שיחת משתמש:מלמד כץ/ארכיון8

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


עוד קצת אנגלית: ושות'[עריכת קוד מקור]

היי. מדוע יש צורך לכתוב "בגרמנית:" בשמות של אנשים, כפי שביצעתם בפרידנסרייך הונדרטוואסר? שם של אדם באותיות לטיניות נכתב באותה הצורה בדיוק בכל השפות; בנוסף, שם של אדם לא תמיד תואם את מוצאו או אזרחותו (מה נכתוב ברוברט שומן, למשל? "בצרפתית:" או "בגרמנית:"?). אציין כי בדיון שלעיל (טריאסטה) אני תומך לחלוטין בדעתכם (צריך להיות "באנגלית: XXX"), אך רק בשמות מקומות, כמובן. כך גם נהוג בוויקי האנגלית. Pixie 03:02, 28 בספטמבר 2007 (IST)

במקרים מסוימים, ציון מקור השם יכול לעזור לדעת כיצד לבטא את שם האיש. למשל אם השם רשום באותיות לטיניות לא תמיד ניתן לדעת אם מבטאים את שמו לפי ההגייה הגרמנית, הצרפתית, הספרדית, האיטלקית או האנגלית. כמובן שאתה צודק בכך שלעתים זה רק מבלבל וייתכן שזה המקרה הנוכחי. תרגיש חופשי לשחזר אותנו לפי שיקול דעתך. א&ג מלמד כץשיחה 04:13, 28 בספטמבר 2007 (IST)
אני מסכים עם הזוג מלמד כץ. גילגמש שיחה 08:13, 28 בספטמבר 2007 (IST)

אלהמברה[עריכת קוד מקור]

בדקו אם ניתן לדייק בתרגום בכתובית בתבנית השימור. חגי אדלר 09:59, 28 בספטמבר 2007 (IST)

טופל. ג'ודי מלמד כץשיחה 18:22, 28 בספטמבר 2007 (IST)

סלן[עריכת קוד מקור]

אריה עשיתי כמבוקשך, אשמח לסיום עריכת הערך Avibliz 12:18, 28 בספטמבר 2007 (IST)

טופל. אריה מלמד כץשיחה 20:09, 28 בספטמבר 2007 (IST)

יישמתי את התבנית פעם שניה בספוטניק 1. אשמח אם קרא גם את מה שכתבתי בדף השיחה של הערך. Avibliz 11:22, 29 בספטמבר 2007 (IST)

כל הכבוד. התבנית משפרת מאוד את המראה של הערך. למרבה הצער, מפאת חוסר זמן לא אוכל לסייע בימים הקרובים בהרחבת הערך, אך אוכל לעזור בעריכה סופית אם יהיה צורך. אריה מלמד כץשיחה 13:41, 29 בספטמבר 2007 (IST)

לגבי סרט על מכניקת הקוונטים[עריכת קוד מקור]

שלום! הקישור שהכנסתי לגבי סרטון מיוצר באנגלית המסביר את מכניקת הקוונטים נמחק. סיבה:אתר מסחרי+ ניתן לראות הסרטון במקומות אחרים.

האתר אליו הפניתי אינו מסחרי אלא אינפורמטיבי. (כולל פרסומות ADSENSE, האם זו הכוונה במסחרי?) את הסרטון לא מצאתי ברשת (קיבלתי אותו ממרצה למכניקת הקוונטים) הסרטון לדעתי מאוד ברור ויעיל, וחבל שלא יופיע. אם אתה יודע את מיקומו ברשת כדאי מאוד להפנות אליו. תודה אופטומטריסט

שלום אופטומטריסט. ניתן למצוא את הסרטון למשל כאן. נראה שאסור לקשר אליו מהערכים עקב הפרת זכויות יוצרים - זה קטע מהסרט "What the blip Do We Know". א&ג מלמד כץשיחה 16:03, 28 בספטמבר 2007 (IST)

חשבתי שאתם בחופשת ויקי[עריכת קוד מקור]

האם האיור שהוספתי לחוקי קפלר מספיק? ירוןשיחה 21:38, 28 בספטמבר 2007 (IST)

אנו בחופשה, אבל מתפתים להיכנס ולטפל בכל מיני התחייבויות :-). האיור נהדר. כל הכבוד על הערך הנאה. א&ג מלמד כץשיחה 21:40, 28 בספטמבר 2007 (IST)
בעצם יש בעיה אחת בציור. ההגדרה של לא מתאימה לטקסט. שים לב שאם אז בציור כוכב הלכת נמצא באפהליון ואילו בטקסט כתוב שהוא בפריהליון. א&ג מלמד כץשיחה 21:56, 28 בספטמבר 2007 (IST)
תיקנתי את האיור. ראו כעת. ירוןשיחה 02:06, 29 בספטמבר 2007 (IST)
מצוין. אריה מלמד כץשיחה 13:41, 29 בספטמבר 2007 (IST)

דוברובניק[עריכת קוד מקור]

לא משרת כיוון של נורמליזציה. 15:25, 29 בספטמבר 2007 (IST)

"התברר בדיעבד שדווקא על הנקודותיים הוא מתעקש. אם יש משהו שאפשר לעשות כדי שהוא יחזור ולא יפרוש, אנו נעשה זאת. בכל אופן, מבחינתנו העניין גמור - אין צורך בהתנצלות או בסולחה, ואין כעס בליבנו. מאידך, אנו בכנות מתנצלים אם אורי נפגע מהסיפור. חלק מהפעילות שלנו היא עריכה של ערכים קיימים (ובעיקר מועמדים להמלצה) והתאמתם לסגנון המקובל, וכך נמשיך, גם בערכים של אורי. אם הוא ירצה להתעקש על קוצו של יוד ולשחזר, לא נריב איתו"

יש לזה ערך כלשהו? ‏Ori~‏ • שיחה 16:41, 29 בספטמבר 2007 (IST)

ברוך השב. אנו שמחים שחזרת ואתה תורם במרץ. אנו מטפלים בכל הערכים ובמיוחד במומלצים בלי לבדוק מי הכותב הראשי. במסגרת הסבב הנוכחי של השיפצורים נגענו גם בדוברובניק. היות שהערת לנו שגם עליו אתה מתעקש, לא ניגע בו שוב בימים הקרובים. אם אתה רוצה לפתור את הסוגייה באופן מוחלט אז חפש בורר מוסכם לנושא, אחרת הנח לנו. א&ג מלמד כץשיחה 16:52, 29 בספטמבר 2007 (IST)
סבבה. תודה, ובואו נהיה הדדיים. רדו לי מהזנב, ואני מבטיח לכם שבכלל לא תרגישו שאני כאן. ‏Ori~‏ • שיחה 16:53, 29 בספטמבר 2007 (IST)

קיפודן נמלים אוסטרלי[עריכת קוד מקור]

שלום. אפשר להחזיר את הערך לרשימת ההמתנה או להצבעה (כראות עיניכם) מבחינתי. בברכה, ירוןשיחה 00:35, 30 בספטמבר 2007 (IST)

תודה על העדכון. ירון, בעניין אחר, אם אתה מזהה ערכים טובים שיכולים להיות מומלצים (אפילו אם צריך עוד טיפה ליטוש), אל תתבייש לצרף אותם לרשימת ההמתנה. אנו מחפשים עוד עיניים שיאתרו ערכים כאלו. תודה מראש, א&ג מלמד כץשיחה 00:55, 30 בספטמבר 2007 (IST)
אוקיי, בשמחה. ירוןשיחה 00:59, 30 בספטמבר 2007 (IST)

Pax[עריכת קוד מקור]

היי, שוב אני, ופני לשלום. לאור הדיון שמתנהל בדף השיחה שלי ולאור המלצתו של אריה, החלטתי לפנות אליכם במטרה לנסות ולישב את המחלוקת בנינו. אני מבין שגם אתם התבאסתם, ואני מצטער על כך. אני אנסה להבהיר את השוני בתפיסות שלנו, ואולי כך תוכלו להבין אותי:

 • קודם כל, יש ביננו פערים של שפה שנראה לי שגורמים לקצר תקשורתי פשוט. מוסכם על הכל שבמרחב הערכים העברית צריכה להיות תקנית. דפי השיחה לעומת זאת, הם דפי שיחה, והשפה חופשית יותר. לשון גבוהה מידי עשוייה להתפרש כסוג של התנשאות, וסבתא שלי היתה אומרת "זה לשים ויטרינה באמבטיה". אבל אני לא בא לחנך איש, אלא רק מנסה להסביר לכם את התחושות בצד שממול. אני יכול לראות כמה דוגמאות להבדלים בסגנון בשיחות השבוע האחרון - כשאני אומר "וואלה" בדף השיחה של מיזם אונסק"ו (או בכל מקום אחר), אני אומר "אכן" (Quite), ולא נלווית לזה נימה ביקורתית משום סוג. כשאני אומר "רדו לי מהזנב", זה שווה ערך ושקול לחלוטין ל"הנח לנו" שהופיע בדף השיחה שלכם שורה אחת מעל, ובשניהם גלויה תחושת הדובר שמחפשים אותו.
 • שנית וגם על זה כבר דיברנו, יש בנינו פערים במה שנראה לנו לגיטימי. התייחסות ערכית לאופיו של משתמש (לא מת על המילה "ויקיפד", אבל זה לא האישיו. סתם מספר לכם), לפחות עד עתה, נראתה לי לא קבילה. להתפרץ לדף של משתמש (במיוחד בהיעדר היכרות ממשית קודמת) ולהגיד לו – "אתה ככה וככה", "תהיה כך וכך מעתה", "אתה לא כזה" או "לא מספיק כזה" – היא חדירה לאוטונומיה שלו, וזה שהדבר נעשה בפומבי מוסיף לתחושת הפגיעה. כמו שראיתי את זה, אמירות כאלה הן בבחינת הנפת סדין אדום ששומטות מראש כל סיכוי להתנהל בדרכי שלום. בענין הזה אני כמובן אנסה למתן את תחושותי ולצעוד לכיוון הנגדי, אבל יתכן שאני לא לבדי, ויעידו על כך משתמשים שברגע מסויים שברו את הכלים ועזבו את הפרוייקט. זה אף פעם לא קרה בגלל ויכוחים על תוכנם של ערכים או על נקודתיים, אלא תמיד בגלל תחושות עלבון. אני חייב לציין שעד לפני שבוע התופעה הזו של "נמאס לי, I'm out of here" נראתה לי כרגישות יתר.
 • "שיתוף פעולה" ו"בעלות על ערכים" – האמירה שלי בענין לא היתה מוצלחת והיא נאמרה בשעת כעס ו"דוקא". אפילו שהתכוונתי לסדר חשיבות שונה (יעני – קודם כותבים ואז משתפים פעולה, ולא להיפך), אני לא מתכוון להידבק אליה ואני מקווה שהיא לא תדבק אלי. לגבי בעלות על ערכים, אני מבקש להבהיר שוב שאני לא חושב שיש למישהו בעלות על ערכים וזה ברור מעצם הרעיון שעומד בבסיסה של ויקיפדיה. עם זאת, אני כן חושב שיש כאן יסוד של "חייה ותן לחיות" ויש לכותב הערך הראשי חירות מסויימת לבחור לייאאוט או לנקוט בסגנון מסויים בהיעדר כללים מחייבים או כאשר הוא בוחר ממספר שיטות מקובלות (ולא סופרים אחוזים). תראו את הצד השני – כשאני עובר על ערכים של אחרים, אני יכול לשנות את נושא הנקודתיים בכל אחד מהם, וזה יקח לי כמה ימים (או עד שאני אחסם), אבל בסוף אני אשלים את זה. אבל אני לא עושה את זה. לא בגלל שלא אכפת לי מערכים של אחרים, ולא בגלל ששם הנקודתיים נראות לי במקום, אלא בגלל שאני נוהג ריסון עצמי, באומרי "כך רצה כותב הערך, ומי אני?". ברור לי שמי שמעיין בערכים לא יכול לבדוק מי כתב אותם לפני שהוא משנה דברים, אבל אין שום בעיה שהנטל לשנות חזרה ישכון לפתחו של זה שמעוניין לשמור על הסגנון המקורי.

