שיחת משתמש:שי אבידן/ארכיון11

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הודעות דחופות בנושא מיזם האנימציה[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם,
מיזם האנימציה החל להאט בקצב שלו בצורה משמעותית, אם היו כותבים לפחות שני ערכים בשבוע עכשיו בקושי ערך אחד, מה שכן אנחנו כתבנו כבר 47 ערכים מתוך 151. אבל מדוע החלה ההאטה? רב התורמים רצו לכתוב ערכי זיכיונות וזה היה עיסוקם כל הזמן, ללא לשפר או לכתוב על סרטים / סדרות / אישים / כו'. אני מדבר גם על שיפור ערכים קיימים, אני היחיד שמשפר ונראה כי השאר כמעט ולא עושים דבר. אני לא בא לתקוף אבל השתתפות במיזם זה אומר להשתתף, עמוסים? הכניסו את החתימה שלכם בדף המשתתפים ל-{{כתב מחוק}} עד שתתפנו לפחות... אם ולא יחל שיפור משמעותי לא נוכל לגמור את המיזם לעולם ובכך גם פורטל ההנפשה לא ייפתח לעולם; אז אם אתה לא יכולים / עמוסים / לא רוצים - שימו {{כתב מחוק}} על חתימתכם בדף המשתתפים.

כתיבת ערכים[עריכת קוד מקור]

אישים[עריכת קוד מקור]

רב האישים נכתבו, נשארו שניים מאד חשובים שלא נכתבו והם דון בלות' (חשיבות) ואיסאו טקהאטה (חשיבות ראשונה וחשיבות שנייה). בתחום המדבבים נשארו רבים שיש לתרגם בפשטות לעברית (לולא החונכות שלי הייתי עושה זאת).

מושגים טכניים ושיטות הנפשה[עריכת קוד מקור]

המושג הטכני דיזולב(אנ') דווקא די פשוט להבנה ודי פשוט לתרגום, אין בו חשיבות עליונה אבל אפשר לסיים לכתוב אותו די מהר. בשיטות ההנפשה יש את הערך Motion capture(אנ') שחשוב מאד וגם את משינימה(אנ') שחשוב מאד, נא תרגמו.

חברות אנימציה[עריכת קוד מקור]

נכון לעכשיו לא חשוב לכתוב את ערכים אלו, הם משניים ועדיף להתמקד בשאר הערכים.

דמויות מונפשות[עריכת קוד מקור]

הכל גמור מלבד קסם של הורים - דמויות שכמו "חברות אנימציה" לא בעל חשיבות מספיק לכתיבה כעת. מי שפנוי ומאד ולא רוצה להתאמץ בכתיבה מוזמן לכתוב את הערך.

סרטי אנימציה[עריכת קוד מקור]

הסרטים הממוחשבים כבר כמעט גמורים, נשארו רק ארבע עשר סרטים וגמרנו; בסרטי האנימציה הקלסית נשארו שלוש עשר ערכים כאשר נכתב אחד בתחום במסגרת המיזם; כל סרטי האנימציה למחצה נכתבו על ידי משתמש:Gellerman, כל הכבוד לו!; בתחום סרטי האנימה נשארו שלושה כאשר אני כתבתי אחד; בסרטי הסטופ-מושן נשאר אחד אחרון שמאד חשוב (הערך הוא 38 תוכים(רו')); סרטי אנימציה קצרים יש לכתום רק שניים ואף לא אחד נכתב; בזיכיונות נכתב הכל מלבד שניים (גנוב על הירח וחברים על הכוונת). נא לכתוב!

מוזיקה[עריכת קוד מקור]

לא נכתב אף ערך אחד, אבל כעת זה לא חשוב.

פרסים[עריכת קוד מקור]

בתחום פרסי האנני נתב רק ערך אחד, פרס אנני, השאר לא חשובים כעת.

סדרות טלוויזיה[עריכת קוד מקור]

בסדרות האנימה אף ערך אחד לא נכתב, והתחום הזה לא קריטי כעת אלא כאשר נסיים את השאר; בסטופ-מושן נשאר רק ערך אחד; בסדרות הממוחשבות והקלסיות נכתבו רק שני ערכים כאשר נשארו ארבע עשר ערכים לכתוב.

שיפור ערכים[עריכת קוד מקור]

כעת יותר חשוב התחום של הכתיבה, כי השיפור יוכל להתבצע תמיד. אם וכולם יתחייבו לכתוב אני יתחייב לשפר.

דיסני[עריכת קוד מקור]

הרב שיש ב"דיסני" הוא מהערכים לכתיבה, אבל בכל מקרה כעת יותר קריטי הכתיבה.

