שיחת משתמש:שבלול חמוץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, שבלול חמוץ, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
Botend - שיחה 22:29, 22 ביוני 2017 (IDT)

P chemist.png
ברוך בואך לוויקיפדיה.

כפי ששמת לב בניסוי שעשית, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. זה עובד. גם אם התכוונת רק לבדוק את אפשרויות העריכה, השינוי שביצעת מוצג למשתמשים אחרים שצופים באותו הדף, וחבל. להבא, יש לבצע עריכות כאלה בארגז החול שנועד לתרגול הממשק של ויקיפדיה. השחתות, הבלים, שגיאות בולטות וגסויות לא נשארים בדפי ויקיפדיה זמן רב, משום ששינויי הדפים מנוטרים ונבדקים כל העת בשבע עיניים. בכל זאת, בזמן הקצר שיעבור בין השינוי שביצעת בדף לבין תיקונו, עשויים לראות את השינוי קוראיו של הדף, ובכך ייחשפו למידע מוטעה או לדף מושחת, מה שעשוי להטעות אותם קוראים.

כדי ללמוד יותר על האתר יש לפנות אל דף ברוכים הבאים. שאלות בנושאי תוכן, שלא נמצא להן מענה בערכים הקיימים בוויקיפדיה, יש להוסיף כאן.

תודה,Assayas - שיחה 16:21, 24 ביוני 2017 (IDT)

כריס פול[עריכת קוד מקור]

היי שבלול,

תודה על העדכונים, אך כרגע ביטלתי את עדכונך לפיו כריס פול עבר ליוסטון רוקטס כיון שעדיין לא יצאה הודעה רשמית מטעם הקבוצות שדווחה על הטרייד. לאחר שתצא הודעה כזו, אם אכן תצא, נוכל לעדכן. Face-smile.svg Botend - שיחה 00:02, 29 ביוני 2017 (IDT)

עומרי כספי[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף עומרי כספי. הסיבה לכך היא: בינתיים לא נחתם חוזה. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, כ.אלון - שיחה 13:04, 5 ביולי 2017 (IDT)

אזהרה אחרונה בהחלט בפעם הבאה תיחסם לצמיתות[עריכת קוד מקור]

Zeichen 267 - Verbot der Einfahrt, StVO 1970.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ו/או ערך ההבל שפתחת נמחק, כך ששום נזק לא נגרם, אולם בעקבות השחתה זו, ואולי אחרות, הוחלט לחסום אותך.
 • אם יהיו מקרים של השחתה חוזרת מצדך, אנחנו עשויים לפנות בתלונה לספק האינטרנט שלך.
 • מעשיך עלולים להוות עבירה פלילית. עליך לדעת כי נשקול פנייה לרשויות החוק אם ההשחתה תימשך.
  ביקורת - שיחה 17:03, 11 ביולי 2017 (IDT)

זאק קולינס[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום שבלול חמוץ,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "זאק קולינס" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:שבלול חמוץ/‏זאק קולינס". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! יוניון ג'ק - שיחה 23:02, 20 באוקטובר 2017 (IDT)

תמונות[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg
שלום,

העלית לוויקיפדיה או לשרתי ויקישיתוף תמונה המוגנת בזכויות יוצרים, דבר האסור על פי הכללים. אנו בוויקיפדיה מקפידים לעשות שימוש בתמונות חופשיות. הכוונה היא לתמונות שהאדם המחזיק בזכויות היוצרים שלהן, בדרך כלל הצלם, ויתר על חלק מזכויותיו ביצירה, או על כולן. אין לקחת סתם כך תמונות שאותרו באתרים ברחבי הרשת, תוך שימוש ב-Google למשל, ולהעלותן לוויקיפדיה. תמונות אלה תימחקנה.

על מנת לעטר ערך של אדם בתמונה, יש לאתר תמונה חופשית, למשל באחד האתרים המופיעים ברשימה "ויקיפדיה:מקורות לתמונות". ניתן גם לפנות אל אדם שסביר שהוא מחזיק ברשותו את התמונה המבוקשת כחוק, למשל נשוא התמונה עצמו, ולבקש ממנו אישור להצגתה ברישיון חופשי. במקרה זה יש לפעול על פי ההנחיות בדף "ויקיפדיה:OTRS". אפשר גם להעלות תמונות שצילמנו בעצמנו, ולתת להן רישיון חופשי.