זהו בגדול, אני מקווה שכיסיתי את כל הנושאים, ושהפרשה מאחור. ‏Ori~‏ • שיחה 16:54, 30 בספטמבר 2007 (IST)

שלום אורי, ראה את העניין כסגור וגמור. כעת נרשום עוד כמה מילים לגבי הדברים שכתבת.
 • רצוי להרחיב בתגובות אם אתה חושש שמשפט מסוים שלך עלול להתפרש שלא כהלכה. בדרך כלל כשמבהירים למה הכוונה אז הכל מובן לכל הצדדים והדברים נפתרים יותר בקלות.
 • לגבי התייחסות ערכית לאנשים אחרים. בעקבות דבריך חשבנו על הנושא. ראשית, רובינו עושים זאת, וזה חלק מאופיה של ויקיפדיה העברית. ראה למשל את תגובתו של פיקסי בויקיפדיה:מזנון#קישור מונח למאמר המתאים, גם במופע שני?. הכלל הבלתי כתוב הוא זה: אם כתבת דברי טעם, הם יתקבלו, בין אם יש בהם התייחסות ערכית ובין אם לאו. מי שכותב דברים בפומבי לוקח סיכון בכך שתיתכן ביקורת על תוכן הדברים, אך לא רצוי שתהיה ביקורת על עצם אמירתם.
 • לגבי "בעלות על ערכים", כשאנו עורכים ערכים, אנו לא בודקים מי הכותב שלהם וכמה תרם כל אחד. לפעמים יש צורך לערוך הרבה ולפעמים מעט. זה חלק מהפעילות שלנו. אם תערוך ערכים של אחרים ותמצא סיבות הגיוניות לשנות דברים, גם אם מדובר בענייני אסתטיקה, רוב הכותבים רק ישמחו שהם מקבלים עזרה. עליך להתכונן גם למצב שיבוא מומחה נוסף לענייני טורקיה וישנה בערכים שכתבת. זה חלק מהעבודה המשותפת, ולכולנו קורה שמגיעים עורכים שמבינים בנושא הערך ומשנים את הכתוב. ההתייחסות שלנו היא זו: אם בא מישהו נוסף ועשה עריכה, אז במידה מסוימת הוא גם נותן גושפנקא לכתוב, משום שהשינויים שלו מלווים בהסכמה עם שאר התוכן. קרה לנו פעם שבא משתמש שהכניס עשרות תיקונים לערך שכתבנו ובדרך הוסיף שגיאת כתיב. בכל זאת ראינו צורך להודות לו ולהסביר לו על השינויים ועל העריכה ולהבהיר למה אנחנו מתקנים את שגיאת הכתיב שלו. הדברים אמורים במיוחד לגבי מועמד לערך מומלץ. במקרה כזה, אנו חושבים שהכותב מנוע מלהתערב בזוטות, אלא רק בענייני תוכן ודיוק בעובדות.
 • כעת ספציפית לגבי הנקודתיים. עד לפני כמה חודשים זה בכלל לא היה חשוב לנו, אבל ראינו שיש רוב מוחץ לשימוש בנקודתיים, ולמען האחידות רצינו להוסיף אותם בערכים המעטים (יחסית) שבהם אינם נמצאים. לנו למשל חשוב שערכים שכתבנו יהיו לפי המקובל בוויקיפדיה. הרי כך יתייחסו רק לתוכן שלהם ולא לעיצוב. א&ג מלמד כץשיחה 22:09, 30 בספטמבר 2007 (IST)

הידעת על e[עריכת קוד מקור]

אריה, רציתי להפנות את תשמות לבך להתפתחות הדיון בנוגע לקטע על e. יש שם כרגע שני ניסוחים, תוכל לומר באיזה אחד אתה תומך? סתם עומרשיחה 02:26, 1 באוקטובר 2007 (IST)

היי עומר, אני נוטה לכיוון הגרסה של חגי משום שרבים מהקוראים שמעו על e והם ירגישו פחות בנוח אם יגידו שהמספר אזוטרי ולא מוכר. אני מציע לקחת את הגרסה שלו כבסיס ולערוך אותה מעט. אריה מלמד כץשיחה 10:03, 1 באוקטובר 2007 (IST)

השדה המגנטי של כדור הארץ (המשך 9)[עריכת קוד מקור]

ג'ודי ואריה שלום !
מה יהיה על השדה המגנטי של כדור הארץ ? עד מתי יתייבש ברשימת ההמתנה ?
ושאלה כללית יותר: האם הויקיפדיה העברית נדונה לשמש כלי קיבול בעיקר למדעי הרוח והחברה - שאליהם ניתן לשייך את רוב רובם של הערכים המומלצים כיום ?
מדוע ערכים בתחומי הרוח והחברה לא עוברים סידרת השרדות כמו השדה המגנטי של כדור הארץ ?
בברכה, (שימו לב לחתימה שלי) דףהשDה הMגנטY של כדור הארץשיחה 18:11, 1 באוקטובר 2007 (IST)

ננסה לטפל בו בקרוב. אריה מלמד כץשיחה 02:44, 2 באוקטובר 2007 (IST)
אני מציע לך לבקר בפורטל:בעלי חיים/ערכים מומלצים לפני קביעה כזו. נוי 10:20, 2 באוקטובר 2007 (IST)

שיחת תבנית:מיקום כדור הארץ[עריכת קוד מקור]

עיין שם. חגי אדלר 02:03, 2 באוקטובר 2007 (IST)

לא הכרתי את המושגים. כדאי לבדוק את מידת השימוש בהם ואת התרגום המדויק. אריה מלמד כץשיחה 02:43, 2 באוקטובר 2007 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלחתי. תודה סקרלטשיחה הפתיעו אותי 14:57, 2 באוקטובר 2007 (IST)

היי סקרלט, תמיד כיף לשמוע ממך. נבדוק את הנושא מאוחר יותר. א&ג מלמד כץשיחה 17:39, 2 באוקטובר 2007 (IST)

השמות של הסקוויה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:סקוויה. א&ג מלמד כץשיחה 19:00, 2 באוקטובר 2007 (IST)

נקודת לגראנז'[עריכת קוד מקור]

ראה נא את הערתי בשיחה:נקודה לגראנז'יאנית לגבי שם הערך. בתודה, אבינעם 00:14, 4 באוקטובר 2007 (IST)

שלום אבינעם, מיד אגיב שם. אריה מלמד כץשיחה 00:59, 4 באוקטובר 2007 (IST)

העלאה - רגע של... יו"ד[עריכת קוד מקור]

ברשותכם, תזכורת בעניין היו"ד האבודה:
במילים המסתיימות ב-ה', ה-ה' הופכת ליו"ד ברוב ההטיה. ולכן: העלה, העליתי, העלינו, העליתם וכו'. העלינו תמונות, העליתם השגות וכו'. מקווה שיש לכם עדיין סבלנות להערות-תזכורות שלי ;-) חג שמח, אלדדשיחה 13:13, 4 באוקטובר 2007 (IST)

וכמובן, נזכרתי כעבור כמה שניות - נהנה, נהנינו, נהניתם וכו'. כדאי להזכיר גם את ההנאה, "על הדרך" :) אלדדשיחה 13:15, 4 באוקטובר 2007 (IST)
תודה אלדד, ה-י' הזאת באמת עלולה לבלבל. מאז שאנו בוויקיפדיה שיפרנו את יכולת הכתיבה שלנו, ולא מעט בזכותך - אתה תמיד מוזמן לבקר כאן ולזכות אותנו בשיעור עברית בחינם. א&ג מלמד כץשיחה 14:06, 4 באוקטובר 2007 (IST)

מנגל[עריכת קוד מקור]

היי,

המנגל שלכם אצלי. מתי אתם רוצים לקבל אותו? האמת היא שאני באמצע מעבר דירה ואני מעדיף להחזיר אותו כמה שיותר מהר. גילגמש שיחה 13:21, 6 באוקטובר 2007 (IST)

אם אתה עובר ברחובות, אז כמעט כל יום מתאים. אחרת נקפוץ אליך עוד כמה ימים. תודה על הארגון. היה פיקניק נהדר. ג'ודי מלמד כץשיחה 13:24, 6 באוקטובר 2007 (IST)
תודה. אני לא מגיע לרחובות. יש לכם את הטלפון שלי? גילגמש שיחה 13:30, 6 באוקטובר 2007 (IST)
לא, תשלח לנו במייל. ג'ודי מלמד כץשיחה 13:51, 6 באוקטובר 2007 (IST)
שלחתי. גילגמש שיחה 14:18, 6 באוקטובר 2007 (IST)