לסיכום...[עריכת קוד מקור]

בבקשה תתחילו לכתוב ותביאו כותבים חדשים. אנחנו לא מתקדמים כבר המון זמן! לא לשכוח, עמוסים/לא פנויים/לא רוצים? הורידו את חתימתכם מדף המשתתפים. בואו נתחיל לכתוב! The Turtle Ninjaהבר של מו סיזלאקבואו להצטרף למיזם האנימציה! 14:02, 6 באפריל 2014 (IDT)

היי שי, מה שלומך?[עריכת קוד מקור]

בס"ד זו ליאת. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 11:36, 9 באפריל 2014 (IDT)

הכול בסדר. שימי לב שאני כבר בן 12, עברו בערך 4 שנים מאז שיחתנו האחרונה. שי אבידן - שיחה 11:38, 9 באפריל 2014 (IDT)
בס"ד וואוו איך גדלת! מדהים! אני זוכרת את השיחות שלנו ב-2008, היה כיף. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 11:52, 9 באפריל 2014 (IDT)
ובכן... היה לי זמן ללמוד ש"קל לדבר, קשה לעשות". על איזה ערך את עובדת עכשיו? שי אבידן - שיחה 11:54, 9 באפריל 2014 (IDT)
בס"ד אין ערך כרגע, הנה הערך האחרון שכתבתי, (לפחות בינתיים), יוסף בן דוד (ראש עירייה). ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 11:57, 9 באפריל 2014 (IDT)
את האמת, אני באמצע העבודה על הערך איגור (יש לי מחסום כתיבה), אני מתחיל לכתוב ערך על דג הלשונן (halibut), ויחד עם אבא שלי אנחנו משכתבים את הערך על פסקל ברקוביץ'. שי אבידן - שיחה 11:59, 9 באפריל 2014 (IDT)

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

לבקשתו של יואב,

Nuvola apps korganizer.svg שלום שי אבידן,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק/ת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ובנוסף, כעת יש ביכולתך לערוך דפים ברמת "הגנה מוגברת", לבדוק כמה עורכים עוקבים אחרי כל דף (דרך "מידע על הדף" בתפריט הימני, או בעזרת סקריפט מספר 33 בויקיפדיה:סקריפטים), ולראות את תוכן הדף מיוחד:דפים שאינם במעקב.

בברכה, אילילה - שיחה 11:57, 19 באפריל 2014 (IDT)

תודה. שי אבידן - שיחה 12:32, 19 באפריל 2014 (IDT)

שיוך דמויות מסע בין כוכבים לקטגוריה:חוצנים[עריכת קוד מקור]

שלום. שים לב כי קטגוריה:מסע בין כוכבים - גזעים כבר משויכת לקטגוריה, ולכן מדובר בקטלוג כפול. ביטלתי את עריכתך. דולבשיחה 13:18, 19 באפריל 2014 (IDT)

ספרים שזקוקים לערך[עריכת קוד מקור]

כל הכבוד על המיזם! אשמח להשתתף, וגם לעזור בצד הטכני אם צריך (יש לי ידע לא רע בממשק ויקי).

כרגע עולים בדעתי רק הספרים בית העלמין של פראג (אומברטו אקו) והרכבות יצאו ריקות (מיכאל בר-זוהר). אני מניח שאזכר בנוספים בהמשך.

איתן96 (שיחה) ב' באייר ה'תשע"ד • 17:28, 2 במאי 2014 (IDT)

שחזורים[עריכת קוד מקור]

שלום שי, כשאתה מבטל עריכה של משתמש או אנונימי, במיוחד כשזו לא השחתה ברורה אלא ניסיון שגוי לתרומה הודע לו על כך בדף השיחה ואם ניתן גם להסביר לו. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 13:22, 8 במאי 2014 (IDT)

אשמח לדעת באיזה שחזור מדובר בכדי להגיע להבנה פשוטה. בברכה, שי אבידןשיחההיכון, הכן, רוץ! 13:23, 8 במאי 2014 (IDT)
על שינוי זה הכוונה שלו הייתה טובה אני מניח, פשוט הוא לא מכיר את הכללים, גם לא של קישורים ותמונות בוויקיפדיה וגם לא של זכויות יוצרים. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 13:31, 8 במאי 2014 (IDT)
הי גיל' תודה רבה על התמיכה. אני הוספתי ולא ככ הבנתי למה זה נמחק. במקרה הגעתי לכאן וראיתי שאכן טעיתי ואין לי מושג על מה ולמה. שי אכן היתה לי כוונה טובה, אך היה עוזר לי מאד אם היית מוסיף סיבה כדי שלהבא אוכל להוסיף בצורה נכונה. yyyfffp (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