אם טעות בידי וצילמת בעצמך את התמונה, או אם ברשותך אישור מתאים מיוצר התמונה, אפשר לפנות אלי כאן, או בדף שיחתי. אפשר גם להתייעץ בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים. תודה, עמרישיחה 15:06, 21 באוקטובר 2017 (IDT)

גל בק[עריכת קוד מקור]

שלום וברוך בואך לוויקיפדיה. לא מסירים תבנית חשיבות אלא לאחר קיום דיון חשיבות בנושא. לאחר תום שבוע תוסר התבנית ובהתאם לדיון יוחלט אם למחוק את הערך. בברכה, אופק כחול - ביבר הזכוכית 15:29, 21 באוקטובר 2017 (IDT)

הערך-לעתיד הועבר לדף טיוטה[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום שבלול חמוץ,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "דני אבדיה" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:שבלול חמוץ/‏דני אבדיה". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! Ldorfmanשיחה 23:40, 21 באוקטובר 2017 (IDT)

נא להתרכז בשיפור הטיוטה ולא בניסויים במרחב הערכים. בהצלחה, ‏DGtal‏ - שיחה 00:53, 22 באוקטובר 2017 (IDT)

מחיקת הודעות מדפי שיחה[עריכת קוד מקור]

שבלול, לפי מדיניות ויקיפדיה, אין למחוק הודעות מדפי שיחה. ניתן לארכב דפי שיחה, אבל אין למחוק אותם. יוניון ג'ק - שיחה 07:58, 11 ביולי 2018 (IDT)

כוכב איכותי![עריכת קוד מקור]

SVG Barnstar Hires.png כוכב איכותי
עם הרשאה, בלי הרשאה, העיקר זה תרומה למרחבי התוכן. המשך כך! Red Smiley.svgדגש חזקשיחה • כ"ט בתמוז ה'תשע"ח • 18:58, 12 ביולי 2018 (IDT)

כרמלו אנתוני[עריכת קוד מקור]

רשמית הוא עדיין באוקלהומה. יש דיווחים ושמועות על כך שנרקם סביבו טרייד לאטלנטה, ושזו מתכננת לשחרר אותו לאחר מכן - אבל אנו לא מעדכנים על מעבר של שחקנים בטרם יוצאת הודעה רשמית. Botend - שיחה 09:03, 20 ביולי 2018 (IDT)

צודק, קראתי באתרים לא רשמיים שזה כבר רישמי. להבא אדע לא להסתמך אליהם. [[שבלול חמוץ - שיחה 09:29, 20 ביולי 2018 (IDT)|שבלול חמוץ]]

גם מייקל ביזלי טרם חתם בלוס אנג'לס לייקרס. אנא אל תעדכן העברות של שחקנים עד שאין הודעה רשמית באתר של הלייקרס. Botend - שיחה 10:07, 21 ביולי 2018 (IDT)
גם אטלנטה הוקס טרם הודיעה על החתמתו של וינס קרטר. Botend - שיחה 17:52, 26 ביולי 2018 (IDT)

כן כן טעות שלי. [[שבלול חמוץ - שיחה 06:27, 27 ביולי 2018 (IDT)|שבלול חמוד]]

בדוק עריכות[עריכת קוד מקור]

שלום שבלול, "הרשאה" זו אינה תואר ואין לה כל משמעות מלבד העובדה שהיא חוסכת למנטרים את הצורך החיוני לקרוא כל עריכה שלך. גם כשתהיה בסטטוס הטכני הזה, עדיין יבדקו את העריכות כמו את כל השינויים האחרונים, אבל זה יחסוך למנטרים את הדחיפות לבדוק כל עריכה בנפרד. לכן, מי שאמור לבקש לסמן אותך כבדוק עריכות אוטומטית הם המנטרים ולא אתה, וזה יקרה כאשר תערוך עריכות רבות וטובות, כך שיימאס להם לעבור על כולן אחת אחת ולגלות שהן מצויינות. לכן הסרתי לעת עתה את הבקשה שלך מדף הבקשות. ביקורת - שיחה 15:29, 3 באוגוסט 2018 (IDT)