ההצבעה על השדה המגנטי של כדור הארץ[עריכת קוד מקור]

היי! לא שמתי לב שהעלתם את הערך להצבעה (הייתי עסוק בתחרות הכתיבה). האם מותר לי להצביע שם (כמובן בעד) ?
עוד שאלה שמציקה לי: מדוע פרשתם מתחרות הכתיבה ? האם בגלל עבודתכם המאומצת על השדה המגנטי של כדור הארץ ? דףהשDה הMגנטY של כדור הארץשיחה 22:14, 6 באוקטובר 2007 (IST)

נ.ב. רוב ההתגדויות קשורות לכך, שלא הצליחו להבין כיצד נוצר השדה המגנטי. אולי כדאי להחזיר את ההסבר למשפט אחד פשוט שהיה קודם: עקב סיבוב כדור הארץ סביב צירו, זורמים ברזל וניקל נוזליים בפנים כדור הארץ בגלעין החיצוני (Liquid outer core), ועקב כך נוצרים זרמים חשמליים אשר יוצרים שדה מגנטי לפי חוקי האלקטרומגנטיות.
כיום יש פיסקה שלמה העוסקת בנושא - אולי היא מדוייקת יותר מבחינה מדעית, אבל היא מייגעת לקריאה, ולכן יוצרת "אנטי" לכל מי שמעיין במאמר. עדיף משפט אחד פשוט. דףהשDה הMגנטY של כדור הארץשיחה 22:23, 6 באוקטובר 2007 (IST)
מאד לא מומלץ להוסיף את המשפט הזה כיוון שהוא לא נכון. אין ניקל בגלעין החיצוני. יש ברזל ועוד ייסוד שעדיין לא ידוע לאף אחד, רק ידוע שהוא קל ושהוא לא ניקל (נדמה לי שכרגע המחשבה היא קופרית, אבל אולי עודכן משהו לאחרונה). בברכה, נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 22:28, 6 באוקטובר 2007 (IST)
מודה לנינצ'ה על התיקון, אבל לא זאת השאלה. השאלה היא האם נדרשת פיסקה ארוכה ומייגעת, או עדיף משפט אחד ברור ותמציתי, כמו שהיה פעם. דףהשDה הMגנטY של כדור הארץשיחה 22:39, 6 באוקטובר 2007 (IST)
שלום DMY, לכותב הראשי אסור להשתתף בהצבעה. עזבנו את התחרות משום שראינו שלא נספיק להעמיד ערך איכותי עד סיומה. אין סיבה מסוימת שמנעה מאיתנו להספיק לכתוב כפי שתכננו, אלא אוסף של עומסים מכיוונים שונים. בכל מקרה, לטיפול במומלצים אנו תמיד מנסים לתת עדיפות.
שים לב שיש מגוון הערות בהצבעה. עד עתה, שיפרנו קצת את הערך בעקבות ההערות, ותרמנו את מה שיכולנו. אנו מעבירים לידך את ניהול ההתמודדות עם ההערות שעלו בהצבעה. אנו מאחלים לך ולערך על השדה המגנטי בהצלחה, ובכל מקרה אנו בטוחים שנפגוש ערכים נוספים שלך במומלצים.
נינצ'ה, תודה על העדכון. אם תמצא חומר בנושא כדאי להוסיף לערך. א&ג מלמד כץשיחה 22:45, 6 באוקטובר 2007 (IST)
כבר עברתי פעם על הערך וכתבתי הערות, אני אראה אם יש לי זמן לעשות זאת שוב, למרות שכפי שאפשר לראות מהצבעתי - אני חושב שהערך מוצלח. נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 22:53, 6 באוקטובר 2007 (IST)

אבולוציה[עריכת קוד מקור]

שלום אריה וג'ודי. אנא ראו דבריי כאן בנוגע לערך אבולוציה. לפי דעתי, הוא צריך להיות מוסר משם. בברכה, ירוןשיחה 00:13, 7 באוקטובר 2007 (IST)

שלום ירון, אנו נוטים להסכים אתך. אם אף אחד לא ייקח על עצמו את הרחבת הערך בימים הקרובים, נאלץ להוריד אותו. תודה שהספקת לעבור ולבחון את מצבו. אם אתה כבר כאן נשמח אם תציץ גם בערך על השדה המגנטי של כדור הארץ. החזרנו אותו לרשימת ההמתנה כדי שהוא יעבור עוד סיבוב של ביקורת. אם תמצא לכך זמן נשמח אם תעיר את הערותיך בדף שיחתו. א&ג מלמד כץשיחה 00:18, 7 באוקטובר 2007 (IST)
אשתדל לעשות כן, אולם מראש אומר כי הערך אכן נראה חסר מבחינה תוכנית, ואין לי את הידע במה אפשר להרחיבו. בימים הקרובים בלי נדר, ירוןשיחה 00:21, 7 באוקטובר 2007 (IST)

שיחה:ג'ון הרשל[עריכת קוד מקור]

ערכתי לערך ביקורת עמיתים. עיין שם וראה אם יש לך מה להוסיף. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 05:05, 8 באוקטובר 2007 (IST)

חגי, נראה ש(כרגיל) עשית ביקורת מעולה. כרגע אין לי מה להוסיף, אך אמשיך לעקוב אחרי הערך. אריה מלמד כץשיחה 11:56, 8 באוקטובר 2007 (IST)

תמונות[עריכת קוד מקור]

היי ג'ודי, ראי את התמונות שדיברתי עליהן כאן. בקרוב יהיו גם החדשות. ST∙אסתר 08:13, 8 באוקטובר 2007 (IST)

תודה אסתי, תמונות מדהימות, אני מחכה ליצירות החדשות שלך בציפייה גדולה. ג'ודי מלמד כץשיחה 08:53, 8 באוקטובר 2007 (IST)
בבקשה. וכמו כן, קבלי את זו
WiknicB039 ST 07.JPG
ST∙אסתר 23:05, 10 באוקטובר 2007 (IST)
תודה אסתי, שוב עשית את זה בגדול :-) ג'ודי מלמד כץשיחה 12:41, 11 באוקטובר 2007 (IST)

המנדט הבריטי[עריכת קוד מקור]

ערב טוב, ראו תשובתי בדף השיחה שלי. אברהם אמיר 20:57, 8 באוקטובר 2007 (IST)

תודה על התגובה. א&ג מלמד כץשיחה 21:44, 8 באוקטובר 2007 (IST)

תבנית:מספר ערכים מומלצים[עריכת קוד מקור]

אני לא בטוח, אבל נדמה לי ששכחתם. בברכה, ירוןשיחה 00:48, 9 באוקטובר 2007 (IST)

כמובן שלא, פשוט עושים כמה דברים במקביל... א&ג מלמד כץשיחה 00:49, 9 באוקטובר 2007 (IST)
ידעתי שלא, אבל חשש קונן בלבי. אז סליחה ;-) ירוןשיחה 00:49, 9 באוקטובר 2007 (IST)

תודה[עריכת קוד מקור]

תודה על ההמלצה, ועל המחמאה Face-smile.svg. דני. ‏Danny-w‏ 17:42, 9 באוקטובר 2007 (IST)

בבקשה. כדאי להשקיע עוד קצת בעריכה, להוסיף כמה תמונות ואולי לשאול את דורית אם דרושה הרחבה פה ושם. א&ג מלמד כץשיחה 18:07, 9 באוקטובר 2007 (IST)

התמונה מוונציה[עריכת קוד מקור]

שלום אריה וג'ודי, האוכל להשתמש בתמונה זו בדף המשתמש שלי? בברכה, יסמין 17:49, 9 באוקטובר 2007 (IST)

כן הרי היא אומנם מוגנת בזכויות יוצרים אך לפי הרשיון היא חופשית לכל שימוש בתנאי שהיא מיוחסת ליוצרה. הידרו 17:55, 9 באוקטובר 2007 (IST)
אין שום בעיה - זה רק ישמח אותנו. א&ג מלמד כץשיחה 18:08, 9 באוקטובר 2007 (IST)
תודה, הוספתי :) יסמין 18:16, 9 באוקטובר 2007 (IST)

ויקיפדיה:תערוכה/ערכים מומלצים[עריכת קוד מקור]

סקיצה
עימוד שונה

ערב טוב,
יש לכם אולי רעיונות לתמונות שיכולות לעטר את הפוסטר הזה? אולי תרשים כלשהו (אופן בחירת ערך מומלץ למשל)? ציטוט או טקסט מישני שיוכל להוסיף עניין? אפילו כיוון כללי, או תיאור מילולי של תרשים יהיה טוב. כרגע הפוסטר הזה יוצא קצת "ריק". תודה, ‏ costello • ‏ שיחה 20:17, 10 באוקטובר 2007 (IST)

היי קוסטלו, אולי כדאי לצרף פתיחה ותמונה של מומלץ או שניים. כדאי לחפש ערכים צבעוניים, כמו למשל אי הפסחא, קשת בענן או היינריך היינה. אפשר בנוסף לצרף דוגמה להצבעה (למשל: שיחה:מגרש הרוסים/הצעת הוספה למומלצים). אנו משאירים את כל זה לשיקול דעתך האמנותית. א&ג מלמד כץשיחה 21:43, 10 באוקטובר 2007 (IST)
אולי צילום של פינת המומלץ בעמוד הראשי? בברכה. ליש 21:53, 10 באוקטובר 2007 (IST)
אולי צילום מסך של פורטל המומלצים. כמוכן, רעיון בכיוון אחר לגמרי, הוא ליצור מחרוזת ארוכה של שמות כל הערכים המומלצים, ולהקיף באמצעותה את הפוסטר כולו, כשהטקסט ישאר באמצע, או בצורה גיאומטרית אחרת. אורי שיחה 22:03, 10 באוקטובר 2007 (IST)

התוצאה לפניכם. הצעות והערות יתקבלו בשמחה. ‏ costello • ‏ שיחה 00:24, 12 באוקטובר 2007 (IST)

וואו! אתה ממש מוכשר בעיצוב. זה נראה מאוד יפה. יש איזו מילה שאני רוצה לתקן בטקסט ואני רוצה לבקש גם מאלדד לעשות הגהה סופית. ג'ודי מלמד כץשיחה 00:33, 12 באוקטובר 2007 (IST)
חוץ מזה, הצבע הסגול הוא האהוב עלי Face-smile.svg ג'ודי מלמד כץשיחה 00:37, 12 באוקטובר 2007 (IST)
תודה. אני אעדכן את הטקסטים לקראת הדד ליין של התערוכה. מעבר לזה אני אעלה מחר גרסה קצת שונה של העיצוב בעצת איציק, ועל הצבע הסגות את יכולה להודות לרותם. ‏ costello • ‏ שיחה 01:28, 12 באוקטובר 2007 (IST)

העלתי סקיצה בעימוד קצת שונה - מה אתם מעדיפים? במידה ואתם מעדיפים את השני - יש הצעות נוספות למילוי הפס האפור? ‏ costello • ‏ שיחה 20:23, 12 באוקטובר 2007 (IST)

השני נראה טוב, אבל כדאי לחשוב איך לרווח קצת את הטקסט. טקסט צפוף מדי עלול להרתיע את הקוראים. אולי אפשר לעשות את הפס האפור טיפה צר יותר? לגבי מילוי הפס בשמות של ערכים מייצגים מכל תחום - נשמע טוב, אבל שוב בתנאי שזה לא יוצא צפוף מדי. א&ג מלמד כץשיחה 22:39, 12 באוקטובר 2007 (IST)

רעיונות[עריכת קוד מקור]

שלום אריה וג'ודי אני רוצה לשתף אתכם בכמה רעיונות. שניים, שיזרזו כתיבת ערכים, ואחד , שיעודד הרחבה.

