שיחת משתמש:מיכל מירושלים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, מיכל מירושלים, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
נרו יאירשיחה • א' בתמוז ה'תשע"ב • 13:58, 21 ביוני 2012 (IDT)

בבית המעלות בכניסה 4 התגורר הסופר בן-ציון רדלר-פלדמן, הידוע בכינויו ר' בנימין. הוא היה איש "ברית שלום" ומשרדי הארגון התמקמו בדירתו. לשם הובאו החוברות ש"ברית שלום" הוציאה בשם "לא תרצח". הדבר חרה היטב לאחת הילדות שהתגוררו בכניסה זו, וכל אימת שאנשי ברית-שלום היו מעלים את החוברות הנ"ל במעלית הילדה פתחה את הדלת והמעלית היתה נעצרת, וכך גרמה לסילוקם של אנשי "ברית שלום" מבית-המעלותמיכל מירושלים 19:54, 7 במרץ 2007 (IST)מיכל מירושלים 16:49, 7 במרץ 2007 (IST)

הסיפור מדויק ונכון מדוע אינכם מפרסמים זאת?

שלום מיכל. סיפורייך מעניינים מאוד, אבל האנציקלופדיה לא נועדה להיות סתם מאגר מידע וסיפורים, אמיתיים ככל שיהיו, אלא מאגר של מידע חשוב ומהותי. בטוחני שבבית המעלות התגוררו אנשים רבים ומעניינים לאורך השנים, ולכל אחד מהם סיפורים רבים על קורותיו בבית ואירועים יוצאי דופן שקרו בו. עם זאת, אין מקום בערך על בית המעלות למה שאינו נוגע באופן מובהק לבית עצמו. בלי קשר, כדאי שתדעי שבכתיבה במרחב הערכים, משמע בערך עצמו, בניגוד לדפי השיחה למיניהם, לא נהוג לחתום. בברכה, יוסאריאןשיחה 09:44, 8 במרץ 2007 (IST)
כמדומני שהכוונה ליהושע רדלר פלדמן. אם אכן גר שם - יש לציין זאת. נרו יאירשיחה • א' בתמוז ה'תשע"ב • 13:58, 21 ביוני 2012 (IDT)

הדף מפרופ' כרמל[עריכת קוד מקור]

שלום מיכל, האם תוכלי להעלות את קובץ הדף לוויקיפדיה כדי שנוכל לראות אותו? תודה רבה, ‏עמיחישיחה 13:35, 7 ביוני 2012 (IDT)

לצערי לא הצלחתי להעלות את הדף שהביא לי פרופ' אלכס כרמל מארכיב מלכי הוהנצולרן שבגרמניה שהוא "ברכות מאת הקהילה היהודית בירושלים" לרגל בואו של וילהלם השני לארץ ישראל מיכל מירושלים - שיחה 13:52, 7 ביוני 2012 (IDT)

אם הדף נמצא באינטרנט, תני לנו קישור ונוכל לראותו. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 17:31, 7 ביוני 2012 (IDT)
את יכולה להעלות אותו לוויקיפדיה על ידי הדף ויקיפדיה:העלאת קובץ לשרת. תודה, ‏עמיחישיחה 11:40, 8 ביוני 2012 (IDT)

הזחה[עריכת קוד מקור]

בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה שאליה אתם מתייחסים, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 17:30, 7 ביוני 2012 (IDT)

העליתי היום את דף הברכות לוילהלם השני בשם :ברכות מאת הקהילה היהודית בירושלים (יומן העלאות) מיכל מירושלים - שיחה 22:16, 14 ביוני 2012 (IDT)

תבנית:האומה[עריכת קוד מקור]

שלום מיכל, לא הבנתי מה התכוונת לעשות. בכל מקרה התבנית הייתה שגויה ומחקתי אותה. בברכה, רחל - שיחה 08:17, 25 ביוני 2012 (IDT)

|| הגעתי למסקנה שעדיף להוסיף אינפורמציה ב"שיחת משתמש" כיוון שידם של כמה אנשים קלה על ההדק של "המחיקה". והם גורמים לכך שהויקיפדיה איכותה, עם הזמן נוכח המחיקות, תלך ותדעך מיכל מירושלים - שיחה 11:23, 27 ביוני 2012 (IDT)

חתימה[עריכת קוד מקור]

נהוג לחתום רק בדפי שיחה. לא בתוך הערך. דרור - שיחה 19:57, 12 באוגוסט 2012 (IDT)

בדוק עריכות אטוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום מיכל מירושלים,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק/ת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 14:17, 31 באוגוסט 2012 (IDT)

מסע וילהלם השני לארץ ישראל[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך. הסיבה לכך היא: תוכנה, הקשרה או ניסוחה, או שהיא לא הייתה כתובה בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה,--כ.אלון - שיחה 22:58, 11 בנובמבר 2012 (IST)