זה בסדר אני מבין. יש ערכים פשוט שרק בדוקי עריכות מורשים יעולים לערוך. שבלול חמוץ - שיחה 16:14, 3 באוגוסט 2018 (IDT)
היי שבלול, כמו שכתב ביקורת לעיל, כדאי להמתין עד שהמנטרים הם שיציעו לתת לך את ההרשאה הנ"ל. לגבי ערכים שרק בדוקי עריכות יכולים לערוך, הם לא רבים. בכל אופן, כאמור, אם העריכות שלך יהיו מצוינות, אז המנטרים עצמם יציעו לתת לך את ההרשאה. אלדדשיחה 16:16, 3 באוגוסט 2018 (IDT)

הסרת חסימה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, מישהו שאני לא יודע מי הוא חסם אותי ללא שום סיבה (תוכלו אפילו להסתכל על עריכותיי האחרונות) אני לא יכול לבקש שיסירו את היסימה בדף "בקשות ממפעילים" אז אשמח אם מישהו שרואה את זה יכול להוריד את החסימה. תודה ושבת שלום. שבלול חמוץ - שיחה 16:29, 3 באוגוסט 2018 (IDT)

שלום שבלול,
שם המשתמש שלך לא חסום, בדקתי עכשיו. בכל אופן, רק כדי שזה לא יקרה שוב ויפריע לך לערוך, אני מעניק לך עכשיו הרשאת "חסין חסימות IP", שפירושה הגנה מפני חסימה אוטומטית (אז בכל זאת קיבלת עכשיו הרשאה נוספת Face-smile.svg). אלדדשיחה 16:32, 3 באוגוסט 2018 (IDT)
תגיד לי בבקשה אם זה פתר לך את הבעיה, ואם כעת אתה יכול שוב לערוך גם דפים אחרים, ולא רק את דף השיחה שלך. אלדדשיחה 16:35, 3 באוגוסט 2018 (IDT)
כן זה פתר את הבעיה תודה רבהFace-smile.svg! שבלול חמוץ - שיחה 16:42, 3 באוגוסט 2018 (IDT)
בכיף Face-smile.svg אלדדשיחה 16:44, 3 באוגוסט 2018 (IDT)

סטראטוס פרפרוגלו[עריכת קוד מקור]

Red copyright.svg
שלום,

הערך סטראטוס פרפרוגלו שערכת נחשד כמפר זכויות יוצרים, שוויקיפדיה מקפידה מאוד על שמירתן. על פי מדיניות האתר אין להעתיק תוכן המופיע במקורות אחרים ולהעלותו לוויקיפדיה, אלא אם קיבלת רשות מפורשת בכתב לעשות זאת, או שיצרת את התוכן בעצמך, ולך זכויות היוצרים. נראה שמקור הטקסט נמצא כאן.

אם התוכן המועתק שייך לך, או אם ברשותך אישור מתאים מבעלי התוכן, יש לפעול על פי ההנחיות בדף ויקיפדיה:OTRS.

המשך תרומה לוויקיפדיה על ידי העלאת חומרים מקוריים משלך הוא מוזמן ומבורך.

תודה,Botend - שיחה 15:29, 4 באוגוסט 2018 (IDT)

משתמש:שבלול חמוץ/גיא חדידה[עריכת קוד מקור]

היי, העברתי את הערך שיצרת למרחב המשתמש שלך, מכיוון שהשחקן לא עומד בקריטריונים שנקבעו ליצירת ערכים על כדורגלנים. אם וכאשר השחקן יעמוד בקריטריונים, תוכל להחזירו למרחב הראשי. Sebastian27 - שיחה 11:00, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

אני מבין, אשמח רק לדעת איך אני יכול לערוך את הערך. שבלול חמוץ - שיחה 11:52, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

לא משנה שבלול חמוץ - שיחה 12:10, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

תומר חמד[עריכת קוד מקור]

היי, יש לך מקור למעבר שלו לקווינס פארק ריינג'רס? אני לא מצאתי. אלעדב. - שיחה 15:52, 23 באוגוסט 2018 (IDT)