1. בערכים מועמדים למומלצים : מפריע לי ,ולא רק לי, ריבוי האדומים.

הצעה: ליד הערך תופיע רשימה חלקית של ערכים אדומים לחלוקה בין הכותבים.(בדרך כלל ערכים שאינם דורשים ידע מוקדם). כל מצביע בעד הערך ייקח על עצמו הכחלת ערך אחד. (בהתנדבות כמובן)

2. אחד נגד אחד:

במקום התבנית לטיפול דחוף תהיה רשימה ראשונית של 100 ערכים אדומים (שאפשר להרכיבה בכל מיני צורות, למשל שכל כותב יתרום ערך ). מרגע שהרשימה תורכב, יוכל כל ויקיפד להכניס ערך מבוקש תמורת הכחלת ערך מהרשימה.

3.ערכים מורחבים, נאמר מעל 4000-5000 בתים, ייצבעו בצבע ירוק.

איתןשיחה 22:16, 10 באוקטובר 2007 (IST)

שלום איתן, הרעיונות יפים. להלן תגובות ספציפיות.
 1. נקודה חשובה וזה טוב שאתה מדגיש לפעמים את הערכים החסרים בעת ההצבעה. נראה שלפעמים הדבר תורם לכתיבתם.
 2. אנו בכלל לא בטוחים ביעילות של תבנית טיפול דחוף כפי שהיא היום, וייתכן שיש מקום לשיפור ברוח הדברים שאתה אומר. אולי תנסה לדון על כך במזנון וליישם שינויים בתבנית זו. יכול להיות שצריך אחראי שיטפל בתבנית טיפול דחוף באופן קבוע וינתב את כתיבת הערכים בין המתנדבים. אם תעשה זאת זה יהיה נהדר.
 3. מניסיון העבר יש התנגדות ליותר מדי צבעים של הקישורים, וקשה לנו להאמין שתהיה תמיכה לרעיון. א&ג מלמד כץשיחה 12:50, 11 באוקטובר 2007 (IST)

1. מאחר שאתם אחראים על המומלצים, את נושא מספר 1 אני משאיר בידיכם האמונות, אך צריך לקבוע קריטריונים (למשל לא יותר מ-10 אדומים).

2. את נושא 2 אעלה במזנון. לצערי, לא בטוח שאוכל לטפל בנושא באופן שוטף, כי כך אפסיק לכתוב בכלל, והזמן הפנוי שלי הוא במשורה.(אם יתברר שהנושא אינו גוזל יותר מדי זמן, אז כן).

3. חבל שיש התנגדות כזו. צריכה להיות שאיפה למקסימום ערכים טובים, ולא כל ערך ניתן להביא למומלץ. איתןשיחה 14:31, 11 באוקטובר 2007 (IST)

חילוקי דעות[עריכת קוד מקור]

אנא ראה הדיון לגי עריכתך בשיחה:משקל (פיזיקה). תודה, --יוחאישיחה 09:42, 11 באוקטובר 2007 (IST)

הגבתי. אריה מלמד כץשיחה 11:56, 11 באוקטובר 2007 (IST)

להרוג טורקי ולנוח[עריכת קוד מקור]

שלום מלמד, ראיתי את הצבעתכם בדיון המחיקה ורציתי לשאול מה גרם לכם לבחור במחיקה? (אני שואל מתוך סקרנות גרדא, איני מתריס). בברכה, נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 23:06, 11 באוקטובר 2007 (IST)

שלום נינצ'ה, הדעה שלנו קרובה לדעתו של אלדד (וגם לדעתו של אביעד). כמו כן הפריע לנו שלביטוי יש אופי גזעני והדבר לא זוכה להדגשה בערך.
בעניין אחר, הערך בי בופ שכתבת ממש מעניין. כל הכבוד. א&ג מלמד כץשיחה 23:13, 11 באוקטובר 2007 (IST)
אני מבין. בקשר להדגשה בערך, זה דבר שיכול להשתנות בקלות. אך דעותיו של אלדד הגיוניות ועל פי רוב (כולל מקרה זה) אני מאריך אותן.
תודה רבה על המילים החמות, אני מקווה שאחרי התחרות תזכו לראותו מקרוב, אולי ברשימת ההמתנה למומלצים (דוד מדבר על זה כבר שבוע). ערב צח, נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 23:17, 11 באוקטובר 2007 (IST)

דניאל פסארז'ה[עריכת קוד מקור]

שלום, אשמח לשמוע את דעתכם בשיחה:דניאל פסארז'ה. עידושיחה 00:02, 12 באוקטובר 2007 (IST)

עניתי. ג'ודי מלמד כץשיחה 00:21, 12 באוקטובר 2007 (IST)
תודה. עידושיחה 00:40, 12 באוקטובר 2007 (IST)

תחרות מדענים צעירים[עריכת קוד מקור]

שלום, ראיתי שהורדתם את רשימת הזוכים מן הערך. לדעתי זה לא נבון (ראו שיחה:תחרות מדענים צעירים). אשמח לשמוע את תגובתכם בנושא. בוקי סריקי 20:17, 12 באוקטובר 2007 (IST)

הגבנו, ואף עשינו ניסיון להחזרת הרשימה בצורה יותר מוצנעת. א&ג מלמד כץשיחה 22:34, 12 באוקטובר 2007 (IST)

פכירת אצבעות[עריכת קוד מקור]

יש לנו ערך כזה שכתבתי אני. גם זה צליל מצלילי הגוף לדעתכם? ‏Harel‏ • שיחה 14:33, 13 באוקטובר 2007 (IST)

לדעתנו כן. ההתלבטות היחידה היא שהפקת הצליל נעשית באופן רצוני, אבל בכל זאת המקור הוא פנימי. אגב, ערך מעניין מאוד. כדאי לחשוב איך לשלב את התחום המרתק של צלילי גוף האדם בפינת הידעת?... א&ג מלמד כץשיחה 14:39, 13 באוקטובר 2007 (IST)

ערכים מומלצים[עריכת קוד מקור]

אף שהחלטות על ערכים מומלצים מתקבלות בהצבעה, וטוב שכך. רצוי להביא לתשומת הלב את השיחה שאני מנהל עם כותב ערך העומד כעת להצבעה, כאן. לעניות דעתי, הערך הזה זקוק לבדיקה מעמיקה של אדם נוסף בטרם תמשיך ההצבעה, כולל הצלבה עם מקורות חיצוניים ועיגון מקובל של טענות עובדתיות מרכזיות המופיעות בערך במראי מקום שמהם יכול הקורא להסיק מהיכן לקוח המידע.--‏Golf Bravo‏ 22:20, 13 באוקטובר 2007 (IST)

הגבנו בדף השיחה של ליש. לדעתנו לא כדאי לעצור את ההצבעה, אלא בעבודה משותפת שלכם ניתן יהיה לשפר את הליקויים. א&ג מלמד כץשיחה 22:32, 13 באוקטובר 2007 (IST)
לדאבוני, אין כל רצון מצד כותב הערך לפעול כדי לשפרו. ערך העמוס בעובדות היסטוריות, ללא מראה מקום בודד, ולנוכח מקורות אחרים המביאים עובדות שונות/סותרות אשר לאותן התרחשויות, איננו עומד אף בקריטריונים הבסיסיים להמלצה ודעת הרוב במקרה זה, מצערת.--‏Golf Bravo‏ 09:05, 14 באוקטובר 2007 (IST)

צבי אילן[עריכת קוד מקור]

האם הכרת את האדם היקר הזה ? ‏Daniel Ventura‏ 02:18, 14 באוקטובר 2007 (IST)

לא אישית, אבל קראנו ספרים שלו, ואנו נוהגים לטייל בעקבות הספר הנהדר על בתי כנסת קדומים בא"י. א&ג מלמד כץשיחה 02:21, 14 באוקטובר 2007 (IST)
יישר כח. חבל שאין סופרים כמוהו יותר בעתונות. אני מחפש קשר אליו כדי להעתיק 2-3 תמונות לערך בית כנסת מרות. מבית ברל - מרכז צבי אילן - אני לא זוכה לקבל תשובה. יש לך איזה רעיון ? ‏Daniel Ventura‏ 02:25, 14 באוקטובר 2007 (IST)
כל הכבוד לך על הערך הנאה שכתבת. אם ייצא לנו לטייל בגליל העליון בחודשים הקרובים, נביא צילומים. א&ג מלמד כץשיחה 02:30, 14 באוקטובר 2007 (IST)
אם תסע לאתר שים לב: ראשית, הכניסה לכביש היא בקטע כביש עם שיא תאונות בגליל - קטע קצר ללא שדה ראיה, שנית, עדיף רכב 4X4 או דומה. נסיעה טובה. ‏Daniel Ventura‏ 09:37, 14 באוקטובר 2007 (IST)
למה אתה משנה לי אני מעלה תמונה יפה של בית הכנסת. מותר לי תמונה אחת במסגרת שימוש הוגן. ‏Daniel Ventura‏ 12:22, 14 באוקטובר 2007 (IST)
בינתיים קבלתי אישור לתמונה מחוגי סיירות. עכשיו האתר יפה. תודה ‏Daniel Ventura‏ 13:01, 14 באוקטובר 2007 (IST)