המתיישבים של קטאן[עריכת קוד מקור]

היי שי,
בעריכת הערך על המשחק הנ"ל, מחקת את שמו של מתכנן המשחק, קלאוס טויבר, שהופיע גם באותיות לטיניות, בסוגריים. נכון שהוא כרגע עדיין מופיע בערך כקישור (אדום), אבל השם באותיות לטיניות מאפשר לכותב פוטנציאלי לחפש אותו בוויקיפדיות אחרות ולכתוב עליו (מה גם שזהו שם גרמני, כך שלא לכל אחד ברור במי בדיוק המדובר ומהו הכתיב המדויק). במקרה כזה אני דווקא הייתי משאיר את השם באותיות לטיניות לצד שמו בעברית, בתקווה שערך עליו ייכתב אי פעם (אם הוא חשוב למישהו מאתנו). אלדדשיחה 11:28, 10 במאי 2014 (IDT)

אני רואה שהוא מופיע בתבנית באותיות לטיניות, אז אפשר להיעזר גם בכך. בכל אופן, כדאי להפעיל שיקול דעת במחיקת שמות המופיעים גם בכתיב לטיני, ולא תמיד למחוק אותם על הסף. אלדדשיחה 11:30, 10 במאי 2014 (IDT)
מה אני נראה לך? אחד שמבדיל בין אנגלית ללטינית? Face-smile.svg. בברכה, שי אבידןשיחההיכון, הכן, רוץ! 11:33, 10 במאי 2014 (IDT)
טוב, אז אחד שלא מבדיל Face-smile.svg. רציתי להציע שלא תמחק על הסף שמות שכתובים לא בעברית, בייחוד כשהערך עליהם טרם נכתב (כיוון שהם עשויים לסייע לכותב עתידי). אלדדשיחה 11:34, 10 במאי 2014 (IDT)
אוקיי, תודה על ההערה. בברכה, שי אבידןשיחההיכון, הכן, רוץ! 11:37, 10 במאי 2014 (IDT)

LGD[עריכת קוד מקור]

שלום יקירי, הייתי הרבה יותר שמח לעריכות של ממש מאשר לתוספת של תבנית "בעריכה"....--Yoavd - שיחה 11:55, 12 במאי 2014 (IDT)

יואב יקירי, אני נראה לך כלכלן? שיבוא אחד שמבין בעניין ויעשה מה שצריך לעשות, אל תצפה לזה ממני. התבנית נועדה רק לזרז את התהליך. בברכה, שי אבידןשיחההיכון, הכן, רוץ! 11:56, 12 במאי 2014 (IDT)
שי , לאחר 25 שנים באונ' ת"א אני מניח שיש לי רקע לא רע בתחום עליו כתבתי (יש עוד נושאים שבהם יש לי מושג חוץ משחמט). קשה לי להאמין שיש הרבה קוראים שבקיאים בתחום של בזל II, אבל אולי אתבדה. בכל אופן התבנית טפחה קלות על כף ידי. נמתין ונראה מי ישפר. --Yoavd - שיחה 16:51, 12 במאי 2014 (IDT)

תקציר עריכה[עריכת קוד מקור]

היי שי,
אנא השתדל להוסיף תקציר עריכה. למשל, הרגע תיקנת בערך "ואלריו קארפ" את הדרגה "מיור", והוספת לה קישור לדרגות הוורמאכט. כאן מדובר בצבא הרומני, ולא בוורמאכט, ולכן הקישור היה שגוי. אבל עריכתך נעשתה ללא תקציר עריכה בכלל (לדוגמה: דרגות הוורמאכט), ולכן בלי בדיקה בערך לא ניתן היה להבין את מה ערכת, ולתקן. אלדדשיחה 10:41, 14 במאי 2014 (IDT)