תכנס לאתר ערוץ הספורט. רואים אפילו תמונה שלו שם במדי הקבוצה. שבלול חמוץ - שיחה 15:55, 23 באוגוסט 2018 (IDT)

לגבי תמונתו של נמרוד לוי וצילומים מטושטשים בכלל[עריכת קוד מקור]

שלום לך,
צילומי מסך אסורים בוויקישיתוף ודינם להמחק מהמאגר. מדובר במקרים אלה בהפרת זכויות יוצרים. בנוסף, אנא המנע מהעלאת תמונות מטושטשות מאוד, שהינן מיותרות. במקרים מעין אלה, השארת ערך ללא כל תמונה, יש בה כדי לדרבן צלם כלשהו לתרום תמונה איכותית יותר. Ldorfmanשיחה 02:12, 15 בנובמבר 2018 (IST)

בסדר אני מבין. Face-smile.svg שבלול חמוץ - שיחה 11:54, 15 בנובמבר 2018 (IST)
דרך אגב, תסתכל על תמונתה של ג'ייק כהן שבערך שלו (לא שאני העליתי). לא עדיף כבר להשאיר את הערך ללא תמונה? שבלול חמוץ - שיחה 12:11, 15 בנובמבר 2018 (IST)
ראשית, "בערך עליו". זה אינו הערך "שלו" במובן הזה שאין לו שליטה על מה שיהיה כתוב בו ובהחלט נכתוב בו גם דברים שאינו מעוניין בהם, היה ומתישהו יהיה בכך צורך. ראוי שלפחות כותבים קבועים יקפידו על מינוח נכון. מתישהו, אולי זה ישתרש הלאה. לעצם העניין, אין מניעה חוקית להשארת התמונה, או לאי-מחיקתה מהשרתים (להבדיל מצילומי המסך שאתה העלית). עם זאת, אני מסכים איתך שרצוי להציג תמונה איכותית והצבת תמונה מטושטשת עשויה לא לשרת את המטרות שלנו. לפיכך, הסרתי את שיבוץ התמונה בוויקיפדיה בעברית (לגבי ויקיפדיות אחרות, לא אתערב הפעם). נסתפק במיקומו של הקובץ בקטגוריה בוויקישיתוף, אותה יצרתי כעת ואליה קישרתי מהערך. נקווה שבהשארת הסימן, לפיו לכאורה אין תמונה, נקצר את הזמן עד להשגת תמונה איכותיות יותר.
דבר אחרון, כדי שתמיד אדע שעלי להתייחס לפניות שלך אלי ובכלל, כדי לשפר את הסיכוי שכותב מסוים ישים לב להודעה שהשארת, בוויקיפדיה ניתן "לתייג" את אותו כותב, בדומה למקובל בפייסבוק. הפעולה מתבצעת באמצעות כתיבת שם המשתמש של הכותב השני. המשתמש שתוייג יקבל על כך חיווי.
אופן התיוג הוא בצורה הבאה: [[משתמש:שם משתמש]]. לדוגמה, כדי לתייג אותי ("Ldorfman"), יש להשתמש ב-[[משתמש:Ldorfman]].
יש "לחתום" בכל פעם שמתייגים, כנהוג בוויקיפדיה: באמצעות הקלדת ארבעה סימני טילדה (~~~~). ללא ה"חתימה" בסוף הדברים, התיוג לא יבוצע. בברכה, לירון Ldorfmanשיחה 00:31, 17 בנובמבר 2018 (IST)

מיזם כדורסלני נבחרת ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום שבלול. שמתי לב שאתה מתחבר לתחום הכדורסל. אתה מוזמן להשתתף במיזם כדורסלני נבחרת ישראל שפתחתי. Amiroשיחה 17:33, 28 בדצמבר 2018 (IST)

עונת 2018/2019 בפרמייר ליג[עריכת קוד מקור]

שלום שבלול חמוץ, ראיתי שעדכנת שמנצ'סטר סיטי זכתה באליפות, א. נותרו עדיין למעלה מעשר דקות משחק, ולמרות שאין סיכוי ראלי למהפך עדיין יש לחכות עד לזכייה בפועל, ב. אין צורך לעדכן את הזוכה בתבנית משום שזה מתעדכן מויקינתונים. לימוןחורשיחהתרומות • 18:46, 12 במאי 2019 (IDT)

וואלה? אגב, סליחה לא יכולתי להתאפק..