קיפודן נמלים אוסטרלי[עריכת קוד מקור]

אני לא רוצה להישמע קטנוני, אבל לפי זה הוא יופיע רק יום אחד בעמוד הראשי :) ירוןשיחה 03:04, 14 באוקטובר 2007 (IST)

אופס, באמת טעינו... א&ג מלמד כץשיחה 03:06, 14 באוקטובר 2007 (IST)
כולכם מטורללים, לכו לישון! (אני לא באמת פה סתם נדמה לכם) דניאל צבישיחה 03:08, 14 באוקטובר 2007 (IST)
עוד תקציר אחד וגמרנו להיום. א&ג מלמד כץשיחה 03:09, 14 באוקטובר 2007 (IST)

"לקריאה נוספת" כקריטריון להמלצה[עריכת קוד מקור]

שלום מלמד כץ, מאחר ונושא ה"לקריאה נוספת" עלה לאחרונה, ברצוני להציע/לבקש מכם שבמסגרת תרומתכם המכרעת לתהליך הליטוש והפיכת ערכים למומלצים, נסו לשים לב גם לנושא פרק זה של "לקריאה נוספת". לטעמי, ערך מומלץ חייב שיכלול רשימת קריאה ובה כ-5 עד 10 פריטים (הכוללים ספרי מבוא, ספרים על נושאים ספציפיים ומאמרים קלאסיים). המספר המדויק לא כל כך קריטי אך העיקרון החשוב הוא שבמסגרת ההשתכללות המתמדת של מנגנון ההמלצה חובה לשים לב גם לנקודה זו. נריה 13:27, 14 באוקטובר 2007 (IST)

בהחלט נקודה חשובה וננסה לשים אליה לב. גם אתה מוזמן להעיר על כך בדפי השיחה של הערכים ברשימת ההמתנה. א&ג מלמד כץשיחה 14:28, 14 באוקטובר 2007 (IST)

סנטה לוצ'יה[עריכת קוד מקור]

יישר כח על הסיוע בתרגום מילות השיר. עכשיו נותר לבדוק האם זה מתאים לנעימה. ‏Daniel Ventura‏ 19:07, 14 באוקטובר 2007 (IST)

המלוכה הבריטית[עריכת קוד מקור]

התחלתי לעבור על הערך בימים האחרונים. בינתיים ראיתי שהערך כבר עלה להצבעת המלצה. אני תוהה האם יש עוד טעם בהמשך בחינתו (מה גם שאני נוטה להסכים עם המגמה המסתמנת בהצבעת ההמלצה). עידושיחה 21:43, 15 באוקטובר 2007 (IST)

היי עידו, העברנו את הערך אחרי סבב העריכה הראשון שעשית. נשמח אם תרשום את התרשמותך ממנו בדף שיחתו. אם לדעתך מדובר בשיפורים שניתן לעשות תוך זמן קצר, נחזיר אותו לרשימת ההמתנה. אם יש בעיות מהותיות יותר, אז לא כדאי לעצור את ההצבעה. במקרה כזה ניתן יהיה להעלות אותו שוב לרשימת ההמתנה לאחר שיבוצעו השיפורים הנדרשים. כלומר בכל מקרה כדאי לתת חוות דעת בדף השיחה. א&ג מלמד כץשיחה 21:55, 15 באוקטובר 2007 (IST)

העברות[עריכת קוד מקור]

שמתי לב שאתם מרבים לבצע העברות בין רשימת ההמתנה לדף ההצבעה ולשיחות הערכים. כתבתי אתמול או שלשום סקריפט שמארכב דפים ועשיתי לו הסבה קטנה שיכולה לעזור לכם. הסקריפט מוסיף קישורי "העברה" ליד הקישור "עריכה" בכל פסקה. לחיצה על הקישור תבצע את העברת ההעתק-הדבק. ראו תמונה:Untitled-temp.PNG - תמונת מסך של הקישורים (הקישור "עריכה" אצלי מופיע כ"ערכי" כי אני עובד על סקריפט אחר, אצלך זה יהיה "עריכה"). אתם מוזמנים לנסות את הסקריפט אם אתם מעוניינים בכך. בכל מקרה, גם אם לא תשתמשו בזה, לא אעלב, אני כותב סקריפטים כאלו בשביל הכיף :-) ‏Yonidebest Ω Talk 02:19, 17 באוקטובר 2007 (IST)

זה נראה ממש לעניין. תודה רבה. מחר ננסה את זה. אריה מלמד כץשיחה 02:22, 17 באוקטובר 2007 (IST)
תצטרכו להעתיק את כל הטקסט שיש לי בדף משתמש:Yonidebest/monobook.js/temp4.js לדף משתמש:מלמד כץ/monobook.js, ואז לרענן. נכון לעכשיו הקישורים מופיעים רק בדף ויקיפדיה:ערכים מומלצים/הוספה למומלצים/רשימת המתנה. אם תרצו שאצור קישורים דומים בדף ויקיפדיה:ערכים מומלצים/הוספה למומלצים, אעשה זאת. שימו לב שלחיצה על הקישור תפתח חלון חדש עם הדף שאליו מועבר הטקסט. אחרי לחיצה על הקישור צריך לחכות כמה שניות שהדפים יישמרו ואז אפשר להשתמש בחלונות כרגיל. ‏Yonidebest Ω Talk 02:29, 17 באוקטובר 2007 (IST)

כמה שאלות בעניין שמות עבריים לעץ ועוף ימי ומילים באנגלית[עריכת קוד מקור]

1. אני כתבתי את הערך על "סקוויה נאה" ואת רובו תירגמתי מהערך בויקיפדיה האנגלית. לא מצאתי במילונים (כולל מילון מורפיקס המקוון, "מילון [אנגלי-עברי ועברי-אנגלי] לשנות האלפיים" של שמשון ענבל ומילון אוקספורד אנגלי-אנגלי-עברי) שמות לעץ madrone ולעוף הימי ממשפחת האלקיים Marbled Murrelet. האם אתה יכול למצוא את השמות העבריים להם? אם כן, עשה זאת מהר ככל שניתן. אם אפשר שתענה בדף השיחה של הערך או שלי, זה עדיף מבחינתי, וכן על השאלות הבאות (אם אתה לא הכתובת הנכונה לשאלות האלו או חלקן, אנא הפנה אותי למי כן אפנה עם השאלות האלו או חלקן).

2. וכן ניתקלתי בשם העצם Sprout כמה וכמה פעמים. חלק מהשימושים נראו לי מתאימים ל"ניצן" וחלק ל"נצר" (המילונים לא עוזרים ששניהם מופיעים כתרגום עברי, וגם "נבט"). הרי דוגמה למשפטים הכוללים מילה זו:

Sprouts originate from dormant or adventitious buds at or under the surface of the bark. The dormant sprouts are stimulated when the main adult stem gets damaged or starts to die. Many sprouts spontaneously erupt and develop around the circumference of the tree trunk. Within a short period after sprouting, each sprout will develop its own root system, with the dominant sprouts forming a ring of trees around the parent root crown or stump. This ring of trees is called a "fairy ring". Sprouts can achieve heights of 2.3 m (8 feet) in a single growing season.
וכך תרגמתי: "נצרים נוצרים מניצנים רדומים או חיצוניים בשטח הגזע או מתחתיו. הניצנים הרדומים מתעוררים כאשר הגבעול הבוגר העיקרי נפגע או מתחיל למות. ניצנים רבים מתפרצים ומתפתחים סביב הגזע. בתוך תקופה קצרה לאחר ההנצה, כל נצר יפתח את מערכת השורשים שלו, ובאמצעות הנצרים השולטים מייצרים טבעת עצים סביב כותרת שורש האב או סביב הגדע. טבעת זו נקראת "טבעת הפֵיָה". הנצרים יכולים להשיג גובה של 2.3 מטרים בעונת צמיחה אחת."

3. איך בדיוק מתרגמים לעברית old growth trees/forest?

4. וכן מהו burl שתרגומו "קשר" בהקשר של עץ ומה מובן המילה lignotuber, שתי המילים מופיעות בפסקה הבאה (המשפט הכולל את המילה lignotuber לא תורגם, כי לא מצאתי מילה זו במילונים):

Redwoods may also reproduce using burls. A burl is a woody lignotuber that commonly appears on a redwood tree below the soil line, though when above, usually within 3 m of the soil. Burls are capable of sprouting into new trees when detached from the parent tree, though exactly how this happens is yet to be studied. Shoot clones commonly sprout from burls and are often turned into decorative hedges when found in suburbia.
פסקה זו תורגמה: "סקוויה נאה" יכולה להתרבות גם בעזרת "קשרים". הקשרים מופיעים לרוב מתחת לאדמה, אך ייתכן שיופיעו גם מעל פני האדמה, בד"כ עד שלושה מטרים. הקשרים האלו יכולים לנבוט לעצים חדשים כאשר הם מנותקים מעץ האב. עדיין יש לחקור וללמוד כיצד בדיוק מתבצע התהליך הזה. שיבוטי חוטרים בד"כ נובטים מה"קשרים" האלו, שלרוב הופכים לגדרות חיות קישוטיות, כפי שנמצאו באזור הפרברים.

5. רציתי עוד לשאול אם תרגום של משפט מסוים הוא מוצלח. המשפט באנגלית:

The leaves are variable, being 15-25 mm long and flat on young trees and shaded shoots in the lower crown of old trees, and scale-like, 5-10 mm long on shoots in full sun in the upper crown of older trees.
והתרגום: "אורך העלים נע בין 15 ל 25 מ"מ, בעצים צעירים ובחוטרים הגדלים בצילם של עצים בוגרים, ובין 5 ל 10 מ"מ בחוטרים הגדלים בשמש מלאה בצמרתם של עצים בוגרים ובצורת קשקשים."

6. את המשפט שאחרי פסקה זו לא תרגמתי כי לא הצלחתי להבינו כראוי והוא: there is a full range of transition between the two extremes.