אני מזכיר שאתה בדוק עריכות, ולכן יש לך אחריות לעריכותיך (בדרך כלל לא יבדקו אחריך). אלדדשיחה 10:53, 14 במאי 2014 (IDT)
תודה רבה על ההבהרה. בברכה, שי אבידןשיחההיכון, הכן, רוץ! 10:53, 14 במאי 2014 (IDT)
מי שאחראי לטעויות של שי זה מי שמינה את שי כבדוק עריכות. שי לא ביקש את זה. אני מציע גם שתקרא את מה שכתבתי פעם במזנון בנושא. עמית - שיחה 20:58, 14 במאי 2014 (IDT)
עמית, בדרך כלל העריכות שלו טובות ותקינות. היה לי חשוב להסב את תשומת לבו של שי לחשיבות תקציר העריכה, ואני חושב שהמטרה הושגה. אלדדשיחה 21:07, 14 במאי 2014 (IDT)
עמית, תן לו לגדול בלי לגונן עליו יתר על המידה. הוא מסתדר היטב ולומד כמו כולנו מטעויות. ובאשר לטעויות, כל אחד אחראי על טעויותיו. באשר אלי איני חושבת כי טעיתי בכך שנעניתי לבקשה להעניק לו את ההרשאה. הטעות היא דווקא שלך: אינך סומך עליו מספיק. אילי - שיחה 21:30, 14 במאי 2014 (IDT)
אילי, קצת צניעות לא תזיק לך. מצד אחד, אין לך שמץ של מושג וגם שום דרך לברר מה טיב היחסים ביני לבין שי, כמה אני סומך ו/או מגונן עליו, ומהצד השני, אין לך אומץ להודות ששגית: תביטי בבקשה בתשובתה של חנה לטענתי הנ"ל במזנון. לא שאני מסכים למה שכתבה שם, אבל את לא עמדת אפילו בפרמטרים הבסיסיים ביותר להענקת תואר "בדוק" שהיא תיארה שם. עמית - שיחה 21:44, 14 במאי 2014 (IDT)
אלדד, "בדרך כלל"??? אתה מוכן לכמת את זה? כי אני במקרה עוקב אחרי כל העריכות שלו. גם אתה טועה קשות.
אכן כולנו טועים ורק אתה עם צניעותך הבלתי נדלית מורם מעם. אנא היכנס לבק"ש ובקש שם את הסרת ההרשאה משי אבידן. אילי - שיחה 22:04, 14 במאי 2014 (IDT)
אילי, בשביל מה הציניות הזאת? את כותבת על דברים שאין לך מושג בהם, את לא טורחת לקרוא מה שהפניתי אותך שם כתבתי בפירוש שגם אני עושה טעויות. לא היית צריכה להפוך את שי לבדוק עריכות ותפסיקי לשחק אותה ראש קטן ולהפנות אותי לבק"ש. לא צריך בקשה שלי: צריך לבצע בדיקה סטטיסטית של העריכות, ואת זה כמפעילת מערכת היית צריכה לבצע לפני שנתת לו את המינוי, ועדיין לא מאוחר לתקן. ובהזדמנות זאת תסירי גם את ההרשאה שלי. הרשאה מיותרת שהלוואי ויקלטו כאן שנזקה עולה בהרבה מאוד על תועלתה. עמית אבידן (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם
נו באמת, עמית. ‏אופקאלףשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 09:12, 15 במאי 2014 (IDT)

מריה מריה[עריכת קוד מקור]

כנראה שאנחנו עובדים על אותו ערך :-( התקדמתי קצת יותר ממך אז נראה לי שעדיף לשלב את הערך שלך בשלי. אני אפסיק בינתיים את העבודה ואתה מוזמן לשלב ולשפר את הערך הנדב הנכון - שיחה 10:23, 16 במאי 2014 (IDT)

אז על הדרך שיהיה פתוח לעריכה. אכפת לך אם אני אדאג לשילוב? בברכה, שי אבידןשיחההיכון, הכן, רוץ! 10:24, 16 במאי 2014 (IDT)
אם תרצו למחוק את אחד הערכים, לאחר השילוב, תוכלו להעלות בקשה בוק:במ. אלדדשיחה 10:25, 16 במאי 2014 (IDT)
בשמחה, הסרתי את תבנית "בעבודה" הנדב הנכון - שיחה 10:29, 16 במאי 2014 (IDT)
בעצם, אין צורך :) שי, כשתגמור לשלב, תוכל להפוך את הערך השני להפניה. אלדדשיחה 11:06, 16 במאי 2014 (IDT)

Penguin Chat[עריכת קוד מקור]

הנחת תבנית חשיבות: זה משחק ההקדמה המצליח למשחק המחשב המצליח קלאב פינגווין, לאחר סיום העבודה על קלאב פינגווין תכננתי לעבד על פינגווין צ'ט... The Turtle Ninjaהטברנה של מו • תאריך ושעה - 20:47, 17 במאי 2014 (IDT)

קצרמרוץ סבב 10[עריכת קוד מקור]

היי שי! יהיה אכפת לך לסכם השבוע את סבב המרוץ התשיעי ולפתוח את העשירי? בחידה 3, אמא של גולן היא הפותרת החוקית, אבל אני נוהג להזכיר אחריה גם את הפותר החד ביותר, שהוא חיים7. תודה מראש. ביקורת - שיחה 00:40, 18 במאי 2014 (IDT)