באשר לתוכנם של הדברים. אם תוכנם של דברי הרב זוננפלד במקומם (והם היו) אז גם תוכנם של מכתבי רע"ז (קיצור של עזריאל זליג) במקומם. העובדה שהם נשמרו בארכיב מלכי הוהנצולרן וצלחו את השואה מוכיחה שלא "נזרקו". הקשרם ברור - רע"ז = דעתו הפוכה (אולי מסיבות טקטיות) לזו של הרב זוננפלד. רע"ז הוא אחד מבוני בתי מחסה ופתח תקווה, אחד מעמודי התווך של כולל הו"ד. את ילדיו לימד מדעים בסתר (בנו רוקח) והיה גם "מטרה" לקיצונים. באשר לניסוחם - ציינתי שהם נכתבו בצורה נמלצת ביותר, היום זה נשמע מגוחך - ותרגומם בהתאם, ולכן ציינתי זאת. נראה לי שהאיזון נוכח דברי הרב זוננפלד התבקש וכך קיבלנו תמונה מלאה יותר של העדה היהודית הדתית שבירושלים לבואו של הקיסר. (הרי בשנים ההן עדיין לא ידענו מה יהא חלקו של הקיסר במלחה"ע הראשונה, אך היום אנו יודעים מה "עשו" לו הנאצים).מיכל מירושלים - שיחה 08:03, 12 בנובמבר 2012 (IST)
מיכל, ראיתי את העריכה, הדרך בה הכנסת את המידע לערך לא הייתה נכונה, יצרת ראש פרק ראשי והכנסת את המידע כפסקה מאד גדולה. יש דרך להכניס מידע. שימי לב שדברי זוננפלד הוכנסו בהערות שוליים. אני מציעה שתעלי את הנושא בדף השיחה של הערך כולל הפסקה שהוסרה ובקשי עצה איך ניתן לשלב את המידע בערך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 10:31, 12 בנובמבר 2012 (IST)
מקבלת הערות בתודה וברצון ולומדת מהן מיכל מירושלים - שיחה 14:05, 13 בנובמבר 2012 (IST)

שלום[עריכת קוד מקור]

לאחר זמן מה שלא נכחתי בוויקיפדיה, נכנסתי היום, וראיתי כמה בקשות ישנות שלך שלא התיחסנו אליהן. האם הן עדיין רלוונטיות? מרכז מידע הר הזיתים - שיחה 10:44, 9 בדצמבר 2012 (IST)

אשמח מאוד אם תוכל למלא אחר בקשותיי, מאחר ולא מצאתי תשובות לשאלותיי. תודה מיכל מירושלים - שיחה 21:58, 9 בדצמבר 2012 (IST)


שאלה לכלל המשתמשים בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

מוסרים לי, שבימים אלה עוברת הויקיפדיה את השינוי הבא: בכל מקום שכתוב "נפל" (הכוונה לנופלים במערכות ישראל) יהיה כתוב "נהרג". האם מישהו יכול לאשר או להכחיש? אם אכן יחול שינוי כזה תהיה לו השלכה מרחיקת לכת, דהיינו, שהויקיפדיה נכנעת לתכתיבים פוליטיים אנטי ציוניים. אם הדבר אינו כן - אנא ראו את הערתי הנ"ל כמבוטלת. אשמח מאוד לקבל תגובות בנושא מיכל מירושלים - שיחה 16:21, 12 באפריל 2013 (IDT)

בית יצחק שדה[עריכת קוד מקור]

תודה על הוספת הספר של יורם שדה אל הערך. ערכתי שני תיקונים קטנים: הכנסתי אותו תחת סעיף "לקריאה נוספת" ולא "קישורים חיצוניים" (כי זה לא קישור לספר שזמין ברשת האינטרנט); והסרתי את החתימה שלך (אני מניחה שהוספת אותה בטעות - לא מקובל להוסיף חתימות של משתמשים במרחב הערכים, תרומתם מצויינת בדף "גרסאות קודמות"). חג שמח, Ravit - שיחה 19:37, 19 בספטמבר 2013 (IDT)

שיחה:פרשת אלכסנדר רובוביץ#שם הערך[עריכת קוד מקור]

היי, פתחתי דיון חדש בעניין זה. בהיותך בין התורמים האחרונים לערך ולדף השיחה. אשמח להשתתפותך גם בדיון זה. עמירם פאל - שיחה 09:23, 27 בדצמבר 2013 (IST)


ירושלים

יצירת קשר[עריכת קוד מקור]

שלום
אני מנסה ליצור עימך קשר, בעקבות ההערה שהוספת בערך שכונת בית יעקב, בה ציינת כמקור את ספרו של שבתי זכריה. הייתי רוצה לדעת אם את מחזיקה בעותק מהספר, ואם ידוע לך כיצד להשיג אותו.
תודה
דוד