ישראל קרמר - שיחה 01:30, 18 באוקטובר 2007 (IST)

משפט 6 :משמעותו: "יש רצף של אורכי עלים בין שני מצבי הקיצון". לא בטוח שצריך לתרגם כל פיפס מוויקיפדיה האנגלית. איתןשיחה 01:42, 18 באוקטובר 2007 (IST)

משפט 4 : הכוונה להערכתי להתרבות באמצעות נצרים(שלוחות), שעץ האם שולח לסביבתו הקרובה. איתןשיחה 01:56, 18 באוקטובר 2007 (IST)

תודה על התשובות. בכל מקרה, גם אם לא בטוח שצריך לתרגם כל משפט מויקיפדיה האנגלית (לא יפה בתור משתמש ותיק בויקיפדיה העברית לקרוא למשפט בויקיפדיה פיפס), לא נראה לי שזה פסול ועובר על כללי ויקיפדיה. כל משפט שטוב לויקיפדיה האנגלית, טוב גם לויקיפדיה העברית, בתנאי שמתרגמים נכון, ובצורה מובנת באותה מידה שהיא מובנת באנגלית.

ישראל קרמר - שיחה 11:28, 18 באוקטובר 2007 (IST)

שלום ישראל, תודה שפנית אלינו, אך אנו חוששים שהמונחים והשמות שהזכרת אינם מוכרים לנו. הערה אחת: en:burl הוא מונח בעל מספר משמעויות. נראה לנו שבהקשר הבוטני, "קשר" אינו תרגום נכון. ניתן במקרה כזה להשאיר את המונח האנגלי עד מציאת התרגום לעברית. א&ג מלמד כץשיחה 01:00, 19 באוקטובר 2007 (IST)
 1. תודה על התשובה, אך:
 2. האם אתה יכול להסביר מהו burl בהקשר הבוטני?
 3. לאן ולמי אפשר לפנות, אם בכלל, כדי לדעת את ההמילים השמות והמונחים שהזכרתי (שם עברי לעוף הימי שהבאתי, שם עברי לעץ שהבאתי, הביטוי old growth trees/forest והמילה lignotuber, והמובן הבוטני של burl אם אתה לא יכול להסביר זאת כראוי)?
 4. האם אתה יכול להתייחס לקטעים המתורגמים שהבאתי, ולומר אם תרגמתי נכון (המשפט המתחיל ב"אורך העלים) הוא תרגומו של איתן)?

ישראל קרמר - שיחה 14:45, 21 באוקטובר 2007 (IST)

שלום ישראל, אני לא כל כך טוב בתרגומים ולכן אני מעדיף לא לחוות דעה עליהם. לגבי burl, אין לי ידע מעבר לכתוב בוויקיפדיה האנגלית. בהצלחה עם הסקוויה. אריה מלמד כץשיחה 03:19, 22 באוקטובר 2007 (IST)

שיחה:ליקוי חמה[עריכת קוד מקור]

אתם מוכנים לגשר שם? אני וירון מקבלים את הכרעתכם. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 17:30, 18 באוקטובר 2007 (IST)

רשמנו את המלצתנו בדף השיחה. א&ג מלמד כץשיחה 00:34, 19 באוקטובר 2007 (IST)
התייחסותכם לדבריי נחוצה שם. ירוןשיחה 13:14, 20 באוקטובר 2007 (IST)

מומלץ למומלץ[עריכת קוד מקור]

ג'ודי ואריה שלום ! סמים בספורט - הפעם מאמר מתחום השכלתי - זכה במקום הראשון בבית הראשון, וגם עבר הגהות לשוניות של דוד שי. דףהצטרפו למיזם התאריכים העברייםשיחה 05:51, 20 באוקטובר 2007 (IST)

שלום DMY, במבט ראשון הערך מעניין מאוד. נשמח לקרוא אותו. א&ג מלמד כץשיחה 13:15, 20 באוקטובר 2007 (IST)

תלת חתרית[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה. סיימתי את עריכת הערך עפ"י הערות שמחה - אשמח להערותיכם. קלונימוס 10:09, 22 באוקטובר 2007 (IST)

מרשים מאוד. כדאי לקצר את הפתיח ולעשות הגהה סופית. א&ג מלמד כץשיחה 23:16, 22 באוקטובר 2007 (IST)
תודה. הערך הזה כבר די התיש אותי... אשמח אם תוכלו אתם לעבור ולהגיה. תודה, קלונימוס 07:22, 23 באוקטובר 2007 (IST)

היי מלמדים[עריכת קוד מקור]

תגידו, מה דעתכם ליצור מיזם לשיפור הערכים המומלצים (ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים מומלצים? במיזם תהיה רשימה של ערכים מומלצים הדורשים שיפור כלשהו, לצד הבקשה לשיפור, וזה שמבצע את השיפור יסמן אותו בקו. לדעתי יכול להיות יעיל מאוד, ויהיה נחמד לטפל בשלושה ארבעה. נוי 12:10, 25 באוקטובר 2007 (IST)

סליחה על ההתערבות, אבל לדעתי, ערכים מומלצים לא אמורים לצרוך טיפולים ושיפורים משמעותיים, מעצם היותם מומלצים ומודל לחיקוי. אם בכל זאת ערך מומלץ כלשהו זקוק לטיפול נרחב ומשמעותי, אפשר להעלות אותו להצבעת הסרת המלצה, ואחרי השיפור אולי להעמידו בשנית להצבעת המלצה. אם השיפורים הדרושים אינם משמעותיים, אין טעם במיזם שכזה. תומר 16:57, 25 באוקטובר 2007 (IST)
גם אנו לא ששים לפתוח במיזם כזה הן מחוסר זמן שלנו והן מהסיבות שציין תומר. א&ג מלמד כץשיחה 04:25, 26 באוקטובר 2007 (IST)

שיחה:90482 אורקוס[עריכת קוד מקור]

ראה שם. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 20:52, 26 באוקטובר 2007 (IST)

הגבתי. אריה מלמד כץשיחה 12:36, 27 באוקטובר 2007 (IST)
ראה שיחה בערך האנגלי... חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 03:54, 28 באוקטובר 2007 (IST)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]

שלום לזוג מלמד-כץ,

בכוונתי לצרף קישורים חיצוניים אל מאמרים פרי עטי, וברצוני כי בזמנכם החופשי תבדקו את מידת הרלוונטיות ואת איכותם, ועל פי כך תחליטו אם להסירם או להשאירם. אינני מתכוון, כמובן, לבקר את דרך פעולתכם, ופנייתי אליכם נעשית בגלל השכלתכם המדעית ויכולת השיפוט בגין כך.

אני מתנגד באופן תקיף לכך שמשתמש כלשהו יצרף קישורים למאמרים פרי עטו, אך גם להתנגדותי ישנם סייגים. אם ויקיפד מן המניין מצרף קישור בגלוי ומבקש חוות דעת מן החברים האחרים, הרי ששקיפות פעולתו היא מוחלטת ולכן מותרת.

החלטתי לצרף את הקישורים הללו היא לטובת הקוראים. במרבית הערכים האמורים אין כל קישורים, ואם ישנם כאלה, אז בדרך כלל הם לתוכן בלשון זרה, או לתוכן בעברית שאינו מועיל בלשון המעטה.

למותר לציין שאינני מקדם את תכניי במנועי החיפוש, הואיל וכל בדיקה תמצא מיד שהמאמר הרלוונטי כבר מופיע בדף הראשון של תוצאות חיפוש, ולא פעם אף לפני ויקיפדיה.

בתום הוספת הקישורים, אצרף בדף זה לינקים אל כל הערכים שעברו שינויים. תודה, בן הטבע 12:10, 1 בנובמבר 2007 (IST)

עדיף שתיצור תבנית, משהו כמו תבנית:אבני דרך. כך יקל לעקוב אחר קישורך והם יהיו במבנה אחיד. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 12:19, 1 בנובמבר 2007 (IST)
‏‏{{יהודה בלו}}. דניאל צבישיחה 12:24, 1 בנובמבר 2007 (IST)
כנראה שבן הטבע לא מודע לתבנית זו... הוספת הקישורים שלו בערך דינוזאורים לא נעשתה בעזרת התבנית. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 12:28, 1 בנובמבר 2007 (IST)
והנה עוד 47 קישורים טעוני תיקון לתבנית חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 12:41, 1 בנובמבר 2007 (IST)

אין לי מושג בתבניות.

אונסאיש פילטדאוןאמילי דה שאטלהארכנופוביהברירת שאריםדיונון ענקהחוג הווינאיהליכה לקנוסהמאורעות תל-חימובי דיקמערת הקבורה של ישונפטוןסחף גנטיערפד מצויפנדה ענקקרקטואהשיער

בן הטבע 12:51, 1 בנובמבר 2007 (IST)

הוספתי גם את שמי, ברשותכם, לקישורים שכבר היו קיימים והיו מחוסרי מחבר עד שגיליתי זאת עתה. בן הטבע 13:16, 1 בנובמבר 2007 (IST)

העברתי את כל אלה לתבנית. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 17:35, 1 בנובמבר 2007 (IST)
שלום בן הטבע, בשמחה נעבור על הקישורים בימים הקרובים. א&ג מלמד כץשיחה 13:35, 1 בנובמבר 2007 (IST)

תודה.