שי, אתה שובב קריצה! עמית - שיחה 12:17, 18 במאי 2014 (IDT)
בבקשה Face-smile.svg. בברכה, שי אבידןשיחההיכון, הכן, רוץ! 12:18, 18 במאי 2014 (IDT)
תודה. ביקורת - שיחה 14:43, 18 במאי 2014 (IDT)

היי! ברוך שובך. עוד יומיים מסתיים לו סבב נוסף. כנראה שאהיה עסוק. אשמח אם תסכם את הסבב הנוכחי (ויש לך יומיים לפתור), תפתח את הסבב החדש, ותארכב את הישנים לארכיון מס.1 (מספיק שישארו 5 סבבים בחוץ. תודה מראש. מחכה לאישורך. Face-smile.svg. ביקורת - שיחה 12:59, 14 ביולי 2014 (IDT)

מאשר. תודה רבה. שימנשמע?1.. 2.. צא! 13:36, 14 ביולי 2014 (IDT)

הצעה חדשה בדיון מחיקה שלקחת בו חלק[עריכת קוד מקור]

ראה בבקשה: ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:מחאת דוד הנחלאווי#הצעה לעצירת ההצבעה. גילגמש שיחה 16:46, 18 במאי 2014 (IDT)

מחיקת ערכי הבל[עריכת קוד מקור]

היי שי,
תודה, מחקתי. בקשה קטנה: עדיף להעלות את הבקשה רק בבקשות ממפעילים (וק:במ) בלי להעלות תבנית "מחק" על הערך או על דף השיחה. כך יותר פשוט עבורנו, המפעילים, לראות מיד את תוכנו של הערך, בלי לגשת להיסטוריה. אלדדשיחה 10:51, 21 במאי 2014 (IDT)

שיחה:יהושע לימוני[עריכת קוד מקור]

עיין שם בבקשה וכתוב מה דעתך... מעט מן האורשיחה • כ"ו בתמוז ה'תשע"ד • 01:05, 24 ביולי 2014 (IDT)

שי[עריכת קוד מקור]

לא כדאי. Face-smile.svg יואב נכטיילרשיחה 16:34, 1 באוגוסט 2014 (IDT)

בטל בבקשה את עריכותיך[עריכת קוד מקור]

שלום שי. הסרת את [[קטגוריה:דמויות מתוך קומיקס]] מכמה דפים - מעשה שגוי לחלוטין. הקטגוריה נועדה למיין את כל דמויות הקומיקס. אבקש ממך לבטל את כל העריכות הללו, השם הוא וייד ווילסון. - פאב החור בבאגליה. בהקשר הזה, פשוט חור. - גבינה 10:29, 6 באוגוסט 2014 (IDT)

וייד, מה שעשיתי היה כדי למנוע קטלוג כפול. אם תגיד לי איפה לדעתך טעיתי אני אתקן. שימנשמע?1.. 2.. צא! 10:30, 6 באוגוסט 2014 (IDT)
בכל הדפים בהם הסרת את הקטגוריה, השם הוא וייד ווילסון. - פאב החור בבאגליה. בהקשר הזה, פשוט חור. - גבינה 10:31, 6 באוגוסט 2014 (IDT)
נו באמת, למנוע קטלוג כפול זה הגיוני. אני לא מבין איפה הבעיה. שימנשמע?1.. 2.. צא! 10:32, 6 באוגוסט 2014 (IDT)

בעיה[עריכת קוד מקור]

גם אני שמח. אך עתה שמחתי מהולה בעצב, כיון שגילגמש מייד צץ והזכיר אותי בדף בקשות החסימה. הוא לא בוטח בי, ולא יתן לי שום הזדמנויות. מה עכשיו? שמחוני - שיחה 20:45, 6 באוגוסט 2014 (IDT)

שי, לפני שאתה מברך משתמשים, בדוק בבקשה על מה הם נחסמו. אנחנו לא מקבלים משתמשים שנחסמו לצמיתות. גילגמש שיחה 22:22, 6 באוגוסט 2014 (IDT)

מדוע מחקת את עריכתי בערך אדולף היטלר?[עריכת קוד מקור]

מה הבעיה עם זה? זה לגמרי נייטרלי. זה לא קיצוני או משהו.
מה הבעיה לכתוב עליו "נחשב לגדול הפושעים בכל הזמנים"? זה בסדר גמור. זה ניטרלי.
למה? אין עם זה בעיה. זה בסדר.

א.בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה.

ב.לא נייטרלי ולדעתי אין לזה מקום בערך. שימנשמע?1.. 2.. צא! 17:37, 7 באוגוסט 2014 (IDT)