפברואר 2019 (IST)