עדכון: עברנו על הרשימה הראשונה ומצאנו שכל הקישורים רלוונטיים לנושא הערך וקוראים יכולים להפיק מהם מידע. בימים הקרובים נעבור על הרשימה השנייה. א&ג מלמד כץשיחה 22:26, 4 בנובמבר 2007 (IST)

אאוגניקהאגאתה כריסטיאנומה אלישאפקט החממה - גן העדן האבודגן עדןדינגוהומיניניםהחבצלת השחורההמבולזרע (בוטניקה)כינורמהארץ לירחמי שהיה נשוי שלוש נשיםנדידת עופותסופה טרופיתסטרדיוואריוססימביוזהעורב מזרעעץ הדודופצצת ביקוע גרעיניציד המכשפות בסיילםצרעה מזרחית. זהו לבינתיים, בן הטבע 14:30, 1 בנובמבר 2007 (IST)

גם את כל אלה העברתי לתבנית. יהודה, התבנית קלה ופשוטה - ראה באחד הערכים. אנא השתמש בה להבא. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 18:10, 1 בנובמבר 2007 (IST)
תודה, החבר חגי. הבנתי כיצד להשתמש בתבנית. האם לשם אחידות הדבר נדרש? בן הטבע 08:08, 2 בנובמבר 2007 (IST)
בעיקר. ראיתי כ-10 סוגי ניסוחים למאמרים שלך, כולל שמות שונים ומשונים לאתר. עשיו הכל אחיד. יתרה מזאת, אם מחר ישתנה שם אתרך, או תגלה קופיף חדש במעלה נהר הפרנה ותחליט להוסיף את שמו לשם משפחתך, נוכל לשנות את הטקסט בכל הערכים בהינף מקלדת אחד. וכמובן, מי שנכנס לתבנית ולוחץ על "דפים מקושרים" רואה את כל הערכים המקושרים אליה מסודרים בשלשות. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 15:43, 2 בנובמבר 2007 (IST)

שיחת ויקיפדיה:מומלץ אקראי#תקצירי מומלצים ישנים[עריכת קוד מקור]

שלום הזוג מלמד כץ. אתם חושבים שתוכלו להרים את זה? תומר 14:53, 1 בנובמבר 2007 (IST)

לעתים מזומנות אנו משפרים תקצירים ופסקאות פתיחה של ערכים מומלצים. לדעתנו כדאי להמשיך במגמה זו, ואם יהיו מתנדבים נוספים התהליך יהיה אפילו מהיר יותר. א&ג מלמד כץשיחה 19:39, 1 בנובמבר 2007 (IST)

תבנית "בעבודה" בערך סקוויה ענקית[עריכת קוד מקור]

אתמול, לאחר שראיתי שמ-19 באוקטובר שבה הייתה עריכה שלך, לא התבצעה עריכה לערך, כלומר יותר משבוע. הסרתי תבנית זאת וערכתי את הערך (הוספתי מידע נוסף, ויש עוד מה להוסיף). עכשיו ראיתי שהחזירו את התבנית של "בעבודה". מדוע התבנית חזרה, הרי לפי הכתוב בתבנית, ניתן להסיר תבנית זו, לאחר שלא התבצעה בו עריכה יותר משבוע. לכן, התבנית תוסר שוב כנדרש. ישראל קרמר - שיחה 15:22, 1 בנובמבר 2007 (IST)

איתן הציב את התבנית וכדאי להתייעץ איתו לגבי התוכניות שלו לעבוד על הערך. א&ג מלמד כץשיחה 19:23, 1 בנובמבר 2007 (IST)

ערכים מומלצים[עריכת קוד מקור]

אני מניח שיש לכם מספיק עבודה בכל הקשור לערכים המומלצים. מסיבה זו, נמנעתי מליצור רשימה של כל הערכים המומלצים עבור "ויקיפדיה:מומלץ אקראי" מכיוון שהיא תדרוש עדכון שוטף. כרגע הדף "מומלץ אקראי" לא עובד הכי טוב, ונראה שיצירת רשימה היא השיטה העדיפה. היות שאתם אחראיים על הערכים המומלצים, רציתי לדעת אם זה בסדר מבחינתכם אם אצור דף כזה שתצטרכו לעדכן בכל פעם שמומלץ חדש מתקבל או מתבטל. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 15:30, 1 בנובמבר 2007 (IST)

מומלץ אקראי הוא רעיון ענק. שאלה: האם לא ניתן להשתמש ברשימה שנמצאת בפורטל:ערכים מומלצים - היא מלאה ומעודכנת. נראה שצריך להיות איזה פתרון אוטומטי - אולי תוכנית מחשב שפעם בשבוע מכינה רשימה בפורמט הרצוי מתוך הרשימה בפורטל. א&ג מלמד כץשיחה 19:26, 1 בנובמבר 2007 (IST)
אי אפשר להשתמש ברשימה הזו - צריך רשימה מיוחדת. הסדר של הרשימה כנראה לא חשוב - אתם תצטרכו רק להוסיף ערכים לסוף הרשימה. אתם יכולים כמובן לעדכן את הרשימה פעם בכמה זמן במקום לעדכן אותו באופן שוטף. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:38, 2 בנובמבר 2007 (IST)
אפשר גם ליצור הרגל חדש שבו כל תקציר מומלץ ייכנס גם לקטגוריה מיוחדת שממנה התבנית האקראית תשלוף כל פעם. בפעם הראשונה אפשר אולי לתת לידידנו יונידהבוט לעשות את זה. השמח בחלקו (-: איזה יופי... 00:45, 2 בנובמבר 2007 (IST)
התבנית לא יכולה לשלוף ערכים מתוך קטגוריה... ‏Yonidebest Ω Talk‏ 01:10, 2 בנובמבר 2007 (IST)
בסדר, אם אין דרך אוטומטית לשלוף את הערכים מרשימות קיימות אז נוסיף אותם ידנית. א&ג מלמד כץשיחה 05:41, 2 בנובמבר 2007 (IST)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

שלום וערב טוב, לפני כמה זמן החלפתם בערך בי בופ של נינצ'ה את התבנית {{הערות שוליים}} בתבנית הישנה של <references />. מכיוון, שבערך יש יותר מ-10 הערות שוליים (14, ליתר דיוק), אין סיבה לא להשתמש בתבנית החדשה. לדעתי, היא יותר אסתטית ונוחה וגם אתם, עד כמה שזכור לי, תמכתם בה. יש סיבה מיוחדת להסרת התבנית? בברכה, דוד נ. דוד (שיחה | תרומות) 18:41, 2 בנובמבר 2007 (IST)

שלום דוד, בעקרון לא מומלץ להשתמש בתבנית אם אין יותר מדי הערות שוליים. ראה את הדיון בשיחת תבנית:הערות שוליים לגבי השגות שונות שהועלו בקשר לתבנית. בכל אופן אנו משאירים את הנושא לשיקול דעתו של הכותב. א&ג מלמד כץשיחה 21:53, 2 בנובמבר 2007 (IST)
הגיוני - שיהיה לשיקול דעתו של הכותב. אגב, למה השימוש לא מומלץ? לפי דף השיחה של התבנית, כל פגמיה הטכניים תוקנו. דוד נ. דוד (שיחה | תרומות) 21:59, 2 בנובמבר 2007 (IST)
אין בה צורך אם יש מעט מדי הערות. השאלה היא כמה זה מעט - אנו אומרים פחות מ-20. אחרים אומרים פחות מ-10. א&ג מלמד כץשיחה 22:35, 2 בנובמבר 2007 (IST)
תודה על ההבהרה :) דוד נ. דוד (שיחה | תרומות) 23:33, 2 בנובמבר 2007 (IST)
בא ונדייק. אך אחד לא אומר פחות מ-10, כי זה גודל החלון... בזמנו גם ביטלתי את כל השימושים של פחות מ-10. מעבר ל-10, כיוון שלא נתקבלה החלטה, ונראה שגם לא תתקבל, איש הישר בעיניו יעשה. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 23:35, 2 בנובמבר 2007 (IST)
לי אין נסיון בנושא. כמו כן אני לא חושב שמדובר בנושא עקרוני, יש יותר מעשרה אבל אין המון כך ששתי התבניות מתאימות. אני אגב השתמשתי בישנה במקור ומישהו (דומני סופר מריו) שינה. בכל אופן אני משאיר, אם מישהו ירצה לשנות שישנה. לי זה לא איכפת. האם יש לכם הערות אחרות בקשר לערך? נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 23:55, 2 בנובמבר 2007 (IST)

הידרופוביה[עריכת קוד מקור]

אהלן. אחת מהמחלות הקשות, המפחידות והמזעזעות בעולם היא ההידרופוביה. וכשאתה כותב הידרו פוביה, זה מביא לך איזה ערך על דחיית מים. האם זה אותו דבר כמו המחלה שבלתי-ניתן לשתות מים (סימפטום של כלבת)? כי זה בכלל משהו מהכימיה, ואני רציתי לקרוא על הפוביה. מה אתה אומר?לוגלבנדה 03:01, 4 בנובמבר 2007 (IST)

הידרופוביה זה אכן סימפטום של כלבת וגם שם ישן של מחלת הכלבת. כדאי להוסיף תבנית פירוש נוסף. אריה מלמד כץשיחה 03:26, 4 בנובמבר 2007 (IST)
נשבע לך, בפוקס שאלתי אותך. כעת אני רואה שאתה תרמת הרבה לערך הכלבת. כל הכבוד! יש באנגלית גם ערך הנקרא "אקווה-פוביה". האפ זה התסמין באנגלית לכלבת?לוגלבנדה 15:09, 4 בנובמבר 2007 (IST)

סליחה על ההתערבות, אבל זה יותר בכיוון של פחד משחייה. דניאל צבישיחה 15:13, 4 בנובמבר 2007 (IST)

אתה צודק, אבל זה גם רתיעה ממקלחת, משטיפת כלים, ולך תדע, אולי בהמשך גם משתייה?לוגלבנדה 15:15, 4 בנובמבר 2007 (IST)
בדיוק. אקוופוביה היא סוג של פוביה, כלומר בעיה נפשית, ואילו הידרופוביה היא תסמין של כלבת. באנגלית, הידרופוביה הוא שם נוסף לכלבת. לגבי רתיעה משטיפת כלים - זאת כבר בעיה אחרת שמתעוררת רק אחרי החתונה Face-smile.svg א&ג מלמד כץשיחה 17:17, 4 בנובמבר 2007 (IST)

ויטליזם[עריכת קוד מקור]

שלום, ראו בבקשה שיחה:פסידו-מדע‏#ויטליזם הוא פסבדו מדע?. תוכלו להוסיף את הידע שלכם לדיון? ‏pacman - שיחה 19:17, 4 בנובמבר 2007 (IST)

הגבנו שם ואפילו נאלצנו להוסיף תבנית שכתוב. א&ג מלמד כץשיחה 20:56, 4 בנובמבר 2007 (IST)

הידעת[עריכת קוד מקור]