העלאת תמונות של שחקנים[עריכת קוד מקור]

שלום, אין לי מושג איפה לשאול את זה אז אני אשאל את זה פה בתקווה שמישהו יענה לי. ראיתי שבמגוון ערכים כגון שמואל שיימן ואלון תורג'מן יש להם תמונה במדי מכבי חיפה של המדיה דיי. השאלה שלי אם תמונות כאלה אפשר לעלות ללא זכויות יוצרים? תודה מראש:) שבלול חמוץ - שיחה 16:03, 18 במאי 2019 (IDT)

היי שבלול חמוץ, לצערנו לא Face-smile.svg. התמונות הללו נתרמו על ידי מכבי חיפה לוויקיפדיה, ועברו אישור שניתן להשתמש בהן. אתה יכול לקרוא על זה קצת יותר בויקיפדיה:OTRS.‏ Botend - שיחה 18:52, 18 במאי 2019 (IDT)

נייט וולטרס[עריכת קוד מקור]

היי שבלול, האם תוכל לסייע לי ביצירת הערך? peledy - שיחה 15:53, 25 ביולי 2019 (IDT)

היי, אשמח אם תרחיב במה אתה זקוק לעזרה? משתמש:אנונימי מדי שבלול חמוץ - שיחה
אשמח לעזרה בכתיבת גוף הערך (ביוגרפיה). peledy - שיחה 18:44, 7 באוגוסט 2019 (IDT)

הכנסת תוכן שגוי לערך ג'רמי פארגו[עריכת קוד מקור]

שלום לך, אני פונה אליך בקשר לעריכה הזו. הכנסת שם פשוט מידע שגוי, לפיו בשנת 2018 ג'רמי פארגו חתם במכבי תל אביב לשנתיים ללא אפשרות יציאה. זאת למרות שמהמקור עולה כי ג'רמי פארגו חתם לעונה נוספת אחת בלבד. התוכן השגוי שהכנסת היה בערך במשך שנה. תשים לב בבקשה להבא. אמירושיחה 11:10, 29 ביולי 2019 (IDT)

אני רוצה להבין, ברצינות התלוננת לי עכשיו על עריכה שעשיתי לפני שנה? חוץ מזה אם עשיתי את זה כנראה קראתי את זה איפשהו ממקור אמין ולא סתם. בכל זאת תודה, אשים לב לזה להבא. שבלול חמוץ - שיחה 14:20, 29 ביולי 2019 (IDT)
בוודאי, כי רק היום שמתי לב לזה. אין התיישנות על עריכות שגויות, במיוחד כשהן נשארות שנה בערך. אם קראת את זה איפשהו אתה צריך לצרף את המקור לצד העריכה. אני מכיר את העריכות שלך ויודע שאתה עורך אמין, רק פשוט תשים לב. אמירושיחה 14:38, 29 ביולי 2019 (IDT)

תוכל להיות בטוח שמאז עברה שנה והשתנו לי המקורות ואני מברר יסודי, לא סתם. בכל זאת חשוב לי לציין שאני ממש מודה לך על זה שבשבת את תשומת הלב שלי לשגיאה. שבלול חמוץ - שיחה 18:57, 7 באוגוסט 2019 (IDT)

File:קווין טאפוקו.png[עריכת קוד מקור]

היי. מהיכן התמונה? למה האיכות כ"כ נמוכה? עמרישיחה 12:11, 9 באוגוסט 2019 (IDT)

היי! צילמתי את התמונה מהטלפון ייתכן שזו הסיבה. האיכות לא גבוהה אבל עדיפה על כלום לא? אני במשך העונה אנסה לתפוס תמונות איכותיות יותר ואם אצליח אז אחליף את התמונה בערך אל דאגה;) שבת שלום! שבלול חמוץ - שיחה 13:53, 9 באוגוסט 2019 (IDT)