קראתי במקרה את הערך חוק המספרים הגדולים באמת, וזה הזכיר לי חוק, שאני לא מכיר שם בשבילו, שכאשר יש מספיק מידע ניסיוני אזי כל תופעה לא משנה כמה זניחה היא תהיה ניתן לראות את ההשפעה שלה. הוספתי את הכיתוב הבא לערך: "אחת התוצאות של החוק ניתן לראות בניסויים מדעיים. כאשר נאסף כמות מידע מספיק גדולה אפילו תופעות משניות לחלוטין מתחילות לצוץ בתוך הנתונים. כך לדוגמא בניסוים הרצים בצרן ניתן לראות את מחזורי הגאות והשפל, מכיוון שהגאות באגם ז'נבה משפיעה, אומנם במידה מזערית, אבל משפיעה על עקמומיות טבעת המאיץ ולכן ניתן לראות את השפעתה בנתונים". עוזי ו. מחק את זה מהערך, ובדיעבד בצדק, אבל הוא כתב לי בדף שיחה להראות לך את זה כך שאולי תעשה מזה קטע הידעת. טוקיוני 19:26, 4 בנובמבר 2007 (IST)

זה נשמע מעניין. אם יש לזה שם אז כדאי למצוא אותו ולכתוב ערך, אבל גם אם אין שם, אז כדאי למצוא סימוכין ולשלב בערכים אחרים. במקביל אפשר לכתוב הידעת (יש כאן פוטנציאל). אני לא רוצה לגנוב לך את הרעיון ולכן אני מזמין אותך לויקיפדיה:הידעת?/דיונים להציע את הקטע. חוץ מזה יש מאבק סמוי ביני ובין משתמש:חגי אדלר לגבי גיוס כותבים למיזם הידעת Face-smile.svg (בינתיים הוא מוביל בגדול). אריה מלמד כץשיחה 21:33, 4 בנובמבר 2007 (IST)
רועי בושי הוא גיוס שלי. לגבי רועי צזנה, לא ברור אם הוא מגויס או מתנדב... בכל אופן, הוא כבר זכה לתואר "משתתף קבוע". חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 22:47, 4 בנובמבר 2007 (IST)
חגי, אתה בהחלט מביא שחקני רכש איכותיים. דרך אגב, ראיתי שויתרת על יהודה ברוך. אולי כדאי לשאול את משתמש:יהודה מלאכי אם יש לו מידע עליו. הוא זה שכתב עליו בערך מריה תרזה. אריה מלמד כץשיחה 00:31, 5 בנובמבר 2007 (IST)
אורי, איש טורקיה, אמר שאין עליו אפילו בוויקיפדיה הטורקית... בחיפוש באינטרנט (בעברית) לא מצאתי משהו. די מייאש. אבל נשאל את מלאכי גם. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 00:59, 5 בנובמבר 2007 (IST)
בדל מידע מצאתי כאן. שם קוראים לו Yehuda Baruh. אריה מלמד כץשיחה 01:03, 5 בנובמבר 2007 (IST)

קטגוריה:ארגנטינה: אתרי מורשת עולמית[עריכת קוד מקור]

היי, בעבר שמת/ם "בעבודה" על הקטגוריה בדף ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/אתרי המורשת העולמית. רציתי לדעת אם זה עדיין רלוונטי, ואני כמובן אשמח אם כן. ‏Ori~‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 15:13, 6 בנובמבר 2007 (IST)

היי אורי, ננסה לכתוב ערך או שניים. בזמן האחרון יש לנו המון התחייבויות אחרות שמונעות מאתנו להיות פעילים בוויקי כמו שאנו אוהבים. אגב, כל הכבוד על המיזם של המורשת שמניב המון ערכים מעניינים. א&ג מלמד כץשיחה 00:42, 7 בנובמבר 2007 (IST)
אחלה. כל ערך יעזור. תודה על הח"ח, אבל אני חייב להודות שחשבתי שתהיה יותר היענות. יש סיסמה, יש דף מיזם, יש כתבה בטילדה הרביעית, ובכל זאת זה לא ממריא מספיק מהר. אולי אמת המידה שלי מוטעית. אני כבר לא יודע... ‏Ori~‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:20, 7 בנובמבר 2007 (IST)

סמים בספורט[עריכת קוד מקור]

ג'ודי ואריה שלום ! סוף סוף מאמר שני שלי מקבל "ערך מומלץ" (עוד לא ויתרתי על השדה המגנטי של כדור הארץ, גם הוא יהיה מומלץ).
ראיתי ששיבצתם את סמים בספורט תחת ספורט, אבל המאמר הוא קודם כל מאמר רפואי, ולכן מקומו בפורטל ערכים מומלצים בנושא רפואה. דףהצטרפו למיזם התאריכים העברייםשיחה 23:09, 7 בנובמבר 2007 (IST)

שלום DMY, באמת התלבטנו היכן לשבץ אותו - מצד אחד הוא דן בנושא רפואי, אך מצד שני ההקשר המיידי הוא ספורט. בוא נחשוב על זה עוד יום-יומיים. א&ג מלמד כץשיחה 23:14, 7 בנובמבר 2007 (IST)
העברנו ל"רפואה". א&ג מלמד כץשיחה 14:28, 8 בנובמבר 2007 (IST)

דינמיקה (מכניקה)[עריכת קוד מקור]

העריכה שביצעתם בערך הוציאה את החלק שמתייחס לדברים שאינם מכניקה קלאסית. עם כל הכבוד לידע שלכם בפיזיקה (והוא אכן נרחב), גם לי יש איזשהו מושג בעניין. דינמיקה קיימת גם במכניקה קוונטית, לא רק קלאסית,למשל בניתוח התלות בזמן של מערכת 2 רמות איינשטיינית. אולי באמת צריך קצרמר נפרד שיקרא דינמיקה (מכניקה קוונטית), אבל למה לא להשאיר את זה בערך הקיים? סיסרא 12:36, 8 בנובמבר 2007 (IST)

על הערך הייתה תבנית שכתוב ועשינו לו "החייאה" שאפשרה את הורדת התבנית. יש הרבה מה להרחיב ואתה מוזמן לעשות זאת. אם תרצה, נוכל לעבור על הטקסט לאחר ההרחבה. א&ג מלמד כץשיחה 14:16, 8 בנובמבר 2007 (IST)

שיחה:אנטי-חומר#הידעת?[עריכת קוד מקור]

לא נסתייעתי מעמנואל. אולי אתה? חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 04:07, 9 בנובמבר 2007 (IST)

היי חגי, לא מזמן שאלו אותי שאלה דומה. נתתי הרצאה קצרה בפסטיבל אייקון על הפקת אנרגיה עתידית מחורים שחורים (זה דווקא יכול להיות נושא טוב ל"הידעת?") ומישהו שאל אותי למה לא להשתמש בחומר ואנטי-חומר. העניין הוא שצריך להשקיע המון אנרגיה ביצירת אנטי-חומר (כמעט שאין אנטי-חומר ביקום). חוץ מזה, גם כשיש אנטי-חומר יש סיכוי שהוא לא "יגיב" עם החומר, כלומר יש הסתברות בינונית שחלקיק ואנטי-חלקיק "יגיבו" ויהפכו לפוטונים, גם אם הם קרובים מאוד. בקיצור, לא הייתי הולך על זה, אבל הפקת אנרגיה מחורים שחורים זה משהו שאני מתעניין בו כעת, ואולי אכתוב על זה "הידעת?" בעתיד הקרוב. יש לי עוד כמה הידעתות בראש, אבל לכל אחד מהם צריך לכתוב ערכים ואני קצת עמוס בתקופה הזו... אגב, יצא לך לראות את ההופעה שלי בערוץ 2 (צירפתי קישור לדף המשתמש שלנו). אריה מלמד כץשיחה 04:54, 9 בנובמבר 2007 (IST)
כן ראיתי את ההופעה של כוכב הטלוויזיה עתה. יפה מאוד, והיו לך תשובות גם על יציאות. מי זו המנחה הזו? היא די פלצנית. כל המשפטים שלה הם חצאי משפטים, איך בכלל הבנת אותה? והשואל אלחנן הופך פתאום לאבנר בסוף השיחה... הוא בטח נעלב! מה זה? וגם ערוץ 2 פלצנים... ראית את התרגום? "אמידים למחלות"? מאפוא זה בא? לפחות המרואיין היה טוב... בקשר להידעת? אם זה לא טוב - נעזוב. נראה לי נחמד להשוות ולבנות משהו כמו שחשבתי. ראה עדכון שעשיתי למלטה יוק. 05:33, 9 בנובמבר 2007 (IST)
חגי, אתה שם לב לכל הפרטים. אני דווקא התאהבתי בתוכנית והתחלתי לצפות בכל השידורים (ואני בקושי רואה טלוויזיה). אולי אני לא אובייקטיבי, אבל אני חושב שהמנחה מאוד דינאמית ועושה את התוכנית מעניינת. צריך לזכור שזו תוכנית רב תחומית שפונה לקהלים מגוונים. בינתיים הזמינו אותי לעוד תוכנית. השידור צפוי להיות ביום חמישי הקרוב. לגבי מלטה יוק - עכשיו זה נראה טוב. אריה מלמד כץשיחה 13:34, 9 בנובמבר 2007 (IST)
לגבי הידעת, בהחלט אפשר לעשות השוואה - יותר כאנרגיה שנפלטת בתהליכים שונים, ובפחות בתור מקור אנרגיה לייצור חשמל. אריה מלמד כץשיחה 13:36, 9 בנובמבר 2007 (IST)
טוב, העלה גם את הקטע הטלוויזיוני הבא שלך... סחתיין, זרוק לנו משהו על השוואת אנרגיות. אני חושב שזה ממש צעניין, ניצולת האנרגיה. אפשר להתחיל בנורת להט שהיא אני חושב הכי בזבזנית ולהמשיך דרך דלק פחמימני, אנרגיה סולארית, בקוע גרעיני, התוך גרעיני ועד ניצולת האנרגיה האולטימטיבית. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 16:42, 9 בנובמבר 2007 (IST)
מצטער על זה שלא סייעתי אבל:
א. הייתי חולה ומאוד עסוק,
ב. אני לא מוצא את הנושא הזה מספיק פיקנטי בשביל "הידעת" כללית. אולי עבור משהו לפורטל פיזיקה. emanשיחה 16:49, 9 בנובמבר 2007 (IST)

הסרת המלצה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:העיר החופשית דנציג. א&ג מלמד כץשיחה 19:47, 10 בנובמבר 2007 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלחתי לכם דוא"ל. בברכה, נעה 23:58, 10 בנובמבר 2007 (IST)

הגבנו (פעמיים). הרעיון שלך יפה מאוד. א&ג מלמד כץשיחה 00:26, 12 בנובמבר 2007 (IST)